knotify4 - en to da translation catalogue (13 entries)

en: Devices notification
da: Bekendtgørelse om enheder

en: Could not mount the following device: %1
da: Kunne ikke montere følgende enhed: %1

en: Could not unmount the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
da: Kunne ikke afmontere følgende enhed: %1
    En eller flere filer på denne enhed er åbnet i et program

[ctx: The term "remove" here means "physically disconnect the device from the computer", whereas "safely" means "without risk of data loss"]
en: The following device can now be safely removed: %1
da: Følgende enhed kan nu fjernes sikkert: %1

en: Could not eject the following device: %1
    One or more files on this device are open within an application
da: Kunne ikke skubbe følgende enhed ud: %1
    En eller flere filer på enheden er åbnet i et program

en: The following device can now be safely removed: %1
da: Følgende enhed kan nu fjernes sikkert: %1

en: KDE Notification Daemon
da: KDE's Bekendtgørelsesdæmon

en: (C) 1997-2008, KDE Developers
da: (C) 1997-2008, KDE-udviklerne

en: Current Maintainer
da: Nuværende vedligeholder

en: Previous Maintainer
da: Forrige vedligeholder

en: Sound support
da: Lydunderstøttelse

en: Porting to KDE 4
da: Portering til KDE 4

en: Starting Jovie Text-to-Speech Service Failed
da: Start af Jovie tekst-til-tale-tjeneste mislykkedes
