kttsd - en to cs translation catalogue (187 entries)

en: testfilter
cs: test filtr

en: A utility for testing Jovie filter plugins.
cs: Nástroj pro testování modulů filtrů Jovie.

en: Maintainer
cs: Správce

en: Name of a Jovie filter plugin (required)
cs: Jméno modulu filtru Jovie (povinné)

en: Talker code passed to filter
cs: Kód hlasu pro filtr

en: D-Bus application ID passed to filter
cs: D-Bus ID aplikace pro filtr

en: Config file group name passed to filter
cs: Jméno konfiguračního souboru skupiny předané filtru

en: Display list of available Filter PlugIns and exit
cs: Zobrazit seznam dostupných modulů filtrů a ukončit

en: Display tabs as \t, otherwise they are removed
cs: Zobrazit karty jako \t, v opačném případě budou odstraněny

en: Display list of available filter plugins and exit
cs: Zobrazit seznam dostupných modulů filtrů a ukončit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, typeGroupBox)
en: &Type
cs: &Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wordRadioButton)
en: &Word
cs: &Slovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, regexpRadioButton)
en: Regular &expression
cs: Regulární &výraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, matchLabel)
en: &Match:
cs: &Souhlasí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, substLabel)
en: &Replace with:
cs: Nah&radit čím:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, matchCaseCheckBox)
en: Match &case
cs: R&ozlišovat velikost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Language
cs: Jazyk

en: Code
cs: Kód

en: Select Language
cs: Zvolit jazyk

en: Unable to open file.
cs: Soubor nelze otevřít.

en: File not in proper XML format.
cs: Soubor není ve správném XML formátu.

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expression']
en: RegExp
cs: Reg. výraz

[ctx: Yes or no]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: Yes or no]
en: No
cs: Ne

en: Unable to open file
cs: Nelze otevřít soubor

en: String Replacer
cs: Nahrazení řetězce

en: Multiple Languages
cs: Více jazyků

[ctx: Abbreviation for 'Regular Expresion']
en: RegExp
cs: Reg. výraz

en: Error
cs: Chyba

en: Select Languages
cs: Zvolit jazyky

en: Edit String Replacement
cs: Upravit nahrazení řetězce

en: String Replacer Word List (*.xml)
cs: Seznam slov pro nahrazení řetězce (*.xml)

en: Error Opening File
cs: Chyba při otevírání souboru

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StringReplacerConfWidget)
en: Configure String Replacer
cs: Nastavit nahrazování řetězců

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any name you like for this filter.
cs: Zadejte název filtru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
cs: &Název:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any name you like for this filter.
cs: Zadejte název filtru.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: These settings determines when the filter is applied to text.
cs: Tato nastavení určují, kdy se bude filtr aplikovat na text.

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, languageLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
cs: Filtr se aplikuje, pokud je text v zadaném jazyce. Při stisknutí Ctrl můžete ze seznamu zvolit více než jeden jazyk. Pokud nic nezvolíte, bude se filtr aplikovat na všechny úlohy bez ohledu na jazyk.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, languageLabel)
en: Lan&guage is:
cs: Ja&zyk je:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"
cs: Zadejte D-Bus ID aplikace. Filtr bude aplikován pouze na úlohy této aplikace. Zadat můžete i více ID oddělených čárkami. Pokud nezadáte nic, bude se filtr aplikovat na textové úlohy zařazené do fronty všemi aplikacemi. Tip: ID aplikace běžících aplikací získáte na příkazové řádce příkazem kdcop. Příklady ID: „konversation, kvirc,ksirc,kopete“

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: Application &ID contains:
cs: &ID aplikace obsahuje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, languageLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank the filter applies to all text jobs of any language.
cs: Filtr se aplikuje, pokud je text v zadaném jazyce. Při stisknutí Ctrl můžete ze seznamu zvolit více než jeden jazyk. Pokud nic nezvolíte, bude se filtr aplikovat na všechny úlohy.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, languageBrowseButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, reEditorButton)
en: Click to select one or more languages.  This filter will be applied to text jobs of those languages.
cs: Kliknutím zvolíte jeden nebo více jazyků. Filtr se pak bude aplikovat na textové úlohy zvoleného jazyka.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text jobs queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text jobs queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
cs: <qt>Zadejte D-Bus ID aplikace. Filtr bude aplikován pouze na úlohy zařazené do fronty zadanou aplikací. Zadat můžete i více ID oddělených čárkami. Jestliže si přejete vybrat všechna oznámení, zvolte <b>knotify</b>. Pokud nezadáte nic, filtr se bude aplikovat na textové úlohy zařazené všemi aplikacemi. Tip: ID aplikací zjistíte spuštěním kdcop z příkazové řádky. Příklady: „konversation, kvirc,ksirc,kopete“</qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a word list from a file.
cs: Kliknutím nahrajete seznam slov ze seznamu.

[ctx: Load a word list from a file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: Load
cs: Načíst

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save word list to a file.
cs: Kliknutím uložíte seznam do souboru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save
cs: &Uložit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to empty the word list.
cs: Kliknutím vyprázdníte seznam.

[ctx: Clear the word list]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Clear
cs: Vyprázdnit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addButton)
en: Click to add another word or regular expression to the list.
cs: Další slovo nebo regulární výraz přidáte do seznamu kliknutím.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: &Add
cs: Přid&at

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, upButton)
en: Click to move selected word up in the list.  Words higher in the list are applied first.
cs: Slovo v seznamu přesunete výše kliknutím. Níže umístěná slova se aplikují dřív.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, upButton)
en: &Up
cs: Nahor&u

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, downButton)
en: Click to move a word down in the list.  Words lower in the list are applied last.
cs: Slovo v seznamu přesunete dolů kliknutím. Níže umístěná slova se aplikují později.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downButton)
en: Do&wn
cs: &Dolů

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, editButton)
en: Click to modify an existing word or regular expression in the list.
cs: Slovo nebo regulární výraz ze seznamu upravíte kliknutím.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, editButton)
en: &Edit
cs: U&pravit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeButton)
en: Click to remove a word or regular expression from the list.
cs: Slovo nebo regulární výraz ze seznamu odstraníte kliknutím.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeFilterButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: &Remove
cs: Odeb&rat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Type
cs: Typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match Case
cs: Rozlišovat velikost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Match
cs: Odpovídá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, substLView)
en: Replace With
cs: Nahradit za

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SelectTalkerWidget)
en: Select Talker
cs: Zvolit hlas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: When checked, will use the default Talker, which is the topmost Talker listed in the Talkers tab.
cs: Pokud zvolíte, použije se výchozí hlas, který je umístění v seznamu hlasů nejvýše.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultRadioButton)
en: &Use default Talker
cs: &Použít výchozí hlas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: When checked, will use the specific Talker (if it is still configured), otherwise the Talker most closely matching.
cs: Pokud zvolíte, použije se specifický hlas (pokud je nastavený), i když existují více vyhovující hlasy.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useSpecificTalkerRadioButton)
en: Use specific &Talker
cs: Použít zvláštní &hlas

en: Talker Chooser
cs: Zvolit hlas

en: Talker Chooser Config (*rc)
cs: Nastavení holby hlasu (*rc)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TalkerChooserConfWidget)
en: Configure Talker Chooser
cs: Nastavit volbu hlasu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: &Apply This Filter When
cs: &Aplikovat filtr jestliže

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, reLabel)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
cs: Tento filtr se aplikuje na úlohy zvoleného jazyka. V seznamu můžete při držení klávesy Ctrl vybrat i víc jazyků. Pokud nic nezadáte, bude se filtr aplikovat na textové úlohy v jakémkoliv jazyce.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reLabel)
en: Te&xt contains:
cs: Te&xt obsahuje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, reLineEdit)
en: This filter is applied to text jobs of the specified language.  You may select more than one language by clicking the browse button and Ctrl-clicking on more than one in the list.  If blank, the filter applies to all text jobs of any language.
cs: Tento filtr se aplikuje na úlohy zadaného jazyka. V seznamu můžete při držení klávesy Ctrl vybrat i víc jazyků. Pokud nic nezadáte, bude se filtr aplikovat na všechny jazyky.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, talkerLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, talkerLineEdit)
en: The new Talker that will be used when the conditions above are met.  The default Talker is the topmost in the Talkers tab.  Click the button to choose a Talker.
cs: Pokud budou splněna kritéria výše, použije se nový hlas. Výchozí hlas je nejvýše umístěný hlas v seznamu. Kliknutím na tlačítko zvolte hlas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, talkerLabel)
en: &Talker:
cs: &Hlas:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, talkerButton)
en: Click to select a Talker.
cs: Kliknutím zvolte hlas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, loadButton)
en: Click to load a Talker Chooser configuration from a file.
cs: Kliknutím načtete nastavení hlasu ze souboru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, loadButton)
en: &Load...
cs: Načís&t...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, saveButton)
en: Click to save this Talker Chooser to a file.
cs: Kliknutím uložíte nastavení hlasu do souboru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, saveButton)
en: &Save...
cs: &Uložit...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, clearButton)
en: Click to clear everything.
cs: Kliknutím vše vyčistíte.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, clearButton)
en: Cl&ear
cs: Vyč&istit

en: XML Transformer
cs: XML převod

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, XmlTransformerConfWidget)
en: Configure XML Transformer
cs: Nastavit XML převod

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, nameLineEdit)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
cs: Nastavte libovolné jméno filtru.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltLabel)
en: Enter the full path to an XML Style Language - Transforms (XSLT) stylesheet file.  XSLT files usually end with extension .xsl.
cs: Zadejte úplnou cestu k souboru se styly XML Style Language - Transforms (XSLT). XSLT soubory mají obvykle příponu .xsl.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, xsltprocPath) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: Enter the path to the xsltproc executable program.  If it is in the PATH environment variable, just enter "xsltproc".
cs: Zadejte cestu k programu xsltproc. Pokud je cesta součástí proměnné PATH, stačí zadat jen "xsltproc".

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel)
en: Enter any descriptive name you like for this filter.
cs: Vložte libovolné výstižné jméno pro tento filtr.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltLabel)
en: &XSLT file:
cs: &XSLT soubor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, xsltprocLabel)
en: xsltproc &executable:
cs: xsltproc &program:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, applyGroupBox)
en: Apply This &Filter When
cs: Aplikovat &filtr jestliže

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, rootElementLineEdit)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
cs: Tento filtr se použije pouze v případě, že text obsahuje zadaný XML element. Pokud necháte nevyplněné, bude se filtr aplikovat na vše. Zadat můžete i více než jeden element, elementy oddělte čárkou. Příklad: "html".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, doctypeLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified DOCTYPE specification.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one DOCTYPE separated by commas.  Example: "xhtml".
cs: Tento filtr bude aplikován jen pokud text obsahuje zadaný DOCTYPE. Pokud necháte prázdné, bude se aplikovat na vše. Více položek DOCTYPE oddělte čárkou. Příklad: "xhtml".

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, appIdLineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, appIdLabel)
en: <qt>Enter a D-Bus Application ID.  This filter will only apply to text queued by that application.  You may enter more than one ID separated by commas.  Use <b>knotify</b> to match all messages sent as KDE notifications.  If blank, this filter applies to text queued by all applications.  Tip: Use kdcop from the command line to get the Application IDs of running applications.  Example: "konversation, kvirc,ksirc,kopete"</qt>
cs: <qt>Zadejte D-Bus ID aplikace. Filtr bude aplikován pouze na úlohy spuštěné zadanou aplikací. Zadat můžete i více ID oddělených čárkami. Jestliže si přejete vybrat všechna oznámení, zvolte <b>knotify</b>. Pokud nezadáte nic, filtr se bude aplikovat na text zařazený všemi aplikacemi. Tip: ID aplikací zjistíte spuštěním kdcop z příkazové řádky. Příklady: „konversation, kvirc,ksirc,kopete“</qt>

[ctx: What's this text]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: This filter will be applied only to text having the specified XML root element.  If blank, applies to all text.  You may enter more than one root element separated by commas.  Example: "html".
cs: Tento filtr se použije pouze v případě, že text obsahuje zadaný kořenový XML element. Pokud necháte nevyplněné, bude se filtr aplikovat na všechen text. Zadat můžete i více elementů oddělených čárkami. Příklad: „html“.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rootElementLabel)
en: &Root element is:
cs: &Kořenový element:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, doctypeLabel)
en: or DOC&TYPE is:
cs: nebo DOC&TYPE je:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, appIdLabel)
en: and Application &ID contains:
cs: a &ID aplikace obsahuje:

en: KDE Text-to-Speech
cs: Hlasová syntéza KDE

en: KDE Text-to-Speech Manager
cs: Správce hlasové syntézy KDE

en: &Stop/Delete
cs: Za&stavit/Odstranit

en: &Pause
cs: &Pozastavit

en: &Resume
cs: O&bnovit

en: R&epeat
cs: R&estartovat

en: Spea&k Clipboard Contents
cs: &Přečíst hlasové schránky

en: Text-to-speech synthesis daemon
cs: Démon hlasové syntézy

en: (C) 2002, José Pablo Ezequiel Fernández
cs: (c) 2002, José Pablo Ezequiel Fernández

en: Current Maintainer
cs: Současný správce

en: Original Author
cs: Původní autor

en: Previous Maintainer
cs: Předchozí správce

en: Contributor
cs: Přispěvatel

en: Testing
cs: Testování

en: Add Talker
cs: Přidat hlas

en: Filter
cs: Filtr

en: You have made changes to the configuration but have not saved them yet.  Click Apply to save the changes or Cancel to abandon the changes.
cs: Změnili jste nastavení, ale doposud jste změny neuložili. Kliknutím na Aplikovat změny uložíte, kliknutím Zrušit na je zrušíte.

en: <h1>Text-to-Speech</h1><p>This is the configuration for the text-to-speech D-Bus service</p><p>This allows other applications to access text-to-speech resources</p><p>Be sure to configure a default language for the language you are using as this will be the language used by most of the applications</p>
cs: <h1>Hlasová syntéza</h1><p>Toto je nastavení služby hlasové syntézy D-Bus.</p><p>Umožňuje ostatním aplikacím přistupovat ke zdrojům hlasové syntézy.</p><p>Ujistěte se, že jste provedli nastavení pro výchozí jazyky, protože půjde o jazyk používaný většinou aplikací.</p>

en: Author
cs: Autor

en: Select Filter
cs: Vybrat filtr

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, kttsjobmgr)
en: Jobs
cs: Úlohy

en: Jovie Version: %1
cs: Verze Jovie: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kttsdVersion)
en: Jovie not running
cs: Jovie neběží

en: Filter Configuration
cs: Nastavení filtru

[ctx: General, as title of window]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
cs: Obecné

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: Check to start the Jovie Daemon and enable Text-to-Speech.
cs: Zaškrtnutím spustíte démona Jovie a povolíte hlasovou syntézu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableJovieCheckBox)
en: &Enable Text-to-Speech System (Jovie)
cs: &Povolit systém hlasové syntézy (Jovie)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Talkers
cs: Hlasy

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addTalkerButton)
en: Click to add and configure a new Talker (speech synthesizer).
cs: Kliknutím vložíte a nastavíte nový hlas (hlasový syntezátor).

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Add...
cs: Přidat...

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherTalkerPriorityButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: U&p
cs: N&ahoru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureTalkerButton)
en: Click to configure options for the highlighted Talker.
cs: Kliknutí vstoupíte do konfiguračního dialogu hlasu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureTalkerButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: &Edit...
cs: &Upravit...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeTalkerButton)
en: Click to remove the highlighted Talker.
cs: Kliknutím odstraníte označený hlas.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, TabPage)
en: Filters
cs: Filtry

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, addFilterButton)
en: Click to add and configure a new Filter.
cs: Kliknutím vložíte a nastavíte nový filtr.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, higherFilterPriorityButton)
en: Click to move selected filter up in the list.  Filters higher in the list are applied first.
cs: Kliknutím posunete filtr nahoru. Nejnižší filtr se aplikuje jako poslední, nejvyšší jako první.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, lowerFilterPriorityButton)
en: Click to move a filter down in the list.  Filters lower in the list are applied last.
cs: Kliknutím posunete filtr dolů. Nejnižší filtr se aplikuje jako poslední, nejvyšší jako první.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, configureFilterButton)
en: Click to configure options for the highlighted Filter.
cs: Kliknutím vstoupíte do možností označeného filtru.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, removeFilterButton)
en: Click to remove the highlighted Filter.
cs: Kliknutím odstraníte označený filtr.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Speech Control
cs: Ovládání hlasové syntézy

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, stopButton)
en: Stop
cs: Zastavit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, cancelButton)
en: <p>Deletes the job.  If it is currently speaking, it stops speaking.  The next speakable job in the list begins speaking.</p>
cs: <p>Smaže úlohu. Pokud jde o právě čtenou úlohu, zastaví její čtení a začne se číst následující úloha ze seznamu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, cancelButton)
en: Cancel
cs: Zrušit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, pauseButton)
en: <p>Changes a job to Paused state.  If currently speaking, the job stops speaking. Paused jobs prevent jobs that follow them from speaking, so either click <b>Resume</b> to make the job speakable, or click <b>Later</b> to move it down in the list.</p>
cs: <p>Pozastaví čtení úlohy. Pokud je úloha právě čtena, dojde k přerušení čtení. Pozastavená úloha brání čtení následujících úloh. Kliknutím na <b>Obnovit</b> opět spustíte čtení. Kliknutím na <b>Později</b> přesunete úlohu na konec seznamu.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, pauseButton)
en: Pause
cs: Pozastavit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, resumeButton)
en: <p>Resumes a paused job or changes a Queued job to Waiting.  If the job is the top speakable job in the list, it begins speaking.</p>
cs: <p>Obnoví pozastavené úlohy nebo nastaví stav na čeká. Pokud je úloha nejvýše na seznamu úloh, spustí její čtení.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, resumeButton)
en: Resume
cs: Obnovit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: <p>Queues the current contents of the clipboard for speaking and sets its state to Waiting.  If the job is the topmost in the list, it begins speaking.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
cs: <p>Zařadí obsah schránky do fronty úloh a nastaví na čekání. Pokud je úloha na vrcholu seznamu, začne se číst. Pro čtení se použije hlas umístění nejvýše v kartě <b>Hlasy</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_clipboard)
en: &Speak Clipboard
cs: Čí&st schránku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPushButton, speak_file)
en: <p>Prompts you for a file name and queues the contents of the file for speaking.  You must click the <b>Resume</b> button before the job will be speakable.  The job will be spoken by the topmost Talker in the <b>Talkers</b> tab.</p>
cs: <p>Požádá o soubor a obsah souboru zařadí do fronty ke čtení. Aby došlo ke čtení úlohy, musíte kliknout na <b>Obnovit</b>. Úloha bude přečtena hlasem umístěným nejvýše v kartě <b>Hlasy</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, speak_file)
en: Spea&k File
cs: Čí&st soubor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name
cs: &Název:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Synthesizer
cs: Syntetizér

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, AvailableTalkersTable)
en: Voice Name
cs: Název hlasu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Voice &Type
cs: &Typ hlasu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 1
cs: Muž 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 2
cs: Muž 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male 3
cs: Muž 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 1
cs: Žena 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 2
cs: Žena 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female 3
cs: Žena 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Male Child
cs: Chlapeček

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, voiceComboBox)
en: Female Child
cs: Děvčátko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Punctuation
cs: Interpunkce

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: All
cs: Všechny

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: None
cs: Žádné

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, punctuationComboBox)
en: Some
cs: Některé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Speed
cs: Rychlo&st

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Pitch
cs: Výš&ka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &Volume
cs: &Hlasitost

[ctx: Default language code]
en: default
cs: výchozí

[ctx: The name of the first Male voice]
en: Male 1
cs: Muž 1

[ctx: The name of the first Female voice]
en: Female 1
cs: Žena 1

[ctx: The name of the male child voice]
en: Boy
cs: Chlapec

[ctx: The name of the female child voice]
en: Girl
cs: Dívka

[ctx: Somehow user has gotten a voice type that is not valid, i.e. not Male1, Male2, etc.]
en: Invalid voice type
cs: Neplatný typ hlasu

[ctx: Other language]
en: Other
cs: Jiné

[ctx: full country name]
en: United States of America
cs: Spojené státy americké

[ctx: full country name]
en: United Kingdom
cs: UK

en: Name
cs: Název

en: Voice Type
cs: Typ hlasu

[ctx: Volume of noise]
en: Volume
cs: Hlasitost

en: Speed
cs: Rychlost

en: Pitch
cs: Výška tónu
