okular - en to bs translation catalogue (13 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWizardPage, ErrorPage)
en: WizardPage
bs: StranicCarobnjaka

en: Nepomuk Data Migration Tool
bs: Alat Nepomuk za migraciju podataka

en: Maintainer
bs: Održava

en: Opens the advanced menu for migration
bs: Otvara napredni meni za migraciju

[ctx: @info]
en: Nepomuk does not seem to be running. <br/>Cannot migrate the data without it
bs: Nepomuk izgleda nije pokrenut. <br/>Ne mogu migrirati podatke bez njega

en: Optimizing search database
bs: Optimiziram bazu podataka za pretragu

en: In Progress
bs: U toku

en: Progress: %1%
bs: Napredak: %1%

en: Nepomuk Data Migration
bs: Nepomuk migracija podataka

en: With this new release Nepomuk has migrated its internal data format. You have launched this wizard because you wish to migrate your data and not go with the recommended method of backup and restore. This migration can take several hours
bs: U novoj verziji Nepomuk je promijenio interni format podataka. Pokreniuli ste ovaj čarobnjak jer želite migrirati vaše podatke a ne ići preporučenim metodom rezervnih kopija i obnova. Ova migracija može trajati više sati

en: The internal data is being migrated
bs: Interni podaci su u toku migracije

en: This process could take a while
bs: Ovaj proces može potrajati

en: Data has been successfully migrated
bs: Podaci su uspješno migrirali
