plasmapkg - en to ca translation catalogue (47 entries)

en: Install, list, remove Plasma packages
ca: Instal·la, llista, suprimeix els paquets Plasma

en: Addon Name
ca: Nom del complement

en: Service Type
ca: Tipus de servei

en: Path
ca: Camí

en: Package types that are installable with this tool:
ca: Tipus de paquets que són instal·lables amb aquesta eina:

en: Built in:
ca: Incorporats:

en: DataEngine
ca: Motor de dades

en: Layout Template
ca: Plantilla de disposició

en: Plasmoid
ca: Plasmoide

en: Runner
ca: Executor

en: Theme
ca: Tema

en: Wallpaper Images
ca: Imatges de fons d'escriptori

en: Wallpaper Plugin
ca: Connector de fons d'escriptori

en: KWin Effect
ca: Efecte del KWin

en: KWin Window Switcher
ca: Commutador de finestres del KWin

en: KWin Script
ca: Script del KWin

en: Provided by plugins:
ca: Proporcionat per connectors:

en: Provided by .desktop files:
ca: Proporcionats per fitxers .desktop:

en: Plasma Package Manager
ca: Gestor de paquets Plasma

en: Original author
ca: Autor original

[ctx: Do not translate <path>]
en: Generate a SHA1 hash for the package at <path>
ca: Genera un resum SHA1 del paquet a <path>

en: For install or remove, operates on packages installed for all users.
ca: Per a instal·lar o suprimir, opera amb els paquets instal·lats per a tots els usuaris.

[ctx: theme, wallpaper, etc. are keywords, but they may be translated, as both versions are recognized by the application (if translated, should be same as messages with 'package type' context below)]
en: The type of package, e.g. theme, wallpaper, plasmoid, dataengine, runner, layout-template, etc.
ca: El tipus de paquet, p.ex. tema, fons d'escriptori, plasmoide, motor de dades, executor, plantilla de disposició, etc.

[ctx: Do not translate <path>]
en: Install the package at <path>
ca: Instal·la el paquet a <path>

[ctx: Do not translate <path>]
en: Upgrade the package at <path>
ca: Actualitza el paquet en el <path>

en: List installed packages
ca: Llista els paquets instal·lats

en: lists all known Package types that can be installed
ca: llista tots els tipus de paquets coneguts que es poden instal·lar

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the package named <name>
ca: Suprimeix el paquet anomenat <name>

en: Absolute path to the package root. If not supplied, then the standard data directories for this KDE session will be searched instead.
ca: Camí absolut a l'arrel del paquet. Si no es proporciona, llavors se cercaran als directoris de dades estàndard per aquesta sessió del KDE.

en: Failed to generate a Package hash for %1
ca: Ha fallat en generar un resum de paquet per %1

en: SHA1 hash for Package at %1: '%2'
ca: Resum SHA1 del paquet a %1: «%2»

[ctx: package type]
en: wallpaper
ca: fons d'escriptori

[ctx: package type]
en: plasmoid
ca: plasmoide

[ctx: package type]
en: theme
ca: tema

[ctx: package type]
en: dataengine
ca: motor de dades

[ctx: package type]
en: runner
ca: executor

[ctx: package type]
en: wallpaperplugin
ca: connector de fons d'escriptori

[ctx: package type]
en: layout-template
ca: plantilla de disposició

en: Could not find a suitable installer for package of type %1
ca: No s'ha pogut trobar un instal·lador adequat pel paquet de tipus %1

en: Could not load installer for package of type %1. Error reported was: %2
ca: No s'ha pogut carregar l'instal·lador pel paquet de tipus %1. L'error detectat és: %2

[ctx: The user entered conflicting options packageroot and global, this is the error message telling the user he can use only one]
en: The packageroot and global options conflict each other, please select only one.
ca: Una arrel de paquet i les opcions globals entre en conflicte, seleccioneu-ne només un.

en: Successfully removed %1
ca: %1 s'ha eliminat correctament

en: Removal of %1 failed.
ca: L'eliminació de %1 ha fallat.

en: Plugin %1 is not installed now.
ca: El connector %1 no està instal·lat.

en: Successfully installed %1
ca: %1 s'ha instal·lat correctament

en: Installation of %1 failed.
ca: La instal·lació de %1 ha fallat.

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
ca: Es requereix un dels següents: «install», «remove», «upgrade» o «list».
