kppp - en to cs translation catalogue (405 entries)

en: &Edit...
cs: &Upravit...

en: Allows you to modify the selected account
cs: Umožní vám změnit vybraný účet

en: &New...
cs: &Nový...

en: Create a new dialup connection
    to the Internet
cs: Vytvoří nové, vytáčené, modemové
    připojení na internet

en: Co&py
cs: Ko&pírovat

en: Makes a copy of the selected account. All
    settings of the selected account are copied
    to a new account that you can modify to fit your
    needs
cs: Vytváří kopii vybraného účtu. Všechna
    nastavení vybraného účtu budou zkopírována
    do nového účtu, který je možné následně
    upravit, aby vyhovoval vašim potřebám.

en: De&lete
cs: S&mazat

en: <p>Deletes the selected account
    
    <font color="red"><b>Use with care!</b></font>
cs: <p>Smaže vybraný účet
    
    <font color="red"><b>Používejte opatrně.</b></font>

en: Phone costs:
cs: Telefonní náklady:

en: <p>This shows the accumulated phone costs
    for the selected account.
    
    <b>Important</b>: If you have more than one 
    account - beware, this is <b>NOT</b> the sum 
    of the phone costs of all your accounts!
cs: <p>Ukazuje nashromážděné výdaje za telefonické
    připojení pro vybraný účet.
    
    <b>Důležité</b>: Pozor, máte-li více účtů,
    tato hodnota <b>NEUDÁVÁ</b> součet výdajů
    za telefonní připojení všech účtů.

en: Volume:
cs: Objem dat:

en: <p>This shows the number of bytes transferred
    for the selected account (not for all of your
    accounts. You can select what to display in
    the accounting dialog.
    
    <a href="#volaccounting">More on volume accounting</a>
cs: <p>Zde je zobrazeno množství přenesených bajtů
    pro vybraný účet (ne pro všechny vaše účty).
    V účtovacím dialogovém okně si můžete vybrat, co
    zobrazovat.
    
    <a href="#volaccounting">Více o určování objemu dat</a>

en: &Reset...
cs: V&ynulovat...

en: &View Logs
cs: Zobrazit zázn&amy

en: Maximum number of accounts reached.
cs: Dosaženo maximálního počtu účtů.

en: Do you want to use the wizard to create the new account or the standard, dialog-based setup?
    The wizard is easier and sufficient in most cases. If you need very special settings, you might want to try the standard, dialog-based setup.
cs: Přejete si k vytvoření nového účtu použít průvodce nebo standardní dialog?
    Průvodce je jednodušší a ve většině případů dostačující. Je-li potřeba speciálních nastavení, je lepší použít standardní dialog.

en: Create New Account
cs: Vytvořit nový účet

en: &Wizard
cs: P&růvodce

en: &Manual Setup
cs: Ruční n&astavení

en: No account selected.
cs: Není vybrán žádný účet.

en: Are you sure you want to delete
    the account "%1"?
cs: Opravdu si přejete
    smazat účet "%1"?

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Delete
cs: Smazat

en: New Account
cs: Nový účet

en: Edit Account:
cs: Úprava účtu:

en: Dial
cs: Vytáčení

en: Dial Setup
cs: Nastavení vytáčení

en: IP Setup
cs: Nastavení IP

en: Gateway
cs: Brána

en: Gateway Setup
cs: Nastavení brány

en: DNS Servers
cs: DNS servery

en: Login Script
cs: Přihlašovací skript

en: Edit Login Script
cs: Upravit přihlašovací skript

en: Execute
cs: Vykonat

en: Execute Programs
cs: Vykonat programy

en: Accounting
cs: Účtování

en: You must enter a unique
    account name
cs: Musíte zadat jedinečný
    název účtu.

en: Login script has unbalanced loop Start/End
cs: Přihlašovací skript má nevyváženou smyčku Start/Konec

en: Byte
cs: Bajt

en: Reset Accounting
cs: Vynulovat účtování

en: What to Reset
cs: Co má být vynulováno

en: Reset the accumulated p&hone costs
cs: Vynulovat celkové &hovorné

en: Check this to set the phone costs
    to zero. Typically you will want to
    do this once a month.
cs: Toto zvolte pro nastavení hovorného
    na nulu. Tuto operaci budete nejspíše
    provádět jednou měsíčně.

en: Reset &volume accounting
cs: &Vynulovat počítání objemu dat

en: Check this to set the volume accounting
    to zero. Typically you will want to do this
    once a month.
cs: Toto zvolte pro nastavení objemu
    přenesených dat na nulu. Tuto operaci 
    budete nejspíše provádět jednou měsíčně.

en: &Enable accounting
cs: Ak&tivovat účtování

en: Check for rule updates
cs: Zkontrolovat aktualizace pravidel

en: Selected:
cs: Vybráno:

en: Volume accounting:
cs: Počítání objemu dat:

en: No Accounting
cs: Nepočítat

en: Bytes In
cs: Došlých bajtů

en: Bytes Out
cs: Odchozích bajtů

en: Bytes In & Out
cs: Odchozích a příchozích bajtů

en: Available Rules
cs: Dostupná pravidla

en: (none)
cs: (žádná)

en: Connecting to:
cs: Připojování k:

en: Unable to create modem lock file.
cs: Nelze vytvořit soubor pro zamčení modemu.

en: Looking for modem...
cs: Hledání modemu...

en: &Log
cs: Zázna&m

en: Connecting to: %1
cs: Připojování k: %1

en: Running pre-startup command...
cs: Vykonávám předstartovní příkaz ...

en: Modem device is locked.
cs: Modemové zařízení je uzamčeno.

en: Initializing modem...
cs: Inicializace modemu ...

en: Setting
cs: Nastavuji

en: Setting speaker volume...
cs: Nastavuji hlasitost ...

en: Turning off dial tone waiting...
cs: Vypnout čekání na oznamovací tón...

en: Waiting for callback...
cs: Čekám na zpětné volání...

en: Dialing %1
cs: Vytáčím číslo %1

en: Line busy. Hanging up...
cs: Linka obsazena, zavěšuji...

en: Line busy. Waiting: %1 seconds
cs: Linka obsazena. Čekám: %1 sekund

en: No Dial Tone
cs: Žádný oznamovací tón

en: No carrier. Waiting: %1 seconds
cs: Není nosný signál. Čekám: %1 sekund

en: No Carrier
cs: Není nosný signál

en: Digital Line Protection Detected.
cs: Zjištěna ochrana digitální linky.

en: A Digital Line Protection (DLP) error response has been detected.
    Please disconnect the phone line.
    
    Do NOT connect this modem to a digital phone line or the modem could get permanently damaged
cs: Chybová zpráva ochrany digitální linky (DLP) byla zjištěna.
    Odpojte se prosím od telefonní linky.
    
    Nepřipojujte modem k digitální lince, neboť by mohlo dojít k trvalému poškození modemu.

en: Scanning %1
cs: Zkoumám %1

en: Saving %1
cs: Ukládám %1

en: Sending %1
cs: Posílám %1

en: Expecting %1
cs: Očekávám %1

en: Pause %1 seconds
cs: Pozastavit na %1 sekund

en: Timeout %1 seconds
cs: Prodleva %1 sekund

en: Hangup
cs: Zavěšení

en: Answer
cs: Odpověď

en: Password %1
cs: Heslo %1

en: Prompting %1
cs: Výzva k %1

en: Loop Start %1
cs: Start smyčky %1

en: ERROR: Nested too deep, ignored.
cs: CHYBA: Vnořeno příliš hluboko, ignorováno.

en: Loops nested too deeply.
cs: Smyčky vnořeny příliš hluboko.

en: Loop End %1
cs: Konec smyčky %1

en: LoopEnd without matching Start. Line: %1
cs: Konec smyčky bez odpovídajícího startu. Řádek: %1

en: Starting pppd...
cs: Startuji pppd ...

en: Scan Var: %1
cs: Průzkum proměnné : %1

en: Found: %1
cs: Nalezeno: %1

en: Looping: %1
cs: Cyklus: %1

en: One moment please...
cs: Okamžik prosím ...

en: Script timed out.
cs: Konec časového limitu skriptu.

en: Scanning: %1
cs: Zkoumám: %1

en: Expecting: %1
cs: Očekávám: %1

en: Logging on to network...
cs: Přihlašování do sítě ...

en: Running startup command...
cs: Vykonávám předstartovní příkaz ...

en: Done
cs: Hotovo

en: None
cs: Žádné

en: Hardware [CRTSCTS]
cs: Hardwarové [CRTSCTS]

en: pppd command + command-line arguments exceed 2024 characters in length.
cs: pppd příkaz + argumenty v příkazové řádce přesáhly délku 2024 znaků.

en: Connected at:
cs: Rychlost spojení:

en: Time connected:
cs: Čas připojení:

en: Session bill:
cs: Účet za sezení:

en: Total bill:
cs: Celkový účet:

en: &Disconnect
cs: O&dpojit

en: De&tails
cs: De&taily

en: Connection: %1
    Connected at: %2
    Time connected: %3
cs: Spojení: %1
    Spojeno na: %2
    Doba spojení: %3

en: 
    Session Bill: %1
    Total Bill: %2
cs: 
    Účet za sezení: %1
    Celkový účet: %2

en: Login Script Debug Window
cs: Ladicí okno pro přihlašovací skript

en: &Close
cs: &Zavřít

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Disconnect
cs: Odpojit

en: Connection &name:
cs: &Název spojení:

en: Type in a unique name for this connection
cs: Vložte jedinečné jméno pro toto spojení

en: P&hone number:
cs: Tele&fonní číslo:

en: &Add...
cs: Přid&at...

en: &Remove
cs: Odst&ranit

en: <p>Specifies the phone numbers to dial. You
    can supply multiple numbers here, simply
    click on "Add". You can arrange the
    order the numbers are tried by using the
    arrow buttons.
    
    When a number is busy or fails, <i>kppp</i> will 
    try the next number and so on
cs: <p>Udává vytáčené telefonní číslo. Je možné zadat 
    více čísel. Stačí kliknout na "Přidat". Tato čísla
    je možné uspořádat pomocí tlačítek se znaky
    šipek.
    
    V případě, že bude číslo obsazené nebo chybné,
    <i>kppp</i> zkusí vytočit následující číslo atd.

en: A&uthentication:
cs: Ověř&ení:

en: Script-based
cs: Pomocí skriptu

en: Terminal-based
cs: Terminálem

en: <p>Specifies the method used to identify yourself to
    the PPP server. Most universities still use
    <b>Terminal</b>- or <b>Script</b>-based authentication,
    while most ISP use <b>PAP</b> and/or <b>CHAP</b>. If
    unsure, contact your ISP.
    
    If you can choose between PAP and CHAP,
    choose CHAP, because it is much safer. If you do not know
    whether PAP or CHAP is right, choose PAP/CHAP.
cs: <p>Udává metodu používanou k vaší identifikaci na PPP serveru.
    Většina univerzit stále používá k přihlášení <b>terminál</b>
    nebo <b>skripty</b>, naproti tomu většina poskytovatelů 
    internetu používá <b>PAP</b> nebo <b>CHAP</b>. Nejste-li si 
    jisti, kontaktujte svého poskytovatele připojení.
    
    Máte-li možnost si zvolit mezi PAP a CHAP, zvolte si CHAP,
    protože je mnohem bezpečnější. Pokud nevíte, který je lepší,
    zvolte PAP/CHAP.

en: Store &password
cs: Uklá&dat heslo

en: <p>When this is turned on, your ISP password
    will be saved in <i>kppp</i>'s config file, so
    you do not need to type it in every time.
    
    <b><font color="red">Warning:</font> your password will be stored as
    plain text in the config file, which is
    readable only to you. Make sure nobody
    gains access to this file!
cs: <p>Je-li tato volba zapnuta, bude vaše heslo uloženo
    v konfiguračním souboru programu <i>kppp</i>, takže
    již nebude nutné jej pokaždé zadávat.
    
    <b><font color="red">Varování:</font> vaše heslo bude uloženo jako prostý
    text v konfiguračním souboru, který je přístupný
    pouze vám. Ujistěte se, že nikdo nemůže získat 
    přístup k tomuto souboru.

en: &Callback type:
cs: Typ zpětného &volání:

en: Administrator-defined
cs: Definováno administrátorem

en: User-defined
cs: Definováno uživatelem

en: Callback type
cs: Typ zpětného volání

en: Call&back number:
cs: Číslo z&pětného volání:

en: Callback phone number
cs: Telefonní číslo zpětného volání

en: Customize &pppd Arguments...
cs: Upravit parametry &pppd...

en: Here you can select commands to run at certain stages of the
    connection. The commands are run with your real user id, so
    you cannot run any commands here requiring root permissions
    (unless, of course, you are root).
    
    Be sure to supply the whole path to the program otherwise
    kppp might be unable to find it.
cs: Zde je možno vybrat příkazy, které budou provedeny v určité fázi
    připojování. Příkazy budou spouštěny se skutečným ID uživatele, 
    takže není možné vykonávat příkazy vyžadující superuživatelská 
    práva (samozřejmě s výjimkou případu, že jste superuživatel).
    
    Ujistěte se, že jste zadali celou cestu k programu, protože by
    kppp nemusel být schopen tento program najít.

en: &Before connect:
cs: Př&ed připojením:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is established. It is called immediately before
    dialing has begun.
    
    This might be useful, e.g. to stop HylaFAX blocking the
    modem.
cs: Umožní vám spustit program <b>před</b> navázáním
    spojení. Tento program je zavolán bezprostředně
    před začátkem vytáčení.
    
    Může být užitečné např. pro odblokování modemu
    při běhu programu HylaFAX.

en: &Upon connect:
cs: Př&i připojení:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    is established. When your program is called, all
    preparations for an Internet connection are finished.
    
    Very useful for fetching mail and news
cs: Umožní vám <b>po připojení</b> spustit program.
    Když je váš program vyvolán, jsou již
    ukončeny přípravy internetového spojení.
    
    Velmi užitečné pro přenášení pošty 
    a diskusních příspěvků.

en: Before &disconnect:
cs: Pře&d odpojením:

en: Allows you to run a program <b>before</b> a connection
    is closed. The connection will stay open until
    the program exits.
cs: Umožní vám <b>před ukončením</b> spojení
    spustit program. Spojení zůstane navázáno 
    dokud nebude program ukončen.

en: U&pon disconnect:
cs: &Při odpojení:

en: Allows you to run a program <b>after</b> a connection
    has been closed.
cs: Umožní vám <b>po ukončení</b> spojení
    spustit program.

en: C&onfiguration
cs: N&astavení

en: Dynamic IP address
cs: Dynamická IP adresa

en: Select this option when your computer gets an
    internet address (IP) every time a
    connection is made.
    
    Almost every Internet Service Provider uses
    this method, so this should be turned on.
cs: Vyberte tuto možnost v případě, že váš počítač
    obdrží internetovou adresu (IP) po každém navázání
    spojení.
    
    Skoro všichni poskytovatelé internetu používají
    tuto metodu, a tudíž by měla být pravděpodobně zapnuta.

en: Static IP address
cs: Statická IP adresa

en: Select this option when your computer has a
    fixed internet address (IP). Most computers
    do not have one, so you should probably select
    dynamic IP addressing unless you know what you
    are doing.
cs: Vyberte tuto možnost v případě, že váš počítač
    má pevnou internetovou adresu (IP). Většina počítačů
    ji nemá, a proto byste měli pravděpodobně zvolit
    dynamické IP adresování, ledaže byste věděli, co
    přesně děláte.

en: &IP address:
cs: &IP adresa:

en: If your computer has a permanent internet
    address, you must supply your IP address here.
cs: Pokud má váš počítač statickou IP
    adresu, doplňte tuto adresu zde.

en: &Subnet mask:
cs: Ma&ska podsítě:

en: <p>If your computer has a static Internet address,
    you must supply a network mask here. In almost
    all cases this netmask will be <b>255.255.255.0</b>,
    but your mileage may vary.
    
    If unsure, contact your Internet Service Provider
cs: <p>V případě, že má váš počítač statickou internetovou
    adresu, musíte zde doplnit masku podsítě. Skoro ve
    všech případech bude tato maska <b>255.255.255.0</b>,
    ale muže být samozřejmě i jiná.
    
    Nejste-li si jisti, kontaktujte svého poskytovatele připojení.

en: &Auto-configure hostname from this IP
cs: &Automatická konfigurace jména hostitele z této IP adresy

en: <p>Whenever you connect, this reconfigures
    your hostname to match the IP address you
    got from the PPP server. This may be useful
    if you need to use a protocol which depends
    on this information, but it can also cause several
    <a href="kppp-7.html#autohostname">problems</a>.
    
    Do not enable this unless you really need it.
cs: <p>Kdykoli se připojíte, provede se nastavení 
    vašeho hostitelského jména tak, aby odpovídalo 
    vaší IP adrese, kterou jste obdrželi od PPP serveru.
    Toto je užitečné v případě, že potřebujete používat
    protokol, který závisí na této informaci, ale může
    to též způsobit různé <a href="kppp-7.html#autohostname">problémy</a>.
    
    Neaktivujte tuto funkci, pokud ji opravdu nepotřebujete.

en: Selecting this option might cause some weird problems with the X-server and applications while kppp is connected. Do not use it unless you know what you are doing.
    For more information take a look at the handbook (or help) in the "Frequently asked questions" section.
cs: Výběr tohoto nastavení může způsobit různé podivné problémy s X-serverem a aplikacemi v době, kdy je kppp připojen. Nepoužívejte tuto volbu, pokud si nejste jisti, že víte, co děláte.
    K získání více informací nahlédněte do příručky (nebo nápovědy) v kapitole "Často kladené dotazy".

en: Warning
cs: Varování

en: Domain &name:
cs: &Název domény:

en: If you enter a domain name here, this domain
    name is used for your computer while you are
    connected. When the connection is closed, the
    original domain name of your computer is
    restored.
    
    If you leave this field blank, no changes are
    made to the domain name.
cs: Vložíte-li zde název domény, tak bude
    užíván pro váš počítač během spojení. Po 
    ukončení spojení bude obnoven původní 
    název domény vašeho počítače.
    
    Necháte-li toto pole nevyplněné, nebudou
    prováděny žádné změny názvu domény.

en: C&onfiguration:
cs: Nas&tavení:

en: Automatic
cs: Automatické

en: Manual
cs: Ruční

en: DNS &IP address:
cs: &IP adresa DNS:

en: <p>Allows you to specify a new DNS server to be
    used while you are connected. When the
    connection is closed, this DNS entry will be
    removed again.
    
    To add a DNS server, type in the IP address of
    the DNS server here and click on <b>Add</b>
cs: <p>Umožňuje zadání nového DNS serveru,
    který bude používán během vašeho
    spojení. Po ukončení spojení bude
    toto DNS opět odstraněno.
    
    Přejete-li si přidat DNS server, vložte
    jeho IP adresu a pak klikněte na <b>Přidat</b>

en: &Add
cs: Přid&at

en: Click this button to add the DNS server
    specified in the field above. The entry
    will then be added to the list below
cs: Klikněte na toto tlačítko, pro přidání
    DNS serveru zadaného v kolonce nad tlačítkem.
    Položka bude přidána do seznamu pod tlačítkem.

en: Click this button to remove the selected DNS
    server entry from the list below
cs: Klikněte na toto tlačítko pro zrušení
    vybraného DNS serveru ze seznamu níže.

en: DNS address &list:
cs: Sezn&am adres DNS:

en: <p>This shows all defined DNS servers to use
    while you are connected. Use the <b>Add</b> and
    <b>Remove</b> buttons to modify the list
cs: <p>Zde jsou zobrazeny všechny definované DNS servery, které budou 
    používány během vašeho spojení. Použijte tlačítka <b>Přidat</b> 
    nebo <b>Odstranit</b> pro změnu tohoto seznamu.

en: &Disable existing DNS servers during connection
cs: Vyřadit existující &DNS servery během spojení

en: <p>When this option is selected, all DNS
    servers specified in <tt>/etc/resolv.conf</tt> are
    temporary disabled while the dialup connection
    is established. After the connection is
    closed, the servers will be re-enabled
    
    Typically, there is no reason to use this
    option, but it may become useful under 
    some circumstances.
cs: <p>Je-li vybrána tato možnost, budou během 
    modemového spojení dočasně vypnuty všechny 
    DNS servery, udané v souboru <tt>/etc/resolv.conf</tt>.
    Po ukončení spojení budou tyto DNS servery opět 
    zapnuty.
    
    Obvykle není důvod používat tuto možnost, ale může
    nastat situace, kdy podobný postup může být
    užitečný.

en: Default gateway
cs: Výchozí brána

en: This makes the PPP peer computer (the computer
    you are connected to with your modem) to act as
    a gateway. Your computer will send all packets not
    going to a computer inside your local net to this
    computer, which will route these packets.
    
    This is the default for most ISPs, so you should
    probably leave this option on.
cs: Toto způsobí, že počítač, ke kterému se připojíte
    svým modemem, bude pracovat jako brána. Váš počítač
    bude posílat všechny pakety, které nesměřují do vaší
    lokální sítě, na tento počítač, který je pak bude
    směrovat dále.
    
    Tento postup je pro většinu poskytovatelů výchozí,
    zřejmě byste tedy měli ponechat tuto volbu zapnutou.

en: Static gateway
cs: Statická brána

en: <p>Allows you to specify which computer you want
    to use as gateway (see <i>Default Gateway</i> above)
cs: <p>Umožní vám určit, který počítač si přejete používat jako
    bránu (nahlédněte do nápovědy na <i>Výchozí brána</i>).

en: Gateway &IP address:
cs: &IP adresa brány:

en: &Assign the default route to this gateway
cs: Přiř&adit výchozí směrování k této bráně

en: If this option is enabled, all packets not
    going to the local net are routed through
    the PPP connection.
    
    Normally, you should turn this on
cs: Je-li aktivována tato volba, budou všechny pakety,
    které nejdou do lokální sítě, přesměrovány na PPP
    spojení.
    
    Většinou vyhoví, pokud volbu ponecháte zapnutou

en: &Insert
cs: Vlož&it

en: Add Phone Number
cs: Přidat telefonní číslo

en: Enter a phone number:
cs: Zadejte telefonní číslo:

en: pppd version:
cs: Verze pppd:

en: pppd &timeout:
cs: časový limi&t pppd:

en:  sec
cs:  sek

en: <i>kppp</i> will wait this number of seconds
    to see if a PPP connection is established.
    If no connection is made in this time frame,
    <i>kppp</i> will give up and kill pppd.
cs: <i>kppp</i> počká zadaný počet sekund, aby zjistil,
    zda bylo navázáno PPP spojení. Nedojde-li v tomto
    časovém intervalu k navázání spojení, <i>kppp</i>
    ukončí navazování spojení a zruší proces pppd.

en: Doc&k into panel on connect
cs: Při připojení po&hltit do panelu

en: <p>After a connection is established, the
    window is minimized and a small icon
    in the KDE panel represents this window.
    
    Clicking on this icon will restore the
    window to its original location and
    size.
cs: <p>Po navázání spojení bude okno minimalizováno,
    přičemž bude v panelu KDE reprezentováno malou
    ikonou.
    
    Kliknutím na tuto ikonu bude okno obnoveno
    v původním umístění a v původní
    velikosti.

en: A&utomatic redial on disconnect
cs: A&utomaticky vytáčet po přerušení spojení

en: <p>When a connection is established and
    it somehow gets disconnected, <i>kppp</i>
    will try to reconnect to the same account.
    
    See <a href="#redial">here</a> for more on this topic.
cs: <p>Je-li navázáno spojení a dojde-li 
    z nějakého důvodu k jeho přerušení,
    pokusí se <i>kppp</i> spojení obnovit
    pro stejný účet.
    Pro podrobnosti nahlédněte <a href="#redial">sem</a>.

en: Automatic redial on NO &CARRIER
cs: Automati&cky znovu vytočit po chybějícím nosném signálu

en: <p>When dialing if modem returns NO CARRIER
    the program will make a new attempt to redial
    instead of waiting for user to click <CANCEL>
    button.
cs: <p>Pokud modem nevrací nosný signál, pokusit se znovu navázat spojení, a nečekat na uživatele, až stiskne tlačítko 'Zrušit'.<p>

en: &Show clock on caption
cs: Zobrazovat ho&diny v titulku

en: When this option is checked, the window
    title shows the time since a connection
    was established. Very useful, so you 
    should turn this on
cs: Je-li aktivní tato volba, bude v titulku
    okna zobrazován celkový čas připojení.
    Tato volba je velmi užitečná a měli byste
    ji mít zapnutou.

en: Disco&nnect on X server shutdown
cs: Odpojit při uko&nčení X-serveru

en: <p>Checking this option will close any
    open connection when the X-server is
    shut down. You should enable this option
    unless you know what you are doing.
    
    See <a href="#disxserver">here</a> for more on this.
cs: <p>Aktivace této volby způsobí
    zrušení spojení po ukončení 
    X-serveru. Tato volba by měla být aktivována
    , pokud přesně víte, co děláte.
    
    Nahlédněte <a href="#disxserver">sem</a> pro více informací.

en: &Quit on disconnect
cs: U&končit při odpojení

en: When this option is turned on, <i>kppp</i>
    will be closed when you disconnect
cs: Je-li aktivována tato volba, ukončí se
    <i>kppp</i> po zrušení spojení.

en: Minimi&ze window on connect
cs: Minimali&zovat okno po připojení

en: Iconifies <i>kppp</i>'s window when a
    connection is established
cs: Provede změnu okna <i>kppp</i> v ikonu
    po vytvoření spojení.

en: Modem &name:
cs: &Název modemu:

en: Type in a unique name for this modem
cs: Vložte jedinečné jméno pro tento modem

en: Modem de&vice:
cs: Modemo&vé zařízení:

en: This specifies the serial port your modem is attached 
    to. On Linux/x86, typically this is either /dev/ttyS0 
    (COM1 under DOS) or /dev/ttyS1 (COM2 under DOS).
    
    If you have an internal ISDN card with AT command
    emulation (most cards under Linux support this), you
    should select one of the /dev/ttyIx devices.
cs: Udává sériový port, ke kterému je připojen váš modem.
    V Linuxu/x86 jde obvykle o zařízení /dev/ttyS0
    (COM1 pod DOSem) nebo /dev/ttyS1 (COM2 pod DOSem).
    
    Máte-li interní ISDN kartu s emulací AT příkazů
    (většina karet toto pod Linuxem podporuje), vyberte
    jedno ze zařízení /dev/ttyIx.

en: &Flow control:
cs: Říz&ení toku:

en: Software [XON/XOFF]
cs: Softwarové [XON/XOFF]

en: <p>Specifies how the serial port and modem
    communicate. You should not change this unless
    you know what you are doing.
    
    <b>Default</b>: CRTSCTS
cs: <p>Udává, jak komunikují sériový port a modem.
    Neměli byste toto nastavení měnit, pokud
    nevíte přesně, co děláte.
    
    <b>Výchozí</b>: CRTSCTS

en: &Line termination:
cs: Ukonč&ení řádky:

en: <p>Specifies how AT commands are sent to your
    modem. Most modems will work fine with the
    default <i>CR/LF</i>. If your modem does not react
    to the init string, you should try different
    settings here
    
    <b>Default</b>: CR/LF
cs: <p>Udává, jakým způsobem jsou předávány AT příkazy
    modemu. Většina modemů bude dobře pracovat
    s výchozí hodnotou <i>CR/LF</i>. Nereaguje-li
    modem na inicializační řetězec, zkuste zde zadat
    jiné nastavení.
    
    <b>Výchozí</b>: CR/LF

en: Co&nnection speed:
cs: Rychlost spoje&ní:

en: Specifies the speed your modem and the serial
    port talk to each other. You should begin with
    at least 115200 bits/sec (or more if you know
    that your serial port supports higher speeds).
    If you have connection problems, try to reduce
    this value.
cs: Udává rychlost, kterou váš modem a sériový port
    komunikují. Měli byste začít výchozí hodnotou
    115200 bitů/sec. Pracuje-li vše správně, zkuste
    zvýšit tuto hodnotu, pokud víte, že váš modem
    podporuje větší rychlosti). Při problémech tuto
    hodnotu snižte.

en: &Use lock file
cs: Po&užívat zamykací soubor

en: <p>To prevent other programs from accessing the
    modem while a connection is established, a
    file can be created to indicate that the modem
    is in use. On Linux an example file would be
    <tt>/var/lock/LCK..ttyS1</tt>
    Here you can select whether this locking will
    be done.
    
    <b>Default</b>: On
cs: <p>Abyste zabránili jiným programům v přístupu
    k modemu během navázaného spojení, bude vytvořen
    soubor indikující, že je již modem používán.
    V Linuxu je takovým souborem např.
    <i>/var/lock/LCK..ttyS1</i>
    Zde si můžete vybrat, zda bude toto zamykání
    prováděno.
    
    <b>Výchozí</b>: Zapnuto

en: Modem &timeout:
cs: Časový limi&t modemu:

en: This specifies how long <i>kppp</i> waits for a
    <i>CONNECT</i> response from your modem. The
    recommended value is 30 seconds.
cs: Udává čas, po který <i>kppp</i> čeká
    na odezvu modemu <i>CONNECT</i>. 
    Doporučená hodnota je 30 sekund.

en: &Wait for dial tone before dialing
cs: Před vytáčením počkat na ozna&movací tón

en: <p>Normally the modem waits for a dial tone
    from your phone line, indicating that it can
    start to dial a number. If your modem does not
    recognize this sound, or your local phone system
    does not emit such a tone, uncheck this option
    
    <b>Default:</b>: On
cs: <p>Modem normálně čeká na oznamovací tón
    z telefonní linky, který indikuje, že
    má začít vytáčet číslo. Pokud váš modem
    tento tón nerozpozná nebo pokud linka
    tento tón nepoužívá, zrušte tuto volbu
    
    <b>Výchozí:</b> zapnuto

en: B&usy wait:
cs: Čekání při o&bsazení:

en: Specifies the number of seconds to wait before
    redial if all dialed numbers are busy. This is
    necessary because some modems get stuck if the
    same number is busy too often.
    
    The default is 0 seconds, you should not change
    this unless you need to.
cs: Udává čas v sekundách, po který se bude čekat
    na opětovné vytáčení, jsou-li všechna čísla obsazená.
    Toto je nutné, protože některé modemy uváznou, je-li
    stejné číslo příliš často obsazené.
    
    Výchozí hodnota je 0 sekund a neměli byste ji
    měnit, pokud to není nezbytné.

en: Modem &volume:
cs: &Hlasitost modemu:

en: Most modems have a speaker which makes
    a lot of noise when dialing. Here you can
    either turn this completely off or select a
    lower volume.
    
    If this does not work for your modem,
    you must modify the modem volume command.
cs: Většina modemů má reproduktor, který
    nadělá mnoho hluku při připojování. Zde je
    možné tento zvuk buď úplně vypnout, nebo
    nastavit menší hlasitost.
    
    Nefunguje-li toto nastavení s vaším modemem,
    budete muset změnit příkaz pro hlasitost modemu.

en: Modem asserts CD line
cs: Modem kontroluje CD

en: This controls how <i>kppp</i> detects that the modem
    is not responding. Unless you are having
    problems with this, do not modify this setting.
    
    <b>Default</b>: Off
cs: Toto kontroluje, jak <i>kppp</i> detekuje, že modem
    neodpovídá. Neměňte toto nastavení, nemáte-li 
    s tím žádné problémy.
    
    <b>Výchozí</b>: Vypnuto

en: Mod&em Commands...
cs: Příkazy mod&emu...

en: Allows you to change the AT command for
    your modem.
cs: Umožňuje změnit AT příkaz
    pro váš modem.

en: &Query Modem...
cs: &Dotázat se modemu...

en: Most modems support the ATI command set to
    find out vendor and revision of your modem.
    
    Press this button to query your modem for
    this information. It can be useful to help
    you set up the modem
cs: Většina modemů podporuje příkazovou sadu ATI
    pro zjišťování výrobce a verze modemu.
    
    Ke zjištění těchto informací o vašem modemu
    stiskněte toto tlačítko. Mohlo by vám to pomoci
    při jeho nastavování.

en: &Terminal...
cs: &Terminál...

en: Opens the built-in terminal program. You
    can use this if you want to play around
    with your modem's AT command set
cs: Otevře zabudovaný terminálový program.
    Můžete jej použít, když si budete chtít
    pohrát s příkazovou sadou modemu.

en: &Enable throughput graph
cs: Povolit &graf propustnosti

en: Graph Colors
cs: Barvy grafu

en: Bac&kground:
cs: &Pozadí:

en: I&nput bytes:
cs: Vstup&ní bajty:

en: O&utput bytes:
cs: Výst&upní bajty:

en: C&onnect to:
cs: Přip&ojit se k:

en: Use &modem:
cs: Použít &modem:

en: &Login ID:
cs: Uživate&lské jméno:

en: <p>Type in the username that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>myusername</i> is not the same as <i>MyUserName</i>.
cs: <p>Vložte uživatelské jméno, které vám přidělil
    váš poskytovatel připojení. Toto je zvláště
    důležité pro PAP a CHAP. Můžete jej vynechat,
    používáte-li přihlášení terminálem nebo skriptem.
    
    <b>Důležité</b>: velikost písmen je zde podstatná:
    <i>méjméno</i> není to samé jako <i>MéJméno</i>.

en: &Password:
cs: &Heslo:

en: <p>Type in the password that you got from your
    ISP. This is especially important for PAP
    and CHAP. You may omit this when you use
    terminal-based or script-based authentication.
    
    <b>Important</b>: case is important here:
    <i>mypassword</i> is not the same as <i>MyPassword</i>.
cs: <p>Vložte heslo, které vám přidělil váš poskytovatel
    připojení. Toto je zvláště důležité pro PAP a CHAP.
    Můžete jej vynechat, používáte-li přihlášení terminálem
    nebo skriptem.
    
    <b>Důležité</b>: velikost písmen je zde podstatná:
    <i>méheslo</i> není to samé jako <i>MéHeslo</i>.

en: Show lo&g window
cs: Zobrazovat o&kno se záznamem

en: <p>This controls whether a log window is shown.
    A log window shows the communication between
    <i>kppp</i> and your modem. This will help you
    in tracking down problems.
    
    Turn it off if <i>kppp</i> routinely connects without
    problems
cs: <p>Určuje, zda bude zobrazováno okno se záznamy.
    Okno se záznamy znázorňuje komunikaci mezi
    <i>kppp</i> a vaším modemem. Mohlo by vám tedy
    pomoci při hledání problémů.
    
    Pokud již s <i>kppp</i> nemáte problémy, je vhodné
    tuto volbu vypnout

en: Co&nfigure...
cs: &Nastavit...

en: &Connect
cs: &Připojit se

en: No such Modem:
    %1
    Falling back to default
cs: Takový modem neexistuje:
    %1
    Vracím se k výchozímu

en: No such Account:
    %1
cs: Účet nenalezen:
    %1

en: KPPP Configuration
cs: Nastavení KPPP

en: &Accounts
cs: Účt&y

en: Account Setup
cs: Nastavení účtu

en: &Modems
cs: &Modemy

en: Modems Setup
cs: Nastavení modemů

en: &Graph
cs: &Graf

en: Throughput Graph
cs: Graf propustnosti

en: M&isc
cs: Růz&né

en: Miscellaneous Settings
cs: Různá nastavení

en: Timeout expired while waiting for the PPP interface to come up.
cs: Vypršel čas při čekání na spuštění PPP rozhraní.

en: <p>The pppd daemon died unexpectedly!</p>
cs: <p>Pppd démon neočekávaně skončil.</p>

en: <p>Exit status: %1
cs: <p>Stavový kód po ukončení: %1

en: </p><p>See 'man pppd' for an explanation of the error codes or take a look at the kppp FAQ on   <a href="%1">%1</a></p>
cs: </p><p>Zadejte 'man pppd' pro vysvětlení chybových kódů nebo se podívejte na kppp FAQ na <a href="%1">%1</a></p>

en: Error
cs: Chyba

en: &Details
cs: Po&drobnosti

en: kppp's helper process just died.
    Since further execution would be pointless, kppp will shut down now.
cs: Pomocný proces programu kppp právě skončil.
    Protože další běh programu by byl zbytečný, kppp se nyní okamžitě ukončí.

en: Cannot find the PPP daemon!
    Make sure that pppd is installed and that you have entered the correct path.
cs: Není možné nalézt démona PPP.
    Ujistěte se, že je nainstalován pppd a že jste zadali správnou cestu.

en: kppp cannot execute:
     %1
    Please make sure that you have given kppp setuid permission and that pppd is executable.
cs: kppp nemůže vykonat:
     %1
    Prosím, ujistěte se, že jste nastavili setuid právo (bit) pro kppp a že je pppd spustitelný.

en: kppp can not find:
     %1
    Please make sure you have setup your modem device properly and/or adjust the location of the modem device on the modem tab of the setup dialog.
cs: kppp nemůže nalézt:
     %1
    Prosím, ujistěte se, že jste správně nastavili zařízení modemu nebo upravte umístění tohoto zařízení v konfiguračním dialogu.

en: You have selected the authentication method PAP or CHAP. This requires that you supply a username and a password.
cs: Byla vybrána ověřovací metoda CHAP nebo PAP. Ta vyžaduje, abyste zadali uživatelské jméno a heslo.

en: Cannot create PAP/CHAP authentication
    file "%1"
cs: Není možné vytvořit ověřovací soubor
    pro CHAP/PAP "%1"

en: You must specify a telephone number.
cs: Je nutné zadat telefonní číslo.

en: Disconnecting...
cs: Odpojování...

en: Executing command before disconnection.
cs: Je vykonáván příkaz před odpojením.

en: Announcing disconnection.
cs: Oznamuji odpojení.

en: Exiting kPPP will close your PPP Session.
cs: Ukončení Kppp uzavře vaše PPP sezení.

en: Quit kPPP?
cs: Ukončit Kppp?

en: Can not load the accounting ruleset "%1".
cs: Není možné načíst pravidla pro účtování "%1".

en: Recent Changes in KPPP
cs: Čerstvé změny v Kppp

en: From version 1.4.8 on, kppp has a new feature
    called "Quickhelp". It is similar to a tooltip,
    but you can activate it whenever you want.
    
    To activate it, simply click on a control (like
    a button or a label) with the right mouse button.
    If the item supports Quickhelp, a popup menu
    will appear leading to Quickhelp.
    
    To test it, right-click somewhere in this text.
cs: Od verze 1.4.8 má kppp novou funkci, zvanou
    "Rychlá nápověda". Je podobná nástrojovým tipům,
    ale lze ji aktivovat, kdykoli potřebujete.
    
    Aktivujete ji jednoduše kliknutím pravým tlačítkem
    myši na prvek dialogu, jako je tlačítko nebo popis.
    Podporuje-li tento prvek rychlou nápovědu, objeví
    se nabídka, která vás k rychlé nápovědě dovede.
    
    Otestujte kliknutím někam do tohoto textu.

en: Do not show this hint again
cs: Tuto radu již nezobrazovat

en: This is an example of <b>QuickHelp</b>.
    This window will stay open until you
    click a mouse button or a press a key.
cs: Toto je příklad <b>Rychlé nápovědy</b>.
    Toto okno zůstane otevřeno, dokud nekliknete
    tlačítkem myši nebo nestisknete klávesu.

en: Login Terminal Window
cs: Přihlašovací terminálové okno

en: A dialer and front-end to pppd
cs: Vytáčení tel. čísel a nadstavba pro pppd

en: (c) 1999-2002, The KPPP Developers
cs: (c) 1999-2000, vývojáři programu KPPP

en: Current maintainer
cs: Současný správce

en: Original author
cs: Původní autor

en: Connect using 'account_name'
cs: Připojování pomocí 'account_name'

en: Connect using 'modem_name'
cs: Připojit se pomocí 'modem_name'

en: Terminate an existing connection
cs: Ukončit existující spojení

en: Quit after end of connection
cs: Ukončit při odpojení

en: Check syntax of rule_file
cs: Zkontrolujte syntaxi souboru s pravidly

en: Enable test-mode
cs: Povolit testovací režim

en: Use the specified device
cs: Použít zadané zařízení

en: kppp can not create or read from
    %1.
cs: kppp nemůže vytvořit nebo číst z
    %1.

en: kppp has detected a %1 file.
    Another instance of kppp seems to be running under process-ID %2.
    Please click Exit, make sure that you are not running another kppp, delete the pid file, and restart kppp.
    Alternatively, if you have determined that there is no other kppp running, please click Continue to begin.
cs: kppp našel soubor %1.
    Je již zřejmě spuštěna jiná instance kppp pod číslem procesu (PID) %2.
    Prosím, stiskněte Ukončit a ujistěte se, zda nemáte spuštěn jiný kppp. Smažte pid soubor a kppp spusťte znovu.
    Jinak, pokud víte, že žádný jiný kppp není spuštěn, můžete kliknout na Pokračovat.

en: Exit
cs: Ukončit

en: Kppp Mini-Terminal
cs: Jednoduchý terminál pro KPPP

en: &Reset Modem
cs: &Resetovat modem

en: MiniTerm - A terminal emulation for KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    This program is published under the GNU GPL
    (GNU General Public License)
cs: MiniTerm - emulace terminálu pro KPPP
    
    (c) 1997 Bernd Johannes Wuebben <wuebben@kde.org>
    (c) 1998 Harri Porten <porten@kde.org>
    (c) 1998 Mario Weilguni <mweilguni@kde.org>
    
    Tento program je zveřejněn podle GNU GPL
    (GNU General Public License)

en: &File
cs: &Soubor

en: Close MiniTerm
cs: Zavřít MiniTerm

en: Reset Modem
cs: Resetovat modem

en: Help
cs: Nápověda

en: Initializing Modem
cs: Inicializace modemu

en: Modem Ready
cs: Modem připraven

en: Hanging up...
cs: Zavěšuji...

en: Resetting Modem
cs: Resetuji modem

en: Unable to open modem.
cs: Nelze otevřít modem.

en: Unable to detect state of CD line.
cs: Nelze detekovat stav CD signálu.

en: The modem is not ready.
cs: Modem není připraven.

en: The modem is busy.
cs: Modem je zaneprázdněn.

en: Modem Ready.
cs: Modem připraven.

en: Can not restore tty settings: tcsetattr()
cs: Není možné obnovit nastavení tty: tcsetattr()

en: The modem does not respond.
cs: Modem neodpovídá.

en: Unknown speed
cs: Neznámá rychlost

en: Edit Modem Commands
cs: Upravit příkazy modemu

en: Pre-init delay (sec/100):
cs: Zpoždění před inicializací (sekund/100):

en: Initialization string %1:
cs: Inicializační řetězec %1:

en: Post-init delay (sec/100):
cs: Zpoždění po inicializaci (sec/100):

en: Dialing speed (sec/100):
cs: Rychlost vytáčení (setin sekund):

en: Init &response:
cs: Počáteční odez&va:

en: No di&al tone detection:
cs: Nedetekov&at oznamovací tón:

en: Dial &string:
cs: Vytáče&cí řetězec:

en: Co&nnect response:
cs: Odezva při připoje&ní:

en: Busy response:
cs: Odezva při obsazení:

en: No carr&ier response:
cs: Odezva př&i nepřítomnosti nosného signálu:

en: No dial tone response:
cs: Není odpověď na oznamovací tón:

en: &Hangup string:
cs: Řetězec pro &zavěšení:

en: Hangup response:
cs: Odezva pro zavěšení:

en: Answ&er string:
cs: Odpovídací ř&etězec:

en: Ring response:
cs: Vyzváněcí odezva:

en: Ans&wer response:
cs: O&dpovídací odezva:

en: DLP response:
cs: DLP odpověď:

en: Escape strin&g:
cs: U&končovací řetězec:

en: Escape response:
cs: Ukončovací odezva:

en: Guard time (sec/50):
cs: Čas střežení (sec/50):

en: Volume off/low/high:
cs: Hlasitost vypnutá/nízká/vysoká:

en: Select Modem Type
cs: Vyberte typ modemu

en: To set up your modem, first choose its vendor in the list to the left, and then select the model from the right list. If you do not know which modem you have, you can try out one of the "Generic" modems.
cs: Při nastavení modemu vyberte nejprve jeho výrobce ze seznamu vlevo a pak vyberte jeho model ze seznamu vpravo. Nevíte-li, jaký máte modem, můžete vyzkoušet jeden z "obecných" modemů.

en: <Generic>
cs: <Obecný>

en: Hayes(tm) compatible modem
cs: Hayes(tm) kompatibilní modem

en: ATI Query
cs: ATI dotaz

en: Modem query timed out.
cs: Vypršel čas při dotazování modemu.

en: Modem Query Results
cs: Výsledky dotazování modemu

en: Maximum number of modems reached.
cs: Dosaženo maximálního počtu modemů.

en: No modem selected.
cs: Není vybrán žádný modem.

en: Are you sure you want to delete
    the modem "%1"?
cs: Opravdu si přejete
    smazat modem "%1"?

en: New Modem
cs: Nový modem

en: Edit Modem:
cs: Upravit modem:

en: &Device
cs: Z&ařízení

en: Serial Device
cs: Sériové zařízení

en: Modem Settings
cs: Nastavení modemu

en: You must enter a unique
    modem name
cs: Musíte zadat jedinečný
    název modemu

en: Customize pppd Arguments
cs: Úprava parametrů pppd

en: Arg&ument:
cs: P&arametr:

en: The application-specific config file could not be opened in either read-write or read-only mode.
    The superuser might have to change its ownership by issuing the following command in your home directory:
    chown {YourUsername} .kde/share/config/kppprc
cs: Nebylo možné otevřít konfigurační soubor aplikace pro čtení a zápis ani pouze pro čtení.
    Superuživatel (root) by mohl změnit jeho přístupová práva vykonáním následujícího příkazu ve vašem domovském adresáři:
    chown {VašeUživatelskéJméno} .kde/share/config/kppprc

en: %1_copy
cs: %1_kopie

en: Cannot open any of the following logfiles:
cs: Nelze otevřít některé z následujících záznamových souborů:

en: You have launched pppd before the remote server was ready to establish a PPP connection.
    Please use the terminal-based login to verify
cs: Spustili jste pppd dříve, než byl vzdálený server připraven na vytvoření PPP spojení.
    Prosím použijte, pro kontrolu, terminálové přihlášení.

en: You have not started the PPP software on the peer system.
cs: Nespustili jste PPP software na systému, ke kterému jste se připojili.

en: Check that you supplied the correct username and password.
cs: Zkontrolujte, zda jste doplnili správné uživatelské jméno a heslo.

en: You should not pass 'lock' as an argument to pppd. Check /etc/ppp/options and ~/.ppprc
cs: Neměli byste předávat hodnotu 'lock' jako parametr pro pppd. Zkontrolujte soubory /etc/ppp/options a ~/.ppprc

en: The remote system does not seem to answer to
    configuration request. Contact your provider.
cs: Vzdálený systém zřejmě neodpovídá na konfigurační požadavek.
    Kontaktujte svého poskytovatele připojení.

en: You have passed an invalid option to pppd. See 'man pppd' for a complete list of valid arguments.
cs: Předali jste démonu pppd neplatný parametr. Nahlédněte do manuálových stránek programu pppd ('man pppd') na seznam platných parametrů.

en: Notice that the remote system has sent the following message:
    "%1"
    This may give you a hint why the connection has failed.
cs: Všimněte si, že vzdálený systém poslal následující zprávu:
    "%1"
    To by vám mohlo naznačit, proč spojení selhalo.

en: Unable to provide help.
cs: Nelze poskytnout nápovědu.

en: KPPP could not prepare a PPP log. It is very likely that pppd was started without the "debug" option.
    Without this option it is difficult to find out PPP problems, so in general the debug option should be used.
    Enable debug now, and restart pppd?
cs: Kppp nemohl vytvořit záznam o PPP. Je velmi pravděpodobné, že byl pppd spuštěn bez ladicího parametru "debug".
    Bez tohoto parametru je těžké zjistit případné problémy s PPP, takže ladicí parametr raději zapněte.
    Má být nyní zapnut a restartovat pppd?

en: Restart pppd
cs: Restartovat pppd

en: Do Not Restart
cs: Nerestartovat

en: The "debug" option has been added. You should now try to reconnect. If that fails again, you will get a PPP log that may help you to track down the connection problem.
cs: Ladící parametr "debug" byl přidán. Měli byste zkusit opět navázat spojení. Nepovede-li se spojení navázat, obdržíte záznam o PPP, který by mohl pomoci problémy se spojením vystopovat.

en: PPP Log
cs: Záznamy PPP

en: Write to File
cs: Zapsat do souboru

en: kppp's diagnosis (just guessing):
cs: Diagnostika kppp (pouze odhad):

en: The PPP log has been saved
    as "%1".
    
    If you want to send a bug report, or have
    problems connecting to the Internet, please
    attach this file. It will help the maintainers
    to find the bug and to improve KPPP
cs: PPP záznam byl uložen jako "%1".
    
    Přejete-li si poslat hlášení o chybě nebo máte
    problémy s připojováním do internetu, přiložte
    prosím, tento soubor. Pomůžete tím správcům
    tohoto programu nalézt chybu a vylepšit KPPP.

en: kppp Statistics
cs: Statistiky kppp

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Local Addr:
cs: Lokální adresa:

en: Remote Addr:
cs: Vzdálená adresa:

en: bytes in
cs: došlých bytů

en: bytes out
cs: odchozích bytů

en: packets in
cs: došlých paketů

en: packets out
cs: odchozích paketů

en: vjcomp in
cs: došlých vjcomp

en: vjcomp out
cs: odchozích vjcomp

en: vjunc in
cs: došlých vjunc

en: vjunc out
cs: odchozích vjunc

en: unavailable
cs: nepřístupný

en: You will be asked a few questions on information
    which is needed to establish an Internet connection
    with your Internet Service Provider (ISP).
    
    Make sure you have the registration form from your
    ISP handy. If you have any problems, try the online
    help first. If any information is missing, contact
    your ISP.
cs: Budete dotázáni na pár informací, které jsou
    potřebné k vytvoření připojení do internetu
    přes vašeho poskytovatele připojení (ISP).
    
    Ujistěte se, že máte po ruce registrační formulář
    od svého ISP. Budete-li mít problémy, zkuste
    nejprve on-line nápovědu. Chybí-li nějaké informace,
    kontaktujte svého ISP.

en: Select the location where you plan to use this
    account from the list below. If your country or
    location is not listed, you have to create the
    account with the normal, dialog based setup.
    
    If you click "Cancel", the dialog based setup
    will start.
cs: Vyberte umístění, kde plánujete používat tento účet,
    ze seznamu uvedeného dole. Jestliže vaše země nebo
    umístění není uvedeno, budete muset vytvořit svůj účet
    pomocí normálního, dialogového, nastavení.
    
    Stisknete-li tlačítko "Zrušit", spustí se toto
    dialogové nastavení.

en: Select your Internet Service Provider (ISP) from
    the list below. If the ISP is not in this list,
    you have to click on "Cancel" and create this
    account using the normal, dialog-based setup.
    
    Click on "Next" when you have finished your
    selection.
cs: Vyberte svého poskytovatele připojení (ISP) ze seznamu 
    uvedeného níže. Jestliže váš ISP není uveden v tomto 
    seznamu, musíte stisknout tlačítko "Zrušit" a vytvořit 
    tento účet pomocí normálního, dialogového, nastavení.
    
    Po dokončení výběru klikněte na 
    tlačítko "Následující".

en: To log on to your ISP, kppp needs the username
    and the password you got from your ISP. Type
    in this information in the fields below.
    
    Word case is important here.
cs: K přihlášení k vašemu ISP potřebuje kppp uživatelské
    jméno a heslo, které jste obdržel od svého ISP. Tyto
    údaje vložte do políček uvedených níže.
    
    Je nutné rozlišovat velká a malá písmena.

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: If you need a special dial prefix (e.g. if you
    are using a telephone switch) you can specify
    it here. This prefix is dialed just before the
    phone number.
    
    If you have a telephone switch, you probably need
    to write "0" or "0," here.
cs: Potřebujete-li speciální předvolbu 
    (např. používáte-li pobočkovou ústřednu),
    zadejte ji zde. Tato předvolba
    je vytočena před telefonním číslem.
    
    Máte-li pob. ústřednu, vložíte zde pravděpodobně
    předvolbu "0" nebo "0,".

en: Dial prefix:
cs: Předvolba:

en: Finished!
    
    A new account has been created. Click "Finish" to
    go back to the setup dialog. If you want to
    check the settings of the newly created account,
    you can use "Edit" in the setup dialog.
cs: Hotovo.
    
    Nový účet byl vytvořen. Klikněte na tlačítko
    "Dokončit" pro návrat do dialogu nastavení. Přejete-li si
    si zkontrolovat nastavení nově vytvořeného účtu,
    můžete použít tlačítko "Úpravy" v dialogu nastavení.

en: kppp: no rulefile specified
cs: kppp: není zadán soubor pravidel

en: kppp: rulefile "%s" not found
cs: kppp: soubor "%s" s pravidly nebyl nalezen

en: kppp: rulefiles must have the extension ".rst"
cs: kppp: soubory pravidel musí mít koncovku ".rst"

en: kppp: error parsing the ruleset
cs: kppp: chyba při analýze na pravidel

en: kppp: parse error in line %d
cs: kppp: chyba při analýze na řádce %d

en: kppp: rulefile does not contain a default rule
cs: kppp: soubor pravidel neobsahuje výchozí pravidlo

en: kppp: rulefile does not contain a "name=..." line
cs: kppp: soubor pravidel neobsahuje řádek "name=..."

en: kppp: rulefile is ok
cs: kppp: soubor pravidel je v pořádku

en: You are not allowed to dial out with kppp.
    Contact your system administrator.
cs: Nemáte práva pro vytáčení pomocí kppp.
    Kontaktujte svého systémového administrátora.

en: Cannot find the PPP daemon.
    Make sure that pppd is installed.
cs: Není možné nalézt PPP démona.
    Ujistěte se, že je nainstalován pppd.

en: You do not have the permission to start pppd.
    Contact your system administrator and ask to get access to pppd.
cs: Nemáte práva pro spuštění pppd.
    Kontaktujte systémového administrátora, aby vám nastavil přístup k pppd.

en: You do not have sufficient permission to run:
    %1
    Please make sure that kppp is owned by root and has the SUID bit set.
cs: Nemáte dostatečná přístupová práva ke spuštění
    %1
    Prosím ujistěte se, že vlastníkem kppp je root a že je nastaven SUID bit.

en: %1 is missing or can not be read.
    Ask your system administrator to create this file (can be empty) with appropriate read and write permissions.
cs: %1 chybí nebo jej nelze číst.
    Požádejte správce systému, aby vytvořil (i prázdný) soubor s příslušnými právy ke čtení a zápisu.
