kuiserver - en to cs translation catalogue (32 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupFinishedJobs)
en: Finished Jobs
cs: Ukončené úlohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioMove)
en: Move them to a different list
cs: Přesunout je do jiného seznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioRemove)
en: Remove them
cs: Odstranit je

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupAppearance)
en: Appearance
cs: Vzhled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioList)
en: Show all jobs in a list
cs: Zobrazit všechny úlohy v seznamu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, kcfg_radioTree)
en: Show all jobs in a tree
cs: Zobrazit všechny úlohy ve stromu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkShowSeparateWindows)
en: Show separate windows
cs: Zobrazit oddělená okna

en: %1 file | %1 files
cs[0]: 1 soubor
cs[1]: %1 soubory
cs[2]: %1 souborů

en: %1 folder | %1 folders
cs[0]: 1 složka
cs[1]: %1 složky
cs[2]: %1 složek

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Move them to a different list.
cs: Přesunout je do jiného seznamu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Remove them.
cs: Odstranit je.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a list.
cs: Zobrazit všechny úlohy v seznamu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show all jobs in a tree.
cs: Zobrazit všechny úlohy ve stromu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Configuration)
en: Show separate windows.
cs: Zobrazit oddělená okna.

en: Job Manager
cs: Správce úloh

en: KDE Job Manager
cs: Správce úloh KDE

en: (C) 2000-2009, KDE Team
cs: (C) 2000-2009, tým KDE

en: Maintainer
cs: Správce

en: Former Maintainer
cs: Bývalý správce

en: Former maintainer
cs: Bývalý správce

en: Developer
cs: Vývojář

en: %1 of %2 processed at %3/s
cs: Zpracováno %1 z %2 při %3/s

en: %1 of %2 processed
cs: Zpracováno %1 z %2

en: %1 processed at %2/s
cs: Zpracováno %1 při %2/s

en: %1 processed
cs: Zpracováno %1

en: Clear
cs: Vymazat

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Resume
cs: Obnovit

en: Configure...
cs: Nastavit...

en: List of running file transfers/jobs (kuiserver)
cs: Seznam spuštěných přenosů souborů/úloh (kuiserver)

en: Behavior
cs: Chování
