kquitapp - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Command-line application quitter
da: Kommandolinjeprogrammet quitter

en: Quit a D-Bus enabled application easily
da: Nem afslutning af et D-Bus-aktiveret program

en: Current maintainer
da: Nuværende vedligeholder

en: Full service name, overrides application name provided
da: Fuldt tjenestenavn, tilsidesætter det leverede programnavn

en: Path in the D-Bus interface to use
da: Sti i D-Bus-grænsefladen der skal bruges

en: The name of the application to quit
da: Navnet på programmet der skal afsluttes

en: Application %1 could not be found using service %2 and path %3.
da: Programmet %1 kunne ikke findes med brug af tjenesten %2 og stien %3.

en: Quitting application %1 failed. Error reported was:
    
         %2 : %3
da: Afbrydelse af programmet %1 fejlede. Den rapporterede fejl var:
    
         %2 : %3
