kio_trash - en to ca@valencia translation catalogue (27 entries)

en:  day |  days
ca@valencia[0]:  dia
ca@valencia[1]:  dies

en: <para>KDE's wastebin is configured to use the <b>Finder</b>'s Trash.<br></para>
ca@valencia: <para>La paperera del KDE està configurada per usar el <b>Cercador</b> de la paperera.<br></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Emptying KDE's wastebin will remove only KDE's trash items, while<br>emptying the Trash through the Finder will delete everything.</para><para>KDE's trash items will show up in a folder called KDE.trash, in the Trash can.</para>
ca@valencia: <para>En buidar la paperera del KDE s'eliminaran només els elements de la paperera del KDE, mentre que en <br>buidar la paperera mitjançant el cercador se suprimirà tot.</para><para>Els elements de la paperera del KDE es mostraran en una carpeta anomenada KDE.trash, en la icona de la paperera.</para>

en: Delete files older than:
ca@valencia: Suprimeix els fitxers més antics de:

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to allow <b>automatic deletion</b> of files that are older than the value specified. Leave this disabled to <b>not</b> automatically delete any items after a certain timespan</para>
ca@valencia: <para>Marqueu esta casella per a permetre la <b>supressió automàtica</b> de fitxers més antics que el valor indicat. Deixeu-ho desmarcat per a <b>no</b> suprimir automàticament cap element després d'un lapse de temps concret</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Set the number of days that files can remain in the trash. Any files older than this will be automatically deleted.</para>
ca@valencia: <para>Indica el nombre de dies que els fitxers poden romandre en la paperera. Els fitxers més antics que este valor se suprimiran automàticament.</para>

en: Limit to maximum size
ca@valencia: Limita la mida màxima

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Check this box to limit the trash to the maximum amount of disk space that you specify below. Otherwise, it will be unlimited.</para>
ca@valencia: <para>Marqueu esta casella per limitar la paperera a la quantitat màxima d'espai en disc que indiqueu seguidament. En cas contrari, serà sense límit.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the maximum percent of disk space that will be used for the trash.</para>
ca@valencia: <para>Este és el percentatge màxim d'espai del disc que s'utilitzarà per a la paperera.</para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This is the calculated amount of disk space that will be allowed for the trash, the maximum.</para>
ca@valencia: <para>Esta és la quantitat calculada d'espai del disc que s'acceptarà per a la paperera, el màxim.</para>

en: Maximum size:
ca@valencia: Mida màxima:

en: When limit reached:
ca@valencia: Quan s'arribe al límit:

en: Warn Me
ca@valencia: Avisa'm

en: Delete Oldest Files From Trash
ca@valencia: Suprimeix els fitxers més antics de la paperera

en: Delete Biggest Files From Trash
ca@valencia: Suprimeix els fitxers més grans de la paperera

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>When the size limit is reached, it will prefer to delete the type of files that you specify, first. If this is set to warn you, it will do so instead of automatically deleting files.</para>
ca@valencia: <para>Quan s'arribe a la mida límit, primer serà preferible suprimir els tipus de fitxers que indiqueu. Si això s'estableix per avisar-vos, es farà en lloc de suprimir automàticament els fitxers.</para>

en: Malformed URL %1
ca@valencia: URL %1 amb format incorrecte

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
ca@valencia: El directori %1 ja no existeix, per tant no és possible restaurar este element a la seua ubicació original. Podeu o bé recrear el directori i usar l'operació de restaurar un altre cop o arrossegar l'element a un altre lloc per a restaurar-lo.

en: This file is already in the trash bin.
ca@valencia: Este fitxer ja és a la paperera.

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
ca@valencia: Error intern en copiar o moure, mai hauria de succeir

en: not supported
ca@valencia: no és permés

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
ca@valencia: Programa d'ajuda per a gestionar la paperera KDE
    Nota: per a moure fitxers a la paperera no useu ktrash, sinó «kioclient move "url" trash:/»

en: Empty the contents of the trash
ca@valencia: Buida el contingut de la paperera

en: Restore a trashed file to its original location
ca@valencia: Restaura un fitxer de la paperera a la seua ubicació original

en: Ignored
ca@valencia: Ignorat

en: The trash has reached its maximum size!
    Cleanup the trash manually.
ca@valencia: La paperera ha arribat a la seua mida màxima!
    Netegeu manualment la paperera.

en: The file is too large to be trashed.
ca@valencia: Este fitxer és massa gran per anar a la paperera.
