juk - en to bs translation catalogue (325 entries)

en: Create Search Playlist
bs: Napravi Listu Pretrage

en: Playlist name:
bs: Ime liste numera:

en: Search Criteria
bs: Kriterij pretrage

en: Match any of the following
bs: Odgovara bilo čemu od sljedećeg

en: Match all of the following
bs: Odgovara svemu od sljedećeg

[ctx: additional search options]
en: More
bs: Više

en: Fewer
bs: Manje

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
bs: Keširani muzički podaci su oštećeni. JuK ih mora pregledati odmah. Ovo moze potrajati.

en: Collection List
bs: Lista kolekcija

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
bs: Uklanjanje stavke iz kolekcije će je takođe ukloniti iz svih lista pjesama. Da li ste sigurni da želite nastaviti?
    
    Međutim, ako je direktorij u kojem se ove datoteke nalaze na vašoj listi 'skeniraj pri pokretanju', onda će oni biti ponovo dodati pri pokretanju.

en: Show Playing
bs: Prikaži trenutnu

en: &lt;All Artists&gt;
bs: &lt;Svi izvođači&gt;

en: Remove Cover
bs: Ukloni omot

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CoverDialogBase)
en: Cover Manager
bs: Menadžer omota

note: i18n: ectx: property (text), widget (KListWidget, m_artists) i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Artist
bs: Izvođač

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
bs[0]: <b>%1</b> datoteka odabrana.
bs[1]: <b>%1</b> datoteke odabrane.
bs[2]: <b>%1</b> datoteka odabrana.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
bs: <qt>Ove stavke će biti <b>trajno obrisane</b> sa vašeg hard diska.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
bs: <qt>Ove stavke će biti premještene u kantu za smeće.</qt>

en: &Send to Trash
bs: &Pošalji u smeće

en: About to delete selected files
bs: Izbrisat ćete odabrane datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Are you sure that you want to remove these items?
bs: Da li ste sigurni da želite da uklonite ove stavke?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
bs: Ako je popunjeno, datoteke će biti trajno uklonjene umjesto da budu smještene u kantu za smeće

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
bs: <qt><p>Ako se ova kućica popuni, datoteke će biti <b>trajno uklonjene</b> umjesto da budu smještene u kantu za smeće.</p>
    
    <p><em>Koristite ovu opciju sa oprezom</em>: Kod većine sistema obrisane datoteke nije moguće pouzdano povratiti.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
bs: &Obriši datoteke umjesto premještanja u kantu za smeće

en: Folder List
bs: Lista direktorija

en: Music
bs: Muzika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Please choose the folders where you keep your music:
bs: Molim, odaberite direktorij gdje ćete čuvati svoju muziku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
bs: U ovim direktorijima će pri pokretanju biti potražene nove datoteke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
bs: Dodaj direktorij...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
bs: Ukloni direktorij

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ExcludeInformationLabel)
en: Please choose the folders that should be excluded from music search:
bs: Molim, odaberite direktorije koji se neće pretraživati za muziku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
bs: Uvezi liste izvođenja...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
bs: Primjer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example Tag Selection
bs: Primjer izbora oznaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fileTagsButton)
en: Get example tags from this file:
bs: Dobavi oznake za primjer iz ove datoteke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_manualTagsButton)
en: Enter example tags manually:
bs: Unesite ručno oznake za primjer:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_manualGroup)
en: Example Tags
bs: Oznake za primjer

[ctx: song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Title:
bs: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Artist:
bs: Izvođač:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Genre:
bs: Žanr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Track number:
bs: Broj numere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
bs: Godina:

[ctx: example song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleTitle)
en: Title
bs: Naslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleGenre)
en: Genre
bs: Žanr

[ctx: warning about mass file rename]
en: Warning
bs: Upozorenje

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
bs: Upravo ćete promijeniti ime sljedećim datotekama. Da li ste sigurni da želite nastaviti?

en: Original Name
bs: Staro ime

en: New Name
bs: Novo ime

en: No Change
bs: Bez promjene

[ctx: remove music genre from file renamer]
en: Remove
bs: Ukloni

[ctx: file renamer genre options]
en: Options
bs: Opcije

en: Insert folder separator
bs: Ubaci razdvajač direktorija

en: No file selected, or selected file has no tags.
bs: Nema izabranih datoteka, ili izabrana datoteka nema oznaka.

en: Hide Renamer Test Dialog
bs: Sakrij dijalog za probu preimenovanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_showExample)
en: Show Renamer Test Dialog
bs: Prikaži dijalog za probu preimenovanja

en: %1 to %2
bs: %1 do %2

en: The following rename operations failed:
bs: Sljedeće operacije preimenovanja nisu uspjele:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
bs: Postavke Preimenovanja datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Music folder:
bs: Muzički direktorij:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Album Tag
bs: Oznaka albuma

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Artist Tag
bs: Oznaka izvođača

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Genre Tag
bs: Oznaka žanra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Title Tag
bs: Oznaka naslova

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Track Tag
bs: Oznaka numere

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Year Tag
bs: Oznaka godine

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_insertCategory)
en: Insert Category
bs: Ubacite kategoriju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Add category:
bs: Dodaj kategoriju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Separator:
bs: Razdvajač:

en: File Renamer Options
bs: Opcije preimenjivača datoteka

[ctx: %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
bs: %1 Opcije

en: %1 Format
bs: Format za %1

en: When the Track's %1 is Empty
bs: Kada je %1 numera prazno

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track's %1 tag, plus any additional text that you specify below.
bs: Prilikom upotrebe preimenjivača datoteka, vaše datoteke biće preimenovani na vrijednosti koje se nalaze u oznaci %1 numere, plus dodatni tekst koji možete dodati ispod.

en: File Renamer
bs: Preimenovanje datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_substitution)
en: Substitution Example
bs: Primjer zamjene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_includeEmptyButton)
en: Include in the &filename anyways
bs: Uvijek uključi u ime &datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ignoreTagButton)
en: &Ignore this tag when renaming the file
bs: &Ignoriši ovu oznaku prilikom preimenovanje datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_useValueButton)
en: Use &this value:
bs: Koristi &ovu vrijednost:

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_emptyTagValue)
en: Empty
bs: Prazno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_trackGroup)
en: Track numbering
bs: Numerisanje kompozicija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: JuK can force the track used in a file name to have a minimum number of digits. You may want to do this for better sorting in file managers.
bs: JuK može prisiliti numeru koristi u ime datoteke da imaju minimalan broj cifara. Možda želite da uradite za bolju sortiranje u fajl menadžerima.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Minimum number of digits:
bs: Najmanji broj cifara:

en: Time
bs: Vrijeme

en: Your album art failed to download.
bs: Nije se preuzeo crtež albuma.

en: Your album art has finished downloading.
bs: Preuzet crtež albuma.

en: &Random Play
bs: &Nasumično sviranje

en: &Disable Random Play
bs: &Isključi nasumično puštanje

en: Use &Random Play
bs: Koristi &nasumično puštanje

en: Use &Album Random Play
bs: Koristi &nasumično puštanje albuma

en: Remove From Playlist
bs: Ukloni sa liste

en: Crossfade Between Tracks
bs: Utišavanje između numera

en: &Play
bs: &Sviraj

en: P&ause
bs: P&auziraj

en: &Stop
bs: Zau&stavi

[ctx: previous track]
en: Previous
bs: Prethodna

[ctx: next track]
en: &Next
bs: &Sljedeća

en: &Loop Playlist
bs: &Lista u krug

en: &Resize Playlist Columns Manually
bs: &Ručno promjeni veličinu kolona u listi numera

[ctx: silence playback]
en: Mute
bs: Tišina

en: Volume Up
bs: Pojačaj

en: Volume Down
bs: Utišaj

en: Play / Pause
bs: Sviraj / pauziraj

en: Seek Forward
bs: Traži naprijed

en: Seek Back
bs: Traži nazad

en: Show / Hide
bs: Prikaži / sakrij

en: Show Splash Screen on Startup
bs: Prikaži uvodnu sliku pri pokretanju

en: &Dock in System Tray
bs: &Smjesti u sistemski tray

en: &Stay in System Tray on Close
bs: O&stani u sistemskom trayu nakon zatvaranja

en: Popup &Track Announcement
bs: &Obavještenje o pjesmi

en: Save &Play Queue on Exit
bs: Snimi red &puštanja pri izlasku

en: &Tag Guesser...
bs: Pogađanje o&znake...

en: &File Renamer...
bs: Preimenovanje &datoteke...

en: &Configure scrobbling...
bs: &Konfigurisanje pjesama koje se prilagođavaju vašim navikama...

en: Track Position
bs: Položaj u pjesmi

en: Volume
bs: Jačina

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
bs: <qt>Zatvaranje glavnog prozora će ostaviti JuK da radi u sistemskom trayu. Koristite stavku "Izađi" iz menija "Datoteka" za gašenje programa.</qt>

en: Docking in System Tray
bs: Ubacivanje u sistemski tray

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bs: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bs: &Pogled

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
bs: &Izvođač

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
bs: &Označivač

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Postavke

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
bs: Alati za sviranje

en: Add Selected Items to Audio or Data CD
bs: Dodaj izabrane stavke na audio CD ili CD sa podacima

en: Unable to start K3b.
bs: Ne mogu pokrenuti K3b.

en: Create an audio mode CD suitable for CD players, or a data mode CD suitable for computers and other digital music players?
bs: Napravi audio CD prikladan za klasični CD player ili podatkovni CD prikladan za računare i moderne digitalne playere?

en: Create K3b Project
bs: Napravi K3b projekat

en: Audio Mode
bs: Audio režim

en: Data Mode
bs: Podatkovni režim

en: Add Playlist to Audio or Data CD
bs: Dodaj listu numera na audio CD ili CD sa podacima

en: Configure Shortcuts
bs: Podesi prečice

en: Global Shortcuts
bs: Globalne prečice

en: &No keys
bs: &Nema tipki

en: &Standard keys
bs: &Standardne tipke

en: &Multimedia keys
bs: &Multimedijske tipke

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
bs: Ovdje možete izabrati tipke kao globalne prečice za kontrolu programa

en: Show &Lyrics
bs: Prikaži &tekst

en: <i>No file playing.</i>
bs: <i>Nijedna datoteka se ne izvodi</i>

en: <i>Loading...</i>
bs: <i>Učitavam...</i>

en: <span style='color:red'>Error while retrieving lyrics!</span>
bs: <span style='color:red'>Greška u dohvatanju teksta!</span>

en: No lyrics available.
bs: Nema dostupnog teksta.

en: <br /><br /><i>Lyrics provided by <a href='http://lyrics.wikia.com/Lyrics_Wiki'>LyricWiki</a></i>
bs: <br /><br /><i>Tekstove pruža <a href='http://lyrics.wikia.com/Lyrics_Wiki'>LyricWiki</a></i>

en: Jukebox and music manager by KDE
bs: Džuboks i menadžer muzike za KDE

en: Author, chief dork and keeper of the funk
bs: Autor, glavni dripac i čuvar fanka

en: Assistant super-hero, fixer of many things
bs: Pomagač superheroj, popravljač mnogih stvari

en: More KDE Platform 4 porting efforts
bs: Dodatni trud u prebacivanju na KDE 4

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
bs: Spuštanje u sistemski tray, editovanje oznaka,
    ispravka grešaka, propaganda, moralna podrška

en: Global keybindings support
bs: Podrška za globalne prečice tastature

en: Track announcement popups
bs: Iskačuća obavještenja o pjesmi

en: Automagic track data guessing, bugfixes
bs: Automatsko pogađanje podataka o pjesmi, ispravke grešaka

en: More automagical things, now using MusicBrainz
bs: Još automatskih stvari, sad koristi MusicBrainz

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
bs: Konspirator u MusicBrainz čarobnjaštvu

en: Friendly, neighborhood aRts guru
bs: Prijateljski, komšijski aRts guru

en: Making JuK friendlier to people with terabytes of music
bs: Učinio JuK prijateljskijim ljudima sa terabajtima muzike

en: DCOP interface
bs: DCOP interfejs

en: FLAC and MPC support
bs: Podrška za FLAC i MPC

en: Album cover manager
bs: Menadžer omota albuma

en: Gimper of splash screen
bs: Gimper početnog ekrana

en: Porting to KDE 4 when no one else was around
bs: Prijenos na KDE 4 kad niko nije bio u blizini

en: Badly-needed tag editor bugfixes.
bs: Urgentno potrebne popravke u uređivaču tagova.

en: Last.fm scrobbling support, lyrics, prepping for KDE Frameworks.
bs: Last.fm pamćenje vašeg muzičkog ukusa, tekst, priprema za KDE okruženja.

en: MPRIS2 Interface implementation.
bs: Implementacija MPRIS2 interfejsa.

en: File(s) to open
bs: Datoteke za otvaranje

en: JuK running in docked mode
    Use context menu in system tray to restore.
bs: JuK radi u usidrenom režimu
    Koristite kontekstni meni u sistemskom uglu za obnovu.

en: JuK Docked
bs: JuK postavljen

[ctx: open audio file]
en: Open
bs: Otvori

en: Playlists
bs: Liste pjesama

en: Querying MusicBrainz server...
bs: Ispitujem MusicBrainz server...

en: No matches found.
bs: Ništa nije nađeno.

en: Error connecting to MusicBrainz server.
bs: Greška pri povezivanju sa MusicBrainz serverom.

en: back to playlist
bs: nazad na listu numera

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from Phonon describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
bs: JuK ne može da izvodi audio datoteku <nl/><filename>%1</filename><nl/>iz sljedećih razloga:<nl/><message>%2</message>

en: Could not save to file %1.
bs: Ne mogu da snimim u datoteku %1.

en: Are you sure you want to delete these covers?
bs: Da li ste sigurni da želite da obrišete ove omote?

en: &Delete Covers
bs: &Obriši omote

en: Select Cover Image File
bs: Izaberite datoteka slike omota

en: Could not delete these files
bs: Nisam mogao da obrišem ove datoteke

en: Could not move these files to the Trash
bs: Nisam mogao da premjestim ove datoteke u smeće

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Track Name
bs: Ime pjesme

en: Cover
bs: Omot

[ctx: cd track number]
note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Track
bs: Numera

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, trackList)
en: Year
bs: Godina

en: Length
bs: Dužina

en: Bitrate
bs: Bit brzina

en: Comment
bs: Komentar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileInfoGroup)
en: File Name
bs: Ime datoteke

en: File Name (full path)
bs: Ime datoteke (sa punim putem)

en: &Show Columns
bs: Prikaži &kolone

en: Add to Play Queue
bs: Dodaj u red puštanja

en: Edit
bs: Izmijeni

en: Create Playlist From Selected Items...
bs: Napravi listu numera od označenih stavki...

en: Edit '%1'
bs: Izmijeni '%1'

en: This will edit multiple files. Are you sure?
bs: Ovo će izmijeniti više datoteka! Jeste li sigurni?

en: Create New Playlist
bs: Napravi novu listu

en: Manual column widths have been enabled. You can switch back to automatic column sizes in the view menu.
bs: Ručne širine kolona su uključene. Možete se vratiti na automatske širine kolona u meniju pogleda.

en: Manual Column Widths Enabled
bs: Ručne širine kolona su uključene

en: View Modes
bs: Načini pregleda

en: Show &History
bs: Prikaži h&istorijat

[ctx: verb, copy the playlist]
en: Duplicate
bs: Dupliciraj

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
bs: Želite li da ove datoteke obrišete i sa diska?

en: Keep
bs: Sačuvaj

en: Could not delete these files.
bs: Nisam mogao da obrišem ove datoteke.

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
bs: Da li ste sigurni da želite da uklonite ove liste numera iz svoje kolekcije?

en: Remove Items?
bs: Ukloni stavke?

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bRemove)
en: &Remove
bs: &Ukloni

en: Hid&e
bs: &Sakrij

en: R&emove
bs: U&kloni

en: Dynamic List
bs: Dinamična lista

en: Now Playing
bs: Trenutno puštena

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
bs: Da li želite da dodate ove stavke na trenutnu listu pjesama ili listu kolekcije?

[ctx: current playlist]
en: Current
bs: Trenutna

en: Collection
bs: Kolekcija

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Search Playlist
bs: Pretraži listu

en: Create Folder Playlist
bs: Napravi listu izvođenja direktorija

en: History
bs: Historijat

en: Please enter a name for this playlist:
bs: Molim unesite ime za ovu listu pjesama:

[ctx: new playlist]
en: &New
bs: &Nova

en: &Empty Playlist...
bs: &Isprazni listu...

en: &Search Playlist...
bs: &Pretraži listu izvođenja...

en: Playlist From &Folder...
bs: Lista iz &direktorija...

en: &Guess Tag Information
bs: Po&godi informacije za oznaku

en: From &File Name
bs: Iz imena &datoteke

en: From &Internet
bs: Sa &Interneta

en: Guess Tag Information From &File Name
bs: Pogodi informacije za oznaku iz &imena datoteke

en: Play First Track
bs: Sviraj prvu pjesmu

en: Play Next Album
bs: Pusti sljedeći album

en: Manage &Folders...
bs: Upravljaj &fasciklama...

en: &Rename...
bs: P&reimenuj...

[ctx: verb, copy the playlist]
en: D&uplicate...
bs: D&upliciraj...

en: Reload
bs: Ponovo učitaj

en: Edit Search...
bs: Izmijeni pretragu...

en: &Delete
bs: &Obriši

en: Refresh
bs: Osvježi stavke

en: &Rename File
bs: P&reimenuj datoteku

en: &View Cover
bs: &Prikaži omot

en: Get Cover From &File...
bs: Dobavi omot iz &Datoteke...

en: Get Cover From &Internet...
bs: Dobavi omot sa &Interneta...

en: &Delete Cover
bs: &Obriši omot

en: Show Cover &Manager
bs: Prikaži &Menadžer omota

en: Show &Play Queue
bs: Prikaži &red puštanja

en: Playlist
bs: Lista pjesama

en: Show &Search Bar
bs: Prikaži traku pre&traživanja

en: Edit Track Search
bs: Uredi pretragu numere

en: Configure scrobbling...
bs: Konfigurisanje pjesama koje se prilagođavaju vašim navikama...

en: Test login...
bs: Test prijave...

en: Please enter your <a href="http://last.fm/">last.fm</a> login credentials:
bs: Molim unesite vaše akreditive prijave za <a href="http://last.fm/">last.fm</a>:

en: Username:
bs: Ime korisnika:

en: Password:
bs: Lozinka:

en: KWallet is unavailable, your Last.fm credentials will be stored without encryption.
bs: KWallet je nedostupan, vaši Last.fm akreditivi će biti sačuvani bez enkripcije.

en: KWallet is unavailable
bs: KWallet je nedostupan

en: Validating login...
bs: Ovjeravam prijavu...

en: Login invalid.
bs: Prijava nevažeća.

en: Login valid.
bs: Prijava važeća.

en: Normal Matching
bs: Normalno poklapanje

en: Case Sensitive
bs: Osjetljivo na mala i velika slova

en: Pattern Matching
bs: Poklapanje uzorka

en: All Visible
bs: Sve vidljivo

en: Search:
bs: Traži:

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
bs: Pozicioniranje nije podržano u ovoj datoteci s vašim zvučnim postavkama.

[ctx: %1 is a count of loaded music tracks]
en: Loading: %1
bs: Učitavam: %1

en: Jump to the currently playing item
bs: Idi na trenutno puštenu pjesmu

en: 1 day | %1 days
bs[0]: %1 dan
bs[1]: %1 dana
bs[2]: %1 dana

en: 1 item | %1 items
bs[0]: %1 stavka
bs[1]: %1 stavke
bs[2]: %1 stavki

en: Redisplay Popup
bs: Ponovo prikaži pop-up

en: Show &Tag Editor
bs: Prikaži &editor oznaka

en: &Save
bs: &Snimi

en: Do you want to save your changes to:
bs: Želite li da sačuvate promjene u:

en: Save Changes
bs: Snimi izmjene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel)
en: F&ile name:
bs: Ime &datoteke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackLabel)
en: T&rack:
bs: N&umera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
bs: Ime izvođ&ača:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
bs: Ime al&buma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genreLabel)
en: &Genre:
bs: &Žanr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
bs: &Godina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lengthLabel)
en: &Length:
bs: &Dužina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: &Bitrate:
bs: &Učestanost bita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
bs: &Komentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackNameLabel)
en: Trac&k name:
bs: Ime pje&sme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
bs: Uključi

en: Tag Guesser Configuration
bs: Podešavanje pogađanja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Currently used file name schemes
bs: Trenutno korištena šema za ime datoteke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Here you can see the currently configured file name schemes which the "Guess Tag Information From File Name" entry in the song's context menu uses to extract tag information from a file name. Each string may contain one of the following placeholders:<ul>
    <li>%t: Title</li>
    <li>%a: Artist</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Track</li>
    <li>%c: Comment</li>
    </ul>
    For example, the file name scheme "[%T] %a - %t" would match "[01] Deep Purple - Smoke on the water" but not "(Deep Purple) Smoke on the water". For that second name, you would use the scheme "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.
bs: Ovdje možete vidjeti trenutno konfigurisane šeme imena datoteka koje stavka "Pogodi oznaku iz imena datoteka" koristi za vađenje informacije iz imena datoteka. Svaki string može sadržati jednu od sljedećih oznaka:<ul>
    <li>%t: Naslov</li>
    <li>%a: Izvođač</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Traka</li>
    <li>%c: Komentar</li>
    </ul>
    Na primjer. šema imena "[%T] %a - %t" će se slagati sa "[01] Deep Purple - Smoke on the water" ali ne sa "(Deep Purple) Smoke on the water". Za ovo drugo ime koristite šemu "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
bs: Pomjeri šemu gore

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
bs: Pritisnite ovo dugme za pomjeranje izabrane šeme jedan korak nagore.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
bs: Pomjeri šemu dolje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
bs: Pritisnite ovo dugme za pomjeranje izabrane šeme jedan korak nadolje.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
bs: Dodaj novu šemu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bAdd)
en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
bs: Pritisnite ovo dugme za dodavanje nove šeme na kraj liste.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bAdd)
en: &Add
bs: Dod&aj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bModify)
en: Modify scheme
bs: Izmijeni šemu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
bs: Pritisnite ovo dugme za izmjenu izabrane šeme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, bModify)
en: &Modify
bs: &Modifikuj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
bs: Ukloni šemu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
bs: Pritisnite ovo dugme za uklanjanje izabrane šeme.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You can use the following placeholders:
    %t: Title
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Track
    %c: Comment
bs: Možete koristiti sljedeća rezervisana mjesta:
    %t: Naslov
    %A: Album
    %a: Izvođač
    %T: Numera
    %c: Komentar

[ctx: song title]
en: Title
bs: Naslov

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
bs: Nepoznata

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
bs: Ova datoteka već postoji.
    Želite li da je zamijenite?

en: File Exists
bs: Datoteka postoji

en: Replace
bs: Zamijeni

en: The following files were unable to be changed.
bs: Sljedeće datoteke nisu mogle biti izmijenjene.

en: Error
bs: Greška

en: Internet Tag Guesser
bs: Internet pogađanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, trackInfoGroup)
en: Select Best Possible Match
bs: Izaberi najbolje moguće poklapanje

en: artist
bs: izvođač

en: genre
bs: žanr

en: You are about to change the %1 on these files.
bs: Upravo ćete izmijeniti %1 na sljedećim datotekama.

en: Changing Track Tags
bs: Mijenjam tagove numera

en: Play Queue
bs: Red puštanja

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
bs: Podrazumijevani

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
bs: Kompaktan

en: Tree
bs: Stablo

en: Artists
bs: Izvođači

en: Albums
bs: Albumi

en: Genres
bs: Žanrovi

en: Mute/Unmute
bs: Umukni/Pusti

en: Volume: %1% (muted)
bs: Jačina: %1% (prigušeno)

en: Volume: %1%
bs: Jačina: %1%

en: Searching for cover. Please Wait...
bs: Tražim omote. Molim sačekajte...

en: Downloading cover. Please Wait...
bs: Tražim omote. Molim sačekajte...

en: Cover found
bs: Omot pronađen

en: Store
bs: Pohrani

en: Cover fetched from <a href='http://last.fm/'>last.fm</a>.
bs: Omotnica preuzeta s <a href='http://last.fm/'>last.fm</a>.
