kdelibs4 - en to ca@valencia translation catalogue (2248 entries)

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Host
ca@valencia: Màquina

en: i18n() takes at least one argument
ca@valencia: «i18n()» té un argument com a mínim

en: i18nc() takes at least two arguments
ca@valencia: «i18nc()» té dos arguments com a mínim

en: i18np() takes at least two arguments
ca@valencia: «i18np()» té dos arguments com a mínim

en: i18ncp() takes at least three arguments
ca@valencia: «i18ncp()» té tres arguments com a mínim

en: System Default (currently: %1)
ca@valencia: Omissió del sistema (actualment: %1)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditorChooser)
en: Editor Chooser
ca@valencia: Selector d'editor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
ca@valencia: Per favor, trieu el component editor de text per omissió que voleu usar en esta aplicació. Si trieu <B>Omissió del sistema</B>, l'aplicació respectarà els vostres canvis a l'Arranjament del sistema. Totes les altres tries sobreescriuran este valor.

en: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
ca@valencia: Les plantilles necessiten informació vostra, que està emmagatzemada a la llibreta d'adreces.
    Cal un connector que no s'ha pogut carregar.
    
    Per favor, instal·leu el paquet KDEPIM/Kontact pel vostre sistema.

en: Only local files are supported.
ca@valencia: Només s'accepten fitxers locals.

en: Keep output results from scripts
ca@valencia: Conserva els resultats d'eixida dels scripts

en: Check whether config file itself requires updating
ca@valencia: Comproveu si cal actualitzar el fitxer de configuració

en: File to read update instructions from
ca@valencia: Fitxer d'on s'ha de llegir les instruccions d'actualització

en: KConf Update
ca@valencia: Actualització de KConf

en: KDE Tool for updating user configuration files
ca@valencia: Eina del KDE per actualitzar els fitxers de configuració d'usuari

en: &About
ca@valencia: &Quant a

en: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
ca@valencia: No hi ha informació disponible.
    L'objecte KAboutData proporcionat no existeix.

en: A&uthor
ca@valencia: A&utor

en: A&uthors
ca@valencia: A&utors

en: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
ca@valencia: Per favor, useu <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> per a informar d'errors.

en: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
ca@valencia: Informeu dels errors a <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: &Thanks To
ca@valencia: &Gràcies a

en: T&ranslation
ca@valencia: T&raducció

en: &License Agreement
ca@valencia: Acord de &llicència

en: Author
ca@valencia: Autor

en: Email
ca@valencia: Correu

en: Homepage
ca@valencia: Pàgina inici

en: Task
ca@valencia: Tasca

en: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
ca@valencia: <html><font size="5">%1</font><br/><b>versió %2</b><br/>Usant el KDE %3</html>

en: Other Contributors:
ca@valencia: Altres col·laboradors:

en: (No logo available)
ca@valencia: (No hi ha cap logo disponible)

en: About %1
ca@valencia: Quant a %1

en: Undo: %1
ca@valencia: Desfés: %1

en: Redo: %1
ca@valencia: Refés: %1

en: &Undo
ca@valencia: &Desfés

en: &Redo
ca@valencia: &Refés

en: &Undo: %1
ca@valencia: &Desfés: %1

en: &Redo: %1
ca@valencia: &Refés: %1

en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: Freeze the window geometry]
en: Freeze
ca@valencia: Congela

[ctx: Dock this window]
en: Dock
ca@valencia: Acobla

en: Detach
ca@valencia: Separa

en: Hide %1
ca@valencia: Oculta %1

en: Show %1
ca@valencia: Mostra %1

en: Search Columns
ca@valencia: Busca a les columnes

en: All Visible Columns
ca@valencia: Totes les columnes visibles

[ctx: Column number %1]
en: Column No. %1
ca@valencia: Columna núm. %1

en: S&earch:
ca@valencia: C&erca:

en: &Password:
ca@valencia: &Contrasenya:

en: &Keep password
ca@valencia: C&onserva la contrasenya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Verify:
ca@valencia: &Verifica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStrengthMeter)
en: Password strength meter:
ca@valencia: Mesura de la fermesa de contrasenya:

en: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
ca@valencia: La mesura de fermesa de contrasenya dóna una indicació de la seguretat de la contrasenya que heu introduït. Per a millorar la fermesa de la contrasenya, proveu:
     - l'ús d'una contrasenya més llarga;
     - l'ús d'una barreja de lletres majúscules i minúscules;
     - l'ús de números i símbols, com ara #, junt amb lletres.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, labelMatch)
en: Passwords do not match
ca@valencia: Les contrasenyes no coincideixen

en: You entered two different passwords. Please try again.
ca@valencia: Heu introduït dues contrasenyes diferents. Torneu a provar-ho.

en: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
ca@valencia: La contrasenya que heu introduït té una fermesa baixa. Per a millorar la fermesa de la contrasenya, proveu:
     - l'ús d'una contrasenya més llarga;
     - l'ús d'una barreja de lletres majúscules i minúscules;
     - l'ús de números i símbols, com ara #, junt amb lletres.
    
    Voleu usar esta contrasenya de totes totes?

en: Low Password Strength
ca@valencia: Contrasenya de fermesa baixa

en: Password Input
ca@valencia: Entrada de la contrasenya

en: Password is empty
ca@valencia: La contrasenya és buida

en: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
ca@valencia[0]: La contrasenya ha de tindre almenys 1 caràcter de llarg
ca@valencia[1]: La contrasenya ha de tindre almenys %1 caràcters de llarg

en: Passwords match
ca@valencia: Les contrasenyes coincideixen

[ctx: @option:check]
en: Do Spellchecking
ca@valencia: Verificació d'ortografia

[ctx: @option:check]
en: Create &root/affix combinations not in dictionary
ca@valencia: Crea combinacions d'a&rrel i afix que no són al diccionari

[ctx: @option:check]
en: Consider run-together &words as spelling errors
ca@valencia: Considera les &paraules enganxades com a errors d'ortografia

[ctx: @label:listbox]
en: &Dictionary:
ca@valencia: &Diccionari:

[ctx: @label:listbox]
en: &Encoding:
ca@valencia: &Codificació:

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en: International <application>Ispell</application>
ca@valencia: <application>Ispell</application> internacional

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hebrew
ca@valencia: Hebreu

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Turkish
ca@valencia: Turc

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: English
ca@valencia: Anglés

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Spanish
ca@valencia: Espanyol

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Danish
ca@valencia: Danés

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German
ca@valencia: Alemany

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: German (new spelling)
ca@valencia: Alemany (ortografia nova)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Brazilian Portuguese
ca@valencia: Portugués del Brasil

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Portuguese
ca@valencia: Portugués

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Norwegian
ca@valencia: Noruec

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Polish
ca@valencia: Polonés

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Russian
ca@valencia: Rus

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovenian
ca@valencia: Eslovè

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Slovak
ca@valencia: Eslovac

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Czech
ca@valencia: Txec

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swedish
ca@valencia: Suec

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Swiss German
ca@valencia: Alemany suís

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Ukrainian
ca@valencia: Ucraïnés

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Lithuanian
ca@valencia: Lituà

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: French
ca@valencia: Francés

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Belarusian
ca@valencia: Bielorús

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Hungarian
ca@valencia: Hongarés

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ISpell</application> Default
ca@valencia: <application>ISpell</application> per omissió

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en: Default - %1 [%2]
ca@valencia: Omissió - %1 [%2]

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>ASpell</application> Default
ca@valencia: <application>ASpell</application> per omissió

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en: Default - %1
ca@valencia: Omissió - %1

[ctx: @item Spelling dictionary]
en: <application>Hunspell</application> Default
ca@valencia: <application>Hunspell</application> per omissió

en: You have to restart the dialog for changes to take effect
ca@valencia: Heu de tornar a engegar el diàleg perquè els canvis tinguen efecte

en: Spell Checker
ca@valencia: Ortografia

en: Check Spelling
ca@valencia: Verificació d'ortografia

en: &Finished
ca@valencia: &Atura

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt><p>Esta paraula s'ha considerat una «paraula desconeguda» perquè no casa amb cap entrada del diccionari actualment en ús. També podria ser una paraula d'un idioma estranger.</p>
    <p>Si la paraula no està mal escrita, podeu afegir-la al diccionari clicant a <b>Afig al diccionari</b>. Si no voleu afegir la paraula desconeguda al diccionari, però voleu deixar-la sense canviar, cliqueu <b>Ignora</b> o <b>Ignora-ho tot</b>.</p>
    <p>En canvi, si la paraula està mal escrita, podeu provar de trobar la substitució correcta a la llista de sota. Si no podeu trobar-hi una substitució, podeu escriure al quadre de text de sota i clicar <b>Substitueix</b> o <b>Substitueix-ho tot</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Unknown word:
ca@valencia: Paraula desconeguda:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: Unknown word
ca@valencia: Paraula desconeguda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: <b>misspelled</b>
ca@valencia: <b>error ortogràfic</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_language)
en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>Seleccioneu ací l'idioma del document que esteu revisant.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Language:
ca@valencia: &Idioma:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_contextLabel)
en: Text excerpt showing the unknown word in its context.
ca@valencia: Extracte de text que mostra la paraula desconeguda en el seu context.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_contextLabel)
en: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>Ací podeu veure un extracte del text que mostra la paraula desconeguda en el seu context. Si esta informació no és suficient per a triar la millor substitució per a la paraula desconeguda, podeu clicar al document que esteu revisant, llegir una part més gran del text i llavors tornar ací per a continuar la verificació.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_contextLabel)
en: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
ca@valencia: ...la paraula <b>mal escrita</b> mostrada en context...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addBtn)
en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>La paraula desconeguda s'ha detectat i s'ha considerat desconeguda perquè no està inclosa al diccionari.<br>
    Cliqueu ací si considereu que la paraula desconeguda no està mal escrita i voleu evitar detectar-la incorrectament en el futur. Si voleu deixar-la tal com està, però no voleu afegir-la al diccionari, llavors cliqueu <b>Ignora</b> o <b>Ignora-ho tot</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addBtn)
en: << Add to Dictionary
ca@valencia: <<Afig al diccionari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>Cliqueu ací per a substituir totes les ocurrències del text desconegut amb el text del quadre d'edició de sobre (a l'esquerra).</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: R&eplace All
ca@valencia: Su&bstitueix-ho tot

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListView, m_suggestions) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_suggestions)
en: Suggestion List
ca@valencia: Llista de suggeriments

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListView, m_suggestions) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, m_suggestions)
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>Si la paraula desconeguda és un error ortogràfic, heu de comprovar si està disponible la seua correcció, i si ho està, cliqueu-hi. Si cap de les paraules de la llista és una bona substitució podeu teclejar la paraula correcta al quadre d'edició de sobre.</p>
    <p>Per a corregir esta paraula cliqueu <b>Substitueix</b> si voleu corregir només esta ocurrència o <b>Substitueix-ho tot</b> si voleu corregir totes les ocurrències.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, m_suggestions) i18n: ectx: property (text), widget (QListView, m_suggestions)
en: Suggested Words
ca@valencia: Paraules suggerides

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>Cliqueu ací per a substituir esta ocurrència del text desconegut amb el text del quadre d'edició de sobre (a l'esquerra).</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
ca@valencia: S&ubstitueix

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_replacement)
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>Si la paraula desconeguda està mal escrita, heu de teclejar la correcció de l'error ortogràfic ací o seleccionar-la de la llista de sota.</p>
    <p>Llavors podeu clicar <b>Substitueix</b> si voleu corregir només esta ocurrència de la paraula o <b>Substitueix-ho tot</b> si voleu corregir totes les ocurrències.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Replace &with:
ca@valencia: S&ubstitueix per:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>Cliqueu ací per a deixar esta ocurrència de la paraula desconeguda tal com està.</p>
    <p>Esta acció és útil quan una paraula és un nom, un acrònim, una paraula estrangera o qualsevol altra paraula desconeguda que voleu usar però no voleu afegir al diccionari.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
ca@valencia: &Ignora-ho

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipAllBtn) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_autoCorrect)
en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
ca@valencia: <qt>
    <p>Cliqueu ací per a deixar totes les ocurrències de la paraula desconeguda tal com estan.</p>
    <p>Esta acció és útil quan una paraula és un nom, un acrònim, una paraula estrangera o qualsevol altra paraula desconeguda que voleu usar però no voleu afegir al diccionari.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipAllBtn)
en: I&gnore All
ca@valencia: I&gnora-ho tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_suggestBtn)
en: S&uggest
ca@valencia: S&uggereix

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_language)
en: Language Selection
ca@valencia: Selecció d'idioma

en: As-you-type spell checking enabled.
ca@valencia: Verificació d'ortografia activada mentre s'escriu.

en: As-you-type spell checking disabled.
ca@valencia: Verificació d'ortografia desactivada mentre s'escriu.

en: Incremental Spellcheck
ca@valencia: Verificació ortogràfica incremental

en: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
ca@valencia: Massa paraules mal escrites. S'ha desactivat la verificació d'ortografia mentre s'escriu.

en: Check Spelling...
ca@valencia: Verifica l'ortografia...

en: Auto Spell Check
ca@valencia: Comprova automàticament l'ortografia

en: Allow Tabulations
ca@valencia: Permet tabulacions

en: Spell Checking
ca@valencia: Verificació d'ortografia

en: &Back
ca@valencia: E&nrere

[ctx: Opposite to Back]
en: &Next
ca@valencia: &Següent

en: Unknown View
ca@valencia: Vista desconeguda

en: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
ca@valencia: Una aplicació de línia d'ordes que pot usar-se per a executar mòduls KUnitTest.

en: Only run modules whose filenames match the regexp.
ca@valencia: Executa només els mòduls quins noms de fitxer casen amb l'expressió regular.

en: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
ca@valencia: Executa només els mòduls de prova que es troben a la carpeta. Usa l'opció de consulta per a seleccionar els mòduls.

en: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
ca@valencia: Desactiva la captura de depuració. Normalment useu esta opció quan useu l'IGU.

en: KUnitTest ModRunner
ca@valencia: Executor de mòduls KUnitTest

en: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
ca@valencia: Error en el dorsal DBus: ha fallat la connexió a l'auxiliar. %1

en: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
ca@valencia: Error en el dorsal DBus: no s'ha pogut contactar amb l'auxiliar. Error de connexió: %1. Missatge d'error: %2

en: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
ca@valencia: Error en el dorsal DBus: s'han rebut dades malmeses de l'auxiliar %1 %2

en: Please contact your system administrator.
ca@valencia: Per favor, contacteu amb l'administrador del sistema.

en: Configuration file "%1" not writable.
ca@valencia: No es pot escriure en el fitxer de configuració «%1».

en: No target filename has been given.
ca@valencia: No s'ha proporcionat cap nom de fitxer de destinació.

en: Already opened.
ca@valencia: Ja està obert.

en: Insufficient permissions in target directory.
ca@valencia: Permisos insuficients en el directori de destinació.

en: Unable to open temporary file. Error was: %1.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal. L'error era: %1.

en: Synchronization to disk failed
ca@valencia: La sincronització al disc ha fallat

en: Error during rename.
ca@valencia: Error durant el canvi de nom.

en: A little program to output installation paths
ca@valencia: Un petit programa per a generar camins d'instal·lació

en: Left for legacy support
ca@valencia: S'ha deixat pel funcionament heretat

en: Compiled in prefix for KDE libraries
ca@valencia: Compilat al prefix per a les biblioteques KDE

en: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
ca@valencia: Compilat a l'exec_prefix per a les biblioteques KDE

en: Compiled in library path suffix
ca@valencia: Compilat al sufix del camí de la biblioteca

en: Prefix in $HOME used to write files
ca@valencia: Prefix a $HOME usat per a escriure fitxers

en: Compiled in version string for KDE libraries
ca@valencia: Compilat a la cadena de versió per a les biblioteques KDE

en: Available KDE resource types
ca@valencia: Tipus de recursos KDE disponibles

en: Search path for resource type
ca@valencia: Camí de busca per al tipus de recurs

en: Find filename inside the resource type given to --path
ca@valencia: Nom de fitxer a buscar del tipus de recurs dins un --path

en: User path: desktop|autostart|document
ca@valencia: Camí d'usuari: escriptori|autoengegada|document

en: Prefix to install resource files to
ca@valencia: Prefix on instal·lar els fitxers de recurs

en: Installation prefix for Qt
ca@valencia: Prefix d'instal·lació per Qt

en: Location of installed Qt binaries
ca@valencia: Ubicació dels binaris Qt instal·lats

en: Location of installed Qt libraries
ca@valencia: Ubicació de les biblioteques Qt instal·lades

en: Location of installed Qt plugins
ca@valencia: Ubicació dels connectors Qt instal·lats

en: Applications menu (.desktop files)
ca@valencia: Menú d'aplicacions (fitxers .desktop)

en: Autostart directories
ca@valencia: Directoris d'inici automàtic

en: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
ca@valencia: informació en la memòria cau (p. ex. icones de web, pàgines web)

en: CGIs to run from kdehelp
ca@valencia: CGI a executar des de kdehelp

en: Configuration files
ca@valencia: Fitxers de configuració

en: Where applications store data
ca@valencia: On les aplicacions guarden les dades

en: Emoticons
ca@valencia: Emoticones

en: Executables in $prefix/bin
ca@valencia: Executables a $prefix/bin

en: HTML documentation
ca@valencia: Documentació HTML

en: Icons
ca@valencia: Icones

en: Configuration description files
ca@valencia: Fitxers de descripció de configuració

en: Libraries
ca@valencia: Biblioteques

en: Includes/Headers
ca@valencia: Includes/Capçaleres

en: Translation files for KLocale
ca@valencia: Fitxers de traducció per a KLocale

en: Mime types
ca@valencia: Tipus MIME

en: Loadable modules
ca@valencia: Mòduls carregables

en: Legacy pixmaps
ca@valencia: Mapes de píxels heretats

en: Qt plugins
ca@valencia: Connectors Qt

en: Services
ca@valencia: Serveis

en: Service types
ca@valencia: Tipus de servei

en: Application sounds
ca@valencia: Sons d'aplicació

en: Templates
ca@valencia: Plantilles

en: Wallpapers
ca@valencia: Fons d'escriptori

en: XDG Application menu (.desktop files)
ca@valencia: Menú d'aplicació XDG (fitxers .desktop)

en: XDG Menu descriptions (.directory files)
ca@valencia: Descripcions de menú XDG (fitxers .directory)

en: XDG Icons
ca@valencia: Icones XDG

en: XDG Mime Types
ca@valencia: Tipus MIME XDG

en: XDG Menu layout (.menu files)
ca@valencia: Disposició del menú XDG (fitxers .menu)

en: XDG autostart directory
ca@valencia: Directori d'inici automàtic XDG

en: Temporary files (specific for both current host and current user)
ca@valencia: Fitxers temporals (específics per a l'ordinador i l'usuari actuals)

en: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
ca@valencia: Sòcols UNIX (específics per a l'ordinador i l'usuari actuals)

en: %1 - unknown type
ca@valencia: %1 - tipus desconegut

en: %1 - unknown type of userpath
ca@valencia: %1 - tipus desconegut de camí d'usuari

en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
ca@valencia: No s'han especificat els termes de llicència per a este programa.
    Per favor, busqueu els termes de llicència a la documentació
    o al codi font.

en: This program is distributed under the terms of the %1.
ca@valencia: Este programa es distribueix sota els termes de la %1.

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
ca@valencia: Llicència pública general GNU versió 2

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
ca@valencia: Llicència pública general reduïda GNU versió 2

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
ca@valencia: Llicència BSD

[ctx: @item license]
en: BSD License
ca@valencia: Llicència BSD

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
ca@valencia: Llicència artística

[ctx: @item license]
en: Artistic License
ca@valencia: Llicència artística

[ctx: @item license]
en: Q Public License
ca@valencia: Llicència pública Q

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 3
ca@valencia: Llicència pública general GNU versió 3

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
ca@valencia: Llicència pública general reduïda GNU versió 3

[ctx: @item license]
en: Custom
ca@valencia: Personalitzada

[ctx: @item license]
en: Not specified
ca@valencia: Sense especificar

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
ca@valencia: <p>El KDE s'ha traduït a molts idiomes gràcies al treball dels equips de traducció arreu del món.</p><p>Si voleu més informació quant a la internacionalització del KDE, visiteu http://l10n.kde.org</p> <p>Trobareu informació quant a l'equip de voluntaris que tradueix el KDE al català a <a href="http://cat.kde.org">http://cat.kde.org</a></p>

en: Use the X-server display 'displayname'
ca@valencia: Usa la pantalla del servidor X «nompantalla»

en: Use the QWS display 'displayname'
ca@valencia: Usa la pantalla QWS «nompantalla»

en: Restore the application for the given 'sessionId'
ca@valencia: Restaura l'aplicació per l'identificador de sessió donat

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
ca@valencia: Fa que l'aplicació instal·le un mapa de color privat
    a una pantalla de 8-bits

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
ca@valencia: Limita el nombre de colors assignats al cub de color
    a una pantalla de 8-bits, si l'aplicació està usant
    l'especificació de color QApplication::ManyColor

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
ca@valencia: li diu a Qt de no capturar mai el ratolí o el teclat

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
ca@valencia: l'execució sota un depurador pot causar un -nograb
    implícit, useu -dograb per a no fer cas

en: switches to synchronous mode for debugging
ca@valencia: canvia a mode síncron per a la depuració

en: defines the application font
ca@valencia: defineix el tipus de lletra de l'aplicació

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
ca@valencia: estableix el color de fons per omissió i
    una paleta d'aplicació (es calculen les ombres
    suaus i fosques)

en: sets the default foreground color
ca@valencia: estableix el color de primer pla per omissió

en: sets the default button color
ca@valencia: estableix el color de botó per omissió

en: sets the application name
ca@valencia: estableix el nom de l'aplicació

en: sets the application title (caption)
ca@valencia: estableix el títol de l'aplicació (capçalera)

en: load the testability framework
ca@valencia: carrega l'entorn de treball «testability»

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
ca@valencia: força a l'aplicació a usar visió TrueColor
    a una pantalla de 8-bits

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
ca@valencia: estableix l'estil d'entrada XIM (X Input Method).
    Els valors possibles són «onthespot», «overthespot»,
    «offthespot» i «root»

en: set XIM server
ca@valencia: estableix el servidor XIM

en: disable XIM
ca@valencia: desactiva XIM

en: forces the application to run as QWS Server
ca@valencia: força que l'aplicació s'execute com a servidor QWS

en: mirrors the whole layout of widgets
ca@valencia: inverteix la disposició completa dels estris

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
ca@valencia: aplica el full d'estils Qt als estris de les aplicacions

en: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
ca@valencia: Usa un sistema gràfic diferent en lloc del predeterminat. Les opcions són «raster» i «opengl» (experimental)

en: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
ca@valencia: Informació del depurador QML JS. L'aplicació s'ha d'haver
    construït amb -DQT_DECLARATIVE_DEBUG perquè es puga
    activar el depurador

en: Use 'caption' as name in the titlebar
ca@valencia: Usa «títol» com a nom de la barra de títol

en: Use 'icon' as the application icon
ca@valencia: Usa «icona» com a icona de l'aplicació

en: Use alternative configuration file
ca@valencia: Usa el fitxer de configuració alternatiu

en: Disable crash handler, to get core dumps
ca@valencia: Desactiva el gestor de fallades, per obtindre bolcats de nucli

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
ca@valencia: Espera un gestor de finestres compatible amb WM_NET

en: sets the application GUI style
ca@valencia: estableix l'estil de l'IGU per a l'aplicació

en: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
ca@valencia: estableix la geometria del client a l'estri principal -consulteu el format de l'argument amb man X (normalment AmpladaxAlçada+XPos+YPos)-

en: KDE Application
ca@valencia: Aplicació del KDE

en: Unknown option '%1'.
ca@valencia: Opció desconeguda «%1».

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
ca@valencia: falta «%1».

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en: Qt: %1
    KDE Development Platform: %2
    %3: %4
ca@valencia: Qt: %1
    «KDE Development Platform»: %2
    %3: %4

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
ca@valencia: %1 el va escriure
    %2

en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
ca@valencia: Esta aplicació la va escriure algú que vol restar anònim.

en: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
ca@valencia: Per favor, useu http://bugs.kde.org per a informar d'errors.

en: Please report bugs to %1.
ca@valencia: Informeu dels errors a %1.

en: Unexpected argument '%1'.
ca@valencia: Argument inesperat «%1».

en: Use --help to get a list of available command line options.
ca@valencia: Useu --help per obtindre les opcions disponibles de línia d'ordes.

en: [options]
ca@valencia: [opcions]

en: [%1-options]
ca@valencia: [%1-opcions]

en: Usage: %1 %2
ca@valencia: Ús: %1 %2

en: 
    Generic options:
ca@valencia: 
    Opcions genèriques:

en: Show help about options
ca@valencia: Mostra ajuda quant a les opcions

en: Show %1 specific options
ca@valencia: Mostra les opcions específiques de %1

en: Show all options
ca@valencia: Mostra totes les opcions

en: Show author information
ca@valencia: Mostra informació de l'autor

en: Show version information
ca@valencia: Mostra informació sobre la versió

en: Show license information
ca@valencia: Mostra informació sobre la llicència

en: End of options
ca@valencia: Fi de les opcions

en: 
    %1 options:
ca@valencia: 
    %1 opcions:

en: 
    Options:
ca@valencia: 
    Opcions:

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
ca@valencia: Els fitxers/URL oberts per l'aplicació se suprimiran després d'usar-los

en: Function must be called from the main thread.
ca@valencia: La funció s'ha de cridar des del fil principal.

en: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
ca@valencia: Error en executar %1. O el KLauncher no s'està executant, o ha fallat en iniciar l'aplicació.

en: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
ca@valencia: No s'ha pogut accedir al KLauncher via D-Bus. Error en invocar %1:
    %2

en: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut engegar el Centre d'ajuda del KDE:
    
    %1

en: Could not Launch Help Center
ca@valencia: No s'ha pogut engegar el Centre d'ajuda

en: Could not launch the mail client:
    
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut engegar el client de correu:
    
    %1

en: Could not launch Mail Client
ca@valencia: No s'ha pogut engegar el client de correu

note: i18n("Could not launch %1:\n\n%2", exe, error), i18n("Could not launch %1:\n\n%2", htmlApp->exec(), error),
en: Could not launch the browser:
    
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut engegar el navegador:
    
    %1

en: Could not launch Browser
ca@valencia: No s'ha pogut engegar el navegador

en: Could not launch the terminal client:
    
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut engegar el client de terminal:
    
    %1

en: Could not launch Terminal Client
ca@valencia: No s'ha pogut engegar el client de terminal

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
ca@valencia: Europeu occidental

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
ca@valencia: Europeu central

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
ca@valencia: Bàltic

[ctx: @item Text character set]
en: South-Eastern Europe
ca@valencia: Europa sud-oriental

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
ca@valencia: Turc

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
ca@valencia: Ciríl·lic

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
ca@valencia: Xinés tradicional

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
ca@valencia: Xinés simplificat

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
ca@valencia: Coreà

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
ca@valencia: Japonés

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
ca@valencia: Grec

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
ca@valencia: Àrab

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
ca@valencia: Hebreu

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
ca@valencia: Tai

[ctx: @item Text character set]
en: Northern Saami
ca@valencia: Sami del nord

[ctx: @item Text character set]
en: Other
ca@valencia: Altres

[ctx: @item]
en: Other encoding (%1)
ca@valencia: Altres codificacions (%1)

[ctx: @item Text character set]
en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
ca@valencia: Aràbic-Índic

[ctx: digit set]
en: Bengali
ca@valencia: Bengalí

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
ca@valencia: Aràbic-Índic Oriental

[ctx: digit set]
en: Kannada
ca@valencia: Kanarés

[ctx: digit set]
en: Malayalam
ca@valencia: Malaiàlam

[ctx: digit set]
en: Tamil
ca@valencia: Tàmil

[ctx: digit set]
en: Thai
ca@valencia: Tai

[ctx: digit set]
en: Arabic
ca@valencia: Àrab

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
ca@valencia: %1 dies

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
ca@valencia: %1 hores

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
ca@valencia: %1 minuts

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
ca@valencia: %1 segons

[ctx: @item:intext]
en: %1 millisecond | %1 milliseconds
ca@valencia[0]: %1 mil·lisegon
ca@valencia[1]: %1 mil·lisegons

[ctx: @item:intext]
en: 1 day | %1 days
ca@valencia[0]: 1 dia
ca@valencia[1]: %1 dies

[ctx: @item:intext]
en: 1 hour | %1 hours
ca@valencia[0]: 1 hora
ca@valencia[1]: %1 hores

[ctx: @item:intext]
en: 1 minute | %1 minutes
ca@valencia[0]: 1 minut
ca@valencia[1]: %1 minuts

[ctx: @item:intext]
en: 1 second | %1 seconds
ca@valencia[0]: 1 segon
ca@valencia[1]: %1 segons

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
ca@valencia: %1 i %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
ca@valencia: %1 i %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
ca@valencia: %1 i %2

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en: Ante Meridiem
ca@valencia: Abans del migdia

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en: Post Meridiem
ca@valencia: Després del migdia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_rangesButton)
en: Today
ca@valencia: Hui

en: Yesterday
ca@valencia: Ahir

[ctx: @note/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: Note: %1
ca@valencia: Nota: %1

[ctx: @note/rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: <i>Note</i>: %1
ca@valencia: <i>Nota</i>: %1

[ctx: @warning/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: WARNING: %1
ca@valencia: AVÍS: %1

[ctx: @warning/rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: <b>Warning</b>: %1
ca@valencia: <b>Avís</b>: %1

[ctx: @filename/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: ‘%1’
ca@valencia: «%1»

[ctx: @resource/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
ca@valencia: «%1»

[ctx: @resource/rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
ca@valencia: «%1»

[ctx: @icode/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
ca@valencia: «%1»

[ctx: keyboard-key-name]
en: AltGr
ca@valencia: Alt Gr

[ctx: keyboard-key-name]
en: Backspace
ca@valencia: Retrocés

[ctx: keyboard-key-name]
en: CapsLock
ca@valencia: Bloq Maj

[ctx: keyboard-key-name]
en: Del
ca@valencia: Supr

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
ca@valencia: Supressió

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
ca@valencia: Avall

[ctx: keyboard-key-name]
en: End
ca@valencia: Fi

[ctx: keyboard-key-name]
en: Enter
ca@valencia: Retorn

[ctx: keyboard-key-name]
en: Escape
ca@valencia: Escapada

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
ca@valencia: Inici

[ctx: keyboard-key-name]
en: Ins
ca@valencia: Inser

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
ca@valencia: Inserció

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
ca@valencia: Esquerra

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
ca@valencia: Menú

[ctx: keyboard-key-name]
en: NumLock
ca@valencia: Bloq Núm

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageDown
ca@valencia: Av Pàg

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageUp
ca@valencia: Re Pàg

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgDown
ca@valencia: Av Pàg

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgUp
ca@valencia: Re Pàg

[ctx: keyboard-key-name]
en: PauseBreak
ca@valencia: Pausa

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrintScreen
ca@valencia: Impr Pant

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrtScr
ca@valencia: Impr Pant

[ctx: keyboard-key-name]
en: Return
ca@valencia: Retorn

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
ca@valencia: Dreta

[ctx: keyboard-key-name]
en: ScrollLock
ca@valencia: Bloq Despl

[ctx: keyboard-key-name]
en: Shift
ca@valencia: Maj

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
ca@valencia: Espai

[ctx: keyboard-key-name]
en: Super
ca@valencia: Súper

[ctx: keyboard-key-name]
en: SysReq
ca@valencia: PetSis

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
ca@valencia: Amunt

en: no error
ca@valencia: cap error

en: requested family not supported for this host name
ca@valencia: no s'accepta la família sol·licitada per a este nom de remot

en: temporary failure in name resolution
ca@valencia: fallada temporal en la resolució de nom

en: non-recoverable failure in name resolution
ca@valencia: fallada irrecuperable en la resolució de noms

en: invalid flags
ca@valencia: banderes no vàlides

en: memory allocation failure
ca@valencia: fallada d'assignació de memòria

en: name or service not known
ca@valencia: nom o servei desconegut

en: requested family not supported
ca@valencia: no s'accepta la família sol·licitada

en: requested service not supported for this socket type
ca@valencia: no s'accepta el servei sol·licitat per a este tipus de sòcol

en: requested socket type not supported
ca@valencia: no s'accepta el tipus de sòcol sol·licitat

en: unknown error
ca@valencia: error desconegut

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
ca@valencia: error de sistema: %1

en: request was canceled
ca@valencia: s'ha cancel·lat la petició

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en: Unknown family %1
ca@valencia: Família desconeguda %1

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
ca@valencia: cap error

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
ca@valencia: ha fallat la consulta de nom

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
ca@valencia: l'adreça ja està en ús

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
ca@valencia: el sòcol ja està vinculat

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
ca@valencia: el sòcol ja està creat

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
ca@valencia: el sòcol no està vinculat

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
ca@valencia: el sòcol no s'ha creat

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
ca@valencia: l'operació es bloquejaria

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
ca@valencia: s'ha rebutjat activament la connexió

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
ca@valencia: la connexió ha caducat

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
ca@valencia: l'operació ja està en curs

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
ca@valencia: ha ocorregut una fallada de xarxa

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
ca@valencia: no s'admet l'operació

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
ca@valencia: l'operació programada ha caducat

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
ca@valencia: s'ha produït un error desconegut/inesperat

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
ca@valencia: l'ordinador remot ha tancat la connexió

en: NEC SOCKS client
ca@valencia: Client NEC SOCKS

en: Dante SOCKS client
ca@valencia: Client Dante SOCKS

en: Specified socket path is invalid
ca@valencia: El camí al sòcol especificat no és vàlid

en: The socket operation is not supported
ca@valencia: L'operació del sòcol no està admesa

en: Connection refused
ca@valencia: S'ha rebutjat la connexió

en: Permission denied
ca@valencia: S'ha denegat el permís

en: Connection timed out
ca@valencia: Temps de connexió exhaurit

en: Unknown error
ca@valencia: Error desconegut

en: Could not set non-blocking mode
ca@valencia: No s'ha pogut establir el mode no bloquejant

en: Address is already in use
ca@valencia: L'adreça ja està en ús

en: Path cannot be used
ca@valencia: No s'ha pogut utilitzar el camí

en: No such file or directory
ca@valencia: Este fitxer o directori no existeix

en: Not a directory
ca@valencia: No és un directori

en: Read-only filesystem
ca@valencia: Sistema de fitxers de només lectura

en: Unknown socket error
ca@valencia: Error desconegut de sòcol

en: Operation not supported
ca@valencia: Operació no admesa

en: Timed out trying to connect to remote host
ca@valencia: Temps excedit en intentar connectar a l'ordinador remot

[ctx: SSL error]
en: No error
ca@valencia: Sense error

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is invalid
ca@valencia: El certificat de l'autoritat de certificació no és vàlid

[ctx: SSL error]
en: The certificate has expired
ca@valencia: El certificat ha caducat

[ctx: SSL error]
en: The certificate is invalid
ca@valencia: El certificat no és vàlid

[ctx: SSL error]
en: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
ca@valencia: El certificat no està signat per cap autoritat de certificació fiable

[ctx: SSL error]
en: The certificate has been revoked
ca@valencia: El certificat està revocat

[ctx: SSL error]
en: The certificate is unsuitable for this purpose
ca@valencia: El certificat no és adequat per este propòsit

[ctx: SSL error]
en: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
ca@valencia: El certificat arrel de l'autoritat de certificació no és fiable per a este propòsit

[ctx: SSL error]
en: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
ca@valencia: El certificat de l'autoritat de certificació està marcat per a rebutjar este propòsit de certificació

[ctx: SSL error]
en: The peer did not present any certificate
ca@valencia: El parell no presenta cap certificat

[ctx: SSL error]
en: The certificate does not apply to the given host
ca@valencia: El certificat no s'aplica a la màquina indicada

[ctx: SSL error]
en: The certificate cannot be verified for internal reasons
ca@valencia: El certificat no es pot verificar a causa de motius interns

[ctx: SSL error]
en: The certificate chain is too long
ca@valencia: La cadena de certificats és massa llarga

[ctx: SSL error]
en: Unknown error
ca@valencia: Error desconegut

en: address family for nodename not supported
ca@valencia: la família d'adreces pel nom de node no s'accepta

en: invalid value for 'ai_flags'
ca@valencia: valor no vàlid per a «ai_flags»

en: 'ai_family' not supported
ca@valencia: no s'accepta «ai_family»

en: no address associated with nodename
ca@valencia: cap adreça associada amb el nom de node

en: servname not supported for ai_socktype
ca@valencia: no s'accepta el nom de servidor per ai_socktype

en: 'ai_socktype' not supported
ca@valencia: no s'accepta «ai_socktype»

en: system error
ca@valencia: error de sistema

en: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
ca@valencia[0]: No s'ha pogut trobar el tipus MIME <resource>%2</resource>
ca@valencia[1]: No s'han pogut trobar els tipus MIME:
    <resource>%2</resource>

en: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
ca@valencia: No s'han instal·lat els tipus MIME. Comproveu que el shared-mime-info estiga instal·lat, i que XDG_DATA_DIRS no estiga assignat o incloga /usr/share.

en: No service matching the requirements was found
ca@valencia: No s'ha trobat cap servei que coincidisca amb els requeriments

en: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
ca@valencia: El servei «%1» no proporciona cap interfície «%2» amb la paraula clau «%3»

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes
ca@valencia: sufixos -ise

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes
ca@valencia: sufixos -ize

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and with accents
ca@valencia: sufixos -ise amb accents

[ctx: dictionary variant]
en: -ise suffixes and without accents
ca@valencia: sufixos -ise sense accents

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and with accents
ca@valencia: sufixos -ize amb accents

[ctx: dictionary variant]
en: -ize suffixes and without accents
ca@valencia: sufixos -ize sense accents

[ctx: dictionary variant]
en: large
ca@valencia: gran

[ctx: dictionary variant]
en: medium
ca@valencia: mitjà

[ctx: dictionary variant]
en: small
ca@valencia: petit

[ctx: dictionary variant]
en: without accents
ca@valencia: sense accents

[ctx: dictionary variant]
en: with accents
ca@valencia: amb accents

[ctx: dictionary variant]
en: with ye
ca@valencia: amb ye

[ctx: dictionary variant]
en: with yeyo
ca@valencia: amb yeyo

[ctx: dictionary variant]
en: with yo
ca@valencia: amb yo

[ctx: dictionary variant]
en: extended
ca@valencia: ampliat

[ctx: dictionary name. %1-language and %2-variant name]
en: %1 [%2]
ca@valencia: %1 - [%2]

en: File %1 does not exist
ca@valencia: El fitxer %1 no existeix

en: Cannot open %1 for reading
ca@valencia: No s'ha pogut obrir %1 per lectura

en: Cannot create memory segment for file %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear cap segment de memòria pel fitxer %1

en: Could not read data from %1 into shm
ca@valencia: No s'han pogut llegir dades des de %1 cap a shm

en: Only 'ReadOnly' allowed
ca@valencia: Només es permet «Només lectura»

en: Cannot seek past eof
ca@valencia: No es pot buscar més enllà del final del fitxer

en: Library "%1" not found
ca@valencia: No s'ha trobat la biblioteca «%1»

en: No service matching the requirements was found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap servei que coincidisca amb els requeriments.

en: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
ca@valencia: El servei no proporciona cap biblioteca, la clau «Library» no està en el fitxer .desktop.

en: The library does not export a factory for creating components.
ca@valencia: La biblioteca no exporta cap factoria per a crear components.

en: The factory does not support creating components of the specified type.
ca@valencia: La factoria no permet la creació de components del tipus especificat.

en: KLibLoader: Unknown error
ca@valencia: KLibLoader: error desconegut

en: Could not find plugin '%1' for application '%2'
ca@valencia: No s'ha trobat el connector «%1» per l'aplicació «%2»

en: The provided service is not valid
ca@valencia: El servei proporcionat no és vàlid

en: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
ca@valencia: El servei «%1» no proporciona cap biblioteca o no es troba la clau «Library»

en: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
ca@valencia: La biblioteca %1 no ofereix cap factoria compatible amb el KDE 4.

en: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
ca@valencia: El connector «%1» usa una biblioteca incompatible amb el KDE (%2).

en: KDE Test Program
ca@valencia: Programa de proves del KDE

en: Rebuilds the system configuration cache.
ca@valencia: Refà el cau de configuració del sistema.

en: (c) 1999-2002 KDE Developers
ca@valencia: (c) 1999-2002 els desenvolupadors del KDE

en: Do not signal applications to update
ca@valencia: No senyala les aplicacions per actualitzar

en: Disable incremental update, re-read everything
ca@valencia: Desactiva l'actualització incremental, torna a llegir-ho tot

en: Check file timestamps
ca@valencia: Comprova les marques de temps del fitxer

en: Disable checking files (dangerous)
ca@valencia: Desactiva la verificació de fitxers (perillós)

en: Create global database
ca@valencia: Crea una base de dades global

en: Perform menu generation test run only
ca@valencia: Executa només una prova de generació del menú

en: Track menu id for debug purposes
ca@valencia: Segueix l'identificador del menú per a la depuració

en: KDE Daemon
ca@valencia: Dimoni KDE

en: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
ca@valencia: Dimoni KDE - provoca l'actualització de la base de dades Sycoca quan cal

en: Check Sycoca database only once
ca@valencia: Comprova només un cop la base de dades Sycoca

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
ca@valencia: La seqüència de tecles «%1» és ambigua. Useu «Configura dreceres»
    des del menú «Arranjament» per a solucionar l'ambigüitat.
    No s'activarà cap acció.

en: Ambiguous shortcut detected
ca@valencia: S'ha detectat una drecera ambigua

[ctx: Encodings menu]
en: Default
ca@valencia: Per defecte

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
ca@valencia: Autodetecta

en: No Entries
ca@valencia: Sense entrades

en: Clear List
ca@valencia: Neteja la llista

[ctx: go back]
en: &Back
ca@valencia: A&rrere

[ctx: go forward]
en: &Forward
ca@valencia: Avan&t

[ctx: home page]
en: &Home
ca@valencia: &Inici

[ctx: show help]
en: &Help
ca@valencia: A&juda

en: Show &Menubar
ca@valencia: Mostra la barra de &menús

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
ca@valencia: Mostra la barra de menús<p>Torna a mostrar la barra de menús després d'haver-se ocultat</p>

en: Show St&atusbar
ca@valencia: &Mostra la barra d'estat

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
ca@valencia: Mostra la barra d'estat<p>Mostra la barra d'estat, que és la barra a sota de la finestra usada per a la informació d'estat.</p>

en: &New
ca@valencia: &Nou

en: Create new document
ca@valencia: Crea un document nou

en: &Open...
ca@valencia: &Obri...

en: Open an existing document
ca@valencia: Obri un document existent

en: Open &Recent
ca@valencia: Obri &recent

en: Open a document which was recently opened
ca@valencia: Obri un document que s'ha obert recentment

en: &Save
ca@valencia: Al&ça

en: Save document
ca@valencia: Guarda el document

en: Save &As...
ca@valencia: Guarda &com a...

en: Save document under a new name
ca@valencia: Guarda el document amb un nom nou

en: Re&vert
ca@valencia: Re&verteix

en: Revert unsaved changes made to document
ca@valencia: Reverteix els canvis sense guardar efectuats en el document

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _close)
en: &Close
ca@valencia: &Tanca

en: Close document
ca@valencia: Tanca el document

en: &Print...
ca@valencia: &Imprimeix...

en: Print document
ca@valencia: Imprimeix el document

en: Print Previe&w
ca@valencia: &Vista prèvia d'impressió

en: Show a print preview of document
ca@valencia: Mostra una vista prèvia d'impressió del document

en: &Mail...
ca@valencia: &Correu...

en: Send document by mail
ca@valencia: Envia un document per correu

en: &Quit
ca@valencia: &Surt

en: Quit application
ca@valencia: Ix de l'aplicació

en: Undo last action
ca@valencia: Desfà l'última acció

en: Re&do
ca@valencia: Re&fés

en: Redo last undone action
ca@valencia: Refà l'última acció desfeta

en: Cu&t
ca@valencia: Re&talla

en: Cut selection to clipboard
ca@valencia: Retalla la selecció al porta-retalls

en: &Copy
ca@valencia: &Copia

en: Copy selection to clipboard
ca@valencia: Copia la selecció al porta-retalls

en: &Paste
ca@valencia: &Enganxa

en: Paste clipboard content
ca@valencia: Enganxa el contingut del porta-retalls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _clear)
en: C&lear
ca@valencia: &Neteja

en: Select &All
ca@valencia: Selecciona-ho &tot

en: Dese&lect
ca@valencia: Desse&lecciona

en: &Find...
ca@valencia: &Cerca...

en: Find &Next
ca@valencia: Busca &següent

en: Find Pre&vious
ca@valencia: Busca &anterior

en: &Replace...
ca@valencia: S&ubstitueix...

en: &Actual Size
ca@valencia: Mida &real

en: View document at its actual size
ca@valencia: Visualitza el document en la seua mida real

en: &Fit to Page
ca@valencia: &Ajusta a la pàgina

en: Zoom to fit page in window
ca@valencia: Zoom per ajustar la pàgina en la finestra

en: Fit to Page &Width
ca@valencia: Ajusta a l'a&mplada de la pàgina

en: Zoom to fit page width in window
ca@valencia: Zoom per ajustar l'amplària de la pàgina en la finestra

en: Fit to Page &Height
ca@valencia: Ajusta a l'a&lçada de la pàgina

en: Zoom to fit page height in window
ca@valencia: Zoom per ajustar l'alçària de la pàgina en la finestra

en: Zoom &In
ca@valencia: &Apropa

en: Zoom &Out
ca@valencia: A&llunya

en: Select zoom level
ca@valencia: Selecció del nivell de zoom

en: &Redisplay
ca@valencia: &Redibuixa

en: Redisplay document
ca@valencia: Redibuixa el document

en: &Up
ca@valencia: &Amunt

en: Go up
ca@valencia: Puja

en: &Previous Page
ca@valencia: Pàgina &anterior

en: Go to previous page
ca@valencia: Va a la pàgina anterior

en: &Next Page
ca@valencia: Pàgina &següent

en: Go to next page
ca@valencia: Va a la pàgina següent

en: &Go To...
ca@valencia: &Vés a...

en: &Go to Page...
ca@valencia: &Vés a la pàgina...

en: &Go to Line...
ca@valencia: &Vés a la línia...

en: &First Page
ca@valencia: P&rimera pàgina

en: Go to first page
ca@valencia: Va a la primera pàgina

en: &Last Page
ca@valencia: D&arrera pàgina

en: Go to last page
ca@valencia: Va a l'última pàgina

en: Go back in document
ca@valencia: Va arrere en el document

en: &Forward
ca@valencia: Avan&t

en: Go forward in document
ca@valencia: Va avant en el document

en: &Add Bookmark
ca@valencia: &Afig una adreça d'interés

en: &Edit Bookmarks...
ca@valencia: &Edita les adreces d'interés...

en: &Spelling...
ca@valencia: &Ortografia...

en: Check spelling in document
ca@valencia: Verificació d'ortografia en el document

en: Show or hide menubar
ca@valencia: Mostra o oculta la barra de menús

en: Show &Toolbar
ca@valencia: Mostra la barra d'&eines

en: Show or hide toolbar
ca@valencia: Mostra o oculta la barra d'eines

en: Show or hide statusbar
ca@valencia: Mostra o oculta la barra d'estat

en: F&ull Screen Mode
ca@valencia: &Mode de pantalla completa

en: &Save Settings
ca@valencia: Al&ça l'arranjament

en: Configure S&hortcuts...
ca@valencia: Configura &dreceres...

en: &Configure %1...
ca@valencia: &Configura %1...

en: Configure Tool&bars...
ca@valencia: Configura &barres d'eines...

en: Configure &Notifications...
ca@valencia: Configura &notificacions...

en: %1 &Handbook
ca@valencia: &Manual de %1

en: What's &This?
ca@valencia: Què és &això?

en: Tip of the &Day
ca@valencia: Consell del &dia

en: &Report Bug...
ca@valencia: &Informe d'errors...

en: Switch Application &Language...
ca@valencia: Canvia l'i&dioma de l'aplicació...

en: &About %1
ca@valencia: &Quant al %1

en: About &KDE
ca@valencia: Quant al &KDE

[ctx: @action:inmenu]
en: Exit F&ull Screen Mode
ca@valencia: Ix del &mode de pantalla completa

[ctx: @action:intoolbar]
en: Exit Full Screen
ca@valencia: Ix de pantalla completa

[ctx: @info:tooltip]
en: Exit full screen mode
ca@valencia: Ix del mode de pantalla completa

[ctx: @action:inmenu]
en: F&ull Screen Mode
ca@valencia: &Mode de pantalla completa

[ctx: @action:intoolbar]
en: Full Screen
ca@valencia: Pantalla completa

[ctx: @info:tooltip]
en: Display the window in full screen
ca@valencia: Mostra la finestra en pantalla completa

[ctx: Custom color]
en: Custom...
ca@valencia: A mida...

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
ca@valencia: * Colors recents *

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
ca@valencia: * Colors a mida *

[ctx: palette name]
en: Forty Colors
ca@valencia: Quaranta colors

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
ca@valencia: Colors Oxygen

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
ca@valencia: Colors de l'arc de Sant Martí

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
ca@valencia: Colors royal

[ctx: palette name]
en: Web Colors
ca@valencia: Colors web

en: Named Colors
ca@valencia: Colors amb nom

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
ca@valencia[0]: No s'ha pogut llegir les cadenes de colors RGB de l'X11. S'ha examinat la ubicació següent:
    %2
ca@valencia[1]: No s'ha pogut llegir les cadenes de colors RGB de l'X11. S'han examinat les ubicacions següents:
    %2

en: Select Color
ca@valencia: Selecció de color

en: Hue:
ca@valencia: To:

en: Saturation:
ca@valencia: Saturació:

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
ca@valencia: Valor:

en: Red:
ca@valencia: Roig:

en: Green:
ca@valencia: Verd:

en: Blue:
ca@valencia: Blau:

en: Alpha:
ca@valencia: Alfa:

en: &Add to Custom Colors
ca@valencia: &Afig als colors a mida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: Default color
ca@valencia: Color per omissió

en: -default-
ca@valencia: -omissió-

en: -unnamed-
ca@valencia: -sense nom-

en: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
ca@valencia: <qt>No hi ha informació disponible.<br />L'objecte KAboutData proporcionat no existeix.</qt>

en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
ca@valencia: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Versió %2</b><br />&nbsp;</html>

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
ca@valencia: <html><font size="5">%1</font><br /><b>versió %2</b><br />S'utilitza la «KDE Development Platform» %3</html>

en: License: %1
ca@valencia: Llicència: %1

en: License Agreement
ca@valencia: Acord de llicència

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
ca@valencia: Envieu un correu al col·laborador

en: Visit contributor's homepage
ca@valencia: Visiteu la pàgina personal del col·laborador

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
ca@valencia: Envieu un correu al col·laborador
    %1

en: Visit contributor's homepage
    %1
ca@valencia: Visiteu la pàgina personal del col·laborador
    %1

en: Visit contributor's profile on %1
    %2
ca@valencia: Visiteu el perfil del col·laborador a %1
    %2

en: Visit contributor's page
    %1
ca@valencia: Visiteu la pàgina del col·laborador
    %1

en: Visit contributor's blog
    %1
ca@valencia: Visiteu el blog del col·laborador
    %1

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en: Other
ca@valencia: Altres

[ctx: A type of link.]
en: Homepage
ca@valencia: Pàgina inici

en: About KDE
ca@valencia: Quant al KDE

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
ca@valencia: <html><font size="5">KDE - Sigues lliure!</font><br /><b>Versió %1 de la plataforma</b></html>

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
ca@valencia: <html><b>KDE</b> és una xarxa mundial d'enginyers informàtics, artistes, escriptors, traductors i facilitadors compromesos amb el desenvolupament de <a href="%1">programari lliure</a> (Free Software). Esta comunitat ha creat centenars d'aplicacions de programari lliure com a part de la Plataforma de desenvolupament del KDE («KDE Development Platform») i la Distribució de programari del KDE («KDE Software Distribution»).<br /><br />El KDE és una iniciativa cooperativa en què cap entitat individual controla els esforços o els productes del KDE per a excloure'n d'altres. Tothom és benvingut a afegir-se i col·laborar amb el KDE, incloent-vos.<br /><br />Visiteu <a href="%2">%2</a> per a més informació sobre la comunitat KDE i el programari que produïm.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
ca@valencia: <html>Els programes sempre es poden millorar, i l'equip del KDE està preparat per a fer-ho. En canvi, vós - l'usuari - heu de dir-nos quan alguna cosa no funciona tal com s'espera o es pot fer millor.<br /><br />El KDE té un sistema de seguiment d'errors. Visiteu <a href="%1">%1</a> o utilitzeu el diàleg «Informe d'errors...» des del menú «Ajuda» per a informar d'errors. <br /><br /> Si teniu un suggeriment de millora, vos convidem a usar el sistema de seguiment d'errors per a registrar la vostra petició. Assegureu-vos d'usar el nivell de severitat anomenat «Llista de desitjos».</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
ca@valencia: <html>No heu de ser un desenvolupador de programari per a ser un membre de l'equip del KDE. Podeu unir-vos als equips nacionals que tradueixen les interfícies de programa. Podeu proporcionar gràfics, temes, sons i millorar la documentació. Vós decidiu!<br /><br />Visiteu <a href="%1">%1</a> si voleu informació sobre projectes en els quals podeu participar.<br /><br />Si vos cal més informació o documentació, llavors una visita a <a href="%2">%2</a> vos proporcionarà el que necessiteu.</html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
ca@valencia: <html>El KDE és i sempre serà disponible sense càrrecs, però la seua creació no és debades.<br /><br />Per donar suport al desenvolupament la comunitat KDE va formar la KDE e.V., una organització sense ànim de lucre, fundada legalment a Alemanya. La KDE e.V. representa la comunitat KDE en qüestions legals i financeres. Consulteu a <a href="%1">%1</a> la informació quant a KDE e.V.<br /><br />El KDE es beneficia de molts tipus de col·laboracions, inclosa la financera. Els fons obtinguts s'utilitzen per a tornar als seus membres i altres persones les despeses incorregudes a col·laborar amb el KDE. Altres fons s'utilitzen per al suport legal i per organitzar conferències i reunions. <br /> <br />Vos animem a ajudar al KDE mitjançant donacions monetàries, usant un dels mitjans descrits a <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Moltes gràcies per avant per la vostra ajuda.</html>

[ctx: About KDE]
en: &About
ca@valencia: &Quant al

en: &Report Bugs or Wishes
ca@valencia: &Informa d'errors o desitjos

en: &Join KDE
ca@valencia: &Uneix-te al KDE

en: &Support KDE
ca@valencia: &Contribució al KDE

[ctx: Opposite to Back]
en: Next
ca@valencia: Següent

en: Finish
ca@valencia: Acaba

en: Submit Bug Report
ca@valencia: Envia un informe d'error

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
ca@valencia: La vostra adreça de correu. Si és incorrecta, useu el botó de configuració de correu per a canviar-la

[ctx: Email sender address]
en: From:
ca@valencia: Des de:

en: Configure Email...
ca@valencia: Configura el correu...

en: The email address this bug report is sent to.
ca@valencia: L'adreça de correu on s'envia este informe d'error.

[ctx: Email receiver address]
en: To:
ca@valencia: A:

en: &Send
ca@valencia: &Envia

en: Send bug report.
ca@valencia: Envia un informe d'error.

en: Send this bug report to %1.
ca@valencia: Envia este informe d'error a %1.

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
ca@valencia: L'aplicació per a la qual voleu enviar un informe d'error -si és incorrecta-, useu l'element del menú «Informa d'un error» des de l'aplicació correcta

en: Application:
ca@valencia: Aplicació:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
ca@valencia: La versió d'esta aplicació - per favor, assegureu-vos que no hi ha disponible cap versió més nova abans d'enviar un informe d'error

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Version:
ca@valencia: Versió:

en: no version set (programmer error)
ca@valencia: cap versió de programa (error del programador)

en: OS:
ca@valencia: SO:

en: Compiler:
ca@valencia: Compilador:

en: Se&verity
ca@valencia: Se&veritat

en: Critical
ca@valencia: Crític

en: Grave
ca@valencia: Greu

en: Wishlist
ca@valencia: Llista de peticions

en: Translation
ca@valencia: Traducció

en: S&ubject:
ca@valencia: Ass&umpte:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
ca@valencia: Introduïu el text (en anglés si és possible) amb l'informe d'error que voleu enviar.
    Si premeu «Envia», s'enviarà un missatge de correu al mantenidor d'este programa.

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
ca@valencia: <qt>Per a enviar un informe d'error, cliqueu al botó de sota. Això obrirà una finestra del navegador web a <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> on trobareu un formulari per a omplir. La informació que es mostra més amunt s'enviarà a este servidor.</qt>

en: &Launch Bug Report Wizard
ca@valencia: &Llança l'assistent d'informe d'errors

[ctx: unknown program name]
en: unknown
ca@valencia: desconegut

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
ca@valencia: Heu d'especificar un assumpte i una descripció abans que es puga enviar l'informe.

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
ca@valencia: <p>Heu triat la severitat <b>Crítica</b>. Tingueu present que esta severitat només està pensada per a errors que:</p><ul><li>fan que programes del sistema sense cap relació (o tot el sistema) no funcionen</li><li>causen una pèrdua greu de dades</li><li>introdueixen un forat de seguretat en el sistema on s'instal·la el paquet afectat</li></ul>
    <p>L'error del qual esteu informant causa algun dels danys esmentats? Si no ho fa, per favor, trieu una severitat més baixa. Gràcies.</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
ca@valencia: <p>Heu triat la severitat <b>Greu</b>. Tingueu present que esta severitat només està pensada per a errors que:</p><ul><li>fan que el paquet en qüestió no es puga usar en la pràctica</li><li>causen pèrdua de dades</li><li>provoquen un forat de seguretat que permet l'accés als comptes dels usuaris que usen el paquet afectat</li></ul>
    <p>L'error del qual esteu informant causa algun dels danys esmentats? Si no ho fa, per favor, trieu una severitat més baixa. Gràcies.</p>

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
ca@valencia: No s'ha pogut enviar l'informe d'error.
    Per favor, envieu l'informe d'error manualment...
    Llegiu les instruccions a http://bugs.kde.org/.

en: Bug report sent, thank you for your input.
ca@valencia: S'ha enviat l'informe d'error, gràcies per la vostra informació.

en: Close and discard
    edited message?
ca@valencia: Tanco i descarto
    el missatge editat?

en: Close Message
ca@valencia: Tanca el missatge

en: Configure
ca@valencia: Configura

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KCupsOptionsJobWidget)
en: Job
ca@valencia: Treball

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobControlGroupBox)
en: Job Control
ca@valencia: Control del treball

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobHoldLabel)
en: Scheduled printing:
ca@valencia: Impressió planificada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobBillingLabel)
en: Billing information:
ca@valencia: Informació de facturació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobPriorityLabel)
en: Job priority:
ca@valencia: Prioritat del treball:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobOptionsGroupBox)
en: Job Options
ca@valencia: Opcions del treball

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, jobOptionsTable)
en: Option
ca@valencia: Opció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, jobOptionsTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
ca@valencia: Valor

en: Print Immediately
ca@valencia: Impressió immediata

en: Hold Indefinitely
ca@valencia: Retindre indefinidament

en: Day (06:00 to 17:59)
ca@valencia: Dia (06:00 a 17:59)

en: Night (18:00 to 05:59)
ca@valencia: Nit (18:00 a 05:59)

en: Second Shift (16:00 to 23:59)
ca@valencia: Segon torn (16:00 a 23:59)

en: Third Shift (00:00 to 07:59)
ca@valencia: Tercer torn (00:00 a 07:59)

en: Weekend (Saturday to Sunday)
ca@valencia: Cap de setmana (dissabte a diumenge)

en: Specific Time
ca@valencia: Horari específic

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KCupsOptionsPagesWidget)
en: Pages
ca@valencia: Pàgines

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, pagesPerSheetButtonGroup)
en: Pages Per Sheet
ca@valencia: Pàgines per full

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bannerPagesGroupBox)
en: Banner Pages
ca@valencia: Pàgines de bàner

[ctx: Banner page at start]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startBannerLabel)
en: Start
ca@valencia: Inici

[ctx: Banner page at end]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endBannerLabel)
en: End
ca@valencia: Final

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pageLabelGroupBox)
en: Page Label
ca@valencia: Etiqueta de pàgina

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Page Border
ca@valencia: Vora de pàgina

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mirrorPagesGroupBox)
en: Mirror Pages
ca@valencia: Pàgines en mirall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mirrorPagesCheckBox)
en: Mirror pages along vertical axis
ca@valencia: Emmiralla les pàgines segons l'eix vertical

en: Left to Right, Top to Bottom
ca@valencia: D'esquerra a dreta, de dalt a baix

en: Left to Right, Bottom to Top
ca@valencia: D'esquerra a dreta, de baix a dalt

en: Right to Left, Bottom to Top
ca@valencia: De dreta a esquerra, de baix a dalt

en: Right to Left, Top to Bottom
ca@valencia: De dreta a esquerra, de dalt a baix

en: Bottom to Top, Left to Right
ca@valencia: De baix a dalt, d'esquerra a dreta

en: Bottom to Top, Right to Left
ca@valencia: De baix a dalt, de dreta a esquerra

en: Top to Bottom, Left to Right
ca@valencia: De dalt a baix, d'esquerra a dreta

en: Top to Bottom, Right to Left
ca@valencia: De dalt a baix, de dreta a esquerra

[ctx: No border line]
en: None
ca@valencia: Cap

en: Single Line
ca@valencia: Línia única

en: Single Thick Line
ca@valencia: Línia única gruixuda

en: Double Line
ca@valencia: Línia doble

en: Double Thick Line
ca@valencia: Línia doble gruixuda

[ctx: Banner page]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: Banner page]
en: Standard
ca@valencia: Estàndard

[ctx: Banner page]
en: Unclassified
ca@valencia: Sense classificar

[ctx: Banner page]
en: Confidential
ca@valencia: Confidencial

[ctx: Banner page]
en: Classified
ca@valencia: Classificat

[ctx: Banner page]
en: Top Secret
ca@valencia: Alt secret

en: All Pages
ca@valencia: Totes les pàgines

en: Odd Pages
ca@valencia: Pàgines senars

en: Even Pages
ca@valencia: Pàgines parells

en: Page Set
ca@valencia: Disposició de la pàgina

[ctx: @title:window]
en: Print
ca@valencia: Impressió

en: &Try
ca@valencia: &Prova

en: modified
ca@valencia: modificat

en: &Details
ca@valencia: &Detalls

en: Get help...
ca@valencia: Obtén ajuda...

en: --- separator ---
ca@valencia: --- separador ---

en: Change Text
ca@valencia: Canvia el text

en: Icon te&xt:
ca@valencia: Te&xt de la icona:

en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
ca@valencia: &Oculta el text quan la barra d'eines mostre el text al costat de les icones

en: Configure Toolbars
ca@valencia: Configura les barres d'eines

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
ca@valencia: De veres voleu inicialitzar totes les barres d'eines d'esta aplicació als valors per omissió? Els canvis s'aplicaran immediatament.

en: Reset Toolbars
ca@valencia: Reinicialitza les barres d'eines

en: Reset
ca@valencia: Inicialitza

en: &Toolbar:
ca@valencia: Barra d'e&ines:

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
ca@valencia: &Accions disponibles:

en: Filter
ca@valencia: Filtre

en: Curr&ent actions:
ca@valencia: A&ccions actuals:

en: Change &Icon...
ca@valencia: Canvia &icona...

en: Change Te&xt...
ca@valencia: Canvia el te&xt...

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
ca@valencia: Este element es reemplaçarà amb tots els elements d'un component incrustat.

en: <Merge>
ca@valencia: <Barreja>

en: <Merge %1>
ca@valencia: <Barreja %1>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
ca@valencia: Això és una llista dinàmica d'accions. Podeu moure-la, però si l'elimineu no podreu tornar-la a afegir.

en: ActionList: %1
ca@valencia: Llista d'accions: %1

en: Change Icon
ca@valencia: Canvi d'icona

en: Manage Link
ca@valencia: Gestió d'enllaç

en: Link Text:
ca@valencia: Text de l'enllaç:

en: Link URL:
ca@valencia: URL de l'enllaç:

en: Details
ca@valencia: Detalls

en: Question
ca@valencia: Pregunta

en: Do not ask again
ca@valencia: No ho tornes a preguntar

en: Warning
ca@valencia: Avís

en: Sorry
ca@valencia: Ho sento

en: Information
ca@valencia: Informació

en: Do not show this message again
ca@valencia: No tornes a mostrar este missatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

en: Password
ca@valencia: Contrasenya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en: Supply a username and password below.
ca@valencia: A sota, introduïu un nom d'usuari i una contrasenya.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, anonymousRadioButton)
en: No password, use anonymous (or guest) login
ca@valencia: Sense contrasenya, usa un inici de sessió anònim (o convidat)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, usePasswordButton)
en: Use this password:
ca@valencia: Usa esta contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNameLabel)
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
ca@valencia: Domini:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepCheckBox)
en: Remember password
ca@valencia: Recorda la contrasenya

en: Select Region of Image
ca@valencia: Selecciona la regió de la imatge

en: Please click and drag on the image to select the region of interest:
ca@valencia: Cliqueu i arrossegueu a la imatge per a seleccionar la regió d'interés:

en: Default:
ca@valencia: Omissió:

[ctx: No shortcut defined]
en: None
ca@valencia: Cap

en: Custom:
ca@valencia: Personalitza:

en: Shortcut Schemes
ca@valencia: Esquemes de dreceres

en: Current scheme:
ca@valencia: Esquema actual:

en: New...
ca@valencia: Nou...

en: Delete
ca@valencia: Suprimeix

en: More Actions
ca@valencia: Més accions

en: Save as Scheme Defaults
ca@valencia: Guarda com a predefinició d'esquema

en: Export Scheme...
ca@valencia: Exporta esquema...

en: Name for New Scheme
ca@valencia: Nom per a l'esquema nou

en: Name for new scheme:
ca@valencia: Nom per a l'esquema nou:

en: New Scheme
ca@valencia: Esquema nou

en: A scheme with this name already exists.
ca@valencia: Ja existeix un esquema amb este nom.

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
ca@valencia: Esteu segur que voleu suprimir l'esquema %1?
    Tingueu en compte que això no eliminarà cap esquema de dreceres global del sistema.

en: Export to Location
ca@valencia: Exporta a una ubicació

en: Could not export shortcuts scheme because the location is invalid.
ca@valencia: No s'ha pogut exportar l'esquema de dreceres perquè la ubicació no és vàlida.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
ca@valencia: S'ha modificat l'esquema actual de dreceres. El deso abans de canviar al nou?

en: Configure Shortcuts
ca@valencia: Configura dreceres

en: Print
ca@valencia: Imprimeix

en: Reset to Defaults
ca@valencia: Reinicialitza als valors per omissió

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
ca@valencia: Busca interactivament teclejant ací els noms de la drecera (p. ex. Copia) o les combinacions de tecles (p. ex. Ctrl+C).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
ca@valencia: Ací podeu veure una llista de lligams de tecles, associacions entre accions (p. ex. «Copia») mostrades a la columna de l'esquerra i tecles o combinacions de tecles (p. ex. Ctrl-V) mostrades a la columna de la dreta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
ca@valencia: Acció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
ca@valencia: Drecera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
ca@valencia: Alternatiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
ca@valencia: Global alternatiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
ca@valencia: Gest de botó de ratolí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
ca@valencia: Gest de forma de ratolí

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Key Conflict
ca@valencia: Conflicte de tecla

en: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
ca@valencia: El gest de forma «%1» ja s'ha assignat a l'acció «%2».
    Voleu reassignar-lo des d'esta acció a l'acció actual?

en: Reassign
ca@valencia: Reassigna

en: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
ca@valencia: El gest de balancí «%1» ja s'ha assignat a l'acció «%2».
    Voleu reassignar-lo des d'esta acció a l'acció actual?

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
ca@valencia: Dreceres per a %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
ca@valencia: Principal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
ca@valencia: Alternatiu:

en: Action Name
ca@valencia: Nom de l'acció

en: Shortcuts
ca@valencia: Dreceres

en: Description
ca@valencia: Descripció

en: Switch Application Language
ca@valencia: Canvi de l'idioma de l'aplicació

en: Please choose the language which should be used for this application:
ca@valencia: Seleccioneu l'idioma que s'ha d'usar en esta aplicació:

en: Add Fallback Language
ca@valencia: Afig un idioma de reserva

en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
ca@valencia: Afig un o més idiomes que s'usaran si les altres traduccions no contenen cap traducció apropiada.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
ca@valencia: S'ha canviat l'idioma per esta aplicació. El canvi serà efectiu a partir del següent inici de l'aplicació.

en: Application Language Changed
ca@valencia: S'ha canviat l'idioma de l'aplicació

en: Primary language:
ca@valencia: Idioma principal:

en: Fallback language:
ca@valencia: Idioma de reserva:

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
ca@valencia: Este és l'idioma principal de l'aplicació, el qual s'usarà primer abans que qualsevol altre.

en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
ca@valencia: Este és l'idioma que s'usarà si cap dels idiomes previs no tenen una traducció apropiada.

en: Tip of the Day
ca@valencia: Consell del dia

en: Did you know...?
ca@valencia: Sabíeu que...?

en: &Show tips on startup
ca@valencia: Mo&stra consells en engegar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
ca@valencia: &Anterior

[ctx: Opposite to Previous]
en: &Next
ca@valencia: &Següent

en: Find Next
ca@valencia: Busca següent

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
ca@valencia: <qt>Cerco la següent ocurrència de «<b>%1</b>»?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
ca@valencia[0]: S'ha trobat 1 coincidència.
ca@valencia[1]: S'han trobat %1 coincidències.

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
ca@valencia: <qt>No s'han trobat coincidències per a «<b>%1</b>».</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
ca@valencia: No s'han trobat coincidències per a «<b>%1</b>».

en: Beginning of document reached.
ca@valencia: S'ha arribat al començament del document.

en: End of document reached.
ca@valencia: S'ha arribat al final del document.

en: Continue from the end?
ca@valencia: Continua des del final?

en: Continue from the beginning?
ca@valencia: Continuo des del començament?

en: Find Text
ca@valencia: Busca text

[ctx: @title:group]
en: Find
ca@valencia: Busca

en: &Text to find:
ca@valencia: &Text a buscar:

en: Regular e&xpression
ca@valencia: E&xpressió regular

en: &Edit...
ca@valencia: Edi&ta...

en: Replace With
ca@valencia: Substitueix per

en: Replace&ment text:
ca@valencia: Text de &substitució:

en: Use p&laceholders
ca@valencia: Usa reserva de &lloc

en: Insert Place&holder
ca@valencia: Insereix reserva de &lloc

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Options
ca@valencia: Opcions

en: C&ase sensitive
ca@valencia: Sensible a c&aixa

en: &Whole words only
ca@valencia: Només paraules &senceres

en: From c&ursor
ca@valencia: Des del c&ursor

en: Find &backwards
ca@valencia: Busca &enrere

en: &Selected text
ca@valencia: Text &seleccionat

en: &Prompt on replace
ca@valencia: &Pregunta en substituir

en: Start replace
ca@valencia: Comença la substitució

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
ca@valencia: <qt>Si premeu el botó <b>Substitueix</b>, se busca al document el text que heu introduït abans i se substitueix cada ocurrència amb el text de substitució.</qt>

en: &Find
ca@valencia: &Cerca

en: Start searching
ca@valencia: Comença la busca

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
ca@valencia: <qt>Si premeu el botó <b>Busca</b>, el text que heu introduït abans se busca dins del document.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
ca@valencia: Introduïu un patró a buscar, o seleccioneu un patró anterior de la llista.

en: If enabled, search for a regular expression.
ca@valencia: Si està activat, busca una expressió regular.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
ca@valencia: Cliqueu ací per a editar l'expressió regular usant un editor gràfic.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
ca@valencia: Introduïu una cadena de substitució, o seleccioneu-ne una anterior de la llista.

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
ca@valencia: <qt>Si està activat, qualsevol ocurrència de <code><b>\N</b></code>, on <code><b>N</b></code> és un nombre enter, se substituirà amb la captura corresponent («subcadena amb parèntesis») del patró.<p>Per a incloure un literal <code><b>\N</b></code> a la vostra substitució, poseu-hi una barra inversa extra al davant com ara <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: Click for a menu of available captures.
ca@valencia: Cliqueu per a un menú de les captures disponibles.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
ca@valencia: Requereix límits de paraula als dos extrems d'una coincidència amb èxit.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
ca@valencia: Comença la busca a la posició actual del cursor en comptes de l'inici.

en: Only search within the current selection.
ca@valencia: Busca només dins de la selecció actual.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
ca@valencia: Efectua una busca sensible a caixa: l'entrada del patró «Pep» no casarà amb «pep» ni «PEP», només «Pep».

en: Search backwards.
ca@valencia: Busca arrere.

en: Ask before replacing each match found.
ca@valencia: Pregunta abans de substituir cada coincidència trobada.

en: Any Character
ca@valencia: Qualsevol caràcter

en: Start of Line
ca@valencia: Inici de línia

en: End of Line
ca@valencia: Fi de línia

en: Set of Characters
ca@valencia: Joc de caràcters

en: Repeats, Zero or More Times
ca@valencia: Repetit, zero o més cops

en: Repeats, One or More Times
ca@valencia: Repetit, un o més cops

en: Optional
ca@valencia: Opcional

en: Newline
ca@valencia: Línia nova

en: Carriage Return
ca@valencia: Retorn de carro

en: White Space
ca@valencia: Espai en blanc

en: Digit
ca@valencia: Dígit

en: Complete Match
ca@valencia: Coincidència completa

en: Captured Text (%1)
ca@valencia: Text capturat (%1)

en: You must enter some text to search for.
ca@valencia: Heu d'introduir un text a buscar.

en: Invalid regular expression.
ca@valencia: Expressió regular no vàlida.

en: Replace
ca@valencia: Substitueix

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
ca@valencia: &Totes

en: &Skip
ca@valencia: &Omet

en: Replace '%1' with '%2'?
ca@valencia: Substitueixo «%1» per «%2»?

en: No text was replaced.
ca@valencia: No s'ha substituït cap text.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
ca@valencia[0]: S'ha fet una substitució.
ca@valencia[1]: S'han fet %1 substitucions.

en: Do you want to restart search from the end?
ca@valencia: Voleu tornar a començar la busca des del final?

en: Do you want to restart search at the beginning?
ca@valencia: Voleu tornar a iniciar la busca des del començament?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
ca@valencia: Reinicia

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
ca@valencia: Atura

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
ca@valencia: La cadena de substitució fa referència a una captura més gran que «\%1»,

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
ca@valencia[0]: però el patró només defineix 1 captura.
ca@valencia[1]: però el patró només defineix %1 captures.

en: but your pattern defines no captures.
ca@valencia: però el patró no defineix captures.

en: 
    Please correct.
ca@valencia: 
    Corregiu-ho, per favor.

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic monospace font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en: Monospace
ca@valencia: Monoespai

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font to be used.
ca@valencia: Ací podeu seleccionar el tipus de lletra que s'usarà.

en: Requested Font
ca@valencia: Tipus de lletra requerit

[ctx: @option:check]
en: Font
ca@valencia: Tipus de lletra

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font family settings.
ca@valencia: Marqueu esta casella de selecció per canviar l'arranjament de la família del tipus de lletra.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font family?
ca@valencia: Canvio la família del tipus de lletra?

[ctx: @label]
en: Font:
ca@valencia: Tipus de lletra:

[ctx: @option:check]
en: Font style
ca@valencia: Estil de lletra

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font style settings.
ca@valencia: Marqueu esta casella de selecció per canviar l'arranjament de l'estil del tipus de lletra.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font style?
ca@valencia: Canvio l'estil del tipus de lletra?

en: Font style:
ca@valencia: Estil de lletra:

[ctx: @option:check]
en: Size
ca@valencia: Mida

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this checkbox to change the font size settings.
ca@valencia: Marqueu esta casella de selecció per canviar l'arranjament de la mida del tipus de lletra.

[ctx: @info:tooltip]
en: Change font size?
ca@valencia: Canvio la mida del tipus de lletra?

[ctx: @label:listbox Font size]
en: Size:
ca@valencia: Mida:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font family to be used.
ca@valencia: Ací podeu seleccionar la família del tipus de lletra que s'usarà.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can choose the font style to be used.
ca@valencia: Ací podeu seleccionar l'estil del tipus de lletra que s'usarà.

[ctx: @item font]
en: Italic
ca@valencia: Cursiva

[ctx: @item font]
en: Oblique
ca@valencia: Obliqua

[ctx: @item font]
en: Bold
ca@valencia: Negreta

[ctx: @item font]
en: Bold Italic
ca@valencia: Negreta cursiva

[ctx: @item font size]
en: Relative
ca@valencia: Relativa

en: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
ca@valencia: Mida del tipus de lletra d'amplària<br /><i>fixa</i> o <i>relativa</i><br />a l'entorn

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
ca@valencia: Ací podeu canviar entre mida del tipus de lletra d'amplària fixa i mida del tipus de lletra calculable dinàmicament i ajustable a l'entorn canviant (p. ex. dimensions d'estri, mida de paper).

en: Here you can choose the font size to be used.
ca@valencia: Ací podeu seleccionar la mida del tipus de lletra que s'usarà.

note: i18n: A classical test phrase, with all letters of the English alphabet. Replace it with a sample text in your language, such that it is representative of language's writing system. If you wish, you can input several lines of text separated by \n.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
ca@valencia: Zel de grum: quètxup, whisky, cafè, bon vi; ja!

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
ca@valencia: Este text d'exemple il·lustra l'arranjament actual. Podeu editar-lo per a provar els caràcters especials.

en: Actual Font
ca@valencia: Tipus de lletra real

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
ca@valencia: Zel de grum: quètxup, whisky, cafè, bon vi; ja!

en: Select Font
ca@valencia: Trieu el tipus de lletra

en: Choose...
ca@valencia: Tria...

en: Click to select a font
ca@valencia: Cliqueu per a seleccionar un tipus de lletra

en: Preview of the selected font
ca@valencia: Vista prèvia del tipus de lletra seleccionat

en: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
ca@valencia: Això és una vista prèvia del tipus de lletra seleccionat. Podeu canviar-lo clicant el botó «Tria...».

en: Preview of the "%1" font
ca@valencia: Vista prèvia del tipus de lletra «%1»

en: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
ca@valencia: Això és una vista prèvia del tipus de lletra «%1». Podeu canviar-lo clicant el botó «Tria...».

en: Search
ca@valencia: Busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbStop) i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Stop
ca@valencia: Atura

en:  Stalled
ca@valencia:  Estancat

en: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
ca@valencia[0]: %2 de %3 complet
ca@valencia[1]: %2 de %3 complet

en: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
ca@valencia[0]: %2 / %1 carpeta
ca@valencia[1]: %2 / %1 carpetes

en: %2 / %1 file | %2 / %1 files
ca@valencia[0]: %2 / %1 fitxer
ca@valencia[1]: %2 / %1 fitxers

en: %1% of %2
ca@valencia: %1% de %2

en: %2% of 1 file | %2% of %1 files
ca@valencia[0]: %2% d'1 fitxer
ca@valencia[1]: %2% de %1 fitxers

en: Stalled
ca@valencia: Estancat

en: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
ca@valencia[0]: %2/s (en queda %3)
ca@valencia[1]: %2/s (en queden %3)

en: %1/s (done)
ca@valencia: %1/s (fet)

en: &Resume
ca@valencia: &Continua

en: &Pause
ca@valencia: &Pausa

[ctx: The source url of a job]
en: Source:
ca@valencia: Origen:

[ctx: The destination url of a job]
en: Destination:
ca@valencia: Destinació:

en: Click this to expand the dialog, to show details
ca@valencia: Cliqueu això per a expandir el diàleg, per a mostrar els detalls

en: &Keep this window open after transfer is complete
ca@valencia: &Deixa esta finestra oberta en acabar la transferència

en: Open &File
ca@valencia: Obri el &fitxer

en: Open &Destination
ca@valencia: Obri la &destinació

en: Progress Dialog
ca@valencia: Diàleg de progrés

en: %1 folder | %1 folders
ca@valencia[0]: %1 carpeta
ca@valencia[1]: %1 carpetes

en: %1 file | %1 files
ca@valencia[0]: %1 fitxer
ca@valencia[1]: %1 fitxers

en: Click this to collapse the dialog, to hide details
ca@valencia: Cliqueu això per a reduir el diàleg, per a ocultar els detalls

en: The style '%1' was not found
ca@valencia: No s'ha trobat l'estil «%1»

en: Do not run in the background.
ca@valencia: No executes en segon pla.

en: Internally added if launched from Finder
ca@valencia: S'afegirà internament si s'executa des del Finder

en: Unknown Application
ca@valencia: Aplicació desconeguda

en: &Minimize
ca@valencia: &Minimitza

en: &Restore
ca@valencia: &Restaura

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
ca@valencia: <qt>De veres voleu eixir de <b>%1</b>?</qt>

en: Confirm Quit From System Tray
ca@valencia: Confirma l'eixida de la safata del sistema

en: Minimize
ca@valencia: Minimitza

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
ca@valencia: Diagnòstic d'acceleradors del Dr. Klash

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
ca@valencia: Desactiva la verificació automàtica

[ctx: @action:button]
en: Close
ca@valencia: Tanca

en: <h2>Accelerators changed</h2>
ca@valencia: <h2>Acceleradors canviats</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
ca@valencia: <h2>Acceleradors eliminats</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
ca@valencia: <h2>Acceleradors afegits (només per a la vostra informació)</h2>

[ctx: left mouse button]
en: left button
ca@valencia: botó esquerre

[ctx: middle mouse button]
en: middle button
ca@valencia: botó central

[ctx: right mouse button]
en: right button
ca@valencia: botó dret

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en: invalid button
ca@valencia: botó no vàlid

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en: Hold %1, then push %2
ca@valencia: Premeu i aguanteu el %1, llavors premeu el %2

en: Conflict with Global Shortcut
ca@valencia: Conflicte amb una drecera global

en: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
ca@valencia: La combinació de tecla «%1» ja s'ha assignat a l'acció global «%2» en %3.
    Voleu reassignar-la des d'esta acció a l'acció actual?

en: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
ca@valencia: La combinació de tecles «%1» està registrada per l'aplicació %2 per a l'acció %3:

en: In context '%1' for action '%2'
ca@valencia: En el context «%1» per l'acció «%2»

en: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
ca@valencia: La combinació de tecles «%1» està registrada per l'aplicació %2.
    %3

en: Conflict With Registered Global Shortcut
ca@valencia: Conflicte amb una drecera global registrada

[ctx: @action]
en: Open
ca@valencia: Obri

[ctx: @action]
en: New
ca@valencia: Nou

[ctx: @action]
en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: @action]
en: Save
ca@valencia: Guarda

[ctx: @action]
en: Print
ca@valencia: Imprimeix

[ctx: @action]
en: Quit
ca@valencia: Ix

[ctx: @action]
en: Undo
ca@valencia: Desfés

[ctx: @action]
en: Redo
ca@valencia: Refés

[ctx: @action]
en: Cut
ca@valencia: Retalla

[ctx: @action]
en: Copy
ca@valencia: Copia

[ctx: @action]
en: Paste
ca@valencia: Enganxa

[ctx: @action]
en: Paste Selection
ca@valencia: Enganxa la selecció

[ctx: @action]
en: Select All
ca@valencia: Selecciona-ho tot

[ctx: @action]
en: Deselect
ca@valencia: Desselecciona

[ctx: @action]
en: Delete Word Backwards
ca@valencia: Suprimeix una paraula cap arrere

[ctx: @action]
en: Delete Word Forward
ca@valencia: Suprimeix una paraula cap avant

[ctx: @action]
en: Find
ca@valencia: Busca

[ctx: @action]
en: Find Next
ca@valencia: Busca següent

[ctx: @action]
en: Find Prev
ca@valencia: Busca anterior

[ctx: @action]
en: Replace
ca@valencia: Substitueix

[ctx: @action Go to main page]
en: Home
ca@valencia: Inici

[ctx: @action Beginning of document]
en: Begin
ca@valencia: Començament

[ctx: @action End of document]
en: End
ca@valencia: Final

[ctx: @action]
en: Prior
ca@valencia: Previ

[ctx: @action Opposite to Prior]
en: Next
ca@valencia: Posterior

[ctx: @action]
en: Up
ca@valencia: Amunt

[ctx: @action]
en: Back
ca@valencia: Arrere

[ctx: @action]
en: Forward
ca@valencia: Avant

[ctx: @action]
en: Reload
ca@valencia: Actualitza

[ctx: @action]
en: Beginning of Line
ca@valencia: Començament de línia

[ctx: @action]
en: End of Line
ca@valencia: Fi de línia

[ctx: @action]
en: Go to Line
ca@valencia: Vés a la línia

[ctx: @action]
en: Backward Word
ca@valencia: Paraula arrere

[ctx: @action]
en: Forward Word
ca@valencia: Paraula avant

[ctx: @action]
en: Add Bookmark
ca@valencia: Afig una adreça d'interés

[ctx: @action]
en: Zoom In
ca@valencia: Apropa

[ctx: @action]
en: Zoom Out
ca@valencia: Allunya

[ctx: @action]
en: Full Screen Mode
ca@valencia: Mode de pantalla completa

[ctx: @action]
en: Show Menu Bar
ca@valencia: Mostra la barra de menús

[ctx: @action]
en: Activate Next Tab
ca@valencia: Activa la pestanya següent

[ctx: @action]
en: Activate Previous Tab
ca@valencia: Activa la pestanya anterior

[ctx: @action]
en: Help
ca@valencia: Ajuda

[ctx: @action]
en: What's This
ca@valencia: Què és això

[ctx: @action]
en: Text Completion
ca@valencia: Compleció de text

[ctx: @action]
en: Previous Completion Match
ca@valencia: Coincidència de compleció anterior

[ctx: @action]
en: Next Completion Match
ca@valencia: Coincidència de compleció següent

[ctx: @action]
en: Substring Completion
ca@valencia: Compleció de subcadenes

[ctx: @action]
en: Previous Item in List
ca@valencia: Element anterior de la llista

[ctx: @action]
en: Next Item in List
ca@valencia: Element següent de la llista

[ctx: @action]
en: Open Recent
ca@valencia: Obri recent

[ctx: @action]
en: Save As
ca@valencia: Guarda com a

[ctx: @action]
en: Revert
ca@valencia: Reverteix

[ctx: @action]
en: Print Preview
ca@valencia: Vista prèvia d'impressió

[ctx: @action]
en: Mail
ca@valencia: Correu

[ctx: @action]
en: Clear
ca@valencia: Neteja

[ctx: @action]
en: Actual Size
ca@valencia: Mida real

[ctx: @action]
en: Fit To Page
ca@valencia: Ajusta a la pàgina

[ctx: @action]
en: Fit To Width
ca@valencia: Ajusta a l'amplària

[ctx: @action]
en: Fit To Height
ca@valencia: Ajusta a l'alçària

[ctx: @action]
en: Goto
ca@valencia: Vés

[ctx: @action]
en: Goto Page
ca@valencia: Vés a una pàgina

[ctx: @action]
en: Document Back
ca@valencia: Arrere en el document

[ctx: @action]
en: Document Forward
ca@valencia: Avant en el document

[ctx: @action]
en: Edit Bookmarks
ca@valencia: Edita les adreces d'interés

[ctx: @action]
en: Spelling
ca@valencia: Ortografia

[ctx: @action]
en: Show Toolbar
ca@valencia: Mostra la barra d'eines

[ctx: @action]
en: Show Statusbar
ca@valencia: Mostra la barra d'estat

[ctx: @action]
en: Save Options
ca@valencia: Guarda les opcions

[ctx: @action]
en: Key Bindings
ca@valencia: Vinculació de tecles

[ctx: @action]
en: Preferences
ca@valencia: Preferències

[ctx: @action]
en: Configure Toolbars
ca@valencia: Configura les barres d'eines

[ctx: @action]
en: Configure Notifications
ca@valencia: Configura les notificacions

[ctx: @action]
en: Tip Of Day
ca@valencia: Consell del dia

[ctx: @action]
en: Report Bug
ca@valencia: Informa de l'error

[ctx: @action]
en: Switch Application Language
ca@valencia: Canvi de l'idioma de l'aplicació

[ctx: @action]
en: About Application
ca@valencia: Quant a l'aplicació

[ctx: @action]
en: About KDE
ca@valencia: Quant al KDE

en: Spell Checking Configuration
ca@valencia: Configuració de la verificació ortogràfica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bgSpellCB)
en: Enable &background spellchecking
ca@valencia: Habilita la verificació d'&ortografia al fons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkerEnabledByDefaultCB)
en: &Automatic spell checking enabled by default
ca@valencia: Verificació &automàtica d'ortografia activada per defecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipUpperCB)
en: Skip all &uppercase words
ca@valencia: Omet totes les paraules en &majúscules

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipRunTogetherCB)
en: S&kip run-together words
ca@valencia: O&met les paraules enganxades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default language:
ca@valencia: Idioma per omissió:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, m_ignoreListBox)
en: Ignored Words
ca@valencia: Paraules ignorades

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
ca@valencia: Verificació d'ortografia

[ctx: @action:button]
en: &Finished
ca@valencia: &Atura

[ctx: progress label]
en: Spell checking in progress...
ca@valencia: Verificació ortogràfica en curs...

en: Spell check stopped.
ca@valencia: S'ha aturat la verificació ortogràfica.

en: Spell check canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat la verificació ortogràfica.

en: Spell check complete.
ca@valencia: La verificació ortogràfica ha finalitzat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_autoCorrect)
en: Autocorrect
ca@valencia: Correcció automàtica

en: You reached the end of the list
    of matching items.
ca@valencia: Heu arribat a la fi de la llista
    d'elements que coincideixen.

en: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
ca@valencia: La compleció és ambigua, hi ha més d'una
    coincidència disponible.

en: There is no matching item available.
ca@valencia: No hi ha cap element disponible per aparellar.

en: Backspace
ca@valencia: Retrocés

en: SysReq
ca@valencia: PetSis

en: CapsLock
ca@valencia: Bloq Maj

en: NumLock
ca@valencia: Bloq Núm

en: ScrollLock
ca@valencia: Bloq Despl

en: PageUp
ca@valencia: Re Pàg

en: PageDown
ca@valencia: Av Pàg

en: Again
ca@valencia: De nou

en: Props
ca@valencia: Propietats

en: Undo
ca@valencia: Desfés

en: Front
ca@valencia: Davant

en: Copy
ca@valencia: Copia

en: Open
ca@valencia: Obri

en: Paste
ca@valencia: Enganxa

en: Find
ca@valencia: Busca

en: Cut
ca@valencia: Retalla

en: &OK
ca@valencia: D'ac&ord

en: &Cancel
ca@valencia: &Cancel·la

en: &Yes
ca@valencia: &Sí

en: Yes
ca@valencia: Sí

en: &Discard
ca@valencia: &Descarta

en: Discard changes
ca@valencia: Descarta els canvis

en: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
ca@valencia: En prémer este botó es descartaran tots els canvis recents efectuats en este diàleg.

en: Save data
ca@valencia: Guarda les dades

en: &Do Not Save
ca@valencia: &No guardes

en: Do not save data
ca@valencia: No guardes les dades

en: Save file with another name
ca@valencia: Guarda el fitxer amb un altre nom

en: &Apply
ca@valencia: &Aplica

en: Apply changes
ca@valencia: Aplica els canvis

en: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
ca@valencia: Si premeu el botó <b>Aplica</b>, l'arranjament es passarà al programa, però el diàleg no es tancarà.
    Feu-ho servir per a provar diferents arranjaments.

en: Administrator &Mode...
ca@valencia: &Mode administrador...

en: Enter Administrator Mode
ca@valencia: Entra en el mode administrador

en: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
ca@valencia: Si premeu el botó <b>Mode administrador</b>, se vos demanarà la contrasenya d'administrador (root) per tal de fer canvis que requereixen privilegis de root.

en: Clear input
ca@valencia: Neteja l'entrada

en: Clear the input in the edit field
ca@valencia: Neteja l'entrada al camp d'edició

en: Show help
ca@valencia: Mostra l'ajuda

en: Close the current window or document
ca@valencia: Tanca la finestra o document actual

en: &Close Window
ca@valencia: &Tanca la finestra

en: Close the current window.
ca@valencia: Tanca la finestra actual.

en: &Close Document
ca@valencia: &Tanca el document

en: Close the current document.
ca@valencia: Tanca el document actual.

en: &Defaults
ca@valencia: &Omissió

en: Reset all items to their default values
ca@valencia: Inicialitza tots els elements als valors per omissió

en: Go back one step
ca@valencia: Un pas arrere

en: Go forward one step
ca@valencia: Un pas avant

en: Opens the print dialog to print the current document
ca@valencia: Obri el diàleg d'impressió per imprimir el document actual

en: C&ontinue
ca@valencia: C&ontinua

en: Continue operation
ca@valencia: Continua l'operació

en: &Delete
ca@valencia: Su&primeix

en: Delete item(s)
ca@valencia: Suprimeix element(s)

en: Open file
ca@valencia: Obri fitxer

en: &Reset
ca@valencia: &Inicialitza

en: Reset configuration
ca@valencia: Inicialitza configuració

[ctx: Verb]
en: &Insert
ca@valencia: &Insereix

en: Confi&gure...
ca@valencia: Con&figura...

en: Add
ca@valencia: Afig

en: Test
ca@valencia: Prova

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: &Overwrite
ca@valencia: S&obreescriu

en: Redo
ca@valencia: Refés

en: &Available:
ca@valencia: &Disponible:

en: &Selected:
ca@valencia: &Seleccionat:

[ctx: KCharSelect section name]
en: European Alphabets
ca@valencia: Alfabets europeus

[ctx: KCharSelect section name]
en: African Scripts
ca@valencia: Escriptures africanes

[ctx: KCharSelect section name]
en: Middle Eastern Scripts
ca@valencia: Escriptures d'Orient Mitjà

[ctx: KCharSelect section name]
en: South Asian Scripts
ca@valencia: Escriptures del sud d'Àsia

[ctx: KCharSelect section name]
en: Philippine Scripts
ca@valencia: Escriptures de les Filipines

[ctx: KCharSelect section name]
en: South East Asian Scripts
ca@valencia: Escriptures del sud-est asiàtic

[ctx: KCharSelect section name]
en: East Asian Scripts
ca@valencia: Escriptures de l'est d'Àsia

[ctx: KCharSelect section name]
en: Central Asian Scripts
ca@valencia: Escriptures de l'Àsia central

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other Scripts
ca@valencia: Altres escriptures

[ctx: KCharSelect section name]
en: Symbols
ca@valencia: Símbols

[ctx: KCharSelect section name]
en: Mathematical Symbols
ca@valencia: Símbols matemàtics

[ctx: KCharSelect section name]
en: Phonetic Symbols
ca@valencia: Símbols fonètics

[ctx: KCharSelect section name]
en: Combining Diacritical Marks
ca@valencia: Marques diacrítiques de combinació

[ctx: KCharSelect section name]
en: Other
ca@valencia: Altres

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Basic Latin
ca@valencia: Llatí bàsic

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin-1 Supplement
ca@valencia: Llatí-1 suplementari

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-A
ca@valencia: Llatí ampliat-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-B
ca@valencia: Llatí ampliat-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: IPA Extensions
ca@valencia: Extensions IPA

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Spacing Modifier Letters
ca@valencia: Lletres de modificació d'espaiat

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks
ca@valencia: Marques diacrítiques de combinació

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek and Coptic
ca@valencia: Grec i copte

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic
ca@valencia: Ciríl·lic

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Supplement
ca@valencia: Ciríl·lic suplementari

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Armenian
ca@valencia: Armeni

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hebrew
ca@valencia: Hebreu

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic
ca@valencia: Àrab

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Syriac
ca@valencia: Siríac

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Supplement
ca@valencia: Àrab suplementari

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Samaritan
ca@valencia: Samarità

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bengali
ca@valencia: Bengalí

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tamil
ca@valencia: Tàmil

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kannada
ca@valencia: Kanarés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Malayalam
ca@valencia: Malaiàlam

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sinhala
ca@valencia: Singalés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Thai
ca@valencia: Tai

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Lao
ca@valencia: Laosià

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tibetan
ca@valencia: Tibetà

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian
ca@valencia: Georgià

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic
ca@valencia: Etiòpic

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Supplement
ca@valencia: Etiòpic suplementari

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
ca@valencia: Sil·labaris aborígens del Canadà unificats

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Runic
ca@valencia: Rúnic

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Tagalog
ca@valencia: Tagal

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mongolian
ca@valencia: Mongol

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
ca@valencia: Sil·labaris ampliats aborígens unificats del Canadà

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: New Tai Lue
ca@valencia: Tai Lue nou

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Khmer Symbols
ca@valencia: Símbols Khmer

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Buginese
ca@valencia: Bugui

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Balinese
ca@valencia: Balinés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Sundanese
ca@valencia: Sundanés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vedic Extensions
ca@valencia: Extensions vèdiques

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions
ca@valencia: Extensions fonètiques

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Phonetic Extensions Supplement
ca@valencia: Extensions fonètiques suplementàries

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks Supplement
ca@valencia: Marques diacrítiques de combinació suplementàries

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended Additional
ca@valencia: Llatí ampliat addicional

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Greek Extended
ca@valencia: Grec ampliat

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: General Punctuation
ca@valencia: Puntuació general

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Superscripts and Subscripts
ca@valencia: Superíndexs i subíndexs

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Currency Symbols
ca@valencia: Símbols de moneda

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Diacritical Marks for Symbols
ca@valencia: Marques diacrítiques de combinació per símbols

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Letterlike Symbols
ca@valencia: Símbols semblants a lletres

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Number Forms
ca@valencia: Formes de nombres

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arrows
ca@valencia: Fletxes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Mathematical Operators
ca@valencia: Operadors matemàtics

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Technical
ca@valencia: Tècnics variats

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Control Pictures
ca@valencia: Imatges de control

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Optical Character Recognition
ca@valencia: Reconeixement òptic de caràcters

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed Alphanumerics
ca@valencia: Alfanumèrics delimitats

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Box Drawing
ca@valencia: Dibuixos de quadres

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Block Elements
ca@valencia: Elements de blocs

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Geometric Shapes
ca@valencia: Figures geomètriques

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols
ca@valencia: Símbols variats

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
ca@valencia: Símbols-A matemàtics variats

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-A
ca@valencia: Fletxes-A suplementàries

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Braille Patterns
ca@valencia: Plantilles Braille

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Arrows-B
ca@valencia: Fletxes-B suplementàries

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
ca@valencia: Símbols-B matemàtics variats

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Mathematical Operators
ca@valencia: Operadors matemàtics suplementaris

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Miscellaneous Symbols and Arrows
ca@valencia: Símbols i fletxes variats

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Glagolitic
ca@valencia: Glagolític

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-C
ca@valencia: Llatí ampliat-C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Coptic
ca@valencia: Copte

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Georgian Supplement
ca@valencia: Georgià suplementari

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended
ca@valencia: Etiòpic ampliat

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-A
ca@valencia: Ciríl·lic ampliat-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Supplemental Punctuation
ca@valencia: Puntuació suplementària

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Radicals Supplement
ca@valencia: Radicals CJK suplementaris

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Kangxi Radicals
ca@valencia: Radicals Kangxi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ideographic Description Characters
ca@valencia: Caràcters de descripció ideogràfica

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Symbols and Punctuation
ca@valencia: Símbols i puntuació CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Compatibility Jamo
ca@valencia: Hangul compatible amb el Jamo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Bopomofo Extended
ca@valencia: Bopomofo ampliat

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Strokes
ca@valencia: Traços CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Katakana Phonetic Extensions
ca@valencia: Extensions fonètiques Katakana

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Enclosed CJK Letters and Months
ca@valencia: Lletres i mesos CJK delimitats

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility
ca@valencia: Compatibilitat CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs Extension A
ca@valencia: Ideogrames unificats del CJK ampliació A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yijing Hexagram Symbols
ca@valencia: Símbols d'hexagrams Yijing

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Unified Ideographs
ca@valencia: Ideogrames unificats del CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Syllables
ca@valencia: Sil·labari Yi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Yi Radicals
ca@valencia: Radicals Yi

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cyrillic Extended-B
ca@valencia: Ciríl·lic ampliat-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Modifier Tone Letters
ca@valencia: Lletres de modificació de to

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Latin Extended-D
ca@valencia: Llatí ampliat-D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Common Indic Number Forms
ca@valencia: Formes de nombres comuns de l'Índic

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Devanagari Extended
ca@valencia: Devanagari ampliat

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-A
ca@valencia: Hangul Jamo ampliat-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Javanese
ca@valencia: Javanés

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Cham
ca@valencia: Txam

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Myanmar Extended-A
ca@valencia: Myanmar ampliat-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Ethiopic Extended-A
ca@valencia: Etiòpic ampliat-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Syllables
ca@valencia: Sil·labari Hangul

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Hangul Jamo Extended-B
ca@valencia: Hangul Jamo ampliat-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Surrogates
ca@valencia: Substitucions altes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: High Private Use Surrogates
ca@valencia: Substitucions altes d'ús privat

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Low Surrogates
ca@valencia: Substitucions baixes

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Private Use Area
ca@valencia: Àrea d'ús privat

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Ideographs
ca@valencia: Ideogrames de compatibilitats CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Alphabetic Presentation Forms
ca@valencia: Formes de presentació alfabètiques

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-A
ca@valencia: Formes de presentació de l'àrab-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Variation Selectors
ca@valencia: Selectors de variació

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Vertical Forms
ca@valencia: Formes verticals

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Combining Half Marks
ca@valencia: Mitges marques de combinació

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: CJK Compatibility Forms
ca@valencia: Formes de compatibilitat CJK

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Small Form Variants
ca@valencia: Variants de formes petites

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Arabic Presentation Forms-B
ca@valencia: Formes de presentació de l'àrab-B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Halfwidth and Fullwidth Forms
ca@valencia: Formes d'amplària mitjana i sencera

[ctx: KCharselect unicode block name]
en: Specials
ca@valencia: Especials

en: Enter a search term or character here
ca@valencia: Introduïu ací un terme a buscar o un caràcter

[ctx: Goes to previous character]
en: Previous in History
ca@valencia: Anterior a l'historial

en: Previous Character in History
ca@valencia: Caràcter anterior a l'historial

[ctx: Goes to next character]
en: Next in History
ca@valencia: Següent a l'historial

en: Next Character in History
ca@valencia: Caràcter següent a l'historial

en: Select a category
ca@valencia: Seleccioneu una categoria

en: Select a block to be displayed
ca@valencia: Cadena un bloc a mostrar

en: Set font
ca@valencia: Establir el tipus de lletra

en: Set font size
ca@valencia: Establir la mida del tipus de lletra

en: Character:
ca@valencia: Caràcter:

en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: Annotations and Cross References
ca@valencia: Notes i referències creuades

en: Alias names:
ca@valencia: Nom d'àlies:

en: See also:
ca@valencia: Vegeu també:

en: Equivalents:
ca@valencia: Equivalències:

en: Approximate equivalents:
ca@valencia: Equivalències aproximades:

en: CJK Ideograph Information
ca@valencia: Informació ideogràfica CJK

en: Definition in English:
ca@valencia: Definició en anglés:

en: Mandarin Pronunciation:
ca@valencia: Pronunciació en mandarí:

en: Cantonese Pronunciation:
ca@valencia: Pronunciació en cantonés:

en: Japanese On Pronunciation:
ca@valencia: Pronunciació en japonés On:

en: Japanese Kun Pronunciation:
ca@valencia: Pronunciació en japonés Kun:

en: Tang Pronunciation:
ca@valencia: Pronunciació en tang:

en: Korean Pronunciation:
ca@valencia: Pronunciació en coreà:

en: General Character Properties
ca@valencia: Propietats generals dels caràcters

en: Block:
ca@valencia: Bloc:

en: Unicode category:
ca@valencia: Categoria d'Unicode:

en: Various Useful Representations
ca@valencia: Diverses representacions útils

en: C octal escaped UTF-8:
ca@valencia: UTF-8 escapat octal C:

en: XML decimal entity:
ca@valencia: Entitat decimal XML:

en: Unicode code point:
ca@valencia: Punt de codi Unicode:

[ctx: Character]
en: In decimal:
ca@valencia: En decimal:

en: <Non Private Use High Surrogate>
ca@valencia: <Ús no privat, suplència alta>

en: <Private Use High Surrogate>
ca@valencia: <Ús privat, suplència alta>

en: <Low Surrogate>
ca@valencia: <Suplència baixa>

en: <Private Use>
ca@valencia: <Ús privat>

en: <not assigned>
ca@valencia: <sense assignar>

en: Non-printable
ca@valencia: No imprimible

en: Other, Control
ca@valencia: Altres, control

en: Other, Format
ca@valencia: Altres, format

en: Other, Not Assigned
ca@valencia: Altres, sense assignar

en: Other, Private Use
ca@valencia: Altres, ús privat

en: Other, Surrogate
ca@valencia: Altres, suplència

en: Letter, Lowercase
ca@valencia: Lletra, minúscula

en: Letter, Modifier
ca@valencia: Lletra, modificador

en: Letter, Other
ca@valencia: Lletra, altres

en: Letter, Titlecase
ca@valencia: Lletra, majúscula de títol

en: Letter, Uppercase
ca@valencia: Lletra, majúscula

en: Mark, Spacing Combining
ca@valencia: Marca, combinació d'espaiat

en: Mark, Enclosing
ca@valencia: Marca, tancament

en: Mark, Non-Spacing
ca@valencia: Marca, no espaiat

en: Number, Decimal Digit
ca@valencia: Nombre, dígit decimal

en: Number, Letter
ca@valencia: Nombre, lletra

en: Number, Other
ca@valencia: Nombre, altres

en: Punctuation, Connector
ca@valencia: Puntuació, connector

en: Punctuation, Dash
ca@valencia: Puntuació, guió

en: Punctuation, Close
ca@valencia: Puntuació, final

en: Punctuation, Final Quote
ca@valencia: Puntuació, cometes finals

en: Punctuation, Initial Quote
ca@valencia: Puntuació, cometes inicials

en: Punctuation, Other
ca@valencia: Puntuació, altres

en: Punctuation, Open
ca@valencia: Puntuació, obert

en: Symbol, Currency
ca@valencia: Símbol, moneda

en: Symbol, Modifier
ca@valencia: Símbol, modificador

en: Symbol, Math
ca@valencia: Símbol, matemàtiques

en: Symbol, Other
ca@valencia: Símbol, altres

en: Separator, Line
ca@valencia: Separador, línia

en: Separator, Paragraph
ca@valencia: Separador, paràgraf

en: Separator, Space
ca@valencia: Separador, espai

en: You will be asked to authenticate before saving
ca@valencia: Se vos demanarà l'autenticació abans de guardar

en: You are not allowed to save the configuration
ca@valencia: No se vos permet guardar la configuració

[ctx: @option next year]
en: Next Year
ca@valencia: Any següent

[ctx: @option next month]
en: Next Month
ca@valencia: Mes següent

[ctx: @option next week]
en: Next Week
ca@valencia: Setmana següent

[ctx: @option tomorrow]
en: Tomorrow
ca@valencia: Demà

[ctx: @option today]
en: Today
ca@valencia: Hui

[ctx: @option yesterday]
en: Yesterday
ca@valencia: Ahir

[ctx: @option last week]
en: Last Week
ca@valencia: Darrera setmana

[ctx: @option last month]
en: Last Month
ca@valencia: Darrer mes

[ctx: @option last year]
en: Last Year
ca@valencia: Darrer any

[ctx: @option do not specify a date]
en: No Date
ca@valencia: Sense data

[ctx: @info]
en: The date you entered is invalid
ca@valencia: La data que heu introduït no és vàlida

[ctx: @info]
en: Date cannot be earlier than %1
ca@valencia: La data no pot ser anterior a %1

[ctx: @info]
en: Date cannot be later than %1
ca@valencia: La data no pot ser posterior a %1

en: Week %1
ca@valencia: Setmana %1

en: Next year
ca@valencia: Any següent

en: Previous year
ca@valencia: Any anterior

en: Next month
ca@valencia: Mes següent

en: Previous month
ca@valencia: Mes anterior

en: Select a week
ca@valencia: Trieu una setmana

en: Select a month
ca@valencia: Trieu un mes

en: Select a year
ca@valencia: Trieu un any

en: Select the current day
ca@valencia: Seleccioneu el dia actual

[ctx: No specific time zone]
en: Floating
ca@valencia: Per decidir

[ctx: @info]
note: i18nc("@info", "Date and time cannot be earlier than %1", formatDate(m_minDate));
en: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
ca@valencia: La data i hora introduïdes són anteriors a la data i hora mínimes acceptades.

[ctx: @info]
note: i18nc("@info", "Date cannot be later than %1", formatDate(m_maxDate));
en: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
ca@valencia: La data i hora introduïdes són posteriors a la data i hora màximes acceptades.

en: &Add
ca@valencia: &Afig

en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

en: Move &Up
ca@valencia: Am&unt

en: Move &Down
ca@valencia: A&vall

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ca@valencia: A&juda

en: Clear &History
ca@valencia: Neteja l'&historial

en: No further items in the history.
ca@valencia: No hi ha cap més element a l'historial.

en: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
ca@valencia: Drecera «%1» en l'aplicació %2 per a l'acció %3

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
ca@valencia[0]: La drecera «%2» entra en conflicte amb la combinació de tecles següent:
ca@valencia[1]: La drecera «%2» entra en conflicte amb les combinacions de tecles següents:

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
ca@valencia[0]: Conflicte amb una drecera global registrada
ca@valencia[1]: Conflicte amb dreceres globals registrades

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
ca@valencia[0]: Conflicte de drecera
ca@valencia[1]: Conflictes de drecera

en: Shortcut '%1' for action '%2'
ca@valencia: Drecera «%1» per a l'acció «%2»

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
ca@valencia[0]: La drecera «%2» és ambigua amb la drecera següent.
    Voleu assignar una drecera buida a esta acció?
    %3
ca@valencia[1]: La drecera «%2» és ambigua amb les dreceres següents.
    Voleu assignar una drecera buida a estes accions?
    %3

en: Shortcut conflict
ca@valencia: Conflicte de drecera

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
ca@valencia: <qt>La combinació de tecles «%1» ja l'usa l'acció <b>%2</b>.<br>Per favor, seleccioneu-ne una de diferent.</qt>

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
ca@valencia: Cliqueu en el botó, llavors introduïu la drecera com ho faríeu en el programa.
    Exemple per Ctrl+a: premeu la tecla Ctrl mentre premeu la «a».

en: Reserved Shortcut
ca@valencia: Drecera reservada

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
ca@valencia: La tecla F12 està reservada en el Windows, no es pot utilitzar com a drecera global.
    Per favor, seleccioneu-ne una altra.

en: Conflict with Standard Application Shortcut
ca@valencia: Conflicte amb la drecera estàndard de l'aplicació

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
ca@valencia: La combinació de tecla «%1» ja s'ha assignat a l'acció estàndard «%2» que usen algunes aplicacions.
    Esteu segur que també voleu usar-la com a drecera global?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
ca@valencia: Entrada

en: The key you just pressed is not supported by Qt.
ca@valencia: La tecla que heu premut no està admesa a les Qt.

en: Unsupported Key
ca@valencia: Tecla no admesa

en: without name
ca@valencia: sense nom

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en: Clear text
ca@valencia: Neteja el text

[ctx: @title:menu]
en: Text Completion
ca@valencia: Compleció de text

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
ca@valencia: Automàtica

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
ca@valencia: Llista desplegable

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
ca@valencia: Automàtica curta

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
ca@valencia: Llista desplegable automàtica

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en: Default
ca@valencia: Omissió

en: Image Operations
ca@valencia: Operacions d'imatge

en: &Rotate Clockwise
ca@valencia: &Gir horari

en: Rotate &Counterclockwise
ca@valencia: Gir &antihorari

[ctx: @action]
en: Text &Color...
ca@valencia: &Color del text...

[ctx: @action]
en: Text &Highlight...
ca@valencia: &Ressaltat de text...

[ctx: @action]
en: &Font
ca@valencia: &Tipus de lletra

[ctx: @action]
en: Font &Size
ca@valencia: &Mida del tipus de lletra

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
ca@valencia: &Negreta

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
ca@valencia: &Cursiva

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
ca@valencia: &Subratllat

[ctx: @action]
en: &Strike Out
ca@valencia: &Barrat

[ctx: @action]
en: Align &Left
ca@valencia: Alinea a l'es&querra

[ctx: @label left justify]
en: Left
ca@valencia: Esquerra

[ctx: @action]
en: Align &Center
ca@valencia: Alinea al &centre

[ctx: @label center justify]
en: Center
ca@valencia: Centre

[ctx: @action]
en: Align &Right
ca@valencia: Alinea a la &dreta

[ctx: @label right justify]
en: Right
ca@valencia: Dreta

[ctx: @action]
en: &Justify
ca@valencia: &Justifica

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
ca@valencia: Justificat

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
ca@valencia: D'esquerra a dreta

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
ca@valencia: D'esquerra a dreta

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
ca@valencia: De dreta a esquerra

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
ca@valencia: De dreta a esquerra

[ctx: @title:menu]
en: List Style
ca@valencia: Estil de llista

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
ca@valencia: Cercle

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
ca@valencia: Quadrat

[ctx: @action]
en: Increase Indent
ca@valencia: Augmenta el sagnat

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
ca@valencia: Minva el sagnat

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
ca@valencia: Insereix una línia de regla

[ctx: @action]
en: Link
ca@valencia: Enllaça

[ctx: @action]
en: Format Painter
ca@valencia: Pintor de formats

[ctx: @action]
en: To Plain Text
ca@valencia: A text

[ctx: @action]
en: Subscript
ca@valencia: Subíndex

[ctx: @action]
en: Superscript
ca@valencia: Superíndex

en: &Copy Full Text
ca@valencia: &Copia tot el text

en: Nothing to spell check.
ca@valencia: No hi ha res a verificar ortogràficament.

en: Speak Text
ca@valencia: Pronuncia el text

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
ca@valencia: Ha fallat en iniciar el servei Jovie de text a veu

en: No suggestions for %1
ca@valencia: Sense suggeriments per a %1

en: Ignore
ca@valencia: Ignora

en: Add to Dictionary
ca@valencia: Afig al diccionari

[ctx: @info]
en: The time you entered is invalid
ca@valencia: L'hora que heu introduït no és vàlida

[ctx: @info]
en: Time cannot be earlier than %1
ca@valencia: L'hora no pot ser anterior a %1

[ctx: @info]
en: Time cannot be later than %1
ca@valencia: L'hora no pot ser posterior a %1

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
ca@valencia: Àrea

[ctx: Time zone]
en: Region
ca@valencia: Regió

en: Comment
ca@valencia: Comentari

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
ca@valencia: Mostra text

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
ca@valencia: Arranjament de la barra d'eines

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
ca@valencia: Orientació

[ctx: toolbar position string]
en: Top
ca@valencia: Dalt

[ctx: toolbar position string]
en: Left
ca@valencia: Esquerra

[ctx: toolbar position string]
en: Right
ca@valencia: Dreta

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
ca@valencia: Baix

en: Text Position
ca@valencia: Posició de text

en: Icons Only
ca@valencia: Només icones

en: Text Only
ca@valencia: Només text

en: Text Alongside Icons
ca@valencia: Text al costat de les icones

en: Text Under Icons
ca@valencia: Text sota les icones

en: Icon Size
ca@valencia: Mida d'icones

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
ca@valencia: Omissió

en: Small (%1x%2)
ca@valencia: Xicotet (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
ca@valencia: Mitjà (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
ca@valencia: Gran (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
ca@valencia: Enorme (%1x%2)

en: Lock Toolbar Positions
ca@valencia: Bloqueja les posicions de les barres d'eines

en: Desktop %1
ca@valencia: Escriptori %1

en: Add to Toolbar
ca@valencia: Afig a la barra d'eines

en: Configure Shortcut...
ca@valencia: Configura dreceres...

en: Toolbars Shown
ca@valencia: Barres d'eines mostrades

en: No text
ca@valencia: Sense text

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ca@valencia: &Joc

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca@valencia: E&dita

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
ca@valencia: &Mou

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca@valencia: Vi&sualitza

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
ca@valencia: &Vés

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
ca@valencia: &Adreces d'interés

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca@valencia: &Eines

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: A&rranjament

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
ca@valencia: Construeix connectors d'estri Qt des d'un fitxer de descripció d'estil ini.

en: Input file
ca@valencia: Fitxer d'entrada

en: Output file
ca@valencia: Fitxer d'eixida

en: Name of the plugin class to generate
ca@valencia: Nom de la classe del connector a generar

en: Default widget group name to display in designer
ca@valencia: Nom de grup d'estri per omissió a mostrar al dissenyador

en: Call Stack
ca@valencia: Pila de crides

en: Call
ca@valencia: Crida

en: Line
ca@valencia: Línia

en: Console
ca@valencia: Consola

en: Enter
ca@valencia: Entrada

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
ca@valencia: No s'ha trobat el component d'edició del Kate;
    per favor, comproveu la vostra instal·lació del KDE.

en: Breakpoint
ca@valencia: Punt d'interrupció

en: JavaScript Debugger
ca@valencia: Depurador JavaScript

en: &Break at Next Statement
ca@valencia: &Interrupció a la sentència següent

en: Break at Next
ca@valencia: Interrupció al següent

en: Continue
ca@valencia: Continua

en: Step Over
ca@valencia: Avança sobre

en: Step Into
ca@valencia: Avança dins

en: Step Out
ca@valencia: Avança fora

en: Reindent Sources
ca@valencia: Torna a sagnar el codi font

en: Report Exceptions
ca@valencia: Informa de les excepcions

en: &Debug
ca@valencia: &Depura

en: Close source
ca@valencia: Tanca el codi font

en: Ready
ca@valencia: Llest

en: Parse error at %1 line %2
ca@valencia: Error d'anàlisi a %1 línia %2

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
ca@valencia: S'ha produït un error mentre s'intentava executar un script en esta pàgina.
    
    %1 línia %2:
    %3

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
ca@valencia: No se sap a on avaluar l'expressió. Feu una pausa a l'script o obriu el fitxer amb el codi font.

en: Evaluation threw an exception %1
ca@valencia: L'avaluació ha detectat una excepció %1

en: JavaScript Error
ca@valencia: Error JavaScript

en: &Do not show this message again
ca@valencia: &No tornes a mostrar este missatge

en: Local Variables
ca@valencia: Variables locals

en: Reference
ca@valencia: Referència

en: Loaded Scripts
ca@valencia: Scripts carregats

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
ca@valencia: Un script d'esta pàgina està fent que es bloquegi el KHTML. Si continua executant-se, pot empitjorar la resposta d'altres aplicacions.
    Voleu aturar l'script?

en: &Stop Script
ca@valencia: &Atura l'script

en: Confirmation: JavaScript Popup
ca@valencia: Confirmació: Emergent Javascript

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
ca@valencia: Este lloc està enviant un formulari que obrirà una finestra nova del navegador via JavaScript.
    Voleu permetre que s'envie el formulari?

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
ca@valencia: <qt>Este lloc està enviant un formulari que obrirà <p>%1</p> a una finestra nova del navegador via JavaScript.<br />Voleu permetre que s'envie el formulari?</qt>

en: Allow
ca@valencia: Permet

en: Do Not Allow
ca@valencia: No permetes

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
ca@valencia: Este lloc està demanant d'obrir una finestra nova del navegador via JavaScript.
    Voleu permetre-ho?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
ca@valencia: <qt>Este lloc està demanant d'obrir <p>%1</p> a una finestra nova del navegador via JavaScript.<br />Voleu permetre-ho?</qt>

en: Close window?
ca@valencia: Tanco la finestra?

en: Confirmation Required
ca@valencia: Cal confirmació

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
ca@valencia: Voleu que s'afija una adreça d'interés a la vostra col·lecció apuntant a la ubicació «%1»?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
ca@valencia: Voleu que s'afija una adreça d'interés a la vostra col·lecció apuntant a la ubicació «%1» i titulat «%2»?

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
ca@valencia: El JavaScript ha provat una inserció d'adreça d'interés

en: Insert
ca@valencia: Insereix

en: Disallow
ca@valencia: No permetes

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
ca@valencia: Els fitxers següents no pujaran perquè no s'han pogut trobar.
    Voleu continuar?

en: Submit Confirmation
ca@valencia: Envia la confirmació

en: &Submit Anyway
ca@valencia: &Envia de totes maneres

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
ca@valencia: Esteu a punt de transferir els següents fitxers des del vostre ordinador local a la Internet.
    Segur que voleu continuar?

en: Send Confirmation
ca@valencia: Envia la confirmació

en: &Send File | &Send Files
ca@valencia[0]: &Envia fitxer
ca@valencia[1]: &Envia fitxers

en: Submit
ca@valencia: Envia

en: Key Generator
ca@valencia: Generador de claus

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
ca@valencia: No s'ha trobat cap connector per a «%1».
    Voleu descarregar-ne un des de %2?

en: Missing Plugin
ca@valencia: Falta el connector

en: Download
ca@valencia: Descarrega

en: Do Not Download
ca@valencia: No descarreguis

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
ca@valencia: Això és un índex que permet buscar. Introduïu les paraules de busca:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
ca@valencia: Informació del document

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
ca@valencia: Títol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
ca@valencia: Modificat per darrer cop:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
ca@valencia: Codificació del document:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _modeLabel)
en: Rendering mode:
ca@valencia: Mode de reproducció:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: HTTP Headers
ca@valencia: Capçaleres HTTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
ca@valencia: Propietat

en: Initializing Applet "%1"...
ca@valencia: S'està inicialitzant la miniaplicació «%1»...

en: Starting Applet "%1"...
ca@valencia: S'està engegant la miniaplicació «%1»...

en: Applet "%1" started
ca@valencia: S'ha engegat la miniaplicació «%1»

en: Applet "%1" stopped
ca@valencia: S'ha aturat la miniaplicació «%1»

en: Loading Applet
ca@valencia: S'està carregant la miniaplicació

en: Error: java executable not found
ca@valencia: Error: no s'ha trobat l'executable «java»

en: Signed by (validation: %1)
ca@valencia: Signat per (validació: %1)

en: Certificate (validation: %1)
ca@valencia: Certificat (validació: %1)

en: Security Alert
ca@valencia: Alerta de seguretat

en: Do you grant Java applet with certificate(s):
ca@valencia: Autoritzeu la miniaplicació Java amb certificat(s):

en: the following permission
ca@valencia: el permís següent

en: &Reject All
ca@valencia: &Rebutja-ho tot

en: &Grant All
ca@valencia: &Autoritza-ho tot

en: Applet Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la miniaplicació

en: Parameter
ca@valencia: Paràmetre

en: Class
ca@valencia: Classe

en: Base URL
ca@valencia: URL base

en: Archives
ca@valencia: Arxius

en: KDE Java Applet Plugin
ca@valencia: Connector de la miniaplicació Java pel KDE

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines HTML

en: &Copy Text
ca@valencia: &Copia text

en: Open '%1'
ca@valencia: Obri «%1»

en: &Copy Email Address
ca@valencia: &Copia l'adreça de correu

en: &Save Link As...
ca@valencia: Al&ça l'enllaç com a...

en: &Copy Link Address
ca@valencia: &Copia l'adreça d'enllaç

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
ca@valencia: Marc

en: Open in New &Window
ca@valencia: Obri en una &finestra nova

en: Open in &This Window
ca@valencia: Obri en aques&ta finestra

en: Open in &New Tab
ca@valencia: Obri en una &pestanya nova

en: Reload Frame
ca@valencia: Actualitza el marc

en: Print Frame...
ca@valencia: Imprimeix el marc...

en: Save &Frame As...
ca@valencia: Guarda el &marc com a...

en: View Frame Source
ca@valencia: Visualitza el codi font del marc

en: View Frame Information
ca@valencia: Visualitza informació del marc

en: Block IFrame...
ca@valencia: Bloca el marc...

en: Save Image As...
ca@valencia: Guarda la imatge com a...

en: Send Image...
ca@valencia: Envia la imatge...

en: Copy Image
ca@valencia: Copia la imatge

en: Copy Image Location
ca@valencia: Copia la ubicació de la imatge

en: View Image (%1)
ca@valencia: Vista d'imatge (%1)

en: Block Image...
ca@valencia: Bloqueja la imatge...

en: Block Images From %1
ca@valencia: Bloca les imatges des de %1

en: Stop Animations
ca@valencia: Atura les imatges animades

en: Search for '%1' with %2
ca@valencia: Busca «%1» amb %2

en: Search for '%1' with
ca@valencia: Busca «%1» amb

en: Save Link As
ca@valencia: Guarda l'enllaç com a

en: Save Image As
ca@valencia: Guarda la imatge com a

en: Add URL to Filter
ca@valencia: Afig l'URL al filtre

en: Enter the URL:
ca@valencia: Introduïu l'URL:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
ca@valencia: Ja existeix un fitxer anomenat «%1». Esteu segur que el voleu sobreescriure?

en: Overwrite File?
ca@valencia: Sobreescric el fitxer?

en: Overwrite
ca@valencia: Sobreescriu

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
ca@valencia: El gestor de descàrrega (%1) no s'ha pogut trobar al vostre $PATH

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
ca@valencia: Proveu de reinstal·lar-ho 
    
    Es desactivarà la integració amb el Konqueror.

en: Default Font Size (100%)
ca@valencia: Mida del tipus de lletra per omissió (100%)

en: Embeddable HTML component
ca@valencia: Component HTML incrustable

en: View Do&cument Source
ca@valencia: Visualitza el codi font del do&cument

en: View Document Information
ca@valencia: Visualitza informació del document

en: Save &Background Image As...
ca@valencia: Guarda la imatge de &fons com a...

en: Print Rendering Tree to STDOUT
ca@valencia: Imprimeix l'arbre de reproducció a STDOUT

en: Print DOM Tree to STDOUT
ca@valencia: Imprimeix l'arbre DOM a STDOUT

en: Print frame tree to STDOUT
ca@valencia: Imprimeix l'arbre del marc a STDOUT

en: Stop Animated Images
ca@valencia: Atura les imatges animades

en: Set &Encoding
ca@valencia: Estableix la &codificació

en: Use S&tylesheet
ca@valencia: Usa fulls d'es&til

en: Enlarge Font
ca@valencia: Augmenta el tipus de lletra

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
ca@valencia: <qt>Augmenta el tipus de lletra<br /><br />Fa més gran el tipus de lletra d'esta finestra. Cliqueu i manteniu clicat el botó del ratolí per a obtindre un menú amb totes les mides disponibles dels tipus de lletra.</qt>

en: Shrink Font
ca@valencia: Minva el tipus de lletra

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
ca@valencia: <qt>Minva el tipus de lletra<br /><br />Fa més petit el tipus de lletra d'esta finestra. Cliqueu i manteniu clicat el botó del ratolí per a obtindre un menú amb totes les mides disponibles dels tipus de lletra.</qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
ca@valencia: <qt>Busca text<br /><br />Mostra un diàleg que vos permet buscar text en la pàgina mostrada.</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
ca@valencia: <qt>Busca el següent<br /><br />Busca l'ocurrència següent del text que heu trobat utilitzant la funció <b>Busca text</b>.</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
ca@valencia: <qt>Busca l'anterior<br /><br />Busca l'ocurrència anterior del text que heu trobat utilitzant la funció <b>Busca text</b>.</qt>

en: Find Text as You Type
ca@valencia: Busca text en teclejar

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
ca@valencia: Esta drecera mostra la barra de busca, per a buscar text en la imatge mostrada. Cancel·la l'efecte de «Busca enllaços en teclejar», que estableix l'opció «Busca només els enllaços».

en: Find Links as You Type
ca@valencia: Busca enllaços en teclejar

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
ca@valencia: Esta drecera mostra la barra de busca, i estableix l'opció «Busca només els enllaços».

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
ca@valencia: <qt>Imprimeix el marc<br /><br /> Algunes pàgines tenen diversos marcs. Per a imprimir només un únic marc, cliqueu-hi i llavors utilitzeu esta funció.</qt>

en: Toggle Caret Mode
ca@valencia: Commuta el mode de cursor

en: The fake user-agent '%1' is in use.
ca@valencia: L'agent d'usuari fals «%1» està en ús.

en: This web page contains coding errors.
ca@valencia: Esta pàgina web conté errors de codificació.

en: &Hide Errors
ca@valencia: &Oculta els errors

en: &Disable Error Reporting
ca@valencia: &Desactiva l'informe d'errors

en: Display Images on Page
ca@valencia: Mostra les imatges a la pàgina

en: Error: %1 - %2
ca@valencia: Error: %1: %2

en: The requested operation could not be completed
ca@valencia: L'operació sol·licitada no s'ha pogut completar

en: Technical Reason:
ca@valencia: Motiu tècnic:

en: Details of the Request:
ca@valencia: Detalls de la sol·licitud:

en: Date and Time: %1
ca@valencia: Data i hora: %1

en: Additional Information: %1
ca@valencia: Informació addicional: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Description:
ca@valencia: Descripció:

en: Possible Causes:
ca@valencia: Causes possibles:

en: Possible Solutions:
ca@valencia: Solucions possibles:

en: Page loaded.
ca@valencia: S'ha carregat la pàgina.

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
ca@valencia[0]: S'ha carregat %1 imatge de %2.
ca@valencia[1]: S'han carregat %1 imatges de %2.

en: Automatic Detection
ca@valencia: Detecció automàtica

en:  (In new window)
ca@valencia:  (A una finestra nova)

en: Symbolic Link
ca@valencia: Enllaç simbòlic

en: %1 (Link)
ca@valencia: %1 (Enllaç)

en:  (In other frame)
ca@valencia:  (A un altre marc)

en: Email to:
ca@valencia: Correu a:

en:  - Subject:
ca@valencia:  - Assumpte:

en: Save As
ca@valencia: Guarda com a

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
ca@valencia: <qt>Esta pàgina no fiable enllaça a<br /><b>%1</b>.<br />Voleu seguir l'enllaç?</qt>

en: Follow
ca@valencia: Segueix

en: Frame Information
ca@valencia: Informació de marc

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
ca@valencia:    <a href="%1">[Propietats]</a>

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
ca@valencia: Quasi estàndards

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
ca@valencia: Estricte

en: Save Background Image As
ca@valencia: Guarda la imatge de fons com a

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
ca@valencia: El parell de la cadena de certificats SSL pareix que està malmesa.

en: Save Frame As
ca@valencia: Guarda el marc com a

en: &Find in Frame...
ca@valencia: &Cerca al marc...

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
ca@valencia: Avís: Això és un formulari segur, però està intentant enviar les vostres dades sense encriptar.
    Un tercer podria interceptar i veure esta informació.
    Esteu segur de voler continuar?

en: Network Transmission
ca@valencia: Transmissió de xarxa

en: &Send Unencrypted
ca@valencia: &Envia sense encriptar

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
ca@valencia: Avís: Les vostres dades estan a punt d'enviar-se per la xarxa sense encriptar.
    Esteu segur de voler continuar?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
ca@valencia: Este lloc està provant d'enviar dades de formulari via correu.
    Voleu continuar?

en: &Send Email
ca@valencia: &Envia correu

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
ca@valencia: <qt>El formulari s'enviarà a <br /><b>%1</b><br />al vostre sistema de fitxers local.<br />Voleu enviar el formulari?</qt>

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
ca@valencia: Este lloc ha provat d'adjuntar un fitxer des del vostre ordinador al formulari d'enviament. S'ha eliminat l'adjunt per a la vostra protecció.

en: Security Warning
ca@valencia: Avís de seguretat

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
ca@valencia: <qt>S'ha denegat l'accés a la pàgina no fiable <br /><b>%1</b>.</qt>

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
ca@valencia: La cartera «%1» està oberta i s'està utilitzant per a dades de formularis i contrasenyes.

en: &Close Wallet
ca@valencia: &Tanca la cartera

en: &Allow storing passwords for this site
ca@valencia: &Permet l'emmagatzematge de contrasenyes per este lloc

en: Remove password for form %1
ca@valencia: Elimina la contrasenya pel formulari %1

en: JavaScript &Debugger
ca@valencia: &Depurador JavaScript

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
ca@valencia: Se li ha impedit a esta pàgina d'obrir una finestra nova via JavaScript.

en: Popup Window Blocked
ca@valencia: S'ha blocat la finestra emergent

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
ca@valencia: Esta pàgina ha provat d'obrir una finestra emergent, però ha estat blocada.
    Podeu clicar en esta icona a la barra d'estat per a controlar este comportament
    o per a obrir l'emergent.

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
ca@valencia[0]: Mo&stra la finestra emergent blocada
ca@valencia[1]: Mo&stra %1 finestres emergents blocades

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
ca@valencia: Mostra la &notificació de la finestra emergent passiva blocada

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
ca@valencia: &Configura les polítiques JavaScript de finestres noves...

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
ca@valencia: <qt><p><strong>«Imprimeix imatges»</strong></p><p>Si s'activa esta casella de selecció, s'imprimiran les imatges contingudes a la pàgina HTML. La impressió pot trigar més i usar més tinta o tòner.</p> <p>Si es desactiva esta casella de selecció, només s'imprimirà el text de la pàgina HTML, sense les imatges incloses. La impressió serà més ràpida i usarà menys tinta o tòner.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
ca@valencia: <qt><p><strong>«Imprimeix capçalera»</strong></p><p>Si s'activa esta casella de selecció, la impressió del document HTML contindrà una línia de capçalera dalt de cada pàgina. Esta capçalera conté la data actual, l'URL d'ubicació de la pàgina impresa i el número de pàgina.</p> <p>Si es desactiva esta casella de selecció, la impressió del document HTML no contindrà esta línia de capçalera.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
ca@valencia: <qt><p><strong>«Mode d'impressió amigable»</strong></p><p>Si s'activa esta casella de selecció, la impressió del document HTML serà només en blanc i negre i tot el fons de color es passarà a blanc. La impressió serà més ràpida i usarà menys tinta o tòner.</p><p>Si es desactiva esta casella de selecció, la impressió del document HTML es farà amb els colors originals, tal com els veieu a l'aplicació. Això pot donar àrees de color a tota la pàgina (o d'escala de grisos, si useu una impressora de blanc i negre). La impressió possiblement serà més lenta i probablement usarà molt més tòner o tinta.</p> </qt>

en: HTML Settings
ca@valencia: Arranjament HTML

en: Printer friendly mode (black text, no background)
ca@valencia: Mode d'impressió amigable (text negre, sense fons)

en: Print images
ca@valencia: Imprimeix les imatges

en: Print header
ca@valencia: Imprimeix la capçalera

en: Filter error
ca@valencia: Error de filtratge

en: Inactive
ca@valencia: Inactiu

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
ca@valencia: %1 (%2 - %3x%4 Píxels)

en: %1 - %2x%3 Pixels
ca@valencia: %1 - %2x%3 Píxels

en: %1 (%2x%3 Pixels)
ca@valencia: %1 (%2x%3 Píxels)

en: Image - %1x%2 Pixels
ca@valencia: Imatge - %1x%2 Píxels

en: Done.
ca@valencia: Fet.

en: Access Keys activated
ca@valencia: S'han activat les tecles d'accés

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
ca@valencia: Errors JavaScript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
ca@valencia: Este diàleg vos proporciona la notificació i els detalls dels errors de scripts que es produeixen en les pàgines web. En molts casos són deguts a errors en el lloc web, tal com els va dissenyar el seu autor. En altres casos és el resultat d'un error de programació del Konqueror. Si penseu que es tracta del primer cas, per favor, contacteu amb l'administració del lloc en qüestió. Contràriament, si sospiteu d'un error al Konqueror, per favor, ompliu un informe d'error a http://bugs.kde.org/. S'agrairà un cas de prova que il·lustri el problema.

en: Embeddable component for multipart/mixed
ca@valencia: Component incrustable per a multipart/mescla

en: No handler found for %1.
ca@valencia: No s'ha trobat cap manipulador per a %1.

en: Play
ca@valencia: Reprodueix

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pauseContinueButton)
en: Pause
ca@valencia: Pausa

en: New Web Shortcut
ca@valencia: Drecera web nova

en: %1 is already assigned to %2
ca@valencia: %1 ja està assignada a %2

en: Search &provider name:
ca@valencia: Nom del &proveïdor de busca:

en: New search provider
ca@valencia: Proveïdor de busca nou

en: UR&I shortcuts:
ca@valencia: Dreceres dels UR&I:

en: Create Web Shortcut
ca@valencia: Crea una drecera web

en: Directory containing tests, basedir and output directories.
ca@valencia: El directori que conté les proves, el directori base i els directoris d'eixida.

en: Do not suppress debug output
ca@valencia: No suprimisques l'eixida de depuració

en: Regenerate baseline (instead of checking)
ca@valencia: Regenera la línia base (en lloc de comprovar)

en: Do not show the window while running tests
ca@valencia: No mostres la finestra mentre s'executen les proves

en: Only run a single test. Multiple options allowed.
ca@valencia: Executa només una prova única. Es permeten múltiples opcions.

en: Only run .js tests
ca@valencia: Executa només les proves .js

en: Only run .html tests
ca@valencia: Executa només les proves .html

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Do not use Xvfb
ca@valencia: No usis el Xvfb

en: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
ca@valencia: Guarda l'eixida a &lt;directory&gt; en lloc de &lt;base_dir&gt;/output

en: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
ca@valencia: Utilitza &lt;directory&gt; com a referència en lloc de &lt;base_dir&gt;/baseline

en: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
ca@valencia: El directori que conté les proves, la base i els directoris d'eixida. Només es considera si no s'ha especificat -b.

en: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
ca@valencia: Camí relatiu al cas de prova, o directori de casos de prova a executar (equival a -t).

en: Regression tester for khtml
ca@valencia: Provador de regressions pel khtml

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindow)
en: KHTML Regression Testing Utility
ca@valencia: Utilitat de prova de regressió del KHTML

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, firstTab)
en: Regression testing output
ca@valencia: Eixida de la prova de regressió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseContinueButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, pauseContinueButton)
en: Pause/Continue regression testing process
ca@valencia: Pausa/continua el procés de prova de regressió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveLogButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, saveLogButton)
en: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
ca@valencia: Podeu seleccionar un fitxer a on es guardarà el contingut del registre, abans d'engegar la prova de regressió.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveLogButton)
en: Output to File...
ca@valencia: Eixida a un fitxer...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Regression Testing Status
ca@valencia: Estat de la prova de regressió

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, secondTab)
en: View HTML Output
ca@valencia: Mostra l'eixida HTML

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuSettings)
en: Settings
ca@valencia: Arranjament

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuMain)
en: Tests
ca@valencia: Proves

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Only Run JS Tests
ca@valencia: Executa només les proves JS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Only Run HTML Tests
ca@valencia: Executa només les proves HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Do Not Suppress Debug Output
ca@valencia: No suprimisques l'eixida de depuració

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Run Tests...
ca@valencia: Executa les proves...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Run Single Test...
ca@valencia: Executa una única prova...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Specify tests Directory...
ca@valencia: Especifica el directori de les proves...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Specify khtml Directory...
ca@valencia: Especifica el directori del khtml...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en: Specify Output Directory...
ca@valencia: Especifica el directori d'eixida...

en: GUI for the khtml regression tester
ca@valencia: IGU pel provador de regressions del khtml

en: Available Tests: 0
ca@valencia: Proves disponibles: 0

en: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
ca@valencia: Seleccioneu un directori vàlid «khtmltests/regression/».

en: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
ca@valencia: Seleccioneu un directori vàlid «khtml/» de construcció.

en: Available Tests: %1 (ignored: %2)
ca@valencia: Proves disponibles: %1 (s'ignoren: %2)

en: Cannot find testregression executable.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'executable de les proves de regressió.

en: Run test...
ca@valencia: Executa la prova...

en: Add to ignores...
ca@valencia: Afig a ignorar...

en: Remove from ignores...
ca@valencia: Suprimeix d'ignorar...

en: URL to open
ca@valencia: URL a obrir

en: a basic web browser using the KHTML library
ca@valencia: un navegador web bàsic que usa la biblioteca KHTML

en: Find &links only
ca@valencia: Busca només els en&llaços

en: Not found
ca@valencia: No s'ha trobat

en: No more matches for this search direction.
ca@valencia: No hi ha cap més coincidència en esta direcció de busca.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
ca@valencia: C&erca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en: &Next
ca@valencia: &Següent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_options)
en: Opt&ions
ca@valencia: Opc&ions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: Do you want to store this password?
ca@valencia: Voleu guardar esta contrasenya?

en: Do you want to store this password for %1?
ca@valencia: Voleu guardar esta contrasenya per %1?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_store)
en: &Store
ca@valencia: Al&ça

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_neverForThisSite)
en: Ne&ver store for this site
ca@valencia: &Mai ho guardes per a este lloc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_doNotStore)
en: Do &not store this time
ca@valencia: &No ho guardes esta vegada

en: Basic Page Style
ca@valencia: Estil de pàgina bàsic

en: the document is not in the correct file format
ca@valencia: este document no està en el format de fitxer correcte

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
ca@valencia: error d'anàlisi fatal: %1 a la línia %2, columna %3

en: XML parsing error
ca@valencia: Error d'anàlisi XML

en: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
ca@valencia: No s'ha pogut engegar cap procés nou.
    Potser el sistema ha arribat al màxim nombre de fitxers oberts possible o al nombre màxim de fitxers oberts que esteu autoritzat a usar.

en: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
ca@valencia: No s'ha pogut crear cap procés nou.
    Potser el sistema ha arribat al màxim nombre de processos possible o al nombre màxim de processos que esteu autoritzat a usar.

en: Could not find '%1' executable.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'executable «%1».

en: Could not open library '%1'.
    %2
ca@valencia: No s'ha pogut obrir la biblioteca «%1».
    %2

en: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
ca@valencia: No s'ha pogut trobar «kdemain» a «%1».
    %2

en: KDEInit could not launch '%1'
ca@valencia: El KDEInit no ha pogut engegar «%1»

en: Could not find service '%1'.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el servei «%1».

en: Service '%1' must be executable to run.
ca@valencia: El servei «%1» ha de ser executable per a la seua execució.

en: Service '%1' is malformatted.
ca@valencia: El servei «%1» és mal formatat.

en: Launching %1
ca@valencia: S'està engegant %1

en: Unknown protocol '%1'.
ca@valencia: Protocol desconegut «%1».

en: Error loading '%1'.
ca@valencia: Error en carregar «%1».

en: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
ca@valencia: klauncher: este programa no està pensat per ser engegat manualment.
    klauncher: s'engega automàticament des del kdeinit4.

en: Evaluation error
ca@valencia: Error d'avaluació

en: Range error
ca@valencia: Error d'interval

en: Reference error
ca@valencia: Error de referència

en: Syntax error
ca@valencia: Error de sintaxi

en: Type error
ca@valencia: Error de tipus

en: URI error
ca@valencia: Error d'URI

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, calc)
en: JS Calculator
ca@valencia: Calculadora en JS

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, KJSConsole) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, jsConsole)
en: MainWindow
ca@valencia: Finestra principal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
ca@valencia: <h1>Visualitzador de documentació KJSEmbed</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mExecute)
en: Execute
ca@valencia: Executa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFile)
en: File
ca@valencia: Fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Open Script
ca@valencia: Obri l'script

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Open a script...
ca@valencia: Obri un script...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Close Script
ca@valencia: Tanca l'script

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Close script...
ca@valencia: Tanca l'script...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonQuit) i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Quit
ca@valencia: Ix

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Quit application...
ca@valencia: Ix de l'aplicació...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run
ca@valencia: Executa

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run script...
ca@valencia: Executa un script...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run To...
ca@valencia: Executa fins...

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Run to breakpoint...
ca@valencia: Executa fins a un punt d'interrupció...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Step
ca@valencia: Pas

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Step to next line...
ca@valencia: Pas fins a la línia següent...

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en: Step execution...
ca@valencia: Executa un pas...

en: Utility for running KJSEmbed scripts
ca@valencia: Utilitat per executar scripts KJSEmbed

en: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
ca@valencia: (C) 2005-2006 els autors del KJSEmbed

en: Execute script without gui support
ca@valencia: Executa l'script sense compatibilitat amb l'IGU

en: start interactive kjs interpreter
ca@valencia: inicia l'intèrpret interactiu kjs

en: start without KDE KApplication support.
ca@valencia: inicia sense compatibilitat amb el KApplication del KDE.

en: Script to execute
ca@valencia: Script a executar

en: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
ca@valencia: S'ha trobat un error en processar la inclusió «%1» línia %2: %3

en: include only takes 1 argument, not %1.
ca@valencia: La inclusió només pren 1 argument, no %1.

en: File %1 not found.
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer %1.

en: library only takes 1 argument, not %1.
ca@valencia: La biblioteca només pren 1 argument, no %1.

en: Alert
ca@valencia: Alerta

en: Confirm
ca@valencia: Confirmeu

en: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
ca@valencia: Gestor d'esdeveniments incorrecte: Objecte %1 Identificador %2 Mètode %3 Tipus: %4.

en: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
ca@valencia: Excepció en cridar la funció «%1» des de %2:%3:%4

en: Could not open file '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1»

en: Could not create temporary file.
ca@valencia: No s'ha pogut crear un fitxer temporal.

en: %1 is not a function and cannot be called.
ca@valencia: %1 no és una funció i no es pot cridar.

en: %1 is not an Object type
ca@valencia: %1 no és un tipus d'objecte

en: Action takes 2 args.
ca@valencia: L'acció pren 2 arguments.

en: ActionGroup takes 2 args.
ca@valencia: El grup d'accions pren 2 arguments.

en: Must supply a valid parent.
ca@valencia: cal subministrar un superior vàlid.

en: There was an error reading the file '%1'
ca@valencia: S'ha produït un error en llegir el fitxer «%1»

en: Could not read file '%1'
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el fitxer «%1»

en: Must supply a filename.
ca@valencia: Cal subministrar un nom de fitxer.

en: '%1' is not a valid QLayout.
ca@valencia: El «%1» no és un QLayout vàlid.

en: Must supply a layout name.
ca@valencia: Cal subministrar un nom de disposició.

en: Wrong object type.
ca@valencia: Tipus d'objecte incorrecte.

en: First argument must be a QObject.
ca@valencia: El primer argument ha de ser un QObject.

en: Incorrect number of arguments.
ca@valencia: Nombre incorrecte d'arguments.

en: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
ca@valencia[0]: L'«slot» ha sol·licitat %1 argument
ca@valencia[1]: L'«slot» ha sol·licitat %1 arguments

en: but there is only %1 available | but there are only %1 available
ca@valencia[0]: però només hi ha %1 disponible
ca@valencia[1]: però només hi ha %1 disponibles

en: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
ca@valencia: Ha fallat en convertir el valor %1 des del tipus %2 (%3)

en: No such method '%1'.
ca@valencia: No existeix el mètode «%1».

en: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
ca@valencia: Ha fallat la crida el mètode «%1», no s'ha pogut obtindre l'argument %2: %3

en: Call to '%1' failed.
ca@valencia: La crida a «%1» ha fallat.

en: Could not construct value
ca@valencia: No s'ha pogut construir el valor

en: Not enough arguments.
ca@valencia: No hi ha prou arguments.

en: Failed to create Action.
ca@valencia: Ha fallat en crear l'acció.

en: Failed to create ActionGroup.
ca@valencia: Ha fallat en crear el grup d'accions.

en: No classname specified
ca@valencia: No s'ha especificat el nom de la classe

en: Failed to create Layout.
ca@valencia: Ha fallat en crear la disposició.

en: No classname specified.
ca@valencia: No s'ha especificat el nom de la classe.

en: Failed to create Widget.
ca@valencia: Ha fallat en crear l'estri.

en: Could not open file '%1': %2
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1»: %2

en: Failed to load file '%1'
ca@valencia: Ha fallat en carregar el fitxer «%1»

en: '%1' is not a valid QWidget.
ca@valencia: «%1» no és un QWidget vàlid.

en: Must supply a widget name.
ca@valencia: Cal subministrar un nom d'estri.

en: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
ca@valencia: Gestor de ranures incorrecte: Objecte %1 Identificador %2 Mètode %3 Signatura: %4.

en: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
ca@valencia: Excepció en cridar la ranura «%1» des de %2:%3:%4

en: loading %1
ca@valencia: s'està carregant %1

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
note: i18n("Unsorted")); Currently this is used for latest
en: Latest
ca@valencia: L'últim

en: Highest Rated
ca@valencia: Millor valorats

en: Most Downloads
ca@valencia: Més descarregats

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
ca@valencia: <qt>No s'ha pogut iniciar <i>gpg</i> i recuperar les claus disponibles. Assegureu-vos que <i>gpg</i> està instal·lat, altrament la verificació de recursos descarregats no serà possible.</qt>

en: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
ca@valencia: <qt>Introduïu la frase de contrasenya per a la clau <b>0x%1</b>, que pertany a <br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
ca@valencia: <qt>No s'ha pogut iniciar <i>gpg</i> i comprovar la validesa del fitxer. Assegureu-vos que <i>gpg</i> està instal·lat, altrament la verificació de recursos descarregats no serà possible.</qt>

en: Select Signing Key
ca@valencia: Seleccioneu la clau de signatura

en: Key used for signing:
ca@valencia: Clau usada per a signar:

en: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
ca@valencia: <qt>No es pot engegar <i>gpg</i> i signar el fitxer. Assegureu-vos que <i>gpg</i> està instal·lat, altrament no serà possible signar els recursos.</qt>

en: Get Hot New Stuff
ca@valencia: Obtén les novetats

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en: %1 Add-On Installer
ca@valencia: Instal·lador de complements del %1

en: Add Rating
ca@valencia: Afig una puntuació

en: Add Comment
ca@valencia: Afig un comentari

en: View Comments
ca@valencia: Visualització de comentaris

en: Timeout. Check Internet connection.
ca@valencia: Temps excedit. Comproveu la connexió a Internet.

en: Entries failed to load
ca@valencia: Ha fallat la càrrega de les entrades

en: Server: %1
ca@valencia: Servidor: %1

en: <br />Provider: %1
ca@valencia: <br />Proveïdor: %1

en: <br />Version: %1
ca@valencia: <br />Versió: %1

en: Provider information
ca@valencia: Informació del proveïdor

en: Could not install %1
ca@valencia: No s'ha pogut instal·lar %1

en: Get Hot New Stuff!
ca@valencia: Obtén les novetats!

en: There was an error loading data providers.
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar els proveïdors de dades.

en: A protocol fault has occurred. The request has failed.
ca@valencia: S'ha detectat un defecte del protocol. La petició ha fallat.

en: Desktop Exchange Service
ca@valencia: Servei d'intercanvi d'escriptori

en: A network error has occurred. The request has failed.
ca@valencia: S'ha detectat un error de la xarxa. La petició ha fallat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Source:
ca@valencia: Ori&gen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Order by:
ca@valencia: &Ordena per:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, m_searchEdit)
en: Enter search phrase here
ca@valencia: Introduïu ací la frase a buscar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_collaborationButton)
en: Collaborate
ca@valencia: Col·laboració

en: Rating:
ca@valencia: Puntuació:

en: Downloads:
ca@valencia: Descàrregues:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: Install
ca@valencia: Instal·la

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, uninstallButton)
en: Uninstall
ca@valencia: Desinstal·la

en: <p>No Downloads</p>
ca@valencia: <p>Sense descàrregues</p>

en: <p>Downloads: %1</p>
ca@valencia: <p>Descàrregues: %1</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioUpdate)
en: Update
ca@valencia: Actualitza

en: Rating: %1
ca@valencia: Puntuació: %1

en: No Preview
ca@valencia: Sense vista prèvia

en: Loading Preview
ca@valencia: S'està carregant la vista prèvia

en: Comments
ca@valencia: Comentaris

en: Changelog
ca@valencia: Registre de canvis

en: Switch version
ca@valencia: Canvia de versió

en: Contact author
ca@valencia: Contacteu amb l'autor

en: Collaboration
ca@valencia: Col·laboració

en: Translate
ca@valencia: Tradueix

en: Subscribe
ca@valencia: Subscriu

en: Report bad entry
ca@valencia: Informa d'una entrada errònia

en: Send Mail
ca@valencia: Envia un correu

en: Contact on Jabber
ca@valencia: Contacte al Jabber

en: Provider: %1
ca@valencia: Proveïdor: %1

en: Version: %1
ca@valencia: Versió: %1

en: The removal request was successfully registered.
ca@valencia: La petició d'eliminació s'ha registrat amb èxit.

en: Removal of entry
ca@valencia: Eliminació d'entrada

en: The removal request failed.
ca@valencia: La petició d'eliminació ha fallat.

en: The subscription was successfully completed.
ca@valencia: La subscripció s'ha completat amb èxit.

en: Subscription to entry
ca@valencia: Subscripció a una entrada

en: The subscription request failed.
ca@valencia: La petició de subscripció ha fallat.

en: The rating was submitted successfully.
ca@valencia: La puntuació s'ha enviat correctament.

en: Rating for entry
ca@valencia: Puntua una entrada

en: The rating could not be submitted.
ca@valencia: No s'ha pogut enviar la puntuació.

en: The comment was submitted successfully.
ca@valencia: El comentari s'ha enviat amb èxit.

en: Comment on entry
ca@valencia: Comentari sobre l'entrada

en: The comment could not be submitted.
ca@valencia: El comentari no s'ha pogut enviar.

en: KNewStuff contributions
ca@valencia: Col·laboracions del KNewStuff

en: This operation requires authentication.
ca@valencia: Esta operació requereix autenticació.

en: Version %1
ca@valencia: Versió %1

en: Leave a comment
ca@valencia: Deixa un comentari

en: User comments
ca@valencia: Comentaris de l'usuari

en: Rate this entry
ca@valencia: Valora esta entrada

en: Translate this entry
ca@valencia: Tradueix esta entrada

en: Payload
ca@valencia: Contingut

en: Download New Stuff...
ca@valencia: Descarrega novetats...

en: Hot New Stuff Providers
ca@valencia: Proveïdors de novetats candents

en: Please select one of the providers listed below:
ca@valencia: Seleccioneu un dels proveïdors llistats a sota:

en: No provider selected.
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap proveïdor.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UploadDialog)
en: Share Hot New Stuff
ca@valencia: Comparteix les novetats candents

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en: %1 Add-On Uploader
ca@valencia: Complement d'enviament del %1

en: Please put in a name.
ca@valencia: Per favor, poseu un nom.

en: Old upload information found, fill out fields?
ca@valencia: S'ha trobat informació de pujada antiga, omplo els camps?

en: Fill Out
ca@valencia: Omple

en: Do Not Fill Out
ca@valencia: No òmpligues

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Author:
ca@valencia: Autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Email address:
ca@valencia: Adreça de correu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: License:
ca@valencia: Llicència:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Preview URL:
ca@valencia: URL de la vista prèvia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Language:
ca@valencia: Idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: In which language did you describe the above?
ca@valencia: En quin idioma heu descrit l'anterior?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Please describe your upload.
ca@valencia: Per favor, descriviu la vostra pujada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Summary:
ca@valencia: Resum:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Please give some information about yourself.
ca@valencia: Per favor, doneu alguna informació sobre vós mateix.

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
ca@valencia: Este element val %1 %2.
    El voleu comprar?

en: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
ca@valencia: El saldo del compte és insuficient:
    Saldo: %1
    Preu: %2

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en: Your vote was recorded.
ca@valencia: El vostre vot s'ha gravat.

en: You are now a fan.
ca@valencia: Ara sou un fan.

en: Network error. (%1)
ca@valencia: Error de xarxa. (%1)

en: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
ca@valencia: Hi ha massa peticions al servidor. Torneu-ho a intentar en uns quants minuts.

en: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
ca@valencia: Error desconegut de l'API dels serveis «Open Collaboration». (%1)

en: Initializing
ca@valencia: S'està inicialitzant

en: Configuration file not found: "%1"
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer de configuració: «%1»

en: Configuration file is invalid: "%1"
ca@valencia: El fitxer de configuració no és vàlid: «%1»

en: Loading provider information
ca@valencia: S'està carregant la informació del proveïdor

en: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
ca@valencia: No s'ha pogut carregar cap proveïdor de novetats des del fitxer: %1

en: Error initializing provider.
ca@valencia: Error en inicialitzar el proveïdor.

en: Loading data
ca@valencia: S'estan carregant les dades

en: Loading data from provider
ca@valencia: S'estan carregant les dades des del proveïdor

en: Loading of providers from file: %1 failed
ca@valencia: Ha fallat la càrrega de proveïdors des del fitxer: %1

en: Loading one preview | Loading %1 previews
ca@valencia[0]: S'està carregant una vista prèvia
ca@valencia[1]: S'estan carregant %1 vistes prèvies

en: Installing
ca@valencia: S'està instal·lant

en: Invalid item.
ca@valencia: Element no vàlid.

en: Download of item failed: no download URL for "%1".
ca@valencia: La descàrrega de l'element ha fallat: no hi ha cap URL de descàrrega per a «%1».

en: Download of "%1" failed, error: %2
ca@valencia: La descàrrega de «%1» ha fallat. Error: %2

en: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
ca@valencia: El fitxer baixat és un fitxer HTML. Això indica un enllaç a un lloc web en lloc de la baixada real. Voleu obrir el lloc amb un navegador?

en: Possibly bad download link
ca@valencia: Possiblement l'enllaç de baixada és incorrecte.

en: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
ca@valencia: El fitxer descarregat és un fitxer HTML. S'ha obert en un navegador.

en: Could not install "%1": file not found.
ca@valencia: No s'ha pogut instal·lar «%1»: no s'ha trobat el fitxer.

en: Overwrite existing file?
ca@valencia: Sobreescric el fitxer existent?

en: Download File
ca@valencia: Descarrega un fitxer

en: Icons view mode
ca@valencia: Mode de vista d'icones

en: Details view mode
ca@valencia: Mode de vista de detalls

en: All Providers
ca@valencia: Tots els proveïdors

en: All Categories
ca@valencia: Totes les categories

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_providerLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Provider:
ca@valencia: Proveïdor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_categoryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCategoryLabel)
en: Category:
ca@valencia: Categoria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newestRadio)
en: Newest
ca@valencia: Més recent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ratingRadio)
en: Rating
ca@valencia: Puntuació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mostDownloadsRadio)
en: Most downloads
ca@valencia: Més descarregats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, installedRadio)
en: Installed
ca@valencia: Instal·lat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderLabel)
en: Order by:
ca@valencia: Ordena per:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Search:
ca@valencia: Busca:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, homepageLabel)
en: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
ca@valencia: <a href="http://opendesktop.org">Pàgina web</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, becomeFanButton)
en: Become a Fan
ca@valencia: Fer-se un fan

en: Details for %1
ca@valencia: Detalls per a %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceLabel_2)
en: Changelog:
ca@valencia: Registre de canvis:

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en: Homepage
ca@valencia: Pàgina inici

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en: Make a donation
ca@valencia: Feu una donació

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
ca@valencia[0]: Base de coneixements (sense entrades)
ca@valencia[1]: Base de coneixements (%1 entrades)

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en: Opens in a browser window
ca@valencia: S'obri en una finestra del navegador

en: Rating: %1%
ca@valencia: Puntuació: %1%

[ctx: Show the author of this item in a list]
en: By <i>%1</i>
ca@valencia: Per <i>%1</i>

[ctx: fan as in supporter]
en: 1 fan | %1 fans
ca@valencia[0]: 1 admirador
ca@valencia[1]: %1 admiradors

en: 1 download | %1 downloads
ca@valencia[0]: 1 descàrrega
ca@valencia[1]: %1 descàrregues

en: Updating
ca@valencia: S'està actualitzant

en: Install Again
ca@valencia: Instal·la una altra vegada

en: Fetching license data from server...
ca@valencia: S'estan recuperant les dades de la llicència del servidor...

en: Fetching content data from server...
ca@valencia: S'estan recuperant les dades del contingut del servidor...

en: Register a new account
ca@valencia: Registra un compte nou

en: Checking login...
ca@valencia: S'està verificant el compte...

en: Fetching your previously updated content...
ca@valencia: S'està recuperant el vostre contingut actualitzat prèviament...

en: Could not verify login, please try again.
ca@valencia: L'accés ha fallat Torneu-ho a provar.

en: Fetching your previously updated content finished.
ca@valencia: Ha finalitzat la recuperació del vostre contingut actualitzat prèviament.

en: Fetching content data from server finished.
ca@valencia: Ha finalitzat la recuperació de les dades de contingut del servidor.

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en: Visit website
ca@valencia: Visiteu la pàgina web

en: File not found: %1
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer: %1

en: Upload Failed
ca@valencia: Ha fallat la pujada

en: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
ca@valencia[0]: El servidor no reconeix la categoria %2 que esteu intentant pujar.
ca@valencia[1]: El servidor no reconeix cap de les categories que esteu intentant pujar: %2.

en: The selected category "%1" is invalid.
ca@valencia: La categoria seleccionada «%1» no és vàlida.

en: Select preview image
ca@valencia: Selecciona una imatge de vista prèvia

en: There was a network error.
ca@valencia: S'ha produït un error de xarxa.

en: Uploading Failed
ca@valencia: Ha fallat la pujada

en: Authentication error.
ca@valencia: Error d'autenticació.

en: Upload failed: %1
ca@valencia: Ha fallat la pujada: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadFileLabel)
en: File to upload:
ca@valencia: Fitxer a pujar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNewUpload)
en: New Upload
ca@valencia: Pujada nova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Please fill out the information about your upload in English.
ca@valencia: Per favor, ompliu la informació sobre la pujada en anglés.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mNameEdit)
en: Name of the file as it will appear on the website
ca@valencia: El nom del fitxer tal com apareixerà al lloc web

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mNameEdit)
en: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
ca@valencia: Això hauria de descriure clarament el contingut del fitxer. Pot ser el mateix que el títol del fitxer kvtml.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Preview Images
ca@valencia: Vista prèvia de les imatges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview3Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview2Button)
en: Select Preview...
ca@valencia: Selecciona una vista prèvia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, priceCheckBox)
en: Set a price for this item
ca@valencia: Indiqueu un preu per a este element

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, priceGroupBox)
en: Price
ca@valencia: Preu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceLabel)
en: Price:
ca@valencia: Preu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceReasonLabel)
en: Reason for price:
ca@valencia: Motiu pel preu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentWebsiteLinkLabel)
en: Fetch content link from server
ca@valencia: Recupera un enllaç al contingut des del servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, creatingContentLabel)
en: Create content on server
ca@valencia: Crea contingut en el servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, creatingContentLabel_2)
en: Upload content
ca@valencia: Pujant el contingut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview1Label)
en: Upload first preview
ca@valencia: Puja la primera vista prèvia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
ca@valencia: Nota: Podeu editar, actualitzar i eliminar el vostre contingut en el lloc web.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview2Label)
en: Upload second preview
ca@valencia: Puja la segona vista prèvia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview3Label)
en: Upload third preview
ca@valencia: Puja la tercera vista prèvia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
ca@valencia: Jo asseguro que este contingut no viola cap copyright existent, llei ni marca comercial. Estic d'acord que es registri la meua adreça IP. La distribució de contingut sense el permís del titular del copyright és il·legal.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uploadButton)
en: Start Upload
ca@valencia: Comença la pujada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
ca@valencia: Reprodueix un &so

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
ca@valencia: Seleccioneu el so a reproduir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
ca@valencia: Mostra un missatge en una finestra emer&gent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en: Log to a file
ca@valencia: Registra en un fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en: Mark &taskbar entry
ca@valencia: Marca l'entrada de la barra de &tasques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en: Run &command
ca@valencia: Executa una &orde

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en: Select the command to run
ca@valencia: Seleccioneu l'orde a executar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, KTTS_check)
en: Sp&eech
ca@valencia: Pr&onuncia

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KTTS_combo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, KTTS_select)
en: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
ca@valencia: <qt>Indiqueu què ha de pronunciar el Jovie quan es reba l'esdeveniment. Si seleccioneu «Pronuncia un text personalitzat», introduïu el text al quadre. Podeu emprar les següents cadenes de substitució en el text:<dl><dt>%e</dt><dd>Nom de l'esdeveniment</dd><dt>%a</dt><dd>Aplicació que envia l'esdeveniment</dd><dt>%m</dt><dd>Missatge enviat per l'aplicació</dd></dl></qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en: Speak Event Message
ca@valencia: Pronuncia el missatge de l'esdeveniment

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en: Speak Event Name
ca@valencia: Pronuncia el nom de l'esdeveniment

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en: Speak Custom Text
ca@valencia: Pronuncia un text personalitzat

en: Configure Notifications
ca@valencia: Configura les notificacions

[ctx: State of the notified event]
en: State
ca@valencia: Estat

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
ca@valencia: Títol

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
ca@valencia: Descripció

en: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
ca@valencia: <qt>Voleu buscar a Internet <b>«%1»</b>?</qt>

en: Internet Search
ca@valencia: Busca a Internet

en: &Search
ca@valencia: &Cerca

[ctx: @label Type of file]
en: Type: %1
ca@valencia: Tipus: %1

[ctx: @label:checkbox]
en: Remember action for files of this type
ca@valencia: Recorda l'acció per a fitxers d'este tipus

[ctx: @label:button]
en: &Open with %1
ca@valencia: &Obri amb %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Open &with %1
ca@valencia: Obri &amb %1

[ctx: @info]
en: Open '%1'?
ca@valencia: Obro «%1»?

[ctx: @label:button]
en: &Open with...
ca@valencia: &Obri amb...

[ctx: @label:button]
en: &Open with
ca@valencia: &Obri amb

[ctx: @label:button]
en: &Open
ca@valencia: &Obri

[ctx: @label File name]
en: Name: %1
ca@valencia: Nom: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: This is the file name suggested by the server
ca@valencia: Este és el nom de fitxer suggerit pel servidor

en: Do you really want to execute '%1'?
ca@valencia: Esteu segur que voleu executar «%1»?

en: Execute File?
ca@valencia: Executo el fitxer?

en: Accept
ca@valencia: Accepta

en: Reject
ca@valencia: Rebutja

en: Untitled
ca@valencia: Sense títol

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
ca@valencia: El document «%1» ha estat modificat.
    Voleu guardar els canvis o descartar-los?

en: Close Document
ca@valencia: Tanca el document

en: Error reading from PTY
ca@valencia: Error en llegir des de PTY

en: Error writing to PTY
ca@valencia: Error en escriure a PTY

en: PTY operation timed out
ca@valencia: L'operació del PTY ha excedit el temps

en: Error opening PTY
ca@valencia: Error en obrir el PTY

en: KDE application to run Kross scripts.
ca@valencia: Aplicació del KDE per executar scripts del Kross.

en: Run Kross scripts.
ca@valencia: Executa els scripts Kross.

en: Scriptfile
ca@valencia: Fitxer de script

en: Scriptfile "%1" does not exist.
ca@valencia: El fitxer de script «%1» no existeix.

en: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
ca@valencia: Ha fallat en determinar l'intèrpret pel fitxer de script «%1»

en: Failed to open scriptfile "%1"
ca@valencia: Ha fallat en obrir el fitxer de script «%1»

en: Failed to load interpreter "%1"
ca@valencia: Ha fallat en carregar l'intèrpret «%1»

en: No such interpreter "%1"
ca@valencia: No existeix l'intèrpret «%1»

en: Failed to create script for interpreter "%1"
ca@valencia: Ha fallat en crear l'script per l'intèrpret «%1»

en: Level of safety of the Ruby interpreter
ca@valencia: Nivell de seguretat de l'intèrpret del Ruby

en: Cancel?
ca@valencia: Cancel·lo?

en: No such function "%1"
ca@valencia: No existeix cap funció «%1»

en: Comment:
ca@valencia: Comentari:

en: Icon:
ca@valencia: Icona:

en: Interpreter:
ca@valencia: Intèrpret:

en: File:
ca@valencia: Fitxer:

en: Execute the selected script.
ca@valencia: Executa l'script seleccionat.

en: Stop execution of the selected script.
ca@valencia: Atura l'execució de l'script seleccionat.

en: Edit...
ca@valencia: Edita...

en: Edit selected script.
ca@valencia: Edita l'script seleccionat.

en: Add...
ca@valencia: Afig...

en: Add a new script.
ca@valencia: Afig un script nou.

en: Remove selected script.
ca@valencia: Elimina l'script seleccionat.

en: Edit
ca@valencia: Edita

en: The module %1 could not be found.
ca@valencia: El mòdul %1 no s'ha pogut trobar.

en: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>El diagnòstic és:<br />No s'ha pogut trobar el fitxer «desktop» %1.</p></qt>

en: The module %1 is disabled.
ca@valencia: El mòdul %1 s'ha desactivat.

en: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Este mòdul configura un maquinari o un programari que ara no estan disponibles, o l'administrador ha desactivat el mòdul.</p></qt>

en: The module %1 is not a valid configuration module.
ca@valencia: El mòdul %1 no és un mòdul de configuració vàlid.

en: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
ca@valencia: <qt>El diagnòstic és:<br />El fitxer «desktop» %1 no especifica cap biblioteca.</qt>

en: There was an error loading the module.
ca@valencia: S'ha produït un error en carregar el mòdul.

en: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
ca@valencia: <qt>El diagnòstic és:<br />%1<p>Motius possibles:</p><ul><li>Va haver-hi un error durant la vostra darrera actualització del KDE, deixant un mòdul de control orfe</li><li>Teniu escampats antics mòduls de terceres parts.</li></ul> <p>Comproveu amb cura estos punts i proveu d'eliminar el mòdul mencionat al missatge d'error. Si això falla, contacteu amb el vostre distribuïdor o empaquetador.</p></qt>

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Motius possibles:<ul> <li>Va haver-hi un error durant la vostra darrera actualització del KDE, deixant un mòdul de control orfe</li><li>Teniu escampats antics mòduls de terceres parts.</li> </ul></p><p>Comproveu amb cura estos punts i proveu d'eliminar el mòdul mencionat al missatge d'error. Si això falla, contacteu amb el vostre distribuïdor o empaquetador.</p></qt>

[ctx: Argument is application name]
en: This configuration section is already opened in %1
ca@valencia: Esta secció de configuració ja està oberta a %1

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
ca@valencia: L'arranjament del mòdul actual ha canviat.
    Voleu aplicar els canvis o descartar-los?

en: Apply Settings
ca@valencia: Aplica l'arranjament

note: i18n: ectx: label, entry, group (DesktopIcons)
en: Distance between desktop icons
ca@valencia: Distància entre les icones de l'escriptori

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (DesktopIcons)
en: The distance between icons specified in pixels.
ca@valencia: La distància entre les icones indicada en píxels.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Widget style to use
ca@valencia: Estil d'estri a usar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
ca@valencia: El nom de l'estil de l'estri, per exemple «keramik» o «plastik». Sense cometes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Use the PC speaker
ca@valencia: Usa l'altaveu del PC

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
ca@valencia: Si s'hauria d'usar l'altaveu normal del PC en lloc del propi sistema de notificacions del KDE.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: What terminal application to use
ca@valencia: Quina aplicació de terminal a usar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
ca@valencia: Quan s'execute una aplicació de terminal, este serà el programa d'emulació de terminal que s'usarà.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fixed width font
ca@valencia: Tipus de lletra d'amplària fixa

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
ca@valencia: Este tipus de lletra s'usa quan cal un tipus de lletra d'amplària fixa. Un tipus de lletra d'amplària fixa té una amplària constant.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: System wide font
ca@valencia: Tipus de lletra global del sistema

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Font for menus
ca@valencia: Tipus de lletra pels menús

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: What font to use for menus in applications.
ca@valencia: El tipus de lletra que s'usarà en els menús de les aplicacions.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Color for links
ca@valencia: Color pels enllaços

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: What color links should be that have not yet been clicked on
ca@valencia: El color que han de tindre els enllaços quan encara no s'hagen clicat

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Color for visited links
ca@valencia: Color pels enllaços visitats

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Font for the taskbar
ca@valencia: Tipus de lletra per a la barra de tasques

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
ca@valencia: El tipus de lletra que s'usarà per al plafó de la part inferior de la pantalla, a on estan les aplicacions actualment en execució.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Fonts for toolbars
ca@valencia: Tipus de lletra per a les barres d'eines

note: i18n: ectx: label, entry (Desktop Screenshot), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for taking screenshot
ca@valencia: Drecera per prendre una captura de pantalla

note: i18n: ectx: label, entry (Enable/Disable Clipboard Actions), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
ca@valencia: Drecera per commutar les accions del porta-retalls

note: i18n: ectx: label, entry (Halt without Confirmation), group (Global Shortcuts)
en: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
ca@valencia: Drecera per aturar l'ordinador sense confirmació

note: i18n: ectx: label, entry (Sort directories first), group (KFileDialog Settings)
en: Show directories first
ca@valencia: Mostra primer els directoris

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Sort directories first), group (KFileDialog Settings)
en: Whether directories should be placed at the top when displaying files
ca@valencia: Si els directoris s'han de situar a la part superior en mostrar els fitxers

note: i18n: ectx: label, entry (Recent URLs), group (KFileDialog Settings)
en: The URLs recently visited
ca@valencia: Els URL visitats recentment

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Recent URLs), group (KFileDialog Settings)
en: Used for auto-completion in file dialogs, for example
ca@valencia: Usada per la compleció automàtica en els diàlegs de fitxers, p. ex.

note: i18n: ectx: label, entry (Show Preview), group (KFileDialog Settings)
en: Show file preview in file dialog
ca@valencia: Mostra la vista prèvia de fitxer en el diàleg de fitxer

note: i18n: ectx: label, entry (Show hidden files), group (KFileDialog Settings)
en: Show hidden files
ca@valencia: Mostra els fitxers ocults

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Show hidden files), group (KFileDialog Settings)
en: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
ca@valencia: Determina si els fitxers que comencen per un punt (una convenció pels fitxers ocults) s'han de visualitzar

note: i18n: ectx: label, entry (Show Speedbar), group (KFileDialog Settings)
en: Show speedbar
ca@valencia: Mostra barra de velocitat

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Show Speedbar), group (KFileDialog Settings)
en: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
ca@valencia: Si s'han de mostrar les icones de les dreceres de l'esquerra al diàleg de fitxer

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: What country
ca@valencia: Quin país

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Locale)
en: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
ca@valencia: S'usa per determinar com es visualitzen els nombres, la moneda i la data i l'hora, per exemple

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: What language to use to display text
ca@valencia: L'idioma en el qual es mostra el text

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en: Character used for indicating positive numbers
ca@valencia: Caràcter usat per indicar números positius

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Locale)
en: Most countries have no character for this
ca@valencia: La majoria de països no tenen un caràcter per això

note: i18n: ectx: label, entry, group (Paths)
en: Path to the autostart directory
ca@valencia: Camí al directori d'inici automàtic

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Paths)
en: Path to the directory containing executables to be run on session login
ca@valencia: Camí al directori que conté els programes a executar en iniciar la sessió

note: i18n: ectx: label, entry, group (Socks)
en: Enable SOCKS support
ca@valencia: Habilita el funcionament amb SOCKS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Socks)
en: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
ca@valencia: Si s'ha d'activar el SOCKS versió 4 i 5 en el subsistema del KDE

note: i18n: ectx: label, entry, group (Socks)
en: Path to custom SOCKS library
ca@valencia: Camí a la biblioteca SOCKS personalitzada

note: i18n: ectx: label, entry, group (Toolbar style)
en: Highlight toolbar buttons on mouse over
ca@valencia: Realça els botons de la barra d'eines en passar-hi el ratolí

note: i18n: ectx: label, entry, group (Toolbar style)
en: Show text on toolbar icons
ca@valencia: Mostra el text a les icones de la barra d'eines

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Toolbar style)
en: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
ca@valencia: Si s'hauria de mostrar el text addicionalment a les icones de la barra d'eines

note: i18n: ectx: label, entry (EchoMode), group (Passwords)
en: Password echo type
ca@valencia: Tipus d'eco de la contrasenya

note: i18n: ectx: label, entry (Dialog Size), group (KKeyDialog Settings)
en: The size of the dialog
ca@valencia: La mida del diàleg

en: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
ca@valencia: Per dependències del connector, s'han executat canvis automàtics. Cliqueu ací per a més informació

en: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
ca@valencia: S'han executat canvis automàtics per tal de solucionar dependències de connectors:

en: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
ca@valencia: 
        el connector %1 s'ha marcat automàticament degut a la dependència del connector %2

en: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
ca@valencia: 
        el connector %1 s'ha desmarcat automàticament degut a la dependència del connector %2

en: Dependency Check
ca@valencia: Comprovació de dependències

en: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
ca@valencia[0]: S'ha afegit automàticament %1 connector per les dependències del connector
ca@valencia[1]: S'han afegit automàticament %1 connectors per les dependències del connector

en: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
ca@valencia[0]: S'ha eliminat automàticament %1 connector per les dependències del connector
ca@valencia[1]: S'han eliminat automàticament %1 connectors per les dependències del connector

en: Search Plugins
ca@valencia: Busca de connectors

[ctx: Used only for plugins]
en: About %1
ca@valencia: Quant a %1

en: Could not load print preview part
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la part de vista prèvia d'impressió

en: Print Preview
ca@valencia: Vista prèvia d'impressió

en: Select Components
ca@valencia: Seleccioneu els components

en: Enable component
ca@valencia: Habilita el component

en: Success
ca@valencia: Èxit

en: Communication error
ca@valencia: Error de comunicació

en: Invalid type in Database
ca@valencia: Tipus no vàlid en la base de dades

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
ca@valencia: Resultats de la consulta per «%1»

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en: Query Results
ca@valencia: Resultats de la consulta

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en: and
ca@valencia: i

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en: or
ca@valencia: o

en: Nepomuk Resource Class Generator
ca@valencia: Generador de classes de recursos del Nepomuk

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Major cleanup - Personal hero of maintainer
ca@valencia: Neteja important - Heroi personal del mantenidor

en: Verbose output debugging mode.
ca@valencia: Mode de depuració amb l'eixida detallada.

en: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
ca@valencia: Genera classes d'interfície senzilles i ràpides, no basades en Nepomuk::Resource que no proporciona cap verificació d'integritat de dades.

en: Actually generate the code.
ca@valencia: Realment genera el codi.

en: List all includes (deprecated).
ca@valencia: Llista totes les «include» (obsolet).

en: List all header files that will be generated via the --writeall command.
ca@valencia: Llista tots els fitxers de capçaleres que es generaran via l'orde --writeall.

en: List all source files that will be generated via the --writeall command.
ca@valencia: Llista tots els fitxers de codi font que es generaran via l'orde --writeall.

en: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
ca@valencia: Els fitxers d'ontologia que contenen les ontologies a generar, una llista separada per espais (desaconsellat: utilitzar arguments en el seu lloc).

en: Include path prefix (deprecated)
ca@valencia: Prefix del camí d'inclusió (desaconsellat)

en: Specify the target folder to store generated files into.
ca@valencia: Especifiqueu la carpeta de destinació a on emmagatzemar els fitxers generats.

en: Templates to be used (deprecated).
ca@valencia: Plantilles a utilitzar (desaconsellat).

en: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
ca@valencia: Especifiqueu opcionalment les classes a generar. Utilitzeu una opció diverses vegades (per defecte a totes les classes)

en: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
ca@valencia: Serialització emprada en els fitxers d'ontologia. Per defecte, s'utilitzarà la detecció d'extensió del fitxer primigeni.

en: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
ca@valencia: Defineix la visibilitat utilitzada quan les classes s'utilitzen en una API pública. S'utilitzarà <visibility-name> per a construir el nom de la macro d'exportació i la capçalera d'exportació. Per defecte, les classes no s'exporten.

en: The ontology files containing the ontologies to be generated.
ca@valencia: Els fitxers d'ontologia que contenen les ontologies a generar.

[ctx: @title:window]
en: Change Tags
ca@valencia: Canvi d'etiquetes

[ctx: @title:window]
en: Add Tags
ca@valencia: Afig etiquetes

[ctx: @label:textbox]
en: Configure which tags should be applied.
ca@valencia: Configura les etiquetes que s'hauran d'aplicar.

[ctx: @label]
en: Create new tag:
ca@valencia: Crea una etiqueta nova:

[ctx: @info]
en: Delete tag
ca@valencia: Elimina l'etiqueta

[ctx: @info]
en: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
ca@valencia: S'ha d'eliminar l'etiqueta <resource>%1</resource> de tots els fitxers?

[ctx: @title]
en: Delete tag
ca@valencia: Elimina l'etiqueta

[ctx: @action:button]
en: Delete
ca@valencia: Elimina

[ctx: @action:button]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Changing annotations
ca@valencia: S'estan canviant les notes

[ctx: @label]
en: Show all tags...
ca@valencia: Mostra totes les etiquetes...

[ctx: @label]
en: Add Tags...
ca@valencia: Afig etiquetes...

[ctx: @label]
en: Change...
ca@valencia: Canvia...

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Anytime
ca@valencia: En qualsevol moment

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Today
ca@valencia: Hui

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Yesterday
ca@valencia: Ahir

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Week
ca@valencia: Esta setmana

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Week
ca@valencia: Darrera setmana

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Month
ca@valencia: Este mes

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Month
ca@valencia: Darrer mes

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: This Year
ca@valencia: Este any

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en: Last Year
ca@valencia: Darrer any

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en: Custom...
ca@valencia: Personalitzat...

en: This Week
ca@valencia: Esta setmana

en: This Month
ca@valencia: Este mes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_anytimeButton)
en: Anytime
ca@valencia: En qualsevol moment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_beforeButton)
en: Before
ca@valencia: Abans

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_afterButton)
en: After
ca@valencia: Després

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en: More...
ca@valencia: Més...

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en: Audio
ca@valencia: Àudio

[ctx: @option:check A filter on file type - media video]
en: Video
ca@valencia: Vídeo

[ctx: @option:check A filter on file type]
en: Images
ca@valencia: Imatges

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: No priority
ca@valencia: Sense prioritat

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Last modified
ca@valencia: Última modificació

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Most important
ca@valencia: Més importants

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en: Never opened
ca@valencia: Mai oberts

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Any Rating
ca@valencia: Qualsevol puntuació

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 1 or more
ca@valencia: 1 o més

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 2 or more
ca@valencia: 2 o més

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 3 or more
ca@valencia: 3 o més

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: 4 or more
ca@valencia: 4 o més

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en: Max Rating
ca@valencia: Puntuació màxima

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en: Miscellaneous
ca@valencia: Miscel·lània

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en: Resource
ca@valencia: Recurs

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en: Resource Type
ca@valencia: Tipus de recurs

en: Enter Search Terms...
ca@valencia: Introduïu ací els termes a buscar...

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Contacts
ca@valencia: Contactes

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Emails
ca@valencia: Correus electrònics

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tasks
ca@valencia: Tasques

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en: Files
ca@valencia: Fitxers

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en: Other
ca@valencia: Altres

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobsBase)
en: ThreadWeaver Jobs Examples
ca@valencia: Exemples de treballs de trames de fils

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, JobsBase)
en: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
ca@valencia: El programa executa 100 treballs en 4 fils. Cada treball espera una quantitat aleatòria en mil·lisegons entre 1 i 1000.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbLog)
en: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
ca@valencia: Marqueu-ho per veure la informació del registre sobre l'activitat dels fils. Vigileu l'eixida de la consola per veure la informació del registre.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbLog)
en: Log thread activity
ca@valencia: Registre de l'activitat dels fils

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ThreadWeaver::WeaverThreadGrid, threadGrid)
en: Displays Thread Activity
ca@valencia: Mostra l'activitat dels fils

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbStart)
en: Start
ca@valencia: Inici

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: GUI based example for the Weaver Thread Manager
ca@valencia: Exemple d'IGU basat en el gestor de fils del teixidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Remaining number of jobs:
ca@valencia: Nombre de treballs pendents:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonStart)
en: What time is it? Click to update.
ca@valencia: Quina hora és? Cliqueu per actualitzar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTime)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(encara no es coneix)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbSelectFiles)
en: Select Files...
ca@valencia: Selecciona els fitxers...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbCancel)
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbSuspend)
en: Suspend
ca@valencia: Suspèn
