kcmcrypto - en to bg translation catalogue (170 entries)

en: X509 Certificate Export
bg: Експортиране на удостоверение X509

en: Format
bg: Формат

en: &Text
bg: &Текст

en: Filename:
bg: Файл:

en: &Export
bg: &Експортиране

en: &Cancel
bg: &Отказ

en: Internal error. Please report to kfm-devel@kde.org.
bg: Вътрешна грешка. Моля изпратете съобщение за грешката на kfm-devel@kde.org.

en: Error converting the certificate into the requested format.
bg: Грешка при конвертиране на удостоверението в заявения формат.

en: Error opening file for output.
bg: Грешка при отваряне на файл за изход.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, D_GenCert)
en: Certificate Creation Wizard
bg: Помощник за създаване на удостоверение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, T_CertType)
en: Certificate type:
bg: Тип удостоверение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Passphrase:
bg: Парола:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Passphrase (verify):
bg: Парола (проверка):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Country code:
bg: Код на страната:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: State or province (in full):
bg: Щат или област (цяло име):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: City:
bg: Град:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Organization name:
bg: Организация:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Organizational unit/group:
bg: Отдел:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Full hostname of the server:
bg: Пълно име на хоста:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: Email address:
bg: Е-поща:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10)
en: Days valid:
bg: Валидност в дни:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox1)
en: Self sign
bg: Самоподписано

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: Digest:
bg: Подпис MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12)
en: Alias:
bg: Псевдоним:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox2)
en: Use DSA instead of RSA
bg: Използване на DSA вместо RSA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Bit strength:
bg: Битове:

en: %1 (%2 of %3 bits)
bg: %1 (%2 от %3 бита)

en: <h1>Crypto</h1> This module allows you to configure SSL for use with most KDE applications, as well as manage your personal certificates and the known certificate authorities.
bg: <h1>Шифроване</h1>От тук може да настроите поддръжката на шифровани (сигурни) комуникации с Интернет, да управлявате удостоверенията и удостоверителите.

en: KDE Crypto Control Module
bg: Настройване на шифроването

en: SSL Ciphers to Use
bg: SSL шифри

en: Select the ciphers you wish to enable when using the SSL protocol. The actual protocol used will be negotiated with the server at connection time.
bg: Изберете шифри, които ще бъдат използвани в SSL протокола. Шифърът, който ще бъде използван, се уточнява автоматично със сървъра по време на установяване на връзката.

en: Cipher Wizard
bg: Помощник за шифрите

en: Strong Ciphers Only
bg: Само сериозни шифри

en: Export Ciphers Only
bg: Извън САЩ

en: Enable All
bg: Всички

en: Warn on &entering SSL mode
bg: Предупреждение при вли&зане в SSL

en: If selected, you will be notified when entering an SSL enabled site
bg: Ще се появи изскачащ прозорец, който ще ви уведоми, че влизате в шифрован режим

en: Warn on &leaving SSL mode
bg: Предупреждение при &излизане от SSL

en: If selected, you will be notified when leaving an SSL based site.
bg: Предупреждение при излизане от шифрован режим SSL. 
    
    Ще се появи изскачащ прозорец, който ще ви уведоми, че излизате от шифрован режим. 
    
    Препоръчва се настройката да бъде включена, защото е важно да знаете, кога излизате от шифрован режим.

en: Warn on sending &unencrypted data
bg: Предупреждение при изпращане на &нешифровани данни

en: If selected, you will be notified before sending unencrypted data via a web browser.
bg: Предупреждение при изпращане на нешифровани данни чрез браузъра. 
    
    Ще се появи изскачащ прозорец, който ще ви уведоми, че се опитвате да изпратите нешифровани данни. В диалога имате възможност да откажете изпращането на данните. 
    
    Препоръчва се настройката да бъде включена, защото е важно да знаете, кога изпращате нешифровани данни.

en: Warn on &mixed SSL/non-SSL pages
bg: Предупреждение при &смесен режим

en: If selected, you will be notified if you view a page that has both encrypted and non-encrypted parts.
bg: Предупреждение за страници, които съдържат шифровани и нешифровани данни. 
    
    Шифроването и разшифроването на данни е процес, който изисква много ресурси. Много често някои уеб сайтове изпращат само текста на страницата шифрован. Изображенията, картинките и другата информация, която не представлява тайна се изпраща нешифровани. В този случай, ако отметката е включена, ще бъдете уведомени, че не всичката информация е шифрована.

en: Path to OpenSSL Shared Libraries
bg: Път към библиотеките на OpenSSL

en: &Test
bg: Про&ба

en: Use EGD
bg: Използване на EGD

en: Use entropy file
bg: Използване на файл с ентропия

en: Path to EGD:
bg: Път към EGD:

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the entropy gathering daemon (EGD) for initializing the pseudo-random number generator.
bg: Ако отметката е включена, OpenSSL ще използва демон за ентропия (EGD - entropy gathering daemon) за стартиране на генератора за псевдослучайни числа.

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the given file as entropy for initializing the pseudo-random number generator.
bg: Ако отметката е включена, OpenSSL ще използва избрания файл за ентропия за стартиране на генератора за псевдослучайни числа.

en: Enter the path to the socket created by the entropy gathering daemon (or the entropy file) here.
bg: Път към сокета, създаден от демона за ентропия или файл създаден от демона за ентропия.

en: Click here to browse for the EGD socket file.
bg: Избор на файл за сокет за EGD.

en: This list box shows which certificates of yours KDE knows about. You can easily manage them from here.
bg: Списък с известни удостоверения на KDE. От тук може много лесно да ги управлявате.

en: Common Name
bg: Общо име

en: Email Address
bg: Е-поща

en: I&mport...
bg: И&мпортиране...

en: &Export...
bg: &Експортиране...

en: Remo&ve
bg: Из&триване

en: &Unlock
bg: Откл&ючване

en: Verif&y
bg: П&роверка

en: Chan&ge Password...
bg: Про&мяна на парола...

en: This is the information known about the owner of the certificate.
bg: Информация за собственика на удостоверението.

en: This is the information known about the issuer of the certificate.
bg: Информация за издаващия орган на удостоверението.

en: Valid from:
bg: Валидност от:

en: Valid until:
bg: Валидност до:

en: The certificate is valid starting at this date.
bg: Удостоверението е валидно от показаната дата.

en: The certificate is valid until this date.
bg: Удостоверението е валидно до показаната дата.

en: MD5 digest:
bg: Подпис MD5:

en: A hash of the certificate used to identify it quickly.
bg: Хеш на удостоверението за бърза идентификация.

en: On SSL Connection...
bg: При шифрована връзка...

en: &Use default certificate
bg: &Използване на подразбиращото се удостоверение

en: &List upon connection
bg: &Списък по време на връзката

en: &Do not use certificates
bg: &Без използване на удостоверения

en: SSL certificates cannot be managed because this module was not linked with OpenSSL.
bg: Удостоверенията SSL не могат да бъдат управлявани, понеже този модул не е бил свързан с OpenSSL.

note: i18n("Default Authentication Certificate"), tabAuth), 0, 0, 0, 3 );
en: Default Action
bg: Подразбиращо се действие

en: &Send
bg: &Изпращане

en: &Prompt
bg: Потвър&ждение

en: Do &not send
bg: &Без изпращане

en: Default certificate:
bg: Подразбиращо се удостоверение:

en: Host authentication:
bg: Хостове за идентификация:

en: Host
bg: Хост

en: Certificate
bg: Удостоверение

en: Policy
bg: Политика

en: Host:
bg: Хост:

en: Certificate:
bg: Удостоверение:

en: Action
bg: Действие

en: Send
bg: Изпращане

en: Prompt
bg: Потвърждение

en: Do not send
bg: Без изпращане

en: Ne&w
bg: До&бавяне

en: This list box shows which site and person certificates KDE knows about. You can easily manage them from here.
bg: Удостоверения на сайтове, бизнес партньори и приятели.

en: Organization
bg: Организация

en: This button allows you to export the selected certificate to a file of various formats.
bg: Експортиране на избраното удостоверение във файл.

en: &Remove
bg: Из&триване

en: This button removes the selected certificate from the certificate cache.
bg: Изтриване на избраното удостоверение.

en: &Verify
bg: П&роверка

en: This button tests the selected certificate for validity.
bg: Проверка на удостоверението за валидност.

en: Cache
bg: Кеш-памет

en: Permanentl&y
bg: &Завинаги

en: &Until
bg: &До

en: Select here to make the cache entry permanent.
bg: Постоянно запазване на удостоверението.

en: Select here to make the cache entry temporary.
bg: Временно запазване на удостоверението.

en: The date and time until the certificate cache entry should expire.
bg: Датата и часа, до които записът на удостоверението в кеш-паметта ще бъде валиден.

en: Accep&t
bg: Прие&мане

en: Re&ject
bg: От&хвърляне

en: Select this to always accept this certificate.
bg: Приемане на удостоверението.

en: Select this to always reject this certificate.
bg: Отхвърляне на удостоверението.

en: Select this if you wish to be prompted for action when receiving this certificate.
bg: Потвърждение за приемане на удостоверението. 
    
    Ще се появи диалог, в който трябва да приемете или отхвърлите удостоверението.

en: This list box shows which certificate authorities KDE knows about. You can easily manage them from here.
bg: Списък на известните удостоверителите. Удостоверител е организация, която има право да издава удостоверения (Certificate Authorities - CA).

en: Organizational Unit
bg: Департамент

en: Res&tore
bg: В&ъзстановяване

en: Accept for site signing
bg: Приемане за сайтове

en: Accept for email signing
bg: Приемане за електронна поща

en: Accept for code signing
bg: Приемане за програми

en: Warn on &self-signed certificates or unknown CA's
bg: Предупреждение за &самоподписани удостоверения или неизвестни удостоверители

en: Warn on &expired certificates
bg: Предупреждение за &удостоверения с изтекла валидност

en: Warn on re&voked certificates
bg: Предупреждение за от&менени удостоверения

en: This list box shows which sites you have decided to accept a certificate from even though the certificate might fail the validation procedure.
bg: Списъкът показва сайтовете, от които сте решили да приемате удостоверения, даже и да не са минали през процедурата за проверка успешно.

en: &Add
bg: До&бавяне

en: These options are not configurable because this module was not linked with OpenSSL.
bg: Настройките не могат да бъдат настроени, понеже модулът не е бил компилиран с поддръжка на OpenSSL.

en: Your Certificates
bg: Удостоверения

en: Authentication
bg: Идентификация

en: Peer SSL Certificates
bg: Двупосочни

en: SSL Signers
bg: Удостоверители

en: Validation Options
bg: Настройки на проверката

en: If you do not select at least one cipher, SSL will not work.
bg: Ако не сте избрали поне един шифър, SSL няма да работи.

en: SSL Ciphers
bg: SSL шифри

en: Could not open the certificate.
bg: Удостоверението не може да бъде отворено.

en: Error obtaining the certificate.
bg: Грешка при получаване на удостоверение.

en: This certificate passed the verification tests successfully.
bg: Удостоверението премина успешно проверката за валидност.

en: This certificate has failed the tests and should be considered invalid.
bg: Удостоверението не можа да премине успешно проверката за валидност и трябва да се смята за невалидно.

en: Certificate Password
bg: Парола на удостоверение

en: Certificate password
bg: Парола на удостоверение

en: The certificate file could not be loaded. Try a different password?
bg: Файлът на удостоверението не може да бъде зареден. Опит с друга парола?

en: Try
bg: Нов опит

en: Do Not Try
bg: Без нов опит

en: A certificate with that name already exists. Are you sure that you wish to replace it?
bg: Вече има удостоверение с такова име. Сигурни ли сте, че искате да бъде презаписано?

en: Replace
bg: Замяна

en: Enter the certificate password:
bg: Въведете парола на удостоверението:

en: Password For '%1'
bg: Парола за "%1"

en: Decoding failed. Please try again:
bg: Разшифроването пропадна. Моля, опитайте отново:

en: Export failed.
bg: Експортирането пропадна.

en: Enter the OLD password for the certificate:
bg: Въведете старата парола на удостоверението:

en: Enter the new certificate password
bg: Въведете новата парола на удостоверението

en: This is not a signer certificate.
bg: Удостоверението не е на удостоверител.

en: You already have this signer certificate installed.
bg: Вече имате инсталирано удостоверението на удостоверителя.

en: The certificate file could not be loaded.
bg: Файлът на удостоверението не може да бъде зареден.

en: Do you want to make this certificate available to KMail as well?
bg: Искате ли удостоверението да бъде достъпно и до пощенския клиент KMail?

en: Make Available
bg: Да

en: Do Not Make Available
bg: Не

en: Could not execute Kleopatra. You might have to install or update the kdepim package.
bg: Грешка при стартиране на програмата Kleopatra. Обновете си пакета kdepim до последната версия.

en: This will revert your certificate signers database to the KDE default.
    This operation cannot be undone.
    Are you sure you wish to continue?
bg: Тази операция ще конвертира базата от данни с подписи на удостоверения в стандартния формат за KDE. 
    
    Операцията е необратима. 
    
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Revert
bg: Възстановяване

en: Failed to load OpenSSL.
bg: Библиотеката OpenSSL не може да бъде заредена.

en: libssl was not found or successfully loaded.
bg: Библиотеката libssl не беше намерена и/или успешно заредена.

en: libcrypto was not found or successfully loaded.
bg: Библиотеката libcrypto не беше намерена и/или успешно заредена.

en: OpenSSL was successfully loaded.
bg: Библиотеката OpenSSL е заредена успешно.

en: Path to entropy file:
bg: Път до файла с ентропия:

en: Personal SSL
bg: Личен SSL

en: Server SSL
bg: Сървърен SSL

en: SSL Personal Request
bg: Заявка за личен SSL

en: SSL Server Request
bg: Заявка за сървърен SSL

[ctx: Server certificate authority]
en: Server CA
bg: Сървърен CA

[ctx: Personal certificate authority]
en: Personal CA
bg: Личен CA

[ctx: No Certificates on List]
en: None
bg: Без

en: Don't Send
bg: Без изпращане

[ctx: Select Time and Date]
en: Date & Time Selector
bg: Избор на дата и час

[ctx: Set Hours of Time]
en: Hour:
bg: Час:

[ctx: Set Minutes of Time]
en: Minute:
bg: Минута:

[ctx: Set Seconds of Time]
en: Second:
bg: Секунда:
