kdesu - en to ca translation catalogue (35 entries)

en: Runs a program with elevated privileges.
ca: Executa un programa amb privilegis elevats.

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Original author
ca: Autor original

en: Specifies the command to run as separate arguments
ca: Especifica l'ordre a executar com a arguments separats

en: Specifies the command to run as one string
ca: Especifica l'ordre a executar com a una cadena

en: Run command under target uid if <file> is not writable
ca: Executa l'ordre sota l'UID de destinació si el <fitxer> no és d'escriptura

en: Specifies the target uid
ca: Especifica l'UID de destinació

en: Do not keep password
ca: No guardis la contrasenya

en: Stop the daemon (forgets all passwords)
ca: Atura el dimoni (oblida totes les contrasenyes)

en: Enable terminal output (no password keeping)
ca: Habilita la sortida per terminal (no guarda contrasenya)

en: Set priority value: 0 <= prio <= 100, 0 is lowest
ca: Estableix el valor de la prioritat: 0 <= prioritat <=100, 0 és el més baix

en: Use realtime scheduling
ca: Usa planificació de temps real

en: Do not display ignore button
ca: No mostris el botó ignora

en: Specify icon to use in the password dialog
ca: Especifica la icona a usar al diàleg de contrasenya

en: Do not show the command to be run in the dialog
ca: No mostris l'ordre a executar al diàleg

[ctx: Transient means that the kdesu app will be attached to the app specified by the winid so that it is like a dialog box rather than some separate program]
en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
ca: Fes el diàleg transitori per a una aplicació X especificada pel «winid»

en: Cannot execute command '%1'.
ca: No s'ha pogut executar l'ordre «%1».

en: Illegal priority: %1
ca: Prioritat il·legal: %1

en: No command specified.
ca: No s'ha especificat cap ordre.

en: Su returned with an error.
ca: «su» ha retornat un error.

en: Command:
ca: Ordre:

en: realtime:
ca: temps real:

en: Priority:
ca: Prioritat:

en: Ignore
ca: Ignora

en: Run as %1
ca: Executa com a %1

en: Please enter your password below.
ca: Introduïu la vostra contrasenya.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below or click Ignore to continue with your current privileges.
ca: A l'acció que heu demanat li calen <b>privilegis de root</b>. Si us plau, introduïu la contrasenya de <b>root</b> o cliqueu Ignora per a continuar amb els privilegis actuals.

en: The action you requested needs <b>root privileges</b>. Please enter <b>root's</b> password below.
ca: A l'acció que heu demanat li calen <b>privilegis de root</b>. Si us plau, introduïu la contrasenya de <b>root</b> tot seguit.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below or click Ignore to continue with your current privileges.
ca: A l'acció que heu demanat li calen privilegis addicionals. Si us plau, introduïu la contrasenya de <b>%1</b> o cliqueu Ignora per a continuar amb els privilegis actuals.

en: The action you requested needs additional privileges. Please enter the password for <b>%1</b> below.
ca: A l'acció que heu demanat li calen privilegis addicionals. Si us plau, introduïu la contrasenya de <b>%1</b> tot seguit.

en: &Ignore
ca: &Ignora

en: Conversation with su failed.
ca: La conversa amb el «su» ha fallat.

en: The program 'su' could not be found.<br />Ensure your PATH is set correctly.
ca: No s'ha trobat el programa «su».<br />Assegureu-vos que el PATH sigui correcte.

en: Permission denied.<br />Possibly incorrect password, please try again.<br />On some systems, you need to be in a special group (often: wheel) to use this program.
ca: S'ha denegat el permís.<br />Possiblement la contrasenya és incorrecta, torneu a intentar-ho.<br />En alguns sistemes, cal estar assignat a un grup especial (normalment: wheel) per utilitzar aquest programa.

en: Internal error: illegal return from SuProcess::checkInstall()
ca: Error intern: retorn il·legal des de SuProcess::checkInstall()
