kopete - en to bg translation catalogue (2133 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i1
en: Name
bg: Име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
bg: Описание

en: Step Two: Account Information
bg: Стъпка втора: Информация за сметката

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
bg: Приставката на протокола %1 не може да бъде заредена.

en: Error While Adding Account
bg: Грешка при добавяне на сметка

en: This protocol does not currently support adding accounts.
bg: В момента този протокол не поддържа добавяне на сметки.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage1)
en: Step One: Select Messaging Service
bg: Стъпка първа: Изберете услуга за съобщения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Welcome to the Add Account Wizard</h2>
    <p>Select the messaging service from the list below.</p>
bg: <h2>Добре дошли в помощника за добавяне на контакти.</h2><p>Изберете услуга от списъка.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
bg: Готово

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Congratulations</h2>
    <p>You have finished configuring the account. Please click the "Finish" button.</p>
bg: <h2>Поздравления</h2>
    <p>Завършихте настройването на сметката. Моля, натиснете бутона "Край".</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use a custom color for this account
bg: Използване на потребителски цвят за тази сметка

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Account are often differentiated by the protocol icon. But if you have severals accounts of the same protocol, you may apply a color filter to that icon to differentiate accounts from the same protocols.
bg: Сметките често се различават по иконата на протокола. Ако имате няколко сметки от един и същи протокол, може да използвате цветови филтър за иконата за тяхното различаване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use &custom color
    for account:
bg: &Използване на потребителски
    цвят за сметката:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, mColorButton)
en: Account custom color selector
bg: Избор на потребителски цвят за сметката

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Connect right after Finish is pressed
bg: Свързване веднага след натискане на бутона "Край"

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: If this is checked, the account will be connected right after you clicked on <i>Finished</i>.
bg: Ако е включена тази отметка, връзката ще бъде установена веднага след натискане на бутона <i>Край</i>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Co&nnect now
bg: Св&ързване сега

en: Copy Link Address
bg: Копиране на адреса

en: Save Conversation
bg: Запис на разговора

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
bg: <qt>Грешка при отваряне на <b>%1</b> за запис.</qt>

en: Error While Saving
bg: Грешка при запис

en: User Has Left
bg: Напусна участник

en: Save File as
bg: Запис на файла като

en: Unread Message
bg: Непрочетено съобщение

[ctx: @action:button]
en: Clear Chat
bg: Изчистване на разговор

en: Closing Group Chat
bg: Затваряне на групов разговор

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
bg: Затваряне на разговор

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
bg: <qt>Получихте съобщение от <b>%1</b> в последната секунда. Искате ли разговорът да бъде затворен?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
bg: В момента се изпраща съобщение. Ако затворите разговора, изпращането му ще бъде прекъснато. Искате ли да го направите?

en: Message in Transit
bg: Съобщението се изпраща

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
bg[0]: Един участник в разговора
bg[1]: %1 участника в разговора

en: %1 is typing a message
bg: %1 пише съобщение

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
bg: %1 пишат съобщение

en: %1 is now known as %2
bg: %1 вече е %2

en: %1 has joined the chat.
bg: %1 се включи в разговора.

en: %1 has left the chat.
bg: %1 напусна разговора.

en: %1 has left the chat (%2).
bg: %1 напусна разговора (%2).

en: You are now marked as %1.
bg: Сега сте "%1".

en: %2 is now %1.
bg: %2 вече е "%1".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1)
en: Participants
bg: Участници

[ctx: @action:button]
en: Send
bg: Изпращане

[ctx: @info:status]
en: Ready.
bg: Готово.

en: &Send Message
bg: &Изпращане на съобщение

en: Send File...
bg: Изпращане на файл...

en: Close All Chats
bg: Затваряне на всички разговори

en: &Activate Next Tab
bg: Следва&щ подпрозорец

en: &Activate Previous Tab
bg: Преди&шен подпрозорец

en: Nic&k Completion
bg: &Завършване на псевдоним

en: &Detach Chat
bg: Прекъсване на &разговор

en: &Move Tab to Window
bg: О&тделяне на подпрозореца

en: &Tab Placement
bg: Разполо&жение на подпрозорците

en: Previous History
bg: Предишна история

en: Next History
bg: Следваща история

en: Automatic Spell Checking
bg: Автоматична проверка на правописа

en: Co&ntacts
bg: Кон&такти

en: Toolbar Animation
bg: Анимация на лентата с инструменти

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
bg: Затваряне на текущия подпрозорец

en: More...
bg: Още...

en: Top
bg: Горе

en: Bottom
bg: Долу

en: Left
bg: Ляво

en: Right
bg: Дясно

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Chat
bg: &Разговор

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: &Format
bg: Фор&матиране

note: i18n: ectx: Menu (tabs)
en: &Tabs
bg: Подпрозор&ци

note: i18n: ectx: Menu (settings) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: ToolBar (statusToolBar) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusGroup_) i18n: ectx: property (text), widget (QTab
en: Status
bg: Състояние

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
bg: Лента за форматиране

en: Download
bg: Изтегляне

en: Cancel
bg: Отказ

en: Play
bg: Възпроизвеждане

en: Save as
bg: Запазване като

en: << Prev
bg: << Предишен

en: (0) Next >>
bg: (0) Следващ>>

en: &Set Font...
bg: &Шрифт...

en: Set Text &Color...
bg: Цвят на &текста...

en: Set &Background Color...
bg: Цвят на &фона...

en: (%1) Next >>
bg: (%1) Следващ >>

en: Cl&ose Chat
bg: З&атваряне на разговор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, send_btn)
en: Send
bg: Изпращане

en: Reply
bg: Отговор

en: Add Smiley
bg: Добавяне на усмивка

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
bg: Фор&матиране

note: i18n: ectx: Menu (alignment)
en: &Alignment
bg: По&дравняване

en: Enable &Rich Text
bg: Включване на о&формление

en: Modify Account
bg: Промяна на сметка

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
bg: Сигурни ли сте, че искате сметката "%1" да бъде премахната?

en: Remove Account
bg: Премахване на сметка

en: Remove Identity
bg: Премахване на самоличност

en: New Identity
bg: Нова самоличност

[ctx: String used for creating first copy of a named item]
en: Copy of %1
bg: Копие на %1

en: &Add Account...
bg: &Добавяне на сметка...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
bg: &Промяна на сметка...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
bg: П&ремахване на сметка

en: Add &Identity...
bg: &Добавяне на самоличност...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
bg: Коп&иране на самоличност...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
bg: Про&мяна на самоличност...

en: R&emove Identity
bg: Према&хване на самоличност

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KopeteAccountConfigBase)
en: Manage Accounts
bg: Настройка на сметките

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: Account ID
bg: ID на сметка

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxAccounts)
en: Accounts
bg: Сметки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add a new account
bg: Добавяне на нова сметка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: Remove selected account
bg: Изтриване на избраната сметка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Modify selected account
bg: Редактиране на избраната сметка

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxIdentities)
en: Identities
bg: Самоличности

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: Add a new identity
bg: Добавяне на нова самоличност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: A&dd Identity...
bg: &Добавяне на самоличност...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: Remove selected identity
bg: Премахване на избраната самоличност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: R&emove
bg: &Премахване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Modify selected identity
bg: Промяна на избраната самоличност

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Let you edit the account's properties.
bg: Редактиране настройките на избраната сметка.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: Set the selected identity as default identity
bg: Задаване на избраната самоличност като подразбираща се

en: Contact List
bg: Списък с контакти

en: Colors && Fonts
bg: Цветове и шрифтове

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact List Animations
bg: Анимация на списъка с контакти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFading)
en: Fade in / out contacts as the&y appear / disappear
bg: О&светяване/избледняване при появяване/изчезване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFolding)
en: Fo&ld in / out contacts as they appear / disappear
bg: Раз&гъване/свиване при появяване/изчезване

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Contact List Auto-Hide
bg: Автоматично скриване на списъка с контактите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
bg: &Автоматично скриване на списъка с контактите

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Since vertical scrollbars occupy space, we introduced this auto-hide feature. The vertical scrollbar will not be available until you move your mouse over the contact list.<br>
    (<b>Disabled</b> if "<b>Hide vertical scrollbar</b>" option is selected above.)
bg: Тъй като вертикалната лента за превъртане заема място, ние измислихме тази функция за автоматично скриване. Вертикалната лента за превъртане няма да е видима докато не раздвижите мишката в списъка с контакти.<br>
    (Ще е <b>изключено</b> ако опцията "<b>Скриване на вертикалната лента за превъртане</b>"е включена горе.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Auto-hide vertical &scrollbar
bg: Автоматично скриване на вертикалната лен&та за превъртане

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en: The timeout value for both contact list and scrollbar auto-hiding.
bg: Интервал, след който лентите за превъртане се скриват автоматично.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en:  Sec
bg:  сек

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mNormalFontLabel)
en: Base font:
bg: Основен шрифт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSmallFontLabel)
en: Small font:
bg: Малък шрифт:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Colors
bg: Цветове

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_ContactList)
en: Contact List Appearance
bg: Изглед на списъка с контакти

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting)
en: Manual
bg: Ръчно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconBorders)
en: Borders
bg: Граници

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconRounded)
en: Rounded corners
bg: Заоблени ъгли

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupContactByGroup)
en: Arrange metacontacts by &group
bg: Подре&ждане на метаконтактите по групи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListTreeView)
en: Show tree &branch lines
bg: Показване &разклоненията на дървото

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIndentContact)
en: In&dent contacts
bg: О&тместване на контактите навътре

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: <b>Always</b> disables the vertical scrollbar
bg: <b>Винаги</b> изключване на вертикалната лента за превъртане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: &Hide vertical scrollbar
bg: &Скриване на вертикалната лента за превъртане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
bg: Промяна с&ъдържанието на подсказките...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
bg: Премахване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
bg: Преглед

en: Small
bg: Малък

en: Bold
bg: Получер

en: Italic
bg: Курсив

en: Center
bg: Центрирано

en: Alignment
bg: Подравняване

en: Width
bg: Широчина

en: Tooltip Editor
bg: Редактор за подсказки

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbDown)
en: Use this arrow to reorder the items in the list.
bg: Използвайте стрелката за преподреждане на записите в списъка.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbAdd)
en: Use this arrows to add or remove items to your contact tooltips.
bg: Използвайте тази стрелка за да добавите или премахнете елементи от инструментите си.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Using the arrow buttons, put on the right the items you want to see in the contact tooltips. You can then sort them.
bg: Използвайки бутоните стрелки можете да сложите вдясно записите, които искате да виждате в контакти. После можете да ги сортирате.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <b>Here you can customize the contact tooltips</b>
bg: <b>Тук можете да настроите подсказките за контактите</b>

en: Execute
bg: Изпълнение

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AVDeviceConfig_VideoDevice)
en: Video
bg: Видео

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
bg: Устройство

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
bg: Устройство:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
bg: Вход:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, controlsTab)
en: Sliders
bg: Плъзгачи

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
bg: &Опции

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
bg: Действия

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &General
bg: О&бща

en: &Events
bg: &Събития

en: A&way Settings
bg: Н&астройки за отсъствие

en: Cha&t
bg: &Разговор

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Auto Away
bg: Автоматично отсъствие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAutoAway)
en: &Use auto away
bg: &Автоматично отсъствие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Become away after
bg: Състояние "отсъствие" след

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes of inactivity
bg: минути неактивност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayGoAvailable)
en: Become available when detecting activity again
bg: Достъпност при отчитане на активност

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Auto Away Message
bg: Съобщения за отсъствие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
bg: Титла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
bg: Съобщение:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
bg: Разговор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightEnabled)
en: High&light messages containing your nickname
bg: О&ткрояване на съобщенията, съдържащи псевдонима ви

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, interfaceGroup)
en: &Interface Preference
bg: Настройки на &интерфейса

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, chatWindowGroup)
en: Chat Window Grouping &Policy
bg: Политика за &групиране на прозорците за разговор

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Open All Messages in New Chat Window
bg: Всички съобщения в нов прозорец за разговор

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Account in Same Chat Window
bg: Груповите съобщения от същата сметка в един прозорец

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group All Messages in Same Chat Window
bg: Всички съобщения в един прозорец за разговор

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Contacts in Same Group in Same Chat Window
bg: Съобщенията от контакти от една група в един прозорец

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Metacontact in Same Chat Window
bg: Съобщенията от същия метаконтакт в един прозорец

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Limit the maximum number of lines visible in a chat window to improve speed for complex layouts.
bg: Ограничаване максималния брой редове в прозорец за разговор с цел подобряване скоростта на обработка.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
bg: Събития

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
bg: Известяване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: Left mouse click on flashing system tray opens message instead of restoring/minimizing contact list
bg: Щракване с левия бутон на мишката върху мигащия системен панел отваря съобщението вместо да възстановява/минимизира списъка

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: A left mouse click on the flashing system tray icon opens the incoming message instead of restoring/minimizing the contact list (e.g. to check who is sending messages). A middle click always opens this message.
bg: Ляво щракване с мишката върху системния панел отваря входящото съобщение вместо да възстанови/минимизира списъка (например ако искате да видите кой изпраща съобщенията). Средно щракване винаги отваря това съобщение.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: &Left mouse click opens message
bg: &Левият бутон на мишката отваря съобщението

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
bg: Разни

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable events if your account status is "Away"
bg: Включване на събития ако състоянието ви е "отсъстващ"

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable notification events even if your account status is "Away" or less available, e.g. "Not Available" or "Do not Disturb". Note: This does not affect the flashing of the system tray icon.
bg: Включване на уведомяване за събития дори когато вашето състояние е "отсъстващ", например "недостъпен" или "не ме безпокойте". Забележка: Това не засяга мигането на иконата в системния панел.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: E&nable events while away
bg: &Събития по време на отсъствие

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch to the desktop which contains the chat window for the sender when opening his/her message
bg: Превключване към работния плот, който съдържа прозореца за разговор на изпращача, при отваряне на неговото съобщение

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: If there is already a chat window open for the sender of the message, opening his/her message will cause a switch to the desktop which contains this chat window.
bg: Ако за този изпращач вече има отворен прозорец за разговор, съобщението ще бъде показано на работния плот на произволен прозорец.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch &to desktop containing chat on opening message
bg: Превключване &към работен плот с прозорец при отваряне на съобщение

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: Raise the chat window/tab on an incoming message
bg: Изскачане на прозореца при ново съобщение

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: If there is already a chat window opened for the sender of an incoming message this window will be put on the current desktop and in front of all other windows.
bg: Ако за този изпращач вече има отворен прозорец за разговор, прозорецът ще бъде поставен върху текущия работен плот и пред всички други прозорци.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: &Raise window on incoming message
bg: &Изскачане на прозореца при входящо съобщение

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_General) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: General
bg: Общи

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
bg: Системен панел

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
bg: Показване на иконата в системния панел

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
bg: Показване на &икона в системния панел

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
bg: Минимизиране на главния прозорец след стартиране

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
bg: Стартиране със скрит главен прозорец. Ще се вижда само иконата в системния панел.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
bg: Зареждане със скрит &главен прозорец

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
bg: Съобщения

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Instantly open incoming messages
bg: Незабавно отваряне на входящите съобщения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Open messages instantl&y
bg: &Незабавно отваряне

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use a message queue to store incoming messages
bg: Поставяне съобщенията на опашка при пристигане на ново съобщение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
bg: &Опашка от съобщения

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
bg: Изключен

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
bg: Включен

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
bg: Отсъстващ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
bg: Зает

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, invisibleTab)
en: Invisible
bg: Невидим

en: &Style
bg: &Стил

en: &Emoticons
bg: &Емотикони

en: (No Variant)
bg: (Няма вариант)

en: Cannot Open Archive
bg: Архивът не може да бъде отворен

en: Invalid Style
bg: Невалиден стил

en: Install Successful
bg: Инсталирането е успешно

en: Unknown Error
bg: Непозната грешка

[ctx: This is the myself preview contact id]
en: myself@preview
bg: аз@пример

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
bg: Аз

en: Jack
bg: Пешо

[ctx: This is the other preview contact id]
en: jack@preview
bg: пешо@пример

[ctx: This is the other preview contact nickname]
en: Jack
bg: Пешо

en: Hello, this is an incoming message :-)
bg: Здрасти! Това е входящо съобщение :-)

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
bg: Здрасти! Това е следващото входящо съобщение.

en: Ok, this is an outgoing message
bg: Добре, това пък е изходящо съобщение

en: This is an internal message
bg: Това е вътрешно съобщение

en: performed an action
bg: извърши действие

en: This is a highlighted message
bg: Това е откроено съобщение

en: Bye
bg: Чао

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_chatFontSelection)
en: Fonts
bg: Шрифтове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Base &font:
bg: &Основен шрифт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use system font
bg: Използване на системния шрифт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Use custom font:
bg: Използване на шрифт по избор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Background color:
bg: Цвят на &фона:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Formatting Overrides
bg: Игнориране на потребителското форматиране

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: If this is checked, the text representation of emoticons in messages will be replaced by an image
bg: Ако е включена тази отметка, текстовите символи на емоции ще бъдат заменени с изображения

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChatWindowConfig_Style)
en: Chat Window Appearance
bg: Изглед на прозореца за разговор

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
bg: Показване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupConsecutiveMessages)
en: Group consecuti&ve messages
bg: Групиране на &последователните съобщения

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
bg: Стилове

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: Get new Chat Window styles over the Internet
bg: Изтегляне на нови стилове на прозореца за разговор от Интернет

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
bg: Изте&гляне на нов...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: &Install...
bg: &Инсталиране...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete
bg: &Изтриване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HoverClose)
en: Show close button
bg: Показване на бутон за затваряне

en: General Plugins
bg: Основни приставки

en: Free For Chat
bg: Свободен за разговор

en: Extended Away
bg: Дълго отсъствие

en: Idle
bg: Неактивен

en: Do Not Change
bg: Без промяна

en: New Status
bg: Ново състояние

en: New Group
bg: Нова група

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCustomAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButt
en: Add
bg: Добавяне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddGroup)
en: Add Group
bg: Добавяне на група

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category:
bg: Категория:

en: Title
bg: Длъжност

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
bg: Показвано име

en: Status Message
bg: Съобщение за състоянието

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
bg: Изгледът "%1" е един от стандартните и не може да бъде изтрит.

en: Cannot Delete Default Layouts
bg: Стандартните изгледи не могат да бъдат изтривани

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
bg: <qt>Контактът вече е в списъка ви. Той е подконтакт на <b>%1</b></qt>

en: Select Address Book
bg: Избор на адресник

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
bg: Избор на контакт

en:  (already in address book)
bg:  (вече е в адресника)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: This wizard helps you export instant messaging contacts to the KDE address book.
bg: Помощникът ще ви помогне да експортирате контакти от програмата към адресника на KDE.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
bg: &Избор на адресник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Selected contacts will be added to the KDE address book.
bg: Избраните контакти ще бъдат добавени към адресника на KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
bg: &Маркиране на всичко

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
bg: Раз&маркиране на всичко

en: <Not Set>
bg: <не е настроено>

en: Export to Address Book
bg: Експортиране в адресника

en: Export
bg: Изнасяне

en: Set address book fields using the selected data from Kopete
bg: Попълване полетата на адресника с данни от Kopete

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookExportUI)
en: Merge with Address Book
bg: Сливане с адресника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblFirstName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: First name:
bg: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblHomePhone)
en: Home phone:
bg: Домашен телефон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblWorkPhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Work phone:
bg: Служебен телефон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mobileLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblMobilePhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Mobile phone:
bg: Мобилен телефон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblUrl)
en: URL:
bg: Адрес:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblLastName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Last name:
bg: Фамилия:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
bg: Е-поща:

en: Create New Group...
bg: Създаване на нова група...

en: &Move To
bg: &Преместване в

en: &Copy To
bg: &Копиране в

en: Send Email...
bg: Изпращане на е-поща...

[ctx: verb, rename a contact]
en: Rename
bg: Преименуване

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Add Contact
bg: До&бавяне на контакт

en: Select Account
bg: Избор на сметка

en: Add to Your Contact List
bg: Добавяне в списъка с контакти

en: &Properties
bg: &Информация

en: Please enter the name for the new group:
bg: Моля, въведете име на новата група:

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате контактът <b>%1</b> да бъде премахнат от списъка?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате групата <b>%1</b> и всички в контакти в нея да бъдат премахнати ?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
bg: Сигурни ли сте, че искате маркираните контакти да бъдат премахнати?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
bg: Сигурни ли сте, че искате маркираните групи и контакти да бъдат премахнати от списъка?

en: Move contact
bg: Преместване на контакт

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
bg: Този контакт няма е-поща в адресника на KDE.

en: No Email Address in Address Book
bg: Няма е-поща в адресника

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
bg: Контактът не е открит в адресника на KDE. Проверете дали е маркиран в прозореца с информацията.

en: Not Found in Address Book
bg: Не е открит в адресника

en: Rename Contact
bg: Преименуване на контакт

en: Remove Contact
bg: Премахване на контакт

en: Send Single Message...
bg: Изпращане на еднократно съобщение...

en: &Add Subcontact
bg: До&бавяне на подконтакт

en: Rename Group
bg: Преименуване на група

en: Remove Group
bg: Премахване на група

en: Send Message to Group
bg: Изпращане на съобщение до група

en: &Add Contact to Group
bg: До&бавяне на контакт към група

en: Rename
bg: Преименуване

en: Add Contact
bg: Добавяне на контакт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
bg: &Име:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
bg: Икони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
bg: И&зползване на потребителски икони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOpen)
en: O&pen:
bg: Отв&орен:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClosed)
en: C&losed:
bg: За&творен:

en: Properties of Group %1
bg: Информация за група %1

en: Custom &Notifications
bg: Извест&явания

en: Properties of Meta Contact %1
bg: Информация за метаконтакт %1

en: Sync KABC...
bg: Синхронизиране на KABC...

en: No Contacts with Photo Support
bg: Няма контакти със снимка

en: No contacts were imported from the address book.
bg: Не са импортирани контакти от адресника.

en: No Change
bg: Без промяна

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
bg: Връзка към адресника

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
bg: Експортиране на информацията за контактите в адресника на KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
bg: &Експортиране на информация...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
bg: Импортиране на контакти от адресника на KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
bg: И&мпортиране на контакти

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
bg: Показвано име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
bg: От контакта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
bg: &Потребителска:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
bg: Снимка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Photo
bg: Снимка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
bg: Потребителска:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChoosePhoto)
en: Choose...
bg: Избор...

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
bg: &Разширени

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Check to set custom icons for this contact
bg: Използване на потребителски икони за този контакт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
bg: И&зползване на потребителски икони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnline)
en: &Online:
bg: Вкл&ючен:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOffline)
en: O&ffline:
bg: Изклю&чен:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
bg: Отс&ъствие:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUnknown)
en: Un&known:
bg: &Неизвестно:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: &Group:
bg: &Група:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kabcLabel)
en: Address book entry:
bg: Запис в адресника:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
bg: Самоличност

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
bg: Подробни данни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E-mail:
bg: Е-поща:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, phoneLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private phone:
bg: Личен телефон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
bg: Без снимка

en: General Information
bg: Общи данни

en: Detailed Information
bg: Подробни данни

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
bg: Общи данни

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
bg: Избор на снимка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
bg: Изчистване на снимката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
bg: Показване като:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
bg: Псевдоним:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
bg: Име на самоличност

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
bg: Лента за бързо търсене

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
bg: &Други действия

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
bg: &Групи

en: Global status message
bg: Общо съобщение за състоянието

en: &Export Contacts...
bg: &Експортиране на контакти...

en: &Away
bg: &Отсъстващ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
bg: &Зает

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: &Invisible
bg: &Невидим

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnline)
en: &Online
bg: Вкл&ючен

en: &Set Status
bg: &Задаване на състояние

en: Configure &Global Shortcuts...
bg: Настройване на &глобалните клавиши...

en: Show &All
bg: Показване на &всички

en: Show Offline &Users
bg: Показване на изкл&ючените потребители

en: Show Empty &Groups
bg: Показване на празните гр&упи

en: Read Message
bg: Четене на съобщение

en: Read the next pending message
bg: Четене на следващото чакащо съобщение

en: Show/Hide Contact List
bg: Показване/скриване на списъка с контакти

en: Show or hide the contact list
bg: Показване или скриване на списъка с контакти

en: Set Away/Back
bg: Настройки за отсъствие/връщане

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
bg: <qt>След затварянето на главния прозорец програмата ще продължи да работи в системния панел. За да я спрете, използвайте "Изход" от менюто "Файл".</qt>

en: Docking in System Tray
bg: Показване на икона в системния панел

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
bg: Разговор в реално време

en: Developer and maintainer
bg: Разработка и поддръжка

en: Developer and Project founder
bg: Разработчик и основател на проекта

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
bg: Разработчик, поддръжка на приставката за Yahoo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
bg: Разработчик

en: Developer, Connection status plugin author
bg: Разработчик, поддръжка на приставката за състоянието

en: Developer, Video device support
bg: Разработчик, поддръжка на видео устройства

en: Developer, MSN
bg: Разработчик, MSN

en: Developer, Gadu plugin maintainer
bg: Разработчик, поддръжка на приставката за Gadu

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
bg: Водещ разработчик, поддръжка на приставките за AIM и ICQ

en: IRC plugin maintainer
bg: Поддръжка на приставката за IRC

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
bg: Водещ разработчик, поддръжка на приставките за Telepathy и Messenger

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
bg: Водещ разработчик, поддръжка на приставката за MSN

en: Artist / Developer, Artwork maintainer
bg: Изпълнител / разработчик, поддръжка на шаренийките

en: Developer, UI maintainer
bg: Разработчик, поддръжка на ГПИ

en: Developer, WLM plugin maintainer
bg: Разработчик, поддръжка на приставката за WLM

en: Developer, Jabber plugin maintainer
bg: Разработчик, поддръжка на приставката за Jabber

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
bg: Водещ разработчик, поддръжка на GroupWise

en: Konki style author
bg: Автор на стила "Konki"

en: Hacker style author
bg: Автор на стила "Hacker"

en: Kopete's icon author
bg: Автор на иконите за Kopete

en: Sounds
bg: Звуци

en: Kopete Docugoddess, Bug and Patch Testing.
bg: Богиня на документацията, тестването на грешки и кръпки.

en: Iris Jabber Backend Library
bg: Библиотека Iris Jabber

en: OscarSocket author
bg: Автор на OscarSocket

en: Kmerlin MSN code
bg: Код Kmerlin MSN

en: Former developer
bg: Бивш разработчик

en: Former developer, project co-founder
bg: Бивш разработчик, съосновател на проекта

en: Misc bugfixes and enhancements
bg: Поправяне на грешки и подобрения

en: Former developer, original Gadu plugin author
bg: Бивш разработчик, автор на приставката за Gadu

en: Former developer, Jabber plugin author
bg: Бивш разработчик, автор на приставката за Jabber

en: Former developer, Oscar plugin
bg: Бивш разработчик, автор на приставката за Oscar

en: Former developer and WinPopup maintainer
bg: Бивш разработчик, поддръжка на изскачащите прозорци

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
bg: Без зареждане на приставките. Това препокрива останалите настройки.

en: Disable auto-connection
bg: Изключване на автоматичното свързване

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
bg: Автоматично свързване на посочените сметки.
    Ако сметките са няколко, разделете ги със запетаи.

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
bg: Без зареждане на посочената приставка.
    Ако приставките са няколко, разделете ги със запетаи.

en: Load only the specified plugins. Use a comma-separated list
    to load multiple plugins. This option has no effect when
    --noplugins is set and overrides all other plugin related
    command line options.
bg: Зареждане на зададените приставки.
    Ако приставки са няколко, разделете ги със запетаи.
    Параметърът се игнорира, ако е зададено "--noplugins".

en: URLs to pass to kopete / emoticon themes to install
bg: Адрес с емоции за инсталиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: C&lear
bg: Изчис&тване

en: Edit Message
bg: Редактиране на съобщение

en: Edit Message...
bg: Редактиране на съобщение...

note: i18n: Selection of combinations of light sources
en: Lights
bg: Светлини

en: Invert
bg: Обръщане

en: Infrared
bg: Инфрачервено

note: i18n: Black/White
en: B/W
bg: Ч/Б

note: i18n: Color Mode
en: Colour mode
bg: Цветен режим

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Quality
bg: Качество

en: Off
bg: Изключено

en: Both
bg: Двустранно

en: On
bg: Включено

en: Brightness
bg: Яркост

en: Hue
bg: Нюанс

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, color_btn)
en: Color
bg: Цвят

en: Contrast
bg: Контраст

en: Vertical Flip
bg: Вертикално обръщане

en: Horizontal Flip
bg: Хоризонтално обръщане

en: Saturation
bg: Насищане

en: Balance
bg: Баланс

en: Bass
bg: Ниски

en: Treble
bg: Високи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, muteButton)
en: Mute
bg: Заглушаване

en: Gamma
bg: Гама

en: Exposure
bg: Експозиция

en: Gain
bg: Усилване

en: Rotate
bg: Завъртане

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
bg: Връзката прекъсна. В момента програмата е без връзка с мрежата. Искате ли да бъде установена такава когато проблемът се оправи?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
bg: В момента програмата е без връзка с мрежата. Искате ли да бъде установена такава?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
bg: В момента програмата е без връзка с мрежата. Искате ли да бъде установена такава с цел да бъде извършена заявената операция?

en: Leave Offline Mode?
bg: Оставяне в режим без връзка?

en: Connect
bg: Свързване

en: Stay Offline
bg: Оставане без връзка

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
bg: <qt>Kopete не поддържа "%1".</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
bg: Синхронизирането с адресника на KDE беше неуспешно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
bg: Без използване

en: Import Address From Address Book
bg: Импортиране на адрес от адресника

en: Use
bg: Използване

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
bg: <qt>Една или повече от вашите използващи %1 сметки са изключени. Повечето компютри трябва да са свързани с Интернет, за да добавят контакти. Моля, свържете се и опитайте отново.</qt>

en: Not Connected
bg: Няма връзка

en: Choose Account
bg: Избор на сметка

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
bg: <qt>Все още няма сметка за <b>%1</b>. Моля, създайте такава, свържете се и опитайте отново.</qt>

en: No Account Found
bg: Не е открита сметка

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
bg: <qt>Добавянето на контакта е невъзможно.</qt>

en: Could Not Add Contact
bg: Контактът не беше добавен

en: You have been disconnected
bg: Бяхте изключени

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
bg: Свързахте се от друг клиент или компютър към сметка "%1"

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
bg: Повечето собственически услуги за мигновени съобщения не ви позволяват да се свързвате от повече от едно място. Проверете дали някой не използва вашата сметка без позволение. Ако имате нужда от услуга, поддържаща връзка от няколко места едновременно, използвайте протокола Jabber.

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
bg: Не можете да добавяте себе си към списъка с контакти. Добавянето на "%1" към контактите на сметка "%2" няма да се осъществи.

en: Error Creating Contact
bg: Грешка при създаване на контакт

en: Edit Account
bg: Редактиране на сметка

en: I am gone right now, but I will be back later
bg: Навън съм, ще се върна по-късно

en: Outgoing Message Sent
bg: Изходящото съобщение е изпратено

en: A contact sent you a buzz/nudge.
bg: Един от контактите иска да ви разкара.

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
bg: <qt>Грешка при отваряне на нов прозорец за разговор - не беше отворен такъв.</qt>

en: Error While Creating Chat Window
bg: Грешка при отваряне на прозорец за разговор

en: Enter Arguments
bg: Въведете аргументи

en: Enter the arguments to %1:
bg: Въведете аргументите за %1:

en: Alias "%1" expands to itself.
bg: Псевдонимът "%1" се разгъна максимално.

en: You are not authorized to perform the command "%1".
bg: Не сте оторизирани да изпълнявате командата "%1".

en: Command Error
bg: Командна грешка

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
bg: УПОТРЕБА: /help [<команда>] - Показване на наличните команди или помощ за определена команда.

en: USAGE: /close - Closes the current view.
bg: УПОТРЕБА: /close - Затваряне на текущия прозорец.

en: USAGE: /part - Closes the current view.
bg: УПОТРЕБА: /part - Затваряне на текущия прозорец.

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
bg: УПОТРЕБА: /clear - Изчистване буфера на активния прозорец за разговор.

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
bg: УПОТРЕБА: /away [<причина>] - Маркиране като отсъстващ само за текущата сметка.

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
bg: УПОТРЕБА: /awayall [<причина>] - Маркиране като отсъстващ за всички сметки.

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
bg: УПОТРЕБА: /say <текст> - Изпращане на съобщения в разговора. Това е същото като да напишете съобщение, но е много полезно за скриптове.

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
bg: УПОТРЕБА: /exec [-o] <команда> - Изпълнение на зададената команда и показване на резултата в буфера. Ако е зададен параметърът "-o", резултатът се изпраща до всички участници в разговора.

en: Available Commands:
bg: Налични команди:

en: 
    Type /help <command> for more information.
bg: 
    За повече информация напишете "/help <command>".

en: There is no help available for '%1'.
bg: Няма помощ за "%1".

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
bg: ГРЕШКА: Достъпът до командния интерпретатор е ограничен. Командата /exec няма да функционира.

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
bg: Команди

en: &Add to Your Contact List
bg: До&бавяне към контактите

en: Move Contact
bg: Преместване на контакт

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
bg: Изберете метаконтакта в който искате да бъде преместен контакта:

en: Create a new metacontact for this contact
bg: Създаване на нов метаконтакт за контакта

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
bg: Ако включите тази опция, в най-горната група ще бъде създаден нов метаконтакт с името на този контакт (който ще бъде преместен в него).

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
bg: Потребителят е недостъпен в момента. Моля, опитайте с протокол, поддържащ изпращане без връзка с Интернет или изчакайте докато потребителят се включи.

en: User is Not Reachable
bg: Потребителят е недостъпен

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
bg: Сигурни ли сте, че искате %1 да бъде премахнат от списъка ви с контакти?

en: Full Name
bg: Цяло име

en: Idle Time
bg: Време на неактивност

en: Online Since
bg: Включен от

en: Last Seen
bg: Последно влизане

en: First Name
bg: Име

en: Last Name
bg: Фамилия

en: Private Phone
bg: Личен телефон

en: Private Mobile Phone
bg: Личен мобилен телефон

en: Work Phone
bg: Служебен телефон

en: Work Mobile Phone
bg: Служебен мобилен телефон

en: Email Address
bg: Е-поща

en: Nick Name
bg: Псевдоним

en: Top Level
bg: Най-горно ниво

en: Not in your contact list
bg: Не е в списъка ви с контакти

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
bg: Самоличност по подразбиране

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
bg: Потребителят не е достъпен в момента. Уверете се, че сте свързани и използвате протокол, поддържащ изпращане без връзка с Интернет или изчакайте докато потребителят се включи.

en: Status not available
bg: Няма налично състояние

en: Unable to find the file %1.
bg: Файлът %1 не е открит.

en: Connecting
bg: Свързване

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Password Required
bg: Изисква се парола

en: Unable to Store Secure Password
bg: Надеждното запазване на паролата е невъзможно

en: Store &Unsafe
bg: &Несигурно запазване

en: Account Offline
bg: Изключен

en: Sorry, I am busy right now
bg: Извинете, в момента имам работа

en: Copying
bg: Копиране

en: Source
bg: Източник

en: Destination
bg: Изпращане до

en: File transfer %1 completed.
bg: Файловият пренос %1 приключи.

en: File transfer %1 failed.
bg: Грешка при файловия пренос %1.

en: You cancelled file transfer %1
bg: Отменихте файловия пренос %1

en: File transfer %1 cancelled.
bg: Файловият пренос %1 е отменен.

en: Kopete File Transfer
bg: Прехвърляне на файлове

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
bg: За съжаление изпращането на нелокални файлове все още не се поддържа от този протокол.
    Копирайте файла на компютъра си и опитайте отново.

en: File Transfer
bg: Пренос на файл

en: You must provide a valid local filename
bg: Трябва да въведете валидно име на файла

en: You do not have permission to write to selected file
bg: Нямате права за запис в избрания файл

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
bg: Вече има файл "%1".
    Искате ли да бъде презаписан?

en: Overwrite File
bg: Презапис на файл

en: The directory %1 does not exist
bg: Директорията %1 не съществува

en: You have been disconnected.
bg: Бяхте изключени.

en: Connection Lost.
bg: Връзката е прекъсна.

en: Kopete lost the channel used to talk to the instant messaging system.
    This can be because either your internet access went down, the service is experiencing problems, or the service disconnected you because you tried to connect with the same account from another location. Try connecting again later.
bg: Kopete изгуби канала за разговор.
    Това е или от връзката ви с Интернет или сървърът прекъсва връзката, защото се опитвате да използвате същата сметка от друго място. Опитайте да се свържете по-късно.

en: More Information...
bg: Повече информация...

en: Choose the corresponding entry for '%1'
bg: Изберете човека, който е "%1"

en: Choose the corresponding entry in the address book
bg: Избиране на съответен запис от адресника

en: Address Book Association
bg: Връзка с адресника

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtAddressee)
en: The KDE Address Book entry associated with this Kopete Contact
bg: Контакт от адресника на KDE, асоцииран с този на Kopete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_btn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnClear)
en: Clear
bg: Изчистване

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
bg: Изберете запис от адресника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
bg: &Промяна...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Email
bg: Е-поща

en: New Address Book Entry
bg: Нов запис в адресника

en: Name the new entry:
bg: Име на новия запис:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
bg: Създаване на нов запис в адресника

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
bg: Създаване на нов &запис...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
bg: Изберете контакта с който искате да комуникирате чрез мигновени съобщения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
bg: &Търсене:

en: Select Avatar
bg: Избор на аватар

en: No Avatar
bg: Без аватар

en: Someone Has Added You
bg: Някой ви добави

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
bg: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> Контактът <b>%2</b> ви добави в списъка си (сметка %3).</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
bg: Повече информация за контакта

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
bg: Оторизиране на контакта да вижда състоянието ми

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
bg: Добавяне на контакта във моя списък

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
bg: Показвано име:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
bg: Изберете групата в която да бъде добавен контакта. Ако искате да го добавите в най-горно ниво, оставете полето празно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
bg: В група:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
bg: Моля, напишете съобщение за отсъствие или изберете някое от шаблонните.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
bg: Данни

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
bg: Ако включите тази отметка, паролата ще бъде запазена в Портфейл, така че няма да има нужда да я въвеждате всеки път.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
bg: Запомняне на паролата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
bg: Парола:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
bg: Въведете паролата си тук.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
bg: Въведете паролата си тук. Ако не искате да я запазвате, изключете отметката "Запомняне на парола". При необходимост тя ще бъде поискана.

en: Start &Chat...
bg: &Започване на разговор...

en: &Send Single Message...
bg: Изпращане на еднократно &съобщение...

en: User &Info
bg: Информа&ция за потребител

en: Send &File...
bg: Изпращане на &файл...

en: View &History...
bg: Прег&лед на историята...

en: &Create Group...
bg: Създаване на &група...

en: Cha&nge Meta Contact...
bg: Промяна на &метаконтакт...

en: &Delete Contact
bg: &Изтриване на контакт

en: Change A&lias...
bg: Промяна на пс&евдоним...

en: &Block Contact
bg: &Блокиране на контакт

en: Un&block Contact
bg: &Деблокиране на контакт

en: Contacts
bg: Контакти

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Use Subfolder for Each Contact
bg: Използване на поддиректории за всеки контакт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
bg: Винаги

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
bg: Никога

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
bg: Освен маркираните контакти

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AliasDialog)
en: Add New Alias
bg: Добавяне на нов псевдоним

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
bg: Команда:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, command)
en: This is the command that you want to run when you execute this alias.
bg: Команда, която ще бъде изпълнена, когато въведете този псевдоним.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, command)
en: <qt>This is the command that you want to run when you execute this alias.
    
    You can use the variables <b>%1, %2 ... %9</b> in your command, and they will be replaced with the arguments of the alias. The variable <b>%s</b> will be replaced with all arguments. <b>%n</b> expands to your nickname.
    
    Do not include the '/' in the command (if you do it will be stripped off anyway).</qt>
bg: <qt>Команда, която ще бъде изпълнена, когато въведете този псевдоним.
    
    Можете да използвате параметрите <b>%1, %2 ... %9</b> в командата. Те ще бъдат заместени с параметрите на псевдонима. <b>%s</b> ще бъде заместен с всички параметри. <b>%n</b>ще се разгъне до вашия псевдоним.
    
    Не пишете обратна наклонена черта "/" в командата (така или иначе, ако я включите, тя ще бъде премахната).</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Alias:
bg: Псевдоним:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/').
bg: Това е псевдонимът, който добавяте (това, което въвеждате след идентификатора на командата - "/").

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/'). Do not include the '/' (it will be stripped off if you do anyway).
bg: Това е псевдонимът, който добавяте (това е, което въвеждате след идентификатора на команда ("/"). Не въвеждайте обратна наклонена черта "/" в командата (така или иначе тя ще бъде премахната).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, protocolList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, protocolList)
en: If you want this alias to only be active for certain protocols, select those protocols here.
bg: Ако искате псевдонимът да е валиден само за определени протоколи, маркирайте ги тук.

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, protocolList)
en: Protocols
bg: Протоколи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: For protocols:
bg: Протоколи:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, aliasList)
en: This is the list of custom aliases and the commands that you have already added
bg: Списък с вече добавените псевдоними и команди

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Alias
bg: Псевдоним

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
bg: Команда

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add New Alias...
bg: До&бавяне на нов псевдоним...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Selected
bg: И&зтриване на маркираното

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: Edit Alias...
bg: Редактиране на псевдоним...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
bg: До&бавяне

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. An alias name cannot contain the characters "_" or "=".</qt>
bg: <qt>Грешка при добавяне на псевдоним <b>%1</b>. Псевдонимът не може да съдържа знаците "_" или "=".</qt>

en: Invalid Alias Name
bg: Невалиден псевдоним

en: Could Not Add Alias
bg: Грешка при добавяне на псевдоним

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled by either another alias or Kopete itself.</qt>
bg: <qt>Грешка при добавяне на псевдоним <b>%1</b>. Командата вече се използва от друг псевдоним или от Kopete.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
bg: Изтриване

en: Are you sure you want to delete the selected aliases?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете маркираните псевдоними?

en: Delete Aliases
bg: Изтриване на псевдоними

en: Text
bg: Текст

en: Replacement
bg: Замяна

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sentence Options
bg: Настройки на изречение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DotEndSentence)
en: Add a dot at the end of each sent line
bg: Добавяне на точка в края на реда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CapitalizeBeginningSentence)
en: Start each sent line with a capital letter
bg: Започване на новия ред с главна буква

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Replacements List
bg: Списък за замяна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Re&placement:
bg: &Замяна:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_options)
en: Replacement Options
bg: Настройки на замяна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceIncoming)
en: Auto replace on incoming messages
bg: Автоматична замяна във входящите съобщения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceOutgoing)
en: Auto replace on outgoing messages
bg: Автоматична замяна в изходящите съобщения

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Contact Notes
bg: Бележки за контакт

en: Notes about %1:
bg: Бележки за %1:

en: &Notes
bg: &Бележки

en: -New filter-
bg: -Нов филтър-

en: Rename Filter
bg: Преименуване на филтър

en: Please enter the new name for the filter:
bg: Моля, въведете ново име на филтъра:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
bg: Налични филтри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
bg: Преименуване...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
bg: Критерии

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: If the message contains:
bg: Ако съобщението съдържа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
bg: Регулярен израз

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
bg: Редактиране...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
bg: Чувствителен регистър

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
bg: Действие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setImportance)
en: Set the message importance to:
bg: Приоритет:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
bg: Нисък

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Normal
bg: Нормален

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Highlight
bg: Висок

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setBG)
en: Change the background color to:
bg: Промяна цвета на фона:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setFG)
en: Change the foreground color to:
bg: Промяна цвета на текста:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_raise)
en: Raise window
bg: Изскачане на прозореца

en: Keep
bg: Запазване

en: History Converter
bg: Конвертиране на историята

en: History converter
bg: Конвертиране на историята

en: History for %1
bg: История за %1

en: All
bg: Всички

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Searching...
bg: Търсене...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: &Search
bg: &Търсене

en: History for All Contacts
bg: История за всички контакти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
bg: Готово

en: View &History
bg: Пре&глед на историята

en: Import History
bg: Внасяне на история

en: History
bg: История

en: History Plugin
bg: Приставка за история

en: Import && Convert
bg: Импортиране и конвертиране

en: Do Not Import
bg: Без импортиране

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chat History
bg: История на разговорите

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: The number of messages that are shown when browsing history in the chat window
bg: Броят съобщения, които да се показват при преглед на историята в прозореца

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: Number of messages per page:
bg: Брой съобщения на страница:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, colorLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, History_color)
en: Color of history messages in the chat window
bg: Цвят на съобщенията за история в прозореца за разговор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color of messages:
bg: Цвят на съобщенията:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_Auto_chatwindow)
en: This is the number of messages that will be added automatically in the chat window when opening a new chat.
bg: Това е броят съобщения, които автоматично ще бъдат добавени в прозореца при отваряне на нов разговор.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number of messages to show:
bg: Брой показвани съобщения:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_ChatWindow)
en: The number of message that are shown when borwsing history in the chat window
bg: Брой съобщения, които се показват при преглед на историята в прозореца

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: When a new chat is opened, automatically add the last few messages between you and that contact.
bg: При отваряне на нов разговор последните съобщения от предишния разговор с този контакт ще бъдат автоматично добавени.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: Show chat history in new chats
bg: Показване на историята в нови прозорци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
bg: Контакт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
bg: Дата

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
bg: Контакт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
bg: Търсене:

en: Preview Latex Images
bg: Преглед на Latex изображения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Rendering resolution (DPI):
bg: Разделителна способност (DPI):

en: Unknown artist
bg: Неизвестен изпълнител

en: Unknown album
bg: Неизвестен албум

en: Unknown track
bg: Неизвестна песен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Conjunction)
en: , and
bg: , и

en: Send Media Info
bg: Изпращане на информация за песен

en: Nothing to Send
bg: Няма нищо за изпращане

en: USAGE: /media - Displays information on current song
bg: Използване: /media - Показване на информация за текущата песен

en: Unknown player
bg: Неизвестен плеър

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NowListeningPrefsUI)
en: Now Listening
bg: Слушане сега

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, advertiseNewMediaToBuddiesLabel)
en: <b>Share Your Musical Taste</b>
bg: <b>Споделете вашия музикален вкус</b>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
bg: Съоб&щение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useThisMessageLabel)
en: Use this message when advertising:
bg: Използване на това съобщение при разгласяване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helperLabel)
en: %track, %artist, %album, %player will be substituted if known.
    Expressions in brackets depend on a substitution being made.
bg: %track, %artist, %album, %player ще бъдат заместени (ако има такива).
    Изразите в скобите зависят от извършваната замяната.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
bg: Започване с:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Header)
en: Now Listening To:
bg: В момента се слуша:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_perTrackLabel)
en: For each track:
bg: За всеки запис:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_PerTrack)
en: %track (by %artist)(on %album)
bg: %track ( на %artist)( от %album)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conjunctionLabel)
en: Conjunction (if >1 track):
bg: Свързване (ако > 1 запис):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvertising Mode
bg: Режим на раз&гласяване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExplicitAdvertising)
en: Explicit &via "Tools->Send Media Info",
    or by typing "/media" in the chat
    window edit area.
bg: За да използване тази възможност &изберете от менюто
     "Инструменти->Изпращане на информация за запис",
    или въведете "/media" в прозореца за разговор.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ChatAdvertising)
en: &Show in chat window (automatic)
bg: Пок&азване в прозореца за разговор (авто)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_StatusAdvertising)
en: Show &the music you are listening to 
    in place of your status message.
bg: Показване на слушаната от вас &музика 
    вместо състоянието.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AppendStatusAdvertising)
en: Appe&nd to your status message
bg: Пок&азване в съобщението за състоянието

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Media Pla&yer
bg: Медия &плеър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSpecifiedMediaPlayer)
en: Use &specified media player
bg: Използване на посо&чения медия плеър

en: Question and Answer
bg: Въпрос и отговор

[ctx: @title]
en: Question and Answer
bg: Въпрос и отговор

[ctx: @item:intable The fingerprint is trusted]
en: Yes
bg: Да

[ctx: @item:intable The fingerprint is not trusted]
en: No
bg: Не

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Protocol
bg: Протокол

en: Please wait
bg: Изчакайте

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Inbound
bg: Входящо

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Outbound
bg: Изходящо

[ctx: adjective decribing instant message directions inbound and outbound]
en: Both Directions
bg: В двете посоки

en: HTML Message Body
bg: Тяло на HTML-съобщение

en: Plain Text Message Body
bg: Тяло на съобщение в чист текст

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Inbound
bg: Входящо

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Outbound
bg: Изходящо

en: Path
bg: Път

en: Direction
bg: Посока

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
bg: Поверителност

en: Statistics for %1
bg: Статистика за %1

en: <h1>Statistics for %1</h1>
bg: <h1>Статистика за %1</h1>

en: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Today</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
bg: <div class="statgroup" title="История на състоянието на контакта за днес"><h2>Днес</h2><table width="100%"><tr><td>Състояние</td><td>От</td><td>До</td></tr>

en: General information
bg: Обща информация

en: <b title="The last time you talked with %1">Last talk :</b> %2<br>
bg: <b title="Последният разговор с %1">Последен разговор:</b> %2<br>

note: i18n("<b title=\"%1 uses to set his status online at these hours (EXPERIMENTAL)\">Main online events :</b><br>").arg(m_contact->metaContact()->displayName())); QValueList<QTime> mainEvents = m_contact->mainEvents(Kopete::OnlineStatus::Online); for (uint i=0; i<mainEvents.count(); i++) QString("%1<br
en: Current status
bg: Текущо състояние

en: Is <b>%1</b> since <b>%2</b>
bg: <b>%1</b> от <b>%2</b>

en: Online time
bg: Време "включен"

en: Away time
bg: Време "отсъстващ"

en: Offline time
bg: Време "изключен"

en: online
bg: включен

en: away
bg: отсъстващ

en: offline
bg: изключен

en: View &Statistics
bg: Прегл&ед на статистиката

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Colors
bg: &Цветове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
bg: До&бавяне...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
bg: На&горе

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
bg: На&долу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_colorRandom)
en: Random order
bg: Случайна подредба

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_fg)
en: Change global text foreground color
bg: Промяна цвета на текста глобално

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_char)
en: Change color every letter
bg: Промяна цвета за всяка буква

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_words)
en: Change color every word
bg: Промяна цвета за всяка дума

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
bg: Ефекти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_casewaves)
en: CasE wAVes
bg: ВълНиЧки

en: Translator Plugin
bg: Приставка за превод

en: Translate
bg: Превод на съобщение

en: Detect language
bg: Откриване на езика

en: Afrikaans
bg: Африкаанс

en: Albanian
bg: Албански

en: Arabic
bg: Арабски

en: Armenian
bg: Арменски

en: Azerbaijani
bg: Азербайджански

en: Basque
bg: Баски

en: Belarusian
bg: Белоруски

en: Bulgarian
bg: Български

en: Chinese (Simplified)
bg: Китайски (опростен)

en: Chinese (Traditional)
bg: Китайски (традиционен)

en: Croatian
bg: Хърватски

en: Czech
bg: Чешки

en: Danish
bg: Датски

en: Dutch
bg: Холандски

en: English
bg: Английски

en: Estonian
bg: Естонски

en: Filipino
bg: Филипински

en: Finnish
bg: Финландски

en: French
bg: Френски

en: German
bg: Немски

en: Greek
bg: Гръцки

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Hindi
bg: Хинди

en: Hungarian
bg: Унгарски

en: Icelandic
bg: Исландски

en: Indonesian
bg: Индонезийски

en: Irish
bg: Ирландски

en: Italian
bg: Италиански

en: Japanese
bg: Японски

en: Korean
bg: Корейски

en: Latvian
bg: Латвийски

en: Lithuanian
bg: Литовски

en: Macedonian
bg: Македонски

en: Malay
bg: Малайски

en: Maltese
bg: Малтийски

en: Norwegian
bg: Норвежки

en: Persian
bg: Персийски

en: Polish
bg: Полски

en: Portuguese
bg: Португалски

en: Romanian
bg: Румънски

en: Russian
bg: Руски

en: Serbian
bg: Сръбски

en: Slovak
bg: Словашки

en: Slovenian
bg: Словенски

en: Spanish
bg: Испански

en: Swahili
bg: Суахили

en: Swedish
bg: Шведски

en: Thai
bg: Тайландски

en: Turkish
bg: Турски

en: Ukrainian
bg: Украински

en: Urdu
bg: Урду

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: Welsh
bg: Уелски

en: Set &Language
bg: Избор на &език за превод

en: %2 
    Auto Translated: 
    %1
bg: %2
    Автоматичен превод: 
    %1

en: %2 <br/>Auto Translated: <br/>%1
bg: %2 <br/>Автоматичен превод: <br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Translation service:
bg: Услуга за превод:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Default native language:
bg: Роден език по подразбиране:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
bg: Входящи съобщения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingDontTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingDontTranslate)
en: Do not translate
bg: Без превод

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingShowOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingShowOriginal)
en: Show the original message
bg: Показване на оригиналното съобщение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingTranslate)
en: Translate directly
bg: Директен превод

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
bg: Изходящи съобщения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingAsk)
en: Show dialog before sending
bg: Показване на диалога преди изпращане

en: An error occurred when uploading your presence page.
    Check the path and write permissions of the destination.
bg: Грешка при качване на личната ви страница.
    Проверете пътя и правата за достъп на местоназначението.

en: Not yet known
bg: Все още неизвестно

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Uploading
bg: Качване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Uplo&ad to:
bg: Качва&не на:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatHTML)
en: Formatting
bg: Форматиране

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional using the ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
bg: HTML 4.01 използва кодова таблица ISO-8859-1 (aka. Latin 1)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional formatting using ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
    
    This version should be easily opened by most web browsers.
bg: HTML 4.0 форматирането използва кодова таблица ISO-8859-1 (aka. Latin 1).
    
    Тази версия би трябвало лесно да се отваря с повечето браузъри.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML (simple loo&k)
bg: HTML (обикновен и&зглед)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML 1.0 Strict
bg: Стриктен XHTML 1.0

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: The resulting page will be formatted using the XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. The character set encoding is UTF-8.
    
    Note that some web browsers do not support XHTML. You should also make sure your web server serves it out with the correct mime type, such as application/xhtml+xml.
bg: Получената страница ще бъде форматирана чрез XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. Кодовата таблица е UTF-8.
    
    Имайте предвид, че някои уеб браузъри не поддържат XHTML. Също така трябва да проверите дали уеб-сървъра дава правилен mime - такъв като application/xhtml+xml.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML (simple look)
bg: XHTML (обикновен изглед)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using UTF-8 character set.
bg: Запис на изходните данни в XML формат с UTF-8.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using the UTF-8 encoding.
bg: Запис на изходните данни в XML формат с кодова таблица UTF-8.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatStylesheet)
en: XML transformation &using this XSLT sheet:
bg: Преобразуване в XML &чрез използване на XSLT таблица:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Repla&ce protocol text with images in (X)HTML
bg: Заме&стване текста на протокола с (X)HTML изображения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showName)
en: Use one of &your IM names
bg: Използване на &едно от имената

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_includeIMAddress)
en: Include &IM addresses
bg: Вкл&ючително адресите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showAnotherName)
en: Use another &name:
bg: Използване на &друго име:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: B&asic Setup
bg: Ос&новни настройки

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox53) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mAccountInfo) i18n: ec
en: Account Information
bg: Информация за сметка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
bg: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Email address:
bg: Е-поща:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: O&nline
bg: &Включен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: O&ffline
bg: &Изключен

en: &Search for Friends
bg: &Търсене на приятели

en: Export Contacts to Server
bg: Експортиране на контакти към сървъра

en: Export Contacts to File...
bg: Експортиране на контакти във файл...

en: Only for Friends
bg: Само за приятели

en: Go O&nline
bg: &Включване

en: Set &Busy
bg: &Зает

en: Set &Invisible
bg: &Невидим

en: Go &Offline
bg: &Изключване

en: Set &Description...
bg: &Обяснение...

en: connection using SSL was not possible, retrying without.
bg: свързването чрез защитена връзка (SSL) е невъзможно. Нов опит без защитена връзка.

en: unable to connect to the Gadu-Gadu server("%1").
bg: Грешка при свързване към Gadu-Gadu сървъра ("%1").

en: Connection Error
bg: Грешка при свързване

en: Save Contacts List for Account %1 As
bg: Запис на списъка с контакти за сметка %1 като

en: Unable to create temporary file.
bg: Грешка при създаване на временен файл.

en: Save Contacts List Failed
bg: Грешка при запис на списък с контакти

en: Load Contacts List for Account %1 As
bg: Зареждане на списък с контакти за сметка %1 като

en: Contacts List Load Has Failed
bg: Грешка при зареждане на списък с контакти

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAwayUI)
en: Away Dialog
bg: Прозорец за отсъствие

en: Unable to retrieve token.
bg: Грешка при получаване на регистрационен знак.

en: Registration FAILED
bg: Регистрацията беше неуспешна

en: Unknown connection error while retrieving token.
bg: Неизвестна грешка при получаване на регистрационен знак.

en: Token retrieving status: %1
bg: Получаване на регистрационен знак - състояние: %1

en: Gadu-Gadu token retrieve problem
bg: Грешка при получаване на регистрационен знак за Gadu-Gadu

en: Unknown connection error while registering.
bg: Неизвестна грешка при регистриране.

en: Registration status: %1
bg: Състояние на регистрацията: %1

en: Gadu-Gadu Registration Error
bg: Грешка при регистриране в Gadu-Gadu

en: Registration Finished
bg: Регистрацията завърши

en: Registration Error
bg: Грешка при регистрация

en: Incorrect data sent to server.
bg: До сървъра са изпратени невалидни данни.

en: Password reminding finished prematurely due to a connection error.
bg: Напомнянето на паролата завърши преждевременно поради проблем с връзката.

en: Unsuccessful. Please retry.
bg: Неуспешно. Моля, опитайте отново.

en: Remind Password
bg: Напомняне на паролата

en: Remind password finished:
bg: Напомнянето на паролата завърши:

en: Password changing finished prematurely due to a connection error.
bg: Промяната на паролата завърши преждевременно поради проблем с връзката.

en: State Error
bg: Грешка

en: Password changing finished prematurely due to a session related problem (try again later).
bg: Промяната на паролата завърши преждевременно поради проблем със сесията. Моля, опитайте отново по-късно.

en: Changed Password
bg: Смяна на паролата

en: Your password has been changed.
bg: Паролата ви е променена.

en: Show Profile
bg: Показване на профил

en: Gadu-Gadu Plugin
bg: Приставка за Gadu-Gadu

en: &Resume
bg: &Възобновяване

en: Over&write
bg: &Презапис

en: The file %1 already exists, do you want to resume or overwrite it?
bg: Вече има файл %1. Искате ли да бъде презаписан или ще го продължите?

en: File Exists: %1
bg: Файлът съществува: %1

en: Connection to peer was refused; it possibly does not listen for incoming connections.
bg: Връзката с потребителя беше отказана. Най-вероятно не очаква входящи връзки.

en: File transfer transaction was not agreed by peer.
bg: Трансферът на файла е отказан от потребителя.

en: File-transfer handshake failure.
bg: Грешка при трансфер на файл.

en: File transfer had problems with the file.
bg: Имаше проблем при трансфер на файла.

en: There was network error during file transfer.
bg: Мрежова грешка при трансфера на файла.

en: Unknown File-Transfer error.
bg: Неизвестна грешка при трансфера на файла.

en: <b>Registration FAILED.</b>
bg: <b>Регистрацията беше неуспешна.</b>

en: <b>Enter UIN please.</b>
bg: <b>Моля, въведете номера.</b>

en: <b>UIN should be a positive number.</b>
bg: <b>Номерът трябва да е положително число.</b>

en: <b>Enter password please.</b>
bg: <b>Моля, въведете парола.</b>

en: <b>Starting DCC listening socket failed; dcc is not working now.</b>
bg: <b>Грешка при стартиране на DCC сокет. В момента DCC не работи.</b>

en: Edit Contact's Properties
bg: Редактиране на информацията за контакта

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Blocked
bg: Блокиран

en: A&way
bg: &Отсъстващ

en: B&usy
bg: &Зает

en: I&nvisible
bg: &Невидим

en: Search &More...
bg: Търсене на &още...

en: Gadu-Gadu Public Directory
bg: Публична директория Gadu-Gadu

en: &New Search
bg: &Ново търсене

en: S&earch
bg: &Търсене

en: &Add User...
bg: До&бавяне на потребител...

en: &Close
bg: За&тваряне

en: Register New Account
bg: Регистриране на нова сметка

en: &Register
bg: Ре&гистриране

en: Retrieving token
bg: Получаване на регистрационен знак

en: Please enter a valid E-Mail Address.
bg: Моля, въведете валидна е-поща.

en: Please enter the same password twice.
bg: Моля, въведете паролата два пъти.

en: Password entries do not match.
bg: Паролите не съвпадат.

en: Please enter the verification sequence.
bg: Моля, въведете регистрационния знак.

en: Account created; your new UIN is %1.
bg: Сметката е създадена. Вашият нов номер е %1.

en: Registration failed: %1
bg: Грешка при регистриране: %1

en: You are not connected to the server.
bg: Не сте свързани към сървъра.

en: You have to be connected to the server to change your status.
bg: Трябва да сте свързани със сървъра, за да промените състоянието си.

en: idle
bg: неактивен

en: resolving host
bg: търсене на хост

en: connecting
bg: свързване

en: reading data
bg: четене на данните

en: error
bg: грешка

en: connecting to hub
bg: свързване с хъб

en: connecting to server
bg: свързване със сървъра

en: retrieving key
bg: търсене на ключ

en: waiting for reply
bg: чакане на отговор

en: connected
bg: свързан

en: sending query
bg: изпращане на запитване

en: reading header
bg: четене на заглавната част

en: parsing data
bg: обработване на данни

en: done
bg: готово

en: unknown
bg: неизвестно

en: Resolving error.
bg: Грешка при търсене.

en: Connecting error.
bg: Грешка при свързване.

en: Reading error.
bg: Грешка при четене.

en: Writing error.
bg: Грешка при запис.

en: Unknown error number %1.
bg: Неизвестна грешка %1.

en: Unable to resolve server address. DNS failure.
bg: Адресът на сървъра не е открит (грешка в DNS).

en: Unable to connect to server.
bg: Грешка при свързване със сървъра.

en: Problem reading data from server.
bg: Проблем при четене на данни от сървъра.

en: Problem sending data to server.
bg: Проблем при изпращане на данни към сървъра.

en: Incorrect password.
bg: Неправилна парола.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.
bg: Уникален потребителски номер за сметката в Gadu-Gadu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).  This field is mandatory.
bg: Уникален потребителски номер за сметката в Gadu-Gadu. Полето е задължително.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Gadu-Gadu &UIN:
bg: Gadu-Gadu &номер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: 1234567)</i>
bg: <i>(например: 1234567)</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename of the contact you wish to add.
bg: Първото име на контакта, който искате да добавите.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename (first name) of the contact you wish to add.  Optionally this may include a middle name.
bg: Първото име на контакта, който искате да добавите. Може да включва и бащино име (опция).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Forename:
bg: &Име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname of the contact you wish to add.
bg: Фамилия на контакта, който искате да добавите.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname (last name) of the contact you wish to add.
bg: Фамилията на контакта, който искате да добавите.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Surname:
bg: &Фамилия:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickEdit_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickEdit_)
en: A nickname for the contact you wish to add.
bg: Псевдоним на контакта, който искате да добавите.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: N&ickname:
bg: Псе&вдоним:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLin
en: E-Mail address for this contact.
bg: Е-поща на контакта.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
bg: &Е-поща:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: &Telephone number:
bg: &Телефонен номер:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notAFriend_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Check if you want to exclude this contact from the "Just for friends" status mode.
bg: Включете тази отметка ако искате да изключите контакта от режима "Само за приятели".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Offline to contact when you set "&Just for friends"
bg: Скриване на състоянието при режим "&Само за приятели"

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groups) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Group
bg: Група

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online.
bg: Задаване на състояние "Включен".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online, indicating that you are available to chat with anyone who wishes.
bg: Задаване на състояние "Включен" - означава, че сте достъпни за разговор с всеки.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy.
bg: Задаване на състояние "Зает".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users.
bg: Задаване на състояние "Невидим" - ставате невидими за останалите участници.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users (who will see you as offline).  However you may still chat, and see the online presence of others.
bg: Задаване на състояние "Невидим". Ставате невидими за останалите участници (ще ви виждат като "Изключен"). Въпреки това можете да продължите да разговаряте и да виждате останалите участници.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status.
bg: Описание на състоянието ви.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status (up to 70 characters).
bg: Описание на състоянието ви (до 70 знака).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Message:
bg: &Съобщение:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
bg: Настройки на сметка - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.
bg: Самоличност за Gadu-Gadu сметката.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
bg: Самоличността за Gadu-Gadu сметката. Трябва да са числа (без запетаи и интервали).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_a
en: E&xclude from connect all
bg: &Да не се влияе от "свързване на всички"

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, registrationGroupBox)
en: Registration
bg: Регистриране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Gadu-Gadu network, you will need a Gadu-Gadu account.<br><br>
    If you do not currently have an account, please click the button to create one.
bg: За да се свържете към Gadu-Gadu трябва да имате сметка.<br><br> 
    Ако нямате, можете да регистрирате такава като натиснете бутона.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (tool
en: Register a new account on this network.
bg: Регистриране на нова сметка в тази мрежа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: Re&gister New Account
bg: Ре&гистриране на нова сметка

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
bg: &Настройки на сметка

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox54) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBo
en: Connection Preferences
bg: Настройки на връзката

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: Cache connection information for each server connected to in case the main load-balancing server fails.
bg: Запомняне на информация за връзките за всеки сървър, към който се свързвате в случай, че главният сървър за баланс на натоварването не отговаря.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: This option is used whenever the primary Gadu-Gadu load-balancing server fails.  If this is checked, Kopete will try to connect to the actual servers directly using cached information about them.  This prevents connection errors when the main load-balancing server does not answer. In practice it only helps very rarely.
bg: Запомняне на информация за връзките за всеки сървър, към който се свързвате в случай, че главният сървър за баланс на натоварването не отговаря. Ако отметката е включена и главният сървър не отговаря, Kopete ще се опита да се свърже директно с някои сървърите, за които има запомнени данни. Практически това се случва много рядко.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: C&ache server information
bg: &Кеширане на информация за сървърите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dccCheck_)
en: &Use direct connections (DCC)
bg: Използване на &директни връзки (DCC)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.
bg: Дали да се използва защитена връзка (SSL) със сървъра.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.  Note that this is not end-to-end encryption, but rather encrypted communication with the server.
bg: Използване на защитена връзка (SSL) със сървъра. Имайте предвид, че информацията се шифрова само до сървъра. От сървъра до другия участник в разговора информацията можете да не бъде шифрована.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Use protocol encr&yption (SSL):
bg: &Използване на защитена връзка (SSL):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: If Available
bg: Ако е възможно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
bg: Задължително

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
bg: &Информация за потребител

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
bg: Информация за потребител

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectLabel)
en: <p align="center">You must be connected to change your Personal Information.</p>
bg: <p align="center">Трябва да сте "Свързан", за да променяте личната си информация.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4)
en: Maiden name:
bg: Моминско име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_3)
en: City of origin:
bg: Месторождение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
bg: Фамилия:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender)
en: Gender:
bg: Пол:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_2)
en: Year of birth:
bg: Година на раждане:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18
en: City:
bg: Град:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Female
bg: Жена

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Male
bg: Мъж

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
bg: &Трансфер на файлове

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
bg: Глобални настройки на директна връзка (DCC)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">These options affect <b>all</b> Gadu-Gadu accounts.</font></p></qt>
bg: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">Тези настройки се отнасят за сметките в Gadu-Gadu.</font></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideDCC)
en: &Override default configuration
bg: И&гнориране на стандартните настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
bg: &Локален IP адрес /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: po&rt:
bg: по&рт:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduRegisterAccountUI)
en: Register Account - Gadu-Gadu
bg: Регистриране на нова сметка - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use.
bg: Потвърждение на паролата, която искате да използвате.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use for this account.
bg: Потвърждение на паролата за сметката.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPasswordVerify)
en: Repeat pass&word:
bg: Потвър&ждение:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use.
bg: Паролата, която искате да използвате.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use for this account.
bg: Паролата, която искате да използвате за сметката.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: Your E-mail address.
bg: Вашата е-поща.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: The E-mail address you would like to use to register this account.
bg: Адресът за е-поща, който искате да използвате, за да регистрирате сметката.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: &E-Mail address:
bg: &Е-поща:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.
bg: Текстът от изображението по-долу.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.  This is used to prevent abusive automated registration scripts.
bg: Текстът от изображението по-долу. Това е мярка с цел предпазване на автоматичната регистрация от злонамерени скриптове.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVerificationSequence)
en: &Verification sequence:
bg: Регистрационен &знак:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
bg: Па&рола:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pixmapToken)
en: Gadu-Gadu registration token.
bg: Регистрационен знак за Gadu-Gadu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInstructions)
en: <i>Type the letters and numbers shown in the image above into the <b>Verification Sequence</b> field.  This is used to prevent automated registration abuse.</i>
bg: <i>Въведете буквите, показани в изображението <b>Регистрационен знак</b>. Това е мярка с цел предпазване на автоматичната регистрация от злонамерени скриптове.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByData)
en: Search by specified data:
bg: Търсене по специфични данни:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nick:
bg: Псевдоним:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2a)
en: Age from:
bg: Възраст от:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
bg: до:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByUin)
en: Request information about user:
bg: Изискване на информация за потребител:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
bg: Потребителски номер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Lookup only those that are currently online
bg: Търсене само на включените потребители

en: &Set Auto-Reply...
bg: &Задаване на автоматичен отговор...

en: &Join Channel...
bg: &Влизане в канал...

en: &Manage Privacy...
bg: &Управление на поверителността...

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
bg: Не може да бъде инициализирана защитена връзка (SSL) за сметката %1. Най-вероятно приставката QSSL не е инсталирана на компютъра ви.

en: GroupWise SSL Error
bg: SSL грешка в GroupWise

en: Unable to Connect '%1'
bg: Връзката с "%1" беше неуспешна

en: The host name does not match the one in the certificate.
bg: Името на хоста не съвпада с това в удостоверението.

en: No certificate was presented.
bg: Не е представено удостоверение.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
bg: Удостоверителят отхвърли удостоверението.

en: The signature is invalid.
bg: Подписът е невалиден.

en: The Certificate Authority is invalid.
bg: Удостоверителят е невалиден.

en: Invalid certificate purpose.
bg: Невалидна цел на удостоверението.

en: The certificate is self-signed.
bg: Удостоверението е самоподписано.

en: The certificate has been revoked.
bg: Удостоверението е анулирано.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
bg: Надхвърлена е максималната дължина на веригата от удостоверения.

en: The certificate has expired.
bg: Удостоверението е с изтекъл срок.

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
bg: <qt><p>Удостоверението на сървъра %1 не може да бъде проверено за сметката %2: %3</p><p>Искате ли да продължите?</p></qt>

en: GroupWise Connection Certificate Problem
bg: Проблем с удостоверение за свързване на група

en: The contact %1 could not be added to the contact list, with error message: %2
bg: Контактът %1 не беше добавен към списъка. Съобщение за грешка: %2

en: Error Adding Contact
bg: Грешка при добавяне на контакт

en: %1 has been invited to join this conversation.
bg: %1 бе поканен да се включи в разговора.

en: Enter Auto-Reply Message
bg: Въведете съобщение за автоматичен отговор

en: Please enter an Auto-Reply message that will be shown to users who message you while Away or Busy
bg: Моля, въведете съобщение за автоматичен отговор, което да бъде показвано на пишещите ви потребителите по време на отсъствие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
bg: &Име на сметка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineE
en: The account name of the account you would like to add.
bg: Потребителско име за сметката, която искате да добавите.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Contact Type
bg: Тип контакт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &Echo
bg: &Ехо

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: Hey look!  Only one option.  Could you please make this a dropdown and add Null?
bg: Я виж ти! Само една опция. Бихте ли пропуснали това и добавили нула?

en: Unblock User
bg: Разблокиране на контакт

en: Block User
bg: Блокиране на контакт

en: %1|Blocked
bg: %1|блокиран

en: &Invite
bg: &Покана

en: Security Status
bg: Състояние на сигурността

en: Conversation is secure
bg: Разговорът е защитен

en: Archiving Status
bg: Състояние на архивирането

en: An error occurred when trying to start a chat: %1
bg: Възникна грешка при опит за разговор: %1

en: Your message could not be sent. You cannot send messages while your status is Appear Offline.
bg: Съобщението ви не може да бъде изпратено. Не можете да изпращате съобщения, когато сте "изключен".

en: &Other...
bg: &Други...

en: Enter Invitation Message
bg: Въведете съобщение за поканата

en: Enter the reason for the invitation, or leave blank for no reason:
bg: Въведете причина за поканата или оставете празно (ако няма такава):

en: Search for Contact to Invite
bg: Търсене на контакт, който да бъде поканен

en: All the other participants have left, and other invitations are still pending. Your messages will not be delivered until someone else joins the chat.
bg: Всички участници напуснаха, а все още има чакащи покани. Вашето съобщение няма да бъде изпратено, докато някой друг не се включи в разговора.

en: %1 has rejected an invitation to join this conversation.
bg: %1 отхвърли поканата ви за включване в разговора.

en: Conversation is being administratively logged
bg: Разговорът се записва от администратор

en: Conversation is not being administratively logged
bg: Разговорът не се записва от администратор

en: This conversation is secured with SSL security.
bg: Разговорът използва защитена връзка (SSL).

en: This conversation is being logged administratively.
bg: Разговорът се записва от администратор.

en: Appear Offline
bg: Показване като изключен

en: A&ppear Offline
bg: &Показване като изключен

en: Invalid Status
bg: Невалидно състояние

en: Auto Reply Message
bg: Съобщение за автоматичен отговор

en: Common Name
bg: Обичайно име

en: Too many contacts
bg: Твърде много контакти

en: Too many folders
bg: Твърде много папки

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
bg: Настройки на сметка - Groupwise

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel
en: The account name of your account.
bg: Име на сметката.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
bg: Само&личност:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you may connect to this account manually using the icon in the bottom of the main Kopete window
bg: Изключване на автоматичното свързване при стартиране на програмата. Ако отметката е включена, можете да се свържете ръчно като използвате иконата в дъното на главния прозорец на Kopete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to.
bg: IP адрес или маска на Jabber сървър, към който искате да се свържете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example im.yourcorp.com).
bg: IP адреса или името на хоста към който искате да се свържете (например im.yourcorp.com).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver:
bg: С&ървър:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to.
bg: Порт на сървъра към който искате да се свържете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to (default is 5222).
bg: Портът на сървъра към който искате да се свържете (по подразбиране е 5222).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: Po&rt:
bg: По&рт:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
bg: &Допълнителни настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontShowAgain) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysAccept)
en: A&lways accept invitations
bg: Приемане на поканите &винаги

en: You need to be connected to be able to add contacts.
bg: Трябва да сте свързани, за да можете да добавяте контакти.

en: Connect to GroupWise Messenger and try again.
bg: Свържете се към GroupWise Messenger и опитайте отново.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
bg: Ос&новни

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
bg: Добавяне чрез

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userName)
en: A full or partial name. Asterisks are ignored
bg: Пълно или частично име. Звездичките ще бъдат игнорирани

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userName)
en: Type some or all of the contact's name.  Matches will be shown below
bg: Въведете някои или всички имена на контакта. Съвпаденията ще бъдат показани по-долу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
bg: &Самоличност:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
bg: Потр&ебител:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userId)
en: A correct User ID
bg: Валидна самоличност

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userId)
en: Use this field to add a contact if you already know the user's exact User ID
bg: Използвайте това поле за добавяне на контакт, ако вече знаете самоличността на потребителя

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayName)
en: DISPLAY NAME
bg: ПОКАЗВАНО ИМЕ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, creator)
en: The user who created the chatroom
bg: Потребителят, който е създал стаята

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: Query:
bg: Заявка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTopic)
en: Topic:
bg: Тема:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, disclaimer)
en: A disclaimer for users entering the chatroom
bg: "Отказване от права" за влизащи потребители

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2)
en: Owner:
bg: Собственик:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, topic)
en: The current topic of the discussion
bg: Текущата тема на дискусията

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, query)
en: UNKNOWN
bg: НЕИЗВЕСТНО

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2_2)
en: Created on:
bg: Създадена на:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_displayName_2)
en: Disclaimer:
bg: Отказване от права:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, description)
en: General description of the chatroom
bg: Общо описание на стаята

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Creator:
bg: Създател:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
bg: Описание:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, createdOn)
en: Date and time the chatroom was created
bg: Дата и време на създаване на стаята

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, archive)
en: Indicates if the chatroom is being archived on the server
bg: Показва дали стаята е архивирана на сървъра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archive)
en: Archived
bg: Архивирана

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, owner)
en: The user who owns this chatroom
bg: Потребителят, който притежава стаята

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Default Access
bg: Подразбиращ се достъп

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRead)
en: General permission to read messages in the chatroom
bg: Права за четене на съобщенията в стаята

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: General permission to write messages in the chatroom
bg: Права за писане на съобщения в стаята

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkModify)
en: General permission to modify the chatroom's access control list
bg: Права за редактиране на списъка за стаята

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Access Control List
bg: Списък за достъп

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, acl)
en: Access permissions for specific users
bg: Права за достъп за отделните потребители

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, addAcl)
en: Add a new ACL entry
bg: Добавяне на нов ACL запис

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, editAcl)
en: Edit an existing ACL entry
bg: Редактиране на съществуващ ACL запис

en: Chatroom properties
bg: Информация за стая

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
bg: О&бновяване

en: Search Chatrooms
bg: Търсене в стаите

en: Updating chatroom list...
bg: Обновяване на списъка със стаи...

en: Contact Properties
bg: Информация за контакт

en: Telephone Number
bg: Телефонен номер

en: Department
bg: Отдел

en: Location
bg: Местоположение

en: Mailstop
bg: Пощенска кутия

en: Personal Title
bg: Титла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userId)
en: USER_ID
bg: САМОЛИЧНОСТ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
bg: Промяна на показваното име на този контакт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Status:
bg: Състояние:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, status)
en: USER_STATUS
bg: СТАТУС_НА_ПОТРЕБИТЕЛЯ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
bg: По&казвано име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
bg: Допълнителни настройки:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
bg: Търсене в GroupWise Messenger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
bg: &Име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
bg: &Самоличност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Title
bg: &Длъжност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
bg: Отд&ел

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
bg: съдържа

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: begins with
bg: започва с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
bg: съвпада с

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
bg: &Фамилия

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
bg: Из&чистване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
bg: &Резултати:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
bg: &Информация

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_matchCount)
en: 0 matching users found
bg: Няма открити съвпадения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Status:
bg: &Състояние:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
bg: С&ъобщение при отсъствие:

en: The changes you just made will take effect next time you log in with GroupWise.
bg: Направените промени ще влязат в действие при следващото влизане с GroupWise.

en: GroupWise Settings Changed While Signed In
bg: Настройките на GroupWise са променени докато сте били включени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: A&llowed
bg: &Допуснати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBlock)
en: &Block >>
bg: Б&локиране >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAllow)
en: << Allo&w
bg: << &Допускане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
bg: До&бавяне...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bloc&ked
bg: &Блокирани

en: Privacy settings have been administratively locked
bg: Настройките за поверителност са заключени от администратора

en: <Everyone Else>
bg: <Всеки друг>

en: Search for Contact to Block
bg: Търсене на контакт, който да бъде блокиран

en: You can only change privacy settings while you are logged in to the GroupWise Messenger server.
bg: За да промените настройки за поверителност трябва да сте включени към GroupWise Messenger.

en: '%1' Not Logged In
bg: "%1" не е включен

en: Invitation to Conversation
bg: Покана за разговор

en: User ID
bg: Самоличност

en: Searching
bg: Търсене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">From:</p>
bg: <p align="right">От:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Sent:</p>
bg: <p align="right">Изпратено:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtInvMsg) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, message)
en: Invitation Message
bg: Съобщение за покана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Would you like to join the conversation?
bg: Искате ли да се включите в разговора?

en: Join Channel...
bg: Влизане в канал...

en: Search Channels...
bg: Търсене в каналите...

en: Network is Empty
bg: Мрежата е празна

en: <qt>The network associated with this account, <b>%1</b>, has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
bg: <qt>Мрежата на сметката <b>%1</b> няма валиден хост. Моля, проверете дали сметката има валидна мрежа.</qt>

en: <qt>Kopete could not connect to any of the servers in the network associated with this account (<b>%1</b>). Please try again later.</qt>
bg: <qt>Програмата Kopete не може да се свържи към никоя от услугите в мрежата на сметката (<b>%1</b>). Моля, опитайте по-късно.</qt>

en: Network is Unavailable
bg: Мрежата е недостъпна

en:  members
bg:  членове

en: Channel
bg: Канал

en: Users
bg: Потребители

en: Topic
bg: Тема

en: Search for:
bg: Търсене за:

en: Channels returned must have at least this many members.
bg: Каналите трябва да имат поне толкова участници.

en: You may search for channels on the IRC server for a text string entered here.
bg: Можете да търсите за канали в IRC сървъра или за въведения тук текст.

en: Perform a channel search.
bg: Търсене на/в канали.

en: Double click on a channel to select it.
bg: Щракнете два пъти върху канал, за да го маркирате.

en: You must be connected to the IRC server to perform a channel listing.
bg: Трябва да сте свързани към IRC сървъра, за да виждате списък с каналите.

en: You have been disconnected from the IRC server.
bg: Бяхте изключен от IRC сървъра.

en: Disconnected
bg: Изключен

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.
bg: Името на IRC контакт или канал, който искате да добавите.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: N&ickname/channel to add:
bg: П&севдоним/канал - добавяне:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i>(for example: joe_bob or #somechannel)</i>
bg: <i>(например: ivan или #sofia)</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Search Channels
bg: &Търсене в каналите

en: You Must Specify a Channel
bg: Трябва да посочите канал

en: The nickname %1 is already in use
bg: Псевдонимът %1 вече се използва

en: IRC Plugin
bg: Приставка за IRC

en: Channel List for %1
bg: Списък с канали за %1

en: The IRC server is currently too busy to respond to this request.
bg: Сървърът IRC е твърде зает, за да отговори на заявката.

en: Server is Busy
bg: Сървърът е зает

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_realNameLabel)
en: &Real name:
bg: &Истинско име:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.  Leave blank to use your system account name.
bg: Потребителско име, което искате да използвате в IRC, ако не се поддържа идентификация. Ако искате да използвате името на системата, оставете полето празно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Username:
bg: Потр&ебителско име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.
bg: Потребителско име, което искате да използвате в IRC, ако не се поддържа идентификация.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
bg: Ре&дактиране...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Default &charset:
bg: Кодова &таблица по подразбиране:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preferSSL)
en: &Prefer SSL-based connections
bg: &Предпочитане на защитена връзка (SSL)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, commandList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, commandList)
en: Any commands added here will be run as soon as you are connected to the IRC server.
bg: Всяка добавена тук команда ще бъде изпълнена в момента, в който се свържете към IRC сървър.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Co&mmand
bg: Доб&авяне на команда

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvanced Configuration
bg: &Допълнителни настройки

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Custom CTCP Replies
bg: Потребителски CTCP отговори

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Reply:
bg: О&тговор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addReply)
en: Add Repl&y
bg: До&бавяне на отговор

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Default Messages
bg: Подразбиращи се съобщения

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, quitMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, quitMessage)
en: The message you want people to see when you disconnect from IRC without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
bg: Съобщението, което ще се покаже, когато излезете от IRC без причина. Ако искате да използвате стандартното съобщение на програмата, оставете полето празно.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, partMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, partMessage)
en: The message you want people to see when you part a channel without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
bg: Съобщението, което ще се покаже, когато излезете от канал без причина. Ако искате да използвате стандартното съобщение на програмата, оставете полето празно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: &Quit message:
bg: С&ъобщение при излизане от сървър:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Part message:
bg: &Съобщение при излизане от канал:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox7)
en: Message Destinations
bg: Назначение на съобщението

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowAnonWindows)
en: Auto-show anonymous windows
bg: Автоматично показване на анонимните прозорци

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowServerWindow)
en: Auto-show the server window
bg: Автоматично показване прозореца на сървъра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Server messages:
bg: Съобщения на сървъра:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3_2)
en: Server notices:
bg: Известявания на сървъра:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Active Window
bg: Активен прозорец

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Server Window
bg: Прозорец на сървъра

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Anonymous Window
bg: Анонимен прозорец

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: KNotify
bg: Модул за известяване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3_2)
en: Error messages:
bg: Съобщения за грешка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Information replies:
bg: Отговори с информация:

en: <qt>You must enter a nickname.</qt>
bg: <qt>Трябва да въведете псевдоним.</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkConfig)
en: Network Configuration
bg: Мрежови настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newHost)
en: &New...
bg: &Нова...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network
bg: IRC сървъри, свързани с тази мрежа

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network. Use the up and down buttons to alter the order in which connections are attempted.
bg: IRC сървъри, свързани с тази мрежа. Използвайте бутоните "нагоре" и "надолу", за да промените реда, в който се осъществяват връзките.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move this server down
bg: Преместване на сървъра надолу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_down) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Down
bg: Надолу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move this server up
bg: Преместване на сървъра нагоре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_up) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: Up
bg: Нагоре

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Check this to enable SSL for this connection
bg: Включете тази отметка, ако искате да използвате SSL за тази връзка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Use SS&L
bg: Използване на SS&L

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostLabel)
en: &Host:
bg: &Хост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_portLabel)
en: Por&t:
bg: Пор&т:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: &Description:
bg: Описани&е:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newNetworkButton)
en: Ne&w
bg: &Нов

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameNetworkButton)
en: Rena&me...
bg: Преи&менуване...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNetworkButton)
en: Remo&ve
bg: Премахв&ане

en: Failed to start Jabber File Transfer Manager
bg: Грешка при стартиране на мениджъра за трансфер на файлове

en: Join Groupchat...
bg: Включване в групов разговор...

en: Services...
bg: Услуги...

en: XML Console
bg: XML конзола

en: Edit User Info...
bg: Редактиране на информация за потребител...

en: Set Mood
bg: Задаване на настроение

en: Jabber Error
bg: Грешка в Jabber

en: Please connect first.
bg: Моля, първо се свържете.

en: Jabber SSL Error
bg: Грешка в Jabber SSL

en: Jabber Connection Certificate Problem
bg: Проблем с удостоверение при свързване с Jabber

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
bg: Не може да бъде установена защитена връзка с Jabber.

en: Jabber Connection Error
bg: Грешка при свързване с Jabber

en: Malformed packet received.
bg: Получен е повреден пакет.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
bg: Непоправима грешка в протокола.

en: There was a conflict in the information received.
bg: Конфликт в получената информация.

en: The stream timed out.
bg: Просрочено време за връзка.

en: Internal server error.
bg: Вътрешна грешка на сървъра.

en: Stream packet received from an invalid address.
bg: Получен е пакет от невалиден адрес.

en: Malformed stream packet received.
bg: Получен е повреден пакет.

en: Policy violation in the protocol stream.
bg: Нарушение на правилата в потока.

en: Resource constraint.
bg: Ограничение на място.

en: System shutdown.
bg: Изключване на компютъра.

en: Unknown reason.
bg: Неизвестна причина.

en: There was an error in the protocol stream: %1
bg: Грешка в потока на протокол: %1

en: Host not found.
bg: Хостът не е открит.

en: Address is already in use.
bg: Адресът вече се използва.

en: Connection refused.
bg: Връзката е отказана.

en: Connection attempt already in progress.
bg: Вече тече опит за връзка.

en: Network failure.
bg: Мрежова грешка.

en: Socket timed out.
bg: Просрочено времето за сокета.

en: There was a connection error: %1
bg: Грешка при връзка: %1

en: Unknown host.
bg: Неизвестен хост.

en: Could not connect to a required remote resource.
bg: Грешка при свързване със заявеното отдалечено място.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
bg: Изглежда сте пренасочени към друг сървър. Няма решение на това.

en: Unsupported protocol version.
bg: Неподдържана версия на протокола.

en: Unknown error.
bg: Неизвестна грешка.

en: There was a negotiation error: %1
bg: Грешка при договаряне: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
bg: Сървърът отхвърли заявката за договаряне на TLS.

en: Failed to establish a secure connection.
bg: Грешка при установяване на защитена връзка.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
bg: TLS грешка: %1

en: Login failed with unknown reason.
bg: Неизвестна грешка при влизане.

en: No appropriate authentication mechanism available.
bg: Няма подходящ механизъм за проверка на автентичността.

en: Bad SASL authentication protocol.
bg: Невалиден SASL протокол за проверка на автентичността.

en: Server failed mutual authentication.
bg: Грешка при взаимна проверка на автентичността.

en: Encryption is required but not present.
bg: Необходимо е шифроване, но такова липсва.

en: Invalid user ID.
bg: Невалидна самоличност.

en: Invalid mechanism.
bg: Невалиден механизъм.

en: Invalid realm.
bg: Невалидна област.

en: Mechanism too weak.
bg: Механизмът е прекалено слаб.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
bg: Написали сте грешни самоличност и/или парола. (Моля, проверете ги)

en: Temporary failure, please try again later.
bg: Временен проблем. Моля, опитайте отново по-късно.

en: There was an error authenticating with the server: %1
bg: Грешка при проверка автентичността на сървъра: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
bg: TLS проблем.

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
bg: SASL проблем.

en: There was an error in the security layer: %1
bg: Грешка в сигурността: %1

en: No permission to bind the resource.
bg: Нямате права за това място.

en: The resource is already in use.
bg: Мястото вече се използва.

en: Could not bind a resource: %1
bg: Грешка при свързване на място: %1

en: Notification
bg: Известяване

en: Waiting for authorization
bg: Изчакване за оторизация

en: A password is required to join the room %1.
bg: Необходима е парола за влизане в стая %1.

en: Error trying to join %1 : nickname %2 is already in use
bg: Грешка при опит за влизане в %1. Псевдонимът %2 вече се използва

en: Jabber Group Chat
bg: Конферентна връзка в Jabber

en: No reason given by the server
bg: Не е посочена причина от сървъра

en: Unregister
bg: Отписване

en: Remove and Unregister
bg: Премахване и отписване

en: Jabber Account Unregistration
bg: Отписване на сметка в Jabber

en: You cannot see each others' status.
bg: Не можете да виждате състоянието един другиму.

en: You can see each others' status.
bg: Можете да виждате състоянието един другиму.

en: Client
bg: Клиент

en: Groupchat
bg: Групов разговор

en: Rich text messages
bg: Съобщения с богато оформление

en: File transfers
bg: Файлови трансфери

en: Timestamp
bg: Времеви отпечатък

en: Message
bg: Съобщение

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Authorization
bg: Оторизация

en: (Re)send Authorization To
bg: (Повторно) Изпращане на оторизация до

en: (Re)request Authorization From
bg: (Повторна) Заявка за оторизация от

en: Remove Authorization From
bg: Премахване на оторизация от

en: Set Availability
bg: Задаване на достъпност

en: Free to Chat
bg: Свободен за разговор

en: Do Not Disturb
bg: Не ме безпокойте

en: Select Resource
bg: Избор на място

en: Automatic (best/default resource)
bg: Автоматично (най-добро място /по подразбиране)

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
bg: Покана за конференция - приставка за Jabber

en: Message has been displayed
bg: Съобщението е показано

en: Message has been delivered
bg: Съобщението е доставено

en: Message stored on the server, contact offline
bg: Съобщението е съхранено на сървъра, защото контакта не е включен

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
bg: Съобщението не може да бъде доставено: "%1". Причина: "%2"

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
bg: Избрахте ново място за контакт %1, но все още имате отворен прозорец за разговор с него. Новоизбраното място ще бъде важи само за новите прозорци.

en: Jabber Resource Selector
bg: Избор на място - Jabber

en: You have been invited to %1
bg: Бяхте поканени в %1

en: Free for Chat
bg: Свободен за разговор

en: Do not Disturb
bg: Не ме безпокойте

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
bg: Записване

en: Authorization Status
bg: Състояние на оторизацията

en: Available Resources
bg: Налични места

en: Jabber ID
bg: Самоличност в Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
bg: Рожден ден

en: Timezone
bg: Часови пояс

en: Homepage
bg: Страница в Интернет

en: Company name
bg: Фирма

en: Company Departement
bg: Отдел

en: Company Position
bg: Позиция

en: Company Role
bg: Длъжност

en: Work Street
bg: Улица

en: Work Extra Address
bg: Служебен адрес

en: Work PO Box
bg: Служебна пощенска кутия

en: Work City
bg: Град

en: Work Postal Code
bg: Пощенски код

en: Work Country
bg: Държава

en: Work Email Address
bg: Служебна е-поща

en: Home Street
bg: Улица

en: Home Extra Address
bg: Домашен адрес

en: Home PO Box
bg: Домашна пощенска кутия

en: Home City
bg: Град

en: Home Postal Code
bg: Пощенски код

en: Home Country
bg: Държава

en: Fax
bg: Факс

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_9)
en: About
bg: Относно

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
bg: Искате ли "%1" да бъде добавен към списъка ви с контакти?

en: Do Not Add
bg: Без добавяне

en: Do Not Remove
bg: Без премахване

en: Audio
bg: Звук

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
bg: Приемане

en: None
bg: Без

en: Afraid
bg: Уплашен

en: Amazed
bg: Изумен

en: Angry
bg: Гневен

en: Annoyed
bg: Раздразнен

en: Anxious
bg: Нетърпелив

en: Aroused
bg: Възбуден

en: Ashamed
bg: Засрамен

en: Bored
bg: Отегчен

en: Brave
bg: Смел

en: Calm
bg: Спокоен

en: Cold
bg: Студен

en: Confused
bg: Объркан

en: Curious
bg: Любопитен

en: Depressed
bg: Потиснат

en: Disappointed
bg: Разочарован

en: Disgusted
bg: Отвратен

en: Distracted
bg: Разсеян

en: Embarrassed
bg: Смутен

en: Excited
bg: Развълнуван

en: Frustrated
bg: Фрустриран

en: Guilty
bg: Виновен

en: Happy
bg: Щастлив

en: Humiliated
bg: Унизен

en: Hungry
bg: Гладен

en: Hurt
bg: Наранен

en: Impressed
bg: Впечатлен

en: In love
bg: Влюбен

en: Interested
bg: Заинтересован

en: Invincible
bg: Непобедим

en: Jealous
bg: Ревнив

en: Lonely
bg: Самотен

en: Mean
bg: Зъл

en: Nervous
bg: Нервен

en: Offended
bg: Обиден

en: Playful
bg: Игрив

en: Proud
bg: Горд

en: Restless
bg: Неспокоен

en: Sad
bg: Тъжен

en: Serious
bg: Сериозен

en: Shy
bg: Срамежлив

en: Sick
bg: Болен

en: Stressed
bg: Стресиран

en: Surprised
bg: Учуден

en: Thirsty
bg: Жаден

en: Worried
bg: Загрижен

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
bg: Добавяне на контакти

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.
bg: Самоличността в Jabber, която искате да добавите.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
bg: Самоличността в Jabber, която искате да добавите. Трябва да включва потребителско име и домейн (като е-поща), тъй като има много Jabber сървъри.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblID)
en: &Jabber ID:
bg: &Самоличност в Jabber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <i>(for example: joe@jabber.org)</i>
bg: <i>(например: joe@jabber.org)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRefresh)
en: Refresh
bg: Обновяване

en: Execute command
bg: Изпълнение на команда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
bg: Текуща парола:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
bg: Нова парола:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
bg: Моля, въведете текущата,
    а след това новата парола два пъти.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Server:
bg: Сървър:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuery)
en: &Query
bg: &Заявка към сървъра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Name
bg: Име в стаята

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Description
bg: Описание на стаята

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Room:
bg: Стая:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, dlgRegister)
en: Register with Jabber Service
bg: Регистриране на услуга в Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpForm)
en: Registration Form
bg: Регистрационен формуляр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWait)
en: Please wait while querying the server...
bg: Моля, изчакайте докато трае заявката към сървъра...

en: Change Jabber Password
bg: Промяна на паролата за Jabber

en: You entered your current password incorrectly.
bg: Текущата ви парола е грешна.

en: Password Incorrect
bg: Грешна парола

en: Your new passwords do not match. Please enter them again.
bg: Новата парола и потвърждението не съвпадат. Моля, въведете ги отново.

en: For security reasons, you are not allowed to set an empty password.
bg: От съображения за сигурност не може да слагате празна парола.

en: Your account needs to be connected before the password can be changed. Do you want to try to connect now?
bg: Трябва да сте свързани, за да можете да смените паролата. Искате ли да направите това сега?

en: Jabber Password Change
bg: Промяна на паролата за Jabber

en: Your password has been changed successfully. Please note that the change may not be instantaneous. If you have problems logging in with your new password, please contact the administrator.
bg: Паролата ви беше сменена успешно. Имайте предвид, че смяната на паролата не става веднага. Ако имате проблеми с влизането, свържете се с администратора.

en: Your password could not be changed. Either your server does not support this feature or the administrator does not allow you to change your password.
bg: Паролата ви не може да бъде сменена. Вероятно сървърът не поддържа тази операция или администраторът ви е забранил да си сменяте паролата.

en: Join Jabber Groupchat
bg: Включване в групов разговор - Jabber

en: Join
bg: Влизане

en: Unable to retrieve the list of chat rooms.
bg: Списъкът със стаи не може да бъде извлечен.

en: List Chatrooms
bg: Показване на стаите за разговор

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberChooseServer)
en: Choose Server - Jabber
bg: Избор на сървър - Jabber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
bg: Настройки на сметка - Jabber

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
bg: Ос&новни настройки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.
bg: Самоличност за сметката в Jabber, която искате да използвате.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
bg: Самоличността за сметката в Jabber, която искате да използвате. Трябва да включва потребителско име и домейн (като е-поща), тъй като има много Jabber сървъри.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (for example, joe@jabber.org), as there are many Jabber servers.
bg: Самоличност за сметката в Jabber, която искате да използвате. Трябва да включва потребителско име и домейн (например joe@jabber.org), тъй като има много Jabber сървъри.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRegistration)
en: To connect to the Jabber network, you will need an account on a Jabber server.  If you do not yet have an account, please click the button to create one.
bg: За да се свържете към Jabber ви трябва сметка. Ако нямате, можете да регистрирате такава като натиснете бутона.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
bg: Промяна на паролата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlChangePwSuccess)
en: If you have an existing Jabber account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
bg: Промяна паролата на съществуваща сметка в Jabber.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Co&nnection
bg: Вр&ъзка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowPlainTextPassword)
en: Allow plain-te&xt password authentication
bg: Проверка на &автентичността с нешифровани пароли

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCustomServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOverrideHost)
en: &Override default server information
bg: &Препокриване на информация от сървърите

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServer)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example jabber.org).
bg: IP адресът или маската на Jabber сървър към който искате да се свържете (например jabber.org).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Location Settings
bg: Локални настройки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.
bg: Име на мястото, който искате да да използвате в мрежата на Jabber.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.  Jabber allows you to sign on with the same account from multiple locations with different resource names, so you may wish to enter 'Home' or 'Work' here, for example.
bg: Име на мястото, който искате да използвате в мрежата на Jabber. Можете да се свържете към Jabber от няколко места с една и съща сметка (примерно от работа и от вкъщи). За целта можете да зададете примерно "вкъщи" и "служба".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: R&esource:
bg: &Място:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: P&riority:
bg: П&риоритет:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
bg: &Трансфер на файлове

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: File Transfer Settings
bg: Настройки за трансфер на файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Pro&xy JID:
bg: Прокс&и:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
bg: Публичен &IP адрес:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Media
bg: Медии

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, privacyTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Pri&vacy
bg: &Поверителност

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
bg: Обща поверителност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: &Hide system and client info
bg: &Скриване на информацията за системата и клиента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Always send not&ifications
bg: Изпращане &на известие винаги

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: Alwa&ys send delivered notifications
bg: Изпращане на ИДС (известие за доставка на съобщение) в&инаги

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: Al&ways send displayed notifications
bg: Изпращане на известие за видяно съобщение &винаги

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: Always send &typing notifications
bg: Изпращане на известие за пи&сане винаги

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendGoneEvent)
en: Always send &gone notifications (closing the window)
bg: Изпращане на известие за &отсъствие винаги (затваряне на прозореца)

en: Unable to retrieve registration form.
    Reason: "%1"
bg: Грешка при извличане на регистрационния формуляр.
    Причина: "%1"

en: Registration sent successfully.
bg: Регистрацията беше изпратена успешно.

en: Jabber Registration
bg: Регистриране в Jabber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberRegisterAccount)
en: Register Account - Jabber
bg: Регистриране на сметка - Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnChooseServer)
en: C&hoose...
bg: И&збор...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Desired Jabber &ID:
bg: Желана &самоличност в Jabber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
bg: Па&рола:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
bg: Потвър&ждение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: &Port:
bg: Пор&т:

en: Services
bg: Услуги

en: Search...
bg: Търсене...

en: Execute...
bg: Изпълнение...

en: &Save User Info
bg: &Запис на информацията за потребителя

en: Saving vCard to server...
bg: Запис на vCard на сървъра...

en: Error: Unable to save vCard.
bg: Грешка при запис на vCard.

en: Fetching contact vCard...
bg: Изтегляне контактите на vCard...

en: Register
bg: Регистриране

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Search
bg: Търсене

en: Please wait while retrieving search form...
bg: Моля, изчакайте докато формуляра за търсене бъде изтеглен...

en: Unable to retrieve search form.
bg: Грешка при извличане на формуляр за търсене.

en: Jabber Search
bg: Търсене в Jabber

en: Nickname
bg: Псевдоним

en: e-mail
bg: е-поща

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dynamicForm)
en: Search For
bg: Търсене за

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnQuery)
en: &Query Server
bg: &Заявка към сървъра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Full name:
bg: Цяло име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Jabber ID:
bg: Самоличност в Jabber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
bg: Страница в Интернет:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBirthday)
en: Birthday:
bg: Рожден ден:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
bg: Часови пояс:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectPhoto)
en: &Select Photo...
bg: &Избор на снимка...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearPhoto)
en: Clear Pho&to
bg: Премахване на &снимка

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
bg: &Домашен адрес

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
bg: Улица:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox_2)
en: PO box:
bg: Пощенска кутия:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
bg: Пощенски код:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
bg: Държава:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
bg: &Служебен адрес

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
bg: С&лужебни данни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
bg: Компания:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
bg: Отдел:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
bg: Длъжност:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
bg: Длъжност:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Phone &Numbers
bg: Тел&ефонни номера

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Home:
bg: Домашен:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Work:
bg: Служебен:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneFax)
en: Fax:
bg: Факс:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
bg: Мобилен:

en: Connect to the Jabber network and try again.
bg: Свържете се към Jabber и опитайте отново.

en: Choose Jabber Server
bg: Избор на Jabber сървър

en: Retrieving server list...
bg: Изтегляне на списъка със сървърите...

en: Could not retrieve server list.
bg: Грешка при изтегляне на списъка със сървърите.

en: Could not parse the server list.
bg: Грешка при обработка на списъка със сървърите.

en: The changes you just made will take effect next time you log in with Jabber.
bg: Направените промени ще влезнат в действие при следващото влизане в Jabber.

en: Jabber Changes During Online Jabber Session
bg: Сървърът е променен по време на сесията

en: The Jabber ID you have chosen is invalid. Please make sure it is in the form user@server.com, like an email address.
bg: Избраната от вас самоличност за Jabber е невалидна. Моля, проверете дали е във формата user@jabber.org (като е-поща).

en: Invalid Jabber ID
bg: Невалидна самоличност за Jabber

en: Register New Jabber Account
bg: Регистриране на нова сметка в Jabber

en: Unless you know what you are doing, your JID should be of the form "username@server.com".  In your case for example "username@%1".
bg: Освен ако не знаете какво правите, вашата самоличност JID трябва да е нещо като "username@server.com". Например във вашия случай "username@%1".

en: Connecting to server...
bg: Установяване на връзка със сървъра...

en: Protocol error.
bg: Грешка на протокола.

en: Connected successfully, registering new account...
bg: Връзката е успешна, регистриране на нова сметка...

en: Registration successful.
bg: Регистрирането завърши успешно.

en: Registration failed.
bg: Грешка при регистрирането.

en: Jabber Account Registration
bg: Регистриране на сметка в Jabber

en: <None>
bg: <Без>

en: Error
bg: Грешка

en: New List
bg: Нов списък

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Deny
bg: Отказ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Allow
bg: Разрешаване

en: From
bg: От

en: To
bg: На

en: &Change Status Message
bg: П&ромяна на съобщението за състояние

en: Meanwhile Plugin: Message from server
bg: Приставка за Meanwhile: Съобщение от сървъра

en: <qt>You must enter a valid screen name.</qt>
bg: <qt>Трябва да въведете валидно показвано име.</qt>

en: Meanwhile Plugin
bg: Приставка за Meanwhile

en: <qt>You must deselect password remembering or enter a valid password.</qt>
bg: <qt>Трябва да изключите запомнянето на паролата или да въведете валидна парола.</qt>

en: <qt>You must enter the server's hostname/ip address.</qt>
bg: <qt>Трябва да въведете името/IP адреса на сървъра.</qt>

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
bg: <qt>0 не е номер на порт.</qt>

en: Could not connect to server
bg: Връзката със сървъра беше неуспешна

en: Meanwhile Plugin: Conference invitation
bg: Приставка за Meanwhile: Покана за конференция

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
bg: Добавяне на контакт в Sametime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
bg: &Търсене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: johndoe)</i>
bg: <i>(например: johndoe)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileEditAccount)
en: Edit Meanwhile Account
bg: Редактиране на сметка в Meanwhile

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
bg: &Потребител в Meanwhile:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
bg: Връзка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServerName)
en: The IP address or hostname of the Sametime server you wish to connect to.
bg: IP адресът или името на Sametime сървър, към който искате да се свържете.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.
bg: Портът на Sametime сървъра към който искате да се свържете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.  Usually this is 1533.
bg: Портът на Sametime сървъра към който искате да се свържете. Обикновено това е 1533.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnServerDefaults) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore the server and port values to their defaults.
bg: Възстановяване на подразбиращите се стойности за сървър и порт.

en: Visit the Kopete website at <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>
bg: Посетете страницата на Kopete - <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>

en: Join Chat...
bg: Включване в разговор...

en: In&visible
bg: &Невидим

en: Editing your user info is not possible because you are not connected.
bg: редактирането на потребителската информация е невъзможно, защото не сте свързани.

en: Unable to edit user info
bg: Невъзможно редактиране на информацията за потребителя

en: Joining an AIM chat room is not possible because you are not connected.
bg: Влизането в стаята а разговор е невъзможно, защото не сте свързани.

en: Unable to Join AIM Chat Room
bg: Влизането в стаята беше неуспешно

en: &Warn User
bg: &Предупреждаване на потребител

en: Always &Visible To
bg: Винаги &видим за

en: Always &Invisible To
bg: Винаги &невидим за

en: <qt>Would you like to warn %1 anonymously or with your name?<br>(Warning a user on AIM will result in a "Warning Level" increasing for the user you warn. Once this level has reached a certain point, they will not be able to sign on. Please do not abuse this function, it is meant for legitimate practices.)</qt>
bg: <qt>Искате ли да предупредите %1 анонимно или с вашето име?<br>(Предупреждението на AIM потребител ще повиши неговата "степен на предупреждение". Когато тя достигне определена стойност, потребителят няма да може да се влезе в системата. Моля, не злоупотребявайте с тази функция - тя е предназначена за справедливо използване.</qt>

en: Warn User %1?
bg: Предупреждаване на потребител %1?

en: Warn Anonymously
bg: Анонимно предупреждаване

en: Warn
bg: Предупреждаване

en: Join AIM Chat Room
bg: Влизане в AIM стая

en: Unable to connect to the chat room %1 because the account for %2 is not connected.
bg: Невъзможно свързване със стая %1, защото сметката на %2 не е свързана.

en: User Profile
bg: Потребителски профил

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: Waiting for Authorization
bg: Изчакване за оторизация

en: &Do Not Disturb
bg: &Не ме безпокойте

en: O&ccupied
bg: &Зает

en: Occupied
bg: Зает

en: Not Available
bg: Недостъпен

en: Not A&vailable
bg: Н&едостъпен

en: &Free for Chat
bg: &Свободен за разговор

en: Mobile
bg: Мобилен

en: User Information on %1
bg: Информация за потребител - %1

en: &Save Profile
bg: &Запис на профил

en: Requesting User Profile, please wait...
bg: Заявка за профила на потребителя. Моля, изчакайте...

en: <html><body><I>No user information provided</I></body></html>
bg: <html><body><I>Няма информация</I></body></html>

en: ICQ Plugin
bg: Приставка за ICQ

en: No Screen Name
bg: Няма показвано име

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
bg: Настройки на сметка - AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the AOL Instant Messaging network, you will need to use a screen name from AIM, AOL, or .Mac.<br><br>If you do not currently have an AIM screen name, please click the button to create one.
bg: За да се свържете към AOL трябва да имате сметки за AIM, AOL, или .Mac.<br><br>Ако нямате, можете да регистрирате такива като натиснете бутона.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.
bg: Показвано име за AIM сметката.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.  This should be in the form of an alphanumeric string (spaces allowed, not case sensitive).
bg: Показвано име за вашата AIM сметка. Трябва да бъдат букви или цифри, интервалът е разрешен. Името е нечувствително към главни/малки букви.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: AIM &screen name:
bg: Име &в AIM:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountPreferencesTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accou&nt Preferences
bg: &Настройки на сметка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.
bg: IP адрес или маска на AIM сървър към който искате да се свържете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.  Normally you will want the default (login.oscar.aol.com).
bg: IP адрес или маска на AIM сървър към който искате да се свържете. Сървърът по подразбиране е login.oscar.aol.com и обикновено няма нужда да го променяте.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.
bg: Порт на AIM сървъра, към който искате да се свържете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.  Normally this is 5190.
bg: Порт на сървъра, към който искате да се свържете. Обикновено това е 5190.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default to the following &encoding for messages:
bg: &Кодова таблица по подразбиране:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowPerimtList)
en: Allow only from visible list
bg: Допускане само на тези от списъка с видимите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowMyContacts)
en: Allow only contact list's users
bg: Допускане само на потребители от списъка с контакти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowAll)
en: Allow all users
bg: Допускане на всички потребители

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAll)
en: Block all users
bg: Блокиране на всички контакти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAIM)
en: Block AIM users
bg: Блокиране на AIM потребителите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockDenyList)
en: Block only from invisible list
bg: Блокиране само от списъка с невидимите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Always visible:
bg: Винаги видим за:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Always invisible:
bg: Винаги невидим за:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblScreenName)
en: Screen name:
bg: Показвано име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
bg: Ниво на предупреждение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIdleTime)
en: Idle minutes:
bg: Минути неактивност:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
bg: Включен от:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
bg: Съобщение при отсъствие:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
bg: Профил:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Please enter the name of the chat room you wish to join.
bg: Моля, въведете името на стаята в която искате да влезете.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
bg: Име на &стая:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: E&xchange:
bg: &Размяна:

en: &Ignore
bg: &Игнориране

en: Select Encoding...
bg: Избор на кодова таблица...

en: Request Authorization
bg: Искане на оторизация

en: Reason for requesting authorization:
bg: Причина за искане на оторизация:

en: User %1 has granted your authorization request.
    Reason: %2
bg: Потребителят %1 ви позволи да го добавите в списъка си.
    Причина: %2

en: User %1 has rejected the authorization request.
    Reason: %2
bg: Потребителят %1 ви отказа да го добавите в списъка си.
    Причина: %2

en: RTF-Messages
bg: Оформени съобщения

en: <qt>You must be logged on to ICQ before you can send a message to a user.</qt>
bg: <qt>Трябва да сте "включен", за да можете да изпращате съобщения към потребител.</qt>

en: Not Signed On
bg: Не сте включени

en: &Request Authorization
bg: &Искане на оторизация

en: &Grant Authorization
bg: О&торизиране

en: You must be online to add a contact.
bg: Трябва да сте "включен", за да добавяте контакт.

en: '%1'
bg: "%1"

en: '%1' (%2)
bg: "%1" (%2)

en: Do you want to add %1 to your contact list?
bg: Искате ли %1 да бъде добавен към списъка ви с контакти?

en: IP Address
bg: IP-адрес

en: Antigua
bg: Антигуа

en: Ascension Island
bg: Остров Възкресение

en: Barbuda
bg: Барбуда

en: British Virgin Islands
bg: Британски Вирджински острови

en: Canary Islands
bg: Канарски острови

en: Diego Garcia
bg: Диего Гарсия

en: French Antilles
bg: Френски Антили

en: Antilles
bg: Антили

en: French Guiana
bg: Френска Гвиана

en: Mayotte Island
bg: Остров Майот

en: Nevis
bg: Невис

en: Reunion Island
bg: Остров Реюнион

en: Rota Island
bg: Остров Рота

en: Sierra Leone
bg: Сиера Леоне

en: Tinian Island
bg: Остров Тиниян

en: Wales
bg: Уелс

en: Scotland
bg: Шотландия

en: Yugoslavia - Serbia
bg: Югославия – Сърбия

en: Yugoslavia - Montenegro
bg: Югославия – Черна гора

en: Yugoslavia
bg: Югославия

note: i18n("Arabic")
en: Bhojpuri
bg: Бходжпури

note: i18n("Bulgarian") i18n("Burmese")
en: Cantonese
bg: Кантонийски

note: i18n("Catalan") i18n("Chinese") i18n("Croatian") i18n("Czech") i18n("Danish") i18n("Dutch") i18n("English") i18n("Esperanto") i18n("Estonian")
en: Farsi
bg: Фарси

note: i18n("Finnish") i18n("French") i18n("Gaelic") i18n("German") i18n("Greek") i18n("Hebrew") i18n("Hindi") i18n("Hungarian") i18n("Icelandic") i18n("Indonesian") i18n("Italian") i18n("Japanese") i18n("Khmer") i18n("Korean") i18n("Lao") i18n("Latvian") i18n("Lithuanian") i18n("Malay") i18n("Norwegian") 
en: Punjabi
bg: Панджаби

en: Taiwanese
bg: Тайвански

note: i18n("Macedonian") i18n("Sindhi") i18n("Welsh") i18n("Azerbaijani") i18n("Kurdish") i18n("Gujarati") i18n("Tamil")
en: Belorussian
bg: Белоруски

en: euc-JP Japanese
bg: Японски (euc-JP)

en: euc-KR Korean
bg: Корейски (euc-KR)

en: GB-2312 Chinese
bg: Китайски (GB-2312)

en: GBK Chinese
bg: Китайски (GBK)

en: GB18030 Chinese
bg: Китайски (GB18030)

en: JIS Japanese
bg: Японски (JIS)

en: Shift-JIS Japanese
bg: Японски (Shift-JIS)

en: KOI8-R Russian
bg: Кирилица (KOI8-R)

en: KOI8-U Ukrainian
bg: Кирилица (KOI8-U)

en: ISO-8859-1 Western
bg: Западноевропейски (ISO-8859-1)

en: ISO-8859-2 Central European
bg: Централноевропейски (ISO-8859-2)

en: ISO-8859-3 Central European
bg: Централноевропейски (ISO-8859-3)

en: ISO-8859-4 Baltic
bg: Балтийски (ISO-8859-4)

en: ISO-8859-5 Cyrillic
bg: Кирилица (ISO-8859-5)

en: ISO-8859-6 Arabic
bg: Арабски (ISO-8859-6)

en: ISO-8859-7 Greek
bg: Гръцки (ISO-8859-7)

en: ISO-8859-8 Hebrew, visually ordered
bg: Иврит (ISO-8859-8), визуално

en: ISO-8859-8-I Hebrew, logically ordered
bg: Иврит (ISO-8859-8-I), логически

en: ISO-8859-9 Turkish
bg: Турски (ISO-8859-9)

en: ISO-8859-15 Western
bg: Западноевропейски (ISO-8859-15)

en: Windows-1250 Central European
bg: Централноевропейски (Windows-1250)

en: Windows-1251 Cyrillic
bg: Кирилица (Windows-1251)

en: Windows-1252 Western
bg: Западноевропейски (Windows-1252)

en: Windows-1253 Greek
bg: Гръцки (Windows-1253)

en: Windows-1254 Turkish
bg: Турски (Windows-1254)

en: Windows-1255 Hebrew
bg: Иврит (Windows-1255)

en: Windows-1256 Arabic
bg: Арабски (Windows-1256)

en: Windows-1257 Baltic
bg: Балтийски (Windows-1257)

en: Windows-1258 Viet Nam
bg: Виетнамски (Windows-1258)

en: TIS-620 Thai
bg: Тайландски (TIS-620)

en: UTF-8 Unicode
bg: Уникод (UTF-8)

en: UTF-16 Unicode
bg: Уникод (UTF-16)

en: Single
bg: Сам/а

en: Long term relationship
bg: Дългосрочна връзка

en: Engaged
bg: Сгоден/а

en: Married
bg: Женен/омъжена

en: Divorced
bg: Разведен/а

en: Separated
bg: Разделен/а

en: Widowed
bg: Вдовец/ица

en: Art
bg: Изкуство

en: Cars
bg: Коли

en: Collections
bg: Колекции

en: Computers
bg: Компютри

en: Culture
bg: Култура

en: Fitness
bg: Фитнес

en: Games
bg: Игри

en: Hobbies
bg: Хобита

en: ICQ - Help
bg: ICQ - помощ

en: Internet
bg: Интернет

en: Lifestyle
bg: Стил на живот

en: Movies and TV
bg: Кино и телевизия

en: Music
bg: Музика

en: Outdoors
bg: Сред природата

en: Parenting
bg: Родителство

en: Pets and Animals
bg: Дом. любимци и животни

en: Religion
bg: Религия

en: Science
bg: Наука

en: Skills
bg: Умения

en: Sports
bg: Спорт

en: Web Design
bg: Уеб-дизайн

en: Ecology
bg: Екология

en: News and Media
bg: Новини и медии

en: Government
bg: Правителство

en: Business
bg: Бизнес

en: Mystics
bg: Мистика

en: Travel
bg: Пътуване

en: Astronomy
bg: Астрономия

en: Space
bg: Космос

en: Clothing
bg: Облекло

en: Parties
bg: Купони

en: Women
bg: Жени

en: Social science
bg: Социални науки

en: 60's
bg: 60-те

en: 70's
bg: 70-те

en: 80's
bg: 80-те

en: 50's
bg: 50-те

en: Finance and Corporate
bg: Финанси и брокерство

en: Entertainment
bg: Забавление

en: Consumer Electronics
bg: Потребителска електроника

en: Retail Stores
bg: Търговски комплекси

en: Health and Beauty
bg: Здраве и красота

en: Household Products
bg: Домашни потреби

en: Mail Order Catalog
bg: Каталог за пазаруване от вкъщи

en: Business Services
bg: Бизнес услуги

en: Audio and Visual
bg: Аудио и видео

en: Sporting and Athletic
bg: Спорт и атлетика

en: Publishing
bg: Издателска дейност

en: Home Automation
bg: Битова техника

en: Art/Entertainment
bg: Изкуство и забавление

en: Education
bg: Образование

en: Financial Services
bg: Финансови услуги

en: Law
bg: Право

en: Manufacturing
bg: Производство

en: &Fetch Again
bg: Ново &изтегляне

en: '%2' Message for %1
bg: Съобщение "%2" за %1

en: Fetching '%2' Message for %1...
bg: Изтегляне на съобщение "%2" за %1...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Alternatively, you can search the ICQ Whitepages :
bg: Или можете да потърсите в ICQ Whitepages :

en: Authorization Reply
bg: Отговор на оторизация

en: <b>%1</b> requested authorization to add you to his/her contact list.
bg: <b>%1</b> иска оторизация, за да ви добави в списъка си.

en: Authorization reply to <b>%1</b>.
bg: Отговор на оторизация до <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQAuthReplyUI)
en: ICQ Authorization Reply
bg: Оторизация за ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUserReq)
en: %1 requested authorization to add you to his/her contact list.
bg: Потребителят "%1" иска оторизация, за да ви добави в списъка си.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReqReason)
en: Request Reason:
bg: Причина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
bg: Някаква причина...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
bg: О&торизиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
bg: &Отказ на оторизация

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
bg: Причина:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
bg: Настройки на сметка - ICQ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
bg: Настройки на сметка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.
bg: Самоличността ви в ICQ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
bg: Самоличността ви в ICQ. Трябва да е число без запетаи и интервали.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: IC&Q UIN:
bg: IC&Q номер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the ICQ network, you will need an ICQ account.<br><br>
    If you do not currently have an ICQ account, please click the button to create one.
bg: За да се свържете към ICQ трябва да имате сметка.<br><br>Ако нямате, можете да регистрирате такава като натиснете бутона.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
bg: Настройки на поверителност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: &Require authorization before someone can add you to their contact list
bg: Изискване на о&торизация, когато някой иска да ви добави към списъка си

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Check this to hide your IP address from people when they view your user info
bg: Включете тази отметка ако искате да скриете IP адреса си от другите потребители

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
bg: Скриване на &IP адреса

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable Web Aware functionality.
bg: Включване на уеб функционалност.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable ICQ's Web Aware functionality, which allows people to see your online status from ICQ's web page, and send you a message without necessarily having ICQ themselves.
bg: Ако включите тази отметка, другите потребителите ще могат виждат, че сте включени в ICQ и да ви изпращат съобщения без те самите да имат ICQ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Make my status available via &ICQ's unified messaging center
bg: Показване на &състоянието в страницата на ICQ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.
bg: IP адрес или маска на ICQ сървър, към който искате да се свържете.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver /
bg: С&ървър /

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.
bg: Порт на сървъра, към който искате да се свържете.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
bg: Лична информация

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uinLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &UIN #:
bg: &Номер #:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Nickname:
bg: П&севдоним:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &First name:
bg: &Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Last name:
bg: &Фамилия:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
bg: По&л:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maritalLabel)
en: Marital status:
bg: Семейно положение:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
bg: &Часови пояс:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
bg: &Възраст:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
bg: Местоположение и информация за контакт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
bg: &Адрес:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &City:
bg: &Град:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
bg: О&бласт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
bg: По&щенски код:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
bg: &Държава:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
bg: &Телефон:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
bg: Моби&лен:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Fa&x:
bg: &Факс:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
bg: &Страница в Интернет:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Origin
bg: Произход

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
bg: Област:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interests
bg: Интереси

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
bg: Търсене в ICQ Whitepages

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
bg: &Е-поща:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
bg: По&л:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
bg: Е&зик:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
bg: &Държава:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
bg: Търсене само на включените потребители

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
bg: Търсене по номер

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, searchButton)
en: Search the ICQ Whitepages with your search criteria
bg: Търсене в ICQ Whitepages с вашите критерии

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
bg: Изчистване на полето за търсене и резултатите

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stops the search
bg: Спиране на търсенето

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
bg: Показване на информация за маркирания контакт

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: User Info
bg: Информация за потребител

en: ICQ User Search
bg: Търсене на потребител на ICQ

en: Add the selected user to your contact list
bg: Добавяне на маркирания потребител към списъка ви с контакти

en: UIN
bg: Номер

en: You must be online to search the ICQ Whitepages.
bg: Трябва да сте "включен", за да търсите в ICQ Whitepages.

en: You must enter a valid UIN.
bg: Трябва да въведете валиден номер.

en: You must enter search criteria.
bg: Трябва да въведете критерий за търсене.

en: You must be online to display user info.
bg: Трябва да сте "включен", за да видите информацията за потребителя.

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: ICQ User Information
bg: Информация за потребител на ICQ

en: General ICQ Information
bg: Обща информация за потребител на ICQ

en: Work Info
bg: Служебни данни

en: Work Information
bg: Служебни данни

en: Other Info
bg: Друга информация

en: Other ICQ Information
bg: Друга информация за ICQ

en: Interest Info
bg: Интереси

[ctx: Primary email address]
en: Primary
bg: Основен

[ctx: Other email address]
en: More
bg: Още

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
bg: Местоположение на фирмата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
bg: Адрес:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
bg: Пощенски код:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
bg: Служебни данни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
bg: Телефон:

en: file is empty:
bg: файлът е празен:

en: Bad Request
bg: Неправилна заявка

en: Request Timed Out
bg: Заявката изтече

en: Unknown Error:
bg: Непозната грешка:

en: There was an error in the protocol handling; it was not fatal, so you will not be disconnected.
bg: Грешка при обработка на протокола. Не е фатално, така че няма да бъдете изключени.

en: There was an error in the protocol handling; automatic reconnection occurring.
bg: Грешка при обработка на протокола. Автоматично ново свързване.

en: You have logged in more than once with the same %1, account %2 is now disconnected.
bg: Влезли сте повече от веднъж с %1. Сметка %2 в беше изключена.

en: Sign on failed because either your %1 or password are invalid. Please check your settings for account %2.
bg: Влизането се провали, защото %1 или паролата са невалидни. Моля, проверете настройките си за сметка %2.

en: The %1 service is temporarily unavailable. Please try again later.
bg: Услугата %1 е временно недостъпна. Моля, опитайте отново по-късно.

en: Could not sign on to %1 with account %2 because the password was incorrect.
bg: Влизането в %1 беше неуспешно, защото паролата за сметка %2 е грешна.

en: Could not sign on to %1 with nonexistent account %2.
bg: Влизането в %1 беше неуспешно. Няма сметка %2.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 expired.
bg: Влизането в %1 беше неуспешно. Сметка %2 е с изтекъл срок.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 is currently suspended.
bg: Влизането в %1 беше неуспешно. Сметка %2 в момента е отстранена.

en: Could not sign on to %1 as there are too many clients from the same computer.
bg: Влизането в %1 беше неуспешно, защото има твърде много клиенти, които са влезли от същия компютър.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for sending messages too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
bg: Сметка %1 е блокирана от %2 сървъра поради твърде много изпратени съобщения. Изчакайте 10 минути и опитайте отново. Ако продължите, ще трябва да чакате дори още повече.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for reconnecting too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
bg: Сметката %1 е блокирана от %2 сървъра, защото се изключвате и включвате твърде често. Изчакайте 10 минути и опитайте отново. Ако продължите, ще трябва да чакате дори още повече.

en: Sign on to %1 with your account %2 failed.
bg: Грешка при влизане в %1 със сметка %2.

en: The %1 server thinks the client you are using is too old. Please report this as a bug at http://bugs.kde.org
bg: %1 сървърът смята, че използваната от вас програма е прекалено стара. Моля, съобщете за това на адрес http://bugs.kde.org

en: Buddy icons
bg: Икони на приятел

en: Group chat
bg: Групов разговор

en: Voice chat
bg: Гласов разговор

en: Send buddy list
bg: Изпращане на списък с приятели

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Use this &encoding when chatting with this contact:
bg: &Кодова таблица при разговор с този контакт:

en: Select Encoding
bg: Избор на кодова таблица

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The following contacts are not on your contact list. Would you like to add them?
bg: Следните контакти не са в списъка ви. Искате ли да ги добавите?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
bg: &Изключване на въпроса

en: Add Contacts to Server List
bg: Добавяне на контакти към списъка на сървъра

en: Do &Not Add
bg: Без &добавяне

en: Client Features
bg: Информация за клиента

en: Buddy Icon MD5 Hash
bg: MD5 Hash на икона за приятел

en: Contact Encoding
bg: Кодова таблица за контакт

en: View Contact's Webcam
bg: Преглед на уеб камерата на контакта

en: Send Webcam
bg: Изпращане на уеб камера

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Home Address
bg: Домашен адрес

en: Age
bg: Възраст

en: Unable to lookup %1
bg: Не е открит %1

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autologin)
en: If you check this checkbox, the account will not be connected when you press the "Connect All" button, or at startup when automatic connection at startup is enabled.
bg: Ако отметката е включена, сметката няма да бъде свързана при натискане на бутона "Свързване на всички" или при стартиране, дори и да сте включили "Автоматично свързване при стартиране".

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (toolTip), widget
en: Only modify these values if you want to use a special IM proxy server, like SIMP
bg: Променете тези стойности само ако искате да бъде използван специален IM прокси сървър, например SIMP

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: This option will notify you when a contact starts typing their message, before the message is sent or finished.
bg: Тази опция ви уведомява, когато някой участник започне да пише съобщение още преди то да е изпратено или завършено.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: Au&tomatically open a chat window when someone starts a conversation
bg: &Автоматично отваряне на прозореца когато някой започне разговор

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the display pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
bg: <qt><p>Индикация при зареждане снимките на контактите.</p>
    <dl><dt>Само ръчно</dt><dd>Снимката не ще бъде изтеглена автоматично</dd>
    <dt>При започване на разговор</dt><dd>Снимката ще бъде изтеглена при отваряне на прозореца за разговор</dd>
    <dt>Автоматично</dt><dd>Ако контактът има снимка, то тя винаги ще бъде изтегляна автоматично.  <b>Забележка:</b> В този режим другият потребител ще разбере, че теглите снимката му.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
bg: <qt><p>Индикация при зареждане снимките на контактите.</p>
    <dl><dt>Само ръчно</dt><dd>Снимката не ще бъде изтеглена автоматично</dd>
    <dt>При започване на разговор</dt><dd>Снимката ще бъде изтеглена при отваряне на прозореца за разговор</dd>
    <dt>Автоматично</dt><dd>Ако контактът има снимка, то тя винаги ще бъде изтегляна автоматично.  <b>Забележка:</b> В този режим другият потребител ще разбере, че теглите снимката му.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Only Manually
bg: Само ръчно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: &Download and show custom emoticons
bg: &Изтегляне и показване на потребителски емоции

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: E&xport the current emoticon theme to users
bg: Е&кспортиране на текущата тема с емоции към потребителите

en: <qt>You must enter a valid email address.</qt>
bg: <qt>Трябва да въведете валиден адрес за е-поща.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: N/A
bg: н/и

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phone Numbers
bg: Телефонни номера

en: Webcam for %1
bg: Уеб камера за %1

en: No webcam image received
bg: Не е получено изображение от уеб камера

en: Unknown error
bg: Непозната грешка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchButton)
en: Se&arch
bg: &Търсене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: S&ystem
bg: &Система

en: Could not load service %1.
bg: Услугата %1 не може да бъде заредена.

en: Error Loading Service
bg: Грешка при зареждане на услуга

en: <qt>GSMLib is a library (and utilities) for sending SMS via a GSM device. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
bg: <qt>GSMLib е библиотека за изпращане на SMS чрез GSM устройство. Програмата може да бъде намерена на <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: GSMLib Settings
bg: Настройки на GSMLib

en: Could Not Send Message
bg: Съобщението не беше изпратено

en: No provider configured
bg: Не е настроен доставчик

en: <qt>SMSClient is a program for sending SMS with the modem. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
bg: <qt>SMSClient е програма за изпращане на SMS с модем. Може да бъде намерена на <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient Settings
bg: Настройки на SMSClient

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &program:
bg: П&рограма за SMSClient:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Pro&vider:
bg: &Доставчик:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &config path:
bg: Кон&фигурационен път за SMSClient:

en: No provider configured.
bg: Не е настроен доставчик.

en: No prefix set for SMSSend, please change it in the configuration dialog.
bg: Не е посочена представка за SMSSend. Моля, направете го в прозореца за настройване.

en: No Prefix
bg: Без представка

en: %1 Settings
bg: Настройки на %1

en: <qt>SMSSend is a program for sending SMS through gateways on the web. It can be found on <a href="%1">%2</a></qt>
bg: <qt>SMSSend е програма за изпращане на SMS чрез портали в Интернет. Можете да бъде открита на <a href="%1">%2</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend Options
bg: Настройки на SMSSend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend prefi&x:
bg: Пред&ставка за SMSSend:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Provider Options
bg: Опции на доставчика

en: This message is longer than the maximum length (%1). Should it be divided to %2 messages?
bg: Съобщението е по-дълго от максималната дължина (%1). Искате ли да да бъде разделено на %2 съобщения?

en: Message Too Long
bg: Съобщението е твърде дълго

en: Divide
bg: Разделяне

en: Do Not Divide
bg: Без разделяне

en: Message too long.
bg: Съобщението е твърде дълго.

en: &Contact Settings
bg: &Настройки на контакт

en: User Preferences
bg: Настройки на потребител

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget)
en: Account Preferences - SMS
bg: Настройки на сметка - SMS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: A unique name for this SMS account.
bg: Уникално име за тази SMS сметка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &SMS delivery service:
bg: &Услуга за изпращане на SMS:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.
bg: Услуга за изпращане, която искате да бъде използвана.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.  Note that you will need to have this software installed prior to using this account.
bg: Услуга за изпращане, която искате да бъде използвана. Имайте предвид, че за да можете да използвате сметката трябва имате инсталиран такъв софтуер.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Description
bg: Опис&ание

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service.
bg: Описание на услугата за изпращане на SMS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service, including download locations.
bg: Описание на услугата за изпращане на SMS, включително местоположение за изтегляне.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: To use SMS, you will need an account with a delivery service.
bg: За да използвате SMS ви трябва сметка с услуга за изпращане.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Messaging Preferences
bg: Настройки на съобщение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: If the message is too &long:
bg: &Ако съобщението е твърде дълго:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.
bg: Какво да се прави, ако съобщението е твърде дълго за един SMS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.  You can either choose to break it up into smaller messages automatically, cancel the message from being sent entirely, or have Kopete prompt you each time you enter a message that is too long.
bg: Какво да се прави, ако съобщението е твърде дълго за един SMS. Можете да изберете автоматично да бъде разделено на по-малки съобщения, изпращането да бъде отменено или Kopete да ви уведоми, когато съобщението е станало твърде дълго.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Prompt (recommended)
bg: Питане (препоръчително)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Break Into Multiple
bg: Разделяне на няколко съобщения

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Cancel Sending
bg: Отмяна на изпращането

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Enable phone number internationalization
bg: &Международни телефонните номера

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.
bg: Включете тази отметка, ако използвате международни телефонни номера.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.  Without this option, you will only be able to use SMS for accounts within your country.
bg: Включете тази отметка, ако използвате международни телефонни номера. В противен случай ще можете да изпращате SMS само в рамките на вашата държава.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Substitute leading &zero with code:
bg: &Заместване на нулите с:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.
bg: Телефонният номер на контакта, който искате да добавите.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.  This should be a number with SMS service available.
bg: Телефонният номер на контакта, който искате да добавите. Трябва да е номер, който може да получава SMS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Contact na&me:
bg: &Име на контакта:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Some One
bg: Някой

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.
bg: Телефонният номер на контакта.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.  This should be a number with SMS service available.
bg: Телефонният номер на контакта. Трябва да е номер, който може да получава SMS.

en: Create Directory
bg: Създаване на директория

en: Do Not Create
bg: Без създаване

en: Fix
bg: Редактиране

en: Do Not Fix
bg: Без редактиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Com&puter hostname:
bg: &Хост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Workgroup/domain:
bg: &Работна група/домейн:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
bg: Настройки на сметка - WinPopup

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basi&c Setup
bg: Ос&новни настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
bg: &Хост:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, doInstallSamba) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: Install support into Samba to enable this service.
bg: Инсталиране на поддръжка в Самба за включване на услугата.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: To receive WinPopup messages sent from other machines, the hostname above must be set to this machine's hostname.
bg: За да получавате WinPopup съобщения, името на хоста трябва да бъде името на този компютър.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The samba server must be configured and running.
bg: Самба сървърът би трябвало да е настроен и стартиран.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
bg: Настройки на протоколи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
bg: секунди(сек.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Host check frequency:
bg: Хост - честота на проверка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to 'smbclient' executable:
bg: Път до изпълнимия файл "smbclient":

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: <i>These options apply to all WinPopup accounts.</i>
bg: <i>Опциите важат за всички WinPopup сметки.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
bg: &Хост:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
bg: Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComment) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sWorkgroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sOS) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sServer)
en: Looking
bg: Търсене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Operating s&ystem:
bg: Операционна &система:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Ser&ver software:
bg: Со&фтуер на сървъра:

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
bg: <qt>Трябва да въведете валидно име на хост.</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
bg: <qt>Трябва да въведете валиден път за smbclient.</qt>

en: Updating the Samba configuration file failed.
bg: Грешка при обновяване на конфигурационния файл на Самба.

en: Configuration Failed
bg: Настройването беше неуспешно

en: User Info for %1
bg: Информация за потребител %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Microsoft network, you will need a Microsoft Passport.<br><br>If you do not currently have a Passport, please click the button to create one.
bg: За да се свържете трябва да имате регистрация за услугата "Паспорт" на Microsoft.<br><br>Ако нямате паспорт, можете да регистрирате такъв като щракнете върху бутона.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warning)
en: WARNING: You need to be connected to modify this page
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Трябва да сте включени, за да промените страницата

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Connection Preferences (for advanced users)
bg: Настройки на връзката (за напреднали)

en: MSN Plugin
bg: Приставка за MSN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: joe@hotmail.com)</i>
bg: <i>(например: joe@hotmail.com)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Personal message:
bg: Лично съобщение:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phones
bg: Телефони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Mobile:
bg: Мобилен:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: Show whether you are on the contact list of this user
bg: Показване дали сте в списъка на този потребител

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: If this box is checked, you are on this user's contact list.
    If not, the user has not added you to their list, or has removed you.
bg: Ако отметката е включена, това означава, че вие сте в списъка на потребителя.
    Ако не - значи нито ви е добавил, нито ви е премахнал от списъка си.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: I am on &the contact list of this contact
bg: Аз съм в с&писъка на потребителя

en: Open Inbo&x...
bg: Отваряне на &вх. кутия...

en: &Change Display Name...
bg: &Промяна на показваното име...

en: Buddies
bg: Приятели

en: Change Display Name - MSN Plugin
bg: Промяна на показвано име - приставка за MSN

en: Enter the new display name by which you want to be visible to your friends on MSN:
bg: Въведете новото име, което искате да виждат приятели ви в MSN:

en: <qt>The display name you entered is too long. Please use a shorter name.
    Your display name has <b>not</b> been changed.</qt>
bg: <qt>Въведеното име е твърде дълго и <b>не</b> бе променено.
    Моля, използвайте по-късо.</qt>

en: Send Nudge
bg: Изпращане на побутване

en: has sent a nudge
bg: изпраща сбутване

en: has sent you a nudge
bg: ви изпрати сбутване

en: Be Right Back
bg: Ще се върна скоро

en: Be &Right Back
bg: Ще се &върна скоро

en: On the Phone
bg: На телефона съм

en: On The &Phone
bg: На &телефона съм

en: Out to Lunch
bg: Излязох на обяд

en: Out To &Lunch
bg: Излязох на &обяд

en: &Idle
bg: &Неактивен

en: The picture was not successfully uploaded
bg: Качването на снимката беше неуспешно

en: Could not open file for writing.
bg: Файлът не може да бъде отворен за запис.

en: The message is empty.
bg: Съобщението е празно.

en: Error opening file: %1
bg: Грешка при отваряне на файл: %1

en: Webcam connection to the user %1 could not be established.
    
    Please relogin and try again.
bg: Не може да бъде установена връзка с %1.
    
    Моля, влезте отново и опитайте пак.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooAddContactBase)
en: Add Yahoo Contact
bg: Добавяне на Yahoo контакт

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.
bg: Име за сметката в Yahoo, която искате да добавите.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
bg: Име за сметката в Yahoo, която искате да добавите. Може да са букви и/или цифри (интервалът не е разрешен).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Yahoo username:
bg: &Yahoo потребител:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: joe8752)</i>
bg: <i>(например: joe8752)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooEditAccountBase)
en: Account Preferences - Yahoo
bg: Настройки на сметка - Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.
bg: Името на сметката ви в Yahoo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
bg: Името на сметката ви в Yahoo. Може да съдържа букви и/или цифри (интервалът не е разрешен).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Yahoo network, you will need a Yahoo account.<br><br>If you do not currently have a Yahoo account, please click the button to create one.
bg: За да се свържете към Yahoo трябва да имате сметка.<br><br>Ако нямате, можете да регистрирате такава като натиснете бутона.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister)
en: Register &New Account
bg: Регистриране на но&ва сметка

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accoun&t Preferences
bg: Настройки на с&метка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer)
en: O&verride default server information
bg: П&репокриване на информация от сървърите

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.
bg: IP адрес или маска на Yahoo сървър към който искате да се свържете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.  Normally you will want the default (scs.msg.yahoo.com).
bg: IP адресът или маската на Yahoo сървър към който искате да се свържете. Обикновено е по подразбиране (scs.msg.yahoo.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.
bg: Порт на сървъра към който искате да се свържете.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.  Normally this is 5050, but Yahoo also allows port 80 in case you are behind a firewall.
bg: Портът на сървъра, към който искате да се свържете. Портът по подразбиране е 5050, но ако сте зад защитна стена Yahoo поддържа и порт 80.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: P&ort:
bg: Пор&т:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect  to.
bg: Портът на сървъра към който искате да се свържете.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Buddy Icon
bg: Икона на приятел

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionSendBuddyIcon)
en: Se&nd buddy icon to other users
bg: И&зпращане на иконата (приятел) на други потребители

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSelectPicture)
en: Select Picture...
bg: Избор на снимка...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact Information
bg: Информация за контакт

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Email &3:
bg: Е-поща &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2)
en: Pager:
bg: Пейджър:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Email &2:
bg: Е-поща &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2)
en: Additional:
bg: Допълнителни:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location Information
bg: Информация за местоположението

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel_2)
en: Anniversary:
bg: Годишнина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel)
en: Yahoo ID:
bg: Самоличност в Yahoo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2_2)
en: Second name:
bg: Бащино име:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooInviteListBase)
en: Invite Friends to Conference
bg: Поканване на приятели за разговор

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Conference Members
bg: Членове на разговор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Add)
en: Add >>
bg: Добавяне >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Remove)
en: << Remove
bg: << Премахване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Chat Invitation List
bg: Списък с покани за разговор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Friend List
bg: Списък с приятели

en: Invite
bg: Покана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Note 4:
bg: Бележка 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Note 3:
bg: Бележка 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Note 2:
bg: Бележка 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Note 1:
bg: Бележка 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Contact comments:
bg: Бележки за контакт:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Show Me As
bg: Да се показвам като

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOffline)
en: Off&line
bg: &Изключен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPermOffline)
en: Perma&nently offline
bg: Пос&тоянно изключен

en: Yahoo User Information
bg: Информация за потребител на Yahoo

en: Save and Close
bg: Запис и затваряне

en: Merge with existing entry
bg: Сливане със съществуващия потребител

en: General Yahoo Information
bg: Обща информация за Yahoo

en: Other Yahoo Information
bg: Друга информация за Yahoo

en: Replace existing entry
bg: Замяна на съществуващия запис

en: %1 has stopped broadcasting
bg: %1 спря излъчването

en: %1 has cancelled viewing permission
bg: %1 премахна правата за преглед

en: %1 has declined permission to view webcam
bg: %1 отказа права за уеб камера

en: %1 does not have his/her webcam online
bg: Камерата на %1 не е включена в Интернет

en: &Edit my contact details...
bg: &Редактиране на информацията за контакта...

en: Could not log into the Yahoo service: the username specified was invalid.
bg: Грешка при влизане в Yahoo: посоченото потребителско име е невалидно.

en: You have been logged out of the Yahoo service, possibly due to a duplicate login.
bg: Бяхте изключени от Yahoo, вероятно поради дублирано влизане в системата чрез същата сметка.

en: %1 has been disconnected.
    Error message:
    %2 - %3
bg: %1 беше изключен.
    Грешка:
    %2 - %3

en: There was an error while connecting %1 to the Yahoo server.
    Error message:
    %2 - %3
bg: Възникна грешка при свързване на %1 към сървъра на Yahoo.
    Грешка:
    %2 - %3

en: %1
    
    Reason: %2
bg: %1
    
    Причина: %2

en: Yahoo Plugin
bg: Приставка за Yahoo

en: User %1 has granted your authorization request.
bg: Потребителят %1 ви оторизира.

[ctx: @action]
en: Accept
bg: Приемане

en: %1 has invited you to view his/her webcam. Accept?
bg: %1 ви покани да се свържете с неговата уеб камера. Приемате ли?

en: Webcam for %1 is not available.
bg: Недостъпна камера за %1.

en: An error occurred when trying to change the display picture.
bg: Възникна грешка при опит за смяна на снимката.

en: %1 wants to view your webcam. Grant access?
bg: %1 иска да види вашата уеб камера. Позволявате ли?

en: Buzz Contact
bg: Изпъждане на контакта

en: Show User Info
bg: Показване на информация за потребител

en: Request Webcam
bg: Заявка за уеб камера

en: Invite to view your Webcam
bg: Покана да види вашата уеб камера

en: Yahoo Display Picture
bg: Yahoo картинка

en: &Invite others
bg: &Поканване на други

en: View &Webcam
bg: &Уеб камера

en: &Buzz Contact
bg: &Изпъждане на контакта

en: &Stealth Setting
bg: &Настройки на скриването

en: &Invite to Conference
bg: &Покана за конференция

en: &View Yahoo Profile
bg: &Показване на профила в Yahoo

en: Stealth Setting
bg: Настройки на скриването

en: <qt>You must enter a valid password.</qt>
bg: <qt>Трябва да въведете валидна парола.</qt>

en: Be right back
bg: Връщам се веднага

en: Not at home
bg: Не съм в къщи

en: Not at my desk
bg: Не съм на бюрото си

en: Not in the office
bg: Не съм в офиса

en: On the phone
bg: На телефона съм

en: On vacation
bg: Във ваканция съм

en: Out to lunch
bg: Излязох на обяд

en: Stepped out
bg: На разходка съм

en: Custom
bg: Потребителски

en: Buddy Icon Checksum
bg: Сума на икона за приятел

en: YAB Id
bg: YAB ИД

en: Pager number
bg: Номер на пейджър

en: Fax number
bg: Факс номер

en: Additional number
bg: Допълнителен номер

en: Alternative email 1
bg: Алтернативна е-поща 1

en: Private Address
bg: Адрес

en: Private City
bg: Град

en: Private State
bg: Телефон

en: Private ZIP
bg: Пощенски код

en: Private Country
bg: Страна

en: Private URL
bg: Адрес

en: Corporation
bg: Корпорация

en: Work Address
bg: Служебен адрес

en: Work State
bg: Област

en: Work ZIP
bg: Пощемски код

en: Work URL
bg: Адрес

en: Anniversary
bg: Годишнина

en: Notes
bg: Бележки

en: Additional 1
bg: Допълнителни настройки 1

en: Additional 2
bg: Допълнителни настройки 2

en: Additional 3
bg: Допълнителни настройки 3

en: Additional 4
bg: Допълнителни настройки 4

en: Account Verification - Yahoo
bg: Проверка на сметка - Yahoo
