kcmicons - en to ca translation catalogue (54 entries)

en: Use of Icon
ca: Ús de la icona

[ctx: @label The icon rendered by default]
en: Default
ca: Omissió

[ctx: @label The icon rendered as active]
en: Active
ca: Activa

[ctx: @label The icon rendered as disabled]
en: Disabled
ca: Desactivada

en: Size:
ca: Mida:

en: Animate icons
ca: Anima les icones

en: Set Effect...
ca: Defineix un efecte...

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: Small Icons
ca: Icones petites

en: Panel
ca: Plafó

en: Dialogs
ca: Diàlegs

en: All Icons
ca: Totes les icones

en: Setup Default Icon Effect
ca: Arranja l'efecte d'icona per omissió

en: Setup Active Icon Effect
ca: Arranja l'efecte d'icona activa

en: Setup Disabled Icon Effect
ca: Arranja l'efecte d'icona inactiva

en: &Effect:
ca: &Efecte:

en: No Effect
ca: Sense efecte

en: To Gray
ca: A gris

en: Colorize
ca: A color

en: Desaturate
ca: Dessaturat

en: To Monochrome
ca: A monocrom

en: &Semi-transparent
ca: &Semi transparent

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Effect Parameters
ca: Paràmetres de l'efecte

en: &Amount:
ca: &Quantitat:

en: &Second color:
ca: &Segon color:

en: Name
ca: Nom

en: Description
ca: Descripció

en: Install Theme File...
ca: Instal·la un fitxer de tema...

en: Install a theme archive file you already have locally
ca: Instal·la un fitxer d'arxiu de tema que ja teniu localment

en: If you already have a theme archive locally, this button will unpack it and make it available for KDE applications
ca: Si ja teniu un arxiu de tema localment, aquest botó el desempaquetarà i el posarà a disposició de les aplicacions del KDE

en: Get New Themes...
ca: Obtingues temes nous...

en: Get new themes from the Internet
ca: Obtén temes nous des d'Internet

en: You need to be connected to the Internet to use this action. A dialog will display a list of themes from the http://www.kde.org website. Clicking the Install button associated with a theme will install this theme locally.
ca: Us cal estar connectat a Internet per a usar aquesta acció. Es mostrarà un diàleg d'una llista de temes des del lloc web http://www.kde.org. Clicant el botó Instal·la associat amb un tema, aquest s'instal·larà localment.

en: Remove Theme
ca: Elimina el tema

en: Remove the selected theme from your disk
ca: Elimina el tema seleccionat del disc

en: This will remove the selected theme from your disk.
ca: Això eliminarà el tema seleccionat del disc.

en: Select the icon theme you want to use:
ca: Trieu el tema d'icona que voleu usar:

en: Drag or Type Theme URL
ca: Arrossegueu o introduïu l'URL del tema

en: Unable to find the icon theme archive %1.
ca: No s'ha pogut trobar l'arxiu del tema d'icona %1.

en: Unable to download the icon theme archive;
    please check that address %1 is correct.
ca: No s'ha pogut descarregar l'arxiu de tema d'icona;
    si us plau, comproveu que l'adreça %1 és correcta.

en: The file is not a valid icon theme archive.
ca: El fitxer no és un arxiu de tema d'icona vàlid.

en: A problem occurred during the installation process; however, most of the themes in the archive have been installed
ca: Hi ha hagut un problema durant el procés d'instal·lació; malgrat això, s'han instal·lat la majoria dels temes de l'arxiu

en: Installing icon themes
ca: S'estan instal·lant els temes d'icona

en: <qt>Installing <strong>%1</strong> theme</qt>
ca: <qt>S'està instal·lant el tema <strong>%1</strong></qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the <strong>%1</strong> icon theme?<br /><br />This will delete the files installed by this theme.</qt>
ca: <qt>De veres voleu eliminar el tema d'icona <strong>%1</strong>?<br /><br />Això esborrarà els fitxers instal·lats per aquest tema</qt>

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: &Theme
ca: &Tema

en: Ad&vanced
ca: A&vançat

en: Icons
ca: Icones

en: Icons Control Panel Module
ca: Mòdul de control d'icones

en: <h1>Icons</h1>This module allows you to choose the icons for your desktop.<p>To choose an icon theme, click on its name and apply your choice by pressing the "Apply" button below. If you do not want to apply your choice you can press the "Reset" button to discard your changes.</p><p>By pressing the "Install Theme File..." button you can install your new icon theme by writing its location in the box or browsing to the location. Press the "OK" button to finish the installation.</p><p>The "Remove Theme" button will only be activated if you select a theme that you installed using this module. You are not able to remove globally installed themes here.</p><p>You can also specify effects that should be applied to the icons.</p>
ca: <h1>Icones</h1>Aquest mòdul us permet escollir les icones per l'escriptori. <p>Per a triar un tema d'icones, cliqueu al nom i apliqueu la tria prement el botó «Aplica» de sota. Si no voleu aplicar la tria, podeu prémer el botó «Inicialitza» per a descartar els canvis.</p><p>En prémer el botó «Instal·la fitxer de tema...» podeu instal·lar un tema nou d'icones escrivint la seva localització al quadre o navegant a la localització. Premeu el botó «Bé» per a finalitzar la instal·lació.</p><p>El botó «Esborra tema» només s'activarà si seleccioneu un tema que hagi estat instal·lat usant aquest mòdul. Aquí no podeu eliminar temes instal·lats globalment.</p><p>També podeu especificar els efectes que s'aplicaran a les icones.</p>
