kcmcgi - en to da translation catalogue (5 entries)

en: Paths to Local CGI Programs
da: Stier til lokale CGI-programmer

en: Add...
da: Tilføj...

en: Remove
da: Fjern

en: CGI KIO Slave Control Module
da: CGI KIO Slave Kontrolmodul

en: <h1>CGI Scripts</h1> The CGI KIO slave lets you execute local CGI programs without the need to run a web server. In this control module you can configure the paths that are searched for CGI scripts.
da: <h1>CGI-scripts</h1> CGI KIO-slaven lader dig køre lokale CGI-programmer uden at skulle køre en www-server. I dette kontrolmodul kan du indstille stierne der gennemsøges for CGI-scripts.
