libplasma - en to bg translation catalogue (148 entries)

en: animation() takes one argument
bg: animation() има един параметър

en: %1 is not a known animation type
bg: %1 не е познат вид анимация

en: Script initialization failed
bg: Стартирането на скрипта беше неуспешно

en: Unable to load the widget
bg: Джаджата не беше заредена

en: Panel
bg: Панел

en: Unknown
bg: Непознато

en: Unknown Widget
bg: Неизвестна джаджа

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Configure...
bg: Настройване...

en: &OK
bg: &ОК

en: &Yes
bg: &Да

en: &No
bg: &Не

en: &Cancel
bg: От&каз

en: OK
bg: Добре

en: Activate %1 Widget
bg: Включване на джаджа %1

en: Widget Settings
bg: Настройки на джаджа

en: Remove this Widget
bg: Премахване на тази джаджа

en: Run the Associated Application
bg: Изпълнение на свързаното приложение

en: Settings
bg: Настройки

en: %1 Settings
bg: Настройки на %1

[ctx: @title:window]
en: %1 Settings
bg: Настройки на %1

en: Accessibility
bg: Достъпност

en: Application Launchers
bg: Зарждане на приложения

en: Astronomy
bg: Астрономия

en: Date and Time
bg: Дата и час

en: Development Tools
bg: Инструменти за разработка

en: Education
bg: Образование

en: Environment and Weather
bg: Околна среда и време

en: Examples
bg: Примери

en: File System
bg: Файлова система

en: Fun and Games
bg: Забава и игри

en: Graphics
bg: Графика

en: Language
bg: Език

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Multimedia
bg: Мултимедия

en: Online Services
bg: Интернет услуги

en: Productivity
bg: Производителност

en: System Information
bg: Системни данни

en: Utilities
bg: Инструменти

en: Windows and Tasks
bg: Прозорци и задачи

en: Keyboard Shortcut
bg: Бърз клавиш

[ctx: %1 is the name of a plasmoid, %2 the name of the machine that plasmoid is published on]
en: %1 on %2
bg: %1 на %2

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove this %1
bg: Премахване на %1

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: %1 Settings
bg: Настройки на %1

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
bg: Скриптът "%1" за "%2" не беше създаден.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
bg: Пакетът "%1" за "%2" не може да бъде отворен.

en: This object could not be created.
bg: Обектът не може да бъде създаден.

en: This object could not be created for the following reason:<p><b>%1</b></p>
bg: Обектът не може да бъде създаден поради тази причина:<p><b>%1</b></p>

en: Remove this Panel
bg: Премахване на този панел

en: Remove this Activity
bg: Премахване на тази дейност

en: Activity Settings
bg: Настройки на действие

en: Add Widgets...
bg: Добавяне на джаджи...

en: Next Widget
bg: Следваща джаджа

en: Previous Widget
bg: Предишна джаджа

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
bg: Настройки на %1

en: Fetching file type...
bg: Получаване вида на файла...

en: Widgets
bg: Джаджи

en: Icon
bg: Икона

en: Wallpaper
bg: Тапет

[ctx: @title:window %1 is the name of the containment]
en: Remove %1
bg: Премахване на %1

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: Do you really want to remove this %1?
bg: Наистина ли искате да премахнете %1?

en: Could not find requested component: %1
bg: Компонентът %1 не беше намерен

en: This plugin needs to be configured
bg: Тази приставка има нужда от настройки

en: Lock Widgets
bg: Заключване на джаджи

en: Unlock Widgets
bg: Отключване на джаджи

en: Shortcut Settings
bg: Настройки на бързи клавиши

en: Unnamed
bg: Без име

en: Show this group.
bg: Показване на тази група

en: Hide this group.
bg: Скриване на тази група

en: Expand this widget
bg: Разгъване на джаджата

en: Collapse this widget
bg: Сгъване на джаджата

en: Reattach
bg: Повторно прикрепяне

en: Close
bg: Затваряне

en: This system does not support OpenGL widgets.
bg: Системата не поддържа OpenGL джаджи.

en: Your machine does not support OpenGL widgets.
bg: Машината ви не поддържа OpenGL джаджи.

[ctx: A non-functional package]
en: Invalid
bg: Невалидно

en: There was an error attempting to exec the associated application with this widget.
bg: Грешка при опит за зареждане на свързаното с тази джаджа приложение.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Invalid token.
bg: Неправилен контролен номер

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Matching password required.
bg: Нужни са съвпадащи пароли.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Access denied.
bg: Достъпът е отказан.

en: Unknown error.
bg: Непозната грешка

en: Images
bg: Изображения

en: Configuration Definitions
bg: Определения на настройките

en: User Interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Data Files
bg: Файлове с данни

en: Executable Scripts
bg: Изпълними скриптове

en: Translations
bg: Преводи

en: Main Config UI File
bg: Файл за основна настройка на интерфейса

en: Configuration XML file
bg: XML файл с настройките

en: Main Script File
bg: Файл с основните скриптове

en: Default configuration
bg: Настройки по подразбиране

en: Animation scripts
bg: Скриптове за анимация

en: Service Descriptions
bg: Описания на услугите

en: Images for dialogs
bg: Изображения на диалоговите прозорци

en: Generic dialog background
bg: Фон на основния диалогов прозорец

en: Theme for the logout dialog
bg: Фон на диалоговия прозорец при изход

en: Wallpaper packages
bg: Пакети с тапети

en: Images for widgets
bg: Изображения за джаджи

en: Background image for widgets
bg: Фоново изображение на джаджите

en: Analog clock face
bg: Аналогов часовник

en: Background image for panels
bg: Фоново изображение на панелите

en: Background for graphing widgets
bg: Фон на джаджите

en: Background image for tooltips
bg: Фоново изображение на подсказките

en: Opaque images for dialogs
bg: Обратни изображения на диалоговите прозорци

en: Opaque generic dialog background
bg: Фон на обратния диалогов прозорец

en: Opaque theme for the logout dialog
bg: Обратна тема на диалогов прозорец при изход

en: Opaque images for widgets
bg: Обратни изображения на джаджите

en: Opaque background image for panels
bg: Обратно фоново изображение на панелите

en: Opaque background image for tooltips
bg: Обратно фоново изображение на подсказките

en: Low color images for dialogs
bg: Бледи изображения на диалоговите прозорци

en: Low color generic dialog background
bg: Блед фон на основния диалогов прозорец

en: Low color theme for the logout dialog
bg: Бледа тема на диалогов прозорец при изход

en: Low color background image for widgets
bg: Бледо фоново изображение на джаджите

en: Low color analog clock face
bg: Блед циферблат на аналогов часовник

en: Low color background image for panels
bg: Бледо фоново изображение на панелите

en: Low color background for graphing widgets
bg: Блед фон на джаджите

en: Low color background image for tooltips
bg: Бледо фоново изображение на подсказките

en: KColorScheme configuration file
bg: Файл с настройки за KColorScheme

en: Screenshot
bg: Снимка на екрана

en: Recommended wallpaper file
bg: Препоръчван файл за тапет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allServicesCheckbox)
en: Allow this user access to any service
bg: Разрешаване достъп на този потребител до всички услуги

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentCheckbox)
en: Remember this user
bg: Запомняне на потребителя

en: Incoming connection request
bg: Искане за входяща връзка

en: Connect with remote widget
bg: Свързване с отдалечена джаджа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
bg: Споделяне на тази джаджа в мрежата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
bg: Разрешаване всички да достъпват свободно тази джаджа

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
bg: Невалидна услуга (нула), не може да бъдат извършвани операции.

en: The "%1" widget is not installed.
bg: Джаджата "%1" не е инсталирана.

en: Server sent an invalid plasmoid package.
bg: Сървърът изпрати неправилен пакет plasmoid.

en: You are about to open a remote widget on your system.<br>
bg: На път сте да отворите отдалечена джаджа на системата си.<br>

en: <tr><td align="right"><b>Name:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
bg: <tr><td align="right"><b>Име:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Description:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
bg: <tr><td align="right"><b>Описание:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Author:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>
bg: <tr><td align="right"><b>Автор:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Server:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
bg: <tr><td align="right"><b>Сървър:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <br><br>Are you sure you want to open this widget on your system?
bg: <br><br>Сигурни ли сте, че искате да отворите тази джаджа на системата си?

en: Remote Widget
bg: Отдалечена джаджа

en: Open Widget
bg: Отваряне на джаджа

en: Reject Widget
bg: Отхвърляне на джаджа

en: User rejected
bg: Отхвърлено от потребителя

en: Timeout
bg: Просрочка на времето

en: Your system does not provide support for the 'remote widgets' feature. Access Failed.
bg: Системата ви не осигурява поддръжка за отдалечени джаджи. Неуспешен достъп.

en: Allow everybody access to %1.
bg: Разрешаване достъп на всички до %1.

en: Deny everybody access to %1
bg: Отказване достъп на всички до %1

en: Allow %1 access to all services.
bg: Разрешаване достъп на %1 до всички услуги.

en: Deny %1 access to all services.
bg: Отказване достъп на %1 до всички услуги.

en: You have requested access to the %1 hosted at %2.
bg: Поискахте достъп до %1, намиращо се на %2.

en: search term
bg: текст за търсене

en: Unknown Wallpaper
bg: Непознат тапет
