klinkstatus - en to ca translation catalogue (227 entries)

en: New Session
ca: Sessió nova

en: Open URL...
ca: Obre URL...

en: Close Session
ca: Tanca la sessió

en: Download New Stylesheets...
ca: Descarrega nous fulls d'estil...

en: Configure KLinkStatus...
ca: Configura KLinkStatus...

en: About KLinkStatus
ca: Quant a KLinkStatus

en: &Report Bug...
ca: &Informe d'errors...

en: All...
ca: Tot...

en: Broken...
ca: Trencat...

en: Create Site Map...
ca: Crea mapa del lloc...

en: &Follow Last Link
ca: &Segueix l'últim enllaç

en: Follow last Link checked (slower)
ca: Segueix l'últim enllaç comprovat (més lent)

note: i18n("&Do not follow last Link checked"), "go-jump", "Do not follow last Link checked (faster)"); toggle_action->setCheckedState(item); this action must be in the tabwidget because the slot can't be connected to a particular sessionWidget
en: &Hide Search Panel
ca: O&culta el plafó de cerca

note: i18n("&Show Search Panel"), "go-top", "Show Search Panel"); toggle_action->setCheckedState(item);
en: &Reset Search Options
ca: I&nicialitza les opcions de cerca

en: &Disable Updates on Results Table
ca: &Desactiva l'actualització de la taula de resultats

en: Disable Updates on Results Table (faster)
ca: Desactiva l'actualització de la taula de resultats (més ràpid)

note: i18n("&Enable Updates on Results Table"), "view-refresh", "Enable Updates on Results Table (slower)"); toggle_action->setCheckedState(item); *************** Search menu *********************
en: &Start Search
ca: Comença la &cerca

en: &Pause Search
ca: &Pausa la cerca

en: St&op Search
ca: A&tura la cerca

en: Search in Background
ca: Cerca en segon pla

en: Check Links in background and update results when finished (faster)
ca: Comprova els enllaços en segon pla i actualitza els resultats en acabar (més ràpid)

en: &Broken Links
ca: &Enllaços trencats

en: &Displayed Links
ca: &Enllaços mostrats

en: &Unreferred Documents...
ca: &Documents no referenciats...

en: &Fix All...
ca: &Corregeix tot...

en: Check Links
ca: Comprova enllaços

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Unreferred Documents
ca: Documents no referenciats

en: Previous View
ca: Vista anterior

en: Next View
ca: Vista següent

en: Previous Session
ca: Sessió anterior

en: Next Session
ca: Sessió següent

en: Change View
ca: Canvia la vista

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: Whether to use the system real name and e-mail
ca: Si s'ha d'usar el nom real i l'adreça de correu electrònic del sistema

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: The name associated to the user
ca: El nom associat a l'usuari

note: i18n: ectx: label, entry, group (pim)
en: The email associated to the user
ca: L'adreça de correu electrònic associada a l'usuari

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum number of entries in the combo url.
ca: Nombre màxim d'entrades al quadre combinat d'URL.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum number of simultaneous connections.
ca: Màxim nombre de connexions simultànies.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Timeout on getting an URL.
ca: Temps límit en obtenir un URL.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: History of combo url.
ca: Historial del quadre combinat d'URL.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Maximum depth to check.
ca: Profunditat màxima a comprovar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to check parent folders.
ca: Si comprovar o no les carpetes pare.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to check external links.
ca: Si comprovar o no els enllaços externs.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to remember the check settings like depth, and so on, on exit.
ca: Si recordar o no les marques de profunditat, etc. a la sortida.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether preview prefix in Quanta project is used to set the URL to check.
ca: Si el prefix de vista prèvia del projecte de Quanta s'usa per establir l'URL a comprovar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to display a tree view or a flat view in the results view.
ca: Si mostrar una vista en arbre o una vista plana en la vista de resultats.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to automatically adjust the width of the result columns (Not used).
ca: Si ajustar automàticament l'ample de les columnes de resultats (no s'usa).

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether the viewport of the result view should follow the last link checked.
ca: Si el port de la vista dels resultats hauria de seguir l'últim enllaç comprovat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether to send an User-Agent in HTTP requests.
ca: Si enviar un agent d'usuari en rebre peticions HTTP.

note: i18n: ectx: label, entry (UserAgent), group (klinkstatus)
en: Defines the HTTP User-Agent to send.
ca: Defineix l'agent d'usuari HTTP a enviar.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Whether the user can see if the markup is valid by showing a column with an icon indicator.
ca: Si l'usuari pot veure si el marcador és vàlid mostrant una columna amb una icona indicadora.

note: i18n: ectx: label, entry, group (klinkstatus)
en: Available Stylesheets for exporting the results in HTML
ca: Fulls d'estil disponibles per exportar els resultats a HTML

note: i18n: ectx: label, entry (PreferedStylesheet), group (klinkstatus)
en: Defines the stylesheet to use when exporting results to HTML
ca: Definiu el full d'estil a usar en exportar els resultats a HTML

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the number of spaces Tidy uses to indent content, when indentation is enabled.
ca: Aquesta opció especifica el nombre d'espais que el Tidy fa servir per sagnar el contingut, quan el sagnat és activat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: Whether to do line wrapping.
ca: Si ajustar o no les línies.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the right margin Tidy uses for line wrapping. Tidy tries to wrap lines so that they do not exceed this length.
ca: Aquesta opció especifica el marge dret que el Tidy fa servir per ajustar les línies. El Tidy intentarà ajustar les línies perquè no excedeixin aquesta longitud.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should output tag names in upper case. The default is no, which results in lower case tag names, except for XML input, where the original case is preserved.
ca: Aquesta opció especifica si el Tidy hauria de mostrar les etiquetes dels noms en majúscules. Per omissió és «no», de resultes d'això les etiquetes dels noms es mostren en minúscules, excepte per l'entrada XML, on la caixa original és preservada.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should output attribute names in upper case. The default is no, which results in lower case attribute names, except for XML input, where the original case is preserved.
ca: Aquesta opció especifica si el Tidy hauria de mostrar els noms dels atributs en majúscules. Per omissió és «no», de resultes d'això els noms dels atributs es mostren en minúscules, excepte per l'entrada XML, on la caixa original és preservada.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the DOCTYPE declaration generated by Tidy. If set to "omit" the output won't contain a DOCTYPE declaration. If set to "auto" (the default) Tidy will use an educated guess based upon the contents of the document. If set to "strict", Tidy will set the DOCTYPE to the strict DTD. If set to "loose", the DOCTYPE is set to the loose (transitional) DTD. Alternatively, you can supply a string for the formal public identifier (FPI).
ca: Aquest atribut especifica la declaració DOCTYPE generada per Tidy. Si s'estableix a «omit», la sortida no contindrà cap declaració DOCTYPE. Si s'estableix «auto» (per omissió), el Tidy farà una suposició basada en els continguts del document. Si s'estableix a «strict», el Tidy establirà el DOCTYPE a DTD estricta. Si s'estableix a «loose», el DOCTYPE s'establirà a DTD «transitional» (de transició). Alternativament, podeu proporcionar una cadena per l'identificador públic formal (FPI).

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should pretty print output, writing it as well-formed XML. Any entities not defined in XML 1.0 will be written as numeric entities to allow them to be parsed by a XML parser. The original case of tags and attributes will be preserved, regardless of other options.
ca: Aquesta opció especifica si el Tidy ha d'embellir la sortida, escrivint un codi XML format correctament. Les entitats no definides en codi XML 1.0 s'escriuran com identitats numèriques perquè puguin ser interpretades per un analitzador d'XML. La caixa original de les etiquetes i dels atributs serà preservada, independentment de la resta de les opcions.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies if Tidy should strip out surplus presentational tags and attributes replacing them by style rules and structural markup as appropriate. It works well on the HTML saved by Microsoft Office products.
ca: Aquesta opció especifica si el Tidy ha d'optimitzar l'excés d'etiquetes i atributs reemplaçant-los per regles d'estil i marcadors estructurals segons precedeixi. Funciona amb el codi HTML desat pels productes de Microsoft Office.

note: i18n: ectx: label, entry, group (tidy)
en: This option specifies the character encoding Tidy uses for both the input and output.
ca: Aquesta opció especifica la codificació que el Tidy usa tant per l'entrada com per la sortida.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Name of the configuration, e.g. kdewebdev
ca: Nom de la configuració p.ex. kdewebdev

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Periodicity of the check
ca: Periodicitat de la comprovació

note: i18n: ectx: label, entry, group (Scheduling)
en: Hour in which the task will be executed
ca: Hora a la qual s'executarà la tasca

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: URL of the site to check
ca: L'URL del lloc a comprovar

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: For protocols different than HTTP, specify the root of your files, e.g. '/var/www'
ca: Per protocols diferents d'HTTP, especifiqueu l'arrel dels fitxers, p.ex. «/var/www»

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Depth of recursive search, -1 is unlimited
ca: Profunditat de la cerca recursiva, -1 per il·limitada

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Whether to check links in parent folders
ca: Si comprovar o no els enllaços a les carpetes pare

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: Whether to check external links
ca: Si comprovar o no els enllaços externs

note: i18n: ectx: label, entry, group (SearchOptions)
en: The URLs that match the regexp will not be checked
ca: Els URL que coincideixen amb l'expressió regular no s'han de comprovar

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: Whether to include only broken links in the result
ca: Si s'han d'incloure només els enllaços trencats als resultats

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: The directory where the results will be saved
ca: El directori on s'han de desar els resultats

note: i18n: ectx: label, entry, group (Results)
en: The e-mail address to where results will be emailed
ca: L'adreça de correu electrònic a on s'han d'enviar els resultats

en: OK
ca: D'acord

en: No Content
ca: Sense contingut

en: redirection
ca: redirecció

en: Could not find the KLinkStatus part; did you configure with '--prefix=/$KDEDIR' and perform 'make install'?
ca: No s'ha pogut trobar la part KLinkStatus; heu fet el «configure» amb «--prefix=/$KDEDIR» i «make install»?

en: A Link Checker
ca: Un comprovador d'enllaços

en: Check
ca: Comprova

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Results
ca: Resultats

en: Identification
ca: Identificació

en: Configure the way KLinkstatus reports itself
ca: Configura la manera en la qual el KLinkstatus informa de si mateix

en: Mail Transport
ca: Transport de correu

en: KLinkStatus Part
ca: Part KLinkStatus

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (file_export_html)
en: Export to HTML
ca: Exporta a HTML

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: &Arranjaments

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (search)
en: S&earch
ca: C&erca

note: i18n: ectx: Menu (recheck)
en: Recheck
ca: Torna a comprovar

note: i18n: ectx: Menu (validate)
en: &Validate
ca: Va&lida

note: i18n: ectx: Menu (manual_validation)
en: Manual Fix
ca: Correcció manual

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ca: &Finestra

note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: Navigation
ca: Navegació

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca: &Ajuda

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (linksToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca: &Eines

en: A Link Checker.
    
    KLinkStatus belongs to the kdewebdev module from KDE.
ca: Un comprovador d'enllaços.
    
    KLinkStatus pertany al mòdul kdewebdev del KDE.

en: Document to open
ca: Document a obrir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSystemIdentity)
en: Use System Identity
ca: Fes servir la identitat del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Real name
ca: Nom real

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E-Mail address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Configure PIM information
ca: Configura la informació PIM

en: User Information
ca: Informació d'usuari

en: Hourly
ca: Cada hora

en: Daily
ca: Diària

en: Weekly
ca: Setmanal

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Scheduling
ca: Planificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name
ca: Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Periodicity
ca: Periodicitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Hour
ca: Hora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_BrokenLinksOnly)
en: Show Broken Links Only
ca: Mostra només els enllaços trencats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Results Folder
ca: Carpeta de resultats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: E-Mail Recipient
ca: Destinatari de correu electrònic

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Search Options
ca: Opcions de cerca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Document Root
ca: Arrel dels documents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Depth
ca: Profunditat

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KIntSpinBox, kcfg_Depth) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spinbox_depth)
en: Unlimited
ca: Sense límit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckParentFolders)
en: Check Parent Folders
ca: Comprova les carpetes pare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckExternalLinks)
en: Check External Links
ca: Comprova els enllaços externs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RegularExpression)
en: Do not check Regular Expression
ca: No verifiquis l'expressió regular

en: Configure Site check Automation
ca: Configura l'automatització de la comprovació del lloc

en: New...
ca: Nou...

en: Remove
ca: Elimina

en: empty
ca: buit

en: Could not delete configuration file %1
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer de configuració %1

en: Recurring Check Name
ca: Nom de la comprovació periòdica

en: Schedule Link Checks...
ca: Programa la comprovació d'enllaços...

en: Edit Script Actions...
ca: Edita l'script d'accions...

en: Reset Script Actions...
ca: Inicialitza les accions de l'script...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Links Checked
ca: Enllaços comprovats

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Status
ca: Estat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Good
ca: Bo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Broken
ca: Trencat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Undetermined
ca: Indeterminat

note: i18n: tag script attribute text
en: Statistics
ca: Estadístiques

note: i18n: tag script attribute comment
en: Statistics Script
ca: Script d'estadístiques

en: Choose a Document Root
ca: Trieu una arrel de documents

en: As you are using a protocol other than HTTP, 
    there is no way to guess where the document root is, 
    in order to resolve relative URLs like the ones started with "/".
    
    Please specify one:
ca: Esteu usant un protocol diferent d'HTTP, 
    i no és possible saber a on es troba l'arrel del document.
    per a poder resoldre els URL relatius com els que comencen amb «/».
    
    Si us plau, especifiqueu-ne un:

en: Login Input
ca: Accés d'entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Domain
ca: Domini

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL to send to the HTTP POST request, e.g. '<span style=" font-family:'Courier New,courier';">POST </span><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">/login/login</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';"> HTTP/1.1</span>'. Should be the same as the action attribute in the form element, e.g.: '<a name="line163"></a><span style=" font-family:'Courier New,courier';">&lt;</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';">form action="/login/login"&gt;</span></p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL per enviar la petició POST d'HTTP p. ex.: «<span style=" font-family:'Courier New,courier';">POST </span><span style=" font-family:'Courier New,courier'; font-weight:600;">/login/login</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';"> HTTP/1.1</span>». Hauria de ser el mateix que l'atribut «action» de l'element «form», p. ex.: «<a name="line163"></a><span style=" font-family:'Courier New,courier';">&lt;</span><span style=" font-family:'Courier New,courier';">form action="/login/login"&gt;</span>»</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: POST URL
ca: URL de POST

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, lineeditPostUrl) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, lineeditPostUrl)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL to send to the HTTP POST request, e.g. 'POST <span style=" font-weight:600;">/login/login</span></p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">URL a enviar la petició HTTP POST p.e. «POST <span style=" font-weight:600;">/login/login</span>»</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: POST Data
ca: Data POST

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Insert the fields to send to the POST request. Typically, the keys are <span style=" font-weight:600;">user</span>, <span style=" font-weight:600;">password</span> and <span style=" font-weight:600;">button</span> 'name' attributes in the <span style=" font-weight:600;">input</span> elements inside the form definition</p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Inseriu els camps a enviar a la petició POST. Normalment, les claus són <span style=" font-weight:600;">user</span>, <span style=" font-weight:600;">password</span> i els atributs «name» dels <span style=" font-weight:600;">button</span> que hi ha als elements <span style=" font-weight:600;">input</span> dins de la definició del formulari</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidgetPostData)
en: Key
ca: Clau

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidgetPostData)
en: Value
ca: Valor

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, buttonAdd)
en: Add
ca: Afegeix

en: S&earch:
ca: C&erca:

en: Status:
ca: Estat:

en: All Links
ca: Tots els enllaços

en: Good Links
ca: Enllaços correctes

en: Broken Links
ca: Enllaços trencats

en: Malformed Links
ca: Enllaços mal formats

en: Undetermined Links
ca: Enllaços indeterminats

en: Clear filter
ca: Neteja el filtre

en: Enter the terms to filter the result link list
ca: Introduïu els termes per a filtrar la llista d'enllaços resultant

en: Choose what kind of link status to show in result list
ca: Trieu quin tipus d'estat d'enllaç s'ha de mostrar a la llista de resultats

en: Markup
ca: Marcatge

en: Label
ca: Etiqueta

en: Javascript not supported
ca: El Javascript no està admès

en: Checking...
ca: S'està comprovant...

en: Cowardly refusing to check an empty URL.
ca: Per motius de seguretat, es rebutja comprovar un URL buit.

en: Stopped
ca: Aturat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_progressbar) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, progressLabel)
en: Ready
ca: Llest

en: Finished checking %1
ca: S'ha acabat de comprovar %1

en: Paused
ca: Pausat

en: Adding level...
ca: S'està afegint un nivell...

en: Resuming
ca: S'està continuant

en: Export Results as HTML
ca: Exporta els resultats com a HTML

en: Create XML Site Map
ca: Crea mapa XML del lloc

en: Use a protocol other than HTTP, e.g. file, ftp, sftp, fish, etc., so the files can be saved.
ca: Useu un protocol diferent d'HTTP p.ex. fitxer,ftp,sftp,fish, etc., per poder desar els fitxers.

en: Checking %1
ca: S'està comprovant %1

en: Done rechecking %1
ca: S'ha tornat a comprovar %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, searchGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Search
ca: Cerca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, checkBoxLogin)
en: Cookie based authentication, only possible with HTTP based protocol.
ca: L'autenticació basada en galetes només és possible amb un protocol basat en HTTP.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBoxLogin)
en: Login
ca: Connexió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, Depth)
en: Depth:
ca: Profunditat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkbox_subdirs_only)
en: Do &not check parent folders
ca: &No comprovis les carpetes pare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkbox_external_links)
en: Chec&k external links
ca: Com&prova els enllaços externs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Do not check regular expression:
ca: No verifiquis l'expressió regular:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_checked_links)
en: Checked Links:
ca: Enllaços comprovats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_elapsed_time) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, elapsedTimeLabel)
en: Elapsed time:
ca: Temps transcorregut:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: HTTP Identification
ca: Identificació HTTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_SendIdentification)
en: Send Identification
ca: Envia identificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: User-Agent
ca: Agent d'usuari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDefault)
en: Default
ca: Per omissió

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup)
en: Identity
ca: Identitat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: View
ca: Vista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisplayTreeView)
en: Tree
ca: Arbre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_DisplayFlatView)
en: Flat (faster)
ca: Plana (més ràpid)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup13_2)
en: Misc
ca: Varia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_FollowLastLinkChecked)
en: Follow Last Link Checked
ca: Segueix l'últim enllaç comprovat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Export Results
ca: Exporta els resultats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preferred Style Sheet:
ca: Full d'estil preferit:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Network
ca: Xarxa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Number of simultaneous connections:
ca: Nombre de connexions simultànies:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Timeout in seconds:
ca: Temps límit en segons:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Input
ca: Entrada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckExternalLinks)
en: Check external links
ca: Comprova els enllaços externs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Number of items in URL history:
ca: Nombre d'elements a l'historial d'URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CheckParentFolders)
en: Check parent folders
ca: Comprova les carpetes pare

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuantaUrlPreviewPrefix)
en: Check this one if you want to use Quanta's project preview prefix in the URL to check
ca: Marqueu si voleu usar el prefix de vista prèvia del projecte de Quanta a l'URL a comprovar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseQuantaUrlPreviewPrefix)
en: Use preview prefix
ca: Usa el prefix de vista prèvia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberCheckSettings)
en: Remember settings when exit
ca: Recorda l'arranjament en sortir

en: Open new tab
ca: Obre una pestanya nova

en: Close the current tab
ca: Tanca la pestanya actual

en: Session%1
ca: Sessió %1

en: KLinkStatus - Link Checker
ca: KLinkStatus - Comprovador d'enllaços

en: Invalid URL.
ca: URL no vàlid.

en: ROOT URL.
ca: URL arrel.

en: Edit Referrer
ca: Edita l'URL de referència

en: All
ca: Tot

en: Open URL
ca: Obre URL

en: Open Referrer URL
ca: Obre l'URL de l'apuntador

en: Copy URL
ca: Copia URL

en: Copy Referrer URL
ca: Copia l'URL de l'apuntador

en: Copy Cell Text
ca: Copia el text de la cel·la

en: Delete checked Documents
ca: Suprimeix els documents comprovats

en: Delete All Documents
ca: Suprimeix tots els documents

en: Cannot crawl through directories using HTTP.
    
    Try using file, ftp, sftp or fish, for example.
ca: No podeu rastrejar directoris usant HTTP.
    
    Trieu usant fitxer, ftp, sftp o fish per exemple.

en: Crawling folders...
ca: S'estan rastrejant els directoris...

en: Matching results...
ca: Coincidències...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UnreferredDocumentsWidget)
en: Unreferred DocumentsWidget
ca: Estri dels documents no referenciats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlabel_url)
en: Base Folder:
ca: Carpeta base:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KListWidgetSearchLine, documentSearchLine)
en: Filter Documents...
ca: Filtra documents...
