audiorename_plugin - en to da translation catalogue (13 entries)

en: An older file named '%1' already exists.
da: En ældre fil ved navn "%1" findes allerede.

en: A similar file named '%1' already exists.
da: En lignende fil ved navn "%1"  findes allerede.

en: A newer file named '%1' already exists.
da: En nyere fil ved navn "%1" findes allerede.

en: Source File
da: Kildefil

en: Existing File
da: Eksisterende fil

en: Would you like to replace the existing file with the one on the right?
da: Vil du erstatte den eksisterende fil med den til højre?

en: This audio file is not stored
    on the local host.
    Click on this label to load it.
da: Denne lydfil er ikke gemt
    på den lokale vært.
    Klik på denne etiket for at indlæse den.

en: Unable to load audio file
da: Kan ikke indlæse lydfil

en: Artist: %1
da: Kunstner: %1

en: Title: %1
da: Titel: %1

en: Comment: %1
da: Kommentar: %1

en: Sample rate: %1 %2
da: Sample-rate: %1 %2

en: Length:
da: Længde:
