kio_thumbnail - en to bs translation catalogue (11 entries)

[ctx: @option:check]
en: Rotate the image automatically
bs: Rotiraj sliku automatski

en: No MIME Type specified.
bs: Nije naveden MIME tip.

en: No or invalid size specified.
bs: Nije navedena veličina ili je neispravna.

en: Cannot create thumbnail for directory
bs: Ne mogu da napravim sličicu za direktorij

en: No plugin specified.
bs: Dodatak nije naveden.

en: Cannot load ThumbCreator %1
bs: Ne mogu pokrenuti ThumbCreator %1

en: Cannot create thumbnail for %1
bs: Ne mogu da napravim umanjeni prikaz za %1

en: Failed to create a thumbnail.
bs: Neuspjeh stvaranja sličice.

en: Could not write image.
bs: Ne mogu zapisati sliku.

en: Failed to attach to shared memory segment %1
bs: Ne mogu se pridružiti dijeljenom segmentu memorije %1

en: Image is too big for the shared memory segment
bs: Slika je prevelika za dijeljeni segment memorije
