kcm_platform - en to ca translation catalogue (44 entries)

en: Platform
ca: Plataforma

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PlatformThing)
en: Platform Specific Configuration Module
ca: Mòdul de configuració específic de plataforma

[ctx: 'Windows' means the OS]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shellChooser)
en: Windows Desktop Shell
ca: Àrea de treball d'escriptori del Windows

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optNative)
en: Native Windows Explorer shell
ca: Àrea de treball nativa de l'escriptori Windows

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optNative)
en: This is the standard Windows Desktop shell. Choose this if you want to return your system to the default desktop.
ca: Aquesta és l'àrea de treball estàndard de l'escriptori Windows. Seleccioneu-ho si voleu tornar a l'escriptori per defecte del sistema.

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optNative)
en: Native desktop shell
ca: Àrea de treball nativa de l'escriptori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrNative)
en: System's default desktop shell
ca: Àrea de treball d'escriptori per omissió del sistema

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Use the KDE desktop shell, as it is seen on Linux.
ca: Utilitza l'àrea de treball de l'escriptori KDE, com es veu en el Linux.

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Choose this option if you would like to use the Plasma desktop shell for your Windows system.
ca: Seleccioneu aquesta opció si us agradaria utilitzar l'àrea de treball de l'escriptori Plasma per al sistema Windows.

note: i18n: radio button to choose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optPlasma)
en: Plasma desktop shell
ca: Àrea de treball de l'escriptori Plasma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrPlasma)
en: KDE4 Plasma desktop shell
ca: Àrea de treball de l'escriptori Plasma del KDE4

note: i18n: tooltip for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Your custom desktop shell
ca: Àrea de treball d'escriptori personalitzada

note: i18n: whatsThis for option in switching Windows Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Choose this and press the <i>"Setup..."</i> button to configure you custom desktop shell. Not recommended for the average user.
ca: Seleccioneu-ho i premeu el botó <i>«Configuració...»</i> per a configurar l'àrea de treball personalitzada. No es recomana per a l'usuari normal.

note: i18n: radio button to chose Windows Desktop shell i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, optCustom)
en: Custom desktop shell
ca: Àrea de treball d'escriptori personalitzada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, descrCustom)
en: This shell is reserved for the user's custom shell. Press the "Setup" button to setup your favorite shell.
ca: Aquesta àrea de treball està reservada per l'àrea de treball personalitzada de l'usuari. Premeu el botó «Configuració» per a configurar la vostra àrea de treball preferida.

note: i18n: tooltip for button to setup custom Desktop shell i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press to setup your custom desktop shell
ca: Premeu per a configurar l'àrea de treball personalitzada

note: i18n: whatsThis for button to setup custom Desktop shells i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Press this and a configuration dialog will appear to allow you to configure your custom desktop shell.
ca: Premeu-ho i apareixerà un diàleg de configuració que us permetrà configurar l'àrea d'escriptori personalitzada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnShellSetup)
en: Setup...
ca: Configuració...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, systemIntegration)
en: System Integration
ca: Integració del sistema

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This will enable automatic regeneration of Windows' Start menu entries for KDE applications
ca: Això activarà la regeneració automàtica de les entrades del menú Inici del Windows per a les aplicacions del KDE

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: This option defines if Windows' Start menu entries should be regenerated or not. By default start menu entries are regenerated automatically, but you may wish to disable it if you have issues with that.
ca: Aquesta opció defineix si les entrades del menú Inici del Windows s'han de regenerar o no. Per defecte, les entrades del menú Inici es regeneren automàticament, però podeu desactivar-ho si això us dóna problemes.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDisableMenuGen)
en: Enable automatic regeneration of start menu entries
ca: Activa la regeneració automàtica de les entrades del menú d'inici

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native Windows file dialogs instead of KDE ones
ca: Utilitza els diàlegs de fitxer natius del Windows en lloc dels del KDE

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Choose this option to make KDE applications use the standard Windows Open/Save file dialogs, instead of those normally used in KDE.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a fer que les aplicacions del KDE utilitzin els diàlegs d'obrir/desar fitxers estàndards del Windows, en lloc dels utilitzats normalment en el KDE.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseNativeDialogs)
en: Use native system file dialogs
ca: Utilitza els diàlegs de fitxer natius del sistema

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install System Settings into the Windows Control Panel.
ca: Instal·la l'Arranjament del sistema en el plafó de control del Windows.

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: This will install the KDE 'System Settings' as an element in the Windows Control Panel.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
ca: Això instal·larà l'«Arranjament del sistema» del KDE com un element en el plafó de control del Windows.<br><b>Avís: aquesta opció modifica el registre del Windows.</b>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallCPl)
en: Install as control panel element
ca: Instal·la com a element del plafó de control

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: Install Oxygen cursors as Windows cursor schemes
ca: Instal·la els cursors Oxygen com a esquemes de cursor del Windows

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: This will install the Oxygen cursors into your system and combine them as a cursor theme.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
ca: Això instal·larà els cursors Oxygen en el sistema i els combinarà com a un tema de cursor.<br><b>Avís: aquesta opció modifica el registre del Windows.</b>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallCursors)
en: Install Oxygen cursor schemes
ca: Instal·la els esquemes de cursor Oxygen

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: This option installs KDE wallpapers into your "My Pictures" directory
ca: Aquesta opció instal·la els fons d'escriptori del KDE en el directori «Imatges»

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: This will install KDE wallpapers into the <i>"My Pictures"</i> directory so they can be used as your Windows wallpaper. If the checkbox is set to half-checked then it means that there are new wallpapers available to update.<br> The wallpaper aspect ratio will be selected according to your current screen resolution.
ca: Això instal·larà els fons d'escriptori del KDE en el directori <i>«Imatges»</i>, de manera que es podran usar com a fons d'escriptori del Windows. Si aquesta casella de selecció està mig marcada, significa que hi ha fons d'escriptori nous disponibles per actualitzar.<br>La relació d'aspecte del fons d'escriptori se seleccionarà d'acord amb la resolució de pantalla actual.

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkInstallWallpapers)
en: Install Oxygen wallpapers
ca: Instal·la els fons d'escriptori Oxygen

note: i18n: tooltip for checkbox i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: This will make essential KDE processes run at user login
ca: Això farà que els processos essencials del KDE s'executin en iniciar la sessió de l'usuari

note: i18n: whatsThis tooltip i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: Enabling this option will start essential KDE processes at user login. Normally these processes are started when you first start a KDE application, thereby delaying the actual application launch.<br>It is recommended to enable this option to make your applications launch faster for the first time.<br><b>Caution: This option tweaks your Windows registry.</b>
ca: Activant aquesta opció s'iniciaran els processos essencials del KDE en iniciar la sessió de l'usuari. Normalment aquests processos s'inicien quan engegueu una aplicació del KDE, endarrerint el llançament de l'aplicació.<br>Es recomana activar aquesta opció per accelerar l'inici de les aplicacions per primer cop.<br><b>Precaució: aquesta opció modifica el registre del Windows.</b>

note: i18n: checkbox caption in System Integration options i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkStartAtLogin)
en: Load KDE at user login
ca: Carrega el KDE en iniciar la sessió de l'usuari

en: KDE System Settings
ca: Arranjament del sistema del KDE

en: All KDE settings in one place
ca: Tot l'arranjament del KDE en un lloc

en: This shell is reserved for user's custom shell. Press "Setup" button to setup your favourite shell.
ca: Aquesta àrea de treball està reservada per l'àrea de treball personalitzada de l'usuari. Premeu el botó «Configuració» per a configurar la vostra àrea de treball preferida.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ShellEditDlg)
en: Setup Custom Shell
ca: Configuració de l'àrea de treball personalitzada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ca: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Command:
ca: Ordre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Description:
ca: Descripció:
