kio4 - en to ca translation catalogue (1195 entries)

en: A file or folder named %1 already exists.
ca: Ja existeix un fitxer o una carpeta anomenat %1.

en: You do not have permission to create that folder.
ca: No teniu permís per a crear aquesta carpeta.

en: You did not select a file to delete.
ca: No heu seleccionat cap fitxer per a suprimir.

en: Nothing to Delete
ca: No hi ha res per a suprimir

en: <qt>Do you really want to delete
     <b>'%1'</b>?</qt>
ca: <qt>De veres voleu suprimir
     <b>«%1»</b>?</qt>

en: Delete File
ca: Suprimeix fitxer

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir aquest element?
ca[1]: Esteu segur que voleu suprimir aquests %1 elements?

en: Delete Files
ca: Suprimeix fitxers

en: You did not select a file to trash.
ca: No heu seleccionat un fitxer per a la paperera.

en: Nothing to Trash
ca: No hi ha res per a la paperera

en: <qt>Do you really want to trash
     <b>'%1'</b>?</qt>
ca: <qt>De veres voleu llençar a la paperera
     <b>«%1»</b>?</qt>

en: Trash File
ca: Llença el fitxer a la paperera

[ctx: to trash]
en: &Trash
ca: A la &paperera

en: translators: not called for n == 1 | Do you really want to trash these %1 items?
ca[0]: Esteu segur d'enviar a la paperera aquest element?
ca[1]: Esteu segur d'enviar a la paperera aquests %1 elements?

en: Trash Files
ca: Llença fitxers a la paperera

en: The specified folder does not exist or was not readable.
ca: La carpeta especificada no existeix o no era llegible.

en: Menu
ca: Menú

en: Parent Folder
ca: Carpeta mare

en: Home Folder
ca: Carpeta inicial

en: Reload
ca: Actualitza

en: New Folder...
ca: Carpeta nova...

en: Move to Trash
ca: Llença a la paperera

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Sorting
ca: Ordenació

en: By Name
ca: Per nom

en: By Size
ca: Per mida

en: By Date
ca: Per data

en: By Type
ca: Per tipus

en: Descending
ca: Descendent

en: Folders First
ca: Primer les carpetes

en: Icon Position
ca: Posició de les icones

en: Next to File Name
ca: Al costat del nom de fitxer

en: Above File Name
ca: Sobre el nom del fitxer

en: Short View
ca: Vista breu

en: Detailed View
ca: Vista detallada

en: Tree View
ca: Vista en arbre

en: Detailed Tree View
ca: Vista en arbre detallada

en: Show Hidden Files
ca: Mostra fitxers ocults

en: Show Aside Preview
ca: Mostra una vista prèvia lateral

en: Show Preview
ca: Mostra la vista prèvia

en: Open File Manager
ca: Obre el gestor de fitxers

en: Properties
ca: Propietats

en: &View
ca: &Visualitza

[ctx: folder name]
en: New Folder
ca: Carpeta nova

[ctx: @title:window]
en: New Folder
ca: Carpeta nova

[ctx: @label:textbox]
en: Create new folder in:
    %1
ca: Crea una carpeta nova a:
    %1

[ctx: @title:window]
en: Select Folder
ca: Selecció de carpeta

[ctx: @action:button]
en: New Folder...
ca: Carpeta nova...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Folder...
ca: Carpeta nova...

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
ca: Llença a la paperera

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: @option:check]
en: Show Hidden Folders
ca: Mostra les carpetes ocultes

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
ca: Propietats

en: *|All Files
ca: *|Tots els fitxers

en: All Supported Files
ca: Tots els fitxers acceptats

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Add Places Entry
ca: Afegeix l'entrada dels llocs

en: Edit Places Entry
ca: Edita l'entrada dels llocs

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
ca: <qt>Aquest és el text que apareixerà al plafó dels llocs.<br /><br />L'etiqueta hauria de consistir d'una o dues paraules que us ajudaran a recordar a què fa referència aquesta entrada. Si no introduïu cap etiqueta, s'informarà a partir de l'URL del lloc.</qt>

en: L&abel:
ca: Etiquet&a:

en: Enter descriptive label here
ca: Introduïu una etiqueta descriptiva aquí

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
ca: <qt>Aquesta és la ubicació associada amb l'entrada. Es pot usar qualsevol URL vàlid. Per exemple:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Clicant al botó a la vora del quadre d'edició de text podeu navegar a un URL apropiat.</qt>

en: &Location:
ca: &Ubicació:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
ca: <qt>Aquesta és la icona que apareixerà al plafó dels llocs.<br /><br />Cliqueu al botó per a seleccionar una icona diferent.</qt>

en: Choose an &icon:
ca: Trieu una &icona:

en: &Only show when using this application (%1)
ca: M&ostra-ho només en usar aquesta aplicació (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
ca: <qt>Seleccioneu aquesta opció si voleu que aquesta entrada només es mostri en usar l'aplicació actual (%1).<br /><br />Si no se selecciona aquesta opció, l'entrada estarà disponible a totes les aplicacions.</qt>

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Home
ca: Inici

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
ca: Xarxa

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Root
ca: Arrel

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
ca: Paperera

en: &Release '%1'
ca: Allibe&ra «%1»

en: &Safely Remove '%1'
ca: Treu «%1» amb &seguretat

en: &Unmount '%1'
ca: &Desmunta %1

en: &Eject '%1'
ca: &Expulsa «%1»

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
ca: El dispositiu «%1» no és cap disc i no es pot expulsar.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
ca: S'ha produït un error en accedir a «%1», el sistema ha contestat: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
ca: Hi ha hagut un error en accedir a «%1»

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
ca: Buida la paperera

en: Add Entry...
ca: Afegeix entrada...

en: &Edit Entry '%1'...
ca: &Edita l'entrada «%1»...

en: &Hide Entry '%1'
ca: &Oculta l'entrada «%1»

en: &Show All Entries
ca: Mo&stra totes les entrades

en: &Remove Entry '%1'
ca: E&limina l'entrada «%1»

[ctx: @info]
en: Do you really want to empty the Trash? All items will be deleted.
ca: Esteu segur que voleu buidar la paperera? Tots els elements se suprimiran.

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
ca: Buida la paperera

en: Show Hidden Folders
ca: Mostra les carpetes ocultes

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
ca: <qt>Potser se us presentaran coincidències possibles en teclejar a l'àrea de text. Aquesta característica es pot controlar clicant amb el botó dret del ratolí i seleccionant un mode preferit del menú <b>Compleció de text</b>.</qt>

en: Drive: %1
ca: Unitat: %1

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</qt>
ca: <qt>Cliqueu aquest botó per anar a la carpeta mare.<br /><br />Per exemple, si la ubicació actual és file:/home/%1 clicar aquest botó us portarà a file:/home.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
ca: Cliqueu aquest botó per anar un pas enrere a l'historial de navegació.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
ca: Cliqueu aquest botó per anar un pas endavant a l'historial de navegació.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
ca: Cliqueu aquest botó per tornar a carregar el contingut de la ubicació actual.

en: Click this button to create a new folder.
ca: Cliqueu aquest botó per a crear una carpeta nova.

en: Show Places Navigation Panel
ca: Mostra el plafó de navegació dels llocs

en: Show Bookmarks
ca: Mostra les adreces d'interès

en: Options
ca: Opcions

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places navigation panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
ca: <qt>Aquest és el menú de configuració pel diàleg de fitxer. Des d'aquest menú es pot accedir a diverses opcions, incloent-hi:<ul><li>com s'ordenen els fitxers a la llista</li><li>tipus de vista, incloent-hi icona i llista</li><li>mostrar els fitxers ocults</li><li>el plafó de navegació dels llocs</li><li>vistes prèvies dels fitxers </li><li>separació de les carpetes dels fitxers</li></ul></qt>

en: Zoom out
ca: Redueix

en: Zoom in
ca: Amplia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
ca: &Nom:

en: <qt>This is the filter to apply to the file list. File names that do not match the filter will not be shown.<p>You may select from one of the preset filters in the drop down menu, or you may enter a custom filter directly into the text area.</p><p>Wildcards such as * and ? are allowed.</p></qt>
ca: <qt>Aquest és el filtre a aplicar a la llista de fitxers. Els fitxers que no casen amb el filtre no es mostraran.<p>Podeu seleccionar un dels filtres preseleccionats del menú desplegable, o podeu introduir un filtre a mida directament a l'àrea de text.</p><p>Es permeten comodins com ara «*» i «?».</p></qt>

en: &Filter:
ca: &Filtre:

en: You can only select one file
ca: Només podeu seleccionar un fitxer

en: More than one file provided
ca: S'ha indicat més d'un fitxer

en: You can only select local files
ca: Només podeu seleccionar fitxers locals

en: Remote files not accepted
ca: No s'accepten fitxers remots

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
ca: S'ha seleccionat més d'una carpeta i aquest diàleg no accepta carpetes, per tant no es pot decidir en quina entrar. Si us plau, seleccioneu-ne només una per a llistar-la.

en: More than one folder provided
ca: S'ha indicat més d'una carpeta

en: At least one folder and one file has been selected. Selected files will be ignored and the selected folder will be listed
ca: S'han de seleccionar una carpeta i un fitxer com a mínim. Els fitxers seleccionats s'ignoraran i es llistarà la carpeta seleccionada

en: Files and folders selected
ca: S'han seleccionat fitxers i carpetes

en: The file "%1" could not be found
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer «%1»

en: Cannot open file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: This is the name to save the file as.
ca: Aquest és el nom amb el qual desar el fitxer.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
ca: Aquesta és la llista dels fitxers a obrir. Es pot especificar més d'un fitxer llistant diversos fitxers, separats per espais.

en: This is the name of the file to open.
ca: Aquest és el nom del fitxer a obrir.

[ctx: @title:window]
en: Places
ca: Llocs

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
ca: El fitxer «%1» ja existeix. Voleu sobreescriure'l?

en: Overwrite File?
ca: Sobreescriure el fitxer?

en: The chosen filenames do not
    appear to be valid.
ca: Els noms de fitxer escollits
    no semblen ser vàlids.

en: Invalid Filenames
ca: Noms de fitxers no vàlids

en: You can only select local files.
ca: Només podeu seleccionar fitxers locals.

en: Remote Files Not Accepted
ca: No s'accepten fitxers remots

en: *|All Folders
ca: *|Totes les carpetes

en: &Open
ca: &Obre

en: Icon size: %1 pixels (standard size)
ca: Mida de la icona: %1 píxels (mida estàndard)

en: Icon size: %1 pixels
ca: Mida de la icona: %1 píxels

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
ca: Selecciona automàticament l'e&xtensió del fitxer (%1)

en: the extension <b>%1</b>
ca: l'extensió <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
ca: Selecciona automàticament l'e&xtensió del fitxer

en: a suitable extension
ca: una extensió adequada

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
ca: Aquesta opció activa algunes característiques convenients per a desar fitxers amb extensions:<br /><ol><li>S'actualitzarà tota extensió especificada a l'àrea de text <b>%1</b> si canvieu el tipus de fitxer a desar.<br /><br /></li><li>Si no s'especifica cap extensió a l'àrea de text <b>%2</b> en clicar <b>Desa</b>, s'afegirà %3 al final del nom de fitxer (si el fitxer encara no existeix). Aquesta extensió està basada en el tipus de fitxer que heu triat per a desar.<br /><br />Si no voleu que el KDE proporcioni una extensió pel nom de fitxer, podeu desactivar aquesta opció o bé podeu suprimir-la afegint un punt «.» al final del nom de fitxer (al final el punt s'eliminarà automàticament).</li></ol>Si no esteu segur, deixeu l'opció activada, ja que farà més manejables els vostres fitxers.

en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
ca: <qt>Aquest botó us permet posar una adreça d'interès a ubicacions específiques. Cliqueu-lo per obrir el menú d'adreces d'interès on podeu afegir, editar o seleccionar una dreça d'interès.<br /><br/>Aquestes adreces d'interès són específiques del diàleg de fitxer, però altrament operen com les adreces d'interès arreu del KDE.</qt>

en: Sorry
ca: Ho sento

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
ca: <qt>El fitxer de plantilla <b>%1</b> no existeix.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Create directory
ca: Crea un directori

[ctx: @action:button]
en: Enter a different name
ca: Introduïu un nom diferent

en: Create hidden directory?
ca: Creo el directori ocult?

en: The name "%1" starts with a dot, so the directory will be hidden by default.
ca: El nom «%1» comença amb un punt, per tant, el directori estarà ocult per defecte.

en: Do not ask again
ca: No ho tornis a preguntar

en: File name:
ca: Nom de fitxer:

en: Create Symlink
ca: Creació d'un enllaç simbòlic

en: Create link to URL
ca: Crea un enllaç a l'URL

en: Basic links can only point to local files or directories.
    Please use "Link to Location" for remote URLs.
ca: Els enllaços bàsics només poden apuntar a fitxers locals o directoris.
    Utilitzeu «Enllaç a la ubicació» per als URL remots.

en: Create New
ca: Crea nou

en: Link to Device
ca: Enllaç a dispositiu

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: Create new folder in:
    %1
ca: Crea una carpeta nova a:
    %1

en: Copy
ca: Copia

en: Paste
ca: Enganxa

en: Edit
ca: Edita

en: Navigate
ca: Navega

en: Show Full Path
ca: Mostra el camí sencer

en: Custom Path
ca: Camí a mida

[ctx: @action:inmenu]
en: More
ca: Més

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
ca: Dispositius

[ctx: @item:inmenu]
en: Subversion
ca: Subversió

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
ca: Altres

en: Click for Location Navigation
ca: Cliqueu per navegar a una ubicació

en: Click to Edit Location
ca: Cliqueu per editar una ubicació

en: Setting ACL for %1
ca: S'està establint l'ACL per a %1

en: Could not change permissions for
    %1
ca: No s'han pogut canviar els permisos per
    %1

en: No Media inserted or Media not recognized.
ca: No hi ha cap suport inserit o no es reconeix el suport.

en: "vold" is not running.
ca: «vold» no s'està executant.

en: Could not find program "mount"
ca: No s'ha pogut trobar el programa «mount»

en: mounting is not supported by wince.
ca: el muntatge no és disponible al WinCE.

en: Could not find program "umount"
ca: No s'ha pogut trobar el programa «umount»

en: unmounting is not supported by wince.
ca: el desmuntatge no és disponible al WinCE.

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
ca: No es pot copiar el fitxer des de %1 a %2 (Número d'error: %3)

en: No media in device for %1
ca: No hi ha cap suport al dispositiu per a %1

en: Could not get user id for given user name %1
ca: No s'ha pogut obtenir l'ID de l'usuari pel nom usuari donat %1

en: Could not get group id for given group name %1
ca: No s'ha pogut obtenir l'ID del grup pel nom de grup donat %1

en: Opening connection to host %1
ca: S'està obrint la connexió a l'ordinador %1

en: Connected to host %1
ca: S'ha connectat a l'ordinador %1

en: %1.
    
    Reason: %2
ca: %1.
    
    Motiu: %2

en: Sending login information
ca: S'està enviant la informació de connexió

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
ca: Missatge enviat:
    Connexió usant usuari=%1 i contrasenya=[oculta]
    
    El servidor ha contestat:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
ca: Heu de donar un nom d'usuari i una contrasenya per a accedir aquest lloc.

en: Site:
ca: Lloc:

en: Login OK
ca: S'ha fet la connexió

en: Could not login to %1.
ca: No s'ha pogut connectar a %1.

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
ca: Heu de donar un nom d'usuari i una contrasenya pel servidor intermediari llistat a sota abans que se us permeti accedir altres llocs.

en: Proxy:
ca: Servidor intermediari:

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
ca: <b>%1</b> a <b>%2</b>

en: Proxy Authentication Failed.
ca: Ha fallat l'autenticació de l'intermediari.

en: No host specified.
ca: No s'ha especificat cap ordinador.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
ca: Altrament la petició hauria tingut èxit.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
ca: recuperar els valors de propietats

[ctx: request type]
en: set property values
ca: establir els valors de propietats

[ctx: request type]
en: create the requested folder
ca: crea la carpeta demanada

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
ca: copia el fitxer o carpeta especificat

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
ca: mou el fitxer o carpeta especificat

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
ca: cerca dins la carpeta especificada

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
ca: bloqueja el fitxer o carpeta especificat

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
ca: desbloqueja el fitxer o carpeta especificat

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
ca: suprimeix el fitxer o la carpeta especificat

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
ca: consultar les capacitats del servidor

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
ca: recupera el contingut del fitxer o carpeta especificat

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
ca: executa un informe en la carpeta especificada

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
ca: Hi ha hagut un error inesperat (%1) en intentar %2.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
ca: El servidor no accepta el protocol WebDAV.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
ca: Hi ha hagut un error en intentar %1, %2. A sota hi ha un resum de les raons.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
ca: S'ha denegat l'accés en intentar %1.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
ca: No es pot crear un recurs a la destinació fins que s'hagin creat una o més col·leccions intermèdies (carpetes).

en: The server was unable to maintain the liveness of the properties listed in the propertybehavior XML element or you attempted to overwrite a file while requesting that files are not overwritten. %1
ca: El servidor no ha pogut mantenir la vida de les propietats llistades a l'element XML «propertybehavior» o heu provat de sobreescriure un fitxer quan s'havia demanat que els fitxers no se sobreescrivissin. %1

en: The requested lock could not be granted. %1
ca: No s'ha pogut atorgar el bloqueig sol·licitat. %1

en: The server does not support the request type of the body.
ca: El servidor no accepta el tipus de petició del cos.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
ca: No es pot %1 perquè el recurs està bloquejat.

en: This action was prevented by another error.
ca: Aquesta acció ha estat evitada per un altre error.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
ca: No s'ha pogut %1 perquè el servidor de destinació refusa acceptar el fitxer o carpeta.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
ca: El recurs de destinació no té espai suficient per a gravar l'estat del recurs després de l'execució d'aquest mètode.

en: The resource cannot be deleted.
ca: El recurs no s'ha pogut suprimir.

[ctx: request type]
en: upload %1
ca: puja %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
ca: Hi ha hagut un error inesperat (%1) en intentar %2.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
ca: S'ha contactat amb %1. S'està esperant la resposta...

[ctx: @info Security check on url being accessed]
en: <p>You are about to log in to the site "%1" with the username "%2", but the website does not require authentication. This may be an attempt to trick you.</p><p>Is "%1" the site you want to visit?</p>
ca: <p>Esteu a punt d'iniciar la sessió al lloc «%1» amb el nom d'usuari «%2», però el lloc web no requereix autenticació. Això pot ser un intent d'enganyar-vos.</p><p>«%1» és el lloc que voleu visitar?</p>

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
ca: Confirmació d'accés a lloc web

en: Server processing request, please wait...
ca: El servidor està processant la petició, espereu...

en: Sending data to %1
ca: S'estan enviant dades a %1

en: Retrieving %1 from %2...
ca: S'està recuperant %1 des de %2...

en: Authentication Failed.
ca: Ha fallat l'autenticació.

en: Authorization failed.
ca: L'autorització ha fallat.

en: Unknown Authorization method.
ca: Mètode d'autorització desconegut.

en: KDE HTTP cache maintenance tool
ca: Eina de manteniment del cau HTTP de KDE

en: Empty the cache
ca: Buida el cau

en: Display information about cache file
ca: Mostra informació quant al fitxer de memòria cau

en: Cookie Alert
ca: Avís de galeta

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
ca[0]: <p>Heu rebut una galeta de<br/><b>%2%3</b><br/>Voleu acceptar o rebutjar aquesta galeta?</p>
ca[1]: <p>Heu rebut %1 galetes de<br/><b>%2%3</b><br/>Voleu acceptar o rebutjar aquestes galetes?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
ca:  [Domini creuat]

en: Apply Choice To
ca: Aplica la tria a

en: &Only this cookie
ca: Només aques&ta galeta

en: &Only these cookies
ca: Només aques&tes galetes

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a acceptar/rebutjar només aquesta galeta. Se us preguntarà en rebre una altra galeta.

en: All cookies from this do&main
ca: Totes les galetes d'aquest &domini

en: Select this option to accept or reject all cookies from this site. Choosing this option will add a new policy for the site this cookie originated from. This policy will be permanent until you manually change it from the System Settings.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a acceptar/rebutjar totes les galetes d'aquest lloc. En triar aquesta opció s'afegirà una nova política per al lloc d'on s'ha originat aquesta galeta. Aquesta política serà permanent fins que la canvieu manualment des de l'Arranjament del sistema.

en: All &cookies
ca: Totes les &galetes

en: Select this option to accept/reject all cookies from anywhere. Choosing this option will change the global cookie policy for all cookies until you manually change it from the System Settings.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a acceptar/rebutjar totes les galetes de tot arreu. En triar aquesta opció es canviarà la política global de galetes establerta a l'Arranjament del sistema per a totes les galetes.

en: &Accept
ca: &Accepta

en: Accept for this &session
ca: Accepta per aquesta &sessió

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
ca: Accepta la/es galeta/es fins al final de la sessió actual

en: &Reject
ca: &Rebutja

en: See or modify the cookie information
ca: Veure o modificar la informació de galetes

en: Cookie Details
ca: Detalls de galeta

en: Name:
ca: Nom:

en: Value:
ca: Valor:

en: Expires:
ca: Caduca:

en: Path:
ca: Camí:

en: Domain:
ca: Domini:

en: Exposure:
ca: Exposició:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
ca: &Següent>>

en: Show details of the next cookie
ca: Mostra els detalls de la galeta següent

en: Not specified
ca: Sense especificar

en: End of Session
ca: Final de la sessió

en: Secure servers only
ca: Només servidors segurs

en: Secure servers, page scripts
ca: Servidors segurs, scripts de pàgina

en: Servers
ca: Servidors

en: Servers, page scripts
ca: Servidors, scripts de pàgina

en: HTTP Cookie Daemon
ca: Dimoni HTTP de galetes

en: HTTP cookie daemon
ca: Dimoni HTTP de galetes

en: Shut down cookie jar
ca: Atura el pot de galetes

en: Remove cookies for domain
ca: Elimina les galetes del domini

en: Remove all cookies
ca: Elimina totes les galetes

en: Reload configuration file
ca: Torna a carregar el fitxer de configuració

en: No metainfo for %1
ca: No hi ha metainfo per a %1

en: --- separator ---
ca: --- separador ---

[ctx: @action:button]
en: Update
ca: Actualitza

[ctx: @title:window]
en: Bookmark Properties
ca: Propietats d'adreça d'interès

[ctx: @action:button]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmark
ca: Afegeix una adreça d'interès

[ctx: @action:button]
en: &New Folder...
ca: Carpeta &nova...

[ctx: @title:window]
en: Add Bookmarks
ca: Afegeix adreces d'interès

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
ca: Ubicació:

[ctx: @label:textbox]
en: Comment:
ca: Comentari:

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder
ca: Creació de carpeta nova d'adreces d'interès

[ctx: @title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
ca: Creació de carpeta nova d'adreces d'interès a %1

[ctx: @label:textbox]
en: New folder:
ca: Carpeta nova:

[ctx: name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
ca: Adreces d'interès

en: *.html|HTML Files (*.html)
ca: *.html|fitxers HTML (*.html)

en: <!-- This file was generated by Konqueror -->
ca: <!-- Aquest fitxer s'ha generat amb el Konqueror -->

en: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
ca: *.adr|Fitxers d'adreces d'interès Opera (*.adr)

en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
ca: No s'han pogut desar les adreces d'interès a %1. L'error informat ha estat: %2. Aquest missatge d'error només es mostrarà un cop. La causa de l'error s'ha de solucionar tan aviat com sigui possible, el més probable és que sigui un disc ple.

en: Add Bookmark Here
ca: Afegeix una adreça d'interès aquí

en: Open Folder in Bookmark Editor
ca: Obre la carpeta a l'editor d'adreces d'interès

en: Delete Folder
ca: Suprimeix la carpeta

en: Copy Link Address
ca: Copia l'adreça d'enllaç

en: Delete Bookmark
ca: Suprimeix l'adreça d'interès

en: Open Folder in Tabs
ca: Obre la carpeta en pestanyes

en: Cannot add bookmark with empty URL.
ca: No es pot afegir una adreça d'interès amb un URL buit.

en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
ca: Esteu segur de voler eliminar la carpeta d'adreces d'interès
    «%1»?

en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
ca: Esteu segur de voler eliminar l'adreça d'interès
    «%1»?

en: Bookmark Folder Deletion
ca: Eliminació de carpeta d'adreces d'interès

en: Bookmark Deletion
ca: Eliminació d'adreça d'interès

en: Open all bookmarks in this folder as a new tab.
ca: Obre totes les adreces d'interès d'aquesta carpeta com a una pestanya nova.

en: Bookmark Tabs as Folder...
ca: Pestanyes d'adreces d'interès com a carpeta...

en: Add a folder of bookmarks for all open tabs.
ca: Afegeix una carpeta d'adreces d'interès per a totes les pestanyes obertes.

en: Edit your bookmark collection in a separate window
ca: Edita la col·lecció d'adreces d'interès en una finestra separada

en: New Bookmark Folder...
ca: Carpeta nova d'adreces d'interès...

en: Create a new bookmark folder in this menu
ca: Crea una carpeta nova d'adreces d'interès en aquest menú

en: Hide in toolbar
ca: Oculta a la barra d'eines

en: Show in toolbar
ca: Mostra a la barra d'eines

en: Open in New Window
ca: Obre en una finestra nova

en: Open in New Tab
ca: Obre en una pestanya nova

en: Receiving corrupt data.
ca: S'estan rebent dades corruptes.

en: Owner
ca: Propietari

en: Owning Group
ca: Grup propietari

en: Others
ca: Altres

en: Mask
ca: Màscara

en: Named User
ca: Usuari amb nom

en: Named Group
ca: Grup amb nom

en: Edit Entry...
ca: Edita entrada...

en: Delete Entry
ca: Suprimeix l'entrada

en:  (Default)
ca:  (Omissió)

en: Edit ACL Entry
ca: Edita l'entrada ACL

en: Entry Type
ca: Tipus d'entrada

en: Default for new files in this folder
ca: Omissió per als fitxers nous en aquesta carpeta

en: Named user
ca: Usuari amb nom

en: Named group
ca: Grup amb nom

en: User:
ca: Usuari:

en: Group:
ca: Grup:

en: Type
ca: Tipus

en: Name
ca: Nom

en: Effective
ca: Efectiu

[ctx: @label]
en: Add Comment...
ca: Afegeix un comentari...

[ctx: @label]
en: Change...
ca: Canvia...

[ctx: @title:window]
en: Change Comment
ca: Canvi de comentari

[ctx: @title:window]
en: Add Comment
ca: Afegeix un comentari

en: Device name
ca: Nom de dispositiu

en: Encoding:
ca: Codificació:

en: Open
ca: Obre

en: Save As
ca: Desa com a

en: *|All files
ca: *|Tots els fitxers

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
ca[0]: %1 element
ca[1]: %1 elements

[ctx: @label]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: @label]
en: Modified
ca: Modificat

[ctx: @label]
en: Owner
ca: Propietari

[ctx: @label]
en: Permissions
ca: Permisos

[ctx: @label]
en: Rating
ca: Valoració

[ctx: @label]
en: Size
ca: Mida

[ctx: @label]
en: Tags
ca: Etiquetes

[ctx: @label]
en: Total Size
ca: Mida total

[ctx: @label]
en: Type
ca: Tipus

en: KFileMetaDataReader can be used to read metadata from a file
ca: Es pot utilitzar el KFileMetaDataReader per a llegir les metadades d'un fitxer.

en: Current maintainer
ca: Mantenidor actual

en: Only the meta data that is part of the file is read
ca: Només es llegeixen les metadades que són part del fitxer

en: List of URLs where the meta-data should be read from
ca: Llista d'URL d'on s'han de llegir les metadades

en: &Share
ca: &Compartit

en: Only folders in your home folder can be shared.
ca: Només es poden compartir les carpetes dins de la carpeta inici.

en: Not shared
ca: No compartit

en: Shared
ca: Compartit

en: Sharing this folder makes it available under Linux/UNIX (NFS) and Windows (Samba).
ca: Compartir aquesta carpeta la fa disponible sota Linux/UNIX (NFS) i Windows (Samba).

en: You can also reconfigure file sharing authorization.
ca: També podeu reconfigurar l'autorització de compartició de fitxers.

en: Configure File Sharing...
ca: Configura la compartició de fitxers...

en: Error running 'filesharelist'. Check if installed and in $PATH or /usr/sbin.
ca: Hi ha hagut un error en executar «filesharelist». Comproveu si està instal·lat i a $PATH o /usr/sbin.

en: You need to be authorized to share folders.
ca: Heu d'estar autoritzat per a compartir carpetes.

en: File sharing is disabled.
ca: S'ha desactivat la compartició de fitxers.

en: Sharing folder '%1' failed.
ca: Ha fallat la compartició de la carpeta «%1».

en: An error occurred while trying to share folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
ca: Hi ha hagut un error en provar de compartir la carpeta «%1». Assegureu-vos que l'script en Perl «fileshareset» té establert suid a root.

en: Unsharing folder '%1' failed.
ca: Ha fallat la no compartició de la carpeta «%1».

en: An error occurred while trying to unshare folder '%1'. Make sure that the Perl script 'fileshareset' is set suid root.
ca: Hi ha hagut un error en provar de no compartir la carpeta «%1». Assegureu-vos que l'script Perl «fileshareset» té establert suid a root.

en: Select Icon
ca: Trieu icona

en: Icon Source
ca: Origen de la icona

en: S&ystem icons:
ca: Icones del &sistema:

en: O&ther icons:
ca: Al&tres icones:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
ca: &Navega...

en: &Search:
ca: &Cerca:

en: Search interactively for icon names (e.g. folder).
ca: Cerca noms d'icona interactivament (p. ex. carpeta).

en: Actions
ca: Accions

en: Animations
ca: Animacions

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Devices
ca: Dispositius

en: Emblems
ca: Emblemes

en: Emotes
ca: Emoticones

en: Filesystems
ca: Sistemes de fitxers

en: International
ca: Internacional

en: Mimetypes
ca: Tipus MIME

en: Places
ca: Llocs

en: Status
ca: Estat

en: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.png *.xpm *.svg *.svgz)
ca: *.png *.xpm *.svg *.svgz|Fitxers d'icona (*.png *.xpm *.svg *.svgz)

[ctx: @title:window]
en: Configure Shown Data
ca: Configuració de les dades mostrades

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
ca: Selecciona les dades que s'han de mostrar:

[ctx: @action:button]
en: Configure...
ca: Configura...

[ctx: @title:tab]
en: Information
ca: Informació

[ctx: @label creation date]
en: Created
ca: Creat

[ctx: @label file content size]
en: Size
ca: Mida

[ctx: @label file depends from]
en: Depends
ca: Depèn de

[ctx: @label]
en: Description
ca: Descripció

[ctx: @label Software used to generate content]
en: Generator
ca: Generador

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasPart]
en: Has Part
ca: Té una part

[ctx: @label see http://www.semanticdesktop.org/ontologies/2007/01/19/nie#hasLogicalPart]
en: Has Logical Part
ca: Té una part lògica

[ctx: @label parent directory]
en: Part of
ca: Part de

[ctx: @label]
en: Keyword
ca: Paraula clau

[ctx: @label modified date of file]
en: Modified
ca: Modificat

[ctx: @label]
en: MIME Type
ca: Tipus MIME

[ctx: @label]
en: Content
ca: Contingut

[ctx: @label]
en: Related To
ca: Relacionat amb

[ctx: @label]
en: Subject
ca: Assumpte

[ctx: @label music title]
en: Title
ca: Títol

[ctx: @label file URL]
en: Location
ca: Lloc

[ctx: @label]
en: Creator
ca: Creador

[ctx: @label]
en: Average Bitrate
ca: Taxa de bits mitjana

[ctx: @label]
en: Channels
ca: Canals

[ctx: @label number of characters]
en: Characters
ca: Caràcters

[ctx: @label]
en: Codec
ca: Còdec

[ctx: @label]
en: Color Depth
ca: Profunditat de color

[ctx: @label]
en: Duration
ca: Durada

[ctx: @label]
en: Filename
ca: Nom de fitxer

[ctx: @label]
en: Hash
ca: Resum

[ctx: @label]
en: Height
ca: Alçada

[ctx: @label]
en: Interlace Mode
ca: Mode d'entrellaçat

[ctx: @label number of lines]
en: Lines
ca: Línies

[ctx: @label]
en: Programming Language
ca: Llenguatge de programació

[ctx: @label]
en: Sample Rate
ca: Freqüència de mostreig

[ctx: @label]
en: Width
ca: Amplada

[ctx: @label number of words]
en: Words
ca: Paraules

[ctx: @label EXIF aperture value]
en: Aperture
ca: Obertura

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Bias Value
ca: Valor de compensació d'exposició

[ctx: @label EXIF]
en: Exposure Time
ca: Temps d'exposició

[ctx: @label EXIF]
en: Flash
ca: Flaix

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length
ca: Distància focal

[ctx: @label EXIF]
en: Focal Length 35 mm
ca: Distància focal en 35 mm

[ctx: @label EXIF]
en: ISO Speed Ratings
ca: Classificació de velocitat ISO

[ctx: @label EXIF]
en: Make
ca: Fabricant

[ctx: @label EXIF]
en: Metering Mode
ca: Mode de mesura

[ctx: @label EXIF]
en: Orientation
ca: Orientació

[ctx: @label EXIF]
en: White Balance
ca: Balanç de blancs

[ctx: @label music genre]
en: Genre
ca: Gènere

[ctx: @label music album]
en: Album
ca: Àlbum

[ctx: @label]
en: Performer
ca: Intèrpret

[ctx: @label]
en: Release Date
ca: Data de publicació

[ctx: @label music track number]
en: Track
ca: Peça

[ctx: @label resource created time]
en: Resource Created
ca: Recurs creat

[ctx: @label]
en: Sub Resource
ca: Subrecurs

[ctx: @label resource last modified]
en: Resource Modified
ca: Recurs modificat

[ctx: @label]
en: Numeric Rating
ca: Valoració numèrica

[ctx: @label]
en: Copied From
ca: Copiat des de

[ctx: @label]
en: First Usage
ca: Primer ús

[ctx: @label]
en: Last Usage
ca: Darrer ús

[ctx: @label]
en: Usage Count
ca: Comptador d'ús

[ctx: @label]
en: Unix File Group
ca: Grup de fitxer Unix

[ctx: @label]
en: Unix File Mode
ca: Mode de fitxer Unix

[ctx: @label]
en: Unix File Owner
ca: Propietari de fitxer Unix

[ctx: @label file type]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: @label Number of fuzzy translations]
en: Fuzzy Translations
ca: Traduccions inexactes

[ctx: @label Name of last translator]
en: Last Translator
ca: Últim traductor

[ctx: @label Number of obsolete translations]
en: Obsolete Translations
ca: Traduccions obsoletes

[ctx: @label]
en: Translation Source Date
ca: Data de l'origen de les traduccions

[ctx: @label Number of total translations]
en: Total Translations
ca: Traduccions totals

[ctx: @label Number of translated strings]
en: Translated
ca: Traduïdes

[ctx: @label]
en: Translation Date
ca: Data de les traduccions

[ctx: @label Number of untranslated strings]
en: Untranslated
ca: Sense traduir

en: Known Applications
ca: Aplicacions conegudes

en: Open With
ca: Obre amb

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ca: <qt>Trieu el programa que s'ha d'usar per obrir <b>%1</b>. Si el programa no està a la llista, introduïu el nom o cliqueu el botó per navegar.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
ca: Trieu el nom del programa que obrirà els fitxers seleccionats.

en: Choose Application for %1
ca: Tria l'aplicació per a %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ca: <qt>Trieu el programa que cal afegir pel tipus de fitxer: <b>%1</b>. Si el programa no està a la llista, introduïu el nom o cliqueu el botó per navegar.</qt>

en: Choose Application
ca: Tria aplicació

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ca: <qt>Trieu un programa. Si el programa no està a la llista, introduïu el nom o cliqueu el botó per navegar.</qt>

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
ca: A continuació de l'ordre podeu tenir diverses reserves de lloc que se substituiran amb els valors reals quan s'executi el programa real:
    %f - un sol nom de fitxer
    %F - una llista de fitxers; useu-ho per a les aplicacions que poden obrir diversos fitxers locals a la vegada
    %u - un sol URL
    %U - una llista d'URL
    %d - el directori del fitxer a obrir
    %D - una llista de directoris
    %i - la icona
    %m - la mini icona
    %c - el comentari

en: Run in &terminal
ca: Executa a &terminal

en: &Do not close when command exits
ca: &No ho tanquis quan acabi l'ordre

en: &Remember application association for this type of file
ca: &Recorda l'associació d'aplicació per a aquest tipus de fitxer

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
ca: No s'ha pogut extreure cap nom executable de «%1», teclegeu un nom de programa vàlid.

en: '%1' not found, please type a valid program name.
ca: No s'ha trobat «%1», teclegeu un nom de programa vàlid.

en: P&review
ca: Vista p&rèvia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
ca: Marqueu aquesta opció si l'aplicació que voleu executar és una aplicació de mode text o si voleu la informació proporcionada per la finestra d'emulació de terminal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: &Run in terminal
ca: Executa a te&rminal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: &Terminal options:
ca: Opcions de &terminal:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
ca: Marqueu aquesta opció si l'aplicació de mode text ofereix informació apropiada en acabar. Deixar obert l'emulador de terminal us permet recuperar aquesta informació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not &close when command exits
ca: No ho &tanquis quan l'ordre acabi

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
ca: Usuari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu executar aquesta aplicació amb un identificador d'usuari diferent. Cada procés té associat un identificador d'usuari diferent. Aquest codi d'identificador determina l'accés a fitxer i altres permisos. Cal la contrasenya de l'usuari per a usar aquesta opció.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Ru&n as a different user
ca: Executa com a usuari difere&nt

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
ca: Introduïu el nom d'usuari amb el qual voleu executar l'aplicació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: &Username:
ca: Nom d'&usuari:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
ca: Introduïu aquí el nom d'usuari amb el qual voleu executar l'aplicació.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regargin program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
ca: Inici

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu aclarir que l'aplicació ha engegat. Aquesta confirmació visual pot aparèixer com un cursor ocupat o a la barra de tasques.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable &launch feedback
ca: Habilita la &confirmació d'engegada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: Check this option if you want to have a system tray handle for your application.
ca: Marqueu aquesta opció si voleu un gestor de safata del sistema per a la vostra aplicació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, systrayCheck)
en: &Place in system tray
ca: &Posa a la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: &D-Bus registration:
ca: Registre del &D-Bus:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: None
ca: Cap

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Multiple Instances
ca: Instàncies múltiples

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Single Instance
ca: Instància simple

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dbusCombo)
en: Run Until Finished
ca: Executa fins al final

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
ca: Aquí introduïu el nom que voleu donar-li a l'aplicació. Aquesta aplicació apareixerà amb aquest nom al menú d'aplicacions i al plafó.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, genNameEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: a dial up application (KPPP) would be "Dial up tool".
ca: Aquí introduïu la descripció d'aquesta aplicació, basada en el seu ús. Exemples: una aplicació per a marcar un telèfon (KPPP) seria «Eina de marcació».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
ca: &Descripció:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
ca: Introduïu aquí qualsevol comentari que cregueu útil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
ca: Com&entari:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, commandEdit)
en: Type the command to start this application here.
    
    Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the caption
ca: Aquí introduïu l'ordre per a engegar l'aplicació.
    
    A continuació de l'ordre podeu tenir diverses reserves de lloc que se substituiran amb els valors reals quan s'executi el programa real:
    %f - un sol nom de fitxer
    %F - una llista de fitxers; useu-ho per a les aplicacions que poden obrir diversos fitxers locals a la vegada
    %u - un sol URL
    %U - una llista d'URL
    %d - el directori del fitxer a obrir
    %D - una llista de directoris
    %i - la icona
    %m - la mini icona
    %c - el títol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Co&mmand:
ca: &Ordre:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
ca: Cliqueu aquí per a navegar pel sistema de fitxers de cara a trobar l'executable desitjat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
ca: Estableix el directori de treball per a la vostra aplicació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
ca: Camí de &treball:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
ca: <qt><p>Aquesta llista hauria de mostrar els tipus de fitxer que pot manipular la vostra aplicació. La llista està organitzada per <u>tipus MIME</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension és un protocol estàndard per a identificar el tipus de dades basant-se en les extensions del nom de fitxer i els <u>tipus MIME</u> corresponents. Exemple: la part «bmp» que ve després del punt a flor.bmp indica que és un tipus especial d'imatge, <u>image/x-bmp</u>. Per a saber quina aplicació hauria d'obrir cada tipus de fitxer, el sistema hauria de ser informat quant a les capacitats de cada aplicació per a manipular aquestes extensions i tipus MIME.</p>
    <p> Si voleu associar aquesta aplicació amb un o més tipus MIME que no hi són a la llista, cliqueu al botó <b>Afegeix</b> de sota. Si hi ha un o més tipus de fitxer que aquesta aplicació no pot manipular, potser voldreu eliminar-los de la llista clicant al botó <b>Elimina</b> de sota.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
ca: Tipu&s de fitxers acceptats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
ca: Tipus MIME

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
ca: Descripció

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
ca: Cliqueu en aquest botó si voleu afegir un tipus de fitxer (tipus MIME) que la vostra aplicació pot manipular.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, add) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
ca: Afegeix...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
ca: Si voleu eliminar un tipus de fitxer (tipus MIME) que la vostra aplicació no pot manipular, seleccioneu el tipus MIME de la llista de sobre i cliqueu en aquest botó.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeSelection) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
ca: Elimina

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
ca: Cliqueu aquí per a modificar la manera com s'executarà aquesta aplicació, la confirmació d'engegada, les opcions D-Bus o per a executar-la com un usuari diferent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
ca: Opcions a&vançades

en: Properties for %1
ca: Propietats per a %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
ca[0]: Propietats per a 1 element
ca[1]: Propietats per a %1 elements seleccionats

en: Type:
ca: Tipus:

en: Create New File Type
ca: Crea un tipus de fitxer nou

en: File Type Options
ca: Opcions de tipus de fitxer

en: Contents:
ca: Contingut:

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Size:
ca: Mida:

en: Calculate
ca: Calcula

en: Stop
ca: Atura

en: Refresh
ca: Refresca

en: Points to:
ca: Apunta a:

en: Created:
ca: Creat:

en: Modified:
ca: Modificat:

en: Accessed:
ca: Accedit:

en: Mounted on:
ca: Muntat a:

en: Device usage:
ca: Ús del dispositiu:

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
ca: %1 lliure de %2 (utilitzat %3%)

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
ca: S'està calculant... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
ca[0]: 1 fitxer
ca[1]: %1 fitxers

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
ca[0]: 1 subcarpeta
ca[1]: %1 subcarpetes

en: Calculating...
ca: S'està calculant...

en: At least %1
ca: Com a mínim %1

en: The new file name is empty.
ca: El nom de fitxer nou és buit.

en: <qt>Could not save properties. You do not have sufficient access to write to <b>%1</b>.</qt>
ca: <qt>No s'han pogut desar les propietats. No teniu accés suficient per a escriure a <b>%1</b>.</qt>

en: Forbidden
ca: Prohibit

en: Can Read
ca: Lectura

en: Can Read & Write
ca: Lectura i escriptura

en: Can View Content
ca: Vista del contingut

en: Can View & Modify Content
ca: Vista i modificació del contingut

en: Can View Content & Read
ca: Vista i lectura del contingut

en: Can View/Read & Modify/Write
ca: Vista/lectura i modificació/escriptura

en: &Permissions
ca: &Permisos

en: Access Permissions
ca: Permisos d'accés

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
ca[0]: Aquest fitxer és un enllaç i no té permisos.
ca[1]: Tots els fitxers són enllaços i no tenen permisos.

en: Only the owner can change permissions.
ca: Només el propietari pot canviar els permisos.

en: O&wner:
ca: &Propietari:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
ca: Especifica les accions que el propietari té permès fer.

en: Gro&up:
ca: Gr&up:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
ca: Especifica les accions que els membres del grup tenen permès fer.

en: O&thers:
ca: Al&tres:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
ca: Especifica les accions que tots els usuaris, que no són el propietari ni estan al grup, tenen permès fer.

en: Only own&er can rename and delete folder content
ca: Només el propi&etari pot reanomenar i suprimir el contingut de la carpeta

en: Is &executable
ca: És &executable

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
ca: Habiliteu aquesta opció per a permetre només al propietari de la carpeta suprimir o reanomenar els fitxers i carpetes que conté. Els altres usuaris només podran afegir fitxers nous, el qual requereix permís de «Modifica el contingut».

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
ca: Habilita aquesta opció per a marcar el fitxer com executable. Això només té sentit per a programes i scripts. Cal quan els voleu executar.

en: A&dvanced Permissions
ca: Permisos a&vançats

en: Ownership
ca: Propietat

en: User:
ca: Usuari:

en: Group:
ca: Grup:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
ca: Aplica els canvis a totes les subcarpetes i el seu contingut

en: Advanced Permissions
ca: Permisos avançats

en: Class
ca: Classe

en: Show
    Entries
ca: Vista
    d'entrades

en: Read
ca: Lectura

en: This flag allows viewing the content of the folder.
ca: Aquest indicador permet veure el contingut de la carpeta.

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
ca: L'indicador de lectura permet veure el contingut del fitxer.

en: Write
    Entries
ca: Escriptura
    d'entrades

en: Write
ca: Escriptura

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
ca: Aquest indicador permet afegir, reanomenar i suprimir els fitxers. Tingueu present que suprimir i canviar el nom es pot limitar usant l'indicador d'apegalós.

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
ca: L'indicador d'escriptura permet modificar el contingut del fitxer.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
ca: Entrada

en: Enable this flag to allow entering the folder.
ca: Habiliteu aquest indicador per a permetre entrar a la carpeta.

en: Exec
ca: Execució

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
ca: Habilita aquest indicador per a permetre executar el fitxer com a programa.

en: Special
ca: Especial

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
ca: Indicador especial. És vàlid per a tota la carpeta, el significat exacte de l'indicador es pot veure a la columna de la dreta.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
ca: Indicador especial. El significat exacte de l'indicador es pot veure a la columna de la dreta.

en: User
ca: Usuari

en: Group
ca: Grup

en: Set UID
ca: Estableix UID

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
ca: Si aquest indicador està activat, el propietari d'aquesta carpeta serà el propietari de tots els fitxers nous.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
ca: Si aquest fitxer és un executable i l'indicador està activat, s'executarà amb els permisos de l'usuari.

en: Set GID
ca: Estableix GID

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
ca: Si aquest indicador està activat, el grup d'aquesta carpeta s'associarà a tots els fitxers nous.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
ca: Si aquest fitxer és un executable i l'indicador està activat, s'executarà amb els permisos del grup.

[ctx: File permission]
en: Sticky
ca: Apegalós

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
ca: Si l'indicador d'apegalós està activat en una carpeta, només el propietari i l'administrador poden suprimir o reanomenar fitxers. Altrament tothom amb permisos d'escriptura ho pot fer.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
ca: L'indicador d'apegalós a un fitxer s'ignora a Linux, però pot usar-se en alguns sistemes

en: Link
ca: Enllaç

en: Varying (No Change)
ca: Variant (Sense canvis)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
ca[0]: Aquest fitxer usa permisos avançats
ca[1]: Aquests fitxers usen permisos avançats.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
ca[0]: Aquesta carpeta usa permisos avançats.
ca[1]: Aquestes carpetes usen permisos avançats.

en: These files use advanced permissions.
ca: Aquests fitxers usen permisos avançats.

en: De&vice
ca: D&ispositiu

en: Device (/dev/fd0):
ca: Dispositiu (/dev/fd0):

en: Device:
ca: Dispositiu:

en: Read only
ca: Només lectura

en: File system:
ca: Sistema de fitxers:

en: Mount point (/mnt/floppy):
ca: Punt de muntatge (/mnt/floppy):

en: Mount point:
ca: Punt de muntatge:

en: &Application
ca: &Aplicació

en: Add File Type for %1
ca: Afegeix tipus de fitxer per a %1

en: Select one or more file types to add:
ca: Selecciona un o més tipus de fitxer per afegir:

en: Only executables on local file systems are supported.
ca: Només s'accepten executables al sistema de fitxers local.

en: Advanced Options for %1
ca: Opcions avançades per a %1

en: Open file dialog
ca: Diàleg per obrir fitxers

en: Blocked request.
ca: Sol·licitud bloquejada.

en: Unknown HTTP verb.
ca: Ordre HTTP desconeguda.

en: <qt>Could not modify the ownership of file <b>%1</b>. You have insufficient access to the file to perform the change.</qt>
ca: <qt>No s'ha pogut modificar la propietat del fitxer <b>%1</b>. No teniu accés suficient al fitxer per a efectuar el canvi.</qt>

en: &Skip File
ca: &Omet el fitxer

en: Unable to create io-slave: %1
ca: No s'ha pogut crear l'«io-slave»: %1

en: Folder Already Exists
ca: La carpeta ja existeix

en: File Already Exists
ca: El fitxer ja existeix

en: Already Exists as Folder
ca: Ja existeix com a carpeta

en: Creating directory
ca: S'està creant el directori

en: Directory
ca: Directori

en: Moving
ca: S'està movent

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
ca: Origen

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
ca: Destinació

en: Deleting
ca: S'està suprimint

en: File
ca: Fitxer

en: Und&o
ca: Des&fés

en: Und&o: Copy
ca: Des&fés: Còpia

en: Und&o: Link
ca: Des&fés: Enllaç

en: Und&o: Move
ca: Des&fés: Mou

en: Und&o: Rename
ca: Des&fés: Reanomena

en: Und&o: Trash
ca: Des&fés: Llença

en: Und&o: Create Folder
ca: Des&fés: Crea carpeta

en: Und&o: Create File
ca: Des&fés: Crea fitxer

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
ca: El fitxer %1 es va copiar des de %2, però des de llavors s'ha modificat aparentment a %3.
    En desfer la còpia se suprimirà el fitxer, i totes les modificacions es perdran.
    Esteu segur que voleu suprimir %4?

en: Undo File Copy Confirmation
ca: Confirmació per desfer la còpia del fitxer

en: 1 day %2 | %1 days %2
ca[0]: 1 dia %2
ca[1]: %1 dies %2

en: %1 Item | %1 Items
ca[0]: %1 element
ca[1]: %1 elements

en: 1 Folder | %1 Folders
ca[0]: 1 carpeta
ca[1]: %1 carpetes

en: 1 File | %1 Files
ca[0]: 1 fitxer
ca[1]: %1 fitxers

en: Could not read %1.
ca: No s'ha pogut llegir %1.

en: Could not write to %1.
ca: No s'ha pogut escriure a %1.

en: Could not start process %1.
ca: No s'ha pogut engegar el procés %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org
    %1
ca: Error intern
    Si us plau, envieu un informe d'error complet a http://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
ca: URL %1 amb format incorrecte.

en: The protocol %1 is not supported.
ca: No s'accepta el protocol %1.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
ca: El protocol %1 és només un protocol de filtre.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
ca: %1 és una carpeta, però s'esperava un fitxer.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
ca: %1 és un fitxer, però s'esperava una carpeta.

en: The file or folder %1 does not exist.
ca: El fitxer o carpeta %1 no existeix.

en: A file named %1 already exists.
ca: Ja existeix un fitxer anomenat %1.

en: A folder named %1 already exists.
ca: Ja existeix una carpeta anomenada %1.

en: No hostname specified.
ca: No s'ha especificat cap nom d'ordinador.

en: Unknown host %1
ca: Ordinador desconegut %1

en: Access denied to %1.
ca: S'ha denegat l'accés a %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
ca: S'ha denegat l'accés.
    No s'ha pogut escriure a %1.

en: Could not enter folder %1.
ca: No es pot entrar a la carpeta %1.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
ca: El protocol %1 no implementa un servei de carpeta.

en: Found a cyclic link in %1.
ca: S'ha trobat un enllaç cíclic a %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
ca: S'ha trobat un enllaç cíclic en copiar %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
ca: No s'ha pogut crear el sòcol per accedir %1.

en: Could not connect to host %1.
ca: No s'ha pogut connectar a l'ordinador %1.

en: Connection to host %1 is broken.
ca: La connexió a l'ordinador %1 s'ha tallat.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
ca: El protocol %1 no és un protocol de filtre.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
ca: No s'ha pogut muntar el dispositiu.
    S'ha informat de l'error:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
ca: No s'ha pogut desmuntar el dispositiu.
    S'ha informat de l'error:
    %1

en: Could not read file %1.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer %1.

en: Could not write to file %1.
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer %1.

en: Could not bind %1.
ca: No s'ha pogut vincular a %1.

en: Could not listen %1.
ca: No s'ha pogut escoltar %1.

en: Could not accept %1.
ca: No s'ha pogut acceptar %1.

en: Could not access %1.
ca: No s'ha pogut accedir %1.

en: Could not terminate listing %1.
ca: No s'ha pogut finalitzar el llistat %1.

en: Could not make folder %1.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta %1.

en: Could not remove folder %1.
ca: No s'ha pogut eliminar la carpeta %1.

en: Could not resume file %1.
ca: No s'ha pogut continuar al fitxer %1.

en: Could not rename file %1.
ca: No s'ha pogut reanomenar el fitxer %1.

en: Could not change permissions for %1.
ca: No s'han pogut canviar els permisos per a %1.

en: Could not change ownership for %1.
ca: No s'ha pogut canviar el propietari per a %1.

en: Could not delete file %1.
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer %1.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
ca: El procés pel protocol %1 ha mort inesperadament.

en: Error. Out of memory.
    %1
ca: Error. Sense memòria.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
ca: Servidor intermediari desconegut
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
ca: Ha fallat l'autorització, no s'accepta l'autenticació %1

en: User canceled action
    %1
ca: Acció cancel·lada per l'usuari
    %1

en: Internal error in server
    %1
ca: Error intern al servidor
    %1

en: Timeout on server
    %1
ca: Ha caducat al servidor
    %1

en: Unknown error
    %1
ca: Error desconegut
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
ca: Interrupció desconeguda
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer original %1.
    Si us plau, comproveu els permisos.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer parcial %1.
    Si us plau, comproveu els permisos.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
ca: No s'ha pogut reanomenar el fitxer original %1.
    Si us plau, comproveu els permisos.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
ca: No s'ha pogut reanomenar el fitxer parcial %1.
    Si us plau, comproveu els permisos.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
ca: No s'ha pogut crear l'enllaç simbòlic %1.
    Si us plau, comproveu els permisos.

en: Could not write file %1.
    Disk full.
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer %1.
    El disc és ple.

en: The source and destination are the same file.
    %1
ca: L'origen i la destinació són el mateix fitxer.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
ca: Al servidor li cal %1, però no està disponible.

en: Access to restricted port in POST denied.
ca: S'ha denegat l'accés a un port restringit a POST.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
ca: L'operació POST no ha proporcionat la informació requerida de la mida del contingut.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at http://bugs.kde.org.
ca: Codi d'error desconegut %1
    %2
    Si us plau, envieu un informe d'error complet a http://bugs.kde.org.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
ca: No s'accepta l'obertura de connexions amb el protocol %1.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
ca: No s'accepta el tancament de connexions amb el protocol %1.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
ca: No s'accepta l'accés a fitxers amb el protocol %1.

en: Writing to %1 is not supported.
ca: No s'accepta l'escriptura a %1.

en: There are no special actions available for protocol %1.
ca: No hi ha accions especials disponibles pel protocol %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
ca: No s'accepta el llistat de carpetes pel protocol %1.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
ca: No s'accepta la recuperació de dades des de %1.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
ca: No s'accepta la recuperació d'informació de tipus MIME des de %1.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
ca: No s'accepta el canvi de nom o el moviment de fitxers dins de %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
ca: El protocol %1 no accepta la creació d'enllaços simbòlics.

en: Copying files within %1 is not supported.
ca: No s'accepta la còpia de fitxers dins de %1.

en: Deleting files from %1 is not supported.
ca: No s'accepta la supressió de fitxers des de %1.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
ca: No s'accepta la creació de carpetes amb el protocol %1.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
ca: No s'accepta el canvi d'atributs de fitxers amb el protocol %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
ca: No s'accepta el canvi de propietari de fitxers amb el protocol %1.

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
ca: No s'accepta l'ús de sub-URL amb %1.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
ca: No s'accepta la recuperació múltiple amb el protocol %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
ca: No s'accepta l'obertura de fitxers amb el protocol %1.

en: Protocol %1 does not support action %2.
ca: El protocol %1 no accepta l'acció %2.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: <b>Technical reason</b>:
ca: <b>Motiu tècnic</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
ca: <b>Detalls de la sol·licitud</b>:

en: <li>Date and time: %1</li>
ca: <li>Data i hora: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
ca: <li>Informació addicional: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
ca: <b>Causes possibles</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
ca: <b>Solucions possibles</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
ca: (desconegut)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
ca: Per a més assistència, contacteu el sistema d'ajuda apropiat, bé l'administrador de sistema o el grup d'assistència tècnica.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
ca: Contacteu l'administrador del servidor per a més assistència.

en: Check your access permissions on this resource.
ca: Comproveu els vostres permisos d'accés en aquest recurs.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
ca: Els vostres permisos d'accés poden ser inadequats per efectuar l'operació demanada en aquest recurs.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
ca: El fitxer pot estar en ús (i per tant bloquejat) per un altre usuari o aplicació.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
ca: Assegureu-vos que cap altra aplicació o usuari està usant el fitxer o el té bloquejat.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
ca: Encara que poc probable, pot haver ocorregut un error de maquinari.

en: You may have encountered a bug in the program.
ca: Potser heu trobat una errada al programa.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
ca: Això probablement és causat per una errada al programa. Si us plau, considereu enviar un informe complet d'error tal com s'explica a sota.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
ca: Actualitzeu el vostre programa a la darrera versió. La vostra distribució hauria de proporcionar eines per actualitzar el programa.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="http://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
ca: Quan tota la resta falla, si us plau, penseu a ajudar a l'equip KDE o al mantenidor d'aquest programa enviant un informe d'error de qualitat. Si el programa el proporciona un tercer, contacteu-hi directament. Altrament, primer mireu si algú altre ha enviat el mateix error cercant al <a href="http://bugs.kde.org/">lloc d'informació d'errors KDE</a>. Si no és així, anoteu els detalls que se us han donat més amunt i incloeu-los al vostre informe d'errada, juntament amb tants detalls com creieu que puguin ajudar.

en: There may have been a problem with your network connection.
ca: Potser hi ha hagut un problema amb la vostra connexió de xarxa.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
ca: Potser hi ha hagut un problema amb la vostra configuració de xarxa. Si recentment heu estat accedint a Internet sense problemes, això és poc probable.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
ca: Potser hi ha hagut un problema en algun punt del camí de xarxa entre el servidor i aquest ordinador.

en: Try again, either now or at a later time.
ca: Torneu a provar, bé ara o més tard.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
ca: Pot haver ocorregut un error de protocol o incompatibilitat.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
ca: Assegureu-vos que existeix el recurs i torneu a provar.

en: The specified resource may not exist.
ca: El recurs especificat pot no existir.

en: You may have incorrectly typed the location.
ca: Potser heu teclejat incorrectament la ubicació.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
ca: Torneu a comprovar que heu entrat la ubicació correcta i torneu a provar.

en: Check your network connection status.
ca: Comproveu l'estat de la vostra connexió de xarxa.

en: Cannot Open Resource For Reading
ca: No es pot obrir el recurs per llegir

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
ca: Això significa que el contingut del fitxer o carpeta demanats <strong>%1</strong> no s'ha pogut recuperar, ja que no s'ha pogut obtenir accés de lectura.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
ca: Potser no teniu permisos per a llegir el fitxer o obrir la carpeta.

en: Cannot Open Resource For Writing
ca: No es pot obrir el recurs per escriure

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
ca: Això significa que el fitxer <strong>%1</strong> no s'ha pogut escriure tal com s'havia demanat, perquè no s'ha pogut obtenir accés amb permís d'escriptura.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
ca: No s'ha pogut iniciar el protocol %1

en: Unable to Launch Process
ca: No s'ha pogut engegar el procés

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
ca: El programa del vostre ordinador que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> no s'ha pogut engegar. Això és deu normalment a raons tècniques.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
ca: El programa que proporciona compatibilitat amb aquest protocol pot no haver-se actualitzat amb la darrera actualització del KDE. Això pot fer que el programa sigui incompatible amb la versió actual i per tant no s'iniciï.

en: Internal Error
ca: Error intern

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
ca: El programa del vostre ordinador que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> ha informat d'un error intern.

en: Improperly Formatted URL
ca: URL amb un format incorrecte

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
ca: L'<strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) que heu entrat no té un format correcte. El format d'un URL és generalment així:<blockquote><strong>protocol://usuari:contrasenya@www.exemple.org:port/carpeta/nomfitxer.extensio?consulta =valor</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
ca: Protocol no admès %1

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
ca: El protocol <strong>%1</strong> no és acceptat pels programes KDE instal·lats actualment en aquest ordinador.

en: The requested protocol may not be supported.
ca: El protocol demanat pot no ser acceptat.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
ca: Les versions del protocol %1 acceptades per aquest ordinador i el servidor poden ser incompatibles.

en: You may perform a search on the Internet for a KDE program (called a kioslave or ioslave) which supports this protocol. Places to search include <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> and <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.
ca: Podeu fer una cerca a Internet d'un programa KDE (anomenat un «kioslave» o «ioslave») que accepti aquest protocol. Podeu cercar a <a href="http://kde-apps.org/">http://kde-apps.org/</a> i <a href="http://freshmeat.net/">http://freshmeat.net/</a>.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
ca: L'URL no es refereix a un recurs.

en: Protocol is a Filter Protocol
ca: El protocol és un protocol de filtre

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
ca: L'<strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) que heu entrat no feia referència a un recurs específic.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
ca: El KDE es pot comunicar mitjançant un protocol dins d'un protocol; el protocol especificat és només per usar-lo en aquest tipus de situacions, en canvi aquesta no és una d'aquestes situacions. Això és un esdeveniment rar i probablement indica un error de programació.

en: Unsupported Action: %1
ca: Acció no acceptada: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
ca: L'acció demanada no és acceptada pel programa KDE que implementa el protocol <strong>%1</strong>.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
ca: Aquest error depèn molt del programa KDE. La informació addicional hauria de donar-vos més informació de la disponible a l'arquitectura d'entrada/sortida del KDE.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
ca: Intenteu de trobar una altra manera d'assolir el mateix resultat.

en: File Expected
ca: S'espera un fitxer

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
ca: La petició esperava un fitxer, en canvi s'ha trobat la carpeta <strong>%1</strong>.

en: This may be an error on the server side.
ca: Això pot ser un error a la banda del servidor.

en: Folder Expected
ca: S'esperava una carpeta

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
ca: La petició esperava una carpeta, en canvi s'ha trobat el fitxer <strong>%1</strong>.

en: File or Folder Does Not Exist
ca: El fitxer o la carpeta no existeix

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
ca: El fitxer o la carpeta especificat <strong>%1</strong> no existeix.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
ca: El fitxer demanat no s'ha pogut crear perquè ja existeix un fitxer amb el mateix nom.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
ca: Primer proveu de canviar de lloc el fitxer actual i després torneu a provar.

en: Delete the current file and try again.
ca: Suprimiu el fitxer actual i torneu-ho a provar.

en: Choose an alternate filename for the new file.
ca: Trieu un nom de fitxer alternatiu pel fitxer nou.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
ca: La carpeta demanada no s'ha pogut crear perquè ja existeix una carpeta amb el mateix nom.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
ca: Primer proveu de canviar de lloc la carpeta actual i després torneu a provar.

en: Delete the current folder and try again.
ca: Suprimiu la carpeta actual i torneu-ho a provar.

en: Choose an alternate name for the new folder.
ca: Trieu un nom alternatiu per a la carpeta nova.

en: Unknown Host
ca: Ordinador desconegut

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
ca: Un error d'ordinador desconegut indica que el servidor amb el nom demanat, <strong>%1</strong>, no s'ha pogut trobar a la Internet.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
ca: El nom que heu escrit, %1, pot no existir: potser l'heu escrit incorrectament.

en: Access Denied
ca: S'ha denegat l'accés

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
ca: S'ha denegat l'accés al recurs especificat, <strong>%1</strong>.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
ca: Potser no heu proporcionat detalls d'autenticació o són incorrectes.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
ca: Potser el vostre compte no té permís d'accés al recurs especificat.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
ca: Torneu a provar la petició i assegureu-vos que els detalls d'autenticació s'introdueixen correctament.

en: Write Access Denied
ca: S'ha denegat l'accés d'escriptura

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
ca: Això significa que un intent d'escriure al fitxer <strong>%1</strong> s'ha rebutjat.

en: Unable to Enter Folder
ca: No s'ha pogut entrar a la carpeta

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
ca: Això significa que un intent d'entrar a la (en altres paraules, obrir) carpeta sol·licitada <strong>%1</strong> s'ha rebutjat.

en: Folder Listing Unavailable
ca: No està disponible el llistat de carpeta

en: Protocol %1 is not a Filesystem
ca: El protocol %1 no és un sistema de fitxers

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
ca: Això significa que s'ha fet una petició que requereix determinar el contingut de la carpeta, i el programa KDE que accepta aquest protocol no ha pogut fer-ho.

en: Cyclic Link Detected
ca: S'ha detectat un enllaç cíclic

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
ca: Els entorns Unix són capaços d'enllaçar un fitxer o una carpeta amb un nom o ubicació separats. El KDE ha detectat un enllaç o una sèrie d'enllaços que donen com a resultat un bucle infinit -p. ex. el fitxer està enllaçat a si mateix (potser fent un cercle)-.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
ca: Suprimiu una part del bucle per tal que no causi un bucle infinit i torneu-ho a provar.

en: Request Aborted By User
ca: Petició aturada per l'usuari

en: The request was not completed because it was aborted.
ca: La petició no s'ha completat perquè s'ha interromput.

en: Retry the request.
ca: Torneu a provar la petició.

en: Cyclic Link Detected During Copy
ca: S'ha detectat un enllaç cíclic durant la còpia

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
ca: Els entorns Unix són capaços d'enllaçar un fitxer o una carpeta amb un nom o ubicació separats. Durant l'operació de còpia sol·licitada, el KDE ha detectat un enllaç o una sèrie d'enllaços que donen com a resultat un bucle infinit -p. ex. el fitxer està enllaçat a si mateix (potser fent un cercle)-.

en: Could Not Create Network Connection
ca: No s'ha pogut crear la connexió de xarxa

en: Could Not Create Socket
ca: No s'ha pogut crear el sòcol

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
ca: Aquest és un error bastant tècnic on un dispositiu requerit per les comunicacions de xarxa (un sòcol) no s'ha pogut crear.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
ca: La connexió de xarxa pot estar incorrectament configurada o la interfície de xarxa pot no estar activada.

en: Connection to Server Refused
ca: S'ha rebutjat la connexió al servidor

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
ca: El servidor <strong>%1</strong> ha refusat deixar que aquest ordinador hi faci una connexió.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
ca: El servidor, encara que estigui connectat a la Internet, pot no estar configurat per a admetre peticions.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
ca: El servidor, encara que estigui connectat a la Internet, pot no estar executant el servei sol·licitat (%1).

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
ca: Un tallafoc de xarxa (un dispositiu que restringeix peticions d'Internet) protegint la vostra xarxa o la xarxa del servidor, pot haver intervingut, impedint aquesta petició.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
ca: S'ha tancat inesperadament la connexió al servidor

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
ca: Encara que s'ha establert una connexió a <strong>%1</strong>, la connexió s'ha tancat en un punt inesperat de la comunicació.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
ca: Potser ha ocorregut un error de protocol, fent que el servidor tanqui la connexió com a resposta a l'error.

en: URL Resource Invalid
ca: Recurs d'URL no vàlid

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
ca: El protocol %1 no és un protocol de filtre

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
ca: L'<strong>U</strong>niversal <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) que heu introduït no feia referència a un mecanisme vàlid per accedir al recurs específic, <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
ca: KDE pot comunicar mitjançant un protocol dins d'un protocol. Aquesta petició ha especificat un protocol per usar-lo així, en canvi aquest protocol no és capaç d'aquesta acció. Això és un esdeveniment rar i probablement indica un error de programació.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
ca: No es pot inicialitzar un dispositiu d'entrada/sortida

en: Could Not Mount Device
ca: No s'ha pogut muntar el dispositiu

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
ca: El dispositiu sol·licitat no s'ha pogut inicialitzar («muntat»). L'error informat ha estat: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
ca: El dispositiu pot no estar preparat, per exemple, pot no haver-hi res al dispositiu de suports extraïbles (p. ex. no hi ha cap CD-ROM al dispositiu CD), o, en el cas d'un dispositiu perifèric o portàtil, potser el dispositiu no està correctament connectat.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
ca: Potser no teniu permisos per inicialitzar («muntar») el dispositiu. Als sistemes UNIX, sovint calen privilegis d'administrador del sistema per a inicialitzar un dispositiu.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
ca: Comproveu que el dispositiu està preparat; les unitats extraïbles han de contenir un suport i els dispositius portàtils han d'estar connectats i engegats; i torneu a provar.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
ca: No s'ha pogut desinicialitzar el dispositiu d'entrada/sortida

en: Could Not Unmount Device
ca: No s'ha pogut desmuntar el dispositiu

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
ca: El dispositiu sol·licitat no s'ha pogut desinicialitzar («desmuntar»). L'error informat ha estat: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
ca: El dispositiu pot estar ocupat, això és, encara l'està usant una altra aplicació o usuari. Fins i tot el fet de tenir oberta una finestra del navegador a una ubicació d'aquest dispositiu pot causar que el dispositiu romangui en ús.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
ca: Potser no teniu permisos per desinicialitzar («desmuntar») el dispositiu. Als sistemes UNIX sovint calen privilegis d'administrador del sistema per desinicialitzar un dispositiu.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
ca: Comproveu que no hi ha aplicacions accedint al dispositiu i torneu a provar.

en: Cannot Read From Resource
ca: No es pot llegir des del recurs

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
ca: Això significa que encara que s'ha pogut obrir el recurs <strong>%1</strong>, hi ha hagut un error en llegir el seu contingut.

en: You may not have permissions to read from the resource.
ca: Potser no teniu permisos per llegir des del recurs.

en: Cannot Write to Resource
ca: No es pot escriure al recurs

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
ca: Això significa que encara que s'ha pogut obrir el recurs <strong>%1</strong>, hi ha hagut un error en escriure-hi.

en: You may not have permissions to write to the resource.
ca: Potser no teniu permisos per escriure al recurs.

en: Could Not Listen for Network Connections
ca: No s'ha pogut detectar cap connexió de xarxa

en: Could Not Bind
ca: No s'ha pogut vincular

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
ca: Això és un error bastant tècnic on un dispositiu requerit per a comunicacions de xarxa (un sòcol) no s'ha pogut establir per escoltar connexions de xarxa d'entrada.

en: Could Not Listen
ca: No s'ha pogut detectar

en: Could Not Accept Network Connection
ca: No s'ha pogut acceptar una connexió de xarxa

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
ca: Això és un error bastant tècnic on hi ha hagut un error en intentar d'acceptar una connexió de xarxa d'entrada.

en: You may not have permissions to accept the connection.
ca: Potser no teniu permisos per acceptar la connexió.

en: Could Not Login: %1
ca: No s'ha pogut fer la connexió: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
ca: Ha fallat un intent de connexió per efectuar l'operació sol·licitada.

en: Could Not Determine Resource Status
ca: No s'ha pogut determinar l'estat del recurs

en: Could Not Stat Resource
ca: No s'ha pogut engegar el recurs

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
ca: Un intent per determinar informació quant a l'estat del recurs <strong>%1</strong>, com ara el nom del recurs, tipus, mida, etc., no ha reeixit.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
ca: El recurs especificat pot no haver existit o pot no ser accessible.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
ca: No s'ha pogut cancel·lar el llistat

en: Could Not Create Folder
ca: No s'ha pogut crear la carpeta

en: An attempt to create the requested folder failed.
ca: Ha fallat un intent de crear la carpeta sol·licitada.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
ca: La ubicació on s'anava a crear la carpeta pot no existir.

en: Could Not Remove Folder
ca: No s'ha pogut eliminar la carpeta

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
ca: Un intent d'eliminar la carpeta especificada, <strong>%1</strong>, ha fallat.

en: The specified folder may not exist.
ca: La carpeta especificada pot no existir.

en: The specified folder may not be empty.
ca: La carpeta especificada pot no ser buida.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
ca: Assegureu-vos que la carpeta existeix i és buida i torneu a provar.

en: Could Not Resume File Transfer
ca: No s'ha pogut continuar la transferència de fitxer

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
ca: La petició especificada ha demanat que la transferència del fitxer<strong>%1</strong> es reprengui en un cert punt de la mateixa. Això no ha estat possible.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
ca: Potser el protocol o el servidor no accepten la continuació de fitxer.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
ca: Torneu a provar la petició sense intentar de reprendre la transferència.

en: Could Not Rename Resource
ca: No s'ha pogut reanomenar el recurs

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ca: Un intent de reanomenar el recurs especificat <strong>%1</strong> ha fallat.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
ca: No s'han pogut canviar els permisos del recurs

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ca: Un intent d'alterar els permisos del recurs especificat <strong>%1</strong> ha fallat.

en: Could Not Change Ownership of Resource
ca: No s'han pogut canviar el propietari del recurs

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ca: Un intent d'alterar el propietari del recurs especificat <strong>%1</strong> ha fallat.

en: Could Not Delete Resource
ca: No s'ha pogut suprimir el recurs

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ca: Ha fallat un intent de suprimir el recurs especificat <strong>%1</strong>.

en: Unexpected Program Termination
ca: Acabament inesperat del programa

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
ca: El programa del vostre ordinador que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> ha acabat inesperadament.

en: Out of Memory
ca: Sense memòria

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
ca: El programa del vostre ordinador que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> no ha pogut obtenir la memòria requerida per continuar.

en: Unknown Proxy Host
ca: Servidor intermediari desconegut

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
ca: S'ha trobat un error d'ordinador desconegut en recuperar informació quant al servidor intermediari especificat <strong>%1</strong>. Un error d'ordinador desconegut indica que el nom sol·licitat no s'ha pogut localitzar a la Internet.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
ca: Pot haver-hi hagut un problema amb la configuració de la vostra xarxa, específicament el nom del servidor intermediari. Si heu estat accedint a la Internet sense problemes recentment, això és poc probable.

en: Double-check your proxy settings and try again.
ca: Comproveu el vostre arranjament de servidor intermediari i torneu a provar.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
ca: Ha fallat l'autenticació: no s'accepta el mètode %1

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
ca: Encara que potser heu proporcionat els detalls d'autenticació correctes, ha fallat l'autenticació perquè el mètode que usa el servidor no l'accepta el programa KDE que implementa el protocol %1.

en: Please file a bug at <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
ca: Si us plau, informeu d'un error a <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> per tal d'informar a l'equip KDE del mètode d'autenticació no acceptat.

en: Request Aborted
ca: S'ha interromput la petició

en: Internal Error in Server
ca: Error intern al servidor

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
ca: El programa del servidor que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> ha informat d'un error intern: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
ca: Probablement és causat per una errada al programa servidor. Si us plau, penseu a enviar un informe d'error complet tal com es detalla a sota.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
ca: Contacteu l'administrador del servidor per informar-lo del problema.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
ca: Si sabeu qui són els autors del programa del servidor, envieu-los l'informe d'error directament.

en: Timeout Error
ca: Error de caducitat

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request as follows:<ul><li>Timeout for establishing a connection: %1 seconds</li><li>Timeout for receiving a response: %2 seconds</li><li>Timeout for accessing proxy servers: %3 seconds</li></ul>Please note that you can alter these timeout settings in the KDE System Settings, by selecting Network Settings -> Connection Preferences.
ca: Encara que s'ha contactat amb el servidor, no s'ha rebut cap resposta dins de l'espai de temps assignat per a la petició d'acord amb el següent:<ul><li>Caducitat per establir la connexió: %1 segons</li><li>Caducitat per rebre una resposta: %2 segons</li><li>Caducitat per accedir als servidors intermediaris: %3 segons</li></ul>Tingueu present que podeu alterar aquest arranjament de caducitat a l'Arranjament del sistema del KDE, seleccionant Arranjament de xarxa -> Preferències de connexió.

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
ca: El servidor estava massa ocupat per a respondre, responent a altres peticions.

en: Unknown Error
ca: Error desconegut

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
ca: El programa del vostre ordinador que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> ha informat d'un error desconegut: %2.

en: Unknown Interruption
ca: Interrupció desconeguda

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
ca: El programa del vostre ordinador que proporciona accés al protocol <strong>%1</strong> ha informat d'una interrupció d'un tipus desconegut: %2.

en: Could Not Delete Original File
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer original

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
ca: L'operació sol·licitada ha demanat la supressió del fitxer original, probablement al final d'una operació de moviment de fitxer. El fitxer original <strong>%1</strong> no s'ha pogut suprimir.

en: Could Not Delete Temporary File
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer temporal

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
ca: L'operació sol·licitada ha demanat la creació d'un fitxer temporal on desar el fitxer nou mentre s'estigui baixant. Aquest fitxer temporal <strong>%1</strong> no s'ha pogut suprimir.

en: Could Not Rename Original File
ca: No s'ha pogut reanomenar el fitxer original

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
ca: L'operació sol·licitada requeria canviar el nom del fitxer original <strong>%1</strong>, en canvi no s'ha pogut reanomenar.

en: Could Not Rename Temporary File
ca: No s'ha pogut reanomenar el fitxer temporal

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
ca: L'operació sol·licitada requeria la creació d'un fitxer temporal <strong>%1</strong>, en canvi no s'ha pogut crear.

en: Could Not Create Link
ca: No s'ha pogut crear l'enllaç

en: Could Not Create Symbolic Link
ca: No s'ha pogut crear l'enllaç simbòlic

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
ca: L'enllaç simbòlic sol·licitat %1 no s'ha pogut crear.

en: No Content
ca: Sense contingut

en: Disk Full
ca: Disc ple

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer sol·licitat <strong>%1</strong> a causa d'un espai en disc inadequat.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
ca: Allibereu espai en disc suficient mitjançant 1) la supressió de fitxers no volguts i temporals; 2) l'arxivat de fitxers en suport extraïble com ara CD gravables o bé 3) l'obtenció de més capacitat d'emmagatzematge.

en: Source and Destination Files Identical
ca: Els fitxers origen i destinació són idèntics

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
ca: L'operació no s'ha pogut completar perquè els fitxers origen i destinació són el mateix fitxer.

en: Choose a different filename for the destination file.
ca: Trieu un nom de fitxer diferent pel fitxer destinació.

en: Undocumented Error
ca: Error sense documentar

[ctx: @title job]
en: Moving
ca: Movent

[ctx: @title job]
en: Copying
ca: Copiant

[ctx: @title job]
en: Creating directory
ca: Creant el directori

[ctx: @title job]
en: Deleting
ca: S'està suprimint

[ctx: @title job]
en: Examining
ca: S'està examinant

[ctx: @title job]
en: Transferring
ca: Transferint

[ctx: @title job]
en: Mounting
ca: Muntant

en: Device
ca: Dispositiu

en: Mountpoint
ca: Punt de muntatge

[ctx: @title job]
en: Unmounting
ca: Desmuntant

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from Trash? This action cannot be undone.
ca: Voleu suprimir permanentment tots els elements de la Paperera? Aquesta acció no es podrà desfer.

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
ca[0]: Esteu segur que voleu moure aquest element a la paperera?
ca[1]: Esteu segur que voleu moure aquests %1 elements a la paperera?

[ctx: Verb]
en: &Trash
ca: A la &paperera

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
ca: La cadena de certificats SSL del parell sembla estar malmesa.

en: Updating System Configuration
ca: S'està actualitzant la configuració del sistema

en: Updating system configuration.
ca: S'està actualitzant la configuració del sistema.

en: No service implementing %1
ca: Cap servei implementa %1

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
ca: El fitxer d'entrades d'escriptori %1 no té cap entrada Type=...

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
ca: L'entrada d'escriptori del tipus
    %1
    és desconeguda.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
ca: El fitxer d'entrades d'escriptori
    %1
    és de tipus «FSDevice» però no té cap entrada Dev=...

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
ca: El fitxer d'entrades d'escriptori
    %1
    és de tipus «Link» però no té cap entrada URL=...

en: Mount
ca: Munta

en: Eject
ca: Expulsa

en: Unmount
ca: Desmunta

en: Malformed URL
    %1
ca: URL amb format incorrecte
    %1

en: URL cannot be listed
    %1
ca: L'URL no es pot llistar
    %1

[ctx: @title:column]
en: Name
ca: Nom

[ctx: @title:column]
en: Size
ca: Mida

[ctx: @title:column]
en: Date
ca: Data

[ctx: @title:column]
en: Permissions
ca: Permisos

[ctx: @title:column]
en: Owner
ca: Propietari

[ctx: @title:column]
en: Group
ca: Grup

[ctx: @title:column]
en: Type
ca: Tipus

en: Default
ca: Omissió

en: (Symbolic Link to %1)
ca: (Enllaç simbòlic a %1)

en: (%1, Link to %2)
ca: (%1, enllaç a %2)

en:  (Points to %1)
ca:  (Apunta a %1)

en: Link to %1 (%2)
ca: Enllaç a %1 (%2)

en: Owner:
ca: Propietari:

en: Permissions:
ca: Permisos:

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
ca: &Accions

en: &Open with %1
ca: &Obre amb %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
ca: &Obre amb

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other...
ca: &Altres...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
ca: &Obre amb...

en: Open &with %1
ca: Obre a&mb %1

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
ca[0]: 1 element
ca[1]: %1 elements

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: All Pictures
ca: Totes les imatges

en: Mime Type
ca: Tipus MIME

en: Comment
ca: Comentari

en: Patterns
ca: Patrons

en: &Edit...
ca: &Edita...

en: Click this button to display the familiar KDE mime type editor.
ca: Cliqueu aquest botó per a mostrar el familiar editor de tipus MIME de KDE.

en: <qt>Unable to enter <b>%1</b>.
    You do not have access rights to this location.</qt>
ca: <qt>No es pot entrar a <b>%1</b>.
    No teniu drets d'accés a aquesta ubicació.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> is an executable program. For safety it will not be started.</qt>
ca: <qt>El fitxer <b>%1</b> és un programa executable. No s'engegarà per seguretat.</qt>

en: <qt>You do not have permission to run <b>%1</b>.</qt>
ca: <qt>No teniu permís per executar <b>%1</b>.</qt>

en: You are not authorized to select an application to open this file.
ca: No esteu autoritzat a seleccionar una aplicació per a obrir aquest fitxer.

en: Open with:
ca: Obre amb:

en: You are not authorized to execute this file.
ca: No esteu autoritzat a executar aquest fitxer.

en: Launching %1
ca: S'està engegant %1

en: Error processing Exec field in %1
ca: Error en processar el camp Exec de %1

en: You are not authorized to execute this service.
ca: No esteu autoritzat a executar aquest servei.

[ctx: Warning about executing unknown .desktop file]
en: Warning
ca: Avís

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
ca: Això iniciarà el programa:

en: If you do not trust this program, click Cancel
ca: Si no confieu en aquest programa, cliqueu Cancel·la

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution
ca: No s'ha pogut fer executable el servei %1, s'ha cancel·lat l'execució

en: <qt>Unable to run the command specified. The file or folder <b>%1</b> does not exist.</qt>
ca: <qt>No es pot executar l'ordre especificada. El fitxer o carpeta <b>%1</b> no existeix.</qt>

en: Could not find the program '%1'
ca: No s'ha pogut trobar el programa «%1»

en: Acquire Image
ca: Captura una imatge

en: OCR Image
ca: Imatge OCR

en: The desktop is offline
ca: L'escriptori està fora de línia

en: File '%1' is not readable
ca: El fitxer «%1» no es pot llegir

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
ca: ERROR: Protocol desconegut «%1»

en: Authorization Dialog
ca: Diàleg d'autorització

en: Filename for clipboard content:
ca: Nom de fitxer pel contingut del porta-retalls:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
ca: El porta-retalls ha canviat des de què heu usat «enganxa»: ja no s'aplica el format de dades triat. Torneu a copiar allò que volíeu enganxar.

en: The clipboard is empty
ca: El porta-retalls està buit

en: &Paste File | &Paste %1 Files
ca[0]: &Enganxa el fitxer
ca[1]: &Enganxa %1 fitxers

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
ca[0]: &Enganxa l'URL
ca[1]: &Enganxa %1 URL

en: &Paste Clipboard Contents
ca: &Enganxa el contingut del porta-retalls

en: Data format:
ca: Format de dades:

en: Appl&y to All
ca: Apl&ica a tot

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
ca: Quan aquest està activat, el botó premut s'aplicarà a tots els conflictes de carpeta següents per la resta del treball actual.
    A menys que premeu Omet, també se us preguntarà en cas de conflicte amb un fitxer existent en un directori.

en: When this is checked the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
ca: Quan aquest està activat, el botó premut s'aplicarà a tots els conflictes de carpeta següents per la resta del treball actual.

en: &Rename
ca: &Reanomena

en: Suggest New &Name
ca: Suggereix un &nom nou

en: &Skip
ca: &Omet

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
ca: No copiïs o moguis aquesta carpeta, en lloc d'això salta a l'element següent

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
ca: No copiïs o moguis aquest fitxer, en lloc d'això salta a l'element següent

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
ca: &Escriu dintre

en: &Overwrite
ca: S&obreescriu

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
ca: Els fitxers i carpetes es copiaran dintre del directori existent, junt amb el contingut existent.
    Se us preguntarà una altra vegada en cas de conflicte amb un fitxer existent en el directori.

en: &Resume
ca: &Continua

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
ca: Aquesta acció sobreescriurà «%1» amb ell mateix.
    Si us plau, introduïu un nom de fitxer nou:

en: C&ontinue
ca: C&ontinua

en: This action will overwrite the destination.
ca: Aquesta acció sobreescriurà la destinació.

en: Source
ca: Origen

en: Destination
ca: Destinació

en: Warning, the destination is more recent.
ca: Avís: la destinació és més recent.

en: An older item named '%1' already exists.
ca: Ja existeix un element més antic anomenat «%1».

en: A similar file named '%1' already exists.
ca: Ja existeix un fitxer similar anomenat «%1».

en: A more recent item named '%1' already exists.
ca: Ja existeix un element més recent anomenat «%1».

en: Rename:
ca: Reanomena:

en: Information
ca: Informació

en: Skip
ca: Omet

en: AutoSkip
ca: Salta automàticament

en: Unknown protocol '%1'.
ca: Protocol desconegut «%1».

en: Can not find io-slave for protocol '%1'.
ca: No s'ha pogut trobar l'esclau «IO» pel protocol «%1».

en: Cannot talk to klauncher: %1
ca: No s'ha pogut comunicar amb el klauncher: %1

en: Unable to create io-slave:
    klauncher said: %1
ca: No s'ha pogut crear l'esclau «IO»:
    El klauncher ha contestat: %1

en: &Yes
ca: &Sí

en: &Details
ca: &Detalls

en: &Forever
ca: Per &sempre

en: Co&ntinue
ca: Co&ntinua

en: &Current Session only
ca: Només la sessió a&ctual

en: You are about to leave secure mode. Transmissions will no longer be encrypted.
    This means that a third party could observe your data in transit.
ca: Esteu a punt de sortir del mode segur. Les transmissions ja no seran encriptades.
    Això significa que un tercer podria observar les vostres dades en trànsit.

en: Security Information
ca: Informació de seguretat

en: C&ontinue Loading
ca: C&ontinua la càrrega

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
ca: %1: ha fallat la negociació SSL

en: You are about to enter secure mode. All transmissions will be encrypted unless otherwise noted.
    This means that no third party will be able to easily observe your data in transit.
ca: Esteu a punt d'entrar en mode segur. Totes les transmissions s'encriptaran si no s'indica el contrari.
    Això significa que ningú més podrà observar amb facilitat les vostres dades en trànsit.

en: Display SSL &Information
ca: Mostra &informació SSL

en: C&onnect
ca: C&onnecta

en: Enter the certificate password:
ca: Introduïu la contrasenya del certificat:

en: SSL Certificate Password
ca: Contrasenya de certificat SSL

en: Unable to open the certificate. Try a new password?
ca: No s'ha pogut obrir el certificat. Provo una contrasenya nova?

en: The procedure to set the client certificate for the session failed.
ca: El procediment per establir el certificat del client per a la sessió ha fallat.

en: The server failed the authenticity check (%1).
ca: El servidor ha fallat la comprovació d'autenticitat (%1).

en: Server Authentication
ca: Autenticació de servidor

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
ca: Voldríeu acceptar aquest certificat per a sempre sense que se us demanés?

en: You have indicated that you wish to accept this certificate, but it is not issued to the server who is presenting it. Do you wish to continue loading?
ca: Heu indicat que voleu acceptar aquest certificat, però no s'ha lliurat al servidor que l'està presentant. Voleu continuar carregant?

en: SSL certificate is being rejected as requested. You can disable this in the KDE System Settings.
ca: S'està rebutjant el certificat SSL tal com s'ha demanat. Podeu desactivar-ho a l'Arranjament del sistema del KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
ca: Nom comú:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
ca: Organització:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organization)
en: Acme Sundry Products Company
ca: Companyia de Productes Variats Acme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
ca: Unitat organitzativa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
ca: Departament de frau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
ca: País:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
ca: Canadà

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
ca: Estat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
ca: Ciutat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organization / Common Name
ca: Organització / Nom comú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Organizational Unit
ca: Unitat organitzativa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, displaySelection)
en: Display...
ca: Visualitza...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, disableSelection)
en: Disable
ca: Desactiva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, enableSelection)
en: Enable
ca: Activa

en: System certificates
ca: Certificats del sistema

en: User-added certificates
ca: Certificats afegits per l'usuari

en: Pick Certificates
ca: Selecció de certificats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, subjectHeading)
en: <b>Subject Information</b>
ca: <b>Informació del subjecte</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, issuerHeading)
en: <b>Issuer Information</b>
ca:  <b>Informació de l'emissor</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <b>Other</b>
ca: <b>Altres</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodLabel)
en: Validity period
ca: Període de validesa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialNumberLabel)
en: Serial number
ca: Número de sèrie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, md5DigestLabel)
en: MD5 digest
ca: Resum MD5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestLabel)
en: SHA1 digest
ca: Resum SHA1

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
ca: %1 fins a %2

en: SSL Configuration Module
ca: Mòdul de configuració de l'SSL

en: SSL Signers
ca: Signadors SSL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: You have indicated that you wish to obtain or purchase a secure certificate. This wizard is intended to guide you through the procedure. You may cancel at any time, and this will abort the transaction.
ca: Heu indicat que voleu obtenir o comprar un certificat segur. Aquest assistent està pensat per a guiar-vos pel procediment. Podeu cancel·lar en qualsevol moment, i això avortarà la transacció.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: You must now provide a password for the certificate request. Please choose a very secure password as this will be used to encrypt your private key.
ca: Ara heu de proporcionar una contrasenya per a la petició de certificat. Si us plau, trieu una contrasenya molt segura, ja que s'usarà per encriptar la vostra clau privada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: &Repeat password:
ca: &Repeteix la contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: &Choose password:
ca: Tria la &contrasenya:

en: Certificate
ca: Certificat

en: Save selection for this host.
ca: Desa la selecció per a aquest ordinador.

en: Send certificate
ca: Envia certificat

en: Do not send a certificate
ca: No enviïs cap certificat

en: KDE SSL Certificate Dialog
ca: Diàleg de certificats SSL KDE

en: The server <b>%1</b> requests a certificate.<br /><br />Select a certificate to use from the list below:
ca: El servidor <b>%1</b> demana un certificat. <br /><br />Seleccioneu a la llista inferior el certificat que s'usarà:

en: Signature Algorithm:
ca: Algorisme de signatura:

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Signature Contents:
ca: Contingut de signatura:

[ctx: Unknown]
en: Unknown key algorithm
ca: Algorisme de clau desconegut

en: Key type: RSA (%1 bit)
ca: Tipus de clau: RSA (%1 bit)

en: Modulus:
ca: Mòdul:

en: Key type: DSA (%1 bit)
ca: Tipus de clau: DSA (%1 bit)

en: Prime:
ca: Prim:

en: 160 bit prime factor:
ca: Factor primer de 160 bits:

en: Public key:
ca: Clau pública:

en: The certificate is valid.
ca: El certificat és vàlid.

en: Retrieval of the issuer certificate failed. This means the CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
ca: Ha fallat la recuperació del certificat de l'emissor. Això significa que no s'ha pogut trobar el certificat de la CA (Autoritat de Certificació).

en: Retrieval of the CRL (Certificate Revocation List) failed. This means the CA's (Certificate Authority) CRL can not be found.
ca: Ha fallat la recuperació del certificat de la CRL (Llista de Revocació de Certificats). Això significa que no s'ha pogut trobar el certificat CRL de la CA (Autoritat de Certificació).

en: The decryption of the certificate's signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
ca: Ha fallat el desencriptatge del certificat de la signatura. Això no significa que no coincideix amb el resultat esperat, sinó que no es pot calcular.

en: The decryption of the CRL's (Certificate Revocation List) signature failed. This means it could not even be calculated as opposed to just not matching the expected result.
ca: Ha fallat el desencriptatge de la signatura de la CRL (Llista de Revocació de Certificats). Això no significa que no coincideix amb el resultat esperat, sinó que no es pot calcular.

en: The decoding of the public key of the issuer failed. This means that the CA's (Certificate Authority) certificate can not be used to verify the certificate you wanted to use.
ca: Ha fallat la descodificació de la clau pública de l'emissor. Això significa que el certificat de la CA (Autoritat de Certificació) no es pot utilitzar per a verificar el certificat que voleu usar.

en: The certificate's signature is invalid. This means that the certificate can not be verified.
ca: La signatura del certificat no és vàlida. Això significa que el certificat no es pot verificar.

en: The CRL's (Certificate Revocation List) signature is invalid. This means that the CRL can not be verified.
ca: La signatura de la CRL (Llista de Revocació de Certificats) no és vàlida. Això significa que la CRL no es pot verificar.

en: The certificate is not valid, yet.
ca: El certificat no és vàlid, encara.

en: The certificate is not valid, any more.
ca: El certificat no és vàlid, mai més.

en: The CRL (Certificate Revocation List) is not valid, yet.
ca: La CRL (Llista de Revocació de Certificats) no és vàlida, encara.

en: The time format of the certificate's 'notBefore' field is invalid.
ca: El format horari del camp «noAbans» del certificat no és vàlid.

en: The time format of the certificate's 'notAfter' field is invalid.
ca: El format horari del camp «noDesprés» del certificat no és vàlid.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'lastUpdate' field is invalid.
ca: El format horari del camp «darreraActualització» de la CRL (Llista de Revocació de Certificats) no és vàlid.

en: The time format of the CRL's (Certificate Revocation List) 'nextUpdate' field is invalid.
ca: El format horari del camp «següentActualització» de la CRL (Llista de Revocació de Certificats) no és vàlid.

en: The OpenSSL process ran out of memory.
ca: El procés OpenSSL ha exhaurit la memòria.

en: The certificate is self-signed and not in the list of trusted certificates. If you want to accept this certificate, import it into the list of trusted certificates.
ca: El certificat està autosignat i no es troba a la llista de certificats fiables. Si voleu acceptar aquest certificat, importeu-lo a la llista de certificats fiables.

en: The certificate is self-signed. While the trust chain could be built up, the root CA's (Certificate Authority) certificate can not be found.
ca: El certificat està autosignat. Encara que la cadena de confiança es pot construir, no es pot trobar el certificat de la CA (Autoritat de Certificació) arrel.

en: The CA's (Certificate Authority) certificate can not be found. Most likely, your trust chain is broken.
ca: No es pot trobar el certificat de la CA (Autoritat de Certificació). Possiblement, la cadena de confiança està trencada.

en: The certificate can not be verified as it is the only certificate in the trust chain and not self-signed. If you self-sign the certificate, make sure to import it into the list of trusted certificates.
ca: El certificat no es pot verificar atès que és l'únic certificat a la cadena de confiança i no està autosignat. Si signeu el certificat amb ell mateix, assegureu-vos d'importar-lo a la llista de certificats fiables.

en: The certificate chain is longer than the maximum depth specified.
ca: La cadena de certificats és més llarga que la profunditat màxima especificada.

en: The certificate has been revoked.
ca: El certificat ha estat revocat.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is invalid.
ca: El certificat de la CA (Autoritat de Certificació) no és vàlid.

en: The length of the trust chain exceeded one of the CA's (Certificate Authority) 'pathlength' parameters, making all subsequent signatures invalid.
ca: La longitud de la cadena de confiança excedeix un dels paràmetres «pathlength» de la CA (Autoritat de Certificació), fent que totes les signatures subseqüents no siguin vàlides.

en: The certificate has not been signed for the purpose you tried to use it for. This means the CA (Certificate Authority) does not allow this usage.
ca: El certificat no s'ha signat amb la finalitat que intenteu usar-lo. Això significa que la CA (Autoritat de Certificació) no permet aquest ús.

en: The root CA (Certificate Authority) is not trusted for the purpose you tried to use this certificate for.
ca: La CA (Autoritat de Certificació) arrel no és fiable per a la finalitat que intenteu usar aquest certificat.

en: The root CA (Certificate Authority) has been marked to be rejected for the purpose you tried to use it for.
ca: La CA (Autoritat de Certificació) arrel està marcada com a rebutjada per a la finalitat amb la qual intenteu usar-la.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) does not match the CA name of the certificate.
ca: La CA (Autoritat de Certificació) del certificat no coincideix amb el nom de la CA del certificat.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID does not match the key ID in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
ca: L'ID de la clau del certificat de la CA (Autoritat de Certificació) no coincideix amb l'ID de la clau de la secció «emissor» del certificat que esteu intentant usar.

en: The CA (Certificate Authority) certificate's key ID and name do not match the key ID and name in the 'Issuer' section of the certificate you are trying to use.
ca: L'ID de la clau i el nom del certificat de la CA (Autoritat de Certificació) no coincideixen amb l'ID de la clau i el nom de la secció «emissor» del certificat que esteu intentant usar.

en: The certificate's CA (Certificate Authority) is not allowed to sign certificates.
ca: La CA (Autoritat de Certificació) del certificat no té permís per a signar certificats.

en: OpenSSL could not be verified.
ca: No s'ha pogut verificar l'OpenSSL.

en: The signature test for this certificate failed. This could mean that the signature of this certificate or any in its trust path are invalid, could not be decoded or that the CRL (Certificate Revocation List) could not be verified. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
ca: Ha fallat la prova de signatura per aquest certificat. Això podria significar que la signatura d'aquest certificat o qualsevol del seu camí de confiança no són vàlides, no es pot descodificar o que la CRL (Llista de Revocació de Certificats) no es pot verificar. Si veieu aquest missatge, feu que l'autor del programari que esteu utilitzant sàpiga que hauria d'utilitzar alguns missatges d'error nous més específics.

en: This certificate, any in its trust path or its CA's (Certificate Authority) CRL (Certificate Revocation List) is not valid. Any of them could not be valid yet or not valid any more. If you see this message, please let the author of the software you are using know that he or she should use the new, more specific error messages.
ca: Aquest certificat, qualsevol del seu camí de confiança o la seva CRL (Llista de Revocació de Certificats) de la CA (Autoritat de Certificació) no són vàlids encara o no ho seran mai més. Si veieu aquest missatge, feu que l'autor del programari que esteu utilitzant sàpiga que hauria d'utilitzar alguns missatges d'error nous més específics.

en: Certificate signing authority root files could not be found so the certificate is not verified.
ca: No s'han pogut trobar els fitxers arrel de l'autoritat signatària de certificats, per tant, el certificat no s'ha verificat.

en: SSL support was not found.
ca: No s'ha trobat la compatibilitat amb SSL.

en: Private key test failed.
ca: Ha fallat la prova de la clau privada.

en: The certificate has not been issued for this host.
ca: El certificat no s'ha emès per a aquest ordinador.

en: This certificate is not relevant.
ca: Aquest certificat no és apropiat.

en: The certificate is invalid.
ca: El certificat és invàlid.

en: KDE SSL Information
ca: Informació SSL del KDE

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
ca: Persona certificada

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
ca: Emissor

en: Current connection is secured with SSL.
ca: La connexió actual s'ha assegurat amb SSL.

en: Current connection is not secured with SSL.
ca: La connexió actual no s'ha assegurat amb SSL.

en: SSL support is not available in this build of KDE.
ca: L'ús d'SSL no és disponible en aquesta versió del KDE.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
ca: La part principal d'aquest document s'ha assegurat amb SSL, però algunes parts no ho estan.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
ca: Algunes parts d'aquest document s'han assegurat amb SSL, però la part principal no ho està.

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
ca[0]: s'està usant %1 bit
ca[1]: s'estan usant %1 bits

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
ca[0]: d'una clau de %1 bit
ca[1]: d'una clau de %1 bits

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
ca: NO, hi ha errors:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
ca: Sí

en: KDE Certificate Request
ca: Petició de certificat KDE

en: KDE Certificate Request - Password
ca: Petició de certificat KDE - Contrasenya

en: Unsupported key size.
ca: Mida de clau no acceptada.

en: Please wait while the encryption keys are generated...
ca: Si us plau, espereu mentre es generen les claus d'encriptatge...

en: Do you wish to store the passphrase in your wallet file?
ca: Voleu emmagatzemar la frase de pas al fitxer de cartera?

en: Store
ca: Emmagatzema

en: Do Not Store
ca: No emmagatzemis

en: 2048 (High Grade)
ca: 2048 (Qualitat alta)

en: 1024 (Medium Grade)
ca: 1024 (Qualitat intermèdia)

en: 768  (Low Grade)
ca: 768 (Qualitat baixa)

en: 512  (Low Grade)
ca: 512 (Qualitat baixa)

en: No SSL support.
ca: No s'accepta l'ús d'SSL.

en: Certificate password
ca: Contrasenya de certificat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
ca: [cadenat]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
ca: Adreça:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
ca: Adreça IP:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
ca: Encriptatge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
ca: Detalls:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
ca: Versió SSL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
ca: Cadena de certificats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
ca: Fiable:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
ca: Període de validesa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
ca: Número de sèrie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
ca: Resum MD5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
ca: Resum SHA1:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
ca: L'ordinador remot no ha enviat cap certificat SSL.
    S'interromp perquè no s'ha pogut establir la identitat de l'ordinador.

en: KMailService
ca: Servei de correu

en: Mail service
ca: Servei de correu

en: Could not find a usable proxy configuration script
ca: No s'ha pogut trobar cap script usable de configuració del servidor intermediari

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
ca: No s'ha pogut descarregar l'script de configuració del servidor intermediari:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
ca: No s'ha pogut descarregar l'script de configuració del servidor intermediari

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
ca: L'script de configuració del servidor intermediari no és vàlid:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
ca: L'script de configuració del servidor intermediari ha retornat un error:
    %1

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
ca: No s'ha trobat «FindProxyForURL» o «FindProxyForURLEx»

en: Got an invalid reply when calling %1
ca: S'ha obtingut una resposta no vàlida en cridar %1

en: Error connecting to server.
ca: Error en connectar al servidor.

en: Not connected.
ca: No connectat.

en: Connection timed out.
ca: Ha caducat la connexió.

en: Time out waiting for server interaction.
ca: Ha caducat mentre s'esperava la interacció amb el servidor.

en: Server said: "%1"
ca: El servidor ha dit: «%1»

en: Sends a bug report by email
ca: Envia un informe d'error per correu electrònic

en: Author
ca: Autor

en: Subject line
ca: Línia assumpte

en: Recipient
ca: Destinatari

en: telnet service
ca: servei de telnet

en: telnet protocol handler
ca: manipulador de protocol telnet

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
ca: No teniu permisos per accedir al protocol %1.
