okular - en to bs translation catalogue (11 entries)

en: Remove metadata from %1
bs: Ukloni metapodatke iz %1

en: Move metadata from %1 to %2
bs: Premjesti metapodatke iz %1 u %2

en: The File Watcher is idle.
bs: Preglednik datoteka je neaktivan.

en: Nepomuk File Watch
bs: Nepomuk preglednik datoteka

en: Developer
bs: Programer

en: Maintainer
bs: Održavalac

[ctx: @title]
en: New removable device detected
bs: Detektovan novi uklonjivi uređaj

[ctx: @info]
en: Do you want files on removable device <resource>%1</resource> to be indexed for fast desktop searches?
bs: Želite li da se datoteke na uklonjiviom uređaju <resource>%1</resource> indeksiraju za brzu pretragu dekstopa?

[ctx: @action]
en: Index files
bs: Indeksirati datoteke

[ctx: @action]
en: Ignore device
bs: Ignoriši uređaj

[ctx: @action]
en: Configure
bs: Konfiguriši
