kde4libs - en to bs translation catalogue (26 entries)

en: Output file
bs: Izlazna datoteka

en: Generates DocBook entities for key shortcuts of standard actions
bs: Stvara DocBook entitete za tasterske prečice standardnih radnji

en: There is no documentation available for %1.
bs: Dokumentacija nije dostupna za %1.

en: Looking up correct file
bs: Tražim ispravnu datoteku

en: Preparing document
bs: Pripremam dokument

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
bs: Zahtijevana datoteka pomoći nije moglao biti raščlanjena:<br/>%1

en: Saving to cache
bs: Snimam u keš

en: Using cached version
bs: Koristim keširanu verziju

en: Looking up section
bs: Tražim odjeljak

en: Could not find filename %1 in %2.
bs: Ne mogu naći datoteku %1 u %2.

en: Stylesheet to use
bs: Opis stila koji treba koristiti

en: Output whole document to stdout
bs: Ispiši čitav dokument na stdout

en: Output whole document to file
bs: Ispiši čitav dokument u datoteku

en: Create a ht://dig compatible index
bs: Napravi indeks saglasan sa ht://dig

en: Check the document for validity
bs: Provjeri ispravnost dokumenta

en: Create a cache file for the document
bs: Napravi keš datoteku za dokument

en: Set the srcdir, for kdelibs
bs: Podesi srcdir, za kdelibs

en: Parameters to pass to the stylesheet
bs: Parametri za prosljeđivanje opisu stila

en: The file to transform
bs: Datoteka za pretvorbu

en: XML-Translator
bs: XML-Prevodilac

en: KDE Translator for XML
bs: KDE Prevodilac za XML

en: Could not write to cache file %1.
bs: Ne mogu pisati u keš datoteku %1.

en: Parsing stylesheet
bs: Raščlanjujem opis stila

en: Parsing document
bs: Raščlanjujem dokument

en: Applying stylesheet
bs: Primjenjujem opis stila

en: Writing document
bs: Pišem dokument
