kdelibs_colors4 - en to ca translation catalogue (453 entries)

[ctx: color]
en: AliceBlue
ca: BlancBlavós

[ctx: color]
en: AntiqueWhite
ca: BlancRosaci

[ctx: color]
en: AntiqueWhite1
ca: BlancRosaci1

[ctx: color]
en: AntiqueWhite2
ca: BlancRosaci2

[ctx: color]
en: AntiqueWhite3
ca: BlancRosaci3

[ctx: color]
en: AntiqueWhite4
ca: BlancRosaci4

[ctx: color]
en: BlanchedAlmond
ca: BlancAmetlla

[ctx: color]
en: BlueViolet
ca: BlauVioleta

[ctx: color]
en: CadetBlue
ca: CadetBlau

[ctx: color]
en: CadetBlue1
ca: CadetBlau1

[ctx: color]
en: CadetBlue2
ca: CadetBlau2

[ctx: color]
en: CadetBlue3
ca: CadetBlau3

[ctx: color]
en: CadetBlue4
ca: CadetBlau4

[ctx: color]
en: CornflowerBlue
ca: BlauFlorBlatDeMoro

[ctx: color]
en: DarkBlue
ca: BlauFosc

[ctx: color]
en: DarkCyan
ca: CianFosc

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod
ca: ÀmbarFosc

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod1
ca: ÀmbarFosc1

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod2
ca: ÀmbarFosc2

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod3
ca: ÀmbarFosc3

[ctx: color]
en: DarkGoldenrod4
ca: ÀmbarFosc4

[ctx: color]
en: DarkGray
ca: GrisFosc

[ctx: color]
en: DarkGreen
ca: VerdFosc

[ctx: color]
en: DarkGrey
ca: GrisFosc

[ctx: color]
en: DarkKhaki
ca: CaquiFosc

[ctx: color]
en: DarkMagenta
ca: MagentaFosc

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen
ca: VerdOlivaFosc

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen1
ca: VerdOlivaFosc1

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen2
ca: VerdOlivaFosc2

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen3
ca: VerdOlivaFosc3

[ctx: color]
en: DarkOliveGreen4
ca: VerdOlivaFosc4

[ctx: color]
en: DarkOrange
ca: TaronjaFosc

[ctx: color]
en: DarkOrange1
ca: TaronjaFosc1

[ctx: color]
en: DarkOrange2
ca: TaronjaFosc2

[ctx: color]
en: DarkOrange3
ca: TaronjaFosc3

[ctx: color]
en: DarkOrange4
ca: TaronjaFosc4

[ctx: color]
en: DarkOrchid
ca: OrquídiaFosc

[ctx: color]
en: DarkOrchid1
ca: OrquídiaFosc1

[ctx: color]
en: DarkOrchid2
ca: OrquídiaFosc2

[ctx: color]
en: DarkOrchid3
ca: OrquídiaFosc3

[ctx: color]
en: DarkOrchid4
ca: OrquídiaFosc4

[ctx: color]
en: DarkRed
ca: VermellFosc

[ctx: color]
en: DarkSalmon
ca: SalmóFosc

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen
ca: VerdMarFosc

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen1
ca: VerdMarFosc1

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen2
ca: VerdMarFosc2

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen3
ca: VerdMarFosc3

[ctx: color]
en: DarkSeaGreen4
ca: VerdMarFosc4

[ctx: color]
en: DarkSlateBlue
ca: BlauPissarraFosc

[ctx: color]
en: DarkSlateGray
ca: GrisPissarraFosc

[ctx: color]
en: DarkSlateGray1
ca: GrisPissarraFosc1

[ctx: color]
en: DarkSlateGray2
ca: GrisPissarraFosc2

[ctx: color]
en: DarkSlateGray3
ca: GrisPissarraFosc3

[ctx: color]
en: DarkSlateGray4
ca: GrisPissarraFosc4

[ctx: color]
en: DarkSlateGrey
ca: GrisPissarraFosc

[ctx: color]
en: DarkTurquoise
ca: TurquesaFosc

[ctx: color]
en: DarkViolet
ca: VioletaFosc

[ctx: color]
en: DeepPink
ca: RosaIntens

[ctx: color]
en: DeepPink1
ca: RosaIntens1

[ctx: color]
en: DeepPink2
ca: RosaIntens2

[ctx: color]
en: DeepPink3
ca: RosaIntens3

[ctx: color]
en: DeepPink4
ca: RosaIntens4

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue
ca: BlauCelIntens

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue1
ca: BlauCelIntens1

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue2
ca: BlauCelIntens2

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue3
ca: BlauCelIntens3

[ctx: color]
en: DeepSkyBlue4
ca: BlauCelIntens4

[ctx: color]
en: DimGray
ca: GrisApagat

[ctx: color]
en: DimGrey
ca: GrisApagat

[ctx: color]
en: DodgerBlue
ca: BlauDodger

[ctx: color]
en: DodgerBlue1
ca: BlauDodger1

[ctx: color]
en: DodgerBlue2
ca: BlauDodger2

[ctx: color]
en: DodgerBlue3
ca: BlauDodger3

[ctx: color]
en: DodgerBlue4
ca: BlauDodger4

[ctx: color]
en: FloralWhite
ca: BlancFloral

[ctx: color]
en: ForestGreen
ca: VerdBosc

[ctx: color]
en: GhostWhite
ca: BlancFantasma

[ctx: color]
en: GreenYellow
ca: VerdGroc

[ctx: color]
en: HotPink
ca: RosaIntens

[ctx: color]
en: HotPink1
ca: RosaIntens1

[ctx: color]
en: HotPink2
ca: RosaIntens2

[ctx: color]
en: HotPink3
ca: RosaIntens3

[ctx: color]
en: HotPink4
ca: RosaIntens4

[ctx: color]
en: IndianRed
ca: VermellTerra

[ctx: color]
en: IndianRed1
ca: VermellTerra1

[ctx: color]
en: IndianRed2
ca: VermellTerra2

[ctx: color]
en: IndianRed3
ca: VermellTerra3

[ctx: color]
en: IndianRed4
ca: VermellTerra4

[ctx: color]
en: LavenderBlush
ca: BlancLavanda

[ctx: color]
en: LavenderBlush1
ca: BlancLavanda1

[ctx: color]
en: LavenderBlush2
ca: BlancLavanda2

[ctx: color]
en: LavenderBlush3
ca: BlancLavanda3

[ctx: color]
en: LavenderBlush4
ca: BlancLavanda4

[ctx: color]
en: LawnGreen
ca: VerdGespa

[ctx: color]
en: LemonChiffon
ca: PolpaLlimona

[ctx: color]
en: LemonChiffon1
ca: PolpaLlimona1

[ctx: color]
en: LemonChiffon2
ca: PolpaLlimona2

[ctx: color]
en: LemonChiffon3
ca: PolpaLlimona3

[ctx: color]
en: LemonChiffon4
ca: PolpaLlimona4

[ctx: color]
en: LightBlue
ca: BlauClar

[ctx: color]
en: LightBlue1
ca: BlauClar1

[ctx: color]
en: LightBlue2
ca: BlauClar2

[ctx: color]
en: LightBlue3
ca: BlauClar3

[ctx: color]
en: LightBlue4
ca: BlauClar4

[ctx: color]
en: LightCoral
ca: CoralClar

[ctx: color]
en: LightCyan
ca: CianClar

[ctx: color]
en: LightCyan1
ca: CianClar1

[ctx: color]
en: LightCyan2
ca: CianClar2

[ctx: color]
en: LightCyan3
ca: CianClar3

[ctx: color]
en: LightCyan4
ca: CianClar4

[ctx: color]
en: LightGoldenrod
ca: ÀmbarClar

[ctx: color]
en: LightGoldenrod1
ca: ÀmbarClar1

[ctx: color]
en: LightGoldenrod2
ca: ÀmbarClar2

[ctx: color]
en: LightGoldenrod3
ca: ÀmbarClar3

[ctx: color]
en: LightGoldenrod4
ca: ÀmbarClar4

[ctx: color]
en: LightGoldenrodYellow
ca: ÀmbarClarGroguenc

[ctx: color]
en: LightGray
ca: GrisClar

[ctx: color]
en: LightGreen
ca: VerdClar

[ctx: color]
en: LightGrey
ca: GrisClar

[ctx: color]
en: LightPink
ca: RosaClar

[ctx: color]
en: LightPink1
ca: RosaClar1

[ctx: color]
en: LightPink2
ca: RosaClar2

[ctx: color]
en: LightPink3
ca: RosaClar3

[ctx: color]
en: LightPink4
ca: RosaClar4

[ctx: color]
en: LightSalmon
ca: SalmóClar

[ctx: color]
en: LightSalmon1
ca: SalmóClar1

[ctx: color]
en: LightSalmon2
ca: SalmóClar2

[ctx: color]
en: LightSalmon3
ca: SalmóClar3

[ctx: color]
en: LightSalmon4
ca: SalmóClar4

[ctx: color]
en: LightSeaGreen
ca: VerdMarClar

[ctx: color]
en: LightSkyBlue
ca: BlauCelClar

[ctx: color]
en: LightSkyBlue1
ca: BlauCelClar1

[ctx: color]
en: LightSkyBlue2
ca: BlauCelClar2

[ctx: color]
en: LightSkyBlue3
ca: BlauCelClar3

[ctx: color]
en: LightSkyBlue4
ca: BlauCelClar4

[ctx: color]
en: LightSlateBlue
ca: BlauPissarraClar

[ctx: color]
en: LightSlateGray
ca: GrisPissarraClar

[ctx: color]
en: LightSlateGrey
ca: GrisPissarraClar

[ctx: color]
en: LightSteelBlue
ca: BlauAcerClar

[ctx: color]
en: LightSteelBlue1
ca: BlauAcerClar1

[ctx: color]
en: LightSteelBlue2
ca: BlauAcerClar2

[ctx: color]
en: LightSteelBlue3
ca: BlauAcerClar3

[ctx: color]
en: LightSteelBlue4
ca: BlauAcerClar4

[ctx: color]
en: LightYellow
ca: GrocClar

[ctx: color]
en: LightYellow1
ca: GrocClar1

[ctx: color]
en: LightYellow2
ca: GrocClar2

[ctx: color]
en: LightYellow3
ca: GrocClar3

[ctx: color]
en: LightYellow4
ca: GrocClar4

[ctx: color]
en: LimeGreen
ca: VerdLlima

[ctx: color]
en: MediumAquamarine
ca: AiguamarinaApagat

[ctx: color]
en: MediumBlue
ca: BlauApagat

[ctx: color]
en: MediumOrchid
ca: OrquídiaMig

[ctx: color]
en: MediumOrchid1
ca: OrquídiaMig1

[ctx: color]
en: MediumOrchid2
ca: OrquídiaMig2

[ctx: color]
en: MediumOrchid3
ca: OrquídiaMig3

[ctx: color]
en: MediumOrchid4
ca: OrquídiaMig4

[ctx: color]
en: MediumPurple
ca: PúrpuraMig

[ctx: color]
en: MediumPurple1
ca: PúrpuraMig1

[ctx: color]
en: MediumPurple2
ca: PúrpuraMig2

[ctx: color]
en: MediumPurple3
ca: PúrpuraMig3

[ctx: color]
en: MediumPurple4
ca: PúrpuraMig4

[ctx: color]
en: MediumSeaGreen
ca: VerdMarApagat

[ctx: color]
en: MediumSlateBlue
ca: BlauPissarraApagat

[ctx: color]
en: MediumSpringGreen
ca: VerdPrimaveraApagat

[ctx: color]
en: MediumTurquoise
ca: TurquesaApagat

[ctx: color]
en: MediumVioletRed
ca: VermellVioletaApagat

[ctx: color]
en: MidnightBlue
ca: BlauMitjanit

[ctx: color]
en: MintCream
ca: CremaDeMenta

[ctx: color]
en: MistyRose
ca: RosaPàlid

[ctx: color]
en: MistyRose1
ca: RosaPàlid1

[ctx: color]
en: MistyRose2
ca: RosaPàlid2

[ctx: color]
en: MistyRose3
ca: RosaPàlid3

[ctx: color]
en: MistyRose4
ca: RosaPàlid4

[ctx: color]
en: NavajoWhite
ca: Cacahuet

[ctx: color]
en: NavajoWhite1
ca: Cacahuet1

[ctx: color]
en: NavajoWhite2
ca: Cacahuet2

[ctx: color]
en: NavajoWhite3
ca: Cacahuet3

[ctx: color]
en: NavajoWhite4
ca: Cacahuet4

[ctx: color]
en: NavyBlue
ca: BlauMarí

[ctx: color]
en: OldLace
ca: FumTaronjós

[ctx: color]
en: OliveDrab
ca: OlivaGris

[ctx: color]
en: OliveDrab1
ca: OlivaGris1

[ctx: color]
en: OliveDrab2
ca: OlivaGris2

[ctx: color]
en: OliveDrab3
ca: OlivaGris3

[ctx: color]
en: OliveDrab4
ca: OlivaGris4

[ctx: color]
en: OrangeRed
ca: TaronjaVermell

[ctx: color]
en: OrangeRed1
ca: TaronjaVermell1

[ctx: color]
en: OrangeRed2
ca: TaronjaVermell2

[ctx: color]
en: OrangeRed3
ca: TaronjaVermell3

[ctx: color]
en: OrangeRed4
ca: TaronjaVermell4

[ctx: color]
en: PaleGoldenrod
ca: ÀmbarPàlid

[ctx: color]
en: PaleGreen
ca: VerdPàlid

[ctx: color]
en: PaleGreen1
ca: VerdPàlid1

[ctx: color]
en: PaleGreen2
ca: VerdPàlid2

[ctx: color]
en: PaleGreen3
ca: VerdPàlid3

[ctx: color]
en: PaleGreen4
ca: VerdPàlid4

[ctx: color]
en: PaleTurquoise
ca: TurquesaPàlid

[ctx: color]
en: PaleTurquoise1
ca: TurquesaPàlid1

[ctx: color]
en: PaleTurquoise2
ca: TurquesaPàlid2

[ctx: color]
en: PaleTurquoise3
ca: TurquesaPàlid3

[ctx: color]
en: PaleTurquoise4
ca: TurquesaPàlid4

[ctx: color]
en: PaleVioletRed
ca: VermellVioletaPàlid

[ctx: color]
en: PaleVioletRed1
ca: VermellVioletaPàlid1

[ctx: color]
en: PaleVioletRed2
ca: VermellVioletaPàlid2

[ctx: color]
en: PaleVioletRed3
ca: VermellVioletaPàlid3

[ctx: color]
en: PaleVioletRed4
ca: VermellVioletaPàlid4

[ctx: color]
en: PapayaWhip
ca: CremaDePapaia

[ctx: color]
en: PeachPuff
ca: PolpaDePréssec

[ctx: color]
en: PeachPuff1
ca: PolpaDePréssec1

[ctx: color]
en: PeachPuff2
ca: PolpaDePréssec2

[ctx: color]
en: PeachPuff3
ca: PolpaDePréssec3

[ctx: color]
en: PeachPuff4
ca: PolpaDePréssec4

[ctx: color]
en: PowderBlue
ca: TurquesaClar

[ctx: color]
en: RosyBrown
ca: MarróRosaci

[ctx: color]
en: RosyBrown1
ca: MarróRosaci1

[ctx: color]
en: RosyBrown2
ca: MarróRosaci2

[ctx: color]
en: RosyBrown3
ca: MarróRosaci3

[ctx: color]
en: RosyBrown4
ca: MarróRosaci4

[ctx: color]
en: RoyalBlue
ca: BlauReal

[ctx: color]
en: RoyalBlue1
ca: BlauReal1

[ctx: color]
en: RoyalBlue2
ca: BlauReal2

[ctx: color]
en: RoyalBlue3
ca: BlauReal3

[ctx: color]
en: RoyalBlue4
ca: BlauReal4

[ctx: color]
en: SaddleBrown
ca: MarróCuir

[ctx: color]
en: SandyBrown
ca: MarróSorra

[ctx: color]
en: SeaGreen
ca: VerdMar

[ctx: color]
en: SeaGreen1
ca: VerdMar1

[ctx: color]
en: SeaGreen2
ca: VerdMar2

[ctx: color]
en: SeaGreen3
ca: VerdMar3

[ctx: color]
en: SeaGreen4
ca: VerdMar4

[ctx: color]
en: SkyBlue
ca: BlauCel

[ctx: color]
en: SkyBlue1
ca: BlauCel1

[ctx: color]
en: SkyBlue2
ca: BlauCel2

[ctx: color]
en: SkyBlue3
ca: BlauCel3

[ctx: color]
en: SkyBlue4
ca: BlauCel4

[ctx: color]
en: SlateBlue
ca: BlauPissarra

[ctx: color]
en: SlateBlue1
ca: BlauPissarra1

[ctx: color]
en: SlateBlue2
ca: BlauPissarra2

[ctx: color]
en: SlateBlue3
ca: BlauPissarra3

[ctx: color]
en: SlateBlue4
ca: BlauPissarra4

[ctx: color]
en: SlateGray
ca: GrisPissarra

[ctx: color]
en: SlateGray1
ca: GrisPissarra1

[ctx: color]
en: SlateGray2
ca: GrisPissarra2

[ctx: color]
en: SlateGray3
ca: GrisPissarra3

[ctx: color]
en: SlateGray4
ca: GrisPissarra4

[ctx: color]
en: SlateGrey
ca: GrisPissarra

[ctx: color]
en: SpringGreen
ca: VerdPrimavera

[ctx: color]
en: SpringGreen1
ca: VerdPrimavera1

[ctx: color]
en: SpringGreen2
ca: VerdPrimavera2

[ctx: color]
en: SpringGreen3
ca: VerdPrimavera3

[ctx: color]
en: SpringGreen4
ca: VerdPrimavera4

[ctx: color]
en: SteelBlue
ca: BlauAcer

[ctx: color]
en: SteelBlue1
ca: BlauAcer1

[ctx: color]
en: SteelBlue2
ca: BlauAcer2

[ctx: color]
en: SteelBlue3
ca: BlauAcer3

[ctx: color]
en: SteelBlue4
ca: BlauAcer4

[ctx: color]
en: VioletRed
ca: VermellVioleta

[ctx: color]
en: VioletRed1
ca: VermellVioleta1

[ctx: color]
en: VioletRed2
ca: VermellVioleta2

[ctx: color]
en: VioletRed3
ca: VermellVioleta3

[ctx: color]
en: VioletRed4
ca: VermellVioleta4

[ctx: color]
en: WhiteSmoke
ca: BlancFum

[ctx: color]
en: YellowGreen
ca: GrocVerd

[ctx: color]
en: aquamarine
ca: Aiguamarina

[ctx: color]
en: aquamarine1
ca: Aiguamarina1

[ctx: color]
en: aquamarine2
ca: Aiguamarina2

[ctx: color]
en: aquamarine3
ca: Aiguamarina3

[ctx: color]
en: aquamarine4
ca: Aiguamarina4

[ctx: color]
en: azure
ca: Lapislàtzuli

[ctx: color]
en: azure1
ca: Lapislàtzuli1

[ctx: color]
en: azure2
ca: Lapislàtzuli2

[ctx: color]
en: azure3
ca: Lapislàtzuli3

[ctx: color]
en: azure4
ca: Lapislàtzuli4

[ctx: color]
en: beige
ca: Beige

[ctx: color]
en: bisque
ca: Pernil

[ctx: color]
en: bisque1
ca: Pernil1

[ctx: color]
en: bisque2
ca: Pernil2

[ctx: color]
en: bisque3
ca: Pernil3

[ctx: color]
en: bisque4
ca: Pernil4

[ctx: color]
en: black
ca: Negre

[ctx: color]
en: blue
ca: Blau

[ctx: color]
en: blue1
ca: Blau1

[ctx: color]
en: blue2
ca: Blau2

[ctx: color]
en: blue3
ca: Blau3

[ctx: color]
en: blue4
ca: Blau4

[ctx: color]
en: brown
ca: Marró

[ctx: color]
en: brown1
ca: Marró1

[ctx: color]
en: brown2
ca: Marró2

[ctx: color]
en: brown3
ca: Marró3

[ctx: color]
en: brown4
ca: Marró4

[ctx: color]
en: burlywood
ca: Castany

[ctx: color]
en: burlywood1
ca: Castany1

[ctx: color]
en: burlywood2
ca: Castany2

[ctx: color]
en: burlywood3
ca: Castany3

[ctx: color]
en: burlywood4
ca: Castany4

[ctx: color]
en: chartreuse
ca: Chartreuse

[ctx: color]
en: chartreuse1
ca: Chartreuse1

[ctx: color]
en: chartreuse2
ca: Chartreuse2

[ctx: color]
en: chartreuse3
ca: Chartreuse3

[ctx: color]
en: chartreuse4
ca: Chartreuse4

[ctx: color]
en: chocolate
ca: Xocolata

[ctx: color]
en: chocolate1
ca: Xocolata1

[ctx: color]
en: chocolate2
ca: Xocolata2

[ctx: color]
en: chocolate3
ca: Xocolata3

[ctx: color]
en: chocolate4
ca: Xocolata4

[ctx: color]
en: coral
ca: Coral

[ctx: color]
en: coral1
ca: Coral1

[ctx: color]
en: coral2
ca: Coral2

[ctx: color]
en: coral3
ca: Coral3

[ctx: color]
en: coral4
ca: Coral4

[ctx: color]
en: cornsilk
ca: BlatDeMoroLletós

[ctx: color]
en: cornsilk1
ca: BlatDeMoroLletós1

[ctx: color]
en: cornsilk2
ca: BlatDeMoroLletós2

[ctx: color]
en: cornsilk3
ca: BlatDeMoroLletós3

[ctx: color]
en: cornsilk4
ca: BlatDeMoroLletós4

[ctx: color]
en: cyan
ca: Cian

[ctx: color]
en: cyan1
ca: Cian1

[ctx: color]
en: cyan2
ca: Cian2

[ctx: color]
en: cyan3
ca: Cian3

[ctx: color]
en: cyan4
ca: Cian4

[ctx: color]
en: firebrick
ca: Maó

[ctx: color]
en: firebrick1
ca: Maó1

[ctx: color]
en: firebrick2
ca: Maó2

[ctx: color]
en: firebrick3
ca: Maó3

[ctx: color]
en: firebrick4
ca: Maó4

[ctx: color]
en: gainsboro
ca: Alumini

[ctx: color]
en: gold
ca: Or

[ctx: color]
en: gold1
ca: Or1

[ctx: color]
en: gold2
ca: Or2

[ctx: color]
en: gold3
ca: Or3

[ctx: color]
en: gold4
ca: Or4

[ctx: color]
en: goldenrod
ca: Àmbar

[ctx: color]
en: goldenrod1
ca: Àmbar1

[ctx: color]
en: goldenrod2
ca: Àmbar2

[ctx: color]
en: goldenrod3
ca: Àmbar3

[ctx: color]
en: goldenrod4
ca: Àmbar4

[ctx: color]
en: green
ca: Verd

[ctx: color]
en: green1
ca: Verd1

[ctx: color]
en: green2
ca: Verd2

[ctx: color]
en: green3
ca: Verd3

[ctx: color]
en: green4
ca: Verd4

[ctx: color]
en: honeydew
ca: BlauLletós

[ctx: color]
en: honeydew1
ca: BlauLletós1

[ctx: color]
en: honeydew2
ca: BlauLletós2

[ctx: color]
en: honeydew3
ca: BlauLletós3

[ctx: color]
en: honeydew4
ca: BlauLletós4

[ctx: color]
en: ivory
ca: Ivori

[ctx: color]
en: ivory1
ca: Ivori1

[ctx: color]
en: ivory2
ca: Ivori2

[ctx: color]
en: ivory3
ca: Ivori3

[ctx: color]
en: ivory4
ca: Ivori4

[ctx: color]
en: khaki
ca: Caqui

[ctx: color]
en: khaki1
ca: Caqui1

[ctx: color]
en: khaki2
ca: Caqui2

[ctx: color]
en: khaki3
ca: Caqui3

[ctx: color]
en: khaki4
ca: Caqui4

[ctx: color]
en: lavender
ca: Lavanda

[ctx: color]
en: linen
ca: Lli

[ctx: color]
en: magenta
ca: Magenta

[ctx: color]
en: magenta1
ca: Magenta1

[ctx: color]
en: magenta2
ca: Magenta2

[ctx: color]
en: magenta3
ca: Magenta3

[ctx: color]
en: magenta4
ca: Magenta4

[ctx: color]
en: maroon
ca: MarróVermellós

[ctx: color]
en: maroon1
ca: MarróVermellós1

[ctx: color]
en: maroon2
ca: MarróVermellós2

[ctx: color]
en: maroon3
ca: MarróVermellós3

[ctx: color]
en: maroon4
ca: MarróVermellós4

[ctx: color]
en: moccasin
ca: Mocassí

[ctx: color]
en: navy
ca: Marí

[ctx: color]
en: orange
ca: Taronja

[ctx: color]
en: orange1
ca: Taronja1

[ctx: color]
en: orange2
ca: Taronja2

[ctx: color]
en: orange3
ca: Taronja3

[ctx: color]
en: orange4
ca: Taronja4

[ctx: color]
en: orchid
ca: Orquídia

[ctx: color]
en: orchid1
ca: Orquídia1

[ctx: color]
en: orchid2
ca: Orquídia2

[ctx: color]
en: orchid3
ca: Orquídia3

[ctx: color]
en: orchid4
ca: Orquídia4

[ctx: color]
en: peru
ca: Perú

[ctx: color]
en: pink
ca: Rosa

[ctx: color]
en: pink1
ca: Rosa1

[ctx: color]
en: pink2
ca: Rosa2

[ctx: color]
en: pink3
ca: Rosa3

[ctx: color]
en: pink4
ca: Rosa4

[ctx: color]
en: plum
ca: Lila

[ctx: color]
en: plum1
ca: Lila1

[ctx: color]
en: plum2
ca: Lila2

[ctx: color]
en: plum3
ca: Lila3

[ctx: color]
en: plum4
ca: Lila4

[ctx: color]
en: purple
ca: Púrpura

[ctx: color]
en: purple1
ca: Púrpura1

[ctx: color]
en: purple2
ca: Púrpura2

[ctx: color]
en: purple3
ca: Púrpura3

[ctx: color]
en: purple4
ca: Púrpura4

[ctx: color]
en: red
ca: Vermell

[ctx: color]
en: red1
ca: Vermell1

[ctx: color]
en: red2
ca: Vermell2

[ctx: color]
en: red3
ca: Vermell3

[ctx: color]
en: red4
ca: Vermell4

[ctx: color]
en: salmon
ca: Salmó

[ctx: color]
en: salmon1
ca: Salmó1

[ctx: color]
en: salmon2
ca: Salmó2

[ctx: color]
en: salmon3
ca: Salmó3

[ctx: color]
en: salmon4
ca: Salmó4

[ctx: color]
en: seashell
ca: Nàcar

[ctx: color]
en: seashell1
ca: Nàcar1

[ctx: color]
en: seashell2
ca: Nàcar2

[ctx: color]
en: seashell3
ca: Nàcar3

[ctx: color]
en: seashell4
ca: Nàcar4

[ctx: color]
en: sienna
ca: Siena

[ctx: color]
en: sienna1
ca: Siena1

[ctx: color]
en: sienna2
ca: Siena2

[ctx: color]
en: sienna3
ca: Siena3

[ctx: color]
en: sienna4
ca: Siena4

[ctx: color]
en: snow
ca: Neu

[ctx: color]
en: snow1
ca: Neu1

[ctx: color]
en: snow2
ca: Neu2

[ctx: color]
en: snow3
ca: Neu3

[ctx: color]
en: snow4
ca: Neu4

[ctx: color]
en: tan
ca: Broncejat

[ctx: color]
en: tan1
ca: Broncejat1

[ctx: color]
en: tan2
ca: Broncejat2

[ctx: color]
en: tan3
ca: Broncejat3

[ctx: color]
en: tan4
ca: Broncejat4

[ctx: color]
en: thistle
ca: LilaClar

[ctx: color]
en: thistle1
ca: LilaClar1

[ctx: color]
en: thistle2
ca: LilaClar2

[ctx: color]
en: thistle3
ca: LilaClar3

[ctx: color]
en: thistle4
ca: LilaClar4

[ctx: color]
en: tomato
ca: Tomàquet

[ctx: color]
en: tomato1
ca: Tomàquet1

[ctx: color]
en: tomato2
ca: Tomàquet2

[ctx: color]
en: tomato3
ca: Tomàquet3

[ctx: color]
en: tomato4
ca: Tomàquet4

[ctx: color]
en: turquoise
ca: Turquesa

[ctx: color]
en: turquoise1
ca: Turquesa1

[ctx: color]
en: turquoise2
ca: Turquesa2

[ctx: color]
en: turquoise3
ca: Turquesa3

[ctx: color]
en: turquoise4
ca: Turquesa4

[ctx: color]
en: violet
ca: Violeta

[ctx: color]
en: wheat
ca: Blat

[ctx: color]
en: wheat1
ca: Blat1

[ctx: color]
en: wheat2
ca: Blat2

[ctx: color]
en: wheat3
ca: Blat3

[ctx: color]
en: wheat4
ca: Blat4

[ctx: color]
en: white
ca: Blanc

[ctx: color]
en: yellow
ca: Groc

[ctx: color]
en: yellow1
ca: Groc1

[ctx: color]
en: yellow2
ca: Groc2

[ctx: color]
en: yellow3
ca: Groc3

[ctx: color]
en: yellow4
ca: Groc4
