filetypes - en to cs translation catalogue (67 entries)

en: Left Click Action (only for Konqueror file manager)
cs: Činnost levého kliknutí (pouze pro správce souborů Konqueror)

en: Show file in embedded viewer
cs: Zobrazit soubor v zabudovaném prohlížeči

en: Show file in separate viewer
cs: Zobrazit soubor v odděleném prohlížeči

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file belonging to this group. Konqueror can display the file in an embedded viewer or start up a separate application. You can change this setting for a specific file type in the 'Embedding' tab of the file type configuration. Dolphin  shows files always in a separate viewer
cs: Zde je možné nastavit, jakou činnost bude provádět správce souborů Konqueror, kliknete-li na soubor patřící do této skupiny. Konqueror může zobrazit soubor vestavěným prohlížečem nebo spustit jinou aplikaci. Nastavení pro určitý typ souborů je možné změnit v nastaveních souborového typu v kartě 'Vsazení'. Dolphin otevře soubor v odděleném prohlížeči vždy.

en: This button displays the icon associated with the selected file type. Click on it to choose a different icon.
cs: Toto tlačítko zobrazuje ikonu asociovanou s vybraným typem souborů. Klikněte na ni ke zvolení nové ikony.

en: This is the icon associated with the selected file type. Choosing a different icon requires shared-mime-info to be at least version 0.40.
cs: Toto tlačítko zobrazuje ikonu asociovanou s vybraným typem souborů. Zvolení jiné ikony vyžaduje shared-mime-info minimálně ve verzi 0.40.

en: Filename Patterns
cs: Vzory souborů

en: This box contains a list of patterns that can be used to identify files of the selected type. For example, the pattern *.txt is associated with the file type 'text/plain'; all files ending in '.txt' are recognized as plain text files.
cs: Tato část obsahuje seznam vzorů, které mohou být použity k určení souborů vybraného typu. Například vzor *.txt je asociován se souborovým typem 'text/plain'; všechny soubory končící příponou '.txt' jsou asociovány jako prosté textové soubory.

en: Add...
cs: Přidat...

en: Add a new pattern for the selected file type.
cs: Přidat nový vzor pro vybraný typ souborů.

en: Remove
cs: Odstranit

en: Remove the selected filename pattern.
cs: Odstranit vybraný vzor souborů.

en: Description:
cs: Popis:

en: You can enter a short description for files of the selected file type (e.g. 'HTML Page'). This description will be used by applications like Konqueror to display directory content.
cs: Zde můžete vložit krátký popis vybraného typu souborů (např. 'HTML stránka'). Tento popis bude použit aplikacemi jako Konqueror při zobrazování obsahu adresáře.

en: Left Click Action in Konqueror
cs: Činnost levého tlačítka v Konqueroru

en: Ask whether to save to disk instead (only for Konqueror browser)
cs: Dotázat se na uložení namísto toho na disk (pouze pro správce souborů Konqueror)

en: Here you can configure what the Konqueror file manager will do when you click on a file of this type. Konqueror can either display the file in an embedded viewer, or start up a separate application. If set to 'Use settings for G group', the file manager will behave according to the settings of the group G to which this type belongs; for instance, 'image' if the current file type is image/png. Dolphin always shows files in a separate viewer.
cs: Zde je možné nastavit, jakou činnost bude provádět správce souborů Konqueror, kliknete-li na soubor tohoto typu. Konqueror buďto může zobrazit soubor vestavěným prohlížečem nebo spustit jinou aplikaci. Je-li nastaveno 'Použít nastavení skupiny', bude se Konqueror chovat dle nastavení skupiny, do které patří tento typ. Např. v případě, že současný typ je image/png, pak se použije nastavení skupiny 'image'. Dolphin otevře soubor v odděleném prohlížeči vždy.

en: &General
cs: &Obecné

en: &Embedding
cs: Vsa&zení

en: Add New Extension
cs: Přidat novou příponu

en: Extension:
cs: Přípona:

en: File type %1
cs: Typ souboru %1

en: Use settings for '%1' group
cs: Použít nastavení pro skupinu '%1'

en: <p><h1>File Associations</h1> This module allows you to choose which applications are associated with a given type of file. File types are also referred to as MIME types (MIME is an acronym which stands for "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> A file association consists of the following: <ul><li>Rules for determining the MIME-type of a file, for example the filename pattern *.png, which means 'all files with names that end in .png', is associated with the MIME type "image/png";</li> <li>A short description of the MIME-type, for example the description of the MIME type "image/png" is simply 'PNG image';</li> <li>An icon to be used for displaying files of the given MIME-type, so that you can easily identify the type of file in a file manager or file-selection dialog (at least for the types you use often);</li> <li>A list of the applications which can be used to open files of the given MIME-type -- if more than one application can be used then the list is ordered by priority.</li></ul> You may be surprised to find that some MIME types have no associated filename patterns; in these cases, KDE is able to determine the MIME-type by directly examining the contents of the file.</p>
cs: <p><h1>Asociace souborů</h1> Tento modul umožňuje výběr aplikací, které jsou asociovány s daným typem souborů. Typy souborů jsou též označovány jako MIME typy (MIME je zkratka pro "Multipurpose Internet Mail Extensions").</p><p> Asociace souboru sestává z následujících položek:<ul><li> Pravidla určující MIME typ souboru. Například vzor souboru *.kwd, který znamená 'všechny soubory, jejichž název končí příponou .kwd', je asociován s MIME typem "x-kword".</li> <li>Krátkého popisu MIME typu. Například popis MIME typu "kword" je jednoduše 'Dokument KWordu'.</li> <li>Ikona používaná při zobrazování souborů daného MIME typu, která umožní snazší identifikaci typu souboru kupříkladu k pohledu Konqueroru (přinejmenším u typů, jež používáte často)</li> <li>Seznam aplikací, kterých je možno využít k otevírání souborů daného MIME typu. Je-li možné používat více aplikaci, pak je seznam seřazen podle priority.</li></ul> Může se stát, že některé MIME typy nemají asociován vzor souboru; v takovém případě je Konqueror schopen určit MIME typ přímo analýzou obsahu souboru.</p>

en: Find file type or filename pattern
cs: Najít typ nebo vzor názvu souboru

en: Enter a part of a filename pattern, and only file types with a matching file pattern will appear in the list. Alternatively, enter a part of a file type name as it appears in the list.
cs: Vložte část vzoru souboru. V seznamu se objeví pouze ty souborové typy, které odpovídají tomuto vzoru. Alternativně můžete zadat část názvu typu souboru.

en: Known Types
cs: Známé typy

en: Here you can see a hierarchical list of the file types which are known on your system. Click on the '+' sign to expand a category, or the '-' sign to collapse it. Select a file type (e.g. text/html for HTML files) to view/edit the information for that file type using the controls on the right.
cs: Zde můžete shlédnout hierarchicky uspořádaný seznam souborových typů, které jsou známy vašemu systému. Kliknutím na značku '+' rozvinete kategorii a kliknutím na '-' ji opět schováte. Vyberte typ souborů (např. text/html pro HTML soubory), jehož informace si přejete prohlédnout/upravit pomocí prvků na pravé straně.

en: Click here to add a new file type.
cs: Zde klikněte pro přidání nového typu souborů.

en: &Remove
cs: Odst&ranit

en: Select a file type by name or by extension
cs: Zvolte typ souboru podle názvu nebo přípony

en: &Revert
cs: V&rátit

en: Revert this file type to its initial system-wide definition
cs: Vrátit tento typ souboru zpět na globální výchozí hodnoty

en: Click here to revert this file type to its initial system-wide definition, which undoes any changes made to the file type. Note that system-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
cs: Kliknutím zde navrátíte tomuto typu souboru jeho původní systémovou definici, čímž zrušíte provedené změny tohoto typu souboru. Pamatujte, že definice typu souboru určené systémem nelze smazat. Nicméně můžete vymazat jejich seznam vzorů, čímž zmenšíte pravděpodobnost jejich použití (ale určování typu souboru podle jeho obsahu je nakonec může použít).

en: Delete this file type definition completely
cs: Kompletně smazat tento popis typu souboru

en: Click here to delete this file type definition completely. This is only possible for user-defined file types. System-wide file types cannot be deleted. You can however empty their pattern list, to minimize the chances of them being used (but the file type determination from file contents can still end up using them).
cs: Kliknutím zde kompletně smažete definici typu souboru. Toto je možné pouze u typů souborů definovaných uživatelem. Typy souborů definované systémem nemohou být smazány. Nicméně můžete vymazat jejich seznam vzorů, čímž zmenšíte pravděpodobnost jejich použití (ale určování typu souboru podle jeho obsahu je nakonec může použít).

en: KDE file type editor - simplified version for editing a single file type
cs: Editor typů souborů KDE - zjednodušená verze pro úpravu jednoho souborového typu

en: (c) 2000, KDE developers
cs: (c) 2000, vývojáři KDE

en: Makes the dialog transient for the window specified by winid
cs: Sdruží dialog s oknem zadaným podle 'winid'

en: File type to edit (e.g. text/html)
cs: Typ souboru k úpravě (např. text/html)

en: %1 File
cs: Soubor '%1'

en: Edit File Type %1
cs: Upravit typ souborů: %1

en: Create New File Type %1
cs: Vytvořit nový typ SOUBORŮ '%1'

en: Application Preference Order
cs: Přednostní pořadí aplikací

en: Services Preference Order
cs: Přednostní pořadí služeb

en: This is a list of applications associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select "Open With...". If more than one application is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
cs: Toto je seznam aplikací asociovaných se soubory vybraného typu. Tento seznam je zobrazen v místní nabídce Konqueroru, když vyberete operaci "Otevřít pomocí...". Je-li s tímto typem souborů asociována víc jak jedna aplikace, pak je tento seznam seřazen podle priority tak, že nejvýše zobrazená položka má přednost přede všemi.

en: This is a list of services associated with files of the selected file type. This list is shown in Konqueror's context menus when you select a "Preview with..." option. If more than one service is associated with this file type, then the list is ordered by priority with the uppermost item taking precedence over the others.
cs: Toto je seznam služeb asociovaných se soubory vybraného typu. Tento seznam je zobrazen v místní nabídce Konqueroru, když vyberete operaci "Náhled pomocí...". Je-li s tímto typem souborů asociována víc jak jedna služba, pak je tento seznam seřazen podle priority tak, že nejvýše zobrazená položka má přednost přede všemi.

en: Move &Up
cs: Posunout &výše

en: Assigns a higher priority to the selected
    application, moving it up in the list. Note:  This
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
cs: Přiřazuje vyšší prioritu vybrané aplikace jejím posunutím
    v seznamu výše. Poznámka: Toto ovlivní vybranou aplikaci
    pouze v případě, že je typ souboru asociován s více než
    jednou aplikací.

en: Assigns a higher priority to the selected
    service, moving it up in the list.
cs: Přiřadí vybrané službě vyšší prioritu a posune ji v seznamu nahoru.

en: Move &Down
cs: Posunout &níže

en: Assigns a lower priority to the selected
    application, moving it down in the list. Note: This 
    only affects the selected application if the file type is
    associated with more than one application.
cs: Přiřazuje nižší prioritu vybrané aplikace jejím posunutím
    v seznamu níže. Poznámka: Toto ovlivní vybranou aplikaci
    pouze v případě, že je typ souboru asociován s více než
    jednou aplikací.

en: Assigns a lower priority to the selected
    service, moving it down in the list.
cs: Přiřadí vybrané službě nižší prioritu a posune ji v seznamu dolů.

en: Add a new application for this file type.
cs: Přidat novou aplikaci pro tento typ souborů.

en: Edit...
cs: Upravit...

en: Edit command line of the selected application.
cs: Upravit příkazový řádek vybrané aplikace.

en: Remove the selected application from the list.
cs: Odstranit vybranou aplikaci ze seznamu.

[ctx: No applications associated with this file type]
en: None
cs: Žádná

[ctx: No components associated with this file type]
en: None
cs: Žádné

en: You are not authorized to remove this service.
cs: Nemáte oprávnění odstranit tuto službu.

en: Add Service
cs: Přidat službu:

en: Select service:
cs: Vybrat službu:

en: Create New File Type
cs: Vytvořit nový souborový typ

en: Group:
cs: Skupina:

en: Select the category under which the new file type should be added.
cs: Zvolte si kategorii, do které si přejete nový typ souboru přidat.

en: Type name:
cs: Jméno typu:

en: Type the name of the file type. For instance, if you selected 'image' as category and you type 'custom' here, the file type 'image/custom' will be created.
cs: Zadejte název typu souboru. Například pokud jste vybrali 'image' jako kategorii a zde zadáte 'custom', bude vytvořen typ souboru 'image/custom'.
