kfilereplace - en to cs translation catalogue (207 entries)

note: i18n(" captured text \"%1\" replaced with \"%2\" at line: %3, column: %4 ", capturedText, data, x, y);
en:  Line:%3,Col:%4 - "%1" -> "%2"
cs:  Řádek: %3, sl: %4 - "%1" -> "%2"

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Insert Searching/Replacing Strings
cs: Vložit vyhledávací/nahrazující řetězce

note: i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Choose String Adding Mode
cs: Zvolte režim vkládání řetězců

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Search and replace mode
cs: Režim vyhledání a nahrazení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Search only mode
cs: Pouze režim vyhledávání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search for:
cs: Hledat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace with:
cs: Nahradit za:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Search For
cs: Vyhledat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListView) i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replace With
cs: Nahradit za

note: i18n: ectx: Menu (help) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: &Help
cs: Nápo&věda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton) i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: &Cancel
cs: Z&rušit

en: Could not load the KFileReplace part.
cs: Nelze načíst KFileReplace part.

en: Could not find the KFileReplace part.
cs: Nelze nalézt KFileReplace part.

en: 1 byte | %1 bytes
cs[0]: %1 bajt
cs[1]: %1 bajty
cs[2]: %1 bajtů

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b> and load the string list. This file seems not to be a valid old kfr file or it is broken.</qt>
cs: <qt>Nelze otevřít soubor <b>%1</b> a načíst seznam řetězců. Tento soubor se nezdá být platným starším kfr souborem, anebo je poškozen.</qt>

en: Cannot read data.
cs: Nelze číst data.

en: Out of memory.
cs: Nedostatek paměti.

en: Ready.
cs: Připraven.

en: Search completed.
cs: Hledání dokončeno.

en: <qt>You have selected <b>%1</b> as the encoding of the files.<br />Selecting the correct encoding is very important as if you have files that have some other encoding than the selected one, after a replace you may damage those files.<br /><br />In case you do not know the encoding of your files, select <i>utf8</i> and <b>enable</b> the creation of backup files. This setting will autodetect <i>utf8</i> and <i>utf16</i> files, but the changed files will be converted to <i>utf8</i>.</qt>
cs: <qt>Vybrali jste <b>%1</b>, jako kódování souborů.<br />Výběr správného kódování je velice důležitý, protože když máte soubory s jiným kódováním, než vybraný soubor, po nahrazení můžete tyto soubory poškodit.<br /><br />V případě, že neznáte kódování svých souborů, vyberte <i>utf8</i> a <b>povolte</b> vytváření záložních souborů. Toto nastavění automaticky zjistí soubory v <i>utf8</i> a <i>utf16</i>, ale změněné soubory budou konvertovány do <i>utf8</i>.</qt>

en: File Encoding Warning
cs: Varování ohledně kódování souboru

en: Replacing files (simulation)...
cs: Nahrazuji soubory (simulace) ...

en: Replaced strings (simulation)
cs: Nahrazené řetězce (simulace)

en: Replacing files...
cs: Nahrazuji soubory...

en: Replaced strings
cs: Nahrazené řetězce

en: Stopping...
cs: Zastavuji...

en: There are no results to save: the result list is empty.
cs: Nejsou dostupné žádné výsledky k uložení, seznam je prázdný.

en: Files
cs: Soubory

en: Save Report
cs: Uložit hlášení

en: <qt>A folder or a file named <b>%1</b> already exists.</qt>
cs: <qt>Složka se jménem <b>%1</b> již existuje.</qt>

en: <qt>Cannot create the <b>%1</b> folder.</qt>
cs: <qt>Nelze vytvořit složku <b>%1</b>.</qt>

en: KFileReplace strings
cs: KFileReplace řetězce

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Load Strings From File
cs: Načíst řetězce ze souboru

en: Cannot open folders.
cs: Není možné otevřít složky.

en: Batch search and replace tool.
cs: Nástroj hromadného vyhledávání a náhrady.

en: Part of the KDEWebDev module.
cs: Část modulu KDEWebDev.

en: Original author of the KFileReplace tool
cs: Původní autor nástroje KFileReplace

en: Current maintainer, code cleaner and rewriter
cs: Současný správce, pročištění a přepsání kódu

en: Co-maintainer, KPart creator
cs: Spolu správce, tvůrce KPart

en: Original german translator
cs: Původní německý překladatel

en: Sorry, currently the KFileReplace part works only for local files.
cs: KFileReplace part pracuje pouze s lokálními soubory.

en: Non Local File
cs: Nelokální soubor

en: Customize Search/Replace Session...
cs: Vlastní hledání/nahrazování...

en: &Search
cs: &Hledat

en: S&imulate
cs: &Simulovat

en: &Replace
cs: Nah&radit

en: Sto&p
cs: Z&astavit

en: Cre&ate Report File...
cs: V&ytvořit soubor hlášení...

en: &Add String...
cs: Přid&at řetězec...

en: &Delete String
cs: &Smazat řetězec

en: &Empty Strings List
cs: Prázdný seznam ř&etězců

en: Edit Selected String...
cs: Upravit vybraný řetězec...

en: &Save Strings List to File...
cs: Uložit &seznamy řetězců do souboru...

en: &Load Strings List From File...
cs: &Načíst seznamy souborů ze souboru...

en: &Load Recent Strings Files
cs: &Načíst nedávné soubory řetězců

en: &Invert Current String (search <--> replace)
cs: Zaměnit aktuální řetězec (vyhledat <--> nahradit)

en: &Invert All Strings (search <--> replace)
cs: Zaměnit &všechny řetězce (vyhledat <--> nahradit)

en: &Include Sub-Folders
cs: &Začlenit podsložky

en: Create &Backup Files
cs: Vytvořit &záložní soubor

en: Case &Sensitive
cs: Rozlišovat &velikost

en: Enable Commands &in Replace String: [$command:option$]
cs: Povolit příkazy &v řetězci nahrazení: [$command:option$]

en: Enable &Regular Expressions
cs: Povolit &regulární výrazy

en: Configure &KFileReplace...
cs: Nastavit &KFileReplace...

en: &Properties
cs: &Vlastnosti

en: &Open
cs: &Otevřít

en: &Edit in Quanta
cs: &Upravit v Quantě

en: Open Parent &Folder
cs: Otevřít rodičovskou &složku

en: &Delete
cs: &Smazat

en: E&xpand Tree
cs: &Rozbalit strom

en: &Reduce Tree
cs: Sbalit st&rom

en: &About KFileReplace
cs: Inform&ace o aplikaci

en: KFileReplace &Handbook
cs: Příruč&ka KFileReplace

en: &Report Bug
cs: Nahlásit &chybu

en: <qt>Cannot open file <b>%1</b> for reading.</qt>
cs: <qt>Nelze otevřít soubor <b>%1</b> pro čtení.</qt>

en: <qt>Cannot open file <b>%1</b> for writing.</qt>
cs: <qt>Nelze otevřít soubor <b>%1</b> pro zápis.</qt>

en: <qt>Do you want to replace the string <b>%1</b> with the string <b>%2</b>?</qt>
cs: <qt>Přejete si nahradit řetězce <b>%1</b> řetězcem <b>%2</b>?</qt>

en: Confirm Replace
cs: Potvrdit nahrazení

en: Replace
cs: Nahradit

en: Do Not Replace
cs: Nenahrazovat

en:  Line:%2, Col:%3 - "%1"
cs:  Řádek:%2, Sl.:%3 - "%1"

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b> and load the string list.</qt>
cs: <qt>Nelze otevřít soubor <b>%1</b> a načíst seznam řetězců.</qt>

en: <qt>File <b>%1</b> seems not to be written in new kfr format. Remember that the old kfr format will be soon abandoned. You can convert your old rules files by simply saving them with kfilereplace.</qt>
cs: <qt>Soubor <b>%1</b> se zdá být zapsán v novém kfr formátu. Starý formát bude brzy opuštěn. Své staré soubory pravidel můžete převést pouhým uložením v KFileReplace.</qt>

en: Warning
cs: Varování

en: <qt>The format of kfr files has been changed; attempting to load <b>%1</b>. Please see the KFilereplace manual for details. Do you want to load a search-and-replace list of strings?</qt>
cs: <qt>Formát souborů kfr byl změněn; pokouším se o načtení <b>%1</b>. O podrobnostech se dočtete v manuálu KFilereplace. Přejete si načíst seznam řetězců k vyhledání a nahrazení?</qt>

en: Load
cs: Načíst

en: Do Not Load
cs: Nenačítat

en: There are no strings to search and replace.
cs: Nejsou zde žádné řetězce k hledání a nahrazení.

en: <qt>The main folder of the project <b>%1</b> does not exist.</qt>
cs: <qt>Hlavní složka projektu <b>%1</b> neexistuje.</qt>

en: <qt>Access denied in the main folder of the project:<br /><b>%1</b></qt>
cs: <qt>Přístup v hlavní složce projektu byl odmítnut:<br /><b>%1</b></qt>

note: i18n: ectx: Menu (kfilerepace)
en: Search/&Replace
cs: Hledat/Nah&radit

note: i18n: ectx: Menu (strings)
en: &Strings
cs: &Řetězce

note: i18n: ectx: Menu (results)
en: &Results
cs: &Výsledky

note: i18n: ectx: Menu (options)
en: &Options
cs: &Možnosti

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
cs: Na&stavení

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: KFileReplace Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů KFileReplace

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: &Soubor

en: <qt>Cannot invert string <b>%1</b>, because the search string would be empty.</qt>
cs: <qt>Nelze zaměnit řetězec <b>%1</b>, protože vyhledávací řetězec by byl prázdný.</qt>

en: Do you really want to delete %1?
cs: Přejete si skutečně smazat %1?

en: No strings to save as the list is empty.
cs: Žádné řetězce k uložení, protože seznam je prázdný.

en: KFileReplace Strings
cs: KFileReplace řetězce

en: Save Strings to File
cs: Uložit řetězce do souboru

en: File %1 cannot be saved.
cs: Soubor %1 nelze uložit.

en: Open &With...
cs: Otevřít &pomocí...

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Name
cs: Jméno

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Folder
cs: Složka

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Old Size
cs: Stará velikost

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: New Size
cs: Nová velikost

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Replaced Strings
cs: Nahrazené řetězce

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Owner User
cs: Vlastník

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Owner Group
cs: Skupina

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Size
cs: Velikost

note: i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView)
en: Found Strings
cs: Nalezené řetězce

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Green means ready
cs: Zelená znamená hotov

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Ready
cs: Připraven

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Yellow means wait while sorting list
cs: Žlutá znamená počkejte, dokud třídím seznam

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLed)
en: Please wait while sorting list
cs: Prosím, počkejte, dokud třídím seznam

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed)
en: Red means scanning files
cs: Červená znamená, že vyhledávání probíhá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Scanned files:
cs: Prohledané soubory:

en: Project Directory
cs: Adresář projektu

en: You must fill the combo boxes (location and filter) before continuing.
cs: Než budete pokračovat, musíte vyplnit položky (umístění a filtr).

en: Some edit boxes are empty in the <b>Owner</b> page.
cs: Některá políčka na stránce <b>majitele</b> jsou prázdná.

en: The minimum size is greater than the maximum size.
cs: Minimální velikost je větší než maximální.

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Search & Replace in Files
cs: Hledat & nahradit v souborech

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Now
cs: &Hledat nyní

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: Search Later
cs: Vyhledat později

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &General
cs: &Obecné

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Startup Folder Options
cs: Volby výchozí složky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Filter:
cs: Filtr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Location:
cs: Umístění:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox)
en: Insert a search path here. You can use the search path button.
cs: Sem vložte vyhledávací cestu. Můžete použít tlačítko vyhledat cestu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Include subfolders
cs: &Začlenit podsložky

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Search/Replace Strings
cs: Hledané/nahrazovací řetězce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Search:
cs: Hledat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Replace:
cs: Nahradit:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: General Options
cs: Obecné volby

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable &regular expressions
cs: Povolit &regulární výrazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do &backup copy instead of overwrite
cs: Udělat &záložní kopii namísto přepsání

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Case sensitive
cs: &Rozlišovat velká/malá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable co&mmands in the replace string
cs: Povolit ve vyhledávacím řetězci příkazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Backup copy suffix:
cs: Přípona záložní kopie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Encoding of the files:
cs: Kódování souborů:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: &Advanced
cs: &Pokročilé

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Ownership Filtering
cs: Filtrování vlastníků

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: User:
cs: Uživatel:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: ID (Number)
cs: ID (číslo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Equals To
cs: Rovno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Is Not
cs: Není rovno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Group:
cs: Skupina:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Access Date Filtering
cs: Filtrování podle přístupu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Dates valid for:
cs: Data platná pro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Accessed after:
cs: Čas přístupu po:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Accessed before:
cs: Čas přístupu před:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Last Writing Access
cs: Poslední zápis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox)
en: Last Reading Access
cs: Poslední čtení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Size Filtering
cs: Filtrování podle velikosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Minimum si&ze:
cs: Minimální &velikost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Maximum size:
cs: Maximální velikost:

note: i18n: ectx: property (caption), widget (QDialog)
en: Options
cs: Možnosti

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: General
cs: Obecné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable commands in replace strings
cs: Povolit příkazy v nahrazovacích řetězcích

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Notif&y on errors
cs: Upo&zornit při chybách

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velká/malá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Recursive (search/replace in all sub folders)
cs: Rekurzivně (nahradit i v podsložkách)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Enable regular e&xpressions
cs: Povolit &regulární výrazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do &backup copy
cs: Udělat &záložní kopii

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Advanced Options
cs: Pokročilé možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Ignore hidden files and folders
cs: Ignorovat skryté soubory a složky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Follow s&ymbolic links
cs: Následovat &symbolické odkazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: When searching, stop on first string found (faster but no details)
cs: Při hledání zastavit na prvním nalezeném řetězci (rychlejší, ale bez podrobností)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Do not show file if no strings are found or replaced
cs: Neukazovat soubor, pokud nebyly nalezeny nebo nahrazeny žádné řetězce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Show confirmation dialog
cs: Zobrazit potvrzovací dialog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Confirm before replace each string
cs: Potvrdit před každým nahrazením

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton)
en: &Default Values
cs: &Výchozí hodnoty

en: Batch search and replace tool
cs: Nástroj hromadného vyhledání a nahrazení

en: Shell author, KPart creator, co-maintainer
cs: Autor shellu, tvůrce KPart, spolu údržbář

en: Starting folder
cs: Počáteční složka

en: <qt>Cannot open the file <b>%1</b>.</qt>
cs: <qt>Nelze otevřít soubor <b>%1</b>.</qt>

en: Replace with
cs: Nahradit za

en: Total number occurrences
cs: Celkový počet výskytů

en: KFileReplace Report
cs: Hlášení KFileReplace

en: Searching/Replacing Strings Table
cs: Tabulka řetězců vyhledávání/nahrazení

en: Search for
cs: Vyhledat

en: Results Table
cs: Tabulka &výsledků

en: Created by
cs: Vytvořeno

en: date
cs: datum

en: Total occurrences
cs: Celkový počet výskytů

en: Shows the statistics of your operations. Note that the columns content changes depending on what kind of operation you are performing.
cs: Zobrazí statistiku vašich operací. Všimněte si, že obsah sloupců se mění v závislosti od druhu operace, kterou vykonáváte.

en: Shows a list of strings to search for (and if you specified it, a list of strings to replace with). Use the "add strings" dialog to edit your string list or double click on a string.
cs: Zobrazí seznam řetězců pro vyhledávání (a pokud jste jej určili, tak i seznam nahrazovacích řetězců). Použijte dialog "přidat řetězce" pro úpravu vašeho seznamu řetězců nebo dvakrát klikněte na řetězec.

en: Base folder for operations of search/replace. Insert path string here by hand or use the search button.
cs: Základní složka pro operace hledání/nahrazení. Sem vložte řetězec cesty ručně nebo použijte tlačítko vyhledávání.

en: Shell-like wildcards. Example: "*.html;*.txt;*.xml".
cs: Zástupné znaky podobné shellu. Příklad: "*.html; *.txt;*.xml".

en: Minimum value for access date.
cs: Minimální hodnota pro datum přístupu.

en: Maximum value for access date.
cs: Maximální hodnota pro datum přístupu.

en: Insert here the string to search for.
cs: Zadejte řetězec, který se má vyhledat.

en: Insert here the string to replace with.
cs: Zde zadejte nahrazující řetězec.

en: Enable this option if your search is case sensitive.
cs: Povolte tuto volbu pokud si nepřejete při hledání rozlišovat velikost písmen.

en: Enable this option to search in sub folders too.
cs: Povolte tuto volbu pokud si přejete prohledávat i podsložky.

en: Enable this option when you are searching for a string and you are only interested to know if the string is present or not in the current file.
cs: Zapněte tuto volbu, pokud hledáte řetězec a přejete si pouze vědět, zda se daný řetězec nachází v aktuálním souboru nebo ne.

en: Enable this option to ignore hidden files or folders.
cs: Povolte tuto volbu pokud si přejete ignorovat skryté soubory a složky.

en: If this option is enabled, KFR will show even the names of the files in which no string has been found or replaced.
cs: Pokud je tato volba zapnuta, KFR zobrazí i názvy souborů, ve kterých nebyl nahrazen nebo nalezen žádný řetězec.

en: Enable "commands". For example: if search string is "user" and replace string is the command "[$user:uid$]", KFR will substitute "user" with the uid of the user.
cs: Zapnout "příkazy". Například: pokud je řetězec hledání "user" a řetězec nahrazení je příkaz "[$user:uid$]", KFR nahradí "user" s uid uživatele.

en: Enable this option if you want leave original files untouched.
cs: Povolte tuto volbu pokud si přejete ponechat původní soubory nedotčené.

en: Enable this option if you want to be asked for single string replacement confirmation.
cs: Povolte tuto volbu pokud si přejete potvrzovat každé nahrazení řetězce.

en: Select search-only mode.
cs: Vybrat režim pouhého vyhledávání.

en: Select search-and-replace mode.
cs: Vybrat režim vyhledání a nahrazení.

en: Insert here a string you want search for.
cs: Zadejte řetězec, který se má vyhledat.

en: Insert here the string that KFR will use to replace the search string.
cs: Zde zadejte řetězec, který KFR použije k nahrazení hledaného řetězce.
