khelpcenter - en to ca translation catalogue (122 entries)

en: KDE Help Center
ca: Centre d'ajuda del KDE

en: The KDE Help Center
ca: El centre d'ajuda del KDE

en: Original Author
ca: Autor original

en: Info page support
ca: Implementació de la pàgina Info

en: URL to display
ca: URL a mostrar

en: Top-Level Documentation
ca: Documentació del nivell superior

[ctx: Describes documentation entries that are in English]
en: English
ca: Anglès

en: Font Configuration
ca: Configuració del tipus de lletra

en: Sizes
ca: Mides

[ctx: The smallest size a will have]
en: M&inimum font size:
ca: Mida mín&ima del tipus de lletra:

[ctx: The normal size a font will have]
en: M&edium font size:
ca: Mida &mitjana del tipus de lletra:

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: S&tandard font:
ca: Tipus de lletra es&tàndard:

en: F&ixed font:
ca: Tipus de lletra d'amplada f&ixa:

en: S&erif font:
ca: Tipus de lletra s&erif:

en: S&ans serif font:
ca: Tipus de lletra s&ans serif:

en: &Italic font:
ca: Tipus de lletra &cursiu:

en: &Fantasy font:
ca: Tipus de lletra &fantasia:

en: Encoding
ca: Codificació

en: &Default encoding:
ca: Codificació per &omissió:

en: Use Language Encoding
ca: Usa la codificació de l'idioma

en: &Font size adjustment:
ca: Ajusta la mida del tipus de &lletra:

en: By Topic
ca: Per tema

en: Alphabetically
ca: Alfabèticament

en: Rebuilding glossary cache...
ca: S'està refent el cau del glossari...

en: Rebuilding cache... done.
ca: S'està refent el cau... fet.

en: Unable to show selected glossary entry: unable to open file 'glossary.html.in'!
ca: No es pot mostrar l'entrada seleccionada del glossari: no s'ha pogut obrir el fitxer «glossary.html.in»!

en: See also:
ca: Veure també:

en: KDE Glossary
ca: Glossari del KDE

en: The fulltext search feature makes use of the ht://dig HTML search engine.
ca: La característica per a fer recerques de text complet usa el motor de cerca HTML ht://dig.

en: Information about where to get the ht://dig package.
ca: Informació quant a on trobar el paquet ht://dig.

en: You can get ht://dig at the ht://dig home page
ca: Podeu obtenir el ht://dig a la pàgina web del ht://dig

en: Program Locations
ca: Localitzacions dels programes

en: Enter the URL of the htsearch CGI program.
ca: Introduïu l'URL del programa CGI htsearch.

en: Indexer:
ca: Indexador:

en: Enter the path to your htdig indexer program here.
ca: Introduïu aquí el camí cap al programa indexador htdig.

en: htdig database:
ca: Base de dades htdig:

en: Enter the path to the htdig database folder.
ca: Introduïu el camí cap a la carpeta amb la base de dades d'htdig.

en: By Category
ca: Per categoria

en: Change Index Folder
ca: Canvia la carpeta índex

en: Index folder:
ca: Carpeta índex:

en: Build Search Indices
ca: Genera els índexs de cerca

en: Index creation log:
ca: Bitàcola de la creació de l'índex:

[ctx: Label for button to close search index progress dialog after successful completion]
en: Close
ca: Tanca

en: Index creation finished.
ca: S'ha finalitzat la creació de l'índex.

[ctx: Label for stopping search index generation before completion]
en: Stop
ca: Atura

en: Details &lt;&lt;
ca: Detalls &lt;&lt;

en: Details &gt;&gt;
ca: Detalls &gt;&gt;

en: Build Search Index
ca: Genera l'índex de cerca

en: Build Index
ca: Genera l'índex

en: To be able to search a document, a search
    index needs to exist. The status column of the list below shows whether an index
    for a document exists.
ca: Per a poder cercar un document, cal que existeixi un índex de
    cerca. La columna d'estat de la llista de sota mostra si existeix
    un índex de cerca d'un document.

en: To create an index, check the box in the list and press the
    "Build Index" button.
ca: Per a crear un índex, marqueu la casella de la llista i premeu
    el botó «Genera l'índex».

en: Search Scope
ca: Àmbit de cerca

en: Status
ca: Estat

en: Change...
ca: Canvia...

en: <qt>The folder <b>%1</b> does not exist; unable to create index.</qt>
ca: <qt>La carpeta <b>%1</b> no existeix; no es pot crear l'índex.</qt>

[ctx: Describes the status of a documentation index that is present]
en: OK
ca: D'acord

[ctx: Describes the status of a documentation index that is missing]
en: Missing
ca: Falta

[ctx: Generic prefix label for error messages when creating documentation index, first arg is the document's identifier, second is the document's name]
en: Document '%1' (%2):
ca: Document «%1» (%2):

en: No document type.
ca: Cap tipus de document.

en: No search handler available for document type '%1'.
ca: No hi ha gestor de cerca per al tipus de document «%1».

en: No indexing command specified for document type '%1'.
ca: No s'ha especificat cap ordre d'indexació per al tipus de document «%1».

en: Failed to build index.
ca: Ha fallat en generar l'índex.

en: Error executing indexing build command:
    %1
ca: Hi ha hagut un error en executar l'ordre de generació de l'índex:
    %1

en: Unable to start command '%1'.
ca: No s'ha pogut engegar l'ordre «%1».

en: KHelpCenter Index Builder
ca: Generador de l'índex per a KHelpCenter

en: (c) 2003, The KHelpCenter developers
ca: (c) 2003, els desenvolupadors del KHelpCenter

en: Document to be indexed
ca: Document a indexar

en: Index directory
ca: Directori índex

note: i18n: ectx: label, entry, group (Search)
en: Path to index directory.
ca: Camí del directori índex.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Search)
en: Path to directory containing search indices.
ca: Camí al directori que conté els índexs de cerca.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Layout)
en: Currently visible navigator tab
ca: Pestanya del navegador visible actualment

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: E&dita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: Vi&sualitza

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ca: &Vés

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

en: Search Error Log
ca: Cerca error registrat

en: Preparing Index
ca: S'està preparant l'índex

en: Ready
ca: Llest

en: Previous Page
ca: Pàgina prèvia

en: Moves to the previous page of the document
ca: Va a la pàgina prèvia del document

en: Next Page
ca: Pàgina següent

en: Moves to the next page of the document
ca: Va a la pàgina següent del document

en: Table of &Contents
ca: Taula de &contingut

en: Table of contents
ca: Taula de continguts

en: Go back to the table of contents
ca: Torna a la taula de contingut

en: &Last Search Result
ca: Darrer resu&ltat de la cerca

en: Configure Fonts...
ca: Configura els tipus de lletra...

en: Increase Font Sizes
ca: Augmenta la mida dels tipus de lletra

en: Decrease Font Sizes
ca: Minva la mida dels tipus de lletra

en: &Search
ca: &Cerca

en: &Contents
ca: &Contingut

en: Search Options
ca: Opcions de cerca

en: G&lossary
ca: G&lossari

en: Start Page
ca: Pàgina d'inici

en: Unable to run search program.
ca: No es pot iniciar el programa de cerca.

en: A search index does not yet exist. Do you want to create the index now?
ca: Encara no existeix cap índex de cerca. Desitgeu crear-lo ara?

en: Create
ca: Crea

en: Do Not Create
ca: No creïs

en: Error: No document type specified.
ca: Hi ha hagut un error: no s'ha especificat el tipus de document.

en: Error: No search handler for document type '%1'.
ca: Hi ha hagut un error: no hi ha gestor de cerca per al tipus de document «%1».

en: Unable to initialize SearchHandler from file '%1'.
ca: No s'ha pogut inicialitzar el gestor de cerca pel document «%1».

en: No valid search handler found.
ca: No s'ha trobat cap gestor de cerca vàlid.

en: Search Results for '%1':
ca: Resultats de la cerca de «%1»:

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: Error executing search command '%1'.
ca: Hi ha hagut un error en executar l'ordre de cerca «%1».

en: '%1' not found, check your installation
ca: No s'ha trobat «%1», comproveu la instal·lació

en: '%1' not found, install the package containing it
ca: No s'ha trobat «%1», instal·leu el paquet que el conté

en: No search command or URL specified.
ca: No s'ha especificat cap ordre de cerca o URL.

en: and
ca: i

en: or
ca: o

en: &Method:
ca: &Mètode:

en: Max. &results:
ca: Màx. &resultats:

en: &Scope selection:
ca: Selecció de l'i&nterval:

en: Scope
ca: Àmbit

en: Build Search &Index...
ca: Genera l'í&ndex de cerca...

[ctx: Label for searching documentation using custom (user defined) scope]
en: Custom
ca: A mida

[ctx: Label for searching documentation using default search scope]
en: Default
ca: Omissió

[ctx: Label for searching documentation in all subsections]
en: All
ca: Tot

[ctx: Label for scope that deselects all search subsections]
en: None
ca: Cap

[ctx: Label for Unknown search scope, that should never appear]
en: unknown
ca: desconegut

en: Copy Link Address
ca: Copia l'adreça d'enllaç
