plasma - en to bs translation catalogue (37 entries)

en: Images
bs: Slike

en: Configuration Definitions
bs: Definicije postavke

en: User Interface
bs: Korisnički interfejs

en: Data Files
bs: Opšte datoteke

en: Executable Scripts
bs: Izvršne skripte

en: Translations
bs: Prevodi

en: Animation scripts
bs: Animacione skripte

en: Main Script File
bs: Glavna datoteku skripte

en: Unable to load script file: %1
bs: Ne mogu da učitam datoteku skripte: %1

en: debug takes one argument
bs: debug() prima jedan argument

en: print() takes one argument
bs: print() prima jedan argument

en: listAddons takes one argument: addon type
bs: listAddons koristi jedan argument: tip dodatka

en: loadAddon takes two arguments: addon type and addon name to load
bs: loadAddon koristi dva argumenta: tip dodatka i ime dodatka koji se učitava

en: Failed to find Addon %1 of type %2
bs: Neuspjelo nalaženje dodatka %1 tipa %2

en: Failed to open script file for Addon %1: %2
bs: Neuspjelo otvaranje skriptne datoteke za dodatak  %1: %2

en: setData() takes at least one argument
bs: setData() koristi barem jedan argument

en: Could not extract the DataEngineObject
bs: Ne mogu da izvučem DataEngineObject

en: Could not extract the DataEngine
bs: Ne mogu da izvučem DataEngine

en: removeAllData() takes at least one argument (the source name)
bs: removeAllData() prima bar jedan argument (ime izvora)

en: removeData() takes at least two arguments (the source and key names)
bs: removeData() prima bar dva argumenta (ime izvora i ključ)

en: Service requires at least one parameter: the name of the service
bs: Usluga zahtijeva najmanje jedan parametar: ime servisa

en: Requested service %1 was not found in the Package.
bs: Tražena usluga %1 nije nađena u paketu.

en: Authorization for required extension '%1' was denied.
bs: Odbijeno ovlašćenje za neophodno proširenje „%1“.

en: loadui() takes one argument
bs: loadui() prima jedan argument

en: Unable to open '%1'
bs: Ne mogu da otvorim „%1“

en: Constructor takes at least 1 argument
bs: Konstruktor prima bar jedan argument

en: dataEngine() takes one argument
bs: dataEngine() prima jedan argument

en: Could not extract the Applet
bs: Ne mogu da izvučem Applet

en: service() takes two arguments
bs: service() prima dva argumenta

en: service() takes one argument
bs: service() uzima jedan argument

en: Error in %1 on line %2.<br><br>%3
bs: <html>Greška u %1 kod reda %2.<br /><br />%3</html>

en: animation() takes one argument
bs: animation() prima jedan argument

en: %1 is not a known animation type
bs: %1 nije poznat tip animacije

en: i18n() takes at least one argument
bs: i18n() прима бар један аргумент

en: i18nc() takes at least two arguments
bs: i18nc() прима бар два аргумента

en: i18np() takes at least two arguments
bs: i18np() prima bar dva argumenta

en: i18ncp() takes at least three arguments
bs: i18ncp() прима бар три аргумента
