kmouth - en to bs translation catalogue (191 entries)

en: Initial Configuration - KMouth
bs: Početno podešavanje ' KMouth

en: Text-to-Speech Configuration
bs: Podešavanje teksta-u-govor

en: Initial Phrase Book
bs: Početna knjiga fraza

en: Word Completion
bs: Dovršavanje riječi

en: &Open as History...
bs: &Otvori kao historiju...

en: Opens an existing file as history
bs: Otvara postojeću datoteku kao historiju

en: Save &History As...
bs: Snimi &historiju kao...

en: Saves the actual history as...
bs: Tekuća historija se snima kao...

en: &Print History...
bs: Š&tampaj historiju...

en: Prints out the actual history
bs: Štampa se tekuća historija

en: Quits the application
bs: Izlazi se iz programa

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
bs: Isjeca se izabrana sekcija i stavlja u clipboard

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is placed it on the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are placed on the clipboard.
bs: Isjeca se izabrana sekcija i stavlja u clipboard. Ako je neki tekst izabran u polju za uređivanje, stavlja se u clipboard. U suprotnom, u clipboard se stavljaju izabrane rečenice iz historije (ako ih ima).

en: Copies the selected section to the clipboard
bs: Kopira se trenutni izbor u clipboard

en: Copies the selected section to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is copied to the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are copied to the clipboard.
bs: Kopira se trenutni izbor u clipboard. Ako je neki tekst izabran u polju za uređivanje, kopira se u clipboard. U suprotnom, u clipboard se kopiraju izabrane rečenice iz historije (ako ih ima).

en: Pastes the clipboard contents to current position
bs: Umeće sadržaj međuspremnika na trenutnu poziciju

en: Pastes the clipboard contents at the current cursor position into the edit field.
bs: Umeće se sadržaj međuspremnika na tekuću poziciju kursora u polju za uređivanje.

[ctx: Start speaking]
en: &Speak
bs: &Govori

en: Speaks the currently active sentence(s)
bs: Izgovaraju se trenutno aktivne rečenice

en: Speaks the currently active sentence(s). If there is some text in the edit field it is spoken. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are spoken.
bs: Izgovaraju se trenutno aktivne rečenice. Ako ima teksta u polju za uređivanje, izgovara se. U suprotnom, izgovaraju se izabrane rečenice iz historije (ako ih ima).

en: &Edit...
bs: &Izmijeni...

en: Show P&hrasebook Bar
bs: Prikaži traku knjige &izraza

en: Enables/disables the phrasebook bar
bs: Uključuje/isključuje traku knjige izraza

en: Enables/disables the statusbar
bs: Uključuje/isključuje se traka stanja

en: &Configure KMouth...
bs: &Podesi KMouth...

en: Opens the configuration dialog
bs: Otvara se dijalog za podešavanja

en: &Speak
bs: &Govori

en: Speaks the currently selected phrases in the history
bs: Izgovara se trenutno izabrana fraza u historiji

en: &Delete
bs: &Obriši

en: Deletes the currently selected phrases from the history
bs: Uklanja trenutno izabrani izraz iz historijata

en: Cu&t
bs: &Izreži

en: Cuts the currently selected phrases from the history and puts them to the clipboard
bs: Isijecaju se trenutno izabrane fraze iz historije i stavljaju se u clipboard

en: &Copy
bs: &Kopiraj

en: Copies the currently selected phrases from the history to the clipboard
bs: Trenutno izabrane fraze se kopiraju iz historije u clipboard

en: Select &All Entries
bs: Izaberi &sve stavke

en: Selects all phrases in the history
bs: Izabiraju se sve fraze historiji

en: D&eselect All Entries
bs: Poništi sav &izbor

en: Deselects all phrases in the history
bs: Poništava se izbor svih fraza u historiji

[ctx: The job is done]
en: Ready.
bs: Spreman.

en: Opening file...
bs: Otvaram datoteku...

en: Saving history with a new filename...
bs: Snimam historiju sa novim imenom datoteke...

en: Printing...
bs: Štampa se...

[ctx: Shutting down the application]
en: Exiting...
bs: Izlazim...

en: Toggling menubar...
bs: Uključujem/isključujem traku menija...

en: Toggling toolbar...
bs: Uključuje/isključuje se traka s alatima...

en: Toggling phrasebook bar...
bs: Uključujem/isključujem traku knjige izraza...

en: Toggle the statusbar...
bs: Uključuje/isključuje se traka stanja...

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bs: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bs: &Izmijeni

note: i18n: ectx: Menu (phrasebooks)
en: &Phrase Books
bs: &Knjige fraza

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Postavke

en: A type-and-say front end for speech synthesizers
bs: Upiši-i-izgovori interfejs za sintetizatore govora

en: History file to open
bs: Datoteka historije koja treba da se otvori

en: Tips, extended phrase books
bs: Savjeti, proširene knjige fraza

en: Configuration
bs: Konfiguracija

en: &Preferences
bs: &Podešavanja

en: &Text-to-Speech
bs: &Tekst-u-govor

en: General Options
bs: Opšte opcije

en: Jovie Speech Service
bs: Jovie alat za govor

en: KDE Text-to-Speech Daemon Configuration
bs: Podešavanja KDE-ovog demona za tekst-u-govor

en: Please decide which phrase books you need:
bs: Odlučite koje knjiga fraza vam je potrebna:

en: Book
bs: Knjiga

en: *.phrasebook|Phrase Books (*.phrasebook)
    *.txt|Plain Text Files (*.txt)
    *|All Files
bs: *.phrasebook|Knjige fraza (*.phrasebook)
    *.txt|Obične tekstualne datoteke (*.txt)
    *|Sve datoteke

en: *.txt|Plain Text Files (*.txt)
    *.phrasebook|Phrase Books (*.phrasebook)
    *|All Files
bs: *.txt|Obične tekstualne datoteke (*.txt)
    *.phrasebook|Knjige fraza (*.phrasebook)
    *|Sve datoteke

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
bs: Datoteka %1 već postoji. Želite li da je prebrišete?

en: File Exists
bs: Datoteka postoji

en: &Overwrite
bs: &Prebriši

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>. Do you wish to add <i>.phrasebook</i> to the filename?
bs: Ime koje ste izabrali, <i>%1</i>, ima nastavak drugačiji od <i>.phrasebook</i>. Želite li da dodate nastavak <i>.phrasebook</i> na ime?

en: File Extension
bs: Nastavak datoteke

en: Add
bs: Dodaj

en: Do Not Add
bs: Nemoj da dodaš

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>. Do you wish to save in phrasebook format?
bs: Ime koje ste izabrali, <i>%1</i>, ima nastavak <i>.phrasebook</i>. Želite li da snimite datoteku u formatu knjige fraza?

en: As Phrasebook
bs: Kao knjigu fraza

en: As Plain Text
bs: Kao običan tekst

en: Phrase
bs: Fraza

en: Shortcut
bs: Prečica

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PhraseBookDialog)
en: Phrase Book
bs: Knjiga fraza

en: &New Phrase
bs: &Nova fraza

en: Adds a new phrase
bs: Dodaje se nova fraza

en: New Phrase &Book
bs: Nova &knjiga fraza

en: Adds a new phrase book into which other books and phrases can be placed
bs: Dodaj se nova knjiga fraza u koju mogu da se smjeste druge knjige i fraze

en: Saves the phrase book onto the hard disk
bs: Knjiga fraza se snima na disk

en: &Import...
bs: &Uvezi...

en: Imports a file and adds its contents to the phrase book
bs: Datoteka se uvozi i njegov sadržaj se dodaje u knjigu fraza

en: I&mport Standard Phrase Book
bs: U&vezi standardnu knjigu fraza

en: Imports a standard phrase book and adds its contents to the phrase book
bs: Uvozi se standardna knjiga fraza i njen sadržaj se dodaje u knjigu fraza

en: &Export...
bs: &Izvezi...

en: Exports the currently selected phrase(s) or phrase book(s) into a file
bs: Izvozi trenutno izabrane fraze ili knjige fraza u datoteku

en: Closes the window
bs: Zatvara se prozor

en: Cuts the currently selected entries from the phrase book and puts it to the clipboard
bs: Isijecaju se trenutno izabrane stavke iz knjige fraza i stavljaju se u clipboard

en: Copies the currently selected entry from the phrase book to the clipboard
bs: Kopira se u clipboard trenutno izabrana stavka iz knjige fraza

en: Deletes the selected entries from the phrase book
bs: Briši se izabrane stavke iz knjige fraza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel)
en: Text of the &phrase:
bs: Tekst &fraze:

en: Name of the &phrase book:
bs: Ime &knjige fraza:

en: <qt>There are unsaved changes.<br />Do you want to apply the changes before closing the "phrase book" window or discard the changes?</qt>
bs: <qt>Ima nesnimljenih promjena.<br />Želite li primijeniti promjene prije zatvaranja prozora "fraza" ili odbaciti promjene?</qt>

en: Closing "Phrase Book" Window
bs: Zatvara se prozor 'Knjiga fraza'

en: (New Phrase Book)
bs: (Nova knjiga izraza)

en: (New Phrase)
bs: (Novi izraz)

en: Import Phrasebook
bs: Uvezi knjigu fraza

en: There was an error loading file
    %1
bs: Došlo je do greške pri učitavanju datoteke
    %1

en: Export Phrase Book
bs: Izvezi knjigu fraza

en: There was an error saving file
    %1
bs: Došlo je do greške pri snimanju datoteke
    %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, phrasebox)
en: &Currently Selected Phrase or Phrase Book
bs: &Trenutno izabrane fraze ili knjiga fraza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KKeySequenceWidget, keyButton)
en: By clicking on this button you can select the keyboard shortcut associated with the selected phrase.
bs: Klikom na ovo dugme možete izabrati prečicu sa tastature koju želite da pridružite izabranom izrazu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, lineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel)
en: With this line edit you define the name of a sub-phrasebook or the contents of a phrase.
bs: Ovom linijom možete odrediti ime podknjige izraza ili sadržaj izraza.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noKey)
en: If you select this option then the selected phrase will not be reachable by a keyboard shortcut.
bs: Ako označite ovu opciju, izabrani izraz neće biti dostupan putem prečica sa tastature.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noKey)
en: &None
bs: &Nijedno

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, customKey)
en: If you select this option then the selected phrase will be reachable by a keyboard shortcut. You can change the shortcut with the button next to this option.
bs: Ako izaberete ovu opciju, izabrani izraz biće dostupan putem prečice sa tastature. Prečicu možete mijenjati sa dugmetom pored ove opcije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customKey)
en: C&ustom
bs: &Posebno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcutLabel)
en: Shortcut for the phrase:
bs: Prečice za fraze:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, treeView)
en: This list contains the current phrase book in a tree structure. You can select and modify individual phrases and sub phrase books
bs: Ova lista sadrži trenutnu knjigu izraza u stablolikoj strukturi. Možete označavati i mijenjati pojedinačne izraze i podknjige izraza.

en: This list contains the history of spoken sentences. You can select sentences and press the speak button for re-speaking.
bs: Ova lista sadrži historiju izgovorenih rečenica. Možete izabrati neku od njih i pritisnuti dugme za izgovaranje da bi rečenica bila ponovo izgovorena.

en: Into this edit field you can type a phrase. Click on the speak button in order to speak the entered phrase.
bs: U ovom polju za uređivanje možete unijeti frazu. Kliknite na dugme za izgovaranje da bi unijeta fraza bila izgovorena.

en: Save As
bs: Snimi kao

en: *|All Files
    *.phrasebook|Phrase Books (*.phrasebook)
    *.txt|Plain Text Files (*.txt)
bs: *|Sve datoteke
    *.phrasebook|Knjige fraza (*.phrasebook)
    *.txt|Obične tekstualne datoteke (*.txt)

en: Open File as History
bs: Otvori datoteku kao historiju

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PreferencesUI)
en: Preferences
bs: Podešavanja

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, speakLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, speakCombo)
en: This combo box specifies whether selected phrases of the phrase book are immediately spoken or just inserted into the edit field.
bs: Ovdje se navodi da li se izabrane fraze odmah izgovaraju ili se samo ubacuju u polje za uređivanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, speakLabel)
en: &Selection of phrases in the phrase book:
bs: &Izbor fraza iz knjige:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Speak Immediately
bs: Izgovori odmah

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, speakCombo)
en: Insert Into Edit Field
bs: Ubaci u polje za uređivanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, closeLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, closeCombo)
en: This combo box specifies whether the phrase book is automatically saved when the edit window is closed.
bs: Ovdje se navodi da li se knjiga fraza automatski snima kada se zatvori prozor za uređivanje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, closeLabel)
en: Closing the phrase &book edit window:
bs: Zatvara se prozor za uređivanje &knjiga fraza:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Save Phrase Book
bs: Snimi knjigu fraza

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Discard Changes
bs: Odbaci izmjene

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, closeCombo)
en: Ask Whether to Save
bs: Pitaj da li da se snimi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, texttospeechconfigurationui)
en: Text-to-Speech
bs: Tekst-u-govor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: C&ommand for speaking texts:
bs: &Naredba za izgovaranje tekstova:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, urlReq)
en: This field specifies both the command used for speaking texts and its parameters. KMouth knows the following placeholders:
    %t -- the text that should be spoken
    %f -- the name of a file containing the text
    %l -- the language code
    %% -- a percent sign
bs: Ovdje se navodi naredba pomoću koje će se izgovarati tekst, kao i njeni parametri. KMouth poznaje sljedeće oznake:
    %t -- tekst koji treba izgovoriti
    %f -- ime datoteke koji sadrži tekst
    %l -- kôd jezika
    %% -- znak za procenat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, characterCodingLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encodingLabel)
en: Character &encoding:
bs: Kodiranje &znakova:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, characterCodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, characterCodingBox)
en: This combo box specifies which character encoding is used for passing the text.
bs: Ovdje se navodi kodiranje znakova koje se koristi pri prosljeđivanju teksta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: Send the data as standard &input
bs: Pošalji podatke kao standardni &ulaz

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, stdInButton)
en: This check box specifies whether the text is sent as standard input to the speech synthesizer.
bs: Ovdje se navodi da li se tekst šalje sintetizatoru kao standardni ulaz.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useKttsd)
en: &Use Jovie speech service if possible
bs: Koristi Jovie &uslugu za govor ako jemoguće

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useKttsd)
en: This check box specifies KMouth tries to use the Jovie speech service prior to calling the speech synthesizer directly. The Jovie speech service is a KDE daemon which gives KDE applications a standardized interface for speech synthesis and is currently developed in SVN.
bs: Ovo polje za potvrdu određuje dali da  KMouth pokuša da koristi Jovie servis zagovor servis prije direktnog poziva sintetizatora govora. Jovie govonir servis je KDE-demon koji daje KDE aplikacijama standardizovani interfejs za sintezu govora i trenutno je razvijen u SVN.

[ctx: Local characterset]
en: Local
bs: Lokalno

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
bs: Ako ovo označite biće izvršena provjera pravopisa riječi, prije nego što budu ubačene u novi rječnik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: C&ompare to OpenOffice.org dictionary:
bs: P&oredi s OpenOffice.org rječnikom:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, encodingLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, encodingCombo)
en: With this combo box you select the character encoding used to load text files. This combo box is not used for XML files or for dictionary files.
bs: Ovdje birate koje kodiranje znakova će se koristiti pri učitavanju tekstualnih datoteka. Ono se ne koristi za XML datoteke ili za rječnike.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, urlLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, url)
en: With this input field you specify which file you want to load for creating the new dictionary.
bs: Ovdje unosite ime datoteke koji želite da koristite pri stvaranju novog rječnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: &Filename:
bs: &Ime datoteke:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, ooDictURL)
en: With this input field you select the OpenOffice.org directory that will be used to spellcheck the words of the new dictionary.
bs: Ovdje određujete direktorijum OpenOffice-a koji će se koristiti za provjeru pravopisa riječi iz novog rječnika.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you decide which language should be associated with the new dictionary.
bs: Ovdje odlučujete koji jezik će biti pridružen novom rječniku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: &Language:
bs: &Jezik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: C&reate new dictionary:
bs: &Napravi novi rječnik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, createButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by either loading a dictionary file or by counting the individual words in a text.
bs: Ako ovo označite novi rječnik biće napravljen ili učitavanjem datoteke rječnika ili brojanjem pojedinačnih riječi u tekstu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: &Merge dictionaries
bs: &Stopi rječnike

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mergeButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by merging existing dictionaries.
bs: Ako ovo označite novi rječnik će biti napravljen stapanjem postojećih rječnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fileButton)
en: From &file
bs: Iz &datoteke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, fileButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading a file. You may either select an XML file, a standard text file or a file containing a word completion dictionary. If you select a standard text file or an XML file the frequentness of the individual words is detected by simply counting the occurrences of each word.
bs: Ako ovo označite, novi rječnik će se napraviti učitavanjem datoteke. Možete izabrati XML datoteka, obični tekstualnu datoteku ili datoteka koji sadrži rječnik riječi za dovršavanje. Ako izaberete tekstualna ili XML datoteka učestalost pojedinačne riječi se pronalazi prostim brojanjem pojavljivanja svake riječi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: From &KDE documentation
bs: Iz KDE-ove &dokumentacije

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kdeDocButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by parsing the KDE documentation. The frequentness of the individual words is detect by simply counting the occurrences of each word.
bs: Ako ovo označite, novi rječnik će biti napravljen raščlanjivanjem dokumentacije KDE-a. Učestalost pojedinačne riječi se pronalazi prostim brojanjem pojavljivanja svake riječi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: From f&older
bs: Iz &direktorija

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, directoryButton)
en: If you select this box a new dictionary is created by loading all files in a folder and its subdirectories.
bs: Ako ovo označite, novi rječnik će biti napravljen učitavanjem svih datoteka u fascikli i njenim podfasciklama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: Create an &empty wordlist
bs: Napravi &praznu listu riječi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, emptyButton)
en: If you select this box a blank dictionary without any entries is created. As KMouth automatically adds newly typed words to the dictionaries it will learn your vocabulary with the time.
bs: Ako ovo označite, biće napravljen prazan rječnik bez ikakvih unosa. Pošto KMouth automatski dodaje novoukucane riječi u rječnik, vremenom će naučiti i vaš.

en: Source of New Dictionary (1)
bs: Izvor novog rječnika (1)

en: Source of New Dictionary (2)
bs: Izvor novog rječnika (2)

[ctx: In which directory is the file located?]
en: &Directory:
bs: &Direktorij:

en: With this input field you specify which directory you want to load for creating the new dictionary.
bs: U ovom polju za unos navedite koji direktorijum želite da učitate radi pravljenja novog rječnika.

en: Merge result
bs: Stopi rezultat

[ctx: In the sense of a blank word list]
en: Empty list
bs: Prazna lista

en: KDE Documentation
bs: KDE-ova dokumentacija

[ctx: Default dictionary]
en: Default
bs: Podrazumijevano

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, spellCheckBox)
en: If you select this check box the words from the KDE documentation are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
bs: Ako ovo označite, biće izvršena provjera pravopisa riječi iz KDE-ove dokumentacije prije nego što se unesu u novi rječnik.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select which of the installed languages is used for creating the new dictionary. KMouth will only parse documentation files of this language.
bs: Ovdje se bira koji od instaliranih jezika će se koristiti za pravljenje novog rječnika. KMouth će raščlaniti samo datoteke dokumentacije na tom jeziku.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, selectedDictionaryDetails)
en: &Selected Dictionary
bs: &Izabrani rječnik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: With this combo box you select the language associated with the selected dictionary.
bs: U ovom polju označite jezik pridružen izabranom rječniku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, dictionaryNameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, dictionaryName)
en: With this input field you specify the name of the selected dictionary.
bs: Ovdje unosite ime izabranog rječnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dictionaryNameLabel)
en: &Name:
bs: &Ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addButton)
en: With this button you can add a new dictionary to the list of available dictionaries.
bs: Ovim dugmetom možete dodati rječnik na listu dostupnih rječnika.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: Add D&ictionary...
bs: &Dodaj rječnik...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, deleteButton)
en: With this button you delete the selected dictionary.
bs: Ovim dugmetom možete obrisati označeni rječnik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Dictionary
bs: &Obriši rječnik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, moveUpButton)
en: With this button you move the selected dictionary up.
bs: Ovim dugmetom pomjerate označeni rječnik nagore.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, moveUpButton)
en: Move &Up
bs: Pomjeri na&gore

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, moveDownButton)
en: With this button you move the selected dictionary down.
bs: Ovim dugmetom pomjerate označeni rječnik nadolje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, moveDownButton)
en: &Move Down
bs: Pomjeri nad&olje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, exportButton)
en: With this button you export the selected dictionary to a file.
bs: Ovim dugmetom možete izvesti označeni rječnik u datoteku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, exportButton)
en: &Export Dictionary...
bs: &Izvezi rječnik...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableView, dictionaryView)
en: This list contains all available dictionaries for the word completion. KMouth will display a combo box next to the edit field in the main window if this list contains more than one dictionary. You can use this combo box in order to select the dictionary that actually gets used for the word completion.
bs: Ova lista sadrži sve dostupne rječnike za dovršavanje riječi. Ako lista sadrži više od jednog rječnika, KMouth će prikazati kombo-kutiju pored polja za uređivanje u glavnom prozoru. Možete je koristiti da bi izabrali rječnik koji će biti korišćen za dovršavanje riječi.

en: Dictionary
bs: Rječnik

en: Language
bs: Jezik

en: without name
bs: bez imena

en: Export Dictionary
bs: Izvezi rječnik

en: Creating Word List
bs: Pravi se lista riječi...

en: Parsing the KDE documentation...
bs: Raščlanjuje se KDE-ova dokumentacija...

en: Merging dictionaries...
bs: Stapaju se rječnici...

en: Parsing file...
bs: Raščlanjuje se datoteka...

en: Parsing directory...
bs: Raščlanjuje se direktorij...

en: Performing spell check...
bs: Provjerava se pravopis...
