kcmcrypto - en to ca translation catalogue (171 entries)

en: X509 Certificate Export
ca: Exportació del certificat X509

en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

en: &Export
ca: E&xporta

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: Internal error. Please report to kfm-devel@kde.org.
ca: Error intern. Si us plau, informeu-ne a kfm-devel@kde.org.

en: Error converting the certificate into the requested format.
ca: Error convertint el certificat al format requerit.

en: Error opening file for output.
ca: Error en obrir el fitxer per a l'eixida.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, D_GenCert)
en: Certificate Creation Wizard
ca: Assistent per a la generació del certificat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, T_CertType)
en: Certificate type:
ca: Tipus de certificat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Passphrase:
ca: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Passphrase (verify):
ca: Contrasenya (verificació):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Country code:
ca: Codi de país:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: State or province (in full):
ca: Estat o província (complet):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: City:
ca: Ciutat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Organization name:
ca: Nom de l'organització:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Organizational unit/group:
ca: Unitat/grup organitzatiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel8)
en: Full hostname of the server:
ca: Nom sencer del servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel9)
en: Email address:
ca: Adreça de correu electrònic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel10)
en: Days valid:
ca: Dies de vigència:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox1)
en: Self sign
ca: Autosignatura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel11)
en: Digest:
ca: Resum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel12)
en: Alias:
ca: Àlies:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CheckBox2)
en: Use DSA instead of RSA
ca: Usa DSA en lloc de RSA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel13)
en: Bit strength:
ca: Bits de robustesa:

en: %1 (%2 of %3 bits)
ca: %1 (%2 de %3 bits)

en: <h1>Crypto</h1> This module allows you to configure SSL for use with most KDE applications, as well as manage your personal certificates and the known certificate authorities.
ca: <h1>Criptografia</h1> Aquest mòdul us permet configurar SSL per usar-lo amb la majoria d'aplicacions KDE, així com gestionar els vostres certificats personals i les autoritats de certificació conegudes.

en: KDE Crypto Control Module
ca: Mòdul de control de criptografia del KDE

en: SSL Ciphers to Use
ca: Xifratges SSL a utilitzar

en: Select the ciphers you wish to enable when using the SSL protocol. The actual protocol used will be negotiated with the server at connection time.
ca: Seleccioneu el xifratge que desitgeu habilitar en usar el protocol SSL. El protocol real que s'usarà es negociarà amb el servidor en connectar-se.

en: Cipher Wizard
ca: Assistent per al xifratge

en: Strong Ciphers Only
ca: Només xifratges robustos

en: Export Ciphers Only
ca: Només xifratges d'exportació

en: Enable All
ca: Habilita-ho tot

en: <qt>Use these preconfigurations to more easily configure the SSL encryption settings. You can choose among the following modes:<ul><li><b>Strong Ciphers Only:</b> Select only the strong (&gt;= 128 bit) encryption ciphers.</li><li><b>Export Ciphers Only:</b> Select only the weak ciphers (&lt;= 56 bit).</li><li><b>Enable All:</b> Select all SSL ciphers and methods.</li></ul></qt>
ca: <qt>Useu aquesta preconfiguració per arranjar més fàcilment els paràmetres d'encriptatge de l'SSL. Podeu triar entre els modes següents:<ul><li><b>Només xifratges robustos:</b> selecciona només els xifratges forts (&gt;= 128 bit) per a l'encriptació.</li><li><b>Només xifratges d'exportació:</b> selecciona només els xifratges dèbils (&lt;= 56 bits).</li><li><b>Activa-ho tot:</b> selecciona tots els xifratges SSL i mètodes.</li></ul></qt>

en: Warn on &entering SSL mode
ca: Avisa en &entrar en mode SSL

en: If selected, you will be notified when entering an SSL enabled site
ca: Si ho trieu, se us notificarà quan entreu en un lloc amb SSL habilitat

en: Warn on &leaving SSL mode
ca: A&vís en sortir del mode SSL

en: If selected, you will be notified when leaving an SSL based site.
ca: Si ho trieu, se us notificarà quan sortiu d'un lloc basat en SSL.

en: Warn on sending &unencrypted data
ca: Avís en e&nviar dades sense encriptar

en: If selected, you will be notified before sending unencrypted data via a web browser.
ca: Si ho trieu, se us notificarà abans d'enviar dades sense encriptar via un navegador web.

en: Warn on &mixed SSL/non-SSL pages
ca: Avís a les pàgines amb &barreja de SSL i no SSL

en: If selected, you will be notified if you view a page that has both encrypted and non-encrypted parts.
ca: Si ho trieu, se us notificarà si veieu una pàgina que té parts encriptades i parts sense encriptar.

en: Path to OpenSSL Shared Libraries
ca: Camí cap a les biblioteques compartides OpenSSL

en: &Test
ca: &Prova

en: Use EGD
ca: Usa EGD

en: Use entropy file
ca: Usa el fitxer d'entropia

en: Path to EGD:
ca: Camí cap a EGD:

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the entropy gathering daemon (EGD) for initializing the pseudo-random number generator.
ca: Si el seleccioneu, OpenSSL us preguntarà per a usar el dimoni de recollida de l'entropia (EGD) per a inicialitzar el generador pseudoaleatori de números.

en: If selected, OpenSSL will be asked to use the given file as entropy for initializing the pseudo-random number generator.
ca: Si el seleccioneu, OpenSSL us preguntarà per a aconseguir el fitxer de l'entropia per a inicialitzar el generador pseudoaleatori de números.

en: Enter the path to the socket created by the entropy gathering daemon (or the entropy file) here.
ca: Introduïu-hi el camí cap al connector creat pel dimoni recollidor de l'entropia (o el fitxer de l'entropia).

en: Click here to browse for the EGD socket file.
ca: Premeu aquí per a cercar el fitxer connector EGD.

en: This list box shows which certificates of yours KDE knows about. You can easily manage them from here.
ca: Aquest quadre de llista mostra quins certificats vostres coneix el KDE. Des d'aquí els podreu gestionar amb facilitat.

en: Common Name
ca: Nom comú

en: Email Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: I&mport...
ca: I&mporta...

en: &Export...
ca: Expor&ta...

en: Remo&ve
ca: E&limina

en: &Unlock
ca: D&esbloqueja

en: Verif&y
ca: &Verifica

en: Chan&ge Password...
ca: Canvia contrasen&ya...

en: This is the information known about the owner of the certificate.
ca: Aquesta és la informació coneguda sobre el propietari del certificat.

en: This is the information known about the issuer of the certificate.
ca: Aquesta és la informació coneguda sobre l'expenedor del certificat.

en: Valid from:
ca: Vàlid des de:

en: Valid until:
ca: Vàlid fins a:

en: The certificate is valid starting at this date.
ca: El certificat és vàlid a partir d'aquesta data.

en: The certificate is valid until this date.
ca: El certificat és vàlid fins aquesta data.

en: MD5 digest:
ca: Suma MD5:

en: A hash of the certificate used to identify it quickly.
ca: Una marca del certificat emprada per a identificar-lo ràpidament.

en: On SSL Connection...
ca: En connectar-se per SSL...

en: &Use default certificate
ca: &Usa el certificat per omissió

en: &List upon connection
ca: &Llistar en connectar-se

en: &Do not use certificates
ca: &No usar certificats

en: SSL certificates cannot be managed because this module was not linked with OpenSSL.
ca: No es poden gestionar els certificats SSL perquè aquest mòdul no es va enllaçar amb OpenSSL.

note: i18n("Default Authentication Certificate"), tabAuth), 0, 0, 0, 3 );
en: Default Action
ca: Acció per omissió

en: &Send
ca: &Envia

en: &Prompt
ca: &Pregunta

en: Do &not send
ca: No en&viïs

en: Default certificate:
ca: Certificat per omissió:

en: Host authentication:
ca: Màquina d'autenticació:

en: Host
ca: Màquina

en: Certificate
ca: Certificat

en: Policy
ca: Política

en: Host:
ca: Màquina:

en: Certificate:
ca: Certificat:

en: Action
ca: Acció

en: Send
ca: Envia

en: Prompt
ca: Pregunta

en: Do not send
ca: No enviïs

en: Ne&w
ca: &Nova

en: This list box shows which site and person certificates KDE knows about. You can easily manage them from here.
ca: Aquest quadre de llista mostra els certificats de persona i de lloc que coneix el KDE. Des d'aquí els podreu gestionar amb facilitat.

en: Organization
ca: Organització

en: This button allows you to export the selected certificate to a file of various formats.
ca: Aquest botó us permetrà exportar el certificat seleccionat, en diversos formats cap a un fitxer.

en: &Remove
ca: &Elimina

en: This button removes the selected certificate from the certificate cache.
ca: Aquest botó elimina el certificat seleccionat des del cau de certificats.

en: &Verify
ca: &Verifica

en: This button tests the selected certificate for validity.
ca: Aquest botó comprova la validesa del certificat seleccionat.

en: Cache
ca: Cau

en: Permanentl&y
ca: Per&manentment

en: &Until
ca: Fi&ns

en: Select here to make the cache entry permanent.
ca: Seleccioneu aquí perquè l'entrada al cau sigui permanent.

en: Select here to make the cache entry temporary.
ca: Seleccioneu aquí per a fer que l'entrada al cau sigui temporal.

en: The date and time until the certificate cache entry should expire.
ca: La data i hora a partir de la qual el cau del certificat caducarà.

en: Accep&t
ca: A&ccepta

en: Re&ject
ca: Re&fusa

en: Select this to always accept this certificate.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a acceptar sempre el certificat.

en: Select this to always reject this certificate.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a refusar sempre el certificat.

en: Select this if you wish to be prompted for action when receiving this certificate.
ca: Seleccioneu aquesta opció perquè se us pregunti sobre l'acció de rebre aquest certificat.

en: This list box shows which certificate authorities KDE knows about. You can easily manage them from here.
ca: Aquest quadre de llista mostra les autoritats de certificació que coneix el KDE. Des d'aquí les podreu gestionar amb facilitat.

en: Organizational Unit
ca: Unitat organitzativa

en: Res&tore
ca: Res&taura

en: Accept for site signing
ca: Accepta per a signar el lloc

en: Accept for email signing
ca: Accepta per a signar el correu electrònic

en: Accept for code signing
ca: Accepta per a signar el codi

en: Warn on &self-signed certificates or unknown CA's
ca: Avís per certificats &autosignats o amb AC desconegudes

en: Warn on &expired certificates
ca: Avisa sobre els c&ertificats caducats

en: Warn on re&voked certificates
ca: Avisa sobre els certificats &revocats

en: This list box shows which sites you have decided to accept a certificate from even though the certificate might fail the validation procedure.
ca: Aquest quadre de llista mostra els llocs dels quals heu decidit acceptar certificats encara que aquests poguessin fallar el procediment de validació.

en: &Add
ca: &Afegir

en: These options are not configurable because this module was not linked with OpenSSL.
ca: Aquestes opcions no són configurables perquè aquest mòdul no es va enllaçar amb OpenSSL.

en: Your Certificates
ca: Els vostres certificats

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Peer SSL Certificates
ca: Certificats parells SSL

en: SSL Signers
ca: Signadors SSL

en: Validation Options
ca: Opcions de validació

en: If you do not select at least one cipher, SSL will not work.
ca: Si no trieu un xifratge com a mínim, l'SSL no funcionarà.

en: SSL Ciphers
ca: Xifratges SSL

en: Could not open the certificate.
ca: No s'ha pogut obrir el certificat.

en: Error obtaining the certificate.
ca: Error en obtenir el certificat.

en: This certificate passed the verification tests successfully.
ca: Aquest certificat ha passat les proves de verificació amb èxit.

en: This certificate has failed the tests and should be considered invalid.
ca: El certificat ha fallat les proves i s'hauria de considerar com a no vàlid.

en: Certificate Password
ca: Contrasenya de certificat

en: Certificate password
ca: Contrasenya del certificat

en: The certificate file could not be loaded. Try a different password?
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer de certificat. Escullo una contrasenya diferent?

en: Try
ca: Intenta-ho

en: Do Not Try
ca: No ho intentis

en: A certificate with that name already exists. Are you sure that you wish to replace it?
ca: Ja existeix un certificat amb aquest nom. Esteu segur de voler-lo substituir?

en: Replace
ca: Substitueix

en: Enter the certificate password:
ca: Introduïu la contrasenya de certificat:

en: Password For '%1'
ca: Contrasenya per a «%1»

en: Decoding failed. Please try again:
ca: La descodificació ha fallat. Si us plau, proveu-ho altra vegada:

en: Export failed.
ca: L'exportació ha fallat.

en: Enter the OLD password for the certificate:
ca: Introduïu la contrasenya ANTIGA del certificat:

en: Enter the new certificate password
ca: Introduïu la nova contrasenya del certificat

en: This is not a signer certificate.
ca: Això no és un certificat per a signar.

en: You already have this signer certificate installed.
ca: Aquest certificat ja el teniu instal·lat.

en: The certificate file could not be loaded.
ca: El fitxer del certificat no s'ha pogut carregar.

en: Do you want to make this certificate available to KMail as well?
ca: Voleu que aquest certificat estigui disponible també per al KMail?

en: Make Available
ca: Fes-lo disponible

en: Do Not Make Available
ca: No el facis disponible

en: Could not execute Kleopatra. You might have to install or update the kdepim package.
ca: No s'ha pogut executar el Kleopatra. Potser haureu d'instal·lar o actualitzar el paquet kdepim.

en: This will revert your certificate signers database to the KDE default.
    This operation cannot be undone.
    Are you sure you wish to continue?
ca: Això revertirà la vostra base de dades dels signants de certificats als predeterminats del KDE.
    Aquesta operació no és reversible.
    De veres voleu continuar?

en: Revert
ca: Reverteix

en: Failed to load OpenSSL.
ca: Ha fallat la càrrega de l'OpenSSL.

en: libssl was not found or successfully loaded.
ca: No s'ha pogut trobar «libssl» o no s'ha carregat correctament.

en: libcrypto was not found or successfully loaded.
ca: No s'ha pogut trobar «libcrypto» o no s'ha carregat correctament.

en: OpenSSL was successfully loaded.
ca: OpenSSL s'ha carregat amb èxit.

en: Path to entropy file:
ca: Camí cap al fitxer d'entropia:

en: Personal SSL
ca: SSL personal

en: Server SSL
ca: Servidor SSL

en: SSL Personal Request
ca: Sol·licitud personal SSL

en: SSL Server Request
ca: Sol·licitud del servidor SSL

en: Netscape SSL
ca: SSL Netscape

[ctx: Server certificate authority]
en: Server CA
ca: Servidor CA

[ctx: Personal certificate authority]
en: Personal CA
ca: CA personal

[ctx: Secure MIME certificate authority]
en: S/MIME CA
ca: CA S/MIME

[ctx: No Certificates on List]
en: None
ca: Cap

en: Don't Send
ca: No enviïs

[ctx: Select Time and Date]
en: Date & Time Selector
ca: Selector de la data i hora

[ctx: Set Hours of Time]
en: Hour:
ca: Hora:

[ctx: Set Minutes of Time]
en: Minute:
ca: Minut:

[ctx: Set Seconds of Time]
en: Second:
ca: Segon:
