kimagemapeditor - en to ca translation catalogue (161 entries)

en: Areas
ca: Àrees

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Choose Map & Image to Edit
ca: Escolliu la correspondència i imatge a editar

en: Select an image and/or a map that you want to edit
ca: Seleccioneu una imatge i/o correspondència que desitgeu editar

en: &Maps
ca: &Correspondències

en: Image Preview
ca: Vista prèvia de la imatge

en: No maps found
ca: No s'ha trobat cap correspondència

en: No images found
ca: No s'ha trobat cap imatge

en: &Images
ca: &Imatges

en: Path
ca: Camí

en: Images
ca: Imatges

en: Usemap
ca: Mapa_usuari

en: Maps
ca: Mapes

en: unnamed
ca: sense nom

en: An HTML imagemap editor
ca: Un editor de correspondències a imatges (mapes) HTML

en: <h3>Open File</h3>Click this to <em>open</em> a new picture or HTML file.
ca: <h3>Obre fitxer</h3>Feu-hi clic per <em>obrir</em> una nova imatge o fitxer HTML.

en: Open new picture or HTML file
ca: Obre una nova imatge o fitxer HTML

en: <h3>Save File</h3>Click this to <em>save</em> the changes to the HTML file.
ca: <h3>Desa fitxer</h3>Feu-hi clic <em>desar</em> els canvis al fitxer HTML.

en: Save HTML file
ca: Desa el fitxer HTML

en: <h3>Close File</h3>Click this to <em>close</em> the currently open HTML file.
ca: <h3>Tanca fitxer</h3>Feu-hi clic per <em>tancar</em> el fitxer HTML obert actualment.

en: Close HTML file
ca: Tanca el fitxer HTML

en: <h3>Copy</h3>Click this to <em>copy</em> the selected area.
ca: <h3>Copia</h3>Feu-hi clic per <em>copiar</em> l'àrea seleccionada.

en: <h3>Cut</h3>Click this to <em>cut</em> the selected area.
ca: <h3>Retalla</h3>Feu-hi clic per <em>retallar</em> l'àrea seleccionada.

en: <h3>Paste</h3>Click this to <em>paste</em> the copied area.
ca: <h3>Enganxa</h3>Feu-hi clic per <em>enganxar</em> l'àrea copiada.

en: &Delete
ca: Su&primeix

en: <h3>Delete</h3>Click this to <em>delete</em> the selected area.
ca: <h3>Suprimeix</h3>Feu-hi clic per <em>suprimir</em> l'àrea seleccionada.

en: Pr&operties
ca: Pr&opietats

en: <h3>Zoom</h3>Choose the desired zoom level.
ca: <h3>Zoom</h3>Escull el nivell de zoom desitjat.

en: Highlight Areas
ca: Ressalta les àrees

en: Show Alt Tag
ca: Mostra l'etiqueta Alt

en: Map &Name...
ca: &Nom de la correspondència...

en: Ne&w Map...
ca: Correspondència no&va...

en: Create a new map
ca: Crea una nova correspondència

en: D&elete Map
ca: Su&primeix correspondència

en: Delete the current active map
ca: Suprimeix la correspondència activa

en: Edit &Default Area...
ca: Edita l'àrea per &omissió...

en: Edit the default area of the current active map
ca: Edita l'àrea per omissió de la correspondència activa actualment

en: &Preview
ca: &Vista prèvia

en: Show a preview
ca: Mostra una vista prèvia

note: i18n: ectx: Menu (images)
en: &Image
ca: &Imatge

en: Add Image...
ca: Afegeix imatge...

en: Add a new image
ca: Afegeix una imatge nova

en: Remove Image
ca: Elimina imatge

en: Remove the current visible image
ca: Elimina la imatge visible actualment

en: Edit Usemap...
ca: Edita el mapa_usuari...

en: Edit the usemap tag of the current visible image
ca: Edita l'etiqueta mapa_usuari de la imatge visible actualment

en: Show &HTML
ca: Mostra &HTML

en: &Selection
ca: &Selecció

en: <h3>Selection</h3>Click this to select areas.
ca: <h3>Selecció</h3>Feu-hi clic per a seleccionar àrees.

en: &Circle
ca: &Cercle

en: <h3>Circle</h3>Click this to start drawing a circle.
ca: <h3>Cercle</h3>Feu-hi clic per a començar a dibuixar un cercle.

en: <h3>Rectangle</h3>Click this to start drawing a rectangle.
ca: <h3>Rectangle</h3>Feu-hi clic per a començar a dibuixar un rectangle.

en: &Polygon
ca: &Polígon

en: <h3>Polygon</h3>Click this to start drawing a polygon.
ca: <h3>Polígon</h3>Feu-hi clic per a començar a dibuixar un polígon.

en: &Freehand Polygon
ca: Polígon a &mà alçada

en: <h3>Freehandpolygon</h3>Click this to start drawing a freehand polygon.
ca: <h3>Polígon a mà alçada</h3>Feu-hi clic per a començar a dibuixar un polígon a mà alçada.

en: &Add Point
ca: &Afegeix punt

en: <h3>Add Point</h3>Click this to add points to a polygon.
ca: <h3>Afegeix punt</h3>Feu-hi clic per afegir punts a un polígon.

en: &Remove Point
ca: &Elimina punt

en: <h3>Remove Point</h3>Click this to remove points from a polygon.
ca: <h3>Elimina punt</h3>Feu-hi clic per eliminar punts d'un polígon.

en: Cancel Drawing
ca: Cancel·la el dibuixat

en: Move Left
ca: Mou a l'esquerra

en: Move Right
ca: Mou a la dreta

en: Move Up
ca: Amunt

en: Move Down
ca: Avall

en: Increase Width
ca: Incrementa amplada

en: Decrease Width
ca: Disminueix amplada

en: Increase Height
ca: Incrementa alçada

en: Decrease Height
ca: Disminueix alçada

en: Bring to Front
ca: Porta al davant

en: Send to Back
ca: Envia al darrere

en: Bring Forward One
ca: Porta un endavant

en: Send Back One
ca: Envia un endarrere

en: Configure KImageMapEditor...
ca: Configura KImageMapEditor...

en: Show Area List
ca: Mostra la llista d'àrees

en: Show Map List
ca: Mostra la llista de correspondències

en: Show Image List
ca: Mostra la llista d'imatges

note: i18n(" Cursor")+" : x: 0 ,y: 0",STATUS_CURSOR); i18n(" Selection")+" : - ",STATUS_SELECTION);
en:  Selection: -  Cursor: x: 0, y: 0
ca:  Selecció: -  Cursor: x: 0, y: 0

en:  Selection: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4
ca:  Selecció: x: %1, y: %2, w: %3, h: %4

en:  Selection: -
ca:  Selecció: -

en: Drop an image or HTML file
ca: Deixa anar una imatge o un fitxer HTML

en: Enter Map Name
ca: Introduïu el nom de la correspondència

en: Enter the name of the map:
ca: Introduïu el nom de la correspondència:

en: The name <em>%1</em> already exists.
ca: El nom <em>%1</em> ja existeix.

en: HTML Code of Map
ca: Codi HTML de la correspondència

en: *.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html|Web File
    *.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng|Images
    *.htm *.html|HTML Files
    *.png|PNG Images
    *.jpg *.jpeg|JPEG Images
    *.gif|GIF-Images
    *|All Files
ca: *.png *.jpg *.jpeg *.gif *.htm *.html|Fitxer web
    *.png *.jpg *.jpeg *.gif *.bmp *.xbm *.xpm *.pnm *.mng|Imatges
    *.htm *.html|Fitxers HTML
    *.png|Imatges PNG
    *.jpg *.jpeg|Imatges JPEG
    *.gif|Imatges GIF
    *|Tots els fitxers

en: Choose File to Open
ca: Escull un fitxer a obrir

en: HTML File
ca: Fitxer HTML

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Text File
ca: Fitxer de text

en: <qt>The file <em>%1</em> already exists.<br />Do you want to overwrite it?</qt>
ca: <qt>El fitxer <em>%1</em> ja existeix.<br />El voleu sobreescriure?</qt>

en: Overwrite File?
ca: Sobreescriure el fitxer?

en: Overwrite
ca: Sobreescriure

en: <qt>You do not have write permission for the file <em>%1</em>.</qt>
ca: <qt>No teniu prou permisos d'escriptura per al fitxer <em>%1</em>.</qt>

en: <qt>The file <b>%1</b> does not exist.</qt>
ca: <qt>El fitxer <b>%1</b> no existeix.</qt>

en: File Does Not Exist
ca: El fitxer no existeix

en: <qt>The file <i>%1</i> could not be saved, because you do not have the required write permissions.</qt>
ca: <qt>El fitxer <i>%1</i> no s'ha pogut desar, ja que no teniu els permisos requerits per escriptura.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the map <i>%1</i>? <br /><b>There is no way to undo this.</b></qt>
ca: <qt>Esteu segur de voler eliminar la correspondència <i>%1</i>? <br /><b>No hi haurà manera de desfer-ho.</b></qt>

en: Delete Map?
ca: Suprimeixo la correspondència?

en: <qt>The file <i>%1</i> has been modified.<br />Do you want to save it?</qt>
ca: <qt>El fitxer <i>%1</i> ha estat modificat.<br />El voleu desar?</qt>

en: Enter Usemap
ca: Introduïu el mapa_usuari

en: Enter the usemap value:
ca: Introduïu el valor del mapa_usuari:

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: &Edita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca: &Eines

note: i18n: ectx: Menu (map)
en: &Map
ca: &Correspondència

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: &Arranjament

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KImageMapEditor Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal de KImageMapEditor

note: i18n: ectx: ToolBar (kImageMapEditorPartDrawToolBar)
en: KImageMapEditor Draw Toolbar
ca: Barra d'eines de dibuix de KImageMapEditor

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

en: noname
ca: sense nom

en: Number of Areas
ca: Nombre d'àrees

en: Circle
ca: Cercle

en: Polygon
ca: Polígon

en: Default
ca: Omissió

en: Cut %1
ca: Retalla %1

en: Delete %1
ca: Suprimeix %1

en: Paste %1
ca: Enganxa %1

en: Move %1
ca: Mou %1

en: Resize %1
ca: Redimensiona %1

en: Add point to %1
ca: Afegeix punt a %1

en: Remove point from %1
ca: Elimina punt de %1

en: Create %1
ca: Crea %1

en: Top &X:
ca: &X superior:

en: Top &Y:
ca: &Y superior:

en: &Width:
ca: &Amplada:

en: Hei&ght:
ca: A&lçada:

en: Center &X:
ca: Centre &X:

en: Center &Y:
ca: Centre &Y:

en: &Radius:
ca: &Radi:

en: Add
ca: Afegeix

en: Remove
ca: Elimina

en: Top &X
ca: &X superior

en: Top &Y
ca: &Y superior

en: Alt. &Text:
ca: &Text Alt.:

en: Tar&get:
ca: De&stinació:

en: Tit&le:
ca: Títo&l:

en: Enable default map
ca: Habilita la correspondència per omissió

en: Area Tag Editor
ca: Editor d'etiquetes d'àrea

en: Selection
ca: Selecció

en: Coor&dinates
ca: Coor&denades

en: Choose File
ca: Escull un fitxer

en: Preferences
ca: Preferències

en: &Maximum image preview height:
ca: Alçada &màxima de la vista prèvia de la imatge:

en: &Undo limit:
ca: Límit de &desfer:

en: &Redo limit:
ca: Límit de &refer:

en: &Start with last used document
ca: &Engega amb l'últim document usat

en: Web Files
ca: Fitxers web

en: HTML Files
ca: Fitxers HTML

en: PNG Images
ca: Imatges PNG

en: JPEG Images
ca: Imatges JPEG

en: GIF Images
ca: Imatges GIF

en: Choose Picture to Open
ca: Escull una imatge a obrir

en: For helping me with the Makefiles, and creating the Debian package
ca: Per ajudar-me amb els Makefiles, i crear el paquet Debian

en: Aaron Seigo and Michael
ca: Aaron Seigo i Michael

en: For helping me fixing --enable-final mode
ca: Per ajudar-me a corregir el mode --enable-final

en: For the Spanish translation
ca: Per la traducció al castellà

en: For the Dutch translation
ca: Per la traducció a l'holandès

en: For the French translation
ca: Per la traducció al francès

en: Write HTML-Code to stdout on exit
ca: Escriu el codi HTML a la sortida estàndard en sortir

en: File to open
ca: Fitxer a obrir
