kcmkded - en to ca@valencia translation catalogue (19 entries)

en: KDE Service Manager
ca@valencia: Gestor de serveis KDE

en: <h1>Service Manager</h1><p>This module allows you to have an overview of all plugins of the KDE Daemon, also referred to as KDE Services. Generally, there are two types of service:</p><ul><li>Services invoked at startup</li><li>Services called on demand</li></ul><p>The latter are only listed for convenience. The startup services can be started and stopped. In Administrator mode, you can also define whether services should be loaded at startup.</p><p><b> Use this with care: some services are vital for KDE; do not deactivate services if you do not know what you are doing.</b></p>
ca@valencia: <h1>Gestor de serveis</h1><p>Este mòdul vos permet tindre una visió general de tots els connectors del dimoni KDE, anomenats també serveis KDE. Generalment hi ha dos tipus de servei:</p><ul><li>Serveis que s'invoquen en engegar</li><li>Serveis que es criden sota demanda</li></ul><p>Estos darrers tan sols es llisten per comoditat. Els serveis d'inicialització es poden engegar i aturar. Al mode administrador també podeu definir quins serveis s'haurien de carregar en engegar.</p><p><b> Useu això amb cura: alguns serveis són vitals per al KDE; no desactiveu serveis si no sabeu el que esteu fent.</b></p>

en: Running
ca@valencia: En execució

en: Not running
ca@valencia: Aturat

en: Load-on-Demand Services
ca@valencia: Serveis de càrrega sota demanda

en: This is a list of available KDE services which will be started on demand. They are only listed for convenience, as you cannot manipulate these services.
ca@valencia: Esta és una llista dels serveis disponibles al KDE que s'engegaran sota demanda. Només es llisten per comoditat, atès que no podeu manipular-los.

en: Service
ca@valencia: Servei

en: Status
ca@valencia: Estat

en: Description
ca@valencia: Descripció

en: Startup Services
ca@valencia: Serveis d'inicialització

en: This shows all KDE services that can be loaded on KDE startup. Checked services will be invoked on next startup. Be careful with deactivation of unknown services.
ca@valencia: Ací es mostren tots els serveis KDE que es poden carregar a l'inici. Els serveis marcats s'invocaran a la propera inicialització. Aneu amb compte amb la desactivació de serveis desconeguts.

en: Use
ca@valencia: Utilitza

en: Start
ca@valencia: Engega

en: Stop
ca@valencia: Atura

en: Unable to contact KDED.
ca@valencia: No s'ha pogut contactar amb el KDED.

en: Unable to start server <em>%1</em>.
ca@valencia: No s'ha pogut engegar el <em>%1</em> del servidor.

en: Unable to start service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
ca@valencia: No s'ha pogut engegar el servei <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>

en: Unable to stop server <em>%1</em>.
ca@valencia: No s'ha pogut aturar el <em>%1</em> del servidor.

en: Unable to stop service <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
ca@valencia: No s'ha pogut aturar el servei <em>%1</em>.<br /><br /><i>Error: %2</i>
