kurifilter - en to ca@valencia translation catalogue (46 entries)

[ctx: @title:column Name label from web shortcuts column]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title:column]
en: Shortcuts
ca@valencia: Dreceres

[ctx: @title:column]
en: Preferred
ca@valencia: Preferida

[ctx: @info:tooltip]
en: Check this box to select the highlighted web shortcut as preferred.<nl/>Preferred web shortcuts are used in places where only a few select shortcuts can be shown at one time.
ca@valencia: Activeu esta casella per seleccionar la drecera web ressaltada com a preferida.<nl/>Les dreceres web preferides s'usen en llocs a on només es poden mostrar simultàniament poques dreceres de selecció.

[ctx: @item:inlistbox No default web shortcut]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web shortcuts feature. Web shortcuts allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
ca@valencia: <para>En este mòdul podeu configurar la funcionalitat de les dreceres web. Les dreceres web permeten cerques ràpides o buscar paraules a Internet. Per exemple, per buscar informació quant al projecte KDE utilitzant el motor de Google, senzillament teclegeu <emphasis>gg:KDE</emphasis> o <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>Si seleccioneu un motor de busca per defecte, les paraules normals o les frases se cercaran en el motor de busca per omissió simplement teclejant-les a l'estri d'entrada de les aplicacions que tenen la implementació d'esta funcionalitat, com el Konqueror.</para>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <html><head/><body><p>Enable or disable web shortcuts. </p><p>Web shortcuts allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined Web shortcuts. One such Web shortcut is the Google (TM) search shortcut. To use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Activa o desactiva les adreces web. </p><p>Les adreces web vos permet accedir ràpidament o buscar informació ubicada en línia o en el disc dur. </p><p>El KDE incorpora moltes dreceres web predefinides. Una d'estes adreces web és la drecera de busca de Google (TM). Per utilitzar-la, teclegeu només la paraula clau «gg» seguida pel delimitador de paraula clau i el terme a buscar, p. ex. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: &Enable Web shortcuts
ca@valencia: &Habilita les dreceres Web

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly)
en: &Use preferred shortcuts only
ca@valencia: &Usa només les dreceres preferides

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for shortcut
ca@valencia: Drecera de busca

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew)
en: Add a new Web shortcut
ca@valencia: Afig una drecera web nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
ca@valencia: &Nou...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange)
en: Modify the highlighted Web shortcut
ca@valencia: Modifica la drecera web ressaltada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
ca@valencia: &Canvia...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete)
en: Delete the highlighted Web shortcut
ca@valencia: Suprimeix la drecera web ressaltada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete)
en: De&lete
ca@valencia: Su&primeix

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: <qt>
    Select the search engine to use for input boxes that provide automatic lookup services when you type in normal words and phrases instead of a URL. To disable this feature select <b>None</b> from the list.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Seleccioneu el motor de busca a usar en els quadres d'entrada que proporcionin el servei de busca automàtica quan teclegeu paraules normals o frases en lloc d'un URL. Per a desactivar esta funcionalitat seleccioneu <b>Cap</b> a la llista.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine)
en: Default Web &shortcut:
ca@valencia: &Drecera web per defecte:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cmbDefaultEngine)
en: <html><head/><body><p>Select a default web shortcut. </p><p>This allows applications to automatically convert the typed word or phrase to web shortcut queries when they cannot be filtered into a proper URL. </p><p>To disable this functionality select <span style=" font-weight:600;">None</span> from the list. </p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Seleccioneu una drecera web per defecte. </p><p>Això permet que les aplicacions convertisquen automàticament la paraula o frase teclejada a consultes de dreceres web quan no es poden filtrar en un URL apropiat. </p><p>Per desactivar esta funcionalitat seleccioneu <span style=" font-weight:600;">Cap</span> a la llista. </p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: Choose the delimiter that separates the keyword from the phrase or word to be searched.
ca@valencia: Seleccioneu el delimitador que separa la paraula clau de la frase o paraula a buscar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter)
en: &Keyword delimiter:
ca@valencia: Delimitador de paraula &clau:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Choose a delimiter to mark the Web shortcut keyword.
ca@valencia: Seleccioneu un delimitador per marcar la paraula clau de la drecera web.

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Colon
ca@valencia: Dos punts

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cmbDelimiter)
en: Space
ca@valencia: Espai

en: No preferred search providers were found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap proveïdor de busca preferit.

en: No search providers were found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap proveïdor de busca.

en: Search F&ilters
ca@valencia: F&iltres de busca

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
ca@valencia: Per defecte

en: Modify Web Shortcut
ca@valencia: Modifica les dreceres web

en: New Web Shortcut
ca@valencia: Drecera web nova

en: The shortcut "%1" is already assigned to "%2". Please choose a different one.
ca@valencia: La drecera «%1» ja està assignada a «%2». Seleccioneu-ne una de diferent.

[ctx: - web short cut (e.g. gg): what it refers to (e.g. Google)]
en: - %1: "%2"
ca@valencia: - %1: «%2»

en: The following shortcuts are already assigned. Please choose different ones.
    %1
ca@valencia: Les dreceres següents ja estan assignades. Seleccioneu-ne altres de diferents.
    %1

en: The Shortcut URL does not contain a \{...} placeholder for the user query.
    This means that the same page is always going to be visited, regardless of the text typed in with the shortcut.
ca@valencia: L'URL de la drecera no conté cap text variable \{...} per a la consulta de l'usuari.
    Això significa que sempre es visitarà la mateixa pàgina, independentment del que teclegi l'usuari.

en: Keep It
ca@valencia: Mantén-lo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName)
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
ca@valencia: Introduïu ací un nom intel·ligible pel proveïdor de busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
ca@valencia: &Nom de drecera:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leQuery)
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Introduïu ací l'URI que s'usarà per a fer la busca en el motor de busca.<br/>El text sencer a buscar es pot indicar com \{@} o \{0}.<br/>
    Es recomana \{@}, ja que elimina totes les variables de consulta (nom=valor) de la cadena resultant, mentre que \{0} se substituirà amb la cadena de consulta sense modificar.<br/>Podeu usar \{1}... \{n} per indicar certes paraules de la consulta i \{nom} per indicar un valor donat per «nom=valor» a la consulta de l'usuari.<br/>Addicionalment, és possible indicar referències múltiples (noms, nombres i cadenes) a la vegada (\{nom1,nom2,...,«cadena»}).<br/>El primer valor que aparelli (des de l'esquerra) s'usarà com a valor de substitució a l'URI resultant.<br/>Es pot usar una cadena entre cometes com a valor per omissió si no hi ha cap aparellament des de l'esquerra de la llista de referències.
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
ca@valencia: &URL de la drecera:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, cbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
ca@valencia: Seleccioneu el joc de caràcters que s'usarà per a codificar la consulta de la busca.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leShortcut) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbShortcut)
en: <qt>
    The shortcuts entered here can be used as a pseudo-URI scheme in KDE. For example, the shortcut <b>av</b> can be used as in <b>av</b>:<b>my search</b>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    Les dreceres introduïdes ací es poden usar com a esquemes pseudo-URI en el KDE. Per exemple, la drecera <b>av</b> es pot usar com a <b>av</b>:<b>la meua busca</b>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, leName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, leName)
en: <html><head/><body><p>Enter the human-readable name of the web shortcut here.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Introduïu ací un nom intel·ligible per la drecera web.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
ca@valencia: &Dreceres:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset)
en: Select the character set that will be used to encode your search query
ca@valencia: Seleccioneu el joc de caràcters que s'usarà per a codificar la busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
ca@valencia: Joc de &caràcters:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste)
en: Insert query placeholder
ca@valencia: Inserisca el text variable de consulta
