kded_phononserver - en to cs translation catalogue (14 entries)

en: Invalid Driver
cs: Chybný ovladač

en: <html>This device is currently not available (either it is unplugged or the driver is not loaded).</html>
cs: <html>Toto zařízení je aktuálně nedostupné (buďto je odpojené nebo není načtený ovladač).</html>

en: <html>This will try the following devices and use the first that works: <ol>%1</ol></html>
cs: <html>Vyzkouší se následující zařízení a použije se první funkční: <ol>%1</ol></html>

[ctx: unknown sound card]
en: Unknown
cs: Neznámé

en: Output: %1
cs: Výstup: %1

en: Capture: %1
cs: Zachytávat: %1

en: Removed Sound Devices
cs: Odstraněná zvuková zařízení

en: Removed Video Devices
cs: Odstraněná video zařízení

en: Forget about the sound devices.
cs: Zapomenout zvuková zařízení.

en: Forget about the video devices
cs: Zapomenout video zařízení

[ctx: short string for a button, it opens the Phonon page of System Settings]
en: Manage Devices
cs: Spravovat zařízení

en: Open the System Settings page for device configuration where you can manually remove disconnected devices from the cache.
cs: Otevřete si modul v Nastavení systému, kde můžete odpojená zařízení ručně odebrat.

en: <html><p>KDE detected that one or more internal devices were removed.</p><p><b>Do you want KDE to permanently forget about these devices?</b></p><p>This is the list of devices KDE thinks can be removed:<ul><li>%1</li></ul></p></html>
cs: <html><p>KDE detekovalo, že jedno nebo více interních zařízení bylo odstraněno.</p><p><b>Přejete si, aby KDE úplně odstranilo jejich nastavení?</b></p><p>Toto je seznam zařízení, která je možné odstranit: <ul><li>%1</li></ul></p></html>

en: Do not ask again for these devices
cs: Znovu se nedotazovat na tato zařízení
