kfilereplace - en to bg translation catalogue (197 entries)

note: i18n(" captured text \"%1\" replaced with \"%2\" at line: %3, column: %4 ", capturedText, data, x, y);
en:  Line:%3,Col:%4 - "%1" -> "%2"
bg:  Ред:%3,знак:%4 - "%1" -> "%2"

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Insert Searching/Replacing Strings
bg: Добавяне на низове за търсене и замяна

note: i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Choose String Adding Mode
bg: Избор на режим за добавяне на низове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Search and replace mode
bg: Режим за търсене и замяна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Search only mode
bg: Режим само за търсене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search for:
bg: Търсене на:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace with:
bg: Замяна с:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Search For
bg: Търсене на

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replace With
bg: Замяна с

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: &Help
bg: &Помощ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &OK
bg: &ОК

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: &Cancel
bg: От&каз

en: Could not load the KFileReplace part.
bg: Грешка при зареждане на системната част KFileReplace.

en: Could not find the KFileReplace part.
bg: Не може да бъде открита системната част KFileReplace.

en: 1 byte | %1 bytes
bg[0]: 1 байт
bg[1]: %1 байта

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b> and load the string list. This file seems not to be a valid old kfr file or it is broken.</qt>
bg: <qt>Файлът <b>%1</b> не може да бъде отворен и списъкът с низове не може да бъде зареден. Изглежда това не е правилен или повреден файл от вид kfr.</qt>

en: Cannot read data.
bg: Грешка при четене на данни.

en: Out of memory.
bg: Недостатъчно памет.

en: Ready.
bg: Готово.

en: Search completed.
bg: Търсенето приключи.

en: <qt>You have selected <b>%1</b> as the encoding of the files.<br />Selecting the correct encoding is very important as if you have files that have some other encoding than the selected one, after a replace you may damage those files.<br /><br />In case you do not know the encoding of your files, select <i>utf8</i> and <b>enable</b> the creation of backup files. This setting will autodetect <i>utf8</i> and <i>utf16</i> files, but the changed files will be converted to <i>utf8</i>.</qt>
bg: <qt>Избрали сте <b>%1</b> за кодова таблица на файловете.<br />Изборът на правилната кодова таблица е много важно, понеже ако имате файлове с различни кодови таблици, след замяна може да бъдат повредени някои файлове.<br /> <br />Ако не знаете кодовата таблица на файловете, изберете <i>utf8</i> и <b>включете</b> настройката за създаване на архивни копия. Така ще бъде автоматично открити файлове с <i>utf8</i> и <i>utf16</i> и променените файлове ще бъдат преобразувани в <i>utf8</i>.</qt>

en: File Encoding Warning
bg: Предупреждение за файловата кодова таблица

en: Replacing files (simulation)...
bg: Замяна на файлове (проба)...

en: Replaced strings (simulation)
bg: Заменени съвпадения (проба)

en: Replacing files...
bg: Замяна на файлове...

en: Replaced strings
bg: Заменени съвпадения

en: Stopping...
bg: Спиране...

en: There are no results to save: the result list is empty.
bg: Липсват резултати за записване: списъкът с резултати е празен.

en: Files
bg: Файлове

en: Save Report
bg: Запис на доклад

en: <qt>A folder or a file named <b>%1</b> already exists.</qt>
bg: <qt>Вече има директория с име <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Cannot create the <b>%1</b> folder.</qt>
bg: <qt>Директорията <b>%1</b> не може да бъде създадена.</qt>

en: KFileReplace strings
bg: Низове на KFileReplace

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Load Strings From File
bg: Зареждане на низове от файл

en: Cannot open folders.
bg: Директориите не могат да бъдат отворени.

en: Batch search and replace tool.
bg: Инструмент за многократно търсене и замяна.

en: Part of the KDEWebDev module.
bg: Част от модула на KDEWebDev.

en: Original author of the KFileReplace tool
bg: Първоначален автор на инструмента KFileReplace

en: Current maintainer, code cleaner and rewriter
bg: Сегашен разработчик, почистване на кода и пренаписване

en: Co-maintainer, KPart creator
bg: Поддръжка, създател на KPart

en: Original german translator
bg: Първоначален превод на немски

en: Sorry, currently the KFileReplace part works only for local files.
bg: Засега KFileReplace може да работи само с локални файлове.

en: Non Local File
bg: Отдалечен файл

en: Customize Search/Replace Session...
bg: Настройки на сесията на търсене/замяна...

en: &Search
bg: &Търсене

en: S&imulate
bg: Пр&оба

en: &Replace
bg: &Замяна

en: Sto&p
bg: Спи&ране

en: Cre&ate Report File...
bg: Създаване на файл с &доклад...

en: &Add String...
bg: &Добавяне на низ...

en: &Delete String
bg: &Премахване на низ

en: &Empty Strings List
bg: Пра&зен списък с низове

en: Edit Selected String...
bg: Редактиране на маркирания низ...

en: &Save Strings List to File...
bg: &Запис на списъка с низове във файл...

en: &Load Strings List From File...
bg: За&реждане на списъка с низове от файл...

en: &Load Recent Strings Files
bg: &Зареждане на скорошни файлове с низове

en: &Invert Current String (search <--> replace)
bg: &Преобразуване на текущия низ (търсене - замяна)

en: &Invert All Strings (search <--> replace)
bg: &Преобразуване на всички низове (търсене - замяна)

en: &Include Sub-Folders
bg: &Включване на поддиректории

en: Create &Backup Files
bg: Създаване &архивни копия на файловете

en: Case &Sensitive
bg: &Чувствителност към регистъра

en: Enable Commands &in Replace String: [$command:option$]
bg: Включване на команди в низовете за &замяна: [$command:option$]

en: Enable &Regular Expressions
bg: Включване на &регулярни изрази

en: Configure &KFileReplace...
bg: Настройване на &KFileReplace...

en: &Properties
bg: &Подробности

en: &Open
bg: &Отваряне

en: &Edit in Quanta
bg: &Редактиране в Quanta

en: Open Parent &Folder
bg: Отваряне на &родителската директория

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: E&xpand Tree
bg: Раз&гъване на списъка

en: &Reduce Tree
bg: &Свиване на списъка

en: &About KFileReplace
bg: &Относно KFileReplace

en: KFileReplace &Handbook
bg: &Наръчник за KFileReplace

en: &Report Bug
bg: &Съобщаване за грешка

en: <qt>Cannot open file <b>%1</b> for reading.</qt>
bg: <qt>Файлът <b>%1</b> не може да бъде отворен за четене.</qt>

en: <qt>Cannot open file <b>%1</b> for writing.</qt>
bg: <qt>Файлът <b>%1</b> не може да бъде отворен за запис.</qt>

en: <qt>Do you want to replace the string <b>%1</b> with the string <b>%2</b>?</qt>
bg: <qt>Наистина ли искате <b>%1</b> да бъде заменено с <b>%2</b>?</qt>

en: Confirm Replace
bg: Потвърждаване на замяната

en: Replace
bg: Замяна

en: Do Not Replace
bg: Без замяна

en:  Line:%2, Col:%3 - "%1"
bg:  Ред:%2, знак:%3 - "%1"

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b> and load the string list.</qt>
bg: <qt>Файлът <b>%1</b> не може да бъде отворен и списъкът с низове не може да бъде зареден.</qt>

en: <qt>File <b>%1</b> seems not to be written in new kfr format. Remember that the old kfr format will be soon abandoned. You can convert your old rules files by simply saving them with kfilereplace.</qt>
bg: <qt>Файлът <b>%1</b> изглежда не е записан в новия формат kfr. Имайте предвид, че старият формат kfr скоро ще бъде изоставен. Можете да преобразувате старите си файлове с правила, като просто ги запишете отново с kfilereplace.</qt>

en: Warning
bg: Предупреждение

en: <qt>The format of kfr files has been changed; attempting to load <b>%1</b>. Please see the KFilereplace manual for details. Do you want to load a search-and-replace list of strings?</qt>
bg: <qt>При опит за зареждане на <b>%1</b> е открито, че се използва стар формат на файловете kfr. Проверете в наръчника на KFilereplace за подробни препоръки. Искате ли да се зареди списък с низове за търсене и замяна?</qt>

en: Load
bg: Зареждане

en: Do Not Load
bg: Без зареждане

en: There are no strings to search and replace.
bg: Липсват низове за търсене и замяна.

en: <qt>The main folder of the project <b>%1</b> does not exist.</qt>
bg: <qt>Основната директория на проекта <b>%1</b> не съществува.</qt>

en: <qt>Access denied in the main folder of the project:<br /><b>%1</b></qt>
bg: <qt>Достъпът до основната папка на проекта е отказан:<br /><b>%1</b></qt>

note: i18n: ectx: Menu (kfilerepace)
en: Search/&Replace
bg: Търсене и &замяна

note: i18n: ectx: Menu (strings)
en: &Strings
bg: &Низове

note: i18n: ectx: Menu (results)
en: &Results
bg: &Резултати

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KFileReplace Main Toolbar
bg: Основна лента на KFileReplace

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

en: <qt>Cannot invert string <b>%1</b>, because the search string would be empty.</qt>
bg: <qt>Низът <b>%1</b> не може да бъде преобразуват, понеже съвпадението за търсене ще бъде празен низ.</qt>

en: Do you really want to delete %1?
bg: Наистина ли искате да изтриете %1?

en: No strings to save as the list is empty.
bg: Липсват низове за запис, списъкът е празен.

en: KFileReplace Strings
bg: Низове на KFileReplace

en: Save Strings to File
bg: Запис на низовете във файл

en: File %1 cannot be saved.
bg: Файлът %1 не може да бъде записан.

en: Open &With...
bg: Отваряне &с...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Name
bg: Име

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Folder
bg: Папка

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Old Size
bg: Стар размер

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: New Size
bg: Нов размер

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replaced Strings
bg: Заменени съвпадения

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Owner User
bg: Собственик (потребител)

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Owner Group
bg: Собственик (група)

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Size
bg: Размер

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Found Strings
bg: Открити съвпадения

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Green means ready
bg: Зеленото означава готовност

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Ready
bg: Готовност

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Yellow means wait while sorting list
bg: Жълтото означава изчакване за подреждане на списъка

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Please wait while sorting list
bg: Изчакайте подреждането на списъка

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Red means scanning files
bg: Червеното означава претърсване на файловете

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Scanned files:
bg: Претърсени файлове:

en: Project Directory
bg: Директория на проекта

en: You must fill the combo boxes (location and filter) before continuing.
bg: Преди да продължите трябва да зададете настройките за местоположение и филтър.

en: Some edit boxes are empty in the <b>Owner</b> page.
bg: Има празни настройки в страницата <b>"Собственик"</b>.

en: The minimum size is greater than the maximum size.
bg: Зададеният най-малък размер е по-голям от зададения най-голям.

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Search & Replace in Files
bg: Търсене и замяна във файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Now
bg: Търсене сега

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Later
bg: Търсене по-късно

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &General
bg: &Общи

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Startup Folder Options
bg: Настройки на начална директория

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Filter:
bg: Филтър:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Location:
bg: Местоположение:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox)
en: Insert a search path here. You can use the search path button.
bg: Въведете път за търсене. Може да използвате бутона за задаване на пътя.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Include subfolders
bg: &Включване на подпапки

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Search/Replace Strings
bg: Низове за търсене и замяна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search:
bg: Търсене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace:
bg: Замяна:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: General Options
bg: Общи настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable &regular expressions
bg: Включване на &регулярни изрази

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do &backup copy instead of overwrite
bg: &Архивни копия вместо презаписване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Case sensitive
bg: &Чувствителност към регистъра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable co&mmands in the replace string
bg: Включване на &команди в низовете за замяна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Backup copy suffix:
bg: Разширение за архивните копия:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Encoding of the files:
bg: Кодова таблица на файловете:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &Advanced
bg: &Подробни

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Ownership Filtering
bg: Филтриране по собственик

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: User:
bg: Потребител:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: ID (Number)
bg: ID (потребителски номер)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Equals To
bg: Съвпада с

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Is Not
bg: Различава се от

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Group:
bg: Група:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Access Date Filtering
bg: Филтриране по дата на достъпване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Dates valid for:
bg: Вид достъп:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Accessed after:
bg: Достъпван след:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Accessed before:
bg: Достъпван преди:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Last Writing Access
bg: Последен достъп за запис

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Last Reading Access
bg: Последен достъп за четене

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Size Filtering
bg: Филтриране по размер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Minimum si&ze:
bg: Най-&малък размер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Maximum size:
bg: Най-голям размер:

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Options
bg: Настройки

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: General
bg: Общи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable commands in replace strings
bg: Включване на команди в низовете за замяна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Notif&y on errors
bg: Предупреждение &при грешки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Case sensitive
bg: Чувствителност към регистъра

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Recursive (search/replace in all sub folders)
bg: Рекурсивно (търсене и замяна във всички подпапки)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable regular e&xpressions
bg: Включване на &регулярни изрази

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do &backup copy
bg: Създаване на &архивно копие

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Advanced Options
bg: Подробни настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Ignore hidden files and folders
bg: Пренебрегване на скрити файлове и папки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Follow s&ymbolic links
bg: Проследяване на &символни връзки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: When searching, stop on first string found (faster but no details)
bg: Спиране при първото съвпадение при търсене (бързо, но без подробности)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do not show file if no strings are found or replaced
bg: Да не се показва файлът, ако не са открити или заменени съвпадения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Show confirmation dialog
bg: Показване на прозорец за потвърждение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Confirm before replace each string
bg: Потвърждаване преди всяка замяна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Default Values
bg: &Стойности по подразбиране

en: Batch search and replace tool
bg: Инструмент за многократно търсене и замяна

en: Shell author, KPart creator, co-maintainer
bg: Автор на обвивката, създател на KPart creator, поддръжка

en: Starting folder
bg: Начална папка

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b>.</qt>
bg: <qt>Файлът <b>%1</b> не може да бъде отворен.</qt>

en: Replace with
bg: Замяна с

en: Total number occurrences
bg: Общ брой съвпадения

en: KFileReplace Report
bg: Доклад на KFileReplace

en: Searching/Replacing Strings Table
bg: Таблица на търсене и замяна на низове

en: Search for
bg: Търсене на

en: Results Table
bg: Таблица на резултатите

en: Created by
bg: Създадено от

en: date
bg: дата

en: Total occurrences
bg: Общо съвпадения

en: Shell-like wildcards. Example: "*.html;*.txt;*.xml".
bg: Подобни на използваните в обвивката маски. Например "*.html;*.txt;*.xml".

en: Minimum value for access date.
bg: Минимална стойност за дата на достъп.

en: Maximum value for access date.
bg: Максимална стойност за дата на достъп.

en: Insert here the string to search for.
bg: Въведете тук низа за търсене.

en: Insert here the string to replace with.
bg: Въведете тук низа за замяна.

en: Enable this option to ignore hidden files or folders.
bg: Включете тази настройка за пренебрегване на скрити файлове и папки.

en: Select search-only mode.
bg: Изберете режим само за търсене

en: Select search-and-replace mode.
bg: Изберете режим за търсене и замяна.

en: Insert here a string you want search for.
bg: Въведете тук низа, за който искате да се търси.
