libplasma - en to ca translation catalogue (158 entries)

en: animation() takes one argument
ca: «animation()» té un argument

en: %1 is not a known animation type
ca: %1 no és cap tipus d'animació conegut

en: Script initialization failed
ca: Ha fallat la inicialització de l'script

en: Unable to load the widget
ca: No s'ha pogut carregar l'estri

en: Panel
ca: Plafó

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown Widget
ca: Estri desconegut

[ctx: misc category]
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Configure...
ca: Configura...

en: &OK
ca: D'ac&ord

en: &Yes
ca: &Sí

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: OK
ca: D'acord

en: Activate %1 Widget
ca: Activa l'estri %1

en: Widget Settings
ca: Arranjament de l'estri

en: Remove this Widget
ca: Suprimeix aquest estri

en: Run the Associated Application
ca: Executa l'aplicació associada

en: Settings
ca: Arranjament

en: %1 Settings
ca: Arranjament de %1

[ctx: @title:window]
en: %1 Settings
ca: Arranjament de %1

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: Application Launchers
ca: Llançador d'aplicacions

en: Astronomy
ca: Astronomia

en: Date and Time
ca: Data i hora

en: Development Tools
ca: Eines de desenvolupament

en: Education
ca: Educació

en: Environment and Weather
ca: Medi ambient i meteorologia

en: Examples
ca: Exemples

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: Fun and Games
ca: Jocs i esbarjo

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Language
ca: Idioma

en: Mapping
ca: Correspondència

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Multimedia
ca: Multimèdia

en: Online Services
ca: Serveis en línia

en: Productivity
ca: Productivitat

en: System Information
ca: Informació del sistema

en: Utilities
ca: Utilitats

en: Windows and Tasks
ca: Finestres i tasques

en: Keyboard Shortcut
ca: Drecera del teclat

[ctx: %1 is the name of a plasmoid, %2 the name of the machine that plasmoid is published on]
en: %1 on %2
ca: %1 a %2

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: Remove this %1
ca: Elimina aquest %1

[ctx: %1 is the name of the applet]
en: %1 Settings
ca: Arranjament de %1

[ctx: API or programming language the widget was written in, name of the widget]
en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
ca: No s'ha pogut crear l'ScriptEngine %1 per l'estri %2.

[ctx: Package file, name of the widget]
en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
ca: No s'ha pogut obrir el paquet %1 requerit per l'estri %2.

en: This object could not be created.
ca: No s'ha pogut crear aquest objecte.

en: This object could not be created for the following reason:<p><b>%1</b></p>
ca: No s'ha pogut crear aquest objecte pel motiu següent:<p><b>%1</b></p>

en: Remove this Panel
ca: Elimina aquest plafó

en: Remove this Activity
ca: Elimina aquesta activitat

en: Activity Settings
ca: Arranjament d'activitat

en: Add Widgets...
ca: Afegeix estris...

en: Next Widget
ca: Estri següent

en: Previous Widget
ca: Estri anterior

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: %1 Options
ca: Opcions de %1

en: Fetching file type...
ca: S'està recuperant el tipus de fitxer...

en: Widgets
ca: Estris

en: Icon
ca: Icona

en: Wallpaper
ca: Fons d'escriptori

[ctx: @title:window %1 is the name of the containment]
en: Remove %1
ca: Suprimeix %1

[ctx: %1 is the name of the containment]
en: Do you really want to remove this %1?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest %1?

en: Could not find requested component: %1
ca: No s'ha pogut trobar el component sol·licitat: %1

en: This plugin needs to be configured
ca: Cal que es configuri aquest connector

en: Unknown ContainmentActions
ca: Accions de contenidor desconegudes

en: Lock Widgets
ca: Bloqueja els estris

en: Unlock Widgets
ca: Desbloqueja estris

en: Shortcut Settings
ca: Arranjament de dreceres

en: Unnamed
ca: Sense nom

en: Show this group.
ca: Mostra aquest grup.

en: Hide this group.
ca: Oculta aquest grup.

en: Expand this widget
ca: Expandeix aquest estri

en: Collapse this widget
ca: Redueix aquest estri

en: Reattach
ca: Torna a associar

en: Close
ca: Tanca

en: This system does not support OpenGL widgets.
ca: Aquest sistema no accepta estris OpenGL.

en: Your machine does not support OpenGL widgets.
ca: Aquesta màquina no accepta estris OpenGL.

[ctx: A non-functional package]
en: Invalid
ca: No vàlid

en: There was an error attempting to exec the associated application with this widget.
ca: S'ha produït un error en intentar executar l'aplicació associada a aquest estri.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Invalid token.
ca: Testimoni no vàlid.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Matching password required.
ca: Es requereix una contrasenya que coincideixi.

[ctx: Error message, access to a remote service failed.]
en: Access denied.
ca: S'ha denegat l'accés.

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

en: Images
ca: Imatges

en: Themed Images
ca: Imatges temàtiques

en: Configuration Definitions
ca: Definicions de configuració

en: User Interface
ca: Interfície d'usuari

en: Data Files
ca: Fitxers de dades

en: Executable Scripts
ca: Scripts executables

en: Translations
ca: Traduccions

en: Main Config UI File
ca: Fitxer principal d'IU de configuració

en: Configuration XML file
ca: Fitxer XML de configuració

en: Main Script File
ca: Fitxer principal de script

en: Default configuration
ca: Configuració per defecte

en: Animation scripts
ca: Scripts d'animació

en: Service Descriptions
ca: Descripcions dels serveis

en: Images for dialogs
ca: Imatges pels diàlegs

en: Generic dialog background
ca: Fons de diàleg genèric

en: Theme for the logout dialog
ca: Tema per al diàleg de desconnexió

en: Wallpaper packages
ca: Paquets de fons d'escriptori

en: Images for widgets
ca: Imatges pels estris

en: Background image for widgets
ca: Imatge de fons pels estris

en: Analog clock face
ca: Esfera de rellotge analògic

en: Background image for panels
ca: Imatge de fons pels plafons

en: Background for graphing widgets
ca: Fons pels estris gràfics

en: Background image for tooltips
ca: Imatge de fons pels consells

en: Opaque images for dialogs
ca: Imatges opaques pels diàlegs

en: Opaque generic dialog background
ca: Fons opac pel diàleg genèric

en: Opaque theme for the logout dialog
ca: Tema opac pel diàleg de desconnexió

en: Opaque images for widgets
ca: Imatges opaques pels estris

en: Opaque background image for panels
ca: Imatge de fons opaca pels plafons

en: Opaque background image for tooltips
ca: Imatge de fons opaca pels consells

en: Low color images for dialogs
ca: Imatges de color baix pels diàlegs

en: Low color generic dialog background
ca: Fons de color baix pel diàleg genèric

en: Low color theme for the logout dialog
ca: Tema de color baix pel diàleg de desconnexió

en: Low color background image for widgets
ca: Imatge de color baix pel fons dels estris

en: Low color analog clock face
ca: Esfera de color baix pel rellotge analògic

en: Low color background image for panels
ca: Imatge de color baix pel fons dels plafons

en: Low color background for graphing widgets
ca: Fons de color baix pels estris gràfics

en: Low color background image for tooltips
ca: Imatge de color baix pel fons dels consells

en: KColorScheme configuration file
ca: Fitxer de configuració del KColorScheme

en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

en: Recommended wallpaper file
ca: Fitxer de fons d'escriptori recomanat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enter a password below. Enter the same password on the device to which you are trying to connect.
ca: Introduïu una contrasenya tot seguit. Introduïu la mateixa contrasenya en el dispositiu al qual esteu intentant connectar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allServicesCheckbox)
en: Allow this user access to any service
ca: Permet a aquest usuari l'accés a qualsevol servei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, persistentCheckbox)
en: Remember this user
ca: Recorda aquest usuari

en: Incoming connection request
ca: Sol·licitud de connexió entrant

en: Connect with remote widget
ca: Connecta amb un estri remot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sharing a widget on the network allows you to access this widget from another computer as a remote control.
ca: La compartició d'un estri en la xarxa us permet accedir a aquest estri des de qualsevol altre ordinador, com si es tractés d'un control remot.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, publishCheckbox)
en: Share this widget on the network
ca: Comparteix aquest estri per la xarxa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, allUsersCheckbox)
en: Allow everybody to freely access this widget
ca: Permet a tothom l'accés lliure a aquest estri

en: Job no longer valid, operation is not enabled.
ca: La tasca ja no és vàlida, l'operació no s'ha activat.

en: Job no longer valid, invalid parameters.
ca: La tasca ja no és vàlida, paràmetres no vàlids.

en: Timeout.
ca: Temps exhaurit.

[ctx: Error message, tried to start an invalid service]
en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
ca: Servei no vàlid (nul), no pot executar cap operació.

en: The "%1" widget is not installed.
ca: L'estri «%1» no està instal·lat.

en: Server sent an invalid plasmoid package.
ca: El servidor ha enviat un paquet plasmoide no vàlid.

en: You are about to open a remote widget on your system.<br>
ca: Esteu a punt d'obrir un estri remot en aquest sistema.<br>

en: <tr><td align="right"><b>Name:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
ca: <tr><td align="right"><b>Nom:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Description:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
ca: <tr><td align="right"><b>Descripció:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Author:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>
ca: <tr><td align="right"><b>Autor:</b></td><td>&nbsp; %1 &lt;%2&gt;</td></tr>

en: <tr><td align="right"><b>Server:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>
ca: <tr><td align="right"><b>Servidor:</b></td><td>&nbsp; %1</td></tr>

en: <br><br>Are you sure you want to open this widget on your system?
ca: <br><br>Esteu segur que voleu obrir aquest estri en el sistema?

en: Remote Widget
ca: Estri remot

en: Open Widget
ca: Obre l'estri

en: Reject Widget
ca: Rebutja l'estri

en: User rejected
ca: L'usuari l'ha rebutjat

en: Timeout
ca: Temps exhaurit

en: Your system does not provide support for the 'remote widgets' feature. Access Failed.
ca: Aquest sistema no permet la funcionalitat d'«estris remots». L'accés ha fallat.

en: Allow everybody access to %1.
ca: Permet a tothom l'accés a %1.

en: Deny everybody access to %1
ca: Denega a tothom l'accés a %1.

en: Allow %1 access to all services.
ca: Permet l'accés per %1 a tots els serveis.

en: Deny %1 access to all services.
ca: Denega l'accés per %1 a tots els serveis.

en: Allow access to %1, by %2.
ca: Permet l'accés a %1, per %2.

en: Deny access to %1, by %2.
ca: Denega l'accés a %1, per %2.

en: Allow access to %1, by %2?
ca: Permeto l'accés a %1, per %2?

en: You have requested access to the %1 hosted at %2.
ca: Heu sol·licitat l'accés al %1 situat a %2.

en: search term
ca: terme a cercar

en: Unknown Wallpaper
ca: Fons d'escriptori desconegut
