kcmnotify - en to da translation catalogue (11 entries)

en: <h1>System Notifications</h1>KDE allows for a great deal of control over how you will be notified when certain events occur. There are several choices as to how you are notified:<ul><li>As the application was originally designed.</li><li>With a beep or other noise.</li><li>Via a popup dialog box with additional information.</li><li>By recording the event in a logfile without any additional visual or audible alert.</li></ul>
da: <h1>Systembekendtgørelser</h1>KDE tillader meget stor kontrol over, hvordan det bliver bekendtgjort, når visse hændelser forekommer. Der er adskillige valg om, hvordan du får bekendtgørelser:<ul><li>Som programmet oprindeligt blev konstrueret.</li><li>Med et bip eller anden støj.</li><li>Ved en pop-op-dialog med ekstra information.</li><li>Ved at registrere hændelsen i en logfil uden anden visuel eller hørbar advarsel.</li></ul>

en: Event source:
da: Hændelseskilde:

en: &Applications
da: &Programmer

en: &Player Settings
da: Afs&pillerindstillinger

en: System Notification Control Panel Module
da: Kontrolpanelmodul til systembekendtgørelser

en: (c) 2002-2006 KDE Team
da: (c) 2002-2006 KDE-holdet

en: Original implementation
da: Oprindelig implementering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbSoundSystem)
en: Use the &KDE sound system
da: Brug &KDE's lydsystem

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbExternal)
en: &Use an external player
da: Brug en &ekstern afspiller

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Player:
da: &Afspiller:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, cbNone)
en: &No audio output
da: &Intet lyd-output
