khelpcenter - en to bg translation catalogue (124 entries)

en: KDE Help Center
bg: Помощен център

en: The KDE Help Center
bg: Помощен център на KDE

en: (c) 1999-2011, The KHelpCenter developers
bg: (c) 1999-2011, разработчиците на KHelpCenter

en: Original Author
bg: Първоначален автор

en: Info page support
bg: Поддръжка на страници Info

en: URL to display
bg: Адрес за показване

en: Top-Level Documentation
bg: Основна документация

[ctx: Describes documentation entries that are in English]
en: English
bg: Английски

en: Font Configuration
bg: Настройване на шрифтове

en: Sizes
bg: Размер на шрифта

[ctx: The smallest size a will have]
en: M&inimum font size:
bg: &Минимален размер на шрифта:

[ctx: The normal size a font will have]
en: M&edium font size:
bg: &Нормален размер на шрифта:

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: S&tandard font:
bg: О&сновен шрифт:

en: F&ixed font:
bg: &Равноширок шрифт:

en: S&erif font:
bg: С&ерифен шрифт:

en: S&ans serif font:
bg: Бе&зсерифен шрифт:

en: &Italic font:
bg: &Курсивен шрифт:

en: &Fantasy font:
bg: &Декоративен шрифт:

en: Encoding
bg: Кодова таблица

en: &Default encoding:
bg: Ко&дова таблица по подразбиране:

en: Use Language Encoding
bg: Използване кодовата таблица на езика

en: &Font size adjustment:
bg: Кори&гиране размера на шрифта:

en: By Topic
bg: По тема

en: Alphabetically
bg: Азбучно

en: Rebuilding glossary cache...
bg: Повторно създаване на кеш-паметта...

en: Rebuilding cache... done.
bg: Повторното създаване на кеш-паметта завърши.

en: Error
bg: Грешка

en: Unable to show selected glossary entry: unable to open file 'glossary.html.in'!
bg: Не може да се зареди терминологичния речник "glossary.html.in"!

en: See also:
bg: Вж. също:

en: KDE Glossary
bg: Терминологичен речник на KDE

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine.
bg: Индексираното търсене в документи е възможно благодарение на пакета "ht://dig".

en: Information about where to get the ht://dig package.
bg: Информация от къде може да вземете пакета "ht://dig".

en: You can get ht://dig at the ht://dig home page
bg: Може да намерите "ht://dig" на уеб-страницата му

en: Program Locations
bg: Местоположение на програмите

en: htsearch:
bg: Програма htsearch:

en: Enter the URL of the htsearch CGI program.
bg: Въведете път към програма htsearch (напр. /usr/local/bin/htsearch).

en: Indexer:
bg: Програма htdig:

en: Enter the path to your htdig indexer program here.
bg: Въведете път към програма htdig (напр. /usr/local/bin/htdig).

en: htdig database:
bg: База от данни на htdig:

en: Enter the path to the htdig database folder.
bg: Въведете път към базата от данни на htdig.

en: By Category
bg: По категория

en: Change Index Folder
bg: Промяна на директорията за индексиране

en: Index folder:
bg: Директория за индексиране:

en: Build Search Indices
bg: Създаване на индексите

en: Index creation log:
bg: Журнален файл за индексирането:

[ctx: Label for button to close search index progress dialog after successful completion]
en: Close
bg: Затваряне

en: Index creation finished.
bg: Създаването на индексите завърши.

[ctx: Label for stopping search index generation before completion]
en: Stop
bg: Спиране

en: Details &lt;&lt;
bg: Подробности &lt;&lt;

en: Details &gt;&gt;
bg: Подробности &lt;&lt;

en: Build Search Index
bg: Създаване на индекс

en: Build Index
bg: Създаване на индекс

en: To be able to search a document, a search
    index needs to exist. The status column of the list below shows whether an index
    for a document exists.
bg: За да търсите в даден документ, трябва да е
    създаден индекс за търсене. Колоната за състоянието
    в списъка показва дали съществува такъв за дадения
    документ.

en: To create an index, check the box in the list and press the
    "Build Index" button.
bg: За да създадете индекс, включете отметката пред
    документа и натиснете бутона "Създаване на индекс".

en: Search Scope
bg: Обхват на търсене

en: Status
bg: Състояние

en: Change...
bg: Промяна...

en: <qt>The folder <b>%1</b> does not exist; unable to create index.</qt>
bg: <qt>Директорията <b>%1</b> не съществува. Индексът не е създаден.</qt>

[ctx: Describes the status of a documentation index that is present]
en: OK
bg: ОК

[ctx: Describes the status of a documentation index that is missing]
en: Missing
bg: Липсващ

[ctx: Generic prefix label for error messages when creating documentation index, first arg is the document's identifier, second is the document's name]
en: Document '%1' (%2):
bg: Документ "%1" (%2):

en: No document type.
bg: Няма зададен тип на документа.

en: No search handler available for document type '%1'.
bg: Няма намерена програма за извършване на търсенето за типа на документа "%1".

en: No indexing command specified for document type '%1'.
bg: Няма зададена команда за извършване на индексирането за типа на документа "%1".

en: Failed to build index.
bg: Грешка при създаване на индекса.

en: Error executing indexing build command:
    %1
bg: Грешка при изпълнение на командата за индексиране:
    %1

en: Unable to start command '%1'.
bg: Невъзможно стартиране на командата "%1".

en: Document to be indexed
bg: Документ за индексиране

en: Index directory
bg: Директория за индексиране

note: i18n: ectx: label, entry, group (Search)
en: Path to index directory.
bg: Път до директорията с индексите.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Search)
en: Path to directory containing search indices.
bg: Път до директорията, съдържаща индексите.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Layout)
en: Currently visible navigator tab
bg: Текущо показан страничен панел за навигация

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
bg: Навига&ция

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: Search Error Log
bg: Журнален файл на търсенето

en: Preparing Index
bg: Подготовка на индекса

en: Ready
bg: Готово

en: Previous Page
bg: Предишна страница

en: Moves to the previous page of the document
bg: Предишна страница на документа

en: Next Page
bg: Следваща страница

en: Moves to the next page of the document
bg: Следваща страница на документа

en: Table of &Contents
bg: С&ъдържание

en: Table of contents
bg: Съдържание

en: Go back to the table of contents
bg: Връщане към съдържанието

en: &Last Search Result
bg: &Последни резултати

en: Configure Fonts...
bg: Настройване на шрифтове...

en: Increase Font Sizes
bg: Увеличаване размера на шрифта

en: Decrease Font Sizes
bg: Намаляване размера на шрифта

en: &Search
bg: &Търсене

en: &Contents
bg: С&ъдържание

en: Search Options
bg: Настройки на търсенето

en: G&lossary
bg: &Речник

en: Start Page
bg: Начална страница

en: Unable to run search program.
bg: Грешка при стартиране на търсещата програма.

en: A search index does not yet exist. Do you want to create the index now?
bg: Не съществува индекс за търсене. Искате ли да бъде създаден сега?

en: Create
bg: Създаване

en: Do Not Create
bg: Без създаване

en: Error: No document type specified.
bg: Грешка: Няма зададен вид на документа.

en: Error: No search handler for document type '%1'.
bg: Грешка:Няма намерена програма за извършване на търсенето за типа на документа "%1".

en: Unable to initialize SearchHandler from file '%1'.
bg: Грешка при инициализиране на програмата за извършване на търсенето от файла "%1".

en: No valid search handler found.
bg: Няма намерена програма за извършване на търсенето.

en: Search Results for '%1':
bg: Резултати от търсенето за "%1":

en: Search Results
bg: Резултати от търсенето

en: Error executing search command '%1'.
bg: Грешка при изпълнението на командата за търсене "%1".

en: Error: %1
bg: Грешка: %1

en: '%1' not found, check your installation
bg: "%1" не е открито, проверете инсталацията си.

en: '%1' not found, install the package containing it
bg: "%1" не е открито, инсталирайте пакета, който го съдържа.

en: No search command or URL specified.
bg: Няма зададена команда за търсене или адрес.

en: and
bg: и

en: or
bg: или

en: &Method:
bg: &Метод:

en: Max. &results:
bg: Максимален &брой резултати:

en: &Scope selection:
bg: Об&хват на търсене:

en: Scope
bg: Обхват

en: Build Search &Index...
bg: &Създаване на индекс...

[ctx: Label for searching documentation using custom (user defined) scope]
en: Custom
bg: Потребителски

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
bg: По подразбиране

[ctx: Label for searching documentation in all subsections]
en: All
bg: Всичко

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
bg: Без

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
bg: неизвестно

en: Copy Link Address
bg: Копиране на адреса на препратката
