kdeqt - en to cs translation catalogue (1802 entries)

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPageSetupWidget) i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, QPrintWidget) i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:13 i18n: ectx: propert
en: Form
cs: Formulář

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:42 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Paper
cs: Papír

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pageSizeLabel)
en: Page size:
cs: Velikost stránky:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
cs: Šířka:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
cs: Výška:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, paperSourceLabel)
en: Paper source:
cs: Zdroj papíru:

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:128 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Orientation
cs: Orientace

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:134 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
cs: Na výšku

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:144 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
cs: Na šířku

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:151 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, reverseLandscape)
en: Reverse landscape
cs: Opačně na šířku

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:158 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, reversePortrait)
en: Reverse portrait
cs: Opačně na výšku

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:184 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Margins
cs: Okraje

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:192 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, topMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:195 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, topMargin)
en: top margin
cs: horní okraj

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:223 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, leftMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:226 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, leftMargin)
en: left margin
cs: levý okraj

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:255 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, rightMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:258 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, rightMargin)
en: right margin
cs: pravý okraj

note: i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:286 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, bottomMargin) i18n: file: gui/dialogs/qpagesetupwidget.ui:289 i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QDoubleSpinBox, bottomMargin)
en: bottom margin
cs: spodní okraj

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, printerGroup)
en: Printer
cs: Tiskárna

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:28 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
cs: &Název:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, properties)
en: P&roperties
cs: V&lastnosti

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Location:
cs: Umístění:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, preview)
en: Preview
cs: Náhled

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:78 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Type:
cs: Typ:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintwidget.ui:88 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lOutput)
en: Output &file:
cs: Výstupní &soubor:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:34 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabPage)
en: Page
cs: Strana

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintpropertieswidget.ui:44 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, cupsPropertiesPage)
en: Advanced
cs: Pokročilé

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:27 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, copiesTab)
en: Copies
cs: Kopie

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:39 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbPrintRange)
en: Print range
cs: Rozsah tisku

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printAll)
en: Print all
cs: Vytisknout všechny

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:69 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printRange)
en: Pages from
cs: Stránky od

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:89 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: to
cs: do

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:124 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printCurrentPage)
en: Current Page
cs: Aktuální stránka

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:131 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, printSelection)
en: Selection
cs: Výběr

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:154 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Output Settings
cs: Nastavení výstupu

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:160 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copies:
cs: Kopie:

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:193 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, collate)
en: Collate
cs: Uspořádat

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:210 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, reverse)
en: Reverse
cs: Opačně

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:234 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Options
cs: Volby

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:240 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, colorMode)
en: Color Mode
cs: Barevný režim

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:259 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, color)
en: Color
cs: Barva

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:269 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, grayscale)
en: Grayscale
cs: Odstíny šedi

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:279 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, duplex)
en: Duplex Printing
cs: Oboustranný tisk

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:285 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noDuplex)
en: None
cs: Nic

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:295 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, duplexLong)
en: Long side
cs: Dlouhá strana

note: i18n: file: gui/dialogs/qprintsettingsoutput.ui:302 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, duplexShort)
en: Short side
cs: Krátká strana

[ctx: QXml]
en: no error occurred
cs: nenastala žádná chyba

[ctx: QXml]
en: error triggered by consumer
cs: chyba vyvolaná uživatelem

[ctx: QXml]
en: unexpected end of file
cs: neočekávaný konec souboru

[ctx: QXml]
en: more than one document type definition
cs: více než jedna definice typu dokumentu

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing element
cs: nastala chyba při syntaktické analýze prvku

[ctx: QXml]
en: tag mismatch
cs: neshoda značky

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing content
cs: nastala chyba při syntaktické analýze obsahu

[ctx: QXml]
en: unexpected character
cs: neočekávaný znak

[ctx: QXml]
en: invalid name for processing instruction
cs: neplatný název pro zpracovávající instrukci

[ctx: QXml]
en: version expected while reading the XML declaration
cs: během čtení XML deklarace byla očekávána verze

[ctx: QXml]
en: wrong value for standalone declaration
cs: chybná hodnota pro samostatnou deklaraci

[ctx: QXml]
en: encoding declaration or standalone declaration expected while reading the XML declaration
cs: během čtení XML deklarace bylo očekáváno kódování deklarace, nebo samostatná deklarace

[ctx: QXml]
en: standalone declaration expected while reading the XML declaration
cs: během čtení XML deklarace byla očekávána samostatná deklarace

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing document type definition
cs: nastala chyba běhen syntaktické analýze definice typu

[ctx: QXml]
en: letter is expected
cs: očekáváno písmeno

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing comment
cs: nastala chyba při syntaktické analýze komentáře

[ctx: QXml]
en: error occurred while parsing reference
cs: nastala chyba při syntaktické analýze odkazu

[ctx: QXml]
en: internal general entity reference not allowed in DTD
cs: Odkaz obecné interní entity není v DTD povolen

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in attribute value
cs: v hodnotě atributu není povolena externě předávaná obecná entita

[ctx: QXml]
en: external parsed general entity reference not allowed in DTD
cs: v DTD není povolena externě předávaná obecná entita

[ctx: QXml]
en: unparsed entity reference in wrong context
cs: nezpracovaný odkaz na entitu ve špatném kontextu

[ctx: QXml]
en: recursive entities
cs: rekurzivní entity

[ctx: QXml]
en: error in the text declaration of an external entity
cs: chyba v textové deklaraci externí entity

en: Cannot assign to non-existent property "%1"
cs: Nelze přiřadit k neexistující výchozí vlastnosti "%1"

en: GestureArea: nested objects not allowed
cs: GestureArea: vnořené objekty nejsou povoleny

en: GestureArea: syntax error
cs: GestureArea: chybná syntaxe

en: GestureArea: script expected
cs: GestureArea: očekáván skript

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to create BLOB
cs: BLOB nelze vytvořit

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to write BLOB
cs: BLOB nelze zapisovat

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to open BLOB
cs: BLOB nelze otevřít

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to read BLOB
cs: BLOB nelze číst

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not find array
cs: Nelze nalézt pole

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get array data
cs: Nelze nalézt data pole

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get query info
cs: Nelze získat informace dotazu

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not start transaction
cs: Nelze začít transakci

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to commit transaction
cs: Chyba při potvrzení transakce

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not allocate statement
cs: Nelze alokovat výraz

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not prepare statement
cs: Nelze připravit výraz

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe input statement
cs: Nelze popsat vstupní výraz

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not describe statement
cs: Nelze popsat výraz

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to close statement
cs: Nelze uzavřít příkaz

[ctx: QIBaseResult]
en: Unable to execute query
cs: Nelze vykonat dotaz

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not fetch next item
cs: Nelze stáhnout následující položku

[ctx: QIBaseResult]
en: Could not get statement info
cs: Nelze získat informace výrazu

[ctx: QIBaseDriver]
en: Error opening database
cs: Chyba při otevírání databáze

[ctx: QIBaseDriver]
en: Could not start transaction
cs: Nelze začít transakci

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to commit transaction
cs: Chyba při potvrzení transakce

[ctx: QIBaseDriver]
en: Unable to rollback transaction
cs: Transakci nelze vrátit

[ctx: QODBCResult]
en: QODBCResult::reset: Unable to set 'SQL_CURSOR_STATIC' as statement attribute. Please check your ODBC driver configuration
cs: QODBCResult::reset: Nelze nastavit 'SQL_CURSOR_STATIC' jako atribut příkazu. Prosím zkontrolujte své nastavení ovladače ODBC.

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to execute statement
cs: Nelze vykonat příkaz

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch
cs: Nelze načíst

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch next
cs: Nelze načíst následující

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch first
cs: Nelze načíst první

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch previous
cs: Nelze načíst předchozí

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to fetch last
cs: Nelze načíst poslední

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to prepare statement
cs: Nelze připravit příkaz

[ctx: QODBCResult]
en: Unable to bind variable
cs: Nelze připojit proměnnou

en: Unable to connect
cs: Nelze se připojit

en: Unable to connect - Driver doesn't support all functionality required
cs: Nelze se připojit - ovladač neobsahuje všechny potřebné vlastnosti

en: Unable to disable autocommit
cs: Nelze vypnout automatické odesílání

en: Unable to commit transaction
cs: Nelze odeslat transakci

en: Unable to rollback transaction
cs: Transakci nelze vrátit

en: Unable to enable autocommit
cs: Nelze povolit automatické odesílání

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column count
cs: Chyba při získávání počtu sloupců

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column name
cs: Chyba při získávání názvu sloupce

[ctx: QSymSQLResult]
en: Error retrieving column type
cs: Chyba získávání typu sloupce

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to fetch row
cs: Nelze načíst řadu

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to execute statement
cs: Nelze vykonat příkaz

[ctx: QSymSQLResult]
en: Statement is not prepared
cs: Výraz není připraven

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to reset statement
cs: Výraz nelze obnovit

[ctx: QSymSQLResult]
en: Unable to bind parameters
cs: Nelze připojit parametry

[ctx: QSymSQLResult]
en: Parameter count mismatch
cs: Nesoulad počtu parametrů

en: Invalid option:
cs: Neplatná volba:

en: Error opening database
cs: Chyba při otevírání databáze

en: POLICY_DB_DEFAULT must be defined before any other POLICY definitions can be used
cs: POLICY_DB_DEFAULT musí být definováno před tím, než mohou být použity jiné definice POLICY

en: Unable to begin transaction
cs: Nelze začít transakci

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to fetch results
cs: Nelze načíst výsledky

[ctx: QSQLite2Result]
en: Unable to execute statement
cs: Nelze vykonat příkaz

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to execute statement
cs: Nelze vykonat příkaz

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to prepare statement
cs: Nelze připravit příkaz

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to bind variable
cs: Nelze připojit proměnnou

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch record %1
cs: Nelze načíst záznam %1

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch next
cs: Nelze načíst následující

[ctx: QDB2Result]
en: Unable to fetch first
cs: Nelze načíst první

en: Unable to set autocommit
cs: Nelze povolit automatické odesílání

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to fetch data
cs: Data nelze načíst

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute query
cs: Nelze vykonat dotaz

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store result
cs: Nelze uložit výsledek

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute next query
cs: Nelze vykonat následující dotaz

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store next result
cs: Nelze uložit následující výsledek

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to prepare statement
cs: Nelze připravit příkaz

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to reset statement
cs: Výraz nelze obnovit

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to bind value
cs: Nelze připojit hodnotu

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to execute statement
cs: Nelze vykonat příkaz

[ctx: QMYSQLResult]
en: Unable to store statement results
cs: Nelze uložit výsledky příkazu

en: Unable to open database '
cs: Nelze otevřít databázi

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to fetch row
cs: Nelze načíst řadu

[ctx: QSQLiteResult]
en: No query
cs: Žádný dotaz

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute statement
cs: Nelze vykonat příkaz

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to execute multiple statements at a time
cs: Nelze vykonat více příkazů naráz

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to reset statement
cs: Nelze vynulovat příkaz

[ctx: QSQLiteResult]
en: Unable to bind parameters
cs: Nelze připojit parametry

[ctx: QSQLiteResult]
en: Parameter count mismatch
cs: Nesoulad počtu parametrů

en: Error closing database
cs: Chyba při zavírání databáze

en: Unable to open connection
cs: Nelze se otevřít spojení

en: Unable to use database
cs: Nelze použít databázi

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to create query
cs: Nelze vytvořit dotaz

[ctx: QPSQLResult]
en: Unable to prepare statement
cs: Nelze připravit výraz

en: Could not begin transaction
cs: Nelze začít transakci

en: Could not commit transaction
cs: Nelze potvrdit transakci

en: Could not rollback transaction
cs: Nelze vrátit transakci

en: Unable to subscribe
cs: Nelze se přihlásit

en: Unable to unsubscribe
cs: Nelze se odhlásit

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind column for batch execute
cs: Nelze připojit sloupec k dávkovému příkazu

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute batch statement
cs: Nelze vykonat dávkový příkaz

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to goto next
cs: Nelze přejít na následující

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to alloc statement
cs: Nelze alokovat příkaz

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to prepare statement
cs: Nelze připravit příkaz

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to get statement type
cs: Nelze získat typ příkazu

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to bind value
cs: Nelze připojit hodnotu

[ctx: QOCIResult]
en: Unable to execute statement
cs: Nelze vykonat příkaz

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to initialize
cs: Nelze inicializovat

en: Unable to logon
cs: Nelze se připojit

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to begin transaction
cs: Nelze začít transakci

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to commit transaction
cs: Chyba při potvrzení transakce

[ctx: QOCIDriver]
en: Unable to rollback transaction
cs: Transakci nelze vrátit

en: Invalid empty URL
cs: Neplatné prázdné URL

en: createObject: value is not an object
cs: createObject: hodnota není objektem

en: Invalid property assignment: "%1" is a read-only property
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: "%1" je vlastnost pouze pro čtení

en: Invalid property assignment: unknown enumeration
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: neznámý výčet

en: Invalid property assignment: string expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekáván řetězec

en: Invalid property assignment: url expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekáváno url

en: Invalid property assignment: unsigned int expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekáván neoznačený int

en: Invalid property assignment: int expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekáván int

en: Invalid property assignment: number expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekáváno číslo

en: Invalid property assignment: color expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekávána barva

en: Invalid property assignment: date expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekáváno datum

en: Invalid property assignment: time expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekáván čas

en: Invalid property assignment: datetime expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekáván datetime

en: Invalid property assignment: point expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekáván bod

en: Invalid property assignment: size expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekávána velikost

en: Invalid property assignment: rect expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekáván rect

en: Invalid property assignment: boolean expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekávána binární

en: Invalid property assignment: 3D vector expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekáván 3D vektor

en: Invalid property assignment: unsupported type "%1"
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: nepodporovaný typ "%1"

en: Element is not creatable.
cs: Prvek nelze vytvořit.

en: Component elements may not contain properties other than id
cs: Prvky komponenty nesmí obsahovat vlastnosti jiné než id

en: Invalid component id specification
cs: Neplatná specifikace komponenty id

en: id is not unique
cs: ID není unikátní.

en: Invalid component body specification
cs: Neplatná specifikace těla komponenty

en: Component objects cannot declare new properties.
cs: Předměty komponenty nemohou deklarovat nové vlastnosti.

en: Component objects cannot declare new signals.
cs: Předměty komponenty nemohou deklarovat nové signály.

en: Component objects cannot declare new functions.
cs: Předměty komponenty nemohou deklarovat nové funkce.

en: Cannot create empty component specification
cs: Nelze vytvořit specifikaci pro prázdnou komponentu

en: "%1.%2" is not available in %3 %4.%5.
cs: "%1.%2" není k dispozici v %3 %4.%5.

en: Incorrectly specified signal assignment
cs: Nesprávně zadané přiřazení signálu

en: Cannot assign a value to a signal (expecting a script to be run)
cs: Nelze přiřadit hodnotu k signálu (očekává se spuštění skriptu)

en: Empty signal assignment
cs: Prázdné přiřazení signálu

en: Empty property assignment
cs: Prázdné přiřazení vlastnosti

en: Attached properties cannot be used here
cs: Přidružené vlastnosti zde nemohou být použity

en: Non-existent attached object
cs: Neexistující přidružený objekt

en: Invalid attached object assignment
cs: Neplatné označení přiřazeného objektu

en: Cannot assign to non-existent default property
cs: Nelze přiřadit k neexistující výchozí vlastnosti

en: Invalid use of namespace
cs: Neplatné použití jmenného prostoru

en: Not an attached property name
cs: Není přidruženou vlastností názvu

en: Invalid use of id property
cs: Neplatné užití vlastnosti id

en: Property has already been assigned a value
cs: K vlastnosti již byla přiřazena hodnota

en: Invalid grouped property access
cs: Neplatný přístup ke skupinovým vlastnostem

en: Cannot assign a value directly to a grouped property
cs: Nelze přímo přiřadit hodnotu ke skupinové vlastnosti

en: Invalid property use
cs: Nekorektní použití vlastnosti

en: Property assignment expected
cs: Očekáváno přiřazení vlastnosti

en: Single property assignment expected
cs: Očekáváno přiřazení samostatné vlastnosti

en: Unexpected object assignment
cs: Neočekávané přiřazení objektu

en: Cannot assign object to list
cs: K seznamu nelze přiřadit objekt

en: Can only assign one binding to lists
cs: K seznamu lze přiřadit pouze jednu vazbu

en: Cannot assign primitives to lists
cs: K seznamu nelze přiřadit primitivní objekt

en: Cannot assign multiple values to a script property
cs: K vlastnosti skriptu nelze přiřadit více proměnných

en: Invalid property assignment: script expected
cs: Neplatné přiřazení vlastnosti: očekáván skript

en: Cannot assign multiple values to a singular property
cs: K jedné vlastnosti nelze přiřadit více hodnot

en: Cannot assign object to property
cs: K vlastnosti nelze přiřadit objekt

en: "%1" cannot operate on "%2"
cs: "%1" nemůže působit na "%2"

en: Duplicate default property
cs: Duplicitní výchozí vlastnost

en: Duplicate property name
cs: Duplicitní název vlastnosti

en: Property names cannot begin with an upper case letter
cs: Názvy vlastností nemohou začínat velkými písmeny

en: Illegal property name
cs: Nepovolený název vlastnosti

en: Duplicate signal name
cs: Duplicitní název signálu

en: Signal names cannot begin with an upper case letter
cs: Názvy signálů nemohou začínat velkými písmeny

en: Illegal signal name
cs: Neplatný název signálu

en: Duplicate method name
cs: Duplicitní název metody

en: Method names cannot begin with an upper case letter
cs: Názvy metod nesmí začínat velkými písmeny

en: Illegal method name
cs: Neplatný název metody

en: Property value set multiple times
cs: Hodnota vlastnosti je již nastavena

en: Invalid property nesting
cs: Neplatné vnoření vlastnosti

en: Cannot override FINAL property
cs: Nelze přepsat KONEČNOU vlastnost

en: Invalid property type
cs: Chybný typ vlastnosti

en: Invalid empty ID
cs: Neplatné prázdné ID

en: IDs cannot start with an uppercase letter
cs: ID nemohou začínat velkými písmeny

en: IDs must start with a letter or underscore
cs: ID musí začínat písmenem nebo podtržítkem

en: IDs must contain only letters, numbers, and underscores
cs: ID mohou obsahovat pouze písmena, čísla a podtržítka

en: ID illegally masks global JavaScript property
cs: ID nedovoleně maskuje globální vlastnost JavaScriptu

en: No property alias location
cs: Žádné umístění aliasu vlastnosti

en: Invalid alias location
cs: Neplatné umístění aliasu

en: Invalid alias reference. An alias reference must be specified as <id>, <id>.<property> or <id>.<value property>.<property>
cs: Neplatný odkaz aliasu. Tento odkaz musí být zadán jako <id>, <id>.<property> nebo <id>.<value property>.<property>

en: Invalid alias reference. Unable to find id "%1"
cs: Neplatný odkaz aliasu. Nelze nalézt id "%1"

en: Alias property exceeds alias bounds
cs: Alias vlastností překračuje hranice

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Syntax error
cs: Chyba syntaxe

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected token `%1'
cs: Neočekávaný symbol `%1'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected token `%1'
cs: Očekáván symbol `%1'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal unicode escape sequence
cs: Nepovolená řídící sekvence unicode

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal character
cs: Nepovolený znak

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed string at end of line
cs: Neuzavřený řetězec na konci řádky

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal escape sequence
cs: Nepovolená escape sekvence

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unclosed comment at end of file
cs: Nezakončený komentář na konci souboru

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Illegal syntax for exponential number
cs: Nepovolená syntaxe pro exponenciální číslo

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Identifier cannot start with numeric literal
cs: Identifikátor nemůže začínat číselným literálem

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression literal
cs: Nedokončený literál regulárního výrazu

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid regular expression flag '%0'
cs: Neplatný příznak regulárního výrazu '%0'

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression backslash sequence
cs: Neukončená sekvence zpětných lomítek regulárního výrazu

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unterminated regular expression class
cs: Neukončená třída regulárního výrazu

en: Script %1 unavailable
cs: Skript %1 je nedostupný

en: Type %1 unavailable
cs: Typ %1 je nedostupný

en: Namespace %1 cannot be used as a type
cs: Jmenný prostor %1 nemůže být použit jako typ

en: plugin cannot be loaded for module "%1": %2
cs: zásuvný modul nemůže být načten pro modul "%1" :"%2"

en: module "%1" plugin "%2" not found
cs: zásuvný modul "%2" modulu "%1" nenalezen

en: module "%1" version %2.%3 is not installed
cs: modul "%1" verze %2.%3 není nainstalován

en: module "%1" is not installed
cs: modul "%1" není nainstalován

en: "%1": no such directory
cs: "%1": takový adresář neexistuje

en: import "%1" has no qmldir and no namespace
cs: import "%1" nemá žádný qmldir a jmenný prostor

en: - %1 is not a namespace
cs: - %1 není jmenný prostor.

en: - nested namespaces not allowed
cs: - vnořený jmenný prostor není povolen

en: local directory
cs: místní adresář

en: is ambiguous. Found in %1 and in %2
cs: je nejednoznačný. Byl nalezeno jak v %1, tak v %2

en: is ambiguous. Found in %1 in version %2.%3 and %4.%5
cs: je nejednoznačný. Byl nalezeno v %1, verzi  %2.%3 a %4.%5

en: is instantiated recursively
cs: je instance vytvořená rekurzivně

en: is not a type
cs: není typem

en: File name case mismatch for "%1"
cs: Nesoulad velikosti písmen v názvu souboru "%1"

en: executeSql called outside transaction()
cs: executeSql vyvolal vnější transakci()

en: Read-only Transaction
cs: Transakce pouze pro čtení

en: Version mismatch: expected %1, found %2
cs: Verze se neshodují: byla očekávána  %1, nalezena %2

en: SQL transaction failed
cs: SQL transakce selhala

en: transaction: missing callback
cs: transakce: chybí callback (zpětné volání)

en: SQL: database version mismatch
cs: SQL: neshodují se verze databáze

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create object of type %1
cs: Nelze vytvořit objekt typu %1

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign value %1 to property %2
cs: Nelze přiřadit hodnotu %1 k vlastnosti %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object type %1 with no default method
cs: Nelze přiřadit objekt typu %1 žádnou výchozí metodu

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot connect mismatched signal/slot %1 %vs. %2
cs: Nelze propojit neodpovídající si signál/slot %1 %vs. %2

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign an object to signal property %1
cs: Nelze přiřadit objekt k vlastnosti signálu %1

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to list
cs: Nelze přiřadit objekt k seznamu

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot assign object to interface property
cs: Nelze přiřadit objekt k vlastnosti rozhraní

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Unable to create attached object
cs: Nelze vytvořit přidružený objekt

[ctx: QDeclarativeVME]
en: Cannot set properties on %1 as it is null
cs: Nelze nastavit vlastnost %1 jako nulu

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Property value set multiple times
cs: Hodnota vlastnosti nastavena vícekrát

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected type name
cs: Očekáván název typu

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid import qualifier ID
cs: Neplatné ID kvalifikátoru pro import

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Reserved name "Qt" cannot be used as an qualifier
cs: Vyhrazený název "Qt" nemůže být užit jako kvalifikátor

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import qualifiers must be unique.
cs: Kvalifikátory pro import skriptu musí být unikátní.

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Script import requires a qualifier
cs: Pro import skriptu je třeba kvalifikátor

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Library import requires a version
cs: Pro import knihovny je vyžadována verze

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected parameter type
cs: Neočekávaný typ parametru

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Invalid property type modifier
cs: Neplatný typ modifikátoru typu

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Unexpected property type modifier
cs: Neočekávaný modifikátor pro typ vlastnosti

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Expected property type
cs: Očekáván typ vlastnosti

[ctx: QDeclarativeParser]
en: Readonly not yet supported
cs: Pouze pro čtení zatím není podporováno

[ctx: QDeclarativeParser]
en: JavaScript declaration outside Script element
cs: Deklarace JavaScriptu je mimo prvek Scriptu

en: Could not load cursor delegate
cs: Nelze načíst delegáta kurzoru.

en: Could not instantiate cursor delegate
cs: Nelze vytvořit instanci pro delegáta kurzoru

en: front is a write-once property
cs: front je vlastnost pro jediný zápis

en: back is a write-once property
cs: back je vlastnost pro jediný zápis

[ctx: QDeclarativeAnimatedImage]
en: Qt was built without support for QMovie
cs: Qt bylo zkompilováno bez podpory pro QMovie

en: KeyNavigation is only available via attached properties
cs: KeyNavigation je dostupná pouze přes přidružené vlastnosti

en: Keys is only available via attached properties
cs: Keys je dostupná pouze přes přidružené vlastnosti

en: LayoutMirroring is only available via attached properties
cs: LayoutMirroring je dostupná pouze přes přidružené vlastnosti

en: Loader does not support loading non-visual elements.
cs: Zavaděč nepodporuje načítání nevizuálních prvků.

en: Delegate component must be Item type.
cs: Komponenta delegáta musí být typu Item.

en: Possible anchor loop detected on vertical anchor.
cs: Byla detekována možná smyčka ukotvení na svislé kotvě.

en: Possible anchor loop detected on horizontal anchor.
cs: Byla detekována možná smyčka ukotvení na vodorovné kotvě.

en: Cannot anchor to a null item.
cs: Nelze ukotvit k nulové položce.

en: Cannot anchor a horizontal edge to a vertical edge.
cs: Nelze ukotvit vodorovný okraj ke svislému okraji.

en: Cannot anchor item to self.
cs: Nelze ukotvit položku k sobě samé

en: Cannot change the animation assigned to a Behavior.
cs: Nelze změnit animaci přiřazenou k Chování.

en: Error decoding: %1: %2
cs: Chyba při dekódování %1: %2

en: Failed to get image from provider: %1
cs: Získání obrazu od dodavatele selhalo: %1

en: Cannot open: %1
cs: Nelze otevřít: %1

en: Cannot animate non-existent property "%1"
cs: Nelze animovat neexistující vlastnost "%1"

en: Cannot animate read-only property "%1"
cs: Nelze animovat vlastnost  "%1", jež je pouze pro čtení

en: Cannot set a duration of < 0
cs: Nelze nastavit dobu trvání  < 0

en: Unable to preserve appearance under complex transform
cs: Není možné zachovat vzhled při celkové transformaci

en: Unable to preserve appearance under non-uniform scale
cs: Není možné zachovat vzhled při nejednotné změně měřítka

en: Unable to preserve appearance under scale of 0
cs: Není možné zachovat vzhled při nulovém měřítku

en: remove: index %1 out of range
cs: odebrání: index %1 je mimo rozsah

en: insert: value is not an object
cs: vložení: hodnota není objektem

en: insert: index %1 out of range
cs: vložení: index %1 je mimo rozsahu

en: move: out of range
cs: přesun: mimo rozsah

en: append: value is not an object
cs: připojení: hodnota není objektem

en: set: value is not an object
cs: nastavení: hodnota není objektem

en: set: index %1 out of range
cs: nastavení: index %1 je mimo rozsah

en: ListElement: cannot contain nested elements
cs: SeznamPrvků: nelze umístit vnořené prvky

en: ListElement: cannot use reserved "id" property
cs: SeznamPrvků: nelze použít vyhrazenou vlastnost "id"

en: ListElement: cannot use script for property value
cs: SeznamPrvků: nelze použít skript pro hodnotu vlastnosti

en: ListModel: undefined property '%1'
cs: SeznamModelů: nedefinována vlastnost '%1'

en: "%1" duplicates a previous role name and will be disabled.
cs: "%1" duplikuje předešlý název role, a proto bude vypnut.

[ctx: QDeclarativeXmlRoleList]
en: An XmlListModel query must start with '/' or "//"
cs: Dotaz XmlListModel musí začínat znaky '/' nebo "//"

en: invalid query: "%1"
cs: neplatný dotaz: "%1"

en: PropertyChanges does not support creating state-specific objects.
cs: ZměnyVlastností nepodporují tvorbu objektů o specifických stavech.

en: Cannot assign to read-only property "%1"
cs: Nelze přiřadit k hodnotě "%1", jež je pouze pro čtení

en: Application is an abstract class
cs: Aplikace je abstraktní třídy

en: Animation is an abstract class
cs: Animace je abstraktní třídy

[ctx: QDeclarativeXmlListModel]
en: Qt was built without support for xmlpatterns
cs: Qt bylo zkompilováno bez podpory xmlpatterns

en: Connections: nested objects not allowed
cs: Spojení: vnořené položky nejsou povoleny

en: Connections: syntax error
cs: Spojení: chybná syntaxe

en: Connections: script expected
cs: Spojení: byl očekáván skript

[ctx: Debugger::JSAgentWatchData]
en: [Array of length %1]
cs: [Pole délky %1]

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Activates the program's main window
cs: Aktivuje hlavní okno programu

en: Go Back
cs: Zpět

en: < &Back
cs: < &Zpět

en: Continue
cs: Pokračovat

en: &Next
cs: &Následující

en: &Next >
cs: &Následující >

en: Commit
cs: Potvrdit

en: Done
cs: Hotovo

en: &Finish
cs: Do&končit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Help
cs: Nápověda

en: &Help
cs: Nápo&věda

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page Setup
cs: Nastavení stránky

[ctx: QPrintDialog]
en: Print
cs: Tisk

en: &Options >>
cs: M&ožnosti >>

en: &Print
cs: Vy&tisknout

en: &Options <<
cs: M&ožnosti <<

en: Print to File (PDF)
cs: Vytisknout do souboru (PDF)

en: Print to File (Postscript)
cs: Vytisknout do souboru (PostScript)

en: Local file
cs: Místní soubor

en: Write %1 file
cs: Zapsat soubor %1

en: Print To File ...
cs: Vytisknout do souboru...

en: %1 is a directory.
    Please choose a different file name.
cs: %1 je adresářem.
    Prosím zvolte jiný název souboru.

en: File %1 is not writable.
    Please choose a different file name.
cs: Soubor %1 není zapisovatelný.
    Prosím zvolte jiný název souboru.

en: %1 already exists.
    Do you want to overwrite it?
cs: Soubor %1 již existuje.
    Přejete si jej přepsat?

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Name
cs: Název

[ctx: QPPDOptionsModel]
en: Value
cs: Hodnota

en: Show Details...
cs: Zobrazit podrobnosti...

en: Hide Details...
cs: Skrýt podrobnosti...

[ctx: QMessageBox]
en: Help
cs: Nápověda

en: <h3>About Qt</h3><p>This program uses Qt version %1.</p>
cs: <h3>O Qt</h3><p>Tento program používá Qt verzi %1.</p>

en: <p>Qt is a C++ toolkit for cross-platform application development.</p><p>Qt provides single-source portability across all major desktop operating systems. It is also available for embedded Linux and other embedded and mobile operating systems.</p><p>Qt is available under three different licensing options designed to accommodate the needs of our various users.</p><p>Qt licensed under our commercial license agreement is appropriate for development of proprietary/commercial software where you do not want to share any source code with third parties or otherwise cannot comply with the terms of the GNU LGPL version 3 or GNU LGPL version 2.1.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 3 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 3.</p><p>Qt licensed under the GNU LGPL version 2.1 is appropriate for the development of Qt&nbsp;applications provided you can comply with the terms and conditions of the GNU LGPL version 2.1.</p><p>Please see <a href="http://%2/">%2</a> for an overview of Qt licensing.</p><p>Copyright (C) %1 The Qt Company Ltd and other contributors.</p><p>Qt and the Qt logo are trademarks of The Qt Company Ltd.</p><p>Qt is The Qt Company Ltd product developed as an open source project. See <a href="http://%3/">%3</a> for more information.</p>
cs: <p>Qt je soubor nástrojů C++ pro mezi platformní vývoj aplikací.</p><p>Qt poskytuje přenositelnost mezi všemi hlavními operačními systémy. Qt je také dostupné pro vestavěná zařízení s Linuxem a jinými systémy a mobilní operační systémy.</p><p>Qt je dostupné pod třemi různými licencemi navrženými dle potřeb různých uživatelů.</p><p>Qt s licencí podléhající smlouvě o komerčním použití je vhodné pro vývoj uzavřeného/komerčního softwaru, kdy si nepřejete sdílet zdrojové kódy se třetími stranami nebo není možné vyhovět smluvním podmínkám GNU LGPL verze 3.0 nebo GNU LGPL verze 2.1.</p><p>Qt s licencí dle GNU LGPL verze 3 je vhodné pro vývoj aplikací kdy se můžete řídit podmínkami smlouvy GNU LGPL verze 3.</p><p>Qt s licencí dle GNU LGPL verze 2.1 je vhodné pro vývoj aplikací, kdy se můžete řídit podmínkami smlouvy GNU LGPL verze 2.1.</p><p>Navštivte <a href="http://%2">%2</a> pro přehled licencí Qt.</p><p>Copyright (C) %1 The Qt Company Ltd a další přispěvatelé.</p><p>Qt je produktem společnosti The Qt Company Ltd vyvíjeným jako open source. Více informací hledejte na <a href= "http://%3/">%3</a>.</p>

en: About Qt
cs: O knihovně Qt

en: %1 bytes
cs: %1 bajtů

en: Invalid filename
cs: Neplatný název souboru

en: <b>The name "%1" can not be used.</b><p>Try using another name, with fewer characters or no punctuations marks.
cs: <b>Název souboru „%1“ nelze použít.</b><p>Zkuste použít jiný, na méně znaků nebo bez interpunkčních znamének.

en: Name
cs: Název

en: Size
cs: Velikost

[ctx: Match OS X Finder]
en: Kind
cs: Druh

[ctx: All other platforms]
en: Type
cs: Typ

en: Date Modified
cs: Datum změny

en: What's This?
cs: Co je toto?

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print Preview
cs: Náhled před tiskem

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Next page
cs: Následující strana

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Previous page
cs: Předchozí strana

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: First page
cs: První strana

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Last page
cs: Poslední strana

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit width
cs: Přizpůsobit šířce

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Fit page
cs: Přizpůsobit straně

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom in
cs: Přiblížit

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Zoom out
cs: Oddálit

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Portrait
cs: Na výšku

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Landscape
cs: Na šířku

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show single page
cs: Jedna strana

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show facing pages
cs: Protilehlé stránky

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Show overview of all pages
cs: Všechny strany

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Print
cs: Tisk

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Page setup
cs: Nastavení stránky

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Close
cs: Zavřít

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PDF
cs: Exportovat do PDF

[ctx: QPrintPreviewDialog]
en: Export to PostScript
cs: Exportovat do PostScriptu

en: Select Font
cs: Vybrat písmo

en: &Font
cs: &Písmo

en: Font st&yle
cs: Ře&z písma

en: &Size
cs: Veliko&st

en: Effects
cs: Efekty

en: Stri&keout
cs: Přeš&krtnuté

en: &Underline
cs: &Podtržené

en: Sample
cs: Vzorek

en: Wr&iting System
cs: Sys&tém psaní

en: File exists
cs: Soubor existuje

en: <qt>Do you want to overwrite it?</qt>
cs: <qt>Přejete si jej přepsat?</qt>

en: A4 (210 x 297 mm, 8.26 x 11.7 inches)
cs: A4 (210 x 297 mm, 8,26 x 11,7 palců)

en: B5 (176 x 250 mm, 6.93 x 9.84 inches)
cs: B5 (176 x 250 mm, 6,93 x 9,84 palců)

en: Executive (7.5 x 10 inches, 191 x 254 mm)
cs: Executive (7,5 x 10 palců, 191 x 254 mm)

en: Legal (8.5 x 14 inches, 216 x 356 mm)
cs: Legal (8,5 x 14 palců, 216 x 356 mm)

en: Letter (8.5 x 11 inches, 216 x 279 mm)
cs: Letter (8,5 x 11 palců, 216 x 279 mm)

en: Print selection
cs: Vytisknout výběr

en: Print current page
cs: Vytisknout aktuální stránku

en: Custom
cs: Vlastní

en: Centimeters (cm)
cs: Centimetry (cm)

en: Millimeters (mm)
cs: Milimetry (mm)

en: Inches (in)
cs: Palce (in)

en: Points (pt)
cs: Body (pt)

en: Enter a value:
cs: Zadat novou hodnotu:

en: Print
cs: Tisk

en: The 'From' value cannot be greater than the 'To' value.
cs: Hodnota 'Od' nemůže být větší než 'Do'.

en: Remove
cs: Odstranit

en: locally connected
cs: Připojen lokálně

en: Aliases: %1
cs: Aliasy: %1

en: unknown
cs: neznámý

en: <empty>
cs: <prázdné>

en: Undo %1
cs: Zpět %1

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
cs: Zpět

en: Redo %1
cs: Znovu %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
cs: Znovu

en: Home
cs: Domů

[ctx: QFileDialog]
en: My Computer
cs: Můj počítač

en: %1 byte(s)
cs: %1 bajt(y)

en: False
cs: Nepravda

en: True
cs: Pravda

[ctx: QFileDialog]
en: Drive
cs: Mechanika

[ctx: QFileDialog]
en: File
cs: Soubor

[ctx: Match Windows Explorer]
en: File Folder
cs: Složka souborů

[ctx: All other platforms]
en: Folder
cs: Složka

[ctx: All other platforms]
en: Shortcut
cs: Zkratka

[ctx: QFileDialog]
en: Unknown
cs: Neznámá

en: Minimize
cs: Minimalizovat

en: Maximize
cs: Maximalizovat

en: Unshade
cs: Rozbalit

en: Shade
cs: Sbalit

en: Restore Down
cs: Obnovit dolů

en: Restore
cs: Obnovit

en: Close
cs: Zavřít

en: Menu
cs: Nabídky

en: &Restore
cs: Obno&vit

en: &Move
cs: Přes&unout

en: Mi&nimize
cs: Mi&nimalizovat

en: Ma&ximize
cs: Ma&ximalizovat

en: Stay on &Top
cs: Zůs&tat navrchu

en: &Close
cs: &Zavřít

en: &Select All
cs: &Vybrat vše

en: &Step up
cs: Krok &nahoru

en: Step &down
cs: Krok &dolů

[ctx: QMenuBar]
en: Corner Toolbar
cs: Rohový panel nástrojů

en: (Untitled)
cs: (Beze jména)

en: Actions
cs: Činnosti

en: AM
cs: Dopoledne

en: am
cs: dop.

en: PM
cs: Odpoledne

en: pm
cs: odp.

en: Scroll here
cs: Přesunout sem

en: Left edge
cs: Levý okraj

en: Top
cs: Nahoře

en: Right edge
cs: Pravý okraj

en: Bottom
cs: Dole

en: Page left
cs: Posunout o stránku vlevo

en: Page up
cs: Posunout o stránku nahoru

en: Page right
cs: Posunout o stránku vpravo

en: Page down
cs: Posunout o stránku dolů

en: Scroll left
cs: Rolovat doleva

en: Scroll up
cs: Rolovat nahoru

en: Scroll right
cs: Rolovat doprava

en: Scroll down
cs: Rolovat dolů

en: Close Tab
cs: Zavřít kartu

en: &Undo
cs: &Zpět

en: &Redo
cs: Zn&ovu

en: Cu&t
cs: Vyjmou&t

en: &Copy
cs: &Kopírovat

en: &Paste
cs: V&ložit

en: Delete
cs: Smazat

en: Select All
cs: Vybrat vše

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Save
cs: U&ložit

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Open
cs: Otevřít

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Cancel
cs: Z&rušit

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Close
cs: &Zavřít

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close
cs: Zavřít

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Apply
cs: Použít

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Don't Save
cs: Neukládat

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Close without Saving
cs: Zavřít bez uložení

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Discard
cs: Zahodit

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &Yes
cs: &Ano

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Yes to &All
cs: Ano vše&m

[ctx: QDialogButtonBox]
en: &No
cs: &Ne

[ctx: QDialogButtonBox]
en: N&o to All
cs: Ne vše&m

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Save All
cs: Uložit vše

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Abort
cs: Přerušit

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Retry
cs: Zkusit znovu

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Ignore
cs: Ignorovat

[ctx: QDialogButtonBox]
en: Restore Defaults
cs: Obnovit výchozí

en: Sh&ade
cs: Sb&alit

en: &Unshade
cs: &Rozbalit

[ctx: Translate this string to the string 'LTR' in left-to-right languages or to 'RTL' in right-to-left languages (such as Hebrew and Arabic) to get proper widget layout.]
en: QT_LAYOUT_DIRECTION
cs: LTR

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Services
cs: Služby

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide %1
cs: Skrýt %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Hide Others
cs: Skrýt Ostatní

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Show All
cs: Zobrazit vše

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Preferences...
cs: Nastavení...

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: Quit %1
cs: Ukončit %1

[ctx: MAC_APPLICATION_MENU]
en: About %1
cs: O programu %1

en: Exit
cs: Ukončit

[ctx: QShortcut]
en: Space
cs: Mezerník

[ctx: QShortcut]
en: Esc
cs: Escape

[ctx: QShortcut]
en: Tab
cs: Tabulátor

[ctx: QShortcut]
en: Backtab
cs: Zpětný tabulátor

[ctx: QShortcut]
en: Ins
cs: Insert

[ctx: QShortcut]
en: Del
cs: Delete

[ctx: QShortcut]
en: Pause
cs: Pozastavit

[ctx: QShortcut]
en: Left
cs: Vlevo

[ctx: QShortcut]
en: Up
cs: Nahoru

[ctx: QShortcut]
en: Right
cs: Vpravo

[ctx: QShortcut]
en: Down
cs: Dolů

[ctx: QShortcut]
en: PgUp
cs: Page Up

[ctx: QShortcut]
en: PgDown
cs: Page Down

[ctx: QShortcut]
en: Menu
cs: Nabídky

[ctx: QShortcut]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: QShortcut]
en: Back
cs: Zpět

[ctx: QShortcut]
en: Forward
cs: Vpřed

[ctx: QShortcut]
en: Refresh
cs: Obnovit

[ctx: QShortcut]
en: Volume Down
cs: Snížit hlasitost

[ctx: QShortcut]
en: Volume Mute
cs: Ztlumit hlasitost

[ctx: QShortcut]
en: Volume Up
cs: Zvýšit hlasitost

[ctx: QShortcut]
en: Bass Boost
cs: Zdůraznění basů

[ctx: QShortcut]
en: Bass Up
cs: Zesílit basy

[ctx: QShortcut]
en: Bass Down
cs: Zeslabit basy

[ctx: QShortcut]
en: Treble Up
cs: Zesílit výšky

[ctx: QShortcut]
en: Treble Down
cs: Zeslabit výšky

[ctx: QShortcut]
en: Media Play
cs: Přehrát média

[ctx: QShortcut]
en: Media Stop
cs: Zastavit média

[ctx: QShortcut]
en: Media Previous
cs: Předchozí média

[ctx: QShortcut]
en: Media Next
cs: Následující média

[ctx: QShortcut]
en: Media Record
cs: Záznam média

[ctx: QShortcut]
en: Media Pause
cs: Pozastavit média

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Media Play/Pause
cs: Přepínač Přehrát/Pozastavit média

[ctx: QShortcut]
en: Home Page
cs: Domovská stránka

[ctx: QShortcut]
en: Favorites
cs: Oblíbené

[ctx: QShortcut]
en: Search
cs: Hledat

[ctx: QShortcut]
en: Standby
cs: Pohotovost

[ctx: QShortcut]
en: Open URL
cs: Otevřít URL

[ctx: QShortcut]
en: Launch Mail
cs: Spustit poštu

[ctx: QShortcut]
en: Launch Media
cs: Spustit média

[ctx: QShortcut]
en: Launch (0)
cs: Spustit (0)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (1)
cs: Spustit (1)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (2)
cs: Spustit (2)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (3)
cs: Spustit (3)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (4)
cs: Spustit (4)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (5)
cs: Spustit (5)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (6)
cs: Spustit (6)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (7)
cs: Spustit (7)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (8)
cs: Spustit (8)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (9)
cs: Spustit (9)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (A)
cs: Spustit (A)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (B)
cs: Spustit (B)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (C)
cs: Spustit (C)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (D)
cs: Spustit (D)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (E)
cs: Spustit (E)

[ctx: QShortcut]
en: Launch (F)
cs: Spustit (F)

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Up
cs: Zesílit jas obrazovky

[ctx: QShortcut]
en: Monitor Brightness Down
cs: Zeslabit jas obrazovky

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Light On/Off
cs: Podsvícení klávesnice Zap/Vyp

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Up
cs: Zesílit podsvícení klávesnice

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Brightness Down
cs: Zeslabit podsvícení klávesnice

[ctx: QShortcut]
en: Power Off
cs: Vypnutí

[ctx: QShortcut]
en: Wake Up
cs: Probuzení

[ctx: QShortcut]
en: Eject
cs: Vysunout

[ctx: QShortcut]
en: Screensaver
cs: Šetřič obrazovky

[ctx: QShortcut]
en: Sleep
cs: Spánek

[ctx: QShortcut]
en: LightBulb
cs: Žárovka

[ctx: QShortcut]
en: Shop
cs: Obchod

[ctx: QShortcut]
en: History
cs: Historie

[ctx: QShortcut]
en: Add Favorite
cs: Přidat oblíbené

[ctx: QShortcut]
en: Hot Links
cs: Časté odkazy

[ctx: QShortcut]
en: Adjust Brightness
cs: Upravit jas

[ctx: QShortcut]
en: Community
cs: Komunita

[ctx: QShortcut]
en: Audio Rewind
cs: Přetočit zvuk

[ctx: QShortcut]
en: Back Forward
cs: Zpět Vpřed

[ctx: QShortcut]
en: Application Left
cs: Aplikace vlevo

[ctx: QShortcut]
en: Application Right
cs: Aplikace vpravo

[ctx: QShortcut]
en: Book
cs: Kniha

[ctx: QShortcut]
en: Calculator
cs: Kalkulačka

[ctx: QShortcut]
en: Clear
cs: Vyprázdnit

[ctx: QShortcut]
en: Clear Grab
cs: Vyprázdnit výběr

[ctx: QShortcut]
en: Close
cs: Zavřít

[ctx: QShortcut]
en: Copy
cs: Kopírovat

[ctx: QShortcut]
en: Cut
cs: Vyjmout

[ctx: QShortcut]
en: Display
cs: Obrazovka

[ctx: QShortcut]
en: Documents
cs: Dokumenty

[ctx: QShortcut]
en: Spreadsheet
cs: Sešit

[ctx: QShortcut]
en: Browser
cs: Prohlížeč

[ctx: QShortcut]
en: Game
cs: Hra

[ctx: QShortcut]
en: Go
cs: Přejít

[ctx: QShortcut]
en: Logoff
cs: Odhlášení

[ctx: QShortcut]
en: Market
cs: Trh

[ctx: QShortcut]
en: Meeting
cs: Schůzka

[ctx: QShortcut]
en: Keyboard Menu
cs: Nabídka klávesnice

[ctx: QShortcut]
en: Menu PB
cs: Nabídka PB

[ctx: QShortcut]
en: My Sites
cs: Moje Stránky

[ctx: QShortcut]
en: News
cs: Novinky

[ctx: QShortcut]
en: Home Office
cs: Kancelář doma

[ctx: QShortcut]
en: Option
cs: Volba

[ctx: QShortcut]
en: Paste
cs: Vložit

[ctx: QShortcut]
en: Phone
cs: Telefon

[ctx: QShortcut]
en: Reply
cs: Odpověď

[ctx: QShortcut]
en: Reload
cs: Obnovit

[ctx: QShortcut]
en: Rotate Windows
cs: Otáčet okna

[ctx: QShortcut]
en: Rotation PB
cs: Otočení PB

[ctx: QShortcut]
en: Rotation KB
cs: Otočení KB

[ctx: QShortcut]
en: Save
cs: Uložit

[ctx: QShortcut]
en: Send
cs: Poslat

[ctx: QShortcut]
en: Spellchecker
cs: Kontrola pravopisu

[ctx: QShortcut]
en: Split Screen
cs: Rozdělit obrazovku

[ctx: QShortcut]
en: Support
cs: Podpora

[ctx: QShortcut]
en: Task Panel
cs: Panel úloh

[ctx: QShortcut]
en: Terminal
cs: Terminál

[ctx: QShortcut]
en: Tools
cs: Nástroje

[ctx: QShortcut]
en: Travel
cs: Cestování

[ctx: QShortcut]
en: Word Processor
cs: Textový procesor

[ctx: QShortcut]
en: Zoom In
cs: Přiblížit

[ctx: QShortcut]
en: Zoom Out
cs: Oddálit

[ctx: QShortcut]
en: Away
cs: Pryč

[ctx: QShortcut]
en: Messenger
cs: Komunikátor

[ctx: QShortcut]
en: WebCam
cs: Web-kamera'

[ctx: QShortcut]
en: Mail Forward
cs: Přeposlat poštu

[ctx: QShortcut]
en: Pictures
cs: Obrázky

[ctx: QShortcut]
en: Music
cs: Hudba

[ctx: QShortcut]
en: Battery
cs: Baterie

[ctx: QShortcut]
en: Wireless
cs: Bezdrátové

[ctx: QShortcut]
en: Ultra Wide Band
cs: Velmi široká linka

[ctx: QShortcut]
en: Audio Forward
cs: Zvuk vpřed

[ctx: QShortcut]
en: Audio Repeat
cs: Opakovat zvuk

[ctx: QShortcut]
en: Audio Random Play
cs: Náhodné přehrávání zvuku

[ctx: QShortcut]
en: Subtitle
cs: Titulky

[ctx: QShortcut]
en: Audio Cycle Track
cs: Spustit zvuk ve smyčce

[ctx: QShortcut]
en: Time
cs: Čas

[ctx: QShortcut]
en: Select
cs: Vybrat

[ctx: QShortcut]
en: View
cs: Pohled

[ctx: QShortcut]
en: Top Menu
cs: Horní nabídka

[ctx: QShortcut]
en: Suspend
cs: Uspat

[ctx: QShortcut]
en: Hibernate
cs: Hibernovat

[ctx: QShortcut]
en: Print Screen
cs: Tisk obrazovky

[ctx: QShortcut]
en: Page Up
cs: O stránku nahoru

[ctx: QShortcut]
en: Page Down
cs: O stránku dolů

[ctx: QShortcut]
en: Number Lock
cs: Num Lock

[ctx: QShortcut]
en: Insert
cs: Vložit

[ctx: QShortcut]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: QShortcut]
en: System Request
cs: SysReq

[ctx: QShortcut]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: QShortcut]
en: No
cs: Ne

[ctx: QShortcut]
en: Context1
cs: Kontext1

[ctx: QShortcut]
en: Context2
cs: Kontext2

[ctx: QShortcut]
en: Context3
cs: Kontext3

[ctx: QShortcut]
en: Context4
cs: Kontext4

[ctx: QShortcut]
en: Call
cs: Zavolat

[ctx: QShortcut]
en: Hangup
cs: Zavěsit

[ctx: QShortcut]
en: Toggle Call/Hangup
cs: Přepínač Hovor/Zavěsit

[ctx: QShortcut]
en: Flip
cs: Převrátit

[ctx: QShortcut]
en: Voice Dial
cs: Hlasové vytáčení

[ctx: QShortcut]
en: Last Number Redial
cs: Opakované vytočení posledního čísla

[ctx: QShortcut]
en: Camera Shutter
cs: Závěrka fotoaparátu

[ctx: QShortcut]
en: Camera Focus
cs: Zaostření fotoaparátu

[ctx: QShortcut]
en: Kanji
cs: Kandži

[ctx: QShortcut]
en: Eisu toggle
cs: Přepínač Eisu

[ctx: QShortcut]
en: Code input
cs: Vstup pro kód

[ctx: QShortcut]
en: Multiple Candidate
cs: Vícenásobný kandidát

[ctx: QShortcut]
en: Previous Candidate
cs: Předchozí kandidát

en: Select
cs: Vybrat

en: Copy &Link Location
cs: Kopírovat &umístění odkazu

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRM Left-to-right mark
cs: ZLP Značka zleva doprava

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLM Right-to-left mark
cs: ZPL Značka zprava doleva

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWJ Zero width joiner
cs: NMS Nulová mezera spojovací

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWNJ Zero width non-joiner
cs: NMN Nulová mezera nespojovací

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: ZWSP Zero width space
cs: NM Nulová mezera

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRE Start of left-to-right embedding
cs: VLP Vkládání zleva doprava

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLE Start of right-to-left embedding
cs: VPL Vkládání zprava doleva

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: LRO Start of left-to-right override
cs: PLP Přepisování zleva doprava

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: RLO Start of right-to-left override
cs: PPL Přepisování zprava doleva

[ctx: QUnicodeControlCharacterMenu]
en: PDF Pop directional formatting
cs: VPF Vložení přímého formátování

en: Insert Unicode control character
cs: Vložit kontrolní znak Unicode

[ctx: QFontDatabase]
en: Normal
cs: Normální

[ctx: QFontDatabase]
en: Bold
cs: Tučné

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi Bold
cs: Polotučné

[ctx: QFontDatabase]
en: Black
cs: Extra-tučné

[ctx: QFontDatabase]
en: Demi
cs: Polo

[ctx: QFontDatabase]
en: Light
cs: Slabé

[ctx: QFontDatabase]
en: Italic
cs: Kurzíva

[ctx: QFontDatabase]
en: Oblique
cs: Skloněné

[ctx: QFontDatabase]
en: Any
cs: Cokoliv

[ctx: QFontDatabase]
en: Latin
cs: Latinka

[ctx: QFontDatabase]
en: Greek
cs: Řecké

[ctx: QFontDatabase]
en: Cyrillic
cs: Cyrilice

[ctx: QFontDatabase]
en: Armenian
cs: Arménské

[ctx: QFontDatabase]
en: Hebrew
cs: Hebrejské

[ctx: QFontDatabase]
en: Arabic
cs: Arabské

[ctx: QFontDatabase]
en: Syriac
cs: Syrské

[ctx: QFontDatabase]
en: Devanagari
cs: Dévanágarí

[ctx: QFontDatabase]
en: Bengali
cs: Bengálské

[ctx: QFontDatabase]
en: Gurmukhi
cs: Gurmukhí

[ctx: QFontDatabase]
en: Gujarati
cs: Gudžarátí

[ctx: QFontDatabase]
en: Oriya
cs: Urijské

[ctx: QFontDatabase]
en: Tamil
cs: Tamilština

[ctx: QFontDatabase]
en: Telugu
cs: Telugsky

[ctx: QFontDatabase]
en: Malayalam
cs: Malajámština

[ctx: QFontDatabase]
en: Sinhala
cs: Sinhalština

[ctx: QFontDatabase]
en: Thai
cs: Thajské

[ctx: QFontDatabase]
en: Lao
cs: Laoské

[ctx: QFontDatabase]
en: Tibetan
cs: Tibetské

[ctx: QFontDatabase]
en: Myanmar
cs: Barmské

[ctx: QFontDatabase]
en: Georgian
cs: Gruzínské

[ctx: QFontDatabase]
en: Khmer
cs: Khmérština

[ctx: QFontDatabase]
en: Simplified Chinese
cs: Zjednodušené čínské

[ctx: QFontDatabase]
en: Traditional Chinese
cs: Tradiční čínské

[ctx: QFontDatabase]
en: Japanese
cs: Japonské

[ctx: QFontDatabase]
en: Korean
cs: Korejština

[ctx: QFontDatabase]
en: Vietnamese
cs: Vietnamské

[ctx: QFontDatabase]
en: Runic
cs: Runové

en: XIM input method
cs: Vstupní metoda XIM

en: Windows input method
cs: Vstupní metoda Windows

en: Mac OS X input method
cs: Vstupní metoda Mac OS X

en: S60 FEP input method
cs: Vstupní metoda S60 FEP

en: New
cs: Nový

en: Toggle Breakpoint
cs: Přepnout zarážku

en: Disable Breakpoint
cs: Zakázat zarážku

en: Enable Breakpoint
cs: Povolit zarážku

en: Breakpoint Condition:
cs: Podmínka zarážky:

en: Loaded Scripts
cs: Načtené skripty

en: Breakpoints
cs: Zarážky

en: Stack
cs: Zásobník

en: Locals
cs: Místní

en: Console
cs: Konzole

en: Debug Output
cs: Ladící výstup

en: Error Log
cs: Záznam chyb

en: Search
cs: Hledat

en: View
cs: Zobrazit

en: Qt Script Debugger
cs: Ladič Qt skriptů

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Location
cs: Umístění

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Condition
cs: Podmínka

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Ignore-count
cs: Počet ignorování

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Single-shot
cs: Jednorázové

[ctx: QScriptBreakpointsModel]
en: Hit-count
cs: Počet zásahů

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Následující

en: Case Sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmen

en: Whole words
cs: Celá slova

en: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Search wrapped
cs: <img src=":/qt/scripttools/debugging/images/wrap.png">&nbsp;Hledání dokola

en: Go to Line
cs: Přejít na řádek

en: Line:
cs: Řádka:

en: Interrupt
cs: Přerušení

en: Step Into
cs: Krok do

en: Step Over
cs: Krok přes

en: Step Out
cs: Krok ven

en: Run to Cursor
cs: Spustit ke kurzoru

en: Run to New Script
cs: Spustit k novému skriptu

en: Clear Debug Output
cs: Vyčistit ladicí výstup

en: Clear Error Log
cs: Vyčistit záznam chyb

en: Clear Console
cs: Vyčistit konzoli

en: &Find in Script...
cs: Na&jít ve skriptu...

en: Find &Next
cs: &Najít následující

en: Find &Previous
cs: Najít &předchozí

en: Debug
cs: Ladit

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Name
cs: Název

[ctx: QScriptDebuggerLocalsModel]
en: Value
cs: Hodnota

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Level
cs: Úroveň

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Name
cs: Název

[ctx: QScriptDebuggerStackModel]
en: Location
cs: Umístění

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Request for opening non-local file %1
cs: Požadavek na otevření vzdáleného souboru %1

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Error opening %1: %2
cs: Chyba při otevírání %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Write error writing to %1: %2
cs: Chyba při zápisu do %1: %2

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Cannot open %1: Path is a directory
cs: Nelze otevřít %1: je adresářem

[ctx: QNetworkAccessFileBackend]
en: Read error reading from %1: %2
cs: Chyba při čtení z %1: %2

[ctx: QNetworkAccessCacheBackend]
en: Error opening %1
cs: Chyba při otevírání %1

[ctx: QNetworkAccessDataBackend]
en: Invalid URI: %1
cs: Neplatné URI: %1

[ctx: QNetworkReply]
en: Protocol "%1" is unknown
cs: Neznámý protokol "%1"

[ctx: QNetworkReply]
en: Network session error.
cs: Chyba relace sítě.

[ctx: QNetworkReply]
en: backend start error.
cs: chyba startu podpůrné vrstvy.

en: Temporary network failure.
cs: Dočasný výpadek sítě.

en: Operation canceled
cs: Operace přerušena

[ctx: QNetworkAccessManager]
en: Network access is disabled.
cs: Přístup k síti vypnut.

en: No suitable proxy found
cs: Nenalezeno vhodné proxy

en: Cannot open %1: is a directory
cs: Nelze otevřít %1: je adresářem

en: Logging in to %1 failed: authentication required
cs: Přihlášení na %1 selhalo: vyžadováno ověření totožnosti

en: Error while downloading %1: %2
cs: Chyba při stahování %1: %2

en: Error while uploading %1: %2
cs: Chyba při odesílání %1: %2

[ctx: QNetworkAccessDebugPipeBackend]
en: Write error writing to %1: %2
cs: Chyba při zápisu do %1: %2

en: Socket error on %1: %2
cs: Chyba v soketu na %1: %2

en: Remote host closed the connection prematurely on %1
cs: Vzdálený hostitel předčasně ukončil spojení na %1

en: Connection to proxy refused
cs: Spojení s proxy odmítnuto

en: Connection to proxy closed prematurely
cs: Spojení s proxy předčasně ukončeno

en: Proxy host not found
cs: Proxy hostitel nenalezen

en: Connection to proxy timed out
cs: Časový limit spojení s proxy vypršel

en: Proxy authentication failed
cs: Ověření proxy selhalo

en: Proxy authentication failed: %1
cs: Ověření proxy selhalo: %1

en: SOCKS version 5 protocol error
cs: Chyba protokolu SOCKS verze 5

en: Host not found
cs: Hostitel nenalezen

en: General SOCKSv5 server failure
cs: Obecné selhání serveru SOCKSv5

en: Connection not allowed by SOCKSv5 server
cs: Spojení odmítnuto SOCKSv5 serverem

en: Network unreachable
cs: Síť není dostupná

en: Connection refused
cs: Spojení odmítnuto

en: TTL expired
cs: TTL vypršel

en: SOCKSv5 command not supported
cs: Příkaz SOCKSv5 není podporován

en: Address type not supported
cs: Typ adresy není podporován

en: Unknown SOCKSv5 proxy error code 0x%1
cs: Neznámý SOCKSv5 proxy chybový kód 0x%1

[ctx: QSocks5SocketEngine]
en: Network operation timed out
cs: Čas pro síťovou operaci vypršel

en: Unable to initialize non-blocking socket
cs: Nelze inicializovat neblokující socket

en: Unable to initialize broadcast socket
cs: Nelze inicializovat celoplošný socket

en: Attempt to use IPv6 socket on a platform with no IPv6 support
cs: Pokus o použití IPv6 soketu na platformě bez podpory IPv6.

en: The remote host closed the connection
cs: Vzdálený hostitel ukončil spojení

en: Network operation timed out
cs: Čas pro síťovou operaci vypršel

en: Out of resources
cs: Došly zdroje

en: Unsupported socket operation
cs: Nepodporovaná operace soketu

en: Protocol type not supported
cs: Typ protokolu není podporován

en: Invalid socket descriptor
cs: Špatný popisovač soketu

en: Host unreachable
cs: Hostitel není dostupný

en: Permission denied
cs: Přístup odepřen

en: Connection timed out
cs: Časový limit vypršel

en: The bound address is already in use
cs: Připojená adresa je již používána

en: The address is not available
cs: Adresa není dostupná

en: The address is protected
cs: Adresa je chráněna

en: Datagram was too large to send
cs: Příliš velký datagram k odeslání

en: Unable to send a message
cs: Není možné odeslat zprávu

en: Unable to receive a message
cs: Není možné přijmout zprávu

en: Unable to write
cs: Nelze zapisovat

en: Network error
cs: Chyba sítě

en: Another socket is already listening on the same port
cs: Jiný socket již naslouchá na stejném portu

en: Operation on non-socket
cs: Operace mimo soket

en: The proxy type is invalid for this operation
cs: Typ proxy je neplatný pro tuto operaci

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: This platform does not support IPv6
cs: Tato platforma nepodporuje IPv6

en: Operation on socket is not supported
cs: Nepodporovaná operace na soketu

en: Socket operation timed out
cs: Čas pro operaci soketu vypršel

en: Socket is not connected
cs: Socket není připojen

en: The address is invalid for this operation
cs: Adresa je pro tuto operaci neplatná

en: The specified network session is not opened
cs: Určená síťová relace není otevřena

en: No error
cs: Bez chyb

en: The issuer certificate could not be found
cs: Certifikát vydavatele nenalezen

en: The certificate signature could not be decrypted
cs: Podpis certifikátu nelze dešifrovat

en: The public key in the certificate could not be read
cs: Veřejný klíč certifikátu nelze přečíst

en: The signature of the certificate is invalid
cs: Podpis certifikátu je neplatný

en: The certificate is not yet valid
cs: Certifikát zatím není platný

en: The certificate has expired
cs: Certifikát vypršel

en: The certificate's notBefore field contains an invalid time
cs: Pole certifikátu "ne-Dříve" obsahuje neplatný čas

en: The certificate's notAfter field contains an invalid time
cs: Pole certifikátu "ne-Později" obsahuje neplatný čas

en: The certificate is self-signed, and untrusted
cs: Certifikát je podepsán sám sebou a tedy nedůvěryhodný

en: The root certificate of the certificate chain is self-signed, and untrusted
cs: Kořenový certifikát certifikačního řetězce je podepsán sám sebou, a tedy nedůvěryhodný

en: The issuer certificate of a locally looked up certificate could not be found
cs: Nelze nalézt vydavatele lokálně nalezeného certifikátů

en: No certificates could be verified
cs: Žádný certifikát nemůže být ověřen

en: One of the CA certificates is invalid
cs: Jeden z CA certifikátů je neplatný

en: The basicConstraints path length parameter has been exceeded
cs: Základní omezení parametru délky cesty bylo překročeno

en: The supplied certificate is unsuitable for this purpose
cs: Dodaný certifikát je nevhodný pro tento účel

en: The root CA certificate is not trusted for this purpose
cs: Kořenový CA certifikát je nedůvěryhodný z tohoto důvodu

en: The root CA certificate is marked to reject the specified purpose
cs: Kořenový Certifikát certifikační autority zamítá tento specifický případ

en: The peer did not present any certificate
cs: Partner se neprokázal žádným certifikátem

en: The host name did not match any of the valid hosts for this certificate
cs: Název hostitele se neshodoval s jakýmkoliv z platných pro tento certifikát

en: The peer certificate is blacklisted
cs: Certifikát protějšku je na černé listině

en: Error creating SSL context (%1)
cs: Chyba při vytváření SSL kontextu (%1)

en: Invalid or empty cipher list (%1)
cs: Neplatný, nebo prázdný seznam šifer (%1)

en: Cannot provide a certificate with no key, %1
cs: Nelze poskytnout certifikát bez klíče, %1

en: Error loading local certificate, %1
cs: Chyba při načítání lokálního certifikátu, %1

en: Error loading private key, %1
cs: Chyba při čtení soukromého klíče, %1

en: Private key does not certify public key, %1
cs: Soukromý klíč necertifikuje veřejný klíč, %1

en: Error creating SSL session, %1
cs: Chyba při vytváření sezení SSL, %1

en: Error creating SSL session: %1
cs: Chyba při vytváření sezení SSL: %1

en: Unable to write data: %1
cs: Nelze zapisovat data: %1

en: Unable to decrypt data: %1
cs: Nelze rozšifrovat data: %1

en: The TLS/SSL connection has been closed
cs: Bylo uzavřeno spojení TLS/SSL

en: Error while reading: %1
cs: Chyba při čtení: %1

en: Error during SSL handshake: %1
cs: Chyba v SSL handshaku: %1

[ctx: QHostInfoAgent]
en: No host name given
cs: Nezadán název hostitele

[ctx: QHostInfoAgent]
en: Invalid hostname
cs: Neplatný název počítače

en: Unknown address type
cs: Neznámý typ adresy

[ctx: QHostInfo]
en: No host name given
cs: Nezadán název hostitele

en: Unknown error (%1)
cs: Neznámá chyba (%1)

en: No host name given
cs: Nezadán název hostitele

en: Invalid hostname
cs: Neplatný název hostitele

en: Invalid configuration.
cs: Neplatné nastavení.

en: Extra content at end of document.
cs: Extra obsah na konci dokumentu.

en: Invalid entity value.
cs: Nekorektní hodnota entity.

en: Invalid XML character.
cs: Nesprávný znak XML.

en: Sequence ']]>' not allowed in content.
cs: Sekvence ']]>' v obsahu není povolena.

en: Encountered incorrectly encoded content.
cs: Nalezen nevhodně kódovaný obsah.

en: Namespace prefix '%1' not declared
cs: Prefix jmenného prostoru '%1' není deklarován

en: Illegal namespace declaration.
cs: Neplatná deklarace jmenného prostoru.

en: Attribute redefined.
cs: Atribut předefinován.

en: Unexpected character '%1' in public id literal.
cs: Neočekávaný znak '%1' v literálu veřejného id.

en: Invalid XML version string.
cs: Chybný řetězec verze XML.

en: Unsupported XML version.
cs: Nepodporovaná verze XML.

en: The standalone pseudo attribute must appear after the encoding.
cs: Samostatný pseudo atribut musí být umístěn za kódováním.

en: %1 is an invalid encoding name.
cs: %1 je neplatný název kódování.

en: Encoding %1 is unsupported
cs: Typ kódování %1 nepodporován

en: Standalone accepts only yes or no.
cs: Osamocený přijímá pouze ano či ne

en: Invalid attribute in XML declaration.
cs: Neplatný atribut v XML deklaraci.

en: Premature end of document.
cs: Předčasný konec dokumentu.

en: Invalid document.
cs: Chybný dokument.

en: Expected
cs: Očekáváno

en: , but got '
cs: , ale navráceno '

en: Unexpected '
cs: Neočekáváno '

en: Expected character data.
cs: Očekávána textová data.

[ctx: QIODevice]
en: Permission denied
cs: Přístup odepřen

[ctx: QIODevice]
en: Too many open files
cs: Příliš mnoho otevřených souborů

[ctx: QIODevice]
en: No such file or directory
cs: Není souborem ani adresářem

[ctx: QIODevice]
en: No space left on device
cs: Na zařízení již není volné místo

en: Missing initial state in compound state '%1'
cs: Chybí počáteční stav složeného stavu '%1'

en: Missing default state in history state '%1'
cs: Chybí výchozí stav stavu historie '%1'

en: No common ancestor for targets and source of transition from state '%1'
cs: Žádné společné nadřazené cíle a zdroje při přechodu ze stavu '%1'

en: %1: already exists
cs: %1: již existuje

en: %1: doesn't exists
cs: %1: neexistuje

en: %1: invalid size
cs: %1: neplatná velikost

en: %1: out of resources
cs: %1: došly zdroje

en: %1: permission denied
cs: %1: přístup odepřen

en: %1: unknown error %2
cs: %1: neznámá chyba %2

en: %1: key is empty
cs: %1: klíč je prázdný

en: %1: unable to set key on lock
cs: %1: nelze uzamknout klávesu

en: %1: create size is less then 0
cs: %1: vytvořená velikost je záporná

en: %1: unable to lock
cs: %1: nepovedlo se zamknout

en: %1: unable to unlock
cs: %1: nepovedlo se odemknout

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: already exists
cs: %1: již existuje

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: does not exist
cs: %1: neexistuje

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: out of resources
cs: %1: došly zdroje

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: permission denied
cs: %1: přístup odepřen

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unknown error %2
cs: %1: neznámá chyba %2

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: name error
cs: %1: chyba názvu

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: key is empty
cs: %1: klíč je prázdný

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: unable to make key
cs: %1: nelze vytvořit klíč

[ctx: QSystemSemaphore]
en: %1: ftok failed
cs: %1: ftok selhal

en: %1: doesn't exist
cs: %1: neexistuje

en: %1: size query failed
cs: %1: zjištění velikosti se nezdařilo

en: %1: UNIX key file doesn't exist
cs: %1: soubor s klíčem UNIXu neexistuje

en: %1: ftok failed
cs: %1: ftok selhal

en: %1: unable to make key
cs: %1: nelze vytvořit klíč

en: %1: system-imposed size restrictions
cs: %1: systémem uplatněné omezení velikosti

en: %1: bad name
cs: %1: špatný název

en: %1: not attached
cs: %1: nepřipojen

en: Cannot load library %1: %2
cs: Nelze načíst knihovnu %1: %2

en: Cannot unload library %1: %2
cs: Nelze uvolnit knihovnu %1: %2

en: Cannot resolve symbol "%1" in %2: %3
cs: Nelze vyřešit symbol "%1" v %2: %3

en: The plugin was not loaded.
cs: Modul nebyl načten.

en: The shared library was not found.
cs: Sdílená knihovna nenalezena.

en: Plugin verification data mismatch in '%1'
cs: Nesouhlas v datech pro ověření modulu '%1'

en: The file '%1' is not a valid Qt plugin.
cs: Soubor '%1' není platným modulem Qt.

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (%2.%3.%4) [%5]
cs: Modul '%1' používá nekompatibilní Qt knihovnu. (%2.%3.%4) [%5]

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. Expected build key "%2", got "%3"
cs: Modul '%1' používá nekompatibilní knihovnu Qt. Očekávaný klíč sestavení "%2", ne "%3"

en: The plugin '%1' uses incompatible Qt library. (Cannot mix debug and release libraries.)
cs: Modul '%1' používá nekompatibilní knihovnu Qt. (Nelze míchat debug a normální knihovny.)

en: '%1' is not an ELF object (%2)
cs: '%1' není objekt ELF (%2)

en: '%1' is not an ELF object
cs: '%1' není objekt ELF

en: '%1' is an invalid ELF object (%2)
cs: '%1' je neplatný objekt ELF (%2)

en: Error reading from process
cs: Chyba při čtení z procesu

en: Error writing to process
cs: Chyba při zápisu do procesu

en: Process crashed
cs: Proces zhavaroval

en: No program defined
cs: Program nebyl definován

en: Could not open input redirection for reading
cs: Nelze otevřít přesměrování vstupu pro čtení

en: Could not open output redirection for writing
cs: Výstupní přesměrování nelze otevřít pro zápis.

en: Resource error (fork failure): %1
cs: Chyba zdroje (selhalo větvení): %1

en: Process operation timed out
cs: Čas pro operaci procesu vypršel

en: Destination file exists
cs: Cílový soubor existuje

en: Will not rename sequential file using block copy
cs: Nepřejmenuje soubory sekvenčně pomocí kopírování bloků

en: Cannot remove source file
cs: Nelze odstranit zdrojový soubor

en: Cannot open %1 for input
cs: Nelze otevřít %1 pro vstup

en: Cannot open for output
cs: Nelze otevřít pro výstup

en: Failure to write block
cs: Zápis do bloku se nezdařil

en: Cannot create %1 for output
cs: Nelze vytvořit %1 pro výstup

en: No file engine available or engine does not support UnMapExtension
cs: Není dostupný žádný nástroj pro práci se soubory nebo nepodporuje UnMapExtension

en: Process failed to start: %1
cs: Proces %1 se nepovedlo nastartovat

[ctx: QRegExp]
en: no error occurred
cs: nenastala žádná chyba

[ctx: QRegExp]
en: disabled feature used
cs: použita vypnutá vlastnost

[ctx: QRegExp]
en: bad char class syntax
cs: chybný syntax třídy char

[ctx: QRegExp]
en: bad lookahead syntax
cs: chybný syntax lookahead

[ctx: QRegExp]
en: bad repetition syntax
cs: chybný syntax opakování

[ctx: QRegExp]
en: invalid octal value
cs: nekorektní osmičková hodnota

[ctx: QRegExp]
en: missing left delim
cs: chybějící levý oddělovač

[ctx: QRegExp]
en: unexpected end
cs: neočekávaný konec

[ctx: QRegExp]
en: met internal limit
cs: dosažen interní limit

[ctx: QRegExp]
en: invalid interval
cs: neplatný interval

[ctx: QRegExp]
en: invalid category
cs: neplatná kategorie

en: System
cs: Systém

en: Restore up
cs: Obnovit nahoru

en: Restore down
cs: Obnovit dolů

en: Contains commands to manipulate the window
cs: Obsahuje příkazy pro manipulaci s oknem

en: Puts a minimized window back to normal
cs: Vrátí minimalizované okno do původní podoby

en: Moves the window out of the way
cs: Přesune okno pryč z cesty

en: Puts a maximized window back to normal
cs: Vrátí maximalizované okno do původní podoby

en: Makes the window full screen
cs: Přepne na celou obrazovku

en: Closes the window
cs: Zavře okno

en: Displays the name of the window and contains controls to manipulate it
cs: Zobrazí název okna a obsahuje ovládací prvky pro manipulaci

en: More
cs: Více

en: Less
cs: Méně

en: Line up
cs: Zarovnat

en: Position
cs: Pozice

en: Line down
cs: O řádek níž

en: SpeedoMeter
cs: Rychloměr

en: SliderHandle
cs: Úchyt posuvníku

en: Scroll Left
cs: Posunout doleva

en: Scroll Right
cs: Posunout doprava

en: Press
cs: Stiskněte

en: Close the tab
cs: Zavřít kartu

en: Activate the tab
cs: Aktivovat kartu

en: Open
cs: Otevřít

en: Uncheck
cs: Odškrtnout

en: Check
cs: Zaškrtnout

en: Toggle
cs: Přepnout

en: Execute
cs: Spustit

en: Dock
cs: Dok

en: Could not read image data
cs: Nelze přečíst data obrázku

en: Sequential device (eg socket) for image read not supported
cs: Sekvenční zařízení (např. slot) pro čtení obrázku není podporováno

en: Image type not supported
cs: Typ obrázku není podporován

en: Image depth not valid
cs: Hloubka obrázku není platná

en: Could not read footer
cs: Nelze přečíst patičku

en: Image type (non-TrueVision 2.0) not supported
cs: Typ obrázku (non-TrueVision 2.0)  není podporován

en: Could not reset to start position
cs: Nelze vrátit na počáteční pozici

en: Select IM
cs: Vybrat vstupní metodu

en: Multiple input method switcher
cs: Přepínač více vstupních metod

en: Multiple input method switcher that uses the context menu of the text widgets
cs: Přepínání metody multiple input, který užívá kontextových nabídek textových widgetů

en: Zoom to &100%
cs: Zvětšit na &100%

en: Zoom In
cs: Přiblížit

en: Zoom Out
cs: Oddálit

en: Items
cs: Položky

en: Inspector Mode
cs: Inspekční režim

en: Play/Pause Animations
cs: Přehrát/Pozastavit animace

en: Zoom
cs: Přiblížit

en: Color Picker
cs: Kapátko

en: Apply Changes to QML Viewer
cs: Provést změny v prohlížeči QML

en: Apply Changes to Document
cs: Provést změny dokumentu

en: Tools
cs: Nástroje

en: Copy Color
cs: Kopírovat barvu

en: Unknown session error.
cs: Neznámá chyba sezení.

en: The session was aborted by the user or system.
cs: Sezení bylo zrušeno uživatelem nebo systémem

en: The requested operation is not supported by the system.
cs: Požadovaná operace není systémem podporována.

en: The specified configuration cannot be used.
cs: Určené nastavení nemůže být použito.

en: Roaming was aborted or is not possible.
cs: Roaming byl přerušen nebo jej nelze použít.

en: Roaming error
cs: Chyba roamingu

en: Session aborted by user or system
cs: Sezení zrušeno uživatelem nebo systémem

en: Unidentified Error
cs: Neznámá chyba

en: Apply
cs: Použít

en: Defaults
cs: Výchozí

en: &Cancel
cs: Z&rušit

en: Insert
cs: Vložit

en: Update
cs: Aktualizovat

[ctx: QSql]
en: Delete
cs: Smazat

[ctx: QSql]
en: Delete this record?
cs: Smazat tento záznam?

[ctx: QSql]
en: Yes
cs: Ano

[ctx: QSql]
en: No
cs: Ne

[ctx: QSql]
en: Insert
cs: Vložit

[ctx: QSql]
en: Update
cs: Aktualizovat

[ctx: QSql]
en: Save edits?
cs: Uložit úpravy?

[ctx: QSql]
en: Cancel
cs: Zrušit

[ctx: QSql]
en: Confirm
cs: Potvrdit

[ctx: QSql]
en: Cancel your edits?
cs: Zrušit vaše úpravy?

en: More...
cs: Více...

en: Customize...
cs: Přizpůsobit...

en: Operation stopped by the user
cs: Operace zastavena uživatelem

en: Clear
cs: Vyprázdnit

en: %1, %2 not defined
cs: %1, %2 není definováno

en: Ambiguous %1 not handled
cs: Nejednoznačné %1 nezpracováno

en: JavaScript Alert - %1
cs: Upozornění JavaScriptu - %1

en: JavaScript Confirm - %1
cs: Potvrzení JavaScriptu - %1

en: JavaScript Prompt - %1
cs: Výzva JavaScriptu - %1

en: JavaScript Problem - %1
cs: Problém JavaScriptu - %1

en: The script on this page appears to have a problem. Do you want to stop the script?
cs: Vypadá to, že skript na této stránce má problémy. Přejete si jej vypnout?

en: Move the cursor to the next character
cs: Přesunout kurzor na následující znak

en: Move the cursor to the previous character
cs: Přesunout kurzor na předchozí znak

en: Move the cursor to the next word
cs: Přesunout kurzor na následující slovo

en: Move the cursor to the previous word
cs: Přesunout kurzor na předchozí slovo

en: Move the cursor to the next line
cs: Přesunout kurzor na následující řádku

en: Move the cursor to the previous line
cs: Přesunout kurzor na předchozí řádku

en: Move the cursor to the start of the line
cs: Přesunout kurzor na začátek řádky

en: Move the cursor to the end of the line
cs: Přesunout kurzor na konec řádky

en: Move the cursor to the start of the block
cs: Přesunout kurzor na začátek bloku

en: Move the cursor to the end of the block
cs: Přesunout kurzor na konec bloku

en: Move the cursor to the start of the document
cs: Přesunout kurzor na začátek dokumentu

en: Move the cursor to the end of the document
cs: Přesunout kurzor na konec dokumentu

en: Select to the next character
cs: Vybrat po následující znak

en: Select to the previous character
cs: Vybrat po předchozí znak

en: Select to the next word
cs: Vybrat po následující slovo

en: Select to the previous word
cs: Vybrat po předchozí slovo

en: Select to the next line
cs: Vybrat po následující řádku

en: Select to the previous line
cs: Vybrat po předchozí řádku

en: Select to the start of the line
cs: Vybrat po začátek řádky

en: Select to the end of the line
cs: Vybrat po konec řádky

en: Select to the start of the block
cs: Vybrat po začátek bloku

en: Select to the end of the block
cs: Vybrat po konec bloku

en: Select to the start of the document
cs: Vybrat po začátek dokumentu

en: Select to the end of the document
cs: Vybrat po konec dokumentu.

en: Delete to the start of the word
cs: Smazat po začátek slova

en: Delete to the end of the word
cs: Smazat po konec slova

en: Insert a new paragraph
cs: Vložit nový odstavec

en: Insert a new line
cs: Vložit nový řádek

en: Paste and Match Style
cs: Vložit a porovnat styl

en: Remove formatting
cs: Odstranit formátování

en: Strikethrough
cs: Přeškrtnuté

en: Subscript
cs: Dolní index

en: Superscript
cs: Horní index

en: Insert Bulleted List
cs: Vložit odrážky

en: Insert Numbered List
cs: Vložit číslovaný seznam

en: Indent
cs: Odsadit

en: Outdent
cs: Zrušit odsazení

en: Center
cs: Zarovnat na střed

en: Justify
cs: Do bloku

en: Align Left
cs: Zarovnat doleva

en: Align Right
cs: Zarovnat doprava

[ctx: Submit (input element) alt text for <input> elements with no alt, title, or value]
en: Submit
cs: Odeslat

[ctx: text that appears at the start of nearly-obsolete web pages in the form of a 'searchable index']
en: This is a searchable index. Enter search keywords:
cs: Toto je prohledávací rejstřík. Zadejte klíčová slova:

[ctx: default label for Submit buttons in forms on web pages]
en: Submit
cs: Odeslat

[ctx: title for file button used in HTML forms]
en: Choose File
cs: Vybrat soubor

[ctx: text to display in file button used in HTML forms when no file is selected]
en: No file selected
cs: Nebyl vybrán soubor

[ctx: text to display in <details> tag when it has no <summary> child]
en: Details
cs: Podrobnosti

[ctx: Open in New Window context menu item]
en: Open in New Window
cs: Otevřít v novém okně

[ctx: Download Linked File context menu item]
en: Save Link...
cs: Uložit odkaz...

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Link
cs: Kopírovat odkaz

[ctx: Open Image in New Window context menu item]
en: Open Image
cs: Otevřít obrázek

[ctx: Download Image context menu item]
en: Save Image
cs: Uložit obrázek

[ctx: Copy Link context menu item]
en: Copy Image
cs: Kopírovat obrázek

[ctx: Copy Image Address menu item]
en: Copy Image Address
cs: Kopírovat adresu obrázku

[ctx: Open Video in New Window]
en: Open Video
cs: Otevřít video

[ctx: Open Audio in New Window]
en: Open Audio
cs: Otevřít audio

[ctx: Copy Video Link Location]
en: Copy Video
cs: Kopírovat video

[ctx: Copy Audio Link Location]
en: Copy Audio
cs: Kopírovat audio

[ctx: Toggle Media Controls]
en: Toggle Controls
cs: Přepnout ovládání

[ctx: Toggle Media Loop Playback]
en: Toggle Loop
cs: Přepnout smyčku

[ctx: Switch Video to Fullscreen]
en: Enter Fullscreen
cs: Přejít do celoobrazovkového režimu

[ctx: Play]
en: Play
cs: Přehrát

[ctx: Pause]
en: Pause
cs: Pozastavit

[ctx: Mute]
en: Mute
cs: Ztlumit

[ctx: Open Frame in New Window context menu item]
en: Open Frame
cs: Otevřít rámec

[ctx: Copy context menu item]
en: Copy
cs: Kopírovat

[ctx: Back context menu item]
en: Go Back
cs: Přejít zpět

[ctx: Forward context menu item]
en: Go Forward
cs: Přejít vpřed

[ctx: Stop context menu item]
en: Stop
cs: Zastavit

[ctx: Reload context menu item]
en: Reload
cs: Znovu načíst

[ctx: Cut context menu item]
en: Cut
cs: Vyjmout

[ctx: Paste context menu item]
en: Paste
cs: Vložit

[ctx: Select All context menu item]
en: Select All
cs: Vybrat vše

[ctx: No Guesses Found context menu item]
en: No Guesses Found
cs: Nenalezen žádný odhad

[ctx: Ignore Spelling context menu item]
en: Ignore
cs: Ignorovat

[ctx: Learn Spelling context menu item]
en: Add To Dictionary
cs: Přidat do slovníku

[ctx: Search The Web context menu item]
en: Search The Web
cs: Vyhledat na webu

[ctx: Look Up in Dictionary context menu item]
en: Look Up In Dictionary
cs: Vyhledat ve slovníku

[ctx: Open Link context menu item]
en: Open Link
cs: Otevřít odkaz

[ctx: Ignore Grammar context menu item]
en: Ignore
cs: Ignorovat

[ctx: Spelling and Grammar context sub-menu item]
en: Spelling
cs: Kontrola pravopisu

[ctx: menu item title]
en: Show Spelling and Grammar
cs: Zobrazit kontrolu pravopisu a gramatiky

[ctx: menu item title]
en: Hide Spelling and Grammar
cs: Skrýt kontrolu pravopisu a gramatiky

[ctx: Check spelling context menu item]
en: Check Spelling
cs: Zkontrolovat pravopis

[ctx: Check spelling while typing context menu item]
en: Check Spelling While Typing
cs: Zkontrolovat pravopis při psaní

[ctx: Check grammar with spelling context menu item]
en: Check Grammar With Spelling
cs: Zkontrolovat gramatiku a pravopis

[ctx: Font context sub-menu item]
en: Fonts
cs: Písmo

[ctx: Bold context menu item]
en: Bold
cs: Tučné

[ctx: Italic context menu item]
en: Italic
cs: Kurzíva

[ctx: Underline context menu item]
en: Underline
cs: Podtržené

[ctx: Outline context menu item]
en: Outline
cs: Obrys

[ctx: Writing direction context sub-menu item]
en: Direction
cs: Směr

[ctx: Text direction context sub-menu item]
en: Text Direction
cs: Směr textu

[ctx: Default writing direction context menu item]
en: Default
cs: Výchozí

[ctx: Left to Right context menu item]
en: Left to Right
cs: Zleva doprava

[ctx: Right to Left context menu item]
en: Right to Left
cs: Zprava do leva

[ctx: Inspect Element context menu item]
en: Inspect
cs: Prozkoumat

[ctx: Label for only item in menu that appears when clicking on the search field image, when no searches have been performed]
en: No recent searches
cs: Žádná nedávná hledání

[ctx: label for first item in the menu that appears when clicking on the search field image, used as embedded menu title]
en: Recent searches
cs: Nedávná hledání

[ctx: menu item in Recent Searches menu that empties menu's contents]
en: Clear recent searches
cs: Vyprázdnit nedávná hledání

[ctx: Label text to be used when a plug-in is missing]
en: Missing Plug-in
cs: Chybějící zásuvný modul

[ctx: Unknown filesize FTP directory listing item]
en: Unknown
cs: Neznámá

[ctx: Title string for images]
en: %1 (%2x%3 pixels)
cs: %1 (%2x%3 pixelů)

[ctx: Media controller status message when the media is loading]
en: Loading...
cs: Načítám...

[ctx: Media controller status message when watching a live broadcast]
en: Live Broadcast
cs: Živé vysílání

[ctx: Media controller element]
en: Audio Element
cs: Prvek zvuku

[ctx: Media controller element]
en: Video Element
cs: Prvek videa

[ctx: Media controller element]
en: Mute Button
cs: Tlačítko ztlumení

[ctx: Media controller element]
en: Unmute Button
cs: Tlačítko zrušení ztlumení

[ctx: Media controller element]
en: Play Button
cs: Tlačítko přehrávání

[ctx: Media controller element]
en: Pause Button
cs: Tlačítko pozastavení

[ctx: Media controller element]
en: Slider
cs: Posuvník

[ctx: Media controller element]
en: Slider Thumb
cs: Úchyt posuvníku

[ctx: Media controller element]
en: Rewind Button
cs: Tlačítko přetáčení

[ctx: Media controller element]
en: Return to Real-time Button
cs: Tlačítko návratu k reálnému času

[ctx: Media controller element]
en: Elapsed Time
cs: Uplynulý čas

[ctx: Media controller element]
en: Remaining Time
cs: Zbývající čas

[ctx: Media controller element]
en: Status Display
cs: Zobrazení stavu

[ctx: Media controller element]
en: Fullscreen Button
cs: Tlačítko celoobrazovkového režimu

[ctx: Media controller element]
en: Seek Forward Button
cs: Tlačítko dopředného hledání

[ctx: Media controller element]
en: Seek Back Button
cs: Tlačítko zpětného hledání

[ctx: Media controller element]
en: Audio element playback controls and status display
cs: Ovládání přehrávání audio prvků a zobrazení stavu

[ctx: Media controller element]
en: Video element playback controls and status display
cs: Ovládání přehrávání video prvků a zobrazení stavu

[ctx: Media controller element]
en: Mute audio tracks
cs: Ztlumit zvukové stopy

[ctx: Media controller element]
en: Unmute audio tracks
cs: Zrušit ztlumení audio stop

[ctx: Media controller element]
en: Begin playback
cs: Začít přehrávání

[ctx: Media controller element]
en: Pause playback
cs: Pozastavit přehrávání

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber
cs: Procházení časem videa

[ctx: Media controller element]
en: Movie time scrubber thumb
cs: Úchyt procházení času videa

[ctx: Media controller element]
en: Rewind movie
cs: Přetočit video

[ctx: Media controller element]
en: Return streaming movie to real-time
cs: Návrat vysílání videa do reálného času

[ctx: Media controller element]
en: Current movie time
cs: Aktuální čas filmu

[ctx: Media controller element]
en: Remaining movie time
cs: Zbývající čas filmu

[ctx: Media controller element]
en: Current movie status
cs: Aktuální stav filmu

[ctx: Media controller element]
en: Play movie in full-screen mode
cs: Přehrát film v celoobrazovkovém režimu

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly back
cs: Rychlé zpětné vyhledávání

[ctx: Media controller element]
en: Seek quickly forward
cs: Rychlé dopředné vyhledávání

[ctx: Media time description]
en: Indefinite time
cs: Neurčitý čas

[ctx: Media time description]
en: %1 days %2 hours %3 minutes %4 seconds
cs: %1 dnů %2 hodin %3 minut %4 sekund

[ctx: Media time description]
en: %1 hours %2 minutes %3 seconds
cs: %1 hodin %2 minut %3 sekund

[ctx: Media time description]
en: %1 minutes %2 seconds
cs: %1 minut %2 sekund

[ctx: Media time description]
en: %1 seconds
cs: %1 sekund

[ctx: QWebPage]
en: Redirection limit reached
cs: Limit pro přesměrování byl dosažen

[ctx: QWebPage]
en: Scroll here
cs: Odrolovat sem

[ctx: QWebPage]
en: Left edge
cs: Levý okraj

[ctx: QWebPage]
en: Top
cs: Nahoře

[ctx: QWebPage]
en: Right edge
cs: Pravý okraj

[ctx: QWebPage]
en: Bottom
cs: Dole

[ctx: QWebPage]
en: Page left
cs: Stránka vlevo

[ctx: QWebPage]
en: Page up
cs: Stránka nahoru

[ctx: QWebPage]
en: Page right
cs: Stránka vpravo

[ctx: QWebPage]
en: Page down
cs: Stránka dolů

[ctx: QWebPage]
en: Scroll left
cs: Rolovat doleva

[ctx: QWebPage]
en: Scroll up
cs: Rolovat nahoru

[ctx: QWebPage]
en: Scroll right
cs: Rolovat doprava

[ctx: QWebPage]
en: Scroll down
cs: Rolovat dolů

en: Cannot start playback. 
    
    Check your GStreamer installation and make sure you 
    have libgstreamer-plugins-base installed.
cs: Nelze spustit přehrávání.
    
    Překontrolujte svou instalaci Gstreamer a ujistěte se,
    že máte nainstalován balíček libgstreamer-plugins-base.

en: Missing codec helper script assistant.
cs: Chybí pomocník skriptu nápovědy kodeku.

en: Plugin codec installation failed for codec: %0
cs: Instalace zásuvného modulu pro kodek %0 selhala.

en: A required codec is missing. You need to install the following codec(s) to play this content: %0
cs: Požadovaný kodek chybí. Pro přehrání obsahu potřebujete tento kodek(y): %0

en: Could not open media source.
cs: Nelze otevřít zdrojové médium.

en: Invalid source type.
cs: Chybný typ zdroje.

en: Could not locate media source.
cs: Zdroj s médii nelze nalézt.

en: Could not open audio device. The device is already in use.
cs: Nelze otevřít zvukové zařízení. Zařízení je již používáno.

en: Could not decode media source.
cs: Nelze dekódovat zdrojové médium.

en: Warning: You do not seem to have the package gstreamer0.10-plugins-good installed.
              Some video features have been disabled.
cs: Varování: zdá se, že nemáte nainstalován balíček gstreamer0.10-plugins-good.
              Některé funkce videa nebudou dostupné.

en: Warning: You do not seem to have the base GStreamer plugins installed.
              All audio and video support has been disabled
cs: Varování: Zdá se, že nemáte nainstalovány základní moduly pro GStreamer.
              Podpora zvuku a videa nebude dostupná

en: Pause failed
cs: Pozastavení selhalo

en: Seek failed
cs: Vyhledávání selhalo

en: Getting position failed
cs: Polohu se nepodařilo určit

en: Opening clip failed
cs: Otevření klipu selhalo

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Level (%)
cs: Úroveň (%)

en: Decay HF ratio (%)
cs: Poměr tlumení VF (%)

en: Decay time (ms)
cs: Čas dozvuku (ms)

en: Density (%)
cs: Hustota (%)

en: Diffusion (%)
cs: Rozptyl (%)

en: Reflections delay (ms)
cs: Zpoždění odrazu (ms)

en: Reflections level (mB)
cs: Úroveň odrazů (mB)

en: Reverb delay (ms)
cs: Zpoždění odskoku (ms)

en: Reverb level (mB)
cs: Úroveň odskoku (mB)

en: Not ready to play
cs: Nepřipraven k přehrávání

en: Error opening file
cs: Chyba při otevírání souboru

en: Error opening URL
cs: Chyba při otevírání URL

en: Error opening resource
cs: Chyba při otevírání zdroje

en: Error opening source: resource not opened
cs: Chyba při otevírání zdroje: zdroj nebyl otevřen

en: Setting volume failed
cs: Nastavení hlasitosti selhalo

en: Loading clip failed
cs: Načítání klipu selhalo

en: Playback complete
cs: Přehrávání dokončeno

en: Download error
cs: Chyba stahování

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Out of memory
cs: Nedostatek paměti

en: Not supported
cs: Nepodporováno

en: Overflow
cs: Přetečení

en: Underflow
cs: Podtečení

en: Already exists
cs: Již existuje

en: Path not found
cs: Cesta nenalezena

en: In use
cs: Používá se

en: Not ready
cs: Nepřipraven

en: Access denied
cs: Přístup odepřen

en: Could not connect
cs: Nelze se spojit

en: Disconnected
cs: Odpojen

en: Insufficient bandwidth
cs: Nedostatečná šířka pásma

en: Network unavailable
cs: Síť je nedostupná

en: Network communication error
cs: Chyba síťové komunikace

en: Streaming not supported
cs: Vysílání datového proudu není podporováno.

en: Server alert
cs: Výstraha serveru

en: Invalid protocol
cs: Neplatný protokol

en: Invalid URL
cs: Neplatné URL

en: Multicast error
cs: Chyba multicastu

en: Proxy server error
cs: Chyba proxy serveru

en: Proxy server not supported
cs: Proxy server není podporován

en: Audio output error
cs: Chyba zvukového výstupu

en: Video output error
cs: Chyba video výstupu

en: Decoder error
cs: Chyba dekodéru

en: Audio or video components could not be played
cs: Zvukové či video komponenty nelze přehrát

en: DRM error
cs: Chyba DRM

[ctx: Phonon::MMF]
en: Audio Output
cs: Zvukový výstup

[ctx: Phonon::MMF]
en: The audio output device
cs: Zvukové výstupní zařízení

en: Video display error
cs: Chyba zobrazení videa

en: Error opening source: type not supported
cs: Chyba při otevírání zdroje: typ není podporován

en: Error opening source: resource is compressed
cs: Chyba při otevírání zdroje: zdroj je zkomprimován

en: Error opening source: resource not valid
cs: Chyba při otevírání zdroje: zdroj je neplatný

en: Error opening source: media type could not be determined
cs: Chyba při otevírání zdroje: nelze určit typ média

en: Failed to set requested IAP
cs: Selhalo nastavení vyžádaného IAP

en: Volume: %1%
cs: Hlasitost: %1%

en: Use this slider to adjust the volume. The leftmost position is 0%. The rightmost is %1%
cs: Použitím tohoto posuvníku upravíte hlasitost. Pozice vlevo je 0%. Nejvíc vpravo je %1%.

en: Muted
cs: Ztlumený

en: PulseAudio Sound Server
cs: Zvukový server Pulse Audio

en: <html>The audio playback device <b>%1</b> does not work.<br/>Falling back to <b>%2</b>.</html>
cs: <html>Zařízení pro přehrávání zvuku <b>%1</b> nefunguje. <br/>Vracím se zpět k <b>%2</b>.</html>

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which just became available and has higher preference.</html>
cs: <html>Přepínám na zvukové zařízení <b>%1</b><br/>, které je nyní dostupné a má vyšší prioritu.</html>

en: Revert back to device '%1'
cs: Vrátit se zpět k zařízení '%1'

en: <html>Switching to the audio playback device <b>%1</b><br/>which has higher preference or is specifically configured for this stream.</html>
cs: <html>Přepíná se na zvukové zařízení <b>%1</b><br/>, které má vyšší prioritu nebo je speciálně nastaveno pro tento datový proud.</html>

[ctx: Phonon::]
en: Notifications
cs: Oznamování

[ctx: Phonon::]
en: Music
cs: Hudba

[ctx: Phonon::]
en: Communication
cs: Komunikace

[ctx: Phonon::]
en: Games
cs: Hry

[ctx: Phonon::]
en: Accessibility
cs: Zpřístupnění

en: Element %1 is not allowed at this location.
cs: Prvek %1 v tomto umístění není povolen.

en: Text nodes are not allowed at this location.
cs: Textové uzly nejsou v této lokaci povoleny.

en: Parse error: %1
cs: Chyba analýzy: %1

en: The value of the XSL-T version attribute must be a value of type %1, which %2 isn't.
cs: Hodnota atributu verze XSL-T musí být typu %1, což %2 není.

en: Running an XSL-T 1.0 stylesheet with a 2.0 processor.
cs: Běží na šabloně stylů XSL-T 1.0 s procesorem 2.0.

en: Unknown XSL-T attribute %1.
cs: Neznámy atribut XSL-T %1.

en: Attribute %1 and %2 are mutually exclusive.
cs: Atributy %1 a %2 se vzájemně vylučují.

en: In a simplified stylesheet module, attribute %1 must be present.
cs: V zjednodušeném modulu šablony stylů musí být přítomen atribut %1.

en: If element %1 has no attribute %2, it cannot have attribute %3 or %4.
cs: Pokud prvek %1 nemá atribut %2, nemůže mít atribut %3, nebo %4.

en: Element %1 must have at least one of the attributes %2 or %3.
cs: Prvek %1 musí mít alespoň jeden z atributů %2, nebo %3.

en: At least one mode must be specified in the %1-attribute on element %2.
cs: Nejméně jeden režim musí být určen v atributu %1 pro prvek %2.

en: Element %1 must come last.
cs: Prvek %1 musí přijít jako poslední.

en: At least one %1-element must occur before %2.
cs: Nejméně jeden prvek %1 se musí vyskytovat před %2.

en: Only one %1-element can appear.
cs: Může být zobrazen pouze jediný element %1.

en: At least one %1-element must occur inside %2.
cs: Nejméně jeden element %1 se musí vyskytovat uvnitř %2.

en: When attribute %1 is present on %2, a sequence constructor cannot be used.
cs: Pokud je přítomen atribut %1 na %2, nelze užít konstruktoru sekvence.

en: Element %1 must have either a %2-attribute or a sequence constructor.
cs: Prvek %1 musí mít buď atribut %2 nebo konstruktor sekvence.

en: When a parameter is required, a default value cannot be supplied through a %1-attribute or a sequence constructor.
cs: Pokud je třeba parametr, výchozí hodnota nemůže být dodána přes atribut %1 nebo konstruktor sekvence.

en: Element %1 cannot have children.
cs: Prvek %1 nemůže mít podřízené prvky.

en: Element %1 cannot have a sequence constructor.
cs: Prvek %1 nemůže obsahovat konstruktor sekvence.

en: The attribute %1 cannot appear on %2, when it is a child of %3.
cs: Atribut %1 se nemůže objevit v %2, v případě, že je podřízený %3.

en: A parameter in a function cannot be declared to be a tunnel.
cs: Parametr ve funkci nemůže být deklarován jako tunel.

en: This processor is not Schema-aware and therefore %1 cannot be used.
cs: Tento procesor nepracuje se schématy, a proto %1 nemůže být užit.

en: Top level stylesheet elements must be in a non-null namespace, which %1 isn't.
cs: Horní úroveň prvků šablony stylů musí ležet v neprázdném jmenném prostoru, což pro %1 neplatí.

en: The value for attribute %1 on element %2 must either be %3 or %4, not %5.
cs: Hodnota atributu %1 na prvku %2 musí být buď %3, %4, ne %5.

en: Attribute %1 cannot have the value %2.
cs: Atribut %1 nemůže mít hodnotu %2.

en: The attribute %1 can only appear on the first %2 element.
cs: Atribut %1 se může objevit pouze na prvním prvku %2.

en: At least one %1 element must appear as child of %2.
cs: Nejméně jeden prvek %1 musí být podřízen %2.

en: The variable %1 is unused
cs: Proměnná %1 je nepoužita

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only the standard attributes can appear.
cs: Atribut %1 nelze zobrazit na prvku %2. To je možné pouze pro standardní atributy.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Only %3 is allowed, and the standard attributes.
cs: Atribut %1 nelze zobrazit na prvku %2. To je možné pouze pro %3 a standardní atributy.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, %4, and the standard attributes.
cs: Atribut %1 nelze zobrazit na prvku %2. To je možné pouze pro %3, %4 a standardní atributy.

en: Attribute %1 cannot appear on the element %2. Allowed is %3, and the standard attributes.
cs: Atribut %1 nelze zobrazit na prvku %2. Je to možné pouze pro %3 a standardní atributy.

en: XSL-T attributes on XSL-T elements must be in the null namespace, not in the XSL-T namespace which %1 is.
cs: XSL-T atributy XSL-T prvků musí být uvnitř jmenného prostoru null, nikoliv v prostoru XSL-T, v němž se %1 nalézá.

en: The attribute %1 must appear on element %2.
cs: Element %2 musí obsahovat atribut %1.

en: The element with local name %1 does not exist in XSL-T.
cs: Prvek s lokálním názvem %1 neexistuje v XSL-T.

en: W3C XML Schema identity constraint selector
cs: Selektor omezení identity W3C XML Schema

en: W3C XML Schema identity constraint field
cs: Pole omezení identity W3C XML Schema

en: %1 is an unknown schema type.
cs: %1 je neznámý typ schématu.

en: A template with name %1 has already been declared.
cs: Šablona s názvem %1 byla již deklarována.

en: %1 is not a valid numeric literal.
cs: %1 není platnou číslicí

en: Only one %1 declaration can occur in the query prolog.
cs: V úvodu dotazu je možná pouze jedna deklarace %1.

en: The initialization of variable %1 depends on itself
cs: Inicializace proměnné %1 závisí sama na sobě

en: No variable with name %1 exists
cs: Proměnná s názvem %1 neexistuje

en: Version %1 is not supported. The supported XQuery version is 1.0.
cs: Verze %1 není podporována. Podporovaná verze XQuery je 1.0.

en: The encoding %1 is invalid. It must contain Latin characters only, must not contain whitespace, and must match the regular expression %2.
cs: Kódování %1 je neplatné. Musí obsahovat znaky Anglické abecedy a nesmí obsahovat bílé znaky, zároveň musí bít porovnatelné k regulárnímu výrazu %2.

en: No function with signature %1 is available
cs: Funkce s podpisem %1 není dostupná

en: A default namespace declaration must occur before function, variable, and option declarations.
cs: Deklarace výchozího jmenného prostoru musí předcházet deklaracím funkcí, proměnných, či voleb.

en: Namespace declarations must occur before function, variable, and option declarations.
cs: Deklarace jmenného prostoru musí předcházet deklaracím funkcí, proměnných, či voleb.

en: Module imports must occur before function, variable, and option declarations.
cs: Importy modulů se musí nacházet před funkcí, proměnnou a možnostmi.

en: The keyword %1 cannot occur with any other mode name.
cs: Klíčové slovo %1 se nesmí vyskytovat s jakýmikoliv jinými názvy režimů.

en: The value of attribute %1 must be of type %2, which %3 isn't.
cs: Hodnota atributu %1 musí být typu %2, do kterého %3 nepatří.

en: It is not possible to redeclare prefix %1.
cs: Není možno opět deklarovat prefix %1.

en: The prefix %1 cannot be bound. By default, it is already bound to the namespace %2.
cs: Nelze nalézt prefix %1. Ve výchozím stavu je již připojen k jmennému prostoru %2.

en: Prefix %1 is already declared in the prolog.
cs: Prefix %1 byl již deklarován v úvodu.

en: The name of an option must have a prefix. There is no default namespace for options.
cs: Název volby musí obsahovat prefix. Pro volby není žádný výchozí jmenný prostor.

en: The Schema Import feature is not supported, and therefore %1 declarations cannot occur.
cs: Funkce Schema Import není podporována a proto nemůže nastat %1 deklarace(í).

en: The target namespace of a %1 cannot be empty.
cs: Cílový jmenný prostor pro %1 nemůže být prázdný.

en: The module import feature is not supported
cs: Funkce importu modulu není podporována

en: A variable with name %1 has already been declared.
cs: Proměnná s názvem %1 již byla deklarována.

en: No value is available for the external variable with name %1.
cs: Žádná hodnota není dostupná pro externí proměnnou s názvem %1.

en: A stylesheet function must have a prefixed name.
cs: Funkci šablony stylů musí předcházet název.

en: The namespace for a user defined function cannot be empty (try the predefined prefix %1, which exists for cases like this)
cs: Jmenný prostor pro uživatelem zavedené funkce nesmí být prázdný (zkuste předdefinovanou předponu %1, která existuje pro podobné případy)

en: The namespace %1 is reserved; therefore user defined functions may not use it. Try the predefined prefix %2, which exists for these cases.
cs: Jmenný prostor %1 je vyhrazen; proto jej uživatelem zavedené funkce nesmí užít. Zkuste předdefinovanou předponu %2, která existuje pro tyto případy.

en: The namespace of a user defined function in a library module must be equivalent to the module namespace. In other words, it should be %1 instead of %2
cs: Jmenný prostor uživatelem zavedené funkce v modulu knihovny musí být roven jmennému prostoru modulu. Jinými slovy, měl by by být %1 místo %2

en: A function already exists with the signature %1.
cs: Funkce již existuje s podpisem %1.

en: No external functions are supported. All supported functions can be used directly, without first declaring them as external
cs: Žádné externí funkce nejsou podporovány. Všechny podporované funkce mohou být užity přímo bez jejich prvotní deklarace za externí

en: An argument with name %1 has already been declared. Every argument name must be unique.
cs: Argument jménem %1 již byl deklarován. Každý argument musí být jedinečný.

en: When function %1 is used for matching inside a pattern, the argument must be a variable reference or a string literal.
cs: Pokud je funkce %1 užita pro srovnávání uvnitř vzoru, argumentem musí být odkaz na proměnnou nebo řetězcový literál.

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a string literal, when used for matching.
cs: Ve vzoru XSL-T musí být při srovnávání argumentem funkce %1 řetězcový literál .

en: In an XSL-T pattern, the first argument to function %1 must be a literal or a variable reference, when used for matching.
cs: Ve vzoru XSL-T musí být při srovnávání argumentem funkce %1 literál nebo odkaz na proměnnou.

en: In an XSL-T pattern, function %1 cannot have a third argument.
cs: Ve vzoru XSL-T nemůže mít funkce %1 třetí argument.

en: In an XSL-T pattern, only function %1 and %2, not %3, can be used for matching.
cs: Ve vzoru XSL-T smí být při srovnávání užita pouze funkce %1 a %2 ne %3.

en: In an XSL-T pattern, axis %1 cannot be used, only axis %2 or %3 can.
cs: Ve vzoru XSL-T nemůže být použita osa %1. Pouze osa %2, nebo %3 může.

en: %1 is an invalid template mode name.
cs: %1 je neplatný název režimu šablony.

en: The Schema Validation Feature is not supported. Hence, %1-expressions may not be used.
cs: Funkce Schema Validation není podporována. Z tohoto důvodu %1 výrazy nemohou být užity.

en: None of the pragma expressions are supported. Therefore, a fallback expression must be present
cs: Žádný výraz pragma není podporován. Proto musí být přítomen i záchranný výraz

en: Each name of a template parameter must be unique; %1 is duplicated.
cs: Každý název parametru šablony musí být jedinečný, %1 je duplikát.

en: The %1-axis is unsupported in XQuery
cs: %1-osa není podporována v XQuery

en: No function with name %1 is available.
cs: Funkce s názvem %1 není dostupná.

en: The namespace URI cannot be the empty string when binding to a prefix, %1.
cs: Obor názvů URI nesmí být prázdný řetězec při přiřazení k prefixu, %1.

en: %1 is an invalid namespace URI.
cs: %1 je neplatný jmenný prostor URI.

en: It is not possible to bind to the prefix %1
cs: Není možné přiřadit k prefixu %1

en: Namespace %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
cs: Jmenný prostor %1 může být přiřazen k %2 (a je v každém případě deklarován předem)

en: Prefix %1 can only be bound to %2 (and it is, in either case, pre-declared).
cs: Prefix %1 může být přiřazen k %2 (a je v každém případě deklarován předem)

en: Two namespace declaration attributes have the same name: %1.
cs: Dva atributy jmenného prostoru mají stejné názvy. %1.

en: The namespace URI must be a constant and cannot use enclosed expressions.
cs: Obor názvů URI musí být konstantou a nesmí obsahovat přiložené výrazy

en: An attribute with name %1 has already appeared on this element.
cs: Atribut jménem %1 se již na tomto prvku vyskytl.

en: A direct element constructor is not well-formed. %1 is ended with %2.
cs: Konstruktor přímých prvků není správně sestaven: %1 je zakončen %2.

en: The name %1 does not refer to any schema type.
cs: Název %1 neodkazuje k žádnému typu schémat.

en: %1 is an complex type. Casting to complex types is not possible. However, casting to atomic types such as %2 works.
cs: %1 je komplexního typu. Přetypování není pro komplexní typy možné. Nicméně, přetypování atomických typů jako %2 funguje.

en: %1 is not an atomic type. Casting is only possible to atomic types.
cs: %1 není atomickým typem. Přetypování je možné jen pro atomické typy.

en: %1 is not a valid name for a processing-instruction.
cs: %1 není platný název pro zpracovávající instrukci.

en: %1 is not in the in-scope attribute declarations. Note that the schema import feature is not supported.
cs: %1 není  deklarací atributu v oboru. Buďte si vědomi toho, že funkce importu schématu není podporována.

en: The name of an extension expression must be in a namespace.
cs: Název

en: Can not process unknown element %1, expected elements are: %2.
cs: Nelze zpracovat neznámý prvek %1, očekávané prvky jsou: %2.

en: Element %1 is not allowed in this scope, possible elements are: %2.
cs: Prvek %1 není v tomto oboru povolen, přijatelné jsou: %2

en: Child element is missing in that scope, possible child elements are: %1.
cs: Podřízený prvek v tomto oboru chybí. přijatelné prvky jsou: %1.

en: Document is not a XML schema.
cs: Dokument není XML schématem.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3} is not a value of type %4.
cs: Atribut %1 prvku %2 má neplatný obsah: {%3} není hodnotou typu %4.

en: %1 attribute of %2 element contains invalid content: {%3}.
cs: Atribut %1 prvku %2 má neplatný obsah: {%3}

en: Target namespace %1 of included schema is different from the target namespace %2 as defined by the including schema.
cs: Cílový jmenný prostor %1 v zahrnutém schématu se liší od cílového prostoru %2 definovaného ve schématu pro zahrnuté.

en: Target namespace %1 of imported schema is different from the target namespace %2 as defined by the importing schema.
cs: Cílový jmenný prostor %1 v importovaném schématu se liší od cílového prostoru %2 definovaného ve schématu pro importované.

en: %1 element is not allowed to have the same %2 attribute value as the target namespace %3.
cs: Prvek %1 nemůže vlastnit stejné hodnoty atributu %2 jako cílový jmenný prostor %3.

en: %1 element without %2 attribute is not allowed inside schema without target namespace.
cs: Prvek %1 bez atributu %2 nemůže být uvnitř schématu bez určení cílového jmenného prostoru.

en: %1 element is not allowed inside %2 element if %3 attribute is present.
cs: Prvek %1 není povolen uvnitř prvku %2 pokud je přítomen atribut %3.

en: %1 element has neither %2 attribute nor %3 child element.
cs: Prvek %1 nemá buď atribut %2 nebo podřízený prvek %3.

en: %1 element with %2 child element must not have a %3 attribute.
cs: Prvek %1 s podřízeným prvkem %2 nesmí mít atribut %3.

en: %1 attribute of %2 element must be %3 or %4.
cs: Atribut %1 prvku %2 musí být %3 nebo %4.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3.
cs: Atribut %1 prvku %2 musí mít hodnotu %3.

en: %1 attribute of %2 element must have a value of %3 or %4.
cs: Atribut %1 prvku %2 musí mít hodnotu %3 nebo %4.

en: %1 element must not have %2 and %3 attribute together.
cs: U prvku %1 se atributy %2 a %3 nemohou vyskytovat společně.

en: Content of %1 attribute of %2 element must not be from namespace %3.
cs: Obsah atributu %1 prvku %2 musí pocházet ze jmenného prostoru %3.

en: %1 attribute of %2 element must not be %3.
cs: Atribut %1 prvku %2 nesmí být %3.

en: %1 attribute of %2 element must have the value %3 because the %4 attribute is set.
cs: Atribut %1 prvku %2 musí nabývat hodnoty %3, protože je zadán atribut %4.

en: Specifying use='prohibited' inside an attribute group has no effect.
cs: Specifikace užití='zakázané' uvnitř skupiny atributů je bez efektu.

en: %1 element must have either %2 or %3 attribute.
cs: Prvek %1 musí mít buď atribut %2 nebo %3.

en: %1 element must have either %2 attribute or %3 or %4 as child element.
cs: Prvek %1 musí mít buď atribut %2 nebo %3 nebo %4 jako podřízený prvek.

en: %1 element requires either %2 or %3 attribute.
cs: Pro prvek %1 je nezbytný buď atribut %2 nebo %3.

en: Text or entity references not allowed inside %1 element
cs: Odkaz textu nebo entity není uvnitř prvku %1 povolen.

en: %1 attribute of %2 element must contain %3, %4 or a list of URIs.
cs: Atribut %1 prvku %2 musí obsahovat %3, %4 nebo seznam URI.

en: %1 element is not allowed in this context.
cs: Prvek %1 není v tomto kontextu povolen.

en: %1 attribute of %2 element has larger value than %3 attribute.
cs: Atribut %1 prvku %2 má větší hodnotu než atribut %3.

en: Prefix of qualified name %1 is not defined.
cs: Prefix kvalifikovaného názvu %1 není definován.

en: %1 attribute of %2 element must either contain %3 or the other values.
cs: Atribut %1 prvku %2 musí obsahovat buď %3 nebo jiné hodnoty.

en: Component with ID %1 has been defined previously.
cs: Komponenty s ID %1 byly definovány již dříve.

en: Element %1 already defined.
cs: Prvek %1 je již definován.

en: Attribute %1 already defined.
cs: Atribut %1 byl již definován.

en: Type %1 already defined.
cs: Typ %1 byl již definován.

en: Attribute group %1 already defined.
cs: Skupina atributů %1 již definována.

en: Element group %1 already defined.
cs: Prvek skupiny%1 je již definován.

en: Notation %1 already defined.
cs: Notace %1 je již definována.

en: Identity constraint %1 already defined.
cs: Omezeni identity %1 je již definováno.

en: Duplicated facets in simple type %1.
cs: Omezující vlastnost v jednoduchém typu %1.

en: Empty particle cannot be derived from non-empty particle.
cs: Prázdná částice nemůže být odvozena z částice neprázdné.

en: Derived particle is missing element %1.
cs: Odvozená částice postrádá prvek %1.

en: Derived element %1 is missing value constraint as defined in base particle.
cs: Odvozený prvek %1 postrádá hodnotu omezení definovanou v základní částici.

en: Derived element %1 has weaker value constraint than base particle.
cs: Odvozený prvek %1 má slabší hodnotu omezení než základní částice.

en: Fixed value constraint of element %1 differs from value constraint in base particle.
cs: Pevná hodnota omezení prvku %1 se liší od hodnoty omezení v základní částici.

en: Derived element %1 cannot be nillable as base element is not nillable.
cs: Odvozený prvek %1 nelze vynulovat, jakože základní prvek není nulovatelný.

en: Block constraints of derived element %1 must not be more weaker than in the base element.
cs: Omezení bloku odvozené z prvku %1 musí být slabší než to v základním prvku.

en: Simple type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
cs: Prostý typ odvozený z %1 nemůže být platně odvozen ze základního prvku.

en: Complex type of derived element %1 cannot be validly derived from base element.
cs: Komplexní typ odvozeného prvku  %1 nemůže být platně odvozen ze základního prvku.

en: Element %1 is missing in derived particle.
cs: Prvek %1 chybí v odvozené částici.

en: Element %1 does not match namespace constraint of wildcard in base particle.
cs: Prvek %1 se neshoduje s omezením jmenného prostoru zástupných znaků v základní částici

en: Wildcard in derived particle is not a valid subset of wildcard in base particle.
cs: Zástupný znak v odvozené částici není platnou podmnožinou zástupných znaků v základní částici.

en: processContent of wildcard in derived particle is weaker than wildcard in base particle.
cs: processContent zástupného znaku v odvozené částici je slabší než zástupný znak v základní částici.

en: Derived particle allows content that is not allowed in the base particle.
cs: Odvozená částice dovoluje obsah, jež je zakázán v základní částici.

en: Base attribute %1 is required but derived attribute is not.
cs: Základní atribut %1 je nezbytný, ale odvozený atribut není.

en: Type of derived attribute %1 cannot be validly derived from type of base attribute.
cs: Typ odvozeného atributu %1 nemůže být platně odvozen od typu základního atributu.

en: Value constraint of derived attribute %1 does not match value constraint of base attribute.
cs: Omezení hodnoty odvozeného atributu %1 se neshoduje s omezením hodnoty základního atributu.

en: Derived attribute %1 does not exist in the base definition.
cs: Odvozený atribut %1 neexistuje v základní definici

en: Derived attribute %1 does not match the wildcard in the base definition.
cs: Odvozený atribut %1 se neshoduje se zástupným znakem v základní definici.

en: Base attribute %1 is required but missing in derived definition.
cs: Základní atribut %1, jež je nezbytný, v odvozené definici chybí.

en: Derived definition contains an %1 element that does not exists in the base definition
cs: Odvozená definice obsahuje prvek %1, jež neexistuje v základní definici.

en: Derived wildcard is not a subset of the base wildcard.
cs: Odvozený zástupný znak není podmnožinou základního zástupného znaku.

en: %1 of derived wildcard is not a valid restriction of %2 of base wildcard
cs: %1 odvozeného zástupného znaku nemá platné omezení základního zástupného znaku %2

en: Attribute %1 from base type is missing in derived type.
cs: Atribut %1 základního typu chybí v odvozeném typu.

en: Type of derived attribute %1 differs from type of base attribute.
cs: Typ odvozeného atributu %1 se liší od typu základního atributu.

en: Base definition contains an %1 element that is missing in the derived definition
cs: Základní definice obsahuje prvek %1, který schází v odvozené definici.

en: %1 references unknown %2 or %3 element %4.
cs: %1 odkazuje na neznámé %2 nebo %3 prvku %4.

en: %1 references identity constraint %2 that is no %3 or %4 element.
cs: %1 odkazuje na omezení identity %2, což není prvek %3 nebo %4

en: %1 has a different number of fields from the identity constraint %2 that it references.
cs: %1 má odlišný počet polí než omezení identity %2, na které odkazuje.

en: Base type %1 of %2 element cannot be resolved.
cs: Základní typ %1 prvku %2 nelze rozeznat.

en: Item type %1 of %2 element cannot be resolved.
cs: Typ položky %1 prvku %2 nelze rozeznat.

en: Member type %1 of %2 element cannot be resolved.
cs: Typ členu %1 prvku %2 nelze rozeznat.

en: Type %1 of %2 element cannot be resolved.
cs: Typ %1 prvku %2 nelze rozeznat.

en: Base type %1 of complex type cannot be resolved.
cs: Základní typ %1 komplexního typu nelze rozeznat.

en: %1 cannot have complex base type that has a %2.
cs: %1 nemůže být komplexním typem, jež má %2.

en: Content model of complex type %1 contains %2 element, so it cannot be derived by extension from a non-empty type.
cs: Model obsahu komplexního typu %1 obsahuje prvek %2, takže nemůže být odvozen rozšířením neprázdného typu.

en: Complex type %1 cannot be derived by extension from %2 as the latter contains %3 element in its content model.
cs: Komplexní typ %1 nemůže být odvozen rozšířením %2, protože posledně jmenované obsahuje prvek %3 v modelu obsahu.

en: Type of %1 element must be a simple type, %2 is not.
cs: Typ prvku %1 musí být jednoduchého typu, což %2 není.

en: Substitution group %1 of %2 element cannot be resolved.
cs: Skupinu nahrazení %1 prvku %2 nelze rozeznat.

en: Substitution group %1 has circular definition.
cs: Skupina nahrazení %1 je definována cyklicky.

en: Duplicated element names %1 in %2 element.
cs: Duplikované prvky uvádějí názvy %1 v prvku %2.

en: Reference %1 of %2 element cannot be resolved.
cs: Odkaz %1 prvku %2 nelze rozeznat.

en: Circular group reference for %1.
cs: Odkaz cyklické skupiny pro %1.

en: %1 element is not allowed in this scope
cs: Prvek %1 není v tomto oboru povolen

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3.
cs: Prvek %1 nemůže mít atribut %2 s hodnotou odlišnou od %3.

en: %1 element cannot have %2 attribute with value other than %3 or %4.
cs: Prvek %1 nemůže mít atribut %2 s hodnotou jinou než %3, nebo %4.

en: %1 or %2 attribute of reference %3 does not match with the attribute declaration %4.
cs: Atribut %1 nebo %2  odkazu %3 se neshoduje s deklarací atributu %4.

en: Attribute group %1 has circular reference.
cs: Skupina atributu %1 má cyklický odkaz.

en: %1 attribute in %2 must have %3 use like in base type %4.
cs: Atribut %1 v %2 musí mít užití %3 jako v základním typu %4.

en: Attribute wildcard of %1 is not a valid restriction of attribute wildcard of base type %2.
cs: Zástupný znak atributu %1 nemá platné omezení zástupného znaku atributu základního typu %2.

en: %1 has attribute wildcard but its base type %2 has not.
cs: %1 má zástupný znak atributu, ale jeho základní typ %2 jej nemá.

en: Union of attribute wildcard of type %1 and attribute wildcard of its base type %2 is not expressible.
cs: Nelze vyjádřit sjednocení zástupných znaků atributu typu %1 a zástupných znaků atributu jeho základního typu %2.

en: Enumeration facet contains invalid content: {%1} is not a value of type %2.
cs: Zástupný znak pro výčet má neplatný obsah: {%1} není hodnotou typu %2.

en: Namespace prefix of qualified name %1 is not defined.
cs: Prefix jmenného prostoru kvalifikovaného názvu %1 není definován.

en: %1 element %2 is not a valid restriction of the %3 element it redefines: %4.
cs: %1 prvek %2 není platným omezením prvku %3, jenž předefinovává: %4

en: %1 has inheritance loop in its base type %2.
cs: %1 má ve svém základním typu %2 smyčku dědičnosti.

en: Circular inheritance of base type %1.
cs: Cyklická dědičnost základního typu %1.

en: Circular inheritance of union %1.
cs: Cyklická dědičnost sjednocení %1.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by restriction as the latter defines it as final.
cs: %1 není možno odvodit z %2 kvůli omezení posledně jmenované, jež ji definuje jako konečnou.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by extension as the latter defines it as final.
cs: %1 není možno odvodit z %2 kvůli rozšíření posledně jmenované, jež ji definuje jako konečnou.

en: Base type of simple type %1 cannot be complex type %2.
cs: Základní typ jednoduchého typu %1 nemůže být komplexního typu %2.

en: Simple type %1 cannot have direct base type %2.
cs: Jednoduchý typ %1 nemůže mít přímý základní typ %2.

en: Simple type %1 is not allowed to have base type %2.
cs: Jednoduchý typ %1 nemůže mít základní typ %2.

en: Simple type %1 can only have simple atomic type as base type.
cs: Jednoduchý typ %1 může být pouze jednoduchého atomického typu jako základní typ.

en: Simple type %1 cannot derive from %2 as the latter defines restriction as final.
cs: Jednoduchý typ %1 nemůže odvodit z %2, protože posledně jmenovaná definuje omezení jako konečné.

en: Variety of item type of %1 must be either atomic or union.
cs: Rozsah typu položky %1 může být buď atomického typu nebo sjednocení.

en: Variety of member types of %1 must be atomic.
cs: Rozsah typu členu %1 musí být atomický.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by list as the latter defines it as final.
cs:  %1 nemůže být odvozen seznamem z %2, protože posledně jmenovaná ji definuje jako konečnou.

en: Simple type %1 is only allowed to have %2 facet.
cs: Jednoduchý typ %1 může mít pouze %2 omezující vlastnost.

en: Base type of simple type %1 must have variety of type list.
cs: Základní typ jednoduchého typu %1 musí mít rozsah seznamu typů.

en: Base type of simple type %1 has defined derivation by restriction as final.
cs: Základní typ jednoduchého typu %1 má odvození definováno omezením jako konečné.

en: Item type of base type does not match item type of %1.
cs: Typ položky základního typu se neshoduje s typem položky %1.

en: Simple type %1 contains not allowed facet type %2.
cs: Jednoduchý typ %1 obsahuje nepovolené omezující vlastnosti typu %2.

en: %1 is not allowed to derive from %2 by union as the latter defines it as final.
cs: %1 není možno odvodit z %2 sjednocením, protože ji poslední jmenovaná definuje jako konečnou.

en: %1 is not allowed to have any facets.
cs: %1 nemůže používat omezující vlastnosti.

en: Base type %1 of simple type %2 must have variety of union.
cs: Základní typ %1 jednoduchého typu %2 musí mít rozsah sjednocení.

en: Base type %1 of simple type %2 is not allowed to have restriction in %3 attribute.
cs: Základní typ %1 jednoduchého typu %2 nemůže mít omezení v atributu %3.

en: Member type %1 cannot be derived from member type %2 of %3's base type %4.
cs: Typ členu %1 nemůže být odvozen z typu členu %2 z %3 základního typu %4.

en: Derivation method of %1 must be extension because the base type %2 is a simple type.
cs: Metodou odvození %1 musí být rozšíření, protože základní typ %2 je jednoduchým typem.

en: Complex type %1 has duplicated element %2 in its content model.
cs: Komplexní typ %1 má duplikovaný prvek %2 ve svém modelu obsahu.

en: Complex type %1 has non-deterministic content.
cs: Komplexní typ %1 nemá deterministický obsah.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid extension of the attributes of base type %2: %3.
cs: Atributy komplexního typu %1 nejsou platným rozšířením atributu základního typu %2: %3.

en: Content model of complex type %1 is not a valid extension of content model of %2.
cs: Model obsahu komplexního typu %1 není platným rozšířením modelu obsahu %2.

en: Complex type %1 must have simple content.
cs: Komplexní typ %1 musí mít prostý obsah.

en: Complex type %1 must have the same simple type as its base class %2.
cs: Komplexní typ %1 musí být stejného prostého typu jako základní třída %2.

en: Complex type %1 cannot be derived from base type %2%3.
cs: Komplexní typ %1 nemůže být odvozen ze základního typu %2%3.

en: Attributes of complex type %1 are not a valid restriction from the attributes of base type %2: %3.
cs: Atributy komplexního typu %1 nejsou platným omezením atributu základního typu %2: %3

en: Complex type %1 with simple content cannot be derived from complex base type %2.
cs: Komplexní typ %1 s prostým obsahem nemůže být odvozen od komplexního základního typu %2.

en: Item type of simple type %1 cannot be a complex type.
cs: Typ položky prostého typu %1 nemůže být prostého typu.

en: Member type of simple type %1 cannot be a complex type.
cs: Typ členu jednoduchého typu %1 nemůže být komplexního typu.

en: %1 is not allowed to have a member type with the same name as itself.
cs: %1 nemůže obsahovat typ členu s jeho vlastním názvem.

en: %1 facet collides with %2 facet.
cs: Omezující vlastnost %1 koliduje s omezující vlastností %2.

en: %1 facet must have the same value as %2 facet of base type.
cs: Omezující vlastnost %1 musí nabývat stejné hodnoty jako omezující vlastnost %2 základního typu.

en: %1 facet must be equal or greater than %2 facet of base type.
cs: Omezující vlastnost %1 musí být větší nebo rovna omezující vlastnosti %2 základního typu.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet of base type.
cs: Omezující vlastnost %1 musí být menší nebo rovna omezující vlastnosti %2 základního typu.

en: %1 facet contains invalid regular expression
cs: Omezující vlastnost %1 obsahuje neplatný regulérní výraz

en: Unknown notation %1 used in %2 facet.
cs: Neznámý zápis %1 použitý v omezující vlastnosti %2.

en: %1 facet contains invalid value %2: %3.
cs: Omezující vlastnost %1 obsahuje neplatnou hodnotu %2: %3.

en: %1 facet cannot be %2 or %3 if %4 facet of base type is %5.
cs: Omezující vlastnost %1 nemůže být %2 nebo %3, pokud omezující vlastnost základního typu %4 je %5.

en: %1 facet cannot be %2 if %3 facet of base type is %4.
cs: Omezující vlastnost %1 nemůže být %2, pokud omezující vlastnost základního typu %3 je %4.

en: %1 facet must be less than or equal to %2 facet.
cs: Omezující vlastnost %1 musí být menší nebo rovna omezující vlastnosti %2.

en: %1 facet must be less than %2 facet of base type.
cs: Omezující vlastnost %1 musí být menší než omezující vlastnost %2 základního typu.

en: %1 facet and %2 facet cannot appear together.
cs: Omezující vlastnost %1 a %2 se nesmí objevit zároveň.

en: %1 facet must be greater than %2 facet of base type.
cs: Omezující vlastnost %1 musí být větší než omezující vlastnost %2.

en: %1 facet must be less than %2 facet.
cs: Omezující vlastnost %1 musí být menší než omezující vlastnost %2.

en: %1 facet must be greater than or equal to %2 facet of base type.
cs: Omezující vlastnost %1 musí být větší nebo rovna omezující vlastnosti základního typu %2.

en: Simple type contains not allowed facet %1.
cs: Jednoduchý typ obsahuje nedovolenou omezující vlastnost %1.

en: %1, %2, %3, %4, %5 and %6 facets are not allowed when derived by list.
cs: Omezující vlastnosti %1, %2, %3, %4, %5 a %6 nejsou povoleny pokud jsou odvozeny seznamem.

en: Only %1 and %2 facets are allowed when derived by union.
cs: Pouze omezující vlastnost %1 a %2 jsou povoleny pokud jsou odvozeny sjednocením.

en: %1 contains %2 facet with invalid data: %3.
cs: %1 obsahuje omezující vlastnost %2 s neplatnými daty: %3.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 twice.
cs: Skupina atributů %1 obsahuje atribut %2 dvakrát.

en: Attribute group %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
cs: Skupina atributů %1 obsahuje dva odlišné atributy, jež jsou typu odvozeného od %2.

en: Attribute group %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
cs: Skupina atributů %1 obsahuje atribut %2, jež má omezení hodnoty, ale je i typu, který dědí od %3.

en: Complex type %1 contains attribute %2 twice.
cs: Komplexní typ %1 obsahuje atribut %2 dvakrát.

en: Complex type %1 contains two different attributes that both have types derived from %2.
cs: Komplexní typ %1 obsahuje dva odlišné atributy, jež jsou typu odvozeného z %2.

en: Complex type %1 contains attribute %2 that has value constraint but type that inherits from %3.
cs: Komplexní typ %1 obsahuje atribut %2, jež má omezení hodnoty, ale je i typu, který dědí od %3.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its base type is complex.
cs: Prvek %1 nemůže mít omezení hodnoty, pokud jeho základní typ je komplexní.

en: Element %1 is not allowed to have a value constraint if its type is derived from %2.
cs: Prvek %1 nemůže mít omezení hodnoty, pokud jeho typ je odvozený od %2.

en: Value constraint of element %1 is not of elements type: %2.
cs: Omezení hodnoty prvku %1 není typu prvků: %2

en: Element %1 is not allowed to have substitution group affiliation as it is no global element.
cs: Prvek %1 nemůže mít přidruženou skupinu nahrazení v případě, kdy není globálním prvkem.

en: Type of element %1 cannot be derived from type of substitution group affiliation.
cs: Typ prvku %1 nemůže být odvozen od typu přidružení skupiny náhrad.

en: Value constraint of attribute %1 is not of attributes type: %2.
cs: Omezení hodnoty atributu %1 není atributu typu: %2.

en: Attribute %1 has value constraint but has type derived from %2.
cs: Atribut %1 má omezení hodnoty, ale je typu odvozeného od %2

en: %1 attribute in derived complex type must be %2 like in base type.
cs: Atribut %1 v odvozeném komplexním typu musí být %2 stejně jako v základním typu.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint like in base type.
cs: Atribut %1 v odvozeném komplexním typu musí mít omezení hodnoty %2, stejně jako v základní typu

en: Attribute %1 in derived complex type must have the same %2 value constraint like in base type.
cs: Atribut %1 v odvozeném komplexním typu musí mít omezení hodnoty %2, stejně jako v základní typu.

en: Attribute %1 in derived complex type must have %2 value constraint.
cs: Atribut %1 v odvozeném komplexním typu musí mít omezení hodnoty %2.

en: processContent of base wildcard must be weaker than derived wildcard.
cs: processContent základního zástupného znaku musí být slabší než odvozený zástupný znak.

en: Element %1 exists twice with different types.
cs: Prvek %1 existuje vícekrát v různých typech.

en: Particle contains non-deterministic wildcards.
cs: Částice obsahuje nedeterministické zástupné znaky.

en: %1 is not valid according to %2.
cs: %1 je neplatné vzhledem k %2.

en: String content does not match the length facet.
cs: Obsah Řetězec se neshoduje s délkou zástupného znaku.

en: String content does not match the minLength facet.
cs: Obsah Řetězec se neshoduje se zástupným znakem minLength.

en: String content does not match the maxLength facet.
cs: Obsah Řetězec se neshoduje se zástupným znakem maxLength

en: String content does not match pattern facet.
cs: Obsah Řetězec se neshoduje se zástupným znakem vzoru.

en: String content is not listed in the enumeration facet.
cs: Obsah Řetězec není uveden v zástupném znaku pro výčet.

en: Signed integer content does not match the maxInclusive facet.
cs: Obsah celého čísla se znaménkem se neshoduje se zástupným znakem maxInclusive.

en: Signed integer content does not match the maxExclusive facet.
cs: Obsah celého čísla se znaménkem se neshoduje se zástupným znakem maxExclusive.

en: Signed integer content does not match the minInclusive facet.
cs: Obsah celého čísla se znaménkem se neshoduje se zástupným znakem minInclusive.

en: Signed integer content does not match the minExclusive facet.
cs: Obsah celého čísla se znaménkem se neshoduje se zástupným znakem minExclusive.

en: Signed integer content is not listed in the enumeration facet.
cs: Obsah celého čísla se znaménkem není uveden v zástupném znaku pro výčet.

en: Signed integer content does not match pattern facet.
cs: Obsah celého čísla se znaménkem se neshoduje se zástupným znakem vzoru.

en: Signed integer content does not match in the totalDigits facet.
cs: Obsah celého čísla se znaménkem se neshoduje se zástupným znakem totalDigits.

en: Unsigned integer content does not match the maxInclusive facet.
cs: Obsah celého čísla bez znaménka se neshoduje se zástupným znakem maxInclusive.

en: Unsigned integer content does not match the maxExclusive facet.
cs: Obsah celého čísla bez znaménka se neshoduje se zástupným znakem maxExclusive.

en: Unsigned integer content does not match the minInclusive facet.
cs: Obsah celého čísla bez znaménka se neshoduje se zástupným znakem minInclusive.

en: Unsigned integer content does not match the minExclusive facet.
cs: Obsah celého čísla bez znaménka se neshoduje se zástupným znakem minExclusive.

en: Unsigned integer content is not listed in the enumeration facet.
cs: Obsah celého čísla bez znaménka není uveden v zástupném znaku pro výčet.

en: Unsigned integer content does not match pattern facet.
cs: Obsah celého čísla bez znaménka se neshoduje se zástupným znakem vzoru.

en: Unsigned integer content does not match in the totalDigits facet.
cs: Obsah celého čísla bez znaménka se neshoduje se zástupným znakem totalDigits.

en: Double content does not match the maxInclusive facet.
cs: Obsah Double se neshoduje se zástupným znakem maxInclusive.

en: Double content does not match the maxExclusive facet.
cs: Obsah Double se neshoduje se zástupným znakem maxExclusive.

en: Double content does not match the minInclusive facet.
cs: Obsah Double se neshoduje se zástupným znakem minInclusive.

en: Double content does not match the minExclusive facet.
cs: Obsah Double se neshoduje se zástupným znakem minExclusive.

en: Double content is not listed in the enumeration facet.
cs: Obsah Double není uveden v zástupném znaku pro výčet.

en: Double content does not match pattern facet.
cs: Obsah Double se neshoduje se zástupným znakem vzoru.

en: Decimal content does not match in the fractionDigits facet.
cs: Obsah Dekadický je v zástupném znaku fractionDigits nevhodný.

en: Decimal content does not match in the totalDigits facet.
cs: Obsah Dekadický je v zástupném znaku totalDigits nevhodný.

en: Date time content does not match the maxInclusive facet.
cs: Obsah Date time se neshoduje se zástupným znakem maxInclusive.

en: Date time content does not match the maxExclusive facet.
cs: Obsah Date time se neshoduje se zástupným znakem maxExclusive.

en: Date time content does not match the minInclusive facet.
cs: Obsah Date time se neshoduje se zástupným znakem minInclusive.

en: Date time content does not match the minExclusive facet.
cs: Obsah Date time se neshoduje se zástupným znakem minExclusive.

en: Date time content is not listed in the enumeration facet.
cs: Obsah Date time není uveden v zástupném znaku pro výčet.

en: Date time content does not match pattern facet.
cs: Obsah Date time se neshoduje se zástupným znakem vzoru.

en: Duration content does not match the maxInclusive facet.
cs: Obsah Duration se neshoduje se zástupným znakem maxInclusive.

en: Duration content does not match the maxExclusive facet.
cs: Obsah Duration se neshoduje se zástupným znakem maxExclusive.

en: Duration content does not match the minInclusive facet.
cs: Obsah Duration se neshoduje se zástupným znakem minInclusive.

en: Duration content does not match the minExclusive facet.
cs: Obsah Duration se neshoduje se zástupným znakem maxExclusive.

en: Duration content is not listed in the enumeration facet.
cs: Obsah Duration není uveden v zástupném znaku pro výčet.

en: Duration content does not match pattern facet.
cs: Obsah Duration se neshoduje se zástupným znakem pro vzor.

en: Boolean content does not match pattern facet.
cs: Binární obsah se neshoduje se zástupným znakem pro vzor.

en: Binary content does not match the length facet.
cs: Binární obsah se neshoduje se zástupným znakem pro délku.

en: Binary content does not match the minLength facet.
cs: Binární obsah se neshoduje se zástupným znakem minLength.

en: Binary content does not match the maxLength facet.
cs: Binární obsah se neshoduje se zástupným znakem maxLength.

en: Binary content is not listed in the enumeration facet.
cs: Binární obsah není uveden v zástupném znaku pro výčet.

en: Invalid QName content: %1.
cs: Neplatný obsah QName: %1.

en: QName content is not listed in the enumeration facet.
cs: Obsah QName není uveden v zástupném znaku pro výčet.

en: QName content does not match pattern facet.
cs: Obsah QName se neshoduje se zástupným znakem vzoru.

en: Notation content is not listed in the enumeration facet.
cs: Obsah notace není uveden v zástupném znaku pro výčet.

en: List content does not match length facet.
cs: Obsah seznamu se neshoduje se zástupným znakem délky.

en: List content does not match minLength facet.
cs: Obsah seznamu se neshoduje se zástupným znakem minLength.

en: List content does not match maxLength facet.
cs: Obsah seznamu se neshoduje se zástupným znakem maxLength.

en: List content is not listed in the enumeration facet.
cs: Obsah seznamu není uveden v zástupném znaku pro výčet.

en: List content does not match pattern facet.
cs: Obsah seznamu se neshoduje se zástupným znakem vzoru.

en: Union content is not listed in the enumeration facet.
cs: Obsah sjednocení není uveden v zástupném znaku pro výčet.

en: Union content does not match pattern facet.
cs: Obsah sjednocení se neshoduje se zástupným znakem vzoru.

en: Data of type %1 are not allowed to be empty.
cs: Data typu %1 nemohou zůstat prázdná.

en: Element %1 is missing child element.
cs: Prvku %1 schází podřízený prvek.

en: There is one IDREF value with no corresponding ID: %1.
cs: Existuje hodnota IDREF bez odpovídajícího ID: %1

en: Loaded schema file is invalid.
cs: Načtený soubor schémat je neplatný.

en: %1 contains invalid data.
cs: %1 obsahuje neplatná data.

en: xsi:schemaLocation namespace %1 has already appeared earlier in the instance document.
cs: xsi: jmenný prostor schemaLocation %1 se již v tomto dokumentu jednou vyskytl.

en: xsi:noNamespaceSchemaLocation cannot appear after the first no-namespace element or attribute.
cs: xsi:noNamespaceSchemaLocation se nesmí objevit hned po prvním prvku nebo atributu již neodkazujících ke jmennému prostoru.

en: No schema defined for validation.
cs: Není definováno žádné schema pro ověření.

en: No definition for element %1 available.
cs: Definice pro prvek %1 je nedostupná.

en: Specified type %1 is not known to the schema.
cs: Určený typ %1 je pro toto schema neznámý.

en: Element %1 is not defined in this scope.
cs: Prvek %1 není v tomto oboru definován.

en: Declaration for element %1 does not exist.
cs: Deklarace pro prvek %1 neexistuje.

en: Element %1 contains invalid content.
cs: Prvek %1 má neplatný obsah.

en: Element %1 is declared as abstract.
cs: Prvek %1 je deklarován jako abstraktní.

en: Element %1 is not nillable.
cs: Prvek %1 není nulovatelný.

en: Attribute %1 contains invalid data: %2
cs: Atribut %1 obsahuje neplatná data: %2

en: Element contains content although it is nillable.
cs: Prvek má obsah, ačkoliv je nulovatelný.

en: Fixed value constraint not allowed if element is nillable.
cs: Omezení pevné hodnoty není povoleno pokud je prvek nulovatelný.

en: Specified type %1 is not validly substitutable with element type %2.
cs: Zadaný typ %1 nelze platně nahradit prvkem typu %2.

en: Complex type %1 is not allowed to be abstract.
cs: Komplexní typ %1 nemůže být i abstraktní.

en: Element %1 contains not allowed attributes.
cs: Element %1 obsahuje zakázané atributy.

en: Element %1 contains not allowed child element.
cs: Prvek %1 obsahuje nepovolené podřízené prvky.

en: Content of element %1 does not match its type definition: %2.
cs: Obsah prvku %1 se neshoduje s definicí jeho typu: %2.

en: Content of element %1 does not match defined value constraint.
cs: Obsah prvku %1 se neshoduje s definovaným omezením hodnoty.

en: Element %1 contains not allowed child content.
cs: Prvek %1 obsahuje nepovolený podřízený obsah.

en: Element %1 contains not allowed text content.
cs: Prvek %1 obsahuje nepovolený textový obsah.

en: Element %1 cannot contain other elements, as it has fixed content.
cs: Prvek %1 nemůže obsahovat jiné prvky, jestliže má pevný obsah.

en: Element %1 is missing required attribute %2.
cs: Prvek %1 neobsahuje požadovaný atribut %2.

en: Attribute %1 does not match the attribute wildcard.
cs: Atribut %1 se neshoduje se zástupným znakem pro atribut.

en: Declaration for attribute %1 does not exist.
cs: Deklarace pro atribut %1 neexistuje.

en: Element %1 contains two attributes of type %2.
cs: Prvek %1 obsahuje dva atributy typu %2.

en: Attribute %1 contains invalid content.
cs: Atribut %1 obsahuje neplatný obsah.

en: Element %1 contains unknown attribute %2.
cs: Prvek %1 obsahuje neznámý atribut %2.

en: Content of attribute %1 does not match its type definition: %2.
cs: Obsah atributu %1 nesouhlasí s jeho definicí typu: %2.

en: Content of attribute %1 does not match defined value constraint.
cs: Obsah atributu %1 nesouhlasí s definovaným omezením hodnoty.

en: Non-unique value found for constraint %1.
cs: U omezení %1 nalezena hodnota, jež není unikátní.

en: Key constraint %1 contains absent fields.
cs: Klíčové omezení %1 obsahuje neexistující pole.

en: Key constraint %1 contains references nillable element %2.
cs: Omezení klíče %1 obsahuje odkazy na nulovatelný prvek %2.

en: No referenced value found for key reference %1.
cs: Pro klíčový odkaz %1 nenalezena žádná odkazovaná hodnota.

en: More than one value found for field %1.
cs: Více nežli jedna hodnota nalezena pro pole %1.

en: Field %1 has no simple type.
cs: Pole %1 nemá žádný jednoduchý typ.

en: ID value '%1' is not unique.
cs: Hodnota ID %1 není unikátní.

en: '%1' attribute contains invalid QName content: %2.
cs: '%1' atribut obsahuje neplatný obsah QName: %2.

en: A zone offset must be in the range %1..%2 inclusive. %3 is out of range.
cs: Pásmový posun musí být v rozmezí %1..%2 včetně. %3 je mimo rozsah.

en: %1 is not a whole number of minutes.
cs: %1 není celé číslo počtu minut.

en: %1 is an invalid %2
cs: %1 je neplatné %2

en: If the first argument is the empty sequence or a zero-length string (no namespace), a prefix cannot be specified. Prefix %1 was specified.
cs: V případě, že první argument je prázdná posloupnost nebo řetězec nulové délky (bez jmenného prostoru), prefix nemůže být určen. Prefix %1 byl určen.

en: It will not be possible to retrieve %1.
cs: Nebude možno získat %1.

en: The default collection is undefined
cs: Výchozí sbírka není určena

en: %1 cannot be retrieved
cs: %1 nelze získat

en: The first argument to %1 cannot be of type %2.
cs: První  argument k %1 nemůže být typu %2.

en: %1 must be followed by %2 or %3, not at the end of the replacement string.
cs: %1 musí být následován %2 nebo %3, nesmí se tedy nacházet na konci nahrazovacího řetězce.

en: In the replacement string, %1 must be followed by at least one digit when not escaped.
cs: V nahrazovacím řetězci %1 musí být následován alespoň jednou cifrou v případě že není uvozen uvozovacími znaky.

en: In the replacement string, %1 can only be used to escape itself or %2, not %3
cs: V nahrazovacím řetězci, hodnota %1 smí být užita pouze pro přepnutí sebe samé nebo %2, nikoliv %3

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be a numeric type, xs:yearMonthDuration or xs:dayTimeDuration.
cs: První argument k %1 nemůže být typu %2. Musí být numerického typu, xs:yearMonthDuration nebo xs:dayTimeDuration.

en: The first argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
cs: První argument k %1 nemůže být typu %2, ale jedním z %3, %4, nebo %5.

en: The second argument to %1 cannot be of type %2. It must be of type %3, %4, or %5.
cs: Druhý argument k %1 nemůže být typu %2, ale jedním z %3, %4, nebo %5.

en: %1 is not a valid XML 1.0 character.
cs: %1 není platný znak XML 1.0

en: The URI cannot have a fragment
cs: URI nemůže obsahovat zlomek

en: The root node of the second argument to function %1 must be a document node. %2 is not a document node.
cs: Kořenový ulez druhého argumentu funkce %1 musí být dokumentový uzel. Tím %2 není.

en: If both values have zone offsets, they must have the same zone offset. %1 and %2 are not the same.
cs: Pokud obě hodnoty jsou pásmově posunuty, pak musí mít stejný posun. %1 a %2 nejsou totožné.

en: %1 was called.
cs: %1 bylo zavoláno.

en: %1 matches newline characters
cs: %1 odpovídá znakům nového řádku

en: %1 and %2 match the start and end of a line.
cs: %1 a %2 odpovídají začátku a konci řádku.

en: Matches are case insensitive
cs: Shody nerozlišují malá a velká písmena

en: Whitespace characters are removed, except when they appear in character classes
cs: Prázdné znaky byly odstraněny, kromě těch, jež se vyskytují v třídách znaků

en: %1 is an invalid regular expression pattern: %2
cs: %1 je neplatná šablona regulárního výrazu: %2

en: %1 is an invalid flag for regular expressions. Valid flags are:
cs: %1 je neplatný příznak pro regulární výrazy. Platné příznaky jsou:

en: The normalization form %1 is unsupported. The supported forms are %2, %3, %4, and %5, and none, i.e. the empty string (no normalization).
cs: Tvar normalizace %1 není podporován. Podporované tvary jsou %2, %3, %4, a %5 a prázdný řetězec, tj. bez normalizace.

en: empty
cs: prázdné

en: zero or one
cs: nula nebo jedna

en: exactly one
cs: přesně jeden

en: one or more
cs: jeden nebo více

en: zero or more
cs: nula nebo více

en: Required type is %1, but %2 was found.
cs: Je požadován typ %1, ale byl nalezen typ %2.

en: Promoting %1 to %2 may cause loss of precision.
cs: Povýšení %1 na %2 může způsobit ztrátu přesnosti.

en: The focus is undefined.
cs: Zaměření není definováno.

en: The item %1 did not match the required type %2.
cs: Položka %1 nesouhlasí s požadovaným typem %2.

en: Required cardinality is %1; got cardinality %2.
cs: Požadovaná kardinalita je %1; získal jsem kardinalitu %2.

en: Year %1 is invalid because it begins with %2.
cs: Rok %1 je neplatný protože začíná %2.

en: Day %1 is outside the range %2..%3.
cs: Den %1 je mimo rozsah %2..%3.

en: Month %1 is outside the range %2..%3.
cs: Měsíc %1 je mimo rozsah %2..%3.

en: Overflow: Can't represent date %1.
cs: Přetečení: Nelze vyjádřit datum %1.

en: Day %1 is invalid for month %2.
cs: Den %1 je pro měsíc %2 neplatný.

en: Time 24:%1:%2.%3 is invalid. Hour is 24, but minutes, seconds, and milliseconds are not all 0;
cs: Čas 24:%1:%2.%3 je neplatný. Hodin je 24, ale minuty, sekundy a milisekundy nejsou na 0;

en: Time %1:%2:%3.%4 is invalid.
cs: Čas %1:%2:%3.%4 je neplatný.

en: Overflow: Date can't be represented.
cs: Přetečení: Nelze vyjádřit datum.

en: At least one component must be present.
cs: Alespoň jedna komponenta musí být přítomna.

en: At least one time component must appear after the %1-delimiter.
cs: Alespoň jeden časový komponent se musí nacházet po %1 oddělovači.

en: Effective Boolean Value cannot be calculated for a sequence containing two or more atomic values.
cs: Účinná booleovská hodnota nemůže být spočtena z posloupnosti obsahující dvě nebo více atomických hodnot.

en: A value of type %1 cannot have an Effective Boolean Value.
cs: Hodnota typu %1 nemůže mít účinnou booleovskou hodnotu.

en: Integer division (%1) by zero (%2) is undefined.
cs: Celočíselné dělení (%1) nulou (%2) není definováno.

en: Division (%1) by zero (%2) is undefined.
cs: Dělení (%1) nulou (%2) není definováno.

en: Modulus division (%1) by zero (%2) is undefined.
cs: Dělení zbytku (%1) nulou (%2) není definováno.

en: Dividing a value of type %1 by %2 (not-a-number) is not allowed.
cs: Dělení hodnot typu %1 hodnotou %2 (nečíselnou) není povoleno.

en: Dividing a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus zero) is not allowed.
cs: Dělení hodnoty %1 hodnotou %2 nebo %3 (plus nebo mínus nula) není povoleno.

en: Multiplication of a value of type %1 by %2 or %3 (plus or minus infinity) is not allowed.
cs: Násobení hodnoty typu %1 hodnotou %2 nebo %3 (plus nebo mínus nekonečno) není povoleno.

en: No operand in an integer division, %1, can be %2.
cs: Nenalezen žádný operand v celočíselném podílu , %1 může být %2.

en: The first operand in an integer division, %1, cannot be infinity (%2).
cs: První operand v celočíselném podílu, %1, nesmí být nekonečno (%2).

en: The second operand in a division, %1, cannot be zero (%2).
cs: Druhý operand v podílu, %1, nesmí být nula (%2).

en: A value of type %1 must contain an even number of digits. The value %2 does not.
cs: Hodnota typu %1 musí obsahovat sudý počet číslic. Hodnota %2 nemusí.

en: %1 is not valid as a value of type %2.
cs: %1 není platná hodnota typu %2.

en: It's not possible to add attributes after any other kind of node.
cs: Není možné přidávat atributy po jiných typech uzlů.

en: An attribute by name %1 has already been created.
cs: Atribut s názvem %1 byl již vytvořen.

en: %1 is an unsupported encoding.
cs: %1 je nepodporované kódování.

en: %1 contains octets which are disallowed in the requested encoding %2.
cs: %1 obsahuje oktet, což v požadovaném kódování %2 není povoleno.

en: The codepoint %1, occurring in %2 using encoding %3, is an invalid XML character.
cs: Bod kódu %1, vyskytující se v %2 užívající kódování %3 je neplatný znak XML.

en: An %1-attribute with value %2 has already been declared.
cs: %1-atribut s hodnotou %2 byl již deklarován.

en: An %1-attribute must have a valid %2 as value, which %3 isn't.
cs: %1-atribut musí mít platnou %2 jako hodnotu, což %3 není.

en: Network timeout.
cs: Vypršení časového limitu sítě.

en: Warning in %1, at line %2, column %3: %4
cs: Varování v %1, na řádku %2, sloupec %3: %4

en: Warning in %1: %2
cs: Varování v %1: %2

en: Unknown location
cs: Neznámé místo

en: Error %1 in %2, at line %3, column %4: %5
cs: Chyba %1 v %2, na řádku %3, sloupec %4: %5

en: Error %1 in %2: %3
cs: Chyba %1 v %2: %3

en: Element %1 can't be serialized because it appears outside the document element.
cs: Prvek %1 nemůže být serializovaný, protože se objevuje vně prvku dokumentu.

en: Attribute %1 can't be serialized because it appears at the top level.
cs: Atribut %1 nemohl být serializovaný, protože se objevuje na nejvyšší úrovni.

en: No namespace binding exists for the prefix %1
cs: Pro prefix %1 neexistuje žádná vazba na jmenný prostor.

en: The data of a processing instruction cannot contain the string %1
cs: Data zpracovávající instrukce nemohou obsahovat řetězec %1

en: The last step in a path must contain either nodes or atomic values. It cannot be a mixture between the two.
cs: Poslední krok cesty může obsahovat buď uzly nebo atomické hodnoty. Nesmí se zde vyskytovat obě zároveň.

en: A library module cannot be evaluated directly. It must be imported from a main module.
cs: Modul knihovny není možno vyhodnotit přímo. Musí být importován z hlavního modulu.

en: No template by name %1 exists.
cs: Žádná šablona jménem %1 neexistuje.

en: A comment cannot contain %1
cs: Komentář nemůže obsahovat %1

en: A comment cannot end with a %1.
cs: Komentář nemůže končit s %1.

en: The namespace URI in the name for a computed attribute cannot be %1.
cs: Jmenný prostor URI v názvu pro spočtený atribut nemůže být %1.

en: The name for a computed attribute cannot have the namespace URI %1 with the local name %2.
cs: Název spočteného atributu nemůže být ve jmenném prostoru URI %1 s místním názvem %2.

en: In a namespace constructor, the value for a namespace cannot be an empty string.
cs: V konstruktoru jmenného prostoru, nemůže být hodnota pro jmenný prostor prázdný řetězec.

en: The prefix must be a valid %1, which %2 is not.
cs: Prefix musí být platný %1, což %2 není.

en: The prefix %1 cannot be bound.
cs: Prefix %1 nemůže být přiřazen.

en: Only the prefix %1 can be bound to %2 and vice versa.
cs: Pouze prefix %1 může být svázán k %2 a naopak.

en: Type error in cast, expected %1, received %2.
cs: Chybný typ, bylo očekáváno %1,obdrženo %2.

en: When casting to %1 or types derived from it, the source value must be of the same type, or it must be a string literal. Type %2 is not allowed.
cs: Při přetypování na %1 nebo typů z něj odvozených, hodnota zdroje musí být stejného typu nebo řetězcovým literálem. Typ %2 není povolen.

en: A value of type %1 cannot be a predicate. A predicate must have either a numeric type or an Effective Boolean Value type.
cs: Hodnota typu %1 nemůže být predikátem. Predikát musí být buď číselného typu nebo musí mít účinnou booleovskou hodnotu.

en: A positional predicate must evaluate to a single numeric value.
cs: Predikát pozice musí být vyhodnocen jako samostatná číselná hodnota.

en: No comparisons can be done involving the type %1.
cs: Žádná srovnání zahrnující typ %1 nemohou být provedena.

en: Operator %1 is not available between atomic values of type %2 and %3.
cs: Operátor %1 není dostupný mezi atomickými hodnotami typu %2 a %3.

en: Ambiguous rule match.
cs: Shoda dvojznačných pravidel.

en: An attribute node cannot be a child of a document node. Therefore, the attribute %1 is out of place.
cs: Uzel atributu nemůže být podřízený uzlu dokumentu. Proto je atribut %1 nevhodný.

en: No casting is possible with %1 as the target type.
cs: Přetypování není možné s %1 jako cílovým typem.

en: It is not possible to cast from %1 to %2.
cs: Přetypování z %1 na %2 není možné.

en: Casting to %1 is not possible because it is an abstract type, and can therefore never be instantiated.
cs: Přetypování na %1 není možné, protože je to abstraktní typ, tudíž pro něj nemůže být vytvořena instance.

en: It's not possible to cast the value %1 of type %2 to %3
cs: Není možné přetypovat hodnotu %1 typu %2 na %3

en: Failure when casting from %1 to %2: %3
cs: Při přetypování z %1 na %2 došlo k chybě: %3

en: Operator %1 cannot be used on type %2.
cs: Operátor %1 nemůže být použit na typ %2.

en: Operator %1 cannot be used on atomic values of type %2 and %3.
cs: Operátor %1 nemůže být použit na atomické hodnoty typu %2 a %3.

en: Circularity detected
cs: Byla detekována cykličnost

en: The parameter %1 is passed, but no corresponding %2 exists.
cs: Parametr %1 byl předán, ale neexistuje k němu odpovídající %2.

en: The parameter %1 is required, but no corresponding %2 is supplied.
cs: Je vyžadován parametr %1, ale odpovídající %2 není dodán.
