solid_qt - en to bs translation catalogue (127 entries)

en: Network Shares
bs: Mrežna dijeljenja

en: NFS and SMB shares declared in your system
bs: NFS i SMB dijeljenja deklarisana na vašem sistemu

en: WLAN Interface
bs: WLAN interfejs

en: Networking Interface
bs: Mrežni interfejs

[ctx: First item of %1%2 Drive sentence]
en: CD-R
bs: CD-R:

[ctx: %1 is CD-ROM/CD-R/etc; %2 is '/DVD-ROM'/'/DVD-R'/etc (with leading slash)]
en: External %1%2 Drive
bs: Eksterni %1%2 disk

[ctx: %1 is CD-ROM/CD-R/etc; %2 is '/DVD-ROM'/'/DVD-R'/etc (with leading slash)]
en: %1%2 Drive
bs: %1%2 disk

en: External Floppy Drive
bs: Spoljašnji Uređaj za Diskete

en: Floppy Drive
bs: Disketna jedinica

[ctx: %1 is the size]
en: %1 External Hard Drive
bs: %1 spoljnji tvrdi disk

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Hard Drive
bs: %1 tvrdi disk

en: External Hard Drive
bs: Spoljašnji tvrdi disk

en: Hard Drive
bs: Tvrdi disk

en: Drive
bs: Uređaj

en: Blank CD-R
bs: Prazan CD-R

en: CD-R
bs: CD-R:

en: Blank CD-RW
bs: Prazan CD-RW

en: Blank DVD-RAM
bs: Prazan DVD-RAM

en: Blank DVD-R
bs: Prazan DVD-R

en: Blank DVD+R Dual-Layer
bs: Prazan DVD+R (Dupli Sloj)

en: DVD+R Dual-Layer
bs: DVD+R (Dupli Sloj)

en: Blank DVD-RW
bs: Prazan DVD-RW

en: Blank DVD+R
bs: Prazan DVD+R

en: Blank DVD+RW
bs: Prazan DVD+RW

en: Blank DVD+RW Dual-Layer
bs: Prazan DVD+RW dvoslojni

en: DVD+RW Dual-Layer
bs: DVD+RW dvoslojni

en: Blank BD-R
bs: Prazan BD-R

en: Blank BD-RE
bs: Prazan BD-RE

en: BD-RE
bs: BD‑RE

en: Blank HD DVD-R
bs: Prazan HD DVD-R

en: Blank HD DVD-RW
bs: Prazan HD DVD-RW

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Encrypted Container
bs: %1 šifrovani sadržilac

en: Encrypted Container
bs: Šifrovani sadržalac

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Removable Media
bs: %1 uklonjiv medij

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Media
bs: %1 medij

en: UPnP Internet Gateway Device
bs: UPnP Internet izlazni uređaj

en: UPnP devices
bs: UPnP uređaji

en: Computer
bs: Računar

en: Processor
bs: Procesor

en: Portable Media Player
bs: Prenosivi medija plejer

en: Camera
bs: Fotoaparat

en: Devices
bs: Uređaji

en: Devices declared in your system
bs: Uređaji deklarisani u vašem sistemu

en: You are not authorized to perform this operation.
bs: Nemate prava da obavite ovu operaciju

en: The device is currently busy.
bs: Uređaj je trenutno zauzet

en: The requested operation has failed.
bs: Zahtijevana operacija je neuspjela

en: The requested operation has been canceled.
bs: Zahtijevana operacija je otkazana.

en: An invalid or malformed option has been given.
bs: Data je nevažeća ili loše formirana opcija.

en: The kernel driver for this filesystem type is not available.
bs: Drajver u jezgru za ovu vrstu datotečnog sistema nije dostupan.

en: An unspecified error has occurred.
bs: Desila se nedefinisana greška.

en: Storage
bs: Smještaj

en: Storage devices
bs: Uređaji za smještaj

en: Loop Device
bs: Loop Uređaji

en: Swap Space
bs: Razmjena

en: External Floppy Drive
bs: Spoljašnji Uređaj za Diskete

en: Floppy Drive
bs: Disketna jedinica

en: External Hard Drive
bs: Spoljašnji tvrdi disk

en: Hard Drive
bs: Tvrdi disk

en: Drive
bs: Uređaj

en: Blank CD-R
bs: Prazan CD-R

en: Blank CD-RW
bs: Prazan CD-RW

en: Blank DVD-RAM
bs: Prazan DVD-RAM

en: Blank DVD-R
bs: Prazan DVD-R

en: Blank DVD+R Dual-Layer
bs: Prazan DVD+R (Dupli Sloj)

en: DVD+R Dual-Layer
bs: DVD+R (Dupli Sloj)

en: Blank DVD-RW
bs: Prazan DVD-RW

en: Blank DVD+R
bs: Prazan DVD+R

en: Blank DVD+RW
bs: Prazan DVD+RW

en: Blank DVD+RW Dual-Layer
bs: Prazan DVD+RW dvoslojni

en: DVD+RW Dual-Layer
bs: DVD+RW dvoslojni

en: Blank BD-R
bs: Prazan BD-R

en: Blank BD-RE
bs: Prazan BD-RE

en: BD-RE
bs: BD‑RE

en: Blank HD DVD-R
bs: Prazan HD DVD-R

en: Blank HD DVD-RW
bs: Prazan HD DVD-RW

[ctx: %1 is the size]
en: %1 Encrypted Drive
bs: %1 šifrovani uređaj

en: Encrypted Drive
bs: Šifrovani uređaj

en: You are not authorized to perform this operation
bs: Nemate prava da obavite ovu operaciju

en: The device is currently busy
bs: Uređaj je trenutno zauzet

en: The requested operation has failed
bs: Zahtijevana operacija je neuspjela

en: The requested operation has been canceled
bs: Zahtijevana operacija je otkazana.

en: An invalid or malformed option has been given
bs: Data je nevažeća ili loše formirana opcija.

en: The kernel driver for this filesystem type is not available
bs: Drajver u jezgru za ovu vrstu datotečnog sistema nije dostupan.

en: The device is already mounted
bs: Uređaj je već montiran

en: The device is not mounted
bs: Uređaj nije montiran

en: The device is mounted by another user
bs: Uređaj je montiran od strane drugog korisnika

en: The device is already unmounting
bs: Uređaj je već u toku demontiranja

en: The operation timed out
bs: Operacija je istekla

en: The operation would wake up a disk that is in a deep-sleep state
bs: Operacija će probuditi disk koji je u stanju dubokog spavanja

en: The operation has already been canceled
bs: Zahtijevana operacija je otkazana.

en: An unspecified error has occurred
bs: Desila se nedefinisana greška.

en: Storage
bs: Smještaj

en: Storage devices
bs: Uređaji za smještaj

en: UPnP Devices
bs: UPnP uređaji

en: UPnP devices detected on your network
bs: UPnP uređaji prepoznati na vašoj mreži

en: A/C Adapter
bs: A/C adapter

[ctx: %1 is battery technology]
en: %1 Battery
bs: %1 baterija

[ctx: battery technology]
en: Lithium Ion
bs: Litijum jonska

[ctx: battery technology]
en: Lithium Polymer
bs: Litijum polimerna

[ctx: battery technology]
en: Lithium Iron Phosphate
bs: Litijum gvožđe-fosfatna

[ctx: battery technology]
en: Lead Acid
bs: Olovna kiselina

[ctx: battery technology]
en: Nickel Cadmium
bs: Nikal kadmijumska

[ctx: battery technology]
en: Nickel Metal Hydride
bs: Nikl metal hidrid

[ctx: battery technology]
en: Unknown
bs: Nepoznata

en: Power Management
bs: Upravljanje napajanjem

en: Batteries and other sources of power
bs: Baterije i drugi izvori energije

[ctx: battery technology]
en: Nickel  Zinc
bs: Nikl-Cink

[ctx: Unknown device type]
en: Unknown
bs: Nepoznat

[ctx: Generic Interface device type]
en: Generic Interface
bs: Generički interfejs

[ctx: Processor device type]
en: Processor
bs: Procesor

[ctx: Block device type]
en: Block
bs: Blok

[ctx: Storage Access device type]
en: Storage Access
bs: Skladišni pristup

[ctx: Storage Drive device type]
en: Storage Drive
bs: Skladišna jedinica

[ctx: Optical Drive device type]
en: Optical Drive
bs: Optička jedinica

[ctx: Storage Volume device type]
en: Storage Volume
bs: Skladišni prostor

[ctx: Optical Disc device type]
en: Optical Disc
bs: Optički disk

[ctx: Camera device type]
en: Camera
bs: Fotoaparat

[ctx: Portable Media Player device type]
en: Portable Media Player
bs: Prenosivi medija plejer

[ctx: Network Interface device type]
en: Network Interface
bs: Mrežni interfejs

[ctx: Battery device type]
en: Battery
bs: Baterija

[ctx: Button device type]
en: Button
bs: Dugme

[ctx: Audio Interface device type]
en: Audio Interface
bs: Audio interfejs

[ctx: Dvb Interface device type]
en: Dvb Interface
bs: Dvb interfejs

[ctx: Serial Interface device type]
en: Serial Interface
bs: Serijski interfejs

[ctx: Smart Card Reader device type]
en: Smart Card Reader
bs: Čitač pametnih kartica

[ctx: Internet Gateway device type]
en: Internet Gateway Device
bs: Internet izlazni uređaj

[ctx: Network Share device type]
en: Network Share
bs: Mrežna dijeljenja
