kcmcgi - en to cs translation catalogue (5 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
cs: Cesta k lokálním CGI programům

en: Add...
cs: Přidat...

en: Remove
cs: Odstranit

en: CGI KIO Slave Control Module
cs: Ovládací modul pomocného zařízení pro CGI programy

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
cs: <h1>CGI skripty</h1> Pomocné zařízení pro CGI vám umožní vykonat CGI programy, aniž byste museli spouštět webový server. V tomto ovládacím modulu můžete nastavit cesty prohledávané CGI skripty.
