kget - en to bs translation catalogue (749 entries)

en: Pattern
bs: Uzorak

en: Syntax
bs: Sintaksa

en: Escape sequences
bs: Izbjegavački nizovi

en: Regular expression
bs: Regularni izraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableSystemTray)
en: Enable system tray icon
bs: Ikona u sistemskom tray-u

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AfterFinishActionEnabled)
en: Execute action after all downloads have been finished:
bs: Radnja nakon što se sva preuzimanja završe:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_AfterFinishAction)
en: Quit KGet
bs: Napusti KGet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: At startup:
bs: Pri pokretanju:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Restore Download State
bs: Vrati stanje preuzimanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Start All Downloads
bs: Započni sva preuzimanja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcfg_StartupAction)
en: Stop All Downloads
bs: Zaustavi sva preuzimanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: History backend:
bs: Pozadina historijata:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_EnableKUIServerIntegration)
en: Enable KDE Global Progress Tracking
bs: Omogući praćenje KDE globalnog napretka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportSingleTransfer)
en: Show every single download
bs: Prikaži svako pojedinačno preuzimanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExportGlobalJob)
en: Show overall progress
bs: Prikaži ukupan napredak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Handle existing Files/Transfers
bs: Obradi postojeće datoteke/transfere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAlwaysAsk)
en: Always ask
bs: Uvijek pitaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesAutomaticRename)
en: Automatic rename
bs: Automatsko preimenovanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FilesOverwrite)
en: Overwrite
bs: Prebriši

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ShowDropTarget)
en: Use Drop Target
bs: Koristi ispuštajuće odredište

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AnimateDropTarget)
en: Enable animations
bs: Omogući animacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DirectoriesAsSuggestion)
en: Use default folders for groups as suggestion
bs: Podrazumijevani direkoriji za grupe kao prijedlog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AskForDestination)
en: Ask for destination if there are no default folders
bs: Pitaj za odredište ako nema podrazumijevanog direktorija

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, rename)
en: Rename
bs: Preimenuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (KIconButton, selectIcon)
en: Select Icon...
bs: Izaberi ikonu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KonquerorIntegration)
en: Use as download manager for Konqueror
bs: Koristi kao menadžer preuzimanja za  Konqueror:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_AutoPaste)
en: Monitor Clipboard for Files to Download
bs: Prati odlagalište za datoteke za preuzimanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Case sensitive:
bs: Osjetljivo na velika i mala slova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, increase)
en: &Increase Priority
bs: &Povećaj prioritet

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, decrease)
en: &Decrease Priority
bs: &Smanji prioritet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_maxnum)
en: Maximum downloads per group:
bs: Maksimalno preuzimanja po grupi:

[ctx: no limit for maximum downloads has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_MaxConnections)
en: No limit
bs: Bez ograničenja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_SpeedLimit)
en: Speed Limit
bs: Ograničenje brzine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dllimitlb)
en: Global &download limit:
bs: Globalni limit &preuzimanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Global &upload limit:
bs: Globalni limit &slanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_per_transfer)
en: Per transfer:
bs: Po prenosu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ReconnectOnBroken)
en: Reconnect on Broken Connection
bs: Ponovna veza na prekinutoj konekciji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_retries_2)
en: Number of retries:
bs: Broj ponovnih pokušaja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lb_after_2)
en: Retry after:
bs: Pokušaj ponovo nakon:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_ReconnectDelay)
en:  sec
bs:  sek

en: Could not open KWallet
bs: Ne mogu otvoriti KWallet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_WebinterfaceEnabled)
en: Enable Web Interface
bs: Upotreba web interfejsa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userLabel)
en: User:
bs: Korisnik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
bs: Lozinka:

en: Include
bs: Uključi

en: Exclude
bs: Isključi

note: i18n: ectx: label, entry (HistoryColumnWidths), group (Geometry)
en: The width of the columns in the history view
bs: Širina kolona u prikazu historijata

en: Plugins
bs: Priključci

en: Turn Off Computer
bs: Ugasi računar

en: Hibernate Computer
bs: Hiberniši računar

en: Suspend Computer
bs: Suspenduj računar

en: Appearance
bs: Izgled

en: Change appearance settings
bs: Promijenite postavke izgleda

en: Groups
bs: Grupe

en: Manage the groups
bs: Upravljajte grupama

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, networkGroupBox)
en: Network
bs: Mreža

en: Network and Downloads
bs: Mreža i preuzimanje

en: Web Interface
bs: Web interfejs

en: Control KGet over a Network or the Internet
bs: Upravljajte KGetom preko mreže ili interneta

en: Verification
bs: Ovjera

[ctx: integration of KGet with other applications]
en: Integration
bs: Integracija

[ctx: Advanced Options]
en: Advanced
bs: Napredno

en: Advanced Options
bs: Napredne opcije

en: Transfer Plugins
bs: Priključci prijenosa

en: New Group
bs: Nova grupa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_ChecksumAutomaticVerification)
en: Automatic checksums verification
bs: Automatska provjera kontrolne sume

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Used checksum:
bs: Kontrolna suma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Weak (fastest)
bs: Slaba (najbrže)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Strong (recommended)
bs: Jaka (preporučeno)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Strongest (slowest)
bs: Najjača (najsporije)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, signatureGroup) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, signature) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sigGroup)
en: Signature
bs: Potpis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticVerification)
en: Automatic verification
bs: Automatska ovjera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SignatureAutomaticDownloading)
en: Automatic downloading of missing keys
bs: Automatsko preuzimanje nedostajućih ključeva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Keyservers:
bs: Serveri ključeva:

en: Error
bs: Greška

en: Filesize is larger than maximum file size supported by VFAT.
bs: Veličina datoteke je veća od najveće koju podržava VFAT.

[ctx: A mirror is removed when the file has the wrong download size]
en: %1 removed as it did report a wrong file size.
bs: %1 je uklonjen pošto prijavljuje pogrešnu veličinu datoteke.

[ctx: file in a filesystem]
en: File
bs: Datoteka

[ctx: size of the download]
en: Size
bs: Veličina

[ctx: checksum of a file]
en: Checksum
bs: Kontrolna suma

[ctx: signature of a file]
en: Signature
bs: Potpis

en: No server for downloading keys is specified in settings. Downloading aborted.
bs: Serveri za preuzimanje ključeva nisu zadati u postavkama. Preuzimanje je obustavljeno.

en: No key server
bs: Nema servera ključeva

en: No useful key server found, key not downloaded. Add more servers to the settings or restart KGet and retry downloading.
bs: Ključ nije preuzet jer nema nijednog upotrebljivog servera ključeva. Dodajte još servera u postavkama, ili ponovo pokrenite KGet i pokušajte preuzimanje.

en: Are you sure that you want to remove the group named %1?
bs: Želite li zaista ukloniti grupu %1?

en: Remove Group
bs: Ukloni grupu

en: Are you sure that you want to remove the following groups?
bs: Želite li zaista ukloniti sljedeće grupe?

en: Remove groups
bs: Ukloni grupe

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
bs: <p>Sljedeći prijenos je dodat na listu preuzimanja:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download added
bs: Dodano preuzimanje

en: <p>The following transfer has been added to the download list:</p>
bs: <p>Sljedeći prijenos je dodat na spisak preuzimanja:</p>

en: <p>The following transfers have been added to the download list:</p>
bs: <p>Sljedeći prijenosi su dodati na spisak preuzimanja:</p>

en: My Downloads
bs: Moja preuzimanja

en: The file %1 already exists.
    Overwrite?
bs: Datoteka %1 već postoji.
    Prebrisati je?

en: Overwrite existing file?
bs: Prebrisati postojeću datoteku?

en: Unable to save to: %1
bs: Ne mogu da snimim u: %1

en: <p>The following URL cannot be downloaded, its protocol is not supported by KGet:</p> | <p>The following URLs cannot be downloaded, their protocols are not supported by KGet:</p>
bs[0]: <p>Sljedeći URL ne može da se preuzmu jer K‑get ne podržava njihove protokole:</p>
bs[1]: <p>Sljedeći URL‑ovi ne mogu da se preuzmu jer K‑get ne podržava njihove protokole:</p>
bs[2]: <p>Sljedeći URL‑ovi ne mogu da se preuzmu jer K‑get ne podržava njihove protokole:</p>

en: Protocol unsupported
bs: Nepodržan protokol

en: New Download
bs: Novo preuzimanje

en: Enter URL:
bs: Unesi URL:

en: Save As
bs: Snimi kao

en: Malformed URL:
    %1
bs: Neispravan URL:
    %1

en: Malformed URL, protocol missing:
    %1
bs: Neispravan URL, nedostaje protokol:
    %1

en: You have already completed a download from the location: 
    
    %1
    
    Download it again?
bs: Već ste dovršili preuzimanje sa lokacije:
    
    %1
    
    Preuzeti ponovo?

en: Download it again?
bs: Preuzeti ponovo?

en: You have a download in progress from the location: 
    
    %1
    
    Delete it and download again?
bs: U toku je preuzimanje sa lokacije:
    
    %1
    
    Obrisati ga i preuzeti opet?

en: Delete it and download again?
bs: Obrisati i preuzeti opet?

en: Directory is not writable
bs: U direktorij se ne može pisati

en: You have already downloaded that file from another location.
    
    Download and delete the previous one?
bs: Već ste preuzeli ov
    u datoteku sa druge lokacije.
    
    Obrisati je i preuzeti ponovo?

en: File already downloaded. Download anyway?
bs: Datoteka je već preuzeta. Preuzeti je ponovo?

en: You are already downloading the same file
bs: Već preuzimate istu datoteku

en: File already exists
bs: Datoteka već postoji

en: Internet connection established, resuming transfers.
bs: Internet konekcija uspostavljena, nastavak transfera.

en: No internet connection, stopping transfers.
bs: Nema internet konekcije, zaustavljanje trasfera.

en: Plugin loader could not load the plugin: %1.
bs: Priključak nije mogao da se učita: %1.

en: Not deleting
    %1
    as it is a directory.
bs: Ne brišem
    %1
    pošto je to direktorij.

en: Not deleting
    %1
    as it is not a local file.
bs: Ne brišem
    %1
    pošto to nije lokalna datoteka.

en: <p>The following file has finished downloading:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
bs: <p>Sljedeća datoteka je završila s preuzimanjem:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download completed
bs: Preuzimanje završeno

en: <p>The following transfer has been started:</p><p style="font-size: small;">%1</p>
bs: <p>Sljedeći prijenos je započet:</p><p style="font-size: small;">%1</p>

en: Download started
bs: Započeto preuzimanje

en: <p>There has been an error in the following transfer:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>The error message is:</p><p style="font-size: small;">%2</p>
bs: <p>Desila se greška u sljedećem prijenosu:</p><p style="font-size: small;">%1</p><p>Poruka greške je:</p><p style="font-size: small;">%2</p>

en: Resolve
bs: Razriješi

en: KGet is now closing, as all downloads have completed.
bs: KGet će se sad zatvoriti, pošto su sva preuzimanja završena.

en: The computer will now turn off, as all downloads have completed.
bs: Računar će se sad ugasiti, pošto su sva preuzimanja završena.

[ctx: Shutting down computer]
en: Shutdown
bs: Ugasi

en: The computer will now suspend to disk, as all downloads have completed.
bs: Računar će se sad suspendovati na disk, pošto su sva preuzimanja završena.

[ctx: Hibernating computer]
en: Hibernating
bs: Hibernacija

en: The computer will now suspend to RAM, as all downloads have completed.
bs: Računar će se sad suspendovati u memoriju, pošto su sva preuzimanja završena.

[ctx: Suspending computer]
en: Suspending
bs: Suspendovanje

[ctx: abort the proposed action]
en: Abort
bs: Prekid

en: <p>All transfers have been finished.</p>
bs: <p>Svi prijenosi su završeni.</p>

en: Downloads completed
bs: Preuzimanja završena

en: KGet is downloading %1 file | KGet is downloading %1 files
bs[0]: KGet preuzima %1 datoteku
bs[1]: KGet preuzima %1 datoteke
bs[2]: KGet preuzima %1 datoteka

en: KGet Transfer
bs: KGet-ov prijenos

en: Error trying to get %1
bs: Greška pri pokušaju dobavljanja %1

en: The key to verify the signature is missing, do you want to download it?
bs: Nedostaje ključ za ovjeravanje potpisa, želite li ga preuzeti?

en: The signature could not be verified for %1. See transfer settings for more information.
bs: Potpis za %1 ne može se dobaviti. Pogledajte postavke prijenosa za više detalja.

en: Signature not verified
bs: Potpis nije ovjeren

en: Downloading....
bs: Preuzimam...

[ctx: transfer state: delayed]
en: Delayed
bs: Odgođen

[ctx: transfer state: stopped]
en: Stopped
bs: Zaustavljen

[ctx: transfer state: aborted]
en: Aborted
bs: Prekinut

[ctx: transfer state: finished]
en: Finished
bs: Završen

[ctx: changing the destination of the file]
en: Changing destination
bs: Promjena odredišta

en: 1 Item | %1 Items
bs[0]: %1 stavka
bs[1]: %1 stavke
bs[2]: %1 stavki

[ctx: start transfergroup downloads]
en: Start
bs: Počni

[ctx: stop transfergroup downloads]
en: Stop
bs: Zaustavi

[ctx: not available]
en: n/a
bs: n/d

en: Stalled
bs: Zastoj

[ctx: name of download]
en: Name
bs: Naziv

[ctx: status of download]
en: Status
bs: Stanje

[ctx: size of download]
en: Size
bs: Veličina

[ctx: progress of download]
en: Progress
bs: Napredak

[ctx: speed of download]
en: Speed
bs: Brzina

[ctx: remaining time of download]
en: Remaining Time
bs: Preostalo vrijeme

en: Question
bs: Pitanje

en: Appl&y to all
bs: &Primijeni na sve

en: No download directory specified.
bs: Nije zadan direktorij za preuzimanje.

en: Invalid download directory specified.
bs: Zadan je nevažeči direktorij za preuzimanje.

en: Download directory is not writeable.
bs: Direktorij za preuzimanje nije upisiv.

en: No download destination specified.
bs: Nije zadato odredište preuzimanja.

en: Invalid download destination specified.
bs: Zadato nevažeće odredište preuzimanja.

en: Download destination is not writeable.
bs: Ne može da se piše u odredište preuzimanja.

en: No URL specified.
bs: Nije zadat URL.

en: Malformed URL.
bs: Loše formiran URL.

en: Malformed URL, protocol missing.
bs: Nepravilan URL, nedostaje protokol.

en: Malformed URL, host missing.
bs: Nepravilan URL, nedostaje domaćin.

en: Invalid download directory specified:
    %1
bs: Zadat neispravan direktorij za preuzimanje:
    %1

en: Download directory is not writeable:
    %1
bs: Ne može da se piše u direktorij za preuzimanje:
    %1

en: Invalid download destination specified:
    %1
bs: Zadato loše odredište preuzimanja:
    %1

en: Download destination is not writeable:
    %1
bs: Ne može da se piše u odredište preuzimanja:
    %1

en: Malformed URL, host missing:
    %1
bs: Nepravilan URL, nedostaje domaćin:
    %1

en: File already exists. Overwrite it?
bs: Datoteka već postoji. Prebrisati je?

en: You have already downloaded that file from another location.
    Download and delete the previous one?
bs: Već ste preuzeli ovu datoteku sa druge lokacije.
    Obrisati je i preuzeti opet?

en: You are already downloading that file from another location.
    Download and delete the previous one?
bs: Već preuzimate ovu datoteku sa druge lokacije.
    Obrisati je i preuzeti opet?

en: You have already completed a download from that location. Download it again?
bs: Već ste dovršili preuzimanje sa ove lokacije. Preuzeti ponovo?

en: You have a download in progress from that location.
    Delete it and download again?
bs: U toku je preuzimanje sa ove lokacije.
    Obrisati je i preuzeti opet?

en: File already exists:
    %1
    Overwrite it?
bs: Datoteka %1 već postoji:
    %1
    Prebrisati je?

en: Malformed URLs.
bs: Nepravilni URL‑ovi.

en: Malformed URLs, protocol missing.
bs: Nepravilni URL‑ovi, nedostaje protokol.

en: Malformed URLs, host missing.
bs: Nepravilni URL‑ovi, nedostaje domaćin.

en: Malformed URLs:
    %1
bs: Nepravilni URL‑ovi:
    %1

en: Malformed URLs, protocol missing:
    %1
bs: Nepravilni URL‑ovi, nedostaje protokol:
    %1

en: Malformed URLs, host missing:
    %1
bs: Nepravilni URL‑ovi, nedostaje domaćin:
    %1

en: Destinations are not writable:
    %1
bs: Ne može se pisati u odredišta:
    %1

en: Files exist already. Overwrite them?
bs: Datoteke već postoje. Prebrisati ih?

en: You have already completed downloads at those destinations. Download them again?
bs: Već ste dovršili preuzimanja na ova odredišta. Preuzeti ponovo?

en: You have downloads in progress to these destinations.
    Delete them and download again?
bs: U toku su preuzimanja na ova odredišta.
    Obrisati ih i preuzeti opet?

en: You have already completed downloads from these locations. Download them again?
bs: Već ste dovršili preuzimanja sa ovih lokacija. Preuzeti ponovo?

en: You have downloads in progress from these locations.
    Delete them and download again?
bs: U toku su preuzimanja sa ovih lokacija.
    Obrisati ih i preuzeti opet?

en: Files exist already:
    %1
    Overwrite them?
bs: Datoteke već postoje:
    %1
    Prebrisati ih?

en: You have already completed downloads at those destinations: 
    
    %1
    
     Download them again?
bs: Već ste dovršili preuzimanja na ova odredišta:
    
    %1
    
    Preuzeti ponovo?

en: You have downloads in progress to these destinations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
bs: U toku su preuzimanja na ova odredišta:
    
    %1
    
    Obrisati ih i preuzeti opet?

en: You have already completed downloads from these locations: 
    
    %1
    
    Download them again?
bs: Već ste dovršili preuzimanja sa ovih lokacija:
    
    %1
    
    Preuzeti ih ponovo?

en: You have downloads in progress from these locations: 
    
    %1
    
    Delete them and download again?
bs: U toku su preuzimanja sa ovih lokacija:
    
    %1
    
    Obrisati ih i preuzeti ponovo?

[ctx: the type of the hash, e.g. MD5]
en: Type
bs: Tip

[ctx: verification-result of a file, can be true/false]
en: Verified
bs: Ovjereno

en: Unable to start WebInterface: Could not open KWallet
bs: Ne mogu pokrenuti WebInterface: Ne mogu otvoriti KWallet

[ctx: @info]
en: Unable to start WebInterface: %1
bs: Ne mogu pokrenuti WebInterface: %1

[ctx: @label]
en: KGet Web Interface
bs: KGet Web interfejs

[ctx: @label]
en: File name
bs: Naziv datoteke

[ctx: @label Progress of transfer]
en: Finished
bs: Završeno

[ctx: @label Speed of transfer]
en: Speed
bs: Brzina

[ctx: @action:button start a transfer]
en: Start
bs: Počni

[ctx: @action:button]
en: Stop
bs: Zaustavi

[ctx: @action:button]
en: Remove
bs: Ukloni

[ctx: @label Download from]
en: Source:
bs: Izvor:

[ctx: @label Save download to]
en: Saving to:
bs: Upisujem u:

[ctx: @label Title in header]
en: Web Interface
bs: Web interfejs

[ctx: @action]
en: Settings
bs: Postavke

[ctx: @action]
en: Refresh
bs: Osvježi

[ctx: @action]
en: Enter URL:
bs: Unesi URL:

[ctx: @action:button]
en: OK
bs: U redu

[ctx: @action Refresh download list every x (seconds)]
en: Refresh download list every
bs: Osvježi spisak preuzimanja svakih

[ctx: @action (Refresh very x )seconds]
en: seconds
bs: sekundi

[ctx: @action:button]
en: Save Settings
bs: Sačuvaj postavke

[ctx: @title]
en: Downloads
bs: Preuzimanja

[ctx: @label text in footer]
en: KGet Web Interface | Valid XHTML 1.0 Strict &amp; CSS
bs: Web interfejs KGeta | valjani XHTML 1.0 strogi &amp; CSS

en: (C) 2005 - 2012, The KGet developers
    (C) 2001 - 2002, Patrick Charbonnier
    (C) 2002, Carsten Pfeiffer
    (C) 1998 - 2000, Matej Koss
bs: (C) 2005 - 2012, The KGet istrazivaci
    (C) 2001 - 2002, Patrick Charbonnier
    (C) 2002, Carsten Pfeiffer
    (C) 1998 - 2000, Matej Koss

en: Maintainer, Core Developer, Torrent Plugin Author
bs: Održavalac, središnji programer, autor bittorrent priključka

en: Core Developer
bs: Glavni programer

en: Core Developer, Multithreaded Plugin Author
bs: Središnji programer, autor višenitnog priključka

en: Developer
bs: Programer

en: Mms Plugin Author
bs: Autor MMS dodatka

en: Former Developer
bs: Bivši programer

en: BTCore (KTorrent) Developer
bs: Programer BTCore (KTorrenta)

en: Design of Web Interface
bs: Dizajn web interfejsa

en: Start KGet with drop target
bs: Pokreni KGet sa metom za prevlačenje

en: Start KGet with hidden main window
bs: Pokreni KGet sa skrivenim glavnim prozorom

en: Start KGet without drop target animation
bs: Pokreni KGet bez animacije mjesta za spuštanje

en: Execute Unit Testing
bs: Izvrši jedinične probe

en: URL(s) to download
bs: URL(ovi) za download

en: &New Download...
bs: &Novo preuzimanje...

en: Opens a dialog to add a transfer to the list
bs: Otvara dijalog za dodavanje transfera na listu

en: &Import Transfers...
bs: &Uvezi prijenose...

en: Imports a list of transfers
bs: Uvozi listu transfera

en: &Export Transfers List...
bs: &Izvezi listu prijenosa...

en: Exports the current transfers into a file
bs: Izvozi trenutne transfere u datoteku

en: &Create a Metalink...
bs: &Kreiraj Metalink...

en: Creates or modifies a metalink and saves it on disk
bs: Kreira ili mijenja metalink i snima ga na disk

en: Top Priority
bs: Najveći prioritet

en: Download selected transfer first
bs: Preuzmi prvo izabrane transfere

en: Least Priority
bs: Najniži prioritet

en: Download selected transfer last
bs: Preuzmi izabrane transfere posljednje

en: Increase Priority
bs: Povećaj prioritet

en: Increase priority for selected transfer
bs: Povećaj prioritet za odabrani transfer

en: Decrease Priority
bs: Smanji prioritet

en: Decrease priority for selected transfer
bs: Smanji prioritet za odabrani transfer

en: Delete Group | Delete Groups
bs[0]: Obriši grupu
bs[1]: Obriši grupe
bs[2]: Obriši grupe

en: Delete selected group
bs: Izbriši odabranu grupu

en: Rename Group... | Rename Groups...
bs[0]: Preimenuj grupu...
bs[1]: Preimenuj grupe...
bs[2]: Preimenuj grupe...

en: Set Icon...
bs: Podesi ikonu...

en: Select a custom icon for the selected group
bs: Odaberi vlastitu ikonu za odabranu grupu

en: Auto-Paste Mode
bs: Automatsko umetanje

en: <b>Auto paste</b> button toggles the auto-paste mode on and off.
    When set, KGet will periodically scan the clipboard for URLs and paste them automatically.
bs: <html>Dugme <interface>Automatsko umetaanje</interface> uključuje ili isključuje ovaj režim rada. Kada je uključen, KGet će periodično ispitivati klipbord za novim URL‑ovima i automatski ih umetnuti.</html>.

en: Use KGet as Konqueror Download Manager
bs: Koristi KGet kao menadžer preuzimanja u Konqueroru

[ctx: delete selected transfer item]
en: Remove Selected
bs: Ukloni označene

en: Removes selected transfer and deletes files from disk if it's not finished
bs: Uklanja odabrani transfer i briše datoteke s diska ako nije završen

[ctx: delete all finished transfers]
en: Remove All Finished
bs: Ukloni sve završene

en: Removes all finished transfers and leaves all files on disk
bs: Uklanja sve gotove transfere i ostavlja sve datoteke na disku

[ctx: delete selected transfer item and files]
en: Remove Selected and Delete Files
bs: Ukloni odabrane i obriši datoteke

en: Removes selected transfer and deletes files from disk in any case
bs: Uklanja odabrani transfer i briše datoteke sa diska u svakom slučaju

[ctx: redownload selected transfer item]
en: Redownload Selected
bs: Ponovo preuzmi izabrane

en: Start All
bs: Pokreni sve

en: Starts / resumes all transfers
bs: Pokreće/nastavlja transfere

en: Start Selected
bs: Pokreni odabrano

en: Starts / resumes selected transfer
bs: Pokreće/nastavlja odabrani transfer

en: Pause All
bs: Pauziraj Sve

en: Pauses all transfers
bs: Pauzira sve transfere

en: Stop Selected
bs: Zaustavi označeno

en: Pauses selected transfer
bs: Pauzira odabrani transfere

en: Start
bs: Kreni

en: Pause
bs: Pauziraj

en: Open Destination
bs: Otvori destinaciju

en: Open File
bs: Otvori datoteku

en: Show Details
bs: Prikaži detalje

en: Copy URL to Clipboard
bs: Kopiraj URL u klipbord

en: &Transfer History
bs: &Historijat prijenosa

en: &Group Settings
bs: &Postavke Grupe

en: &Transfer Settings
bs: &Postavke prijenosa

en: Import &Links...
bs: Uvezi &veze...

en: After downloads finished action
bs: Nakon preuzimanja završena akcija

en: Choose an action that is executed after all downloads have been finished.
bs: Odaberi akciju koja se izvrši nakon što se završe sva preuzimanja.

en: No Action
bs: Bez akcije

en: This is the first time you have run KGet.
    Would you like to enable KGet as the download manager for Konqueror?
bs: Ovo je prvi put da ste pokrenuli KGet.
    Želite li da ga koristite kao menadžer preuzimanja u Konqueroru?

en: Konqueror Integration
bs: Integracija sa Konquerorom

en: Enable
bs: Uključi

en: Do Not Enable
bs: Ne uključuj

en: All Openable Files
bs: Sve otvorive datoteke

en: Some transfers are still running.
    Are you sure you want to close KGet?
bs: Neki prijenosi su još uvek pokrenuti.
    Želite li zaista da zatvorite KGet?

en: Confirm Quit
bs: Potvrdite odustajanje

en: KGet Transfer List
bs: KGet lista prijenosa

en: Text File
bs: Tekstualna datoteka

en: Export Transfers
bs: Izvezi prijenose

en: Enter Group Name
bs: Unesite naziv grupe

en: Group name:
bs: Naziv grupe:

en: Are you sure you want to delete the selected transfer? | Are you sure you want to delete the selected transfers?
bs[0]: Želite li zaista da uklonite izabrane prijenose?
bs[1]: Želite li zaista da uklonite izabrane prijenose?
bs[2]: Želite li zaista da uklonite izabrane prijenose?

en: Confirm transfer delete
bs: Potvrda brisanja prijenosa

en: Are you sure you want to delete the selected transfer including files? | Are you sure you want to delete the selected transfers including files?
bs[0]: Da li ste sigurni da želite da izbrišete izabrani transfer uključujući datoteke?
bs[1]: Da li ste sigurni da želite da izbrišete izabrane transfere uključujući datoteke?
bs[2]: Da li ste sigurni da želite da izbrišete izabrane transfere uključujući datoteke?

en: KGet has been temporarily disabled as download manager for Konqueror. If you want to disable it forever, go to Settings->Advanced and disable "Use as download manager for Konqueror".
bs: KGet je trenutno isključen kao menadžer preuzimanja u Konqueroru. Ako želite da to bude za stalno, idite na Podešavanje->Napredno i isključite "Koristi kao menadžer preuzimanja u Konqueroru".

en: The dropped file is a KGet Transfer List
bs: Ispuštena datoteka je KGetova lista prijenosa

en: &Download
bs: &Preuzimanje

en: &Load transfer list
bs: &Učitaj listu prijenosa

en: Advanced Details for %1
bs: Napredni detalji za %1

en: Files
bs: Datoteke

en: Trackers
bs: Pratioci

en: Webseeds
bs: Web sijanja

en: Chunk
bs: Dio

en: Progress
bs: Napredak

en: Peer
bs: Saradnik

en: Down Speed
bs: Smanji brzinu

en: Number of the chunk
bs: Broj komada

en: Download progress of the chunk
bs: Napredak preuzimanja parčeta

en: Which peer we are downloading it from
bs: Od kog saradnika se preuzima

en: Download speed of the chunk
bs: Brzina preuzimanja parčeta

en: Which files the chunk is located in
bs: U kojoj datoteci se nalazi parče

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChunkDownloadView) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chunks
bs: Dijelovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Total:
bs: Ukupno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Currently downloading:
bs: Trenutno se preuzima:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Downloaded:
bs: Preuzeto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Excluded:
bs: Izuzeto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Left:
bs: Ostalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8)
en: Size:
bs: Veličina:

[ctx: Open file]
en: Open
bs: Otvori

en: Download first
bs: Preuzmi prvo

en: Download normally
bs: Preuzmi normalno

en: Download last
bs: Preuzmi posljednje

en: Do Not Download
bs: Ne preuzimaj

en: Delete File(s)
bs: Izbriši datoteku(e)

en: Move File
bs: Premjesti datoteku

en: Collapse Folder Tree
bs: Sažmi stablo direktorija

en: Expand Folder Tree
bs: Raširi stablo direktorija

en: You will lose all data in this file, are you sure you want to do this? | You will lose all data in these files, are you sure you want to do this?
bs[0]: Izgubićete sve podatke u ovim datotekama. Želite li zaista ovo da uradite?
bs[1]: Izgubićete sve podatke u ovim datotekama. Želite li zaista ovo da uradite?
bs[2]: Izgubićete sve podatke u ovim datotekama. Želite li zaista ovo da uradite?

en: Select a directory to move the data to.
bs: Izaberite direktorije gdje premještate podatke.

en: Priority
bs: Prioritet

en: Preview
bs: Pregled

[ctx: Percent of File Downloaded]
en: % Complete
bs: % završeno

[ctx: Download first]
en: First
bs: Prvo

[ctx: Download last]
en: Last
bs: Zadnje

[ctx: Download Normal (not as first or last)]
en: Normal
bs: Uobičajeno

[ctx: Preview available]
en: Available
bs: Dostupan

[ctx: Preview pending]
en: Pending
bs: Čekajuće

[ctx: No preview available]
en: No
bs: Nema

[ctx: Download normally(not as first or last)]
en: Normal
bs: Uobičajeno

[ctx: preview available]
en: Available
bs: Dostupan

en: Kick Peer
bs: Izbaci saradnika

en: Ban Peer
bs: Zabrani saradnika

[ctx: Choked]
en: Yes
bs: Da

[ctx: Not choked]
en: No
bs: Ne

[ctx: Snubbed]
en: Yes
bs: Da

[ctx: Not snubbed]
en: No
bs: Ne

[ctx: Interested]
en: Yes
bs: Da

[ctx: Not Interested]
en: No
bs: Ne

[ctx: Interesting]
en: Yes
bs: Da

[ctx: Not Interesting]
en: No
bs: Ne

en: IP Address
bs: IP Adresa

en: Client
bs: Klijent

en: Up Speed
bs: Povećaj brzinu

en: Choked
bs: Zagušeno

en: Snubbed
bs: Kvrgavo

en: Availability
bs: Dostupnost

en: Score
bs: Rezultat

en: Upload Slot
bs: Slot za slanje

en: Requests
bs: Zahtjevi

en: Downloaded
bs: Preuzeto

en: Uploaded
bs: Poslato

en: Interested
bs: Zainteresovan

en: Interesting
bs: Zanimljivo

en: IP address of the peer
bs: IP adresa saradnika

en: Which client the peer is using
bs: Koji klijent saradnik koristi

en: Download speed
bs: Brzina preuzimanja

en: Upload speed
bs: Brzina slanja

en: Whether or not the peer has choked us. If we are choked, the peer will not send us any data.
bs: Da li nas je dotakao saradnk. Ako smo dotaknuti, saradnik nam neće slati podatke.

en: Snubbed means the peer has not sent us any data in the last 2 minutes
bs: Zatajio znači da nam saradnik nije poslao nikakve podatke posljednja dva minuta

en: How much of the torrent's data the peer has
bs: Koliko podataka torenta vršnjak ima.

en: Whether or not the peer has DHT enabled
bs: Ima li saradnik uključen DHT-e

en: The score of the peer. KTorrent uses this to determine who to upload to.
bs: Rezultat saradnika. KTorrent koristi ovo da odredi kome da šalje.

en: Only peers which have an upload slot will get data from us
bs: Samo saradnici koji imaju vezu slanja će dobijati podatke od nas

en: The number of download and upload requests
bs: Broj zahtjeva za slanje i preuzimanje

en: How much data we have downloaded from this peer
bs: Koliko smo preuzeli od ovog saradnika

en: How much data we have uploaded to this peer
bs: Koliko smo poslali ovom saradniku

en: Whether the peer is interested in downloading data from us
bs: Da li je saradnik zainteresovan da preuzima od nas

en: Whether we are interested in downloading from this peer
bs: Da li smo mi zainteresovani da preuzimamo od ovog saradnika

en: File
bs: Datoteka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Size
bs: Veličina

en: Seeders
bs: Sijači

en: Leechers
bs: Pijavice

en: Times Downloaded
bs: Broj preuzimanja

en: Next Update
bs: Sljedeće ažuriranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_add_tracker)
en: Add Tracker
bs: Dodaj pratioca

en: Enter the URL of the tracker:
bs: Unesi URL tracker-a:

en: There already is a tracker named <b>%1</b>.
bs: Već postoji pratilac po imenu <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_remove_tracker)
en: Remove Tracker
bs: Ukloni pratioca

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_change_tracker)
en: Change Tracker
bs: Promijeni pratilac

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_scrape)
en: Update Trackers
bs: Ažuriraj pratioce

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_restore_defaults)
en: Restore Defaults
bs: Vrati podrazumijevano

en: Speed
bs: Brzina

en: Cannot add the webseed %1, it is already part of the list of webseeds.
bs: Ne mogu da dodam web sijanje %1, već je na spisku web sijanja.

en: Cannot remove webseed %1, it is part of the torrent.
bs: Ne mogu da uklonim web sijanje %1, ono je dio torenta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_webseed)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Webseed to add to the torrent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span>Only http webseeds are supported.</p></body></html>
bs: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Veb sijanje koje se dodaje u torent.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note: </span> Podržana su samo HTTP web sijanja.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: Add Webseed
bs: Dodaj web sijanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove)
en: Remove Webseed
bs: Ukloni web sijanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Stats
bs: Statistika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Seeders:
bs: Sijači:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Download speed:
bs: Brzina preuzimanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Leechers:
bs: Pijavice:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Upload speed:
bs: Brzina slanja:

[ctx: chunks left]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left:
bs: Preostalo:

[ctx: all chunks]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: All:
bs: Svi:

[ctx: source-file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Source:
bs: Izvor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, destLabel)
en: Saving to:
bs: Upisujem u:

en: Select a default torrent folder
bs: Izbor podrazumijevanog direktorija za torente

en: Select a default temporary folder
bs: Izbor podrazumijevanog privremenog direktorija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadLimitLabel)
en: Upload limit per transfer:
bs: Ograničenje otpremanja po prijenosu:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox)
en: No Limit
bs: Bez ograničenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, downloadLabel)
en: Download limit per transfer:
bs: Ograničenje preuzimanja po prenosu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, utpBox)
en: Enable UTP protocol
bs: Uključi protokol UTP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, folderGroupBox)
en: Folders
bs: Direktoriji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrentFolderLabel)
en: Default torrent folder:
bs: Podrazumijevani direktorij za torente:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tempFolderLabel)
en: Default temporary folder:
bs: Podrazumijevani privremeni direktorij:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preallocBox)
en: Pre-allocate disk space
bs: Rezerviši prostor na disku

en: Downloading Torrent File....
bs: Preuzimam 'torrent' datoteku...

[ctx: transfer state: downloading]
en: Downloading....
bs: Preuzimam...

en: Cannot add a tracker to a private torrent.
bs: Ne mogu da dodam tracker-a u lični torrent.

en: Torrent file does not exist
bs: Torent datoteka ne postoji

en: Analyzing torrent....
bs: Analiziram torrent..

en: Cannot initialize port...
bs: Ne mogu da inicijaliziram port...

[ctx: Transfer status: seeding]
en: Seeding....
bs: Sijem...

en: Cannot initialize libktorrent. Torrent support might not work.
bs: Ne mogu da inicijaliziram libktorrent. Torenti možda neće raditi.

en: &Advanced Details
bs: &Napredni detalji

en: &Scan Files
bs: &Ispitaj datoteke

en: Error scanning data: %1
bs: Greška pri ispitivanju podataka: %1

en: Scanning data of <b>%1</b> :
bs: Provjeravam podatke za <b>%1</b> :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, torrent_label)
en: Scanning data of torrent:
bs: Ispitujem podatke torenta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Number of chunks found:
bs: Broj nađenih parčića:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Number of chunks failed:
bs: Broj neuspjelih parčića:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of chunks not downloaded:
bs: Broj nepreuzetih parčića:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of chunks downloaded:
bs: Broj preuzetih parčića:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancel)
en: Cancel
bs: Odustani

en: Append
bs: Nadodaj

en: Replace file
bs: Zamijeni datoteku

en: Replace file-ending
bs: Zamijeni kraj datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: Change string:
bs: Niska izmjene:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Mode:
bs: Režim:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Checksum type:
bs: Tip kontrolne sume:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Result:
bs: Rezultat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: label
bs: labela

en: Add item
bs: Dodaj stavku

en: %1 would become %2
bs: %1 će postati %2

[ctx: the string that is used to modify an url]
en: Change string
bs: Promijeni string

[ctx: the mode defines how the url should be changed]
en: Change mode
bs: Promijeni režim

[ctx: the type of the checksum e.g. md5]
en: Checksum type
bs: Tip kontrolne sume

note: i18n: ectx: label, entry (SearchStrings), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesNameList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engines
bs: Spisak dostupnih pretraživača

note: i18n: ectx: label, entry (UrlChangeModeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (ChecksumTypeList), group (ChecksumSearch) i18n: ectx: label, entry (PathList), group (UserScripts) i18n: ectx: label, entry (SearchEnginesUrlList), group (SearchEngines)
en: List of the available search engine URLs
bs: Spisak URL‑a dostupnih pretraživača

[ctx: Transfer state: processing script]
en: Processing script....
bs: Obrađujem skriptu...

[ctx: Transfer State: Finished]
en: Finished
bs: Završen

[ctx: Transfer State: Aborted]
en: Aborted
bs: Prekinut

[ctx: Configure script]
en: Configure script
bs: Podešavanje skripte

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: User Scripts
bs: Korisničke skripte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, scriptTreeWidget)
en: Path
bs: Putanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, scriptTreeWidget)
en: Description
bs: Opis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newScriptButton)
en: New Script....
bs: Nova skripta...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeScriptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEngineBt)
en: Remove
bs: Ukloni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editScriptButton)
en: Edit....
bs: Izmijenii...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureScriptButton)
en: Configure....
bs: Podesi...

en: Add New Script
bs: Dodaj novu skriptu

en: Edit Script
bs: Izmijeni skriptu

en: Set Script File
bs: Zadavanje datoteke skripte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptPathLabel)
en: Path:
bs: Staza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptDescriptionLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Description:
bs: Opis:

note: i18n: ectx: label, entry (UrlRegexpList), group (UserScripts)
en: List of the Regexp to match input URL
bs: Spisak regularnih izraza za poklapanje ulaznog URL‑a

note: i18n: ectx: label, entry (DescriptionList), group (UserScripts)
en: List of descriptions for user scripts
bs: Spisak opisa korisničkih skripti

note: i18n: ectx: label, entry (EnableList), group (UserScripts)
en: List of whether the script is enabled
bs: Spisak pokazatelja uključenosti skripti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, fileSettingGroupBox)
en: File Settings
bs: Postavke datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Filename:
bs: Ime datoteke:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fileNameComboBox)
en: Use Normalized Name
bs: Normalizovano ime

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fileNameComboBox)
en: Use Literal Name
bs: Doslovno ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, qualityLabel)
en: Quality:
bs: Kvalitet:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Best Quality (.mp4)
bs: Najbolji kvalitet (.mp4)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Normal Quality (.flv)
bs: Normalan kvalitet (.flv)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Provide login info of your YouTube account in order to access restricted media.
bs: Zadajte prijavne podatke svog naloga na YouTube-u da biste pristupili ograničenim sadržajima.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, loginGroupBox)
en: Login Info
bs: Prijavni podaci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
bs: Korisničko ime:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useNetrcCheck)
en: .netrc must have a hostname called 'youtube'.
bs: .netrc mora da sadrži ime domaćina koji se zove 'youtube'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useNetrcCheck)
en: User .netrc file
bs: Korisnikova .netrc datoteka

[ctx: transfer state: connecting]
en: Connecting....
bs: Povezujem se...

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to repair it?
bs: Preuzimanje (%1) se ne može ovjeriti. Želite li ga popraviti?

en: The download (%1) could not be verified. Do you want to redownload it?
bs: Preuzimanje (%1) se ne može ovjeriti. Želite li ga preuzeti ponovo?

en: Verification failed.
bs: Ovjera je propala.

en: The download could not be verified, do you want to repair (if repairing does not work the download would be restarted) it?
bs: Preuzimanje se ne može ovjeriti, želite li ga popraviti? (Ako ne može da se popravi, preuzimanje će početi iz početka.)?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of simultaneous file downloads:
bs: Broj istovremenih preuzimanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Number of mirrors per file:
bs: Broj ogledala po datoteci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of connections per URL:
bs: Broj povezivanja po URL‑u:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Select the files you want to be downloaded.
bs: Izaberite datoteke koje treba preuzeti.

en: File Selection
bs: Odabir datoteke

en: Downloading Metalink File....
bs: Preuzimam datoteku metaveze...

en: A newer version of this Metalink might exist, do you want to download it?
bs: Možda je dostupna nova verzija ove metaveze, želite li je preuzeti?

en: Redownload Metalink
bs: Ponovno preuzimanje metaveze

en: Download failed, no working URLs were found.
bs: Preuzimanje propalo, nijedan URL ne radi.

en: The download could not be verified, try to repair it?
bs: Ovo preuzimanje nije moglo biti potvrđeno ,pokušajte popraviti?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, engineNameLabel)
en: Engine name:
bs: Naziv pogona:

en: Insert Engine
bs: Umetni pogon

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Search Engines
bs: Motori pretrage

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, enginesTreeWidget)
en: Engine Name
bs: Ime pogona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newEngineBt)
en: New Engine...
bs: Novi pogon...

[ctx: transfer state: running]
en: Running....
bs: U toku...

[ctx: Transfer State:Finished]
en: Finished
bs: Završeno

en: Download failed, could not access this URL.
bs: Preuzimanje neuspjelo, ne mogu pristupiti na ovaj URL.

en: This URL does not allow multiple connections,
    the download will take longer.
bs: Ovaj URL ne dopušta višestruke veze,
    preuzimanje će trajati duže.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enginesCheckBox)
en: Use search engines
bs: Koristi pretraživače

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, verificationCheckBox)
en: Search for verification information
bs: Traži podatke za ovjeru

en: Failed to write to the file.
bs: Neuspjelo pisanje u datoteku.

en: Semantic Desktop
bs: Semantička radna površina

[ctx: fix position for droptarget]
en: Sticky
bs: Ljepljiv

en: Show Main Window
bs: Prikaži glavni prozor

en: Hide Main Window
bs: Sakrij glavni prozor

en: Drop Target
bs: Mjesto za spuštanje

en: You can drag download links into the drop target.
bs: Možete prevući veze za preuzimanje na mjesto za spuštanje.

[ctx: %1 filename, %2 percent complete, %3 downloaded out of %4 total size]
en: %1(%2% %3/%4) Speed:%5/s
bs: %1(%2% %3/%4) Brzina:%5/s

en: Ready
bs: Spreman

en: Group Settings for %1
bs: Postavke grupe za %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Group Settings
bs: Postavke grupa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Default &folder:
bs: &Podrazumijevani direktorij:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: Moves all transfers with the regular expression to this group
bs: Premješta sve prenose po regularnom izrazu u ovu grupu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Regular &expression:
bs: Regularni &izraz:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, regExpEdit)
en: *movies*
bs: *film*

[ctx: No value has been set]
note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadBox) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, uploadSpin) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, downloadSpin) i18n: ectx: pr
en: Not set
bs: Nije postavljeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum &download speed:
bs: Maksimalna brzina &preuzimanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Maximum &upload speed:
bs: Maksimalna brzina &slanja:

en: Transfer History
bs: Historijat prijenosa

en: &Open File
bs: &Otvori datoteku

[ctx: The transfer is running]
en: Running
bs: Pokrenut

[ctx: The transfer is stopped]
en: Stopped
bs: Zaustavljen

[ctx: The transfer is aborted]
en: Aborted
bs: Prekinut

[ctx: The transfer is finished]
en: Finished
bs: Završen

en: Source File
bs: Izvorna datoteka

en: Destination
bs: Odredište

en: Time
bs: Vrijeme

en: File Size
bs: Veličina datoteke

en: Less than 1MiB
bs: Manje od 1MiB

en: Between 1MiB-10MiB
bs: Između 1MiB i 10MiB-a

en: Between 10MiB-100MiB
bs: Između 10MiB-a i 100MiB-a

en: Between 100MiB-1GiB
bs: Između 100MiB-a i 1GiB-a

en: More than 1GiB
bs: Više od 1GiB

en: Today
bs: Danas

en: Last week
bs: Prošle sedmice

en: Last month
bs: Prošlog mjeseca

en: A long time ago
bs: Odavno

[ctx: the transfer has been finished]
en: Finished
bs: Završen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearButton)
en: Clear History
bs: Očisti historijat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: View Modes:
bs: Režimi pogleda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Select Ranges:
bs: Odabrani opsezi:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Date
bs: Datum

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, rangeType)
en: Host
bs: Domaćin

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Filter history
bs: Filtrirana historija

[ctx: delete selected transfer]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Delete Selected
bs: Ukloni odabrano

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, searchBar)
en: Download
bs: Preuzimanje

en: Last Month
bs: Prošli mjesec

en: Under 10MiB
bs: Ispod 10MiB-a

en: Between 10MiB and 50MiB
bs: Između 10MiB-a i 50MiB-a

en: Between 50MiB and 100MiB
bs: Između 50MiB-a i 1000MiB-a

en: More than 100MiB
bs: Više od 100MiB-a

en: Download again
bs: Preuzmi ponovo

[ctx: Delete selected history-item]
en: Delete selected
bs: Izbriši označeno

en: Open file
bs: Otvori datoteku

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bs: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (Downloads)
en: &Downloads
bs: &Preuzimanja

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Postavke

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bs: &Pomoć

note: i18n: ectx: ToolBar (kget_toolbar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &File with links to import:
bs: &Datoteka sa vezama za uvoz:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, importLinks)
en: &Import Links
bs: &Uvezi veze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show:
bs: Prikaži:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showWebContent)
en: Show &web content
bs: Prikaži &web sadržaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, textFilter)
en: You can use wildcards for filtering.
bs: Možete koristiti džokere za filtriranje.

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, textFilter)
en: Filter files here....
bs: Filtrirajte datoteke...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, selectAll)
en: &Select All
bs: &Izaberi sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deselectAll)
en: D&eselect All
bs: &Poništi izbor

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, invertSelection)
en: Inver&t Selection
bs: &Obrni izbor

en: Import Links
bs: Uvoz veza

en: Contains
bs: Sadrži

en: Does Not Contain
bs: Ne sadrži

en: All
bs: Sve

en: Videos
bs: Video

en: Images
bs: Slike

en: Audio
bs: Zvučni

en: Archives
bs: Arhive

[ctx: of a filter, e.g. RegExp or Wildcard]
en: Pattern Syntax
bs: Sintaksa uzork

en: Escape Sequences
bs: Izbjegavački nizovi

en: Regular Expression
bs: Regularni izraz

[ctx: name of a file]
en: Name
bs: Naziv

[ctx: Download the items which have been selected]
en: &Download
bs: &Preuzimanje

en: Auxiliary header
bs: Pomoćno zaglavlje

en: File Name
bs: Ime datoteke

[ctx: list header: type of file]
en: File Type
bs: Vrste datoteke

en: Location (URL)
bs: Lokacija (URL)

en: Links in: %1 - KGet
bs: Povezan u: %1 - KGet

en: &Select All Filtered
bs: &Izaberi sve filtrirane

en: D&eselect All Filtered
bs: &Poništi izbor filtriranih

en: Filter Column
bs: Filter kolona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Identity
bs: Identitet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Version:
bs: Verzija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Logo:
bs: Logotip:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, logo)
en: URL to the logo
bs: URL logotipa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_13)
en: The language of the file
bs: Jezik datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Language:
bs: Jezik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: Operating systems:
bs: Operativni sistemi:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, os)
en: Supported OSes, separated with commas
bs: Podržani OS‑ovi, razdvojeni zarezima

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: Copyright:
bs: Autorska prava:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_20)
en: Publisher:
bs: Izdavač:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
bs: Naziv:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_name) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, pub_url)
en: publisher
bs: izdavač

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, pub_name)
en: Name of the publisher
bs: Ime izdavača

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, pub_url)
en: URL to the publisher
bs: URL do izdavača

en: Import dropped files
bs: Uvoz ispuštenih datoteka

[ctx: General options.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: General
bs: Opšte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, partialChecksums)
en: Create partial checksums
bs: Računaj parcijalne kontrolne sume

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: General URL:
bs: Opšti URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Automatically create checksums for the selected types. Keep in mind that this might take a while.
bs: Automatski računa kontrolne sume za izabrane tipove. Imajte u vidu da ovo može potrajati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Enter URLs here if all the dropped files are on that server and in the same directory. For each dropped file the URL would consist of the entered part and the filename.
bs: Unesite URL‑ove ovde ako su svi ispušteni fajlovi na tom serveru i u istoj fascikli. Za svaki ispušteni fajl URL će se sastojati od unesene niske i imena fajla.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Types of the checksums:
bs: Tip kontrolne sume:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Create checksums:
bs: Kreiraj kontrolnu sumu:

[ctx: These entries are optional.]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite_2)
en: Optional
bs: Opciono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Optional data:
bs: Opcioni podaci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enter information that all chosen files share.
bs: Unesite zajedničke podatke svim izabranim fajlovima.

en: File Properties
bs: Osobine datoteke

en: Enter a filename.
bs: Unesite ime datoteke.

en: The filename exists already, choose a different one.
bs: Naziv datoteke već postoji, izaberite drugi naziv.

en: Enter at least one URL.
bs: Unesite barem jedan URL.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Required
bs: Potrebno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Used Mirrors:
bs: Korištena ogledala:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Recommended
bs: Preporučeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: File size (in bytes):
bs: Veličina datoteke (bajtova):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Verification:
bs: Ovjera:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Seite)
en: Optional
bs: Opcionalno

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, add_local_file)
en: Adds local files adding a lot information automatically.
bs: Dodaje lokalnu datoteku što automatski dodaje mnoge podatke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, add_local_file)
en: Add local files
bs: Dodaj lokalne datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Adding local files...
bs: Dodajem lokalne datoteke...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: General information:
bs: Opšti podaci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Here you can enter optional general information on the metalink.
bs: Ovde možete uneti opcione opšte podatke o metavezi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Origin:
bs: Izvor:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, origin)
en: Web URL to the metalink
bs: Web URL metaveze

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic means that updated metalinks can be found at "Origin".
bs: <html>Dinamički znači da se ažurirane metaveze mogu naći pod <interface>Izvor:</interface>.</html>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDynamic)
en: Dynamic:
bs: Dinamički:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, publishedGroupBox)
en: Metalink published
bs: Metaveza objavljena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: Date and time:
bs: Datum i vrijeme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_publishedtimeoffset) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, use_updatedtimeoffset)
en: Timezone offset:
bs: Pomak vremenske zone:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Negative offset:
bs: Negativni pomak:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, updatedGroupBox)
en: Metalink updated
bs: Metaveza ažurirana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This assistant allows you to create metalinks from scratch or base them on existing metalinks. A lot of the fields are optional or recommended, so enter them if desired. The minimum is a save location, at least one file and one URL.
bs: Ovaj pomoćnik vam omogućava stvaranje metaveza od nule ili na osnovu postojećih. Mnogi podaci su opcioni ili preporučeni, tako da ih možete unijeti ako želite. Najmanje što morate unijeti je lokacija upisivanja, jedan fajl i jedan URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Save created Metalink at:
bs: Sačuvaj novu metavezu u:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, createButton)
en: Create new Metalink
bs: Nova metaveza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, loadButton)
en: Load existing Metalink:
bs: Učitaj postojeću metavezu:

note: i18n: ectx: property (filter), widget (KUrlRequester, load)
en: *.metalink *.meta4|Metalink file (*.metalink *.meta4)
bs: *.metalink *.meta4|fajlovi metaveza

en: Create a Metalink
bs: Stvaranje metaveze

en: Add at least one file.
bs: Dodajte barem jednu datoteku.

en: You need to set mirrors for the entries with an icon.
bs: Morate zadati ogledala za stavke sa ikonom.

en: General optional information for the metalink.
bs: Opći podaci za metavezu.

en: Unable to load: %1
bs: Ne mogu da učitam: %1

en: Metalink Version 4.0 file (*.meta4)
bs: Metalink verzije 4.0 (*.meta4)

en: Metalink Version 3.0 file (*.metalink)
bs: Metalink verzije 3.0 (*.metalink)

en: Define the saving location.
bs: Odredite lokaciju upisivanja.

[ctx: file as in file on hard drive]
en: Files
bs: Datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMirror)
en: Mirror:
bs: Ogledalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnections)
en: Number of connections:
bs: Broj konekcija:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, url)
en: Enter a URL
bs: Unesi URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPriority)
en: Priority:
bs: Prioritet:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KIntNumInput, priority)
en: Optional: The priority of the mirror, 1 highest 999999 lowest.
bs: Opciono: prioritet ogledala, 1 najviši, 999999 najniži.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KIntNumInput, priority)
en: not specified
bs: neodređeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLocation)
en: Location:
bs: Mjesto:

[ctx: Mirror as in server, in url]
en: Mirror
bs: Ogledalo

[ctx: The priority of the mirror]
en: Priority
bs: Prioritet

[ctx: Number of paralell connections to the mirror]
en: Connections
bs: Veze

[ctx: Location = country]
en: Location
bs: Lokacija

en: Add mirror
bs: Dodaj ogledalo

en: Modify the used mirrors
bs: Izmijeni korisničkl ogledala

en: Select at least one source url.
bs: Unesite barem jedan url s izvorom.

en: Files that exist already in the current folder have been marked.
bs: Datoteke koje već postoje u tekućem direktoriju su istaknute.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Destination:
bs: Odredište:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: Transfer group:
bs: Grupa prenosa:

en: Rename File
bs: Preimenuj datoteku

en: Rename %1 to:
bs: Preimenuj %1 u:

en: &Rename
bs: &Preimenuj

[ctx: trust level]
en: Unknown
bs: Nepoznat

[ctx: trust level]
en: Undefined
bs: Nedefinisan

[ctx: trust level]
en: Never
bs: Nikad

[ctx: trust level]
en: Marginal
bs: Marginalno

[ctx: trust level]
en: Full
bs: Puni

[ctx: trust level]
en: Ultimate
bs: Najveće

[ctx: Signature here is meant in cryptographic terms, so the signature of a file.]
en: Signature of %1.
bs: Potpis za %1.

en: This option is not supported for the current transfer.
bs: Ova opcija nije podržana za tekući prijenos.

en: Detached OpenPGP ASCII signature (*.asc)
bs: Odvojen OpenPGP ASCII potpis (*.asc)

en: Detached OpenPGP binary signature (*.sig)
bs: Odvojen OpenPGP binarni potpis (*.sig)

en: Load Signature File
bs: Učitaj datoteke s potpisima

en: You need to define a signature.
bs: Morate odrediti potpis.

en: No fingerprint could be found, check if the signature is correct or verify the download.
bs: Otisak ne može da se nađe, provjerite da li je potpis ispravan ili ovjerite preuzimanje.

en: The key has been revoked.
bs: Ključ je povučen.

en: The key is disabled.
bs: Ključ je deaktiviran.

en: The key is invalid.
bs: Ključ je nevaljan.

en: The key is expired.
bs: Ključ je istekao.

en: The key is not to be trusted.
bs: Ključ nije pouzdan.

en: The key is to be trusted marginally.
bs: Ključ je granično pouzdan.

en: Trust level of the key is unclear.
bs: Stepen pouzdanosti ključa nije jasan.

en: Unlimited
bs: Neograničeno

[ctx: pgp signature is verified]
en: Verified
bs: Ovjereno

[ctx: pgp signature is not verified]
en: Failed
bs: Neuspjelo

en: Caution: Verification failed. Either you entered the wrong signature, or the data has been modified.
bs: Oprez: Ovjeravanje nije uspjelo. Ili ste unijeli pogrešan potpis, ili su podaci izmijenjeni.

en: Verification not possible. Check the entered data, whether gpg-agent is running, or whether you have an Internet connection (for retrieving keys.)
bs: Ovjeravanje nije moguće. Provjerite unesene podatke, da li je gpg-agent u pogonu, i da li ste povezani na Internet (radi dobavljanja ključeva).

en: Feature is not supported, as KGet is not compiled with QPGME support.
bs: Mogućnost nije podržana jer KGet nije kompilovan sa podrškom za GPGME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, binaryLabel)
en: Has binary PGP signature.
bs: Ima binarni PGP potpis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, asciiLabel)
en: Ascii PGP signature:
bs: ASCII PGP potpis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadSignature)
en: Load Signature
bs: Učitaj potpis

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, verify)
en: Verify
bs: Provjera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, keyGroup)
en: Key
bs: Ključ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Issuer:
bs: Izdavač:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail:
bs: E‑pošta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Comment:
bs: Komentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Creation:
bs: Napravljen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Expiration:
bs: Ističe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Trust:
bs: Povjerenje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Fingerprint:
bs: Otisak:

en: Average speed: %1/s
bs: Prosječna brzina: %1/s

en: %1 of %2
bs: %1 od %2

[ctx: @label transfer source]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourceLabel)
en: Source:
bs: Izvor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remaining Time:
bs: Preostalo vrijeme:

en: Transfer Settings for %1
bs: Postavke prijenosa za %1

en: Changing the destination did not work, the destination stays unmodified.
bs: Promjena odredišta nije uspjela, ostaje kakvo jeste.

en: Destination unmodified
bs: Odredište nije izmijenjeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Transfer Settings
bs: Postavke prijenosa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Download des&tination:
bs: Odrediš&te preuzimanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUpload)
en: &Upload limit:
bs: Limit &slanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelDownload)
en: &Download limit:
bs: Limit &preuzimanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelShareRatio)
en: Maximum &share ratio:
bs: Maksimalni &omjer dijeljenja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, mirrors)
en: Modify the mirrors used for downloading.
bs: Izmijenite ogledala za preuzimanja.

[ctx: The available mirrors (servers) for downloading]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, mirrors)
en: Mirrors
bs: Ogledala

[ctx: verification of the download (e.g. by using MD5)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, verification)
en: Verification
bs: Potvrda

en: Select columns
bs: Izbor kolona

en: Transfer Details
bs: Prenesi detalje

en: Download Manager
bs: Download menadžer

[ctx: hash type as in md5t, sha1 etc.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Hash type:
bs: Tip kontrolne sume:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, newHash)
en: Enter a hash key
bs: Unesite hash ključ

en: Add checksum
bs: Dodavanje kontrolne sume

en: Transfer Verification for %1
bs: Ovjera prijenosa za %1

en: %1 was successfully verified.
bs: Datoteka %1 je uspješno ovjerena.

en: Verification successful
bs: Ovjera uspješna

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, verify)
en: Verify the finished download with the selected checksum.
bs: Ovjerite završeno preuzimanje izabranom kontrolnom sumom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, verify)
en: &Verify
bs: &Provjeri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Verifying:
bs: Ovjeravam:
