kdegames - en to bs translation catalogue (468 entries)

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 1 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 536 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: Africa
bs: Afrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 6 i18n: file skins/static/Data/world.desktop l
en: Alaska
bs: Aljaska

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 26 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Algeria
bs: Alžir

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 36 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Arabia
bs: Arabija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 46 i18n: file skins/legacy/Data/world.des
en: Asia
bs: Azija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 51 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Belgium
bs: Belgija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 55 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Benelux
bs: Beneluks

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 75 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Chile
bs: Čile

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 85 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: China
bs: Kina

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 95 i18n: file skins/static/Data/world.deskto
en: Colombia
bs: Kolumbija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 105 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Eastern US
bs: Istočne SAD

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 115 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Egypt
bs: Egipat

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 531 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 129 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: Europe
bs: Evropa

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 130 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 134 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.de
en: France
bs: Francuska

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 152 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 155 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Groenland
bs: Grenland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 162 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 165 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: India
bs: Indija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 172 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 175 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Indonesia
bs: Indonezija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 202 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 205 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Italy
bs: Italija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 228 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 230 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Madagascar
bs: Madagaskar

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 238 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 240 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Mexico
bs: Meksiko

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 248 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 260 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Mongolia
bs: Mongolija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 258 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 270 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: New South Wales
bs: Novi Južni Vels

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 268 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 280 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: New Zealand
bs: Novi Zeland

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 288 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 516 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 521 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 300 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: North America
bs: Sjeverna Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 293 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 305 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Occidental Australia
bs: Zapadna Australija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 328 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 340 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Papouasie
bs: Papuazija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 338 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 350 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Paraguay
bs: Paragvaj

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 348 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 360 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Prussia
bs: Prusija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 358 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 370 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 370 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Quebec
bs: Kvebek

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 368 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 380 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Russia
bs: Rusija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 378 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 390 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Scandinavia
bs: Skandinavija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 388 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 400 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Siberia
bs: Sibir

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 398 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 410 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: South Africa
bs: Južna Afrika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 408 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 526 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 541 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 558 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 420 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: South America
bs: Južna Amerika

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 413 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 417 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 425 i18n: file skins/legacy/Data/world.d
en: United Kingdom
bs: Velika Britanija

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 427 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 435 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: United States
bs: Sjedinjene Američke Države

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 431 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 439 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 439 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Vietnam
bs: Vijetnam

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 441 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 559 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 449 i18n: file skins/static/Data/world.des
en: Western US
bs: Zapadne SAD

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 504 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 512 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 512
en: %1, you'll have to conquer %2 countries and place %3 armies in each one.
bs: %1, treba da osvojite %2 zemalja i smjestite %3 armija u svakoj od njih.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 510 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 518 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 518
en: %1, you'll have to conquer %2 countries.
bs: %1, treba da osvojite %2 zemalja.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 517 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 525 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 525
en: %1, you'll have to conquer %2, %3 and another continent at your choice.
bs: %1, treba da osvojite %2, %3 i još jedan kontinent po izboru.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 522 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 527 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 532 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 537 i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 542 i18n: file skins/legacy/Data/world.
en: %1, you'll have to conquer %2 and %3.
bs: %1, treba da osvojite %2 i %3.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 546 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 554 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 554
en: %1, you'll have to eliminate %2. If it is eliminated by another player, you'll have to conquer %3 countries.
bs: %1, treba da eliminišete %2. Ako neko drugi to učini, zadatak vam je da osvojite %3 zemalja.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 560
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals
bs: Ova maska predstavlja svijet kako stvarno izgleda, s pojedinim državama
    nasumično izabranim, i predlaže različite zanimljive ciljeve.

note: i18n: file skins/default/Data/world.desktop line 566
en: Earth-like
bs: Kao Zemlja

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 575 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 125 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 575
en: England
bs: Engleska

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 567 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 250 i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 567
en: Middle East
bs: Bliski Istok

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It looks like KsirK before vector graphics.
bs: Ova maska predstavlja svijet kako stvarno izgleda, s pojedinim državama
    nasumično izabranim, i predlaže različite zanimljive ciljeve.
    Izgleda kao KSirk prije vektorske grafike.

note: i18n: file skins/legacy/Data/world.desktop line 574
en: Legacy
bs: Naslijeđe

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 568
en: This skin shows a world that looks like the real one with some nationalities
    randomly chosen and proposes various interesting goals.
    It features non-animated sprites
bs: Ova maska predstavlja svijet kako stvarno izgleda, s pojedinim državama
    nasumično izabranim, i predlaže različite zanimljive ciljeve.
    S neanimiranim sprajtovima.

note: i18n: file skins/static/Data/world.desktop line 574
en: Less animated Earth-like
bs: Manje animirana zemljolika

en: Next Player
bs: Sljedeći igrač

en: Details
bs: Detalji

en: Goal
bs: Cilj

en: Enable Arena
bs: Uključi arenu

en: Attack 1
bs: Napad 1

en: Attack 2
bs: Napad 2

en: Attack 3
bs: Napad 3

en: Auto attack
bs: Automatski napad

en: Move 1
bs: Pomjeri 1

en: Move 5
bs: Pomjeri 5

en: Move 10
bs: Pomjeri 10

en: Disable Arena
bs: Isključi arenu

en: Invasion
bs: Invazija

en: You are invading <font color="blue">%1</font> with <font color="red">%2</font>!
bs: Vršite invaziju <font color="blue">%1</font> sa <font color="red">%2</font>!

en: <br><i>Choose the number of invading armies.</i>
bs: <br/><i>Izaberite broj armija za upad.</i>

en: Moving
bs: Pomjeranje

en: You are moving armies from <font color="red">%1</font> to <font color="blue">%2</font>!
bs: Pomijerate armije iz <font color="red">%1</font> u <font color="blue">%2</font>.

en: <br><i>Choose the number of armies to move.</i>
bs: br/><i>Izaberite broj armija za pomijeranje.</i>

en: Nickname
bs: Nadimak

en: Skin
bs: Tema

en: Nb players
bs: Br. igrača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Connection to the Jabber Network
bs: Veza sa jabber mrežom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
bs: Šifra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, connectbutton)
en: Connect
bs: Poveži se

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: State:
bs: Država:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Joining a KsirK Jabber Chatroom
bs: Pridružujem se jabber sobi za ćaskanje KSirka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Room JID:
bs: JID sobe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Nickname:
bs: Nadimak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Room Password:
bs: Šifra sobe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, joinroombutton)
en: Join Room
bs: Pridruži se sobi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Games in the Room
bs: Igre u sobi

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, startnewgamebutton)
en: Start a New Game
bs: Započni novu igru

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, joingamebutton)
en: Join Selected Game
bs: Priključi se izabranoj partiji

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadsavedgamebutton)
en: Load a Saved Game
bs: Učitaj sačuvanu partiju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <b>Note:</b> Playing over the Jabber network is an experimental feature in KsirK.<br/>Particularly, the distribution of armies at game beginning is very slow (expect something like one minute).
bs: <b>Napomena:</b> Igranje preko jabber mreže je eksperimentalna mogućnost KSirka.<br/>U principu, raspoređivanje armija na početku je veoma sporo (očekujte otprilike oko minuta).

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancelbutton)
en: Cancel
bs: Otkaži

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, JoinGameDialog)
en: Join Network Game Configuration
bs: Podešavanje pridruživanja mrežnoj igri

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network Configuration
bs: Podešavanja mreže

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostLabel)
en: Host:
bs: Domaćin:

en: Name already in use. Please choose another one.
bs: Ime se već koristi. Izaberite neko drugo.

en: Empty name. Please choose another one.
bs: Prazno ime. Izaberite neko drugo.

en: Player Number %1, please type in your name and choose your nation:
bs: Igraču broj %1, unesite svoje ime i izaberite naciju:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameDialog)
en: Ksirk - New game properties
bs: Ksirk - Svojstva nove igre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total number of players:
bs: Ukupan broj igrača:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntSpinBox, playersNumberEntry)
en: Spin this to choose the number of players.
bs: Zavrtite ovo za izbor broja igrača.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, playersNumberEntry)
en: A spin box to choose the number of players
bs: Brojčanik za izbor broja igrača.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localPlayersNumberLabel)
en: Number of local players:
bs: Broj lokalnih igrača:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tcpPortLabel)
en: TCP port on which to offer connections:
bs: TCP port na kojem se nudi povezivanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Skin:
bs: Maska:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, skinCombo)
en: Choose the skin (map, nationalities, etc.) to use for this game.
bs: Izaberite masku (karta, države, itd.) za ovu igru.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, skinCombo)
en: A combo listing all the available skins.
bs: Spisak svih dostupnih maski.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, ghnsbutton)
en: Download New Skins
bs: Preuzmi nove maske

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, goalGroup)
en: Goal Type
bs: Vrsta cilja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: Choose this for players to have to conquer all the world to win.
bs: Izaberite da bi igrači za pobjedu morali da osvoje cijeli svijet.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioWorld)
en: In this mode, a player will have to conquer all the world to win.
bs: U ovom režimu, igrač mora da osvoji cio svijet da bi pobijedio.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: Choose this to have a goal assigned to each player.
bs: Izaberite ovo da bi svaki igrač imao svoj cilj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioGoal)
en: In this mode, a goal will be assigned to each player, which he will have to reach in order to win.
bs: U ovom režimu, svakom igraču će biti dodijeljen cilj koji treba da ostvari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, nextButton)
en: Next >>
bs: Sljedeće >>

en: Skins directory not found - Verify your installation
    Program cannot continue
bs: Direktorijum sa maskama nije nađen — provjerite instalaciju.
    Program ne može da nastavi.

en: Fatal Error!
bs: Kobna greška.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NewGameSummary) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: New Game Summary
bs: Sažetak nove partije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, skinNameLabel)
en: skin name
bs: ime maske

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Players
bs: Igrači

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Goal type:
bs: Vrsta cilja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, goalTypeLabel)
en: goal type
bs: vrsta cilja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Name
bs: Ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Nationality
bs: Nacionalnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Computer
bs: Računar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, playersTable)
en: Network
bs: Mreža

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, previousButton)
en: << Previous
bs: << Prethodno

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, finishButton)
en: Start
bs: Počni

en: Reach a goal
bs: Ostvarenje cilja

en: World conquest
bs: Svjetski pohod

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPlayerSetupWidget) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TcpConnectWidget)
en: Player Setup
bs: Postavke igrača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Player number %1, please enter your name and choose your nation:
bs: Igraču broj %1, unesite svoje ime i izaberite naciju:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: Choose your nation
bs: Izaberite naciju.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, nationCombo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, waitedPlayersCombo)
en: A combo box that lists currently available nations.
    Choose one of them. It will be your nation during the game
bs: Spisak sa trenutno dostupnim nacijama.
    Izaberite onu koja želite da bude vaša tokom igre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Enter your password:
bs: Unesite šifru:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isComputerCheckBox)
en: Pla&yer is computer
bs: Igrač je &računar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, QWaitedPlayerSetupDialog)
en: Saved Player Selection
bs: Izbor sačuvanih igrača

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please select your saved player:
bs: Izaberite svog sačuvanog igrača:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, PushButton1)
en: OK
bs: U redu

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RestartOrExitDialog)
en: New Game or Exit
bs: Nova igra ili izlaz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newGameButton)
en: New Game
bs: Nova igra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newGameButton)
en: Starts a new game
bs: Pokreće novu igru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do Nothing
bs: Ne radi ništa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, doNothingButton)
en: Do nothing. Game buttons will be available
bs: Ne radi ništa. Dugmad igre će biti dostupna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, exitButton)
en: Exit
bs: Izlaz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, exitButton)
en: Quit KsirK
bs: Napusti KSirk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, messageLabel)
en: %1 won! Do you want to play again?
bs: %1 pobijedi! Želite li da igrate ponovo?

en: Error - No receiving country selected while computer player %2 had still 1 army to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org. | Error - No receiving country selected while computer player %2 had still %1 armies to place. This is bug probably #2232 at www.gna.org.
bs[0]: Greška: Nije izabrana prijemna zemlja a računarski igrač %2 još uvijek ima %1 armiju za razmiještanje; vjerovatno greška #2232 sa www.gna.org.
bs[1]: Greška: Nije izabrana prijemna zemlja a računarski igrač %2 još uvijek ima %1 armije za razmiještanje; vjerovatno greška #2232 sa www.gna.org.
bs[2]: Greška: Nije izabrana prijemna zemlja a računarski igrač %2 još uvijek ima %1 armija za razmiještanje; vjerovatno greška #2232 sa www.gna.org.

en: Fatal Error
bs: Kobna greška

en: KsirK - Network configuration
bs: KsirK - Podešavanje mreže

en: Please type in the port number on which to offer connections:
bs: Unesite broj porta na kojem nudite povezivanje:

en: New game confirmation
bs: Potvrda nove partije

en: Do you really want to end your current game and join another?
bs: Želite li zaista da okončate tekuću partiju i priključite se drugoj?

en: %1 (%2) joined game ; waiting for %3 players to connect
bs: %1 (%2) se pridružio igri; čekam %3 igrače da se povežu

en: Please choose another name
bs: Izaberite drugo ime

en: KsirK - Name already used!
bs: KsirK - Ime je već u upotrebi

en: Player number %1, what's your name?
bs: Igraču broj %1, kako se zovete?

en: Error - Player %1, you have to choose a name.
bs: Greška: Igraču %1, morate izabrati ime.

en: Error
bs: Greška

[ctx: @info Forged player name]
en: Player%1
bs: Igrač%1

en: Please choose another nation
bs: Izaberite drugu naciju

en: KsirK - Nation already used!
bs: Nacija je već u upotrebi

en: KsirK - Lost connection to server!
    What do you want to do?
bs: Veza sa serverom je izgubljena.
    Šta želite da učinite?

en: Starting a new game or exit.
bs: Pokretanje nove igre ili napuštanje.

en: Do nothing
bs: Ne radi ništa

en: Lost connection to a client.
    For the moment, you can only save the game and start a new one or quit.
    This will be improved in a future version.
bs: Veza sa klijentom je izgubljena.
    Za sada možete samo sačuvati igru i pokrenuti novu ili je napustiti.
    Ovo će biti poboljšano u narednim verzijama.

en: KsirK - Lost connection to client!
bs: KsirK - Izgubljena veza sa klijentom

en: Do want to save your game?
bs: Želite li da sačuvate partiju?

en: %1: %2 armies to place
bs: %1: %2 armija za razmiještanje

en: Now, place your armies in your countries<br>by clicking in the target countries.
bs: Sada razmjestite svoje armije u svoje zemlje<br>klikom na željene zemlje.

en: %1, your goal will be displayed. Please<br>make sure that no other player can see it!
bs: %1, vaš cilj će sada biti izložen.<br>Osigurajte da ga niko drugi ne vidi!

en: KsirK - Displaying Goal
bs: KsirK - Izlaganje cilja

en: %1 chooses its defense
bs: %1 bira svoju odbranu

en: %1 choose to end recycling; there are now %2 players who want so
bs: %1 izabra da završi recikliranje; sada ima %2 igrača koji to žele

en: Problem : no one destroyed
bs: Problem: niko nije uništen

en: Ksirk - Error!
bs: Ksirk - Greška

en: You entered an invalid password.
    Please try again.
bs: Unijeli ste neispravnu lozinku.
    Pokušajte ponovo.

en: KsirK - Invalid password!
bs: KsirK - Neispravna lozinka

en: %1, you have not played anything this turn.
    Do you really want to lose your turn?
bs: %1, ništa niste odigrali.
    Želite li zaista da propustite ovaj potez?

en: Really Next Player?
bs: Na sljedećeg igrača?

en: You must conquer the World!
bs: Morate osvojiti svijet!

en: %1 (already dead)
bs: %1 (već mrtav)

en: Error: no player to destroy
bs: Greška: nema igrača za uništenje

en: <br>%1 is still alive...
bs: <br/>%1 još uvijek postoji...

en: <br>%2, you still have 1 country to conquer... | <br>%2, you still have %1 countries to conquer...
bs[0]: <br/>%1, treba da osvojite još %2 zemlju...
bs[1]: <br/>%1, treba da osvojite još %2 zemlje...
bs[2]: <br/>%1, treba da osvojite još %2 zemalja...

en: <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 country. | <br>Your goal is reached: %2 is dead and you possess %1 countries.
bs[0]: <br>Vaš cilj je postignut: %2 je mrtav i posjedujete %1 zemlju.
bs[1]: <br>Vaš cilj je postignut: %2 je mrtav i posjedujete %1 zemlje.
bs[2]: <br>Vaš cilj je postignut: %2 je mrtav i posjedujete %1 zemalja.

en: <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than 1 army on %3 of them... | <br>%2, you have enough countries but you still have to put more than %1 armies on %3 of them...
bs[0]: <br/>%2, imate dovoljno zemalja ali još uvijek treba da razmjestite više od %1 armije na %3 od njih...
bs[1]: <br/>%2, imate dovoljno zemalja ali još uvijek treba da razmjestite više od %1 armije na %3 od njih...
bs[2]: <br/>%2, imate dovoljno zemalja ali još uvijek treba da razmjestite više od %1 armija na %3 od njih...

en: <br>%1, you still have to conquer
bs: <br/>%1, još uvijek treba da osvojite

en: 1 country in %2 | %1 countries in %2
bs[0]: %1 zemlju u %2|
bs[1]: %1 zemlje u %2
bs[2]: %1 zemalja u %2

en:  and
bs:  i

[ctx: @info An element of the enumeration of the number of countries in the given continent]
en: %1 in %2
bs: %1 u %2

en: KsirK - Goal Display
bs: KSirk - Izlaganje cilja

en: No message...
bs: Nema poruke...

en: Pool filename not found
    Program cannot continue
bs: Ime datoteke teme nije nađeno
    Program ne može da se nastavi.

en: Error!
bs: Greška!

en: Map mask image not found
    Program cannot continue
bs: Slika maske mape nije nađena
    Program ne može da se nastavi

en: Cannot move %1 armies from %2 to %3
bs: Ne mogu da pomjerim %1 armije iz %2 u %3.

en: Moving %1 armies from %2 to %3
bs: Premiještam %1 armije iz %2 u %3.

en: Sound roule not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
bs: Zvuk bacanja nije nađen - provjerite instalaciju.<br>Program ne može da se nastavi.

en: Sound cannon not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
bs: Zvuk topa nije nađen - provjerite instalaciju.<br>Program ne može da se nastavi.

en: Sound crash not found - Verify your installation
    Program cannot continue
bs: Zvuk pada nije nađen - provjerite instalaciju.
    Program ne može da se nastavi.

en: KsirK - Error!
bs: KsirK - Greška

en: Problem: no one destroyed
bs: Problem: niko nije uništen

en: Bug: who should be 0, 1 or 2.
bs: Greška: ko treba da je 0, 1, ili 2.

en: Please connect first.
bs: Prvo se povežite.

en: Jabber Error
bs: Jabber greška

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
bs: SSL podrška nije mogla biti pokrenuta za nalog %1. Ovo je najverovatnije zato što QCA TLS priključak nije instaliran na vašem sistemu.

en: Jabber SSL Error
bs: Jabber SSL greška

en: The host name does not match the one in the certificate.
bs: Ime domaćina ne poklapa se sa onim u certifikatu.

en: The certificate is invalid.
bs: Certifikat nije ispravan.

en: No certificate was presented.
bs: Nijedan certifikat nije ponuđen.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
bs: Autoritet za certifikovanje je odbio certifikat.

en: The certificate is not trusted.
bs: Certifikat nije pouzdan.

en: The signature is invalid.
bs: Potpis nije ispravan.

en: The Certificate Authority is invalid.
bs: Autoritet za certifikovanje nije ispravan.

en: Invalid certificate purpose.
bs: Neispravna svrha certifikata.

en: The certificate is self-signed.
bs: Certifikat je samopotpisan.

en: The certificate has been revoked.
bs: Certifikat je opozvan.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
bs: Prekoračena je maksimalna dužina lanca certifikata.

en: The certificate has expired.
bs: Certifikat je istekao.

en: The Certificate Authority has expired.
bs: Autoritet za certifikate je istekao.

en: Validity is unknown.
bs: Valjanost je nepoznata.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
bs: <qt><p>Identitet i Certifikat servera %1 ne mogu biti potvrđeni za nalog %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Želite li da nastavite?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
bs: <qt><p>Certifikat servera %1 ne može biti ovjeren za račun %2: %3</p><p>Želite li nastaviti?</p></qt>

en: Jabber Connection Certificate Problem
bs: Problem sa certifikatom za Jabber vezu

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
bs: Šifrovana veza sa Jabber serverom se ne može uspostaviti.

en: Jabber Connection Error
bs: Greška veze Jabber-a

en: Malformed packet received.
bs: Primljen je loše formiran paket.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
bs: Došlo je do nepovratne greške u protokolu.

en: Generic stream error.
bs: Opšta greška toka.

en: There was a conflict in the information received.
bs: Došlo je do sukoba u primljenim informacijama.

en: The stream timed out.
bs: Vrijeme za tok je isteklo.

en: Internal server error.
bs: Unutrašnja greška servera.

en: Stream packet received from an invalid address.
bs: Paket toka je primljen sa neispravne adrese.

en: Malformed stream packet received.
bs: Primljen je loše formiran paket toka.

en: Policy violation in the protocol stream.
bs: Prekršaj politike u protokolskom toku.

en: Resource constraint.
bs: Ograničenje resursa.

en: System shutdown.
bs: Gašenje sistema.

en: Unknown reason.
bs: Nepoznat razlog.

en: There was an error in the protocol stream: %1
bs: Došlo je do greške u protokolskom toku: %1

en: Host not found.
bs: Domaćin nije pronađen.

en: Address is already in use.
bs: Adresa je već u upotrebi.

en: Cannot recreate the socket.
bs: Ne mogu ponovo napraviti socket.

en: Cannot bind the socket again.
bs: Ne mogu ponovo povezati socket.

en: Socket is already connected.
bs: Socket je već povezan.

en: Socket is not connected.
bs: Socket nije povezan.

en: Socket is not bound.
bs: Socket nije vezan.

en: Socket has not been created.
bs: Socket nije napravljen.

en: The socket operation would block. You should not see this error: please use "Report Bug" from the Help menu.
bs: Postupak soketa bi da blokira. Ne bi trebalo da vidite ovu grešku; podnesite izvještaj o grešci kroz meni <interface>Pomoć</interface>.

en: Connection refused.
bs: Veza je odbijena.

en: Connection timed out.
bs: Vrijeme veze je isteklo.

en: Connection attempt already in progress.
bs: Pokušaj povezivanja je već u toku.

en: Network failure.
bs: Krah mreže.

en: Operation is not supported.
bs: Operacija nije podržana.

en: Socket timed out.
bs: Vrijeme za socket je isteklo.

en: There was a connection error: %1
bs: Došlo je do greške sa vezom: %1

en: Unknown host.
bs: Nepoznat server.

en: Could not connect to a required remote resource.
bs: Nisam se mogao povezati na traženi udaljeni resurs.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
bs: Izgleda da smo preusmjereni na drugi server; ne znam kako da postupim sa ovim.

en: Unsupported protocol version.
bs: Nepodržana verzija protokola.

en: Unknown error.
bs: Nepoznata greška.

en: There was a negotiation error: %1
bs: Došlo je do greške u pregovoru: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
bs: Server je odbio naš zahtjev za pokretanje TLS rukovanja.

en: Failed to establish a secure connection.
bs: Nisam uspio uspostaviti sigurnu vezu.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
bs: Došlo je do greške u sigurnosti prenosnog sloja (TLS): %1

en: Login failed with unknown reason.
bs: Prijava nije uspjela iz nepoznatog razloga.

en: No appropriate authentication mechanism available.
bs: Nije dostupan nijedan odgovarajući mehanizam identifikacije.

en: Bad SASL authentication protocol.
bs: Loš SASL autentifikacioni protokol.

en: Server failed mutual authentication.
bs: Server nije uspio u uzajamnoj autentifikaciji.

en: Encryption is required but not present.
bs: Šifrovanje je zahtijevano ali nije prisutno.

en: Invalid user ID.
bs: Neispravan korisnički ID.

en: Invalid mechanism.
bs: Neispravan mehanizam.

en: Invalid realm.
bs: Neispravno carstvo.

en: Mechanism too weak.
bs: Mehanizam je preslab.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
bs: Dati su pogrešni akreditivi (provjerite svoj korisnički ID i šifru)

en: Temporary failure, please try again later.
bs: Privremeni problemi, pokušajte ponovo kasnije.

en: There was an error authenticating with the server: %1
bs: Došlo je do greške prilikom spajanja na server: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
bs: Problem sigurnosti prenosnog sloja (TLS).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
bs: Problem Jednostavnog sloja za identifikaciju i sigurnost (SASL).

en: There was an error in the security layer: %1
bs: Došlo je do greške u sigurnosnom sloju: %1

en: No permission to bind the resource.
bs: Nema dozvole za vezivanje resursa.

en: The resource is already in use.
bs: Resurs je već u upotrebi.

en: Could not bind a resource: %1
bs: Ne mogu da vežem resurs: %1

en: Connection problem with Jabber server %1
bs: Problem pri spajanju na Jabber server %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
bs: Jabber korisnik %1 je uklonio pretplatu %2 na njega/nju. Ovaj nalog više neće biti u mogućnosti da vidi njegovo/njeno stanje na vezi/van veze. Želite li da obrišete kontakt?

en: Notification
bs: Obavijest

en: Keep
bs: Zadrži

en: A password is required to join the room %1.
bs: Za pridruživanje sobi %1 potrebna je šifra.

en: Error trying to join %1: nickname %2 is already in use
bs: Greška pri pokušaju ulaska u %1: nadimak %2 se već koristi.

en: Provide your nickname
bs: Dajte svoj nadimak

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
bs: Ne možete se priključiti sobi %1 zato što vam je zabranjeno

en: Jabber Group Chat
bs: Grupno jabber ćaskanje

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
bs: Ne možete se priključiti sobi %1 zato što je dostignut maksimalan broj korisnika

en: No reason given by the server
bs: Server nije dao nikakav razlog

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
bs: Greška pri obradi zahtjeva za grupno ćaskanje %1 (razlog: %2, kôd %3).

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
bs: Greška pri pokušaju uklanjanja naloga:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
bs: Otkazivanje registracije Jabber računa

en: You cannot see each others' status.
bs: Ne možete vidjeti status jedan drugom.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
bs: Možete da vidite stanje ovog kontakta, ali on/ona ne mogu da vide vaše.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
bs: Ovaj kontakt može da vidi vaše stanje ali vi ne možete da vidite njegovo/njeno.

en: You can see each others' status.
bs: Možete vidjeti status jedan drugome.

en: Client
bs: Klijent

en: Timestamp
bs: Vremenski pečat

en: Message
bs: Poruka

en: Downloading of Jabber contact photo failed.
bs: Preuzimanje slike jabber kontakta nije uspjelo.

en: Groupchat bookmark
bs: Marker grupnog chata

en: Authorization
bs: Ovlašćenje

en: (Re)send Authorization To
bs: (Ponovo) Pošalji dozvolu na

en: (Re)request Authorization From
bs: (Ponovo) Zatraži dozvolu od

en: Remove Authorization From
bs: Ukloni dozvolu

en: Set Availability
bs: Postavite dostupnost

en: Online
bs: Na mreži

en: Free to Chat
bs: Slobodan za chat

en: Away
bs: Odsutan

en: Extended Away
bs: Produženo odsutan/na

en: Do Not Disturb
bs: Ne uznemiravaj

en: Invisible
bs: Nevidljiv

en: Select Resource
bs: Izaberi resurs

en: Automatic (best/default resource)
bs: Automatski (najbolji/podrazumijevani resurs)

en: Voice call
bs: Glasovni poziv

en: The original message is: <i>" %1 "</i><br />
bs: Originalna poruka je: <i>%1</i><br/>

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press ok<br />If you want to decline, press cancel</qt>
bs: <qt><i>%1</i> vas pozva da se pridružite konferenciji <b>%2</b><br />%3<br />Ako želite da se pridružite, samo <b>unesite svoj nadimak</b> i pritisnite <interface>U redu</interface>.<br />Ako želite da odustanete, pritisnite <interface>Odustani</interface>.</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
bs: Pozvani u konferenciju — priključak za Jabber

en: Message has been displayed
bs: Poruka je prikazana

en: Message has been delivered
bs: Poruka je isporučena

en: Message stored on the server, contact offline
bs: Poruka je pohranjena na serveru, kontakt nije na vezi

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
bs: %1 okonča učešće u sesiji ćaskanja.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
bs: Vaša poruka nije mogla biti isporučena: "%1", Razlog: "%2"

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
bs: Želite li korisniku „%1“ takođe da uklonite ovlašćenje da vidi vaše stanje?

en: Kopete File Transfer
bs: Kopete prenos datoteka

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
bs: Prethodno ste izabrali resurs za kontakt %1, ali i dalje imate otvoren prozor za chat sa ovim kontaktom. Prethodno izabrani resurs će biti primijenjen samo na novootvorene prozore za chat.

en: Jabber Resource Selector
bs: Jabber izbornik resursa

en: Change nickname
bs: Promijeni nadimak

en: Change nickname - Jabber Plugin
bs: Promjena nadimka - priključak za Jabber

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
bs: Unesite novi nadimak koji želite imati u sobi <i>%1</i>

en: Choose Account
bs: Izaberite račun

en: Choose an account to handle the URL %1
bs: Izaberite nalog da upravlja URL‑om %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
bs: Želite li dodati '%1' na vašu kontakt listu?

en: Add
bs: Dodaj

en: Do Not Add
bs: Nemoj dodavati

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
bs: Želite li da uklonite „%1“ iz liste kontakata?

en: Remove
bs: Ukloni

en: Do Not Remove
bs: Ne uklanjaj

en: Please enter your nickname for the room %1
bs: Unesite svoj nadimak za sobu %1

en: You have been invited to %1
bs: Pozvani ste u %1

en: Cannot load icon<br>Program cannot continue
bs: Ne može učitati ikonu<br>Program se ne može nastaviti

en: Cannot load button image %1<br>Program cannot continue
bs: Ne može učitati sliku dugmeta %1<br>Program se ne može nastaviti

en: Play over Jabber
bs: Igraj preko Jabbera

en: Play KsirK over the Jabber Network
bs: Igraj KsirK preko Jabber mreže

en: Allow to connect to a KsirK Jabber Multi User Gaming Room to create new games or to join present games
bs: Povezivanje na KSirkovu višeigračku jabber sobu, radi započinjanja novih partija ili priključivanja postojećim.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbNewSocketGame)
en: New Standard TCP/IP Network Game
bs: Nova standardna TCP/IP igra

en: New TCP/IP
bs: Novi TCP/IP

en: Create a new standard TCP/IP network game
bs: Započnite novu standardnu TCP/IP mrežnu igru.

en: Join a Standard TCP/IP Network Game
bs: Pridruži se standardnoj TCP/IP igri

en: Join TCP/IP
bs: Pridruži se TCP/IP

en: Join a standard TCP/IP network game
bs: Pridružite se standardnoj TCP/IP mrežnoj igri.

en: Display the Current Player's Goal
bs: Prikaži cilj trenutnog igrača.

en: Display the current player's goal
bs: Prikaži cilj trenutnog igrača.

en: Contextual Help
bs: Kontekstna pomoć

en: Lets the next player play
bs: Prelazak na sljedećeg igrača.

en: Finish moves
bs: Kraj pomijeranja

en: Finish moving the current sprites
bs: Okončajte pomijeranje tekućih sprajtova.

en: World definition file not found - Verify your installation<br>Program cannot continue
bs: Datoteka definicije svijeta nije nađena — provjerite instalaciju.<br/>Program ne može da se nastavi.

en: <font color="red">%1 conquered %2 from %3</font>
bs: <font color="red">%1 osvoji %2 iz %3.</font>

en: %1, you are defeated! Bye, bye...
bs: %1, poraženi ste! Vidimo se...

en: %1: it is up to you again
bs: %1: ponovo ste na potezu

en: %1 won!
bs: %1 pobijedio!

en: <big><b>%1</b>, you won!</big>
bs: <big><b>%1</b>, pobijedili ste!</big>

en: <br>Winner's goal was stated like this:<br><i>%1</i><br><br>Do you want to play again?
bs: <br/>Cilj pobjednika bio je zadat ovako:<br/><i>%1</i><br/><br/>Želite li ponovo da igrate?

en: <br>You conquered all the world!
bs: <br/>Pokorili ste čitav svijet!

en: <br>He conquered all the world!
bs: <br/>Pokorio je čitav svijet!

en: Do you want to quit the game?
bs: Želite li da napustite igru?

en: Before you quit, do you want to save your game?
bs: Prije nego što napustite, želite li da sačuvate igru?

en: KsirK - Load Game
bs: KsirK - Učitavanje igre

en: Waiting for the connection of %1 network players.
bs: Čekam na povezivanje %1 mrežnih igrača.

en: <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with 1 army!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>? | <font color="red">%2</font> attacks you from <font color="red">%3</font> with %1 armies!<br> How do you want to defend <font color="blue">%4</font>?
bs[0]: <font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">%3</font> sa %1 armijom!<br/>Kako želite da branite <font color="blue">%4</font>?
bs[1]: <font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">%3</font> sa %1 armije!<br/>Kako želite da branite <font color="blue">%4</font>?
bs[2]: <font color="red">%2</font> vas napada iz <font color="red">%3</font> sa %1 armija!<br/>Kako želite da branite <font color="blue">%4</font>?

en: Defend 1
bs: Brani 1

en: Defend 2
bs: Brani 2

en: Defend-Auto
bs: Brani automatski

en: Waiting for %1 players to connect
bs: Čekam na povezivanje %1 igrača

en: There is no country here!
bs: Tu nema nijedne zemlje.

en: You are not the owner of the first country: %1!
bs: Niste vlasnik prve zemlje: %1.

en: You are not the owner of the second country: %1!
bs: Niste vlasnik prve zemlje: %1.

en: You are trying to move armies from %1 to itself!
bs: Pokušavate da pomjerite armije iz %1 na njih same.

en: %1 is not a neighbour of %2!
bs: %1 nije susjed %2.

en: Moving armies from %1 to %2.
bs: Premiještam armije iz %1 u %2.

en: You are the owner of the second country: %1!
bs: Vlasnik ste druge zemlje: %1.

en: Ready to fight!
bs: Spremni za borbu!

en: <font color="orange">No country here!</font>
bs: <font color="orange">Ovdje nema zemlje.</font>

en: <font color="orange">You are not the owner of %1!</font>
bs: <font color="orange">Niste vlasnik %1.</font>

en: <font color="orange">There is only %1 armies in %2!</font>
bs: <font color="orange">U %2 ima samo %1 armija.</font>

en: %1, you defend with the only army you have in %2.
bs: %1, branite se jedinom armijom koju imate u %2.

en: Exchange armies again or continue?
bs: Ponovo razmijeniti armije ili nastaviti?

en: KsirK
bs: KSirk

en: You must distribute
    all your armies
bs: Morate rasporediti
    sve svoje armije

en: Battle ongoing.
bs: Bitka u toku.

en: %1, it is up to you.
bs: %1, na potezu ste.

en: Do you really want to end your current game and start a new one?
bs: Želite li zaista da okončate trenutnu partiju i pokrenete novu?

en: <b>KsirK quick Introduction</b>
bs: <b>Brzo upoznavanje KSirka</b>

en: Attacks and moves are issued through drag & drop between neighbour countries.
bs: Napada se i pomijera prevlačenjem između susjednih zemalja.

en: Start a new game or join a network game with the menu or the toolbar...
bs: Pokrenite novu partiju, ili se priključite mrežnoj, putem menija ili trake alatki...

en: and then let the system guide you through messages and tooltips appearing on buttons when hovering above them. You can disable bubble help in the options window.
bs: a onda pustite da vas sistem vodi, kroz poruke i oblačiće dugmadi koji se javljaju dok lebdite nad njima. Oblačiće možete isključiti u dijalogu za podešavanje.

en: Don't show messages anymore
bs: Ne prikazuj više poruke

en: %2 belongs to %3. 1 army. | %2 belongs to %3. %1 armies.
bs[0]: %2 pripada %3. %1 armija.
bs[1]: %2 pripada %3. %1 armije.
bs[2]: %2 pripada %3. %1 armija.

en: Cannot save when waiting for a defense.
bs: Ne možete sačuvati kada čekate na odbranu.

en: KsirK - Save Game
bs: KsirK - Spasi igru

en: %1 exists.
    Do you really want to overwrite it?
bs: %1 postoji.
    Želite li zaista da prebrišete?

en: Overwrite file?
bs: Pisati preko datoteke?

en: Saving canceled
bs: Čuvanje obustavljeno

en: Game saved to %1
bs: Igra sačuvana u %1

en: Only game master can save the game in network playing.
bs: Samo vlasnik igre može da sačuva mrežnu igru.

en: Attack by drag & drop between countries<br>Move armies the same way (last action of a turn).
bs: Napadajte prevlačenjem između zemalja<br>Pomijerajte armije isto tako (posljednja radnja u potezu).

en: <b>Nationality:</b>
bs: <b>Nacionalnost:</b>

en: <b>Continent:</b> %1
bs: <b>Kontinent:</b> %1

en: <b>Country:</b> %1
bs: <b>Zemlja:</b> %1

en: <b>Owner:</b> %1
bs: <b>Vlasnik:</b> %1

en: <b><u>Country details</u></b>
bs: <b><u>Detalji o zemlji</u></b>

en: <i>Fighting in progress...</i>
bs: <i>Borba je u toku...</i>

en: <font color="red">Attack</font> with 1 army.<br> | <font color="red">Attack</font> with %1 armies.<br>
bs[0]: font color="red">Napadni</font> sa %1 armijom.<br/>
bs[1]: <font color="red">Napadni</font> sa %1 armije.<br/>
bs[2]: font color="red">Napadni</font> sa %1 armija.<br/>

en: <font color="blue">Defend</font> with 1 army.<br> | <font color="blue">Defend</font> with %1 armies.<br>
bs[0]: <font color="blue">Brani</font> sa %1 armijom.<br/>
bs[1]: <font color="blue">Brani</font> sa %1 armije.<br/>
bs[2]: <font color="blue">Brani</font> sa %1 armija.<br/>

en: Stop Auto-Attack
bs: Zaustavi automatski napad

en: Stop Auto-Defense
bs: Zaustavi automatsku odbranu

en: Valid
bs: Potvrđeno

en: Recycle
bs: Recikliraj

en: Done
bs: Završeno

en: %1 army to place | %1 armies to place
bs[0]: %1 armija za razmiještanje
bs[1]: %1 armije za razmiještanje
bs[2]: %1 armija za razmiještanje

en: <u><b>Change some<br>placements?</b></u>
bs: <u><b>Mijenjate neko<br/>razmiještanje?</b></u>

en: 1 army to place | %1 armies to place
bs[0]: %1 armija za razmiještanje
bs[1]: %1 armije za razmiještanje
bs[2]: %1 armija za razmiještanje

en: <b>Armies:</b> %1
bs: <b>Armije:</b> %1

en: <font color="red">lost armies: %1</font>
bs: <font color="red">izgubljenih armija: %1</font>

en: <font color="blue">lost armies: %1</font>
bs: <font color="blue">izgubljenih armija: %1</font>

en: Preferences
bs: Postavke

note: i18n: ectx: label, entry (spritesSpeed), group (General)
en: The sprites speed: slow, normal, quick, immediate
bs: Brzina sprajtova: sporo, uobičajeno, brzo, trenutno

note: i18n: ectx: label, entry (soundEnabled), group (General)
en: If true, sounds are played; they are not otherwise.
bs: Uključite da bi se puštali zvukovi.

note: i18n: ectx: label, entry (helpEnabled), group (General)
en: If true, help is displayed; they are not otherwise.
bs: Uključite da bi se prikazivala pomoć.

note: i18n: ectx: label, entry (showArmiesNumbers), group (General)
en: If true, the number of armies is displayed on each country.
bs: Uključite da bi se na svakoj zemlji prikazivao broj armija.

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
bs: Grafička tema koju treba koristiti.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberId), group (General)
en: The last used Jabber Id.
bs: Posljednje korišćeni jabber ID.

note: i18n: ectx: label, entry (jabberPassword), group (General)
en: The password of the last used Jabber Id.
bs: Lozinka za posljednje korišćeni jabber ID.

note: i18n: ectx: label, entry (roomJid), group (General)
en: The last used Jabber groupchat room.
bs: Posljednja soba grupnog ćaskanja preko Jabbera.

note: i18n: ectx: label, entry (roomPassword), group (General)
en: The password for last used Jabber groupchat room.
bs: Lozinka za posljednju sobu grupnog ćaskanja preko Jabbera.

note: i18n: ectx: label, entry (nickname), group (General)
en: The nickname used in the last used Jabber groupchat room.
bs: Nadimak u posljednjoj sobi grupnog ćaskanja preko Jabbera.

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
bs: &Igra

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Postavke

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bs: &Pomoć

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna traka alata

en: For help and user manual, please see
    the KsirK web site.
bs: Pomoć i korisničko uputstvo pogledajte
    na veb sajtu KSirka.

en: Current maintainer
bs: Trenutno održava

en: Albert Astals Cid
bs: Albert Astals Sid

en: Michal Golunski (Polish translation)
bs: Michal Golunski - prevod na poljski

en: French students of the 'IUP ISI 2007-2008':
bs: Francuski studenti „IUP ISI 2007—2008“:

en: file to open
bs: datoteka koju treba otvoriti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lTitle)
en: <h1>KsirK</h1>
bs: <h1>KSirk</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbNewGame)
en: New Local Game
bs: Nova lokalna igra

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbJabberGame)
en: Play KsirK over Jabber Network
bs: Igraj KSirk preko Jabbera

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbJoin)
en: Join Standard TCP/IP Network Game
bs: Pridruži se standardnoj TCP/IP igri

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbLoad)
en: Load
bs: Učitaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pbQuit)
en: Quit
bs: Izlaz

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KsirkPreferencesWidget)
en: KsirK Preferences
bs: Postavke KSirka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, soundEnabled)
en: Sound enabled
bs: Zvuk uključen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Sprites speed (slow, normal, rapid, immediate)
bs: Brzina sprajtova (sporo, uobičajeno, brzo, trenutno)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, helpEnabled)
en: Show help
bs: Prikaži pomoć

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, armiesNumbers)
en: Show number of armies on countries
bs: Prikazuj broj armija na zemljama

en: Wrong save game format. Waited %1 and got %2!
bs: Pogrešan format sačuvane igre. Očekivano %1, dobijeno %2.

en: KsirK - Cannot load!
bs: KsirK - Učitavanje nemoguće

en: Current player is: %1
bs: Trenutni igrač: %1

en: Skin file parsing error
bs: Greška raščlanjivanja datoteke maske

en: KsirK - Error
bs: KsirK - Greška

en: Cannot find Max X for sprite: no background!
bs: Ne mogu da nađem max X za sprajt: nema pozadine.

en: Cannot find Max Y for sprite: no background!
bs: Ne mogu da nađem max Y za sprajt: nema pozadine.

en: Error - Unknown skin int data:
bs: Greška - nepoznat cio broj u maski:

en: Error - Unknown skin string data:
bs: Greška - nepoznata niska u maski:
