kcm_phonon - en to ca@valencia translation catalogue (58 entries)

en: Playback (%1)
ca@valencia: Reproducció (%1)

en: Recording (%1)
ca@valencia: Gravació (%1)

en: Independent Devices
ca@valencia: Dispositius independents

en: KDE Audio Hardware Setup
ca@valencia: Arranjament del maquinari d'àudio del KDE

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, hardwareGroupBox)
en: Hardware
ca@valencia: Maquinari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, profileLabel)
en: Profile
ca@valencia: Perfil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cardLabel)
en: Sound Card
ca@valencia: Targeta de so

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deviceGroupBox)
en: Device Configuration
ca@valencia: Configuració dels dispositius

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel)
en: Sound Device
ca@valencia: Dispositius de so

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, outputGroupBox)
en: Speaker Placement and Testing
ca@valencia: Situació de l'altaveu i proves

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, inputGroupBox)
en: Input Levels
ca@valencia: Nivells d'entrada

[ctx: @info User changed Phonon backend]
en: To apply the backend change you will have to log out and back in again.
ca@valencia: Per aplicar el canvi de dorsal cal finalitzar la sessió i tornar a connectar-vos un altre cop.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, m_select) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, m_select)
en: A list of Phonon Backends found on your system.  The order here determines the order Phonon will use them in.
ca@valencia: És una llista dels dorsals del Phonon que s'han trobat en el sistema. Ací, l'orde determina l'orde en què els usarà el Phonon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_up) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, preferButton)
en: Prefer
ca@valencia: Prefereix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_down) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, deferButton)
en: Defer
ca@valencia: Defereix

en: Audio Playback
ca@valencia: Reproducció d'àudio

en: Audio Recording
ca@valencia: Gravació d'àudio

en: Video Recording
ca@valencia: Gravació de vídeo

en: Invalid
ca@valencia: No vàlid

en: Test the selected device
ca@valencia: Prova el dispositiu seleccionat

en: Defines the default ordering of devices which can be overridden by individual categories.
ca@valencia: Defineix l'orde per defecte dels dispositius que es poden substituir per categories individuals.

en: Default Audio Playback Device Preference
ca@valencia: Preferència del dispositiu de reproducció d'àudio per defecte

en: Default Audio Recording Device Preference
ca@valencia: Preferència del dispositiu de gravació d'àudio per defecte

en: Default Video Recording Device Preference
ca@valencia: Preferència del dispositiu de gravació de vídeo per defecte

en: Audio Playback Device Preference for the '%1' Category
ca@valencia: Preferència del dispositiu de reproducció d'àudio per a la categoria «%1»

en: Audio Recording Device Preference for the '%1' Category
ca@valencia: Preferència del dispositiu de gravació d'àudio per a la categoria «%1»

en: Video Recording Device Preference for the '%1' Category
ca@valencia: Preferència del dispositiu de gravació de vídeo per a la categoria «%1»

en: Apply the currently shown device preference list to the following other audio playback categories:
ca@valencia: Aplica la llista de preferències de dispositiu actualment mostrada a les altres següents categories de reproducció d'àudio:

en: Default/Unspecified Category
ca@valencia: Categoria per defecte/sense especificar

en: Failed to set the selected audio output device
ca@valencia: Ha fallat en establir el dispositiu seleccionat d'eixida d'àudio

en: Your backend may not support audio recording
ca@valencia: El dorsal potser no admet la gravació d'àudio

en: Your backend may not support video recording
ca@valencia: El dorsal potser no admet la gravació de vídeo

en: Testing %1
ca@valencia: S'està provant %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, categoryTree) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, categoryTree)
en: Various categories of media use cases.  For each category, you may choose what device you prefer to be used by the Phonon applications.
ca@valencia: Diverses categories de casos d'ús de suports. Per a cada categoria podeu seleccionar el dispositiu que desitgeu que utilitzen les aplicacions Phonon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAdvancedDevicesCheckBox)
en: Show advanced devices
ca@valencia: Mostra els dispositius avançats

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, applyPreferencesButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Use the currently shown device list for more categories.
ca@valencia: Utilitza la llista de dispositius visualitzats actualment per a més categories.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyPreferencesButton)
en: Apply Device List To...
ca@valencia: Aplica la llista de dispositius a...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, deviceList)
en: Devices found on your system, suitable for the selected category.  Choose the device that you wish to be used by the applications.
ca@valencia: Dispositius trobats en el sistema, adequats per a la categoria seleccionada. Indiqueu el dispositiu que desitgeu utilitzar en les aplicacions.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, deviceList)
en: The order determines the preference of the devices. If for some reason the first device cannot be used Phonon will try to use the second, and so on.
ca@valencia: L'orde determina les preferències dels dispositius. Si per alguna raó no es pot usar el primer dispositiu, el Phonon intentarà usar el segon, i així successivament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, testPlaybackButton)
en: Test
ca@valencia: Prova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, preferButton)
en: prefer the selected device
ca@valencia: prefereix el dispositiu seleccionat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, deferButton)
en: no preference for the selected device
ca@valencia: no hi ha preferències pel dispositiu seleccionat

en: Phonon Configuration Module
ca@valencia: Mòdul de configuració del Phonon

en: Device Preference
ca@valencia: Preferències de dispositiu

en: Backend
ca@valencia: Dorsal

en: Audio Hardware Setup
ca@valencia: Arranjament del maquinari d'àudio

en: Front Left
ca@valencia: Frontal esquerra

en: Front Left of Center
ca@valencia: Frontal esquerra del centre

en: Front Center
ca@valencia: Frontal centre

en: Front Right of Center
ca@valencia: Frontal dreta del centre

en: Front Right
ca@valencia: Frontal dreta

en: Side Left
ca@valencia: Banda esquerra

en: Side Right
ca@valencia: Banda dreta

en: Rear Left
ca@valencia: Posterior esquerra

en: Rear Center
ca@valencia: Posterior central

en: Rear Right
ca@valencia: Posterior dret

en: Subwoofer
ca@valencia: Altaveu de greus

en: Unknown Channel
ca@valencia: Canal desconegut
