kdelibs4 - en_US to cs translation catalogue (2232 entries)

en_US: Name
cs: Jméno

en_US: Host
cs: Hostitel

en_US: i18n() takes at least one argument
cs: i18n() vyžaduje alespoň jeden argument

en_US: i18nc() takes at least two arguments
cs: i18nc() vyžaduje alespoň dva argumenty

en_US: i18np() takes at least two arguments
cs: i18np() vyžaduje alespoň dva argumenty

en_US: i18ncp() takes at least three arguments
cs: i18ncp() vyžaduje alespoň tři argumenty

en_US: System Default (currently: %1)
cs: Výchozí pro systém (aktuálně: %1)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EditorChooser)
en_US: Editor Chooser
cs: Výběr editoru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en_US: Please choose the default text editing component that you wish to use in this application. If you choose <B>System Default</B>, the application will honor your changes in the System Settings. All other choices will override that setting.
cs: Prosím vyberte si výchozí komponentu pro úpravu textu, která bude používána touto aplikací. Vyberete-li <B>Výchozí nastavení systému</B>, pak aplikace bude zohledňovat změny vašeho nastavení v Nastavení systému. Všechny ostatní volby toto nastavení obejdou.

en_US: The template needs information about you, which is stored in your address book.
    However, the required plugin could not be loaded.
    
    Please install the KDEPIM/Kontact package for your system.
cs: Šablona o vás potřebuje informace, které jsou uloženy v knize adres.
    Bohužel, požadovaný modul nemohl být načten.
    
    Prosím nainstalujte do svého systému balíček KDEPIM/Kontact.

en_US: Only local files are supported.
cs: Jsou podporovány pouze lokální soubory.

en_US: Keep output results from scripts
cs: Ponechat si výsledný výstup ze skriptů

en_US: Check whether config file itself requires updating
cs: Zkontrolovat, jestli konfigurační soubor vyžaduje aktualizaci

en_US: File to read update instructions from
cs: Soubor, ze kterého budou načteny informace pro aktualizaci

en_US: KConf Update
cs: Aktualizace KConf

en_US: KDE Tool for updating user configuration files
cs: KDE nástroj pro aktualizaci uživatelských konfiguračních souborů

en_US: &About
cs: Informace o &aplikaci

en_US: No information available.
    The supplied KAboutData object does not exist.
cs: Lituji, není dostupná žádná informace.
    Zadaný objekt KAboutData neexistuje.

en_US: A&uthor
cs: A&utor

en_US: A&uthors
cs: A&utoři

en_US: Please use <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> to report bugs.
cs: Prosím použijte <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> pro nahlašování chyb.

en_US: Please report bugs to <a href="mailto:%1">%2</a>.
cs: Prosím, chyby hlaste na <a href="mailto:%1">%2</a>.

en_US: &Thanks To
cs: Díky pa&tří

en_US: T&ranslation
cs: Přek&lad

en_US: &License Agreement
cs: &Licenční ujednání

en_US: Author
cs: Autor

en_US: Email
cs: E-mail

en_US: Homepage
cs: Domovská stránka

en_US: Task
cs: Úkol

en_US: <html><font size="5">%1</font><br/><b>version %2</b><br/>Using KDE %3</html>
cs: <html><font size="5">%1</font><br/><b>verze %2</b><br/>Používá KDE %3</html>

en_US: Other Contributors:
cs: Ostatní přispěvatelé:

en_US: (No logo available)
cs: (logo neexistuje)

en_US: About %1
cs: O aplikaci %1

en_US: Undo: %1
cs: Zpět: %1

en_US: Redo: %1
cs: Znovu: %1

en_US: &Undo
cs: &Zpět

en_US: &Redo
cs: Zn&ovu

en_US: &Undo: %1
cs: &Zpět: %1

en_US: &Redo: %1
cs: Z&novu: %1

en_US: Close
cs: Zavřít

[ctx: Freeze the window geometry]
en_US: Freeze
cs: Ukotvit

[ctx: Dock this window]
en_US: Dock
cs: Dok

en_US: Detach
cs: Vytrhnout

en_US: Hide %1
cs: Skrýt %1

en_US: Show %1
cs: Zobrazit %1

en_US: Search Columns
cs: Prohledávat sloupce

en_US: All Visible Columns
cs: Všechny viditelné sloupce

[ctx: Column number %1]
en_US: Column No. %1
cs: Sloupec č. %1

en_US: S&earch:
cs: Hl&edat:

en_US: &Password:
cs: &Heslo:

en_US: &Keep password
cs: &Uchovat heslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en_US: &Verify:
cs: O&věřit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStrengthMeter)
en_US: Password strength meter:
cs: Měřič síly hesla:

en_US: The password strength meter gives an indication of the security of the password you have entered.  To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols, such as #, as well as letters.
cs: Měřič síly hesla udává bezpečnost zadaného hesla. Pro zvýšení síly hesla zkuste:
     - použít delší heslo;
     - použít směs velkých a malých písmen;
     - použít spolu s písmeny čísla a symboly jako #.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, labelMatch)
en_US: Passwords do not match
cs: Hesla se neshodují

en_US: You entered two different passwords. Please try again.
cs: Vložil(a) jste dvě různá hesla. Prosím zkuste je zadat znovu.

en_US: The password you have entered has a low strength. To improve the strength of the password, try:
     - using a longer password;
     - using a mixture of upper- and lower-case letters;
     - using numbers or symbols as well as letters.
    
    Would you like to use this password anyway?
cs: Zadané heslo je slabé. Pro zvýšení síly hesla zkuste:
     - použít delší heslo;
     - použít směs velkých a malých písmen;
     - použít spolu s písmeny čísla a zvláštní znaky.
    
    Přejete si toto heslo přesto použít?

en_US: Low Password Strength
cs: Nízká síla hesla

en_US: Password Input
cs: Zadání hesla

en_US: Password is empty
cs: Heslo je prázdné

en_US: Password must be at least 1 character long | Password must be at least %1 characters long
cs[0]: Heslo musí obsahovat alespoň 1 znak
cs[1]: Heslo musí obsahovat alespoň %1 znaky
cs[2]: Heslo musí obsahovat alespoň %1 znaků

en_US: Passwords match
cs: Hesla se shodují

[ctx: @option:check]
en_US: Do Spellchecking
cs: Provést kontrolu pravopisu

[ctx: @option:check]
en_US: Create &root/affix combinations not in dictionary
cs: Vytvořit ch&ybějící kombinace kořen/přípona

[ctx: @option:check]
en_US: Consider run-together &words as spelling errors
cs: Pov&ažovat spojená slova za pravopisné chyby

[ctx: @label:listbox]
en_US: &Dictionary:
cs: &Slovník:

[ctx: @label:listbox]
en_US: &Encoding:
cs: &Kódování:

[ctx: @item:inlistbox Spell checker]
en_US: International <application>Ispell</application>
cs: Mezinárodní <application>Ispell</application>

[ctx: @label:listbox]
en_US: &Client:
cs: &Klient:

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Hebrew
cs: Hebrejsky

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Turkish
cs: Turecké

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: English
cs: Anglicky

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Spanish
cs: Španělština

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Danish
cs: Dánské

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: German
cs: Německý

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: German (new spelling)
cs: Německý (nový pravopis)

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Brazilian Portuguese
cs: Brazilská portugalština

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Portuguese
cs: Portugalské

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Norwegian
cs: Norské

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Polish
cs: Polské

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Russian
cs: Ruské

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Slovenian
cs: Slovinské

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Slovak
cs: Slovenské

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Czech
cs: České

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Swedish
cs: Švédské

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Swiss German
cs: Švýcarská němčina

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Ukrainian
cs: Ukrajinské

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Lithuanian
cs: Litevské

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: French
cs: Francouzský

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Belarusian
cs: Běloruské

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Hungarian
cs: Maďarské

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: Unknown
cs: Neznámé

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: <application>ISpell</application> Default
cs: Výchozí pro <application>ISpell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name, %2 file name]
en_US: Default - %1 [%2]
cs: Výchozí - %1 [%2]

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: <application>ASpell</application> Default
cs: Výchozí pro <application>ASpell</application>

[ctx: @item Spelling dictionary: %1 dictionary name]
en_US: Default - %1
cs: Výchozí - %1

[ctx: @item Spelling dictionary]
en_US: <application>Hunspell</application> Default
cs: Výchozí pro <application>Hunspell</application>

en_US: You have to restart the dialog for changes to take effect
cs: Pro provedení změn je třeba dialog spustit znovu

en_US: Spell Checker
cs: Kontrola pravopisu

en_US: Check Spelling
cs: Zkontrolovat pravopis

en_US: &Finished
cs: &Hotovo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_unknownWord)
en_US: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
cs: <qt><p>Toto slovo je považováno za neznámé, protože neodpovídá žádné položce v právě používaném slovníku. Možná je to také slovo v cizím jazyce.</p>
    <p>Pokud je slovo napsáno správně, můžete je <b>přidat do slovníku</b>. Pokud si jej nepřejete přidávat, ale přejete si jej ponechat nezměněné, stiskněte <b>Ignorovat</b> nebo <b>Ignorovat vše</b>.</p>
    <p>Pokud je ovšem slovo špatně napsáno, můžete se pokusit pro něj najít vhodnou náhradu v seznamu níže. Pokud náhradu nenajdete, můžete ji stále zapsat do textového políčka níže a zvolit <b>Nahradit</b> nebo <b>Nahradit vše</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en_US: Unknown word:
cs: Neznámé slovo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_unknownWord)
en_US: Unknown word
cs: Neznámé slovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_unknownWord)
en_US: <b>misspelled</b>
cs: <b>chybně napsáno</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_language)
en_US: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p>Zde vyberte jazyk kontrolovaného dokumentu.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en_US: &Language:
cs: &Jazyk:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_contextLabel)
en_US: Text excerpt showing the unknown word in its context.
cs: Výňatek z textu ukazující slovo v jeho kontextu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_contextLabel)
en_US: <qt>
    <p>Here you can see a text excerpt showing the unknown word in its context. If this information is not sufficient to choose the best replacement for the unknown word, you can click on the document you are proofing, read a larger part of the text and then return here to continue proofing.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p>Zde můžete vidět ukázku textu zobrazující neznámé slovo v jeho kontextu. Pokud tato informace není dostatečná pro výběr vhodného slova jako náhrady, můžete kliknout do dokumentu, který kontrolujete, přečíst si větší část a poté vrátit k dokončení kontroly.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_contextLabel)
en_US: ... the <b>misspelled</b> word shown in context ...
cs: ... <b>chybně napsané</b> slovo zobrazené v kontextu ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addBtn)
en_US: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p>Toto slovo je považováno za neznámé, protože není obsaženo ve slovníku. <br>
    Klikněte sem, pokud si myslíte, že neznámé slovo není chybně napsáno a vy si jej nepřejete znovu v budoucnu kontrolovat. Pokud si jej přejete ponechat tak, jak je, a nepřidávat do slovníku, klikněte na <b>Ignorovat</b> popř. <b>Ignorovat vše</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addBtn)
en_US: << Add to Dictionary
cs: << Přidat do slovníku

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en_US: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p>Klikněte sem pro nahrazení všech výskytů neznámého slova textem zadaným do vstupního pole nahoře vlevo.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en_US: R&eplace All
cs: Nahradit vš&e

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ListView, m_suggestions) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, m_suggestions)
en_US: Suggestion List
cs: Seznam návrhů

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ListView, m_suggestions) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView, m_suggestions)
en_US: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should check if the correction for it is available and if it is, click on it. If none of the words in this list is a good replacement you may type the correct word in the edit box above.</p>
    <p>To correct this word click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p> Pokud je neznámé slovo chybně napsáno, měli byste zkontrolovat, zda je pro něj dostupná oprava a pokud je, kliknout na ni. Pokud žádné ze slov v seznamu není vhodnou náhradou, můžete zapsat správné slovo do vstupního pole výše.</p>
    <p>K opravě tohoto slova klikněte na <b>Nahradit</b>, pokud si přejete opravit pouze tento výskyt nebo na <b>Nahradit vše</b> pro nahrazení všech výskytů.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (Q3ListView, m_suggestions) i18n: ectx: property (text), widget (QListView, m_suggestions)
en_US: Suggested Words
cs: Navrhovaná slova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en_US: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p>Klikněte sem pro nahrazení tohoto výskytu neznámého slova textem zadaným do vstupního pole nahoře vlevo.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en_US: &Replace
cs: Nah&radit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, m_replacement)
en_US: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p> Pokud je neznámé slovo chybně napsáno, měli byste sem zapsat správné slovo nebo jej vybrat ze seznamu níže.</p>
    <p>K opravě tohoto slova klikněte na <b>Nahradit</b>, pokud si přejete opravit pouze tento výskyt nebo na <b>Nahradit vše</b> pro nahrazení všech výskytů.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en_US: Replace &with:
cs: Na&hradit za:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en_US: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p>Klikněte sem pro ponechání tohoto výskytu slova tak, jak je.</p>
    <p>Tato činnost je užitečná, pokud je slovo akronymem, cizím slovem, nebo jiným neznámým slovem, které si nepřejete přidat do slovníku.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en_US: &Ignore
cs: &Ignorovat

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipAllBtn) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_autoCorrect)
en_US: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
cs: <qt>
    <p>Klikněte sem pro ponechání všech výskytů slova tak, jak jsou.</p>
    <p>Tato činnost je užitečná, pokud je slovo akronymem, cizím slovem, nebo jiným neznámým slovem, které si nepřejete přidat do slovníku.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipAllBtn)
en_US: I&gnore All
cs: I&gnorovat všechny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_suggestBtn)
en_US: S&uggest
cs: Navrhno&ut

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, m_language)
en_US: Language Selection
cs: Výběr jazyka

en_US: As-you-type spell checking enabled.
cs: Kontrola pravopisu během psaní zapnuta.

en_US: As-you-type spell checking disabled.
cs: Kontrola pravopisu během psaní vypnuta.

en_US: Incremental Spellcheck
cs: Průběžná kontrola pravopisu

en_US: Too many misspelled words. As-you-type spell checking disabled.
cs: Příliš mnoho chybně napsaných slov. Kontrola pravopisu během psaní byla vypnuta.

en_US: Check Spelling...
cs: Zkontrolovat pravopis...

en_US: Auto Spell Check
cs: Automatická kontrola pravopisu

en_US: Allow Tabulations
cs: Povolit tabulátory

en_US: Spell Checking
cs: Kontrola pravopisu

en_US: &Back
cs: &Zpět

[ctx: Opposite to Back]
en_US: &Next
cs: &Následující

en_US: Unknown View
cs: Neznámé zobrazení

en_US: A command-line application that can be used to run KUnitTest modules.
cs: Aplikace příkazové řádky, kterou lze spouštět moduly KUnitTest.

en_US: Only run modules whose filenames match the regexp.
cs: Spustit pouze moduly vyhovující regulárnímu výrazu.

en_US: Only run tests modules which are found in the folder. Use the query option to select modules.
cs: Spustit pouze moduly nacházející se ve složce. K volbě modulů použijte volby dotazu.

en_US: Disables debug capturing. You typically use this option when you use the GUI.
cs: Zakáže zachytávání ladicího výstupu. Tato možnost se využívá při použití GUI.

en_US: DBus Backend error: connection to helper failed. %1
cs: Chyba vrstvy DBus: spojení s pomocným procesem selhalo. %1

en_US: DBus Backend error: could not contact the helper. Connection error: %1. Message error: %2
cs: Chyba vrstvy DBus: nelze se spojit s pomocným procesem. Chyba spojení: %1. Chybová zpráva: %2

en_US: DBus Backend error: received corrupt data from helper %1 %2
cs: Chyba vrstvy DBus: od pomocné aplikace %1 byla obdržena poškozená data %2

en_US: Please contact your system administrator.
cs: Prosím kontaktujte správce svého systému.

en_US: Configuration file "%1" not writable.
cs: Konfigurační soubor "%1" není zapisovatelný.

en_US: am
cs: dop.

en_US: pm
cs: odp.

en_US: No target filename has been given.
cs: Nebyl zadán název cílového souboru.

en_US: Already opened.
cs: Již otevřeno.

en_US: Insufficient permissions in target directory.
cs: Nedostatečná oprávnění v cílovém adresáři.

en_US: Unable to open temporary file. Error was: %1.
cs: Nelze otevřít dočasný soubor. Chyba: %1.

en_US: Synchronization to disk failed
cs: Synchronizace na disk selhala

en_US: Error during rename.
cs: Chyba při přejmenování.

en_US: A little program to output installation paths
cs: Malý program vypisující instalační cesty

en_US: Left for legacy support
cs: Ponecháno kvůli kompatibilitě

en_US: Compiled in prefix for KDE libraries
cs: Zakompilovaný prefix ke KDE knihovnám

en_US: Compiled in exec_prefix for KDE libraries
cs: Zakompilovaný exec_prefix ke KDE knihovnám

en_US: Compiled in library path suffix
cs: Zakompilovaná přípona knihoven

en_US: Prefix in $HOME used to write files
cs: Prefix v $HOME pro zapisování souborů

en_US: Compiled in version string for KDE libraries
cs: Zakompilovaný řetězec verze KDE knihoven

en_US: Available KDE resource types
cs: Dostupné typy KDE zdrojů

en_US: Search path for resource type
cs: Cesta pro hledání typu zdroje

en_US: Find filename inside the resource type given to --path
cs: Najít název souboru vně zdroje zadaného pomocí --path

en_US: User path: desktop|autostart|document
cs: Uživatelská cesta: desktop|autostart|document

en_US: Prefix to install resource files to
cs: Prefix pro instalaci souborů se zdroji

en_US: Installation prefix for Qt
cs: Instalační prefix Qt

en_US: Location of installed Qt binaries
cs: Umístění nainstalovaných knihoven Qt

en_US: Location of installed Qt libraries
cs: Umístění nainstalovaných knihoven Qt

en_US: Location of installed Qt plugins
cs: Umístění nainstalovaných modulů Qt

en_US: Applications menu (.desktop files)
cs: Nabídka aplikací (.desktop soubory)

en_US: Autostart directories
cs: Adresáře pro automatické spuštění

en_US: Cached information (e.g. favicons, web-pages)
cs: Uložené informace (favicons, webové stránky, ...)

en_US: CGIs to run from kdehelp
cs: CGI ke spuštění z kdehelp

en_US: Configuration files
cs: Konfigurační soubory

en_US: Where applications store data
cs: Kde aplikace ukládají data

en_US: Emoticons
cs: Emotikony

en_US: Executables in $prefix/bin
cs: Spustitelné soubory v $prefix/bin

en_US: HTML documentation
cs: HTML dokumentace

en_US: Icons
cs: Ikony

en_US: Configuration description files
cs: Soubory popisu nastavení

en_US: Libraries
cs: Knihovny

en_US: Includes/Headers
cs: Hlavičkové soubory

en_US: Translation files for KLocale
cs: Překladové soubory pro KLocale

en_US: Mime types
cs: Typy MIME

en_US: Loadable modules
cs: Zaveditelné moduly

en_US: Legacy pixmaps
cs: Zastaralé pixmapy

en_US: Qt plugins
cs: Qt moduly

en_US: Services
cs: Služby

en_US: Service types
cs: Typy služeb

en_US: Application sounds
cs: Zvuky aplikací

en_US: Templates
cs: Šablony

en_US: Wallpapers
cs: Tapety

en_US: XDG Application menu (.desktop files)
cs: XDG nabídky (.desktop soubory)

en_US: XDG Menu descriptions (.directory files)
cs: Popisy XDG nabídek (.directory soubory)

en_US: XDG Icons
cs: XDG ikony

en_US: XDG Mime Types
cs: XDG typy MIME

en_US: XDG Menu layout (.menu files)
cs: Rozvržení XDG nabídek (soubory .menu)

en_US: XDG autostart directory
cs: XDG adresář automatického spouštění

en_US: Temporary files (specific for both current host and current user)
cs: Dočasné soubory (specifické pro aktuální počítač a uživatele)

en_US: UNIX Sockets (specific for both current host and current user)
cs: UNIXové sokety (specifické pro aktuální počítač a uživatele)

en_US: %1 - unknown type
cs: %1 - neznámý typ

en_US: %1 - unknown type of userpath
cs: %1 - neznámý typ uživatelské cesty

en_US: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
cs: Pro tento program nebyly určeny žádné licenční podmínky.
    Prosím prohlédněte si dokumentaci nebo zdrojové texty,
    přejete-li si se dozvědět o licenčních podmínkách.

en_US: This program is distributed under the terms of the %1.
cs: Tento program je distribuován za podmínek %1.

[ctx: @item license]
en_US: GNU General Public License Version 2
cs: GNU General Public License verze 2

[ctx: @item license (short name)]
en_US: BSD License
cs: BSD licence

[ctx: @item license]
en_US: BSD License
cs: BSD licence

[ctx: @item license (short name)]
en_US: Artistic License
cs: Umělecká licence

[ctx: @item license]
en_US: Artistic License
cs: Umělecká licence

[ctx: @item license]
en_US: Q Public License
cs: Q veřejná licence

[ctx: @item license]
en_US: GNU General Public License Version 3
cs: GNU General Public licence verze 3

[ctx: @item license]
en_US: GNU Lesser General Public License Version 3
cs: GNU Lesser General Public licence verze 3

[ctx: @item license]
en_US: Custom
cs: Vlastní

[ctx: @item license]
en_US: Not specified
cs: Neurčeno

[ctx: replace this with information about your translation team]
en_US: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
cs: <p>KDE je přeloženo do mnoha jazyků díky práci překladatelských týmů po celém světě.</p><p>Více informací o internacionalizaci KDE najdete na <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a>.</p>

en_US: Use the X-server display 'displayname'
cs: Použít displej X-serveru 'displayname'

en_US: Use the QWS display 'displayname'
cs: Použít displej QWS 'displayname'

en_US: Restore the application for the given 'sessionId'
cs: Obnovit aplikaci pro daný 'sessionId'

en_US: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
cs: Umožní aplikaci vytvořit privátní mapu barev
    pro 8-bitové obrazovky

en_US: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
cs: Omezí počet barev alokovaných v krychli
    barev na 8-bitové obrazovce,
    používá-li aplikace zadání barev
    pomocí QApplication::ManyColor

en_US: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
cs: sdělí Qt, aby si nikdy nepřivlastňovalo myš nebo klávesnici

en_US: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
cs: běží-li pod ladicím programem, tak může způsobit
    implicitní -nograb, k potlačení použijte -dograb

en_US: switches to synchronous mode for debugging
cs: přepíná na synchronní režim pro ladění

en_US: defines the application font
cs: určuje písmo aplikace

en_US: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
cs: nastavuje výchozí barvu pozadí
    a paletu aplikace (jsou spočítány
    světlé a tmavé odstíny)

en_US: sets the default foreground color
cs: nastavuje výchozí barvu popředí aplikace

en_US: sets the default button color
cs: nastavuje výchozí barvu tlačítek

en_US: sets the application name
cs: nastavuje název aplikace

en_US: sets the application title (caption)
cs: nastavuje titulek aplikace (záhlaví)

en_US: load the testability framework
cs: načíst framework testovatelnosti

en_US: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
cs: přinutí aplikaci používat zobrazování v pravých barvách
    na 8-bitové obrazovce

en_US: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
cs: nastaví vstupní metodu XIM (X Input Method). Možnými
    hodnotami jsou onthespot, overthespot, offthespot
    a root

en_US: set XIM server
cs: nastavit XIM server

en_US: disable XIM
cs: zakázat XIM server

en_US: forces the application to run as QWS Server
cs: vynutí běh aplikace jako QWS server

en_US: mirrors the whole layout of widgets
cs: obrátí celé rozvržení widgetů

en_US: applies the Qt stylesheet to the application widgets
cs: aplikuje Qt stylesheet na widgety aplikace

en_US: use a different graphics system instead of the default one, options are raster and opengl (experimental)
cs: použije jiný grafický systém namísto výchozího; možnosti jsou raster a opengl (experimentální)

en_US: QML JS debugger information. Application must be
    built with -DQT_DECLARATIVE_DEBUG for the debugger to be
    enabled
cs: Ladicí informace QML JS. Aplikace musí být sestavena
    s -DQT_DECLARATIVE_DEBUG aby byl ladicí nástroj
    povolen

en_US: Use 'caption' as name in the titlebar
cs: Použít 'caption' jako název v titulku okna

en_US: Use 'icon' as the application icon
cs: Použít 'icon' jako ikonu aplikace

en_US: Use alternative configuration file
cs: Použít alternativní konfigurační soubor

en_US: Disable crash handler, to get core dumps
cs: Deaktivovat ošetření pádů, aby se uchovávaly core dumpy

en_US: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
cs: Počká na WM_NET kompatibilního správce oken

en_US: sets the application GUI style
cs: nastavuje GUI styl aplikace

en_US: sets the client geometry of the main widget - see man X for the argument format (usually WidthxHeight+XPos+YPos)
cs: nastavuje geometrii klienta hlavního widgetu - viz man X pro formát argumentů (obvykle WidthxHeight+XPos+YPos)

en_US: KDE Application
cs: KDE aplikace

en_US: Unknown option '%1'.
cs: Neznámý přepínač '%1'.

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en_US: '%1' missing.
cs: '%1' chybí.

[ctx: @info:shell message on appcmd --version; do not translate 'Development Platform'%3 application name, other %n version strings]
en_US: Qt: %1
    KDE Development Platform: %2
    %3: %4
cs: Qt: %1
    Vývojová platforma KDE: %2
    %3: %4

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en_US: %1 was written by
    %2
cs: %1 zapsal
    %2

en_US: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
cs: Tato aplikace byla napsána někým, kdo chce zůstat v anonymitě.

en_US: Please use http://bugs.kde.org to report bugs.
cs: Prosím použijte http://bugs.kde.org pro nahlašování chyb.

en_US: Please report bugs to %1.
cs: Prosím nahlašujte chyby na %1.

en_US: Unexpected argument '%1'.
cs: Neočekávaný argument '%1'.

en_US: Use --help to get a list of available command line options.
cs: K získání seznamu dostupných voleb příkazové řádky použijte přepínač --help.

en_US: [options]
cs: [přepínače]

en_US: [%1-options]
cs: [%1-přepínače]

en_US: Usage: %1 %2
cs: Použití: %1 %2

en_US: 
    Generic options:
cs: 
    Obecné volby:

en_US: Show help about options
cs: Zobrazit nápovědu k přepínačům

en_US: Show %1 specific options
cs: Zobrazit %1 konkrétních přepínačů

en_US: Show all options
cs: Zobrazit všechny přepínače

en_US: Show author information
cs: Zobrazit informaci o autorech

en_US: Show version information
cs: Zobrazit informaci o verzi

en_US: Show license information
cs: Zobrazit informaci o licenci

en_US: End of options
cs: Konec přepínačů

en_US: 
    %1 options:
cs: 
    %1 volby:

en_US: 
    Options:
cs: 
    Volby:

en_US: 
    Arguments:
cs: 
    Argumenty:

en_US: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
cs: Soubory/URL otevřené aplikací budou po použití smazány

en_US: KDE-tempfile
cs: Dočasný soubor KDE

en_US: Function must be called from the main thread.
cs: Funkce musí být volána z hlavního vlákna.

en_US: Error launching %1. Either KLauncher is not running anymore, or it failed to start the application.
cs: Chyba při spuštění %1. Buďto již KLauncher neběží nebo selhalo spuštění aplikace.

en_US: KLauncher could not be reached via D-Bus. Error when calling %1:
    %2
cs: Nelze kontaktovat KLauncher přes DBUS, chyba při volání %1:
    %2

en_US: Could not launch the KDE Help Center:
    
    %1
cs: Nelze spustit Centrum nápovědy:
    
    %1

en_US: Could not Launch Help Center
cs: Nelze spustit Centrum nápovědy

en_US: Could not launch the mail client:
    
    %1
cs: Nelze spustit poštovní aplikaci:
    
    %1

en_US: Could not launch Mail Client
cs: Nelze spustit poštovní aplikaci

note: i18n("Could not launch %1:\n\n%2", exe, error), i18n("Could not launch %1:\n\n%2", htmlApp->exec(), error),
en_US: Could not launch the browser:
    
    %1
cs: Nelze spustit prohlížeč:
    
    %1

en_US: Could not launch Browser
cs: Nelze spustit prohlížeč

en_US: Could not launch the terminal client:
    
    %1
cs: Nelze spustit terminál:
    
    %1

en_US: Could not launch Terminal Client
cs: Nelze spustit terminálovou aplikaci

[ctx: @item Text character set]
en_US: Western European
cs: Západní Evropa

[ctx: @item Text character set]
en_US: Central European
cs: Střední Evropa

[ctx: @item Text character set]
en_US: Baltic
cs: Pobaltí

[ctx: @item Text character set]
en_US: South-Eastern Europe
cs: Jihovýchodní Evropa

[ctx: @item Text character set]
en_US: Turkish
cs: Turecké

[ctx: @item Text character set]
en_US: Cyrillic
cs: Cyrilice

[ctx: @item Text character set]
en_US: Chinese Traditional
cs: Tradiční čínština

[ctx: @item Text character set]
en_US: Chinese Simplified
cs: Zjednodušená čínština

[ctx: @item Text character set]
en_US: Korean
cs: Korejština

[ctx: @item Text character set]
en_US: Japanese
cs: Japonština

[ctx: @item Text character set]
en_US: Greek
cs: Řecké

[ctx: @item Text character set]
en_US: Arabic
cs: Arabské

[ctx: @item Text character set]
en_US: Hebrew
cs: Hebrejsky

[ctx: @item Text character set]
en_US: Thai
cs: Thajské

[ctx: @item Text character set]
en_US: Northern Saami
cs: Severní Saami

[ctx: @item Text character set]
en_US: Other
cs: Jiné

[ctx: @item]
en_US: Other encoding (%1)
cs: Jiné kódování (%1)

[ctx: @item Text character set]
en_US: Disabled
cs: Zakázáno

[ctx: @item Text character set]
en_US: Universal
cs: Univerzální

[ctx: digit set]
en_US: Arabic-Indic
cs: Arabsko-indické

[ctx: digit set]
en_US: Bengali
cs: Bengálština

[ctx: digit set]
en_US: Eastern Arabic-Indic
cs: Východní Arabsko-indické

[ctx: digit set]
en_US: Khmer
cs: Khmérština

[ctx: digit set]
en_US: Tamil
cs: Tamilština

[ctx: digit set]
en_US: Telugu
cs: Telugsky

[ctx: digit set]
en_US: Thai
cs: Thajština

[ctx: digit set]
en_US: Arabic
cs: Arabské

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en_US: %1 days
cs: %1 dnů

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en_US: %1 hours
cs: %1 hodin

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en_US: %1 minutes
cs: %1 minut

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en_US: %1 seconds
cs: %1 s

[ctx: @item:intext]
en_US: %1 millisecond | %1 milliseconds
cs[0]: %1 ms
cs[1]: %1 ms
cs[2]: %1 ms

[ctx: @item:intext]
en_US: 1 day | %1 days
cs[0]: 1 den
cs[1]: %1 dny
cs[2]: %1 dnů

[ctx: @item:intext]
en_US: 1 hour | %1 hours
cs[0]: 1 hodina
cs[1]: %1 hodiny
cs[2]: %1 hodin

[ctx: @item:intext]
en_US: 1 minute | %1 minutes
cs[0]: 1 minuta
cs[1]: %1 minuty
cs[2]: %1 minut

[ctx: @item:intext]
en_US: 1 second | %1 seconds
cs[0]: 1 sekunda
cs[1]: %1 sekundy
cs[2]: %1 sekund

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en_US: %1 and %2
cs: %1 a %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en_US: %1 and %2
cs: %1 a %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en_US: %1 and %2
cs: %1 a %2

[ctx: Before Noon KLocale::LongName]
en_US: Ante Meridiem
cs: dopoledne

[ctx: Before Noon KLocale::ShortName]
en_US: AM
cs: dop.

[ctx: Before Noon KLocale::NarrowName]
en_US: A
cs: d.

[ctx: After Noon KLocale::LongName]
en_US: Post Meridiem
cs: odpoledne

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en_US: PM
cs: odp.

[ctx: After Noon KLocale::NarrowName]
en_US: P
cs: o.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_rangesButton)
en_US: Today
cs: Dnes

en_US: Yesterday
cs: Včera

[ctx: @note/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en_US: Note: %1
cs: Poznámka: %1

[ctx: @note/rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en_US: <i>Note</i>: %1
cs: <i>Poznámka</i>: %1

[ctx: @warning/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en_US: WARNING: %1
cs: VAROVÁNÍ: %1

[ctx: @warning/rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en_US: <b>Warning</b>: %1
cs: <b>Varování</b>: %1

[ctx: @filename/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en_US: ‘%1’
cs: ‚%1‘

[ctx: @resource/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en_US: “%1”
cs: „%1“

[ctx: @resource/rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en_US: “%1”
cs: „%1“

[ctx: @icode/plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en_US: “%1”
cs: „%1“

[ctx: keyboard-key-name]
en_US: Delete
cs: Smazat

[ctx: keyboard-key-name]
en_US: Down
cs: Dolů

[ctx: keyboard-key-name]
en_US: Left
cs: Doleva

[ctx: keyboard-key-name]
en_US: Menu
cs: Nabídka

[ctx: keyboard-key-name]
en_US: Right
cs: Doprava

[ctx: keyboard-key-name]
en_US: Space
cs: Mezerník

[ctx: keyboard-key-name]
en_US: Tab
cs: Tabulátor

[ctx: keyboard-key-name]
en_US: Up
cs: Nahoru

en_US: no error
cs: žádná chyba

en_US: requested family not supported for this host name
cs: požadovaná rodina nepodporovaná tímto hostitelem

en_US: temporary failure in name resolution
cs: dočasné selhání při překladu jména

en_US: non-recoverable failure in name resolution
cs: fatální selhání při překladu jména

en_US: invalid flags
cs: neplatné příznaky

en_US: memory allocation failure
cs: selhání alokace paměti

en_US: name or service not known
cs: název nebo služba není známé

en_US: requested family not supported
cs: požadovaná rodina není podporovaná

en_US: requested service not supported for this socket type
cs: požadovaná služba nepodporovaná tímto typem soketu

en_US: requested socket type not supported
cs: požadovaný typ soketu nepodporovaný

en_US: unknown error
cs: neznámá chyba

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en_US: system error: %1
cs: systémová chyba: %1

en_US: request was canceled
cs: požadavek byl zrušen

[ctx: 1: the unknown socket address family number]
en_US: Unknown family %1
cs: Neznámá rodina %1

[ctx: Socket error code NoError]
en_US: no error
cs: žádná chyba

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en_US: name lookup has failed
cs: vyhledání jména selhalo

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en_US: address already in use
cs: adresa se již používá

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en_US: socket is already bound
cs: socket je již svázán

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en_US: socket is already created
cs: socket je již vytvořen

[ctx: Socket error code NotBound]
en_US: socket is not bound
cs: socket není svázán

[ctx: Socket error code NotCreated]
en_US: socket has not been created
cs: socket nebyl vytvořen

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en_US: operation would block
cs: operace je blokující

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en_US: connection actively refused
cs: spojení aktivně odmítnuto

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en_US: connection timed out
cs: čas pro spojení vypršel

[ctx: Socket error code InProgress]
en_US: operation is already in progress
cs: operace již probíhá

[ctx: Socket error code NetFailure]
en_US: network failure occurred
cs: došlo k selhání sítě

[ctx: Socket error code NotSupported]
en_US: operation is not supported
cs: operace není podporována

[ctx: Socket error code Timeout]
en_US: timed operation timed out
cs: čas pro operaci vypršelo

[ctx: Socket error code UnknownError]
en_US: an unknown/unexpected error has happened
cs: nastala neznámá chyba

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en_US: remote host closed connection
cs: vzdálený hostitel ukončil spojení

en_US: NEC SOCKS client
cs: Klient NEC SOCKS

en_US: Dante SOCKS client
cs: Klient Dante SOCKS

en_US: Specified socket path is invalid
cs: Cesta k zadanému soketu je neplatná

en_US: The socket operation is not supported
cs: Operace soketu není podporována

en_US: Connection refused
cs: Spojení odmítnuto

en_US: Permission denied
cs: Přístup odepřen

en_US: Connection timed out
cs: Časový limit spojení vypršel

en_US: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en_US: Could not set non-blocking mode
cs: Nelze nastavit neblokovaný režim

en_US: Address is already in use
cs: Adresa je již používána

en_US: Path cannot be used
cs: Cestu nelze použít

en_US: No such file or directory
cs: Není souborem ani adresářem

en_US: Not a directory
cs: Není adresář

en_US: Read-only filesystem
cs: Systém souborů pouze pro čtení

en_US: Unknown socket error
cs: Neznámá chyba soketu

en_US: Operation not supported
cs: Operace není podporována

en_US: Timed out trying to connect to remote host
cs: Čas pro spojení se vzdáleným počítačem vypršel

[ctx: SSL error]
en_US: No error
cs: Žádná chyba

[ctx: SSL error]
en_US: The certificate authority's certificate is invalid
cs: Certifikát autority je neplatný

[ctx: SSL error]
en_US: The certificate has expired
cs: Certifikát vypršel

[ctx: SSL error]
en_US: The certificate is invalid
cs: Certifikát je neplatný

[ctx: SSL error]
en_US: The certificate is not signed by any trusted certificate authority
cs: Certifikát není podepsán žádnou důvěryhodnou certifikační autoritou

[ctx: SSL error]
en_US: The certificate has been revoked
cs: Certifikát byl odvolán

[ctx: SSL error]
en_US: The certificate is unsuitable for this purpose
cs: Neplatný účel certifikátu

[ctx: SSL error]
en_US: The root certificate authority's certificate is not trusted for this purpose
cs: Certifikát kořenové certifikační autority je pro tento účel nedůvěryhodný

[ctx: SSL error]
en_US: The certificate authority's certificate is marked to reject this certificate's purpose
cs: Certifikační autorita certifikátu nepovoluje toto použití certifikátu

[ctx: SSL error]
en_US: The peer did not present any certificate
cs: Partner nenabízí žádný certifikát

[ctx: SSL error]
en_US: The certificate does not apply to the given host
cs: Certifikát nesouhlasí s daným hostitelským počítačem

[ctx: SSL error]
en_US: The certificate cannot be verified for internal reasons
cs: Certifikát nemůže být z interních důvodů ověřen

[ctx: SSL error]
en_US: The certificate chain is too long
cs: Řetězec certifikátů je příliš dlouhý

[ctx: SSL error]
en_US: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en_US: address family for nodename not supported
cs: rodina adres pro nodename není podporovaná

en_US: invalid value for 'ai_flags'
cs: neplatná hodnota pro 'ai_flags'

en_US: 'ai_family' not supported
cs: 'ai_family' není podporovaná

en_US: no address associated with nodename
cs: není asociovaná žádná adresa s nodename

en_US: servname not supported for ai_socktype
cs: servname není podporované pro ai_socktype

en_US: 'ai_socktype' not supported
cs: 'ai_socktype' není podporované

en_US: system error
cs: systémová chyba

en_US: Could not find mime type <resource>%2</resource> | Could not find mime types:
    <resource>%2</resource>
cs[0]: Nelze najít typ MIME <resource>%2</resource>
cs[1]: Nelze najít typy MIME:
    <resource>%2</resource>
cs[2]: Nelze najít typy MIME:
    <resource>%2</resource>

en_US: No mime types installed. Check that shared-mime-info is installed, and that XDG_DATA_DIRS is not set, or includes /usr/share.
cs: Nejsou nainstalované MIME typy. Zkontrolujte, zda je nainstalován balíček shared-mime-info a že je nastavena proměnná XDG_DATA_DIRS a obsahuje /usr/share.

en_US: No service matching the requirements was found
cs: Žádná služba odpovídající požadavkům nebyla nalezena

en_US: The service '%1' does not provide an interface '%2' with keyword '%3'
cs: Služba '%1' neposkytuje rozhraní '%2' s klíčovým slovem '%3'

[ctx: dictionary variant]
en_US: -ise suffixes
cs: -ise přípony

[ctx: dictionary variant]
en_US: -ize suffixes
cs: -ize přípony

[ctx: dictionary variant]
en_US: -ise suffixes and with accents
cs: -ise přípony s přízvuky

[ctx: dictionary variant]
en_US: -ise suffixes and without accents
cs: -ise přípony bez přízvuků

[ctx: dictionary variant]
en_US: -ize suffixes and with accents
cs: -ize přípony s přízvuky

[ctx: dictionary variant]
en_US: -ize suffixes and without accents
cs: -ize přípony bez přízvuků

[ctx: dictionary variant]
en_US: large
cs: velký

[ctx: dictionary variant]
en_US: medium
cs: střední

[ctx: dictionary variant]
en_US: small
cs: malý

[ctx: dictionary variant]
en_US: variant 0
cs: varianta 0

[ctx: dictionary variant]
en_US: variant 1
cs: varianta 1

[ctx: dictionary variant]
en_US: variant 2
cs: varianta 2

[ctx: dictionary variant]
en_US: without accents
cs: bez přízvuků

[ctx: dictionary variant]
en_US: with accents
cs: s přízvuky

[ctx: dictionary variant]
en_US: with ye
cs: s je

[ctx: dictionary variant]
en_US: with yeyo
cs: s jejo

[ctx: dictionary variant]
en_US: with yo
cs: s jo

[ctx: dictionary variant]
en_US: extended
cs: rozšířený

en_US: File %1 does not exist
cs: Soubor %1 neexistuje

en_US: Cannot open %1 for reading
cs: Nelze otevřít %1 pro čtení

en_US: Cannot create memory segment for file %1
cs: Nelze vytvořit paměťový segment pro soubor %1

en_US: Could not read data from %1 into shm
cs: Nelze přečíst data ze souboru %1 do SHM

en_US: Only 'ReadOnly' allowed
cs: Povoleno pouze 'ReadOnly'

en_US: Cannot seek past eof
cs: Nelze vyhledávat za koncem souboru

en_US: Library "%1" not found
cs: Knihovna "%1" nenalezena

en_US: No service matching the requirements was found.
cs: Žádná služba odpovídající požadavkům nebyla nalezena.

en_US: The service provides no library, the Library key is missing in the .desktop file.
cs: Služba neposkytuje žádnou knihovnu, klíč 'Library' v .desktop souboru chybí.

en_US: The library does not export a factory for creating components.
cs: Knihovna neposkytuje továrnu pro vytváření komponent.

en_US: The factory does not support creating components of the specified type.
cs: Továrna nepodporuje vytváření komponent daného typu.

en_US: KLibLoader: Unknown error
cs: KLibLoader: neznámá chyba

en_US: Could not find plugin '%1' for application '%2'
cs: Nelze najít modul '%1' pro aplikaci '%2'

en_US: The provided service is not valid
cs: Poskytovaná služba je neplatná

en_US: The service '%1' provides no library or the Library key is missing
cs: Služba '%1' neposkytuje žádnou knihovnu nebo klíč 'Library' chybí

en_US: The library %1 does not offer a KDE 4 compatible factory.
cs: Knihovna '%1' neposkytuje továrnu kompatibilní s KDE 4.

en_US: The plugin '%1' uses an incompatible KDE library (%2).
cs: Modul '%1' používá nekompatibilní KDE knihovnu (%2).

en_US: KDE Test Program
cs: Testovací program KDE

en_US: Rebuilds the system configuration cache.
cs: Vytvořit vyrovnávací paměť konfigurace systému.

en_US: (c) 1999-2002 KDE Developers
cs: (c) 1999-2002 vývojáři KDE

en_US: Do not signal applications to update
cs: Neoznamovat aplikacím aktualizaci

en_US: Disable incremental update, re-read everything
cs: Zakázat postupnou aktualizaci, znovu vše načíst

en_US: Check file timestamps
cs: Zkontrolovat časová razítka souborů

en_US: Disable checking files (dangerous)
cs: Zakázat kontrolu souborů (nebezpečné)

en_US: Create global database
cs: Vytvořit globální databázi

en_US: Perform menu generation test run only
cs: Provést pouze testovací sestavení nabídky

en_US: Track menu id for debug purposes
cs: Sledovat ID nabídky kvůli ladění

en_US: KDE Daemon
cs: KDE démon

en_US: KDE Daemon - triggers Sycoca database updates when needed
cs: KDE démon - spouští v případě potřeby aktualizaci Sycoca databáze

en_US: Check Sycoca database only once
cs: Zkontrolovat databázi Sycoca pouze jednou

en_US: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
cs: Sekvence kláves '%1' je víceznačná. Použijte 'Nastavit klávesové zkratky'
    v nabídce 'Nastavení' pro vyřešení víceznančnosti.
    Nebude provedena žádná akce.

en_US: Ambiguous shortcut detected
cs: Zjištěna nejednoznačná zkratka

[ctx: Encodings menu]
en_US: Default
cs: Výchozí

[ctx: Encodings menu]
en_US: Autodetect
cs: Automatická detekce

en_US: No Entries
cs: Žádné položky

en_US: Clear List
cs: Smazat seznam

[ctx: go back]
en_US: &Back
cs: &Zpět

[ctx: go forward]
en_US: &Forward
cs: &Vpřed

[ctx: home page]
en_US: &Home
cs: &Domů

[ctx: show help]
en_US: &Help
cs: Nápo&věda

en_US: Show &Menubar
cs: Zobrazovat hlavní na&bídku

en_US: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
cs: Zobrazovat hlavní nabídku<p>Znovu zobrazí hlavní nabídku, poté co byla skryta</p>

en_US: Show St&atusbar
cs: Zobrazovat st&avový panel

en_US: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
cs: Zobrazovat stavový panel<p>Zobrazovat panel se stavovými informacemi vespod okna.</p>

en_US: &New
cs: &Nový

en_US: Create new document
cs: Vytvořit nový dokument

en_US: &Open...
cs: &Otevřít...

en_US: Open an existing document
cs: Otevřít existující dokument

en_US: Open &Recent
cs: Ot&evřít nedávný

en_US: Open a document which was recently opened
cs: Otevřít nedávno zavřený dokument

en_US: &Save
cs: &Uložit

en_US: Save document
cs: Uložit dokument

en_US: Save &As...
cs: Uložit j&ako...

en_US: Save document under a new name
cs: Uložit dokument pod jiným názvem

en_US: Re&vert
cs: V&rátit

en_US: Revert unsaved changes made to document
cs: Vrátit neuložené změny v dokumentu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _close)
en_US: &Close
cs: &Zavřít

en_US: Close document
cs: Zavřít dokument

en_US: &Print...
cs: &Tisknout...

en_US: Print document
cs: Vytisknout dokument

en_US: Print Previe&w
cs: Ná&hled před tiskem

en_US: Show a print preview of document
cs: Zobrazit náhled před tiskem

en_US: &Mail...
cs: Od&eslat poštou...

en_US: Send document by mail
cs: Odeslat dokument emailem

en_US: &Quit
cs: U&končit

en_US: Quit application
cs: Ukončit aplikaci

en_US: Undo last action
cs: Vrátit zpět poslední činnost

en_US: Re&do
cs: Zno&vu

en_US: Redo last undone action
cs: Zopakovat naposled vrácenou činnost

en_US: Cu&t
cs: Vyjmou&t

en_US: Cut selection to clipboard
cs: Vyjmout výběr do schránky

en_US: &Copy
cs: &Kopírovat

en_US: Copy selection to clipboard
cs: Kopírovat výběr do schránky

en_US: &Paste
cs: V&ložit

en_US: Paste clipboard content
cs: Vložit obsah schránky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, _clear)
en_US: C&lear
cs: Vyči&stit

en_US: Select &All
cs: Vybr&at vše

en_US: Dese&lect
cs: Zr&ušit výběr

en_US: &Find...
cs: &Najít...

en_US: Find &Next
cs: Najít &následující

en_US: Find Pre&vious
cs: Na&jít předchozí

en_US: &Replace...
cs: Na&hradit...

en_US: &Actual Size
cs: S&kutečná velikost

en_US: View document at its actual size
cs: Zobrazit dokument v reálné velikosti

en_US: &Fit to Page
cs: Přizpůsobit &stránce

en_US: Zoom to fit page in window
cs: Přizpůsobit stránku oknu

en_US: Fit to Page &Width
cs: &Přizpůsobit šířce stránky

en_US: Zoom to fit page width in window
cs: Přizpůsobit šířce stránky

en_US: Fit to Page &Height
cs: Přizpůsobit &výšce stránky

en_US: Zoom to fit page height in window
cs: Přizpůsobit výšce stránky

en_US: Zoom &In
cs: &Přiblížit

en_US: Zoom &Out
cs: O&ddálit

en_US: &Zoom...
cs: &Zvětšení...

en_US: Select zoom level
cs: Vybrat úroveň přiblížení

en_US: &Redisplay
cs: Opětovně zob&razit

en_US: Redisplay document
cs: Obnovit zobrazení dokumentu

en_US: &Up
cs: Nahor&u

en_US: Go up
cs: Přejít nahoru

en_US: &Previous Page
cs: &Předchozí strana

en_US: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en_US: &Next Page
cs: &Následující strana

en_US: Go to next page
cs: Přejít na následující stranu

en_US: &Go To...
cs: &Přejít na...

en_US: &Go to Page...
cs: Př&ejít na stranu...

en_US: &Go to Line...
cs: Př&ejít na řádku...

en_US: &First Page
cs: P&rvní strana

en_US: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en_US: &Last Page
cs: Po&slední strana

en_US: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en_US: Go back in document
cs: Zpátky v dokumentu

en_US: &Forward
cs: &Vpřed

en_US: Go forward in document
cs: Vpřed v dokumentu

en_US: &Add Bookmark
cs: &Přidat k záložkám

en_US: &Edit Bookmarks...
cs: Upr&avit záložky...

en_US: &Spelling...
cs: &Kontrola pravopisu...

en_US: Check spelling in document
cs: Zkontrolovat pravopis dokumentu

en_US: Show or hide menubar
cs: Zobrazovat nebo skrýt hlavní nabídku

en_US: Show &Toolbar
cs: Zobrazi&t panel nástrojů

en_US: Show or hide toolbar
cs: Zobrazovat nebo skrýt panel nástrojů

en_US: Show or hide statusbar
cs: Zobrazovat nebo skrýt stavový panel

en_US: F&ull Screen Mode
cs: Celoobrazovkový reži&m

en_US: &Save Settings
cs: &Uložit nastavení

en_US: Configure S&hortcuts...
cs: Nastavit klávesové zk&ratky...

en_US: &Configure %1...
cs: N&astavit '%1'...

en_US: Configure Tool&bars...
cs: Nastavit panely nástro&jů...

en_US: Configure &Notifications...
cs: Nastavit oznamová&ní...

en_US: %1 &Handbook
cs: &Příručka aplikace '%1'

en_US: What's &This?
cs: Co je &toto?

en_US: Tip of the &Day
cs: Tip &dne

en_US: &Report Bug...
cs: Nahlásit &chybu...

en_US: Switch Application &Language...
cs: Přepnout jazyk &aplikace...

en_US: &About %1
cs: O &aplikaci '%1'

en_US: About &KDE
cs: O prostředí &KDE

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Exit F&ull Screen Mode
cs: &Ukončit celoobrazovkový režim

[ctx: @action:intoolbar]
en_US: Exit Full Screen
cs: Ukončit celoobrazovkový režim

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Exit full screen mode
cs: Ukončit celoobrazovkový režim

[ctx: @action:inmenu]
en_US: F&ull Screen Mode
cs: Celoobrazovkový reži&m

[ctx: @action:intoolbar]
en_US: Full Screen
cs: Celá obrazovka

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Display the window in full screen
cs: Zobrazit okno na celou obrazovku

[ctx: Custom color]
en_US: Custom...
cs: Vlastní...

[ctx: palette name]
en_US: * Recent Colors *
cs: * Aktuální barvy *

[ctx: palette name]
en_US: * Custom Colors *
cs: * Vlastní barvy *

[ctx: palette name]
en_US: Forty Colors
cs: 40 barev

[ctx: palette name]
en_US: Oxygen Colors
cs: Oxygen barvy

[ctx: palette name]
en_US: Rainbow Colors
cs: Barvy duhy

[ctx: palette name]
en_US: Royal Colors
cs: Královské barvy

[ctx: palette name]
en_US: Web Colors
cs: Webové barvy

en_US: Named Colors
cs: Pojmenované barvy

[ctx: %1 is the number of paths, %2 is the list of paths (with newlines between them)]
en_US: Unable to read X11 RGB color strings. The following file location was examined:
    %2 | Unable to read X11 RGB color strings. The following file locations were examined:
    %2
cs[0]: Není možné načíst řetězce barev X11 RGB. Následující umístění souboru bylo prohledáno:
    %2
cs[1]: Není možné načíst řetězce barev X11 RGB. Následující umístění souboru byla prohledány:
    %2
cs[2]: Není možné načíst řetězce barev X11 RGB. Následující umístění souboru byla prohledána:
    %2

en_US: Select Color
cs: Vyberte barvu

en_US: Hue:
cs: Tón:

en_US: Saturation:
cs: Nasycení:

[ctx: This is the V of HSV]
en_US: Value:
cs: Hodnota:

en_US: Red:
cs: Červená:

en_US: Green:
cs: Zelená:

en_US: Blue:
cs: Modrá:

en_US: Alpha:
cs: Alfa:

en_US: &Add to Custom Colors
cs: Přid&at k vlastním barvám

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en_US: Name:
cs: Jméno:

en_US: Default color
cs: Výchozí barva

en_US: -default-
cs: -výchozí-

en_US: -unnamed-
cs: -nepojmenovaná-

en_US: <qt>No information available.<br />The supplied KAboutData object does not exist.</qt>
cs: <qt>Lituji, není dostupná žádná informace.<br />Zadaný objekt KAboutData neexistuje.</qt>

en_US: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />&nbsp;</html>
cs: <html><font size="5">%1</font><br /><b>verze %2</b><br />&nbsp;</html>

[ctx: Program name, version and KDE platform version; do not translate 'Development Platform']
en_US: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Version %2</b><br />Using KDE Development Platform %3</html>
cs: <html><font size="5">%1</font><br /><b>Verze %2</b><br />Používající vývojovou platformu KDE %3</html>

en_US: License Agreement
cs: Licenční ujednání

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en_US: Email contributor
cs: Poslat e-mail

en_US: Visit contributor's homepage
cs: Navštívit domovskou stránku autora..

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en_US: Email contributor
    %1
cs: Poslat e-mail
    %1

en_US: Visit contributor's homepage
    %1
cs: Navštívit domovskou stránku autora
    %1..

en_US: Visit contributor's profile on %1
    %2
cs: Navštívit profil autora na %1
    %2

en_US: Visit contributor's page
    %1
cs: Navštívit stránku autora
    %1n

en_US: Visit contributor's blog
    %1
cs: Navštívit blog autora
    %1

[ctx: A generic social network or homepage link of an unlisted type.]
en_US: Other
cs: Jiné

[ctx: A type of link.]
en_US: Homepage
cs: Domovská stránka

en_US: About KDE
cs: O KDE

en_US: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font><br /><b>Platform Version %1</b></html>
cs: <html><font size="5">KDE - Buďte svobodní!</font><br /><b>Verze platformy - %1</b></html>

en_US: <html><b>KDE</b> is a world-wide network of software engineers, artists, writers, translators and facilitators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. This community has created hundreds of Free Software applications as part of the KDE Development Platform and KDE Software Distribution.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise in which no single entity controls the efforts or products of KDE to the exclusion of others. Everyone is welcome to join and contribute to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%2">%2</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
cs: <html>Pracovní prostředí <b>KDE</b> je napsáno a spravováno celosvětovou sítí softwarových inženýrů, výtvarníků, překladatelů a jiných přispěvatelů, kteří se odevzdali vývoji <a href="%1">svobodného softwaru</a>. Tato komunita vytvořila stovky aplikací jako součást vývojové platformy KDE a softwarové distribuce KDE.<br /><br />Žádná skupina, společnost nebo organizace nemá kontrolu nad zdrojovým kódem KDE. Každý příspěvek k projektu KDE je vítán.<br /><br />Více informací o projektu KDE a našem softwaru najdete na <a href="%2">%2</a>.</html>

en_US: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
cs: <html>Software je možno neustále vylepšovat a tým KDE je k tomu připraven. Avšak vy, uživatel, nám musíte sdělit, když něco nefunguje tak, jak by se očekávalo nebo by mělo být uděláno lépe.<br /><br />KDE má systém sledování chyb. Přejete-li si tedy nahlásit chybu, navštivte <A HREF="%1">%1</A> nebo použijte dialog "Nahlásit chybu...".<br /><br />Máte-li náměty na vylepšení, budeme rádi, pošlete-li nám svoje přání. Ujistěte se však, že jste označili chybové hlášení jako "Přání".</html>

en_US: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
cs: <html>K tomu, abyste se stali členem KDE týmu, není zapotřebí být vývojářem softwaru. Můžete se připojit k národním týmům, které překládají programy. Můžete vytvářet grafiku, motivy, zvuky a lepší dokumentaci. Vy se rozhodněte!<br /><br />Navštivte <A HREF="%1">%1</A>, kde naleznete informace o některých projektech, kterých se můžete zúčastnit.<br /><br />Potřebujete-li více informací nebo dokumentace, pak návštěva na <A HREF="%2">%2</A> vám poskytne, co potřebujete.<br /><br />České stránky o KDE se nacházejí na adrese <A HREF="http://czechia.kde.org/">http://czechia.kde.org/</A>. Přidejte se k nám!</html>

en_US: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
cs: <html>KDE je dostupné zdarma, ale jeho tvorba stojí peníze. <br /><br />Proto jsme vytvořili Asociaci KDE, neziskovou organizaci založenou v Tuebingenu, Německo. Asociace KDE reprezentuje komunitu KDE v právních a finančních záležitostech. Informace o Asociaci KDE najdete na webových stránkách <a href="%1">%1</a>. <br /><br />Tým KDE potřebuje finanční pomoc. Většina peněz je použita na krytí výdajů spojených s prací na KDE. Jakákoliv finanční pomoc je vítána; darovat můžete několika způsoby popsanými na <a href="%2">%2</a>. <br /><br />Předem děkujeme za váš příspěvek a podporu.</html>

[ctx: About KDE]
en_US: &About
cs: Informace o &aplikaci

en_US: &Report Bugs or Wishes
cs: Nahlaste &chyby a přání

en_US: &Join KDE
cs: Přide&jte se ke KDE

en_US: &Support KDE
cs: Po&dpora KDE

[ctx: Opposite to Back]
en_US: Next
cs: Následující

en_US: Finish
cs: Dokončit

en_US: Submit Bug Report
cs: Poslat chybové hlášení

en_US: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
cs: Vaše e-mailová adresa. Pokud je špatná, použijte tlačítko 'Nastavit e-mail' pro její změnu

[ctx: Email sender address]
en_US: From:
cs: Od:

en_US: Configure Email...
cs: Nastavit e-mail...

en_US: The email address this bug report is sent to.
cs: E-mailová adresa, na kterou je zasláno chybové hlášení.

[ctx: Email receiver address]
en_US: To:
cs: Komu:

en_US: &Send
cs: Po&slat

en_US: Send bug report.
cs: Poslat chybové hlášení.

en_US: Send this bug report to %1.
cs: Poslat toto chybové hlášení na %1.

en_US: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
cs: Aplikace, pro kterou si přejete poslat chybové hlášení - pokud nesouhlasí, použijte nabídku 'Nahlásit chybu' u příslušné aplikace

en_US: Application:
cs: Aplikace:

en_US: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
cs: Verze aplikace - prosím přesvědčte se, že není dostupná novější verze před tím, než pošlete chybové hlášení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en_US: Version:
cs: Verze:

en_US: no version set (programmer error)
cs: neurčená verze (chyba programátora.)

en_US: Compiler:
cs: Kompilátor:

en_US: Se&verity
cs: Zá&važnost

en_US: Critical
cs: Kritická

en_US: Grave
cs: Vážná

[ctx: normal severity]
en_US: Normal
cs: Normální

en_US: Wishlist
cs: Přání

en_US: Translation
cs: Překlad

en_US: S&ubject:
cs: Před&mět:

en_US: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
cs: Vložte text (pokud možno anglický), který si přejete odeslat jako chybové hlášení.
    Stisknete-li "Poslat", bude odeslána zpráva správci tohoto programu.

en_US: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
cs: <qt>K odeslání chybového hlášení klikněte na tlačítko níže. Otevře se okno webového prohlížeče na adrese <a href="http://bugs.kde.org">http://bugs.kde.org</a>, kde naleznete formulář k vyplnění. Informace zobrazené výše budou odeslány na server.</qt>

en_US: &Launch Bug Report Wizard
cs: Spustit průvodce chybovým h&lášením

[ctx: unknown program name]
en_US: unknown
cs: neznámý

en_US: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
cs: Dříve než bude odeslána zpráva, je nutné uvést její předmět a popis.

en_US: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
cs: <p>Vybral(a) jste závažnost <b>Kritická</b>. Prosím uvědomte si, že tento stupeň závažnosti je určen pouze chybám, které</p><ul><li>poškodí jiný software v systému (nebo celý systém)</li><li>způsobí závažnou ztrátu dat</li><li>zavádí bezpečnostní chybu do systému, na kterém je postižená aplikace nainstalována</li></ul>
    <p>Způsobuje vámi nahlašovaná chyba některé z výše uvedených problémů? Pokud ne, pak zvolte nižší závažnost. Děkujeme vám.</p>

en_US: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
cs: <p>Vybral(a) jste závažnost <b>Vážná</b>. Prosím uvědomte si, že tento stupeň závažnosti je určen pouze chybám, které </p><ul><li>způsobují nepoužitelnost příslušné aplikace</li><li>způsobují ztrátu dat</li><li>vnášejí bezpečnostní chybu, která umožňuje přístup ke kontům uživatelů. kteří používají postiženou aplikaci.</li></ul>
    <p>Způsobuje vámi nahlašovaná chyba některé z výše uvedených problémů? Pokud ne, pak zvolte nižší závažnost. Děkujeme vám.</p>

en_US: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See http://bugs.kde.org/ for instructions.
cs: Není možné odeslat chybové hlášení.
    Prosím odešlete chybové hlášení ručně....
    Instrukce naleznete na http://bugs.kde.org/.

en_US: Bug report sent, thank you for your input.
cs: Chybové hlášení bylo odesláno. Děkujeme za vaše informace.

en_US: Close and discard
    edited message?
cs: Zavřít a zrušit
    editovanou zprávu?

en_US: Close Message
cs: Zavřít zprávu

en_US: Configure
cs: Nastavit

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KCupsOptionsJobWidget)
en_US: Job
cs: Úloha

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobControlGroupBox)
en_US: Job Control
cs: Ovládání úloh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobHoldLabel)
en_US: Scheduled printing:
cs: Naplánovaný tisk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobBillingLabel)
en_US: Billing information:
cs: Informace o účtování:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, jobPriorityLabel)
en_US: Job priority:
cs: Priorita úlohy:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, jobOptionsGroupBox)
en_US: Job Options
cs: Možnosti úlohy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, jobOptionsTable)
en_US: Option
cs: Možnost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, jobOptionsTable) i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en_US: Value
cs: Hodnota

en_US: Print Immediately
cs: Vytisknout okamžitě

en_US: Hold Indefinitely
cs: Pozdržet nekonečně

en_US: Day (06:00 to 17:59)
cs: Den (06:00 až 17:59)

en_US: Night (18:00 to 05:59)
cs: Noc (18:00 až 05:59)

en_US: Second Shift (16:00 to 23:59)
cs: Druhá směna (16:00 až 23:59)

en_US: Third Shift (00:00 to 07:59)
cs: Třetí směna (00:00 až 07:59)

en_US: Weekend (Saturday to Sunday)
cs: Víkend (sobota a neděle)

en_US: Specific Time
cs: Určitý čas

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KCupsOptionsPagesWidget)
en_US: Pages
cs: Stránky

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, pagesPerSheetButtonGroup)
en_US: Pages Per Sheet
cs: Stránek na list

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bannerPagesGroupBox)
en_US: Banner Pages
cs: Úvodní stránky

[ctx: Banner page at start]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startBannerLabel)
en_US: Start
cs: Počáteční

[ctx: Banner page at end]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, endBannerLabel)
en_US: End
cs: Koncová

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pageLabelGroupBox)
en_US: Page Label
cs: Popisek stránky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en_US: Page Border
cs: Okraj stránky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mirrorPagesGroupBox)
en_US: Mirror Pages
cs: Zrcadlit stránky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mirrorPagesCheckBox)
en_US: Mirror pages along vertical axis
cs: Zrcadlit stránky okolo svislé osy

en_US: Left to Right, Top to Bottom
cs: Zleva doprava, Shora dolů

en_US: Left to Right, Bottom to Top
cs: Zleva doprava, zdola nahoru

en_US: Right to Left, Bottom to Top
cs: Zprava doleva, zdola nahoru

en_US: Right to Left, Top to Bottom
cs: Zleva doprava, shora dolů

en_US: Bottom to Top, Left to Right
cs: Zdola nahoru, zleva doprava

en_US: Bottom to Top, Right to Left
cs: Zdola nahoru, zprava doleva

en_US: Top to Bottom, Left to Right
cs: Shora dolů, zleva doprava

en_US: Top to Bottom, Right to Left
cs: Shora dolů, zprava doleva

[ctx: No border line]
en_US: None
cs: Žádná

en_US: Single Line
cs: Jednoduchá čára

en_US: Single Thick Line
cs: Jednoduchá tlustá čára

en_US: Double Line
cs: Dvojitá čára

en_US: Double Thick Line
cs: Dvojnásobně tlustá čára

[ctx: Banner page]
en_US: None
cs: Nic

[ctx: Banner page]
en_US: Standard
cs: Standardní

[ctx: Banner page]
en_US: Unclassified
cs: Neklasifikovaný

[ctx: Banner page]
en_US: Confidential
cs: Důvěrné

[ctx: Banner page]
en_US: Classified
cs: Klasifikované

[ctx: Banner page]
en_US: Secret
cs: Tajné

[ctx: Banner page]
en_US: Top Secret
cs: Přísně tajné

en_US: All Pages
cs: Všechny strany

en_US: Odd Pages
cs: Liché stránky

en_US: Even Pages
cs: Sudé stránky

en_US: Page Set
cs: Sada stránek

[ctx: @title:window]
en_US: Print
cs: Tisk

en_US: &Try
cs: Zkusi&t

en_US: modified
cs: změněno

en_US: &Details
cs: Po&drobnosti

en_US: Get help...
cs: Získat nápovědu...

en_US: --- separator ---
cs: --- oddělovač ---

en_US: Change Text
cs: Změnit text

en_US: Icon te&xt:
cs: Te&xt ikony:

en_US: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
cs: Sk&rýt text, pokud je vedle ikon

en_US: Configure Toolbars
cs: Nastavit panely nástrojů

en_US: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
cs: Opravdu si přejete vrátit všechny panely nástrojů této aplikace do výchozího stavu? Změny budou provedeny okamžitě.

en_US: Reset Toolbars
cs: Obnovit panely nástrojů

en_US: Reset
cs: Obnovit

en_US: &Toolbar:
cs: Panel nás&trojů:

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en_US: A&vailable actions:
cs: Do&stupné činnosti:

en_US: Filter
cs: Filtr

en_US: Curr&ent actions:
cs: Současné či&nnosti:

en_US: Change &Icon...
cs: Změnit &ikonu...

en_US: Change Te&xt...
cs: Změnit te&xt...

en_US: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
cs: Tento element bude nahrazen elementy vnořené komponenty.

en_US: <Merge>
cs: <Sloučení>

en_US: <Merge %1>
cs: <Sloučení %1>

en_US: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
cs: Toto je dynamický seznam činností, můžete je přesunout, ale pokud jej odstraníte, už jej nebudete moci přidat zpět.

en_US: ActionList: %1
cs: Seznam činností: %1

en_US: Change Icon
cs: Změnit ikonu

en_US: Manage Link
cs: Spravovat odkaz

en_US: Link Text:
cs: Text odkazu:

en_US: Link URL:
cs: URL odkazu:

en_US: Details
cs: Podrobnosti

en_US: Question
cs: Dotaz

en_US: Do not ask again
cs: Znovu se nedotazovat

en_US: Warning
cs: Upozornění

en_US: Error
cs: Chyba

en_US: Sorry
cs: Lituji

en_US: Information
cs: Informace

en_US: Do not show this message again
cs: Tuto zprávu již nezobrazovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en_US: Password:
cs: Heslo:

en_US: Password
cs: Heslo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prompt)
en_US: Supply a username and password below.
cs: Níže zadejte uživatelské jméno a heslo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, anonymousRadioButton)
en_US: No password, use anonymous (or guest) login
cs: Není heslo, použít anonymní (nebo hostitelské) přihlášení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, usePasswordButton)
en_US: Use this password:
cs: Použít toto heslo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userNameLabel)
en_US: Username:
cs: Uživatelské jméno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en_US: Domain:
cs: Doména:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepCheckBox)
en_US: Remember password
cs: Zapamatovat si heslo

en_US: Select Region of Image
cs: Vybrat oblast obrázku

en_US: Please click and drag on the image to select the region of interest:
cs: Prosím označte požadovanou oblast kliknutím a tažením myší:

en_US: Default:
cs: Výchozí:

[ctx: No shortcut defined]
en_US: None
cs: Žádná

en_US: Custom:
cs: Vlastní:

en_US: Shortcut Schemes
cs: Zkratková schémata

en_US: Current scheme:
cs: Současné schéma:

en_US: New...
cs: Nový...

en_US: Delete
cs: Smazat

en_US: More Actions
cs: Další činnosti

en_US: Save as Scheme Defaults
cs: Uložit jako výchozí pro schéma

en_US: Export Scheme...
cs: Exportovat schéma...

en_US: Name for New Scheme
cs: Název nového schématu

en_US: Name for new scheme:
cs: Název nového schématu:

en_US: New Scheme
cs: Nové schéma

en_US: A scheme with this name already exists.
cs: Schéma s tímto názvem již existuje.

en_US: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
cs: Opravdu si přejete smazat schéma %1?
    Všimněte si, že tímto neodstraníte žádnou z globálních zkratek.

en_US: Export to Location
cs: Exportovat do umístění

en_US: Could not export shortcuts scheme because the location is invalid.
cs: Nelze exportovat zkratky, jelikož umístění není platné.

en_US: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
cs: Aktuální schéma zkratek je změněno. Uložit jej před přepnutím na nové?

en_US: Configure Shortcuts
cs: Nastavit zkratky

en_US: Print
cs: Tisk

en_US: Reset to Defaults
cs: Obnovit výchozí hodnoty

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en_US: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
cs: Zde můžete aktivně interaktivně vyhledávat názvy zkratek (např. Kopírovat) nebo kombinace kláves (např. Ctrl+C).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en_US: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
cs: Zde máte přehled vazeb kláves, tj. asociace mezi činnostmi (např. 'Kopírování'), které jsou zobrazeny v levém sloupci a příslušnými klávesami nebo jejich kombinacemi (např. CTRL+V) zobrazených v pravém sloupci.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en_US: Action
cs: Činnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en_US: Shortcut
cs: Zkratka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en_US: Alternate
cs: Alternativní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en_US: Global
cs: Globální

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en_US: Global Alternate
cs: Globální alternativa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en_US: Mouse Button Gesture
cs: Gesto tlačítka myši

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en_US: Mouse Shape Gesture
cs: Gesto tahu myší

en_US: Unknown
cs: Neznámé

en_US: Key Conflict
cs: Konflikt zkratek

en_US: The '%1' shape gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
cs: Gesto '%1' již bylo přiřazeno činnosti "%2".
    Přejete si ji převést na aktuální činnost?

en_US: Reassign
cs: Přeřadit

en_US: The '%1' rocker gesture has already been allocated to the "%2" action.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
cs: Gesto '%1' již bylo přiřazeno činnosti "%2".
    Přejete si ji převést na aktuální činnost?

[ctx: header for an applications shortcut list]
en_US: Shortcuts for %1
cs: Zkratky pro %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en_US: Main:
cs: Základ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en_US: Alternate:
cs: Alternativní:

en_US: Global:
cs: Globální:

en_US: Action Name
cs: Název činnosti

en_US: Shortcuts
cs: Zkratky

en_US: Description
cs: Popis

en_US: Switch Application Language
cs: Přepnout jazyk aplikace

en_US: Please choose the language which should be used for this application:
cs: Prosím zvolte jazyk pro tuto aplikaci:

en_US: Add Fallback Language
cs: Přidat záložní jazyk

en_US: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
cs: Přidá dodatečný jazyk, který se použije v případě, že ostatní překlady neobsahují platný překlad.

en_US: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
cs: Jazyk této aplikace byl změněn. Změna se projeví při následujícím startu aplikace.

en_US: Application Language Changed
cs: Jazyk aplikace změněn

en_US: Primary language:
cs: Primární jazyk:

en_US: Fallback language:
cs: Sekundární jazyk:

en_US: Remove
cs: Odstranit

en_US: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
cs: Toto je hlavní jazyk, který bude použitý jako první před ostatními jazyky.

en_US: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
cs: Toto je jazyk, který bude použitý, pokud žádný předchozí jazyk neobsahuje platný překlad.

en_US: Tip of the Day
cs: Tip dne

en_US: Did you know...?
cs: Věděli jste...?

en_US: &Show tips on startup
cs: Zobrazovat při &spuštění

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en_US: &Previous
cs: &Předchozí

[ctx: Opposite to Previous]
en_US: &Next
cs: &Následující

en_US: Find Next
cs: Najít následující

en_US: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
cs: <qt>Najít následující výskyt '<b>%1</b>'?</qt>

en_US: 1 match found. | %1 matches found.
cs[0]: Nalezena 1 shoda.
cs[1]: Nalezeny %1 shody.
cs[2]: Nalezeno %1 shod.

en_US: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
cs: <qt>Nenalezena žádná shoda pro <b>'%1'</b>.</qt>

en_US: No matches found for '<b>%1</b>'.
cs: Nenalezena žádná shoda pro <b>'%1'</b>.

en_US: Beginning of document reached.
cs: Dosaženo začátku dokumentu.

en_US: End of document reached.
cs: Dosaženo konce dokumentu.

en_US: Continue from the end?
cs: Pokračovat od konce?

en_US: Continue from the beginning?
cs: Pokračovat od začátku?

en_US: Find Text
cs: Najít text

[ctx: @title:group]
en_US: Find
cs: Najít

en_US: &Text to find:
cs: &Text k nalezení:

en_US: Regular e&xpression
cs: Re&gulární výraz

en_US: &Edit...
cs: &Upravit...

en_US: Replace With
cs: Nahradit za

en_US: Replace&ment text:
cs: Text na&hrazení:

en_US: Use p&laceholders
cs: Použít zás&tupce

en_US: Insert Place&holder
cs: Vl&ožit zástupce

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en_US: Options
cs: Možnosti

en_US: C&ase sensitive
cs: Rozlišov&at velikost

en_US: &Whole words only
cs: Pouze &celá slova

en_US: From c&ursor
cs: Od k&urzoru

en_US: Find &backwards
cs: Hledat o&dzadu

en_US: &Selected text
cs: &Vybraný text

en_US: &Prompt on replace
cs: &Potvrzovat nahrazení

en_US: Start replace
cs: Spustit nahrazení

en_US: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
cs: <qt>Pokud stisknete tlačítko <b>Nahradit</b>, bude v dokumentu vyhledán zadaný text a každý jeho výskyt bude nahrazen jiným textem.</qt>

en_US: &Find
cs: Na&jít

en_US: Start searching
cs: Spustit hledání

en_US: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
cs: <qt>Pokud stisknete tlačítko <b>Najít</b>, bude v dokumentu vyhledán zadaný text.</qt>

en_US: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
cs: Zadejte vzor pro vyhledávání, nebo vyberte vzor z předešlých zadání.

en_US: If enabled, search for a regular expression.
cs: Je-li povoleno, hledat regulární výraz.

en_US: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
cs: Kliknutím otevřete grafický editor pro úpravu regulárních výrazů.

en_US: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
cs: Zadejte nahrazující řetězec nebo jej zvolte z předešlých zadání.

en_US: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
cs: <qt>Pokud je povoleno, bude každý výskyt <code><b>\N</b></code>, kde <code><b>N</b></code> je celé číslo, nahrazen odpovídající částí ("podřetězcem v závorkách") ze vzoru.<p>Pro vložení písmen <code><b>\N</b></code> v nahrazení, přidejte dopředu ještě jedno zpětné lomítko; takto: <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en_US: Click for a menu of available captures.
cs: Klikněte pro nabídku zachycených podřetězců.

en_US: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
cs: Jsou vyžadovány hranice slov z obou stran shody.

en_US: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
cs: Začít s hledáním na aktuální pozici kurzoru.

en_US: Only search within the current selection.
cs: Hledat pouze v aktuálním výběru.

en_US: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
cs: Provede hledání s rozlišením velikosti: vložení vzoru 'Joe' nenajde 'joe nebo 'JOE'. Pouze 'Joe'.

en_US: Search backwards.
cs: Hledat pozpátku.

en_US: Ask before replacing each match found.
cs: Dotázat se před každým nahrazením.

en_US: Any Character
cs: Jakýkoliv znak

en_US: Start of Line
cs: Začátek řádku

en_US: End of Line
cs: Konec řádku

en_US: Set of Characters
cs: Sada znaků

en_US: Repeats, Zero or More Times
cs: Opakuje se, nula- nebo vícekrát

en_US: Repeats, One or More Times
cs: Opakuje se, jednou nebo vícekrát

en_US: Optional
cs: Volitelné

en_US: Newline
cs: Nový řádek

en_US: Carriage Return
cs: CR

en_US: White Space
cs: Bílá mezera

en_US: Digit
cs: Číslice

en_US: Complete Match
cs: Kompletní shoda

en_US: Captured Text (%1)
cs: Zachycený text (%1)

en_US: You must enter some text to search for.
cs: Musíte zadat nějaký text k vyhledání.

en_US: Invalid regular expression.
cs: Neplatný regulární výraz.

en_US: Replace
cs: Nahradit

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en_US: &All
cs: &Všechny

en_US: &Skip
cs: Pře&skočit

en_US: Replace '%1' with '%2'?
cs: Nahradit '%2' za '%1'?

en_US: No text was replaced.
cs: Žádný text nebyl nenahrazen.

en_US: 1 replacement done. | %1 replacements done.
cs[0]: Provedena 1 náhrada.
cs[1]: Provedeny %1 náhrady.
cs[2]: Provedeno %1 náhrad.

en_US: Do you want to restart search from the end?
cs: Přejete si spustit hledání znovu od konce?

en_US: Do you want to restart search at the beginning?
cs: Přejete si spustit hledání znovu od začátku?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en_US: Restart
cs: Restartovat

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en_US: Stop
cs: Zastavit

en_US: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
cs: Váš řetězec nahrazení se odkazuje na zachycený řetězec větší než '\%1',

en_US: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
cs[0]: ale zadaný vzor definuje pouze jeden zachycený podřetězec.
cs[1]: ale zadaný vzor definuje pouze %1 zachycené podřetězce.
cs[2]: ale zadaný vzor definuje pouze %1 zachycených podřetězců.

en_US: but your pattern defines no captures.
cs: ale zadaný vzor nedefinuje podřetězce k zachycení.

en_US: 
    Please correct.
cs: 
    Prosím opravte.

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic sans serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en_US: Sans Serif
cs: Bezpatkové

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic serif font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en_US: Serif
cs: Patkové

[ctx: @item Font name]
note: i18n: Generic monospace font presented in font choosers. When selected, the system will choose a real font, mandated by distro settings.
en_US: Monospace
cs: Pevná šířka

[ctx: @info:whatsthis]
en_US: Here you can choose the font to be used.
cs: Zde si můžete vybrat písmo k použití.

en_US: Requested Font
cs: Požadované písmo

[ctx: @option:check]
en_US: Font
cs: Písmo

[ctx: @info:whatsthis]
en_US: Enable this checkbox to change the font family settings.
cs: Zaškrtněte toto políčko ke změně nastavení rodiny písma.

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Change font family?
cs: Změnit rodinu písma?

[ctx: @label]
en_US: Font:
cs: Písmo:

[ctx: @option:check]
en_US: Font style
cs: Styl písma

[ctx: @info:whatsthis]
en_US: Enable this checkbox to change the font style settings.
cs: Zaškrtněte toto políčko ke změně nastavení stylu písma.

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Change font style?
cs: Změnit styl písma?

en_US: Font style:
cs: Styl písma:

[ctx: @option:check]
en_US: Size
cs: Velikost

[ctx: @info:whatsthis]
en_US: Enable this checkbox to change the font size settings.
cs: Zaškrtněte toto políčko ke změně nastavení velikosti písma.

[ctx: @info:tooltip]
en_US: Change font size?
cs: Změnit velikost písma?

[ctx: @label:listbox Font size]
en_US: Size:
cs: Velikost:

[ctx: @info:whatsthis]
en_US: Here you can choose the font family to be used.
cs: Zde si můžete zvolit rodinu písma.

[ctx: @info:whatsthis]
en_US: Here you can choose the font style to be used.
cs: Zde si můžete zvolit styl písma.

[ctx: @item font]
en_US: Italic
cs: Skloněné

[ctx: @item font]
en_US: Oblique
cs: Normální

[ctx: @item font]
en_US: Bold
cs: Tučné

[ctx: @item font]
en_US: Bold Italic
cs: Tučné skloněné

[ctx: @item font size]
en_US: Relative
cs: Relativní

en_US: Font size<br /><i>fixed</i> or <i>relative</i><br />to environment
cs: Velikost písma<br/><i>pevná</i> nebo <i>relativní</i><br /> vzhledem k prostředí

en_US: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
cs: Zde je možné přepnout zda bude použita pevná velikost písma nebo zdali-li se má velikost písma dynamicky počítat a upravit podle velikosti prostředí (např. velikost prvku rozhraní, velikost papíru).

en_US: Here you can choose the font size to be used.
cs: Zde si můžete zvolit velikost písma.

note: i18n: A classical test phrase, with all letters of the English alphabet. Replace it with a sample text in your language, such that it is representative of language's writing system. If you wish, you can input several lines of text separated by \n.
en_US: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
cs: Žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy

en_US: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
cs: Toto je příklad textu ilustrující aktuální nastavení. Je možné jej upravit, aby bylo možné vyzkoušet speciální znaky.

en_US: Actual Font
cs: Aktuální písmo

[ctx: short]
note: i18n: A shorter version of the alphabet test phrase translated in another message. It is displayed in the dropdown list of font previews (the font selection combo box), so keep it under the length equivalent to 60 or so proportional Latin characters.
en_US: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
cs: Žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy

en_US: Select Font
cs: Vybrat písmo

en_US: Choose...
cs: Vybrat...

en_US: Click to select a font
cs: Kliknutím vyberete písmo

en_US: Preview of the selected font
cs: Náhled vybraného písma

en_US: This is a preview of the selected font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
cs: Toto je náhled vybraného písma. Můžete jej změnit pomocí tlačítka "Vybrat...".

en_US: Preview of the "%1" font
cs: Náhled písma "%1"

en_US: This is a preview of the "%1" font. You can change it by clicking the "Choose..." button.
cs: Toto je náhled písma "%1". Můžete jej změnit pomocí tlačítka "Změnit...".

en_US: Search
cs: Hledat

en_US:  Stalled
cs:  Stojící

en_US: %2 of %3 complete | %2 of %3 complete
cs[0]: %2 z %3 dokončeno
cs[1]: %2 z %3 dokončeno
cs[2]: %2 z %3 dokončeno

en_US: %2 / %1 folder | %2 / %1 folders
cs[0]: %2 / %1 složka
cs[1]: %2 / %1 složky
cs[2]: %2 / %1 složek

en_US: %2 / %1 file | %2 / %1 files
cs[0]: %2 / %1 soubor
cs[1]: %2 / %1 soubory
cs[2]: %2 / %1 souborů

en_US: %1% of %2
cs: %1% z %2

en_US: %2% of 1 file | %2% of %1 files
cs[0]: %2 z 1 souboru
cs[1]: %2% z %1 souborů
cs[2]: %2% z %1 souborů

en_US: Stalled
cs: Stojící

en_US: %2/s (%3 remaining) | %2/s (%3 remaining)
cs[0]: %2/s (%3 zbývá)
cs[1]: %2/s (%3 zbývá)
cs[2]: %2/s (%3 zbývá)

en_US: %1/s (done)
cs: %1/s (dokončeno)

en_US: &Resume
cs: O&bnovit

en_US: &Pause
cs: &Pozastavit

[ctx: The source url of a job]
en_US: Source:
cs: Zdroj:

[ctx: The destination url of a job]
en_US: Destination:
cs: Cíl:

en_US: Click this to expand the dialog, to show details
cs: Kliknutím rozbalíte dialog a zobrazíte podrobnosti

en_US: &Keep this window open after transfer is complete
cs: Ponechat tento dialog otevřený po do&končení stažení

en_US: Open &File
cs: Otevřít so&ubor

en_US: Open &Destination
cs: Otevřít &cíl

en_US: Progress Dialog
cs: Průběh

en_US: %1 folder | %1 folders
cs[0]: %1 složka
cs[1]: %1 složky
cs[2]: %1 složek

en_US: %1 file | %1 files
cs[0]: %1 soubor
cs[1]: %1 soubory
cs[2]: %1 souborů

en_US: Click this to collapse the dialog, to hide details
cs: Kliknutím sbalíte dialog a skryjete podrobnosti

en_US: The style '%1' was not found
cs: Styl '%1' nebyl nalezen

en_US: Do not run in the background.
cs: Nespouštět na pozadí.

en_US: Internally added if launched from Finder
cs: Interně přidáno pokud je spuštěno z vyhledávače

en_US: Unknown Application
cs: Neznámá aplikace

en_US: &Minimize
cs: &Minimalizovat

en_US: &Restore
cs: &Obnovit

en_US: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
cs: <qt>Opravdu si přejete opustit <b>%1</b>?</qt>

en_US: Confirm Quit From System Tray
cs: Potvrzení ukončení ze systémové lišty

en_US: Minimize
cs: Minimalizovat

[ctx: @title:window]
en_US: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
cs: Diagnostika klávesových zkratek Dr. Kolizňáka

[ctx: @option:check]
en_US: Disable automatic checking
cs: Zakázat automatickou kontrolu

[ctx: @action:button]
en_US: Close
cs: Zavřít

en_US: <h2>Accelerators changed</h2>
cs: <h2>Akcelerátory změněny</h2>

en_US: <h2>Accelerators removed</h2>
cs: <h2>Akcelerátory odstraněny</h2>

en_US: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
cs: <h2>Akcelerátory přidány (pouze pro informaci)</h2>

[ctx: left mouse button]
en_US: left button
cs: levé tlačítko

[ctx: middle mouse button]
en_US: middle button
cs: prostřední tlačítko

[ctx: right mouse button]
en_US: right button
cs: pravé tlačítko

[ctx: a nonexistent value of mouse button]
en_US: invalid button
cs: chybné tlačítko

[ctx: a kind of mouse gesture: hold down one mouse button, then press another button]
en_US: Hold %1, then push %2
cs: Podržte %1, poté stiskněte %2

en_US: Conflict with Global Shortcut
cs: Konflikt s globální zkratkou

en_US: The '%1' key combination has already been allocated to the global action "%2" in %3.
    Do you want to reassign it from that action to the current one?
cs: Klávesová kombinace "%1" je již použita pro globální činnosti "%2" v %3.
    Přejete si ji přeřadit současné činnosti?

en_US: The '%1' key combination is registered by application %2 for action %3:
cs: Kombinace kláves '%1' je registrována aplikací %2 pro činnost %3:

en_US: In context '%1' for action '%2'
cs: V kontextu '%1' pro činnost '%2'

en_US: The '%1' key combination is registered by application %2.
    %3
cs: Klávesová kombinace '%1' je registrována aplikací %2.
    %3

en_US: Conflict With Registered Global Shortcut
cs: Konflikt s registrovanou globální zkratkou

[ctx: @action]
en_US: Open
cs: Otevřít

[ctx: @action]
en_US: New
cs: Nový

[ctx: @action]
en_US: Close
cs: Zavřít

[ctx: @action]
en_US: Save
cs: Uložit

[ctx: @action]
en_US: Print
cs: Tisk

[ctx: @action]
en_US: Quit
cs: Ukončit

[ctx: @action]
en_US: Undo
cs: Zpět

[ctx: @action]
en_US: Redo
cs: Znovu

[ctx: @action]
en_US: Cut
cs: Vyjmout

[ctx: @action]
en_US: Copy
cs: Kopírovat

[ctx: @action]
en_US: Paste
cs: Vložit

[ctx: @action]
en_US: Paste Selection
cs: Vložit výběr

[ctx: @action]
en_US: Select All
cs: Vybrat vše

[ctx: @action]
en_US: Deselect
cs: Zrušit výběr

[ctx: @action]
en_US: Delete Word Backwards
cs: Smazat slovo zpět

[ctx: @action]
en_US: Delete Word Forward
cs: Smazat slovo dopředu

[ctx: @action]
en_US: Find
cs: Najít

[ctx: @action]
en_US: Find Next
cs: Najít následující

[ctx: @action]
en_US: Find Prev
cs: Najít předchozí

[ctx: @action]
en_US: Replace
cs: Nahradit

[ctx: @action Go to main page]
en_US: Home
cs: Domů

[ctx: @action Beginning of document]
en_US: Begin
cs: Začátek

[ctx: @action End of document]
en_US: End
cs: Konec

[ctx: @action]
en_US: Prior
cs: Předchozí

[ctx: @action Opposite to Prior]
en_US: Next
cs: Následující

[ctx: @action]
en_US: Up
cs: Nahoru

[ctx: @action]
en_US: Back
cs: Zpět

[ctx: @action]
en_US: Forward
cs: Vpřed

[ctx: @action]
en_US: Reload
cs: Obnovit

[ctx: @action]
en_US: Beginning of Line
cs: Začátek řádku

[ctx: @action]
en_US: End of Line
cs: Konec řádku

[ctx: @action]
en_US: Go to Line
cs: Přejít na řádek

[ctx: @action]
en_US: Backward Word
cs: O slovo zpět

[ctx: @action]
en_US: Forward Word
cs: O slovo vpřed

[ctx: @action]
en_US: Add Bookmark
cs: Přidat záložku

[ctx: @action]
en_US: Zoom In
cs: Přiblížit

[ctx: @action]
en_US: Zoom Out
cs: Oddálit

[ctx: @action]
en_US: Full Screen Mode
cs: Celoobrazovkový režim

[ctx: @action]
en_US: Show Menu Bar
cs: Zobrazovat hlavní nabídku

[ctx: @action]
en_US: Activate Next Tab
cs: Aktivovat následující kartu

[ctx: @action]
en_US: Activate Previous Tab
cs: Aktivovat předchozí kartu

[ctx: @action]
en_US: Help
cs: Nápověda

[ctx: @action]
en_US: What's This
cs: Co je toto

[ctx: @action]
en_US: Text Completion
cs: Doplňování textu

[ctx: @action]
en_US: Previous Completion Match
cs: Předchozí odpovídající položka

[ctx: @action]
en_US: Next Completion Match
cs: Následující odpovídající položka

[ctx: @action]
en_US: Substring Completion
cs: Doplňování části textu

[ctx: @action]
en_US: Previous Item in List
cs: Předchozí položka v seznamu

[ctx: @action]
en_US: Next Item in List
cs: Následující položka v seznamu

[ctx: @action]
en_US: Open Recent
cs: Otevřít nedávný

[ctx: @action]
en_US: Save As
cs: Uložit jako

[ctx: @action]
en_US: Revert
cs: Vrátit zpět

[ctx: @action]
en_US: Print Preview
cs: Náhled před tiskem

[ctx: @action]
en_US: Mail
cs: Pošta

[ctx: @action]
en_US: Clear
cs: Vyčistit

[ctx: @action]
en_US: Actual Size
cs: Skutečná velikost

[ctx: @action]
en_US: Fit To Page
cs: Přizpůsobit stránce

[ctx: @action]
en_US: Fit To Width
cs: Přizpůsobit šířce stránky

[ctx: @action]
en_US: Fit To Height
cs: Přizpůsobit výšce stránky

[ctx: @action]
en_US: Zoom
cs: Přiblížit

[ctx: @action]
en_US: Goto
cs: Přejít na

[ctx: @action]
en_US: Goto Page
cs: Přejít na stranu

[ctx: @action]
en_US: Document Back
cs: Zpět v dokumentu

[ctx: @action]
en_US: Document Forward
cs: Vpřed v dokumentu

[ctx: @action]
en_US: Edit Bookmarks
cs: Upravit záložky

[ctx: @action]
en_US: Spelling
cs: Kontrola pravopisu

[ctx: @action]
en_US: Show Toolbar
cs: Zobrazit panel nástrojů

[ctx: @action]
en_US: Show Statusbar
cs: Zobrazit stavový panel

[ctx: @action]
en_US: Save Options
cs: Uložit volby

[ctx: @action]
en_US: Key Bindings
cs: Klávesové zkratky

[ctx: @action]
en_US: Preferences
cs: Nastavení

[ctx: @action]
en_US: Configure Toolbars
cs: Nastavit panely nástrojů

[ctx: @action]
en_US: Configure Notifications
cs: Upravit upozornění

[ctx: @action]
en_US: Tip Of Day
cs: Tip dne

[ctx: @action]
en_US: Report Bug
cs: Nahlásit chybu

[ctx: @action]
en_US: Switch Application Language
cs: Přepnout jazyk aplikace

[ctx: @action]
en_US: About Application
cs: O aplikaci

[ctx: @action]
en_US: About KDE
cs: O KDE

en_US: Spell Checking Configuration
cs: Nastavení kontroly pravopisu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bgSpellCB)
en_US: Enable &background spellchecking
cs: Po&volit kontrolu pravopisu na pozadí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkerEnabledByDefaultCB)
en_US: &Automatic spell checking enabled by default
cs: &Automatická kontrola pravopisu implicitně zapnuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipUpperCB)
en_US: Skip all &uppercase words
cs: Přeskakovat slova psaná velkými písmen&y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_skipRunTogetherCB)
en_US: S&kip run-together words
cs: Přes&kakovat spojená slova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en_US: Default language:
cs: Výchozí jazyk:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListWidget, m_ignoreListBox)
en_US: Ignored Words
cs: Ignorovaná slova

[ctx: @title:window]
en_US: Check Spelling
cs: Zkontrolovat pravopis

[ctx: @action:button]
en_US: &Finished
cs: &Hotovo

[ctx: progress label]
en_US: Spell checking in progress...
cs: Probíhá kontrola pravopisu...

en_US: Spell check stopped.
cs: Kontrola pravopisu zastavena.

en_US: Spell check canceled.
cs: Kontrola pravopisu zrušena.

en_US: Spell check complete.
cs: Kontrola pravopisu dokončena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_autoCorrect)
en_US: Autocorrect
cs: Automatická oprava

en_US: You reached the end of the list
    of matching items.
cs: Dosáhli jste konce seznamu
    odpovídajících položek.

en_US: The completion is ambiguous, more than one
    match is available.
cs: Doplnění není jednoznačné, je dostupná více
    než jedna odpovídající položka.

en_US: There is no matching item available.
cs: Neexistuje žádná odpovídající položka.

en_US: Again
cs: Znovu

en_US: Props
cs: Vlastnosti

en_US: Undo
cs: Zpět

en_US: Front
cs: Přední strana

en_US: Copy
cs: Kopírovat

en_US: Open
cs: Otevřít

en_US: Paste
cs: Vložit

en_US: Find
cs: Najít

en_US: Cut
cs: Vyjmout

en_US: &Cancel
cs: Z&rušit

en_US: &Yes
cs: &Ano

en_US: Yes
cs: Ano

en_US: &No
cs: &Ne

en_US: No
cs: Ne

en_US: &Discard
cs: Zaho&dit

en_US: Discard changes
cs: Zahodit změny

en_US: Pressing this button will discard all recent changes made in this dialog.
cs: Stisknutím tohoto tlačítka zahodíte veškeré nedávné změny v tomto dialogu.

en_US: Save data
cs: Uložit data

en_US: &Do Not Save
cs: Neuklá&dat

en_US: Do not save data
cs: Neukládat data

en_US: Save file with another name
cs: Uložit soubor pod jiným jménem

en_US: &Apply
cs: &Použít

en_US: Apply changes
cs: Aplikovat změny

en_US: When you click <b>Apply</b>, the settings will be handed over to the program, but the dialog will not be closed.
    Use this to try different settings.
cs: Stisknete-li tlačítko <b>Použít</b>, všechny vámi provedené změny budou předány programu, ale dialog nebude uzavřen.
    Používejte k vyzkoušení různých nastavení.

en_US: Administrator &Mode...
cs: Administrátorský reži&m...

en_US: Enter Administrator Mode
cs: Vstoupit do administrátorského režimu

en_US: When you click <b>Administrator Mode</b> you will be prompted for the administrator (root) password in order to make changes which require root privileges.
cs: Po kliknutí na <b>Administrátorský režim</b> budete vyzváni k zadání hesla správce systému (root), abyste mohli provést požadované změny.

en_US: Clear input
cs: Vyčistit vstupní pole

en_US: Clear the input in the edit field
cs: Vyčistit vstupní editační pole

en_US: Show help
cs: Zobrazit nápovědu

en_US: Close the current window or document
cs: Uzavřít současné okno nebo dokument

en_US: &Close Window
cs: U&zavřít okno

en_US: Close the current window.
cs: Uzavřít současné okno.

en_US: &Close Document
cs: &Zavřít dokument

en_US: Close the current document.
cs: Uzavřít současný dokument.

en_US: &Defaults
cs: Vý&chozí

en_US: Reset all items to their default values
cs: Nastavit všem položkám jejich výchozí hodnoty

en_US: Go back one step
cs: Přejít zpět o jeden krok

en_US: Go forward one step
cs: Přejít vpřed o jeden krok

en_US: Opens the print dialog to print the current document
cs: Otevře tiskový dialog pro aktuální dokument

en_US: C&ontinue
cs: P&okračovat

en_US: Continue operation
cs: Pokračovat v činnosti

en_US: &Delete
cs: &Smazat

en_US: Delete item(s)
cs: Smazat položky

en_US: Open file
cs: Otevřít soubor

en_US: &Reset
cs: O&bnovit

en_US: Reset configuration
cs: Obnovit nastavení

[ctx: Verb]
en_US: &Insert
cs: V&ložit

en_US: Confi&gure...
cs: Nas&tavit...

en_US: Add
cs: Přidat

en_US: Properties
cs: Vlastnosti

en_US: &Overwrite
cs: &Přepsat

en_US: Redo
cs: Znovu

en_US: &Available:
cs: D&ostupné:

en_US: &Selected:
cs: Vy&brané:

[ctx: KCharSelect section name]
en_US: European Alphabets
cs: Evropské abecedy

[ctx: KCharSelect section name]
en_US: African Scripts
cs: Africké abecedy

[ctx: KCharSelect section name]
en_US: Middle Eastern Scripts
cs: Blízkovýchodní abecedy

[ctx: KCharSelect section name]
en_US: South Asian Scripts
cs: Jihovýchodní asijské abecedy

[ctx: KCharSelect section name]
en_US: Philippine Scripts
cs: Filipínské abecedy

[ctx: KCharSelect section name]
en_US: South East Asian Scripts
cs: Jihovýchodní asijské abecedy

[ctx: KCharSelect section name]
en_US: East Asian Scripts
cs: Východní asijské abecedy

[ctx: KCharSelect section name]
en_US: Central Asian Scripts
cs: Středoasijské abecedy

[ctx: KCharSelect section name]
en_US: Other Scripts
cs: Jiné abecedy

[ctx: KCharSelect section name]
en_US: Symbols
cs: Symboly

[ctx: KCharSelect section name]
en_US: Mathematical Symbols
cs: Matematické symboly

[ctx: KCharSelect section name]
en_US: Phonetic Symbols
cs: Fonetické symboly

[ctx: KCharSelect section name]
en_US: Combining Diacritical Marks
cs: Diakritické značky

[ctx: KCharSelect section name]
en_US: Other
cs: Jiné

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Basic Latin
cs: Základní latinka

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Latin-1 Supplement
cs: Dodatečná latinka

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Latin Extended-A
cs: Rozšířená latinka A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Latin Extended-B
cs: Rozšířená latinka B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: IPA Extensions
cs: IPA rozšíření

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Spacing Modifier Letters
cs: Mezery

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Combining Diacritical Marks
cs: Diakritické značky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Greek and Coptic
cs: Řečtina a koptština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Cyrillic
cs: Azbuka

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Cyrillic Supplement
cs: Dodatečná azbuka

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Armenian
cs: Arménština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Hebrew
cs: Hebrejština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Arabic
cs: Arabština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Syriac
cs: Syrština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Arabic Supplement
cs: Dodatečná arabština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Bengali
cs: Bengálština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Tamil
cs: Tamilština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Telugu
cs: Telugsky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Thai
cs: Thajština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Lao
cs: Laoština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Tibetan
cs: Tibetština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Georgian
cs: Gruzínština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Ethiopic
cs: Etiopština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Ethiopic Supplement
cs: Dodatečná etiopština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
cs: Unifikované kanadské domorodé slabiky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Khmer
cs: Khmérština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Mongolian
cs: Mongolština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
cs: Unifikované kanadské domorodé rozšířené slabiky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: New Tai Lue
cs: Nové Tai Lue

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Khmer Symbols
cs: Khmérské symboly

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Buginese
cs: Bugijština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Balinese
cs: Balijština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Sundanese
cs: Sundanský

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Vedic Extensions
cs: Védická rozšíření

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Phonetic Extensions
cs: Fonetická rozšíření

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Phonetic Extensions Supplement
cs: Dodatečná fonetická rozšíření

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Combining Diacritical Marks Supplement
cs: Dodatečné diakritické značky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Latin Extended Additional
cs: Dodatečná rozšířená latinka

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Greek Extended
cs: Rozšířená řečtina

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: General Punctuation
cs: Obecné značky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Superscripts and Subscripts
cs: Horní a dolní indexy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Currency Symbols
cs: Měnové symboly

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Combining Diacritical Marks for Symbols
cs: Diakritické značky pro symboly

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Letterlike Symbols
cs: Písmenné symboly

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Number Forms
cs: Číselné formy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Arrows
cs: Šipky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Mathematical Operators
cs: Matematické operátory

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Miscellaneous Technical
cs: Různé technické

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Control Pictures
cs: Kontrolní obrázky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Optical Character Recognition
cs: Optické rozpoznávání znaků

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Enclosed Alphanumerics
cs: Uzavřené alfanumeriky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Box Drawing
cs: Kreslení rámečků

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Block Elements
cs: Blokové prvky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Geometric Shapes
cs: Geometrické tvary

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Miscellaneous Symbols
cs: Různé symboly

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
cs: Různé matematické symboly A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Supplemental Arrows-A
cs: Dodatečné šipky A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Braille Patterns
cs: Braillovy vzory

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Supplemental Arrows-B
cs: Dodatečné šipky B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
cs: Různé matematické symboly B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Supplemental Mathematical Operators
cs: Dodatečné matematické operátory

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Miscellaneous Symbols and Arrows
cs: Různé symboly a šipky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Glagolitic
cs: Hlaholice

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Latin Extended-C
cs: Rozšířená latinka C

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Coptic
cs: Koptština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Georgian Supplement
cs: Rozšířená gruzínština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Ethiopic Extended
cs: Rozšířená etiopština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Cyrillic Extended-A
cs: Rozšířená azbuka A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Supplemental Punctuation
cs: Dodatečná interpunkce

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: CJK Radicals Supplement
cs: CJK kmenové doplňky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Kangxi Radicals
cs: Kangxi kmeny

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Ideographic Description Characters
cs: Znaky pro Ideografický popis

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: CJK Symbols and Punctuation
cs: CJK symboly a interpunkce

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Hangul Compatibility Jamo
cs: Hangul kompatibilní Jamo

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Bopomofo Extended
cs: Bopomofo rozšířené

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: CJK Strokes
cs: CJK tahy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Katakana Phonetic Extensions
cs: Fonetická rozšíření Katakana

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Enclosed CJK Letters and Months
cs: Vložené CJK písmena a měsíce

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: CJK Compatibility
cs: CJK kompatibilita

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: CJK Unified Ideographs Extension A
cs: CJK unifikované ideogramy rozšíření A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Yijing Hexagram Symbols
cs: Symboly Yijing hexagram

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: CJK Unified Ideographs
cs: CJK unifikované ideogramy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Yi Syllables
cs: Yi slabiky

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Yi Radicals
cs: Yi kmeny

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Cyrillic Extended-B
cs: Rozšířená cyrilice B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Modifier Tone Letters
cs: Modifikátory písmen tónů

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Latin Extended-D
cs: Rozšířená latinka D

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Common Indic Number Forms
cs: Obecné indické číselné formy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Devanagari Extended
cs: Rozšířené Devanagari

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Hangul Jamo Extended-A
cs: Rozšířené Hangul Jamo A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Javanese
cs: Jávština

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Myanmar Extended-A
cs: Rozšířená Myanmar A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Ethiopic Extended-A
cs: Rozšířená etiopština-A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Hangul Syllables
cs: Slabiky Hangul

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Hangul Jamo Extended-B
cs: Rozšířené Hangul Jamo B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: High Surrogates
cs: Vyšší náhrady

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: High Private Use Surrogates
cs: Vyšší náhrady pro soukromé použití

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Low Surrogates
cs: Nižší náhrady

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Private Use Area
cs: Oblast soukromého využití

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: CJK Compatibility Ideographs
cs: CJK kompatibilní ideogramy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Alphabetic Presentation Forms
cs: Formy prezentace abecedy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Arabic Presentation Forms-A
cs: Arabské prezentační formy A

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Variation Selectors
cs: Selektory variací

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Vertical Forms
cs: Vertikální formy

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Combining Half Marks
cs: Poloviční znaky pro kombinování

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: CJK Compatibility Forms
cs: CJK kompatibilita formuláře

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Small Form Variants
cs: Varianty malých forem

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Arabic Presentation Forms-B
cs: Arabské prezentační formy B

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Halfwidth and Fullwidth Forms
cs: Formy s poloviční a úplnou šířkou

[ctx: KCharselect unicode block name]
en_US: Specials
cs: Speciální

en_US: Enter a search term or character here
cs: Zde zadejte hledaný výraz nebo znak

[ctx: Goes to previous character]
en_US: Previous in History
cs: Předchozí v historii

en_US: Previous Character in History
cs: Předchozí znak v historii

[ctx: Goes to next character]
en_US: Next in History
cs: Následující v historii

en_US: Next Character in History
cs: Následující znak v historii

en_US: Select a category
cs: Zvolit kategorii

en_US: Select a block to be displayed
cs: Zvolte blok k zobrazení

en_US: Set font
cs: Nastavit písmo

en_US: Set font size
cs: Nastavit velikost písma

en_US: Character:
cs: Znak:

en_US: Name:
cs: Název:

en_US: Annotations and Cross References
cs: Anotace a křížové odkazy

en_US: Alias names:
cs: Názvy přezdívek:

en_US: Notes:
cs: Poznámky:

en_US: See also:
cs: Viz také:

en_US: Equivalents:
cs: Ekvivalenty:

en_US: Approximate equivalents:
cs: Přibližné ekvivalenty:

en_US: CJK Ideograph Information
cs: Informace o ideogramu CJK

en_US: Definition in English:
cs: Definice v angličtině:

en_US: Mandarin Pronunciation:
cs: Mandarínská výslovnost:

en_US: Cantonese Pronunciation:
cs: Kantonská výslovnost:

en_US: Japanese On Pronunciation:
cs: Sinojaponská výslovnost:

en_US: Japanese Kun Pronunciation:
cs: Japonská výslovnost:

en_US: Tang Pronunciation:
cs: Výslovnost tang:

en_US: Korean Pronunciation:
cs: Korejská výslovnost:

en_US: General Character Properties
cs: Obecné vlastnosti znaku

en_US: Block:
cs: Blok:

en_US: Unicode category:
cs: Unicode kategorie:

en_US: Various Useful Representations
cs: Jiné užitečné reprezentace

en_US: XML decimal entity:
cs: Desítková XML entita:

en_US: Unicode code point:
cs: Unicode bod:

[ctx: Character]
en_US: In decimal:
cs: Dekadicky:

en_US: <Private Use>
cs: <soukromé využití>

en_US: <not assigned>
cs: <nepřiřazeno>

en_US: Non-printable
cs: Netisknutelné

en_US: Other, Control
cs: Jiné, Ovládání

en_US: Other, Format
cs: Jiné, Formát

en_US: Other, Not Assigned
cs: Jiné, Nepřiřazeno

en_US: Other, Private Use
cs: Jiné, Soukromé využití

en_US: Other, Surrogate
cs: Jiné, Náhrada

en_US: Letter, Lowercase
cs: Písmeno, Malá písmena

en_US: Letter, Modifier
cs: Písmeno, Modifikátor

en_US: Letter, Other
cs: Písmeno, Jiné

en_US: Letter, Titlecase
cs: Písmeno, Velké počáteční

en_US: Letter, Uppercase
cs: Písmeno, Velká písmena

en_US: Mark, Spacing Combining
cs: Značka, Kombinované mezery

en_US: Mark, Enclosing
cs: Značka, Ohrazení

en_US: Mark, Non-Spacing
cs: Značka, Bez mezer

en_US: Number, Decimal Digit
cs: Číslo, Desítková číslice

en_US: Number, Letter
cs: Číslo, Písmeno

en_US: Number, Other
cs: Číslo, Jiné

en_US: Punctuation, Connector
cs: Interpunkce, Konektor

en_US: Punctuation, Dash
cs: Interpunkce, Pomlčka

en_US: Punctuation, Close
cs: Interpunkce, Uzavřená

en_US: Punctuation, Final Quote
cs: Interpunkce, Konečná uvozovka

en_US: Punctuation, Initial Quote
cs: Interpunkce, Úvodní uvozovka

en_US: Punctuation, Other
cs: Interpunkce, Jiná

en_US: Punctuation, Open
cs: Interpunkce, Otevřená

en_US: Symbol, Currency
cs: Symbol, Měna

en_US: Symbol, Modifier
cs: Symbol, Modifikátor

en_US: Symbol, Math
cs: Symbol, Matematika

en_US: Symbol, Other
cs: Symbol, Jiný

en_US: Separator, Line
cs: Oddělovač, Řádka

en_US: Separator, Paragraph
cs: Oddělovač, Odstavec

en_US: Separator, Space
cs: Oddělovač, Mezera

en_US: You will be asked to authenticate before saving
cs: Před uložením budete požádáni o ověření

en_US: You are not allowed to save the configuration
cs: Není vám dovoleno ukládat nastavení

[ctx: @option next year]
en_US: Next Year
cs: Příští rok

[ctx: @option next month]
en_US: Next Month
cs: Příští měsíc

[ctx: @option next week]
en_US: Next Week
cs: Příští týden

[ctx: @option tomorrow]
en_US: Tomorrow
cs: Zítra

[ctx: @option today]
en_US: Today
cs: Dnes

[ctx: @option yesterday]
en_US: Yesterday
cs: Včera

[ctx: @option last week]
en_US: Last Week
cs: Minulý týden

[ctx: @option last month]
en_US: Last Month
cs: Minulý měsíc

[ctx: @option last year]
en_US: Last Year
cs: Minulý rok

[ctx: @option do not specify a date]
en_US: No Date
cs: Bez data

[ctx: @info]
en_US: The date you entered is invalid
cs: Datum, který jste zadali, je neplatný

[ctx: @info]
en_US: Date cannot be earlier than %1
cs: Datum nemůže být dříve než %1

[ctx: @info]
en_US: Date cannot be later than %1
cs: Datum nemůže být později než %1

en_US: Week %1
cs: Týden %1

en_US: Next year
cs: Následující rok

en_US: Previous year
cs: Předchozí rok

en_US: Next month
cs: Následující měsíc

en_US: Previous month
cs: Předchozí měsíc

en_US: Select a week
cs: Vyberte týden

en_US: Select a month
cs: Vyberte měsíc

en_US: Select a year
cs: Vyberte rok

en_US: Select the current day
cs: Vybrat dnešek

[ctx: No specific time zone]
en_US: Floating
cs: Plovoucí

[ctx: @info]
note: i18nc("@info", "Date and time cannot be earlier than %1", formatDate(m_minDate));
en_US: The entered date and time is before the minimum allowed date and time.
cs: Zadané datum a čas jsou dříve než je povolené minimum pro datum a čas.

[ctx: @info]
note: i18nc("@info", "Date cannot be later than %1", formatDate(m_maxDate));
en_US: The entered date and time is after the maximum allowed date and time.
cs: Zadané datum a čas jsou později než je požadované maximum pro datum a čas.

en_US: &Add
cs: Přid&at

en_US: &Remove
cs: Odeb&rat

en_US: Move &Up
cs: Posunout nahor&u

en_US: Move &Down
cs: Posunout &dolů

note: i18n: ectx: Menu (help)
en_US: &Help
cs: Nápo&věda

en_US: Clear &History
cs: Vyčistit &historii

en_US: No further items in the history.
cs: Žádné další položky v historii.

en_US: Shortcut '%1' in Application %2 for action %3
cs: Zkratka '%1' v aplikaci %2, činnosti %3

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en_US: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
cs[0]: Zkratka '%2' koliduje s následující kombinací kláves:
cs[1]: Zkratka '%2' koliduje s následujícími kombinacemi kláves:
cs[2]: Zkratka '%2' koliduje s následujícími kombinacemi kláves:

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en_US: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
cs[0]: Konflikt s registrovanou globální zkratkou
cs[1]: Konflikt s registrovanými globálními zkratkami
cs[2]: Konflikt s registrovanými globálními zkratkami

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en_US: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
cs[0]: Konflikt zkratek
cs[1]: Konflikty zkratek
cs[2]: Konflikty zkratek

en_US: Shortcut '%1' for action '%2'
cs: Zkratka '%1' pro činnost '%2'

[ctx: %1 is the number of ambigious shortcut clashes (hidden)]
en_US: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
cs[0]: Klávesová zkratka "%2" je v konfliktu s následující zkratkou.
    Přejete si této akci přiřadit prázdnou zkratku?
    %3
cs[1]: Klávesová zkratka "%2" je v konfliktu s následujícími zkratkami.
    Přejete si těmto akcím přiřadit prázdné zkratky?
    %3
cs[2]: Klávesová zkratka "%2" je v konfliktu s následujícími zkratkami.
    Přejete si těmto akcím přiřadit prázdné zkratky?
    %3

en_US: Shortcut conflict
cs: Konflikt zkratek

en_US: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
cs: <qt>Klávesová kombinace '%1' je již používána činností <b>%2</b>. <br>Prosím zvolte jinou zkratku.</qt>

en_US: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+a: hold the Ctrl key and press a.
cs: Klikněte na tlačítko a poté zadejte zkratku, kterou si přejete v programu.
    Příklad pro Ctrl+A: držte klávesu Ctrl a stiskněte A.

en_US: Reserved Shortcut
cs: Rezervovaná klávesová zkratka

en_US: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
cs: Klávesa F12 je na Windows rezervována a nelze ji tedy použít jako globální.
    Vyberte prosím jinou.

en_US: Conflict with Standard Application Shortcut
cs: Konflikt se standardní zkratkou aplikace

en_US: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
cs: Klávesová kombinace '%1' již byla přiřazena standardní činnosti "%2", kterou mnoho aplikací využívá.
    Opravdu si ji přejete použít jako globální klávesovou zkratku?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en_US: Input
cs: Vstup

en_US: The key you just pressed is not supported by Qt.
cs: Právě stisknutá klávesa není podporována v Qt.

en_US: Unsupported Key
cs: Nepodporovaná klávesa

en_US: without name
cs: beze jména

[ctx: @action:button Clear current text in the line edit]
en_US: Clear text
cs: Vyčistit text

[ctx: @title:menu]
en_US: Text Completion
cs: Doplňování textu

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en_US: None
cs: Žádné

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en_US: Manual
cs: Ruční

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en_US: Automatic
cs: Automatické

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en_US: Dropdown List
cs: Rozbalovací seznam

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en_US: Short Automatic
cs: Krátké automatické

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en_US: Dropdown List && Automatic
cs: Rozbalovací seznam (automaticky)

[ctx: @item:inmenu Text Completion]
en_US: Default
cs: Výchozí

en_US: Image Operations
cs: Operace s obrázky

en_US: &Rotate Clockwise
cs: &Rotovat po směru

en_US: Rotate &Counterclockwise
cs: Ro&tovat proti směru

[ctx: @action]
en_US: Text &Color...
cs: Barva te&xtu...

[ctx: @label stroke color]
en_US: Color
cs: Barva

[ctx: @action]
en_US: Text &Highlight...
cs: Zvý&raznění textu...

[ctx: @action]
en_US: &Font
cs: &Písmo

[ctx: @action]
en_US: Font &Size
cs: Veliko&st písma

[ctx: @action boldify selected text]
en_US: &Bold
cs: &Tučné

[ctx: @action italicize selected text]
en_US: &Italic
cs: Sk&loněné

[ctx: @action underline selected text]
en_US: &Underline
cs: Po&dtržené

[ctx: @action]
en_US: &Strike Out
cs: Přeškrtn&uté

[ctx: @action]
en_US: Align &Left
cs: Zarovnat do&leva

[ctx: @label left justify]
en_US: Left
cs: Doleva

[ctx: @action]
en_US: Align &Center
cs: Z&arovnat na střed

[ctx: @label center justify]
en_US: Center
cs: Na střed

[ctx: @action]
en_US: Align &Right
cs: Za&rovnat doprava

[ctx: @label right justify]
en_US: Right
cs: Doprava

[ctx: @action]
en_US: &Justify
cs: Do b&loku

[ctx: @label justify fill]
en_US: Justify
cs: Do bloku

[ctx: @action]
en_US: Left-to-Right
cs: Zleva doprava

[ctx: @label left-to-right]
en_US: Left-to-Right
cs: Zleva doprava

[ctx: @action]
en_US: Right-to-Left
cs: Zprava do leva

[ctx: @label right-to-left]
en_US: Right-to-Left
cs: Zprava do leva

[ctx: @title:menu]
en_US: List Style
cs: Styl seznamu

[ctx: @item:inmenu no list style]
en_US: None
cs: Žádný

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en_US: Disc
cs: Disk

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en_US: Circle
cs: Kolečko

[ctx: @item:inmenu square list style]
en_US: Square
cs: Čtvereček

[ctx: @action]
en_US: Increase Indent
cs: Zvýšit odsazení

[ctx: @action]
en_US: Decrease Indent
cs: Snížit odsazení

[ctx: @action]
en_US: Insert Rule Line
cs: Vložit vodorovnou čáru

[ctx: @action]
en_US: Link
cs: Odkaz

[ctx: @action]
en_US: Format Painter
cs: Formát vykreslovače

[ctx: @action]
en_US: To Plain Text
cs: Na prostý text

[ctx: @action]
en_US: Subscript
cs: Dolní index

[ctx: @action]
en_US: Superscript
cs: Horní index

en_US: &Copy Full Text
cs: &Kopírovat celý text

en_US: Nothing to spell check.
cs: Nic ke kontrole pravopisu.

en_US: Speak Text
cs: Přečíst text

en_US: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
cs: Spuštění služby hlasové syntézy Jovie selhalo

en_US: No suggestions for %1
cs: Žádné návrhy pro %1

en_US: Ignore
cs: Ignorovat

en_US: Add to Dictionary
cs: Přidat do slovníku

[ctx: @info]
en_US: The time you entered is invalid
cs: Čas, který jste zadali, je neplatný

[ctx: @info]
en_US: Time cannot be earlier than %1
cs: Čas nemůže být dříve než %1

[ctx: @info]
en_US: Time cannot be later than %1
cs: Čas nemůže být později než %1

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en_US: Area
cs: Oblast

en_US: Comment
cs: Komentář

[ctx: @title:menu]
en_US: Show Text
cs: Zobrazovat text

[ctx: @title:menu]
en_US: Toolbar Settings
cs: Nastavení panelu nástrojů

[ctx: Toolbar orientation]
en_US: Orientation
cs: Natočení

[ctx: toolbar position string]
en_US: Top
cs: Nahoře

[ctx: toolbar position string]
en_US: Left
cs: Vlevo

[ctx: toolbar position string]
en_US: Right
cs: Vpravo

[ctx: toolbar position string]
en_US: Bottom
cs: Dole

en_US: Text Position
cs: Pozice textu

en_US: Icons Only
cs: Pouze ikony

en_US: Text Only
cs: Pouze text

en_US: Text Alongside Icons
cs: Text vedle ikony

en_US: Text Under Icons
cs: Text pod ikonou

en_US: Icon Size
cs: Velikost ikon

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en_US: Default
cs: Výchozí

en_US: Small (%1x%2)
cs: Malá (%1x%2)

en_US: Medium (%1x%2)
cs: Střední (%1x%2)

en_US: Large (%1x%2)
cs: Velká (%1x%2)

en_US: Huge (%1x%2)
cs: Obrovská (%1x%2)

en_US: Lock Toolbar Positions
cs: Zamknout pozice panelů nástrojů

en_US: Desktop %1
cs: Plocha %1

en_US: Add to Toolbar
cs: Přidat do panelu nástrojů

en_US: Configure Shortcut...
cs: Nastavit klávesovou zkratku...

en_US: Toolbars Shown
cs: Zobrazené panely nástrojů

en_US: No text
cs: Žádný text

note: i18n: ectx: Menu (file)
en_US: &File
cs: &Soubor

note: i18n: ectx: Menu (game)
en_US: &Game
cs: H&ra

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en_US: &Edit
cs: Ú&pravy

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en_US: &Move
cs: Ta&h

note: i18n: ectx: Menu (view)
en_US: &View
cs: Po&hled

note: i18n: ectx: Menu (go)
en_US: &Go
cs: Pře&jít

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en_US: &Bookmarks
cs: &Záložky

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en_US: &Tools
cs: &Nástroje

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en_US: &Settings
cs: Nastav&ení

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en_US: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

en_US: Builds Qt widget plugins from an ini style description file.
cs: Vytváří Qt moduly s widgety z popisného INI souboru.

en_US: Input file
cs: Vstupní soubor

en_US: Output file
cs: Výstupní soubor

en_US: Name of the plugin class to generate
cs: Název třídy modulu k vygenerování

en_US: Default widget group name to display in designer
cs: Výchozí skupina widgetu k zobrazení v Designeru

en_US: Call Stack
cs: Zásobník volání

en_US: Call
cs: Volání

en_US: Line
cs: Čára

en_US: Console
cs: Konzole

en_US: Enter
cs: Zadat

en_US: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
cs: Komponenta textového editoru KDE nebyla nalezena;
    prosím zkontrolujte si svou instalaci KDE.

en_US: Breakpoint
cs: Bod přerušení

en_US: &Break at Next Statement
cs: Zastavit na &následujícím výroku

en_US: Break at Next
cs: Zastavit na následujícím

en_US: Continue
cs: Pokračovat

en_US: Step Over
cs: Krok přes

en_US: Step Into
cs: Krok do

en_US: Step Out
cs: Krok ven

en_US: Reindent Sources
cs: Znovu odsadit zdroje

en_US: Report Exceptions
cs: Hlásit výjimky

en_US: &Debug
cs: La&dit

en_US: Close source
cs: Zavřít zdroj

en_US: Ready
cs: Připraven

en_US: Parse error at %1 line %2
cs: Chyba v analýze %1 na řádku %2

en_US: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
cs: Nastala chyba při pokusu spustit skript na této stránce.
    
    %1 řádek %2:
    %3

en_US: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
cs: Není známo, kde se výraz vyčísluje. Zastavte prosím skript nebo otevřete zdrojový soubor.

en_US: Evaluation threw an exception %1
cs: Vyčíslování vyvolalo výjimku %1

en_US: JavaScript Error
cs: Chyba JavaScriptu

en_US: &Do not show this message again
cs: Tuto zprávu již nezo&brazovat

en_US: Local Variables
cs: Lokální Proměnné

en_US: Reference
cs: Odkaz

en_US: Loaded Scripts
cs: Načtené skripty

en_US: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
cs: Skript na této stránce způsobuje, že KHTML neodpovídá. Pokud bude pokračovat v běhu, ostatní aplikace se mohou také zpomalit.
    Přejete si ukončit skript?

en_US: &Stop Script
cs: Za&stavit skript

en_US: Confirmation: JavaScript Popup
cs: Potvrzení: Nové okno JavaScript

en_US: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
cs: Tento server se pokouší odeslat formulář pomocí jazyka JavaScript, který se otevře do nového okna prohlížeče.
    Přejete si povolit odeslání formuláře?

en_US: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
cs: <qt>Tento server se pokouší odeslat formulář pomocí jazyka JavaScript, který otevře <p>%1</p> do nového okna prohlížeče.<br />Přejete si povolit odeslání formuláře?</qt>

en_US: Allow
cs: Povolit

en_US: Do Not Allow
cs: Nepovolovat

en_US: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
cs: Tento server se pokouší otevřít nové okno prohlížeče pomocí jazyka JavaScript.
    Přejete si to povolit?

en_US: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
cs: <qt>Tento server se pokouší otevřít <p>%1</p> do nového okna prohlížeče pomocí jazyka JavaScript.<br />Přejete si to povolit?</qt>

en_US: Close window?
cs: Uzavřít okno?

en_US: Confirmation Required
cs: Vyžadováno potvrzení

en_US: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
cs: Přejete si přidat záložku pojmenovanou ukazující na "%1" do svých záložek?

en_US: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
cs: Přejete si přidat záložku pojmenovanou "%2" (umístění "%1") do svých záložek?

en_US: JavaScript Attempted Bookmark Insert
cs: JavaScript se pokusil o vložení záložky

en_US: Insert
cs: Vložit

en_US: Disallow
cs: Zakázat

en_US: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
cs: Následující souboru nebudou odeslány, protože nebyly nalezeny.
    Přejete si pokračovat?

en_US: Submit Confirmation
cs: Potvrzení odeslání

en_US: &Submit Anyway
cs: Pře&sto odeslat

en_US: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
cs: Chystáte se přenést následující soubory z vašeho počítače na internet.
    Přejete si pokračovat?

en_US: Send Confirmation
cs: Potvrzení odeslání

en_US: &Send File | &Send Files
cs[0]: Ode&slat soubor
cs[1]: Ode&slat soubory
cs[2]: Ode&slat soubory

en_US: Submit
cs: Odeslat

en_US: Key Generator
cs: Generátor klíčů

en_US: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
cs: Nebyl nalezen modul pro '%1'.
    Přejete si jej stáhnout z %2?

en_US: Missing Plugin
cs: Chybějící modul

en_US: Download
cs: Stáhnout

en_US: Do Not Download
cs: Nestahovat

en_US: This is a searchable index. Enter search keywords:
cs: Toto je prohledávací rejstřík. Zadejte klíčová slova:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en_US: Document Information
cs: Informace o dokumentu

[ctx: @title:group Document information]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en_US: General
cs: Obecné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en_US: Title:
cs: Název:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en_US: Last modified:
cs: Poslední změna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en_US: Document encoding:
cs: Kódování dokumentu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _modeLabel)
en_US: Rendering mode:
cs: Režim renderování:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en_US: HTTP Headers
cs: HTTP hlavičky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en_US: Property
cs: Vlastnost

en_US: Initializing Applet "%1"...
cs: Inicializace appletu "%1"...

en_US: Starting Applet "%1"...
cs: Spouštím aplet "%1"...

en_US: Applet "%1" started
cs: Applet "%1" spuštěn

en_US: Applet "%1" stopped
cs: Applet "%1" zastaven

en_US: Loading Applet
cs: Načítání apletu

en_US: Error: java executable not found
cs: Chyba: program 'java' nenalezen

en_US: Signed by (validation: %1)
cs: Podepsal (ověření: %1)

en_US: Certificate (validation: %1)
cs: Certifikát (ověření: %1)

en_US: Security Alert
cs: Bezpečnostní varování

en_US: Do you grant Java applet with certificate(s):
cs: Přejete si přiřadit Java appletu s certifikáty:

en_US: the following permission
cs: toto oprávnění

en_US: &Reject All
cs: Za&mítnout vše

en_US: &Grant All
cs: &Povolit vše

en_US: Applet Parameters
cs: Parametry appletu

en_US: Parameter
cs: Parametr

en_US: Class
cs: Třída

en_US: Base URL
cs: Základní URL

en_US: Archives
cs: Archivy

en_US: KDE Java Applet Plugin
cs: Modul KDE pro Java applety

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en_US: HTML Toolbar
cs: Panel nástrojů HTML

en_US: &Copy Text
cs: &Kopírovat text

en_US: Open '%1'
cs: Otevřít '%1'

en_US: &Copy Email Address
cs: &Kopírovat e-mailovou adresu

en_US: &Save Link As...
cs: Uložit odkaz j&ako...

en_US: &Copy Link Address
cs: &Kopírovat adresu odkazu

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en_US: Frame
cs: Rámec

en_US: Open in New &Window
cs: Otevřít v novém &okně

en_US: Open in &This Window
cs: Otevřít v &tomto okně

en_US: Open in &New Tab
cs: Otevřít v &nové kartě

en_US: Reload Frame
cs: Obnovit rámec

en_US: Print Frame...
cs: Tisknout rámec...

en_US: Save &Frame As...
cs: Uložit &rámec jako...

en_US: View Frame Source
cs: Zobrazit zdroj rámce

en_US: View Frame Information
cs: Zobrazit informace o rámci

en_US: Block IFrame...
cs: Zablokovat rámec...

en_US: Save Image As...
cs: Uložit obrázek jako...

en_US: Send Image...
cs: Odeslat obrázek...

en_US: Copy Image
cs: Kopírovat obrázek

en_US: Copy Image Location
cs: Kopírovat umístění obrázku

en_US: View Image (%1)
cs: Zobrazit obrázek (%1)

en_US: Block Image...
cs: Zablokovat obrázek...

en_US: Block Images From %1
cs: Blokovat obrázky z '%1'

en_US: Stop Animations
cs: Zastavit animace

en_US: Search for '%1' with %2
cs: Hledat '%1' pomocí '%2'

en_US: Search for '%1' with
cs: Hledat '%1' pomocí

en_US: Save Link As
cs: Uložit odkaz jako

en_US: Save Image As
cs: Uložit obrázek jako

en_US: Add URL to Filter
cs: Přidat URL do filtru

en_US: Enter the URL:
cs: Zadejte URL:

en_US: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
cs: Soubor s názvem "%1" již existuje. Opravdu si jej přejete přepsat?

en_US: Overwrite File?
cs: Přepsat soubor?

en_US: Overwrite
cs: Přepsat

en_US: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
cs: Správce stahování %1 nebyl ve vaší cestě nalezen (proměnná $PATH)

en_US: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
cs: Zkuste přeinstalovat
    
    Integrace s Konquerorem bude vypnuta.

en_US: Default Font Size (100%)
cs: Výchozí velikost písma (100%)

en_US: Embeddable HTML component
cs: Pohltitelná HTML komponenta

en_US: View Do&cument Source
cs: Zobrazit zdroj do&kumentu

en_US: View Document Information
cs: Zobrazit informace o dokumentu

en_US: Save &Background Image As...
cs: Uložit o&brázek na pozadí jako...

en_US: Print Rendering Tree to STDOUT
cs: Vypsat renderovací strom na stdout

en_US: Print DOM Tree to STDOUT
cs: Vypsat DOM strom na stdout

en_US: Print frame tree to STDOUT
cs: Vypsat DOM strom rámce na stdout

en_US: Stop Animated Images
cs: Zastavit animované obrázky

en_US: Set &Encoding
cs: Nastavit &kódování

en_US: Use S&tylesheet
cs: Použít s&tylesheet

en_US: Enlarge Font
cs: Zvětšit písmo

en_US: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
cs: <qt>Zvětšit písmo<br /><br />Zvětší velikost písma v tomto okně. Kliknutím a podržením tlačítka myši zobrazíte nabídku s dostupnými velikostmi.</qt>

en_US: Shrink Font
cs: Zmenšit písmo

en_US: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
cs: <qt>Zmenšit písmo<br /><br />Zmenší velikost písma v tomto okně. Kliknutím a podržením tlačítka myši zobrazíte nabídku s dostupnými velikostmi.</qt>

en_US: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
cs: <qt>Najít text<br /><br />Zobrazí dialog, který vám umožní najít text na zobrazené stránce.</qt>

en_US: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
cs: <qt>Najít následující<br /><br />Najít následující výskyt textu, který byl nalezen pomocí funkce <b>Najít text</b>.</qt>

en_US: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
cs: <qt>Najít předchozí<br /><br />Najít předchozí výskyt textu, který byl nalezen pomocí funkce <b>Najít text</b>.</qt>

en_US: Find Text as You Type
cs: Hledání textu při psaní

en_US: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
cs: Tato klávesová zkratka zobrazí panel hledání pro nalezení textu na zobrazené stránce. Tím se zruší efekt "Hledání odkazů při psaní" a nastaví se volba "Najít pouze odkazy".

en_US: Find Links as You Type
cs: Hledání odkazů při psaní

en_US: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
cs: Tato klávesová zkratka zobrazí panel hledání  a nastaví volbu "Najít pouze odkazy".

en_US: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
cs: <qt>Vytisknout rámec<br /><br />Některé stránky mají více rámců. K vytisknutí pouze jednoho rámce na něj nejprve klikněte a poté použijte tuto funkci.</qt>

en_US: Toggle Caret Mode
cs: Přepnout režim kurzoru

en_US: The fake user-agent '%1' is in use.
cs: Je používána nepravá identita prohlížeče '%1'.

en_US: This web page contains coding errors.
cs: Tato webová stránka obsahuje chyby.

en_US: &Hide Errors
cs: Skrýt c&hyby

en_US: &Disable Error Reporting
cs: Zakázat hlášení chy&b

en_US: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
cs: <qt><b>Chyba</b>: %1: %2</qt>

en_US: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
cs: <qt><b>Chyba</b>: uzel %1: %2</qt>

en_US: Display Images on Page
cs: Zobrazovat obrázky na stránce

en_US: Error: %1 - %2
cs: Chyba: %1 - %2

en_US: The requested operation could not be completed
cs: Požadovanou operaci není možné dokončit

en_US: Technical Reason:
cs: Technický důvod:

en_US: Details of the Request:
cs: Podrobnosti požadavku:

en_US: Protocol: %1
cs: Protokol: %1

en_US: Date and Time: %1
cs: Datum a čas : %1

en_US: Additional Information: %1
cs: Další informace: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en_US: Description:
cs: Popis:

en_US: Possible Causes:
cs: Možné důvody:

en_US: Possible Solutions:
cs: Možná řešení:

en_US: Page loaded.
cs: Stránka načtena.

en_US: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
cs[0]: %1 obrázek z %2 načten.
cs[1]: %1 obrázky z %2 načteny.
cs[2]: %1 obrázků z %2 načteno.

en_US: Automatic Detection
cs: Automatická detekce

en_US:  (In new window)
cs:  (V novém okně)

en_US: Symbolic Link
cs: Symbolický odkaz

en_US: %1 (Link)
cs: %1 (Odkaz)

en_US: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
cs[0]: %2 (%1 bajt)
cs[1]: %2 (%1 bajty)
cs[2]: %2 (%1 bajtů)

en_US:  (In other frame)
cs:  (V jiném rámci)

en_US: Email to:
cs: E-mail pro:

en_US:  - Subject:
cs:  - Předmět:

en_US: Save As
cs: Uložit jako

en_US: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
cs: <qt>Tato neověřená stránka obsahuje odkaz na<BR /><B>%1</B>.<BR />Přejete si následovat tento odkaz?</qt>

en_US: Follow
cs: Následovat

en_US: Frame Information
cs: Informace o rámci

en_US:    <a href="%1">[Properties]</a>
cs:    <a href="%1">[Vlastnosti]</a>

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en_US: Almost standards
cs: Skoro standardy

[ctx: HTML rendering mode (see http://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en_US: Strict
cs: Striktní

en_US: Save Background Image As
cs: Uložit obrázek na pozadí jako

en_US: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
cs: Řetězec SSL certifikátů protějšku se zdá být poškozený.

en_US: Save Frame As
cs: Uložit rámec jako

en_US: &Find in Frame...
cs: &Najít v rámci...

en_US: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
cs: Varování: Toto je zabezpečený formulář, ale pokouší se odeslat zpět vaše data nezašifrované.
    Někdo další může být schopen odchytit a zobrazit tuto informaci.
    Opravdu si přejete pokračovat?

en_US: Network Transmission
cs: Síťový přenos

en_US: &Send Unencrypted
cs: Ode&slat nešifrovaně

en_US: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
cs: Varování: vaše data budou odeslána po síti nezašifrovaná.
    Opravdu si přejete pokračovat?

en_US: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
cs: Tento server se pokouší odeslat data z formuláře pomocí e-mailu.
    Přejete si pokračovat?

en_US: &Send Email
cs: Ode&slat e-mail

en_US: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
cs: <qt>Formulář bude odeslaný do <BR /><B>%1</B><BR />na vašem lokálním systému souborů.<BR />Přejete si odeslat tento formulář?</qt>

en_US: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
cs: Tento server se pokusil při odeslání formuláře připojit soubor z vašeho počítače. Příloha byla pro vaši bezpečnost odstraněna.

en_US: Security Warning
cs: Bezpečnostní varování

en_US: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
cs: <qt>Přístup k nedůvěryhodné stránce <br /><b>%1</b><br /> odmítnut.</qt>

en_US: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
cs: Úschovna '%1' je otevřená a používaná pro data z formulářů a hesla.

en_US: &Close Wallet
cs: &Zavřít úschovnu

en_US: &Allow storing passwords for this site
cs: Povolit ukládání &hesel pro tento server

en_US: Remove password for form %1
cs: Odstranit heslo formuláře %1

en_US: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
cs: Stránce bylo zakázáno otevřít nové okno přes JavaScript.

en_US: Popup Window Blocked
cs: Vyskakovací okno zablokováno

en_US: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
cs: Tato stránka se pokusila otevřít vyskakovací okno, ale to bylo zablokováno.
    Kliknutím na tuto ikonu ve stavovém panelu můžete ovlivnit toto chování nebo zobrazit dané okno.

en_US: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
cs[0]: Zobrazit zablokované vy&skakovací okno
cs[1]: Zobrazit %1 zablokovaná vy&skakovací okna
cs[2]: Zobrazit %1 zablokovaných vy&skakovacích oken

en_US: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
cs: Zobrazit pasiv&ní upozornění na zablokovaná vyskakovací okna

en_US: &Configure JavaScript New Window Policies...
cs: Nastavit &chování JavaScriptu pro nová okna...

en_US: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
cs: <qt><p><strong>Tisknout obrázky</strong></p> <p>Pokud je zaškrtnuto, obrázky obsažené v HTML stránkách budou vytisknuty. Tisk zabere delší dobu a pravděpodobně bude používat více inkoustu či toneru.</p> <p>Pokud není zaškrtnuto, bude vytisknut pouze text bez obrázků. Tisk bude rychlejší a úspornější.</p></qt>

en_US: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
cs: <qt><p><strong>'Tisknout záhlaví'</strong></p><p>Pokud je zaškrtnuto, bude každá stránka vytištěného HTML dokumentu opatřena na horní straně každé stránky záhlavím. Toto záhlaví obsahuje aktuální datum, URL adresu tištěné stránky a číslo stránky.</p><p>Pokud není zaškrtnuto, vytištěný HTML dokument nebude záhlaví obsahovat.</p> </qt>

en_US: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
cs: <qt><p><strong>'Tiskový režim'</strong></p><p>Pokud je zaškrtnuto, bude HTML dokument vytištěn pouze černobíle, barevné pozadí bude převedeno na bílou. Tisk bude rychlejší a bude potřebovat méně inkoustu nebo toneru.</p><p>Pokud není zaškrtnuto, bude HTML dokument vytištěn barevně, úplně stejně jak jej vidíte ve vaší aplikaci. Výsledkem mohou být barevné oblasti po celé stránce (nebo šedé, pokud používáte černobílou tiskárnu). Tisk bude pravděpodobně pomalejší a bude potřeba více toneru nebo inkoustu.</p> </qt>

en_US: HTML Settings
cs: Nastavení HTML

en_US: Printer friendly mode (black text, no background)
cs: Tiskový režim (černý text, žádné pozadí)

en_US: Print images
cs: Tisknout obrázky

en_US: Print header
cs: Tisknout záhlaví

en_US: Filter error
cs: Chyba ve filtru

en_US: Inactive
cs: Neaktivní

en_US: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
cs: %1 (%2 - %3x%4 pixelů)

en_US: %1 - %2x%3 Pixels
cs: %1 - %2x%3 pixelů

en_US: %1 (%2x%3 Pixels)
cs: %1 (%2x%3 pixelů)

en_US: Image - %1x%2 Pixels
cs: Obrázek - %1x%2 pixelů

en_US: Done.
cs: Hotovo.

en_US: Access Keys activated
cs: Přístupové klávesy aktivovány

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en_US: JavaScript Errors
cs: Chyby v JavaScriptu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en_US: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at http://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
cs: Tento dialog vám poskytuje oznamování a podrobnosti o chybách ve skriptech, které se vyskytují na webových stránkách. V mnoha případech se jedná o chybu autora webových stránek. V některých případech je zase chyba na straně programátorů Konqueroru. V prvním případě kontaktujte správce webových stránek, jinak prosím nahlaste chybu na http://bugs.kde.org. Příklad ilustrující chybu je vítán.

en_US: Embeddable component for multipart/mixed
cs: Pohltitelná HTML komponenta

en_US: No handler found for %1.
cs: Nenalezena aplikace pro %1.

en_US: Play
cs: Přehrát

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pauseContinueButton)
en_US: Pause
cs: Pozastavit

en_US: New Web Shortcut
cs: Nová webová zkratka

en_US: %1 is already assigned to %2
cs: %1 je již přiřazeno pro %2

en_US: Search &provider name:
cs: Název &poskytovatele hledání:

en_US: New search provider
cs: Nový poskytovatel vyhledávání

en_US: UR&I shortcuts:
cs: Zkratky UR&I:

en_US: Create Web Shortcut
cs: Vytvořit webovou zkratku

en_US: Directory containing tests, basedir and output directories.
cs: Složka obsahující testy, základní a výstupní složky.

en_US: Do not suppress debug output
cs: Nepotlačovat ladicí výstup

en_US: Regenerate baseline (instead of checking)
cs: Nové generování základu (namísto kontroly)

en_US: Do not show the window while running tests
cs: V průběhu testů nezobrazovat okna

en_US: Only run a single test. Multiple options allowed.
cs: Spustit pouze jeden test. Je možno spustit vícekrát.

en_US: Only run .js tests
cs: Spustit pouze testy JS

en_US: Only run .html tests
cs: Spustit pouze testy HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en_US: Do not use Xvfb
cs: Nepoužívat Xvfb

en_US: Put output in &lt;directory&gt; instead of &lt;base_dir&gt;/output
cs: Vložit výstup do &lt;directory&gt; namísto do &lt;base_dir&gt;/output

en_US: Use &lt;directory&gt; as reference instead of &lt;base_dir&gt;/baseline
cs: Použít &lt;directory&gt; jako referenční namísto &lt;base_dir&gt;/baseline

en_US: Directory containing tests, basedir and output directories. Only regarded if -b is not specified.
cs: Složka obsahující testy, základní a výstupní složky. Pouze pokud není zadána volba -b.

en_US: Relative path to testcase, or directory of testcases to be run (equivalent to -t).
cs: Relativní cesta k testu nebo složka s testy ke spuštění (totéž jako -t).

en_US: Regression tester for khtml
cs: Testovací nástroj regresí khtml

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindow)
en_US: KHTML Regression Testing Utility
cs: KHTML nástroj pro testování regresí

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, firstTab)
en_US: Regression testing output
cs: Výstup testu regresí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pauseContinueButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, pauseContinueButton)
en_US: Pause/Continue regression testing process
cs: Pozastavit / Pokračovat proces testování regresí

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, saveLogButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, saveLogButton)
en_US: You may select a file where the log content is stored, before the regression testing is started.
cs: Před startem regresních testů můžete vybrat soubor kam bude ukládán záznam.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveLogButton)
en_US: Output to File...
cs: Výstup do souboru...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en_US: Regression Testing Status
cs: Stav testování regresí

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, secondTab)
en_US: View HTML Output
cs: Zobrazit HTML výstup

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuSettings)
en_US: Settings
cs: Nastavení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuMain)
en_US: Tests
cs: Testy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en_US: Only Run JS Tests
cs: Spustit pouze testy JS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en_US: Only Run HTML Tests
cs: Spustit pouze testy HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en_US: Do Not Suppress Debug Output
cs: Nepotlačovat ladicí výstup

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en_US: Run Tests...
cs: Spustit testy...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en_US: Run Single Test...
cs: Spustit jeden test...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en_US: Specify tests Directory...
cs: Zadejte složku s testy...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en_US: Specify khtml Directory...
cs: Zadejte khtml složku...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusbar)
en_US: Specify Output Directory...
cs: Zadejte výstupní složku...

en_US: GUI for the khtml regression tester
cs: GUI pro tester regresí khtml

en_US: Available Tests: 0
cs: Dostupné testy: 0

en_US: Please choose a valid 'khtmltests/regression/' directory.
cs: Prosím vyberte platný adresář 'khtmltests/regression/'.

en_US: Please choose a valid 'khtml/' build directory.
cs: Prosím vyberte platnou složku pro sestavení 'khtml/'

en_US: Available Tests: %1 (ignored: %2)
cs: Dostupné testy: %1 (ignorované: %2)

en_US: Cannot find testregression executable.
cs: Není možné nalézt spustitelný program regresního testu.

en_US: Run test...
cs: Spustit test...

en_US: Add to ignores...
cs: Přidat do ignorovaných...

en_US: Remove from ignores...
cs: Odstranit z ignorovaných...

en_US: URL to open
cs: URL k otevření

en_US: a basic web browser using the KHTML library
cs: základní webový prohlížeč používající knihovnu KHTML

en_US: Find &links only
cs: Na&jít pouze odkazy

en_US: Not found
cs: Nenalezeno

en_US: No more matches for this search direction.
cs: Žádné další shody v tomto směru hledání.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en_US: F&ind:
cs: Na&jít:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en_US: &Next
cs: &Následující

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_options)
en_US: Opt&ions
cs: Možnost&i

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en_US: Do you want to store this password?
cs: Přejete si uložit toto heslo?

en_US: Do you want to store this password for %1?
cs: Přejete si uložit toto heslo pro %1?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_store)
en_US: &Store
cs: &Uložit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_neverForThisSite)
en_US: Ne&ver store for this site
cs: Nikdy pro tento ser&ver

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_doNotStore)
en_US: Do &not store this time
cs: Te&ntokrát neukládat

en_US: Basic Page Style
cs: Základní styl stránky

en_US: the document is not in the correct file format
cs: Dokument není v platném formátu souboru

en_US: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
cs: Kritická chyba při analýze: %1 na řádku %2, sloupec %3

en_US: XML parsing error
cs: Chyba při analýze XML

en_US: Unable to start new process.
    The system may have reached the maximum number of open files possible or the maximum number of open files that you are allowed to use has been reached.
cs: Nelze spustit nový proces.
    Buď již byl otevřen maximální možný počet souborů v systému nebo maximální možný počet souborů, jaký máte povolen vy.

en_US: Unable to create new process.
    The system may have reached the maximum number of processes possible or the maximum number of processes that you are allowed to use has been reached.
cs: Nelze vytvořit nový proces.
    Buď již byl otevřen maximální možný počet souborů v systému nebo maximální možný počet souborů, jaký máte povolen vy.

en_US: Could not find '%1' executable.
cs: Není možné nalézt program '%1'.

en_US: Could not open library '%1'.
    %2
cs: Není možné otevřít knihovnu '%1'.
    %2

en_US: Could not find 'kdemain' in '%1'.
    %2
cs: Není možné nalézt 'kdemain' v '%1'.
    %2

en_US: KDEInit could not launch '%1'
cs: KDEInit nemohl spustit '%1'

en_US: Could not find service '%1'.
cs: Není možné nalézt službu '%1'.

en_US: Service '%1' must be executable to run.
cs: Služba '%1' musí být spustitelná.

en_US: Service '%1' is malformatted.
cs: Služba '%1' má neplatný formát.

en_US: Launching %1
cs: Spouštím %1

en_US: Unknown protocol '%1'.
cs: Neznámý protokol '%1'.

en_US: Error loading '%1'.
cs: Chyba při načítání '%1'.

en_US: klauncher: This program is not supposed to be started manually.
    klauncher: It is started automatically by kdeinit4.
cs: klauncher: Tento program není určen k manuálnímu spuštění.
    klauncher: Je automaticky startován procesem kdeinit4.

en_US: Evaluation error
cs: Vyhodnocovací chyba

en_US: Range error
cs: Chyba v rozsahu

en_US: Reference error
cs: Chyba v odkazu

en_US: Syntax error
cs: Syntaktická chyba

en_US: Type error
cs: Chyba v typu

en_US: URI error
cs: Chyba v URI

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, calc)
en_US: JS Calculator
cs: JS Kalkulátor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en_US: <h1>KJSEmbed Documentation Viewer</h1>
cs: <h1>Prohlížeč dokumentace KJSEmbed</h1>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mExecute)
en_US: Execute
cs: Spustit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QMenu, menuFile)
en_US: File
cs: Soubor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en_US: Open Script
cs: Otevřít skript

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en_US: Open a script...
cs: Otevřít skript...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en_US: Close Script
cs: Zavřít skript

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en_US: Close script...
cs: Zavřít skript...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbQuit) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonQuit) i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en_US: Quit
cs: Ukončit

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en_US: Quit application...
cs: Spustit aplikaci...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en_US: Run
cs: Spustit

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en_US: Run script...
cs: Spustit skript...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en_US: Run To...
cs: Spustit k...

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en_US: Run to breakpoint...
cs: Spustit k zarážce...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QStatusBar, statusBar)
en_US: Step
cs: Krokovat

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en_US: Step to next line...
cs: Krokovat do následující řádky...

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QStatusBar, statusBar)
en_US: Step execution...
cs: Krokovat vykonání...

en_US: Utility for running KJSEmbed scripts
cs: Pomůcka pro spouštění skriptů KJSEmbed

en_US: (C) 2005-2006 The KJSEmbed Authors
cs: (C) 2005-2006 Autoři KJSEmbed

en_US: Execute script without gui support
cs: Spustit skript bez podpory grafického prostředí

en_US: start interactive kjs interpreter
cs: spustit interaktivní interpreter kjs

en_US: start without KDE KApplication support.
cs: spustit bez podpory KDE KApplication.

en_US: Script to execute
cs: Skript k vykonání

en_US: Error encountered while processing include '%1' line %2: %3
cs: Během zpracování include '%1'se vyskytla chyba na řádce %2: %3

en_US: include only takes 1 argument, not %1.
cs: include přijímá pouze 1 argument, ne %1.

en_US: File %1 not found.
cs: Soubor %1 nenalezen.

en_US: library only takes 1 argument, not %1.
cs: knihovna přijímá pouze 1 argument, ne %1.

en_US: Alert
cs: Upozornění

en_US: Confirm
cs: Potvrdit

en_US: Bad event handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Type: %4.
cs: Špatná obsluha události: Objekt %1 Identifikátor %2 Metoda %3 Typ: %4.

en_US: Exception calling '%1' function from %2:%3:%4
cs: Výjimka volá funkci '%1' z %2:%3:%4

en_US: Could not open file '%1'
cs: Není možné otevřít soubor '%1'

en_US: Could not create temporary file.
cs: Nelze vytvořit dočasný soubor.

en_US: %1 is not a function and cannot be called.
cs: %1 není funkce a nemůže být volán.

en_US: %1 is not an Object type
cs: %1 není objektový typ

en_US: Action takes 2 args.
cs: Činnost vyžaduje 2 argumenty.

en_US: ActionGroup takes 2 args.
cs: Skupina akcí očekává dva argumenty.

en_US: Must supply a valid parent.
cs: Musíte zadat platného rodiče.

en_US: There was an error reading the file '%1'
cs: Nastala chyba při čtení souboru '%1'

en_US: Could not read file '%1'
cs: Nelze přečíst soubor '%1'

en_US: Must supply a filename.
cs: Musíte zadat název souboru.

en_US: '%1' is not a valid QLayout.
cs: '%1' není platný QLayout.

en_US: Must supply a layout name.
cs: Musíte zadat název rozvržení.

en_US: Wrong object type.
cs: Chybný typ objektu.

en_US: First argument must be a QObject.
cs: První argument musí být QObject.

en_US: Incorrect number of arguments.
cs: Neplatný počet argumentů.

en_US: The slot asked for %1 argument | The slot asked for %1 arguments
cs[0]: Slot si vyžádal %1 argument
cs[1]: Slot si vyžádal %1 argumenty
cs[2]: Slot si vyžádal %1 argumentů

en_US: but there is only %1 available | but there are only %1 available
cs[0]: ale pouze %1 je dostupný
cs[1]: ale pouze %1 jsou dostupné
cs[2]: ale pouze %1 je dostupných

en_US: Failure to cast to %1 value from Type %2 (%3)
cs: Chyba přetypování hodnoty na %1 z %2 (%3)

en_US: No such method '%1'.
cs: Taková metoda '%1' neexistuje.

en_US: Call to method '%1' failed, unable to get argument %2: %3
cs: Volání metody '%1' selhalo, nebyl zadán argument %2: %3

en_US: Call to '%1' failed.
cs: Volání '%1' selhalo.

en_US: Could not construct value
cs: Nelze vytvořit hodnotu

en_US: Not enough arguments.
cs: Nedostatek argumentů.

en_US: Failed to create Action.
cs: Selhalo vytvoření činnosti.

en_US: Failed to create ActionGroup.
cs: Selhalo vytvoření skupiny činností.

en_US: No classname specified
cs: Nezadán název třídy

en_US: Failed to create Layout.
cs: Selhalo vytvoření rozvržení.

en_US: No classname specified.
cs: Nebyl zadán název třídy.

en_US: Failed to create Widget.
cs: Vytvoření widgetu selhalo.

en_US: Could not open file '%1': %2
cs: Nelze otevřít soubor '%1': %2

en_US: Failed to load file '%1'
cs: Selhalo načtení souboru '%1'

en_US: '%1' is not a valid QWidget.
cs: '%1' není platný QWidget.

en_US: Must supply a widget name.
cs: Musíte zadat název widgetu.

en_US: Bad slot handler: Object %1 Identifier %2 Method %3 Signature: %4.
cs: Špatná obsluha slotu: Objekt %1 Identifikátor %2 Metoda %3 Signatura: %4.

en_US: Exception calling '%1' slot from %2:%3:%4
cs: Výjimka při volání slotu '%1' z %2:%3:%4

en_US: loading %1
cs: načítá se %1

[ctx: describes the feed of the latest posted entries]
note: i18n("Unsorted")); Currently this is used for latest
en_US: Latest
cs: Nejnovější

en_US: Highest Rated
cs: Nejlépe hodnoceno

en_US: Most Downloads
cs: Nejvíce stáhnutí

en_US: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and retrieve the available keys. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
cs: <qt>Nelze spustit <i>gpg</i> a získat dostupné klíče. Ujistěte se, že je <i>gpg</i> nainstalováno, jinak nebude ověřování stažených zdrojů možné.</qt>

en_US: <qt>Enter passphrase for key <b>0x%1</b>, belonging to<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>
cs: <qt>Zadejte heslo ke klíči <b>0x%1</b>, patřící osobě<br /><i>%2&lt;%3&gt;</i><br />:</qt>

en_US: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and check the validity of the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise verification of downloaded resources will not be possible.</qt>
cs: <qt>Nelze spustit <i>gpg</i> a ověřit soubor. Ujistěte se, že je <i>gpg</i> nainstalováno, jinak nebude ověřování stažených zdrojů možné.</qt>

en_US: Select Signing Key
cs: Vybrat klíč k podepsání

en_US: Key used for signing:
cs: Klíč pro podepsání:

en_US: <qt>Cannot start <i>gpg</i> and sign the file. Make sure that <i>gpg</i> is installed, otherwise signing of the resources will not be possible.</qt>
cs: <qt>Nelze spustit <i>gpg</i> a podepsat soubor. Ujistěte se, že je <i>gpg</i> nainstalováno, jinak nebude ověřování stažených zdrojů možné.</qt>

en_US: Get Hot New Stuff
cs: Získat novinky

[ctx: Program name followed by 'Add On Installer']
en_US: %1 Add-On Installer
cs: Instalátor doplňků '%1'

en_US: Add Rating
cs: Přidat hodnocení

en_US: Add Comment
cs: Přidat komentář

en_US: View Comments
cs: Zobrazit komentáře

en_US: Re: %1
cs: Znovu: %1

en_US: Timeout. Check Internet connection.
cs: Čas vypršel, zkontrolujte připojení k internetu.

en_US: Entries failed to load
cs: Nenačtené položky

en_US: <br />Provider: %1
cs: <br />Poskytovatel: %1

en_US: <br />Version: %1
cs: <br />Verze: %1

en_US: Provider information
cs: Informace o poskytovateli

en_US: Could not install %1
cs: Nelze nainstalovat %1

en_US: Get Hot New Stuff!
cs: Získat novinky!

en_US: There was an error loading data providers.
cs: Nastala chyba při načítání poskytovatelů dat.

en_US: A protocol fault has occurred. The request has failed.
cs: Nastala chyba protokolu, požadavek se nezdařil.

en_US: Desktop Exchange Service
cs: Výměnná služba plochy

en_US: A network error has occurred. The request has failed.
cs: Nastala chyba sítě, požadavek se nezdařil.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en_US: &Source:
cs: &Zdroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en_US: &Order by:
cs: Setřídit p&odle:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, m_searchEdit)
en_US: Enter search phrase here
cs: Zde zadejte hledaný výraz

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_collaborationButton)
en_US: Collaborate
cs: Spolupráce

en_US: Rating:
cs: Hodnocení:

en_US: Downloads:
cs: Stažení:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, installButton)
en_US: Install
cs: Instalovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, uninstallButton)
en_US: Uninstall
cs: Odinstalovat

en_US: <p>No Downloads</p>
cs: <p>Žádné stažení</p>

en_US: <p>Downloads: %1</p>
cs: <p>Stažení: %1</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, updateButton) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioUpdate)
en_US: Update
cs: Aktualizovat

en_US: Rating: %1
cs: Hodnocení: %1

en_US: No Preview
cs: Žádný náhled

en_US: Loading Preview
cs: Načítá se náhled

en_US: Comments
cs: Komentáře

en_US: Changelog
cs: Seznam změn

en_US: Switch version
cs: Přepnout verzi

en_US: Contact author
cs: Kontakt na autora

en_US: Collaboration
cs: Spolupráce

en_US: Translate
cs: Přeložit

en_US: Subscribe
cs: Zaregistrovat

en_US: Report bad entry
cs: Nahlásit špatnou položku

en_US: Send Mail
cs: Poslat e-mail

en_US: Contact on Jabber
cs: Jabber kontakt

en_US: Provider: %1
cs: Poskytovatel: %1

en_US: Version: %1
cs: Verze: %1

en_US: The removal request was successfully registered.
cs: Požadavek na odstranění byl úspěšně zaznamenán.

en_US: Removal of entry
cs: Odstranění položky

en_US: The removal request failed.
cs: Požadavek na odstranění se nezdařil.

en_US: The subscription was successfully completed.
cs: Přihlášení bylo úspěšně dokončeno.

en_US: Subscription to entry
cs: Přihlášení k položce

en_US: The subscription request failed.
cs: Požadavek na přihlášení se nezdařil.

en_US: The rating was submitted successfully.
cs: Hodnocení bylo úspěšně odesláno.

en_US: Rating for entry
cs: Hodnocení položky

en_US: The rating could not be submitted.
cs: Odeslání hodnocení se nezdařilo.

en_US: The comment was submitted successfully.
cs: Komentář byl úspěšně odeslán.

en_US: Comment on entry
cs: Komentář položky

en_US: The comment could not be submitted.
cs: Odeslání komentáře se nezdařilo.

en_US: KNewStuff contributions
cs: Příspěvky KNewStuff

en_US: This operation requires authentication.
cs: Tato činnost vyžaduje ověření.

en_US: Version %1
cs: Verze %1

en_US: Leave a comment
cs: Zanechat komentář

en_US: User comments
cs: Komentáře uživatelů

en_US: Rate this entry
cs: Ohodnotit tuto položku

en_US: Translate this entry
cs: Přeložit tuto položku

en_US: Payload
cs: Příloha

en_US: Download New Stuff...
cs: Stáhnout nový obsah...

en_US: Hot New Stuff Providers
cs: Poskytovatelé nového obsahu

en_US: Please select one of the providers listed below:
cs: Prosím zvolte jednoho z poskytovatelů níže:

en_US: No provider selected.
cs: Není vybrán poskytovatel.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UploadDialog)
en_US: Share Hot New Stuff
cs: Sdílet nový obsah

[ctx: Program name followed by 'Add On Uploader']
en_US: %1 Add-On Uploader
cs: Odesílač doplňků '%1'

en_US: Please put in a name.
cs: Prosím zadejte jméno.

en_US: Old upload information found, fill out fields?
cs: Nalezeny staré informace pro odeslání; vyplnit pole?

en_US: Fill Out
cs: Vyplnit

en_US: Do Not Fill Out
cs: Nevyplňovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en_US: Author:
cs: Autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en_US: Email address:
cs: E-mailová adresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en_US: License:
cs: Licence:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en_US: Preview URL:
cs: URL náhledu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en_US: Language:
cs: Jazyk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en_US: In which language did you describe the above?
cs: Který jazyk jste použili pro popis?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en_US: Please describe your upload.
cs: Prosím popište svůj příspěvek.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en_US: Summary:
cs: Shrnutí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en_US: Please give some information about yourself.
cs: Prosím poskytněte informace o sobě.

[ctx: the price of a download item, parameter 1 is the currency, 2 is the price]
en_US: This item costs %1 %2.
    Do you want to buy it?
cs: Tato položka stojí %1 %2.
    Přejete si ji zakoupit?

en_US: Your account balance is too low:
    Your balance: %1
    Price: %2
cs: Stav vašeho konta je příliš nízký:
    Stav: %1
    Cena: %2

[ctx: voting for an item (good/bad)]
en_US: Your vote was recorded.
cs: Váš hlas byl zaznamenán.

en_US: You are now a fan.
cs: Nyní jste fanoušek.

en_US: Network error. (%1)
cs: Chyba sítě. (%1)

en_US: Too many requests to server. Please try again in a few minutes.
cs: Příliš mnoho požadavků na server. Prosím zkuste znovu za několik minut.

en_US: Unknown Open Collaboration Service API error. (%1)
cs: Neznámá chyba OCS API. (%1)

en_US: Initializing
cs: Probíhá inicializace

en_US: Configuration file not found: "%1"
cs: Konfigurační soubor nenalezen: "%1"

en_US: Configuration file is invalid: "%1"
cs: Konfigurační soubor je neplatný: "%1"

en_US: Loading provider information
cs: Načítají se informace o poskytovateli

en_US: Could not load get hot new stuff providers from file: %1
cs: Nelze získat poskytovatele obsahu ze souboru: %1

en_US: Error initializing provider.
cs: Chyba během inicializace poskytovatele.

en_US: Loading data
cs: Načítají se data

en_US: Loading data from provider
cs: Načítají se data od poskytovatele

en_US: Loading of providers from file: %1 failed
cs: Načítání poskytovatelů ze souboru %1 selhalo

en_US: Loading one preview | Loading %1 previews
cs[0]: Načítá se náhled
cs[1]: Načítají se %1 náhledy
cs[2]: Načítá se %1 náhledů

en_US: Installing
cs: Instaluje se

en_US: Invalid item.
cs: Neplatná položka.

en_US: Download of item failed: no download URL for "%1".
cs: Stažení položky selhalo: neexistuje URL pro stažení "%1".

en_US: Download of "%1" failed, error: %2
cs: Stažení "%1" selhalo, chyba: %2

en_US: The downloaded file is a html file. This indicates a link to a website instead of the actual download. Would you like to open the site with a browser instead?
cs: Stáhnutý soubor je ve formátu html. To znamená, že odkaz vedl na webové stránky namísto na stáhnutí souboru. Přejete si stránku otevřít v prohlížeči?

en_US: Possibly bad download link
cs: Pravděpodobně chybný odkaz ke stažení

en_US: Downloaded file was a HTML file. Opened in browser.
cs: Stažený soubor je HTML soubor. Otevřeno v prohlížeči.

en_US: Could not install "%1": file not found.
cs: Nelze nainstalovat "%1": soubor nenalezen.

en_US: Overwrite existing file?
cs: Přepsat existující soubor?

en_US: Download File
cs: Stáhnout soubor

en_US: Icons view mode
cs: Režim zobrazení ikon

en_US: Details view mode
cs: Režim zobrazení podrobností

en_US: All Providers
cs: Všichni poskytovatelé

en_US: All Categories
cs: Všechny kategorie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_providerLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en_US: Provider:
cs: Poskytovatel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_categoryLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mCategoryLabel)
en_US: Category:
cs: Kategorie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newestRadio)
en_US: Newest
cs: Nejnovější

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ratingRadio)
en_US: Rating
cs: Hodnocení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mostDownloadsRadio)
en_US: Most downloads
cs: Nejvíce stáhnutí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, installedRadio)
en_US: Installed
cs: Nainstalováno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, orderLabel)
en_US: Order by:
cs: Setřídit podle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en_US: Search:
cs: Hledat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, homepageLabel)
en_US: <a href="http://opendesktop.org">Homepage</a>
cs: <a href="http://opendesktop.org">Domovská stránka</a>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, becomeFanButton)
en_US: Become a Fan
cs: Staňte se fanouškem

en_US: Details for %1
cs: Podrobnosti pro %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceLabel_2)
en_US: Changelog:
cs: Seznam změn:

[ctx: A link to the description of this Get Hot New Stuff item]
en_US: Homepage
cs: Domovská stránka

[ctx: A link to make a donation for a Get Hot New Stuff item (opens a web browser)]
en_US: Make a donation
cs: Sponzorovat

[ctx: A link to the knowledgebase (like a forum) (opens a web browser)]
en_US: Knowledgebase (no entries) | Knowledgebase (%1 entries)
cs[0]: Báze znalostí (žádná položka)
cs[1]: Báze znalostí (%1 položky)
cs[2]: Báze znalostí (%1 položek)

[ctx: Tooltip for a link in a dialog]
en_US: Opens in a browser window
cs: Otevřít v okně prohlížeče

en_US: Rating: %1%
cs: Hodnocení: %1%

[ctx: Show the author of this item in a list]
en_US: By <i>%1</i>
cs: Od <i>%1</i>

[ctx: fan as in supporter]
en_US: 1 fan | %1 fans
cs[0]: 1 fanoušek
cs[1]: %1 fanoušci
cs[2]: %1 fanoušků

en_US: 1 download | %1 downloads
cs[0]: 1 stažení
cs[1]: %1 stažení
cs[2]: %1 stažení

en_US: Updating
cs: Aktualizuji

en_US: Install Again
cs: Znovu nainstalovat

en_US: Fetching license data from server...
cs: Načítají se licenční údaje ze serveru...

en_US: Fetching content data from server...
cs: Načítá se obsah ze serveru...

en_US: Register a new account
cs: Registrovat nový účet

en_US: Checking login...
cs: Probíhá kontrola přihlášení...

en_US: Fetching your previously updated content...
cs: Načítá se vámi nedávno aktualizovaný obsah...

en_US: Could not verify login, please try again.
cs: Nelze ověřit přihlášení, prosím zkuste znovu.

en_US: Fetching your previously updated content finished.
cs: Načítání vámi nedávno aktualizovaného obsahu dokončeno.

en_US: Fetching content data from server finished.
cs: Načítání obsahu ze serveru dokončeno.

[ctx: A link to the website where the get hot new stuff upload can be seen]
en_US: Visit website
cs: Navštívit webovou stránku

en_US: File not found: %1
cs: Soubor nenalezen: %1

en_US: Upload Failed
cs: Odeslání selhalo

en_US: The server does not recognize the category %2 to which you are trying to upload. | The server does not recognize any of the categories to which you are trying to upload: %2
cs[0]: Server nerozpoznal kategorii %2 do které se pokoušíte odesílat.
cs[1]: Server nerozpoznal žádnou z kategorií do kterých se pokoušíte odesílat: %2
cs[2]: Server nerozpoznal žádnou z kategorií do kterých se pokoušíte odesílat: %2

en_US: The selected category "%1" is invalid.
cs: Zvolená kategorie "%1" je neplatná.

en_US: Select preview image
cs: Zvolit obrázek s náhledem

en_US: There was a network error.
cs: Nastala síťová chyba.

en_US: Uploading Failed
cs: Odeslání se nezdařilo

en_US: Authentication error.
cs: Chyba při ověřování.

en_US: Upload failed: %1
cs: Odeslání selhalo: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadFileLabel)
en_US: File to upload:
cs: Soubor k odeslání:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioNewUpload)
en_US: New Upload
cs: Nové odeslání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en_US: Please fill out the information about your upload in English.
cs: Prosím poskytněte informace o obsahu (anglicky).

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, mNameEdit)
en_US: Name of the file as it will appear on the website
cs: Název souboru, jak bude vypadat na serveru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, mNameEdit)
en_US: This should clearly describe the file content. It can be the same text as the title of the kvtml file.
cs: Toto by mělo jasně popsat obsah souboru. Může to být stejný text jako název souboru kvtml.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en_US: Preview Images
cs: Náhled obrázků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview3Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changePreview2Button)
en_US: Select Preview...
cs: Vybrat náhled...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, priceCheckBox)
en_US: Set a price for this item
cs: Nastavit cenu položky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, priceGroupBox)
en_US: Price
cs: Cena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceLabel)
en_US: Price:
cs: Cena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priceReasonLabel)
en_US: Reason for price:
cs: Důvod ceny:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentWebsiteLinkLabel)
en_US: Fetch content link from server
cs: Načíst odkaz na obsah ze serveru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, creatingContentLabel)
en_US: Create content on server
cs: Vytvořit obsah na serveru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, creatingContentLabel_2)
en_US: Upload content
cs: Odeslat obsah

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview1Label)
en_US: Upload first preview
cs: Odeslat první náhled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en_US: Note: You can edit, update and delete your content on the website.
cs: Poznámka: Můžete měnit, aktualizovat a mazat váš obsah na webové stránce.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview2Label)
en_US: Upload second preview
cs: Odeslat druhý náhled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, uploadPreview3Label)
en_US: Upload third preview
cs: Odeslat třetí náhled

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en_US: I ensure that this content does not violate any existing copyright, law or trademark. I agree for my IP address to be logged. (Distributing content without the permission of the copyright holder is illegal.)
cs: Potvrzuji, že tento obsah neporušuje existující autorská práva, zákony nebo ochranné známky. Souhlasím, že bude moje IP adresa zaznamenána. (Distribuce obsahu bez svolení vlastníků autorských práv je nelegální.)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uploadButton)
en_US: Start Upload
cs: Spustit odeslání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en_US: Play a &sound
cs: Přehrát  &zvuk

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en_US: Select the sound to play
cs: Vybrat zvukový soubor k přehrání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en_US: Show a message in a &popup
cs: Zobrazit zprávu ve &vyskakovacím okně

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Logfile_check)
en_US: Log to a file
cs: Zapsat do souboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Taskbar_check)
en_US: Mark &taskbar entry
cs: Označi&t položku v panelu úloh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Execute_check)
en_US: Run &command
cs: Spustit &příkaz

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Execute_select)
en_US: Select the command to run
cs: Vybrat příkaz ke spuštění

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, KTTS_check)
en_US: Sp&eech
cs: Ř&eč

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KTTS_combo) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, KTTS_select)
en_US: <qt>Specifies how Jovie should speak the event when received.  If you select "Speak custom text", enter the text in the box.  You may use the following substitution strings in the text:<dl><dt>%e</dt><dd>Name of the event</dd><dt>%a</dt><dd>Application that sent the event</dd><dt>%m</dt><dd>The message sent by the application</dd></dl></qt>
cs: <qt>Určuje jak má Jovie oznámit přijatou událost.  Při výběru volby "Přečíst vlastní text", vložte text to pole.  V textu můžete použít následující zástupce:<dl><dt>%e</dt><dd>Název události</dd><dt>%a</dt><dd>Aplikace, která událost zaslala</dd><dt>%m</dt><dd>Zpráva zaslaná aplikací</dd></dl></qt>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en_US: Speak Event Message
cs: Přečíst zprávu události

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en_US: Speak Event Name
cs: Přečíst název události

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KTTS_combo)
en_US: Speak Custom Text
cs: Přečíst vlastní text

en_US: Configure Notifications
cs: Upravit upozornění

[ctx: State of the notified event]
en_US: State
cs: Stav

[ctx: Title of the notified event]
en_US: Title
cs: Název

[ctx: Description of the notified event]
en_US: Description
cs: Popis

en_US: <qt>Do you want to search the Internet for <b>%1</b>?</qt>
cs: <qt>Přejete si na Internetu vyhledat <b>%1</b>?</qt>

en_US: Internet Search
cs: Vyhledání na Internetu

en_US: &Search
cs: &Hledat

[ctx: @label Type of file]
en_US: Type: %1
cs: Typ: %1

[ctx: @label:checkbox]
en_US: Remember action for files of this type
cs: Zapamatovat si činnost pro soubory tohoto typu

[ctx: @label:button]
en_US: &Open with %1
cs: &Otevřít pomocí %1

[ctx: @action:inmenu]
en_US: Open &with %1
cs: &Otevřít pomocí %1

[ctx: @info]
en_US: Open '%1'?
cs: Otevřít '%1'?

[ctx: @label:button]
en_US: &Open with...
cs: &Otevřít pomocí...

[ctx: @label:button]
en_US: &Open with
cs: &Otevřít pomocí

[ctx: @label:button]
en_US: &Open
cs: &Otevřít

[ctx: @label File name]
en_US: Name: %1
cs: Název: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en_US: This is the file name suggested by the server
cs: Toto je název souboru navržený serverem

en_US: Do you really want to execute '%1'?
cs: Opravdu si přejete spustit '%1'?

en_US: Execute File?
cs: Spustit soubor?

en_US: Accept
cs: Přijmout

en_US: Reject
cs: Odmítnout

en_US: Untitled
cs: Nepojmenovaný

en_US: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
cs: Dokument "%1" byl změněn.
    Přejete si uložit změny nebo je zapomenout?

en_US: Close Document
cs: Zavřít dokument

en_US: Error reading from PTY
cs: Chyba při čtená z PTY

en_US: Error writing to PTY
cs: Chyba při zápisu na PTY

en_US: PTY operation timed out
cs: Čas pro PTY operaci vypršel

en_US: Error opening PTY
cs: Chyba při otevírání PTY

en_US: KDE application to run Kross scripts.
cs: KDE aplikace pro spouštění Kross skriptů.

en_US: Run Kross scripts.
cs: Spustit Kross skripty.

en_US: Scriptfile
cs: Soubor se skriptem

en_US: Scriptfile "%1" does not exist.
cs: Skriptovací soubor "%1" neexistuje.

en_US: Failed to determine interpreter for scriptfile "%1"
cs: Pokus o určení interpreteru pro skriptovací soubor "%1% selhal

en_US: Failed to open scriptfile "%1"
cs: Otevření skriptovacího souboru "%1" selhalo

en_US: Failed to load interpreter "%1"
cs: Selhalo načtení interpreteru "%1"

en_US: No such interpreter "%1"
cs: Nenalezen interpreter "%1"

en_US: Failed to create script for interpreter "%1"
cs: Vytvoření skriptu pro interpreter "%1" selhalo

en_US: Level of safety of the Ruby interpreter
cs: Úroveň zabezpečení Ruby interpreteru

en_US: Cancel?
cs: Zrušit?

en_US: No such function "%1"
cs: Funkce "%1" neexistuje

en_US: Comment:
cs: Komentář:

en_US: Icon:
cs: Ikona:

en_US: Interpreter:
cs: Interpretr:

en_US: File:
cs: Soubor:

en_US: Execute the selected script.
cs: Vykonat zvolený skript.

en_US: Stop execution of the selected script.
cs: Pozastavit vykonání zvoleného skriptu.

en_US: Edit...
cs: Upravit...

en_US: Edit selected script.
cs: Upravit zvolený skript.

en_US: Add...
cs: Přidat...

en_US: Add a new script.
cs: Přidat nový skript.

en_US: Remove selected script.
cs: Odstranit zvolený skript.

en_US: Edit
cs: Úpravy

[ctx: @title:group Script properties]
en_US: General
cs: Obecné

en_US: The module %1 could not be found.
cs: Nelze najít daný modul (%1).

en_US: <qt><p>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 could not be found.</p></qt>
cs: <qt><p>Diagnóza je:<br />Soubor pracovní plochy %1 nelze nalézt.</p></qt>

en_US: The module %1 is disabled.
cs: Modul %1 je zakázán.

en_US: <qt><p>Either the hardware/software the module configures is not available or the module has been disabled by the administrator.</p></qt>
cs: <qt><p>Buďto hardware/software tohoto modulu není dostupný nebo byl modul zakázán administrátorem.</p></qt>

en_US: The module %1 is not a valid configuration module.
cs: Modul %1 není platným konfiguračním modulem.

en_US: <qt>The diagnosis is:<br />The desktop file %1 does not specify a library.</qt>
cs: <qt>Diagnóza je:<br />Soubor pracovní plochy %1 neudává potřebnou knihovnu.</qt>

en_US: There was an error loading the module.
cs: Nastala chyba při načítání modulu.

en_US: <qt>The diagnosis is:<br />%1<p>Possible reasons:</p><ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
cs: <qt>Diagnóza je:<br/>%1<p>Možné příčiny:</p><ul><li>Nastala chyba během poslední aktualizace KDE, což zanechalo opuštěný ovládací modul</li><li>Máte někde staré moduly třetích stran.</li></ul> <p>Pečlivě zkontrolujte tyto body a pokuste se odstranit moduly zmíněné v chybové zprávě. Pokud to nepomůže, kontaktujte svého distributora nebo správce balíčku.</p></qt>

en_US: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last KDE upgrade leaving an orphaned control module</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
cs: <qt><p>Možné příčiny: <ul><li>Nastala chyba během poslední aktualizace KDE, což zanechalo opuštěný ovládací modul</li><li>Máte někde staré moduly třetích stran.</li></ul></p><p>Pečlivě zkontrolujte tyto body a pokuste se odstranit moduly zmíněné v chybové zprávě. Pokud to nepomůže, kontaktujte svého distributora nebo tvůrce balíčků.</p></qt>

[ctx: Argument is application name]
en_US: This configuration section is already opened in %1
cs: Konfigurační sekce je již otevřena v '%1'

en_US: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
cs: Nastavení v aktuálním modulu bylo změněno.
    Přejete si provést změny nebo je zapomenout?

en_US: Apply Settings
cs: Provést nastavení

note: i18n: ectx: label, entry, group (DesktopIcons)
en_US: Distance between desktop icons
cs: Vzdálenost mezi ikonami na ploše

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (DesktopIcons)
en_US: The distance between icons specified in pixels.
cs: Vzdálenost mezi ikonami na ploše v pixelech.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en_US: Widget style to use
cs: Styl widgetu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en_US: The name of the widget style, for example "keramik" or "plastik". Without quotes.
cs: Název stylu widgetů, například 'keramik' nebo 'plastik'. Bez uvozovek.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en_US: Use the PC speaker
cs: Použít reproduktory

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en_US: Whether the ordinary PC speaker should be used instead of KDE's own notifications system.
cs: Zda má být místo oznamovacího systému KDE použit vestavěný reproduktor počítače.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en_US: What terminal application to use
cs: Který terminál má být použit

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en_US: Whenever a terminal application is launched this terminal emulator program will be used.
cs: Tento emulátor terminálu je použit vždy když je spuštěna aplikace terminálu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en_US: Fixed width font
cs: Neproporcionální písmo

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en_US: This font is used when a fixed font is needed. A fixed font has a constant width.
cs: Toto písmo je použito pokud je potřeba písmo s pevnou šířkou. Takové písmo má konstantní délku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en_US: System wide font
cs: Systémové písmo

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en_US: Font for menus
cs: Písmo nabídek

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en_US: What font to use for menus in applications.
cs: Písmo, které se bude používat v nabídkách aplikací.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en_US: Color for links
cs: Barva odkazů

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en_US: What color links should be that have not yet been clicked on
cs: Barva, která se použije pro odkazy, ne které jste doposud neklikli

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en_US: Color for visited links
cs: Barva navštívených odkazů

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en_US: Font for the taskbar
cs: Písmo pro pruh úloh v panelu

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (General)
en_US: What font to use for the panel at the bottom of the screen, where the currently running applications are.
cs: Písmo, které má být použito pro panel na spodní straně obrazovky obsahující právě běžící aplikace.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en_US: Fonts for toolbars
cs: Písma pro panely nástrojů

note: i18n: ectx: label, entry (Desktop Screenshot), group (Global Shortcuts)
en_US: Shortcut for taking screenshot
cs: Zkratka pro sejmutí obrazovky

note: i18n: ectx: label, entry (Enable/Disable Clipboard Actions), group (Global Shortcuts)
en_US: Shortcut for toggling Clipboard Actions on and off
cs: Zkratka pro zapnutí či vypnutí Činnosti Schránky

note: i18n: ectx: label, entry (Halt without Confirmation), group (Global Shortcuts)
en_US: Shortcut for shutting down the computer without confirmation
cs: Zkratka pro vypnutí počítače bez potvrzení

note: i18n: ectx: label, entry (Sort directories first), group (KFileDialog Settings)
en_US: Show directories first
cs: Zobrazit adresáře jako první

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Sort directories first), group (KFileDialog Settings)
en_US: Whether directories should be placed at the top when displaying files
cs: Zda mají být při zobrazování souborů zobrazeny složky nahoře

note: i18n: ectx: label, entry (Recent URLs), group (KFileDialog Settings)
en_US: The URLs recently visited
cs: URL byla v nedávné době navštívena

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Recent URLs), group (KFileDialog Settings)
en_US: Used for auto-completion in file dialogs, for example
cs: Použito pro automatické doplnění v souborových dialozích, jako

note: i18n: ectx: label, entry (Show Preview), group (KFileDialog Settings)
en_US: Show file preview in file dialog
cs: Zobrazit náhled v souborovém dialogu

note: i18n: ectx: label, entry (Show hidden files), group (KFileDialog Settings)
en_US: Show hidden files
cs: Zobrazit skryté soubory

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Show hidden files), group (KFileDialog Settings)
en_US: Whether files starting with a dot (convention for hidden files) should be shown
cs: Jestli soubory začínající tečkou (konvence pro skryté soubory) mají být zobrazeny

note: i18n: ectx: label, entry (Show Speedbar), group (KFileDialog Settings)
en_US: Show speedbar
cs: Zobrazit ukazatel rychlosti

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Show Speedbar), group (KFileDialog Settings)
en_US: Whether the shortcut icons to the left in the file dialog should be shown
cs: Jestli mají být zobrazeny ikony vlevo v souborovém dialogu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en_US: What country
cs: Která země

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Locale)
en_US: Used to determine how to display numbers, currency and time/date, for example
cs: Použito pro nastavení jak zobrazit čísla, měnu a čas/datum, například

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en_US: What language to use to display text
cs: Jaký jazyk používáte pro zobrazení textu

note: i18n: ectx: label, entry, group (Locale)
en_US: Character used for indicating positive numbers
cs: Znaky použité pro značení kladných čísel

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Locale)
en_US: Most countries have no character for this
cs: Většina zemí pro toto nemá žádný znak

note: i18n: ectx: label, entry, group (Paths)
en_US: Path to the autostart directory
cs: Cesta k adresáři automatického spouštění

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Paths)
en_US: Path to the directory containing executables to be run on session login
cs: Cesta do adresáře obsahujícím soubory, které budou spuštěny po přihlášení

note: i18n: ectx: label, entry, group (Socks)
en_US: Enable SOCKS support
cs: Povolit podporu SOCKS

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Socks)
en_US: Whether SOCKS version 4 and 5 should be enabled in KDE's sub systems
cs: Zda má být v subsystémech KDE povolena SOCKS verze 4 nebo 5

note: i18n: ectx: label, entry, group (Socks)
en_US: Path to custom SOCKS library
cs: Cesta k vlastní SOCKS knihovně

note: i18n: ectx: label, entry, group (Toolbar style)
en_US: Highlight toolbar buttons on mouse over
cs: Zvýraznit tlačítka panelu nástrojů při přejezdu myší

note: i18n: ectx: label, entry, group (Toolbar style)
en_US: Show text on toolbar icons
cs: Zobrazit text v ikonách panelu nástrojů

note: i18n: ectx: whatsthis, entry, group (Toolbar style)
en_US: Whether text should be shown in addition to icons on toolbar icons
cs: Zda má být vedle ikon na panelu zobrazen i text

note: i18n: ectx: label, entry (EchoMode), group (Passwords)
en_US: Password echo type
cs: Typ výzvy na heslo

note: i18n: ectx: label, entry (Dialog Size), group (KKeyDialog Settings)
en_US: The size of the dialog
cs: Velikost dialogu

en_US: Automatic changes have been performed due to plugin dependencies. Click here for further information
cs: Byly provedeny automatické změny kvůli závislostem mezi moduly. Klikněte zde pro více informací

en_US: Automatic changes have been performed in order to satisfy plugin dependencies:
cs: Byly provedeny automatické změny k uspokojení závislostí mezi moduly:

en_US: 
        %1 plugin has been automatically checked because of the dependency of %2 plugin
cs: 
    	Modul %1 byl automaticky povolen kvůli závislosti na modulu %2

en_US: 
        %1 plugin has been automatically unchecked because of its dependency on %2 plugin
cs: 
    	Modul %1 byl automaticky zakázán kvůli závislosti na modulu %2

en_US: Dependency Check
cs: Kontrola závislostí

en_US: %1 plugin automatically added due to plugin dependencies | %1 plugins automatically added due to plugin dependencies
cs[0]: Automaticky přidán %1 modul kvůli závislostem mezi moduly
cs[1]: Automaticky přidány %1 moduly kvůli závislostem mezi moduly
cs[2]: Automaticky přidáno %1 modulů kvůli závislostem mezi moduly

en_US: %1 plugin automatically removed due to plugin dependencies | %1 plugins automatically removed due to plugin dependencies
cs[0]: Automaticky odstraněn %1 modul kvůli závislostem mezi moduly
cs[1]: Automaticky odstraněny %1 moduly kvůli závislostem mezi moduly
cs[2]: Automaticky odstraněno %1 modulů kvůli závislostem mezi moduly

en_US: Search Plugins
cs: Prohledávat moduly

[ctx: Used only for plugins]
en_US: About %1
cs: O aplikaci %1

en_US: Could not load print preview part
cs: Nelze načíst komponentu pro náhled před tiskem

en_US: Print Preview
cs: Náhled před tiskem

en_US: Select Components
cs: Vybrat komponenty

en_US: Enable component
cs: Povolit komponentu

en_US: Success
cs: Úspěch

en_US: Communication error
cs: Chyba komunikace

en_US: Invalid type in Database
cs: Chybný typ databáze

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en_US: Query Results from '%1'
cs: Výsledky dotazu z '%1'

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing.]
en_US: Query Results
cs: Výsledky dotazu

[ctx: Boolean AND keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the OR keyword.]
en_US: and
cs: a

[ctx: Boolean OR keyword in desktop search strings. You can add several variants separated by spaces, e.g. retain the English one alongside the translation; keywords are not case sensitive. Make sure there is no conflict with the AND keyword.]
en_US: or
cs: nebo

en_US: Nepomuk Resource Class Generator
cs: Generátor tříd zdrojů pro Nepomuk

en_US: Maintainer
cs: Správce

en_US: Major cleanup - Personal hero of maintainer
cs: Hlavní čištění - Správcův osobní hrdina

en_US: Verbose output debugging mode.
cs: "Ukecaný" režim ladicího výstupu

en_US: Generate simple and fast wrapper classes not based on Nepomuk::Resource which do not provide any data integrity checking
cs: Generuje jednoduché a rychlé obálky pro třídy nezaložené na Nepomuk::Resource neposkytující kontrolu integrity dat

en_US: Actually generate the code.
cs: Aktuálně vygenerovaný kód.

en_US: List all includes (deprecated).
cs: Seznam všech vložených include (zavrženo).

en_US: List all header files that will be generated via the --writeall command.
cs: Seznam všech hlavičkových souborů, které budou vygenerovány příkazem --writeall.

en_US: List all source files that will be generated via the --writeall command.
cs: Seznam všech zdrojových souborů, které budou vygenerovány příkazem --writeall.

en_US: The ontology files containing the ontologies to be generated, a space separated list (deprecated: use arguments instead.)
cs: Soubory ontologií obsahují ontologie které mají být vygenerovány; seznam oddělený mezerami (zavrženo: použijte parametry.)

en_US: Include path prefix (deprecated)
cs: Vložit prefix cesty (zavrženo)

en_US: Specify the target folder to store generated files into.
cs: Zvolte cílovou složku kde se budou ukládat generované soubory.

en_US: Templates to be used (deprecated).
cs: Šablony, které budou použity (zastaralé).

en_US: Optionally specify the classes to be generated. Use option multiple times (defaults to all classes)
cs: Volitelně definuje třídy pro vygenerování. Volbu požijte vícenásobně (výchozí pro všechny třídy)

en_US: Serialization used in the ontology files. Will default to primitive file extension detection.
cs: V souborech ontologií je použita serializace. Bude výchozí pro jednoduchou detekci přípony souboru.

en_US: Set the used visibility in case the classes are to be used in public API. <visibility-name> will be used to construct the export macro name and the export header. By default classes will not be exported.
cs: Nastaví použitou viditelnost tříd v případě, že mají být použity ve veřejném API. Viditelnost <visibility-name> bude použita pro vytvoření jména exportního makra a hlavičky. Standardně nejsou třídy exportovány.

en_US: The ontology files containing the ontologies to be generated.
cs: Soubory ontologií obsahují ontologie které mají být vygenerovány.

[ctx: @title:window]
en_US: Change Tags
cs: Změnit značky

[ctx: @title:window]
en_US: Add Tags
cs: Přidat značky

[ctx: @label:textbox]
en_US: Configure which tags should be applied.
cs: Nastavit, které značky mají být přiřazeny.

[ctx: @label]
en_US: Create new tag:
cs: Vytvořit novou značku:

[ctx: @info]
en_US: Delete tag
cs: Smazat značku

[ctx: @info]
en_US: Should the tag <resource>%1</resource> really be deleted for all files?
cs: Opravdu by měla být značka <resource>%1</resource> smazána pro všechny soubory?

[ctx: @title]
en_US: Delete tag
cs: Smazat značku

[ctx: @action:button]
en_US: Delete
cs: Smazat

[ctx: @action:button]
en_US: Cancel
cs: Zrušit

en_US: Changing annotations
cs: Mění se anotace

[ctx: @label]
en_US: Show all tags...
cs: Zobrazit všechny značky...

[ctx: @label]
en_US: Add Tags...
cs: Přidat značky...

[ctx: @label]
en_US: Change...
cs: Změnit...

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en_US: Anytime
cs: Kdykoliv

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en_US: Today
cs: Dnes

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en_US: Yesterday
cs: Včera

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en_US: This Week
cs: Tento týden

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en_US: Last Week
cs: Minulý týden

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en_US: This Month
cs: Tento měsíc

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en_US: Last Month
cs: Minulý měsíc

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en_US: This Year
cs: Letos

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources]
en_US: Last Year
cs: Loni

[ctx: referring to a filter on the modification and usage date of files/resources that will open a dialog to choose a date range]
en_US: Custom...
cs: Vlastní...

en_US: This Week
cs: Tento týden

en_US: This Month
cs: Tento měsíc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_anytimeButton)
en_US: Anytime
cs: Kdykoliv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_beforeButton)
en_US: Before
cs: Před

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_afterButton)
en_US: After
cs: Po

[ctx: @option:check An item in a list of resources that allows to query for more resources to put in the list]
en_US: More...
cs: Více...

[ctx: @option:check A filter on file type]
en_US: Documents
cs: Dokumenty

[ctx: @option:check A filter on file type - audio files]
en_US: Audio
cs: Zvuk

[ctx: @option:check A filter on file type]
en_US: Images
cs: Obrázky

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en_US: No priority
cs: Žádná priorita

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en_US: Last modified
cs: Poslední změna

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en_US: Most important
cs: Nejdůležitější

[ctx: @option:radio A filter on prioritizing/sorting a selection of resources]
en_US: Never opened
cs: Nikdy neotevřeno

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en_US: Any Rating
cs: Jakékoliv hodnocení

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en_US: 1 or more
cs: 1 nebo více

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en_US: 2 or more
cs: 2 nebo více

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en_US: 3 or more
cs: 3 nebo více

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en_US: 4 or more
cs: 4 nebo více

[ctx: @option:radio A filter on the rating of a resource]
en_US: Max Rating
cs: Maximální hodnocení

[ctx: @title KCategorizedSortFilterProxyModel grouping for all Nepomukj resources that are of type rdfs:Resource]
en_US: Miscellaneous
cs: Různé

[ctx: @title:column The Nepomuk resource label and icon]
en_US: Resource
cs: Zdroj

[ctx: @title:column The Nepomuk resource's RDF type]
en_US: Resource Type
cs: Typ zdroje

en_US: Enter Search Terms...
cs: Zadat hledané výrazy...

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en_US: Contacts
cs: Kontakty

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en_US: Emails
cs: E-maily

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en_US: Tasks
cs: Úkoly

[ctx: @option:check A filter on resource type]
en_US: Tags
cs: Značky

[ctx: @option:check Do filter on type - show only files]
en_US: Files
cs: Soubory

[ctx: @option:check Do filter on type - show everything but files]
en_US: Other
cs: Jiné

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, JobsBase)
en_US: ThreadWeaver Jobs Examples
cs: Příklady ThreadWeaver úloh

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, JobsBase)
en_US: The program executes 100 jobs in 4 threads. Each job waits for a random number of milliseconds between 1 and 1000.
cs: Program vykoná 100 úloh ve 4 vláknech. Každá úloha počká náhodnou dobu od jedné do tisíce milisekund.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbLog)
en_US: Check to see logging information about thread activity. Watch the console output to see the log information.
cs: Zatrhněte pokud si přejete vidět záznam o aktivitě vláken. Záznam bude vypsán na výstup konzole.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbLog)
en_US: Log thread activity
cs: Aktivita vlákna záznamu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ThreadWeaver::WeaverThreadGrid, threadGrid)
en_US: Displays Thread Activity
cs: Zobrazí aktivitu vlákna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbStart)
en_US: Start
cs: Spustit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en_US: GUI based example for the Weaver Thread Manager
cs: Příklad s GUI pro Weaver Thread Manager

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en_US: Remaining number of jobs:
cs: Počet zbývajících úloh:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButtonStart)
en_US: What time is it? Click to update.
cs: Kolik je hodin? Klikněte pro aktualizaci.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTime)
en_US: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(do not know yet)</p></body></html>
cs: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">(ještě nevím)</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbSelectFiles)
en_US: Select Files...
cs: Vybrat soubory...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbCancel)
en_US: Cancel
cs: Zrušit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbSuspend)
en_US: Suspend
cs: Uspat
