kcm_remotecontrol - en to ca@valencia translation catalogue (86 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AddAction) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditDBusAction)
en: Dialog
ca@valencia: Diàleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: How do you wish to create the action?
ca@valencia: Com voleu crear l'acció?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTemplate)
en: Create an action using a template
ca@valencia: Crea una acció utilitzant una plantilla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Use this if you cannot find a template for the desired action. Here you can browse the whole D-Bus session bus and execute any function using common data types.<br>
    <i>Note that an application must be running in order to be shown here.</i>
ca@valencia: Utilitzeu este si no podeu trobar cap plantilla per l'acció desitjada. Ací podeu explorar tot el bus de la sessió d-Bus i executar qualsevol funció utilitzant tipus de dades normals.<br>
    <i>Tingueu en compte que una aplicació ha d'executar-se perquè es puga visualitzar ací.</i>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: This is the recommended way if you would like to control the most common applications. It is the easiest way for adding actions, but also limited to the available templates.
ca@valencia: Esta és la manera recomanada si voleu controlar les aplicacions més normals. És la manera més senzilla per afegir accions, però està limitada a les plantilles disponibles.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbDBus)
en: Create an action browsing D-Bus
ca@valencia: Crea una acció explorant el D-Bus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbKeypressAction)
en: Create a keypress action
ca@valencia: Creació d'una acció en prémer una tecla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: This type of action offers to generate keypress events. You can execute keyboard shortcuts or type whole sentences with just one button press.
ca@valencia: Este tipus d'acció permet la creació d'esdeveniments en prémer una tecla. Podeu executar dreceres de teclat o teclejar frases completes prement només un botó.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigurationWidget)
en: Linux Infrared Remote Control
ca@valencia: Control remot per infraroigs de Linux

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lNoRemotesWarning)
en: There are no remote controls available. Please make sure lircd is configured correctly.
ca@valencia: No hi ha disponible cap comandament a distància. Comproveu que el «lircd» estiga configurat correctament.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lRemotes)
en: Available remotes:
ca@valencia: Comandaments a distància disponibles:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAddMode)
en: Add mode
ca@valencia: Afig mode

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAddAction)
en: Add action
ca@valencia: Afig acció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbRemoveMode)
en: Remove mode
ca@valencia: Elimina el mode

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbRemoveAction)
en: Remove action
ca@valencia: Elimina acció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbEditMode)
en: Edit mode
ca@valencia: Edita mode

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbEditAction)
en: Edit action
ca@valencia: Edita acció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveModeUp)
en: Move mode up
ca@valencia: Mou el mode cap amunt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbCopyAction)
en: Duplicate action
ca@valencia: Duplica l'acció

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveModeDown)
en: Move mode down
ca@valencia: Mou el mode cap avall

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbAutoPopulate)
en: Automatically create actions using a profile
ca@valencia: Crea accions automàticament utilitzant un perfil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveActionUp)
en: Move action up
ca@valencia: Mou l'acció cap amunt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPushButton, pbMoveActionDown)
en: Move action down
ca@valencia: Mou l'acció cap avall

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbTrayIcon)
en: Show tray icon
ca@valencia: Mostra la icona a la safata

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ActionContainer)
en: Edit Action
ca@valencia: Edita acció

[ctx: Button on the remote control]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Button:
ca@valencia: Botó:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Application and function
ca@valencia: Aplicació i funció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lDBusServices)
en: D-Bus Services:
ca@valencia: Serveis del D-Bus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lFunctions)
en: Functions:
ca@valencia: Funcions:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Parameters:
ca@valencia: Paràmetres:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Options
ca@valencia: Opcions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRepeat)
en: Repeat action if button is held down
ca@valencia: Repeteix l'acció si el botó es manté premut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutostart)
en: Start the application if not running
ca@valencia: Inicia l'aplicació si no s'està executant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: If multiple instances of this application are running...
ca@valencia: Si s'estan executant diverses instàncies d'esta aplicació...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTop)
en: send the action to the top-level instance
ca@valencia: envia l'acció a la instància de nivell superior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbBottom)
en: send the action to the lowest instance
ca@valencia: envia l'acció a la instància de nivell inferior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbAll)
en: send the action to all instances
ca@valencia: envia l'acció a totes les instàncies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbNone)
en: do not send the action
ca@valencia: no envies l'acció

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Keypresses to be generated
ca@valencia: Tecleig que es generarà

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbAdd)
en: &Add
ca@valencia: &Afig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbRemove)
en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbUp)
en: Move Up
ca@valencia: Mou amunt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDown)
en: Move Down
ca@valencia: Mou avall

en: Profiles:
ca@valencia: Perfils:

en: Action templates:
ca@valencia: Plantilles d'acció:

en: The KDE Remote Control System
ca@valencia: El sistema de comandaments a distància del KDE

en: Use this to configure KDE's remote control system in order to control any KDE application with your remote control.
ca@valencia: Useu això per configurar el sistema de comandaments a distància del KDE per tal de controlar qualsevol aplicació del KDE amb el comandament a distància.

en: <h1>Remote Controls</h1><p>This module allows you to configure bindings between your remote controls and KDE applications. Simply select your remote control and click Add next to the Actions/Buttons list to create new action for button presses.</p>
ca@valencia: <h1>Comandaments a distància</h1><p>Este mòdul vos permet configurar els enllaços entre els comandaments a distància i les aplicacions del KDE. Seleccioneu el comandament a distància i cliqueu Afig al costat de la llista d'Accions/Botons per crear una acció nova per la pulsació de botó.</p>

en: Are you sure you want to remove this remote and all of its modes and actions?
ca@valencia: Esteu segur que voleu eliminar este comandament a distància i tots els seus modes i accions?

en: Remove remote
ca@valencia: Elimina el comandament a distància

en: Are you sure you want to remove this mode and all contained actions?
ca@valencia: Esteu segur que voleu eliminar este mode i totes les accions contingudes?

en: Configured actions for %1:
ca@valencia: Accions configurades per %1:

en: Configured actions for %1 in mode %2:
ca@valencia: Accions configurades per %1 en mode %2:

en: The remote control daemon failed to load. Your remote controls will not work.
ca@valencia: El dimoni de comandaments a distància ha fallat en carregar-se. Els comandaments a distància no funcionaran.

en: Failed to load daemon
ca@valencia: El domini ha fallat en carregar-se.

en: No button
ca@valencia: Cap botó

en: Using the cycle function will remove all duplicate button assignments from your modes. Are you sure that you would like to proceed?
ca@valencia: Utilitzant la funció cicle s'eliminaran totes les assignacions duplicades de botons dels modes. Esteu segur que voleu continuar?

en: Change mode switch behavior
ca@valencia: Canvia el comportament de canvi de mode

en: No Button
ca@valencia: Cap botó

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ModeDialog)
en: New Mode
ca@valencia: Mode nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbSetDefault)
en: Set mode as default
ca@valencia: Estableix el mode com a predeterminat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lButton)
en: Button:
ca@valencia: Botó:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbModeCycle)
en: Enable mode cycling (disables mode grouping)
ca@valencia: Activa el mode cicle (desactiva el mode grup)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lCycleForward)
en: Forward button
ca@valencia: Botó d'avanç ràpid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lCycleBackward)
en: Backward button
ca@valencia: Botó de retrocés ràpid

[ctx: Header in a table holding DBus functions]
en: Application / Node
ca@valencia: Aplicació / Node

en: Function
ca@valencia: Funció

en: Parameters
ca@valencia: Paràmetres

en: Description
ca@valencia: Descripció

en: Value
ca@valencia: Valor

[ctx: Value is true]
en: True
ca@valencia: Cert

[ctx: Value is false]
en: False
ca@valencia: Fals

en: A comma-separated list of Strings
ca@valencia: Una llista de cadenes separades per comes

en: Profile Name
ca@valencia: Nom de perfil

en: Author: %1 (Version: %2)
ca@valencia: Autor: %1 (Versió: %2)

[ctx: Profile name]
en: Name
ca@valencia: Nom

en: Remotes and modes
ca@valencia: Comandaments i modes

en: Button
ca@valencia: Botó

en: This remote control is currently not available.
ca@valencia: Este control remot no està disponible actualment.

en: Application
ca@valencia: Aplicació

en: Select a profile to automatically generate actions for your remote control:
ca@valencia: Seleccioneu un perfil per a generar automàticament accions pel comandament a distància:

en: Available profiles
ca@valencia: Perfils disponibles

en: Auto-Populate
ca@valencia: Autoassigna

en: Remote supports all defined buttons in selected profile
ca@valencia: El comandament a distància accepta tots els botons definits en el perfil seleccionat

en: Remote does not support all defined buttons in selected profile
ca@valencia: El comandament a distància no accepta tots els botons definits en el perfil seleccionat

en: Remote supports none of the defined buttons in selected profile
ca@valencia: El comandament a distància no accepta cap dels botons definits en el perfil seleccionat
