kdebugdialog - en to bs translation catalogue (24 entries)

en: Debug Settings
bs: Ispravljačke postavke

en: File
bs: Datoteka

en: Message Box
bs: Dijalog s porukom

en: Shell
bs: Školjku

en: Syslog
bs: Sistemski dnevnik

en: None
bs: Nigdje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pInfoGroup)
en: Information
bs: Informacija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output to:
bs: Izlaz na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Filename:
bs: Ime datoteke:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pErrorGroup)
en: Error
bs: Greška

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, pAbortFatal)
en: Abort on fatal errors
bs: Prekini na fatalne greške

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_disableAll2)
en: Disable all debug output
bs: Bez ispravljačkog izlaza

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pWarnGroup)
en: Warning
bs: Upozorenje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pFatalGroup)
en: Fatal Error
bs: Kobna greška

en: &Select All
bs: &Izaberi sve

en: &Deselect All
bs: &Poništi izbor

en: KDebugDialog
bs: K‑ispravljački-dijalog

en: A dialog box for setting preferences for debug output
bs: Dijalog za određivanje postavki ispravljačkog izlaza

en: Copyright 1999-2009, David Faure <email>faure@kde.org</email>
bs: © 1999–2009, David For

en: David Faure
bs: David For

en: Maintainer
bs: Održavalac

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
bs: Prikaži detaljni dijalog umjesto podrazumijevanog sa spiskom

en: Turn area on
bs: Uključi oblast

en: Turn area off
bs: Isključi oblast
