kopete - en to ca@valencia translation catalogue (3616 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fastLearner)
en: I am a fast learner
ca@valencia: Aprenc ràpid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListGroupSorting) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, trServices) i1
en: Name
ca@valencia: Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, listServers)
en: Description
ca@valencia: Descripció

[ctx: 1st message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Welcome to Kopete</h2><p>Which messaging service do you want to connect to?</p>
ca@valencia: <h2>Benvingut al Kopete</h2><p>A quin servei de missatgeria vos voleu connectar?</p>

en: Step Two: Account Information
ca@valencia: Pas dos: Informació del compte

[ctx: 2nd message shown to users on first run of Kopete. Please keep the formatting.]
en: <h2>Congratulations</h2><p>You have finished configuring the account. You can add more accounts with <i>Settings->Configure</i>.  Please click the "Finish" button.</p>
ca@valencia: <h2>Felicitats!</h2><p>Heu acabat de configurar el compte. Podeu afegir més comptes a <i>Arranjament->Configura</i>. Cliqueu el botó «Acaba».</p>

en: Cannot load the %1 protocol plugin.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el connector del protocol %1.

en: Error While Adding Account
ca@valencia: Error mentre s'afegia un compte

en: This protocol does not currently support adding accounts.
ca@valencia: Este protocol actualment no permet l'afegit de comptes.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage1)
en: Step One: Select Messaging Service
ca@valencia: Pas u: selecció del servei de missatgeria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Welcome to the Add Account Wizard</h2>
    <p>Select the messaging service from the list below.</p>
ca@valencia: <h2>Benvingut a l'assistent per afegir comptes</h2>
    <p>Seleccioneu el servei de missatgeria de la següent llista.</p>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAccountWizardPage2)
en: Finished
ca@valencia: Finalitzat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_header)
en: <h2>Congratulations</h2>
    <p>You have finished configuring the account. Please click the "Finish" button.</p>
ca@valencia: <h2>Enhorabona</h2>
    <p>Heu finalitzat la configuració del compte. Per favor, cliqueu al botó «Acaba».</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use a custom color for this account
ca@valencia: Usa un color personalitzat per a este compte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Account are often differentiated by the protocol icon. But if you have severals accounts of the same protocol, you may apply a color filter to that icon to differentiate accounts from the same protocols.
ca@valencia: Normalment, els comptes es diferencien per la icona del protocol. Però si teniu més d'un compte amb el mateix protocol, podeu aplicar un filtre de color a la icona per diferenciar comptes del mateix protocol.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseColor)
en: Use &custom color
    for account:
ca@valencia: Usa &color a mida
    pel compte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, mColorButton)
en: Account custom color selector
ca@valencia: Selector de color a mida pel compte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Connect right after Finish is pressed
ca@valencia: Connecta després de prémer «Acaba»

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: If this is checked, the account will be connected right after you clicked on <i>Finished</i>.
ca@valencia: Si està activat, el compte es connectarà tan bon punt feu clic a «<i>Acaba</i>».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mConnectNow)
en: Co&nnect now
ca@valencia: Co&nnecta ara

en: Copy Link Address
ca@valencia: Copia l'adreça de l'enllaç

en: Save Conversation
ca@valencia: Guarda la conversa

en: <qt>Could not open <b>%1</b> for writing.</qt>
ca@valencia: <qt>No s'ha pogut obrir <b>%1</b> per a escriptura.</qt>

en: Error While Saving
ca@valencia: Error mentre es desava el fitxer

en: User Has Left
ca@valencia: L'usuari ha eixit

en: Chat style could not be found, or is invalid.
ca@valencia: L'estil de xat no s'ha trobat o no és vàlid.

en: Save File as
ca@valencia: Guarda el perfil com a

en: Wav file (*.wav)
ca@valencia: Fitxer WAV (*.wav)

en: Chat Text Edit Part
ca@valencia: Part d'edició de textos de xat

en: A simple rich text editor part
ca@valencia: Un simple editor de text enriquit

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to clear this chat?</qt>
ca@valencia: <qt>Heu rebut un missatge des de <b>%1</b> en l'últim moment. Esteu segur que voleu netejar este xat?</qt>

en: Unread Message
ca@valencia: Missatge sense llegir

[ctx: @action:button]
en: Clear Chat
ca@valencia: Neteja el xat

en: <qt>You are about to leave the groupchat session <b>%1</b>.<br />You will not receive future messages from this conversation.</qt>
ca@valencia: <qt>Esteu a punt d'abandonar la sessió del grup de xat <b>%1</b>.<br />No rebreu futurs missatges d'esta conversa.</qt>

en: Closing Group Chat
ca@valencia: S'està tancant el grup de xat

[ctx: @action:button]
en: Close Chat
ca@valencia: Tanca el xat

en: <qt>You have received a message from <b>%1</b> in the last second. Are you sure you want to close this chat?</qt>
ca@valencia: <qt>Heu rebut un missatge des de <b>%1</b> en l'últim moment. Esteu segur que voleu tancar este xat?</qt>

en: You have a message send in progress, which will be aborted if this chat is closed. Are you sure you want to close this chat?
ca@valencia: Teniu l'acció d'enviar un missatge en progrés, este s'avortarà si tanqueu este xat. Esteu segur que voleu tancar-lo?

en: Message in Transit
ca@valencia: Missatge en trànsit

en: One other person in the chat | %1 other people in the chat
ca@valencia[0]: Una altra persona en el xat
ca@valencia[1]: %1 altres persones en el xat

en: %1 is typing a message
ca@valencia: %1 està escrivint un missatge

[ctx: %1 is a list of names]
en: %1 are typing a message
ca@valencia: %1 estan escrivint un missatge

en: %1 is now known as %2
ca@valencia: %1 és conegut com a %2

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 deleted status message
ca@valencia: %1 ha suprimit un missatge d'estat

[ctx: %1 is a contact's name]
en: %1 changed status message: %2
ca@valencia: %1 ha canviat el missatge de l'estat: %2

en: %1 has joined the chat.
ca@valencia: %1 ha accedit al xat.

en: %1 status message is %2
ca@valencia: El missatge d'estat de %1 és %2

en: %1 has left the chat.
ca@valencia: %1 ha deixat el xat.

en: %1 has left the chat (%2).
ca@valencia: %1 ha deixat el xat (%2).

en: You are now marked as %1.
ca@valencia: Esteu marcat com %1.

en: %2 is now %1.
ca@valencia: %2 ara està %1.

[ctx: @action:button]
en: Send
ca@valencia: Envia

[ctx: @info:status]
en: Ready.
ca@valencia: Llest.

en: &Send Message
ca@valencia: E&nvia un missatge

en: Send File...
ca@valencia: Envia el fitxer...

en: Close All Chats
ca@valencia: Tanca tots els xats

en: &Activate Next Active Tab
ca@valencia: &Activa la següent pestanya activa

en: &Activate Next Tab
ca@valencia: &Activa la següent pestanya

en: &Activate Previous Tab
ca@valencia: &Activa la pestanya anterior

en: Nic&k Completion
ca@valencia: Compleció del so&brenom

en: &Detach Chat
ca@valencia: Xat a &part

en: Close &All But This Tab
ca@valencia: Tanca totes les pestanyes excepte &aquesta

en: &Move Tab to Window
ca@valencia: &Mou la pestanya cap a la finestra

en: &Tab Placement
ca@valencia: Emplaçament de la pes&tanya

en: Previous History
ca@valencia: Historial anterior

en: Next History
ca@valencia: Historial següent

en: Automatic Spell Checking
ca@valencia: Comprovació automàtica de l'ortografia

en: Show Participants
ca@valencia: Mostra els participants

en: Co&ntacts
ca@valencia: Co&ntactes

en: Toolbar Animation
ca@valencia: Animació de la barra d'eines

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the current tab
ca@valencia: Tanca la pestanya actual

en: More...
ca@valencia: Més...

en: Top
ca@valencia: Dalt

en: Bottom
ca@valencia: Baix

en: Left
ca@valencia: Esquerra

en: Right
ca@valencia: Dreta

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &Chat
ca@valencia: &Xat

note: i18n: ectx: Menu (tabs)
en: &Tabs
ca@valencia: Pes&tanyes

note: i18n: ectx: Menu (settings) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, settings)
en: &Settings
ca@valencia: Arranjament&s

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

note: i18n: ectx: ToolBar (chatToolBar)
en: Chat Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_contactListMetaContactSorting) i18n: ectx: ToolBar (statusToolBar) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, statusGroup_) i18n: ectx: property (text), widget (QTab
en: Status
ca@valencia: Estat

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines de format

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the font and colors settings have changed.
ca@valencia: Emés quan es canvien els arranjaments de tipus de lletra i colors.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the message overrides settings have changed.
ca@valencia: Emés quan es canvien els arranjaments de sobreescriptura.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the chat window style has changed.
ca@valencia: Emés quan es canvia l'estil de la finestra de xat.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when ChatWindowStyle variant has changed.
ca@valencia: Emés quan es canvia la variant ChatWindowStyle.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Name of a Adium/Kopete chat window style.
ca@valencia: Nom d'un estil de finestra de xat Adium/Kopete.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Relative path to a CSS variant for the current style.
ca@valencia: Camí relatiu a una variant CSS per a l'estil actual.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Group consecutive messages from the same user as one block.
ca@valencia: Agrupa els missatges consecutius del mateix usuari com a un bloc.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Use a compact variant of the chat style for chatrooms.
ca@valencia: Usa una variant compacta de l'estil de xat per a les sales de xat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Text color used when highlighting.
ca@valencia: Color de text usat quan es ressalta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Background color used when highlighting.
ca@valencia: Color de fons usat quan es ressalta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Disable custom formatting set by users.
ca@valencia: Desactiva el formatat personalitzat arranjat pels usuaris.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat text color.
ca@valencia: Color de text del xat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat background color.
ca@valencia: Color de fons del xat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat link color.
ca@valencia: Color dels enllaços al xat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Chat font.
ca@valencia: Tipus de lletra del xat.

en: Download
ca@valencia: Baixada

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Play
ca@valencia: Reprodueix

en: Save as
ca@valencia: Guarda com a

en: << Prev
ca@valencia: << Anterior

en: (0) Next >>
ca@valencia: (0) Següent >>

en: &Set Font...
ca@valencia: E&stableix el tipus de lletra...

en: Set Text &Color...
ca@valencia: Estableix el &color del text...

en: Set &Background Color...
ca@valencia: Estableix color de &fons per defecte...

en: Spacer for Animation
ca@valencia: Espaiador per a animació

en: (%1) Next >>
ca@valencia: (%1) Següent >>

en: Cl&ose Chat
ca@valencia: T&anca el xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, send_btn)
en: Send
ca@valencia: Envia

en: Reply
ca@valencia: Respon

en: Add Smiley
ca@valencia: Afig una emoticona

note: i18n: ectx: Menu (alignment)
en: &Alignment
ca@valencia: &Alineació

en: Input auto-resize
ca@valencia: Redimensió automàtica de l'entrada

en: Enable &Rich Text
ca@valencia: Activa el text en&riquit

en: Reset Font And Color
ca@valencia: Reinicia el tipus de lletra i el color

en: Modify Account
ca@valencia: Modifica el compte

en: Are you sure you want to remove the account "%1"?
ca@valencia: Esteu segur que voleu eliminar el compte «%1»?

en: Remove Account
ca@valencia: Elimina el compte

en: Are you sure you want to remove the identity "%1"?
ca@valencia: Esteu segur que voleu eliminar la identitat «%1»?

en: Remove Identity
ca@valencia: Suprimeix la identitat

en: Before removing the identity %1, the following accounts must be assigned to another identity:
ca@valencia: Abans d'eliminar la identitat %1, els següents comptes s'han d'assignar a una altra identitat:

en: Select an identity for the account:
ca@valencia: Seleccioneu una identitat per al compte:

en: New Identity
ca@valencia: Nova identitat

[ctx: String used for creating first copy of a named item]
en: Copy of %1
ca@valencia: Còpia de %1

[ctx: String used for creating second and subsequent copies of a named item]
en: Copy %1 of %2
ca@valencia: Còpia %1 de %2

en: &Add Account...
ca@valencia: &Afig un compte...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: &Modify Account...
ca@valencia: &Modifica el compte...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: &Remove Account
ca@valencia: &Elimina el compte

en: &Switch Identity...
ca@valencia: Can&via la identitat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set C&olor...
ca@valencia: Arranja el c&olor...

en: Add &Identity...
ca@valencia: Afig una &identitat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: &Copy Identity...
ca@valencia: &Copia la identitat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: M&odify Identity...
ca@valencia: M&odifica la identitat...

en: R&emove Identity
ca@valencia: &Suprimeix la identitat

en: Set &Default
ca@valencia: Esta&bleix per defecte

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KopeteAccountConfigBase)
en: Manage Accounts
ca@valencia: Gestió dels comptes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: This widget shows your identities and accounts in a hierarchical view. Each configured identity shows its associated accounts.
ca@valencia: Este estri mostra les vostres identitats i comptes en una vista jeràrquica. Cada identitat configurada mostra els seus comptes associats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (AccountTreeWidget, mAccountList)
en: Account ID
ca@valencia: ID del compte

[ctx: second-person command]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <span style=" font-style:italic;">Check to Include in Global Connection</span>
ca@valencia: <span style=" font-style:italic;">Marqueu per a incloure en la connexió global</span>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: Use drag & drop to increase or decrease the priority of accounts, accounts at the top of the list have highest priority.
    
    The priority is used to determine which contact to use when you click on a metacontact: Kopete will use the contact of the account with the greatest priority (if all contacts have the same online status).
ca@valencia: Useu arrossegar i deixar per a incrementar o disminuir la prioritat dels comptes. Els comptes de la part superior de la llista tenen una prioritat més alta.
    
    La prioritat s'usa per a determinar quin contacte usar quan cliqueu en un metacontacte: el Kopete usarà el contacte del compte amb la prioritat més alta (si tots els contactes tenen el mateix estat en línia).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <span style=" font-style:italic;">Accounts at the top of the list have highest priority</span>
ca@valencia: <span style=" font-style:italic;">Els comptes de la part superior de la llista tenen una prioritat més alta</span>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxAccounts)
en: Accounts
ca@valencia: Comptes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add a new account
ca@valencia: Afig un nou compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountAdd)
en: Add Account
    KAction replaces
    these labels!
ca@valencia: Afig un compte
    El KAction reemplaça
    estes etiquetes!

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountRemove)
en: Remove selected account
ca@valencia: Elimina el compte seleccionat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Modify selected account
ca@valencia: Modifica el compte seleccionat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountModify)
en: Lets you edit the account's properties.
ca@valencia: Vos permet editar les propietats del compte.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Associate the selected account with another identity
ca@valencia: Associa el compte seleccionat amb una altra identitat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Each account is associated with exactly one identity. You can use this button to change the association and switch an account to a different identity
ca@valencia: Cada compte està associat amb exactament una identitat. Podeu usar este botó per canviar l'associació i canviar un compte a una altra identitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonAccountSwitchIdentity)
en: Switch &Identity...
ca@valencia: Canvia d'&identitat...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonAccountSetColor)
en: Set a custom color for this account
ca@valencia: Arranja un color personalitzat per a este compte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mGroupBoxIdentities)
en: Identities
ca@valencia: Identitats

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: Add a new identity
ca@valencia: Afig una nova identitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityAdd)
en: A&dd Identity...
ca@valencia: Afig una i&dentitat...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityCopy)
en: Create a new identity based on an existing one
ca@valencia: Crea una nova identitat basada en una altra ja existent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: Remove selected identity
ca@valencia: Elimina la identitat seleccionada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentityRemove)
en: R&emove
ca@valencia: &Elimina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Modify selected identity
ca@valencia: Modifica la identitat seleccionada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mButtonIdentityModify)
en: Let you edit the account's properties.
ca@valencia: Edita les propietats del compte.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: Set the selected identity as default identity
ca@valencia: Arranja la identitat seleccionada com a identitat per defecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mButtonIdentitySetDefault)
en: &Set Default
ca@valencia: Arranja per omi&ssió

en: Contact List
ca@valencia: Llista de contactes

en: Colors && Fonts
ca@valencia: Colors i tipus de lletra

en: Advanced
ca@valencia: Avançat

en: Layout
ca@valencia: Disposició

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_Advanced)
en: Contact List Advanced
ca@valencia: Llista de contactes avançada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact List Animations
ca@valencia: Animacions de la llista de contactes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAnimateChange)
en: A&nimate changes to contact list items
ca@valencia: A&nima els canvis als elements de la llista de contactes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFading)
en: Fade in / out contacts as the&y appear / disappear
ca@valencia: &Fon els contactes en les aparicions / desaparicions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListFolding)
en: Fo&ld in / out contacts as they appear / disappear
ca@valencia: P&lega els contactes en les aparicions / desaparicions

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Contact List Auto-Hide
ca@valencia: Amaga automàticament la llista de contactes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHide)
en: A&uto-hide contact list
ca@valencia: A&utooculta la llista de contactes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Since vertical scrollbars occupy space, we introduced this auto-hide feature. The vertical scrollbar will not be available until you move your mouse over the contact list.<br>
    (<b>Disabled</b> if "<b>Hide vertical scrollbar</b>" option is selected above.)
ca@valencia: Com que les barres de desplaçament verticals ocupen espai, s'ha implementat la funció d'autoocultació. La barra de desplaçament vertical no estarà disponible fins que mogueu el ratolí sobre la llista de contactes. <br>
    (<b>Desactivat</b> si l'opció «<b>Amaga la barra de desplaçament vertical</b>» està seleccionada).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListAutoHideVScroll)
en: Auto-hide vertical &scrollbar
ca@valencia: Autooculta la barra de de&splaçament vertical

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en: The timeout value for both contact list and scrollbar auto-hiding.
ca@valencia: El valor del temps d'espera per la llista de contactes i autoocultació de la barra de desplaçament.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_contactListAutoHideTimeout)
en:  Sec
ca@valencia:  s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: after the cursor leaves the window
ca@valencia: després que el ratolí haja eixit de la finestra

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_contactListResizeAnchor)
en: &Automatically resize contact list window to fit number of contacts onscreen
ca@valencia: Redimensiona &automàticament la finestra de la llista de contactes per ajustar-la al nombre de contactes de la pantalla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Anchor resizing at &top
ca@valencia: Fixa el redimensionament a dal&t

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Anchor resizing at &bottom
ca@valencia: Fixa el redimensionament a &baix

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_contactListUseCustomFont)
en: C&ustom Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra a &mida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mNormalFontLabel)
en: Base font:
ca@valencia: Tipus de lletra base:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mSmallFontLabel)
en: Small font:
ca@valencia: Tipus de lletra petita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_greyIdleMetaContacts)
en: Tint &idle contacts:
ca@valencia: Tinta els contactes &inactius:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Group names:
ca@valencia: Noms dels &grups:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AppearanceConfig_ContactList)
en: Contact List Appearance
ca@valencia: Aparença de la llista de contactes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Group sorting:
ca@valencia: Ordenació del grup:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Contact sorting:
ca@valencia: Ordenació dels contactes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconMode)
en: Use contact photos &when available
ca@valencia: Usa les &fotos dels contactes si estan disponibles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconBorders)
en: Borders
ca@valencia: Vores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIconRounded)
en: Rounded corners
ca@valencia: Cantonades arrodonides

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupContactByGroup)
en: Arrange metacontacts by &group
ca@valencia: Organitza els metacontactes per &grups

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showOfflineGrouped)
en: Show offline contacts in a &separate group
ca@valencia: Mostra els usuaris desconnectats en un grup &separat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListTreeView)
en: Show tree &branch lines
ca@valencia: Mostra les &branques de l'arbre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListIndentContact)
en: In&dent contacts
ca@valencia: &Sagna els contactes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: <b>Always</b> disables the vertical scrollbar
ca@valencia: <b>Sempre</b> desactiva la barra de desplaçament vertical

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_contactListHideVerticalScrollBar)
en: &Hide vertical scrollbar
ca@valencia: &Oculta la barra de desplaçament vertical

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showIdentityIcons)
en: Show identities in status bar instead of accounts
ca@valencia: Mostra les identitats a la barra d'estat en lloc dels comptes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mEditTooltips)
en: Change &Tooltip Contents...
ca@valencia: &Canvia el contingut del rètol...

en: Show Icon
ca@valencia: Mostra la icona

en: Unsaved data?
ca@valencia: Dades no guardades?

en: Reserved Layout Name
ca@valencia: Nom de disposició reservat

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be overwritten. Please select a different name.
ca@valencia: La disposició «%1» és una de les disposicions per defecte i no es pot sobreescriure. Per favor, seleccioneu un nom diferent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout name:
ca@valencia: Nom de la disposició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, visibleRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPush
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, previewButton) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
ca@valencia: Visualització prèvia

en: Optimal width
ca@valencia: Amplària òptima

en: Small
ca@valencia: Petit

en: Bold
ca@valencia: Negreta

en: Italic
ca@valencia: Cursiva

en: Center
ca@valencia: Centre

en: Alignment
ca@valencia: Alineació

en: Width
ca@valencia: Amplària

en: Tooltip Editor
ca@valencia: Editor del rètol

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbDown)
en: Use this arrow to reorder the items in the list.
ca@valencia: Empreu esta fletxa per reordenar els elements de la llista.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, tbAdd)
en: Use this arrows to add or remove items to your contact tooltips.
ca@valencia: Useu estes fletxes per afegir o suprimir elements als rètols de contactes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Using the arrow buttons, put on the right the items you want to see in the contact tooltips. You can then sort them.
ca@valencia: Emprant els botons amb les fletxes, poseu a la dreta els elements que voleu veure als rètols dels contactes. Llavors els podreu ordenar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <b>Here you can customize the contact tooltips</b>
ca@valencia: <b>Ací podeu personalitzar els rètols dels contactes</b>

en: Reset sliders & options to default values
ca@valencia: Restableix els controls lliscants i les opcions als valors predeterminats

en: Execute
ca@valencia: Executa

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AVDeviceConfig_VideoDevice)
en: Video
ca@valencia: Vídeo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, deviceTab)
en: Device
ca@valencia: Dispositiu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deviceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Device:
ca@valencia: Dispositiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inputLabel)
en: Input:
ca@valencia: Entrada:

[ctx: Label of a combo box containing video standards like PAL-B, NTSC-M, etc]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, standardLabel)
en: Standard:
ca@valencia: Estàndard:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mDeviceKComboBox)
en: Select the device to take video input from
ca@valencia: Selecciona el dispositiu per a l'entrada de vídeo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mInputKComboBox)
en: Select from multiple inputs provided by some devices
ca@valencia: Selecciona des de múltiples entrades d'alguns dispositius

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mStandardKComboBox)
en: Select the video standard to use
ca@valencia: Seleccioneu l'estàndard de vídeo que voleu usar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, controlsTab)
en: Sliders
ca@valencia: Controls lliscants

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Optio&ns
ca@valencia: Opcio&ns

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, actionsTab)
en: Actions
ca@valencia: Accions

en: &Events
ca@valencia: &Esdeveniments

en: A&way Settings
ca@valencia: Opcions a&bsència

en: Cha&t
ca@valencia: Xa&t

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Auto Away
ca@valencia: Absència automàtica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useAutoAway)
en: &Use auto away
ca@valencia: &Usa l'absència automàtica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Become away after
ca@valencia: Estar absent després de

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes of inactivity
ca@valencia: minuts d'inactivitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayGoAvailable)
en: Become available when detecting activity again
ca@valencia: Estar disponible quan es torne a detectar activitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_autoAwayAskAvailable)
en: Confirm before becoming available
ca@valencia: Confirma abans d'esdevenir disponible

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Auto Away Message
ca@valencia: Missatge d'absència automàtic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useLastAwayMessage)
en: Display the &last away message used
ca@valencia: Mostra e&l darrer missatge d'absència emprat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useCustomAwayMessage)
en: Display the &following away message:
ca@valencia: Mostra el missatge d'absència se&güent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
ca@valencia: Títol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatusMessage) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Message:
ca@valencia: Missatge:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Chat) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Chat
ca@valencia: Xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showEvents)
en: Show events in chat &window
ca@valencia: Mostra els esde&veniments a una finestra de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_highlightEnabled)
en: High&light messages containing your nickname
ca@valencia: &Ressalta els missatges que continguen el meu sobrenom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_spellCheck)
en: E&nable automatic spell checking by default
ca@valencia: &Activa la verificació ortogràfica automàtica per defecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_richTextByDefault)
en: E&nable rich text by default
ca@valencia: Activa el text e&nriquit per defecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AlwaysShowTabs)
en: &Always show tabs
ca@valencia: Mostr&a sempre les pestanyes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, interfaceGroup)
en: &Interface Preference
ca@valencia: &Interfície preferent

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, chatWindowGroup)
en: Chat Window Grouping &Policy
ca@valencia: &Política d'agrupament de finestres de xat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Every chat will have its own window.
ca@valencia: Cada xat tindrà la seua pròpia finestra.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Open All Messages in New Chat Window
ca@valencia: Obri tots els missatges a una nova finestra de xat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Account in Same Chat Window
ca@valencia: Els grups de missatges des del mateix compte a la mateixa finestra de xat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group All Messages in Same Chat Window
ca@valencia: Tots els grups de missatges a la mateixa finestra de xat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Contacts in Same Group in Same Chat Window
ca@valencia: Els grups de missatges des dels contactes del mateix grup a la mateixa finestra de xat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_chatWindowGroupPolicy)
en: Group Messages From Same Metacontact in Same Chat Window
ca@valencia: Els grups de missatges des del mateix metacontacte a la mateixa finestra de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showDates)
en: Show message dates
ca@valencia: Mostra les dates dels missatges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_truncateContactName)
en: &Truncate contact name with more characters than:
ca@valencia: &Trunca el nom del contacte amb més caràcters que:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Limit the maximum number of lines visible in a chat window to improve speed for complex layouts.
ca@valencia: Límit màxim per al nombre de línies visibles en una finestra de xat per millorar les disposicions complexes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtChatViewBufferSize)
en: Ma&ximum number of chat window lines:
ca@valencia: Mà&xim nombre de línies a la finestra de xat:

en: Animation is not possible as your Qt version does not support the mng video format.
ca@valencia: No és possible fer l'animació atès que la versió de les Qt no permet el format de vídeo mng.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BehaviorConfig_Events)
en: Events
ca@valencia: Esdeveniments

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, notifyGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_8)
en: Notifications
ca@valencia: Notificacions

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon on an incoming message
ca@valencia: Animació de la icona de la safata del sistema en arribar un missatge

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate the system tray icon whenever a message comes in.
ca@valencia: Animació de la icona de la safata del sistema en arribar un missatge nou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotify)
en: Animate s&ystem tray icon
ca@valencia: Animació de la &icona de la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: Left mouse click on flashing system tray opens message instead of restoring/minimizing contact list
ca@valencia: Un clic amb el botó esquerre sobre el flaix de la safata del sistema obri el missatge en lloc de restaurar/minimitzar la llista de contactes

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: A left mouse click on the flashing system tray icon opens the incoming message instead of restoring/minimizing the contact list (e.g. to check who is sending messages). A middle click always opens this message.
ca@valencia: Un clic amb el botó esquerre sobre el flaix de la safata del sistema obri el missatge entrant en lloc de restaurar/minimitzar la llista de contactes (p. ex. per comprovar qui envia el missatge). Un clic amb el botó del mig sempre obri el missatge.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifyLeftClickOpensMessage)
en: &Left mouse click opens message
ca@valencia: Un clic amb el botó &esquerre obri el missatge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate the contact list or the system tray icon on an incoming message with open chat
ca@valencia: Animació de la icona de la safata del sistema en arribar un missatge amb xat obert

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_animateOnMessageWithOpenChat)
en: Animate on message with open chat
ca@valencia: Anima al missatge amb xat obert

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: Use a single notification for messages from the same sender
ca@valencia: Usa una notificació única per a missatges del mateix remitent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonGroupMessageNotificationsPerSender)
en: When a message arrives from a user who already has a message for which a notification is still active, then that notification is updated to indicate a new message has arrived, instead of creating a new notification.
ca@valencia: Quan arriba un missatge des d'un usuari que ja té un missatge amb una notificació activada, esta notificació s'actualitza per a indicar que hi ha arribat un missatge nou, en comptes de crear una notificació nova.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: The "Ignore" button of the new message popup closes the chat window for the sender
ca@valencia: El botó «Ignora» de la bombolla dels missatges nous tanca la finestra de xat pel remitent

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: If there is already a chat window opened for the sender of the message displayed in the new message popup the "Ignore" button will close this chat window.
ca@valencia: Si ja hi ha una finestra de xat oberta pel remitent del missatge visualitzada a la bombolla del missatge nou, el botó «Ignora» tancarà esta finestra de xat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_balloonNotifyIgnoreClosesChatView)
en: Button "I&gnore" in new message popups closes chat
ca@valencia: El botó «I&gnora» a les bombolles de missatges nous tanca el xat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Notify only highlighted messages in group chats
ca@valencia: Notifica només els missatges ressaltats en els xats de grups

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: In very active group chats, important messages can be singled out by preventing notifications for non-highlighted messages.
ca@valencia: En els xats de grups molt actius, els missatges importants es poden distingir excloent de la notificació els missatges no ressaltats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyHighlightedMessagesInGroupChats)
en: Exclude non-&highlighted messages in group chats
ca@valencia: Exclou els missatges sense ressaltar dels xats de gru&ps

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Use the same notifications for events in the active chat window and other chat windows on the current desktop (usually less intrusive)
ca@valencia: Usa les mateixes notificacions pels esdeveniments a la finestra de xat activa i a les altres finestres de xat del mateix escriptori (normalment és menys molest)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: If activated, events for chat windows that are on the current desktop will be handled like events in the active chat window: The system tray icon and the sender icon in the contact list are not animated and the "Incoming Message for Active Chat" event is used for the notification. Chat windows on other desktops will trigger notifications.
    If not activated, all chat windows except the active one will notify you that an event has occurred using animations (if activated) and the "Incoming Message" event.
ca@valencia: Si està activat, els esdeveniments de les finestres de xat de l'escriptori actual es gestionaran com esdeveniments en la finestra de xat activa: les icones de la safata del sistema i del remitent en la llista de contactes no s'animaran, i per la notificació s'usarà l'esdeveniment «Missatge entrant per al xat actiu». Les finestres de xat en els altres escriptoris activaran notificacions.
    Si no està activat, totes les finestres de xat excepte l'activa vos notificaran amb animacions (si estan activades) que ha passat un esdeveniment de «Missatge entrant».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueOnlyMessagesOnAnotherDesktop)
en: Treat all chats on the current des&ktop like active chats
ca@valencia: Tracta totes els xats de l'escrip&tori actual com a xats actius

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
ca@valencia: Miscel·lània

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable events if your account status is "Away"
ca@valencia: Activa els esdeveniments si l'estat del compte és «Absent»

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: Enable notification events even if your account status is "Away" or less available, e.g. "Not Available" or "Do not Disturb". Note: This does not affect the flashing of the system tray icon.
ca@valencia: Activa la notificació d'esdeveniments encara que l'estat del compte siga «Absent» o menys, com «No disponible» o «No molestar». Nota: això no afecta el flaix de la icona de la safata del sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableEventsWhileAway)
en: E&nable events while away
ca@valencia: &Activa esdeveniments mentre s'està absent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch to the desktop which contains the chat window for the sender when opening his/her message
ca@valencia: Commuta a l'escriptori que conté la finestra de xat del remitent quan s'òbriga el seu missatge

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: If there is already a chat window open for the sender of the message, opening his/her message will cause a switch to the desktop which contains this chat window.
ca@valencia: Si ja hi ha una finestra de xat oberta pel remitent d'un missatge, l'obertura del seu missatge provocarà la commutació a l'escriptori que conté esta finestra de xat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_trayflashNotifySetCurrentDesktopToChatView)
en: Switch &to desktop containing chat on opening message
ca@valencia: Co&mmuta a l'escriptori que conté el xat en obrir el missatge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: Raise the chat window/tab on an incoming message
ca@valencia: Passa al davant la finestra/pestanya de xat amb missatges nous

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: If there is already a chat window opened for the sender of an incoming message this window will be put on the current desktop and in front of all other windows.
ca@valencia: Si ja hi ha una finestra de xat oberta pel remitent d'un missatge entrant, esta finestra es col·locarà a l'escriptori actual per davant de totes les altres finestres.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_raiseMessageWindow)
en: &Raise window on incoming message
ca@valencia: Passa al davant la &finestra amb missatges nous

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: System Tray
ca@valencia: Safata del sistema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show the icon in the system tray
ca@valencia: Mostra la icona a la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: By default, the system tray icon indicates new incoming messages using an animation. A left or middle mouse click on the icon will open the message in a new chat window. Pressing the "View" button in the notification popup has the same effect.
ca@valencia: Per defecte, la icona de la safata del sistema indica els missatges entrants nous amb una animació. Un clic a la icona amb el botó esquerre o mitjà del ratolí obrirà el missatge a una nova finestra de xat. Té el mateix efecte que prémer el botó «Veure» a la bombolla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showSystemTray)
en: Show system &tray icon
ca@valencia: Mostra la &icona a la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window minimized to the system tray
ca@valencia: S'engega amb la finestra principal minimitzada a la safata del sistema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start with the main window hidden. The only visible item is the system tray icon.
ca@valencia: S'engega amb la finestra principal oculta. L'únic element visible serà la icona a la safata del sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_startDocked)
en: Start &with hidden main window
ca@valencia: Engega amb la finestra &principal oculta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Message Handling
ca@valencia: Gestió de missatges

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Instantly open incoming messages
ca@valencia: Obri instantàniament els missatges entrants

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: If there is no chat window open, a new message arriving will cause a new window to open. If there is already a chat window opened for that sender, the message will immediately be displayed there.
ca@valencia: Si no hi ha una finestra de xat, s'obrirà una nova finestra quan arribe un missatge nou. Si ja existeix una finestra de xat oberta per al remitent, el missatge hi apareixerà instantàniament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mInstantMessageOpeningChk)
en: Open messages instantl&y
ca@valencia: Obri &instantàniament els missatges

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use a message queue to store incoming messages
ca@valencia: Usa una cua de missatges per emmagatzemar els missatges entrants

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Store new incoming messages in a message queue. New messages are messages that cannot be displayed in an already open chat window. Only queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations.
ca@valencia: Emmagatzema els nous missatges entrants en una cua. Els missatges nous són els que no es poden visualitzar en una finestra de xat ja oberta. Només els missatges encuats provoquen notificacions via finestra de xat i animacions a la icona de la safata del sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_useMessageQueue)
en: Use message &queue
ca@valencia: &Usa la cua de missatges

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Also add unread messages to queue
ca@valencia: Afig també els missatges sense llegir a la cua

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Unread messages are messages that will be displayed in an already opened but inactive chat window. Only incoming queued messages trigger notification via chat window and system tray icon animations. With this option disabled only new incoming messages are queued, i.e. messages that cannot be displayed in an already open chat window.
ca@valencia: Els missatges sense llegir són els que es visualitzaran en una finestra de xat ja oberta però inactiva. Només els missatges entrants encuats provoquen notificacions via finestra de xat i animacions a la icona de la safata del sistema. Amb esta opció desactivada, només s'encuen els nous missatges entrants, és a dir, els missatges que no es poden visualitzar en una finestra de xat ja oberta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_queueUnreadMessages)
en: Queue unrea&d messages
ca@valencia: Encua missatges no &llegits

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, initialStatusGroup) i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Initial Status
ca@valencia: Estat inicial

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Set the initial status
ca@valencia: Arranja l'estat inicial

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: When starting Kopete, and whenever your computer is online, all your accounts will go into the status selected here. You can exclude accounts individually in their properties.
ca@valencia: Tots els vostres comptes es connectaran automàticament en engegar el Kopete i quan hi haja una xarxa disponible. Podeu excloure individualment els comptes a les seues propietats.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Offline
ca@valencia: Desconnectat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Online
ca@valencia: Connectat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Away
ca@valencia: Absent

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_initialStatus)
en: Busy
ca@valencia: Ocupat

en: &Style
ca@valencia: E&stil

en: &Emoticons
ca@valencia: &Emoticones

en: (No Variant)
ca@valencia: (sense variació)

en: Choose Chat Window Style to Install
ca@valencia: Trieu l'estil de finestra de xat a instal·lar

en: The specified archive cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir l'arxiu indicat.
    Comproveu que siga un arxiu ZIP o TAR vàlid.

en: Cannot Open Archive
ca@valencia: No s'ha pogut obrir l'arxiu

en: Could not find a suitable place to install the chat window style.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar un lloc adient on instal·lar l'estil de finestra de xat.

en: Cannot Find Styles Directory
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el directori d'estils

en: The specified archive does not contain a valid chat window style.
ca@valencia: L'arxiu indicat no conté cap estil vàlid de finestra de xat.

en: Invalid Style
ca@valencia: Estil no vàlid

en: The chat window style was successfully installed.
ca@valencia: L'estil de finestra de xat s'ha instal·lat amb èxit.

en: Install Successful
ca@valencia: Instal·lació amb èxit

en: An unknown error occurred while trying to install the chat window style.
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut en intentar instal·lar l'estil de finestra de xat.

en: Unknown Error
ca@valencia: Error desconegut

[ctx: @info]
en: The Chat Window Style <resource>%1</resource> was successfully deleted.
ca@valencia: L'estil de finestra de xat <resource>%1</resource> s'ha suprimit amb èxit.

[ctx: @info]
en: An error occurred while trying to delete the <resource>%1</resource> Chat Window Style. Your account might not have permission to remove it.
ca@valencia: S'ha produït un error intentant suprimir l'estil de finestra de xat <resource>%1</resource>. El vostre compte pot no tindre permís per eliminar-lo.

[ctx: @title:window]
en: Chat Window Style <resource>%1</resource> installation
ca@valencia: Instal·lació de l'estil de finestra de xat <resource>%1</resource>

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> cannot be opened.
    Make sure that the archive is a valid ZIP or TAR archive.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir l'arxiu indicat <filename>%1</filename>.
    Comproveu que siga un arxiu ZIP o TAR vàlid.

[ctx: @info]
en: Could not find a suitable place to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar un lloc adient on instal·lar l'estil de finestra de xat <resource>%1</resource>.

[ctx: @info]
en: The specified archive <filename>%1</filename> does not contain a valid Chat Window Style.
ca@valencia: L'arxiu indicat <filename>%1</filename> no conté cap estil vàlid de finestra de xat.

[ctx: @info]
en: An unknown error occurred while trying to install the Chat Window Style <resource>%1</resource>.
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut en intentar instal·lar l'estil de finestra de xat <resource>%1</resource>.

en: One Chat Window Style package has been installed. | %1 Chat Window Style packages have been installed.
ca@valencia[0]: S'ha instal·lat amb èxit un paquet d'estil de finestra de xat.
ca@valencia[1]: S'han instal·lat amb èxit %1 paquets d'estil de finestra de xat.

[ctx: This is the myself preview contact id]
en: myself@preview
ca@valencia: jomateix@vistaprevia

[ctx: This is the myself preview contact nickname]
en: Myself
ca@valencia: Jo mateix

en: Jack
ca@valencia: Jordi

[ctx: This is the other preview contact id]
en: jack@preview
ca@valencia: jordi@vistaprevia

[ctx: This is the other preview contact nickname]
en: Jack
ca@valencia: Jordi

[ctx: preview of a chat session]
en: Preview Session
ca@valencia: Visualització prèvia de sessió

en: Hello, this is an incoming message :-)
ca@valencia: Hola! Este és un missatge entrant :-)

en: Hello, this is an incoming consecutive message.
ca@valencia: Hola! Este és un missatge consecutiu entrant.

en: Ok, this is an outgoing message
ca@valencia: Bé, este és un missatge eixint

en: Ok, an outgoing consecutive message.
ca@valencia: Bé, este és un missatge consecutiu eixint.

en: Message that is being sent.
ca@valencia: El missatge que s'està enviant.

en: Delivered message.
ca@valencia: Missatge entregat.

en: Message that cannot be delivered.
ca@valencia: El missatge no es pot entregar.

en: Here is an incoming colored message.
ca@valencia: Ací hi ha un altre missatge entrant acolorit.

en: This is an internal message
ca@valencia: Este és un missatge intern

en: performed an action
ca@valencia: realitza una acció

en: This is a highlighted message
ca@valencia: Este és un missatge remarcat

en: Hello, this is an incoming file transfer request
ca@valencia: Hola, esta és una sol·licitud de transferència de fitxer

en: Hello, this is a disabled incoming file transfer request
ca@valencia: Hola, esta és una sol·licitud desactivada de transferència de fitxer

en: Bye
ca@valencia: Adéu

en: Configure Emoticon Themes
ca@valencia: Configuració de temes d'emoticones

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kcfg_chatFontSelection)
en: Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KFontRequester, kcfg_chatFont)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Base font in the chat window</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
ca@valencia: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Tipus de lletra base a la finestra de xat</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Base &font:
ca@valencia: &Tipus de lletra base:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use normal screen font
ca@valencia: Usa el tipus de lletra normal de la pantalla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Use system font
ca@valencia: Usa el tipus de lletra del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Use custom font:
ca@valencia: Usa un tipus de lletra personalitzat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatTextColor)
en: The color of normal text
ca@valencia: El color del text normal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Highlight foreground:
ca@valencia: &Ressalta el primer pla:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightForegroundColor)
en: Foreground color for highlighted messages
ca@valencia: Color de primer pla per a missatges ressaltats

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatBackgroundColor)
en: Color for the background of the chat window
ca@valencia: Color per al fons de la finestra de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: &Background color:
ca@valencia: C&olor de fons:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_highlightBackgroundColor)
en: Background color for highlighted messages
ca@valencia: Color de fons per a missatges ressaltats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Highlight bac&kground:
ca@valencia: Ressaltat del &fons:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_chatLinkColor)
en: Color used for links in chats
ca@valencia: Color usat per a enllaços als xats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: &Link color:
ca@valencia: Co&lor d'enllaç:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Formatting Overrides
ca@valencia: Modifica la formatació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Disregard the colors (background and foreground), and font (size and typeface) of incoming messages
ca@valencia: Ignora els colors (primer pla i fons), i el tipus de lletra (mida i tipografia) dels missatges entrants

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_chatFmtOverride)
en: Ignore peer's formatting
ca@valencia: Ignora la formatació del parell

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: If this is checked, the text representation of emoticons in messages will be replaced by an image
ca@valencia: Si està marcat, en els missatges se substituirà la representació textual de les emoticones per una imatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useEmoticons)
en: U&se the following emoticon theme:
ca@valencia: U&sa el tema d'emoticones següent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnManageThemes)
en: &Manage Emoticons...
ca@valencia: &Gestiona les emoticones...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChatWindowConfig_Style)
en: Chat Window Appearance
ca@valencia: Aparença de la finestra de xat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Display
ca@valencia: Visualització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_groupConsecutiveMessages)
en: Group consecuti&ve messages
ca@valencia: Agrupa els missatges consec&utius

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useCompact)
en: Co&mpact style in chatrooms
ca@valencia: Estil co&mpacte a les sales de xat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, stylesGroupBox)
en: Styles
ca@valencia: Estils

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style variant:
ca@valencia: Variant de l'estil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: Get new Chat Window styles over the Internet
ca@valencia: Aconsegueix nous estils de finestres de xat des d'Internet

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnGetStyles)
en: &Get New...
ca@valencia: Aconse&gueix nou...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en: &Install...
ca@valencia: &Instal·la...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete
ca@valencia: Su&primeix

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: For each tab
ca@valencia: Per a cada pestanya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowContactName)
en: Show contact name
ca@valencia: Mostra el nom del contacte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HoverClose)
en: Show close button
ca@valencia: Mostra el botó de tancament

en: General Plugins
ca@valencia: Connectors generals

en: &Manager
ca@valencia: &Gestor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Online Status Menu
ca@valencia: Menú d'estat de la connexió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Protocol's online status menu:
ca@valencia: Menú d'estat de connexió del protocol:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: As Global Status Menu
ca@valencia: Com a menú d'estat global

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: Only Statuses With Matching Category
ca@valencia: Només els estats amb una categoria coincident

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_protocolStatusMenuType)
en: All Statuses With Parent Category
ca@valencia: Tots els estats amb una categoria pare

en: Free For Chat
ca@valencia: Lliure per a xat

en: Extended Away
ca@valencia: Absent durant una bona estona

en: Idle
ca@valencia: Inactiu

en: Do Not Change
ca@valencia: No ho canvies

en: New Status
ca@valencia: Estat nou

en: New Group
ca@valencia: Grup nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddStatus) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCustomAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButt
en: Add
ca@valencia: Afig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAddGroup)
en: Add Group
ca@valencia: Afig grup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Category:
ca@valencia: Categoria:

en: Title
ca@valencia: Titular

en: Placeholder
ca@valencia: Marcador de posició

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Display Name
ca@valencia: Nom a mostrar

en: Status Title
ca@valencia: Titular d'estat

en: Status Message
ca@valencia: Missatge d'estat

en: Contact Icons
ca@valencia: Icones de contactes

en: The layout '%1' is one of the default layouts and cannot be deleted.
ca@valencia: La disposició «%1» és una de les disposicions per defecte i no es pot eliminar.

en: Cannot Delete Default Layouts
ca@valencia: No es poden eliminar les disposicions per defecte

en: <qt>This contact is already on your contact list. It is a child contact of <b>%1</b></qt>
ca@valencia: <qt>Este contacte ja és a la vostra llista de contactes. És un contacte fill de <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to merge meta contacts?
    <b>%1</b>
ca@valencia: <qt>Esteu segur que voleu fusionar els metacontactes?
    <b>%1</b>

en: Meta Contact Merge
ca@valencia: Fusionat de metacontactes

en: Select Address Book
ca@valencia: Selecciona la llibreta d'adreces

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MetaContactSelectorWidget_Base) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookSelectorWidget_Base)
en: Select Contact
ca@valencia: Selecciona el contacte

en: No writeable address book resource found.
ca@valencia: No s'ha trobat cap recurs de llibreta d'adreces que s'hi puga escriure.

en: Add or enable one using the KDE System Settings.
ca@valencia: Afig-ne o activa'n un usant l'arranjament del sistema del KDE.

en:  (already in address book)
ca@valencia:  (ja és a la llibreta d'adreces)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: This wizard helps you export instant messaging contacts to the KDE address book.
ca@valencia: Este assistent vos ajudarà a exportar els contactes del missatger a la llibreta d'adreces del KDE.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: &Select Address Book
ca@valencia: &Seleccioneu la llibreta d'adreces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Selected contacts will be added to the KDE address book.
ca@valencia: Els contactes seleccionats seran afegits a la llibreta d'adreces del KDE.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAll)
en: Select &All
ca@valencia: Selecciona-ho &tot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDeselectAll)
en: &Deselect All
ca@valencia: &Desselecciona-ho tot

en: <Not Set>
ca@valencia: <No establida>

en: Export to Address Book
ca@valencia: Exporta a la llibreta d'adreces

en: Export
ca@valencia: Exporta

en: Set address book fields using the selected data from Kopete
ca@valencia: Estableix els camps de la llibreta d'adreces usant les dades seleccionades des del Kopete

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddressBookExportUI)
en: Merge with Address Book
ca@valencia: Fusiona amb la llibreta d'adreces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblFirstName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: First name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblHomePhone)
en: Home phone:
ca@valencia: Telèfon particular:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblWorkPhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Work phone:
ca@valencia: Telèfon de la faena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mobileLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblMobilePhone) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Mobile phone:
ca@valencia: Telèfon mòbil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblLastName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Last name:
ca@valencia: Cognoms:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mLblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmail_2)
en: Email:
ca@valencia: Correu-e:

en: Create New Group...
ca@valencia: Crea grup nou...

en: &Move To
ca@valencia: &Mou a

en: &Copy To
ca@valencia: &Copia a

en: Merge Meta Contacts
ca@valencia: Fusiona els metacontactes

en: Send Email...
ca@valencia: Envia un correu electrònic...

[ctx: verb, rename a contact]
en: Rename
ca@valencia: Reanomena

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Add Contact
ca@valencia: &Afig contacte

en: Select Account
ca@valencia: Selecciona un compte

en: Add to Your Contact List
ca@valencia: Afig a la vostra llista de contactes

en: &Properties
ca@valencia: &Propietats

en: Please enter the name for the new group:
ca@valencia: Per favor, introduïu el nom per al nou grup:

en: <qt>Are you sure you want to remove the contact <b>%1</b> from your contact list?</qt>
ca@valencia: <qt>Esteu segur que voleu eliminar el contacte <b>%1</b> de la vostra llista de contactes?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to remove the group <b>%1</b> and all contacts that are contained within it?</qt>
ca@valencia: <qt>Esteu segur que voleu eliminar el grup <b>%1</b> i tots els contactes que continga?</qt>

en: Are you sure you want to remove these contacts from your contact list?
ca@valencia: Esteu segur que voleu eliminar estos contactes de la vostra llista de contactes?

en: Are you sure you want to remove these groups and contacts from your contact list?
ca@valencia: Esteu segur que voleu eliminar estos grups i contactes de la vostra llista de contactes?

en: Account %1 is offline. Do you really want to move this metacontact?
ca@valencia: El compte %1 està desconnectat. Esteu segur que voleu moure este metacontacte?

en: Move contact
ca@valencia: Mou el contacte

en: There is no email address set for this contact in the KDE address book.
ca@valencia: No hi ha cap adreça de correu establida per a este contacte a la llista d'adreces del KDE.

en: No Email Address in Address Book
ca@valencia: Cap adreça de correu-e a la llibreta d'adreces

en: This contact was not found in the KDE address book. Check that a contact is selected in the properties dialog.
ca@valencia: Este contacte no s'ha trobat a la llibreta d'adreces del KDE. Comproveu que hi haja un contacte seleccionat al diàleg de propietats.

en: Not Found in Address Book
ca@valencia: No es troba a la llibreta d'adreces

en: Rename Contact
ca@valencia: Reanomena un contacte

en: Remove Contact
ca@valencia: Elimina el contacte

en: Send Single Message...
ca@valencia: Envia un sol missatge...

en: &Add Subcontact
ca@valencia: &Afig un subcontacte

en: Rename Group
ca@valencia: Reanomena un grup

en: Remove Group
ca@valencia: Elimina el grup

en: Send Message to Group
ca@valencia: Envia un missatge al grup

en: &Add Contact to Group
ca@valencia: &Afig contacte al grup

en: Rename
ca@valencia: Reanomena

en: Make Meta Contact
ca@valencia: Fes un metacontacte

en: Add Contact
ca@valencia: Afig contacte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDisplayName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Name:
ca@valencia: &Nom:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpIcons)
en: Icons
ca@valencia: Icones

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom &icons
ca@valencia: Usa &icones a mida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOpen)
en: O&pen:
ca@valencia: O&bert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClosed)
en: C&losed:
ca@valencia: Ta&ncat:

en: Properties of Group %1
ca@valencia: Propietats del grup %1

en: Custom &Notifications
ca@valencia: &Notificacions personalitzades

en: Properties of Meta Contact %1
ca@valencia: Propietats del metacontacte %1

en: Sync KABC...
ca@valencia: Sincronitza KABC...

en: (custom name)
ca@valencia: (nom personalitzat)

en: (nick name)
ca@valencia: (sobrenom)

en: (formatted name)
ca@valencia: (nom amb format)

en: (contact id)
ca@valencia: (ID del contacte)

en: No Contacts with Photo Support
ca@valencia: Cap contacte amb compatibilitat de fotos

en: No contacts were imported from the address book.
ca@valencia: No s'ha importat cap contacte des de la llibreta d'adreces.

en: No Change
ca@valencia: Sense canvis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAddressbook)
en: Address Book Link
ca@valencia: Enllaç a la llibreta d'adreces

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: Export contact's details to the KDE Address Book
ca@valencia: Exporta els detalls dels contactes a la llibreta d'adreces del KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnExportKABC)
en: E&xport Details...
ca@valencia: E&xporta els detalls...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: Import contacts from the KDE Address Book
ca@valencia: Importa els contactes des de la llibreta d'adreces del KDE

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportKABC)
en: &Import Contacts
ca@valencia: &Importa contactes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Display Name Source
ca@valencia: Origen del nom a mostrar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameKABC)
en: Use address book &name (needs address book link)
ca@valencia: Usa el &nom de la llibreta d'adreces (cal l'enllaç)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameContact) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoContact)
en: From contact:
ca@valencia: Des del contacte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbAccountPhoto)
en: Contact with which to synchronize the displayname.
ca@valencia: Contacte amb el qual sincronitzar el nom que es mostra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNameCustom)
en: Cus&tom:
ca@valencia: A &mida:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Photo Source
ca@valencia: Origen de la foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoKABC)
en: U&se address book photo (needs address book link)
ca@valencia: U&sa la foto de la llibreta d'adreces (cal l'enllaç)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photoLabel) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Photo
ca@valencia: Foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPhotoCustom)
en: Custom:
ca@valencia: A mida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChoosePhoto)
en: Choose...
ca@valencia: Seleccioneu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSyncPhoto)
en: S&ync photo to address book
ca@valencia: S&incronitza la foto amb la llibreta d'adreces

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Ad&vanced
ca@valencia: A&vançat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Check to set custom icons for this contact
ca@valencia: Marqueu per establir icones personalitzades per a este contacte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkUseCustomIcons)
en: Use custom status &icons
ca@valencia: Usa &icones a mida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnline)
en: &Online:
ca@valencia: Co&nnectat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOffline)
en: O&ffline:
ca@valencia: &Desconnectat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAway)
en: Awa&y:
ca@valencia: A&bsent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUnknown)
en: Un&known:
ca@valencia: Des&conegut:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, groupLabel)
en: &Group:
ca@valencia: &Grup:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kabcLabel)
en: Address book entry:
ca@valencia: Entrada de la llibreta d'adreces:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AccountIdentityBase) i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, title)
en: Account Identity
ca@valencia: Identitat del compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, selectText)
en: Select the identity to be used by the accounts:
ca@valencia: Seleccioneu la identitat a usar per als comptes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accounts)
en: <img name=foobar> My Account
ca@valencia: <img name=foobar> El meu compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, identityList)
en: Identity
ca@valencia: Identitat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityDetailed)
en: Detailed Info
ca@valencia: Informació detallada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: E-mail:
ca@valencia: Correu-e:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, phoneLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Private phone:
ca@valencia: Telèfon privat:

en: Identity Information
ca@valencia: Configuració de la identitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, photo)
en: No Photo
ca@valencia: Sense foto

en: General Information
ca@valencia: Informació general

en: Detailed Information
ca@valencia: Informació detallada

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IdentityGeneral)
en: General Info
ca@valencia: Informació general

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectPhoto)
en: Select Photo
ca@valencia: Selecciona una foto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, clearPhoto)
en: Clear Photo
ca@valencia: Neteja la foto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: Show as:
ca@valencia: Mostra com a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNickName) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNick)
en: Nickname:
ca@valencia: Sobrenom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identityName)
en: Identity Name
ca@valencia: Nom de la identitat

[ctx: Button to open account configuration widget]
en: Click to add an account
ca@valencia: Cliqueu per afegir un compte nou

en: View
ca@valencia: Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnEdit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_edit)
en: &Edit
ca@valencia: &Edita

note: i18n: ectx: ToolBar (quickSearchBar)
en: Quick Search Bar
ca@valencia: Barra de busca ràpida

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_actions)
en: &Other Actions
ca@valencia: Altres acci&ons

note: i18n: ectx: Menu (contact_popup_groups)
en: &Groups
ca@valencia: &Grups

en: Global status message
ca@valencia: Missatge d'estat global

en: Service messages
ca@valencia: Missatges de servei

en: &Export Contacts...
ca@valencia: &Exporta els contactes a un fitxer...

en: &Away
ca@valencia: &Absent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: &Busy
ca@valencia: &Ocupat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnline)
en: &Online
ca@valencia: Co&nnectat

en: &Set Status
ca@valencia: E&stablir estat

en: Configure &Global Shortcuts...
ca@valencia: Configura dreceres &globals...

en: Show &All
ca@valencia: Mostr&a-ho tot

en: Show Offline &Users
ca@valencia: Mostra els &usuaris desconnectats

en: Show Empty &Groups
ca@valencia: Mostra els grups &buits

en: Read Message
ca@valencia: Llig el missatge

en: Read the next pending message
ca@valencia: Llig el següent missatge pendent

en: Show/Hide Contact List
ca@valencia: Mostra/oculta la llista de contactes

en: Show or hide the contact list
ca@valencia: Mostra o oculta la llista de contactes

en: Set Away/Back
ca@valencia: Indica absència/retorn

en: <qt>Closing the main window will keep Kopete running in the system tray. Use 'Quit' from the 'File' menu to quit the application.</qt>
ca@valencia: <qt>Si es tanca la finestra principal, el Kopete seguirà funcionant a la safata del sistema. Useu «Ix» des del menú «Fitxer» per eixir de l'aplicació.</qt>

en: Docking in System Tray
ca@valencia: Acobla a la safata del sistema

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
ca@valencia: <b>Titular&nbsp;d'estat:</b>&nbsp;%1

[ctx: @label:textbox formatted status message]
en: <br /><b>Status&nbsp;Message:</b>&nbsp;%1
ca@valencia: <br /><b>Missatge&nbsp;d'estat:</b>&nbsp;%1

en: Kopete, the KDE Instant Messenger
ca@valencia: Kopete, el missatger instantani del KDE

en: Developer and maintainer
ca@valencia: Desenvolupador i mantenidor

en: Developer and Project founder
ca@valencia: Desenvolupador i fundador del projecte

en: Developer, Yahoo plugin maintainer
ca@valencia: Desenvolupador, mantenidor del connector Yahoo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_lastName)
en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Developer, Connection status plugin author
ca@valencia: Desenvolupador, autor del connector per a l'estat de connexió

en: Developer, Video device support
ca@valencia: Desenvolupador, implementació de dispositius de vídeo

en: Developer, MSN
ca@valencia: Desenvolupador, MSN

en: Developer, Gadu plugin maintainer
ca@valencia: Desenvolupador, mantenidor del connector Gadu

en: Lead Developer, AIM and ICQ plugin maintainer
ca@valencia: Desenvolupador líder, mantenidor dels connectors AIM i ICQ

en: IRC plugin maintainer
ca@valencia: Mantenidor del connector IRC

en: Lead Developer, Telepathy and Messenger plugin maintainer
ca@valencia: Desenvolupador líder, mantenidor dels connectors Telepathy i Messenger

en: Lead Developer, MSN plugin maintainer
ca@valencia: Desenvolupador principal, mantenidor del connector MSN

en: Artist / Developer, Artwork maintainer
ca@valencia: Artista / desenvolupador, mantenidor del treball gràfic

en: Developer, UI maintainer
ca@valencia: Desenvolupador, mantenidor de la IU

en: Developer, WLM plugin maintainer
ca@valencia: Desenvolupador, mantenidor del connector WLM

en: Developer, Jabber plugin maintainer
ca@valencia: Desenvolupador, mantenidor del connector Jabber

en: Lead Developer, GroupWise maintainer
ca@valencia: Desenvolupador líder, mantenidor del GroupWise

en: Developer, AIM and ICQ
ca@valencia: Desenvolupador, AIM i ICQ

en: Developer, Bonjour Plugin Maintainer
ca@valencia: Desenvolupador, mantenidor del connector Bonjour

en: Konki style author
ca@valencia: Autor de l'estil Konki

en: Hacker style author
ca@valencia: Autor de l'estil Hacker

en: Kopete's icon author
ca@valencia: Autor de les icones de Kopete

en: Sounds
ca@valencia: Sons

en: Kopete Docugoddess, Bug and Patch Testing.
ca@valencia: Deessa de la documentació del Kopete, proves d'errors i millores.

en: Iris Jabber Backend Library
ca@valencia: Biblioteca dorsal Iris Jabber

en: OscarSocket author
ca@valencia: Autor de l'OscarSocket

en: Kmerlin MSN code
ca@valencia: Codi MSN de Kmerlin

en: Former developer
ca@valencia: Antic desenvolupador

en: Former developer, project co-founder
ca@valencia: Antic desenvolupador, cofundador del projecte

en: Misc bugfixes and enhancements
ca@valencia: Diverses correccions i millores

en: Former developer, original Gadu plugin author
ca@valencia: Antic desenvolupador, autor original del connector Gadu

en: Former developer, Jabber plugin author
ca@valencia: Antic desenvolupador, autor del connector Jabber

en: Former developer, Oscar plugin
ca@valencia: Antic desenvolupador, connector Oscar

en: Former developer and WinPopup maintainer
ca@valencia: Antic desenvolupador i mantenidor del WinPopup

en: Do not load plugins. This option overrides all other options.
ca@valencia: No carrega els connectors. Esta opció solapa totes les altres.

en: Disable auto-connection
ca@valencia: Deshabita l'autoconnexió

en: Auto-connect the specified accounts. Use a comma-separated list
    to auto-connect multiple accounts.
ca@valencia: Autoconnecta als comptes especificats. Per autoconnectar-vos a múltiples
    comptes, useu una llista separada per comes.

en: Do not load the specified plugin. Use a comma-separated list
    to disable multiple plugins.
ca@valencia: No carrega el connector especificat. Per desactivar múltiples
    connectors, useu una llista separada per comes.

en: Load only the specified plugins. Use a comma-separated list
    to load multiple plugins. This option has no effect when
    --noplugins is set and overrides all other plugin related
    command line options.
ca@valencia: Només carrega els connectors especificats. Per carregar múltiples
    connectors, useu una llista separada per comes. Esta opció no té
    cap efecte quan --noplugins està establit a la línia d'ordes
    substituint tots els altres connectors.

en: URLs to pass to kopete / emoticon themes to install
ca@valencia: URL a passar al Kopete / temes d'emoticones a instal·lar

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: C&lear
ca@valencia: &Neteja

en: Edit Message
ca@valencia: Edita el missatge

en: Edit Message...
ca@valencia: Edita el missatge...

en: Edit Statuses...
ca@valencia: Edita els estats...

en: Configure Statuses
ca@valencia: Configurar els estats

note: i18n: Target Size (KB) (=> KB = kilobyte)
en: Target KB
ca@valencia: KB de la destinació

en: Flicker Reduction
ca@valencia: Reducció de parpelleig

en: Framerate
ca@valencia: Freqüència dels fotogrames

note: i18n: USB Isochronous Interface
en: USB Alternate
ca@valencia: USB alternatiu (interfície isòcrona)

note: i18n: Selection of combinations of light sources
en: Lights
ca@valencia: Llums

en: Reset Camera
ca@valencia: Reinicia la càmera

note: i18n: Chroma Auto Gain Control
en: chroma agc
ca@valencia: Crominància AGC

note: i18n: Combfilter
en: combfilter
ca@valencia: Filtre de combinació

note: i18n: Automute
en: automute
ca@valencia: Silenci automàtic

note: i18n: Luminance Decimation Filter
en: luma decimation filter
ca@valencia: Filtre de delmació de la luminància

note: i18n: Analog/Digital Conversion Crush (!!! aGc is a typo !!! => aDc)
en: agc crush
ca@valencia: Tall d'ADC

note: i18n: Video Cassette Recorder Hack (improves sync on poor VCR tapes)
en: vcr hack
ca@valencia: Millora VCR

note: i18n: Whitecrush Upper (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; upper threshold)
en: whitecrush upper
ca@valencia: Tall superior de blancs

note: i18n: Whitecrush Lower (whitecrush => adaptive auto gain control to prevent "blooming" of the video signal due to very high Luminance levels; lower threshold)
en: whitecrush lower
ca@valencia: Tall inferior de blancs

note: i18n: U-V Gain Ratio (NOT Ultra Violet !)
en: uv ratio
ca@valencia: Relació U-V

note: i18n: Full Luminance Range
en: full luma range
ca@valencia: Interval de luminància completa

note: i18n: Luminance Coring Level (=> Improves SNR (Signat-to-Noise-Ratio) by HF filtering)
en: coring
ca@valencia: Nivell d'ajust de la luminància

en: Invert
ca@valencia: Inversor

note: i18n: Y Offset Odd Field
en: y offset odd field
ca@valencia: Camp senar de desplaçament Y

note: i18n: Y Offset Even Field
en: y offset even field
ca@valencia: Camp parell de desplaçament Y

note: i18n: Green Balance
en: green balance
ca@valencia: Balanç de verds

note: i18n: Digital/Analog Converter Magnitude
en: DAC magnitude
ca@valencia: Magnitud DAC

note: i18n: Band Filter
en: band filter
ca@valencia: Filtre de bandes

note: i18n: RGB Gamma
en: rgb gamma
ca@valencia: Gamma del RGB

note: i18n: Reset Level
en: reset level
ca@valencia: Reinicialització dels nivells

note: i18n: Pixel Bias Voltage
en: pixel bias voltage
ca@valencia: Voltatge d'ajust dels píxels

note: i18n: Noise Suppression (Smoothing)
en: Noise suppression (smoothing)
ca@valencia: Supressió del soroll (suavitzat)

en: Minimum Clock Divider
ca@valencia: Divisor mínim del rellotge

en: Webcam Effects
ca@valencia: Efectes de càmera web

en: Infrared
ca@valencia: Infraroigs

note: i18n: Black/White
en: B/W
ca@valencia: BN

en: Auto Luminance Control
ca@valencia: Control automàtic de la luminància

en: Horizontal Edge Enhancement
ca@valencia: Millora de les vores horitzontals

en: Vertical Edge Enhancement
ca@valencia: Millora de les vores verticals

en: Lens Shading Compensation
ca@valencia: Compensació de les ombres de les lents

en: Maximum Exposure Time
ca@valencia: Temps d'exposició màxim

en: Red Saturation
ca@valencia: Saturació del roig

en: Blue Saturation
ca@valencia: Saturació del blau

en: Luminance Bandpass
ca@valencia: Pas de banda de la luminància

en: Luminance Bandpass Weight
ca@valencia: Pes del pas de banda de la luminància

note: i18n: High Frequency Luminance Coring
en: HF Luminance Coring
ca@valencia: Ajust de luminància en alta freqüència

en: Force Color ON
ca@valencia: Forçat de color: actiu

note: i18n: Chrominance Gain
en: Chrominance Gain Control
ca@valencia: Control de guany de luminància

note: i18n: Video Tape Recorder Time Constant
en: VTR Time Constant
ca@valencia: Constant de temps de l'gravadora de cinta de vídeo

en: Luminance Delay Compensation
ca@valencia: Compensació de retard de luminància

en: Vertical Noise Reduction
ca@valencia: Resolució de soroll vertical

en: Save User Settings
ca@valencia: Guarda els paràmetres de l'usuari

en: Restore User Settings
ca@valencia: Restaura els paràmetres de l'usuari

en: Restore Factory Settings
ca@valencia: Restaura els paràmetres per defecte

note: i18n: Color Mode
en: Colour mode
ca@valencia: Mode del color

note: i18n: Auto Contour
en: Auto contour
ca@valencia: Contorn automàtic

en: Contour
ca@valencia: Contorn

note: i18n: Backlight Compensation
en: Backlight compensation
ca@valencia: Compensació de contrallums

note: i18n: Flicker Suppression
en: Flickerless
ca@valencia: Supressió de parpelleig

note: i18n: Noise Reduction
en: Noise reduction
ca@valencia: Reducció de soroll

en: Compression Target
ca@valencia: Destinació de compressió

en: Color Filter
ca@valencia: Filtre de color

note: i18n: Transaction Time (msec)
en: Transaction time (msec)
ca@valencia: Temps de transacció (ms)

note: i18n: "Buffers per Transaction"
en: Buffers per transaction
ca@valencia: Memòria intermèdia per transacció

note: i18n: off / disable flicker compensation
en: NoFliker
ca@valencia: Sense parpelleig

en: Automatic
ca@valencia: Automàtic

en: Quality
ca@valencia: Qualitat

en: Off
ca@valencia: Inactiu

en: Both
ca@valencia: Ambdós

en: On
ca@valencia: Actiu

en: Brightness
ca@valencia: Lluminositat

en: Hue
ca@valencia: To

en: Whiteness
ca@valencia: Balanç de blancs

en: Automatic Brightness/Contrast Correction
ca@valencia: Activa l'ajustament automàtic de la lluminositat/contrast

en: Automatic Color Correction
ca@valencia: Correcció de color automàtica

en: Vertical Flip
ca@valencia: Inversió vertical

en: Horizontal Flip
ca@valencia: Inversió horitzontal

en: Saturation
ca@valencia: Saturació

en: Volume
ca@valencia: Volum

en: Balance
ca@valencia: Balanç

en: Bass
ca@valencia: Baix

en: Treble
ca@valencia: Agut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, muteButton)
en: Mute
ca@valencia: Silenci

en: Loudness
ca@valencia: Sonoritat

en: Black Level
ca@valencia: Nivell de negre

en: Automatic White Balance
ca@valencia: Balanç de blanc automàtic

en: Do White Balance
ca@valencia: Fes el balanç de blanc

en: Red Balance
ca@valencia: Balanç de roig

en: Blue Balance
ca@valencia: Balanç de blau

en: Exposure
ca@valencia: Exposició

en: Automatic Gain
ca@valencia: Guany automàtic

en: Gain
ca@valencia: Guany

en: Horizontal Center
ca@valencia: Centrat horitzontal

en: Vertical Center
ca@valencia: Centrat vertical

en: Power Line Frequency
ca@valencia: Freqüència del corrent elèctric

en: Automatic Hue
ca@valencia: To automàtic

en: White Balance Temperature
ca@valencia: Temperatura del balanç de blancs

en: Sharpness
ca@valencia: Nitidesa

en: Backlight Compensation
ca@valencia: Compensació de contrallums

en: Chroma AGC
ca@valencia: AGC de la crominància

en: Color Killer
ca@valencia: Eliminació de colors

en: Color Effects
ca@valencia: Efectes de color

en: Rotate
ca@valencia: Gira

en: Background color
ca@valencia: Color de fons

en: Chroma Gain
ca@valencia: Guany de la crominància

en: Illuminator 1
ca@valencia: Il·luminador 1

en: Illuminator 2
ca@valencia: Il·luminador 2

en: A network connection was disconnected.  The application is now in offline mode.  Do you want the application to resume network operations when the network is available again?
ca@valencia: Una connexió de xarxa s'ha desconnectat. L'aplicació ara està en mode desconnectat. Voleu que l'aplicació reinicie les operacions en tornar a estar la xarxa disponible?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect?
ca@valencia: Esta aplicació està actualment en mode desconnectat. Voleu connectar?

en: This application is currently in offline mode.  Do you want to connect in order to carry out this operation?
ca@valencia: Esta aplicació està actualment en mode desconnectat. Voleu connectar-la per tal de poder seguir amb esta operació?

en: Leave Offline Mode?
ca@valencia: Eixir del mode desconnectat?

en: Connect
ca@valencia: Connecta

en: Stay Offline
ca@valencia: Continua desconnectat

en: Could not find contactlist.xml in Kopete application data.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar contactlist.xml a les dades d'aplicació del Kopete.

en: Could not open contact list file.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de la llista de contactes.

en: Could not write contact list to a file.
ca@valencia: No s'ha pogut escriure la llista de contactes en un fitxer.

en: <qt>"%1" is not supported by Kopete.</qt>
ca@valencia: <qt>«%1» no és compatible amb el Kopete.</qt>

en: Could Not Sync with KDE Address Book
ca@valencia: No s'ha pogut sincronitzar amb la llibreta d'adreces del KDE

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Do Not Use
ca@valencia: No usar

en: <qt>An address was added to this contact by another application.<br />Would you like to use it in Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Address:</b> %2</qt>
ca@valencia: <qt>Una altra aplicació ha afegit una adreça a este contacte.<br />Voleu usar-la al Kopete?<br /><b>Protocol:</b> %1<br /><b>Adreça:</b> %2</qt>

en: Import Address From Address Book
ca@valencia: Importa una adreça de la llibreta d'adreces del KDE

en: Use
ca@valencia: Utilitza

en: <qt>One or more of your accounts using %1 are offline.  Most systems have to be connected to add contacts.  Please connect these accounts and try again.</qt>
ca@valencia: <qt> Un o més dels vostres comptes que usen %1 estan fora de línia. La majoria dels sistemes han d'estar connectats per afegir contactes. Connecteu estos comptes i torneu a provar.</qt>

en: Not Connected
ca@valencia: No connectat

en: Choose Account
ca@valencia: Seleccioneu un compte

en: <qt>You do not have an account configured for <b>%1</b> yet.  Please create an account, connect it, and try again.</qt>
ca@valencia: <qt>Encara no teniu cap compte configurat per <b>%1</b>. Per favor, creeu un compte, connecteu-vos i intenteu-ho de nou.</qt>

en: No Account Found
ca@valencia: No s'ha trobat cap compte

en: <qt>It was not possible to add the contact.</qt>
ca@valencia: <qt>No s'ha pogut afegir el contacte.</qt>

en: Could Not Add Contact
ca@valencia: No s'ha pogut afegir un contacte

en: You have been disconnected
ca@valencia: Heu estat desconnectat

en: You have connected from another client or computer to the account '%1'
ca@valencia: Heu connectat des d'un altre client o ordinador al compte «%1»

en: Most proprietary Instant Messaging services do not allow you to connect from more than one location. Check that nobody is using your account without your permission. If you need a service that supports connection from various locations at the same time, use the Jabber protocol.
ca@valencia: La majoria dels serveis privatius de missatgeria instantània no permeten connectar-vos des de més d'una ubicació. Comproveu que ningú estiga usant el vostre compte sense permís. Si vos cal un servei que permeta la connexió des de diverses ubicacions en el mateix moment, useu el protocol Jabber.

en: You are not allowed to add yourself to the contact list. The addition of "%1" to account "%2" will not take place.
ca@valencia: No podeu afegir-vos a la llista de contactes. No s'afegirà «%1» al compte «%2».

en: Error Creating Contact
ca@valencia: Error en crear el contacte

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: Edit Account
ca@valencia: Edita el compte

en: You have been added
ca@valencia: Vos han afegit

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_add)
en: Add...
ca@valencia: Afig...

en: Authorize
ca@valencia: Autoritza

en: Block
ca@valencia: Bloqueja

en: Info...
ca@valencia: Informació...

en: The contact <b>%1</b> has added you to his/her contact list.
ca@valencia: El contacte <b>%1</b> vos ha afegit a la seua llista de contactes.

note: i18n: ectx: label
en: Emitted when the contact list appearance has changed.
ca@valencia: Emés quan es canvia l'aparença de la llista de contactes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Enable emoticon support in Kopete.
ca@valencia: Activa el funcionament d'emoticones al Kopete.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether using the system font for the chat window.
ca@valencia: Si s'usa el tipus de lletra del sistema per a la finestra de xat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Color used to identify idle contacts.
ca@valencia: Color usat per identificar els contactes absents.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Whether to use a different color for idle contacts.
ca@valencia: Si usar o no diferents colors per als contactes inactius.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Appearance)
en: Contact properties that contact tooltip will show.
ca@valencia: Propietats de contacte que mostrarà l'eina de pistes de contactes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list group sorting
ca@valencia: Ordenació de la llista del grup de contactes

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Contact list icon display mode. Either the protocol icon or the contact photo.
ca@valencia: Mode de mostra d'icones de la llista de contactes. Siga la icona de protocol o la foto del contacte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable borders on the contact's photo.
ca@valencia: Activa les vores de la foto del contacte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Round contact photo corners.
ca@valencia: Arrodoneix les cantonades de les fotos dels contactes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show contact list as a tree view.
ca@valencia: Mostra la llista de contactes com a vista en arbre.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Indent contacts if you do not show tree lines.
ca@valencia: Sagna els contactes si no es mostren les línies d'arbre.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Hide the vertical scroll bar.
ca@valencia: Oculta la barra de desplaçament vertical.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Group contacts by group.
ca@valencia: Agrupa els contactes per grup.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Use custom fonts for contact list.
ca@valencia: Usa tipus de lletra personalitzades per a la llista de contactes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Automatically resize the main window.
ca@valencia: Redimensiona la finestra principal automàticament.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Corner at which to anchor main window when auto-resizing.
ca@valencia: Cantonada on ancorar la finestra principal quan s'autodimensiona.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Normal font for contact list
ca@valencia: Tipus de lletra normal per a la llista de contactes

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Small font for contact list (for status message)
ca@valencia: Tipus de lletra petit per a la llista de contactes (per al missatge d'estat)

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Color for group name.
ca@valencia: Color per al nom del grup.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Animate contact list on contact list changes.
ca@valencia: Anima la llista de contactes quan hi haja canvis.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fade-in/Fade-out on contact status changes.
ca@valencia: Esvaïment en els canvis a l'estat dels contactes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Fold-in/Fold-out on contact status changes.
ca@valencia: Plegament en els canvis a l'estat dels contactes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide contact list after a while.
ca@valencia: Autooculta la llista de contactes al cap d'una estona.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide vertical scrollbar in contact list after a while.
ca@valencia: Autooculta la barra de desplaçament vertical al cap d'una estona.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Auto-hide timeout
ca@valencia: Temps d'espera per a autoocultar

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in contact list.
ca@valencia: Mostra els usuaris fora de línia a la llista de contactes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show empty groups in contact list.
ca@valencia: Mostra els grups buits a la llista de contactes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show identities in status bar instead of accounts.
ca@valencia: Mostra les identitats a la barra d'estat en lloc dels comptes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Show offline users in a separate group.
ca@valencia: Mostra els usuaris desconnectats en un grup separat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Start Kopete docked.
ca@valencia: Inicia el Kopete acoblat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show Kopete in system tray.
ca@valencia: Mostra el Kopete a la safata del sistema.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use message queue.
ca@valencia: Usa la cua de missatges.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue unread messages.
ca@valencia: Encua els missatges no llegits.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Use mouse navigation only in contact list.
ca@valencia: Usa la navegació amb el ratolí només a la llista de contactes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Reconnect on disconnect.
ca@valencia: Reconnecta o desconnecta.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Raise message view on new messages.
ca@valencia: Passa al davant la finestra amb missatges nous.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show events in chat window.
ca@valencia: Mostra els esdeveniments a una finestra de xat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue only highlighted messages in group chats
ca@valencia: Encua només els missatges ressaltats en els xats de grups

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Queue Only Messages On Another Desktop
ca@valencia: Encua només els missatges en un altre escriptori

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Single notification for messages from the same sender.
ca@valencia: Notificació única per als missatges del mateix remitent.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Balloon Notification Ignore Closes Chat View
ca@valencia: Si s'ignora la notificació de globus, es tanca la vista de xat

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification
ca@valencia: Notificació de la safata de sistema

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Left Click Opens Message.
ca@valencia: Clic esquerre a la notificació obri el missatge.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Animate on message with open chat.
ca@valencia: Anima al missatge amb xat obert.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Trayflash Notification Set Current Desktop To Chat View
ca@valencia: Notificació actualment arranjada a l'escriptori com a vista de xat

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable events while away.
ca@valencia: Activa els esdeveniments mentre s'està absent.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Chat window grouping policy.
ca@valencia: Política d'agrupament de finestres de xat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable spell checking by default.
ca@valencia: Activa la verificació ortogràfica per defecte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Enable rich text by default.
ca@valencia: Activa el text enriquit per defecte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show send button in Chat Window.
ca@valencia: Mostra el botó d'enviament a una finestra de xat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Show message dates.
ca@valencia: Mostra les dates dels missatges.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name.
ca@valencia: Trunca el nom del contacte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Truncate contact name max length.
ca@valencia: Longitud màxima per a truncar el nom del contacte.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Maximum number of messages to show in a chat window.
ca@valencia: Màxim nombre de missatges a mostrar a la finestra de xat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Hightlight messages containing your nickname.
ca@valencia: Ressalta els missatges que continguen el vostre sobrenom.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Behavior)
en: Selected view plugin for Chat Window.
ca@valencia: Connector de vista seleccionat a la finestra de xat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Use auto away.
ca@valencia: Usa l'absència automàtica.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Auto away timeout.
ca@valencia: Temps per a l'absència automàtica.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Go available after detecting an activity.
ca@valencia: Estar disponible quan es torne a detectar activitat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: Confirm Before Coming Back from Auto Away
ca@valencia: Confirmar abans de tornar després de l'absència automàtica

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use the latest away message.
ca@valencia: Quan s'engegui el missatge d'absència automàtica, usa l'últim missatge d'absència.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: When setting the auto away message, use a custom away message.
ca@valencia: Quan s'engegui el missatge d'absència automàtica, usa un missatge d'absència personalitzat.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away title.
ca@valencia: El títol personalitzat d'absència automàtica.

note: i18n: ectx: label, entry, group (AutoAway)
en: The custom auto away message.
ca@valencia: Missatge d'absència automàtica personalitzat.

en: I am gone right now, but I will be back later
ca@valencia: Ara mateix no hi sóc, però tornaré més tard

note: i18n: ectx: label, entry, group (ContactList)
en: Enable smooth scrolling in contact list.
ca@valencia: Activa el desplaçament suau a la llista de contactes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Always show tabs.
ca@valencia: Mostra sempre les pestanyes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show contact name for each tab.
ca@valencia: Mostra el nom del contacte per cada pestanya.

note: i18n: ectx: label, entry, group (ChatWindowSettings)
en: Show close button for each tab.
ca@valencia: Mostra el botó de tancament per cada pestanya.

en: Outgoing Message Sent
ca@valencia: Envia missatges d'eixida

en: A contact sent you a buzz/nudge.
ca@valencia: Un contacte vos ha enviat una trucada/avís.

en: User <i>%1</i> is typing a message
ca@valencia: L'usuari <i>%1</i> està escrivint un missatge

[ctx: @action]
en: Chat
ca@valencia: Xat

en: <qt>An error has occurred while creating a new chat window. The chat window has not been created.</qt>
ca@valencia: <qt>S'ha produït un error durant la creació d'una nova finestra de xat. La finestra de xat no serà creada.</qt>

en: Error While Creating Chat Window
ca@valencia: Error mentre es creava una finestra de xat

en: Enter Arguments
ca@valencia: Introduïu els arguments

en: Enter the arguments to %1:
ca@valencia: Introduïu els arguments per %1:

en: Alias "%1" expands to itself.
ca@valencia: L'àlies «%1» s'expandeix.

en: "%2" requires at least %1 argument. | "%2" requires at least %1 arguments.
ca@valencia[0]: «%2» necessita com a mínim %1 argument.
ca@valencia[1]: «%2» necessita com a mínim %1 arguments.

en: "%2" has a maximum of %1 argument. | "%2" has a maximum of %1 arguments.
ca@valencia[0]: «%2» té un màxim de %1 argument.
ca@valencia[1]: «%2» té un màxim de %1 arguments.

en: You are not authorized to perform the command "%1".
ca@valencia: No esteu autoritzat a executar l'orde «%1».

en: Command Error
ca@valencia: Error de l'orde

en: USAGE: /help [<command>] - Used to list available commands, or show help for a specified command.
ca@valencia: Ús: /help [<orde> ] - S'usa per llistar les ordes disponibles o mostra l'ajuda per alguna en concret.

en: USAGE: /url - Opens last URL for current chat in default browser.
ca@valencia: ÚS: /url - Obri el darrer URL del xat actual en el navegador per omissió.

en: USAGE: /close - Closes the current view.
ca@valencia: Ús: /close - Tanca la vista actual.

en: USAGE: /part - Closes the current view.
ca@valencia: Ús: /part - Tanca la vista actual.

en: USAGE: /clear - Clears the active view's chat buffer.
ca@valencia: Ús: /clear - Neteja la memòria intermèdia del xat per a la vista activa.

en: USAGE: /away [<reason>] - Marks you as away/back for the current account only.
ca@valencia: Ús: /away [<motiu>] - Estableix la vostra absència/retorn, tan sols per al compte actual.

en: USAGE: /awayall [<reason>] - Marks you as away/back for all accounts.
ca@valencia: Ús: /awayall [<motiu>] - Estableix la vostra absència/retorn, a tots els comptes.

en: USAGE: /say <text> - Say text in this chat. This is the same as just typing a message, but is very useful for scripts.
ca@valencia: Ús: /say <text> - Diu el text en este xat. Això és el mateix que escriure un missatge, però és d'utilitat per a scripts.

en: USAGE: /exec [-o] <command> - Executes the specified command and displays the output in the chat buffer. If -o is specified, the output is sent to all members of the chat.
ca@valencia: Ús: /exec [-o] <orde> - Executa l'orde especificada en mostra l'eixida a la memòria intermèdia del xat. Si s'especifica «-o», el resultat eixirà cap a tots els membres del xat.

en: Available Commands:
ca@valencia: Ordes disponibles:

en: 
    Type /help <command> for more information.
ca@valencia: 
    Per a més informació, escriviu /help <orde>.

en: There is no help available for '%1'.
ca@valencia: «%1» no disposa d'ajuda disponible.

en: ERROR: Shell access has been restricted on your system. The /exec command will not function.
ca@valencia: ERROR: L'accés a l'intèrpret d'ordes del vostre sistema està restringit. L'orde «/exec orde» no funciona.

en: ERROR: Failed to start process from /exec command.
ca@valencia: ERROR: Ha fallat en iniciar el procés des de l'orde /exec.

note: i18n: ectx: Menu (commandmenu)
en: Commands
ca@valencia: Ordes

en: &Add to Your Contact List
ca@valencia: &Afig a la vostra llista de contactes

en: Visible when offline
ca@valencia: Visible quan siga fora de línia

en: Move Contact
ca@valencia: Mou el contacte

en: Select the meta contact to which you want to move this contact:
ca@valencia: Escolliu el metacontacte cap al qual voleu moure este contacte:

en: Create a new metacontact for this contact
ca@valencia: Crea un metacontacte nou per a este contacte

en: If you select this option, a new metacontact will be created in the top-level group with the name of this contact and the contact will be moved to it.
ca@valencia: Si seleccioneu esta opció, es crearà un nou metacontacte en el grup del nivell superior amb el nom d'este i el contacte serà mogut cap allí.

en: This user is not reachable at the moment. Please try a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
ca@valencia: Ara mateix este usuari no és accessible. Per favor, escolliu un protocol que permeta l'enviament desconnectat o espereu que este usuari torne a estar en línia.

en: User is Not Reachable
ca@valencia: L'usuari no és accessible

en: Are you sure you want to remove the contact  '%1' from your contact list?
ca@valencia: Esteu segur que voleu eliminar el contacte «%1» de la vostra llista de contactes?

[ctx: @label:textbox formatted name]
en: <br /><b>Full Name:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
ca@valencia: <br /><b>Nom complet:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted idle time]
en: <br /><b>Idle:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>
ca@valencia: <br /><b>Inactiu:</b>&nbsp;<nobr>%1</nobr>

[ctx: @label:textbox formatted url]
en: <br /><b>Home Page:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>
ca@valencia: <br /><b>Pàgina inicial:</b>&nbsp;<a href="%1"><nobr>%2</nobr></a>

[ctx: @label:textbox formatted status title]
en: <br /><b>Status&nbsp;Title:</b>&nbsp;%1
ca@valencia: <br /><b>Titular&nbsp;d'estat:</b>&nbsp;%1

en: Full Name
ca@valencia: Nom complet

en: Idle Time
ca@valencia: Temps inactiu

en: Online Since
ca@valencia: Connectat des de

en: Last Seen
ca@valencia: Vist l'últim cop

en: First Name
ca@valencia: Nom

en: Last Name
ca@valencia: Cognoms

en: Private Phone
ca@valencia: Telèfon privat

en: Private Mobile Phone
ca@valencia: Telèfon mòbil privat

en: Work Phone
ca@valencia: Telèfon de la faena

en: Work Mobile Phone
ca@valencia: Telèfon mòbil de la faena

en: Email Address
ca@valencia: Adreça de correu electrònic

en: Nick Name
ca@valencia: Sobrenom

en: Custom Name
ca@valencia: Nom personalitzat

en: Shown even if offline
ca@valencia: Mostra encara que siga fora de línia

en: Top Level
ca@valencia: Nivell superior

en: Not in your contact list
ca@valencia: No està a la vostra llista de contactes

en: Offline Users
ca@valencia: Usuaris desconnectats

[ctx: Label for the default identity, used by users to group their instant messaging accounts]
en: Default Identity
ca@valencia: Identitat per defecte

en: This user is not reachable at the moment. Please make sure you are connected and using a protocol that supports offline sending, or wait until this user comes online.
ca@valencia: Ara mateix este usuari no és accessible. Per favor, assegureu-vos que esteu connectat i useu un protocol que permeta l'enviament desconnectat o espereu que este usuari torne a estar en línia.

en: Status not available
ca@valencia: Estat no disponible

en: <qt><i>%1</i> is now %2.</qt>
ca@valencia: <qt><i>%1</i> ara és %2.</qt>

en: Unable to find the file %1.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el fitxer %1.

en: <qt>Unable to download the requested file;<br />please check that address %1 is correct.</qt>
ca@valencia: <qt>No s'ha pogut descarregar el fitxer demanat;<br />per favor, comproveu que l'adreça %1 és correcta.</qt>

en: Connecting
ca@valencia: S'està connectant

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Password Required
ca@valencia: Es necessita la contrasenya

en: <qt>Kopete is unable to save your password securely in your wallet;<br />do you want to save the password in the <b>unsafe</b> configuration file instead?</qt>
ca@valencia: <qt>El Kopete no pot guardar la vostra contrasenya de forma segura a la vostra cartera; <br />voleu guardar-la a l'<b>insegur</b> fitxer de configuració?</qt>

en: Unable to Store Secure Password
ca@valencia: No es pot guardar la contrasenya de forma segura

en: Store &Unsafe
ca@valencia: Guarda i&nsegurament

en: <qt><b>The password was wrong.</b> Please re-enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
ca@valencia: <qt><b>La contrasenya no és vàlida;</b> per favor, torneu a introduir la contrasenya per al compte %1 <b>%2</b></qt>

en: <qt>Please enter your password for %1 account <b>%2</b></qt>
ca@valencia: <qt>Per favor, introduïu la contrasenya per al compte %1 <b>%2</b></qt>

en: Account Offline
ca@valencia: Compte desconnectat

en: Sorry, I am busy right now
ca@valencia: Ho sento, però ara estic ocupat

en: Going Online - Kopete
ca@valencia: S'està connectant - Kopete

en: Do You Want to Change Status to Available?
ca@valencia: Voleu canviar l'estat a Disponible?

note: i18n: ectx: label, entry, group (Status)
en: Protocol's status menu type.
ca@valencia: Menú de tipus d'estat del protocol.

en: Copying
ca@valencia: Copiant

en: Source
ca@valencia: Origen

en: Destination
ca@valencia: Destinació

en: File transfer %1 completed.
ca@valencia: La transferència %1 ha acabat.

en: File transfer %1 failed.
ca@valencia: La transferència %1 ha fallat.

en: You cancelled file transfer %1
ca@valencia: Heu cancel·lat la transferència del fitxer %1

en: File transfer %1 cancelled.
ca@valencia: Transferència del fitxer %1 cancel·lada.

en: Kopete File Transfer
ca@valencia: Transferència de fitxers del Kopete

en: Sorry, sending files which are not stored locally is not yet supported by this protocol.
    Please copy this file to your computer and try again.
ca@valencia: Ho sento, l'enviament de fitxers que no estiguen guardats localment encara no funciona amb este protocol.
    Per favor, copieu el fitxer al vostre ordinador i proveu-ho una altra vegada.

en: File Transfer
ca@valencia: Transferència de fitxers

en: You must provide a valid local filename
ca@valencia: Heu d'introduir un nom de fitxer vàlid

en: You do not have permission to write to selected file
ca@valencia: No teniu permisos per a escriure al fitxer seleccionat

en: The file '%1' already exists.
    Do you want to overwrite it ?
ca@valencia: El fitxer «%1» ja existeix.
    El voleu sobreescriure?

en: Overwrite File
ca@valencia: Sobreescriu el fitxer

en: The directory %1 does not exist
ca@valencia: El directori %1 no existeix

en: You do not have permission to write to selected directory
ca@valencia: No teniu permisos per a escriure al directori seleccionat

en: You must provide a valid local directory
ca@valencia: Heu d'introduir un directori local vàlid

en: You have been disconnected.
ca@valencia: Heu estat desconnectat.

en: Connection Lost.
ca@valencia: S'ha perdut la connexió.

en: Kopete lost the channel used to talk to the instant messaging system.
    This can be because either your internet access went down, the service is experiencing problems, or the service disconnected you because you tried to connect with the same account from another location. Try connecting again later.
ca@valencia: El Kopete ha perdut el canal emprat per conversar amb el sistema de missatgeria instantània.
    Això pot ser perquè el vostre accés a Internet ha fallat, el servei té problemes, o el servei s'ha desconnectat perquè heu intentat connectar-vos amb el mateix compte des d'una altra ubicació. Intenteu connectar de nou més tard.

en: Cannot connect with the instant messaging server or peers.
ca@valencia: No es pot connectar amb el servidor de missatgeria instantània o els iguals.

en: Cannot connect.
ca@valencia: No es pot connectar.

en: This means Kopete cannot reach the instant messaging server or peers.
    This can be because either your internet access is down or the server is experiencing problems. Try connecting again later.
ca@valencia: Això significa que el Kopete no pot accedir al servidor de missatgeria instantània o als iguals.
    Pot ser degut al fet que el vostre accés a Internet ha fallat o a què el servidor té problemes. Intenteu connectar-vos de nou més tard.

en: More Information...
ca@valencia: Més informació...

en: + %1 more message | + %1 more messages
ca@valencia[0]: %1 està escrivint un missatge
ca@valencia[1]: %1 estan escrivint un missatge

[ctx: @title %1 is contact's name]
en: Incoming file transfer request from <i>%1</i>
ca@valencia: Sol·licitud de transferència de fitxer entrant de <i>%1</i>

[ctx: @info]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename>
ca@valencia: Un usuari està intentant enviar-vos el fitxer <filename>%1</filename>

[ctx: @info %2 is message]
en: A user is trying to send you a file <filename>%1</filename> with the message:<nl/>"%2"
ca@valencia: Un usuari està intentant enviar-vos el fitxer <filename>%1</filename> amb el missatge: <nl/> «%2»

en: Incoming message from <i>%1</i>
ca@valencia: Missatge entrant de <i>%1</i>

en: A highlighted message arrived from <i>%1</i>
ca@valencia: Ha arribat un missatge ressaltat de <i>%1</i>

[ctx: @action]
en: View
ca@valencia: Visualitza

[ctx: @action]
en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Choose the corresponding entry for '%1'
ca@valencia: Trieu l'entrada corresponent a «%1»

en: Choose the corresponding entry in the address book
ca@valencia: Trieu l'entrada corresponent de la llibreta d'adreces

en: Address Book Association
ca@valencia: Integració amb la llibreta d'adreces

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, edtAddressee)
en: The KDE Address Book entry associated with this Kopete Contact
ca@valencia: L'entrada de la llibreta d'adreces del KDE associada amb este contacte del Kopete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clear_btn) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearBlackList) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearWhiteList) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, btnClear)
en: Clear
ca@valencia: Neteja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: Select an address book entry
ca@valencia: Selecciona una entrada de la llibreta d'adreces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectAddressee)
en: C&hange...
ca@valencia: C&anvia...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Email
ca@valencia: Correu electrònic

en: New Address Book Entry
ca@valencia: Nova entrada de la llibreta d'adreces

en: Name the new entry:
ca@valencia: Nom per a la nova entrada:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create a new entry in your address book
ca@valencia: Crea una nova entrada a la vostra llibreta d'adreces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addAddresseeButton)
en: Create New Entr&y...
ca@valencia: Crea una nova &entrada...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, addresseeListView)
en: Select the contact you want to communicate with via Instant Messaging
ca@valencia: Seleccioneu un contacte al qual desitgeu comunicar-vos mitjançant el missatger instantani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSearch)
en: S&earch:
ca@valencia: C&erca:

en: Select Avatar
ca@valencia: Selecciona un avatar

en: No Avatar
ca@valencia: Sense avatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonAddAvatar)
en: Add Avatar...
ca@valencia: Afig un avatar...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemoveAvatar)
en: Remove Avatar
ca@valencia: Elimina l'avatar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonFromWebcam)
en: From Webcam
ca@valencia: Des de la càmera web

en: Take a photo
ca@valencia: Pren una foto

en: Someone Has Added You
ca@valencia: Algú vos ha afegit

en: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> The contact <b>%2</b> has added you to his/her contact list. (Account %3)</qt>
ca@valencia: <qt><img src="kopete-account-icon:%1" /> El contacte <b>%2</b> vos ha afegit a la seua llista de contactes. (Compte %3)</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: The contact XXX has added you to his/her contactlist
ca@valencia: El contacte XXX vos ha afegit a la seua llista de contactes

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, m_infoButton)
en: Read More Info About This Contact
ca@valencia: Llig més informació d'este contacte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_authorizeCb)
en: Authorize this contact to see my status
ca@valencia: Autoritza este contacte a veure el meu estat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_addCb)
en: Add this contact in my contactlist
ca@valencia: Afig este contacte a la meua llista de contactes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: The display name of the contact.  Leave it empty to use the contact's nickname.
ca@valencia: El nom a mostrar del contacte. Deixeu-ho buit per a usar el sobrenom del contacte.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_displayNameEdit)
en: Enter the contact's display name. This is how the contact will appear in the contact list.
    Leave it empty if you want to see the contact's nickname as their display name.
ca@valencia: Introduïu el nom a mostrar del contacte. Així és com apareixerà el contacte a la llista de contactes.
    Deixeu-ho buit si voleu veure el sobrenom del contacte com a nom a mostrar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Display name:
ca@valencia: Nom a mostrar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it in the top level group.
ca@valencia: Introduïu el grup a on s'ha d'afegir el contacte. Deixeu-ho buit per afegir-lo al grup del primer nivell.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: In the group:
ca@valencia: En el grup:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_groupList)
en: Enter the group where the contact should be added. Leave it empty to add it to the top level group.
ca@valencia: Introduïu el grup a on s'ha d'afegir el contacte. Deixeu-lo buit per afegir-lo al grup del primer nivell.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Address book link:
ca@valencia: Enllaç a la llibreta d'adreces:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Please specify an away message, or choose a predefined one.
ca@valencia: Per favor, especifiqueu un missatge d'absència, o escolliu-ne un de preestablert.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Information
ca@valencia: Informació

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Check this and enter your password below if you would like your password to be stored in your wallet, so Kopete does not have to ask you for it each time it is needed.
ca@valencia: Marqueu això i introduïu la vostra contrasenya a baix si voleu que la contrasenya es guarde a la vostra cartera, per tal que el Kopete no haja de preguntar-vos-la cada cop que faça falta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mRemembered)
en: Remember password
ca@valencia: Recorda la contrasenya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPassword) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here.
ca@valencia: Introduïu la vostra contrasenya ací.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mPassword)
en: Enter your password here. If you would rather not save your password, uncheck the Remember password checkbox above; you will then be prompted for your password whenever it is needed.
ca@valencia: Introduïu ací la vostra contrasenya. Si no voleu guardar la vostra contrasenya, desmarqueu la casella de selecció Recorda la contrasenya i se vos demanarà la contrasenya cada cop que faça falta.

en: Start &Chat...
ca@valencia: Inicia &xat...

en: &Send Single Message...
ca@valencia: &Envia un sol missatge...

en: User &Info
ca@valencia: &Info d'usuari

en: Send &File...
ca@valencia: Envia &fitxer...

en: View &History...
ca@valencia: Veure &historial...

en: &Create Group...
ca@valencia: &Crea grup...

en: Cha&nge Meta Contact...
ca@valencia: Ca&nvia metacontacte...

en: &Delete Contact
ca@valencia: &Elimina contacte

en: Change A&lias...
ca@valencia: Canvia à&lies...

en: &Block Contact
ca@valencia: &Bloca el contacte

en: Un&block Contact
ca@valencia: Des&bloca el contacte

en: Contacts
ca@valencia: Contactes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup1)
en: Use Subfolder for Each Contact
ca@valencia: Usa una subcarpeta per a cada contacte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, yesButton)
en: Always
ca@valencia: Sempre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noButton)
en: Never
ca@valencia: Mai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlySelectedButton)
en: Only the selected contacts
ca@valencia: Només els contactes seleccionats

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlyNotSelectedButton)
en: Not the selected contacts
ca@valencia: No els contactes seleccionats

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AliasDialog)
en: Add New Alias
ca@valencia: Afig nou àlies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Command:
ca@valencia: Orde:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, command)
en: This is the command that you want to run when you execute this alias.
ca@valencia: Esta és l'orde que voleu executar quan executeu l'àlies.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, command)
en: <qt>This is the command that you want to run when you execute this alias.
    
    You can use the variables <b>%1, %2 ... %9</b> in your command, and they will be replaced with the arguments of the alias. The variable <b>%s</b> will be replaced with all arguments. <b>%n</b> expands to your nickname.
    
    Do not include the '/' in the command (if you do it will be stripped off anyway).</qt>
ca@valencia: <qt>Esta és l'orde que voleu executar quan teclegeu este àlies.
    
    Podeu usar les variables <b>%1, %2... %9</b> a l'orde, i seran substituïdes pels arguments de l'àlies. La variable <b>%s</b> serà substituïda per tots els arguments. <b>%n</b> expandeix el vostre sobrenom.
    
    No inclogueu la «/» en l'orde (si ho feu, esta serà extreta de totes maneres).</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, aliasLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Alias:
ca@valencia: Àlies:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/').
ca@valencia: Este és l'àlies que esteu afegint (el que haureu d'escriure després de l'identificador d'orde, «/»).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, alias)
en: This is the alias you are adding (what you will type after the command identifier, '/'). Do not include the '/' (it will be stripped off if you do anyway).
ca@valencia: Este és l'àlies que esteu afegint (el que haureu d'escriure després de l'identificador d'orde, «/»). No inclogueu la «/» (si ho feu, esta serà extreta de totes maneres).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_saveButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Save
ca@valencia: Al&ça

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCancel) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_cancelButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, kPushButton3)
en: &Cancel
ca@valencia: &Cancel·la

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListView, protocolList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, protocolList)
en: If you want this alias to only be active for certain protocols, select those protocols here.
ca@valencia: Si voleu que este àlies només estiga actiu per a certs protocols, seleccioneu-los ací.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: For protocols:
ca@valencia: Per a protocols:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (K3ListView, aliasList)
en: This is the list of custom aliases and the commands that you have already added
ca@valencia: Esta és la llista d'àlies personalitzats i les ordes que heu anat afegint

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Alias
ca@valencia: Àlies

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, aliasList)
en: Command
ca@valencia: Orde

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add New Alias...
ca@valencia: &Afig nou àlies...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, deleteButton)
en: &Delete Selected
ca@valencia: Su&primeix el seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: Edit Alias...
ca@valencia: Edita àlies...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnAdd) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_add)
en: &Add
ca@valencia: &Afig

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. An alias name cannot contain the characters "_" or "=".</qt>
ca@valencia: <qt>No s'ha pogut afegir l'àlies <b>%1</b>. Un nom d'àlies no pot contindre els caràcters «_» ni «=».</qt>

en: Invalid Alias Name
ca@valencia: Nom d'àlies no vàlid

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled either by another alias or Kopete itself.</qt>
ca@valencia: <qt>No s'ha pogut afegir l'àlies <b>%1</b>. Esta orde ja l'està manejant un altre àlies o el mateix Kopete.</qt>

en: Could Not Add Alias
ca@valencia: No s'ha pogut afegir l'àlies

en: <qt>Could not add alias <b>%1</b>. This command is already being handled by either another alias or Kopete itself.</qt>
ca@valencia: <qt>No s'ha pogut afegir l'àlies <b>%1</b>. Esta orde ja l'està gestionant un altre àlies o el mateix Kopete.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: Delete
ca@valencia: Suprimeix

en: Are you sure you want to delete the selected aliases?
ca@valencia: Esteu segur que voleu eliminar l'àlies seleccionat?

en: Delete Aliases
ca@valencia: Elimina l'àlies

[ctx: list_of_words_to_replace]
en: ur,your,r,are,u,you,theres,there is,arent,are not,dont,do not
ca@valencia: tú,tu,eteu,esteu,vós,vos,noaltres,nosaltres,k,que,pk,per que

en: Replacement
ca@valencia: Substituir

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Sentence Options
ca@valencia: Opcions de frase

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DotEndSentence)
en: Add a dot at the end of each sent line
ca@valencia: Afig un punt al final de cada línia a enviar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CapitalizeBeginningSentence)
en: Start each sent line with a capital letter
ca@valencia: Comença cada línia a enviar per una lletra majúscula

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Replacements List
ca@valencia: Llista de substitucions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeHost) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_remove) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mC
en: &Remove
ca@valencia: E&limina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Re&placement:
ca@valencia: Su&bstitució:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_options)
en: Replacement Options
ca@valencia: Opcions de substitució

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceIncoming)
en: Auto replace on incoming messages
ca@valencia: Autosubstitueix en missatges entrants

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoReplaceOutgoing)
en: Auto replace on outgoing messages
ca@valencia: Autosubstitueix en missatges eixints

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Contact Notes
ca@valencia: Notes del contacte

en: Notes about %1:
ca@valencia: Notes quant a %1:

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ca@valencia: &Eines

note: i18n: ectx: ToolBar (cryptographyToolBar)
en: Cryptography Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines de criptografia

en: Cryptography
ca@valencia: Criptografia

[ctx: @action toggle action]
en: Encrypt Messages
ca@valencia: Encriptació dels missatges

[ctx: @action toggle action]
en: Sign Messages
ca@valencia: Signatura dels missatges

[ctx: @action toggle action]
en: Export Contacts' Keys to Address Book
ca@valencia: Exporta les claus dels contactes a la llibreta d'adreces

[ctx: @info]
en: You have not selected a private key for yourself, so signing is not possible. Please select a private key in the Cryptography preferences dialog.
ca@valencia: No heu seleccionat cap clau privada per vós mateix, per tant no és possible signar. Per favor, seleccioneu una clau privada en el diàleg de les preferències de Criptografia.

en: No Private Key
ca@valencia: Sense clau privada

[ctx: @info]
en: This protocol may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
ca@valencia: Este protocol podria no funcionar amb missatges que són encriptats. Això és perquè els missatges encriptats són molt llargs, i el servidor o el parell els poden rebutjar per la seua longitud. Per evitar ser desconnectat o rebre un avís o suspensió del compte, desactiveu l'encriptatge.

en: Cryptography Unsupported Protocol
ca@valencia: Protocol de criptografia no acceptat

[ctx: @info]
en: You need to select a public key for %2 to send encrypted messages to that contact. | You need to select a public key for the following meta-contacts to send encrypted messages to them:
    %2
ca@valencia[0]: Cal seleccionar una clau pública per %2 per enviar missatges encriptats a este contacte.
ca@valencia[1]: Cal seleccionar una clau pública pels següents metacontactes per enviar-hi missatges encriptats:
    %2

en: Missing public key | Missing public keys
ca@valencia[0]: Falta la clau pública
ca@valencia[1]: Manquen les claus públiques

[ctx: @action]
en: &Select Public Key...
ca@valencia: &Selecció de clau pública...

[ctx: @action]
en: &Export Public Keys To Address Book...
ca@valencia: &Exporta claus públiques a la llibreta d'adreces...

[ctx: @info]
en: This protocol %1 may not work with messages that are encrypted. This is because encrypted messages are very long, and the server or peer may reject them due to their length. To avoid being signed off or your account being warned or temporarily suspended, turn off encryption.
ca@valencia: Este protocol %1 podria no funcionar amb missatges que són encriptats. Això és perquè els missatges encriptats són molt llargs, i el servidor o el parell els poden rebutjar per la seua longitud. Per evitar ser desconnectat o rebre un avís o suspensió del compte, desactiveu l'encriptatge.

en: Cryptography Unsupported Protocol %1
ca@valencia: Protocol de criptografia %1 no acceptat

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found an encryption key for %1 (%2) in your KDE address book. Do you want to use key %3 as this contact's public key?
ca@valencia: El connector de criptografia ha trobat una clau d'encriptatge per %1 (%2) en la vostra llibreta d'adreces del KDE. Voleu usar la clau %3 com a clau pública d'este contacte?

en: Public Key Found
ca@valencia: S'ha trobat la clau pública

en: Public Keys Found
ca@valencia: S'han trobat les claus públiques

[ctx: @info]
en: Cryptography plugin has found multiple encryption keys for %1 (%2) in your KDE address book. To use one of these keys, select it and choose OK.
ca@valencia: El connector de criptografia ha trobat diverses claus d'encriptatge per %1 (%2) en la vostra llibreta d'adreces del KDE. Per usar una d'estes claus, seleccioneu-la i premeu «D'acord».

en: Private Key:
ca@valencia: Clau privada:

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
ca@valencia: Seleccioneu la clau que voleu usar per signar i encriptar missatges

en: Select the key you want to use to sign and encrypt messages
ca@valencia: Seleccioneu la clau que voleu usar per signar i encriptar missatges

[ctx: @info:tooltip]
en: The private key used for decryption and signing
ca@valencia: La clau privada usada per desencriptar i signar

[ctx: @info:whatsthis]
en: View and change the private key used for signing and encrypting messages using the Cryptography plugin
ca@valencia: Visualitza i canvia la clau privada utilitzada per signar i encriptar missatges usant el connector de criptografia

[ctx: @info]
en: <para>Before you can sign messages or receive encrypted ones, you must select a private key for yourself.</para><para>Before you can send encrypted messages to someone, you must select their public key by right-clicking on their name in your contact list and choosing "Select Public Key".</para>
ca@valencia: <para>Abans que pugueu signar missatges o rebre'n d'encriptats, cal que seleccioneu una clau privada per vós mateix.</para><para>Abans que pugueu enviar missatges encriptats a algú, cal que seleccioneu la seua clau pública fent clic amb el botó dret en el seu nom de la vostra llista de contactes i triar «Selecció de clau pública».</para>

en: Sign messages in clearsign mode
ca@valencia: Signa els missatges en mode signatura en clar

en: Select Contact's Public Key
ca@valencia: Selecció de la clau pública del contacte

[ctx: @label:chooser]
en: Select the key you want to use encrypt messages to the recipient
ca@valencia: Seleccioneu la clau que voleu usar per encriptar missatges al destinatari

en: Select public key
ca@valencia: Selecciona clau pública

[ctx: @label:chooser]
en: Select public key for %1
ca@valencia: Selecciona clau pública per a %1

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: User's private key fingerprint.
ca@valencia: Usa l'empremta digital privada.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cryptography Plugin)
en: Sign messages in clearsign mode.
ca@valencia: Signa els missatges en mode signatura en clar.

en: Export Public Keys
ca@valencia: Exportació de claus públiques

[ctx: @action:button]
en: Export
ca@valencia: Exporta

[ctx: @info:tooltip]
en: Export checked keys to address book
ca@valencia: Exporta les claus marcades a la llibreta d'adreces

[ctx: @item:inlistbox]
en: &lt;No metacontacts with keys to export&gt;
ca@valencia: &lt;No hi ha cap metacontacte amb claus a exportar&gt;

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cryptography plugin will export keys for the chosen metacontacts. If no address book entry has been linked to each metacontact, one will be created.
ca@valencia: El connector de criptografia exportarà les claus dels metacontactes seleccionats. Si no s'ha enllaçat una entrada de la llibreta d'adreces a cada metacontacte, se'n crearà una.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Export
ca@valencia: Selecció de claus a exportar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Check the box next to the name and key of each user that you want to export to the address book.
ca@valencia: Activeu la casella al costat del nom i la clau de cada usuari del qual vulgueu exportar a la llibreta d'adreces.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KListWidget, keyList)
en: Select Keys to Use
ca@valencia: Selecció de claus a usar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KListWidget, keyList)
en: Select the key you want to use for to encrypt to the metacontact
ca@valencia: Seleccioneu la clau que voleu usar per encriptar al metacontacte

en: -New filter-
ca@valencia: -Filtre nou-

en: Rename Filter
ca@valencia: Reanomena filtre

en: Please enter the new name for the filter:
ca@valencia: Per favor, introduïu el nou nom per al filtre:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Available Filters
ca@valencia: Filtres disponibles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_rename)
en: Rename...
ca@valencia: Reanomena...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Criteria
ca@valencia: Criteri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: If the message contains:
ca@valencia: Si el missatge conté:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_regexp)
en: Regular expression
ca@valencia: Expressió regular

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_edit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_editregexp)
en: Edit...
ca@valencia: Edita...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_case)
en: Case sensitive
ca@valencia: Sensible a majúscules

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Action
ca@valencia: Acció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setImportance)
en: Set the message importance to:
ca@valencia: Estableix la importància del missatge a:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Low
ca@valencia: Baixa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_importance)
en: Highlight
ca@valencia: Ressaltat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setBG)
en: Change the background color to:
ca@valencia: Canvia el color de fons a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_setFG)
en: Change the foreground color to:
ca@valencia: Canvia el color de primer pla a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_raise)
en: Raise window
ca@valencia: Eleva la finestra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_notifications)
en: Configure Notifications...
ca@valencia: Configura les notificacions...

en: Keep
ca@valencia: Mantén

en: Would you like to remove the old history files?
ca@valencia: Voleu eliminar els fitxers antics de l'historial?

en: History Converter
ca@valencia: Convertint l'historial

en: History converter
ca@valencia: Converteix historial

en: Parsing the old history in %1
ca@valencia: Analitza l'historial antic en %1

en: Parsing the old history in %1:
    %2
ca@valencia: Analitza l'historial antic en %1
    %2

note: i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Show previous messages in new chats.
ca@valencia: Mostra l'historial de xat als xats nous.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_Auto_chatwindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages to show.
ca@valencia: Nombre de missatges a mostrar.

note: i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (Number_ChatWindow), group (History2 Plugin)
en: Number of messages per page
ca@valencia: Nombre de missatges per pàgina

note: i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (History_color), group (History2 Plugin)
en: Color of messages
ca@valencia: Color dels missatges

note: i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History Plugin) i18n: ectx: label, entry (BrowserStyle), group (History2 Plugin)
en: Style to use in history-browser.
ca@valencia: Estil a usar en l'historial del navegador.

en: History for %1
ca@valencia: Historial per a %1

en: All
ca@valencia: Tot

en: Loading...
ca@valencia: S'està carregant...

en: Searching...
ca@valencia: S'està cercant...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, searchButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_search) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: &Search
ca@valencia: &Cerca

en: History for All Contacts
ca@valencia: Historial per a tots els contactes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Ready
ca@valencia: Llest

en: Latest History
ca@valencia: Últim historial

en: View &History
ca@valencia: Veure &historial

en: Quote Last Message
ca@valencia: Cita l'últim missatge

en: Import History
ca@valencia: Importa l'historial

en: Import Listed Logs
ca@valencia: Importa les bitàcoles llistades

en: Get History From &Pidgin...
ca@valencia: Agafa l'historial del &Pidgin...

en: Select log directory by hand
ca@valencia: Selecciona a mà el directori de registre

en: Parsed History
ca@valencia: Historial analitzat

en: Saving logs to disk ...
ca@valencia: S'estan desant les bitàcoles al disc...

en: Abort Saving
ca@valencia: Interromp el guardat

en: Saving
ca@valencia: S'està desant

en: Are You Sure?
ca@valencia: Esteu segur?

en: You already imported logs from pidgin. If you do it twice, each message is imported twice.
    Are you sure you want to continue?
ca@valencia: Ja heu importat els registres des del Pidgin. Si ho feu dos cops, cada missatge s'importa dos cops.
    Esteu segur que voleu continuar?

en: Select Log Directory
ca@valencia: Selecciona el directori de la bitàcola

en: Parsing history from pidgin ...
ca@valencia: S'està analitzant l'historial del Pidgin...

en: Abort parsing
ca@valencia: Avorta l'anàlisi

en: Parsing history
ca@valencia: S'està analitzant l'historial

en: WARNING: There is no equivalent for protocol %1 in kopete.
ca@valencia: AVÍS: No hi ha res equivalent pel protocol %1 en el Kopete.

en: WARNING: Cannot find matching account for %1 (%2).
ca@valencia: AVÍS: no es pot trobar un compte coincident per a %1 (%2).

en: WARNING: Cannot find %1 (%2) in your contact list. Found logs will not be imported.
ca@valencia: AVÍS: no es pot trobar %1 (%2) a la vostra llista de contactes. Els registres trobats no s'importaran.

en: WARNING: Cannot open file %1. Skipping.
ca@valencia: AVÍS: No es pot obrir el fitxer %1. S'està ometent.

en: WARNING: Cannot parse date "%1". You may want to edit the file containing this date manually. (Example recognized date strings: "%2".)
ca@valencia: AVÍS: No s'ha pogut analitzar la data «%1». Potser voldríeu editar el fitxer que conté esta data manualment (exemple de cadenes de dates reconegudes d'exemple: «%2»).

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your nicks.
ca@valencia: INFORMACIÓ: S'ha suposat que %1 és un dels vostres sobrenoms.

en: INFORMATION: Guessed %1 to be one of your buddys nicks.
ca@valencia: INFORMACIÓ: S'ha suposat que %1 és un dels sobrenoms dels companys.

en: Cannot map Nickname to Account
ca@valencia: No s'ha pogut correspondre un sobrenom a un compte

en: Did you ever use "%1" as nickname in your history?
ca@valencia: Heu utilitzat «%1» com a sobrenom a l'historial?

en: WARNING: XML parser error in %1 at line %2, character %3: %4
ca@valencia: AVÍS: Error d'anàlisi XML a %1 a la línia %2, caràcter %3: %4

en: History
ca@valencia: Historial

en: Old history files from Kopete 0.6.x or older has been detected.
    Do you want to import and convert them to the new history format?
ca@valencia: S'han detectat fitxers d'historial antics del Kopete 0.6.x o versions anteriors
    Voleu importar-los i convertint-los al nou format de l'historial?

en: History Plugin
ca@valencia: Connector historial

en: Import && Convert
ca@valencia: Importa i converteix

en: Do Not Import
ca@valencia: No importis

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Chat History
ca@valencia: Historial de xat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: The number of messages that are shown when browsing history in the chat window
ca@valencia: El nombre de missatges que es mostra quan es visualitza l'historial de la finestra de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblNoLinesPerPage)
en: Number of messages per page:
ca@valencia: Nombre de missatges per pàgina:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, colorLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, History_color)
en: Color of history messages in the chat window
ca@valencia: Color de l'historial dels missatges de la finestra de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, colorLabel)
en: Color of messages:
ca@valencia: Color dels missatges:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, numberLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_Auto_chatwindow)
en: This is the number of messages that will be added automatically in the chat window when opening a new chat.
ca@valencia: Este és el nombre de missatges que s'afegiran automàticament a la finestra quan s'òbriga un nou xat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number of messages to show:
ca@valencia: Nombre de missatges a mostrar:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, Number_ChatWindow)
en: The number of message that are shown when borwsing history in the chat window
ca@valencia: El nombre de missatges que es mostra quan es visualitza l'historial de la finestra de xat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: When a new chat is opened, automatically add the last few messages between you and that contact.
ca@valencia: Quan s'òbriga un nou xat, afig automàticament els darrers missatges que haja tingut amb este contacte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowPrevious)
en: Show chat history in new chats
ca@valencia: Mostra l'historial de xat als xats nous

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Contact:
ca@valencia: Contacte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, importHistory2)
en: Import History...
ca@valencia: Importa l'historial...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Message filter:
ca@valencia: Filtre de missatges:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: All Messages
ca@valencia: Tots els missatges

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Incoming
ca@valencia: Només els entrants

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, messageFilterBox)
en: Only Outgoing
ca@valencia: Només els eixints

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Date
ca@valencia: Data

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, dateTreeWidget)
en: Contact
ca@valencia: Contacte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Search:
ca@valencia: Busca:

en: Get History From &Kopete...
ca@valencia: Agafa l'historial del &Kopete...

en: Parsing history from kopete ...
ca@valencia: S'està analitzant l'historial del Kopete...

en: History2
ca@valencia: Historial2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, import2)
en: Import history from other kopete history plugin, pidgin,..
ca@valencia: Importa l'historial des d'un altre connector d'historial del kopete, pidgin...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, import2)
en: Import history
ca@valencia: Importa l'historial

note: i18n: ectx: label, entry (HorizontalDPI), group (Latex Plugin)
en: Horizontal Rendering Resolution (DPI).
ca@valencia: Resolució de representació horitzontal (DPI).

note: i18n: ectx: label, entry (VerticalDPI), group (Latex Plugin)
en: Vertical Rendering Resolution (DPI).
ca@valencia: Resolució de representació vertical (DPI).

note: i18n: ectx: label, entry (LatexIncludeFile), group (Latex Plugin)
en: Latex Include File.
ca@valencia: Fitxer d'inclusió LaTeX.

en: Preview Latex Images
ca@valencia: Vista prèvia d'imatges Latex

en: The message you are typing does not contain any LaTeX.  A LaTeX formula must be enclosed within two pairs of dollar signs: $$formula$$
ca@valencia: El missatge que esteu escrivint no conté cap LaTex. Una fórmula LaTex s'ha de marcar amb dos parells de símbols del dòlar: $$formula$$

en: No LaTeX Formula
ca@valencia: No hi ha cap fórmula Latex

en: <b>Preview of the LaTeX message :</b> <br />%1
ca@valencia: <b>Visualització prèvia del missatge Latex:</b> <br />%1

en: Cannot find the Magick 'convert' program.
    convert is required to render the LaTeX formulae.
    Please get the software from www.imagemagick.org or from your distribution's package manager.
ca@valencia: No puc trobar el programa «convert» del Magick.
    Es necessita el «convert» per representar les fórmules Latex.
    Per favor, aneu a www.imagemagick.org o al lloc de la vostra distribució per aconseguir el paquet correcte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The KopeteTeX plugin allows Kopete to render LaTeX formulas in the chat window. The sender must enclose the formula between two pairs of $ signs. ie: $$formula$$
    This plugin requires that the ImageMagick convert program be installed in order to work.
ca@valencia: El connector KopeteTeX permet al Kopete representar fórmules Latex a la finestra de xat. Qui envia ha de tancar la fórmula entre dos signes $, és a dir: $$fórmula$$
    Este connector requereix tindre instal·lat el programa convertidor ImageMagic per tal que funcione.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Options
ca@valencia: Opcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: LaTeX include file:
ca@valencia: Fitxer d'inclusió LaTeX:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Rendering resolution (DPI):
ca@valencia: Resolució de representació (DPI):

en: Unknown artist
ca@valencia: Artista desconegut

en: Unknown album
ca@valencia: Àlbum desconegut

en: Unknown track
ca@valencia: Pista desconeguda

note: i18n: ectx: label, entry (Header), group (Now Listening Plugin)
en: Header of the message advertised.
ca@valencia: Capçalera del missatge anunciat.

en: Now listening to:
ca@valencia: Ara s'escolta a:

note: i18n: ectx: label, entry (PerTrack), group (Now Listening Plugin)
en: Core of the message advertised.
ca@valencia: Nucli del missatge anunciat.

en: %track( by %artist)( on %album)
ca@valencia: %track (per %artist)(a %album)

note: i18n: ectx: label, entry (Conjunction), group (Now Listening Plugin)
en: Conjunction when multiple track are playing.
ca@valencia: Conjunció quan es reprodueix més d'una peça.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Conjunction)
en: , and
ca@valencia: , i

note: i18n: ectx: label, entry (ExplicitAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show explicitly the current music listened via a menu or /media command.
ca@valencia: Mostra explícitament la música actual escoltada via un menú o una orde /media.

note: i18n: ectx: label, entry (ChatAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in chat window.
ca@valencia: Mostra la música que esteu escoltant a la finestra de xat.

note: i18n: ectx: label, entry (StatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened in place of your status message.
ca@valencia: Mostra la música que esteu escoltant en lloc del vostre missatge d'estat.

note: i18n: ectx: label, entry (AppendStatusAdvertising), group (Now Listening Plugin)
en: Show the current music listened appended to your status message.
ca@valencia: Mostra la música que esteu escoltant afegida al vostre missatge d'estat.

note: i18n: ectx: label, entry (UseSpecifiedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Use the specified media player.
ca@valencia: Usa el reproductor de suports indicat.

note: i18n: ectx: label, entry (SelectedMediaPlayer), group (Now Listening Plugin)
en: Selected Media Player for source of listening advertising.
ca@valencia: Reproductor seleccionat per a les fonts d'anunci d'escolta.

en: Send Media Info
ca@valencia: Envia informació de suports

en: None of the supported media players (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet, or Qmmp) are playing anything.
ca@valencia: Cap dels reproductors acceptats (Amarok, KsCD, JuK, Kaffeine, Quod Libet o Qmmp) està reproduint res.

en: Nothing to Send
ca@valencia: Res a enviar

en: USAGE: /media - Displays information on current song
ca@valencia: Ús: /media - Mostra informació de la cançó actual

[ctx: Message from Kopete user to another user; used when sending media information even though there are no songs playing or no media players running]
en: Now Listening for Kopete - it would tell you what I am listening to, if I was listening to something on a supported media player.
ca@valencia: Ara s'escolta a Kopete - et diria què estic escoltant si estiguera escoltant alguna cosa en un reproductor multimèdia acceptat.

en: Unknown player
ca@valencia: Música desconeguda

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NowListeningPrefsUI)
en: Now Listening
ca@valencia: Ara s'escolta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, advertiseNewMediaToBuddiesLabel)
en: <b>Share Your Musical Taste</b>
ca@valencia: <b>Compartiu el vostre gust musical</b>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Messa&ge
ca@valencia: Missat&ge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, useThisMessageLabel)
en: Use this message when advertising:
ca@valencia: Usa este missatge en els anuncis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, helperLabel)
en: %track, %artist, %album, %player will be substituted if known.
    Expressions in brackets depend on a substitution being made.
ca@valencia: %track, %artist, %album i %player seran substituïts si es coneixen.
    Les expressions entre claudàtors depenen de si es fa la substitució.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_headerLabel)
en: Start with:
ca@valencia: Comença amb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_Header)
en: Now Listening To:
ca@valencia: Ara s'escolta a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_perTrackLabel)
en: For each track:
ca@valencia: Per a cada pista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, kcfg_PerTrack)
en: %track (by %artist)(on %album)
ca@valencia: %track (per %artista)(a %album)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_conjunctionLabel)
en: Conjunction (if >1 track):
ca@valencia: Conjunció (si >1 pista):

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvertising Mode
ca@valencia: Mode de &publicitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ExplicitAdvertising)
en: Explicit &via "Tools->Send Media Info",
    or by typing "/media" in the chat
    window edit area.
ca@valencia: Per usar, &feu «Eines->Envia informació de suports»
    o escriviu «/media» a l'àrea d'edició
    de la finestra de xat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_ChatAdvertising)
en: &Show in chat window (automatic)
ca@valencia: Mo&stra a la finestra de xat (automàtic)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_StatusAdvertising)
en: Show &the music you are listening to 
    in place of your status message.
ca@valencia: Mostra &la música que esteu escoltant 
    en lloc del vostre missatge d'estat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_AppendStatusAdvertising)
en: Appe&nd to your status message
ca@valencia: Afe&geix al vostre missatge d'estat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Media Pla&yer
ca@valencia: &Reproductor multimèdia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSpecifiedMediaPlayer)
en: Use &specified media player
ca@valencia: Usa el reproductor multimèdia &indicat

en: Waiting for %1...
ca@valencia: Esperant %1...

en: Checking if answers match...
ca@valencia: S'està comprovant si les respostes coincideixen...

en: Incoming authentication request from %1
ca@valencia: Sol·licitud d'autenticació rebuda de %1

en: Close
ca@valencia: Tanca

[ctx: @title]
en: Select authentication method
ca@valencia: Escolliu el mètode d'autenticació

en: Question and Answer
ca@valencia: Pregunta i resposta

en: Shared Secret
ca@valencia: Secret compartit

en: Manual fingerprint verification
ca@valencia: Verificació manual d'empremta digital

[ctx: @title]
en: Question and Answer
ca@valencia: Pregunta i resposta

[ctx: @info]
en: Enter a question that only %1 is able to answer:
ca@valencia: Introduïu una pregunta que només %1 siga capaç de respondre:

[ctx: @info]
en: Enter the answer to your question:
ca@valencia: Introduïu la resposta per a la vostra pregunta:

[ctx: @info]
en: Authentication with %1
ca@valencia: Autenticació amb %1

[ctx: @info]
en: %1 would like to verify your authentication. Please answer the following question in the field below:
ca@valencia: %1 voldria verificar la vostra autenticació. Per favor, responeu la següent pregunta en el camp de sota:

[ctx: @title]
en: Shared Secret
ca@valencia: Secret compartit

[ctx: @info]
en: Enter a secret passphrase known only to you and %1:
ca@valencia: Introduïu una contrasenya coneguda només per %1 i vós:

[ctx: @title]
en: Authentication with %1
ca@valencia: Autenticació amb %1

[ctx: @info]
en: Enter the secret passphrase known only to you and %1:
ca@valencia: Introduïu la contrasenya coneguda només per %1 i vós:

[ctx: @title]
en: Manual Verification
ca@valencia: Verificació manual

[ctx: @info]
en: Contact %1 via another secure channel and verify that the following fingerprint is correct:
ca@valencia: Contacteu %1 via una altra manera segura i verifiqueu que la següent empremta digital és correcta:

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have not
ca@valencia: No he

[ctx: @item:inlistbox ...verified that]
en: I have
ca@valencia: Tinc

[ctx: @info:label I have...]
en: verified that this is in fact the correct fingerprint for %1
ca@valencia: verificat que esta és de fet l'empremta digital correcta per a %1

en: Authentication successful
ca@valencia: Autenticació amb èxit

en: The authentication with %1 was completed successfully. The conversation is now secure.
ca@valencia: L'autenticació amb %1 s'ha completat satisfactòriament. Ara la conversa és segura.

en: <b>%1</b> has successfully authenticated you. You may want to authenticate this contact as well by asking your own question.
ca@valencia: En <b>%1</b> vos ha autenticat correctament. Potser voldreu autenticar este contacte també fent la vostra pregunta.

en: Authentication failed
ca@valencia: L'autenticació ha fallat

en: The authentication with %1 failed. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method. Note that the conversation is now insecure.
ca@valencia: Ha fallat l'autenticació amb %1. Per a assegurar-vos que no parleu amb un impostor, proveu de nou usant el mètode de verificació d'empremta digital manual. La conversa és ara insegura.

en: Authentication aborted
ca@valencia: L'autenticació s'ha cancel·lat

en: %1 has aborted the authentication process. To make sure you are not talking to an imposter, try again using the manual fingerprint verification method.
ca@valencia: %1 ha cancel·lat l'autenticació. Per a assegurar-vos que no parleu amb cap impostor, proveu de nou usant el mètode de verificació d'empremta digital manual.

en: Ask %1 a question, the answer to which is known only to you and them. If the answer does not match, you may be talking to an imposter.
ca@valencia: Feu una pregunta a %1, la resposta de la qual siga coneguda només per ell/a. Si les respostes no coincideixen, potser és que parleu amb un impostor.

en: Pick a secret known only to you and %1. If the secret does not match, you may be talking to an imposter. Do not send the secret through the chat window, or this authentication method could be compromised with ease.
ca@valencia: Escolliu un secret que només conegueu %1 i vós. Si els secrets no coincideixen, potser és que parleu amb un impostor. No envieu el secret per una finestra de xat, o este mètode d'autenticació es veurà compromés fàcilment.

en: Verify %1's fingerprint manually. For example via a phone call or signed (and verified) email.
ca@valencia: Verifiqueu l'empremta digital de %1. Per exemple, mitjançant una trucada de telèfon o un correu signat (i verificat).

[ctx: @title]
en: Authenticating contact...
ca@valencia: S'està autenticant el contacte...

note: i18n: ectx: label, entry (rbAlways), group (Policy)
en: Always encrypt outgoing messages
ca@valencia: Encripta sempre els missatges eixints

note: i18n: ectx: label, entry (rbOpportunistic), group (Policy)
en: Automatically encrypt messages if the other side supports OTR
ca@valencia: Encripta automàticament els missatges si l'altra banda permet l'OTR

note: i18n: ectx: label, entry (rbManual), group (Policy) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbManual)
en: Encrypt messages if the other side requests an OTR connection
ca@valencia: Encripta els missatges si l'altra banda demana una connexió OTR

note: i18n: ectx: label, entry (rbNever), group (Policy)
en: Never encrypt outgoing messages
ca@valencia: No encriptis mai els missatges eixints

note: i18n: ectx: Menu (otr_menu)
en: OTR Settings
ca@valencia: Arranjament OTR

en: OTR Encryption
ca@valencia: Encriptatge OTR

en: Start OTR Session
ca@valencia: Inicia una sessió OTR

en: End OTR Session
ca@valencia: Finalitza la sessió OTR

en: Authenticate Contact
ca@valencia: Autentica el contacte

en: Refresh OTR Session
ca@valencia: Actualitza la sessió OTR

en: <b>Received a new fingerprint from <a>%1</a>. You should authenticate this contact.</b>
ca@valencia: <b>S'ha rebut una nova empremta digital des de <a>%1</a>. Haureu d'autentificar este contacte.</b>

en: <b>Private OTR session started.</b>
ca@valencia: <b>S'ha iniciat la sessió OTR privada.</b>

en: <b>Unverified OTR session started.</b>
ca@valencia: <b>S'ha iniciat una sessió OTR no verificada.</b>

en: <b>OTR Session ended. Note that the conversation is now insecure.</b>
ca@valencia: <b>Ha finalitzat la sessió OTR. Noteu que ara la conversa és insegura.</b>

en: <b>OTR connection refreshed successfully.</b>
ca@valencia: <b>La connexió OTR s'ha actualitzat amb èxit.</b>

en: Error occurred encrypting message.
ca@valencia: S'ha produït un error en encriptar el missatge.

en: You sent encrypted data to %1, who wasn't expecting it.
ca@valencia: Heu enviat dades encriptades a %1, que no les esperava.

en: You transmitted an unreadable encrypted message.
ca@valencia: Heu transmés un missatge encriptat que no es pot llegir.

en: You transmitted a malformed data message.
ca@valencia: Heu transmés un missatge de dades mal formades.

en: [resent]
ca@valencia: [reenviat]

en: Authentication with <b>%1</b> successful. The conversation is now secure.
ca@valencia: Autenticació correcta amb <b>%1</b>. Ara la conversa és segura.

en: Authentication with <b>%1</b> failed. The conversation is now insecure.
ca@valencia: Ha fallat l'autenticació amb <b>%1</b>. Ara la conversa és insegura.

en: You attempted to send an unencrypted message to %1.
ca@valencia: Heu intentat enviar un missatge sense encriptar a %1.

en: An error occurred when encrypting your message. The message was not sent.
ca@valencia: S'ha produït un error en encriptar el missatge. El missatge no s'ha enviat.

en: %1 has already closed his/her private connection to you. Your message was not sent. Either end your private conversation, or restart it.
ca@valencia: %1 ja ha tancat la seua connexió privada amb vós. El vostre missatge no s'ha enviat. Finalitzeu la conversa privada, o reinicieu-la.

en: OTR error
ca@valencia: Error d'OTR

en: We are receiving our own OTR messages. You are either trying to talk to yourself, or someone is reflecting your messages back at you.
ca@valencia: S'està rebent els propis missatges OTR. Esteu intentant conversar amb vós mateix, o algú vos està retornant els vostres missatges.

en: <b>The last message to %1 was resent.</b>
ca@valencia: <b>El darrer missatge a %1 s'ha reenviat.</b>

en: <b>The encrypted message received from %1 is unreadable, as you are not currently communicating privately.</b>
ca@valencia: <b>El missatge encriptat rebut de %1 no es pot llegir, ja que actualment no esteu amb una comunicació segura.</b>

en: We received an unreadable encrypted message from %1.
ca@valencia: S'ha rebut un missatge encriptat que no es pot llegir de %1.

en: We received a malformed data message from %1.
ca@valencia: S'ha rebut un missatge de dades mal formades de %1.

en: <b>The following message received from %1 was <i>not</i> encrypted: [</b>%2<b>]</b>
ca@valencia: <b>El missatge següent rebut de %1 <i>no</i> estava encriptat: [</b>%2<b>]</b>

en: %1 has sent an encrypted message intended for a different session. If you are logged in multiple times, another session may have received the message.
ca@valencia: %1 ha enviat un missatge encriptat destinat a una sessió diferent. Si esteu connectat diverses vegades, una altra sessió podria rebre el missatge.

en: <b>%1</b> has ended the OTR session. You should do the same.
ca@valencia: <b>%1</b> ha finalitzat la sessió OTR. Hauríeu de fer el mateix.

en: An error occurred while encrypting the message.
ca@valencia: S'ha produït un error en encriptar el missatge.

en: Terminating OTR session.
ca@valencia: S'està finalitzant la sessió OTR.

en: <b>Authentication aborted. Note that the conversation is now insecure.</b>
ca@valencia: <b>Autenticació avortada. Noteu que ara la conversa és insegura.</b>

en: <b>Authenticating contact...</b>
ca@valencia: <b>S'està autenticant el contacte...</b>

[ctx: @info]
en: No fingerprint present.
ca@valencia: No hi ha cap empremta digital.

[ctx: @item:intable Fingerprint was never used]
en: Unused
ca@valencia: Sense usar

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in a private conversation]
en: Private
ca@valencia: Privat

[ctx: @item:intable Fingerprint is used in an unverified conversation]
en: Unverified
ca@valencia: Sense verificar

[ctx: @item:intable Private conversation finished]
en: Finished
ca@valencia: Finalitzat

[ctx: @item:intable Conversation is not private]
en: Not Private
ca@valencia: No privat

[ctx: @item:intable The fingerprint is trusted]
en: Yes
ca@valencia: Sí

[ctx: @item:inmenu]
en: &OTR Policy
ca@valencia: Política &OTR

[ctx: @item:inmenu Use the default encryption mode specified in settings dialog]
en: &Default
ca@valencia: Per &defecte

[ctx: @item:inmenu Always encrypt messages]
en: Al&ways
ca@valencia: Sem&pre

[ctx: @item:inmenu Use the opportunistic encryption mode]
en: &Opportunistic
ca@valencia: &Oportunista

[ctx: @item:inmenu Never encrypt messages]
en: Ne&ver
ca@valencia: M&ai

[ctx: @info:status]
en: Your policy settings do not allow encrypted sessions to this contact.
ca@valencia: Els vostres arranjaments de política no permeten les sessions encriptades per a este contacte.

[ctx: @info:status]
en: Attempting to refresh the OTR session with <b>%1</b>...
ca@valencia: S'està intentant actualitzar la sessió OTR amb <b>%1</b>...

[ctx: @info:status]
en: Attempting to start a private OTR session with <b>%1</b>...
ca@valencia: S'està intentant iniciar una sessió OTR privada amb <b>%1</b>...

en: Selected account already has a key. Do you want to create a new one?
ca@valencia: El compte seleccionat ja té una clau. En voleu crear una de nova?

en: Overwrite key?
ca@valencia: Sobreescric el fitxer?

en: Please contact %1 via another secure way and verify that the following fingerprint is correct:
ca@valencia: Per favor, contacteu %1 via una altra manera segura i verifiqueu que l'empremta digital següent és correcte:

en: Are you sure you want to trust this fingerprint?
ca@valencia: Esteu segur que voleu confiar en esta empremta digital?

en: Verify fingerprint
ca@valencia: Verifica l'empremta digital

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OTRPrefsUI)
en: OTR Plugin Preferences
ca@valencia: Preferències del connector OTR

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Private Keys
ca@valencia: Claus privades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Account:
ca@valencia: Compte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btGenFingerprint)
en: &Generate
ca@valencia: &Genera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fingerprint:
ca@valencia: Empremta digital:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlFingerprint)
en: No Fingerprint
ca@valencia: Sense empremta digital

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPolicy)
en: Default OTR Policy
ca@valencia: Política de l'OTR per defecte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Always encrypt messages
ca@valencia: Encripta sempre els missatges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbAlways)
en: Al&ways
ca@valencia: Se&mpre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: Encrypt messages automatically if the other side supports OTR
ca@valencia: Encripta automàticament els missatges si l'altra banda permet l'OTR

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbOpportunistic)
en: &Opportunistic
ca@valencia: &Oportunista

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Never encrypt messages
ca@valencia: No encriptis mai els missatges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_rbNever)
en: Ne&ver
ca@valencia: &Mai

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, fingerprints)
en: K&nown Fingerprints
ca@valencia: Empremtes digitals co&negudes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Contact ID
ca@valencia: ID del contacte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Verified
ca@valencia: Verificat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tbFingerprints)
en: Fingerprint
ca@valencia: Empremta digital

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btVerify)
en: &Verify Fingerprint
ca@valencia: &Verifica l'empremta digital

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btForget)
en: F&orget Fingerprint
ca@valencia: &Oblida l'empremta digital

en: Please wait
ca@valencia: Espereu un moment

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivKeyPopup)
en: Please Wait
ca@valencia: Per favor, espereu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Please wait while generating the private key
ca@valencia: Per favor, espereu-vos mentre es genera la clau privada

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Inbound
ca@valencia: Entrada

[ctx: adjective decribing instant message]
en: Outbound
ca@valencia: Eixida

[ctx: adjective decribing instant message directions inbound and outbound]
en: Both Directions
ca@valencia: Ambdues direccions

en: HTML Message Body
ca@valencia: Cos del missatge HTML

en: Plain Text Message Body
ca@valencia: Cos del missatge de text net

en: Kopete Message XML
ca@valencia: Missatge XML del Kopete

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Inbound
ca@valencia: Entrada

[ctx: adjective decribing an instant message]
en: Outbound
ca@valencia: Eixida

en: Path
ca@valencia: Camí

en: Direction
ca@valencia: Direcció

en: Pipe Contents
ca@valencia: Continguts del conducte

en: The pipe %1 returned malformed XML to the Pipes plugin.The error is:
    
    %2
    
    Located at line %3 and column %4
ca@valencia: El conducte %1 ha retornat XML mal format al connector de conductes. L'error és:
    
    %2
    
    Localitzat a la línia %3 i la columna %4

en: Select Program or Script to Pipe Messages Through
ca@valencia: Selecciona un programa o script per a passar els missatges pel conducte

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add...
ca@valencia: &Afig...

[ctx: verb]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAddExistingMetaContact)
en: Add an existing metacontact:
ca@valencia: Afegiu un metacontacte existent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAnotherContact)
en: Specify another contact:
ca@valencia: Especifiqueu un altre contacte:

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAll), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages.
ca@valencia: Permet que tothom vos envie missatges.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButWhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Allow nobody to send you messages, except the contacts on the whitelist.
ca@valencia: Permet els missatges només per a contactes de la llista blanca.

note: i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowAllButBlackList), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (Sender_AllowNoneButContactList), group (Privacy Plugin)
en: Allow everyone to send you messages, except the contacts on the blacklist.
ca@valencia: Permet tots els missatges, excepte els de contactes de la llista negra.

note: i18n: ectx: label, entry (WhiteList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the whitelist.
ca@valencia: Contactes a la llista blanca.

note: i18n: ectx: label, entry (BlackList), group (Privacy Plugin)
en: Contacts on the blacklist.
ca@valencia: Contactes a la llista negra.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAny), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain at least one of the following words.
ca@valencia: Descarta els missatges que continguen almenys una de les següents paraules.

note: i18n: ectx: label, entry (DropIfAny), group (Privacy Plugin) i18n: ectx: label, entry (DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Words to look for.
ca@valencia: Paraules a buscar.

note: i18n: ectx: label, entry (Content_DropIfAll), group (Privacy Plugin)
en: Drop messages that contain all of the following words.
ca@valencia: Descarta els missatges que continguen totes les paraules següents.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Filter by Sender
ca@valencia: Filtra per remitent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyWhiteList)
en: Allow messages only from contacts on the whitelist
ca@valencia: Permet els missatges només per a contactes de la llista blanca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blacklist:
ca@valencia: Llista negra:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllowAll)
en: Allow all messages
ca@valencia: Permet tots els missatges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOnlyContactList)
en: Allow messages only from contacts on my contact list
ca@valencia: Permet els missatges només de contactes de la meua llista de contactes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioAllButBlackList)
en: Allow all messages but messages from contacts on the blacklist
ca@valencia: Permet tots els missatges excepte els de contactes de la llista negra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Whitelist:
ca@valencia: Llista blanca:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter by Content (separate multiple words by commas)
ca@valencia: Filtre per contingut (separa múltiples paraules per comes)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAll)
en: Drop messages that contain all of the following words:
ca@valencia: Descarta els missatges que continguen totes les paraules següents:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDropAtLeastOne)
en: Drop messages that contain at least one of the following words:
ca@valencia: Descarta els missatges que continguen almenys una de les següents paraules:

en: Add to WhiteList
ca@valencia: Afig a la llista blanca

en: Add to BlackList
ca@valencia: Afig a la llista negra

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your whitelist.
ca@valencia: S'ha descartat un missatge de %1, perquè este contacte no és a la vostra llista blanca.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is on your blacklist.
ca@valencia: S'ha descartat un missatge de %1, perquè este contacte és a la vostra llista negra.

en: A message from %1 was dropped, because this contact is not on your contact list.
ca@valencia: S'ha descartat un missatge de %1, perquè este contacte no és a la vostra llista de contactes.

en: A message from %1 was dropped, because it contained a blacklisted word.
ca@valencia: S'ha descartat un missatge de %1, perquè contenia una paraula de la llista negra.

en: A message from %1 was dropped, because it contained blacklisted words.
ca@valencia: S'ha descartat un missatge de %1, perquè contenia paraules de la llista negra.

en: Add Contact to Whitelist
ca@valencia: Afig el contacte a la llista blanca

en: Add Contact to Blacklist
ca@valencia: Afig el contacte a la llista negra

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3) i18n: ectx: Menu (privacyMenu)
en: Privacy
ca@valencia: Privadesa

en: Statistics for %1
ca@valencia: Estadístiques per a %1

en: Key:  <font color="%1">Online</font>  <font color="%2">Away</font>  <font color="%3">Offline</font>
ca@valencia: Clau:  <font color="%1">Connectat</font>  <font color="%2">Absent</font>  <font color="%3">Desconnectat</font>

en: <h1>Statistics for %1</h1>
ca@valencia: <h1>Estadístiques per a %1</h1>

en: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">General</a></b><br><span title="Select the day or month for which you want to view statistics"><b>Days: </b><a href="dayofweek:1">Monday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Tuesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Wednesday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Thursday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Friday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Saturday</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Sunday</a><br><b>Months: </b><a href="monthofyear:1">January</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">February</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">March</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">April</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">May</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">June</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">July</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">August</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">September</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">October</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">November</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">December</a>&nbsp;</span></div><br>
ca@valencia: <div class="statgroup"><b><a href="main:generalinfo" title="General summary view">General</a></b><br><span title="Select the a day or a month to view the stat for"><b>Dia: </b><a href="dayofweek:1">Dilluns</a>&nbsp;<a href="dayofweek:2">Dimarts</a>&nbsp;<a href="dayofweek:3">Dimecres</a>&nbsp;<a href="dayofweek:4">Dijous</a>&nbsp;<a href="dayofweek:5">Divendres</a>&nbsp;<a href="dayofweek:6">Dissabte</a>&nbsp;<a href="dayofweek:7">Diumenge</a><br><b>Mesos: </b><a href="monthofyear:1">gener</a>&nbsp;<a href="monthofyear:2">febrer</a>&nbsp;<a href="monthofyear:3">març</a>&nbsp;<a href="monthofyear:4">abril</a>&nbsp;<a href="monthofyear:5">maig</a>&nbsp;<a href="monthofyear:6">juny</a>&nbsp;<a href="monthofyear:7">juliol</a>&nbsp;<a href="monthofyear:8">agost</a>&nbsp;<a href="monthofyear:9">setembre</a>&nbsp;<a href="monthofyear:10">octubre</a>&nbsp;<a href="monthofyear:11">novembre</a>&nbsp;<a href="monthofyear:12">desembre</a>&nbsp;</span></div><br>

en: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Today</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
ca@valencia: <div class="statgroup" title="Contact status history for today"><h2>Hui</h2><table width="100%"><tr><td>estat</td><td>de</td><td>a</td></tr>

en: <b title="The total time %1 was visible">Total visible time :</b> %2<br>
ca@valencia: <b title="El temps total en que %1 ha estat visible">Temps visible total:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was online">Total online time :</b> %2<br>
ca@valencia: <b title="El temps total en que %1 ha estat en línia">Temps total en línia:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was away">Total busy time :</b> %2<br>
ca@valencia: <b title="El temps total en que %1 ha estat absent">Temps total ocupat:</b> %2<br>

en: <b title="The total time %1 was offline">Total offline time :</b> %2
ca@valencia: <b title="El temps total en que %1 ha estat desconnectat">Temps total desconnectat:</b> %2

en: General information
ca@valencia: Informació general

en: <b>Average message length:</b> %1 character<br> | <b>Average message length:</b> %1 characters<br>
ca@valencia[0]: <b>Longitud mitjana dels missatges:</b> %1 caràcter<br>
ca@valencia[1]: <b>Longitud mitjana dels missatges:</b> %1 caràcters<br>

en: <b>Time between two messages:</b> %1 second | <b>Time between two messages:</b> %1 seconds
ca@valencia[0]: <b>Temps entre dos missatges:</b> %1 segon
ca@valencia[1]: <b>Temps entre dos missatges:</b> %1 segons

en: <b title="The last time you talked with %1">Last talk :</b> %2<br>
ca@valencia: <b title="L'últim cop que heu parlat amb %1">Última conversa:</b> %2<br>

en: <b title="The last time %1 was online or away">Last time present :</b> %2
ca@valencia: <b title="L'últim cop que he vist %1 connectat o absent">Últim cop que el contacte estava present:</b> %2

note: i18n("<b title=\"%1 uses to set his status online at these hours (EXPERIMENTAL)\">Main online events :</b><br>").arg(m_contact->metaContact()->displayName())); QValueList<QTime> mainEvents = m_contact->mainEvents(Kopete::OnlineStatus::Online); for (uint i=0; i<mainEvents.count(); i++) QString("%1<br
en: Current status
ca@valencia: Estat actual

en: Is <b>%1</b> since <b>%2</b>
ca@valencia: Està <b>%1</b> des de <b>%2</b>

[ctx: TRANSLATOR: please reverse 'left' and 'right' as appropriate for your language]
en: When was this contact visible?<br />All charts are in 24 blocks, one per hour, encompassing one day. %1 is on the left, and %2 is on the right.
ca@valencia: Quan ha estat visible este contacte?<br />Tots els diagrames són amb 24 blocs, un per hora, per a un dia. %1 és a l'esquerra i %2 és a la dreta.

en: Between %1 and %2, %3 was visible for %4% of the hour.
ca@valencia: Entre %1 i %2, %3 ha estat visible un %4% de l'hora.

en: Online time
ca@valencia: Temps connectat

en: Away time
ca@valencia: Temps absent

en: Offline time
ca@valencia: Temps desconnectat

en: online
ca@valencia: connectat

en: away
ca@valencia: absent

en: offline
ca@valencia: desconnectat

en: Between %1 and %2, %3 was %4% %5.
ca@valencia: Entre %1 i %2, %3 ha estat %4% %5.

en: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Status</td><td>From</td><td>To</td></tr>
ca@valencia: <h2>%1</h2><table width="100%"><tr><td>Estat</td><td>Des de</td><td>A</td></tr>

en: View &Statistics
ca@valencia: Mira e&stadístiques

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &Calendar View
ca@valencia: Vista de &calendari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsAdd)
en: &Add...
ca@valencia: &Afig...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsUp)
en: Move &Up
ca@valencia: A&munt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mColorsDown)
en: Move &Down
ca@valencia: A&vall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_colorRandom)
en: Random order
ca@valencia: Orde aleatori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_fg)
en: Change global text foreground color
ca@valencia: Canvia globalment el color del text a primer pla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_char)
en: Change color every letter
ca@valencia: Canvia el color a cada lletra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_words)
en: Change color every word
ca@valencia: Canvia el color a cada mot

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Effects
ca@valencia: Efectes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_lamer)
en: L4m3r t4lk
ca@valencia: 3n pl4n c4pu110

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_casewaves)
en: CasE wAVes
ca@valencia: M4júsCu13s 3sb0RRajad3s

note: i18n: ectx: label, entry (DefaultLanguage), group (Translator plugin)
en: Default native language
ca@valencia: Idioma natiu per defecte

note: i18n: ectx: label, entry (Service), group (Translator plugin)
en: Translation service
ca@valencia: Servei de traducció

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate incoming messages
ca@valencia: No traduïsques els missatges entrants

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original incoming message
ca@valencia: Mostra el missatge entrant original

note: i18n: ectx: label, entry (IncomingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate incoming message directly
ca@valencia: Tradueix directament els missatges entrants

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingDontTranslate), group (Translator plugin)
en: Do not translate outgoing messages
ca@valencia: No traduïsques els missatges eixints

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingShowOriginal), group (Translator plugin)
en: Show the original outgoing message
ca@valencia: Mostra el missatge original eixint

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingTranslate), group (Translator plugin)
en: Translate outgoing message directly
ca@valencia: Tradueix directament els missatges eixints

note: i18n: ectx: label, entry (OutgoingAsk), group (Translator plugin)
en: Show dialog before sending message
ca@valencia: Mostra un diàleg abans d'enviar el missatge

en: Translator Plugin
ca@valencia: Connector de traducció

en: Translate
ca@valencia: Tradueix

en: Detect language
ca@valencia: Detecta l'idioma

en: Albanian
ca@valencia: Albanés

en: Arabic
ca@valencia: Àrab

en: Armenian
ca@valencia: Armeni

en: Azerbaijani
ca@valencia: Àzeri

en: Basque
ca@valencia: Basc

en: Belarusian
ca@valencia: Bielorús

en: Bulgarian
ca@valencia: Búlgar

en: Catalan
ca@valencia: Català

en: Chinese (Simplified)
ca@valencia: Xinés (simplificat)

en: Chinese (Traditional)
ca@valencia: Xinés (tradicional)

en: Croatian
ca@valencia: Croat

en: Czech
ca@valencia: Txec

en: Danish
ca@valencia: Danés

en: Dutch
ca@valencia: Holandés

en: English
ca@valencia: Anglés

en: Estonian
ca@valencia: Estonià

en: Filipino
ca@valencia: Filipí

en: Finnish
ca@valencia: Finés

en: French
ca@valencia: Francés

en: Galician
ca@valencia: Gallec

en: Georgian
ca@valencia: Georgià

en: German
ca@valencia: Alemany

en: Greek
ca@valencia: Grec

en: Haitian Creole
ca@valencia: Crioll haitià

en: Hebrew
ca@valencia: Hebreu

en: Hungarian
ca@valencia: Hongarés

en: Icelandic
ca@valencia: Islandés

en: Indonesian
ca@valencia: Indonesi

en: Irish
ca@valencia: Irlandés

en: Italian
ca@valencia: Italià

en: Japanese
ca@valencia: Japonés

en: Korean
ca@valencia: Coreà

en: Latvian
ca@valencia: Letó

en: Lithuanian
ca@valencia: Lituà

en: Macedonian
ca@valencia: Macedoni

en: Malay
ca@valencia: Malai

en: Maltese
ca@valencia: Maltés

en: Norwegian
ca@valencia: Noruec

en: Persian
ca@valencia: Persa

en: Polish
ca@valencia: Polonés

en: Portuguese
ca@valencia: Portugués

en: Romanian
ca@valencia: Romanés

en: Russian
ca@valencia: Rus

en: Serbian
ca@valencia: Serbi

en: Slovak
ca@valencia: Eslovac

en: Slovenian
ca@valencia: Eslovè

en: Spanish
ca@valencia: Espanyol

en: Swedish
ca@valencia: Suec

en: Thai
ca@valencia: Tai

en: Turkish
ca@valencia: Turc

en: Ukrainian
ca@valencia: Ucraïnés

en: Urdu
ca@valencia: Urdú

en: Vietnamese
ca@valencia: Vietnamita

en: Welsh
ca@valencia: Gal·lès

en: Yiddish
ca@valencia: Jiddisch

en: Set &Language
ca@valencia: Estab&leix l'idioma

en: %2 
    Auto Translated: 
    %1
ca@valencia: %2
    Traducció automàtica: 
    %1

en: %2 <br/>Auto Translated: <br/>%1
ca@valencia: %2 <br/>Traducció automàtica: <br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Translation service:
ca@valencia: Servei de traducció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Default native language:
ca@valencia: Idioma natiu per defecte:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, IncomingMessages)
en: Incoming Messages
ca@valencia: Missatges entrants

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingDontTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingDontTranslate)
en: Do not translate
ca@valencia: No traduir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingShowOriginal) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingShowOriginal)
en: Show the original message
ca@valencia: Mostra el missatge original

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_IncomingTranslate) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingTranslate)
en: Translate directly
ca@valencia: Tradueix directament

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, OutgoingTranslate)
en: Outgoing Messages
ca@valencia: Missatges eixints

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_OutgoingAsk)
en: Show dialog before sending
ca@valencia: Mostra un diàleg abans d'enviar

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewAmount), group (URLPicPreview Plugin)
en: Maximum number of Previews
ca@valencia: Nombre màxim de previsualitzacions

note: i18n: ectx: label, entry (Scaling), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the image be scaled
ca@valencia: S'hauria d'escalar la imatge?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewRestriction), group (URLPicPreview Plugin)
en: Should the number of previews be restricted?
ca@valencia: S'hauria de restringir el nombre de previsualitzacions?

note: i18n: ectx: label, entry (PreviewScaleWidth), group (URLPicPreview Plugin)
en: Scale images to the width
ca@valencia: Escala les imatges a l'amplària

en: Preview of:
ca@valencia: Visualització prèvia de:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, URLPicPreviewPrefsUI)
en: Picture Preview Preferences
ca@valencia: Preferències de previsualització d'imatges

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: If checked, only the selected number of pictures are downloaded and displayed as previews.
    Otherwise, an unlimited number of previews are generated.
ca@valencia: Si està marcat, només es descarrega la quantitat d'imatges seleccionada i es mostren com a previsualitzacions.
    Si no està marcat, es generarà un nombre il·limitat de previsualitzacions.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restrictPreviews)
en: &Restrict number of previews:
ca@valencia: Quantitat &restringida de previsualitzacions:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewAmount)
en: The maximum number of pictures to download and preview.
ca@valencia: La quantitat màxima d'imatges per a baixar i previsualitzar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Scaling
ca@valencia: S'està escalant

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: If checked, preview images get scaled down to the width specified.
    Otherwise, the images are not scaled at all and appear in their original size.
ca@valencia: Si està marcat, les imatges previsualitzades s'amiden a l'amplària especificada.
    Si no està marcat, les imatges no s'escalen i apareixen en la seua mida original.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableScaling)
en: Scale &to:
ca@valencia: Esca&la a:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en: The width to which images should be scaled down. Smaller images will appear in their original size.
ca@valencia: L'amplària a la qual les imatges s'han d'escalar. Les imatges més petites no s'escalaran i apareixeran en la seua mida original.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntSpinBox, previewScaleWidth)
en:  pixel
ca@valencia:  píxel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, linkPreviewGroup)
en: Link Preview
ca@valencia: Visualització prèvia d'enllaç

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Creates a preview picture of the link.
ca@valencia: Crea una visualització prèvia de la imatge de l'enllaç.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableLinkPreview)
en: Enable lin&k preview
ca@valencia: Activa les previsualitzacions d'en&llaç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Abort creating previe&w after
ca@valencia: A&vorta la creació de la visualització prèvia després de

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en: After the specified number of seconds the creation of the preview is aborted automatically.
    Use 0 seconds to never abort the creation.
ca@valencia: Després de la quantitat de segons especificada, s'avorta automàticament la creació de la visualització prèvia.
    Useu 0 segons per a no avortar mai la creació.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (KIntNumInput, timeoutLinkPreview)
en:  seconds
ca@valencia:  segons

note: i18n: ectx: label, entry (UploadFrequency), group (Web Presence Plugin)
en: Delay in seconds before updating the file
ca@valencia: Retard en segons abans d'actualitzar el fitxer

note: i18n: ectx: label, entry (uploadURL), group (Web Presence Plugin)
en: The URL where the file should be uploaded to
ca@valencia: L'URL a on s'hi ha de pujar el fitxer

note: i18n: ectx: label, entry (formatHTML), group (Web Presence Plugin)
en: HTML formatting
ca@valencia: Format HTML

note: i18n: ectx: label, entry (formatXHTML), group (Web Presence Plugin)
en: XHTML formatting
ca@valencia: Format XHTML

note: i18n: ectx: label, entry (formatXML), group (Web Presence Plugin)
en: XML formatting
ca@valencia: Format XML

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheet), group (Web Presence Plugin)
en: XML transformation with a XSLT sheet
ca@valencia: Transformació XML amb un full XSLT

note: i18n: ectx: label, entry (formatStylesheetURL), group (Web Presence Plugin)
en: XSLT sheet
ca@valencia: Full XSLT

note: i18n: ectx: label, entry (useImagesHTML), group (Web Presence Plugin)
en: Replace protocol text with images in (X)HTML
ca@valencia: Substitueix el protocol de text per a imatges en el (X)HTML

note: i18n: ectx: label, entry (showName), group (Web Presence Plugin)
en: Use one of your IM names as display name
ca@valencia: Usa un dels meus noms MI com a nom a mostrar

note: i18n: ectx: label, entry (showAnotherName), group (Web Presence Plugin)
en: Use another name as display name
ca@valencia: Usa un altre nom com a nom a mostrar

note: i18n: ectx: label, entry (showThisName), group (Web Presence Plugin)
en: Desired display name
ca@valencia: Nom a mostrar

note: i18n: ectx: label, entry (includeIMAddress), group (Web Presence Plugin)
en: Include IM addresses
ca@valencia: Inclou les adreces MI

en: An error occurred when uploading your presence page.
    Check the path and write permissions of the destination.
ca@valencia: S'ha produït un error en publicar la vostra pàgina de presència.
    Comproveu el camí i els permisos de la destinació.

en: Not yet known
ca@valencia: Encara no es coneix

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Uploading
ca@valencia: S'està transmetent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Uplo&ad to:
ca@valencia: Puja &a:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatHTML)
en: Formatting
ca@valencia: S'està formatant

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional using the ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
ca@valencia: HTML 4.01 transicional emprant la codificació del joc de caràcters ISO-8859-1 (àlies Latin 1).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML 4.01 Transitional formatting using ISO-8859-1 (aka. Latin 1) character set encoding.
    
    This version should be easily opened by most web browsers.
ca@valencia: HTML 4.01 transicional emprant la codificació del joc de caràcters ISO-8859-1 (àlies Latin 1).
    
    La majoria dels navegadors web haurien d'obrir fàcilment esta versió.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatHTML)
en: HTML (simple loo&k)
ca@valencia: HTML (as&pecte simple)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML 1.0 Strict
ca@valencia: XHTML 1.0 estricte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: The resulting page will be formatted using the XHTML 1.0 Strict W3C Recommendation. The character set encoding is UTF-8.
    
    Note that some web browsers do not support XHTML. You should also make sure your web server serves it out with the correct mime type, such as application/xhtml+xml.
ca@valencia: La pàgina resultant serà formatada amb el XHTML 1.0 estricte recomanat pel W3C. La codificació del joc de caràcters és UTF-8.
    
    Tingueu en compte que alguns navegadors web no entenen el XHTML. També hauríeu d'assegurar que el vostre servidor web la serveix amb el tipus MIME correcte: application/xhtml+xml.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatXHTML)
en: XHTML (simple look)
ca@valencia: XHTML (aspecte simple)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using UTF-8 character set.
ca@valencia: Guarda l'eixida en format XML emprant el joc de caràcters UTF-8.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, kcfg_formatXML)
en: Save the output in XML format using the UTF-8 encoding.
ca@valencia: Guarda l'eixida en format XML emprant la codificació UTF-8.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_formatStylesheet)
en: XML transformation &using this XSLT sheet:
ca@valencia: Transformació XML &usant este full XSLT:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
ca@valencia: Substitueix els noms de protocol, com MSN o IRC, per imatges.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Replaces the protocol names, such as MSN and IRC, with images.
    
    Note that you have to manually copy the PNG files into place.
    
    The following files are used by default:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png
ca@valencia: Substitueix els noms de protocol, com MSN o IRC, per imatges.
    
    Tingueu en compte que heu de copiar manualment els fitxers PNG en el seu lloc.
    
    Per defecte, s'empren els següents fitxers:
    
    images/msn_protocol.png
    images/icq_protocol.png
    images/jabber_protocol.png
    images/yahoo_protocol.png
    images/aim_protocol.png
    images/irc_protocol.png
    images/sms_protocol.png
    images/gadu_protocol.png
    images/winpopup_protocol.png

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useImagesHTML)
en: Repla&ce protocol text with images in (X)HTML
ca@valencia: Substituei&x el protocol de text per imatges en el (X)HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showName)
en: Use one of &your IM names
ca@valencia: Usa un dels &meus noms MI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_includeIMAddress)
en: Include &IM addresses
ca@valencia: Incloure adreces &MI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_showAnotherName)
en: Use another &name:
ca@valencia: Usa un altre &nom:

en: Unable to publish Bonjour service. Currently the Bonjour plugin only works with Avahi.
ca@valencia: No s'ha pogut publicar el servei Bonjour. Actualment, el connector per al Bonjour només funciona amb l'Avahi.

en: Unable to connect to the local mDNS server. Please ensure the Avahi daemon is running.
ca@valencia: No s'ha pogut connectar amb el servidor local mDNS. Per favor, assegureu-vos que el dimoni Avahi està funcionant.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BonjourAccountPreferences)
en: Account Preferences - Bonjour
ca@valencia: Preferències del compte - Bonjour

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: B&asic Setup
ca@valencia: Configuració &bàsica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox53) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mAccountInfo) i18n: ec
en: Account Information
ca@valencia: Informació del compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Email address:
ca@valencia: Adreça de correu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: The Bonjour protocol needs you to at least specify a name. The name can be of form 'Full Name@Hostname'
ca@valencia: El protocol Bonjour necessita que li especifiqueu almenys un nom. El nom pot ser en la forma «Nom Complet@Hostname»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">The Bonjour protocol does not allow you to add contacts. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Contacts will appear as they come online.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">If you expect to see a contact, but they are not appearing</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Please ensure that your local mDNS server (avahi-daemon) is running properly.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Run "<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t"</span> in konsole and ensure you see the contact there.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Ensure that ports 5353/UDP and 5298/TCP are open in your firewall</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">El protocol Bonjour no vos permet d'afegir-hi contactes. </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Els contactes apareixeran a mesura que es posen en línia.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">Si espereu veure un contacte, però este no hi apareix</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">1) Per favor, assegureu-vos que el vostre servidor local mDNS (avahi-daemon) funciona correctament.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">2) Executeu «<span style=" font-style:italic;">avahi-browse _presence._tcp -t</span>» en el konsole i assegureu-vos que hi veieu el contacte allà.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-size:9pt;">3) Assegureu que els ports 5353/UDP i 5298/TCP estan oberts al vostre tallafoc</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: O&nline
ca@valencia: Co&nnectat

[ctx: This Means the User is Away]
en: Away
ca@valencia: Absent

[ctx: This Means the User is Away]
en: &Away
ca@valencia: &Absent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: O&ffline
ca@valencia: &Desconnectat

en: &Search for Friends
ca@valencia: &Cerca d'amics

en: Export Contacts to Server
ca@valencia: Exporta els contactes al servidor

en: Import Contacts from Server
ca@valencia: Importa els contactes des del servidor

en: Delete Contacts from Server
ca@valencia: Suprimeix els contactes del servidor

en: Export Contacts to File...
ca@valencia: Exporta els contactes a un fitxer...

en: Import Contacts from File...
ca@valencia: Importa contactes des d'un fitxer...

en: Only for Friends
ca@valencia: Només per a amics

en: Go O&nline
ca@valencia: Co&nnecta

en: Set &Busy
ca@valencia: Estableix com a &ocupat

en: Set &Invisible
ca@valencia: Estableix com a &invisible

en: Go &Offline
ca@valencia: Desc&onnectat

en: Set &Description...
ca@valencia: Estableix &descripció...

en: Export Contacts on change
ca@valencia: Exporta els contactes en canviar-los

en: connection using SSL was not possible, retrying without.
ca@valencia: la connexió emprant SSL no ha estat possible, proveu-ho sense.

en: unable to connect to the Gadu-Gadu server("%1").
ca@valencia: no es pot connectar al servidor Gadu-Gadu («%1»).

en: Connection Error
ca@valencia: Error de connexió

en: Imported contacts list is empty.
ca@valencia: La llista de contactes importats és buida.

en: Contacts imported.
ca@valencia: S'han importat els contactes.

en: Contacts exported.
ca@valencia: S'han exportat els contactes.

en: Contacts deleted from the server.
ca@valencia: S'han suprimit els contactes del servidor.

en: Save Contacts List for Account %1 As
ca@valencia: Guarda la llista de contactes pel compte %1 com

en: Unable to create temporary file.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer temporal.

en: Save Contacts List Failed
ca@valencia: El guardat de la llista de contactes ha fallat

en: Load Contacts List for Account %1 As
ca@valencia: Carrega llista de contactes pel compte %1 com

en: Contacts List Load Has Failed
ca@valencia: La càrrega de la llista de contactes ha fallat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAwayUI)
en: Away Dialog
ca@valencia: Diàleg d'absent

en: Unable to retrieve token.
ca@valencia: No s'ha pogut rebre el símbol.

en: Registration FAILED
ca@valencia: Registre ERRONI

en: Unknown connection error while retrieving token.
ca@valencia: Error de connexió desconegut en rebre el símbol.

en: Token retrieving status: %1
ca@valencia: Estat en rebre el símbol: %1

en: Gadu-Gadu token retrieve problem
ca@valencia: Problema en rebre el símbol de Gadu-Gadu

en: Unknown connection error while registering.
ca@valencia: Error de connexió desconegut durant el registre.

en: Registration status: %1
ca@valencia: Estat del registre: %1

en: Gadu-Gadu Registration Error
ca@valencia: Error de registre de Gadu-Gadu

en: Registration Finished
ca@valencia: Registre finalitzat

en: Registration has been completed successfully.
ca@valencia: El registre s'ha completat amb èxit.

en: Registration Error
ca@valencia: Error de registre

en: Incorrect data sent to server.
ca@valencia: Dades incorrectes enviades al servidor.

en: Password reminding finished prematurely due to a connection error.
ca@valencia: El recordatori de contrasenya ha finalitzat prematurament a causa d'un error en la connexió.

en: Success
ca@valencia: Amb èxit

en: Unsuccessful. Please retry.
ca@valencia: Sense èxit. Per favor, intenteu-ho altra vegada.

en: Remind Password
ca@valencia: Recorda contrasenya

en: Remind password finished:
ca@valencia: Recordatori de contrasenya finalitzat:

en: Password changing finished prematurely due to a connection error.
ca@valencia: El canvi de contrasenya ha finalitzat prematurament a causa d'un error en la connexió.

en: State Error
ca@valencia: Error d'estat

en: Password changing finished prematurely due to a session related problem (try again later).
ca@valencia: El canvi de contrasenya ha finalitzat prematurament a causa d'un problema relacionat amb la sessió (intenteu-ho més tard).

en: Changed Password
ca@valencia: Contrasenya canviada

en: Your password has been changed.
ca@valencia: La vostra contrasenya ha estat canviada.

en: Show Profile
ca@valencia: Mostra el perfil

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list.</qt>
ca@valencia: <qt>Heu de connectar-vos per eliminar un contacte de la vostra llista de contactes.</qt>

en: Gadu-Gadu Plugin
ca@valencia: Connector Gadu-Gadu

en: &Resume
ca@valencia: &Continua

en: Over&write
ca@valencia: &Sobreescriu

en: The file %1 already exists, do you want to resume or overwrite it?
ca@valencia: El fitxer %1 ja existeix, voleu continuar o sobreescriure?

en: File Exists: %1
ca@valencia: El fitxer existeix: %1

en: Connection to peer was refused; it possibly does not listen for incoming connections.
ca@valencia: La connexió al parell s'ha refusat; possiblement no està escoltant les connexions entrants.

en: File transfer transaction was not agreed by peer.
ca@valencia: La transferència de fitxer no ha estat acceptada pel parell.

en: File-transfer handshake failure.
ca@valencia: Ha fallat l'encaixada de seguretat.

en: File transfer had problems with the file.
ca@valencia: La transferència de fitxers té problemes amb el fitxer.

en: There was network error during file transfer.
ca@valencia: S'ha produït un problema a la xarxa durant la transferència del fitxer.

en: Unknown File-Transfer error.
ca@valencia: Error desconegut en la transferència del fitxer.

[ctx: personal information being fetched from server]
en: <p align="center">Fetching from server</p>
ca@valencia: <p align="center">S'està recuperant del servidor</p>

en: <b>Registration FAILED.</b>
ca@valencia: <b>Registre ERRONI.</b>

en: <b>Enter UIN please.</b>
ca@valencia: <b>Per favor, introduïu un UIN.</b>

en: <b>UIN should be a positive number.</b>
ca@valencia: <b>UIN hauria de ser un número positiu.</b>

en: <b>Enter password please.</b>
ca@valencia: <b>Per favor, introduïu la contrasenya.</b>

en: <b>Starting DCC listening socket failed; dcc is not working now.</b>
ca@valencia: <b>S'ha produït un error en iniciar el sòcol d'escolta DCC, dcc no està funcionant.</b>

en: Edit Contact's Properties
ca@valencia: Edita les propietats del contacte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Blocked
ca@valencia: Bloca

en: A&way
ca@valencia: A&bsent

en: B&usy
ca@valencia: Oc&upat

en: Search &More...
ca@valencia: Busca &més...

en: Gadu-Gadu Public Directory
ca@valencia: Directori públic de Gadu-Gadu

en: &New Search
ca@valencia: &Nova busca

en: S&earch
ca@valencia: &Cerca

en: &Add User...
ca@valencia: &Afig usuari...

en: &Close
ca@valencia: Tan&ca

en: Register New Account
ca@valencia: Registre d'un nou compte

en: &Register
ca@valencia: &Registra

en: Retrieving token
ca@valencia: S'està rebent el símbol

en: Please enter a valid E-Mail Address.
ca@valencia: Per favor, introduïu una adreça de correu electrònic vàlida.

en: Please enter the same password twice.
ca@valencia: Per favor, introduïu la mateixa contrasenya dos cops.

en: Password entries do not match.
ca@valencia: Les contrasenyes no concorden.

en: Please enter the verification sequence.
ca@valencia: Per favor, introduïu la seqüència de verificació.

en: Account created; your new UIN is %1.
ca@valencia: Compte creat, el vostre nou UIN és %1.

en: Registration failed: %1
ca@valencia: Ha fallat el registre: %1

en: Registration was unsucessful, please try again.
ca@valencia: El registre ha fracassat. Torneu-ho a intentar.

en: You are not connected to the server.
ca@valencia: No esteu connectat al servidor.

en: You have to be connected to the server to change your status.
ca@valencia: És necessari estar connectat al servidor per canviar el vostre estat.

en: idle
ca@valencia: inactiu

en: resolving host
ca@valencia: s'està resolent el servidor

en: connecting
ca@valencia: s'està connectant

en: reading data
ca@valencia: s'estan llegint les dades

en: connecting to hub
ca@valencia: s'està connectant al concentrador

en: connecting to server
ca@valencia: s'està connectant al servidor

en: retrieving key
ca@valencia: s'està rebent la clau

en: waiting for reply
ca@valencia: s'espera la resposta

en: connected
ca@valencia: connectat

en: sending query
ca@valencia: s'està enviant la consulta

en: reading header
ca@valencia: s'està llegint la capçalera

en: parsing data
ca@valencia: s'estan analitzant les dades

en: done
ca@valencia: fet

en: TLS connection negotiation
ca@valencia: Negociació de la connexió TLS

en: unknown
ca@valencia: desconeguda

en: Resolving error.
ca@valencia: Error en resoldre.

en: Connecting error.
ca@valencia: Error de connexió.

en: Reading error.
ca@valencia: Error en llegir.

en: Writing error.
ca@valencia: Error en escriure.

en: Unknown error number %1.
ca@valencia: Número d'error desconegut %1.

en: Unable to resolve server address. DNS failure.
ca@valencia: No es pot resoldre l'adreça del servidor. Falla de DNS.

en: Unable to connect to server.
ca@valencia: No es pot connectar al servidor.

en: Server sent incorrect data. Protocol error.
ca@valencia: El servidor ha enviat dades incorrectes. Error de protocol.

en: Problem reading data from server.
ca@valencia: Problema mentre es llegien les dades del servidor.

en: Problem sending data to server.
ca@valencia: Problema mentre s'enviaven les dades cap al servidor.

en: Incorrect password.
ca@valencia: Contrasenya incorrecta.

en: Unable to connect over an encrypted channel.
    Try to turn off encryption support in the Gadu account settings, then reconnect.
ca@valencia: No es pot connectar sobre un canal encriptat.
    Intenteu desactivar el funcionament d'encriptatge en les opcions del compte de Gadu i torneu a connectar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.
ca@valencia: L'ID d'usuari del compte de Gadu-Gadu que voleu afegir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine, addEdit_)
en: The user ID of the Gadu-Gadu account you would like to add.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).  This field is mandatory.
ca@valencia: L'ID d'usuari del compte de Gadu-Gadu que voleu afegir. Este haurà de ser un número (sense decimals ni espais). Este camp és obligatori.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Gadu-Gadu &UIN:
ca@valencia: &UIN de Gadu-Gadu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: 1234567)</i>
ca@valencia: <i>(per exemple: 1234567)</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename of the contact you wish to add.
ca@valencia: El nom de pila del contacte que voleu afegir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fornameEdit_)
en: The forename (first name) of the contact you wish to add.  Optionally this may include a middle name.
ca@valencia: El nom de pila (primer nom) del contacte que voleu afegir. Opcionalment es pot incloure un nom intermedi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Forename:
ca@valencia: &Nom de pila:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname of the contact you wish to add.
ca@valencia: El cognom del contacte que voleu afegir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, snameEdit_)
en: The surname (last name) of the contact you wish to add.
ca@valencia: El cognom (últim nom) del contacte que voleu afegir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Surname:
ca@valencia: &Cognom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickEdit_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickEdit_)
en: A nickname for the contact you wish to add.
ca@valencia: Un sobrenom per al contacte que voleu afegir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2_2)
en: N&ickname:
ca@valencia: So&brenom:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_4_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLin
en: E-Mail address for this contact.
ca@valencia: Adreces de correu-e per a este contacte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4)
en: &Email address:
ca@valencia: Adreça de correu-&e:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_4_2)
en: &Telephone number:
ca@valencia: Número de &telèfon:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, notAFriend_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Check if you want to exclude this contact from the "Just for friends" status mode.
ca@valencia: Marqueu si voleu excloure este contacte del mode d'estat «Només per a amics».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, notAFriend_)
en: Offline to contact when you set "&Just for friends"
ca@valencia: Estableix com a desconnectat per a ell, quan s'usi l'opció d'estat «&Només per amics»

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, groups) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Group
ca@valencia: Grup

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, statusGroup_)
en: Choose a status; by default Online status is selected. 
    So all you need to do is just to type in your description. 
    Choosing Offline status will disconnect you, with given description.
ca@valencia: Escolliu un estat; per defecte, hi ha seleccionat en línia. 
    Tot el que necessiteu fer és introduir la vostra descripció. 
    En escollir l'estat desconnectat, es desconnectarà mostrant la descripció donada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online.
ca@valencia: Estableix l'estat a connectat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, onlineButton_)
en: Set your status to Online, indicating that you are available to chat with anyone who wishes.
ca@valencia: Estableix l'estat a connectat, indicant que esteu disponible per xatejar amb qualsevol que ho demane.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy.
ca@valencia: Estableix l'estat a ocupat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, awayButton_)
en: Set your status to busy, indicating that you should not be bothered with trivial chat, and may not be able to reply immediately.
ca@valencia: Estableix l'estat a ocupat, indicant que no voleu ser molestat amb un xat trivial i que podríeu no respondre immediatament.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users.
ca@valencia: Estableix l'estat a invisible, el qual ocultarà la vostra presència davant els altres usuaris.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, invisibleButton_)
en: Set status to invisible, which will hide your presence from other users (who will see you as offline).  However you may still chat, and see the online presence of others.
ca@valencia: Estableix l'estat a invisible, el qual ocultarà la vostra presència davant els altres usuaris (vos veuran com a desconnectat). Tot i que encara podreu xatejar i veure la presència dels altres.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, offlineButton_) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, offlineButton_)
en: Choose this status to disconnect with the description entered below.
ca@valencia: Canvia l'estat a desconnectat amb la descripció introduïda a sota.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status.
ca@valencia: Descripció del vostre estat.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, textEdit_)
en: Description of your status (up to 70 characters).
ca@valencia: Descripció del vostre estat. (d'uns 70 caràcters).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Message:
ca@valencia: &Missatge:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduAccountEditUI)
en: Account Preferences - Gadu-Gadu
ca@valencia: Preferències compte - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.
ca@valencia: L'ID d'usuari del vostre compte de Gadu-Gadu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, loginEdit_)
en: The user ID of your Gadu-Gadu account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
ca@valencia: L'ID d'usuari del vostre compte de Gadu-Gadu. Este haurà de ser un número (sense decimals ni espais).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_)
en: Check to disable automatic connection. When checked, you may connect to this account manually via the icon in the bottom of the main Kopete window.
ca@valencia: Marcar per no connectar automàticament. Si es marca, podreu connectar-vos manualment a este compte emprant la icona que hi ha a la part inferior de la finestra del Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoLoginCheck_) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_a
en: E&xclude from connect all
ca@valencia: E&xclou de connecta-ho tot

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, registrationGroupBox)
en: Registration
ca@valencia: Registre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Gadu-Gadu network, you will need a Gadu-Gadu account.<br><br>
    If you do not currently have an account, please click the button to create one.
ca@valencia: Per connectar-vos a la xarxa de Gadu-Gadu, necessitareu un compte de Gadu-Gadu.<br/><br/>
    Si no en disposeu d'un, per favor, cliqueu en el botó per crear-ne un.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (tool
en: Register a new account on this network.
ca@valencia: Registra un nou compte en esta xarxa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, registerNew) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: Re&gister New Account
ca@valencia: Re&gistra un nou compte

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&ccount Preferences
ca@valencia: Pre&ferències compte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox54) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBo
en: Connection Preferences
ca@valencia: Preferències de la connexió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: Cache connection information for each server connected to in case the main load-balancing server fails.
ca@valencia: Mantindre la informació de connexió de cada servidor connectat pel cas que el servidor principal de balanceig de la càrrega falli.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: This option is used whenever the primary Gadu-Gadu load-balancing server fails.  If this is checked, Kopete will try to connect to the actual servers directly using cached information about them.  This prevents connection errors when the main load-balancing server does not answer. In practice it only helps very rarely.
ca@valencia: Esta opció s'usarà sempre que el servidor de balanceig de la càrrega primari de Gadu-Gadu falli. Si està marcada, Kopete intentarà connectar directament als servidors reals emprant la informació emmagatzemada damunt seu. Això evita errors de connexió quan el servidor principal de balanceig de la càrrega no respon. A la pràctica això no resulta gairebé mai necessari.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cacheServersCheck__)
en: C&ache server information
ca@valencia: Informació del servidor de c&au

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dccCheck_)
en: &Use direct connections (DCC)
ca@valencia: &Usa connexions directes (DCC)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: Keep your local and server side contact list in sync. Any change in local list will result in exporting your list to server.
ca@valencia: Mantén sincronitzades la llista de contactes local i la del servidor. Qualsevol canvi a la llista local farà que esta s'exporti al servidor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportCheck_)
en: &Export contact list on change
ca@valencia: &Exporta la llista de contactes en canviar-la

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: On each connection Kopete will import your list
ca@valencia: El Kopete importarà la llista a cada connexió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importCheck_)
en: I&mport contact list on startup
ca@valencia: i&mporta la llista de contactes en iniciar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreCheck_)
en: &Ignore people not on your contact list
ca@valencia: &Ignoreu la gent que no és a la vostra llista de contactes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.
ca@valencia: Si voleu activar o no una comunicació encriptada SSL amb el servidor.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, useTls_)
en: Whether or not you want to enable SSL encrypted communication with the server.  Note that this is not end-to-end encryption, but rather encrypted communication with the server.
ca@valencia: Si voleu activar o no una comunicació encriptada SSL amb el servidor. Tingueu present que no es tracta d'un encriptatge punt a punt, sinó d'una comunicació encriptada amb el servidor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Use protocol encr&yption (SSL):
ca@valencia: Usa un protocol d'encr&iptatge (SSL):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: If Available
ca@valencia: Si està disponible

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, useTls_)
en: Required
ca@valencia: Requerit

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: U&ser Information
ca@valencia: Informació d'u&suari

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userInformation)
en: User Information
ca@valencia: Informació d'usuari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, connectLabel)
en: <p align="center">You must be connected to change your Personal Information.</p>
ca@valencia: <p align="center">Heu d'estar connectat per canviar la vostra informació personal.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4)
en: Maiden name:
ca@valencia: Nom de soltera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_3)
en: City of origin:
ca@valencia: Ciutat d'origen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_4_2)
en: The values below will be used in the search, but will not appear in the results.
ca@valencia: Els valors de sota s'empraran a la busca, però no apareixeran als resultats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: Forename:
ca@valencia: Nom de pila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uiSurnamea)
en: Surname:
ca@valencia: Cognom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3)
en: Your nickname:
ca@valencia: El vostre sobrenom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblGender)
en: Gender:
ca@valencia: Gènere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_2)
en: Year of birth:
ca@valencia: Any de naixement:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5_3_2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCity) i18
en: City:
ca@valencia: Ciutat:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Female
ca@valencia: Dona

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, uiGender) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: Male
ca@valencia: Home

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: &File Transfer
ca@valencia: Transferència de &fitxers

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dcc)
en: Global DCC Options
ca@valencia: Opcions globals de DCC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">These options affect <b>all</b> Gadu-Gadu accounts.</font></p></qt>
ca@valencia: <qt><p align="center"><font color="#ff0000">Estes opcions afecten <b>tots</b> els comptes Gadu-Gadu.</font></p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideDCC)
en: &Override default configuration
ca@valencia: &Anul·la la configuració per defecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Local &IP address /
ca@valencia: Adreça &IP local /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPort)
en: po&rt:
ca@valencia: Po&rt:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GaduRegisterAccountUI)
en: Register Account - Gadu-Gadu
ca@valencia: Registre d'un nou compte - Gadu-Gadu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use.
ca@valencia: Una confirmació de la contrasenya que voleu usar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPasswordVerify) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePasswordVerify)
en: A confirmation of the password you would like to use for this account.
ca@valencia: Una confirmació de la contrasenya que voleu usar per a este compte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPasswordVerify)
en: Repeat pass&word:
ca@valencia: Repetiu la contrasen&ya:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use.
ca@valencia: La contrasenya que voleu usar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valuePassword) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPassword)
en: The password you would like to use for this account.
ca@valencia: La contrasenya que voleu usar per a este compte.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: Your E-mail address.
ca@valencia: La vostra adreça de correu electrònic.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, valueEmailAddress) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: The E-mail address you would like to use to register this account.
ca@valencia: L'adreça de correu-e que voleu usar per registrar este compte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEmailAddress)
en: &E-Mail address:
ca@valencia: Adreça de correu-&e:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.
ca@valencia: El text de la imatge inferior.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelVerificationSequence) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, valueVerificationSequence)
en: The text from the image below.  This is used to prevent abusive automated registration scripts.
ca@valencia: El text de la imatge inferior. Això s'usa per evitar scripts abusius de registre automàtic.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelVerificationSequence)
en: &Verification sequence:
ca@valencia: Seqüència de &verificació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
ca@valencia: &Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, pixmapToken)
en: Gadu-Gadu registration token.
ca@valencia: Símbol de registre de Gadu-Gadu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, pixmapToken)
en: This field contains an image showing a number that you need to type into the <b>Verification Sequence</b> field above.
ca@valencia: Este camp conté una imatge amb un número que haureu d'introduir en el camp de dalt <b>Seqüència de verificació</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelInstructions)
en: <i>Type the letters and numbers shown in the image above into the <b>Verification Sequence</b> field.  This is used to prevent automated registration abuse.</i>
ca@valencia: <i>Escriviu les lletres i números mostrats a baix en el camp <b>Seqüència de verificació</b>. Això s'usa per prevenir el registre automatitzat abusiu.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByData)
en: Search by specified data:
ca@valencia: Busca per dades específiques:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3a) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Nick:
ca@valencia: Sobrenom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2a)
en: Age from:
ca@valencia: Edat de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_4)
en: to:
ca@valencia: a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioByUin)
en: Request information about user:
ca@valencia: Sol·licita informació sobre l'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uin_static)
en: User number:
ca@valencia: Número d'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Lookup only those that are currently online
ca@valencia: Tan sols veure als que estiguen actualment connectats

en: &Set Auto-Reply...
ca@valencia: E&stableix resposta automàtica...

en: &Join Channel...
ca@valencia: &Accedeix al canal...

en: &Manage Privacy...
ca@valencia: Configura la &privadesa...

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because the QCA TLS plugin is not installed on your system.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el funcionament amb SSL pel compte %1. Això és possiblement a causa que el connector QCA TLS no està instal·lat al vostre sistema.

en: GroupWise SSL Error
ca@valencia: Error SSL de GroupWise

[ctx: Message Sending Failed using the named local account]
en: Kopete was not able to send the last message sent on account '%1'.
    If possible, please send the console output from Kopete to <wstephenson@novell.com> for analysis.
ca@valencia: El Kopete no ha pogut enviar el darrer missatge tramés al compte «%1».
    Si és possible, per favor, envieu l'eixida de la consola del Kopete a <wstephenson@novell.com> per a la seua anàlisi.

[ctx: message sending failed using the named local account]
en: Unable to Send Message on Account '%1'
ca@valencia: No es pot enviar el missatge al compte «%1»

en: Kopete: Conflicting Changes Made Offline
ca@valencia: Kopete: canvis conflictius fets en estar desconnectat

en: A change happened to your GroupWise contact list while you were offline which was impossible to reconcile.
ca@valencia: Ha esdevingut un canvi a la vostra llista de contactes GroupWise mentre estàveu desconnectat, i que és impossible de reconciliar.

[ctx: Error shown when connecting failed]
en: Kopete was not able to connect to the GroupWise Messenger server for account '%1'.
    Please check your server and port settings and try again.
ca@valencia: El Kopete no ha pogut connectar al servidor GroupWise Messenger per al compte «%1».
    Per favor, comproveu la configuració del servidor i el port i torneu-ho a provar.

en: Unable to Connect '%1'
ca@valencia: Impossible de connectar «%1»

en: The host name does not match the one in the certificate.
ca@valencia: El nom d'equip no concorda amb el nom del certificat.

en: The certificate is invalid.
ca@valencia: El certificat no és vàlid.

en: No certificate was presented.
ca@valencia: No s'ha presentat cap certificat.

en: The Certificate Authority rejected the certificate.
ca@valencia: L'autoritat certificadora ha rebutjat el certificat.

en: The certificate is not trusted.
ca@valencia: El certificat no és de confiança.

en: The signature is invalid.
ca@valencia: La signatura no és vàlida.

en: The Certificate Authority is invalid.
ca@valencia: L'autoritat certificadora no és vàlida.

en: Invalid certificate purpose.
ca@valencia: Propòsit no vàlid del certificat.

en: The certificate is self-signed.
ca@valencia: El certificat està autosignat.

en: The certificate has been revoked.
ca@valencia: El certificat ha estat revocat.

en: Maximum certificate chain length was exceeded.
ca@valencia: S'ha ultrapassat la longitud de cadena de certificat màxima.

en: The certificate has expired.
ca@valencia: El certificat ha vençut.

en: The Certificate Authority has expired.
ca@valencia: L'autoritat certificadora ha vençut.

en: Validity is unknown.
ca@valencia: La validesa és desconeguda.

en: <qt><p>The identity and the certificate of server %1 could not be validated for account %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>La identitat i el certificat del servidor %1 no s'han pogut validar per al compte %2:</p><p>%3</p><p>%4</p><p>Voleu continuar?</p></qt>

en: <qt><p>The certificate of server %1 could not be validated for account %2: %3</p><p>Do you want to continue?</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>El certificat del servidor %1 no s'ha pogut validar pel compte %2: %3</p><p>Voleu continuar?</p></qt>

en: GroupWise Connection Certificate Problem
ca@valencia: Problema de certificat en connexió GroupWise

[ctx: Prefix used for automatically generated auto-reply messages when the contact is Away, contains contact's name]
en: Auto reply from %1:
ca@valencia: Autoresposta de %1:

[ctx: Prefix used for broadcast messages]
en: Broadcast message from %1:
ca@valencia: Missatge de difusió des de %1:

[ctx: Prefix used for system broadcast messages]
en: System Broadcast message from %1:
ca@valencia: Missatge de difusió del sistema des de %1:

en: The contact %1 could not be added to the contact list, with error message: %2
ca@valencia: El contacte %1 no s'ha pogut afegir a la llista de contactes. El missatge d'error és:%2

en: Error Adding Contact
ca@valencia: Error en afegir el contacte

en: Kopete: Signed in as %1 Elsewhere
ca@valencia: Kopete: entrat com a %1 a algun altre lloc

[ctx: The parameter is the user's own account id for this protocol]
en: You have been disconnected from GroupWise Messenger because you signed in as %1 elsewhere
ca@valencia: Heu estat desconnectat de GroupWise Messenger perquè heu entrat com a %1 en algun altre lloc

en: %1 has been invited to join this conversation.
ca@valencia: %1 vos ha convidat a formar part d'esta conversa.

en: Enter Auto-Reply Message
ca@valencia: Introduïu el missatge d'autoresposta

en: Please enter an Auto-Reply message that will be shown to users who message you while Away or Busy
ca@valencia: Per favor, introduïu un missatge d'autoresposta que serà mostrat als usuaris que vos escriguen missatges mentre estigueu absent o ocupat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Account name:
ca@valencia: Nom del &compte:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_uniqueName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineE
en: The account name of the account you would like to add.
ca@valencia: El nom del compte del compte que voleu afegir.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Contact Type
ca@valencia: Tipus de contacte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &Echo
ca@valencia: &Eco

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, m_rbEcho) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: Hey look!  Only one option.  Could you please make this a dropdown and add Null?
ca@valencia: Ei mira! Només una opció. Podríeu fer d'això una llista d'escollir i afegir nul?

en: Unblock User
ca@valencia: Desbloca l'usuari

en: Block User
ca@valencia: Bloca l'usuari

en: %1|Blocked
ca@valencia: %1|Blocat

en: &Invite
ca@valencia: &Invita

en: Security Status
ca@valencia: Estat d'autorització

en: Conversation is secure
ca@valencia: La conversa és segura

en: Archiving Status
ca@valencia: Arxivant estat

en: An error occurred when trying to start a chat: %1
ca@valencia: S'ha produït un error quan s'intentava iniciar el xat: %1

en: Your message could not be sent. You cannot send messages while your status is Appear Offline.
ca@valencia: El vostre missatge no es pot enviar. No podeu enviar missatges mentre el vostre estat es mostra desconnectat.

en: &Other...
ca@valencia: &Altre...

en: Enter Invitation Message
ca@valencia: Introduïu el missatge per convidar

en: Enter the reason for the invitation, or leave blank for no reason:
ca@valencia: Introduïu la raó per la invitació, deixeu-ho en blanc si no hi ha cap raó:

en: Search for Contact to Invite
ca@valencia: Busca un contacte a convidar

[ctx: label attached to contacts who have been invited but are yet to join a chat]
en: (pending)
ca@valencia: (pendent)

en: All the other participants have left, and other invitations are still pending. Your messages will not be delivered until someone else joins the chat.
ca@valencia: Tots els altres participants han marxat, i les altres invitacions estan encara pendents. Els vostres missatges no seran enviats fins que algú altre s'afija al xat.

en: %1 has rejected an invitation to join this conversation.
ca@valencia: %1 ha rebutjat una invitació per afegir-se al xat.

en: Conversation is being administratively logged
ca@valencia: La conversa està sent administrativament registrada

en: Conversation is not being administratively logged
ca@valencia: La conversa no està sent administrativament registrada

en: This conversation is secured with SSL security.
ca@valencia: Esta conversa és assegurada amb la seguretat SSL.

en: This conversation is being logged administratively.
ca@valencia: Esta conversa està essent registrada administrativament.

en: A&vailable
ca@valencia: Di&sponible

en: Appear Offline
ca@valencia: Mostra desconnectat

en: A&ppear Offline
ca@valencia: Mostra desco&nnectat

en: Invalid Status
ca@valencia: Estat no vàlid

en: Auto Reply Message
ca@valencia: Missatge de resposta automàtica

en: Common Name
ca@valencia: Nom comú

en: Access denied
ca@valencia: S'ha refusat l'accés

en: Not supported
ca@valencia: No acceptat

en: Password expired
ca@valencia: Contrasenya caducada

en: Invalid password
ca@valencia: Contrasenya no vàlida

en: User not found
ca@valencia: No s'ha trobat l'usuari

en: Attribute not found
ca@valencia: No s'ha trobat l'atribut

en: User not enabled
ca@valencia: Usuari no activat

en: Directory failure
ca@valencia: Error de directori

en: Host not found
ca@valencia: No s'ha trobat el servidor remot

en: Locked by admin
ca@valencia: Bloquejat per l'administrador

en: Duplicate participant
ca@valencia: Participant duplicat

en: Server busy
ca@valencia: El servidor està ocupat

en: Object not found
ca@valencia: Objecte no trobat

en: Directory update
ca@valencia: Actualització del directori

en: Duplicate folder
ca@valencia: Carpeta duplicada

en: Contact list entry already exists
ca@valencia: Ja existeix l'entrada a la llista de contactes

en: User not allowed
ca@valencia: Usuari no autoritzat

en: Too many contacts
ca@valencia: Massa contactes

en: Conference not found
ca@valencia: No s'ha trobat la conferència

en: Too many folders
ca@valencia: Massa carpetes

en: Server protocol error
ca@valencia: Error de protocol del servidor

en: Conversation invitation error
ca@valencia: Error d'invitació a la conversa

en: User is blocked
ca@valencia: L'usuari està bloquejat

en: Master archive is missing
ca@valencia: S'ha perdut l'arxiu mestre

en: Expired password in use
ca@valencia: S'està usant una contrasenya caducada

en: Credentials missing
ca@valencia: S'han perdut les credencials

en: Eval connection limit
ca@valencia: Avaluant el límit de connexions

en: Unsupported client version
ca@valencia: Versió del client no admesa

en: A duplicate chat was found
ca@valencia: S'ha trobat un xat duplicat

en: Chat not found
ca@valencia: No s'ha trobat el xat

en: Invalid chat name
ca@valencia: Nom de xat no vàlid

en: The chat is active
ca@valencia: El xat és actiu

en: Chat is busy; try again
ca@valencia: El xat està ocupat; torneu-ho a provar

en: Tried request too soon after another; try again
ca@valencia: Prova de petició massa seguida després de l'anterior; torneu-ho a provar

en: Server's chat subsystem is not active
ca@valencia: El subsistema de xat del servidor no està actiu

en: The chat update request is invalid
ca@valencia: La petició d'actualització del xat no és vàlida

en: Write failed due to directory mismatch
ca@valencia: L'escriptura ha fallat per un desaparellament del directori

en: Recipient's client version is too old
ca@valencia: La versió del client del destinatari és massa vella

en: Chat has been removed from server
ca@valencia: El xat s'ha eliminat del servidor

en: Unrecognized error code: %1
ca@valencia: Codi d'error no reconegut: %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseAccountPreferences)
en: Account Preferences - Groupwise
ca@valencia: Preferències compte - Groupwise

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, accountLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_passport) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel
en: The account name of your account.
ca@valencia: El nom del vostre compte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &User ID:
ca@valencia: ID d'&usuari:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you may connect to this account manually using the icon in the bottom of the main Kopete window
ca@valencia: Marcar per no connectar automàticament. Si es marca, podreu connectar-vos manualment a este compte emprant la icona que hi ha a la part inferior de la finestra del Kopete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to.
ca@valencia: L'adreça IP o el nom d'equip al qual voleu connectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, server)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example im.yourcorp.com).
ca@valencia: L'adreça IP o el nom d'equip al qual voleu connectar (per exemple, im.yourcorp.com).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver:
ca@valencia: Ser&vidor:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to.
ca@valencia: El port del servidor amb el qual voleu connectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, port)
en: The port on the server that you would like to connect to (default is 5222).
ca@valencia: El port del servidor amb el qual voleu connectar (per defecte és el 5222).

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Advanced &Options
ca@valencia: &Opcions avançades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbDontShowAgain) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, alwaysAccept)
en: A&lways accept invitations
ca@valencia: &Accepta sempre invitacions

en: You need to be connected to be able to add contacts.
ca@valencia: És necessari estar connectat per a poder afegir contactes.

en: Connect to GroupWise Messenger and try again.
ca@valencia: Connecta al GroupWise Messenger i prova-ho altra vegada.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic
ca@valencia: &Bàsic

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bg_addMethod)
en: Add Using
ca@valencia: Afegir usant

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userName)
en: A full or partial name. Asterisks are ignored
ca@valencia: Nom complet o parcial. Els asteriscs s'ignoren

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userName)
en: Type some or all of the contact's name.  Matches will be shown below
ca@valencia: Escriviu algun o tots els noms del contacte. A sota es mostraran les coincidències

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userId)
en: User &ID:
ca@valencia: &ID d'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rb_userName)
en: Userna&me:
ca@valencia: No&m d'usuari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_userId)
en: A correct User ID
ca@valencia: Un ID d'usuari correcte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_userId)
en: Use this field to add a contact if you already know the user's exact User ID
ca@valencia: Useu este camp per afegir un contacte si coneixeu el seu ID d'usuari exacte

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseChatProps)
en: GroupWise Chat Properties
ca@valencia: Propietats del xat GroupWise

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayName)
en: DISPLAY NAME
ca@valencia: NOM A MOSTRAR

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, creator)
en: The user who created the chatroom
ca@valencia: L'usuari que ha creat la sala de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: Query:
ca@valencia: Consulta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTopic)
en: Topic:
ca@valencia: Tema:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, disclaimer)
en: A disclaimer for users entering the chatroom
ca@valencia: Una declinació de responsabilitats pels usuaris que entrin a la sala de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2)
en: Owner:
ca@valencia: Propietari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, topic)
en: The current topic of the discussion
ca@valencia: El tema actual de debat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, query)
en: UNKNOWN
ca@valencia: DESCONEGUT

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11_2_2)
en: Maximum users:
ca@valencia: Màxim d'usuaris:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m__2_2_2)
en: Created on:
ca@valencia: Creat el:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbl_displayName_2)
en: Disclaimer:
ca@valencia: Declinació de responsabilitats:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, description)
en: General description of the chatroom
ca@valencia: Descripció general de la sala de xat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, maxUsers)
en: Maximum number of simultaneous users allowed in the chatroom
ca@valencia: Màxim d'usuaris simultanis acceptats a la sala de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Creator:
ca@valencia: Creador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: Description:
ca@valencia: Descripció:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, createdOn)
en: Date and time the chatroom was created
ca@valencia: Data i hora en què s'ha creat la sala de xat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, archive)
en: Indicates if the chatroom is being archived on the server
ca@valencia: Indica si la sala de xat s'està arxivant al servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, archive)
en: Archived
ca@valencia: S'arxiva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, owner)
en: The user who owns this chatroom
ca@valencia: L'usuari propietari d'esta sala de xat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Default Access
ca@valencia: Accés predeterminat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRead)
en: General permission to read messages in the chatroom
ca@valencia: Permís general per llegir missatges a la sala de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRead)
en: Read message
ca@valencia: Llig el missatge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: General permission to write messages in the chatroom
ca@valencia: Permís general per escriure missatges a la sala de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWrite)
en: Write message
ca@valencia: Escriu missatge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkModify)
en: General permission to modify the chatroom's access control list
ca@valencia: Permís general per modificar la llista de control d'accés a les sales de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkModify)
en: Modify access
ca@valencia: Accés de modificació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Access Control List
ca@valencia: Llista de control d'accés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (K3ListBox, acl)
en: Access permissions for specific users
ca@valencia: Permisos d'accés per usuaris determinats

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, addAcl)
en: Add a new ACL entry
ca@valencia: Afig una nova entrada ACL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, editAcl)
en: Edit an existing ACL entry
ca@valencia: Edita una entrada ACL existent

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, deleteAcl)
en: Delete an ACL entry
ca@valencia: Suprimeix una entrada ACL

en: Chatroom properties
ca@valencia: Propietats de la sala de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRefresh)
en: &Refresh
ca@valencia: &Refresca

en: Search Chatrooms
ca@valencia: Busca sales de xat

en: Updating chatroom list...
ca@valencia: S'està actualitzant la llista de sales de xat...

en: Contact Properties
ca@valencia: Propietats del contacte

en: Telephone Number
ca@valencia: Número de telèfon

en: Department
ca@valencia: Departament

en: Location
ca@valencia: Localitat

en: Mailstop
ca@valencia: Atura correu

en: Personal Title
ca@valencia: Títol personal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userId)
en: USER_ID
ca@valencia: ID de l'usuari

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lastName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, displayName) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, firstName)
en: Change the display name used for this contact
ca@valencia: Canvia el nom a mostrar usat per este contacte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Status:
ca@valencia: Estat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, status)
en: USER_STATUS
ca@valencia: Estat de l'usuari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbldisplayName)
en: &Display name:
ca@valencia: Nom a &mostrar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Additional properties:
ca@valencia: Propietats addicionals:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, propsView)
en: New Column
ca@valencia: Columna nova

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GroupWiseContactSearchWidget)
en: Search GroupWise Messenger
ca@valencia: Busca el Messenger GroupWise

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &First name
ca@valencia: &Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &User ID
ca@valencia: ID d'&usuari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Title
ca@valencia: &Títol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Department
ca@valencia: &Departament

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: contains
ca@valencia: conté

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: begins with
ca@valencia: comença per

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_userIdOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_firstNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_lastNameOperation) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_deptOperation) i18n:
en: equals
ca@valencia: és igual que

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Last &name
ca@valencia: &Cognoms

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_clear)
en: Cl&ear
ca@valencia: &Neteja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: &Results:
ca@valencia: &Resultats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_details)
en: Detai&ls
ca@valencia: Deta&lls

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_matchCount)
en: 0 matching users found
ca@valencia: No s'han trobat usuaris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Status:
ca@valencia: E&stat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Awa&y message:
ca@valencia: Missatge d'&absència:

en: The changes you just made will take effect next time you log in with GroupWise.
ca@valencia: Els canvis que heu realitzat no tindran efecte fins a la pròxima vegada que hi accediu amb el GroupWise.

en: GroupWise Settings Changed While Signed In
ca@valencia: La configuració de GroupWise ha canviat mentre s'entrava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Users who can see my online status and send me messages:
ca@valencia: Qui pot veure el meu estat i enviar-me missatges:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: A&llowed
ca@valencia: &Permesos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnBlock)
en: &Block >>
ca@valencia: &Bloca >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAllow)
en: << Allo&w
ca@valencia: << P&ermet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAdd)
en: A&dd...
ca@valencia: &Afig...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Bloc&ked
ca@valencia: &Blocat

[ctx: Account specific privacy settings]
en: Manage Privacy for %1
ca@valencia: Configura privadesa per a %1

en: Privacy settings have been administratively locked
ca@valencia: Les opcions de privadesa han estat blocades administrativament

en: <Everyone Else>
ca@valencia: <Qualsevol altre>

en: Search for Contact to Block
ca@valencia: Busca un contacte a blocar

en: You can only change privacy settings while you are logged in to the GroupWise Messenger server.
ca@valencia: Només podeu canviar les opcions de privadesa quan heu entrat al servidor GroupWise Messenger.

en: '%1' Not Logged In
ca@valencia: «%1» no ha entrat

en: Invitation to Conversation
ca@valencia: Convida a la conversa

en: User ID
ca@valencia: ID d'usuari

en: Searching
ca@valencia: S'està cercant

en: 1 matching user found | %1 matching users found
ca@valencia[0]: S'ha trobat 1 usuari coincident
ca@valencia[1]: S'han trobat %1 usuaris coincidents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <p align="right">From:</p>
ca@valencia: <p align="right">De:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p align="right">Sent:</p>
ca@valencia: <p align="right">A:</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateTime)
en: Invitation Date
ca@valencia: Data d'invitació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contactName)
en: Contact Name
ca@valencia: Nom del contacte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, txtInvMsg) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, message)
en: Invitation Message
ca@valencia: Missatge per convidar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Would you like to join the conversation?
ca@valencia: Vos voleu afegir a la conversa?

en: Temporary Network - %1
ca@valencia: Xarxa temporal - %1

en: Network imported from previous version of Kopete, or an IRC URI
ca@valencia: Xarxa importada des d'una versió anterior del Kopete o un URI d'IRC

en: Join Channel...
ca@valencia: Accedeix al canal...

en: Search Channels...
ca@valencia: Busca canals...

en: <qt>The network associated with this account has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
ca@valencia: <qt>La xarxa associada amb este compte, no té servidors vàlids. Per favor, assegureu-vos que el compte té una xarxa vàlida.</qt>

en: Network is Empty
ca@valencia: La xarxa és buida

en: <qt>The network associated with this account, <b>%1</b>, has no valid hosts. Please ensure that the account has a valid network.</qt>
ca@valencia: <qt>La xarxa associada amb este compte, <b>%1</b>, no té servidors vàlids. Per favor, assegureu-vos que el compte té una xarxa vàlida.</qt>

en: <qt>Kopete could not connect to any of the servers in the network associated with this account (<b>%1</b>). Please try again later.</qt>
ca@valencia: <qt> Kopete no pot connectar a cap dels servidors a la xarxa associada a este compte (<b>%1</b>). Per favor, torneu-ho a provar més tard.</qt>

en: Network is Unavailable
ca@valencia: La xarxa no està disponible

en: Join Channel
ca@valencia: Uneix-te al canal

en: Please enter the name of the channel you want to join:
ca@valencia: Per favor, introduïu el nom del canal al qual voleu accedir:

en: Password Incorect
ca@valencia: Contrasenya incorrecta

en: There is 1 operator online. | There are %1 operators online.
ca@valencia[0]: Hi ha 1 operador en línia.
ca@valencia[1]: Hi ha %1 operadors en línia.

en: There is 1 unknown connection. | There are %1 unknown connections.
ca@valencia[0]: Hi ha 1 connexió desconeguda.
ca@valencia[1]: Hi ha %1 connexions desconegudes.

en: There has been 1 channel formed. | There have been %1 channels formed.
ca@valencia[0]: S'ha format 1 canal.
ca@valencia[1]: S'han format %1 canals.

en: Server was too busy to execute %1.
ca@valencia: El servidor estava massa ocupat per executar %1.

en: You have been marked as being away.
ca@valencia: Esteu marcat com a absent.

en: %1 is a registered nick.
ca@valencia: %1 és un sobrenom registrat.

en: %1 is an IRC operator.
ca@valencia: %1 és un operador d'IRC.

en: You cannot send messages to channel %1.
ca@valencia: No podeu enviar cap missatge al canal %1.

en: Nickname %1 is already in use.
ca@valencia: El sobrenom %1 ja està en ús.

en: You are not on channel %1.
ca@valencia: No esteu al canal %1.

en: Cannot join %1, channel is full.
ca@valencia: No podeu accedir al canal %1, és ple.

en: Cannot join %1, channel is invite only.
ca@valencia: No podeu accedir a %1, el canal és només d'invitació.

en: Cannot join %1, you are banned from that channel.
ca@valencia: No podeu accedir a %1, esteu expulsat d'este canal.

en: Cannot join %1, wrong channel key was given.
ca@valencia: No podeu accedir a %1, s'ha donat una clau errònia per al canal.

en: There is one operator online. | There are %1 operators online.
ca@valencia[0]: Hi ha un operador en línia.
ca@valencia[1]: Hi ha %1 operadors en línia.

en: There is one unknown connection. | There are %1 unknown connections.
ca@valencia[0]: Hi ha una connexió desconeguda.
ca@valencia[1]: Hi ha %1 connexions desconegudes.

en: One channel has been formed. | %1 channels have been formed.
ca@valencia[0]: S'ha format un canal.
ca@valencia[1]: S'han format %1 canals.

en: Acknowledge size is greater than the expected file size
ca@valencia: La mida reconeguda és més gran que la mida esperada del fitxer

en:  members
ca@valencia:  membres

en: Channel
ca@valencia: Canal

en: Users
ca@valencia: Usuaris

en: Topic
ca@valencia: Tema

en: Search for:
ca@valencia: Busca:

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.
ca@valencia: Podeu buscar canals al servidor d'IRC, usant una cadena de text que introduïu ací.

en: Channels returned must have at least this many members.
ca@valencia: Els canals retornats han de tindre com a mínim estos membres.

en: You may search for channels on the IRC server, using a text string entered here.  For instance, you may type 'linux' to find channels that have something to do with Linux.
ca@valencia: Podeu buscar canals al servidor d'IRC usant una cadena de text que introduïu ací. Per exemple, podeu escriure «linux» per buscar canals que tinguen alguna cosa a veure amb Linux.

en: You may search for channels on the IRC server for a text string entered here.
ca@valencia: Podeu buscar canals al servidor d'IRC segons una cadena de text que introduïu ací.

en: Perform a channel search.
ca@valencia: Executa la busca d'un canal.

en: Perform a channel search.  Please be patient, as this can be slow, depending on the total number of channels on the server.
ca@valencia: Executa la busca d'un canal. Sigueu pacient, això pot ser exasperantment lent, depenent del nombre de canals que hi haja en el servidor.

en: Double click on a channel to select it.
ca@valencia: Feu doble clic en un canal per seleccionar-lo.

en: You must be connected to the IRC server to perform a channel listing.
ca@valencia: Per llistar els canals heu d'estar connectat al servidor d'IRC.

en: You have been disconnected from the IRC server.
ca@valencia: Heu estat desconnectat del servidor d'IRC.

en: Disconnected
ca@valencia: Desconnectat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.
ca@valencia: El nom del contacte de l'IRC o canal que voleu afegir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, addID)
en: The name of the IRC contact or channel you would like to add.  You can type a person's nickname, or a channel name, preceded by a pound sign ('#').
ca@valencia: El nom del contacte de l'IRC o canal que voleu afegir. Podeu escriure simplement el text del sobrenom d'una persona, o el nom d'un canal precedit per un signe ('#').

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: N&ickname/channel to add:
ca@valencia: &Sobrenom/canal a afegir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i>(for example: joe_bob or #somechannel)</i>
ca@valencia: <i>(per exemple: jordi_atell o #alguncanal)</i>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Search Channels
ca@valencia: Busca canal&s

en: <qt>You need to specify a channel to join, or a query to open.</qt>
ca@valencia: <qt>Necessiteu especificar un canal al qual accedir o una consulta per obrir.</qt>

en: You Must Specify a Channel
ca@valencia: Haureu d'especificar un canal

en: The nickname %1 is already in use
ca@valencia: El sobrenom %1 ja està en ús

en: IRC Plugin
ca@valencia: Connector IRC

en: The nickname %1 is already in use. Please enter an alternative nickname:
ca@valencia: El sobrenom %1 ja està en ús. Per favor, introduïu un sobrenom alternatiu:

en: "%1" is an invalid channel name. Channels must start with '#', '!', '+', or '&'.
ca@valencia: «%1» no és un canal vàlid. Els canals han de començar per «#», «!», «+», o «&».

en: Channel List for %1
ca@valencia: Llista de canals per a %1

en: The IRC server is currently too busy to respond to this request.
ca@valencia: El servidor d'IRC està massa ocupat actualment per respondre esta petició.

en: Server is Busy
ca@valencia: El servidor està ocupat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_nickNamesLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nickNames)
en: This is the name that everyone will see every time you say something
ca@valencia: Este és el nom que tothom veurà quan digueu alguna cosa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_nickNamesLabel)
en: N&icknames:
ca@valencia: So&brenoms:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_realNameLabel)
en: &Real name:
ca@valencia: Nom &real:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, userName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.  Leave blank to use your system account name.
ca@valencia: El nom d'usuari que preferiríeu emprar a l'IRC, si el vostre sistema no permet identd. Deixeu en blanc per usar el nom que hi ha al compte del vostre sistema.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Username:
ca@valencia: Nom d'&usuari:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, realName)
en: The username you would prefer to use on IRC, if your system does not have identd support.
ca@valencia: El nom d'usuari que preferiríeu emprar a l'IRC, si el vostre sistema no permet identd.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nickNames)
en: The alias you would like to use on IRC.  Once you are online, you can change it with the /nick command.
ca@valencia: L'àlies que voleu emprar a l'IRC. El podreu canviar un cop sigueu en línia mitjançant l'orde /nick.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: Network:
ca@valencia: Xarxa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: &Edit...
ca@valencia: &Edita...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <p><b>Note:</b> most IRC servers do not require a password to connect, only a nickname.</p>
ca@valencia: <p><b>Nota:</b> La majoria de servidors d'IRC no requereixen una contrasenya per connectar-s'hi, tan sols demanen un sobrenom.</p>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, connectionTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: C&onnection
ca@valencia: C&onnexió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Default &charset:
ca@valencia: J&oc de caràcters per defecte:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAutoLogin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoLogon) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoConnect)
en: If you enable this option, this account will not be connected when you press the "Connect All" button, nor at startup even if you have enabled automatic connection at startup.
ca@valencia: Si ho activeu, el compte no es connectarà quan premeu el botó «Connecta-ho tot», o en iniciar en el cas que tingueu seleccionada la connexió automàtica en iniciar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preferSSL)
en: &Prefer SSL-based connections
ca@valencia: &Prefereix les connexions basades en SSL

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox60)
en: Run the Following Commands on Connect
ca@valencia: Executa les següents ordes en connectar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, commandList) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, commandList)
en: Any commands added here will be run as soon as you are connected to the IRC server.
ca@valencia: Qualsevol orde afegida ací s'executarà en el moment d'establir la connexió amb el servidor d'IRC.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add Co&mmand
ca@valencia: Afig o&rdre

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&dvanced Configuration
ca@valencia: Configuració a&vançada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox6)
en: Custom CTCP Replies
ca@valencia: Respostes CTCP a mida

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, ctcpList)
en: You can use this dialog to add custom replies for when people send you CTCP requests. You can also use this dialog to override the built-in replies for VERSION, USERINFO, and CLIENTINFO.
ca@valencia: Podeu usar este diàleg per afegir respostes personalitzades a les peticions CTCP que vos envien. També el podeu usar per modificar les respostes adjuntes per a VERSION, USERINFO i CLIENTINFO.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: &Reply:
ca@valencia: &Resposta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addReply)
en: Add Repl&y
ca@valencia: Afig re&sposta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Default Messages
ca@valencia: Missatges per defecte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, quitMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, quitMessage)
en: The message you want people to see when you disconnect from IRC without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
ca@valencia: El missatge que veurà la gent quan desconnecteu de l'IRC sense donar-hi un motiu. Deixeu este camp en blanc per usar el missatge per defecte del Kopete.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, partMessage) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, partMessage)
en: The message you want people to see when you part a channel without giving a reason. Leave this field blank to use the Kopete default message.
ca@valencia: El missatge que veurà la gent quan isqueu d'un canal sense donar un motiu. Deixeu este camp en blanc per usar el missatge per defecte del Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: &Quit message:
ca@valencia: M&issatge d'eixida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Part message:
ca@valencia: &Missatge de marxa:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Windows
ca@valencia: Finestres

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox7)
en: Message Destinations
ca@valencia: Destinació dels missatges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowAnonWindows)
en: Auto-show anonymous windows
ca@valencia: Mostra automàticament les finestres anònimes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoShowServerWindow)
en: Auto-show the server window
ca@valencia: Mostra automàticament la finestra del servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4_2)
en: Server messages:
ca@valencia: Missatges del servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_3_2)
en: Server notices:
ca@valencia: Avisos del servidor:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Active Window
ca@valencia: Finestra activa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Server Window
ca@valencia: Finestra del servidor

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Anonymous Window
ca@valencia: Finestra anònima

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverNotices_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, serverMessages_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, informationReplies_2) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorMessages_2)
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3_2)
en: Error messages:
ca@valencia: Missatges d'error:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Information replies:
ca@valencia: Respostes d'informació:

en: <qt>You must enter a nickname.</qt>
ca@valencia: <qt>Haureu d'introduir un sobrenom.</qt>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NetworkConfig)
en: Network Configuration
ca@valencia: Configuració de xarxa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Host Con&figurations
ca@valencia: Con&figuracions de l'ordinador principal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newHost)
en: &New...
ca@valencia: &Nou...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network
ca@valencia: Els servidors d'IRC associats amb esta xarxa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListBox, m_hostList)
en: The IRC servers associated with this network. Use the up and down buttons to alter the order in which connections are attempted.
ca@valencia: Els servidors d'IRC associats amb esta xarxa. Useu els botons puja i baixa per alterar l'orde en què s'intenten les connexions.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, downButton)
en: Move this server down
ca@valencia: Baixa este servidor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Decrease connection-attempt priority for this server
ca@valencia: Disminueix la prioritat dels intents de connexió per a este servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDown) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_down) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Down
ca@valencia: Avall

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, upButton)
en: Move this server up
ca@valencia: Puja este servidor

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Increase connection-attempt priority for this server
ca@valencia: Incrementa la prioritat dels intents de connexió per a este servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonUp) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upEmailButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_up) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: Up
ca@valencia: Puja

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Check this to enable SSL for this connection
ca@valencia: Marqueu per activar SSL en esta connexió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSSL)
en: Use SS&L
ca@valencia: Usa SS&L

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_hostLabel)
en: &Host:
ca@valencia: &Servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_descriptionLabel)
en: &Description:
ca@valencia: &Descripció:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_newNetworkButton)
en: Ne&w
ca@valencia: &Nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_renameNetworkButton)
en: Rena&me...
ca@valencia: Rea&nomena...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_removeNetworkButton)
en: Remo&ve
ca@valencia: E&limina

en: <qt>Are you sure you want to delete the network <b>%1</b>?<br>Any accounts which use this network will have to be modified.</qt>
ca@valencia: <qt>Esteu segur que voleu eliminar la xarxa <b>%1</b>? <br> Es modificarà qualsevol compte que utilitze esta xarxa.</qt>

en: Deleting Network
ca@valencia: S'està eliminant la xarxa

en: &Delete Network
ca@valencia: &Elimina la xarxa

en: <qt>Are you sure you want to delete the host <b>%1</b>?</qt>
ca@valencia: <qt>Esteu segur que voleu eliminar el servidor <b>%1</b>?</qt>

en: Deleting Host
ca@valencia: S'està eliminant el servidor

en: &Delete Host
ca@valencia: &Elimina el servidor

en: New Host
ca@valencia: Servidor nou

en: Enter the hostname of the new server:
ca@valencia: Introduïu el nom del nou servidor:

en: A host already exists with that name
ca@valencia: Ja existeix un servidor amb este nom

en: Rename Network
ca@valencia: Reanomena la xarxa

en: Enter the new name for this network:
ca@valencia: Introduïu el nou nom per a esta xarxa:

en: A network already exists with that name
ca@valencia: Ja existeix una xarxa amb este nom

en: Could not bind the Jabber file transfer manager to a local port. Please check if the file transfer port is already in use, or choose another port in the account settings.
ca@valencia: No s'ha pogut vincular al port local el gestor de transferències de fitxer Jabber. Per favor, comproveu si el port de transferència de fitxers ja està en ús o trieu un altre port a l'arranjament del compte.

en: Failed to start Jabber File Transfer Manager
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el gestor de transferències de fitxers de Jabber

en: Join Groupchat...
ca@valencia: Accedeix a un grup de xat...

en: Services...
ca@valencia: Serveis...

en: XML Console
ca@valencia: Consola XML

en: Edit User Info...
ca@valencia: Edita informació d'usuari...

en: Set Mood
ca@valencia: Arranja l'estat d'ànim

en: Jabber Error
ca@valencia: Error de Jabber

en: Please connect first.
ca@valencia: Per favor, primer connecteu-vos.

en: SSL support could not be initialized for account %1. This is most likely because TLS support for QCA is not available.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el funcionament amb SSL per al compte %1. Això és possiblement a causa que la implementació per al QCA del TLS no està disponible.

en: Jabber SSL Error
ca@valencia: Error de SSL a Jabber

en: Jabber Connection Certificate Problem
ca@valencia: Problema de certificació en connexió Jabber

en: An encrypted connection with the Jabber server could not be established.
ca@valencia: No s'ha pogut establir cap connexió encriptada amb el servidor Jabber.

en: Jabber Connection Error
ca@valencia: Error de connexió de Jabber

en: Malformed packet received.
ca@valencia: S'ha rebut un paquet mal format.

en: There was an unrecoverable error in the protocol.
ca@valencia: S'ha produït un error no recuperable al protocol.

en: Generic stream error.
ca@valencia: Error genèric de flux.

en: There was a conflict in the information received.
ca@valencia: S'ha produït un conflicte en la informació rebuda.

en: The stream timed out.
ca@valencia: El flux ha caducat.

en: Internal server error.
ca@valencia: Error intern del servidor.

en: Stream packet received from an invalid address.
ca@valencia: S'ha rebut un paquet del flux des d'una adreça no vàlida.

en: Malformed stream packet received.
ca@valencia: S'ha rebut un paquet del flux mal format.

en: Policy violation in the protocol stream.
ca@valencia: S'ha produït una violació de la política al flux del protocol.

en: Resource constraint.
ca@valencia: Restricció de recurs.

en: System shutdown.
ca@valencia: Apagada del sistema.

en: Unknown reason.
ca@valencia: Motius desconeguts.

en: There was an error in the protocol stream: %1
ca@valencia: S'ha produït un error al flux del protocol: %1

en: Host not found.
ca@valencia: No s'ha trobat el servidor.

en: Address is already in use.
ca@valencia: L'adreça ja està en ús.

en: Connection refused.
ca@valencia: Connexió rebutjada.

en: Connection attempt already in progress.
ca@valencia: L'intent de connexió ja està en progrés.

en: Network failure.
ca@valencia: Error de xarxa.

en: Socket timed out.
ca@valencia: El sòcol ha caducat.

en: Remote closed connection.
ca@valencia: Connexió remota tancada.

en: Unexpected error condition (%1).
ca@valencia: Condició inesperada d'error (%1).

en: There was a connection error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error de connexió: %1

en: Unknown host.
ca@valencia: Equip desconegut.

en: Could not connect to a required remote resource.
ca@valencia: No s'ha pogut connectar a un recurs remot requerit.

en: It appears we have been redirected to another server; I do not know how to handle this.
ca@valencia: Pareix que ens han redireccionat a un altre servidor, no sé com gestionar això.

en: Unsupported protocol version.
ca@valencia: Versió del protocol no acceptada.

en: Unknown error.
ca@valencia: Error desconegut.

en: There was a negotiation error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error de negociació: %1

en: Server rejected our request to start the TLS handshake.
ca@valencia: El servidor ha rebutjat la nostra petició d'engegar l'encaixada TLS.

en: Failed to establish a secure connection.
ca@valencia: No s'ha pogut establir una connexió segura.

en: There was a Transport Layer Security (TLS) error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error a Transport Layer Security (TLS): %1

en: Login failed with unknown reason.
ca@valencia: La connexió ha fallat sense cap raó coneguda.

en: No appropriate authentication mechanism available.
ca@valencia: No hi ha cap mecanisme d'autenticació adient.

en: Bad SASL authentication protocol.
ca@valencia: Protocol d'autenticació SASL dolent.

en: Server failed mutual authentication.
ca@valencia: El servidor ha fallat l'autenticació mútua.

en: Encryption is required but not present.
ca@valencia: Cal encriptatge però no està present.

en: Invalid user ID.
ca@valencia: ID de Jabber no vàlid.

en: Invalid mechanism.
ca@valencia: Mecanisme no vàlid.

en: Invalid realm.
ca@valencia: Domini no vàlid.

en: Mechanism too weak.
ca@valencia: Mecanisme massa dèbil.

en: Wrong credentials supplied. (check your user ID and password)
ca@valencia: S'han subministrat credencials equivocades (comproveu el vostre ID d'usuari i contrasenya)

en: Temporary failure, please try again later.
ca@valencia: Fallada temporal, per favor, torneu-ho a provar més tard.

en: There was an error authenticating with the server: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en autenticar-se amb el servidor: %1

en: Transport Layer Security (TLS) problem.
ca@valencia: Problema de Transport Layer Security (TLS).

en: Simple Authentication and Security Layer (SASL) problem.
ca@valencia: Problema al Simple Authentication and Security Layer (SASL).

en: There was an error in the security layer: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en la capa de seguretat: %1

en: No permission to bind the resource.
ca@valencia: No hi ha permís per vincular el recurs.

en: The resource is already in use.
ca@valencia: El recurs ja està en ús.

en: Could not bind a resource: %1
ca@valencia: No s'ha pogut vincular un recurs: %1

en: Kopete: Connection problem with Jabber server %1
ca@valencia: Kopete: problema de connexió amb el servidor Jabber %1

en: The Jabber user %1 removed %2's subscription to him/her. This account will no longer be able to view his/her online/offline status. Do you want to delete the contact?
ca@valencia: L'usuari %1 de Jabber ha eliminat la subscripció de %2. En este compte ja no es podrà visualitzar l'estat de connectat/desconnectat. Voleu eliminar el contacte?

en: Notification
ca@valencia: Notificació

en: Waiting for authorization
ca@valencia: S'està esperant autorització

en: A password is required to join the room %1.
ca@valencia: Es requereix una contrasenya per accedir a la sala %1.

en: Error trying to join %1 : nickname %2 is already in use
ca@valencia: Error en intentar accedir a %1: el sobrenom %2 ja està en ús

en: Provide your nickname
ca@valencia: Indiqueu el vostre sobrenom

en: You cannot join the room %1 because you have been banned
ca@valencia: No podeu accedir a la sala %1 perquè hi heu estat vetat

en: Jabber Group Chat
ca@valencia: Xat de grup de Jabber

en: You cannot join the room %1 because the maximum number of users has been reached
ca@valencia: No podeu accedir a la sala %1 perquè s'ha arribat al nombre màxim d'usuaris

en: No reason given by the server
ca@valencia: El servidor no ha donat cap motiu

en: There was an error processing your request for groupchat %1. (Reason: %2, Code %3)
ca@valencia: S'ha produït un error en processar la petició del xat de grup %1. (Motiu: %2, codi %3)

en: Do you want to also unregister "%1" from the Jabber server ?
    If you unregister, your whole contact list may be removed from the server, and you will never be able to connect to this account with any client
ca@valencia: Voleu també donar de baixa el registre «%1» del servidor Jabber?
    Si el doneu de baixa, totes les vostres llistes de contactes es poden eliminar del servidor i mai més podreu connectar amb este compte amb cap client.

en: Unregister
ca@valencia: Baixa del registre

en: Remove and Unregister
ca@valencia: Elimina i baixa del registre

en: Remove only from Kopete
ca@valencia: Elimina només del Kopete

en: An error occurred while trying to remove the account:
    %1
ca@valencia: S'ha produït un error quan s'intentava eliminar el compte:
    %1

en: Jabber Account Unregistration
ca@valencia: Baixa del registre d'un compte Jabber

en: You cannot see each others' status.
ca@valencia: No podeu veure l'estat dels altres.

en: You can see this contact's status, but he/she cannot see your status.
ca@valencia: Podeu veure l'estat d'este contacte però ell/ella no pot veure el vostre.

en: This contact can see your status, but you cannot see his/her status.
ca@valencia: Este contacte pot veure el vostre estat, però no podeu veure el seu.

en: You can see each others' status.
ca@valencia: Podeu veure l'estat dels altres.

en: User Mood
ca@valencia: Estat d'ànim de l'usuari

en: Groupchat
ca@valencia: Xat de grup

en: Rich text messages
ca@valencia: Missatge de text enriquit

en: Data Forms
ca@valencia: Formularis de dades

en: Message Events
ca@valencia: Esdeveniments de missatges

en: Message Delivery Receipts
ca@valencia: Rebuts de lliurament del missatge

en: File transfers
ca@valencia: Transferència de fitxers

en: Service Discovery
ca@valencia: Descobriment de serveis

en: Supported Features
ca@valencia: Característiques implementades

en: Timestamp
ca@valencia: Marca de temps

en: Message
ca@valencia: Missatge

en: Failed to download Jabber contact photo.
ca@valencia: La descàrrega de la foto del contacte Jabber ha fallat.

en: Edit Bookmarks...
ca@valencia: Edita les adreces d'interés...

en: Groupchat Bookmark
ca@valencia: Adreces d'interés de grups de xat

en: Show audio calls
ca@valencia: Mostra les trucades d'àudio

en: Start audio call
ca@valencia: Inicia una trucada d'àudio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Authorization
ca@valencia: Autorització

en: (Re)send Authorization To
ca@valencia: (Re)envia l'autorització a

en: (Re)request Authorization From
ca@valencia: (Re)demana l'autorització de

en: Remove Authorization From
ca@valencia: Elimina l'autorització de

en: Call contact
ca@valencia: Truca el contacte

en: Set Availability
ca@valencia: Estableix la disponibilitat

en: Free to Chat
ca@valencia: Lliure per a xat

en: Do Not Disturb
ca@valencia: No destorbar

en: Select Resource
ca@valencia: Selecciona recurs

en: Automatic (best/default resource)
ca@valencia: Automàtic (el recurs millor/per defecte)

en: Test action
ca@valencia: Acció de prova

en: Jingle Audio call
ca@valencia: Trucada d'àudio del Jingle

en: Jingle Video call
ca@valencia: Trucada de vídeo del Jingle

en: The original message is : <i>" %1 "</i><br />
ca@valencia: El missatge original és: <i>«%1»</i><br />

en: <qt><i>%1</i> has invited you to join the conference <b>%2</b><br />%3<br />If you want to accept and join, just <b>enter your nickname</b> and press OK.<br />If you want to decline, press Cancel.</qt>
ca@valencia: <qt><i>%1</i> vos ha convidat a accedir a la conferència <b>%2</b><br />%3<br />Si voleu acceptar i accedir-hi, només <b>introduïu el vostre sobrenom</b> i premeu «D'acord»<br />Si voleu declinar, premeu «Cancel·la».</qt>

en: Invited to a conference - Jabber Plugin
ca@valencia: Convidat a una conferència - Connector Jabber

en: Message has been displayed
ca@valencia: S'ha visualitzat el missatge

en: Message has been delivered
ca@valencia: S'ha lliurat el missatge

en: Message stored on the server, contact offline
ca@valencia: El missatge s'ha guardat al servidor, el contacte està desconnectat

en: %1 has ended his/her participation in the chat session.
ca@valencia: %1 ha finalitzat la seua participació en la sessió de xat.

en: Your message could not be delivered: "%1", Reason: "%2"
ca@valencia: No s'ha pogut trametre el vostre missatge: «%1». Motiu: «%2»

en: Do you also want to remove user %1's authorization to see your status?
ca@valencia: Esteu segur que voleu eliminar l'autorització de l'usuari %1 per veure el vostre estat?

en: You have preselected a resource for contact %1, but you still have open chat windows for this contact. The preselected resource will only apply to newly opened chat windows.
ca@valencia: Heu preseleccionat un recurs per al contacte %1, però encara teniu finestres de xat obertes per a este contacte. El recurs preseleccionat només aplicarà a les finestres de xat obertes de nou.

en: Jabber Resource Selector
ca@valencia: Selector de recursos Jabber

en: You have been invited to %1
ca@valencia: Heu estat convidat a %1

en: Change nickname
ca@valencia: Canvi de sobrenom

en: Change nickname - Jabber Plugin
ca@valencia: Canvia el sobrenom - Connector Jabber

en: Please enter the new nickname you want to have in the room <i>%1</i>
ca@valencia: Per favor, introduïu el nou sobrenom que voleu tindre a la sala <i>%1</i>

en: Free for Chat
ca@valencia: Lliure per a xat

en: Do not Disturb
ca@valencia: No destorbar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_type)
en: Subscription
ca@valencia: Subscripció

en: Authorization Status
ca@valencia: Estat d'autorització

en: Available Resources
ca@valencia: Recursos disponibles

en: vCard Cache Timestamp
ca@valencia: Cau de marques temporals vCard

en: Jabber ID
ca@valencia: ID de Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Birthday
ca@valencia: Data de naixement

en: Timezone
ca@valencia: Zona horària

en: Homepage
ca@valencia: Pàgina personal

en: Company name
ca@valencia: Nom de l'empresa

en: Company Departement
ca@valencia: Departament de l'empresa

en: Company Position
ca@valencia: Càrrec a l'empresa

en: Company Role
ca@valencia: Funció a l'empresa

en: Work Street
ca@valencia: Carrer (faena)

en: Work Extra Address
ca@valencia: Adreça extra (faena)

en: Work PO Box
ca@valencia: Apartat de correus (faena)

en: Work City
ca@valencia: Ciutat del treball

en: Work Postal Code
ca@valencia: Codi postal (faena)

en: Work Country
ca@valencia: País del treball

en: Work Email Address
ca@valencia: Adreça de correu-e (faena)

en: Home Street
ca@valencia: Carrer (particular)

en: Home Extra Address
ca@valencia: Adreça extra (particular)

en: Home PO Box
ca@valencia: Apartat de correus (particular)

en: Home City
ca@valencia: Ciutat (particular)

en: Home Postal Code
ca@valencia: Codi postal (particular)

en: Home Country
ca@valencia: País (particular)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_9)
en: About
ca@valencia: Quant a

en: Choose an account to handle the URL %1
ca@valencia: Escolliu un compte per gestionar l'URL %1

en: Do you want to add '%1' to your contact list?
ca@valencia: Desitgeu afegir a «%1» a la vostra llista de contactes?

en: Do Not Add
ca@valencia: No l'afiges

en: Do you want to remove '%1' from your contact list?
ca@valencia: Voleu eliminar «%1» de la vostra llista de contactes?

en: Do Not Remove
ca@valencia: No eliminis

en: Please enter your nickname for the room %1
ca@valencia: Per favor, introduïu el vostre sobrenom per a la sala %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, jingleCallsGui)
en: Main Window
ca@valencia: Finestra principal

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QToolBar, toolBar)
en: Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines

en: Audio
ca@valencia: Àudio

en: Choose the contents you want to accept:
ca@valencia: Seleccioneu els components que voleu acceptar:

en: New Jingle session from %1
ca@valencia: Nova sessió de Jingle de %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, jingleContentDialog)
en: Dialog
ca@valencia: Diàleg

en: Cannot start process %1. Check your installation of Kopete.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el procés %1. Comproveu la instal·lació del Kopete.

en: Answer for incoming call
ca@valencia: Contesta la trucada entrant

en: Accepted
ca@valencia: Acceptada

en: Calling...
ca@valencia: S'està trucant...

en: Rejected
ca@valencia: Rebutjada

en: Call in progress
ca@valencia: Trucada en curs

en: Other side hung up
ca@valencia: L'altra banda ha penjat

en: Waiting...
ca@valencia: S'està esperant...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LibjingleCallDialog)
en: Libjingle Voice Call
ca@valencia: Trucada de vídeo del Libjingle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Calling with:
ca@valencia: Trucada amb:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Call Status:
ca@valencia: Estat de la trucada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, AcceptButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
ca@valencia: Accepta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
ca@valencia: Rebutja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, hangupButton)
en: Hang up
ca@valencia: Penja

en: None
ca@valencia: Cap

en: Afraid
ca@valencia: Temorós

en: Amazed
ca@valencia: Meravellat

en: Angry
ca@valencia: Emprenyat

en: Annoyed
ca@valencia: Emprenyat

en: Anxious
ca@valencia: Ansiós

en: Aroused
ca@valencia: Estimulat

en: Ashamed
ca@valencia: Avergonyit

en: Bored
ca@valencia: Avorrit

en: Brave
ca@valencia: Valent

en: Calm
ca@valencia: Calmat

en: Cold
ca@valencia: Refredat

en: Confused
ca@valencia: Confús

en: Contented
ca@valencia: Content

en: Cranky
ca@valencia: Malhumorat

en: Curious
ca@valencia: Curiós

en: Depressed
ca@valencia: Deprimit

en: Disappointed
ca@valencia: Decebut

en: Disgusted
ca@valencia: Fastiguejat

en: Distracted
ca@valencia: Distret

en: Embarrassed
ca@valencia: Desconcertat

en: Excited
ca@valencia: Excitat

en: Flirtatious
ca@valencia: Flirtejant

en: Frustrated
ca@valencia: Frustrat

en: Grumpy
ca@valencia: Malcarat

en: Guilty
ca@valencia: Culpable

en: Happy
ca@valencia: Content

en: Hot
ca@valencia: Calent

en: Humbled
ca@valencia: Humil

en: Humiliated
ca@valencia: Humiliat

en: Hungry
ca@valencia: Afamat

en: Hurt
ca@valencia: Dolgut

en: Impressed
ca@valencia: Impressionat

en: In awe
ca@valencia: Sorprés

en: In love
ca@valencia: Enamorat

en: Indignant
ca@valencia: Indignat

en: Interested
ca@valencia: Interessat

en: Intoxicated
ca@valencia: Intoxicat

en: Invincible
ca@valencia: Invencible

en: Jealous
ca@valencia: Gelós

en: Lonely
ca@valencia: Solitari

en: Mean
ca@valencia: Humil

en: Moody
ca@valencia: Taciturn

en: Nervous
ca@valencia: Nerviós

en: Offended
ca@valencia: Ofès

en: Playful
ca@valencia: Juganer

en: Proud
ca@valencia: Orgullós

en: Relieved
ca@valencia: Alleujat

en: Remorseful
ca@valencia: Penedit

en: Restless
ca@valencia: Inquiet

en: Sad
ca@valencia: Trist

en: Sarcastic
ca@valencia: Sarcàstic

en: Serious
ca@valencia: Seriós

en: Shocked
ca@valencia: Commocionat

en: Shy
ca@valencia: Tímid

en: Sick
ca@valencia: Malalt

en: Sleepy
ca@valencia: Adormit

en: Stressed
ca@valencia: Estressat

en: Surprised
ca@valencia: Sorprés

en: Thirsty
ca@valencia: Assedegat

en: Worried
ca@valencia: Preocupat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, dlgAddContact)
en: Add Contacts
ca@valencia: Afig contactes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.
ca@valencia: L'ID de Jabber per al compte que voleu afegir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, addID)
en: The Jabber ID for the account you would like to add.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
ca@valencia: L'ID de Jabber per al compte que voleu afegir. Tingueu present que haureu d'incloure el nom d'usuari i el domini (com ara una adreça de correu electrònic), atès que hi ha diferents servidors de Jabber.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblID)
en: &Jabber ID:
ca@valencia: ID de &Jabber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: <i>(for example: joe@jabber.org)</i>
ca@valencia: <i>(per exemple jordi@jabber.org)</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mRefresh)
en: Refresh
ca@valencia: Refresca

en: Execute command
ca@valencia: Executa l'orde

en: Command executing
ca@valencia: S'està executant l'orde

en: Finish
ca@valencia: Acaba

en: Next
ca@valencia: Següent

en: Previous
ca@valencia: Anterior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Current password:
ca@valencia: Contrasenya actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: New password:
ca@valencia: Nova contrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
ca@valencia: Per favor, introduïu primer la contrasenya actual
    i després la nova contrasenya dos cops.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Server:
ca@valencia: Servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuery)
en: &Query
ca@valencia: &Pregunta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Name
ca@valencia: Nom de sala de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblChatRoomsList) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tblChatRoomsList)
en: Chatroom Description
ca@valencia: Descripció de la sala de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Room:
ca@valencia: Sala:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, dlgRegister)
en: Register with Jabber Service
ca@valencia: Registra amb el servei Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpForm)
en: Registration Form
ca@valencia: Formulari de registre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWait)
en: Please wait while querying the server...
ca@valencia: Per favor, espereu-vos mentre es pregunta al servidor...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRegister)
en: &Execute
ca@valencia: &Executa

en: Group Chat Name
ca@valencia: Nom de xat de grup

en: Enter a name for the group chat:
ca@valencia: Introduïu un nom per al xat de grup:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoJoinButton)
en: Toggle Auto Join
ca@valencia: Commuta l'accés automàtic

en: Change Jabber Password
ca@valencia: Canvia la contrasenya Jabber

en: You entered your current password incorrectly.
ca@valencia: Heu introduït la vostra contrasenya actual incorrectament.

en: Password Incorrect
ca@valencia: Contrasenya incorrecta

en: Your new passwords do not match. Please enter them again.
ca@valencia: Les noves contrasenyes no coincideixen. Introduïu-les de nou.

en: For security reasons, you are not allowed to set an empty password.
ca@valencia: Per raons de seguretat no es permet posar una contrasenya buida.

en: Your account needs to be connected before the password can be changed. Do you want to try to connect now?
ca@valencia: Heu d'estar connectat al compte abans de canviar la contrasenya. Voleu intentar connectar-vos ara?

en: Jabber Password Change
ca@valencia: Canvi de contrasenya Jabber

en: Your password has been changed successfully. Please note that the change may not be instantaneous. If you have problems logging in with your new password, please contact the administrator.
ca@valencia: Heu canviat amb èxit la contrasenya. Tingueu en compte que el canvi pot no ser instantani. Si teniu problemes en entrar amb la nova contrasenya, contacteu amb l'administrador, per favor.

en: Your password could not be changed. Either your server does not support this feature or the administrator does not allow you to change your password.
ca@valencia: La vostra contrasenya no es pot canviar. O el servidor no admet esta funcionalitat, o l'administrador no vos permet canviar la contrasenya.

en: Join Jabber Groupchat
ca@valencia: Accedint a un grup de xat de Jabber

en: Join
ca@valencia: Accés

en: Unable to retrieve the list of chat rooms.
ca@valencia: No es pot rebre la llista de sales de xat.

en: List Chatrooms
ca@valencia: Llista de sales de xat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberChooseServer)
en: Choose Server - Jabber
ca@valencia: Escolliu servidor - Jabber

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberEditAccountWidget)
en: Account Preferences - Jabber
ca@valencia: Preferències compte - Jabber

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, basicSetupTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_connection)
en: &Basic Setup
ca@valencia: Configuració &bàsica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.
ca@valencia: L'ID de Jabber per al compte que voleu usar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (like an E-mail address), as there are many Jabber servers.
ca@valencia: L'ID de Jabber per al compte que voleu usar. Tingueu present que haureu d'incloure el nom d'usuari i el domini (com ara una adreça de correu electrònic), atès que hi ha diferents servidors de Jabber.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mID)
en: The Jabber ID for the account you would like to use.  Note that this must include the username and the domain (for example, joe@jabber.org), as there are many Jabber servers.
ca@valencia: L'ID de Jabber per al compte que voleu usar. Tingueu present que haureu d'incloure el nom d'usuari i el domini (per exemple, jordi@jabber.org), atès que hi ha diferents servidors de Jabber.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mAutoConnect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbAutoConnect)
en: Check to disable automatic connection.  If checked, you can connect manually to this account, using the icon at the bottom of the main Kopete window
ca@valencia: Marqueu per no connectar automàticament. Si es marca, podreu connectar-vos manualment a este compte emprant la icona que hi ha a la part inferior de la finestra del Kopete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRegistration)
en: To connect to the Jabber network, you will need an account on a Jabber server.  If you do not yet have an account, please click the button to create one.
ca@valencia: Per connectar a la xarxa de Jabber, necessitareu un compte en un servidor Jabber. Si no en disposeu d'un, per favor, cliqueu en el botó per crear-ne un.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change Password
ca@valencia: Canvia la contrasenya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnChangePassword)
en: Change &Your Password...
ca@valencia: Canvia la contrasen&ya...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tlChangePwSuccess)
en: If you have an existing Jabber account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
ca@valencia: Si ja teniu un compte Jabber i voleu canviar la seua contrasenya, podeu emprar este botó per introduir una nova contrasenya.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Co&nnection
ca@valencia: Co&nnexió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbUseSSL) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Check this box to enable legacy SSL encrypted communication with the server. This is needed only for old servers.
ca@valencia: Marcar esta casella per activar l'encriptatge SSL en la comunicació amb el servidor. Cal només pels servidors antics.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSSL)
en: Use legacy SSL encr&yption
ca@valencia: Usa l'encr&iptatge SSL antic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAllowPlainTextPassword)
en: Allow plain-te&xt password authentication
ca@valencia: Permet l'autenticació de contrasenya amb te&xt net

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCustomServer) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbOverrideHost)
en: &Override default server information
ca@valencia: &Salta la informació del servidor per defecte

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, labelServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServer)
en: The IP address or hostname of the server you would like to connect to (for example jabber.org).
ca@valencia: L'adreça IP o el nom d'equip al qual voleu connectar (per exemple, jabber.org).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseXOAuth2)
en: Use X-OAuth2 authentication
ca@valencia: Usa l'autenticació X-OAuth2

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgXOAuth2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnXOAuth2)
en: Manage X-OAuth2 tokens
ca@valencia: Gestió dels testimonis X-OAuth2

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Location Settings
ca@valencia: Paràmetres d'ubicació

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.
ca@valencia: El nom de recurs que voleu usar a la xarxa de Jabber.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mResource) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: The resource name you would like to use on the Jabber network.  Jabber allows you to sign on with the same account from multiple locations with different resource names, so you may wish to enter 'Home' or 'Work' here, for example.
ca@valencia: El nom de recurs que voleu usar a la xarxa de Jabber. Jabber vos permet accedir amb el mateix compte des de múltiples localitzacions amb diferents noms de recurs, pel que ací podeu introduir alguna cosa paregut a «Casa» o «Faena».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3)
en: R&esource:
ca@valencia: &Recurs:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_3_2)
en: P&riority:
ca@valencia: P&rioritat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mPriority) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPriority)
en: <qt>Each resource can have different <b>priority </b> levels. The messages will be sent to the resource which has the highest priority level.
    
    If two resources have the same priority, the messages will be sent to the one most recently connected.</qt>
ca@valencia: <qt>Cada recurs pot tindre diferents nivells de <b>prioritat</b>. Els missatges s'enviaran al recurs amb el nivell de prioritat més alt.
    
    Si dos recursos tenen el mateix nivell de prioritat, el missatge s'enviarà al connectat més recentment.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAdjustPriority)
en: When absent, adjust priority to:
ca@valencia: En absència, ajusta la prioritat a:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeMessages)
en: Merge all messages from all resources to one window/tab
ca@valencia: Fusiona tots els missatges de tots els recursos en una finestra/pestanya

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Fi&le Transfer
ca@valencia: Transferència de fi&txers

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_6)
en: File Transfer Settings
ca@valencia: Paràmetres de transferència de fitxers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Pro&xy JID:
ca@valencia: Intermediari &JID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Public &IP address:
ca@valencia: Adreça &IP pública:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: <i><ul><li>The information in the "public IP address" and "port" fields applies to all Jabber accounts.</li>
    <li>You can leave the "public IP address" empty if your computer is directly connected to the internet.</li>
    <li>A hostname is also valid.</li>
    <li>Changes to these fields will only take effect the next time you start Kopete.</li>
    <li>The "Proxy JID" can be configured per account.</li></ul></i>
ca@valencia: <i><ul><li>La informació dels camps de l'«adreça IP pública» i el «port» s'apliquen a tots els comptes Jabber.</li>
    <li>Podeu deixar l'«adreça IP pública» buida si no useu NAT.</li>
    <li>També s'accepta un nom d'equip.</li>
    <li>Els canvis en estos fitxers només tindran efecte el proper cop que inicieu el Kopete.</li><li>
    L'«intermediari JID» es pot configurar per a cada compte.</li></ul></i>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Network
ca@valencia: Xarxa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoDetectIPBox)
en: Auto-detect external IP address
ca@valencia: Autodetecta les adreces IP externes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: First port to use:
ca@valencia: Primer port a utilitzar:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, firstPortEdit)
en: Set the first incoming port to use for Jingle sessions.
    One media type uses 2 ports and each new Jingle session will use the next 2 available ports.
ca@valencia: Arranja el primer port d'entrada per a usar-lo amb les sessions Jingle.
    Un tipus de suport usa 2 ports i cada sessió Jingle nova usarà els següents 2 ports disponibles.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Media
ca@valencia: Premsa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Microphone to use:
ca@valencia: Micròfon a utilitzar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Audio output:
ca@valencia: Eixida d'àudio:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_17)
en: Libjingle settings
ca@valencia: Arranjament de «Libjingle»

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: This enable libjingle voice call
ca@valencia: Això activa les trucades de veu via «libjingle»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Libjingle)
en: Enable libjingle support
ca@valencia: Activa el funcionament de «libjingle»

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, privacyTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Pri&vacy
ca@valencia: Pri&vadesa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_7)
en: General Privacy
ca@valencia: Privadesa general

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: By default, Kopete gives the other users some info about your system and the client. Checking this box will hide that information.
ca@valencia: El Kopete dóna per defecte als altres usuaris alguna informació sobre el vostre sistema i el client. Podeu marcar esta casella per tal d'ocultar esta informació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbHideSystemInfo)
en: &Hide system and client info
ca@valencia: &Oculta el sistema i la informació del client

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Check this box if you always want to send notifications to your contacts.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu enviar sempre les notificacions als vostres contactes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendEvents)
en: Always send not&ifications
ca@valencia: Envia sempre les &notificacions

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Delivered notification</b> to your contacts : when a message is delivered to Kopete, Kopete can notify your contact that it has received the message.</qt>
ca@valencia: <qt>Marqueu esta casella per enviar les <b>notificacions trameses</b> als vostres contactes: quan un missatge es tramet al Kopete, este pot notificar que ha rebut el missatge.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDeliveredEvent)
en: Alwa&ys send delivered notifications
ca@valencia: Envia sempre les notificacions &trameses

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Displayed notification</b> to your contacts : when a message is displayed in Kopete, Kopete can notify your contact that it has displayed the message.</qt>
ca@valencia: <qt>Marqueu esta casella per enviar les <b>notificacions visualitzades</b> als vostres contactes: quan un missatge es visualitza en el Kopete, este pot notificar al vostre contacte que s'ha visualitzat el missatge.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendDisplayedEvent)
en: Al&ways send displayed notifications
ca@valencia: Envia sempre les notificacions &visualitzades

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: <qt>Check this box to send the <b>Typing notification</b> to your contacts : when you are composing a message, you might want your contact to know that you are typing so that he/she knows you are answering.</qt>
ca@valencia: <qt>Marqueu esta casella per enviar <b>notificacions de tecleig</b> als vostres contactes: quan esteu redactant un missatge, vos pot interessar que el vostre contacte sàpiga que esteu teclejant, de manera que s'assabenti que esteu contestant.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendComposingEvent)
en: Always send &typing notifications
ca@valencia: Envia sempre les notificacions de &tecleig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSendGoneEvent)
en: Always send &gone notifications (closing the window)
ca@valencia: Envia sempre les notificacions de &comiat (tancant la finestra)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, privacyListsButton)
en: Privacy Lists
ca@valencia: Llistes de privadesa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, oldEncrypted)
en: When recipient does not support OpenPGP XEP-0027 wrap PGP block to message body
ca@valencia: Quan el destinatari no accepta l'OpenPGP XEP-0027 ajusta el bloc del PGP al cos del missatge

en: Unable to retrieve registration form.
    Reason: "%1"
ca@valencia: No es pot rebre el formulari de registre.
    Motiu: «%1»

en: Registration sent successfully.
ca@valencia: Enviament del registre completat.

en: Jabber Registration
ca@valencia: Registre de Jabber

en: The server rejected the registration form.
    Reason: "%1"
ca@valencia: El servidor ha rebutjat el formulari de registre.
    Motiu: «%1»

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DlgJabberRegisterAccount)
en: Register Account - Jabber
ca@valencia: Registre d'un compte - Jabber

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, btnChooseServer)
en: C&hoose...
ca@valencia: E&scollir...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Desired Jabber &ID:
ca@valencia: ID de Jabber &desitjat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPassword)
en: Pass&word:
ca@valencia: Con&trasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPasswordVerify)
en: &Repeat password:
ca@valencia: Repetiu la co&ntrasenya:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer)
en: &Server:
ca@valencia: &Servidor:

en: Services
ca@valencia: Serveis

en: Register...
ca@valencia: Registra...

en: Search...
ca@valencia: Busca...

en: Execute...
ca@valencia: Executa...

en: Jabber vCard
ca@valencia: vCard de Jabber

en: &Save User Info
ca@valencia: Al&ça la informació d'usuari

en: Fetch vCard
ca@valencia: Obtén la vCard

en: Saving vCard to server...
ca@valencia: S'està desant la vCard al servidor...

en: vCard successfully saved.
ca@valencia: vCard guardada amb èxit.

en: Error: Unable to save vCard.
ca@valencia: Error: no es pot guardar la vCard.

en: Fetching contact vCard...
ca@valencia: S'està recuperant la vCard del contacte...

en: vCard successfully retrieved.
ca@valencia: vCard recuperada amb èxit.

en: No vCard available.
ca@valencia: No hi ha cap vCard disponible.

en: Error: vCard could not be fetched correctly.
    Check connectivity with the Jabber server.
ca@valencia: Error: la vCard no s'ha pogut recuperar correctament.
    Comproveu la connexió amb el servidor Jabber.

en: <qt>An error occurred when trying to change the photo.<br />Make sure that you have selected a valid image file</qt>
ca@valencia: <qt>S'ha produït un error mentre s'intentava canviar la foto.<br />Assegureu-vos que heu seleccionat un fitxer d'imatge correcte</qt>

en: Register
ca@valencia: Registra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Search
ca@valencia: Busca

en: Please wait while retrieving search form...
ca@valencia: Per favor, espereu-vos mentre es recupera la busca de...

en: Unable to retrieve search form.
ca@valencia: No es pot rebre el formulari de busca.

en: The Jabber server rejected the search.
ca@valencia: El servidor Jabber ha rebutjat la busca.

en: Jabber Search
ca@valencia: Busca Jabber

en: Nickname
ca@valencia: Sobrenom

[ctx: First name]
en: First
ca@valencia: Primer

[ctx: Last name]
en: Last
ca@valencia: Últim

en: e-mail
ca@valencia: Correu electrònic

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, dynamicForm)
en: Search For
ca@valencia: Busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnQuery)
en: &Query Server
ca@valencia: &Pregunta al servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: Full name:
ca@valencia: Nom complet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblJID)
en: Jabber ID:
ca@valencia: ID de Jabber:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHomepage)
en: Homepage:
ca@valencia: Pàgina web:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBirthday)
en: Birthday:
ca@valencia: Data de naixement:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimezone)
en: Timezone:
ca@valencia: Zona horària:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSelectPhoto)
en: &Select Photo...
ca@valencia: &Selecciona una foto...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClearPhoto)
en: Clear Pho&to
ca@valencia: Neteja la fo&to

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Home Address
ca@valencia: Adreça &particular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreet_2)
en: Street:
ca@valencia: Carrer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPOBox_2)
en: PO box:
ca@valencia: Apartat de correus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState_2)
en: Postal code:
ca@valencia: Codi postal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountry_2)
en: Country:
ca@valencia: País:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Work Address
ca@valencia: Adreça de la &faena

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Wor&k Information
ca@valencia: Informació &laboral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompany)
en: Company:
ca@valencia: Empresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDepartment)
en: Department:
ca@valencia: Departament:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPosition)
en: Position:
ca@valencia: Posició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRole)
en: Role:
ca@valencia: Funció:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Phone &Numbers
ca@valencia: &Números de telèfon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: Home:
ca@valencia: Domicili:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Work:
ca@valencia: Treball:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneCell)
en: Cell:
ca@valencia: Mòbil:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: A&bout
ca@valencia: Qua&nt a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseAccessToken)
en: Authenticate directly with Access Token
ca@valencia: Autentica directament amb un testimoni d'accés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAccessToken)
en: Access Token
ca@valencia: Testimoni d'accés

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRequetUrl)
en: Request URL
ca@valencia: Sol·licitud d'URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelClientId)
en: Client ID
ca@valencia: ID del client

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelClientSecretKey)
en: Client Secret Key
ca@valencia: Clau secreta del client

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRefreshToken)
en: Refresh Token
ca@valencia: Refresca el testimoni

en: Loading instructions from gateway...
ca@valencia: S'estan carregant instruccions des de la porta d'enllaç...

en: Connect to the Jabber network and try again.
ca@valencia: Connecteu-vos a la xarxa Jabber i torneu-ho a provar.

en: An error occurred while loading instructions from the gateway.
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es carregaven instruccions des de la porta d'enllaç.

en: Choose Jabber Server
ca@valencia: Escolliu un servidor Jabber

en: Retrieving server list...
ca@valencia: S'està recuperant la llista de servidors...

en: Could not retrieve server list.
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la llista de servidors.

en: Could not parse the server list.
ca@valencia: No s'ha pogut interpretar la llista de servidors.

en: The changes you just made will take effect next time you log in with Jabber.
ca@valencia: Els canvis que heu realitzat no tindran efecte fins a la següent vegada que hi accediu amb Jabber.

en: Jabber Changes During Online Jabber Session
ca@valencia: Canvis a Jabber durant una sessió en línia de Jabber

en: The Jabber ID you have chosen is invalid. Please make sure it is in the form user@server.com, like an email address.
ca@valencia: L'ID de Jabber que heu escollit no és vàlid. Per favor, assegureu-vos que està en el format usuari@servidor.org, com una adreça de correu-e.

en: Invalid Jabber ID
ca@valencia: ID de Jabber no vàlid

en: Register New Jabber Account
ca@valencia: Registra un nou compte Jabber

en: Please enter a server name.
ca@valencia: Per favor, introduïu un nom de servidor.

en: Please enter a valid Jabber ID or click Choose.
ca@valencia: Per favor, introduïu un ID de Jabber vàlid o cliqueu Selecciona.

en: Unless you know what you are doing, your JID should be of the form "username@server.com".  In your case for example "username@%1".
ca@valencia: Tret que sapigueu què és el que esteu fent, la vostra JID hauria de ser de la forma «usuari@servidor.com». En el vostre cas per exemple «usuari@%1».

en: Connecting to server...
ca@valencia: S'està connectant al servidor...

en: Protocol error.
ca@valencia: Error de protocol.

en: Connected successfully, registering new account...
ca@valencia: La connexió ha tingut èxit, s'està registrant el nou compte...

en: Registration successful.
ca@valencia: El registre ha tingut èxit.

en: Registration failed.
ca@valencia: Ha fallat el registre.

en: Unable to create an account on the server. The Jabber ID is probably already in use.
ca@valencia: No es pot crear el compte en el servidor. Probablement l'ID de Jabber ja estiga en ús.

en: Jabber Account Registration
ca@valencia: Registre d'un compte Jabber

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_settings)
en: Settings
ca@valencia: Arranjament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Default list (all sessions):
ca@valencia: Llista per defecte (totes les sessions):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Active list (current session):
ca@valencia: Llista activa (sessió actual):

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_listSettings)
en: List Editor
ca@valencia: Editor de llista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: List:
ca@valencia: Llista:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_newList)
en: New List...
ca@valencia: Nova llista...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_deleteList)
en: Delete List
ca@valencia: Elimina llista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_autoActivate)
en: Automatically activate this list on connect
ca@valencia: Activa esta llista automàticament en connectar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gb_rules)
en: Rules
ca@valencia: Regles

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pb_apply)
en: Apply
ca@valencia: Aplica

en: %1: Privacy Lists
ca@valencia: %1: Llistes de privadesa

en: <None>
ca@valencia: <Cap>

en: There was an error changing the list.
ca@valencia: S'ha produït un error canviant la llista.

en: There was an error processing your request.
ca@valencia: S'ha produït un error en processar la vostra petició.

en: New List
ca@valencia: Llista nova

en: Enter the name of the new list:
ca@valencia: Introduïu el nom per a la nova llista:

en: A list with this name already exists.
ca@valencia: Ja existeix una llista amb este nom.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PrivacyRule)
en: Edit Privacy Rule
ca@valencia: Edita una regla de privadesa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Then:
ca@valencia: Llavors:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_messages)
en: Messages
ca@valencia: Missatges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_queries)
en: Queries
ca@valencia: Consultes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceOut)
en: Outgoing presence
ca@valencia: Presència eixint

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ck_presenceIn)
en: Incoming presence
ca@valencia: Presència entrant

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Deny
ca@valencia: Denega

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, cb_action)
en: Allow
ca@valencia: Permet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If:
ca@valencia: Si:

en: Edit Privacy List Rule
ca@valencia: Edita les regles de privadesa de llista

en: From
ca@valencia: Des de

en: To
ca@valencia: A

en: &Change Status Message
ca@valencia: &Canvia el missatge de l'estat

en: Meanwhile Plugin: Message from server
ca@valencia: Connector Meanwhile: Missatge del servidor

en: <qt>You must enter a valid screen name.</qt>
ca@valencia: <qt>Heu d'introduir un nom a mostrar vàlid.</qt>

en: Meanwhile Plugin
ca@valencia: Connector Meanwhile

en: <qt>You must deselect password remembering or enter a valid password.</qt>
ca@valencia: <qt>Hauríeu de desmarcar la casella de recordar la contrasenya o introduir una contrasenya vàlida.</qt>

en: <qt>You must enter the server's hostname/ip address.</qt>
ca@valencia: <qt>Heu d'introduir l'adreça del servidor o la seua IP.</qt>

en: <qt>0 is not a valid port number.</qt>
ca@valencia: <qt>0 no és un número de port vàlid.</qt>

en: Could not connect to server
ca@valencia: No es pot connectar al servidor

en: Could not connect to redirected server
ca@valencia: No es pot connectar al servidor redireccionat

en: Meanwhile Plugin: Conference invitation
ca@valencia: Connector Meanwhile: convida a conferència

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileAddUI)
en: Add Sametime Contact
ca@valencia: Afig un contacte Sametime

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The user ID of the contact you would like to add.
ca@valencia: L'ID d'usuari del contacte que voleu afegir.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnFindUser) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: Find User ID
ca@valencia: ID d'usuari trobat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnFindUser)
en: &Find
ca@valencia: &Cerca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: johndoe)</i>
ca@valencia: <i>(per exemple: jordi8752)</i>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MeanwhileEditAccount)
en: Edit Meanwhile Account
ca@valencia: Edita el compte Meanwhile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: Your Sametime user ID
ca@valencia: El vostre ID d'usuari de Sametime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Meanwhile &username:
ca@valencia: Nom d'usuari de &Meanwhile:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Connection
ca@valencia: Connexió

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mServerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mServerName)
en: The IP address or hostname of the Sametime server you wish to connect to.
ca@valencia: L'adreça IP o el nom del servidor Sametime al qual voleu connectar.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.
ca@valencia: El port del servidor Sametime amb el qual voleu connectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mServerPort)
en: The port on the Sametime server that you would like to connect to.  Usually this is 1533.
ca@valencia: El port del servidor Sametime amb el qual voleu connectar. Normalment és el 1533.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5)
en: Client Identifier
ca@valencia: Identificador del client

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCustomClientID)
en: Use custom client identifier
ca@valencia: Usa un identificador personalitzat del client

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientIdentifier)
en: Client identifier:
ca@valencia: Identificador del client:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClientVersion)
en: Client version (major.minor):
ca@valencia: Versió del client (major.menor):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnServerDefaults) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore the server and port values to their defaults.
ca@valencia: Restaura els valors del servidor i del port als que vénen per defecte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnServerDefaults)
en: Restore &Defaults
ca@valencia: Restaura als valors per &defecte

en: Visit the Kopete website at <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>
ca@valencia: Visiteu la web de Kopete a <a href="http://kopete.kde.org">http://kopete.kde.org</a>

en: Join Chat...
ca@valencia: Accés al xat...

en: Editing your user info is not possible because you are not connected.
ca@valencia: No és possible editar la vostra informació d'usuari perquè no esteu connectat.

en: Unable to edit user info
ca@valencia: No es pot editar la informació d'usuari

en: Joining an AIM chat room is not possible because you are not connected.
ca@valencia: No és possible accedir a la sala de xat AIM perquè no esteu connectat.

en: Unable to Join AIM Chat Room
ca@valencia: No es pot accedir a la sala de xat AIM

en: &Warn User
ca@valencia: A&vís a l'usuari

en: Always &Visible To
ca@valencia: Sempre &visible a

en: Always &Invisible To
ca@valencia: Sempre &Invisible a

en: <qt>Would you like to warn %1 anonymously or with your name?<br>(Warning a user on AIM will result in a "Warning Level" increasing for the user you warn. Once this level has reached a certain point, they will not be able to sign on. Please do not abuse this function, it is meant for legitimate practices.)</qt>
ca@valencia: <qt>Voleu advertir a %1 anònimament o amb el vostre nom?<br/>(Si amonesteu un usuari en AIM, obtindreu com a conseqüència un increment en el «Nivell d'amonestacions» de l'usuari advertit. Una vegada que este nivell haja assolit a un cert punt, l'usuari no podrà accedir al sistema. Per favor, no abuseu d'esta funció, la seua funcionalitat és la de ser útil per a pràctiques legítimes).</qt>

en: Warn User %1?
ca@valencia: Avís a l'usuari %1?

en: Warn Anonymously
ca@valencia: Adverteix anònimament

en: Warn
ca@valencia: Adverteix

en: Join AIM Chat Room
ca@valencia: Accés a la sala de xat AIM

en: Unable to connect to the chat room %1 because the account for %2 is not connected.
ca@valencia: No es pot connectar a la sala de xat %1 perquè el compte per %2 no està connectat.

en: User Profile
ca@valencia: Perfil d'usuari

en: Connecting...
ca@valencia: S'està connectant...

en: Waiting for Authorization
ca@valencia: S'està esperant autorització

en: &Do Not Disturb
ca@valencia: &No destorbar

en: O&ccupied
ca@valencia: O&cupat

en: Occupied
ca@valencia: Ocupat

en: Not Available
ca@valencia: No disponible

en: Not A&vailable
ca@valencia: No di&sponible

en: &Free for Chat
ca@valencia: &Lliure per a xat

en: Mobile
ca@valencia: Mòbil

en: User Information on %1
ca@valencia: Informació d'usuari en %1

en: &Save Profile
ca@valencia: Al&ça el perfil

en: Requesting User Profile, please wait...
ca@valencia: S'està demanant el perfil d'usuari, un moment per favor...

en: <html><body><I>No user information provided</I></body></html>
ca@valencia: <html><body><I>No es proveeix informació d'usuari</I></body></html>

en: You need to be connected to be able to add contacts.
    Connect to the AIM network and try again.
ca@valencia: És necessari estar connectat per poder afegir contactes.
    Connecteu a la xarxa AIM i torneu a provar.

en: ICQ Plugin
ca@valencia: Connector ICQ

en: You must enter a valid ICQ number.
ca@valencia: Heu d'introduir un número d'ICQ vàlid.

en: You must enter a valid AOL screen name.
ca@valencia: Heu d'introduir un nom de pantalla d'AOL vàlid.

en: No Screen Name
ca@valencia: Sense nom a mostrar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, aimRadioButton)
en: AOL screen name:
ca@valencia: Nom de pantalla d'AOL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, icqRadioButton)
en: ICQ number:
ca@valencia: Número d'ICQ:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, aimEditAccountUI)
en: Account Preferences - AIM
ca@valencia: Preferències compte - AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the AOL Instant Messaging network, you will need to use a screen name from AIM, AOL, or .Mac.<br><br>If you do not currently have an AIM screen name, please click the button to create one.
ca@valencia: Per connectar a la xarxa de missatgeria instantània d'AOL, necessitareu usar un nom a mostrar de l'AIM, AOL o .Mac.<br/><br/>Si no en teniu cap, per favor, premeu el botó per crear-ne un.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.
ca@valencia: El nom a mostrar del vostre compte AIM.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The screen name of your AIM account.  This should be in the form of an alphanumeric string (spaces allowed, not case sensitive).
ca@valencia: El nom a mostrar del vostre compte AIM. Este haurà de ser un número (sense decimals ni espais).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: AIM &screen name:
ca@valencia: Nom a mo&strar de l'AIM:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, accountPreferencesTab) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accou&nt Preferences
ca@valencia: Preferències co&mpte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.
ca@valencia: L'adreça IP o la màscara del servidor AIM al qual voleu connectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the AIM server you wish to connect to.  Normally you will want the default (login.oscar.aol.com).
ca@valencia: L'adreça IP o la màscara del servidor AIM al qual voleu connectar. Normalment serà el que ve per defecte (login.oscar.aol.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.
ca@valencia: El port del servidor AIM amb el qual voleu connectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the AIM server that you would like to connect to.  Normally this is 5190.
ca@valencia: El port del servidor AIM amb el qual voleu connectar. Normalment és el 5190.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Direct Connect Options
ca@valencia: Opcions de connexió directa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use for direct connections.
ca@valencia: Els ports a usar per a connexions directes.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort)
en: The ports to use when listening for direct connections. These must not be blocked by a firewall or router.
ca@valencia: Els ports a usar quan s'escolta en connexions directes. Estes no es poden blocar per un tallafoc o un encaminador.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPort)
en: Po&rt range:
ca@valencia: Interval dels po&rts:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range.
ca@valencia: L'inici de l'interval dels ports.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxFirstPort)
en: The start of the port range. Normally this is 5190.
ca@valencia: L'inici de l'interval dels ports. Normalment és el 5190.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range.
ca@valencia: El final de l'interval dels ports.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxLastPort)
en: The end of the port range. Normally this is 5199.
ca@valencia: El final de l'interval dels ports. Normalment és 5199.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use AOL proxy server instead of direct connections. If you are behind a router that you do not control, you will probably want this.
ca@valencia: Usa el servidor intermediari d'AOL en comptes de connexions directes. Si esteu darrere un encaminador que no controleu, probablement voleu això.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: Use the AOL proxy server for things that would normally need a direct connection, like file transfers. You will want this if there is a firewall or router that blocks connections to your computer and you cannot get unblocked. If a direct connection fails, a proxy connection will be tried regardless of this setting.
ca@valencia: Useu el servidor intermedi d'AOL per a coses per a les quals normalment necessitaríeu una connexió directa, com les transferències de fitxers. Voldreu això si hi ha un tallafoc o un encaminador que bloqueja connexions al vostre ordinador i que no podeu desbloquejar. Si falla una connexió directa, es provarà una connexió amb un servidor intermediari malgrat els arranjaments.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkFileProxy)
en: &Use proxy instead
ca@valencia: &Usa el servidor intermediari

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: Timeout for direct connections.
ca@valencia: Temps d'espera per a connexions directes.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblTimeout) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxTimeout)
en: The number of seconds to wait for a connection to succeed before trying a different method.
ca@valencia: El nombre de segons d'espera perquè s'aconseguïsca una connexió abans de provar un mètode diferent.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTimeout)
en: T&imeout (secs):
ca@valencia: T&emps d'espera (s):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Default to the following &encoding for messages:
ca@valencia: Co&dificació per defecte dels següents missatges:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Visibility Settings
ca@valencia: Arranjaments de visibilitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowPerimtList)
en: Allow only from visible list
ca@valencia: Permet només des de la llista de visibles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowMyContacts)
en: Allow only contact list's users
ca@valencia: Permet només els usuaris de la llista de contactes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAllowAll)
en: Allow all users
ca@valencia: Permet tots els usuaris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAll)
en: Block all users
ca@valencia: Bloca tots els usuaris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockAIM)
en: Block AIM users
ca@valencia: Bloca els usuaris de l'AIM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBlockDenyList)
en: Block only from invisible list
ca@valencia: Bloca només des de la llista invisible

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Always visible:
ca@valencia: Sempre visible:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Contact to add:
ca@valencia: Contacte a afegir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Always invisible:
ca@valencia: Sempre invisible:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblScreenName)
en: Screen name:
ca@valencia: Nom a mostrar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWarnLevel)
en: Warning level:
ca@valencia: Nivell d'amonestació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIdleTime)
en: Idle minutes:
ca@valencia: Minuts per a inactiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOnlineSince)
en: Online since:
ca@valencia: Connectat des de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAwayMessage)
en: Away message:
ca@valencia: Missatge d'absència:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Profile:
ca@valencia: Perfil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Please enter the name of the chat room you wish to join.
ca@valencia: Per favor, introduïu el nom de la sala de xat a la que voleu accedir.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Room &name:
ca@valencia: &Nom de la sala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: E&xchange:
ca@valencia: Intercan&via:

en: &Ignore
ca@valencia: &Ignora

en: Select Encoding...
ca@valencia: Escolliu la codificació...

note: i18n( "Send &SMS..." ), 0, 0, this, SLOT(slotSendSMS()), this, "ICQAccount::mActionSendSMS") );
en: Set Xtraz Status
ca@valencia: Arranja l'estat Xtraz

en: Set Status...
ca@valencia: Arranja l'estat...

en: User %1 is reading your status message
ca@valencia: L'usuari %1 està llegint el vostre missatge d'estat

en: Request Authorization
ca@valencia: Requereix autorització

en: Reason for requesting authorization:
ca@valencia: Motiu per demanar l'autorització:

en: Please authorize me so I can add you to my contact list
ca@valencia: Per favor, autoritzeu-me per tal que puga afegir-vos a la meua llista de contactes

en: User %1 has granted your authorization request.
    Reason: %2
ca@valencia: L'usuari %1 ha atorgat la vostra sol·licitud d'autorització.
    Raó: %2

en: User %1 has rejected the authorization request.
    Reason: %2
ca@valencia: L'usuari %1 ha rebutjat la sol·licitud d'autorització.
    Raó: %2

en: RTF-Messages
ca@valencia: Missatges-RTF

en: <qt>You must be logged on to ICQ before you can send a message to a user.</qt>
ca@valencia: <qt>Per poder enviar missatges a un usuari haureu d'haver accedit a ICQ.</qt>

en: Not Signed On
ca@valencia: Sense signar

en: &Request Authorization
ca@valencia: &Sol·licita autorització

en: &Grant Authorization
ca@valencia: Ator&ga autorització

en: You must be online to add a contact.
ca@valencia: Cal estar connectat per afegir contactes.

en: '%1'
ca@valencia: «%1»

en: '%1' (%2)
ca@valencia: «%1» (%2)

en: Do you want to add %1 to your contact list?
ca@valencia: Desitgeu afegir a %1 a la vostra llista de contactes?

en: IP Address
ca@valencia: Adreça IP

en: Ascension Island
ca@valencia: Illa de l'Ascensió

en: British Virgin Islands
ca@valencia: Illes Verges Britàniques

en: Canary Islands
ca@valencia: Illes Canàries

en: Cocos-Keeling Islands
ca@valencia: Illes Cocos (Keeling)

en: Cocos (Keeling) Islands
ca@valencia: Illes Cocos (Keeling)

en: French Antilles
ca@valencia: Antilles Franceses

en: French Guiana
ca@valencia: Guaiana Francesa

en: Mayotte Island
ca@valencia: Illa Mayotte

en: Reunion Island
ca@valencia: Illa de la Reunió

en: Rota Island
ca@valencia: Illa Rota

en: Saipan Island
ca@valencia: Illa Saipan

en: Tinian Island
ca@valencia: Illa Tinian

en: Wales
ca@valencia: Gal·les

en: Scotland
ca@valencia: Escòcia

en: Yugoslavia - Serbia
ca@valencia: Iugoslàvia - Sèrbia

en: Yugoslavia - Montenegro
ca@valencia: Iugoslàvia - Montenegro

en: Yugoslavia
ca@valencia: Iugoslàvia

en: Congo, Democratic Republic of (Zaire)
ca@valencia: Congo, República Democràtica del (Zaire)

note: i18n("Bulgarian") i18n("Burmese")
en: Cantonese
ca@valencia: Cantonés

note: i18n("Finnish") i18n("French") i18n("Gaelic") i18n("German") i18n("Greek") i18n("Hebrew") i18n("Hindi") i18n("Hungarian") i18n("Icelandic") i18n("Indonesian") i18n("Italian") i18n("Japanese") i18n("Khmer") i18n("Korean") i18n("Lao") i18n("Latvian") i18n("Lithuanian") i18n("Malay") i18n("Norwegian") 
en: Punjabi
ca@valencia: Panjabi

note: i18n("Chamorro") i18n("Mongolian")
en: Mandarin
ca@valencia: Mandarí

en: Taiwanese
ca@valencia: Taiwanés

note: i18n("Macedonian") i18n("Sindhi") i18n("Welsh") i18n("Azerbaijani") i18n("Kurdish") i18n("Gujarati") i18n("Tamil")
en: Belorussian
ca@valencia: Bielorús

en: euc-JP Japanese
ca@valencia: Japonés euc-JP

en: euc-KR Korean
ca@valencia: Coreà euc-KR

en: GB-2312 Chinese
ca@valencia: Xinés GB-2312

en: GBK Chinese
ca@valencia: Xinés GBK

en: GB18030 Chinese
ca@valencia: Xinés GB18030

en: JIS Japanese
ca@valencia: Japonés JIS

en: Shift-JIS Japanese
ca@valencia: Japonés Shift-JIS

en: KOI8-R Russian
ca@valencia: Rus KOI8-R

en: KOI8-U Ukrainian
ca@valencia: Ucraïnés KOI8-U

en: ISO-8859-1 Western
ca@valencia: Occidental ISO-8859-1

en: ISO-8859-2 Central European
ca@valencia: Europeu central ISO-8859-2

en: ISO-8859-3 Central European
ca@valencia: Europeu central ISO-8859-3

en: ISO-8859-4 Baltic
ca@valencia: Bàltic ISO-8859-4

en: ISO-8859-5 Cyrillic
ca@valencia: Ciríl·lic ISO-8859-5

en: ISO-8859-6 Arabic
ca@valencia: Àrab ISO-8859-6

en: ISO-8859-7 Greek
ca@valencia: Grec ISO-8859-7

en: ISO-8859-8 Hebrew, visually ordered
ca@valencia: Hebreu ISO-8859-8, ordenat visual

en: ISO-8859-8-I Hebrew, logically ordered
ca@valencia: Hebreu ISO-8859-8-I, ordenat lògic

en: ISO-8859-9 Turkish
ca@valencia: Turc ISO-8859-9

en: ISO-8859-15 Western
ca@valencia: Occidental ISO-8859-15

en: Windows-1250 Central European
ca@valencia: Europeu central Windows-1250

en: Windows-1251 Cyrillic
ca@valencia: Ciríl·lic Windows-1251

en: Windows-1252 Western
ca@valencia: Occidental Windows-1252

en: Windows-1253 Greek
ca@valencia: Grec Windows-1253

en: Windows-1254 Turkish
ca@valencia: Turc Windows-1254

en: Windows-1255 Hebrew
ca@valencia: Hebreu Windows-1255

en: Windows-1256 Arabic
ca@valencia: Àrab Windows-1256

en: Windows-1257 Baltic
ca@valencia: Bàltic Windows-1257

en: Windows-1258 Viet Nam
ca@valencia: Vietnam Windows-1258

en: TIS-620 Thai
ca@valencia: Tai TIS-620

en: Single
ca@valencia: Solter/a

en: Long term relationship
ca@valencia: Relació a llarg termini

en: Engaged
ca@valencia: Compromés

en: Married
ca@valencia: Casat/da

en: Divorced
ca@valencia: Divorciat/da

en: Separated
ca@valencia: Separat/da

en: Widowed
ca@valencia: Vidu/a

en: Cars
ca@valencia: Cotxes

en: Celebrity Fans
ca@valencia: Admiradors de celebritats

en: Collections
ca@valencia: Col·leccions

en: Computers
ca@valencia: Ordinadors

en: Culture
ca@valencia: Cultura

en: Fitness
ca@valencia: Estat físic

en: Games
ca@valencia: Jocs

en: Hobbies
ca@valencia: Entreteniments

en: ICQ - Help
ca@valencia: Ajuda - ICQ

en: Lifestyle
ca@valencia: Estil de vida

en: Movies and TV
ca@valencia: Cinema i TV

en: Music
ca@valencia: Música

en: Outdoors
ca@valencia: Eixides

en: Parenting
ca@valencia: Educació dels fills

en: Pets and Animals
ca@valencia: Animals i mascotes

en: Religion
ca@valencia: Religió

en: Science
ca@valencia: Ciència

en: Skills
ca@valencia: Coneixements

en: Sports
ca@valencia: Esports

en: Web Design
ca@valencia: Disseny web

en: Ecology
ca@valencia: Ecologia

en: News and Media
ca@valencia: Noticies i premsa

en: Government
ca@valencia: Política

en: Business
ca@valencia: Negocis

en: Mystics
ca@valencia: Misticisme

en: Travel
ca@valencia: Viatges

en: Astronomy
ca@valencia: Astronomia

en: Space
ca@valencia: Espai

en: Clothing
ca@valencia: Moda

en: Parties
ca@valencia: Festes

en: Women
ca@valencia: Dones

en: Social science
ca@valencia: Ciències socials

en: Finance and Corporate
ca@valencia: Finances i corporacions

en: Entertainment
ca@valencia: Lleure

en: Consumer Electronics
ca@valencia: Electrònica de consum

en: Retail Stores
ca@valencia: Botigues de saldos

en: Health and Beauty
ca@valencia: Salut i bellesa

en: Household Products
ca@valencia: Productes per la casa

en: Mail Order Catalog
ca@valencia: Catàlegs de venda per correu

en: Business Services
ca@valencia: Serveis de negocis

en: Audio and Visual
ca@valencia: Àudio i imatge

en: Sporting and Athletic
ca@valencia: Esports i forma física

en: Publishing
ca@valencia: Publicacions

en: Home Automation
ca@valencia: Domòtica

en: Academic
ca@valencia: Acadèmic

en: Administrative
ca@valencia: Administratiu

en: Art/Entertainment
ca@valencia: Art/Lleure

en: College Student
ca@valencia: Estudiant d'universitat

en: Community & Social
ca@valencia: Comunitat i social

en: Education
ca@valencia: Educació

en: Engineering
ca@valencia: Enginyeria

en: Financial Services
ca@valencia: Serveis financers

en: High School Student
ca@valencia: Estudiant d'institut

en: Home
ca@valencia: Domicili

en: ICQ - Providing Help
ca@valencia: Proveint ajuda - ICQ

en: Law
ca@valencia: Justícia

en: Managerial
ca@valencia: Gestoria

en: Manufacturing
ca@valencia: Manufactura

en: Medical/Health
ca@valencia: Mèdic/Salut

en: Military
ca@valencia: Militar

en: Non-Government Organization
ca@valencia: Organització no governamental

en: Other Services
ca@valencia: Altres serveis

en: Retail
ca@valencia: Saldos

en: Retired
ca@valencia: Jubilat

en: Science & Research
ca@valencia: Ciència i recerca

en: Technical
ca@valencia: Tècnic

en: University Student
ca@valencia: Estudiant d'universitat

en: Web Building
ca@valencia: Construcció de web

en: Alumni Org.
ca@valencia: Organització d'alumnes

en: Charity Org.
ca@valencia: Organització de caritat

en: Club/Social Org.
ca@valencia: Organització social

en: Community Org.
ca@valencia: Organització de comunitat

en: Cultural Org.
ca@valencia: Organització cultural

en: Fan Clubs
ca@valencia: Clubs d'admiradors

en: Fraternity/Sorority
ca@valencia: Fraternitat/Germandat

en: Hobbyists Org.
ca@valencia: Organització d'aficionats

en: International Org.
ca@valencia: Organització internacional

en: Nature and Environment Org.
ca@valencia: Organització de natura i medi ambient

en: Other
ca@valencia: Altres

en: Professional Org.
ca@valencia: Organització professional

en: Scientific/Technical Org.
ca@valencia: Organització científica/tècnica

en: Self Improvement Group
ca@valencia: Grup d'automillora

en: Spiritual/Religious Org.
ca@valencia: Organització espiritual/religiosa

en: Sports Org.
ca@valencia: Organització d'esports

en: Support Org.
ca@valencia: Organització d'ajuda

en: Trade and Business Org.
ca@valencia: Organització de comerç i negocis

en: Union
ca@valencia: Sindicat

en: Voluntary Org.
ca@valencia: Organització de voluntaris

en: Elementary School
ca@valencia: Escola elemental

en: High School
ca@valencia: Institut

en: College
ca@valencia: Universitat

en: University
ca@valencia: Universitat

en: Past Work Place
ca@valencia: Anterior lloc de treball

en: Past Organization
ca@valencia: Anterior organització

en: &Fetch Again
ca@valencia: O&btén altra vegada

en: '%2' Message for %1
ca@valencia: Missatge «%2» per a %1

en: Fetching '%2' Message for %1...
ca@valencia: S'està obtenint el missatge «%2» per a %1...

[ctx: @item icq xtraz status]
en: angry
ca@valencia: emprenyat

[ctx: @item icq xtraz status]
en: bath
ca@valencia: bany

[ctx: @item icq xtraz status]
en: tired
ca@valencia: cansat

[ctx: @item icq xtraz status]
en: party
ca@valencia: festa

[ctx: @item icq xtraz status]
en: beer
ca@valencia: cervesa

[ctx: @item icq xtraz status]
en: thinking
ca@valencia: pensant

[ctx: @item icq xtraz status]
en: eating
ca@valencia: menjant

[ctx: @item icq xtraz status]
en: watching tv
ca@valencia: mirant la tele

[ctx: @item icq xtraz status]
en: meeting
ca@valencia: reunit

[ctx: @item icq xtraz status]
en: coffee
ca@valencia: cafè

[ctx: @item icq xtraz status]
en: music
ca@valencia: música

[ctx: @item icq xtraz status]
en: business
ca@valencia: negoci

[ctx: @item icq xtraz status, taking pictures with camera]
en: shooting
ca@valencia: disparant

[ctx: @item icq xtraz status]
en: having fun
ca@valencia: divertint-se

[ctx: @item icq xtraz status]
en: phone
ca@valencia: telèfon

[ctx: @item icq xtraz status]
en: gaming
ca@valencia: jugant

[ctx: @item icq xtraz status]
en: studying
ca@valencia: estudiant

[ctx: @item icq xtraz status]
en: shopping
ca@valencia: comprant

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sick
ca@valencia: malalt

[ctx: @item icq xtraz status]
en: sleeping
ca@valencia: dormint

[ctx: @item icq xtraz status, water sport]
en: surfing
ca@valencia: navegant

[ctx: @item icq xtraz status, browsing the Internet]
en: browsing
ca@valencia: navegant

[ctx: @item icq xtraz status]
en: working
ca@valencia: treballant

[ctx: @item icq xtraz status]
en: typing
ca@valencia: escrivint

[ctx: @item icq xtraz status]
en: cooking
ca@valencia: cuinant

[ctx: @item icq xtraz status]
en: smoking
ca@valencia: fumant

[ctx: @item icq xtraz status]
en: i am high
ca@valencia: Guany alt activat

[ctx: @item icq xtraz status]
en: to be or not to be
ca@valencia: ser o no ser

[ctx: @item icq xtraz status]
en: love
ca@valencia: amor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Alternatively, you can search the ICQ Whitepages :
ca@valencia: Alternativament, podeu buscar a les pàgines blanques de l'ICQ:

en: Authorization Reply
ca@valencia: Resposta d'autorització

en: <b>%1</b> requested authorization to add you to his/her contact list.
ca@valencia: <b>%1</b> sol·licita permís per afegir-vos a la seua llista de contactes.

en: Authorization reply to <b>%1</b>.
ca@valencia: Resposta d'autorització a <b>%1</b>.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQAuthReplyUI)
en: ICQ Authorization Reply
ca@valencia: Resposta autorització ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblUserReq)
en: %1 requested authorization to add you to his/her contact list.
ca@valencia: %1 sol·licita autorització per afegir-vos a la seua llista de contactes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReqReason)
en: Request Reason:
ca@valencia: Motiu de sol·licitud:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRequestReason)
en: Some reason...
ca@valencia: Alguna raó...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbGrant)
en: &Grant authorization
ca@valencia: Ator&ga autorització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDecline)
en: &Decline authorization
ca@valencia: &Declina l'autorització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblReason)
en: Reason:
ca@valencia: Motiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStatus)
en: Please enter your current password first
    and then your new password twice.
    Password have to be between 6-8 characters long.
ca@valencia: Per favor, introduïu primer la contrasenya actual
    i després la nova contrasenya dos cops.
    La contrasenya ha de ser d'entre 6 i 8 caràcters.

en: Change ICQ Password
ca@valencia: Canvia la contrasenya de l'ICQ

en: ICQ Password Change
ca@valencia: Canvi de contrasenya ICQ

en: Your new password must be between 6-8 characters long.
ca@valencia: La vostra nova contrasenya ha de ser d'entre 6 i 8 caràcters.

en: Your password could not be changed.
ca@valencia: La vostra contrasenya no es pot canviar.

en: Your password has been changed successfully.
ca@valencia: La vostra contrasenya s'ha canviat amb èxit.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ICQEditAccountUI)
en: Account Preferences - ICQ
ca@valencia: Preferències compte - ICQ

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: &Basic Setup
ca@valencia: Arranjament &bàsic

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Account Preferences
ca@valencia: Preferències compte

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.
ca@valencia: L'ID d'usuari del vostre compte ICQ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblAccountId) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtAccountId)
en: The user ID of your ICQ account.  This should be in the form of a number (no decimals, no spaces).
ca@valencia: L'ID d'usuari del vostre compte ICQ. Este haurà de ser un número (sense decimals ni espais).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAccountId)
en: IC&Q UIN:
ca@valencia: UIN de l'IC&Q:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the ICQ network, you will need an ICQ account.<br><br>
    If you do not currently have an ICQ account, please click the button to create one.
ca@valencia: Per connectar a la xarxa ICQ, necessitareu un compte de l'ICQ.<br/><br/>
    Si en l'actualitat no teniu cap compte de l'ICQ, per favor, premeu el botó per crear-ne un.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, changePasswordGroupBox)
en: Change password
ca@valencia: Canvia la contrasenya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If you have an existing ICQ account and would like to change its password, you can use this button to enter a new password.
ca@valencia: Si ja teniu un compte ICQ i voleu canviar la seua contrasenya, podeu emprar este botó per introduir una nova contrasenya.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonChangePassword)
en: Change Your Password...
ca@valencia: Canvia la vostra contrasenya...

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Accou&nt Preferences
ca@valencia: Preferències del co&mpte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Privacy Options
ca@valencia: Opcions de privadesa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.
ca@valencia: Activa el requeriment d'una autorització, el qual no permetrà als usuaris afegir-vos a la seua llista de contactes sense que els hi autoritzeu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: Enable the authorization requirement, which will not allow users to add you to their contact list without authorization from you.  Check this box, and you will have to confirm any users who add you to their list before they may see your online status.
ca@valencia: Activa el requeriment d'una autorització, el qual no permetrà als usuaris afegir-vos a la seua llista de contactes sense que els hi autoritzeu. Marcar esta casella farà que hàgeu de confirmar qualsevol intent d'un usuari d'afegir-vos a la seua llista de contactes abans de veure el seu estat de connexió.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkRequireAuth)
en: &Require authorization before someone can add you to their contact list
ca@valencia: &Requerir autorització abans que ningú vos puga afegir a la vostra llista de contactes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Check this to hide your IP address from people when they view your user info
ca@valencia: Marqueu això per ocultar la vostra adreça IP als altres usuaris

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Checking this box prevent people from seeing your IP address if they view your ICQ user details such as name, address, or age.
ca@valencia: Marcant esta casella no permeteu als altres usuaris veure quina és la vostra IP si miren els detalls d'usuari ICQ com el nom, adreça o edat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkHideIP)
en: Hide &IP address
ca@valencia: Oculta l'adreça &IP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable Web Aware functionality.
ca@valencia: Marqueu esta casella per activar la funcionalitat coneixement web.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Check this box to enable ICQ's Web Aware functionality, which allows people to see your online status from ICQ's web page, and send you a message without necessarily having ICQ themselves.
ca@valencia: Marqueu esta casella per activar la funcionalitat coneixement web, la qual permet a la gent veure el vostre estat de connexió a través d'una pàgina web i enviar-vos un missatge sense necessitat de tindre ICQ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkWebAware)
en: Make my status available via &ICQ's unified messaging center
ca@valencia: Fes el meu estat disponible via el centre unificat de missatges &ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtServerEncrypted)
en: Use SSL encryption
ca@valencia: Usa encriptatge SSL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.
ca@valencia: L'adreça IP o la màscara del servidor ICQ al qual voleu connectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the ICQ server you wish to connect to.  Normally you will want the default (slogin.icq.com or login.icq.com).
ca@valencia: L'adreça IP o la màscara del servidor ICQ al qual voleu connectar. Normalment serà el per defecte (slogin.icq.com o login.icq.com).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelServer)
en: Ser&ver /
ca@valencia: Ser&vidor /

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.
ca@valencia: El port del servidor ICQ amb el qual voleu connectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServerPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtServerPort)
en: The port on the ICQ server that you would like to connect to.  Normally this is 443 or 5190.
ca@valencia: El port del servidor ICQ amb el qual voleu connectar. Normalment és 443 o 5190.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Override system proxy settings
ca@valencia: Substitueix l'arranjament de servidor intermediari del sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, edtProxyServerSocks5)
en: Proxy server is SOCKS5
ca@valencia: El servidor intermediari és SOCKS5

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server.
ca@valencia: L'adreça IP o la màscara del servidor del servidor intermediari que voleu utilitzar per connectar a un servidor ICQ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtProxyServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the proxy server you wish to use for connecting to an ICQ server. The proxy server must support a CONNECT command and allow connections to the ICQ server port (normally 443 or 5190).
ca@valencia: L'adreça IP o la màscara del servidor del servidor intermediari que voleu utilitzar per connectar a un servidor ICQ. El servidor intermediari ha d'acceptar l'orde CONNECT i ha de permetre les connexions al port del servidor ICQ (normalment 443 o 5190).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblProxyServerPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to.
ca@valencia: El port que escolta el servidor intermediari.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128 or 8080.
ca@valencia: El port que escolta el servidor intermediari. Normalment serà el 3128 o el 8080.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, edtProxyServerPort)
en: The port that the proxy server listens to. Normally this will be 3128, 8080, or 443 (https).
ca@valencia: El port que escolta el servidor intermediari. Normalment serà el 3128, el 8080 o el 443 (https).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Peer Connection Options
ca@valencia: Opcions de connexió dels parells

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIgnore)
en: Ignore
ca@valencia: Ignora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Ignore:
ca@valencia: Ignora:

en: <qt>You must enter a valid ICQ No.</qt>
ca@valencia: <qt>Heu d'introduir un número vàlid d'ICQ.</qt>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Information
ca@valencia: Informació personal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nickNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Nickname:
ca@valencia: &Sobrenom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, firstNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &First name:
ca@valencia: &Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lastNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Last name:
ca@valencia: &Cognoms:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Gen&der:
ca@valencia: Ge&nere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, maritalLabel)
en: Marital status:
ca@valencia: Estat civil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Timezone:
ca@valencia: &Zona horària:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayDayLabel)
en: Day:
ca@valencia: Dia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayMonthLabel)
en: Month:
ca@valencia: Mes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayYearLabel)
en: Year:
ca@valencia: Any:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: A&ge:
ca@valencia: &Edat:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Spoken Languages
ca@valencia: Llengües parlades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language1Label)
en: First:
ca@valencia: Primer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language2Label)
en: Second:
ca@valencia: Segon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, language3Label)
en: Third:
ca@valencia: Tercer:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location && Contact Information
ca@valencia: Localització i informació de contacte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Address:
ca@valencia: &Adreça:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: &City:
ca@valencia: Ciu&tat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &State:
ca@valencia: Pro&víncia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Zip:
ca@valencia: Co&di postal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Countr&y:
ca@valencia: &País:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Phone:
ca@valencia: &Telèfon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Ce&ll:
ca@valencia: &Mòbil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10_2)
en: &Homepage:
ca@valencia: Pàgina &web:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Origin
ca@valencia: Origen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblState)
en: State:
ca@valencia: Província:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interests
ca@valencia: Interessos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Organization Type
ca@valencia: Tipus d'organització

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Past Affiliation
ca@valencia: Afiliació anterior

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Email Addresses
ca@valencia: Adreces de correu electrònic

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sendInfoCheck)
en: Send updates and ICQ promotional info to my primary email
ca@valencia: Envia actualitzacions i informació de promocions d'ICQ a la meua adreça de correu electrònic principal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Non-published email will be used for password retrieval purposes.
ca@valencia: El correu electrònic no publicat s'usarà per a propòsits de recuperació de contrasenya.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabWhitepages)
en: ICQ Whitepages Search
ca@valencia: Busca a les pàgines blanques de l'ICQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: &Email:
ca@valencia: Correu-&e:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: &Gender:
ca@valencia: Se&xe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9)
en: Lan&guage:
ca@valencia: &Idioma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel11)
en: C&ountry:
ca@valencia: &País:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, onlyOnline)
en: Only search for online contacts
ca@valencia: Busca només als contactes en línia

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabUIN)
en: UIN Search
ca@valencia: Busca UIN

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, searchResults)
en: This is where the results from your search are displayed. If you double-click a result, the search window will close and pass the UIN of the contact you wish to add back to the Add Contact Wizard. You can only add one contact at a time.
ca@valencia: Ací és on es mostraran els resultats de la vostra busca. Si doblecliqueu un resultat, es tancarà la finestra de busca i passarà la UIN del contacte que voleu afegir cap a l'assistent d'afegir contactes. Només podeu afegir un contacte cada cop.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, searchButton)
en: Search the ICQ Whitepages with your search criteria
ca@valencia: Busca les pàgines blanques de l'ICQ amb els criteris de busca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clears both search fields and results
ca@valencia: Neteja tant els camps de busca com els resultats

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stops the search
ca@valencia: Atura la busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
ca@valencia: Atura

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: Show information about the selected contact
ca@valencia: Mostra les informacions del contacte seleccionat

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, userInfoButton)
en: User Info
ca@valencia: Info.d'usuari

en: ICQ User Search
ca@valencia: Busca d'usuari d'ICQ

en: Add the selected user to your contact list
ca@valencia: Afig l'usuari seleccionat a la llista de contactes

en: Requires Authorization
ca@valencia: Requereix autorització

en: You must be online to search the ICQ Whitepages.
ca@valencia: Heu d'estar connectat per buscar a les pàgines blanques de l'ICQ.

en: You must enter a valid UIN.
ca@valencia: Heu d'introduir un UIN vàlid.

en: You must enter search criteria.
ca@valencia: Heu d'introduir un criteri de busca.

en: You must be online to display user info.
ca@valencia: Heu d'estar connectat per visualitzar la informació d'usuari.

en: Yes
ca@valencia: Sí

en: ICQ User Information
ca@valencia: Informació d'usuari ICQ

en: General ICQ Information
ca@valencia: Informació general ICQ

en: Home Info
ca@valencia: Informació de casa

en: Home Information
ca@valencia: Informació de casa

en: Work Info
ca@valencia: Informació laboral

en: Work Information
ca@valencia: Informació laboral

en: Other Info
ca@valencia: Altra informació

en: Other ICQ Information
ca@valencia: Altra informació ICQ

en: Interest Info
ca@valencia: Informació d'interessos

en: Interest Information
ca@valencia: Informació d'interessos

en: Org & Aff Info
ca@valencia: Informació d'organització i filiació

en: Organization & Affiliation Information
ca@valencia: Informació d'organització i filiació

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Publish Email/Email
ca@valencia: Correu de publicació/Correu

[ctx: Primary email address]
en: Primary
ca@valencia: Primària

[ctx: Other email address]
en: More
ca@valencia: Més

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Company Location Information
ca@valencia: Informació de la localització de l'empresa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Address:
ca@valencia: Adreça:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Zip:
ca@valencia: Codi postal:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Personal Work Information
ca@valencia: Informació laboral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, occupationLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblOccupation)
en: Occupation:
ca@valencia: Ocupació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: Phone:
ca@valencia: Telèfon:

en: Xtraz Status Editor
ca@valencia: Editor d'estat Xtraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Icon:
ca@valencia: Icona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkAppend)
en: Append to menu
ca@valencia: Penja al menú

en: file is empty:
ca@valencia: El fitxer és buit:

en: Bad Request
ca@valencia: Sol·licitud incorrecta

en: Request Timed Out
ca@valencia: La sol·licitud ha caducat

en: Acceptance Period Timed Out
ca@valencia: El període d'acceptació ha caducat

en: Unknown Error:
ca@valencia: Error desconegut:

en: missing IP or port
ca@valencia: falta IP o port

en: Timeout
ca@valencia: Caducat

en: Adding contacts
ca@valencia: S'estan afegint contactes

en: Adding contacts to ICQ server list.
ca@valencia: S'estan afegint contactes a la llista del servidor ICQ.

en: Adding contacts to AIM server list.
ca@valencia: S'estan afegint contactes a la llista del servidor AIM.

[ctx: %1 out of %2 contacts have been added]
en: %1 out of %2 added.
ca@valencia: S'han afegit %1 de %2.

en: Chat Room Invitation
ca@valencia: Invitació a la sala de xat

[ctx: account has been disconnected]
en: Kopete: %1 disconnected
ca@valencia: Kopete: %1 s'ha desconnectat

en: There was an error in the protocol handling; it was not fatal, so you will not be disconnected.
ca@valencia: S'ha produït un error en la gestió del protocol; no ha estat fatal, de manera que no vos heu desconnectat.

en: There was an error in the protocol handling; automatic reconnection occurring.
ca@valencia: S'ha produït un error en la gestió del protocol; s'està reconnectant automàticament.

en: Kopete: OSCAR Protocol error
ca@valencia: Kopete: error del protocol OSCAR

[ctx: AIM user id]
en: screen name
ca@valencia: nom a pantalla

en: You have logged in more than once with the same %1, account %2 is now disconnected.
ca@valencia: Heu accedit en més d'una vegada amb el mateix %1, el compte %2 està desconnectat ara.

en: Sign on failed because either your %1 or password are invalid. Please check your settings for account %2.
ca@valencia: Falla el registre perquè o %1 o bé la contrasenya no són vàlids. Per favor, reviseu la configuració del compte %2.

en: The %1 service is temporarily unavailable. Please try again later.
ca@valencia: El servei %1 no està disponible de moment. Per favor, proveu-ho més tard.

en: Could not sign on to %1 with account %2 because the password was incorrect.
ca@valencia: No s'ha pogut accedir a %1 amb el compte %2, ja que la contrasenya és incorrecta.

en: Could not sign on to %1 with nonexistent account %2.
ca@valencia: No s'ha pogut accedir a %1 amb el compte %2 que no existeix.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 expired.
ca@valencia: L'entrada a %1 ha fallat, ja que el vostre compte %2 ha vençut.

en: Sign on to %1 failed because your account %2 is currently suspended.
ca@valencia: L'entrada a %1 ha fallat, ja que el vostre compte %2 actualment està suspès.

en: Could not sign on to %1 as there are too many clients from the same computer.
ca@valencia: No s'ha pogut accedir a %1 atès que hi ha massa clients des del mateix ordinador.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for sending messages too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
ca@valencia: El servidor %2 ha blocat al compte %1 per enviar missatges massa ràpid. Espereu deu minuts i proveu-ho de nou. Si continueu provant-ho, haureu d'esperar encara més temps.

en: Account %1 was blocked on the %2 server for reconnecting too quickly. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
ca@valencia: El servidor %2 ha blocat al compte %1 per reconnectar-se massa ràpid. Espereu deu minuts i proveu-ho de nou. Si continueu provant-ho, haureu d'esperar encara més temps.

en: Sign on to %1 with your account %2 failed.
ca@valencia: No s'ha pogut accedir a %1 amb el compte %2.

en: The %1 server thinks the client you are using is too old. Please report this as a bug at http://bugs.kde.org
ca@valencia: El servidor %1 creu que el client que esteu usant és massa antic. Per favor, informeu d'un error a http://bugs.kde.org

en: Account %1 was disabled on the %2 server because of your age (under than 13).
ca@valencia: El compte %1 s'ha inactivat al servidor %2 a causa de la vostra edat (menor de 13).

en: Buddy icons
ca@valencia: Icones de companys

en: Group chat
ca@valencia: Xat de grup

en: Voice chat
ca@valencia: Xat de veu

en: Send buddy list
ca@valencia: Envia la llista de companys

en: The user %1 requires authorization before being added to a contact list. Do you want to send an authorization request?
    
    Reason for requesting authorization:
ca@valencia: L'usuari %1 requereix autorització abans d'afegir-lo a la llista de contactes. Voleu enviar-li una petició d'autorització?
    
    Raó per demanar l'autorització:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Use this &encoding when chatting with this contact:
ca@valencia: Usa esta &codificació en fer xat amb este contacte:

en: Select Encoding
ca@valencia: Escolliu la codificació

en: Default
ca@valencia: Per defecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: The following contacts are not on your contact list. Would you like to add them?
ca@valencia: Els següents contactes no estan a la vostra llista de contactes. Voleu afegir-los?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, doNotShowAgain)
en: Do &not ask again
ca@valencia: &No ho tornes a preguntar

en: Add Contacts to Server List
ca@valencia: Afig els contactes a la llista del servidor

en: Do &Not Add
ca@valencia: &No afiges

en: Client Features
ca@valencia: Característiques del client

en: Buddy Icon MD5 Hash
ca@valencia: Verificació MD5 de la icona de company

en: Contact Encoding
ca@valencia: Codificació del contacte

en: Member Since
ca@valencia: Membre des de

en: Protocol Version
ca@valencia: Versió del protocol

en: Show my own video...
ca@valencia: Mostra el meu vídeo...

en: View Contact's Webcam
ca@valencia: Visualitza la càmera web del contacte

en: Send Webcam
ca@valencia: Envia la càmera web

en: Country
ca@valencia: País

en: State
ca@valencia: Província

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Home Address
ca@valencia: Adreça particular

en: Zipcode
ca@valencia: Codi postal

en: Age
ca@valencia: Edat

en: There was an error while connecting to the QQ server.
    Error message:
ca@valencia: S'ha produït un error en connectar al servidor de QQ.
    Missatge d'error:

en: Unable to lookup %1
ca@valencia: No es pot abastar %1

en: Unhandled QQ error code %1 
    Please file a bug report with a detailed description and, if possible, the last console debug output.
ca@valencia: Codi d'error %1 de QQ no manejable
    Per favor, ompliu un informe d'error amb una descripció detallada i, si fos possible, l'última eixida de depuració de la consola.

en: QQ vCard
ca@valencia: vCard de QQ

en: WARNING: This vCard may be out-of-date.
ca@valencia: AVÍS: esta vCard pot estar obsoleta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Contact name:
ca@valencia: Nom del &contacte:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QQEditAccountUI)
en: Account Preferences - QQ
ca@valencia: Preferències del compte - QQ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.
ca@valencia: L'ID d'usuari del contacte del QQ que voleu usar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_login)
en: The user ID of the QQ contact you would like to use.  This should be in the form of a valid E-mail address.
ca@valencia: L'ID d'usuari del contacte del QQ que voleu usar. Este hauria d'estar en un format vàlid d'adreça de correu electrònic.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_3)
en: &QQ ID:
ca@valencia: ID de &QQ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_autologin)
en: If you check this checkbox, the account will not be connected when you press the "Connect All" button, or at startup when automatic connection at startup is enabled.
ca@valencia: Si activeu esta casella de selecció, el compte no es connectarà quan premeu el botó «Connecta-ho tot», ni en iniciar en el cas que tingueu seleccionada la connexió automàtica en iniciar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonVCard)
en: View && Update my vCard
ca@valencia: Visualitza i actualitza la meua vCard

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the QQ network, you will need a QQ ID.
    
    If you do not currently have an ID, please create one.
ca@valencia: Per connectar a la xarxa QQ, necessitareu un ID de QQ.
    
    Si ara no en teniu, per favor, creeu-ne un.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_serverPort) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, m_serverName) i18n: ectx: property (toolTip), widget
en: Only modify these values if you want to use a special IM proxy server, like SIMP
ca@valencia: Només modifiqueu estos valors si voleu usar un servidor intermedi de MI especial com SIMP

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_settings_page)
en: Global QQ Options
ca@valencia: Opcions globals de QQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Note:</b> These settings are applicable to all QQ accounts
ca@valencia: <qt><b>Nota:</b> Estos valors són aplicables a tots els comptes de QQ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: This option will notify you when a contact starts typing their message, before the message is sent or finished.
ca@valencia: Esta opció vos notificarà que un contacte comença a escriure el seu missatge, abans que el missatge s'envie o acabe.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, NotifyNewChat)
en: Au&tomatically open a chat window when someone starts a conversation
ca@valencia: Obri &automàticament una finestra de xat quan algú comence una conversa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the display pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
ca@valencia: <qt><p>Indica com el Kopete baixarà les imatges a mostrar dels contactes</p>
    <dl><dt>Només manualment</dt><dd>La imatge no baixa automàticament. Només baixa quan l'usuari la sol·liciti</dd>
    <dt>Quan s'òbriga un xat</dt><dd>La imatge baixa quan s'òbriga un sòcol de conversació (p.ex. quan obriu una finestra de xat)</dd>
    <dt>Automàticament</dt><dd>Sempre intenta baixar la imatge si el contacte en té una. <b>Nota:</b> Això obrirà un sòcol i farà que l'usuari sàpiga que esteu baixant la seua imatge.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Download the QQ picture:
ca@valencia: Baixa la imatge de QQ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: <qt><p>Indicate when Kopete will download the pictures of contacts</p>
    <dl><dt>Only manually</dt><dd>The picture is not downloaded automatically. It is only downloaded when the user requests it</dd>
    <dt>When a chat is open</dt><dd>The picture is downloaded when a conversation socket is opened, i.e. when you open a chat window</dd>
    <dt>Automatically</dt><dd>Always try to download the picture if the contact has one.  <b>Note:</b> this will open a socket, and let the user know you are downloading their picture.</dd></dl>
ca@valencia: <qt><p>Indica com el Kopete baixarà les imatges dels contactes</p>
    <dl><dt>Només manualment</dt><dd>La imatge no baixa automàticament. Només baixa quan l'usuari la sol·liciti</dd>
    <dt>Quan s'òbriga un xat</dt><dd>La imatge baixa quan s'òbriga un sòcol de conversació (p.ex. quan obriu una finestra de xat)</dd>
    <dt>Automàticament</dt><dd>Sempre intenta baixar la imatge si el contacte en té una. <b>Nota:</b> Això obrirà un sòcol i farà que l'usuari sàpiga que esteu baixant la seua imatge.</dd></dl>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Only Manually
ca@valencia: Només manualment

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: When a Chat is Open (default)
ca@valencia: Quan s'òbriga un xat (per defecte)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, DownloadPicture)
en: Automatically (read help)
ca@valencia: Automàticament (llegiu l'ajuda)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: QQ Messenger allows users to download and use custom emoticons. If this option is enabled, Kopete will download and display such emoticons.
ca@valencia: El QQ Messenger permet els usuaris baixar i usar emoticones personalitzades. Si s'activa esta opció, el Kopete descarregarà estes emoticones i les mostrarà.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useCustomEmoticons)
en: &Download and show custom emoticons
ca@valencia: &Descarrega i mostra les emoticones personalitzades

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: Export all the emoticon themes as custom emoticons (only works for emoticons in the PNG format).
ca@valencia: Exporta tots els temes d'emoticones com emoticones a mida (només funciona amb emoticones en format PNG).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, exportEmoticons)
en: E&xport the current emoticon theme to users
ca@valencia: E&xporta el tema actual d'emoticones als usuaris

en: <qt>You must enter a valid email address.</qt>
ca@valencia: <qt>Haureu d'introduir una adreça de correu electrònic vàlida.</qt>

en: QQ Plugin
ca@valencia: Connector QQ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Picture
ca@valencia: Imatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblQQId)
en: QQ ID:
ca@valencia: ID de QQ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAge)
en: Age:
ca@valencia: Edat:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbGender)
en: N/A
ca@valencia: NS/NC

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSignature)
en: Signature:
ca@valencia: Signatura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZip)
en: Zip code:
ca@valencia: Codi postal:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phone Numbers
ca@valencia: Números de telèfon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rat
ca@valencia: Rata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ox
ca@valencia: Bou

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Tiger
ca@valencia: Tigre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rabbit
ca@valencia: Conill

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dragon
ca@valencia: Drac

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Snake
ca@valencia: Serp

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Horse
ca@valencia: Cavall

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Ram
ca@valencia: Ovella

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Monkey
ca@valencia: Mico

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Rooster
ca@valencia: Gall

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Dog
ca@valencia: Gos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbZodiac)
en: Pig
ca@valencia: Porc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Graduate:
ca@valencia: Estudis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblZodiac)
en: Zodiac:
ca@valencia: Zodíac:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aries
ca@valencia: Àries

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Taurus
ca@valencia: Taure

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Gemini
ca@valencia: Gèminis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Cancer
ca@valencia: Càncer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Leo
ca@valencia: Lleó

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Virgo
ca@valencia: Verge

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Libra
ca@valencia: Balança

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Scorpio
ca@valencia: Escorpió

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Sagittarius
ca@valencia: Sagitari

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Aquarius
ca@valencia: Aquari

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbHoroscope)
en: Pisces
ca@valencia: Peixos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHoroscope)
en: Horoscope:
ca@valencia: Horòscop:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIntroduction)
en: Introduction:
ca@valencia: Introducció:

en: Webcam for %1
ca@valencia: Càmera web per %1

en: No webcam image received
ca@valencia: No s'ha rebut cap imatge de càmera web

en: This version of Skype is too old, consider upgrading
ca@valencia: La versió de l'Skype és massa vella, considereu actualitzar-la

en: Skype protocol
ca@valencia: Protocol Skype

en: Does not have multi-user chat capability
ca@valencia: No disposa de la capacitat de xat multiusuari

en: Chat denied
ca@valencia: Xat denegat

en: Unknown error
ca@valencia: Error desconegut

en: Misc error
ca@valencia: Error miscel·lani

en: User or phone number does not exist
ca@valencia: L'usuari o el número de telèfon no existeixen

en: User is offline
ca@valencia: L'usuari és fora de línia

en: No proxy found
ca@valencia: No s'ha trobat el servidor intermediari

en: Session terminated
ca@valencia: Sessió acabada

en: No common codec found
ca@valencia: No s'ha trobat cap codi comú

en: Sound I/O error
ca@valencia: Error d'E/S del so

en: Problem with remote sound device
ca@valencia: Problema amb el dispositiu remot de so

en: Call blocked by recipient
ca@valencia: Trucada blocada pel destinatari

en: Recipient not a friend
ca@valencia: El destinatari no és un amic

en: User not authorized by recipient
ca@valencia: Usuari no autoritzat pel destinatari

en: Sound recording error
ca@valencia: Error de gravació de so

en: This version of Skype does not support adding users to chat.
ca@valencia: Esta versió de l'Skype no permet afegir usuaris per a xatejar.

en: Skype Protocol
ca@valencia: Protocol Skype

en: Could not ping Skype
ca@valencia: No s'ha pogut fer un ping a l'Skype

en: Skype did not accept this application
ca@valencia: L'Skype no accepta esta aplicació

en: Skype API syntax error
ca@valencia: Error de sintaxi API Skype

en: Skype API not ready yet, wait a bit longer
ca@valencia: L'API Skype encara no està llesta, espereu una mica més

en: Cannot register Skype communication for Kopete on D-Bus
ca@valencia: No s'ha pogut registrar la comunicació de l'Skype per al Kopete en el D-Bus

en: Could not launch Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
ca@valencia: No s'ha pogut engegar l'Skype.
    Heu d'instal·lar el binari enllaçat original Skype versió 2.0 des de http://www.skype.com

en: Could not find Skype.
    You need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 binary from http://www.skype.com
ca@valencia: No s'ha pogut trobar l'Skype.
    Heu d'instal·lar el binari enllaçat original Skype versió 2.0 des de http://www.skype.com

en: Could not ping Skype.
    Maybe Skype not running.
    Error while sending a message to Skype (%1).
ca@valencia: No s'ha pogut fer un ping a l'Skype.
    Potser l'Skype no està funcionant.
    Error mentre s'enviava un missatge a l'Skype (%1).

en: Error while sending a message to Skype (%1).
ca@valencia: Error mentre s'enviava un missatge a l'Skype (%1).

en: Could not ping Skype.
    You are logged out from Skype, please log in.
ca@valencia: No s'ha pogut fer ping a l'Skype.
    No heu entrat a l'Skype, per favor, feu-ho.

en: Please login to Skype first
ca@valencia: Per favor, primer connecteu-vos a l'Skype

en: Skype Me
ca@valencia: Truca'm per l'Skype

en: Make Test Call
ca@valencia: Fa una trucada de prova

en: Cannot open info about user %1
ca@valencia: No s'ha pogut obrir la informació quant a l'usuari %1

en: Unknown action from SkypeActionHandler
ca@valencia: Acció desconeguda de SkypeActionHandler

en: Add contact from SkypeActionHandler is not supported yet
ca@valencia: L'addició d'un contacte des de SkypeActionHandler encara no està implementada

en: Send voicemail from SkypeActionHandler is not supported yet
ca@valencia: L'enviament d'un correu de veu des de SkypeActionHandler encara no està implementat

en: You must connect to Skype first.
ca@valencia: Heu de connectar primer a l'Skype.

en: Wrong Information
ca@valencia: Informació errònia

en: You must write the contact's name.
ca@valencia: Heu d'escriure el nom del contacte.

en: Contact echo123 is not needed. You can make test call in Skype protocol actions.
ca@valencia: El contacte echo123 no és necessari. Podeu fer una trucada de prova a les accions de protocol de l'Skype.

en: This contact already exists in this account.
ca@valencia: Este contacte ja existeix en este compte.

en: You cannot add yourself as a contact.
ca@valencia: No podeu afegir-vos-hi vós mateix com a contacte.

en: Call with %1
ca@valencia: Trucada amb %1

en: Canceled
ca@valencia: Anul·lat

en: Other person is busy
ca@valencia: L'altra persona està ocupada

en: Refused
ca@valencia: Refusada

en: Call Back
ca@valencia: Torna la trucada

en: Missed
ca@valencia: Perduda

en: Resume
ca@valencia: Continua

en: On hold (local)
ca@valencia: En espera (local)

en: On hold (remote)
ca@valencia: En espera (remot)

en: On hold
ca@valencia: En espera

en: Hold
ca@valencia: En espera

en: In progress
ca@valencia: En curs

en: Ringing
ca@valencia: Sonant

en: Failed
ca@valencia: Fallada

[ctx: Early media means the media played before the call is established. For example it can be a calling tone or a waiting message such as all operators are busy.]
en: Early media (waiting for operator...)
ca@valencia: Mitjà primerenc (esperant l'operador...)

en: Failed (%1)
ca@valencia:  Fallada (%1)

en: %1 active
    %2 total
ca@valencia: %1 activa
    %2 total

en: Skypeout inactive
ca@valencia: Skypeout inactiu

en: Call
ca@valencia: Trucada

en: Conference Call
ca@valencia: Trucada de conferència

en: Block contact
ca@valencia: Bloqueja el contacte

en: Details for User %1
ca@valencia: Detalls per a l'usuari %1

en: You can have only one skype account
ca@valencia: Podeu tindre només un compte de l'Skype

en: Configure Skype client
ca@valencia: Configuració del client Skype

en: Please enter your skype user name
ca@valencia: Per favor, introduïu el nom d'usuari de l'Skype

en: You must enter your skype user name
ca@valencia: Heu d'introduir el vostre nom d'usuari de l'Skype

en: Cannot create/open file %1 for configuring the Skype client.
ca@valencia: No s'ha pogut crear/obrir el fitxer %1 per configurar el client Skype.

en: Process has completed.
    Skype is now configured for Kopete.
    You must restart the Skype client for changes to take effect.
ca@valencia: S'ha completat el procés.
    Ara l'Skype està configurat per al Kopete.
    Heu de reiniciar el client Skype perquè els canvis siguen efectius.

en: Not in Skype list
ca@valencia: No hi és a la llista de l'Skype

en: Not authorized
ca@valencia: No autoritzat

en: SkypeOut contact
ca@valencia: Contacte SkypeOut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeAddContactBase)
en: Add Skype Contact
ca@valencia: Afig contacte de l'Skype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype name:
ca@valencia: Nom de l'Skype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Sorry, but the search function is not yet implemented.
ca@valencia: Ho sento, però la funció de busca encara no està implementada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, SearchButton)
en: Se&arch
ca@valencia: Ce&rca

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeCallDialogBase)
en: Skype Call
ca@valencia: Trucada de l'Skype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name(s) of Participant(s)
ca@valencia: Nom(s) del(s) participant(s)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, NameLabel)
en: Name of the other participant in the call (or a list of names if it is a conference call.)
ca@valencia: Nom de l'altre partícip de la trucada (o una llista de nom si és una trucada de conferència).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total time elapsed.
ca@valencia: Temps total transcorregut.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Time:
ca@valencia: Temps:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, CreditLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits left
ca@valencia: Manquen crèdits SkypeOut

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TimeLabel)
en: Total length of the call/<br />(i.e. both time speaking and time on hold.)
ca@valencia: Duració total de la trucada/<br />(és a dir, tant el temps parlant com el temps en espera).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: SkypeOut credits:
ca@valencia: Crèdits SkypeOut:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept call
ca@valencia: Accepta la trucada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, AcceptButton)
en: Accept incoming call
ca@valencia: Accepta la trucada entrant

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HangButton)
en: Finish the call
ca@valencia: Finalitza la trucada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HangButton)
en: Terminate the call
ca@valencia: Finalitza la trucada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HangButton)
en: H&ang up
ca@valencia: Penj&a

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Hold the call
ca@valencia: Posa la trucada en espera

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, HoldButton)
en: Interrupt the call for a moment and resume (or hang up) later.
ca@valencia: Interromp la trucada per un moment i continua (o penja) després.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, HoldButton)
en: H&old
ca@valencia: En es&pera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person.
ca@valencia: Obri un xat amb la persona.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, ChatButton)
en: Open chat to the person with whom you are talking.
ca@valencia: Obri un xat amb la persona amb qui esteu parlant.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, VideoButton)
en: Start/Stop Video
ca@valencia: Engega/atura el vídeo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SkypeDetailsBase)
en: User's Details
ca@valencia: Detalls de l'usuari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Skype ID:
ca@valencia: ID de l'Skype:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Authorized
ca@valencia: Autoritzat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authorCombo)
en: Not Authorized
ca@valencia: No autoritzat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Is authorized:
ca@valencia: Està autoritzat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Display Name:
ca@valencia: Nom a mostrar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Sex:
ca@valencia: Sexe:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: Check this if you do not want to connect with other protocols
ca@valencia: Marqueu esta caixa si no voleu connectar amb altres protocols

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, excludeCheck)
en: E&xclude from connection
ca@valencia: E&xclou de la connexió

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Important Note
ca@valencia: Nota important

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: The Skype plugin serves as a bridge to an externally running copy of Skype. This has some consequences on how it functions: you need an instance of Skype to be running, and only one Skype account can be used.<br /><br />Note that you need to install the original dynamic linked Skype version 2.0 or 2.1 from <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br />This plugin will only work if the language in the Skype client set to English. Kopete shows notifications (incoming call, message, ...), so you can turn off the notifications in Skype.
ca@valencia: El connector Skype serveix com a pont a una còpia en marxa de l'Skype. Això té algunes conseqüències en com funciona: heu de tindre una instància de l'Skype funcionant, i només es pot fer servir un compte de l'Skype.<br /><br />Tingueu en compte que heu d'instal·lar el binari de la versió 2.0 original dinàmicament enllaçada de l'Skype des de <a href="http://www.skype.com">http://www.skype.com</a><br /><br /> Este connector només funcionarà si el llenguatge del client Skype és l'anglés. El Kopete mostra les notificacions (trucada entrant, missatges,...), per tant, podeu desactivar les notificacions a l'Skype.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureSkypeClient)
en: Disable Skype notifications and set up English language in Skype client
ca@valencia: Desactiva les notificacions de l'Skype i defineix l'idioma anglés en el client Skype

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, launchTab)
en: Lau&nch
ca@valencia: E&ngega

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: You can set whether and when should kopete launch Skype.
ca@valencia: Podeu arranjar si voleu que el Kopete engegui l'Skype i com.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, LaunchGroup)
en: Launch Skype
ca@valencia: Engega l'Skype

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeededRadio)
en: When &not running
ca@valencia: Quan &no està en marxa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, LaunchNeverRadio)
en: N&ever
ca@valencia: M&ai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Command to launch Skype:
ca@valencia: Orde per a iniciar l'Skype:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: Launch timeout:
ca@valencia: Temps d'espera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_4)
en: Wait before trying to connect to Skype:
ca@valencia: Espera abans d'intentar connectar a l'Skype:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, WaitSpin) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, WaitSpin)
en: trying
ca@valencia: s'està intentant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: If you get error that Skype was not found, but in fact it is running, check the instructions at <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Note that only the dynamic linked Skype binary is supported.
ca@valencia: Si obteniu l'error que l'Skype no s'ha trobat, però de fet està en marxa, comproveu les instruccions a <a href="https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux">https://developer.skype.com/Docs/ApiDoc/Skype_API_on_Linux</a>.<br /><br />Tingueu en compte que només funciona amb l'executable dinàmicament enllaçat de l'Skype.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3_2)
en: Each application that wants to use Skype must provide its name to it, and the user is asked whether to allow said application to access Skype.<br>By default, kopete provides kopete as its name, but if you suspect another application is accessing Skype with this name, you can change the name Kopete uses here, and then within Skype disallow applications that refer to themselves as kopete.
ca@valencia: Cada aplicació que vulga usar l'Skype ha de proveir el seu nom a ell, i a l'usuari se li pregunta si permet que la dita aplicació puga accedir l'Skype.<br>Per defecte, el Kopete proveeix kopete com el seu nom, però si sospiteu que una altra aplicació accedeix a l'Skype amb este nom, podeu canviar el nom que usa el Kopete ací, i llavors dins de l'Skype prohibiu l'accés a les aplicacions referenciades com a kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AuthorCheck)
en: &Non-standard authorization
ca@valencia: Autorització &no estàndard

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: What bus do you want to use
ca@valencia: Quin bus voleu utilitzar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, BusGroup)
en: Which D-Bus do you want to use to connect to Skype?<br>Session: Your own, other people cannot use it (use --use-session-dbus to start Skype on that bus.)<br>System: Shared by all people on the same computer. This one is used by default by Skype.<br>You have to specify the same D-Bus used by Skype.
ca@valencia: Quin D-Bus voleu utilitzar per a connectar-vos a l'Skype?<br>Sessió: el vostre, altra gent no el pot fer servir. (useu --use-session-dbus per a iniciar l'Skype en este bus).<br>Sistema: compartit per a tothom en el mateix ordinador. Este el fa servir per defecte l'Skype.<br>Heu d'especificar el mateix D-Bus usat per l'Skype.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton4)
en: Sessi&on
ca@valencia: Sessi&ó

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton5) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: S&ystem
ca@valencia: S&istema

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Note that Kopete will freeze while Skype asks you if it can allow Kopete to access it. This is normal, and if you allow it forever (check that "Remember" checkbox in Skype's dialog), it will not happen again.<br /><br />The 'System Bus' option is not yet supported by Skype
ca@valencia: Tingueu en compte que el Kopete s'aturarà mentre l'Skype vos pregunta si permeteu que el Kopete hi accedisca. Això és normal i si el permeteu per sempre (marqueu la casella de selecció «Recorda» en el diàleg de l'Skype), no tornarà a passar.<br /><br />L'opció «Bus del Sistema» encara no té implementació a l'Skype

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, activityTab)
en: &Activity
ca@valencia: &Activitat

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming messages
ca@valencia: Mostra tots els missatges entrants

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: This will show all incoming Skype messages. If this is off, they are showed only if the message belongs to chat that is started by kopete.
ca@valencia: Això mostrarà tots els missatges entrants de l'Skype. Si està apagat, només es mostren si el missatge pertany a un xat començat pel Kopete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, HitchCheck)
en: Show all incoming &messages
ca@valencia: Mostra tots els &missatges entrants

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: This will mark incoming messages as read, so if you have Skype set up not to automatically pop-up chats, it will not flash the exclamation icon.
ca@valencia: Això marcarà els missatges entrants com a llegits, de manera que si teniu arranjat l'Skype per a no obrir automàticament els xats, no mostrarà la icona d'exclamació.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, MarkCheck)
en: Mar&k as read
ca@valencia: Mar&ca com a llegit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: If this is checked, Kopete will ask Skype on login if it has any messages that have not been shown, and if so, will show them. This is useful if you start Kopete later than Skype, and Skype is configured not to show incoming messages.
ca@valencia: Si això està marcat, el Kopete preguntarà l'Skype a l'entrada si té algun missatge que no s'haja mostrat i, si és així, els mostrarà. Això és útil si engegueu el Kopete després de l'Skype i l'Skype està configurat per a no mostrar els missatges entrants.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ScanCheck)
en: Scan f&or unread
ca@valencia: Expl&ora per a no llegits

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: Show call control window for all calls
ca@valencia: Mostra la finestra de control de trucades per a totes les trucades

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: This will show a call control window for every call (both incoming and outgoing). If it is off, you can call from Kopete, but you have to control that call from Skype.
ca@valencia: Això mostrarà una finestra de control de trucades per a cada trucada (tant per a l'entrada com per a l'eixida). Si està apagat, podeu trucar des del Kopete, però haureu de controlar la trucada des de l'Skype.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, CallCheck)
en: S&how call control (this will also hide Skype client call dialog)
ca@valencia: Mostra el control de tr&ucada (això ocultarà el diàleg de trucada del client Skype)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Auto close the call control window
ca@valencia: Tanca automàticament la finestra de control de trucada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: This will close the call control window automatically when the call finishes
ca@valencia: Això tancarà la finestra de control de trucades automàticament quan acabe la trucada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, AutoCloseCallCheck)
en: Autoc&lose
ca@valencia: Tan&ca automàticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Timeout:
ca@valencia: Temps d'espera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: If this is enabled, Kopete keeps track of whether or not Skype is running.
ca@valencia: Si això està activat, el Kopete segueix si l'Skype està o no funcionant.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: This keeps track of whether Skype is running. Turning this off only makes sense it you are trying to get non-flooded debug output.
ca@valencia: Això segueix si l'Skype està funcionant. Apagar-lo només té sentit si proveu d'obtindre una eixida per a depuració sense sobresaturar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, PingsCheck)
en: Pi&ng Skype
ca@valencia: Pi&ng a l'Skype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, LeaveCheck) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat on window exit
ca@valencia: No surtis del xat en tancar la finestra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, LeaveCheck)
en: Do not leave a chat when the chat window is closed. Makes a difference only with multi-user chats: if it is checked, you will continue receiving messages from that chat even after closing the window.
ca@valencia: No surtis del xat quan la finestra del xat es tanca. Només és útil per a xats multiusuari: si està marcat, continuareu rebent missatges des d'este xat fins i tot després de tancar la finestra.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, callsTab)
en: &Calls
ca@valencia: Tru&cades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StartCallCommandCheck)
en: E&xecute before call
ca@valencia: E&xecuta abans de trucar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait before making/accepting the call for the command to finish.
ca@valencia: Això esperarà que l'orde acabe abans de fer o acceptar la trucada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: This will wait for the command to finish before accepting/making the call.<br>
    Note that kopete will freeze whilst waiting.
ca@valencia: Això esperarà que l'orde acabe abans de fer o acceptar la trucada.<br>
    Noteu que el Kopete es penjarà mentre espera.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, WaitForStartCallCommandCheck)
en: Wait for fi&nish
ca@valencia: Espera que aca&bi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, EndCallCommandCheck)
en: Execute after call
ca@valencia: Executa després de trucar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Usually this makes no difference, but if there are some other calls on hold, it is executed only for the most recently ended one.
ca@valencia: Normalment, això no canvia res, però si hi ha altres trucades en espera, s'executa només per a l'acabada més recentment.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, OnlyLastCallCommandCheck)
en: Onl&y for last call
ca@valencia: Nomé&s per a l'última trucada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, IncomingCommandCheck)
en: Execute on inco&ming call
ca@valencia: Executa en tru&cada entrant

en: Could not load service %1.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el servei %1.

en: Error Loading Service
ca@valencia: Error en carregar el servei

en: <qt>GSMLib is a library (and utilities) for sending SMS via a GSM device. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
ca@valencia: <qt>GSMLib és una biblioteca (i utilitats) per enviar SMS via un dispositiu GSM. Podeu trobar el programa a <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: GSMLib Settings
ca@valencia: Opcions de GSMLib

en: Could Not Send Message
ca@valencia: No s'ha pogut enviar el missatge

en: No provider configured
ca@valencia: No hi ha cap proveïdor configurat

en: <qt>SMSClient is a program for sending SMS with the modem. The program can be found on <a href="%1">%1</a></qt>
ca@valencia: <qt>SMSClient és un programa per a enviar SMS amb el mòdem. Podeu trobar el programa en <a href="%1">%1</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient Settings
ca@valencia: Opcions de SMSClient

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &program:
ca@valencia: &Programa SMSClient:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Pro&vider:
ca@valencia: Pro&veïdor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSClient &config path:
ca@valencia: Camí cap a la &configuració de SMSClient:

en: No provider configured.
ca@valencia: No hi ha cap proveïdor configurat.

en: No prefix set for SMSSend, please change it in the configuration dialog.
ca@valencia: No heu establit el prefix per a SMSSend, per favor, canvieu-lo en el diàleg de configuració.

en: No Prefix
ca@valencia: Sense prefix

en: %1 Settings
ca@valencia: Opcions de %1

en: <qt>SMSSend is a program for sending SMS through gateways on the web. It can be found on <a href="%1">%2</a></qt>
ca@valencia: <qt>SMSSend és un programa per enviar SMS a través de passarel·les (gateways). Podeu trobar-lo en <a href="%1">%2</a></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend Options
ca@valencia: Opcions de SMSSend

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: SMSSend prefi&x:
ca@valencia: Prefi&x de SMSSend:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Provider Options
ca@valencia: Opcions del proveïdor

en: Could not determine which argument should contain the message.
ca@valencia: No s'ha pogut determinar quin argument hauria de contindre el missatge.

en: Could not determine which argument should contain the number.
ca@valencia: No s'ha pogut determinar quin argument hauria de contindre el número.

en: This message is longer than the maximum length (%1). Should it be divided to %2 messages?
ca@valencia: Este missatge és més llarg que la longitud màxima (%1). S'hauria de dividir en %2 missatges?

en: Message Too Long
ca@valencia: Missatge massa llarg

en: Divide
ca@valencia: Divideix

en: Do Not Divide
ca@valencia: No dividisques

en: Message too long.
ca@valencia: Missatge massa llarg.

en: Something went wrong while sending the message.
ca@valencia: Ha ocorregut algun problema en enviar el missatge.

en: &Contact Settings
ca@valencia: Opcions del &contacte

en: User Preferences
ca@valencia: Preferències d'usuari

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget)
en: Account Preferences - SMS
ca@valencia: Preferències compte - SMS

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: A unique name for this SMS account.
ca@valencia: Un nom únic per a este compte SMS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &SMS delivery service:
ca@valencia: &Servidor SMS de tramesa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.
ca@valencia: El servei de tramesa que voleu emprar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox)
en: The delivery service that you would like to use.  Note that you will need to have this software installed prior to using this account.
ca@valencia: El servei de tramesa que voleu emprar. Tingueu present que caldrà que tingueu instal·lat este programari abans d'usar este compte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Description
ca@valencia: &Descripció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service.
ca@valencia: Descripció del servei SMS de tramesa.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton)
en: Description of the SMS delivery service, including download locations.
ca@valencia: Descripció del servei SMS de tramesa, inclosos els llocs de descàrrega.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: To use SMS, you will need an account with a delivery service.
ca@valencia: Per usar SMS, necessitareu un compte amb un servei de tramesa.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Messaging Preferences
ca@valencia: Preferències de missatgeria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: If the message is too &long:
ca@valencia: Si el missatge és massa &llarg:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.
ca@valencia: Què ha de succeir si esteu escrivint un missatge massa llarg per cabre en un sol enviament.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), item, widget (QComboBox)
en: What should happen if you type a message that is too long to fit in a single SMS message.  You can either choose to break it up into smaller messages automatically, cancel the message from being sent entirely, or have Kopete prompt you each time you enter a message that is too long.
ca@valencia: Què ha de succeir si esteu escrivint un missatge massa llarg per cabre en un sol enviament. Podreu escollir si partir-lo automàticament en diferents missatges més petits, cancel·lar el seu enviament o que el Kopete vos demane com procedir cada vegada.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Prompt (recommended)
ca@valencia: Demana com procedir (recomanat)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Break Into Multiple
ca@valencia: Divideix en múltiples parts

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox)
en: Cancel Sending
ca@valencia: Cancel·la l'enviament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Enable phone number internationalization
ca@valencia: &Activa el número de telèfon internacional

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.
ca@valencia: Marcar si voleu activar el número de telèfon internacional.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check if you would like to enable phone number internationalization.  Without this option, you will only be able to use SMS for accounts within your country.
ca@valencia: Marcar si voleu activar el número de telèfon internacional. Sense esta opció, tan sols podreu usar comptes SMS que estiguen al vostre país.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Substitute leading &zero with code:
ca@valencia: Substitueix el &zero inicial amb el codi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KRestrictedLine) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KRestrictedLine)
en: Whatever you want to substitute for a leading zero.
ca@valencia: Allò amb què voleu substituir un zero inicial.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.
ca@valencia: El número de telèfon del contacte que voleu afegir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit)
en: The telephone number of the contact you would like to add.  This should be a number with SMS service available.
ca@valencia: El número de telèfon del contacte que voleu afegir. Este hauria de ser un número amb un servei de SMS disponible.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Contact na&me:
ca@valencia: &Nom de contacte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Some One
ca@valencia: Algú

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.
ca@valencia: El número de telèfon del contacte.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: The telephone number of the contact.  This should be a number with SMS service available.
ca@valencia: El número de telèfon del contacte. Este hauria de ser un número de telèfon amb un servei SMS actiu.

en: The working directory %1 does not exist.
    If you have not yet configured anything for Samba please see
    Install Into Samba (Configure... -> Account -> Edit) information
    on how to do this.
    Should the directory be created? (May require the root password)
ca@valencia: El directori de treball %1 no existeix.
    Si encara no heu configurat res per al Samba, serà millor que mireu
    la informació de com fer-ho a
    Instal·la a Samba (Configura... -> Compte -> Edita)
    S'hauria de crear el directori? (Potser cal la contrasenya d'administrador)

en: Create Directory
ca@valencia: Crea el directori

en: Do Not Create
ca@valencia: No crees

en: Permissions of the working directory %1 are incorrect.
    You will not receive messages if choose No.
    You can also correct it manually (chmod 0777 %1), restart Kopete.
    Fix this (may require the root password)?
ca@valencia: Els permisos del directori de treball %1 són incorrectes.
    No rebreu missatges si contesteu «no».
    També podeu arreglar-ho manualment (chmod 0777 %1) i reiniciar el Kopete.
    Ho esmeno? (es pot necessitar la contrasenya d'administrador)

en: Fix
ca@valencia: Esmena-ho

en: Do Not Fix
ca@valencia: No ho esmenis

en: Connection to localhost failed.
    Is your samba server running?
ca@valencia: Ha fallat la connexió amb l'equip local.
    S'està executant el servidor samba?

en: A message file could not be removed; maybe the permissions are incorrect.
    Fix this (may require the root password)?
ca@valencia: No es pot suprimir un fitxer de missatges; potser els permisos són incorrectes.
    S'ha d'esmenar? (Potser cal la contrasenya d'administrador)

en: Still cannot remove it; please fix it manually.
ca@valencia: Encara no es pot suprimir; per favor, esmeneu-ho manualment.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPAddContactBase)
en: Add WinPopup Contact
ca@valencia: Afig contacte WinPopup

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostName)
en: The hostname to which you want to send WinPopup messages.
ca@valencia: El nom d'equip que voleu usar per enviar missatges WinPopup.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2)
en: Com&puter hostname:
ca@valencia: &Nom de l'ordinador:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, TextLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages.
ca@valencia: El grup de treball o el domini en el qual es troba l'ordinador que voleu usar per enviar missatges WinPopup.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Workgroup/domain:
ca@valencia: &Grup_de_treball/domini:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mHostGroup) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mHostGroup)
en: The workgroup or domain containing the computer to which you want to send WinPopup messages
ca@valencia: El grup de treball o el domini en el qual es troba l'ordinador que voleu usar per enviar missatges WinPopup

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WPEditAccountBase)
en: Account Preferences - WinPopup
ca@valencia: Preferències compte - WinPopup

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Basi&c Setup
ca@valencia: Configuració &bàsica

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The hostname under which you want to send WinPopup messages.
ca@valencia: El nom d'equip que voleu usar per enviar missatges WinPopup.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mHostName)
en: The host name under which you want to send WinPopup messages. Note that you do not have to specify the true hostname in order to send messages, but you do if you want to receive them.
ca@valencia: El nom d'equip que voleu usar per enviar missatges WinPopup. Tingueu present que no és necessari indicar el nom real de l'ordinador d'origen per a l'enviament, tot i que sí per a la recepció.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Hos&tname:
ca@valencia: N&om d'equip:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, doInstallSamba) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: Install support into Samba to enable this service.
ca@valencia: Instal·la la compatibilitat a Samba per activar este servei.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, doInstallSamba)
en: I&nstall Into Samba
ca@valencia: I&nstal·la al Samba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel12)
en: To receive WinPopup messages sent from other machines, the hostname above must be set to this machine's hostname.
ca@valencia: Per rebre els missatges de WinPopup enviats des d'altres ordinadors, el nom d'equip haurà de ser el d'esta màquina.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: The samba server must be configured and running.
ca@valencia: El servidor samba ha d'estar configurat i executant-se.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: "Install into Samba" is a simple method to create the directory for the temporary message files and configure your samba server.<br>
    However, the recommended way is to ask your administrator to create this directory ('mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup') and for you to add
    'message command = _PATH_TO_/winpopup-send %s %m %t &' (substitute _PATH_TO_ by the real path) to the [global] section in your smb.conf.
ca@valencia: «Instal·la al Samba» és un mètode senzill per crear el directori pels fitxers de missatges provisionals i configurar el servidor samba.<br/>
    No obstant això, la manera recomanada és demanar a l'administrador que cree este directori («mkdir -p -m 0777 /var/lib/winpopup») i afija
    «message command = _CAMÍ_A_/winpopup-send %s %m %t &» (substituïu _CAMÍ_A_ pel camí real) a la secció [global] del smb.conf.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Protocol Preferences
ca@valencia: Preferències de protocol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: second(s)
ca@valencia: segon(s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Host check frequency:
ca@valencia: Freqüència comprovació de l'equip:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Path to 'smbclient' executable:
ca@valencia: Camí cap a l'executable «smbclient»:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: <i>These options apply to all WinPopup accounts.</i>
ca@valencia: <i>Estes opcions s'apliquen a tots els comptes WinPopup.</i>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblComputerName) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblComputerName)
en: The host name of this contact's computer.
ca@valencia: El nom de l'ordinador central de l'ordinador d'este contacte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblComputerName)
en: &Computer name:
ca@valencia: Nom &ordinador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComputerName)
en: Computer Name
ca@valencia: Nom d'ordinador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Comment:
ca@valencia: Comentari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sComment) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sWorkgroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sOS) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sServer)
en: Looking
ca@valencia: S'està cercant

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The workgroup or domain containing this contact's computer.
ca@valencia: El grup de treball o el domini en què es troba l'ordinador del contacte.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The operating system running on this contact's computer.
ca@valencia: El sistema operatiu que s'està executant a l'ordinador del contacte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Operating s&ystem:
ca@valencia: &Sistema operatiu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The software running on this contact's computer.
ca@valencia: El programari que s'està executant a l'ordinador del contacte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Ser&ver software:
ca@valencia: &Programari del servidor:

en: <qt>You must enter a valid hostname.</qt>
ca@valencia: <qt>Heu d'introduir un nom d'ordinador vàlid.</qt>

en: <qt>LOCALHOST is not allowed as a contact.</qt>
ca@valencia: <qt>No es permet LOCALHOST com a contacte.</qt>

en: <qt>You must enter a valid smbclient path.</qt>
ca@valencia: <qt>Heu d'introduir un camí smbclient vàlid.</qt>

en: The Samba configuration file has been modified.
ca@valencia: El fitxer de configuració de Samba ha estat modificat.

en: Configuration Successful
ca@valencia: Configuració amb èxit

en: Updating the Samba configuration file failed.
ca@valencia: L'actualització de la configuració de Samba ha fallat.

en: Configuration Failed
ca@valencia: La configuració ha fallat

en: User Info for %1
ca@valencia: Informació d'usuari per a %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WlmAccountPreferences)
en: Account Preferences - Wlm
ca@valencia: Preferències del compte - Wlm

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: WLM passport:
ca@valencia: Passaport WLM:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Microsoft network, you will need a Microsoft Passport.<br><br>If you do not currently have a Passport, please click the button to create one.
ca@valencia: Per connectar a la xarxa de Microsoft, necessitareu un Microsoft Passport.<br><br>Si no en teniu cap compte Passport, per favor, premeu el botó per crear-ne un.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Blocked contacts:
ca@valencia: Contactes blocats:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Allowed contacts:
ca@valencia: Contactes permesos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Italics</span> contacts are not on your contact list.</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Els contactes en <span style=" font-style:italic;">cursiva</span> no estan a la vostra llista de contactes.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_warning)
en: WARNING: You need to be connected to modify this page
ca@valencia: ATENCIÓ: cal que esteu connectat per modificar esta pàgina

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Connection Preferences (for advanced users)
ca@valencia: Preferències de la connexió (per a usuaris avançats)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionEnableProxy)
en: Enable Proxy
ca@valencia: Activa el servidor intermediari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyHost)
en: Host /
ca@valencia: Equip /

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyPort)
en: port:
ca@valencia: Port:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioProxySocks5)
en: Socks5
ca@valencia: SOCKS5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_labelProxyUsername)
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: General Options
ca@valencia: Opcions generals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotSendEmoticons)
en: Do not send custom emoticons to other contacts
ca@valencia: No envies emoticones personalitzades a altres contactes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_doNotRequestEmoticons)
en: Do not show custom emoticons from other contacts
ca@valencia: No mostres emoticones personalitzades d'altres contactes

en: <qt>You must enter a valid WLM passport.</qt>
ca@valencia: <qt>Heu d'introduir un passaport WLM vàlid.</qt>

en: MSN Plugin
ca@valencia: Connector MSN

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &WLM passport:
ca@valencia: Passaport &WLM:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: <i>(for example: joe@hotmail.com)</i>
ca@valencia: <i>(per exemple jordi@hotmail.com)</i>

en: WLM Plugin
ca@valencia: Connector WLM

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Personal message:
ca@valencia: Missatge personal:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Phones
ca@valencia: Telèfons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel7)
en: Mobile:
ca@valencia: Mòbil:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: Show whether you are on the contact list of this user
ca@valencia: Mostra si s'està a la llista de contactes d'este usuari

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: If this box is checked, you are on this user's contact list.
    If not, the user has not added you to their list, or has removed you.
ca@valencia: Si esta casella està marcada, esteu a la llista de contactes de l'usuari.
    Si no, l'usuari no vos ha afegit a la seua llista o vos ha eliminat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_reversed)
en: I am on &the contact list of this contact
ca@valencia: Sóc a la llista de con&tactes d'este contacte

en: Open Inbo&x...
ca@valencia: Obri b&ústia...

en: &Change Display Name...
ca@valencia: &Canvia nom a mostrar...

note: i18n("&Start Chat..."), this); QObject::connect(m_startChatAction, SIGNAL(triggered(bool)), this, SLOT(slotStartChat()));
en: Open MS&N service status site...
ca@valencia: Obri el lloc d'estat de servei del MS&N...

en: Buddies
ca@valencia: Amics

en: Change Display Name - MSN Plugin
ca@valencia: Canvia nom a mostrar - Connector MSN

en: Enter the new display name by which you want to be visible to your friends on MSN:
ca@valencia: Introduïu el nou nom a mostrar amb el qual desitgeu estar visible per als vostres amics de MSN:

en: <qt>The display name you entered is too long. Please use a shorter name.
    Your display name has <b>not</b> been changed.</qt>
ca@valencia: <qt>El nom a mostrar que heu introduït és massa llarg. Per favor,
    introduïu-ne un de més curt. El vostre nom a mostrar <b>no</b> serà
    canviat.</qt>

en: You have one unread message in your Hotmail inbox. | You have %1 unread messages in your Hotmail inbox.
ca@valencia[0]: Teniu un missatge sense llegir a la safata d'entrada del Hotmail.
ca@valencia[1]: Teniu %1 missatges sense llegir a la safata d'entrada del Hotmail.

[ctx: @action]
en: Open Inbox
ca@valencia: Obri una safata d'entrada

en: New message from %1 in your Hotmail inbox.<p>Subject: %2
ca@valencia: Teniu un missatge nou de %1 a la safata d'entrada del Hotmail.<p>Assumpte: %2

en: Send Nudge
ca@valencia: Envia un avís

en: Send &Voice
ca@valencia: Envia una &veu

en: Sound card not detected
ca@valencia: No s'ha detectat cap targeta de so

en: Stop &recording
ca@valencia: Atura la g&ravació

en: The other contact needs to be online to receive voice clips.
ca@valencia: L'altre contacte ha d'estar en línia per a rebre clips de veu.

en: You cannot send voice clips in invisible status
ca@valencia: No podeu enviar clips de veu en estat invisible

en: The maximum recording time is 15 seconds
ca@valencia: El temps màxim de gravació són 15 segons

en: The voice clip must be longer
ca@valencia: El clip de veu ha de durar més

en: has sent a nudge
ca@valencia: ha enviat un avís

en: has sent you a nudge
ca@valencia: vos ha enviat un avís

en: Send Ink
ca@valencia: Envia una tinta

en: Select the pen's color
ca@valencia: Selecció de color del llapis

en: Block Contact
ca@valencia: Bloqueig de contacte

en: Update Photo
ca@valencia: Actualitza la foto

en: &Block custom emoticons
ca@valencia: &Bloqueja les emoticones personalitzades

en: <qt>You need to go online to remove a contact from your contact list. This contact will appear again when you reconnect.</qt>
ca@valencia: <qt>Heu de connectar-vos per eliminar un contacte de la vostra llista de contactes. Este contacte tornarà a aparèixer en reconnectar-vos.</qt>

en: This contact does not have you in his/her list
ca@valencia: Este contacte no vos té a la seua llista

en: This contact is blocked
ca@valencia: Este contacte està bloquejat

en: This contact does not have you in his/her list and is blocked
ca@valencia: Este contacte no vos té a la seua llista i està bloquejat

en: Be Right Back
ca@valencia: Tornaré prompte

en: Be &Right Back
ca@valencia: &Tornaré prompte

en: On the Phone
ca@valencia: Al telèfon

en: On The &Phone
ca@valencia: Al &telèfon

en: Out to Lunch
ca@valencia: He eixit a menjar

en: Out To &Lunch
ca@valencia: He eixit a &menjar

en: &Idle
ca@valencia: &Inactiu

[ctx: This is used in the tooltip of a contact]
en: Listening To
ca@valencia: Ara escolta a

en: File transfer cancelled.
ca@valencia: Transferència de fitxer cancel·lada.

en: An error occurred while saving the address book entry.
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar l'entrada a la llibreta d'adreces.

en: The Yahoo Address Book entry could not be saved:
    %1 - %2
ca@valencia: No s'ha pogut guardar l'entrada a la llibreta d'adreces Yahoo:
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be created:
    %1 - %2
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'entrada a la llibreta d'adreces Yahoo:
    %1 - %2

en: The Yahoo Address Book entry could not be deleted:
    %1 - %2
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir l'entrada de la llibreta d'adreces Yahoo:
    %1 - %2

en: The picture was not successfully uploaded
ca@valencia: La imatge no ha pujat amb èxit

en: Could not open file for writing.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer per a escriptura.

en: An error occurred while downloading the file.
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es baixava el fitxer.

en: Unable to connect to file transfer server
ca@valencia: No es pot connectar al servidor de transferència de fitxers

en: An error occurred while sending the file.
ca@valencia: S'ha produït un error mentre s'enviava el fitxer.

en: An error occurred while sending the message
ca@valencia: S'ha produït un error en enviar el missatge

en: The message is empty.
ca@valencia: El missatge és buit.

en: Error opening file: %1
ca@valencia: Error en obrir el fitxer: %1

en: An unknown error has occurred.
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut.

en: Webcam connection to the user %1 could not be established.
    
    Please relogin and try again.
ca@valencia: No s'ha pogut establir una connexió de càmera web amb l'usuari %1.
    
    Reconnecteu-vos i torneu a intentar-ho.

en: An error occurred closing the webcam session.
ca@valencia: S'ha produït un error en tancar la sessió de la càmera web.

en: You tried to close a connection that did not exist.
ca@valencia: Heu intentat tancar una connexió que no existeix.

en: Could not retrieve server side address book for user info.
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la llibreta d'adreces de la banda del servidor per la informació d'usuari.

en: An error occurred while downloading a buddy icon (%1)
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es baixava la icona del contacte (%1)

en: Could not join chat
ca@valencia: No s'ha pogut entrar al xat

en: The room is full. Please choose another one.
ca@valencia: La sala és plena. Per favor, escolliu una altra.

en: Invalid user.
ca@valencia: Usuari no vàlid.

en: An unknown error occurred while joining the chat room.
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut en intentar entrar a la sala de xat.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooAddContactBase)
en: Add Yahoo Contact
ca@valencia: Afig contacte Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.
ca@valencia: El nom del compte per a Yahoo que voleu afegir.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, contactID)
en: The account name of the Yahoo account you would like to add.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
ca@valencia: El nom del compte per a Yahoo que voleu afegir. Este haurà de ser un número (sense decimals ni espais).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Yahoo username:
ca@valencia: Nom d'usuari de &Yahoo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: <i>(for example: joe8752)</i>
ca@valencia: <i>(per exemple: jordi8752)</i>

en: Choose a chat room...
ca@valencia: Escolliu una sala de xat...

en: Yahoo Chat rooms
ca@valencia: Sales de xat de Yahoo

en: Users: %1 Webcams: %2 Voices: %3
ca@valencia: Usuaris: %1 Càmeres web: %2 Veus: %3

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooChatSelectorWidgetBase)
en: Choose Chat Room
ca@valencia: Escolliu una sala de xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Chat rooms:
ca@valencia: Sales de xat:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooEditAccountBase)
en: Account Preferences - Yahoo
ca@valencia: Preferències compte - Yahoo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.
ca@valencia: El nom del compte de Yahoo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, mScreenName)
en: The account name of your Yahoo account.  This should be in the form of an alphanumeric string (no spaces).
ca@valencia: El nom del compte de Yahoo. Este haurà de ser un número (sense decimals ni espais).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: To connect to the Yahoo network, you will need a Yahoo account.<br><br>If you do not currently have a Yahoo account, please click the button to create one.
ca@valencia: Per connectar a la xarxa Yahoo, necessitareu un compte de Yahoo. <br/> <br/> Si en l'actualitat no teniu un compte de Yahoo, per favor, premeu el botó per crear-ne un.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRegister)
en: Register &New Account
ca@valencia: Registra un compte &nou

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Accoun&t Preferences
ca@valencia: Preferències del comp&te

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionOverrideServer)
en: O&verride default server information
ca@valencia: &Substitueix la Informació per defecte del servidor

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.
ca@valencia: L'adreça IP o la màscara del servidor Yahoo al qual voleu connectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblServer) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, editServerAddress)
en: The IP address or hostmask of the Yahoo server you wish to connect to.  Normally you will want the default (scs.msg.yahoo.com).
ca@valencia: L'adreça IP o la màscara del servidor Yahoo al qual voleu connectar. Normalment serà el que ve per defecte (scs.msg.yahoo.com).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, lblPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.
ca@valencia: El port del servidor Yahoo amb el qual voleu connectar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblPort) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect to.  Normally this is 5050, but Yahoo also allows port 80 in case you are behind a firewall.
ca@valencia: El port del servidor Yahoo amb el qual voleu connectar. Normalment és el 5050, per Yahoo també permet el port 80 si esteu darrere d'un tallafoc.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, sbxServerPort)
en: The port on the Yahoo server that you would like to connect  to.
ca@valencia: El port del servidor Yahoo amb el qual voleu connectar.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Buddy Icon
ca@valencia: Icona de company

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, optionSendBuddyIcon)
en: Se&nd buddy icon to other users
ca@valencia: E&nvia la icona de company a altres usuaris

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSelectPicture)
en: Select Picture...
ca@valencia: Selecciona imatge...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Contact Information
ca@valencia: Informació de contacte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_3)
en: Email &3:
ca@valencia: Correu-e &3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2)
en: Pager:
ca@valencia: Cercapersones:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel9_2)
en: Email &2:
ca@valencia: Correu-e &2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2_2_2)
en: Additional:
ca@valencia: Propietats addicionals:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Location Information
ca@valencia: Informació de la localització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, birthdayLabel_2)
en: Anniversary:
ca@valencia: Sant:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel)
en: Yahoo ID:
ca@valencia: ID de Yahoo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel_2_2)
en: Second name:
ca@valencia: Segon nom:

[ctx: Person's name suffix or prefix]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yahooIdLabel_2)
en: Title:
ca@valencia: Títol:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, YahooInviteListBase)
en: Invite Friends to Conference
ca@valencia: Convida amics a la conferència

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Conference Members
ca@valencia: Membres de la conferència

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Add)
en: Add >>
ca@valencia: Afig >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_Remove)
en: << Remove
ca@valencia: << Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Chat Invitation List
ca@valencia: Llista per convidar al xat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Friend List
ca@valencia: Llista d'amics

en: Invite
ca@valencia: Convida

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Note 4:
ca@valencia: Nota 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Note 3:
ca@valencia: Nota 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Note 2:
ca@valencia: Nota 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Note 1:
ca@valencia: Nota 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Contact comments:
ca@valencia: Notes del contacte:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Show Me As
ca@valencia: Mostra'm com

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioOffline)
en: Off&line
ca@valencia: Desconnecta&t

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioPermOffline)
en: Perma&nently offline
ca@valencia: Perma&nentment desconnectat

en: Yahoo User Information
ca@valencia: Informació d'usuari Yahoo

en: Save and Close
ca@valencia: Guarda i tanca

en: Merge with existing entry
ca@valencia: Fusiona amb l'entrada existent

en: General Yahoo Information
ca@valencia: Informació general Yahoo

en: Other Yahoo Information
ca@valencia: Altra informació Yahoo

en: Replace existing entry
ca@valencia: Substitueix l'entrada existent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Your Account has to be verified due to too many failed login attempts.<br>
ca@valencia: El vostre compte s'ha de verificar per un excés d'intents d'entrada erronis.<br/>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Please enter the characters shown in the picture:
ca@valencia: Per favor, introduïu els caràcters mostrats a la imatge:

en: %1 has stopped broadcasting
ca@valencia: %1 ha aturat la difusió

en: %1 has cancelled viewing permission
ca@valencia: %1 ha cancel·lat el permís de visualització

en: %1 has declined permission to view webcam
ca@valencia: %1 ha declinat el permís per veure la càmera web

en: %1 does not have his/her webcam online
ca@valencia: %1 no té la seua càmera web connectada

en: Unable to view %1's webcam for an unknown reason
ca@valencia: No es pot visualitzar la càmera web de %1 per alguna raó desconeguda

en: 1 viewer | %1 viewers
ca@valencia[0]: 1 televident
ca@valencia[1]: %1 televidents

en: Open &Address book...
ca@valencia: Obri la &llibreta d'adreces...

en: &Edit my contact details...
ca@valencia: &Edita els meus detalls de contacte...

en: &Join chat room...
ca@valencia: En&tra a la sala de xat...

en: Could not log into the Yahoo service: your account has been locked.
    Visit %1 to reactivate it.
ca@valencia: No es pot accedir al servei de Yahoo: el vostre compte ha estat blocat.
    Per reactivar-lo, visiteu %1.

en: Could not log into the Yahoo service: the username specified was invalid.
ca@valencia: No es pot accedir al servei de Yahoo: el nom d'usuari especificat no és vàlid.

en: You have been logged out of the Yahoo service, possibly due to a duplicate login.
ca@valencia: Vos han fet fora del servei Yahoo, possiblement a causa d'un accés duplicat.

[ctx: @info]
en: Could not log into the Yahoo service. Error code: <message><numid>%1</numid></message>.
ca@valencia: No s'ha pogut connectar al servei de Yahoo. Codi d'error: <message><numid>%1</numid></message>.

en: %1 has been disconnected.
    Error message:
    %2 - %3
ca@valencia: %1 ha estat desconnectat.
    Missatge d'error:
    %2 - %3

en: There was an error while connecting %1 to the Yahoo server.
    Error message:
    %2 - %3
ca@valencia: S'ha produït un error en connectar %1 al servidor de Yahoo.
    Missatge d'error:
    %2 - %3

en: %1
    
    Reason: %2
ca@valencia: %1
    
    Motiu: %2

en: Yahoo Plugin
ca@valencia: Connector Yahoo

en: User %1 has granted your authorization request.
ca@valencia: L'usuari %1 ha atorgat la vostra sol·licitud d'autorització.

en: User %1 has rejected your authorization request.
    %2
ca@valencia: L'usuari %1 ha rebutjat la vostra sol·licitud d'autorització.
    %2

[ctx: This string is shown when the user is buzzed by a contact]
en: Buzz
ca@valencia: Ring

en: %1 has invited you to join a conference with %2.
    
    His/her message: %3
    
    Accept?
ca@valencia: %1 vos ha invitat a accedir a una conferència amb %2.
    
    El seu missatge: %3
    
    Accepteu?

[ctx: @action]
en: Accept
ca@valencia: Accepta

en: %1 has declined to join the conference: "%2"
ca@valencia: %1 ha declinat d'accedir a la conferència: «%2»

en: You have one unread message in your Yahoo inbox. | You have %1 unread messages in your Yahoo inbox.
ca@valencia[0]: Teniu un missatge sense llegir a la safata d'entrada del Yahoo.
ca@valencia[1]: Teniu %1 missatges sense llegir a la safata d'entrada del Yahoo.

en: %1 has a message from %2 in your Yahoo inbox. <br><br>Subject: %3
ca@valencia: %1 té un missatge de %2 a la safata d'entrada del Yahoo. <br><br>Assumpte: %3

en: %1 has invited you to view his/her webcam. Accept?
ca@valencia: %1 vos ha invitat a veure la seua càmera web. Accepteu?

en: Webcam for %1 is not available.
ca@valencia: La càmera web de %1 no està disponible.

en: <qt>The selected buddy icon could not be opened. <br />Please set a new buddy icon.</qt>
ca@valencia: <qt>No es pot obrir la icona de company seleccionada. <br />Cal que fixeu una nova icona de company.</qt>

en: An error occurred when trying to change the display picture.
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar canviar la imatge a visualitzar.

en: %1 wants to view your webcam. Grant access?
ca@valencia: %1 vol veure la vostra càmera web. Atorgueu l'accés?

en: You are now in %1 (%2)
ca@valencia: Esteu ara a %1 (%2)

en: Yahoo Chat:
ca@valencia: Xat de Yahoo:

en: Yahoo Chat: %1
ca@valencia: Xat de Yahoo: %1

en: Buzz Contact
ca@valencia: Truca al contacte

en: Show User Info
ca@valencia: Mostra la informació d'usuari

en: Request Webcam
ca@valencia: Sol·licita la càmera web

en: Invite to view your Webcam
ca@valencia: Inviteu a veure la vostra càmera web

en: Yahoo Display Picture
ca@valencia: Imatge a mostrar del Yahoo

en: &Invite others
ca@valencia: Conv&ida a d'altres

en: %1|Stealthed
ca@valencia: %1|Ocult

en: View &Webcam
ca@valencia: Visualitza la càmera &web

en: &Buzz Contact
ca@valencia: &Truca al contacte

en: &Stealth Setting
ca@valencia: Opcions d'o&cultació

en: &Invite to Conference
ca@valencia: Conv&ida a la conferència

en: &View Yahoo Profile
ca@valencia: &Mostra el perfil Yahoo

en: Stealth Setting
ca@valencia: Opcions d'ocultació

en: Buzz
ca@valencia: Ring

en: <qt>You must enter a valid password.</qt>
ca@valencia: <qt>Heu d'introduir una contrasenya vàlida.</qt>

en: Be right back
ca@valencia: Tornaré prompte

en: Not at home
ca@valencia: No sóc a casa

en: Not at my desk
ca@valencia: No sóc a l'escriptori

en: Not in the office
ca@valencia: No sóc a l'oficina

en: On the phone
ca@valencia: Al telèfon

en: On vacation
ca@valencia: De vacances

en: Out to lunch
ca@valencia: He eixit a menjar

en: Stepped out
ca@valencia: He eixit

en: I'm On SMS
ca@valencia: Estic en el SMS

en: Custom
ca@valencia: A mida

en: Buddy Icon Checksum
ca@valencia: Suma de verificació de la icona de company

en: Buddy Icon Expires
ca@valencia: Caducitat de la icona de company

en: Buddy Icon Remote URL
ca@valencia: URL remot de la icona de company

en: YAB Id
ca@valencia: Id. YAB

en: Pager number
ca@valencia: Número de cercapersones

en: Fax number
ca@valencia: Número de fax

en: Additional number
ca@valencia: Número addicional

en: Alternative email 1
ca@valencia: Correu electrònic alternatiu 1

en: Private Address
ca@valencia: Adreça privada

en: Private City
ca@valencia: Ciutat privada

en: Private State
ca@valencia: Estat privat

en: Private ZIP
ca@valencia: Codi postal privat

en: Private Country
ca@valencia: País privat

en: Private URL
ca@valencia: URL privat

en: Corporation
ca@valencia: Empresa

en: Work Address
ca@valencia: Adreça del treball

en: Work State
ca@valencia: Estat del treball

en: Work ZIP
ca@valencia: Codi postal del treball

en: Work URL
ca@valencia: URL del treball

en: Anniversary
ca@valencia: Aniversari

en: Additional 1
ca@valencia: Addicional 1

en: Additional 2
ca@valencia: Addicional 2

en: Additional 3
ca@valencia: Addicional 3

en: Additional 4
ca@valencia: Addicional 4

en: Account Verification - Yahoo
ca@valencia: Verificació del compte - Yahoo
