kio4 - en to bg translation catalogue (1027 entries)

en: A file or folder named %1 already exists.
bg: Вече има файл или директория с името "%1".

en: You do not have permission to create that folder.
bg: Нямате достатъчно права, за да създадете директорията.

en: You did not select a file to delete.
bg: Не е маркиран файл за изтриване.

en: Nothing to Delete
bg: Няма нищо за изтриване

en: <qt>Do you really want to delete
     <b>'%1'</b>?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате да бъде изтрит
     <b>%1</b>?</qt>

en: Delete File
bg: Изтриване на файл

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате обектът да бъде изтрит?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате тези %1 обекти да бъдат изтрити?

en: Delete Files
bg: Изтриване на файлове

en: You did not select a file to trash.
bg: Не сте маркирали файл за преместване в кошчето.

en: Nothing to Trash
bg: Няма нищо за преместване в кошчето

en: <qt>Do you really want to trash
     <b>'%1'</b>?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате преместване в кошчето на
     <b>%1</b>?</qt>

en: Trash File
bg: Преместване на файл в кошчето

[ctx: to trash]
en: &Trash
bg: &Кошче

en: translators: not called for n == 1 | Do you really want to trash these %1 items?
bg[0]: Наистина ли искате да преместите обекта в кошчето?
bg[1]: Наистина ли искате да преместите тези %1 обекта в кошчето?

en: Trash Files
bg: Преместване на файлове в кошчето

en: The specified folder does not exist or was not readable.
bg: Зададената директория не съществува или не може да бъде прочетена.

en: Menu
bg: Меню

en: Parent Folder
bg: Родителска директория

en: Home Folder
bg: Домашна директория

en: Reload
bg: Презареждане

en: New Folder...
bg: Нова директория...

en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

en: Delete
bg: Изтриване

en: Sorting
bg: Сортиране

en: By Name
bg: По име

en: By Size
bg: По размер

en: By Date
bg: По дата

en: By Type
bg: По тип

en: Descending
bg: По низходящ ред

en: Icon Position
bg: Позиция на иконата

en: Next to File Name
bg: До името на файла

en: Above File Name
bg: Над името на файла

en: Short View
bg: Кратък преглед

en: Detailed View
bg: Подробен преглед

en: Tree View
bg: Дървовиден преглед

en: Detailed Tree View
bg: Подробен преглед

en: Show Hidden Files
bg: Показване на скритите файлове

en: Show Aside Preview
bg: Страничен преглед

en: Show Preview
bg: Преглед

en: Properties
bg: Информация

en: &View
bg: Пре&глед

[ctx: folder name]
en: New Folder
bg: Нова директория

[ctx: @title:window]
en: New Folder
bg: Нова директория

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
bg: Създаване на нова директория в:
    %1

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
bg: Избор на директория

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
bg: Нова директория...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
bg: Нова директория...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
bg: Показване на скритите директории

en: *|All Files
bg: *|Всички файлове

en: All Supported Files
bg: Всички поддържани файлове

en: Edit Places Entry
bg: Редактиране на местоположение

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
bg: <qt>Това е асоциираното със записа местоположение. Може да бъде използван всеки валиден адрес, например:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<b />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable.<br /><br />Ако натиснете бутона до текстовото поле, ще се появи списък от който може да изберете адрес.</qt>

en: &Location:
bg: &Местоположение:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
bg: <qt>Това е иконата, която ще се появи в панела за бърз достъп.<br /><br />Натиснете бутона, ако искате да я смените.</qt>

en: Choose an &icon:
bg: Избор на и&кона:

en: &Only show when using this application (%1)
bg: &Показване само при използване на тази програма (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
bg: <qt>Включете тази настройка, ако искате записът да се показва само в тази програма (%1).<br /><br />В противен случай ще бъде наличен за всички програми.</qt>

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
bg: Мрежа

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
bg: Кошче

en: &Release '%1'
bg: %Версия "%1"

en: &Safely Remove '%1'
bg: &Безопасно изваждане на "%1"

en: &Unmount '%1'
bg: &Демонтиране на "%1"

en: &Eject '%1'
bg: &Изваждане на "%1"

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
bg: Възникна грешка при достъп до %1. Отговор: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
bg: Възникна грешка при опит за достъп до "%1".

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
bg: Изпразване на кошчето

en: Add Entry...
bg: Добавяне...

en: &Show All Entries
bg: &Показване на всички обекти

[ctx: @info]
en: Do you really want to empty the Trash? All items will be deleted.
bg: Сигурни ли сте, че искате да изпразните кошчето? Всички обекти в него ще бъдат изтрити.

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
bg: Изпразване на кошчето

en: Show Hidden Folders
bg: Показване на скритите директории

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
bg: <qt>Докато пишете в това поле, можете да получавате различни видове помощ от програмата. Тази полезна функция може да бъде настроена според вашите предпочитания - от контекстното меню (щракнете с десния бутон на мишката) и изберете операцията <b>Автоматично завършване</b>.</qt>

en: Drive: %1
bg: Устройство: %1

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</qt>
bg: <qt>Натиснете този бутон, за да отидете в родителската директория на текущата.<br /><br />Например, ако текущата директория е file:/home/%1, натискането на този бутон ще ви прехвърли в file:/home.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
bg: Натиснете този бутон, за да отидете една стъпка назад в историята на разглеждането.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
bg: Натиснете този бутон, за да отидете една стъпка напред в историята на разглеждането.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
bg: Натиснете този бутон, за да презаредите текущата директория.

en: Click this button to create a new folder.
bg: Натиснете този бутон, за да създадете нова директория.

en: Show Places Navigation Panel
bg: Показване на панела за бърз достъп

en: Show Bookmarks
bg: Показване на отметките

en: Options
bg: Опции

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places navigation panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
bg: <qt>Натиснете този бутон, за да настроите диалога. Можете да настроите следните неща:<ul><li>как файловете да се сортират в списъка</li><li>типа на прегледа, икони или списък</li><li>показване на скритите файлове</li><li>показване на панела за бърз достъп</li><li>преглед и минипреглед на файловете</li><li>разделяне на директориите от файловете</li></ul></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
bg: Им&е:

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
bg: <qt>Списък от филтри за файловете. Ще се покажат само тези файлове, чиито имена са във филтъра.<p>Можете да изберете някой от фиксираните филтри от падащото меню или да зададете нов директно в полето.</p><p>Символи като "*" и "?" са позволени.</p></qt>

en: &Filter:
bg: &Филтър:

en: You can only select one file
bg: Може да маркирате само един файл.

en: You can only select local files
bg: Може да маркирате само локални файлове.

en: Remote files not accepted
bg: Отдалечени файлове не се приемат

en: Files and folders selected
bg: Маркирани файлове и директории

en: Cannot open file
bg: Файлът не може да бъде изваден

en: This is the name to save the file as.
bg: Това е името, под което ще бъде записан файла.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
bg: Това е списък на файловете за отваряне. Може да зададете повече от един файл като разделите имената с интервал.

en: This is the name of the file to open.
bg: Това е името на файла за отваряне.

[ctx: @title:window]
en: Places
bg: Места

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
bg: Вече има такъв файл ("%1"). Искате ли да го презапишете?

en: Overwrite File?
bg: Презапис?

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
bg: Избраните имена на файлове
    не са валидни.

en: Invalid Filenames
bg: Невалидно име на файл

en: You can only select local files.
bg: Може да избирате само локални файлове.

en: Remote Files Not Accepted
bg: Отдалечени файлове не се приемат

en: *|All Folders
bg: *|Всички директории

en: &Open
bg: &Отваряне

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
bg: Големина на иконата: %1 пиксела (стандартно)

en: Icon size: %1 pixels
bg: Големина на иконата: %1 пиксела

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
bg: &Автоматичен избор на разширение на файла (%1)

en: the extension <b>%1</b>
bg: разширението <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
bg: &Автоматичен избор на разширение на файл

en: a suitable extension
bg: подходящо разширение

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
bg: Тази настройка включва поддръжката на някои полезни функции при запис на файлове с разширения:<br /><ol><li>Ако има зададено разширение в <b>%1</b>, то ще бъде сменено ако промените типа на файла за запис.<br /><br /></li><li>Ако няма зададено разширение в <b>%2</b>, разширението %3 ще бъде добавено към края на файла при натискането на бутона <b>Запис</b>, (ако името на файла не съществува вече). Разширението се базира на типа на файла, който сте избрали за запис.<br /><br />Ако искате да не бъде добавяно разширение към файловете, които записвате може да изключите тази настройка или да добавяте точка в края на файла. Точката ще бъде автоматично изтривана от края на файла.</li></ol>Препоръчва се да оставите тази настройка включена. По този начин ще направите управлението на файловете си по-лесно.

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
bg: <qt>Натиснете този бутон, за да запомните текущата директория или да изберете вече запомнена. Ще се появи меню от което може да добавяте, редактирате, изтривате или избирате отметки.<br /><br />Тези отметки са специфични за файловия мениджър, но с тях се работи по стандартния начин за работа с отметки.</qt>

en: Create new folder in:
    %1
bg: Създаване на нова директория в:
    %1

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Поставяне

en: Edit
bg: Редактиране

en: Navigate
bg: Навигация

en: Show Full Path
bg: Показване на целия път

en: Custom Path
bg: Потребителски път

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
bg: Устройства

en: Click for Location Navigation
bg: Щракнете за навигация

en: Click to Edit Location
bg: Щракнете за да редактирате местоположението

en: Setting ACL for %1
bg: Изпращане на ACL за %1

en: Could not change permissions for
    %1
bg: Неуспешна смяна на правата за достъп
    %1

en: No Media inserted or Media not recognized.
bg: Няма поставен носител или последният не е разпознат.

en: "vold" is not running.
bg: Не е стартирана програмата "vold".

en: Could not find program "mount"
bg: Програмата "mount" не може да бъде намерена

en: Could not find program "umount"
bg: Програмата "umount" не може да бъде намерена

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
bg: Копирането на файла от %1 в %2 беше неуспешно. (грешка: %3)

en: No media in device for %1
bg: Няма носител в устройството %1

en: Could not get user id for given user name %1
bg: ИД за потребител "%1" не може да бъде получен.

en: Could not get group id for given group name %1
bg: ИД за група "%1" не може да бъде получен.

en: Opening connection to host %1
bg: Установяване на връзка с хоста %1

en: Connected to host %1
bg: Установена е връзка с хоста %1

en: %1.
    
    Reason: %2
bg: %1.
    
    Причина: %2

en: Sending login information
bg: Изпращане на информация за идентификация

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
bg: Изпратено е следното съобщение:
    Потребител=%1, парола=[*****]
    
    Получен е следния отговор:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
bg: Трябва да предоставите потребителско име и парола за достъп до сайта.

en: Site:
bg: Сайт:

en: Login OK
bg: Влязохте успешно

en: Could not login to %1.
bg: Влизането в %1 беше неуспешно.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
bg: Трябва да въведете потребителско име и парола за прокси сървъра показан по-долу. В противен случай няма да имате достъп до Интернет.

en: Proxy:
bg: Прокси:

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
bg: <b>%1</b> на <b>%2</b>

en: Proxy Authentication Failed.
bg: Проксито отхвърли идентификацията.

en: No host specified.
bg: Не е посочен хост.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
bg: Иначе заявката можеше да е успешна.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
bg: извличане на параметрите

[ctx: request type]
en: set property values
bg: установяване на параметрите

[ctx: request type]
en: create the requested folder
bg: създаване на заявената директория

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
bg: копиране на заявения файл или директория

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
bg: преместване на заявения файл или директория

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
bg: търсене в зададена директория

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
bg: заключване на заявения файл или директория

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
bg: отключване на заявения файл или директория

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
bg: изтриване на заявения файл или директория

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
bg: установяване услугите предлагани от сървъра

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
bg: извличане на съдържанието на заявения файл или директория

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
bg: Възникна неочаквана грешка (%1) при опит за %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
bg: Сървърът не поддържа протокола WebDAV.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
bg: Възникна грешка при %1, %2. Обобщение на причините е дадено по-долу.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
bg: Отказан достъп при изпълнение на операцията %1.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
bg: Ресурсът не може да бъде създаден, докато не се създадат междинните директории.

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten. %1
bg: Сървърът не може да поддържа параметрите, съдържащи се в елемента propertybehavior на документа XML или вие се опитвате да презапишете файл, докато има заявка към същия файл. %1

en: The requested lock could not be granted. %1
bg: Заявената операция по заключване на може да се осъществи. %1

en: The server does not support the request type of the body.
bg: Сървърът не поддържа заявения тип на главната част на заявката.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
bg: Невъзможно изпълнение на %1, защото ресурсът е заключен.

en: This action was prevented by another error.
bg: Операцията бе прекратена поради друга грешка.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
bg: Невъзможно изпълнение на %1, защото сървърът отказва да приеме файла или директорията.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
bg: Сървърът няма достатъчно място за да запише състоянието на ресурса след изпълнението на метода.

en: The resource cannot be deleted.
bg: Посоченият ресурс не може да бъде изтриван.

[ctx: request type]
en: upload %1
bg: качване %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
bg: Възникна неочаквана грешка (%1) при опит за %2.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
bg: Установена е връзка с %1. Очакване на отговор...

en: Server processing request, please wait...
bg: Сървърът обработва заявката, моля, изчакайте...

en: Sending data to %1
bg: Изпращане на данни до %1

en: Retrieving %1 from %2...
bg: Извличане на %1 от %2...

en: Authentication Failed.
bg: Идентификацията се провали.

en: KDE HTTP cache maintenance tool
bg: Инструменти за поддръжка на кеш-паметта

en: Empty the cache
bg: Изчистване на кеш-паметта

en: Cookie Alert
bg: Получаване на бисквитка

en: Apply Choice To
bg: Прилагане на избора за

en: &Only this cookie
bg: &Само тази бисквитка

en: &Only these cookies
bg: &Само тези бисквитки

en: All cookies from this do&main
bg: Всички от &този сървър

en: All &cookies
bg: Всички &бисквитки

en: &Accept
bg: &Приемане

en: &Reject
bg: &Отхвърляне

en: See or modify the cookie information
bg: Вижте или променете информацията за бисквитките

en: Cookie Details
bg: Подробности

en: Name:
bg: Име:

en: Value:
bg: Стойност:

en: Expires:
bg: Валидност:

en: Path:
bg: Път:

en: Domain:
bg: Сървър:

en: Exposure:
bg: Описание:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
bg: &Подробности >>

en: Show details of the next cookie
bg: Показване на информация за следващата бисквитка

en: Not specified
bg: Не е зададено

en: End of Session
bg: Край на сесията

en: Secure servers only
bg: Само защитени сървъри

en: Secure servers, page scripts
bg: Защитени сървъри, скриптове на страницата

en: Servers
bg: Сървъри

en: Servers, page scripts
bg: Сървъри, скриптове на страницата

en: HTTP Cookie Daemon
bg: Демон HTTP Cookie

en: HTTP cookie daemon
bg: Демон за HTTP бисквитки

en: Shut down cookie jar
bg: Затваряне на cookie jar

en: Remove cookies for domain
bg: Изтриване на всички бисквитки за сървър

en: Remove all cookies
bg: Изтриване на всички бисквитки

en: Reload configuration file
bg: Презареждане на конфигурационния файл

en: kio_metainfo
bg: мета информация

en: No metainfo for %1
bg: Няма мета информация за %1

en: --- separator ---
bg: --- разделител ---

[ctx: @action:button]
en: Update
bg: Обновяване

[ctx: @title:window]
en: Bookmark Properties
bg: Настройки на отметките

[ctx: @action:button]
en: Add
bg: Добавяне

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmark
bg: Добавяне на отметка

[ctx: @action:button]
en: &New Folder...
bg: &Нова папка...

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmarks
bg: Добавяне на отметки

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
bg: Местоположение:

[ctx: @label:textbox]
en: Comment:
bg: Коментар:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
bg: Създаване на нова папка за отметки

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
bg: Създаване на нова папка за отметки в %1

[ctx: @label:textbox]
en: New folder:
bg: Нова папка:

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
bg: Отметки

en: *.html|HTML Files (*.html)
bg: *.html|HTML файлове (*.html)

en: <!-- This file was generated by Konqueror -->
bg: <!-- Този файл е генериран от Konqueror -->

en: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
bg: *.adr|Отметки на Opera (*.adr)

en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
bg: Отметките не могат да бъдат записани в "%1". Съобщение за грешка: %2. То ще бъде показано само веднъж. Трябва да отстраните грешката колкото се може по-бързо. Най-вероятно нямате достатъчно свободно място на диска.

en: Add Bookmark Here
bg: Добавяне на отметка

en: Open Folder in Bookmark Editor
bg: Отваряне на папка в редактора на отметки

en: Delete Folder
bg: Изтриване на папка

en: Copy Link Address
bg: Копиране на адреса

en: Delete Bookmark
bg: Изтриване на отметка

en: Open Folder in Tabs
bg: Отваряне на папка в подпрозорец

en: Cannot add bookmark with empty URL.
bg: Не може да бъде добавена отметка без адрес.

en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъде изтрита папката с отметки
    "%1"?

en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
bg: Сигурни ли сте, че искате да бъде изтрита отметката
    "%1"?

en: Bookmark Folder Deletion
bg: Изтриване на папка за отметки

en: Bookmark Deletion
bg: Изтриване на отметка

en: Open all bookmarks in this folder as a new tab.
bg: Отваряне на всички отметки в тази папка като нови подпрозорци.

en: Bookmark Tabs as Folder...
bg: Отмятане на подпрозорците в директория...

en: Edit your bookmark collection in a separate window
bg: Редактиране на отметките в друг прозорец

en: New Bookmark Folder...
bg: Нова папка за отметки...

en: Create a new bookmark folder in this menu
bg: Създаване на нова папка за отметки

en: Hide in toolbar
bg: Скриване в лентата с инструментите

en: Show in toolbar
bg: Показване в лентата с инструментите

en: Open in New Window
bg: Отваряне в нов прозорец

en: Open in New Tab
bg: Отваряне в нов подпрозорец

en: Receiving corrupt data.
bg: Получаване на повредени данни.

en: Owner
bg: Собственик

en: Owning Group
bg: Група

en: Others
bg: Други

en: Mask
bg: Маска

en: Named User
bg: Именуван потребител

en: Named Group
bg: Именувана група

en: Edit Entry...
bg: Редактиране...

en: Delete Entry
bg: Изтриване

en:  (Default)
bg:  (по подразбиране)

en: Edit ACL Entry
bg: Редактиране на ACL

en: Entry Type
bg: Тип на записа

en: Default for new files in this folder
bg: По подразбиране за новите файлове в директорията

en: User:
bg: Собственик:

en: Group:
bg: Група:

en: Type
bg: Тип

en: Name
bg: Име

en: Effective
bg: Действително

[ctx: @label]
en: Add Comment...
bg: Добавяне на коментар...

[ctx: @label]
en: Change...
bg: Промяна...

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
bg: Промяна на коментара

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
bg: Добавяне на коментар

en: Device name
bg: Име на устройство

en: Encoding:
bg: Кодова таблица:

en: Open
bg: Отваряне

en: Save As
bg: Запис като

en: *|All files
bg: *|Всички файлове

[ctx: @label]
en: Comment
bg: Коментар

[ctx: @label]
en: Owner
bg: Собственик

[ctx: @label]
en: Permissions
bg: Права

[ctx: @label]
en: Rating
bg: Оценка

[ctx: @label]
en: Tags
bg: Етикети

[ctx: @label]
en: Type
bg: Вид

en: <Error>
bg: <Грешка>

en: &Share
bg: &Споделяне

en: Only folders in your home folder can be shared.
bg: Могат да бъдат споделяни само директории във вашата домашна директория.

en: Not shared
bg: Несподелена

en: Shared
bg: Споделена

en: Sharing this folder makes it available under Linux/UNIX (NFS) and Windows (Samba).
bg: Споделянето на тази директория ще я направи достъпна под Linux/UNIX (чрез NFS) и под Windows (чрез Samba).

en: You can also reconfigure file sharing authorization.
bg: Можете също така и да промените споделянето на ниво файл.

en: Configure File Sharing...
bg: Настройване...

en: Error running 'filesharelist'. Check if installed and in $PATH or /usr/sbin.
bg: Грешка при изпълнение на външната програма "filesharelist". Моля, проверете дали я има инсталирана и дали директорията, в която се намира е включена в системната променлива "PATH".

en: You need to be authorized to share folders.
bg: Трябва да се оторизирате, за да можете да споделяте директории.

en: File sharing is disabled.
bg: Споделянето на файлове е забранено.

en: Sharing folder '%1' failed.
bg: Споделянето на директорията "%1" беше неуспешно.

en: An error occurred while trying to share folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
bg: Грешка при споделяне на директорията "%1". Моля, проверете дали скрипта на Perl "fileshareset" е с администраторски правата за изпълнение (suid root).

en: Unsharing folder '%1' failed.
bg: Изключването споделянето на директорията "%1" беше неуспешно.

en: An error occurred while trying to unshare folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
bg: Грешка при изключването споделянето на директорията "%1". Моля, проверете дали скрипта на Perl "fileshareset" е с администраторски правата за изпълнение (suid root).

en: Select Icon
bg: Избор на икона

en: Icon Source
bg: Източник на икони

en: S&ystem icons:
bg: &Системни икони:

en: O&ther icons:
bg: &Други икони:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
bg: &Избор...

en: &Search:
bg: &Търсене:

en: Search interactively for icon names (e.g. folder).
bg: Търсене за имена на икони (напр. директории).

en: Actions
bg: Действия

en: Animations
bg: Анимации

en: Applications
bg: Програми

en: Categories
bg: Категории

en: Devices
bg: Устройства

en: Emblems
bg: Емблеми

en: Emotes
bg: Емоции

en: Filesystems
bg: Файлови системи

en: International
bg: Международни

en: Mimetypes
bg: Типове MIME

en: Places
bg: Места

en: Status
bg: Състояние

en: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.png *.xpm *.svg *.svgz)
bg: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Файлове за икони (*.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @action:button]
en: Configure...
bg: Настройка...

[ctx: @title:tab]
en: Information
bg: Данни

[ctx: @label]
en: Keyword
bg: Ключова дума

[ctx: @label]
en: Content
bg: Съдържание

[ctx: @label music title]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: @label file URL]
en: Location
bg: Местоположение

[ctx: @label]
en: Channels
bg: Канали

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
bg: Знаци

[ctx: @label]
en: Codec
bg: Кодек

[ctx: @label]
en: Color Depth
bg: Дълбочина на цвета

[ctx: @label]
en: Duration
bg: Продължителност

[ctx: @label]
en: Filename
bg: Име на файл

[ctx: @label]
en: Height
bg: Височина

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
bg: Редове

[ctx: @label]
en: Programming Language
bg: Програмен език

[ctx: @label]
en: Width
bg: Широчина

[ctx: @label number of words]
en: Words
bg: Думи

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
bg: Бленда

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
bg: Експонация

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
bg: Светкавица

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
bg: Фокусно разстояние

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
bg: Фокусно разстояние (35мм)

[ctx: @label EXIF]
en: Make
bg: Производител

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
bg: Режим на измерване

[ctx: @label EXIF]
en: Model
bg: Модел

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
bg: Баланс на бялото

[ctx: @label music genre]
en: Genre
bg: Жанр

[ctx: @label music album]
en: Album
bg: Албум

[ctx: @label]
en: Performer
bg: Изпълнител

[ctx: @label file type]
en: Type
bg: Вид

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
bg: Неясни преводи

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
bg: Последен преводач

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
bg: Остарели преводи

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
bg: Общо преводи

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
bg: Преведени

[ctx: @label]
en: Translation Date
bg: Дата на превеждане

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
bg: Непреведени

en: Known Applications
bg: Познати програми

en: Open With
bg: Отваряне с

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
bg: <qt>Изберете програмата за отваряне на <b>%1</b>. Ако не не е в списъка, въведете нейното име или натиснете бутона за избор.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
bg: Изберете името на програма, с която да отворите избраните файлове.

en: Choose Application for %1
bg: Изберете програма за %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
bg: <qt>Изберете програмата, която ще се използва за отваряне на файлове от тип <b>%1</b>. Ако програмата не е в списъка, въведете нейното име или натиснете бутона за избор.</qt>

en: Choose Application
bg: Избор на програма

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
bg: <qt>Изберете програмата. Ако програмата не е в списъка, въведете нейното име или натиснете бутона за избор.</qt>

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
bg: След командата може да има няколко параметъра, които ще бъдат заменени със съответните стойности при стартиране на програмата:
    %f - име на файл
    %F - списък от файлове
    %u - адрес
    %U - списък от адреси
    %d - директорията на файла за отваряне
    %D - списък от директории
    %i - икона
    %m - малка икона
    %c - коментар

en: Run in &terminal
bg: &Изпълнение в терминала

en: &Do not close when command exits
bg: &Без затваряне когато програмата завърши

en: &Remember application association for this type of file
bg: &Запомняне на типа файл за избраната програма

en: '%1' not found, please type a valid program name.
bg: Няма "%1". Моля, напишете валидно име на програма.

en: P&review
bg: Пре&глед

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Terminal
bg: Терминал

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
bg: Включете тази отметка ако програмата, която искате да изпълните, работи в текстов режим.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: &Run in terminal
bg: &Стартиране в терминал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: &Terminal options:
bg: &Настройки на терминала:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
bg: Включете тази отметка ако програмата, която работи в текстов режим, иска да върне информация при завършване. Ако емулаторът е отворен ще имате достъп до тези данни.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not &close when command exits
bg: Б&ез затваряне когато програмата завърши

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
bg: Собственик

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
bg: Включете тази отметка, ако искате да изпълните програмата като различен потребител. Всеки процес има потребителски номер, който определя правата за достъп. В този случай се изисква паролата на потребителя.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Ru&n as a different user
bg: С&тартиране като различен потребител

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
bg: Въведете името на потребителя, с чиито права ще се изпълнява програмата.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: &Username:
bg: Потре&бител:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
bg: Въведете името на потребителя, с чиито права ще се изпълнява програмата.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regargin program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
bg: Стартиране

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
bg: Включете тази отметка, ако искате да получите информация за изпълнението на програмата. Обратната връзка може да се прояви под форма "зает курсор" или в лентата със задачите.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable &launch feedback
bg: Обратна &връзка

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: Check this option if you want to have a system tray handle for your application.
bg: Стартиране на програмата в системния панел.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: &Place in system tray
bg: Постав&яне в системния панел при стартиране

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: None
bg: Без

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Multiple Instances
bg: Няколко екземпляра на програмата

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Single Instance
bg: Един екземпляр на програмата

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Run Until Finished
bg: Стартиране до завършване

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
bg: Въведете името на програмата. Програмата ще се появи под това име в менюто и в системния панел.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
bg: Въведете описание на програмата. Това е кратък текст, който описва какво прави програмата или за какво може да бъде използвана. Примерно "Пасианс", може да има описание "Игра с карти".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
bg: Опис&ание:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
bg: Въведете коментар, който насочва потребителя.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
bg: Ком&ентар:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commandEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
bg: След командата може да има няколко параметъра, които ще бъдат заменени със съответните стойности при стартиране на програмата:
    %f - име на файл
    %F - списък от файлове
    %u - адрес
    %U - списък от адреси
    %d - директорията на файла за отваряне
    %D - списък от директории
    %i - икона
    %m - малка икона
    %c - заглавие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Co&mmand:
bg: Ко&манда:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
bg: Избор на програма за изпълнение.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
bg: Избор на работната директория на програмата.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
bg: &Работна директория:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
bg: <qt><p>Изберете един или няколко файлови типа, които програмата може да обслужва. Този списък е организиран по типове на файлове (<u>mimetypes</u>).</p> 
    <p>Multipurpose Internet Mail Extension (MIME) означава многоцелеви разширения за електронна поща. Това е стандарт за определяне типа на данните въз основа на разширенията на файловете. Например разширението "jpg", което се намира в края на името на файла след точката, означава, че това е специфичен вид изображение. Въз основа на тази информация системата решава коя програма да се използва за отварянето на този файл. Разбира се преди това тази информация трябва да е налична в системата. Т.е. трябва да е въведено коя програма какви типове от файлове може да обслужва.</p> <p>Ако искате да асоциирате програмата с файлови типове, които не са в списъка, използвайте бутона "Добавяне". За изтриване на добавени типове използвайте бутона "Изтриване".</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
bg: &Поддържани типове:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
bg: Програмни типове (MIME)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
bg: Описание

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
bg: Избор на файлови типове, които се поддържат от програмата.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, add) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
bg: Добавяне...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
bg: Изтриване на файлови типове, които не се поддържат от програмата.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
bg: Изтриване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
bg: Допъ&лнителни настройки

en: Properties for %1
bg: Информация за %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
bg[0]: Информация за 1 обект
bg[1]: Информация за %1 обекта

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
bg: О&бщи

en: Type:
bg: Тип:

en: Contents:
bg: Съдържание:

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Size:
bg: Големина:

en: Calculate
bg: Изчисление

en: Stop
bg: Спиране

en: Refresh
bg: Обновяване

en: Points to:
bg: Връзка към:

en: Created:
bg: Дата на създаване:

en: Modified:
bg: Последна промяна:

en: Accessed:
bg: Последен достъп:

en: Mounted on:
bg: Точка на монтиране:

en: Device usage:
bg: Използвано място:

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
bg: Свободни са %1 от общо %2 (използвани %3%)

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
bg: Изчисление... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
bg[0]: 1 файл
bg[1]: %1 файла

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
bg[0]: 1 поддиректория
bg[1]: %1 поддиректории

en: Calculating...
bg: Изчисление...

en: At least %1
bg: Най-малко %1

en: The new file name is empty.
bg: Името на новия файл е празно.

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
bg: <qt>Информацията не може да бъде записана. Нямате достатъчно права за достъп в <b>%1</b>.</qt>

en: Forbidden
bg: Забрана

en: Can Read
bg: Четене

en: Can Read & Write
bg: Четене и запис

en: Can View Content
bg: Преглед на съдържанието

en: Can View & Modify Content
bg: Преглед и промяна на съдържанието

en: Can View Content & Read
bg: Преглед на съдържанието и четене

en: Can View/Read & Modify/Write
bg: Преглед и промяна, четене и запис

en: &Permissions
bg: &Права

en: Access Permissions
bg: Права за достъп

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
bg[0]: Файлът е връзка и няма права за достъп.
bg[1]: Файловете са връзки и нямат права за достъп.

en: Only the owner can change permissions.
bg: Само собственикът може да променя правата за достъп.

en: O&wner:
bg: &Собственик:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
bg: Задаване на операциите, които могат да бъдат извършвани от собственика.

en: Gro&up:
bg: &Група:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
bg: Задаване на операциите, които могат да бъдат извършвани от членовете на групата.

en: O&thers:
bg: &Други:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
bg: Задаване на операциите, които могат да бъдат извършвани от всеки потребители, независимо дали са собственици или членове на групата.

en: Only own&er can rename and delete folder content
bg: Про&мяна на съдържанието само от собственика

en: Is &executable
bg: &Изпълним файл (програма)

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
bg: Включете тази отметка, ако искате само собственика на директорията да може да преименува и изтрива файлове в нея. Останалите потребители ще могат да добавят файлове, което изисква права за промяна на съдържанието.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
bg: Включете тази отметка, ако искате файла да бъде изпълним. Това има смисъл само за програми и скриптове, и позволява съответния файл да бъде третиран като програма и да бъде стартиран.

en: A&dvanced Permissions
bg: &Разширени права

en: Ownership
bg: Собственост

en: User:
bg: Собственик:

en: Group:
bg: Група:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
bg: Прилагане на промените за поддиректориите и файловете

en: Advanced Permissions
bg: Допълнителни настройки

en: Class
bg: Клас

en: Show
    Entries
bg: Четене

en: Read
bg: Четене

en: This flag allows viewing the content of the folder.
bg: Преглед на съдържанието на директорията.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
bg: Преглед на съдържанието на файла (четене).

en: Write
    Entries
bg: Запис

en: Write
bg: Запис

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
bg: Преглед и промяна съдържанието на директорията. Това включва добавяне, преименуване и изтриване на файлове. Имайте предвид, че изтриването и преименуването могат да бъдат ограничени с бита за собственост (Sticky bit).

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
bg: Промяна съдържанието на файла (запис).

[ctx: Enter folder]
en: Enter
bg: Влизане

en: Enable this flag to allow entering the folder.
bg: Влизане в директорията.

en: Exec
bg: Изпълнение

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
bg: Изпълнение на файла като програма или скрипт.

en: Special
bg: Специални

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
bg: Специален флаг. Флагът е валиден за цялата директория. Може да видите значението на флага в дясната колона.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
bg: Специален флаг. Може да видите значението на флага в дясната колона.

en: User
bg: Собственик

en: Group
bg: Група

en: Set UID
bg: Задаване на UID

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
bg: Ако е включено, собственикът на директорията ще бъде собственик на всички новосъздадени файлове.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
bg: Ако е включено и този файл е изпълним, той ще се изпълнява с правата на собственика.

en: Set GID
bg: Задаване на GID

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
bg: Ако е включено, всички новосъздадени файлове в директорията ще бъдат в тази група.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
bg: Ако този файл е програма или скрипт и е маркиран като изпълним, то той ще се изпълнява с правата на групата.

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
bg: Ако флагът е вдигнат за директория, само собственикът и ще може да изтрива и/или преименува файлове вътре. В противен случай всеки имащ права за запис ще може да извършва тези операции.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
bg: Флагът на файла се игнорира при Линукс, но може да бъде използван при други системи

en: Link
bg: Връзка

en: Varying (No Change)
bg: Без промяна

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
bg[0]: Файлът използва разширени права за достъп.
bg[1]: Файловете използват разширени права за достъп.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
bg[0]: Папката използва разширени права за достъп.
bg[1]: Папките използват разширени права за достъп.

en: These files use advanced permissions.
bg: Файловете използват разширени права за достъп.

en: U&RL
bg: &Адрес

en: URL:
bg: Адрес:

en: De&vice
bg: &Устройство

en: Device (/dev/fd0):
bg: Устройство (/dev/fd0):

en: Device:
bg: Устройство:

en: Read only
bg: Само за четене

en: File system:
bg: Файлова система:

en: Mount point (/mnt/floppy):
bg: Точка на монтиране (/mnt/floppy):

en: Mount point:
bg: Точка на монтиране:

en: &Application
bg: Про&грама

en: Add File Type for %1
bg: Добавяне на файлов тип за %1

en: Select one or more file types to add:
bg: Изберете един или няколко типа за добавяне:

en: Only executables on local file systems are supported.
bg: Може да стартирате само локални програми и файлове.

en: Advanced Options for %1
bg: Допълнителни настройки за %1

en: Open file dialog
bg: Диалог за отваряне на файл

en: Blocked request.
bg: Блокирана заявка

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
bg: <qt>Промяната на собственика на файла беше неуспешна<b>%1</b>. Нямате достатъчно права, за да направите това.</qt>

en: &Skip File
bg: Пр&опускане

en: Unable to create io-slave: %1
bg: Невъзможно създаване на входно/изходна връзка: %1

en: Folder Already Exists
bg: Вече има такава директория

en: File Already Exists
bg: Вече има такъв файл

en: Already Exists as Folder
bg: Вече съществува като директория

en: Creating directory
bg: Създаване на директория

en: Directory
bg: Директория

en: Moving
bg: Преместване

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
bg: Източник

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
bg: Местоназначение

en: Deleting
bg: Изтриване

en: File
bg: Файл

en: Und&o
bg: Отм&яна

en: Und&o: Copy
bg: Отмя&на: копиране

en: Und&o: Link
bg: Отмя&на: създаване на връзка

en: Und&o: Move
bg: Отмя&на: преместване

en: Und&o: Rename
bg: Отм&яна: преименуване

en: Und&o: Trash
bg: Отм&яна: преместване в кошчето

en: Und&o: Create Folder
bg: Отм&яна: създаване на директория

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
bg: Файлът %1 е копиран от %2, но през това време явно е променен (%3).
    Отмяната на копирането ще изтрие файла и промените ще бъдат загубени.
    Искате ли да изтриете %4?

en: Undo File Copy Confirmation
bg: Отмяна на копирането

en: 1 day %2 | %1 days %2
bg[0]: %1 ден %2
bg[1]: %1 дни %2

en: %1 Item | %1 Items
bg[0]: %1 обект
bg[1]: %1 обекта

en: 1 Folder | %1 Folders
bg[0]: 1 папка
bg[1]: %1 папки

en: 1 File | %1 Files
bg[0]: 1 файл
bg[1]: %1 файла

[ctx: items: folders, files (size)]
en: %1: %2
bg: %1 %2

en: Could not read %1.
bg: Четене на %1 беше неуспешно.

en: Could not write to %1.
bg: Записът в %1 беше неуспешен.

en: Could not start process %1.
bg: Процесът %1 не може да бъде стартиран.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org
    %1
bg: Вътрешна грешка
    Моля, изпратете подробно съобщение за грешката на http://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
bg: Невалиден адрес %1.

en: The protocol %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не се поддържа.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
bg: Протоколът %1 служи само за филтриране.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
bg: "%1" е директория, но се очакваше да е файл.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
bg: "%1" е файл, но се очакваше да е директория.

en: The file or folder %1 does not exist.
bg: Няма файл или директория с име "%1".

en: A file named %1 already exists.
bg: Вече има файл с име %1.

en: A folder named %1 already exists.
bg: Вече има директория с име "%1".

en: No hostname specified.
bg: Няма избран хост.

en: Unknown host %1
bg: Неизвестен хост %1

en: Access denied to %1.
bg: Отказан достъп до %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
bg: Отказан достъп.
    Записът в %1 беше неуспешен.

en: Could not enter folder %1.
bg: Директорията "%1" не може да бъде отворена.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
bg: Протоколът "%1" не поддържа директорийни услуги.

en: Found a cyclic link in %1.
bg: Циклична връзка в %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
bg: Намерена е циклична връзка при копиране на %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
bg: Сокетът за достъп до %1 не може да бъде създаден.

en: Could not connect to host %1.
bg: Невъзможна връзка с хоста %1.

en: Connection to host %1 is broken.
bg: Връзката с хоста %1 е нарушена.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
bg: Протоколът %1 не е протокол за филтър.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
bg: Грешка при монтиране на устройство:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
bg: Грешка при демонтиране на устройство:
    %1

en: Could not read file %1.
bg: Файлът %1 не може да бъде прочетен.

en: Could not write to file %1.
bg: Записът във файл %1 беше неуспешен.

en: Could not bind %1.
bg: Свързването с %1 беше неуспешно.

en: Could not listen %1.
bg: Слушането на %1 беше неуспешно.

en: Could not accept %1.
bg: Приемане на %1 беше неуспешно.

en: Could not access %1.
bg: Неуспешен достъп до %1.

en: Could not terminate listing %1.
bg: Прекратяване на слушането %1 беше неуспешно.

en: Could not make folder %1.
bg: Създаването на директория %1 беше неуспешно.

en: Could not remove folder %1.
bg: Изтриването на директорията %1 беше неуспешно.

en: Could not resume file %1.
bg: Продължението на файла %1 беше неуспешно.

en: Could not rename file %1.
bg: Преименуване на файла %1 беше неуспешно.

en: Could not change permissions for %1.
bg: Смяната на правата за достъп до %1 беше неуспешна.

en: Could not change ownership for %1.
bg: Смяната на правата за достъп до %1 беше неуспешна.

en: Could not delete file %1.
bg: Изтриването на файла %1 беше неуспешно.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
bg: Процесът за протокол %1 прекъсна неочаквано.

en: Error. Out of memory.
    %1
bg: Няма достатъчно свободна памет.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
bg: Неизвестен прокси сървър
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
bg: Невъзможно идентифициране, %1 не поддържа идентификация

en: User canceled action
    %1
bg: Потребителят прекъсна действието
    %1

en: Internal error in server
    %1
bg: Вътрешна грешка в сървъра
    %1

en: Timeout on server
    %1
bg: Времето е просрочено за сървъра
    %1

en: Unknown error
    %1
bg: Неизвестна грешка
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
bg: Непознато прекъсване
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
bg: Изтриването на оригиналния файл %1 беше неуспешно.
    Моля, проверете правата си за достъп.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
bg: Изтриването на непълния файл %1 беше неуспешно.
    Моля, проверете правата си за достъп.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
bg: Преименуването на оригиналния файл %1 беше неуспешно.
    Моля, проверете правата си за достъп.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
bg: Преименуването на непълния файл %1 беше неуспешно.
    Моля, проверете правата си за достъп.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
bg: Създаването на символна връзка %1 беше неуспешно.
    Моля, проверете правата си за достъп.

en: Could not write file %1.
    Disk full.
bg: Файлът %1 не беше записан.
    Няма достатъчно свободно място на диска.

en: The source and destination are the same file.
    %1
bg: Файлът източник и файлът приемник са един и същи файл.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
bg: Сървърът изиска %1, но той не е наличен.

en: Access to restricted port in POST denied.
bg: Достъпът до ограничения порт в заявката POST е отказан.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org.
bg: Непознат код на грешка %1
    %2
    Моля, изпратете подробно съобщение за грешката на http://bugs.kde.org.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
bg: Протоколът %1 не поддържа отваряне на връзка.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
bg: Протоколът %1 не поддържа затваряне на връзка.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
bg: Протоколът %1 не поддържа достъп до файлове.

en: Writing to %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не поддържа запис.

en: There are no special actions available for protocol %1.
bg: Няма налично действие за протокола %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
bg: Протоколът "%1" не поддържа показване на съдържанието на директории.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не поддържа получаване на данни.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не поддържа получаване на информация за типа MIME.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не поддържа преименуване и преместване на файлове.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
bg: Протоколът %1 не поддържа създаване на символна връзка.

en: Copying files within %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не поддържа копиране на файлове.

en: Deleting files from %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не поддържа изтриване на файлове.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
bg: Протоколът "%1" не поддържа създаване на директории.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
bg: Протоколът %1 не поддържа променянето атрибутите на файловете.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
bg: Протоколът %1 не поддържа променянето атрибутите на файловете.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
bg: Протоколът %1 не поддържа използване на подчинени адреси.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
bg: Протоколът %1 не поддържа многократно получаване.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
bg: Протоколът "%1" не поддържа създаване на директории.

en: Protocol %1 does not support action %2.
bg: Протоколът %1 не поддържа операцията %2.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
bg: (неизвестно)

en: <b>Technical reason</b>:
bg: <b>Техническа причина</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
bg: <b>Подробности за заявката</b>:

en: <li>URL: %1</li>
bg: <li>Адрес: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
bg: <li>Протокол: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
bg: <li>Дата и час: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
bg: <li>Допълнителна информация: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
bg: <b>Възможни причини</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
bg: <b>Възможни решения</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
bg: (неизвестно)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
bg: Обърнете се към системния администратор за допълнителна помощ.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
bg: Обърнете се към администратора на сървъра за допълнителна помощ.

en: Check your access permissions on this resource.
bg: Проверете правата си за достъп до този ресурс.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
bg: Правата ви за достъп не са достатъчни, за да изпълните заявените операции за ресурса.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
bg: Файлът може би се използва от друга програма или потребител и затова е заключен.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
bg: Проверете дали друга програма или потребител не използват файла и дали не заключен.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
bg: Може би е хардуерна грешка, макар че е малко вероятно.

en: You may have encountered a bug in the program.
bg: Може би намерихте грешка в програмата.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
bg: Това най-вероятно е грешка в програмата. Моля, съобщете за нея, както е описано по-долу.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
bg: Моля, обновете софтуер си до последната версия. Дистрибуция ви би трябвало да има инструмент за обновяване.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="http://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
bg: Когато всички опити да оправите грешката са се провалили, помогнете на KDE или на доставчика на софтуера като изпратите съобщение за грешка. Ако ползвате софтуер, който е доставен от друг, свържете се първо с него. В противен случай проверете на <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> дали някой друг не е съобщил за тази грешка. Ако не, изпратете подробно съобщение за грешка, включвайки всички детайли, които могат да помогнат за възпроизвеждането и отстраняването и.

en: There may have been a problem with your network connection.
bg: Вероятно възникна проблем с връзката към мрежата.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
bg: Може би има проблем с мрежовите настройки. Ако имате достъп до Интернет в момента, значи не е така.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
bg: Вероятно е възникнал проблем по трасето между сървъра и този компютър.

en: Try again, either now or at a later time.
bg: Опитайте отново сега или по-късно.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
bg: Възможно е да има грешка или несъвместимост в протоколите.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
bg: Проверете дали има такъв ресурс и опитайте отново.

en: The specified resource may not exist.
bg: Посоченият ресурс може би не съществува.

en: You may have incorrectly typed the location.
bg: Може би сте допуснали грешка при въвеждането на адреса.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
bg: Убедете се, че сте въвели правилно адреса и опитайте отново.

en: Check your network connection status.
bg: Проверете мрежовата си връзка.

en: Cannot Open Resource For Reading
bg: Ресурсът не може да бъде отворен за четене

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
bg: Това означава, че съдържанието на файла или директорията <strong>%1</strong> не може да бъде прочетено, понеже нямата достатъчно права за достъп.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
bg: Може би нямате права за четене на файла или директорията.

en: Cannot Open Resource For Writing
bg: Ресурсът не може да бъде отворен за запис

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
bg: Това означава, че не може да се извърши запис във файла <strong>%1</strong>, понеже нямата достатъчно права.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
bg: Протоколът %1 не може да бъде инициализиран

en: Unable to Launch Process
bg: Стартирането на процеса беше неуспешно

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
bg: Програмата, която обезпечава достъп до протокола <strong>%1</strong>, не може да бъде стартирана. Проблемът най-вероятно е неправилна настройка или други технически проблеми.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
bg: Програмата, която обезпечава съвместимостта с протокола, може би не е обновена по време на последното обновяване на KDE. Това може да породи несъвместимост между версиите и програмата да не се стартира или да не работи правилно.

en: Internal Error
bg: Вътрешна грешка

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
bg: Възникна вътрешна грешка в програмата, която обезпечава достъпа до протокола <strong>%1</strong>.

en: Improperly Formatted URL
bg: Невалиден формат на адрес

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
bg: Адресът (URL - <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator), който въведохте е в неправилен формат. Форматът обикновено следва следната схема:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/directory/filename.extension?query=value</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
bg: Неподдържан протокол %1

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
bg: Протоколът <strong>%1</strong> не се поддържа от инсталираните на вашия компютър програми.

en: The requested protocol may not be supported.
bg: Заявеният протокол може да не се поддържа.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
bg: Версията на протокола %1 на вашият компютър и сървърa може би не са съвместими.

en: You may perform a search on the Internet for a KDE program (called a kioslave or ioslave) which supports this protocol. Places to search include <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> and <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.
bg: Можете да потърсите в Интернет за програма, която се казва kioslave или ioslave и поддържа този протокол. Можете да започнете търсенето от <a href="http://apps.kde.com/">http://apps.kde.com/</a> или <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
bg: Адресът не се се отнася за ресурс.

en: Protocol is a Filter Protocol
bg: Заявеният протокол е протокол за филтър

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
bg: Въведеният адрес не сочи към определен ресурс.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
bg: KDE може да комуникира по протокол в рамките на друг протокол. Зададеният протокол е само за подобни ситуации, но текущата не изисква това. Това се случва рядко и най-вероятно е грешка в програмата.

en: Unsupported Action: %1
bg: Неподдържано действие: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
bg: Заявеното действие не се поддържа от програмата, която използва протокола <strong>%1</strong>.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
bg: Тази грешка зависи от програмата. Допълнителна информация можете да получите от файла за отчитане на входно изходните операции.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
bg: Опит за постигане на същия резултат по друг начин.

en: File Expected
bg: Очакваше се файл

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
bg: Заявката очакваше файл, но вместо това намери директорията <strong>%1</strong>.

en: This may be an error on the server side.
bg: Това може да е грешка на сървъра.

en: Folder Expected
bg: Очакваше се директория

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
bg: Заявката очакваше директория, но вместо това намери файла <strong>%1</strong>.

en: File or Folder Does Not Exist
bg: Файлът или директорията не съществува

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
bg: Файлът или директорията <strong>%1</strong> не съществува.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
bg: Заявеният файл не може да бъде създаден понеже вече има файл с такова име.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
bg: Преместете текущия файл и опитайте отново.

en: Delete the current file and try again.
bg: Изтрийте текущия файл и опитайте отново.

en: Choose an alternate filename for the new file.
bg: Изберете друго име за новия файл.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
bg: Заявената директория не може да бъде създадена понеже вече има директория с такова име.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
bg: Преместете текущата директория и опитайте отново.

en: Delete the current folder and try again.
bg: Изтрийте текущата директория и опитайте отново.

en: Choose an alternate name for the new folder.
bg: Изберете друго име за новата директория.

en: Unknown Host
bg: Неизвестен хост

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
bg: Грешката за неизвестен хост показва, че сървър с името <strong>%1</strong> не може да бъде намерен в Интернет.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
bg: Въведеното име "%1" може би не съществува или сте допуснали правописна грешка.

en: Access Denied
bg: Отказан достъп

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
bg: Достъпът до ресурса <strong>%1</strong> е отказан.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
bg: Може би сте въвели неверни данни за идентификация или въобще никакви.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
bg: Може би нямате достатъчно права за достъп до въпросния ресурс.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
bg: Опитайте отново и проверете данните за идентификация.

en: Write Access Denied
bg: Отказан достъп за запис

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
bg: Това означава, че опита за запис във файла <strong>%1</strong> е отхвърлен.

en: Unable to Enter Folder
bg: Неуспешно влизане в директория

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
bg: Това означава, че опита за влизане (отваряне) в заявената директория <strong>%1</strong> е отхвърлен.

en: Folder Listing Unavailable
bg: Недостъпен списък с директории

en: Protocol %1 is not a Filesystem
bg: Протоколът %1 не е файлова система

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
bg: Това означава, че е направена заявка за определяне съдържанието на директория и програмата не е в състояние да изпълни заявката.

en: Cyclic Link Detected
bg: Циклична символна връзка

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
bg: В системите UNIX е възможно създаване на символни връзки (указател) към файл или директория с друго име. Намерена е символна връзка или поредици от връзки, които образуват затворен цикъл. Т. е. символната връзката сочи към нещо друго, а то от своя страна сочи към същата връзка.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
bg: Изтрийте една от символните връзки, за да прекъснете затворения цикъл и опитайте отново.

en: Request Aborted By User
bg: Заявката е прекъсната от потребителя

en: The request was not completed because it was aborted.
bg: Заявката не е изпълнена, понеже е прекъсната.

en: Retry the request.
bg: Нов опит за изпълнение на заявката.

en: Cyclic Link Detected During Copy
bg: Циклична символна връзка при копиране

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
bg: В системите UNIX е възможно създаване на символни връзки (указател) към файл или директория с друго име. Намерена е символна връзка или поредици от връзки, които образуват затворен цикъл. Т. е. символната връзката сочи към нещо друго, а то от своя страна сочи към същата връзка.

en: Could Not Create Network Connection
bg: Създаването на мрежова връзка беше неуспешно

en: Could Not Create Socket
bg: Създаването на сокет беше неуспешно

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
bg: Най-вероятно това е техническа грешка, при което е невъзможно заявеното устройство за мрежова комуникация (сокет) да бъде създадено.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
bg: Може би мрежовата връзка е настроена неправилно или мрежовия интерфейс не е включен.

en: Connection to Server Refused
bg: Връзката със сървъра е отхвърлена

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
bg: Сървърът <strong>%1</strong> отказа да установи връзка с вашия компютър.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
bg: Сървърът, въпреки че е свързан с Интернет, може да не е настроен да приема заявки.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
bg: Сървърът, въпреки че е свързан с Интернет, може да не е настроен да приема заявки за услугата %1.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
bg: Възможно е заявката да бъде блокирана от защитната стена (firewall) на мрежата ви или тази на сървъра.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
bg: Връзката със сървъра бе затворена неочаквано

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
bg: Въпреки че бе установена връзка със сървъра <strong>%1</strong>, тя беше затворена неочаквано по време на комуникацията.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
bg: Може би се появи грешка в протокола, поради което сървъра затвори връзката.

en: URL Resource Invalid
bg: Ресурсът от адреса е невалиден

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
bg: Протоколът %1 не е протокол за филтър

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
bg: Въведеният адрес не съдържа валиден механизъм за достъп до ресурса <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
bg: KDE може да комуникира по протокол в рамките на друг протокол. Зададеният протокол е само за подобни ситуации, но текущата не изисква това. Това се случва рядко и най-вероятно е грешка в програмата.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
bg: Стартирането на входно/изходното устройство беше неуспешно

en: Could Not Mount Device
bg: Устройството не може да бъде монтирано

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
bg: Заявеното устройство не може да бъде инициализирано (монтирано). Грешка: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
bg: Устройството може да не е готово, например да няма поставен носител (напр. компактдиск в компактдисковото устройство) или ако е периферно или портативно - може да не е свързано както трябва.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
bg: Може да нямате права за да инициализирате (монтирате) устройството. Някой устройства в системата UNIX могат да бъдат монтирани само от системните администратори.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
bg: Проверете дали устройството е готово, дали има носител в него, дали е включено и опитайте отново.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
bg: Деинициализацията на входно/изходно устройство беше неуспешна

en: Could Not Unmount Device
bg: Устройството не може да бъде демонтирано

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
bg: Заявеното устройство не може да бъде деинициализирано (демонтирано). Грешка: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
bg: Устройството може би е заето и се използва от друг потребител или програма. Дори отворен прозорец на браузъра с адреса на устройството може да го отчете като "използвано".

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
bg: Може да нямате права за да деинициализирате (демонтирате) устройството. Някой устройства в системата UNIX могат да бъдат монтирани/демонтирани само от системните администратори.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
bg: Проверете дали друг потребител или програма не използват устройството и опитайте отново.

en: Cannot Read From Resource
bg: Четенето от ресурса беше неуспешно

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
bg: Това означава, че ресурсът <strong>%1</strong> е достъпен (отворен), но се появява грешка по време на четене.

en: You may not have permissions to read from the resource.
bg: Може би нямате права за четене от ресурса.

en: Cannot Write to Resource
bg: Невъзможен запис в ресурса

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
bg: Това означава, че ресурсът <strong>%1</strong> е достъпен (отворен), но се появява грешка по време на запис.

en: You may not have permissions to write to the resource.
bg: Може би нямате права за достъп в ресурса.

en: Could Not Listen for Network Connections
bg: Слушането за мрежови връзки беше неуспешно

en: Could Not Bind
bg: Свързването беше неуспешно

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
bg: Най-вероятно това е техническа грешка, при което е невъзможно заявеното устройство за мрежова комуникация (сокет) да бъде създадено за слушане на мрежови връзки.

en: Could Not Listen
bg: Слушането беше неуспешно

en: Could Not Accept Network Connection
bg: Приемането на мрежовата връзка беше неуспешно

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
bg: Най-вероятно това е техническа грешка, при което е невъзможно приемане на входящата връзка.

en: You may not have permissions to accept the connection.
bg: Може би нямате права за приемане на връзки.

en: Could Not Login: %1
bg: Неуспешно влизане: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
bg: Опитът за влизане в системата (с цел извършване на заявената операция) беше неуспешен.

en: Could Not Determine Resource Status
bg: Състоянието на ресурса не може да бъде определено

en: Could Not Stat Resource
bg: Ресурсът не може да бъде формулиран

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
bg: Неуспешен опит за определяне на състоянието на ресурс <strong>%1</strong> - име, тип, размер и др.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
bg: Ресурсът не съществува или е недостъпен.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
bg: Прекъсването на слушането беше неуспешно

en: FIXME: Document this
bg: Недокументирана грешка

en: Could Not Create Folder
bg: Създаването на директорията беше неуспешно

en: An attempt to create the requested folder failed.
bg: Опитът за създаване на заявената директория беше неуспешен.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
bg: Може би местоположението, където трябва да бъде създадена директорията, не съществува.

en: Could Not Remove Folder
bg: Директорията не беше изтрита

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
bg: Опитът за изтриване на заявената директория <strong>%1</strong> беше неуспешен.

en: The specified folder may not exist.
bg: Може би заявената директория не съществува.

en: The specified folder may not be empty.
bg: Може би заявената директория не е празна.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
bg: Проверете дали директорията съществува и е празна, и опитайте отново.

en: Could Not Resume File Transfer
bg: Прехвърлянето на файла не беше продължено

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
bg: Заявката изиска прехвърлянето на файла <strong>%1</strong> да започне от определена точка, което е невъзможно.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
bg: Може би протоколът или сървърът не поддържат продължаване на прехвърлянето.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
bg: Стартирайте заявката отначало.

en: Could Not Rename Resource
bg: Ресурсът не може да бъде преименуван

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
bg: Опитът за преименуване на въпросния ресурс <strong>%1</strong> беше неуспешен.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
bg: Правата за достъп не могат да бъдат променени

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
bg: Опитът за промяна правата за достъп на въпросния ресурс <strong>%1</strong> беше неуспешен.

en: Could Not Change Ownership of Resource
bg: Правата за достъп не могат да бъдат променени

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
bg: Опитът за промяна правата за достъп на въпросния ресурс <strong>%1</strong> беше неуспешен.

en: Could Not Delete Resource
bg: Ресурсът не може да бъде изтрит

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
bg: Опитът за изтриване на въпросния ресурс <strong>%1</strong> беше неуспешен.

en: Unexpected Program Termination
bg: Неочаквано прекъсване на програмата

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
bg: Програмата, която обезпечава достъп до протокола <strong>%1</strong>, прекъсна неочаквано.

en: Out of Memory
bg: Недостатъчно свободна памет

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
bg: Програмата, която обезпечава достъп до протокола <strong>%1</strong>, не може да получи достатъчно памет за изпълнение на заявката.

en: Unknown Proxy Host
bg: Неизвестен прокси сървър

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
bg: При получаването на информация за прокси сървъра <strong>%1</strong> се получи грешка за неизвестен такъв. Това означава, че прокси сървърът не може да бъде намерен в Интернет.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
bg: Вероятно има проблем с настройката на връзката към Интернет и най-вече в частта за прокси. Ако в момента имате връзка, значи не е така.

en: Double-check your proxy settings and try again.
bg: Проверете настройките на проксито и опитайте отново.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
bg: Неуспешна идентификация. Методът %1 не се поддържа.

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
bg: Въпреки че сте дали верни данни за идентификация, възможно е използваният от сървъра методът за идентификация да не се поддържа от програмата, поддържаща протокола %1.

en: Please file a bug at <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
bg: Моля, изпратете подробно съобщение за грешката на <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a>, за да ни информирате за неподдържания метод на идентификация.

en: Request Aborted
bg: Заявката е прекъсната

en: Internal Error in Server
bg: Вътрешна грешка в сървъра

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
bg: Програмата, която обезпечава достъп до протокола <strong>%1</strong>, съобщи за вътрешна грешка: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
bg: Най-вероятно това е грешка в програмата. Моля, изпратете подробно съобщение за грешката, както е описано по-долу.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
bg: Обърнете се към администратора на сървъра за съвет.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
bg: Изпратете съобщението за грешка на автора на софтуера.

en: Timeout Error
bg: Просрочено време

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
bg: Сървърът е претоварен и затова не може да отговори на заявката.

en: Unknown Error
bg: Неизвестна грешка

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
bg: Програмата, която обезпечава достъп до протокола <strong>%1</strong>, съобщи за неизвестна грешка: %2.

en: Unknown Interruption
bg: Неизвестно прекъсване

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
bg: Програмата, която обезпечава достъп до протокола <strong>%1</strong>, съобщи за прекъсване от неизвестен тип: %2.

en: Could Not Delete Original File
bg: Оригиналният файл не беше изтрит

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
bg: Заявената операция за изтриване на оригиналния файл (в края на операцията по преместване на файла) не може да бъде изпълнена за <strong>%1</strong>.

en: Could Not Delete Temporary File
bg: Временният файл не беше изтрит

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
bg: Заявената операция за изтриване на временния файл, който се използва за запис на изтегляния файл, не може да бъде изпълнена за <strong>%1</strong>.

en: Could Not Rename Original File
bg: Преименуването на оригиналния файл беше неуспешно

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
bg: Заявената операция по преименуване на оригиналния файл <strong>%1</strong>, не може да бъде осъществена.

en: Could Not Rename Temporary File
bg: Преименуването на временния файл беше неуспешно

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
bg: Заявената операция за създаване на оригиналния файл <strong>%1</strong> не може да бъде осъществена.

en: Could Not Create Link
bg: Създаването на връзка беше неуспешно

en: Could Not Create Symbolic Link
bg: Създаването на символна връзка беше неуспешно

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
bg: Заявената операция по създаването на символната връзка <strong>%1</strong>, не може да бъде осъществена.

en: No Content
bg: Няма съдържание

en: Disk Full
bg: Дискът е пълен

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
bg: Заявената операция за запис на файл <strong>%1</strong> не може да бъде осъществена понеже няма достатъчно свободно място на диска.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
bg: Освободете достатъчно място на диска като: 1) изтриете временните файлове или файловете, които не ви трябват; 2) архивирайте някои файлове на диск; 3) купете си нов диск. :-)

en: Source and Destination Files Identical
bg: Файлът източник и файлът приемник са един и същи файл

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
bg: Операцията не може да бъде завършена понеже файлът източник и файлът приемник са един и същи файл.

en: Choose a different filename for the destination file.
bg: Изберете друго име за новия файл.

en: Undocumented Error
bg: Недокументирана грешка

[ctx: @title job]
en: Moving
bg: Преместване

[ctx: @title job]
en: Copying
bg: Копиране

[ctx: @title job]
en: Creating directory
bg: Създаване на директория

[ctx: @title job]
en: Deleting
bg: Изтриване

[ctx: @title job]
en: Transferring
bg: Прехвърляне

[ctx: @title job]
en: Mounting
bg: Монтиране

en: Device
bg: Устройство

en: Mountpoint
bg: Точка на монтиране

[ctx: @title job]
en: Unmounting
bg: Демонтиране

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
bg[0]: Сигурни ли сте, че искате обектът да бъде преместен в кошчето?
bg[1]: Сигурни ли сте, че искате тези %1 обекти да бъдат преместени в кошчето?

[ctx: Verb]
en: &Trash
bg: &Да

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
bg: SSL удостоверението изглежда е повредено.

en: Updating System Configuration
bg: Обновяване на системните настройки

en: Updating system configuration.
bg: Обновяване на системните настройки.

en: No service implementing %1
bg: Няма услуга, която да поддържа %1

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
bg: Записът във файл за работен плот "%1" не съдържа ред "Type=...".

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
bg: Типът на записа за работен плот
    %1
    е непознат.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
bg: Записът във файл за работен плот
    %1
    е от тип "FSDevice" но не съдържа ред "Dev=...".

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
bg: Файлът за работен плот
    %1
    е от тип символна връзка, но не съдържа ред "URL=...".

en: Mount
bg: Монтиране

en: Eject
bg: Изваждане

en: Unmount
bg: Демонтиране

en: Malformed URL
    %1
bg: Невалиден адрес
    %1

en: URL cannot be listed
    %1
bg: Адресът не може да бъде показан
    %1

[ctx: @title:column]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title:column]
en: Size
bg: Размер

[ctx: @title:column]
en: Date
bg: Дата

[ctx: @title:column]
en: Permissions
bg: Права

[ctx: @title:column]
en: Owner
bg: Собственик

[ctx: @title:column]
en: Group
bg: Група

[ctx: @title:column]
en: Type
bg: Тип

en: Default
bg: По подразбиране

en: (Symbolic Link to %1)
bg: (Символна връзка към %1)

en: (%1, Link to %2)
bg: (Връзка към %1 (%2)

en:  (Points to %1)
bg: (Сочи към %1)

en: Link to %1 (%2)
bg: Връзка към %1 (%2)

en: Owner:
bg: Собственик:

en: Permissions:
bg: Права за достъп:

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
bg: &Действия

en: &Open with %1
bg: Отваряне &с %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
bg: Отваряне &с

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
bg: Отваряне &с...

en: Open &with %1
bg: От&варяне с %1

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
bg[0]: 1 обект
bg[1]: %1 обекта

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
bg: Неизвестен

en: All Pictures
bg: Всички изображения

en: Mime Type
bg: Тип MIME

en: Comment
bg: Коментар

en: Patterns
bg: Шаблон

en: &Edit...
bg: &Редактиране...

en: Click this button to display the familiar KDE mime type editor.
bg: Стартиране на диалога за редактиране на типовете MIME.

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
bg: <qt>Влизането в <b>%1</b> беше неуспешно.
    Нямате достатъчно права за достъп.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
bg: <qt>Файлът <b>%1</b> е изпълним (програма). За вашата сигурност и тази на системата той няма да бъде стартиран.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
bg: <qt>Нямате права за изпълнение на <b>%1</b>.</qt>

en: You are not authorized to select an application to open this file.
bg: Нямате права за отварянето на файла.

en: Open with:
bg: Отваряне с:

en: You are not authorized to execute this file.
bg: Нямате права за изпълнението на файла.

en: Launching %1
bg: Стартиране на %1

en: Error processing Exec field in %1
bg: Грешка при обработка на "Exec" полета в %1

en: You are not authorized to execute this service.
bg: Нямате права за изпълнението на услугата.

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
bg: <qt>Изпълнението на посочената команда беше неуспешно. Файлът или директорията <b>%1</b> не съществува.</qt>

en: Could not find the program '%1'
bg: Програмата "%1" не може да бъде намерена

en: Acquire Image
bg: Получаване на изображение

en: OCR Image
bg: Изображение OCR

en: The desktop is offline
bg: Работният плот е изключен

en: File '%1' is not readable
bg: Файлът "%1" не може да бъде прочетен

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
bg: ГРЕШКА: Неизвестен протокол "%1"

en: Authorization Dialog
bg: Диалог за идентификация

en: Filename for clipboard content:
bg: Файл за съдържанието на системния буфер:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
bg: Съдържанието на системния буфер е променено след последното използване на операцията "Поставяне". Избраният формат на данните вече е неприложим. Моля, копирайте отново това което искате да поставите.

en: The clipboard is empty
bg: Системният буфер е празен

en: &Paste File | &Paste %1 Files
bg[0]: &Поставяне на файл
bg[1]: &Поставяне на %1 файла

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
bg[0]: &Поставяне на адрес
bg[1]: &Поставяне на %1 адреса

en: &Paste Clipboard Contents
bg: &Поставяне съдържанието на системния буфер

en: Data format:
bg: Формат на данните:

en: &Rename
bg: Преимен&уване

en: Suggest New &Name
bg: &Предложения за ново име

en: &Skip
bg: Пр&опускане

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
bg: &Запис в

en: &Overwrite
bg: Пр&езапис

en: &Resume
bg: Про&дължение

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
bg: Това действие ще запише "%1" върху себе си.
    Моля, въведете ново име на файл:

en: C&ontinue
bg: Продъл&жение

en: This action will overwrite the destination.
bg: Това действие ще презапише назначението.

en: Source
bg: Източник

en: Destination
bg: Назначение

en: An older item named '%1' already exists.
bg: Вече има файл с име "%1".

en: A similar file named '%1' already exists.
bg: Вече има подобен файл с име "%1".

en: Rename:
bg: Преименуване:

en: Information
bg: Информация

en: Skip
bg: Пропускане

en: AutoSkip
bg: Автоматично пропускане

en: Unknown protocol '%1'.
bg: Неизвестен протокол "%1".

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
bg: Липсва входно/изходна връзка за протокола "%1".

en: Cannot talk to klauncher: %1
bg: Свързването с програмата klauncher беше неуспешно: %1

en: Unable to create io-slave:
    klauncher said: %1
bg: Неуспешно създаване на входно/изходна връзка.
    Програмата klauncher върна следното съобщение: %1

en: &Yes
bg: &Да

en: &No
bg: &Не

en: &Details
bg: По&дробности

en: &Forever
bg: &Завинаги

en: Co&ntinue
bg: Про&дължение

en: &Current Session only
bg: &Само за текущата сесия

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
bg: На път сте да излезете от защитен режим. Трансферът на данни повече няма да бъде шифрован.
    Данните, които прехвърляте ще могат да бъдат прочетени от някой друг без големи затруднения.

en: Security Information
bg: Защитена информация

en: C&ontinue Loading
bg: &Продължение на зареждането

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
bg: %1: SSL се провали

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
bg: Вие сте на път да влезете в защитен режим. Трансферът на данни ще бъде шифрован.
    Данните които прехвърляте няма да могат да бъдат прочетени от някой друг.

en: Display SSL &Information
bg: Показване на &информация за протокола SSL

en: C&onnect
bg: Вр&ъзка

en: Enter the certificate password:
bg: Въведете парола на удостоверението:

en: SSL Certificate Password
bg: Парола за удостоверението SSL

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
bg: Удостоверението не може да бъде отворено. Искате ли нов опит с нова парола?

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
bg: Процедурата по задаване на удостоверение на клиента за тази сесия е неуспешна.

en: The server failed the authenticity check (%1).
bg: Удостоверението на сървъра не може да бъде идентифицирано (%1)

en: Server Authentication
bg: Сървър за идентификация

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
bg: Искате ли да приемете това удостоверение за валидно без повече да се показва това съобщение?

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
bg: Вие се готвите да приемете това удостоверение, но то не е издадено от сървъра, от който е получено. Искате ли зареждането да продължи?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
bg: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
bg: Организация:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
bg: Департамент:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
bg: Департамент по измамите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
bg: Държава:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
bg: Канада

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
bg: Щат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, state)
en: Quebec
bg: Квебек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
bg: Град:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, city)
en: Lakeridge Meadows
bg: Лейкъридж медоус (Lakeridge Meadows)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialNumberLabel)
en: Serial number
bg: Сериен номер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: You have indicated that you wish to obtain or purchase a secure certificate. This wizard is intended to guide you through the procedure. You may cancel at any time, and this will abort the transaction.
bg: Вие искате да получите или поръчате удостоверение за сигурност. Този помощник ще ви преведе през тази процедура. В случай на нужда можете да прекъснете операцията по всяко време и заявка няма да бъде направена.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: You must now provide a password for the certificate request. Please choose a very secure password as this will be used to encrypt your private key.
bg: Трябва да предоставите парола за удостоверението. Моля, изберете сигурна парола, понеже тя ще бъде използвана за шифроване на вашия личен ключ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: &Repeat password:
bg: &Повторете паролата:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: &Choose password:
bg: &Въведете парола:

en: Certificate
bg: Удостоверение

en: Save selection for this host.
bg: Запис на избраните за хоста.

en: Send certificate
bg: Изпращане на удостоверение

en: Do not send a certificate
bg: Без изпращане на удостоверение

en: KDE SSL Certificate Dialog
bg: Диалог за удостоверението SSL

en: The server <b>%1</b> requests a certificate.<br /><br />Select a certificate to use from the list below:
bg: Сървърът <b>%1</b> изисква сертификат.<br /><br />Изберете от следните:

en: Signature Algorithm:
bg: Алгоритъм за подписване:

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Signature Contents:
bg: Съдържание на подписа:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
bg: Неизвестен алгоритъм

en: Key type: RSA (%1 bit)
bg: Тип на ключа: RSA (%1 бита)

en: Modulus:
bg: Коефициент:

en: Exponent: 0x
bg: Степен: 0х

en: Key type: DSA (%1 bit)
bg: Тип на ключа: DSA (%1 бита)

en: Prime:
bg: Първоначален:

en: 160 bit prime factor:
bg: 160 битов първоначален фактор:

en: Public key:
bg: Публичен ключ:

en: The certificate is valid.
bg: Удостоверението е валидно.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
bg: Подписът на удостоверението е невалиден. Това означава, че удостоверението не може да бъде проверено.

en: The certificate is not valid, yet.
bg: Удостоверението е невалидно, все още.

en: The certificate is not valid, any more.
bg: Удостоверението вече не е валидно.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
bg: Списъкът с удостоверения не е валиден.

en: The certificate has been revoked.
bg: Удостоверението е подновено.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
bg: Удостоверителят е невалиден.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
bg: Удостоверението не може да бъде проверено, защото липсват главните файлове на удостоверителя.

en: SSL support was not found.
bg: Липсва поддръжка на SSL.

en: Private key test failed.
bg: Проверката на личния ключ се провали.

en: The certificate has not been issued for this host.
bg: Удостоверението не е издадено за този хост.

en: This certificate is not relevant.
bg: Удостоверението е неприложимо.

en: The certificate is invalid.
bg: Удостоверението е невалидно.

en: KDE SSL Information
bg: Показване на информация за протокола SSL

en: Current connection is secured with SSL.
bg: Текущата връзка е шифрована със SSL.

en: Current connection is not secured with SSL.
bg: Текущата връзка не е шифрована със SSL.

en: SSL support is not available in this build of KDE.
bg: Няма поддръжка на SSL в тази версия на KDE.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
bg: Основната част на този документ е шифрована със SSL, но някои части не са.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
bg: Някои части от този документ са шифровани със SSL, но основната част не е.

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
bg: Да

en: KDE Certificate Request
bg: Заявка за удостоверение

en: KDE Certificate Request - Password
bg: Заявка за удостоверение - парола

en: Unsupported key size.
bg: Неподдържан размер на ключа.

en: Please wait while the encryption keys are generated...
bg: Моля, изчакайте докато се генерират ключовите за шифроване...

en: Do you wish to store the passphrase in your wallet file?
bg: Искате ли паролата да бъде записана в системата Портфейл?

en: Store
bg: Запис

en: Do Not Store
bg: Без запис

en: 2048 (High Grade)
bg: 2048 (висок клас)

en: 1024 (Medium Grade)
bg: 1024 (среден клас)

en: 768  (Low Grade)
bg: 768  (нисък клас)

en: 512  (Low Grade)
bg: 512  (нисък клас)

en: No SSL support.
bg: Няма поддръжка на SSL.

en: Certificate password
bg: Парола за удостоверението

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
bg: Адрес:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
bg: Шифроване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
bg: Подробности:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
bg: Версия на SSL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
bg: Надеждно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
bg: Валидност от:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
bg: Сериен номер:

en: KMailService
bg: Пощенска услуга

en: Mail service
bg: Пощенска услуга

en: Could not find a usable proxy configuration script
bg: Не може да бъде намерен използваем конфигурационен скрипт на проксито

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
bg: Конфигурационният скрипт на проксито не може да бъде изтеглен:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
bg: Конфигурационният скрипт на проксито не може да бъде изтеглен

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
bg: Конфигурационният скрипт на проксито е невалиден:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
bg: Конфигурационният скрипт на проксито върна грешка:
    %1

en: Error connecting to server.
bg: Грешка при свързване със сървъра.

en: Not connected.
bg: Несвързан.

en: Connection timed out.
bg: Просрочено време.

en: Time out waiting for server interaction.
bg: Просрочено време за връзка със сървъра.

en: Server said: "%1"
bg: Сървърът казва: "%1"

en: Sends a bug report by email
bg: Изпращане на доклад за грешка по е-поща

en: Author
bg: Автор

en: Subject line
bg: Тема

en: Recipient
bg: Получател

en: telnet service
bg: услуга telnet

en: telnet protocol handler
bg: манипулатор на протокола за услугата telnet

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
bg: Нямате достатъчно права за достъп до протокола "%1".
