kreadconfig - en to cs translation catalogue (6 entries)

en: Read KConfig entries - for use in shell scripts
cs: Čte záznamy z KConfig - pro použití v shellových skriptech

en: Use <file> instead of global config
cs: Použít <file> místo globální konfigurace

en: Group to look in. Use repeatedly for nested groups.
cs: Skupina k prohledání, použijte opakovaně pro vnořené skupiny.

en: Key to look for
cs: Vyhledat klíč

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Type of variable
cs: Typ proměnné
